О внесении изменений в главу 44 Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2022 года № 151.
В соответствии с пунктом 2 статьи 58 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 22 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в главу 44 Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору), утвержденных Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2022 г. № 151
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в главу 44 Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)
1. По тексту, за исключением абзацев шестнадцатого и семнадцатого (после таблицы), слова "сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей," в соответствующем падеже заменить словами "мясное сырье" в соответствующем падеже.
2. Абзац первый заменить абзацами следующего содержания:
"К ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) перемещению между государствами-членами допускаются следующие виды непищевого сырья животного происхождения, предназначенного для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей и полученного на предприятиях по производству пищевой продукции, в отношении которых не установлены какие-либо ветеринарно-санитарные ограничения и которые находятся под контролем ветеринарной службы:
непищевое мясное сырье, признанное по результатам ветеринарно-санитарной экспертизы пригодным для производства кормов, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей, полученное при убое и переработке животных или птиц на боенских или мясоперерабатывающих предприятиях (далее – непищевое мясное сырье);
непищевое рыбное сырье, признанное по результатам ветеринарно-санитарной экспертизы пригодным для производства кормов, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей, полученное от рыб, ракообразных, моллюсков или прочих водных животных (далее – непищевое рыбное сырье).".

Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың 44-тарауына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 25 қазандағы № 151 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 58-бабының 2-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 22-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың 44-тарауына қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 25 қазандағы
№ 151 шешіміне
ҚОСЫМША
Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың 44-тарауына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Он алтыншы және он жетінші абзацтарды (кестеден кейін) қоспағанда, мәтін бойынша тиісті септіктегі "өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған жануарлардан алынатын шикізат" деген сөздер тиісті септіктегі "ет шикізаты" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Бірінші абзац мынадай мазмұндағы абзацтармен ауыстырылсын:
"Өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған және қандай да бір ветеринариялық-санитариялық шектеулер белгіленбеген әрі ветеринарлық қызметтің бақылауында болатын тамақ өнімдерін өндіру жөніндегі кәсіпорындарда алынған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізаттың мынадай түрлерін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге және (немесе) мүше мемлекеттер арасында өткізуге жол беріледі:
ветеринариялық-санитариялық сараптаманың нәтижелері бойынша азық өндіруге жарамды деп танылған, өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған, қасапханаларда немесе ет өңдеу кәсіпорындарында жануарларды немесе құстарды сою және қайта өңдеу кезінде алынған тағамдық емес ет шикізаты (бұдан әрі – тағамдық емес ет шикізаты);
ветеринариялық-санитариялық сараптаманың нәтижелері бойынша азық өндіруге жарамды деп танылған, өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған, балықтардан, шаян тәрізділерден, моллюскалардан немесе өзге де су жануарларынан алынған тағамдық емес балық шикізаты (бұдан әрі – тағамдық емес балық шикізаты).".

3. В абзаце втором слова "сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей" заменить словами "мясное сырье".
4. В абзацах первом и восьмом (после таблицы) слова "сырье животного происхождения" в соответствующем падеже заменить словами "мясное сырье" в соответствующем падеже.
5. После абзаца четырнадцатого (после таблицы) дополнить абзацами следующего содержания:
"К ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) перемещению между государствами-членами не допускается непищевое рыбное сырье:
содержащее биотоксины или зараженное паразитами, опасными для здоровья непродуктивных домашних животных и пушных зверей;
ядовитых рыб семейств: Tetraodontidae, Molidae, Diodontidae и Canthigasteridae;
обработанное красящими веществами, ионизирующим облучением;
подвергнутое дефростации в период хранения;
имеющее признаки порчи.
Непищевое сырье животного происхождения, предназначенное для производства готовых кормов для кошек и собак, должно быть подвергнуто тепловой обработке в соответствии с условиями, определенными главами 34, 35 и 37 настоящих Требований.".
6. Абзац пятнадцатый (после таблицы) признать утратившим силу.

3. Екінші абзацтағы "өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған жануарлардан алынатын шикізат" деген сөздер "ет шикізаты" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Бірінші және сегізінші абзацтардағы (кестеден кейін) тиісті септіктегі "жануарлардан алынатын шикізат" деген сөздер тиісті септіктегі "ет шикізаты" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. Он төртінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Мынадай:
құрамында биотоксиндер бар немесе өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдардың саулығына қауіпті паразиттер жұққан;
Tetraodontidae, Molidae, Diodontidae және Canthigasteridae тұқымдас улы балықтарды;
бояғыш заттармен өңделген, иондаушы сәулеленген;
сақтау кезеңінде дефростацияға ұшыраған;
бұзылу белгілері бар тағамдық емес балық шикізатын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге және (немесе) мүше мемлекеттер арасында өткізуге жол берілмейді.
Мысықтар мен иттерге дайын азық өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізат осы Талаптардың 34, 35 және 37-тарауларында айқындалған шарттарға сәйкес термиялық өңдеуден өтуге тиіс.".
6. Он бесінші абзацтың (кестеден кейін) күші жойылды деп танылсын.