О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 апреля 2013 г. № 91
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 марта 2023 года № 29.
В соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации подпункта "а" пункта 2 Порядка ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 ноября 2021 г. № 130, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 апреля 2013 г. № 91 "Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия (сведений о документе об оценке соответствия) требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011)" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 марта 2023 г. № 29
ИЗМЕНЕНИЯ,

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 24 сәуірдегі № 91 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 14 наурыздағы № 29 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде техникалық реттеу туралы хаттаманың 8-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 12 қарашадағы № 130 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында сәйкестігі міндетті түрде бағалануға жататын өнімді Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу тәртібінің 2-тармағының "а)" тармақшасын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы ш е ш т і:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Оларға қатысты кедендік декларацияны беру Кеден одағының "Төменгі вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 004/2011) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестігін бағалау құжатымен (сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтермен) сүйемелденетін өнімдердің тізбесін бекіту туралы" 2013 жылғы 24 сәуірдегі № 91 шешіміне өзгерістер қосымшаға сәйкес енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 14 наурыздағы
№ 29 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының

вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 апреля 2013 г. № 91
1. В наименовании и пункте 1 слова "в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия (сведений о документе об оценке соответствия) требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011)" заменить словами "подлежащей обязательной оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011), в отношении которой при помещении под таможенные процедуры подтверждается соблюдение мер технического регулирования".

2013 жылғы 24 сәуірдегі № 91 шешіміне енгізілетін
Ө З Г Е Р І С Т Е Р
1. Атауындағы және 1-тармақтағы "оларға қатысты кедендік декларацияны беру Кеден одағының "Төменгі вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 004/2011) талаптарына сәйкестігін бағалау туралы құжатпен (сәйкестігін бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтермен) сүйемелденетін" деген сөздер "оларға қатысты кедендік рәсімге орналастыру кезінде техникалық реттеу шараларын сақтау расталатын, Кеден одағының "Төменгі вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы техникалық регламентінің" (КО ТР 004/2011) талаптарына сәйкестігі міндетті түрде бағалануға жататын" деген сөздермен ауыстырылсын.

2. Перечень продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия (сведений о документе об оценке соответствия) требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 апреля 2013 г. № 91
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 марта 2023 г. № 29)
ПЕРЕЧЕНЬ

2. Көрсетілген шешіммен бекітілген Оларға қатысты кедендік декларацияны беру Кеден одағының "Төменгі вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 004/2011) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестігін бағалау туралы құжатпен (сәйкестікті растау құжаты туралы мәліметтермен) сүйемелденетін өнімдердің тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2014 жылғы 16 қаңтардағы
№ 2 шешімімен (Еуразиялық
экономикалық комиссия
Алқасының
2023 жылғы 14 наурыздағы
№ 29 шешімінің редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН

продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011), в отношении которой при помещении под таможенные процедуры подтверждается соблюдение мер технического регулирования
Наименование продукции
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Документ об оценке соответствия
Примечание
1
2
3
4
1. Электрические аппараты и приборы бытового назначения:
сертификат соответствия
1) для приготовления и хранения пищи и механизации кухонных работ:
холодильники, морозильники, холодильники-морозильники

Кедендік рәсімге орналастыру кезінде оларға қатысты техникалық реттеу шараларын сақтау расталатын, Кеден одағының "Төменгі вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 004/2011) талаптарына сәйкестігі міндетті түрде бағалануға жататын өнімдердің
Т І З Б Е С І
Өнімнің атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Сәйкестікті бағалау туралы құжат
Ескерту
1
2
3
4
1. Электр аппараттары мен тұрмыстық мақсаттағы приборлар:
сәйкестік сертификаты
1) тамақ дайындауға және сақтауға және асүй жұмыстарын механикаландыруға арналған:
тоңазытқыштар, мұздатқыштар, тоңазытқыш-мұздатқыштар

8536 50 060 0
8536 50 070 0
8537 10 100 0
8537 10 980 0
8537 20 920 0
сертификат соответствия
Примечания: 1. Для целей применения настоящего перечня необходимо пользоваться как наименованием продукции, так и кодом ТН ВЭД ЕАЭС.
2. Настоящий перечень не распространяется на следующую продукцию:
а) низковольтное оборудование:
входящее в состав управляющих устройств для пастбищных изгородей;
специально предназначенное для использования на воздушных, водных, наземных и подземных транспортных средствах;
специально предназначенное для обеспечения безопасности в области использования атомной энергии;
бывшее в употреблении (эксплуатации);

8536 50 060 0
8536 50 070 0
8537 10 100 0
8537 10 980 0
8537 20 920 0
сәйкестік сертификаты
Ескерту:
1. Осы тізбені қолдану мақсаттары үшін өнімнің атауын да, ЕАЭО
СЭҚ ТН кодын да пайдалану қажет.
Бұл тізбе мынадай өнімдерге қолданылмайды:
а) төменгі вольтты жабдық:
жайылым қоршауларын бақылау құрылғыларының құрамына кіретіндер;
әуеде, суда, құрлықта және жер астындағы көліктерде пайдалану үшін арнайы әзірленген;
атом энергиясын пайдалану саласындағы қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін арнайы әзірленген;
бұрын қолданыста болған (пайдаланылған);

входящее в область применения и подлежащее подтверждению соответствия требованиям технических регламентов Таможенного союза "О безопасности машин и оборудования" (ТР ТС 010/2011), "Безопасность лифтов" (ТР ТС 011/2011) и "О безопасности оборудования для работы во взрывоопасных средах" (ТР ТС 012/2011), за исключением кабелей, проводов, шнуров;
изготавливаемое юридическими лицами и физическими лицами, зарегистрированными в качестве индивидуальных предпринимателей, не предназначенное для обращения на таможенной территории Евразийского экономического союза, передачи на безвозмездной основе, предоставления в прокат, наем или аренду;
б) медицинские изделия;
в) оборонная продукция для обеспечения интересов обороны и безопасности, в том числе поставляемая по государственному оборонному заказу;
г) составные части низковольтного оборудования (узлы, комплектующие и компоненты), поставляемые изготовителем этого низковольтного оборудования на договорной основе, при условии, что эти составные части не могут быть доступны потребителю (пользователю) иначе как в качестве встроенных в низковольтное оборудование, для которого они предназначены;
д) составные части низковольтного оборудования (узлы, комплектующие и компоненты), безопасность которых частично или полностью определяется тем, как эти составные части встроены в другое электрическое оборудование, и не может быть оценена (испытана) иначе, чем в составе этого оборудования (например, соединители, обмоточные провода, печатные платы, микровыключатели, реле, интегральные схемы, дискретные полупроводниковые приборы, конденсаторы, катушки индуктивности, резисторы, фильтры и другие компоненты для монтажа на печатных платах или иным способом внутри корпусов или защитных оболочек).".

кабельдерді, сымдарды, бауларды қоспағанда, қолданылу және Кеден одағының "Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 010/2011), "Лифттердің қауіпсіздігі" (КО ТР 011/2011) және Жарылыс қаупі бар ортада жұмыс істеуге арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 012/2011) техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігі расталуға жататын салаға кіретін жабдықтар;
заңды тұлғалар және дара кәсіпкер ертінде тіркелген жеке тұлғалар дайындаған, Еуразиялық экономикалық одақтың кеден аумағында айналысқа, жалға, жалдауға беруге немесе жалға тегін беруге арналмаған;
б) медициналық бұйымдар;
в) қорғаныс және қауiпсiздiк мүдделерiн қамтамасыз ету үшiн, оның iшiнде мемлекеттiк қорғаныс тапсырысы бойынша берiлетiн қорғаныс өнiмдерi;
г) осы төмен вольтты жабдықты өндіруші келісім-шарт негізінде жеткізетін төмен вольтты жабдықтың құрамдас бөліктері (жинақтаулар, жинақтаушы бөлшектер мен компоненттер), егер бұл құрамдас бөліктер олардың қолданылуына арналған тұтынушыға (пайдаланушыға) кіріктірілген төмен вольтты жабдықты қол жетімді болмаса;
д) қауіпсіздігі ішінара немесе толықтай осы құрамдас бөліктердің басқа электр жабдықтарына қалай салынғанымен анықталатын және осы жабдықтың бір бөлігі ретінде бағалануы (сыналуы) мүмкін емес төмен вольтты жабдықтың құрамдас бөліктері (жинақтар, жиынтықтаушылар мен компоненттер) (мысалы, жалғастырғыштар, орама сымдар, баспа платалары, микроажыратқыштар, релелер, интегралды схемалар, дискретті жартылай өткізгіш құрылғылар, конденсаторлар, индуктивті катушкалар, резисторлар, сүзгілер және баспа схемалық платаларға немесе басқа түрде қоршаулардың немесе қорғаныс корпустарының ішіне орнатуға арналған басқа компоненттер).".
_______________