Об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов товаров, а также о внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Совета Евразийской экономической комиссии
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 сентября 2022 года № 150.
В соответствии со статьями 42, 43 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктами 16 и 18 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), статьей 3 Протокола о некоторых вопросах ввоза и обращения товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза от 16 октября 2015 года и пунктами 4, 7, 16 и 132 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации распоряжения Совета Евразийской экономической комиссии от 17 марта 2022 г. № 12 и обеспечения устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Установить ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, в отношении отдельных видов товаров согласно приложению № 1.
2. Внести в решения Комиссии Таможенного союза и Совета Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению № 2.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу решения Коллегии Евразийской экономической комиссии об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях обеспечения устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза, и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 октября 2022 г.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
С. Жумангарин
А. Касымалиев
А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 23 сентября 2022 г. № 150
СТАВКИ
ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Ставка ввозной таможенной пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро, либо в долларах США)

Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің жекелеген тауар түрлеріне қатысты кедендік әкелу баждарының ставкаларын белгілеу туралы, сондай-ақ Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 23 қыркүйектегі № 150 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42, 43 және 45-баптарына, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 16 және 18-тармақтарына, 2015 жылғы 16 қазандағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелу мен олардың айналысының кейбір мәселелері туралы хаттаманың 3-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 4, 7, 16 және 132-тармақтарына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 17 наурыздағы № 12 өкімін іске асыру және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын қамтамасыз ету мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. № 1 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің жекелеген тауар түрлеріне қатысты кедендік әкелу баждарының ставкалары белгіленсін.
2. № 2 қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің экономикаларының орнықтылығын қамтамасыз ету мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкаларын белгілеу туралы шешімі күшіне енген күннен кейін күшіне енеді және 2022 жылғы 1 қазаннан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
С. Жұманғарин
А. Касымалиев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 150 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік
тарифінің кедендік әкелу баждарының
СТАВКАЛАРЫ
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Кедендік әкелу бажының ставкасы (кедендік құннан пайызбен, не евромен, не АҚШ долларымен)

3002 41 000 0
– – вакцины для людей
271С)
3002 42 000 0
– – вакцины ветеринарные
371С)
3002 49 000 1
– – – культуры микроорганизмов
571С)
3002 49 000 9
– – – прочие
6,571С)
3002 59 000 0
– – прочие
6,571С)
3002 90 100 0
– – кровь человеческая
6,571С)
3002 90 300 0
– – кровь животных, приготовленная для использования в терапевтических, профилактических или диагностических целях
6,571С)
3002 90 800 0
– – прочие
6,571С)
3004 10 000 1
– – – содержащие в качестве основного действующего вещества только: ампициллина тригидрат или ампициллина натриевую соль, или бензилпенициллина соли и соединения, или карбенициллин, или оксациллин, или сулациллин (сультамициллин), или феноксиметилпенициллин
471С)
3004 10 000 4
– – – – расфасованные или представленные в виде дозированных лекарственных форм, но не упакованные для розничной продажи
371С)
3004 10 000 5
– – – – прочие
471С)
3004 10 000 8
– – – прочие
6,571С)
3004 20 000 1
– – – содержащие в качестве основного действующего вещества только: амикацин или гентамицин, или гризеофульвин, или доксициклин, или доксорубицин, или канамицин, или кислоту фузидиевую и ее натриевую соль, или левомицетин (хлорамфеникол) и его соли, или линкомицин, или метациклин, или нистатин, или рифампицин, или цефазолин, или цефалексин, или цефалотин, или эритромицина основание
471С)
3004 20 000 2
– – – прочие
371С)
3004 20 000 4
– – – содержащие в качестве основного действующего вещества только эритромицина основание или канамицина сульфат
571С)
3004 20 000 8
– – – прочие
571С)
3004 32 000 1
– – – расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи и содержащие в качестве основного действующего вещества только флуоцинолон
471С)
3004 32 000 8
– – – прочие
371С)
3004 39 000 1
– – – расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи
371С)
3004 39 000 8
– – – прочие
571С)
3004 41 000 0
– – содержащие эфедрин или его соли
571С)
3004 49 000 1
– – – расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи и содержащие в качестве основного действующего вещества только: кофеин-бензоат натрия или ксантинола никотинат, или папаверин, или пилокарпин, или теобромин, или теофиллин
571С)
3004 49 000 8
– – – прочие
571С)
3004 50 000 1
– – – содержащие в качестве основного действующего вещества только: кислоту аскорбиновую (витамин С) или кислоту никотиновую, или кокарбоксилазу, или никотинамид, или пиридоксин, или тиамин и его соли (витамин В1), или цианокобаламин (витамин В12)
471С)
3004 50 000 2
– – – прочие
471С)
3004 50 000 5
– – – содержащие в качестве основного действующего вещества только альфа-токоферола ацетат (витамин Е)
471С)

3002 41 000 0
– – адамдарға арналған вакциналар
271С)
3002 42 000 0
– – ветеринариялық вакциналар
371С)
3002 49 000 1
– – – микроорганизм дақылдары
571С)
3002 49 000 9
– – – өзгелері
6,571С)
3002 59 000 0
– – өзгелері
6,571С)
3002 90 100 0
– – адам қаны
6,571С)
3002 90 300 0
– – емдік, профилактикалық немесе диагностикалық мақсаттарда пайдалануға дайындалған жануарлардың қаны
6,571С)
3002 90 800 0
– – өзгелері
6,571С)
3004 10 000 1
– – – құрамында негізгі белсенді ингредиент ретінде тек: ампициллин тригидрат немесе ампициллин натрий тұзы, немесе бензилпенициллин тұзы және қосылыстар, немесе карбенициллин, немесе оксациллин, немесе сулациллин (сультамициллин), немесе феноксиметилпенициллин
471С)
3004 10 000 4
– – – – буып-түйілген немесе дозаланған дәрілік нысандар түрінде ұсынылған, бірақ бөлшек саудада сату үшін буып-түйілмеген
371С)
3004 10 000 5
– – – – өзгелері
471С)
3004 10 000 8
– – – өзгелері
6,571С)
3004 20 000 1
– – – құрамында негізгі белсенді ингредиент ретінде тек: амикацин немесе гентамицин, немесе гризеофульвин, немесе доксициклин, немесе доксорубицин, немесе канамицин, немесе фузиди қышқылы және оның натрий тұзы, немесе левомицетин (хлорамфеникол) және оның тұздары, немесе линкомицин, немесе метациклин, немесе нистатин, немесе рифампицин, немесе цефазолин, немесе цефалексин, немесе цефалотин, немесе эритромицин негізі
471С)
3004 20 000 2
– – – өзгелері
371С)
3004 20 000 4
– – – құрамында негізгі белсенді ингредиент ретінде тек эритромицин негізі немесе канамицин сульфаты бар
571С)
3004 20 000 8
– – – өзгелері
571С)
3004 32 000 1
– – – бөлшек саудаға арналған қалыптарға немесе қаптамаларға оралған және құрамында негізгі белсенді зат ретінде тек флуоцинолон бар
471С)
3004 32 000 8
– – – өзгелері
371С)
3004 39 000 1
– – – бөлшек саудаға арналған қалыптарға немесе қаптамаларға оралған
371С)
3004 39 000 8
– – – өзгелері
571С)
3004 41 000 0
– – құрамында эфедрин немесе оның тұздары бар
571С)
3004 49 000 1
– – – бөлшек саудаға арналған қалыптарға немесе қаптамаларға буып-түйілген және құрамында негізгі белсенді зат ретінде тек: кофеин-натрий немесе ксантинол бензоаты никотинат, немесе папаверин, немесе пилокарпин, немесе теобромин немесе теофиллин бар
571С)
3004 49 000 8
– – – өзгелері
571С)
3004 50 000 1
– – – құрамында негізгі белсенді ингредиент ретінде тек: аскорбин қышқылы (С дәрумені) немесе никотин қышқылы, немесе кокарбоксилаза, немесе никотинамид, немесе пиридоксин, немесе тиамин және оның тұздары (В1 дәрумені) немесе цианокобаламин (В12 дәрумені) бар
471С)
3004 50 000 2
– – – өзгелері
471С)
3004 50 000 5
– – – құрамында негізгі белсенді ингредиент ретінде тек альфа-токоферол ацетаты (Е дәрумені) бар
471С)

9018 32 900 0
– – – иглы для наложения швов
571С)
9018 50 900 0
– – оптические
571С)
9018 90 200 0
– – эндоскопы
371С)
9018 90 500 1
– – – системы для взятия и переливания крови, кровезаменителей и инфузионных растворов
571С)
9022 13 000 0
– – для использования в стоматологии, прочая
571С)
9025 19 800 9
– – – – прочие
571С)
9025 90 000 8
– – прочие
571С)
9402 90 000 0
– прочая
571С)
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 23 сентября 2022 г. № 150
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Комиссии Таможенного союза и Совета Евразийской экономической комиссии
1. В пункте 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 г. № 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании Евразийского экономического союза":
а) в подпунктах 7.1.40, 7.1.427.1.45 слова "по 30 сентября 2022 г. включительно" заменить словами "по 31 марта 2023 г. включительно";
б) дополнить подпунктом 7.1.55 следующего содержания:
"7.1.55. Пленка из полимеров винилхлорида, классифицируемая кодом 3920 43 100 9 ТН ВЭД ЕАЭС и ввозимая на таможенную территорию Союза для производства и реализации медицинских изделий.
Указанная тарифная льгота предоставляется при условии представления в таможенный орган государства-члена подтверждения целевого назначения ввозимых товаров, выданного органом исполнительной власти государства-члена, уполномоченным в сфере промышленной политики или здравоохранения, и содержащего сведения о номенклатуре, количестве, стоимости таких товаров, а также об организациях, осуществляющих ввоз.
Тарифная льгота, предусмотренная настоящим пунктом, предоставляется в отношении товаров, помещаемых (помещенных) под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых декларация на товары, а в случае выпуска товаров до подачи декларации на товары – заявление о выпуске товаров до подачи декларации на товары зарегистрированы таможенным органом государства-члена с даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 23 сентября 2022 г. № 150 по 31 марта 2023 г. включительно.
Использование товаров, в отношении которых применяется тарифная льгота, допускается исключительно для производства и реализации медицинских изделий.
Указанные ограничения по пользованию товарами действуют до использования товаров в соответствии с абзацем четвертым настоящего пункта, но не более 5 лет со дня выпуска товаров в соответствии с таможенной процедурой выпуска для внутреннего потребления.".
2. В пункте 15 Порядка применения освобождения от уплаты таможенных пошлин при ввозе отдельных категорий товаров на единую таможенную территорию Таможенного союза, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 15 июля 2011 г. № 728, цифры "7.1.54" заменить цифрами "7.1.55".

9018 32 900 0
– – – тігіс инелері
571С)
9018 50 900 0
– – оптикалық
571С)
9018 90 200 0
– – эндоскоптар
371С)
9018 90 500 1
– – – қан, қан алмастырғыштар мен инфузиялық ерітінділерді алуға және құюға арналған жүйелер
571С)
9022 13 000 0
– – стоматологияда қолдану үшін, басқалар
571С)
9025 19 800 9
– – – – өзгелері
571С)
9025 90 000 8
– – өзгелері
571С)
9402 90 000 0
– өзгесі
571С)
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 150 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық
экономикалық комиссия Кеңесінің шешімдеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. "Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік-тарифтік реттеуі туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімінің 7-тармағында:
а) 7.1.40, 7.1.42 – 7.1.45 тармақшалардағы "2022 жылғы 30 қыркүйекті қоса алғанда" деген сөздер "2023 жылғы 31 наурызды қоса алғанда" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) мынадай мазмұндағы 7.1.55-тармақшамен толықтырылсын:
"7.1.55. ЕАЭО СЭҚ ТН 3920 43 100 9 кодымен сыныпталатын және медициналық бұйымдарды өндіру және өткізу үшін Одақтың кедендік аумағына әкелінетін винилхлорид полимерлерінен жасалған пленка.
Көрсетілген тарифтік жеңілдік мүше мемлекеттің кеден органына мүше мемлекеттің өнеркәсіптік саясат немесе денсаулық сақтау саласындағы атқарушы билік органы берген және осындай тауарлардың номенклатурасы, саны, құны, сондай-ақ әкелуді жүзеге асыратын ұйымдар туралы мәліметтерді қамтитын әкелінетін тауарлардың нысаналы мақсатын растау ұсынылған жағдайда беріледі.
Осы тармақта көзделген тарифтік жеңілдік оларға қатысты тауарларға арналған декларация, ал тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарлар шығарылған жағдайда – тауарларға арналған декларация берілгенге дейін Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 23 қыркүйектегі № 150 шешімі күшіне енген күннен бастап 2023 жылғы 31 наурызды қоса алғанда мүше мемлекеттің кеден органы тіркеген тауарларды шығару туралы өтініш ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне орналастырылатын (орналастырылған) тауарларға қатысты беріледі.
Тарифтік жеңілдік қолданылатын тауарларды пайдалануға тек медициналық бұйымдарды өндіру және өткізу үшін ғана жол беріледі.
Тауарларды пайдалану бойынша көрсетілген шектеулер осы тармақтың төртінші абзацына сәйкес тауарларды пайдаланғанға дейін қолданылады, бірақ оны қолдану ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне сәйкес тауарлар шығарылған күннен бастап 5 жылдан аспайды.".
2. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 15 шілдедегі № 728 шешімімен бекітілген Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағына тауарлардың жекелеген санаттарын әкелу кезінде кедендік баждарды төлеуден босатуды қолдану тәртібінің 15-тармағындағы "7.1.54" деген цифрлар "7.1.55" деген цифрлармен ауыстырылсын.

3. В перечне товаров, в отношении которых Республикой Казахстан в соответствии с обязательствами, принятыми в качестве условия присоединения к Всемирной торговой организации, применяются ставки ввозных таможенных пошлин, более низкие по сравнению со ставками пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, и размеров таких ставок пошлин, утвержденном Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2015 г. № 59, в позициях с кодами 1108 13 000 0, 1108 14 000 0, 1504 20 900 0, 2907 21 000 0, 2936 21 000 0, 2936 22 000 9, 2936 23 000 0, 2936 24 000 0, 2936 25 000 0, 2936 26 000 0, 2936 27 000 0, 2936 28 000 0, 2936 29 000 1, 2936 29 000 9, 2936 90 000 2, 2936 90 000 9, 2939 20 000 0, 2939 59 000 0, 3001 20 100 0, 3001 20 900 0, 3001 90 980 0, 3002 12 000 2, 3002 12 000 3, 3002 12 000 4, 3002 12 000 5, 3002 12 000 9, 3002 13 000 0, 3002 14 000 0, 3002 15 000 0, 3002 41 000 0, 3002 42 000 0, 3002 49 000 1, 3002 49 000 9, 3002 59 000 0, 3002 90 100 0, 3002 90 300 0, 3002 90 800 0, 3004 10 000 1, 3004 10 000 4, 3004 10 000 5, 3004 10 000 8, 3004 20 000 1, 3004 20 000 2, 3004 20 000 4, 3004 20 000 8, 3004 32 000 1, 3004 32 000 8, 3004 39 000 1, 3004 39 000 8, 3004 41 000 0, 3004 49 000 1, 3004 49 000 8, 3004 50 000 1, 3004 50 000 2, 3004 50 000 5, 3004 50 000 9, 3004 60 000 0, 3004 90 000 1, 3004 90 000 2, 3004 90 000 6, 3004 90 000 8, 3006 10 900 0, 3006 30 000 0, 3006 40 000 0, 3302 10 100 0, 3302 10 210 0, 3302 10 290 0, 3302 10 400 0, 3505 10 100 0, 3505 10 500 0, 3505 10 900 0, 3822 11 000 0, 3822 12 000 1, 3822 13 000 0, 3822 19 000 1, 4015 12 000 9, 4703 21 000 9, 4810 13 000 9, 4810 14 000 0, 4810 19 000 9, 4810 22 000 1, 4810 29 300 0, 4810 29 800 0, 4811 41 900 0, 4811 49 000 0, 4811 51 000 9, 4811 59 000 9, 4811 60 000 0, 4811 90 000 0, 4812 00 000 0, 4820 30 000 0, 4823 20 000 9, 4823 90 851 0, 4823 90 859 7, 4911 99 000 0, 7205 29 000 0, 7326 90 940 9, 8309 90 100 0, 8309 90 900 0, 8481 40 100 0, 9018 31 900 9, 9018 50 900 0, 9018 90 200 0, 9018 90 500 1, 9021 50 000 0, 9021 90 900 1, 9021 90 900 9, 9025 19 800 9, 9027 90 800 0, 9402 90 000 0, 9602 00 000 9, 9603 50 000 9, 9607 11 000 0, 9607 20 100 0, 9607 20 900 0 и 9616 10 100 0 ТН ВЭД ЕАЭС в графе третьей знак сноски "15" заменить знаком сноски "3".
4. В Решении Совета Евразийской экономической комиссии от 17 марта 2022 г. № 37 "О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и об утверждении перечней товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза":
а) приложение № 2 к указанному Решению изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 17 марта 2022 г. № 37
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической комиссии
от 23 сентября 2022 г. № 150)
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, используемых для производства и реализации продовольственной продукции, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование позиции

3. Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2015 жылғы 14 қазандағы № 59 шешімімен бекітілген Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу шарты ретінде қабылданған міндеттемелерге сәйкес Қазақстан Республикасы Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі баждарының мөлшерлемелерімен салыстырғанда неғұрлым төмен кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін қолданатын тауарлардың және осындай баждар мөлшерлемелері мөлшерінің тізбесіндегі ЕАЭО СЭҚ ТН 1108 13 000 0, 1108 14 000 0, 1504 20 900 0, 2907 21 000 0, 2936 21 000 0, 2936 22 000 9, 2936 23 000 0, 2936 24 000 0, 2936 25 000 0, 2936 26 000 0, 2936 27 000 0, 2936 28 000 0, 2936 29 000 1, 2936 29 000 9, 2936 90 000 2, 2936 90 000 9, 2939 20 000 0, 2939 59 000 0, 3001 20 100 0, 3001 20 900 0, 3001 90 980 0, 3002 12 000 2, 3002 12 000 3, 3002 12 000 4, 3002 12 000 5, 3002 12 000 9, 3002 13 000 0, 3002 14 000 0, 3002 15 000 0, 3002 41 000 0, 3002 42 000 0, 3002 49 000 1, 3002 49 000 9, 3002 59 000 0, 3002 90 100 0, 3002 90 300 0, 3002 90 800 0, 3004 10 000 1, 3004 10 000 4, 3004 10 000 5, 3004 10 000 8, 3004 20 000 1, 3004 20 000 2, 3004 20 000 4, 3004 20 000 8, 3004 32 000 1, 3004 32 000 8, 3004 39 000 1, 3004 39 000 8, 3004 41 000 0, 3004 49 000 1, 3004 49 000 8, 3004 50 000 1, 3004 50 000 2, 3004 50 000 5, 3004 50 000 9, 3004 60 000 0, 3004 90 000 1, 3004 90 000 2, 3004 90 000 6, 3004 90 000 8, 3006 10 900 0, 3006 30 000 0, 3006 40 000 0, 3302 10 100 0, 3302 10 210 0, 3302 10 290 0, 3302 10 400 0, 3505 10 100 0, 3505 10 500 0, 3505 10 900 0, 3822 11 000 0, 3822 12 000 1, 3822 13 000 0, 3822 19 000 1, 4015 12 000 9, 4703 21 000 9, 4810 13 000 9, 4810 14 000 0, 4810 19 000 9, 4810 22 000 1, 4810 29 300 0, 4810 29 800 0, 4811 41 900 0, 4811 49 000 0, 4811 51 000 9, 4811 59 000 9, 4811 60 000 0, 4811 90 000 0, 4812 00 000 0, 4820 30 000 0, 4823 20 000 9, 4823 90 851 0, 4823 90 859 7, 4911 99 000 0, 7205 29 000 0, 7326 90 940 9, 8309 90 100 0, 8309 90 900 0, 8481 40 100 0, 9018 31 900 9, 9018 50 900 0, 9018 90 200 0, 9018 90 500 1, 9021 50 000 0, 9021 90 900 1, 9021 90 900 9, 9025 19 800 9, 9027 90 800 0, 9402 90 000 0, 9602 00 000 9, 9603 50 000 9, 9607 11 000 0, 9607 20 100 0, 9607 20 900 0 және 9616 10 100 0 кодтары бар позицияларда үшінші бағандағы "15" деген сілтеме белгісі "3" деген сілтеме белгісімен ауыстырылсын.
4. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Кеден одағы Комиссиясының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың тізбелерін бекіту туралы" 2022 жылғы 17 наурыздағы № 37 шешімінде:
а) көрсетілген шешімге № 2 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 37 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 150 шешімінің
редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін азық-түлік өнімдерін өндіру және өткізу үшін пайдаланылатын тауарлардың
ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы

3920 10 250 0, 3920 20 290 0, 3920 62 190 5
Пленка из пластмасс
7210 70 100 0
Белая жесть
Примечание. Для целей настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.";
б) приложение № 4 к указанному Решению изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 4
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 17 марта 2022 г. № 37
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической комиссии
от 23 сентября 2022 г. № 150)
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, используемых для производства электронной продукции, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование позиции
3405 90 900 0
Чистящие пасты и порошки и прочие чистящие средства
3506 10 000 0
Продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
Примечание. Для целей настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.";
в) приложение № 5 к указанному Решению изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 5
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 17 марта 2022 г. № 37
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической комиссии
от 23 сентября 2022 г. № 150)
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, используемых в целях развития цифровых технологий, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование позиции
8523 29 390 1, 8523 29 390 4, 8523 49 310 0, 8523 51 990 0, 8523 80 990 0
Диски, ленты, твердотельные энергонезависимые устройства хранения данных и другие носители для записи звука или других явлений, записанные
Примечание. Для целей настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.";
г) приложение № 6 к указанному Решению изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 6
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 17 марта 2022 г. № 37
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической комиссии
от 23 сентября 2022 г. № 150)
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, используемых для производства продукции легкой промышленности, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование позиции

3920 10 250 0, 3920 20 290 0, 3920 62 190 5
Пластмассадан жасалған пленка
7210 70 100 0
Ақ қаңылтыр
Ескерту. Осы тізбенің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.";
б) көрсетілген Шешімге № 4 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 37 шешіміне
№ 4 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 150 шешімінің
редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін электрондық өнімді өндіру үшін пайдаланылатын тауарлардың ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
3405 90 900 0
Тазартқыш пасталар мен ұнтақтар және басқа да тазартқыш заттар
3506 10 000 0
Желімдер немесе желімдер ретінде пайдалануға жарамды, бөлшек сауда үшін желімдер немесе адгезивтер ретінде оралған, таза салмағы 1 кг аспайтын өнімдер
Ескерту. Осы тізбенің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.";
в) көрсетілген Шешімге № 5 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 37 шешіміне
№ 5 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 150 шешімінің
редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін цифрлық технологияларды дамыту мақсатында пайдаланылатын тауарлардың ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
8523 29 390 1, 8523 29 390 4, 8523 49 310 0, 8523 51 990 0, 8523 80 990 0
Дыбысты немесе басқа құбылыстарды жазуға арналған дискілер, таспалар, энергияға тәуелді емес қатты күйдегі сақтау құрылғылары және басқа да жазылған жеткізгіштер
Ескерту. Осы тізбенің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.";
г) көрсетілген Шешімге № 6 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 37 шешіміне
№ 6 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 150 шешімінің
редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының
орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды іске асыру мақсатында
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін жеңіл өнеркәсіп
өнімін өндіру үшін пайдаланылатын тауарлардың ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы

3204 13 000 0
Органические красящие вещества синтетические: красители основные и препараты, изготовленные на их основе
5105 29 000 0
Гребенная лента шерстяная и прочая шерсть, подвергнутая гребнечесанию
5205 22 000 0
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая 85 мас.% или более хлопковых волокон, не расфасованная для розничной продажи
5206 11 000 0, 5206 12 000 0
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая менее 85 мас.% хлопковых волокон, не расфасованная для розничной продажи
5401 10 140 0
Нитки швейные из синтетических нитей,
не расфасованные для розничной продажи
5402 11 000 0
Нити комплексные синтетические (кроме швейных ниток), не расфасованные для розничной продажи, включая синтетические мононити линейной плотности менее 67 дтекс

3204 13 000 0
Синтетикалық органикалық бояғыш заттар: негізгі бояғыштар және олардың негізінде жасалған препараттар
5105 29 000 0
Тарақпен тарауға ұшыраған жүннен жасалған тарақ таспасы және өзге де жүн
5205 22 000 0
Құрамында 85 мас.% болатын бөлшек сауда үшін оралмаған мақта жіп (тігін жіптерінен басқа) немесе одан да көп мақта талшықтары
5206 11 000 0, 5206 12 000 0
Құрамында 85 мас.% жетпейтін бөлшек сауда үшін оралмаған мақта жіп (тігін жіптерінен басқа) немесе одан да көп мақта талшықтары
5401 10 140 0
Бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған синтетикалық жіптерден жасалған тігін жіптері
5402 11 000 0
67 дтекстен кем сызықтық тығыздықтағы синтетикалық моножіпті қоса алғанда, бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған күрделі синтетикалық жіптер (тігін жіптерінен басқа)

5407 42 000 0, 5407 52 000 0, 5407 54 000 0, 5407 61 300 0, 5407 61 900 0, 5407 74 000 0, 5407 81 000 0, 5407 82 000 0, 5407 92 000 0, 5407 93 000 0
Ткани из синтетических комплексных нитей, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5404
5408 22 900 0
Ткани из искусственных комплексных нитей, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5405
5508 10 100 0
Нитки швейные из химических волокон, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи

5407 42 000 0, 5407 52 000 0, 5407 54 000 0, 5407 61 300 0, 5407 61 900 0, 5407 74 000 0, 5407 81 000 0, 5407 82 000 0, 5407 92 000 0, 5407 93 000 0
5404 тауар позициясының материалдарынан жасалатын маталарды қоса алғанда, синтетикалық кешенді жіптерден жасалған маталар
5408 22 900 0
5405 тауар позициясының материалдарынан жасалатын маталарды қоса алғанда, жасанды кешенді жіптерден жасалған маталар
5508 10 100 0
Бөлшек сауда үшін өлшеп оралған немесе өлшеп оралмаған химиялық талшықтардан жасалған тігін жіптері

5509 21 000 0, 5509 99 000 0
Пряжа из синтетических волокон (кроме швейных ниток), не расфасованная для розничной продажи
5512 19 900 0, 5512 99 900 0
Ткани из синтетических волокон, содержащие 85 мас.% или более этих волокон
5513 11 200 0, 5513 21 000 0, 5513 23 900 0
Ткани из синтетических волокон, содержащие менее 85 мас.% этих волокон, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами, имеющие поверхностную плотность не более 170 г/м2

5509 21 000 0, 5509 99 000 0
Бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған синтетикалық талшықтардан жасалған иірілген жіп (тігін жіптерінен басқа)
5512 19 900 0, 5512 99 900 0
Құрамында бар синтетикалық талшықтардан жасалған маталар, осы талшықтардың 85 мас.% немесе одан көбі бар
5513 11 200 0, 5513 21 000 0, 5513 23 900 0
Құрамында синтетикалық талшықтардың 85 мас.% бар осы талшықтардан жасалған маталар, олар негізінен немесе толығымен беттік тығыздығы 170 г/м2 аспайтын мақта талшықтарымен араласқан

5514 22 000 0
Ткани из синтетических волокон, содержащие менее 85 мас.% этих волокон, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами, имеющие поверхностную плотность более 170 г/м2, из полиэфирных волокон, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5515 11 900 9
Ткани из синтетических волокон прочие
Примечание. Для целей настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.";
д) приложение № 7 к указанному Решению изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 7
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 17 марта 2022 г. № 37
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической комиссии
от 23 сентября 2022 г. № 150)
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, используемых для производства металлургической продукции, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование позиции

5514 22 000 0
Құрамында синтетикалық талшықтардың 85 мас.% бар осы талшықтардан жасалған маталар, олар негізінен немесе толығымен беттік тығыздығы 170 г/м2 аспайтын, кері саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4 жіпті саржа өріміндегі полиэфир талшықтарынан жасалған мақта талшықтарымен араласқан
5515 11 900 9
Өзге де синтетикалық талшықтардан тоқылған маталар
Ескерту. Осы тізбенің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.";
д) көрсетілген Шешімге № 7 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 37 шешіміне
№ 7 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 150 шешімінің
редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының
орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды іске асыру мақсатында
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін металлургиялық
өнімді өндіру үшін пайдаланылатын тауарлардың
ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы

7219 22 100 9
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, прочий
7220 20 890 0
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной менее 600 мм, содержащий менее 2,5 мас.% никеля
Примечание. Для целей настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.".

7219 22 100 9
Ені 600 мм немесе одан асатын, коррозияға төзімді болаттан жасалған өзге де жалпақ прокат
7220 20 890 0
Ені 600 мм-ден аз, құрамында 2,5 мас.% аз никель бар коррозияға төзімді болаттан жасалған жалпақ прокат
Ескерту. Осы тізбенің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.".