О внесении изменений в Порядок заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 декабря 2022 года № 194.
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Порядок заполнения декларации на товары, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2023 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 6 декабря 2022 г. № 194
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Порядок заполнения декларации на товары
1. В пункте 15:
а) абзацы двадцать восьмой – тридцать третий (после таблицы) подпункта 29 заменить абзацами следующего содержания:
"Под номером 6 при помещении товаров под таможенную процедуру переработки на таможенной территории, если ДТ используется в качестве документа об условиях переработки товаров на таможенной территории, указываются:
заявляемая норма выхода продуктов переработки;
наименование, код в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС (на уровне товарной позиции, если это предусмотрено законодательством государства – члена Союза), если он отличается от кода, указанного в графе 33 ДТ, и количество продуктов переработки;
способы идентификации иностранных товаров, помещаемых под таможенную процедуру переработки на таможенной территории, в продуктах их переработки;
наименование и код в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС отходов и остатков;
сведения о замене иностранных товаров эквивалентными товарами Союза (далее – эквивалентные товары);
сведения об операциях по переработке товаров и способах их совершения. В случае если целью применения таможенной процедуры переработки на таможенной территории является ремонт товаров, данные сведения не указываются.";
б) абзац тридцать седьмой (после таблицы) подпункта 42 после слов "по переработке товаров" дополнить словами "(а при помещении товаров под таможенную процедуру переработки на таможенной территории в случае, если указанное лицо не является декларантом товаров, – дополнительно налоговый номер этого лица в соответствии с пунктом 141 настоящего Порядка)".
2. В наименовании раздела X5 и в абзаце первом пункта 4121 слово "таможенном" исключить.
3. Подпункт 3 пункта 43 дополнить абзацем следующего содержания:
"в Республике Армения, Республике Казахстан, Кыргызской Республике и Российской Федерации, если иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру переработки на таможенной территории, в результате их замены эквивалентными товарами приобретают статус товаров Союза, производится запись "Товар № ___ – товар Союза" либо "Товар № ___ в количестве ___ – товар Союза" (в случае, если замена эквивалентными товарами производится в отношении части товаров);".

Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 194 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5 тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2023 жылғы 1 сәуірден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 194 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 15-тармақта:
а) 29) тармақшаның жиырма сегізінші – отыз үшінші абзацтары (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен ауыстырылсын:
"Егер ТД кеден аумағында тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат ретінде пайдаланылатын болса, тауарларды кеден аумағында қайта өңдеу кедендік рәсімімен орналастырған кезде 6-нөмірмен мыналар:
қайта өңдеу өнімдерін шығарудың мәлімделген нормасы;
атауы, сондай-ақ егер ТД 33-графасында көрсетілген кодтан өзгешеленетін болса, ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес коды (егер бұл Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген болса, тауар позициясы деңгейінде) және қайта өңдеу өнімдерінің көлемі;
кеден аумағында қайта өңдеу кедендік рәсімімен орналастырылатын шетелдік тауарларды оларды қайта өңдеу өнімдерінде сәйкестендіру тәсілдері;
қалдықтар мен қалған бөліктердің атауы мен ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес коды;
шетелдік тауарларды Одақтың балама тауарларымен (бұдан әрі – балама тауарлар) ауыстыру туралы мәліметтер;
тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операциялар және оларды жасау тәсілдері туралы мәліметтер көрсетіледі. Егер кеден аумағында қайта өңдеу кедендік рәсімін қолданудың мақсаты тауарларды жөндеу болып табылса, бұл мәліметтер көрсетілмейді.";
б) 42) тармақшаның отыз жетінші абзацы (кестеден кейін) "тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операцияны жүзеге асыратын тұлғаның атауы" деген сөздерден кейін "(ал егер аталған тұлға тауарлардың декларанты болып табылмаса, тауарларды кеден аумағында қайта өңдеу кедендік рәсімімен орналастыру кезінде – осы Тәртіптің 141-тармағына сәйкес осы тұлғаның салық нөмірі қосымша)" деген сөздермен толықтырылсын.
2. X5-бөлімінің атауындағы және 4121-тармақтың бірінші абзацындағы "кедендік" деген сөз алып тасталсын.
3. 43-тармақтың 3) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Армения Республикасында, Қазақстан Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында, егер кеден аумағында қайта өңдеу кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар оларды баламалы тауарлармен алмастыру нәтижесінде Одақ тауарларының мәртебесін алса, "Тауар №__– Одақ тауары" не "Тауар № __көлемі – Одақ тауары" деген жазба жасалады (егер балама тауарлармен ауыстыру тауарлардың бір бөлігіне қатысты жүргізілсе);".