О структуре и формате транзитной декларации и внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 года № 74.
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые структуру и формат транзитной декларации.
2. В пункте 22 Порядка использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары и в качестве транзитной декларации в отношении иностранных товаров, предназначенных для использования при организации и проведении чемпионата мира по футболу FIFA 2018 года и Кубка конфедераций FIFA 2017 года, чемпионата Европы по футболу UEFA 2020 года, Лиги чемпионов UEFA сезона 2021/2022 или при проведении тренировочных мероприятий по подготовке к ним, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 мая 2017 г. № 43, слова "декларации на товары и транзитной декларации, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 января 2018 г. № 2" заменить словами "транзитной декларации, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 74".
3. Пункт 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 мая 2018 г. № 89 "О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии в отношении структур и форматов таможенных документов" признать утратившим силу в части внесения изменения в пункт 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 января 2018 г. № 2 "О структуре и формате декларации на товары и транзитной декларации".
4. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2025 г.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.09.2023 № 146 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования); от 26.03.2024 № 26 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 мая 2023 г. № 74
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
транзитной декларации
1. Настоящий документ определяет структуру и формат транзитной декларации в виде электронного документа (далее – электронная декларация) и электронного вида транзитной декларации в виде документа на бумажном носителе (далее – электронный вид декларации).

Транзиттік декларацияның форматы мен құрылымы және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 74 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған транзиттік декларацияның форматы мен құрылымы бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 2 мамырдағы №43 шешімімен бекітілген 2018 жылғы футболдан FIFA әлем чемпионатын және 2017 жылғы FIFA Конфедерация кубогын, 2020 жылғы футболдан UEFA Еуропа чемпионатын, 2021/2022 маусымның UEFA чемпиондар лигасын ұйымдастыру және өткізу кезінде немесе оларға дайындық бойынша жаттықтыру іс-шараларын өткізу кезінде пайдалануға арналған шетелдік тауарларға қатысты көлік (тасымалдау), коммерцимялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация ретінде және транзиттік декларация ретінде пайдалану тәртібінің 22-тармағындағы "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қаңтардағы №2 шешімімен бекітілген тауарларға арналған декларацияның және транзиттік декларацияның" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы №74 шешімімен бекітілген транзиттік декларацияның" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне кедендік құжаттардың құрылымдары мен форматтарына қатысты өзгерістер енгізу туралы" 2018 жылғы 29 мамырдағы № 89 шешімінің 1-тармағының Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тауарларға арналған декларацияның және транзиттік декларацияның құрылымы мен форматы туралы" 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 2 шешімінің 2-тармағына өзгеріс енгізу бөлігінде күші жойылды деп танылсын.
Осы Шешім 2023 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 30 мамырдағы
№ 74 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Транзиттік декларацияның ҚҰРЫЛЫМЫ МЕН ФОРМАТЫ
1. Осы құжат электрондық құжат түріндегі транзиттік декларацияның (бұдан әрі – электрондық декларация) және қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі транзиттік декларацияның электрондық түрінің (бұдан әрі – декларацияның электрондық түрі) құрылымы мен форматын айқындайды.

2. Электронная декларация подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью).
Для целей трансграничного обмена электронная декларация подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью) в соответствии с Положением об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125, а для использования на территории одного государства – члена Евразийского экономического союза – в соответствии с законодательством этого государства.
3. Понятия, используемые в настоящем документе, применяются в значениях, определенных международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза.
Сокращения, используемые в настоящем документе, означают следующее:
"XML" – рекомендованный Консорциумом Всемирной паутины (W3C) расширяемый язык разметки;
"государство-член" – государство, являющееся членом Евразийского экономического союза;
"реестр НСИ Союза" – реестр нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза;
"Союз" – Евразийский экономический союз.
4. Электронная декларация и электронный вид декларации формируются в соответствии со структурой транзитной декларации, определенной настоящим документом, в XML-формате с учетом требований следующих стандартов:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fifth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: https://www.w3.org/TR/xml/;
"Namespaces in XML 1.0 (Third Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: https://www.w3.org/TR/REC-xml-names/;
"XML Schema Part 1: Structures Second Edition" и "XML Schema Part 2: Datatypes Second Edition" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: https://www.w3.org /TR/xmlschema-1/ и https://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
5. Структура транзитной декларации разработана на основе модели данных Евразийского экономического союза (далее – модель данных), описана в табличной форме с указанием:
а) общих сведений о структуре транзитной декларации;
б) импортируемых пространств имен (пространств имен, которым принадлежат объекты модели данных, использованные при разработке структуры транзитной декларации);
в) реквизитного состава структуры транзитной декларации (с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов);
г) сведений об объектах базисной модели данных и модели данных предметной области "Таможенное администрирование":
о базовых типах данных, использованных в структуре транзитной декларации;
об общих простых типах данных, использованных в структуре транзитной декларации;
о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", использованных в структуре транзитной декларации;
д) описания заполнения отдельных реквизитов структуры транзитной декларации.

2. Электрондық декларацияға электрондық цифрлық қолтаңбамен (электрондық қолтаңбамен) қол қойылады.
Трансшекаралық алмасу мақсаттары үшін электрондық декларацияға Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы трансшекаралық өзара іс-қимыл жасау кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережеге сәйкес, ал Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің бірінің аумағында пайдалану үшін – осы мемлекеттің заңнамасына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен (электрондық қолтаңбамен) қол қойылады.
3. Осы құжатта пайдаланылатын ұғымдар халықаралық шарттарда және Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын актілерде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы құжатта пайдаланылатын қысқартулар мыналарды білдіреді:
"XML" – Дүниежүзілік ғаламтор консорциумы (W3C) ұсынған кеңейтілетін белгі қою тілі;
"мүше мемлекет" – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"Одақ НАА тізілімі" – Еуразиялық экономикалық одақ нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізілімі;
"Одақ" – Еуразиялық экономикалық одақ;
4. Электрондық декларация мен декларацияның электрондық түрі осы құжатта айқындалатын транзиттік декларацияның құрылымына сәйкес мынадай стандарттардың талаптары ескеріле отырып, XML-форматында қалыптастырылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – https://www.w3.org/TR/xml/ мекенжайы бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған;
"Namespaces in XML 1.0 (Third Edition)" – http://www.w3.org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған;
"XML Schema Part 1: Structures Second Edition" және "XML Schema Part 2: Datatypes Second Edition" – https://www.w3.org /TR/xmlschema-1/ және https://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайлары бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған.
5. Транзиттік декларацияның құрылымы Еуразиялық экономикалық одақтың деректер моделі (бұдан әрі – деректер моделі) негізінде әзірленді, төмендегілер көрсетіле отырып кесте нысанында сипатталған:
а) транзиттік декларацияның құрылымы туралы жалпы мәліметтер;
б) импортталатын аттар кеңістіктері (транзиттік декларацияның құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің объектілері тиесілі аттар кеңістіктері);
в) транзиттік декларация құрылымының деректемелік құрамы (қарапайым (атомарлық) деректерге дейінгі иерархия деңгейлері ескерілген);
г) базистік деректер моделінің және "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы деректер моделінің объектілері туралы мәліметтер:
транзиттік декларация құрылымында пайдаланылған деректердің базалық типтері туралы;
транзиттік декларация құрылымында пайдаланылған деректердің жалпы қарапайым типтері туралы;
транзиттік декларация құрылымында пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы деректерінің қолданбалы қарапайым түрлері туралы;
транзиттік декларация құрылымында пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы мәліметтер;
д) транзиттік декларация құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы.

8. Реквизитный состав структуры транзитной декларации приведен в таблице 3.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"тип данных" – идентификатор типа данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
Для указания множественности реквизитов структуры транзитной декларации используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз
(m > 1).
Таблица 3
Реквизитный состав структуры транзитной декларации
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
тип декларации
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
1
6. Код особенности таможенного декларирования
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности таможенного декларирования товаров
M.CA.SDE.00136
M.CA.SDT.00192
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

8. Транзиттік декларация құрылымының деректемелік құрамы 3-кестеде келтірілген:
Кестеде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетіліп, деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөзбен белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" –  деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"деректердің типі" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендіргіші;
"көпт." – деректемелердің көптігі (деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) мен саны);
"ескертпе" – деректеменің толтырылуын түсіндіретін мәтін.
Транзиттік декларация құрылымы деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс(n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталануы мүмкін (m > 1).
3-кесте
Транзиттік декларация құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды (csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірмәнді сәйкестендіретін символдардың жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Декларацияның типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
декларацияның типі
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
1
6. Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
тауарларды кедендік декларациялау ерекшелігінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00136
M.CA.SDT.00192
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1

7. Код вида перемещения товаров
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение вида перемещения товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.SDE.00694
M.CA.SDT.00713
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
8. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
кодовое обозначение предназначения товаров, отражающее особенности заполнения транзитной декларации
M.CA.SDE.00702
M.SDT.00314
0..1
9. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
10. Код использования документов в качестве таможенной декларации
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
кодовое обозначение использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве транзитной декларации
M.CA.SDE.00558
M.SDT.00314
0..1
11. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
12. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
общее количество (число) товаров
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
13. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
общее количество грузовых мест
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
14. Общая масса брутто
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
общий вес товаров брутто
M.CA.SDE.01202
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
15. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
общая стоимость товаров
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
16. Сведения о книжке МДП
(cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)
сведения о книжке МДП
M.CA.CDE.01204
M.CA.CDT.01187
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
16.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
16.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
16.3. Порядковый номер листа книжки МДП
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
порядковый номер листа книжки МДП
M.CA.SDE.00240
M.SDT.00105
0..1
16.4. Идентификационный номер держателя книжки МДП
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
идентификатор держателя книжки МДП
M.CA.SDE.00239
M.CA.SDT.00077
0..1

7. Тауарларды өткізу түрінің коды
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды өткізу түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00694
M.CA.SDT.00713
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
8. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
транзиттік декларацияны толтыру ерекшелігін көрсететін тауарлардың тағайындалған кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00702
M.SDT.00314
0..1
9. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
10. Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды транзиттік декларация ретінде пайдаланудың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00558
M.SDT.00314
0..1
11. Парақтар саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
12. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
тауарлардың жалпы саны (мөлшері)
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
13. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
14. Жалпы масса брутто
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
тауарлардың жалпы салмағы брутто
M.CA.SDE.01202
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
15. Жиынтық (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
тауарлардың жалпы құны
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
16. ХТЖ кітапшасы туралы мәліметтер
(cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)
ХТЖ кітапшасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01204
M.CA.CDT.01187
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
16.1. ХТЖ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХТЖ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
16.2. ХТЖ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХТЖ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
16.3. ХТЖ кітапшасы парағының реттік нөмірі
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
ХТЖ кітапшасы парағының реттік нөмірі
M.CA.SDE.00240
M.SDT.00105
0..1
16.4. ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00239
M.CA.SDT.00077
0..1

17. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
признак контейнерных перевозок
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
1
18. Транспортное средство
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
сведения о транспортном средстве, с использованием которого начинается перевозка (транспортировка) товаров
M.CA.CDE.00671
M.CA.CDT.00640
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
18.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер транспортного средства
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
18.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
18.3. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации транспортного средства
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
18.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
регистрационный номер автомобильного транспортного средства, прицепа, полуприцепа, название водного судна, номер рейса воздушного судна, номер железнодорожного транспортного средства (вагона, полувагона, платформы, цистерны и т.п.), идентификационный номер контейнера
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
18.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
18.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа транспортного средства
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
18.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

17. Контейнерлік тасымалдардың белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
контейнерлік тасымалдардың белгісі
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
1
18. Көлік құралы
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
пайдалануымен тауарларды тасымалдау (тасымалдау) басталатын көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00671
M.CA.CDT.00640
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
18.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
көлік құралының реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
18.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
18.3. Көлік құралы тіркелген елдің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
көлік құралы тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
18.4. Көлік құралын тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
автомобиль көлік құралының, тіркеменің, жартылай тіркеменің тіркеу нөмірі, су кемесінің атауы, әуе кемесі рейсінің нөмірі, теміржол көлік құралының нөмірі (вагон, жартылай вагон, платформа, цистерна және т. б.), контейнердің сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
18.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
18.6. Халықаралық тасымалдайтын көлік құралы типінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
көлік құралы типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
18.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
көлік құралы маркасының кодтық белгіленуі
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1

18.8. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
наименование модели транспортного средства
M.SDE.00314
M.SDT.00068
0..1
18.9. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер свидетельства о регистрации транспортного средства
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
19. Грузовая операция с товарами и (или) замена транспортного средства
(cacdo:‌Transhipment‌Details)
сведения о грузовой операции с товарами и (или) замене транспортного средства
M.CA.CDE.00179
M.CA.CDT.00192
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
19.1. Код вида грузовой операции
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида грузовой операции
M.CA.SDE.01165
M.SDT.00169
0..1
19.2. Порядковый номер перевозчика
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
порядковый номер перевозчика, который продолжает перевозку (транспортировку) товаров
M.CA.SDE.00377
M.SDT.00105
0..1
19.3. Признак перегрузки товаров
(casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)
признак перегрузки товаров из одного контейнера в другой
M.CA.SDE.00795
M.BDT.00013
1
19.4. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
19.5. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование населенного пункта
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
1
19.6. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
19.7. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
кодовое обозначение железнодорожной странции
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
19.8. Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)
сведения о транспортном средстве, с использованием которого продолжается перевозка (транспортировка) товаров
M.CA.CDE.00678
M.CA.CDT.00670
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
19.8.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер транспортного средства
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
19.8.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
19.8.3. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации транспортного средства
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

18.8. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.SDE.00314
M.SDT.00068
0..1
18.9. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
көлік құралын тіркеу туралы куәліктің нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
19. Тауарлармен жүк операциясы және (немесе) көлік құралын ауыстыру
(cacdo:‌Transhipment‌Details)
тауарлармен жүк операциясы және (немесе) көлік құралын ауыстыру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00179
M.CA.CDT.00192
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
19.1. Жүк операциясы түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
жүк операциясы түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01165
M.SDT.00169
0..1
19.2. Тасымалдаушының реттік нөмірі
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
тауарларды тасымалдауды (тасымалдауды) жалғастыратын тасымалдаушының реттік нөмірі
M.CA.SDE.00377
M.SDT.00105
0..1
19.3. Тауарларды қайта тиеу белгісі
(casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)
тауарларды бір контейнерден екіншісіне қайта тиеу белгісі
M.CA.SDE.00795
M.BDT.00013
1
19.4. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
19.5. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
елді мекеннің атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
1
19.6. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
19.7. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
темір жол станциясының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
19.8. Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезіндегі көлік құралы
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)
пайдалануымен тауарларды тасымалдау (тасымалдау) жалғасатын көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00678
M.CA.CDT.00670
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
19.8.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
көлік құралының реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
19.8.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
19.8.3. Көлік құралы тіркелген елдің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
көлік құралы тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1

19.8.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
регистрационный номер автомобильного транспортного средства, прицепа, полуприцепа, название водного судна, номер рейса воздушного судна, номер железнодорожного транспортного средства (вагона, полувагона, платформы, цистерны и т.п.), идентификационный номер контейнера
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
19.8.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
19.8.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа транспортного средства
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
19.8.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
19.8.8. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
наименование модели транспортного средства
M.SDE.00314
M.SDT.00068
0..1
19.8.9. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер свидетельства о регистрации транспортного средства
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
19.8.10. Ссылочный порядковый номер
(casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)
порядковый номер транспортного средства, с использованием которого осуществляется перевозка (транспортировка) товаров до совершения грузовой операции с товарами и (или) замены транспортного средства
M.CA.SDE.00797
M.SDT.00105
0..*
19.9. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание грузовой операции
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
20. Декларант (заявитель)
(cacdo:‌Declarant‌Details)
сведения о декларанте (заявителе)
M.CA.CDE.00140
M.CA.CDT.00457
Определяется областями значений вложенных элементов
1
20.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

19.8.4. Көлік құралын тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
автомобиль көлік құралының, тіркеменің, жартылай тіркеменің тіркеу нөмірі, су кемесінің атауы, әуе кемесі рейсінің нөмірі, теміржол көлік құралының нөмірі (вагон, жартылай вагон, платформа, цистерна және т. б.), контейнердің сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
19.8.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
19.8.6. Халықаралық тасымалдайтын көлік құралы типінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
көлік құралы типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
19.8.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
көлік құралы маркасының кодтық белгіленуі
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
19.8.8. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.SDE.00314
M.SDT.00068
0..1
19.8.9. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
көлік құралын тіркеу туралы куәліктің нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
19.8.10. Сілтемелік реттік нөмір
(casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)
оны пайдалана отырып, тауарлармен жүк операциясы аяқталғанға дейін және (немесе) көлік құралын ауыстырғанға дейін тауарларды тасымалдау (тасымалдау) жүзеге асырылатын көлік құралының реттік нөмірі
M.CA.SDE.00797
M.SDT.00105
0..*
19.9. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
жүк операциясының сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
20. Декларант (мәлімдеуші)
(cacdo:‌Declarant‌Details)
декларант (мәлімдеуші) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00140
M.CA.CDT.00457
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
20.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1

20.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
20.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
20.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
20.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
20.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1
20.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
20.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
20.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
20.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
20.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
20.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

20.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
20.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
20.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленімі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
20.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
20.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1
20.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сәйкестендіргіш (бірегей сәйкестендіргіш) кедендік нөмір туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
20.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
субъектінің салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
20.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
20.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
20.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
20.11.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1

20.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
20.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
20.11.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
20.11.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
20.11.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
20.11.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
20.11.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
20.11.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
20.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
20.12.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
20.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
20.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
20.12.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
20.12.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
20.12.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
20.12.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
20.12.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1

20.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
0..1
20.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
20.11.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
20.11.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
20.11.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
20.11.7. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталатын күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
20.11.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
20.11.9. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
20.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
20.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
20.12.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
20.12.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
20.12.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
20.12.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
20.12.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
20.12.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
20.12.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1

20.12.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
20.12.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
20.12.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
20.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
20.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
20.13.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
20.13.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
20.13.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
20.14. Обособленное подразделение
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
сведения об обособленном подразделении
M.CA.CDE.00465
M.CA.CDT.00298
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
20.14.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
20.14.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
20.14.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
20.14.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
20.14.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1

20.12.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленімі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
20.12.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленімі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
20.12.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошталық байланыс кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
20.12.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошталық байланыс кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
20.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
20.13.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар) кодтық белгіленімі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
20.13.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
20.13.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың тізбегі (телефонның, факстың нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және басқаларды көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
20.14. Оқшауланған бөлімше
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
оқшауланған бөлімше туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00465
M.CA.CDT.00298
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
20.14.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
20.14.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
20.14.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
20.14.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленімі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
20.14.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1

20.14.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
20.15. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
свидетельство о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или свидетельство о включении в реестр таможенных перевозчиков
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
20.15.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
20.15.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
20.15.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
20.15.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
20.15.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
21. Товарная партия
(cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.00710
M.CA.CDT.00628
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
21.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер товарной партии
M.SDE.00148
M.SDT.00105
1
21.2. Транспортный (перевозочный) документ
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
сведения о транспортном (перевозочном) документе
M.CA.CDE.01116
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

20.14.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
байланыс құралының (арнасының) әдісі мен сәйкесатендіргіші көрсетілген байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар) кодтық белгіленімі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың тізбегі (телефонның, факстың нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және басқаларды көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
20.15. Тұлғаның тізілімге енгізілгендігін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәлік немесе кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
20.15.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
20.15.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
20.15.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмір
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде оған берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
20.15.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
20.15.5. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
21. Тауар партиясы
(cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)
тауар партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00710
M.CA.CDT.00628
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
21.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
тауар партиясының реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
1
21.2. Көлік (тасымалдау) құжаты
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
көлік (тасымалдау) құжаты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01116
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

21.12.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
вес товара, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
21.12.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
21.12.7. Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
M.CA.SDE.00142
M.SDT.00169
0..1
21.12.8. Код декларирования компонентов разобранного товара
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
кодовое обозначение декларирования компонентов разобранного товара, перевозимых по территориям двух и более государств-членов в течение определенного периода времени одним или несколькими транспортными средствами
M.CA.SDE.00852
M.SDT.00169
0..1
21.12.9. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, грузовых местах, поддонах и упаковке товаров
M.CA.CDE.00159
M.CA.CDT.00119
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
кодовое обозначение вида информации об упаковке товара
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
общее количество грузовых мест, занятых товаром
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
количество грузовых мест, частично занятых товаром
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
наименование вида грузовых мест
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

21.12.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
21.12.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгісі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгісі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
21.12.7. Тыйым салулар мен шектеулер қолданудан бос тауардың белгісі
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
тыйым салулар мен шектеулер қолданудан бос тауардың белгісі
M.CA.SDE.00142
M.SDT.00169
0..1
21.12.8. Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
бір немесе бірнеше көлік құралдарымен белгілі бір уақыт кезеңі ішінде екі және одан да көп мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша тасымалданатын бөлшектелген тауардың құрамдас бөліктерін декларациялаудың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00852
M.SDT.00169
0..1
21.12.9. Жүк, жүк орындары, тауарлардың табандықтары мен орамалары
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, жүк орындары, тауарлардың табандықтары мен орамалары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00159
M.CA.CDT.00119
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
тауар орналасқан жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.3. Тауар ішінара орналасқан жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
тауар ішінара орналасқан жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
жүк орындары түрінің атауы
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.5. Жүк, ыдыс, орама, табандық туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, ыдыс, орама, табандық туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

*.5.1. Код вида информации
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида информации
M.CA.SDE.00559
M.SDT.00160
0..1
*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
количество упаковок, поддонов
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
описание груза, поддона, грузового места или маркировки товара
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
21.12.10. Перечень контейнеров
(cacdo:‌Container‌List‌Details)
сведения о перечне контейнеров
M.CA.CDE.00418
M.CA.CDT.00354
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида контейнера
M.SDE.00149
M.SDT.00104
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Контейнер
(cacdo:‌Container‌Details)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.00165
M.CA.CDT.00126
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.2.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
идентификационный номер контейнера
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.2.2. Код загрузки объекта
(casdo:‌Full‌Item‌Code)
признак полноты загрузки контейнера
M.CA.SDE.00275
M.SDT.00169
0..1
*.3. Количество контейнеров
(casdo:‌Container‌Quantity)
количество контейнеров одного вида
M.CA.SDE.00274
M.SDT.00106
0..1
21.12.11. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость (цена) товара
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
21.12.12. Предшествующий документ
(cacdo:‌TDPreceding‌Doc‌Details)
сведения о предшествующем документе
M.CA.CDE.00709
M.CA.CDT.00630
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
идентификатор записи
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
1
*.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска)
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.5.1. Ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00559
M.SDT.00160
0..1
*.5.2. Орама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
жүк, орама немесе орама материалы түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.5.3. Орамалардың саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
орамалардың, табандықтардың саны
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
жүктің, табандықтың, жүк орнының немесе тауардың таңбалануының сипаттамасы
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
21.12.10. Контейнерлер тізбесі
(cacdo:‌Container‌List‌Details)
контейнерлер тізбесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00418
M.CA.CDT.00354
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Орама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
контейнер түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00149
M.SDT.00104
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.2. Контейнер
(cacdo:‌Container‌Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00165
M.CA.CDT.00126
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.2.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
контейнердің сәйкестендіру нөмірі
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.2.2. Объектіні жүктеу коды
(casdo:‌Full‌Item‌Code)
контейнерді жүктеу толықтығының белгісі
M.CA.SDE.00275
M.SDT.00169
0..1
*.3. Контейнерлер саны
(casdo:‌Container‌Quantity)
бір түрдегі контейнерлер саны
M.CA.SDE.00274
M.SDT.00106
0..1
21.12.11. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
тауардың құны (бағасы)
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
21.12.12. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌TDPreceding‌Doc‌Details)
алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00709
M.CA.CDT.00630
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Жазба сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
жазба сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
1
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе ұсынылған құжат қоса тіркелген, уақытша әкелу (жіберу) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын, уақытша әкелінген халықаралық тасымалдың көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.5. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
регистрационный номер книжки МДП
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.5.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.6. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного документа
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.7. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации иного документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.8. Код таможенной процедуры
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение таможенной процедуры
M.CA.SDE.00086
M.CA.SDT.00043
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.9. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
21.12.13. Представленный документ
(cacdo:‌TDPresented‌Doc‌Details)
дополнительная информация и (или) представленный документ (сведения)
M.CA.CDE.00708
M.CA.CDT.00629
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.8. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
наименование органа либо организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
уникальный идентификатор, используемый для целей однозначной ссылки на запись, или порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
1
*.11. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..*
*.12. Код электронного документа (сведений)
(casdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение вида электронного документа (сведений)
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.13. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
идентификаторы, присвоенные документу (сведениям) при размещении в хранилище электронных документов
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4.4. Реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.5. ХТЖ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
ХТЖ кітапшасының тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. ХТЖ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХТЖ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.5.2. ХТЖ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХТЖ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.6. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
өзге құжаттың тіркеу нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.7. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
өзге құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.8. Кедендік рәсімнің коды
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
кедендік рәсімнің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00086
M.CA.SDT.00043
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.9. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
21.12.13. Ұсынылған құжат
(cacdo:‌TDPresented‌Doc‌Details)
қосымша ақпарат және (немесе) ұсынылған құжат (мәліметтер)
M.CA.CDE.00708
M.CA.CDT.00629
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталатын күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің басталатын күні
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталатын күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.8. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген органның не ұйымның атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Жазба сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаға немесе жазбаның рет нөміріне біржақты сілтеме жасау мақсаттары үшін пайдаланылатын бірегей сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
1
*.11. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..*
*.12. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжат (мәліметтер) түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.13. Сақтау қоймасындағы электрондық құжаттың сәйкестендіргіші
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
электрондық құжаттардың сақтау қоймасына орналастыру кезінде құжатқа (мәліметтерге) берілетін сәйкестендіргіштер
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.13.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:‌EArch‌Id)
идентификатор хранилища электронных документов
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.13.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
*.14. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
сведения о фактическом представлении документа
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.14.1. Код представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
признак представления документа при подаче таможенной декларации (заявления)
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.14.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.14.3. Дата представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
дата, до которой должны быть выполнены обязательства по представлению документа
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.14.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), к которой (которому) был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.14.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
регистрационный номер декларации на транспортное средство, к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.13.1. Электрондық құжаттарды сақтау қоймасының сәйкестендіргіші
(casdo:‌EArch‌Id)
электрондық құжаттарды сақтау қоймасының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.13.2. Сақтау қоймасындағы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
сақтау қоймасындағы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
*.14. Құжаттың іс жүзінде ұсынылуы туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
құжаттың іс жүзінде ұсынылуы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.14.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
кедендік декларацияны (өтінішті) беру кезінде құжаттың ұсынылу белгісі
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.14.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.14.3. Құжатты ұсыну күні
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
құжатты ұсыну жөніндегі міндеттеме өзіне дейін орындалуға тиіс болатын күн
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.14.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе ұсынылған құжат қоса тіркелген, уақытша әкелу(жіберу) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын, уақытша әкелінген халықаралық тасымалдың көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.4.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.4.4. Реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.14.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
ұсынылған құжат қоса тіркелген көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.14.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.5.4. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.14.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
номер книжки МДП, которая использовалась в качестве транзитной декларации и к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.14.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.14.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.14.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
22. Таможенная идентификация
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
сведения о таможенной идентификации
M.CA.CDE.00585
M.CA.CDT.00521
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
22.1. Код способа таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа идентификации
M.CA.SDE.00543
M.SDT.00170
1
22.2. Код вида средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CA.SDE.00542
M.SDT.00170
0..1
22.3. Количество средств таможенной идентификации
(casdo:‌Seal‌Quantity)
количество средств идентификации
M.CA.SDE.00193
M.SDT.00097
0..1
22.4. Средство таможенной идентификации
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
сведения о средстве идентификации
M.CA.CDE.00669
M.CA.CDT.00658
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
22.4.1. Идентификатор средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
уникальный идентификатор (номер) средства идентификации
M.CA.SDE.00639
M.SDT.00092
0..1

*.14.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.5.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.5.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.14.6. ХТЖ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
транзиттік декларация ретінде пайдаланылған және өзіне ұсынылған құжат қоса тіркелген ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.6.1. ХТЖ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХТЖ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.14.6.2. ХТЖ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХТЖ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.14.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
ұсынылған қоса тіркелген өзге құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.14.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
ұсынылған құжат қоса тіркелген өзге құжатты беру, оған қол қою, оны бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
22. Кедендік сәйкестендіру
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
кедендік сәйкестендіру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00585
M.CA.CDT.00521
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
22.1. Кедендік сәйкестендіру тәсілінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
кедендік сәйкестендіру тәсілінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00543
M.SDT.00170
1
22.2. Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кедендік сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00542
M.SDT.00170
0..1
22.3. Кедендік сәйкестендіру құралының саны
(casdo:‌Seal‌Quantity)
сәйкестендіру құралының саны
M.CA.SDE.00193
M.SDT.00097
0..1
22.4. Кедендік сәйкестендіру құралы
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00669
M.CA.CDT.00658
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
22.4.1. Кедендік сәйкестендіру құралының сәйкестендіргіші
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
сәйкестендіру құралының бірегей сәйкестендіргіші (нөмірі)
M.CA.SDE.00639
M.SDT.00092
0..1

23.14.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
23.14.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
23.14.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
23.15. Представитель перевозчика
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
сведения о лице, являющимся сотрудником или уполномоченным представителем перевозчика
M.CA.CDE.00196
M.CA.CDT.00562
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
23.15.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
23.15.2. Код роли
(casdo:‌Role‌Code)
кодовое обозначение роли, которую выполняет некоторый субъект или объект
M.CA.SDE.00315
M.SDT.00160
1
23.16. Порядковый номер перевозчика
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
порядковый номер перевозчика
M.CA.SDE.00377
M.SDT.00105
0..1
23.17. Ссылочный номер перевозчика
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
ссылочный порядковый номер перевозчика
M.CA.SDE.00849
M.SDT.00105
0..1
24. Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
сведения об обеспечании исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00195
M.CA.CDT.00195
Определяется областями значений вложенных элементов
1
24.1. Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
кодовое обозначение предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00376
M.SDT.00169
1
24.2. Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
кодовое обозначение основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00375
M.CA.SDT.00312
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

23.14.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмір
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде оған берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
23.14.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
23.14.5. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
23.15. Тасымалдаушының өкілі
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
тасымалдаушының қызметкері немесе уәкілетті өкілі болып табылатын тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00196
M.CA.CDT.00562
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
23.15.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
23.15.2. Рөлдің коды
(casdo:‌Role‌Code)
кейбір субъект немесе объект орындайтын рөлдің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00315
M.SDT.00160
1
23.16. Тасымалдаушының реттік нөмірі
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
тасымалдаушының реттік нөмірі
M.CA.SDE.00377
M.SDT.00105
0..1
23.17. Тасымалдаушының сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
тасымалдаушының сілтемелік реттік нөмірі
M.CA.SDE.00849
M.SDT.00105
0..1
24. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00195
M.CA.CDT.00195
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
24.1. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынудың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00376
M.SDT.00169
1
24.2. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеменің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00375
M.CA.SDT.00312
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1

24.3. Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
сведения о документе, подтверждающем предоставление (принятие) либо основание для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00322
M.CA.CDT.00673
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
24.3.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
24.3.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
24.3.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00638
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Номер сертификата обеспечения по журналу регистрации
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
номер сертификата обеспечения по журналу регистрации
M.CA.SDE.00651
M.CA.SDT.00176
1
24.3.4. Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00723
M.CA.CDT.00258
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
24.3.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер (регистрационный номер) иного документа
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
24.3.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

24.3. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынуды (қабылдауды) не ұсынбау үшін негіздемені растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00322
M.CA.CDT.00673
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
24.3.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
24.3.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
24.3.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00638
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Тіркеу журналы бойынша қамтамасыз ету сертификатының нөмірі
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
тіркеу журналы бойынша қамтамасыз ету сертификатының нөмірі
M.CA.SDE.00651
M.CA.SDT.00176
1
24.3.4. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00723
M.CA.CDT.00258
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
24.3.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
өзге құжаттың нөмірі (тіркеу нөмірі)
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
24.3.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

24.3.7. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
сумма (размер) предоставленного обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей, которая используется в отношении товаров транзитной декларации
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
24.3.8. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
24.3.9. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара, в отношении которого используется генеральное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..*
24.3.10. Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
сведения о диапазоне порядковых номеров товаров, в отношении которых используется генеральное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00659
M.CA.CDT.00632
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Первый номер диапазона порядковых номеров
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
первый номер диапазона порядковых номеров
M.CA.SDE.00648
M.SDT.00105
1
*.2. Последний порядковый номер диапазона
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
последний номер диапазона порядковых номеров
M.CA.SDE.00649
M.SDT.00105
1
25. Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
сведения о таможенном представителе
M.CA.CDE.00174
M.CA.CDT.00187
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
25.1. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
сведения о включении лица в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
1
25.1.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

24.3.7. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
транзиттік декларация тауарларына қатысты пайдаланылатын кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етудің ұсынылған сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
24.3.8. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
24.3.9. Тауардың сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
оған қатысты кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету пайдаланылатын тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..*
24.3.10. Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
оларға қатысты кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету пайдаланылатын тауарлардың реттік нөмірлерінің диапазоны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00659
M.CA.CDT.00632
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі
M.CA.SDE.00648
M.SDT.00105
1
*.2. Диапазонының соңғы реттік нөмірі
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
реттік нөмірлер диапазонының соңғы нөмірі
M.CA.SDE.00649
M.SDT.00105
1
25. Кеден құжатын толтыруға (оған қол қоюға) жауапты кеден өкілі
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
кеден өкілі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00174
M.CA.CDT.00187
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
25.1. Тұлғаның тізілімге енгізілгендігін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
тұлғаның кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілгені туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
25.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1

27.2.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
27.2.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
27.2.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
27.2.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
27.3. Номер квалификационного аттестата специалиста по таможенному оформлению
(casdo:‌Qualification‌Certificate‌Id)
номер квалификационного аттестата специалиста по таможенному оформлению
M.CA.SDE.00138
M.CA.SDT.00193
0..1
27.4. Документ, удостоверяющий полномочия
(cacdo:‌Power‌Of‌Attorney‌Details)
документ, удостоверяющий полномочия
M.CA.CDE.00567
M.CA.CDT.00005
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
27.4.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
27.4.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
27.4.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
27.4.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
27.4.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
27.4.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
9. Сведения о базовых типах данных, использованных в структуре транзитной декларации, приведены в таблицах 4 и 5.
Таблица 4
Общие сведения о базовых типах данных, использованных в структуре транзитной декларации
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
bdt
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим документом технической схемы структуры транзитной декларации.
В таблице 5 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 5
Базовые типы данных, использованные в структуре транзитной декларации
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.BDT.00005
Date‌Type
Дата. Тип
обозначение даты в соответствии с ISO 8601
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Дата и время. Тип
обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикатор. Тип
одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)

27.2.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
27.2.7. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталатын күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
27.2.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
27.2.9. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
27.3. Кедендік ресімдеу жөніндегі маманның біліктілік аттестатының нөмірі
(casdo:‌Qualification‌Certificate‌Id)
кедендік ресімдеу жөніндегі маманның біліктілік аттестатының нөмірі
M.CA.SDE.00138
M.CA.SDT.00193
0..1
27.4. Өкілеттіктерді куәландыратын құжат
(cacdo:‌Power‌Of‌Attorney‌Details)
өкілеттіктерді куәландыратын құжат
M.CA.CDE.00567
M.CA.CDT.00005
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
27.4.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
27.4.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
27.4.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
27.4.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
27.4.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталатын күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің басталатын күні
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
27.4.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталатын күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
9. Транзиттік декларация құрылымында пайдаланылған деректердің базалық түрлері туралы жалпы мәліметтер 4 және 5-кестелерде келтірілген.
4-кесте
Транзиттік декларация құрылымында пайдаланылған деректердің базалық түрлері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
bdt
Аттар кеңістігіндегі "X.X.X" таңбалары осы құжатқа сәйкес транзиттік декларация құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
5-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін жол берілетін мәндер жиыны.
5-кесте
Транзиттік декларация құрылымында қолданылатын деректердің базалық типтері
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.BDT.00005
Date‌Type
Күні. Типі
ISO 8601 сәйкес күннің белгіленуі
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Күні және уақыт. Типі
ISO 8601 сәйкес күннің және уақыттың белгіленуі
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикатор. Типі
мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)

10. Сведения об общих простых типах данных, использованных в структуре транзитной декларации, приведены в таблицах 6 и 7.
Таблица 6
Общие сведения об общих простых типах данных, использованных в структуре транзитной декларации
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
csdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим документом технической схемы структуры транзитной декларации.
В таблице 7 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 7
Общие простые типы данных, использованные в структуре транзитной декларации
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Почтовый индекс_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Канал связи_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Налогоплательщик_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
5
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Причина постановки на налоговый учет_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
6
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Территория_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
7
M.SDT.00055
Name120‌Type
Имя. До 120 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
8
M.SDT.00056
Name300Type
Имя. До 300 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
9
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ТН ВЭД ЕАЭС_ Код. Тип
значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
10
M.SDT.00067
Name20‌Type
Имя. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
11
M.SDT.00068
Name250Type
Имя. До 250 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
12
M.SDT.00072
Text250Type
Текст. До 250 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
13
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Единица измерения_ Код. Тип
буквенно-цифровой код.

10. Транзиттік декларация құрылымында пайдаланылған деректердің қарапайым түрлері туралы жалпы мәліметтер 6 және 7-кестелерде келтірілген.
6-кесте
Транзиттік декларация құрылымында пайдаланылған деректердің қарапайым түрлері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
Csdo
Аттар кеңістігіндегі "X.X.X" таңбалары осы құжатқа сәйкес транзиттік декларация құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
7-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін жол берілетін мәндер жиыны.
7-кесте
Транзиттік декларация құрылымында пайдаланылған деректердің жалпы қарапайым типтері
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Пошталық индекс_ Код. Тип
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Байланыс арнасы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Салық төлеуші _ Сәйкестендіргіш. Типі
салық төлеушінің тіркелген елінде қабылданған ережелерге сәйкес идентификатордың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
5
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Салық есебіне қою себебі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
6
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Аумақ_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
7
M.SDT.00055
Name120‌Type
Аты. 120 символға дейін. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
8
M.SDT.00056
Name300Type
Аты. 130 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
9
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ЕАЭО СЭҚ ТН_ Код. Типі
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН кодының мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
10
M.SDT.00067
Name20‌Type
Аты. 20 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
11
M.SDT.00068
Name250Type
Аты. 250 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
12
M.SDT.00072
Text250Type
Мәтін. 250 символға дейін. Типі
символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
13
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Өлшем бірлігі _ Код. Типі
буквенно-цифровой код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
14
M.SDT.00088
Text4000Type
Текст. До 4000 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
15
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Справочник (классификатор)_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
16
M.SDT.00092
Id20Type
Идентификатор. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
17
M.SDT.00093
Id50Type
Идентификатор. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
18
M.SDT.00097
Quantity4Type
Количество. Четырехзначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
19
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Вид документа, удостоверяющего личность_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
20
M.SDT.00101
Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type
Регистрационный номер транспортного средства_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
21
M.SDT.00104
Package‌Kind‌Code‌Type
Вид упаковки_ Код. Тип
значение кода вида упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
22
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Порядковый номер. Трехзначный. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
23
M.SDT.00106
Quantity6Type
Количество. Шестизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
24
M.SDT.00108
Id40‌Type
Идентификатор. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
25
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Код страны со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
26
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физическая величина_ Измерение: вариант 2. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
27
M.SDT.00134
Name500Type
Имя. До 500 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
28
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. До 20 символов: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
29
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Буквенный: вариант 3. Тип
значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
30
M.SDT.00155
Quantity5‌Type
Количество. Пятизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
31
M.SDT.00156
Quantity8‌Type
Количество. Восьмизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
32
M.SDT.00157
BusinessEntityIdType
Хозяйствующий субъект_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
33
M.SDT.00158
BusinessEntityIdKindIdType
Метод идентификации хозяйствующих субъектов_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
34
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Код страны без ссылки на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
35
M.SDT.00160
Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type
Вид документа, удостоверяющего личность_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
36
M.SDT.00161
Vehicle‌Id‌Type
Транспортное средство_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
37
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Вид адреса_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
38
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Тип коммуникационной среды_ Код: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
39
M.SDT.00169
Code1‌Type
Код. 1 символ. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 1
40
M.SDT.00170
Code2‌Type
Код. 2 символа. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2
41
M.SDT.00178
Id25Type
Идентификатор. До 25 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
42
M.SDT.00179
Code10‌Type
Код. До 10 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
43
M.SDT.00181
Code6‌Type
Код. 6 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 6
44
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Таможенный орган_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
14
M.SDT.00088
Text4000Type
Мәтін. 4000 символға дейін. Типі
символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
15
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Анықтамалық (сыныптауыш)_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
16
M.SDT.00092
Id20Type
Сәйкестендіргіш. 20 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
17
M.SDT.00093
Id50Type
Сәйкестендіргіш. 50 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
18
M.SDT.00097
Quantity4Type
Саны. Төрт мәнді. Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
19
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Жеке басты куәландыратын құжаттың түрі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
20
M.SDT.00101
Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type
Көлік құралын тіркеу нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
21
M.SDT.00104
Package‌Kind‌Code‌Type
Қаптама түрі_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибутында айқындалған валюталар анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес қаптама түрі кодының мәні.
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
22
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Реттік нөмір. Үш мәнді. Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
23
M.SDT.00106
Quantity6Type
Саны. Алты мәнді. Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
24
M.SDT.00108
Id40‌Type
Сәйкестендіргіш. 40 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
25
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа сілтемемен елдің коды_ Код. Екі әріптік. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибутында айқындалған валюталар анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
26
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физикалық шама_ Өлшеу: 2-нұсқа. Типі
ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
27
M.SDT.00134
Name500Type
Аты. 500 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
28
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. 20 символға дейін: 2-нұсқа. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибутында айқындалған валюталар анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
29
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Әріптік: 3-нұсқа. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибутында айқындалған валюталар анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
30
M.SDT.00155
Quantity5‌Type
Саны. Бес мәнді. Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
31
M.SDT.00156
Quantity8‌Type
Саны. Сегіз мәнді. Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
32
M.SDT.00157
BusinessEntityIdType
Шаруашылық жүргізуші субъект_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
33
M.SDT.00158
BusinessEntityIdKindIdType
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі_ Сәйкестендіргіш. Типі
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
34
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемесіз елдің коды _ Код. Екі әріптік. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибутында айқындалған валюталар анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
35
M.SDT.00160
Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type
Жеке басты куәландыратын құжаттың түрі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
36
M.SDT.00161
Vehicle‌Id‌Type
Көлік құралы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
37
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Мекенжай түрі_ Код. Типі
мекенжай түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
38
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Коммуникациялық орта типі_ Код: 2-нұсқа. Типі
байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
39
M.SDT.00169
Code1‌Type
Код. 1 символ. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
40
M.SDT.00170
Code2‌Type
Код. 2 символ. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
41
M.SDT.00178
Id25Type
Сәйкестендіргіш. 25 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 25
42
M.SDT.00179
Code10‌Type
Код. 10 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
43
M.SDT.00181
Code6‌Type
Код. 6 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 6
44
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Кеден органы_ Код. Типі
мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні Евразийского экономического союза.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
45
M.SDT.00203
Vehicle‌Make‌Code‌Type
Марка транспортного средства_ Код. Тип
значение кода марки дорожного транспортного средства в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
46
M.SDT.00204
Name50‌Type
Имя. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
47
M.SDT.00314
Code1to3‌Type
Код. От 1 до 3 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
48
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронный документ (сведения)_ Код. Тип
значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
49
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Универсально уникальный_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", использованных в структуре транзитной декларации, приведены в таблицах 8 и 9.
Таблица 8
Общие сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", использованных в структуре транзитной декларации
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
casdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии модели данных предметной области "Таможенное администрирование", использованной при разработке в соответствии с настоящим документом технической схемы структуры транзитной декларации.
В таблице 9 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 9
Прикладные простые типы данных предметной области "Таможенное администрирование", использованные в структуре транзитной декларации
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Платеж c указанием валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
2
M.CA.SDT.00043
Customs‌Procedure‌Code‌Type
Вид таможенной процедуры_ Код. Тип
значение кода вида таможенной процедуры в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
3
M.CA.SDT.00077
TIRHolder‌Id‌Type
Держатель книжки МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
4
M.CA.SDT.00082
Railway‌Station‌Code‌Type
Железнодорожная станция_ Код. Тип
нормализованная строка символов.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
45
M.SDT.00203
Vehicle‌Make‌Code‌Type
Көлік құралының маркасы_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode List‌Id атрибуты‌)" атрибутында айқындалған валюталар анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жол көлік құралының маркасы кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
46
M.SDT.00204
Name50‌Type
Аты. 50 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
47
M.SDT.00314
Code1to3‌Type
Код. 1-ден 3 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
48
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электрондық құжат (мәліметтер)_ Код. Типі
мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
49
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Әмбебап бірегей_ Сәйкестендіргіш. Типі
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Транзиттік декларация құрылымында пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласының қолданбалы қарапайым деректер түрлері туралы мәліметтер 8 және 9-кестелерде келтірілген.
8-кесте
Транзиттік декларация құрылымында пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласының қолданбалы қарапайым деректер түрлері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
casdo
Импортталатын аттар кеңістігіндегі "X.X.X" таңбалары осы құжатқа сәйкес транзиттік декларация құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" пәндік сала деректері моделінің нұсқасы нөміріне сәйкес келеді.
9-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін жол берілетін мәндер жиыны.
9-кесте
Транзиттік декларация құрылымында пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Валютасы көрсетілген төлем_ Ақшалай сома. Тип
ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
2
M.CA.SDT.00043
Customs‌Procedure‌Code‌Type
Кедендік рәсім түрі_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибутында айқындалған валюталар анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кеден рәсімінің түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
3
M.CA.SDT.00077
TIRHolder‌Id‌Type
ХТЖ кітапшасын ұстаушы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 18
4
M.CA.SDT.00082
Railway‌Station‌Code‌Type
Темір жол станциясы_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.

Шаблон: (\d{5})|(\d{6})
5
M.CA.SDT.00094
TIRSeriesIdType
Серия книжки МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
6
M.CA.SDT.00095
TIRIdType
Книжка МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
7
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Номер таможенного документа по журналу регистрации_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
8
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Признак перерегистрации документа_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}
9
M.CA.SDT.00145
Container‌Id‌Type
Контейнер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
10
M.CA.SDT.00164
Payment‌Guarantee‌Method‌Code‌Type
Способ обеспечения уплаты таможенных и иных платежей_ Код. Тип
значение кода способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{2}
11
M.CA.SDT.00165
DocPresentKindCodeType
Признак представления документа_ Код. Тип
значение кода вида представления документов в соответствии с перечнем признаков представления документов.
Длина: 1
12
M.CA.SDT.00176
Id8‌Type
Идентификатор. До 8 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 8
13
M.CA.SDT.00181
CACountry‌Code‌Type
Страна_ Код. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
14
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Идентификатор. До 2 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
15
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Идентификационный таможенный номер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
16
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Физическое лицо_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
17
M.CA.SDT.00192
Declaration‌Feature‌Code‌Type
Особенность таможенного декларирования товаров_ Код. Тип
значение кода особенности таможенного декларирования товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 3
18
M.CA.SDT.00193
Id6Type
Идентификатор. До 6 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 6
19
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Признак электронного документа_ Код. Тип
кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
20
M.CA.SDT.00205
Transport‌Type‌Code‌Type
Тип транспортного средства международной перевозки_ Код. Тип
значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
21
M.CA.SDT.00312
No‌Guarantee‌Cause‌Code‌Type
Основание непредоставления обеспечения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 10
22
M.CA.SDT.00409
Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type
Условное обозначение единицы измерения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 13
23
M.CA.SDT.00713
Transit‌Procedure‌Code‌Type
Транзитная декларация_ Вид перемещения товаров _ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2

Шаблон: (\d{5})|(\d{6})
5
M.CA.SDT.00094
TIRSeriesIdType
ХТЖ кітапшасының сериясы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
6
M.CA.SDT.00095
TIRIdType
ХТЖ кітапшасы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
7
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
8
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Құжатты қайта тіркеу белгісі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}
9
M.CA.SDT.00145
Container‌Id‌Type
Контейнер_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
10
M.CA.SDT.00164
Payment‌Guarantee‌Method‌Code‌Type
Кедендік және өзге де төлемдерді төлеуді қамтамасыз ету тәсілі _ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode List‌Id атрибуты‌)" атрибутында айқындалған валюталар анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кеден баждарын, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тәсілі кодының мәні.
Шаблон: \d{2}
11
M.CA.SDT.00165
DocPresentKindCodeType
Құжатты ұсыну белгісі_ Код. Типі
құжаттарды ұсыну белгілерінің тізбесіне сәйкес құжаттарды ұсыну түрінің кодының мәні.
Ұзындығы: 1
12
M.CA.SDT.00176
Id8‌Type
Сәйкестендіргіш. 8 символға дейін. Тип
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 8
13
M.CA.SDT.00181
CACountry‌Code‌Type
Ел_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибутында айқындалған валюталар анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
14
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Сәйкестендіргіш. 2 символға дейін. Тип
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
15
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Кедендік сәйкестендіру нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
16
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Жеке тұлға_ Сәйкестендіргіш. Типі
жеке тұлғаны тіркеу елінде қабылданған ережелерге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
17
M.CA.SDT.00192
Declaration‌Feature‌Code‌Type
Тауарларды кедендік декларациялаудың ерекшелігі _ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode List‌Id атрибуты‌)" атрибутында айқындалған валюталар анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарларды кедендік декларациялау ерекшеліктері кодының мәні.
Ұзындығы: 3
18
M.CA.SDT.00193
Id6Type
Сәйкестендіргіш. 6 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1
Ең ұзын ұзындық: 6
19
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Электрондық құжаттың белгісі_ Код. Типі
электрондық құжатты ұсыну белгісінің кодтық белгіленуі.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
20
M.CA.SDT.00205
Transport‌Type‌Code‌Type
Халықаралық тасымалдау көлік құралының түрі _ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode List‌Id атрибуты‌)" атрибутында айқындалған валюталар анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес халықаралық тасымал көлік құралының типі кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
21
M.CA.SDT.00312
No‌Guarantee‌Cause‌Code‌Type
Қамтамасыз етуді ұсынбау негіздемесі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1
Ең ұзын ұзындық: 10
22
M.CA.SDT.00409
Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type
Өлшем бірлігінің шартты белгісі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 13
23
M.CA.SDT.00713
Transit‌Procedure‌Code‌Type
Транзиттік декларация_ Тауарлар өткізу түрі Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2

12. Описание заполнения отдельных реквизитов структуры транзитной декларации приведено в таблице 10.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"№ гр. формы / пункт Порядка" – номер графы формы транзитной декларации или пункт (подпункт, абзац) Порядка заполнения транзитной декларации, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 73, соответствующие реквизиту структуры транзитной декларации;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита). Для указания множественности реквизитов используются обозначения в соответствии с обозначениями, указанными в пункте 8 настоящего документа;
"правило заполнения реквизита" – определяет правило заполнения реквизита;
"код правила" – кодовое обозначение правила заполнения реквизита;
"вид правила" – кодовое обозначение вида правила заполнения реквизита. Возможные значения:
"1" – общее правило, применяемое в каждом государстве-члене, устанавливается правом Союза;
"2" – правило, определяющее особенности заполнения реквизита в государствах-членах, устанавливается правом Союза;
"3" – правило, определяющее особенности заполнения реквизита в государстве-члене, устанавливается законодательством государства-члена;

12. Транзиттік декларация құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы 10 кестеде келтірілген.
Кестеде мынадай жолдар (бағандар) құрылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірін көрсете отырып, деректеменің белгіленген немесе ресми ауызша белгіленуі;
"Нысан бағ. № / Тәртіп тармағы" – транзиттік декларация құрылымының деректемесіне сәйкес келетін Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 73 шешімімен бекітілген транзиттік декларация нысаны бағанының нөмірі немесе транзиттік декларацияны толтыру тәртібінің тармағы (тармақшасы, абзацы);
"көпт." – деректемелердің көптігі (міндеттілік (опционалдық) және деректемелердің ықтимал қайталану саны). Деректемелердің көптігін көрсету үшін осы құжаттың 8-тармағында көрсетілген белгілерге сәйкес таңбалар пайдаланылады;
"деректемені толтыру қағидасы" – деректемені толтыру қағидасын айқындайды;
"қағиданың коды" – деректемені толтыру ережесінің кодтық белгіленуі;
"қағиданың түрі" – деректемені толтыру ережесі түрінің кодтық белгіленуі. Ықтимал мәндер:
"1" – әрбір мүше мемлекетте қолданылатын жалпы ереже Одақ құқығымен белгіленеді;
"2" – мүше мемлекеттерде деректемені толтыру ерекшеліктерін айқындайтын ереже Одақ құқығымен белгіленеді;
"3" – мүше мемлекетте деректемені толтыру ерекшеліктерін айқындайтын ереже мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленеді;

"код страны" – кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира (AM, BY, KG, KZ, RU), в котором применяется правило заполнения реквизита со значением кода вида "2" или "3";
"описание правила" – описание правила заполнения реквизита.
Таблица 10
Описание заполнения отдельных реквизитов структуры транзитной декларации
Имя реквизита
№ гр. формы / пункт Порядка
Мн.
Правило заполнения реквизита*
код правила
вид правила
код страны
описание правила
1
2
3
4
5
6
7
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
1
B.048.00001
1
реквизит "Код электронного документа (сведений) (csdo:EDocCode)" должен содержать значение "R.048"
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
1
B.048.00002
1
значение реквизита "Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)" должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
0..1
B.048.00003
1
если реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:EDocRefId)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1
B.048.00004
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем
B.048.00005
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
гр. 1 (перв. подр)
1
B.048.00006
1
реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" должен содержать значение "ТТ"
6. Код особенности таможенного декларирования
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
гр. 7
0..1
B.048.00007
1
реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" должен содержать значение "ПТД" в соответствии с классификатором особенностей таможенного декларирования товаров, иначе реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

"елдің коды" – әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің кодтық белгіленуі (AM, BY, KG, KZ, KZ), онда "2" немесе "3" түр кодының мәні бар деректемені толтыру қағидасы қолданылады;
"қағиданың сипаттамасы" – деректемені толтыру қағидасының сипаттамасы.
10-кесте
Транзиттік декларация құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы
Деректеменің аты
"Нысан бағ. № / Тәртіп тармағы"
Мн.
Деректемені толтыру қағидасы *
қағиданың коды
қағида түрі
елдің коды
қағиданың сипаттамасы
1
2
3
4
5
6
7
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
1
B.048.00001
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды (csdo:EDocCode)" деректемесі "R.048" мәнін қамтуға тиіс
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
1
B.048.00002
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocId)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
0..1
B.048.00003
1
егер “Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) идентификаторы (csdo:EDocRefId)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні шаблонға сәйкес келуі тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1
B.048.00004
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo:EDocDateTime)" деректемесінің мәні Дүниежүзілік уақытпен айырмашылықты көрсете отырып, жергілікті уақыт мәні түріндегі электрондық құжаттың (мәліметтердің) қалыптасу күнін қамтуға тиіс
B.048.00005
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo:EDocDateTime)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DDThh:mm:ss үлгісіне сәйкес келуі тиіс.CCC±hh: mm, мұндағы CCC-миллисекунд мәнін білдіретін таңбалар (болмауы мүмкін)
5. Декларацияның типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
1-бағ. (бір. бөл.)
1
B.048.00006
1
"Декларацияның типі (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" деректемесі "ТТ" мәнін қамтуға тиіс
6. Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
7-бағ.
0..1
B.048.00007
1
"Кедендік декларациялау ерекшеліктерінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесінде тауарларды кедендік декларациялау ерекшеліктерінің сыныптауышына сәйкес "ПТД" мәні болуға тиіс, әйтпес "Кедендік декларациялау ерекшеліктерінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.048.00008
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" должен содержать значение "2007"
7. Код вида перемещения товаров
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
гр 1. (трет. подр.)
1
B.048.00009
1
реквизит "Код вида перемещения товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" должен содержать значение кода вида перемещения товаров в соответствии с классификатором видов перемещения товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.048.00008
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codelistid атрибуты)" атрибуты "Кедендік декларациялаудың ерекшелік коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" "2007"мәнін қамтуы тиіс
7. Тауарларды өткізу түрінің коды
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
1-бағ. (үш. бөл.)
1
B.048.00009
1
"Тауарларды өткізу түрінің коды (casdo:TransitProcedureCode)" деректемесі кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды өткізу түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды өткізу түрінің кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.048.00010
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида перемещения товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" должен содержать значение "2019"
8. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
гр. 1 (втор. подр.)
0..1
B.048.00011
1
реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ФЛ – в случае таможенного декларирования товаров для личного пользования и (или) транспортных средств для личного пользования, перемещаемых через таможенную границу Союза в несопровождаемом багаже либо доставляемых перевозчиком;
СП – в случае таможенного декларирования товаров, перевозимых (транспортируемых) 2 и более видами транспорта;
МП – в случае таможенного декларирования международных почтовых отправлений;
ВН – в случае таможенного декларирования товаров военного назначения;
ГП – в случае таможенного декларирования товаров,
в отношении которых не применяются запреты и ограничения и которые необходимы для ликвидации последствий стихийных бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, а также в отношении товаров, предназначенных
для гуманитарной и технической помощи;
ЧМ – в случае таможенного декларирования иностранных товаров, предназначенных для использования при организации и проведении чемпионата мира по футболу FIFA 2018 года и Кубка конфедераций FIFA 2017 года, чемпионата Европы по футболу UEFA 2020 года, Лиги чемпионов UEFA сезона 2021/2022 или при проведении тренировочных мероприятий по подготовке к ним,
иначе реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не должен быть заполнен
9. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
гр. 3 (перв. подр.)
1
B.048.00012
1
реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ЭД – в случае подачи транзитной декларации в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях
10. Код использования документов в качестве таможенной декларации
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
0..1

B.048.00010
1
"Тауарлардың қозғалысы түрінің коды (casdo:TransitProcedureCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codelistid атрибуты)" атрибуты "2019" мәнін қамтуы тиіс
8. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
1-бағ. (ек. бөл.)
0..1
B.048.00011
1
"Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:TransitFeatureCode)" деректемесінде мына мәндердің 1-і болуға тиіс:
ЖТ-жеке пайдалануға арналған тауарларды және (немесе) одақтың кедендік шекарасы арқылы алып жүрілмейтін багажда өткізілетін не тасымалдаушы жеткізетін жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын кедендік декларациялау жағдайында;
БК-2 және одан да көп көлік түрлерімен тасымалданатын (тасымалданатын) тауарларды кедендік декларациялау жағдайында;
ЖК-халықаралық почта жөнелтілімдерін кедендік декларациялау жағдайында;
ВН-әскери мақсаттағы тауарларды кедендік декларациялау жағдайында;
БП-тауарларды кедендік декларациялау жағдайында,
оларға қатысты тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайды және дүлей зілзалалардың, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою үшін, сондай-ақ мыналарға арналған тауарларға қатысты гуманитарлық және техникалық көмек үшін;
FM-2018 жылғы FIFA әлем чемпионатын және 2017 жылғы FIFA Конфедерациялар Кубогын, 2020 жылғы UEFA футболдан Еуропа чемпионатын, 2021/2022 маусымының UEFA Чемпиондар Лигасын ұйымдастыруда және өткізуде пайдалануға арналған шетелдік тауарларды кедендік декларациялау жағдайында немесе оларға дайындық бойынша жаттығу іс-шараларын өткізу кезінде, әйтпесе "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды" толтырылмауы тиіс
9. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
3-бағ. (бір. бөл.)
1
B.048.00012
1
"Электрондық құжаттың белгісі (casdo:EDocIndicatorCode)" деректемесінде мәндердің 1-і болуы тиіс:
ЭД-транзиттік декларацияны электрондық құжат түрінде берген жағдайда;
ҚБ-басқа жағдайларда
10. Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
0..1

B.048.00013
1
если реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" содержит значение "ЭД", то реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" может быть заполнен
B.048.00014
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" заполнен, то реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" должен содержать 1 из значений:
АТА – при использовании в качестве транзитной декларации карнета АТА с прилагаемыми к нему транспортными (перевозочными) и коммерческими документами;
МДП – при использовании в качестве транзитной декларации книжки МДП с прилагаемыми к ней транспортными (перевозочными) и коммерческими документами;
СД – при использовании в качестве транзитной декларации транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов

B.048.00013
1
егер "Электрондық құжаттың белгісі (casdo: EDocIndicatorCode)" деректемесінде "ЭД" мәні болса, онда "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:DocUsageCode)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:DocUsageCode)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.048.00014
1
егер “Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:DocUsageCode)" деректемесі толтырылса, онда “Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:DocUsageCode)" деректемесі мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
АТА - транзиттік декларация ретінде оған қоса берілетін көлік (тасымалдау) және коммерциялық құжаттары бар АТА карнетін пайдаланған кезде;
ХЖТ-транзиттік декларация ретінде оған қоса берілетін көлік (тасымалдау) және коммерциялық құжаттары бар ХЖТ кітапшасын пайдаланған кезде;
ДК-транзиттік декларация ретінде көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды пайдаланған кезде

11. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
гр. 3 (втор. подр.)
0..1
B.048.00015
1
если реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" содержит значение "ОО", то реквизит "Количество листов (csdo:‌Page‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество листов (csdo:‌Page‌Quantity)" не должен быть заполнен
12. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
0..1
B.048.00016
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" содержит значение "МДП", то реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.048.00017
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" содержит значение "МДП" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен содержать значение "1"
13. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
0..1
B.048.00018
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" содержит значение "МДП", то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" не должен быть заполнен
14. Общая масса брутто
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
0..1
B.048.00019
1
реквизит "Общая масса брутто (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
15. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
0..1
B.048.00020
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" содержит значение "МДП" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП", то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" может быть заполнен, иначе реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" не должен быть заполнен
B.048.00021
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" содержит значение "МДП", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП" и реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" в составе экземпляров реквизита "Товар (cacdo:‌Transit‌Goods‌Item‌Details)" заполнен, то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1

11. Парақтар саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
3-бағ. (ек. бөл.)
0..1
B.048.00015
1
егер "Электрондық құжаттың белгісі (casdo:EDocIndicatorCode)" деректемесінде "ҚБ" мәні болса, онда "Парақтар саны (csdo:PageQuantity)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Парақтар саны (csdo:PageQuantity)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
0..1
B.048.00016
1
егер "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:Docusagecode)" деректемесінде "ХЖТ" мәні болса, онда "Тауарлар саны (casdo:GoodsQuantity)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Тауарлар саны (casdo:GoodsQuantity)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.048.00017
1
егер “Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:Docusagecode)" деректемесінде "ХЖТ" мәні және “Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:TransitFeatureCode)" деректемесінде "МП" мәні болса, онда “Тауарлар саны (casdo:GoodsQuantity)" деректемесінде "1" мәні болуы тиіс"
13. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
0..1
B.048.00018
1
егер "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:DocUsageCode)" деректемесінде "ХЖТ" мәні болса, онда" жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity) " деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі толтырылмауы тиіс
14. Жалпы брутто массасы
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
0..1
B.048.00019
1
“Жалпы casdo массасы:TotalGrossMassMeasure)” деректемесі толтырылмауы керек
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
15. Жиынтық (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
0..1
B.048.00020
1
егер “Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:DocUsageCode)" деректемесінде "ХЖТ" мәні және “Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:TransitFeatureCode)" деректемесінде "МП" мәні болмаса, онда “Жиынтық (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесі "МП " мәнін қамтуы мүмкін, әйтпесе “Жиынтық (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.048.00021
1
егер “Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:DocUsageCode)" деректемесінде" ХЖТ " мәні болса, “Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:TransitFeatureCode)" деректемесінде "МП" мәні қамтылмаса және "Тауар" деректемесінің құрамындағы “Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылса, онда “Жиынтық (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деренктемесі толтырылуы керек
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
1

B.048.00022
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
B.048.00023
1
если значения атрибута "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" в составе экземпляров реквизита "Товар (cacdo:‌Transit‌Goods‌Item‌Details)" не совпадают, то атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение "EUR"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.048.00024
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение "2022"
16. Сведения о книжке МДП
(cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)
0..1
B.048.00025
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" содержит значение "МДП", то реквизит "Сведения о книжке МДП (cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о книжке МДП (cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)" не должен быть заполнен

B.048.00022
1
"Жиынтық (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencycode атрибуты)" атрибуты валюта сыныптауышына сәйкес валютаның үш әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
B.048.00023
1
егер "Тауар (cacdo:‌Transit‌Goods‌Item‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесінің "валютаның коды (currency‌Code атрибут)" атрибутының мәні сәйкес келмесе, онда "Жиынтық (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесінің "валютаның коды (currency‌Code атрибут)" атрибуты "EUR" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
1
B.048.00024
1
атрибуты "Жиынтық (жалпы) сома (casdo: TotalAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" "2022" мәнін қамтуы керек"
16. ХТЖ кітапшасы туралы мәліметтер
(cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)
0..1
B.048.00025
1
егер "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:DocUsageCode)" деректемесінде "ХЖТ" мәні болса, онда "ХЖТ кітапшасы туралы мәліметтер (cacdo:TIRCarnetIdDetails)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе " ХЖТ кітапшасы туралы мәліметтер (cacdo:TIRCarnetIdDetails)"деректемесі толтырылмауы тиіс

17. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
гр. 19
1
B.048.00028
1
реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – в случае, если товары перевозятся в контейнере;
0 – в иных случаях
18. Транспортное средство
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
гр. 18
0..*
B.048.00029
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ВН", то реквизит "Транспортное средство (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортное средство (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" может быть заполнен

17. Контейнерлік тасымалдардың белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
19-бағ.
1
B.048.00028
1
"Контейнерлік тасымалдау белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесінде мына мәндердің 1-і болуы тиіс:
1-егер тауарлар контейнерде тасымалданатын болса;
0-басқа жағдайларда
18. Көлік құралы
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
18-бағ.
0..*
B.048.00029
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:TransitFeatureCode)" деректемесінде "ВН" мәні болса, онда "Көлік құралы (cacdo:TransportMeansItemDetails)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "көлік құралы (Cacdo:TransportMeansItemDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін

18.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
гр. 18 (перв. подр.)
0..1
B.048.00030
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен быть заполнен
B.048.00031
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен начинаться со значения "1"
B.048.00032
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
18.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
гр. 18 (перв. подр.)
0..1

18.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
18-бағ. (бір. бөл.)
0..1
B.048.00030
1
"Реттік нөмір (csdo :ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылуы керек
B.048.00031
1
"Реттік нөмір (csdo :ObjectOrdinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуы керек
B.048.00032
1
"Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесінде қайталанатын мәндер болмауы тиіс
18.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
18-бағ. (бір. бөл.)
0..1

B.048.00033
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен быть заполнен
B.048.00034
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
B.048.00035
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не должен содержать значения: "50", "71", "72"
B.048.00036
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ФЛ", то реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не должен содержать значение "90"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00037
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)"должен содержать значение "2004"
18.3. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
гр. 18 (втор. подр.)
0..1
B.048.00038
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", или реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "ПТД", или реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" не должен быть заполнен
B.048.00039
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не содержит значение "ПТД" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП", то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен быть заполнен
B.048.00040
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не содержит значение "ПТД" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП", то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" может быть заполнен

B.048.00033
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.048.00034
1
"Көлік түрінің коды (Csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінде тауарларды тасымалдау және тасымалдау түрлерінің сыныптауышына сәйкес көлік түрінің кодының мәні болуға тиіс
B.048.00035
1
"Көлік түрінің коды (Csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінде мына мәндер болмауы тиіс: "50", "71", "72""
B.048.00036
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:TransitFeatureCode)" деректемесінде "ЖТ” мәні болса, онда "Көлік түрінің коды (Csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінде "90" мәні болмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00037
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші (codelistid атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуы тиіс
18.3. Көлік құралы тіркелген елдің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
18-бағ. (ек. бөл.)
0..1
B.048.00038
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса немесе "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтыса немесе "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00039
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтыса, "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтымаса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтымаса, онда "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00040
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтымаса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін мәнін қамтымаса, онда "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.048.00041
1
если реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира или значение "00"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00042
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение "2021"
18.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
гр. 18 (перв. подр.)
0..1
B.048.00043
1
если реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "ПТД", то реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

B.048.00041
1
"Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін немесе "00"мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00042
1
"Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
18.4. Көлік құралын тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
18-бағ. (бір. бөл.)
0..1
B.048.00043
1
егер "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралын тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Көлік құралын тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1

B.048.00044
1
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.048.00045
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен

B.048.00044
1
"Көлік құралын тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1
B.048.00045
1
"Көлік құралын тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCode ListId атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс

18.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
гр. 18 (перв. подр.)
0..1
B.048.00046
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
B.048.00047
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90" или реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "ПТД", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
B.048.00048
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не содержит значение "ПТД", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" должен быть заполнен

18.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
18-бағ. (бір. бөл.)
0..1
B.048.00046
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00047
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса немесе "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00048
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтыса немесе "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтымаса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.048.00049
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не содержит значение "ПТД", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" может быть заполнен
18.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
гр. 18 (перв. подр.)
0..1

B.048.00049
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтымаса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
18.6. Халықаралық тасымалдайтын көлік құралы типінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
18-бағ. (бір. бөл.)
0..1

B.048.00050
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "20", "30", "31", "32", "90" или реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "ПТД", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
B.048.00051
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "20", "30", "31", "32" и реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не содержит значение "ПТД", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен

B.048.00050
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "20", "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса немесе "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық тасымалдайтын көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00051
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "20", "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтымаса, онда "Халықаралық тасымалдайтын көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.048.00052
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не содержит значение "ПТД", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" может быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.048.00052
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтымаса, онда "Халықаралық тасымалдайтын көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.048.00053
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"
18.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
гр. 18 (перв. подр.)
0..1
B.048.00054
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.048.00055
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90" или реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "ПТД", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.048.00056
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не содержит значение "ПТД", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен быть заполнен
B.048.00057
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не содержит значение "ПТД", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" может быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00058
2
BY
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:VehicleMakeCode)" должен содержать значение "2025"
18.8. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
гр. 18 (перв. подр.)
0..1
B.048.00059
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
B.048.00060
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90" или реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "ПТД", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
B.048.00061
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не содержит значение "ПТД", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" должен быть заполнен

B.048.00053
1
"Халықаралық тасымалдайтын көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2024" мәнін қамтуға тиіс
18.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
18-бағ. (бір. бөл.)
0..1
B.048.00054
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00055
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса немесе "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00056
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтымаса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00057
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтымаса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00058
2
BY
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2025" мәнін қамтуға тиіс
18.8. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
18-бағ. (бір. бөл.)
0..1
B.048.00059
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" толтырылмауға тиіс
B.048.00060
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса немесе "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00061
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтымаса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.048.00062
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не содержит значение "ПТД", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" может быть заполнен
18.9. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 18 (перв. подр.)
0..1
B.048.00063
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
B.048.00064
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90" или реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "ПТД", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
B.048.00065
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не содержит значение "ПТД", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
B.048.00066
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не содержит значение "ПТД", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" может быть заполнен
19. Грузовая операция с товарами и (или) замена транспортного средства
(cacdo:‌Transhipment‌Details)
гр. 55
0..*
B.048.00067
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит 1 из значений: "ВН", "МП", то реквизит "Грузовая операция с товарами и (или) замена транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Грузовая операция с товарами и (или) замена транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Details)" может быть заполнен
19.1. Код вида грузовой операции
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00068
1
реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
19.2. Порядковый номер перевозчика
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
гр. 55 (подр. "Порядковый номер перевозчика")
0..1
B.048.00069
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" должен быть заполнен
B.048.00070
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" в составе экземпляра реквизита "Перевозчик (cacdo:‌Carrier‌Details)"

B.048.00062
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтымаса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
18.9. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
18-бағ. (бір. бөл.)
0..1
B.048.00063
2
AM, KG, KZ, RU
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" толтырылмауға тиіс
B.048.00064
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса немесе "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00065
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтымаса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00066
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтымаса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
19. Тауарлармен жүк операциясы және (немесе) көлік құралын ауыстыру
(cacdo:‌Transhipment‌Details)
55-бағ.
0..*
B.048.00067
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН", "МП" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тауарлармен жүк операциясы және (немесе) көлік құралын ауыстыру (cacdo:‌Transhipment‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Тауарлармен жүк операциясы және (немесе) көлік құралын ауыстыру (cacdo:‌Transhipment‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
19.1. Жүк операциясы түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00068
1
"Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
19.2. Тасымалдаушының реттік нөмірі
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
55-бағ. ("Тасымалдаушының реттік нөмірі" бөл.)
0..1
B.048.00069
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00070
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі "Тасымалдаушы (cacdo:‌Carrier‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуға тиіс

19.3. Признак перегрузки товаров
(casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)
гр. 55 (подр. "Контейнер")
1
B.048.00071
1
реквизит "Признак перегрузки товаров (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – в случае, если товары перегружаются из одного контейнера в другой;
0 – в случае, если товары не перегружаются из одного контейнера в другой
19.4. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
гр. 55 (подр. "Место и страна")
1
B.048.00072
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00073
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение "2021"
19.5. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
гр. 55 (подр. "Место и страна")
1
19.6. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. 55 (подр. "Место и страна")
0..1
B.048.00074
1
если реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" заполнен, то реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать значение восьмизначного кода таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
19.7. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
B.048.00075
1
реквизит "Код железнодорожной станции (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" не должен быть заполнен
19.8. Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)
гр. 55 (подр. "Идентификация и страна регистрации нового транспортного средства")
0..*

19.3. Тауарларды қайта тиеу белгісі
(casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)
55-бағ. ("Контейнер" бөл.)
1
B.048.00071
1
"Тауарларды қайта тиеу белгісі (casdo:GoodsTranshsipmentIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуы тиіс:
1-егер тауарлар бір контейнерден екіншісіне қайта жүктелген жағдайда;
0-егер тауарлар бір контейнерден екіншісіне қайта жүктелмеген жағдайда
19.4. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
55-бағ. (подр. "Орны және елі")
1
B.048.00072
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00073
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
19.5. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
55-бағ. ("Орны және елі" бөл.)
1
19.6. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
55-бағ. ("Орны және елі" бөл.)
0..1
B.048.00074
1
егер "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының сегіз таңбалы кодының мәнін қамтуға тиіс
19.7. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
B.048.00075
1
"Темір жол станциясының коды (casdo:RailwayStationCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
19.8. Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезінде көлік құралы
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)
55-бағ. ("Жаңа көлік құралын сәйкестендіру және тіркеу елі" бөл.)
0..*

B.048.00076
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "ФЛ" и реквизит "Признак перегрузки товаров (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Item‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Item‌Details)" может быть заполнен
19.8.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
гр. 55 (подр. "Идентификация и страна регистрации нового транспортного средства")
0..1

B.048.00076
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ФЛ" мәнін қамтымаса және "Тауарларды қайта тиеу белгісі (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезінде көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезінде көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
19.8.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
55-бағ. ("Жаңа көлік құралын сәйкестендіру және тіркеу елі" бөл.)
0..1

B.048.00077
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен быть заполнен
B.048.00078
1
значение реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должно быть более максимального значения реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе экземпляров реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)"
B.048.00079
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
19.8.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
гр. 55 (подр. "Идентификация и страна регистрации нового транспортного средства")
0..1
B.048.00080
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен быть заполнен
B.048.00081
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
B.048.00082
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не должен содержать значения: "50", "71", "72"
B.048.00083
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ФЛ", то реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не должен содержать значение "90"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00084
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"
19.8.3. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
гр. 55 (подр. "Идентификация и страна регистрации нового транспортного средства")
0..1
B.048.00085
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90" или реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "ПТД", то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" может быть заполнен
B.048.00086
1
если реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира или значение "00"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.048.00077
1
"Реттік нөмір (csdo :ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылуы керек
B.048.00078
1
"Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәні "Көлік құралы (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі даналарының құрамындағы "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінен барынша жоғары мәнге ие болуға тиіс
B.048.00079
1
"Реттік нөмірі (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
19.8.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
55-бағ. ("Жаңа көлік құралын сәйкестендіру және тіркеу елі" бөл.)
0..1
B.048.00080
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.048.00081
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі көлік түрлері мен тауарларды тасымалдау сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
B.048.00082
1
"Көлік түрінің коды (Csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінде мына мәндер болмауы тиіс: "50", "71", "72""
B.048.00083
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:TransitFeatureCode) "деректемесінде" ЖТ " мәні болса, онда "көлік түрінің коды (Csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінде "90" мәні болмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00084
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
19.8.3. Көлік құралы тіркелген елдің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
55-бағ. ("Жаңа көлік құралын сәйкестендіру және тіркеу елі" бөл.)
0..1
B.048.00085
1
егер Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтыса немесе "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.048.00086
1
"Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін немесе "00"мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

19.8.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
гр. 55 (подр. "Идентификация и страна регистрации нового транспортного средства")
0..1
B.048.00091
2
AM, KG,KZ, RU
реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
B.048.00092
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" должен быть заполнен
B.048.00093
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" может быть заполнен
B.048.00094
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90" или реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "ПТД", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
19.8.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
гр. 55 (подр. "Идентификация и страна регистрации нового транспортного средства")
0..1
B.048.00095
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "20", "30", "31", "32", "90" или реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "ПТД", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" может быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00096
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"
19.8.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
гр. 55 (подр. "Идентификация и страна регистрации нового транспортного средства")
0..1
B.048.00097
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен

19.8.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
55-бағ. ("Жаңа көлік құралын сәйкестендіру және тіркеу елі" бөл.)
0..1
B.048.00091
2
AM, KG,KZ, RU
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00092
2
BY
егер Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Көлік құралын тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00093
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралын тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.048.00094
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса немесе "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
19.8.6. Халықаралық тасымалдайтын көлік құралы типінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
55-бағ. ("Жаңа көлік құралын сәйкестендіру және тіркеу елі" бөл.)
0..1
B.048.00095
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "20", "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса немесе "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық тасымалдайтын көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00096
1
"Халықаралық тасымалдайтын көлік құралы типінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2024" мәнін қамтуға тиіс
19.8.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
55-бағ. ("Жаңа көлік құралын сәйкестендіру және тіркеу елі" бөл.)
0..1
B.048.00097
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.048.00098
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен быть заполнен
B.048.00099
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" может быть заполнен
B.048.00100
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90" или реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "ПТД", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00101
2
BY
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:VehicleMakeCode)" должен содержать значение "2025"
19.8.8. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
гр. 55 (подр. "Идентификация и страна регистрации нового транспортного средства")
0..1
B.048.00102
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
B.048.00103
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" должен быть заполнен
B.048.00104
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" может быть заполнен
B.048.00105
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90" или реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "ПТД", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен

B.048.00098
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Көлік құралын тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00099
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралын тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.048.00100
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса немесе "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00101
2
BY
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2025" мәнін қамтуға тиіс
19.8.8. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
55-бағ. ("Жаңа көлік құралын сәйкестендіру және тіркеу елі" бөл.)
0..1
B.048.00102
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" толтырылмауға тиіс
B.048.00103
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Көлік құралын тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00104
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралын тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.048.00105
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса немесе "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылмауға тиіс

19.8.9. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 55 (подр. "Идентификация и страна регистрации нового транспортного средства")
0..1
B.048.00106
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
B.048.00107
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
B.048.00108
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" может быть заполнен
B.048.00109
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90" или реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "ПТД", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
19.8.10. Ссылочный порядковый номер
(casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)
0..*

19.8.9. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
55-бағ. ("Жаңа көлік құралын сәйкестендіру және тіркеу елі" бөл.)
0..1
B.048.00106
2
AM, KG, KZ, RU
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" толтырылмауға тиіс
B.048.00107
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Көлік құралын тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00108
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралын тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.048.00109
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса немесе "Кедендік декларациялаудың ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
19.8.10. Сілтемелік реттік нөмір
(casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)
0..*

B.048.00110
1
если реквизит "Ссылочный порядковый номер (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" заполнен, то экземпляр реквизита "Ссылочный порядковый номер (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе экземпляра реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" или реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе другого экземпляра реквизита "Грузовая операция с товарами и (или) замена транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Details)"
19.9. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.048.00111
1
реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
20. Декларант (заявитель)
(cacdo:‌Declarant‌Details)
гр. 14
1
B.048.00112
1
для реквизита "Декларант (заявитель) (cacdo:‌Declarant‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
20.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.048.00113
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
20.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
гр. 14
0..1
B.048.00114
1
если реквизит "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" заполнен, то значение реквизита "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
20.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
гр. 14
0..1
B.048.00115
1
если реквизит "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" заполнен, то значение реквизита "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
20.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.048.00116
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
20.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
0..1

B.048.00110
1
егер "Сілтемелік реттік нөмір (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Сілтемелік реттік нөмір (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" деректемесінің данасы "Көлік құралы (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәнін немесе "Тауарлармен жүк операциясы және (немесе) көлік құралын ауыстыру (cacdo:‌Transhipment‌Details)" деректемесініуң басқа данасы құрамындағы "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуға тиіс
19.9. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.048.00111
1
"Сипаттамасы (csdo:DescriptionText)" деректемесі толтырылмауға тиіс
20. Декларант (мәлімдеуші)
(cacdo:‌Declarant‌Details)
14-бағ.
1
B.048.00112
1
"Декларант (мәлімдеуші) (cacdo:‌Declarant‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына мәндердің бірі дәлме дәл толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
20.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.048.00113
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
20.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
14-бағ.
0..1
B.048.00114
1
егер "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" деректемесінің мәні субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді (олар болған кезде) қамтуға тиіс
20.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
14-бағ.
0..1
B.048.00115
1
"Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемесінің мәні мәні субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді (олар болған кезде) қамтуға тиіс
20.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.048.00116
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:BusinessEntityTypeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
20.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
0..1

B.048.00117
1
реквизит "Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)" не должен быть заполнен
20.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
0..1
B.048.00118
1
реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" не должен быть заполнен
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
1
20.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
гр. 14
0..1
B.048.00119
2
AM, BY, KG
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.048.00120
2
KZ, RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
B.048.00121
2
KZ
если реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" заполнен, то реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать идентификационный таможенный номер (ИТН) в соответствии с классификатором формирования идентификационного таможенного номера
B.048.00122
2
RU
если реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" заполнен, то реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать сведения, предусмотренные абзацем пятым подпункта 1 пункта 45 Порядка заполнения транзитной декларации
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

B.048.00117
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы (csdo:BusinessEntityTypeName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
20.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
0..1
B.048.00118
1
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
1
20.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
14-бағ.
0..1
B.048.00119
2
AM, BY, KG
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00120
2
KZ, RU
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.048.00121
2
KZ
егер "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылса, онда Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі сәйкестендіру кедендік нөмірін қалыптастыру сыныптауышына сәйкес сәйкестендіру кедендік нөмірін (ИТН) қамтуға тиіс
B.048.00122
2
RU
егер "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылса, онда Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінде транзиттік декларацияны толтыру тәртібінің 45-тармағының 1-тармақшасының бесінші абзацында көзделген мәліметтер болуға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1

B.048.00123
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
B.048.00124
2
RU
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "RU"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1

B.048.00123
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуға тиіс
B.048.00124
2
RU
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "RU" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1

B.048.00125
2
KZ, RU
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
20.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
гр. 14
0..1
B.048.00126
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не содержит 1 из значений: "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU", то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" может быть заполнен

B.048.00125
2
KZ, RU
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCode ListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
20.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
14-бағ.
0..1
B.048.00126
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.048.00127
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "AM" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
B.048.00128
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "BY" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
B.048.00129
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
B.048.00130
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KZ" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
B.048.00131
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "RU" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)

B.048.00127
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "AM" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі салық төлеушінің есептік нөмірін (УНН)қамтуы тиіс
B.048.00128
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "ВҮ" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі төлеушінің есептік нөмірін (УНП) қамтуы тиіс
B.048.00129
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі сәйкестендіру салық нөмірін (ИНН) қамтуы тиіс
B.048.00130
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "KZ" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БИН) қамтуы тиіс
B.048.00131
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "RU" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (ИНН) қамтуы тиіс

20.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
гр. 14
0..1
B.048.00132
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "RU" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен

20.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
14-бағ.
0..1
B.048.00132
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "RU" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылмайды

20.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
гр. 14
0..1
B.048.00133
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не содержит 1 из значений: "BY", "KG", "KZ", то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" может быть заполнен

20.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
14-бағ.
0..1
B.048.00133
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "BY", "KG", "KZ" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.048.00134
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "BY" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать идентификационный номер
B.048.00135
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)
B.048.00136
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KZ" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
20.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
гр. 14
0..1
20.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
гр. 14
1

B.048.00134
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "ВҮ" мәнін қамтыса және "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
B.048.00135
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса және "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі дербес сәйкестендіру нөмірін (ПИН) қамтуы тиіс
B.048.00136
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "KZ" мәнін қамтыса және "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі жеке сәйкестендіру нөмірін (ИИН) қамтуға тиіс
20.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
14-бағ.
0..1
20.11.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
14-бағ.
1

B.048.00137
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00138
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
20.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
гр. 14
0..1
B.048.00139
1
реквизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.048.00140
1
реквизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов, удостоверяющих личность
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
0..1
B.048.00141
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode)" должен содержать значение "2053"
20.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
B.048.00142
1
реквизит "Наименование вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Name)" не должен быть заполнен
20.11.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
гр. 14
0..1
20.11.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 14
1
20.11.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 14
0..1
B.048.00143
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.048.00144
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
20.11.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1

B.048.00137
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00138
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
20.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
14-бағ.
0..1
B.048.00139
1
"Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00140
1
"Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесінде жеке басын куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің кодының мәні болуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
0..1
B.048.00141
1
"Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2053" мәнін қамтуға тиіс
20.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
B.048.00142
1
"Құжат түрінің атауы (csdo:DocKindName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
20.11.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
14-бағ.
0..1
20.11.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
14-бағ.
1
20.11.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
14-бағ.
0..1
B.048.00143
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00144
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
20.11.7. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1

20.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
гр. 14
0..*
B.048.00148
1
реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен
B.048.00149
1
должен быть заполнен строго 1 экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
B.048.00150
1
для реквизита "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"

20.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
14-бағ.
0..*
B.048.00148
1
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00149
1
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесінің 1 данасы ғана толтырылуға тиіс
B.048.00150
1
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"

B.048.00155
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
20.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
гр. 14
0..1
B.048.00156
2
AM, BY, KZ, RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.048.00157
2
KG
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" содержит значение "KG" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" в составе реквизита "Декларант (заявитель) (cacdo:‌Declarant‌Details)" заполнен, то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.048.00158
2
KG
если реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" заполнен, то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ГК СОАТЕ)
20.12.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
гр. 14
0..1
20.12.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
гр. 14
0..1
20.12.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
гр. 14
0..1

B.048.00155
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
20.12.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
14-бағ.
0..1
B.048.00156
2
AM, BY, KZ, RU
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00157
2
KG
егер "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса және "Декларант (мәлімдеуші) (cacdo:‌Declarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00158
2
KG
егер "Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылса, онда "Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі әкімшілік-аумақтық және аумақтық бірліктер объектілерін белгілеу жүйесінің (ГК СОАТЕ) мемлекеттік сыныптауышына сәйкес әкімшілік-аумақтық бірліктің кодын қамтуға тиіс
20.12.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
14-бағ.
0..1
20.12.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
14-бағ.
0..1
20.12.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
14-бағ.
0..1

20.12.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
гр. 14
0..1
B.048.00159
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
20.12.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
гр. 14
0..1
20.12.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
гр. 14
0..1
20.12.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
гр. 14
0..1
20.12.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.048.00160
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
20.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.048.00161
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
20.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*

20.12.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
14-бағ.
0..1
B.048.00159
1
егер "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі "Қала (csdo:‌City‌Name)" деректемесінің мәнінен өзгеше елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
20.12.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
14-бағ.
0..1
20.12.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
14-бағ.
0..1
20.12.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
14-бағ.
0..1
20.12.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.048.00160
1
"Пошталық индекс (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
20.12.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.048.00161
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
20.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*

B.048.00164
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.048.00165
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений: "09011", "09044"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00166
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
20.15.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.048.00167
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.048.00168
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.048.00164
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00165
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" мына мәндердің 1 қамтуға тиіс: "09011", "09044"
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00166
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
20.15.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.048.00167
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00168
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы адам тізілімге енгізілген мүше мемлекеттің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.048.00169
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
20.15.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
гр. 14
1
B.048.00170
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)

B.048.00169
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
20.15.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмір
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
14-бағ.
1
B.048.00170
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмір (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" деректемесі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) көрсетпей тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірі қамтуға тиіс

20.15.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
гр. 14
0..1
B.048.00171
1
если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" не должен быть заполнен
20.15.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00172
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "09011", то реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
21. Товарная партия
(cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)
1..*

20.15.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
14-бағ.
0..1
B.048.00171
1
егер тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (қосу әрпі) болса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылмайды
20.15.5. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00172
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "09011" мәнін қамтыса, онда "Куәлік типінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Куәлік типінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды
21. Тауар партиясы
(cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)
1..*

B.048.00173
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" содержит значение "МДП", то может быть заполнено более 1 экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)", иначе должен быть заполнен строго 1 экземпляр реквизита "Товарная партия (cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)"
21.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
1
B.048.00174
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен начинаться со значения "1"
B.048.00175
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
21.2. Транспортный (перевозочный) документ
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
0..1
B.048.00176
1
реквизит используется для указания сведений о транспортном (перевозочном) документе, определяющем партию товаров
21.2.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00177
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.048.00178
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
B.048.00179
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не должен содержать значений: "02024", "02025"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00180
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
21.2.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.048.00181
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "02014", "02016", "02099", то реквизит "Наименование документа (csdo:‌Doc‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование документа (csdo:‌Doc‌Name)" не должен быть заполнен
21.2.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.048.00182
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
21.2.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.048.00183
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.048.00184
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
21.3. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
гр. 5
0..1
B.048.00185
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" содержит значение "МДП", то реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен быть заполнен

B.048.00173
1
егер "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі "МДП" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)" деректемесінің 1 аса данасы толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауар партиясы (cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)" деректемесінің 1 ғана данасы толтырылуға тиіс
21.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
1
B.048.00174
1
"Реттік нөмірі (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
B.048.00175
1
"Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесінде қайталанатын мәндер болмауы тиіс
21.2. Көлік (тасымалдау) құжаты
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
0..1
B.048.00176
1
деректеме тауарлар партиясын айқындайтын көлік (тасымалдау) құжаты туралы мәліметтерді көрсету үшін пайдаланылады
21.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00177
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00178
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің кодының мәнін қамтуға тиіс
B.048.00179
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі мына мәндерді қамтымауға тиіс: "02024", "02025"
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00180
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
21.2.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.048.00181
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code) деректемесі: "02014", "02016", "02099" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Құжаттың атауы (csdo:‌Doc‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжаттың атауы (csdo:‌Doc‌Name)" деректемесі толтырылмайды
21.2.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.048.00182
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
21.2.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.048.00183
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00184
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
21.3. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
5-бағ.
0..1
B.048.00185
1
егер "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі "МДП" мәнін қамтыса, онда "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылады

B.048.00186
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" не содержит значение "МДП" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен содержать значение "1"
21.4. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
гр. 6
0..1

B.048.00186
1
егер "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі "МДП" мәнін қамтымаса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі "1" мәнін қамтуға тиіс
21.4. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
6-бағ.
0..1

B.048.00187
1
реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен
21.5. Код страны отправления
(casdo:‌Departure‌Country‌Code)
гр. 15
1
B.048.00188
1
реквизит "Код страны отправления (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00189
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны отправления (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
21.6. Код страны назначения
(casdo:‌Destination‌Country‌Code)
гр. 17
1
B.048.00190
1
реквизит "Код страны назначения (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00191
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны назначения (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
21.7. Общая масса брутто
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
гр. 35
0..1
B.048.00192
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ЧМ", то реквизит "Общая масса брутто (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Общая масса брутто (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.048.00193
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Общая масса брутто (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.048.00194
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Общая масса брутто (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2064"
21.8. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
гр. 22 (втор. подр.)
0..1
B.048.00195
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" не содержит значение "МДП" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП", то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" может быть заполнен, иначе реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" не должен быть заполнен

B.048.00187
1
"Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
21.5. Жөнелту елінің коды
(casdo:‌Departure‌Country‌Code)
15-бағ.
1
B.048.00188
1
"Жөнелту елінің коды (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00189
1
"Жөнелту елінің коды (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
21.6. Межелі елдің коды
(casdo:‌Destination‌Country‌Code)
17-бағ.
1
B.048.00190
1
"Межелі елдің коды (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00191
1
"Межелі елдің коды (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
21.7. Жалпы брутто массасы
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
35-бағ.
0..1
B.048.00192
1
"Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ЧМ" мәнін қамтыса, онда "Жалпы брутто массасы (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға иіс, әйтпесе "Жалпы брутто массасы (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмайды
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.048.00193
1
"Жалпы брутто массасы (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.048.00194
1
"Жалпы брутто массасы (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
21.8. Жиынтық (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
2-бағ.2 (ек. бөл.)
0..1
B.048.00195
1
егер "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі "МДП" мәнін қамтымаса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтымаса, онда "Жиынтық (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Жиынтық (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылмайды

B.048.00196
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" не содержит значение "МДП", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП" и реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" в составе экземпляров реквизита "Товар (cacdo:‌Transit‌Goods‌Item‌Details)" заполнен, то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
гр. 22 (перв. подр.)
1

B.048.00196
1
егер "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі "МДП" мәнін қамтымаса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтымаса, онда "Тауар (cacdo:‌Transit‌Goods‌Item‌Details)" деректемесі даналарының құрамындағы "Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылса, онда "Жиынтық (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
2-бағ.2 (бір. бөл.)
1

B.048.00205
1
реквизит "Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)" не должен быть заполнен
21.9.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
0..1
B.048.00206
1
реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" не должен быть заполнен
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
1
21.9.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
гр. 2
0..1
B.048.00207
2
AM, BY, KG, RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.048.00208
2
KZ
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен

B.048.00205
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы (csdo:BusinessEntityTypeName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
21.9.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
0..1
B.048.00206
1
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
1
21.9.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
2-бағ.
0..1
B.048.00207
2
AM, BY, KG, RU
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00208
2
KZ
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.048.00211
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
21.9.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
гр. 2
0..1
B.048.00212
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не содержит 1 из значений: "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU" или реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" может быть заполнен

B.048.00211
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCode ListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
21.9.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
2-бағ.
0..1
B.048.00212
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU" мәндерінің 1 қамтымаса немесе "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.048.00234
1
реквизит "Наименование уполномоченного органа (csdo:‌Authority‌Name)" не должен быть заполнен
21.9.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
гр. 2
0..*
B.048.00235
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП" и реквизит "Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" заполнен, то реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен

B.048.00234
1
"Уәкілетті органның атауы (csdo:AuthorityName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
21.9.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
2-бағ.
0..*
B.048.00235
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса және "Халықаралық пошта жөнелтілімдерін алмастыру (беру) мекемесінің коды (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылады

B.048.00236
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то должен быть заполнен строго 1 экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
B.048.00237
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то для реквизита "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00238
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.048.00239
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "1" – адрес регистрации
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
гр. 2
0..1

B.048.00236
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесінің 1 данасы ғана толтырылуға тиіс
B.048.00237
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс: "Қала (csdo:CityName)", "Елді мекен (csdo:SettlementName)"
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00238
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00239
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі мына мәнді қамтуға тиіс: "1" – Тіркеу мекенжайы
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
2-бағ.
0..1

B.048.00243
2
AM, BY, KZ, RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.048.00244
2
KG
если в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)" в составе реквизита "Отправитель (cacdo:‌Consignor‌Details)" реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен и реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG", то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.048.00245
2
KG
если реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" заполнен, то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ГК СОАТЕ)
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
гр. 2
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
гр. 2
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
гр. 2
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
гр. 2
0..1
B.048.00246
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
гр. 2
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
гр. 2
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
гр. 2
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.048.00247
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.048.00248
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
21.9.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*

B.048.00243
2
AM, BY, KZ, RU
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00244
2
KG
егер "Жөнелтуші (cacdo:‌Consignor‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Тауар партиясы (cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса және "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса, онда "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.048.00245
2
KG
егер "Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылса, онда "Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі әкімшілік-аумақтық және аумақтық бірліктер объектілерін белгілеу жүйесінің (ГК СОАТЕ) мемлекеттік сыныптауышына сәйкес әкімшілік-аумақтық бірліктің кодын қамтуға тиіс
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
2-бағ.
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
2-бағ.
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
2-бағ.
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
2-бағ.
0..1
B.048.00246
1
егер "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі "Қала (csdo:CityName)" деректемесінің мәнінен өзгеше елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
2-бағ.
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
2-бағ.
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
2-бағ.
0..1
*.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.048.00247
1
"Пошталық индекс (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.048.00248
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
21.9.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*

B.048.00252
1
реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен
21.9.17. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
гр. 2
0..1
B.048.00253
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП" и реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не заполнен, то реквизит "Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
21.9.18. Код особенности указанных сведений
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
0..1
B.048.00254
1
реквизит "Код особенности указанных сведений (casdo:‌Subject‌Additional‌Code)" не должен быть заполнен
21.10. Получатель
(cacdo:‌Consignee‌Details)
гр. 8
1
B.048.00255
1
для реквизита "Получатель (cacdo:‌Consignee‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
21.10.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.048.00256
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
21.10.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
гр. 8
0..1
B.048.00257
1
если реквизит "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" заполнен, то значение реквизита "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
21.10.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
гр. 8
0..1
B.048.00258
1
если реквизит "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" заполнен, то значение реквизита "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
21.10.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.048.00259
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
21.10.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
0..1

B.048.00252
1
"Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:EqualIndicator)" толтырылмауға тиіс
21.9.17. Халықаралық пошта жөнелтілімдерін алмастыру (беру) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
2-бағ.
0..1
B.048.00253
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса және "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда "Халықаралық пошта жөнелтілімдерін алмастыру (беру) мекемесінің коды (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Халықаралық пошта жөнелтілімдерін алмастыру (беру) мекемесінің коды (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" деректемесі толтырылмайды
21.9.18. Көрсетілген мәліметтер ерекшелігінің коды
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
0..1
B.048.00254
1
"Көрсетілген мәліметтер ерекшелігінің коды (casdo:SubjectAdditionalCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
21.10. Алушы
(cacdo:‌Consignee‌Details)
8-бағ.
1
B.048.00255
1
"Алушы (cacdo:‌Consignee‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
21.10.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.048.00256
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
21.10.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
8-бағ.
0..1
B.048.00257
1
егер "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" деректемесінің мәні субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді (олар болған кезде) қамтуға тиіс
21.10.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
8-бағ.
0..1
B.048.00258
1
"Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемесінің мәні мәні субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді (олар болған кезде) қамтуға тиіс
21.10.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.048.00259
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:BusinessEntityTypeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
21.10.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
0..1

B.048.00323
1
если реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не должен быть заполнен
B.048.00324
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то для реквизита "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00325
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.048.00326
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "3" – почтовый адрес
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
гр. 53
0..1
B.048.00327
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен

B.048.00323
1
егер "Тұлғаның тізілімге енгізілгендігін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылмайды
B.048.00324
1
егер "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс: "Қала (csdo:CityName)", "Елді мекен (csdo:SettlementName)"
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00325
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00326
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі "3" – пошта мекенжайы мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
53-бағ.
0..1
B.048.00327
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.048.00328
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00329
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.048.00328
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00329
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.048.00334
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП", то реквизит "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должен начинаться со значения "1"
B.048.00335
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП", то реквизит "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
B.048.00336
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должен содержать значение "1"
21.12.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
гр. 33 (перв. подр.)
0..1
B.048.00337
1
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит 1 из значений: "МП", "ЧМ", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен

B.048.00334
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code) деректемесі "МП" мәнін қамтымаса, онда "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal) деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
B.048.00335
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code) деректемесі "МП" мәнін қамтымаса, онда "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal) деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
B.048.00336
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code) деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal) деректемесі "1" мәнін қамтуға тиіс
21.12.2. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
33-бағ. (бір. бөл.)
0..1
B.048.00337
1
AM, KG, KZ, RU
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code) деректемесі "МП", "ЧМ" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code) деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code) деректемесі толтырылады

B.048.00338
2
BY
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит 1 из значений: "МП", "ЧМ" или реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ГП", реквизит "Код вида перемещения товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" содержит 1 из значений: "ВТ", "ИМ", реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "2", реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" содержит значение "С" и в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)" реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" в составе реквизита "Получатель (cacdo:‌Consignee‌Details)" содержит значение "BY" и значение реквизита "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" в составе реквизита "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" начинается со значения "112", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен

B.048.00338
2
BY
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП", "ЧМ" мәндерінің 1 қамтыса немесе "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ГП" мәнін қамтыса, "Тауарларды өткізу түрінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесі "ВТ", "ИМ" мәндерінің 1 қамтыса, "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, "Тыйым салулар мен шектеулер қолданудан бос тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі "С" мәнін қамтыса және "Тауар партиясы (cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Алушы (cacdo:‌Consignee‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "ВҮ" мәнін қамтыса және "Кеден органы және межелі пункт (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесінің мәні "112" мәнінен басталса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылады

21.12.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
гр. 31
0..4
B.048.00339
1
реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен быть заполнен
1
если реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" содержит значение "ЭД" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ВН", то реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен содержать значение, которое совпадает со значением реквизита "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)"
21.12.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
гр. 35
0..1
B.048.00340
1
реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.048.00341
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ЧМ", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "0"
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.048.00342
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.048.00343
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2064"
21.12.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
0..1
B.048.00344
1
реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
21.12.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
гр. 41
0..1
B.048.00345
1
если реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не заполнен, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" может быть заполнен
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
гр. 41 (перв. подр.)
1
B.048.00346
1
реквизит "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение количества товара в дополнительных единицах измерения
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
гр. 41 (втор. подр.)
1
B.048.00347
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

21.12.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
31-бағ.
0..4
B.048.00339
1
"Тауардың атауы (casdo:GoodsDescriptionText)" деректемесі толтырылуға тиіс
1
егер "Электрондық құжаттың белгісі (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" деректемесі "ЭД" мәнін қамтыса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтыса, онда "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесінің мәніне сәйкес келетін мәнді қамтуға тиіс
21.12.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
35-бағ.
0..1
B.048.00340
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00341
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ЧМ" мәнін қамтыса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.048.00342
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.048.00343
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
21.12.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
0..1
B.048.00344
1
"Нетто массасы (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" толтырылмауға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
21.12.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
41-бағ.
0..1
B.048.00345
1
егер "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылмаса, онда "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылады
*.1. Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
41-бағ. (бір. бөл.)
1
B.048.00346
1
"Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесі қосымша өлшем бірліктеріндегі тауар санының мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
41-бағ. (ек. бөл.)
1
B.048.00347
1
"Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі мен шоты кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1

B.048.00348
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2064"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.048.00349
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" не должен быть заполнен
21.12.7. Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
гр. 33 (втор. подр.)
0..1

B.048.00348
1
"Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurement
UnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгісі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.048.00349
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгісі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" толтырылмауға тиіс
21.12.7. Тыйым салулар мен шектеулер қолданудан бос тауардың белгісі
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
33-бағ. (ек. бөл.)
0..1

B.048.00350
1
реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" должен содержать значение "С" – в отношении товара не установлены запреты и ограничения, иначе реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" не должен быть заполнен
21.12.8. Код декларирования компонентов разобранного товара
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
гр. 33 (трет. подр.)
0..1
B.048.00351
1
реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" должен содержать значение "К" – в случае таможенного декларирования товаров в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, перевозимых по территориям 2 и более государств-членов в течение определенного периода времени одним или несколькими транспортными средствами, иначе реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" не должен быть заполнен

B.048.00350
1
"Тыйым салулар мен шектеулер қолданудан бос тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі "С" – тауарға қатысты тыйымдар мен шектеулер белгіленбеген мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Тыйым салулар мен шектеулер қолданудан бос тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
21.12.8. Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
33-бағ. (үш. бөл.)
0..1
B.048.00351
1
"Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі "К" – 2 және одан да көп мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша белгілі бір уақыт кезеңі ішінде бір немесе бірнеше көлік құралдарымен тасымалданатын тауарлар жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе аяқталмаған түрде кедендік декларациялау жағдайында мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі толтырылмайды

21.12.9. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
гр. 31
0..1
B.048.00352
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ВН", то реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
0..1
B.048.00353
1
реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" должен быть заполнен

21.12.9. Жүк, жүк орындары, тауарлардың табандықтары мен орамалары
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
31-бағ.
0..1
B.048.00352
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтыса, онда "Жүк, жүк орындары, тауарлардың табандықтары мен орамалары (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Жүк, жүк орындары, тауарлардың табандықтары мен орамалары (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылады
*.1. Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
0..1
B.048.00353
1
"Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.048.00354
1
реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" должен содержать 1 из значений:
0 – без упаковки;
1 – с упаковкой;
2 – без упаковки, в оборудованных емкостях транспортного средства
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
гр. 31
0..1
B.048.00355
1
реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен
B.048.00356
1
если реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1
B.048.00357
1
реквизит "Количество грузовых мест, частично занятых товаром (casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)" не должен быть заполнен
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
B.048.00358
1
реквизит "Вид грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)" не должен быть заполнен
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
гр. 31
0..*

B.048.00354
1
"Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:PackageAvailabilityCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
0 – қаптамасыз;
1 – қаптамамен:
2 – қаптамасыз, көлік құралының жабдықталған сыйымдылықтарында
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
31-бағ.
0..1
B.048.00355
1
"Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00356
1
егер "Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:PackageAvailabilityCode)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Тауар ішінара орналасқан жүк орындарының жалпы саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1
B.048.00357
1
"Тауар ішінара орналасқан жүк орындарының жалпы саны (casdo:CargoPartQuantity)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
B.048.00358
1
"Жүк орындарының түрі (casdo:CargoKindName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.5. Жүк, ыдыс, орама, табандық туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
31-бағ.
0..*

B.048.00359
1
реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен
*.5.1. Код вида информации
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00360
1
реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
гр. 31
1
B.048.00361
1
реквизит "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.048.00359
1
"Жүк, ыдыс, орама, табандық туралы мәліметтер (cacdo:PackagePalletDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.5.1. Ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00360
1
"Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.5.2. Орама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
31-бағ.
1
B.048.00361
1
"Орама түрінің коды (csdo:‌Package‌Kind‌Code) деректемесі жүктің, қаптаманың және орау материалдарының түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.048.00362
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2013"
*.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
гр. 31
0..1
B.048.00363
1
если реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" не должен быть заполнен

B.048.00362
1
"Орама түрінің коды (csdo:‌Package‌Kind‌Code) деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2013" мәнін қамтуға тиіс
*.5.3. Орамалардың саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
31-бағ.
0..1
B.048.00363
1
егер "Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Орамалардың саны (csdo:‌Package‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Орамалардың саны (csdo:‌Package‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды

*.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
гр. 31
0..*
B.048.00364
1
если реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Описание грузового места (casdo:‌Cargo‌Description‌Text)" может быть заполнен, иначе реквизит "Описание грузового места (casdo:‌Cargo‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
21.12.10. Перечень контейнеров
(cacdo:‌Container‌List‌Details)
гр. 31
0..*
B.048.00365
1
если реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" содержит значение "1" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "ВН", то реквизит "Перечень контейнеров (cacdo:‌Container‌List‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Перечень контейнеров (cacdo:‌Container‌List‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00366
1
реквизит "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.2. Контейнер
(cacdo:‌Container‌Details)
гр. 31
1..*

*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
31-бағ.
0..*
B.048.00364
1
егер "Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Жүк орнының сипаттамасы (casdo:‌Cargo‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Жүк орнының сипаттамасы (casdo:‌Cargo‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмауға тиіс
21.12.10. Контейнерлер тізбесі
(cacdo:‌Container‌List‌Details)
31-бағ.
0..*
B.048.00365
1
егер "Контейнерлік тасымалдардың белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтымаса, онда "Контейнерлер тізбесі (cacdo:‌Container‌List‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Контейнерлер тізбесі (cacdo:‌Container‌List‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Орама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00366
1
"Орама түрінің коды (csdo:PackageKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.2. Контейнер
(cacdo:‌Container‌Details)
31-бағ.
1..*

B.048.00369
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" может быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
гр. 42 (перв. подр.)
1
B.048.00370
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1

B.048.00369
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
42-бағ. (бір. бөл.)
1
B.048.00370
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюта сыныптауышына сәйкес үш әріптен тұратын валюта кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
1

B.048.00371
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать значение "2022"
21.12.12. Предшествующий документ
(cacdo:‌TDPreceding‌Doc‌Details)
гр. 40
0..*
B.048.00372
2
AM, BY, KZ, RU
если реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌TDPreceding‌Doc‌Details)" заполнен, то для экземпляра реквизита "Предшествующий документ (cacdo:‌TDPreceding‌Doc‌Details)" при указании сведений о номере документа должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)"

B.048.00371
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
21.12.12. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌TDPreceding‌Doc‌Details)
40-бағ.
0..*
B.048.00372
2
AM, BY, KZ, RU
егер "Алдыңғы құжат (cacdo:‌TDPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Алдыңғы құжат (cacdo:‌TDPreceding‌Doc‌Details)" деректемесінің данасы үшін құжаттың нөмірі туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)"

B.048.00373
2
KG
если реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌TDPreceding‌Doc‌Details)" заполнен, то для экземпляра реквизита "Предшествующий документ (cacdo:‌TDPreceding‌Doc‌Details)" при указании сведений о номере документа должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)"
*.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
1

B.048.00373
2
KG
егер "Алдыңғы құжат (cacdo:‌TDPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Алдыңғы құжат (cacdo:‌TDPreceding‌Doc‌Details)" деректемесінің данасы үшін құжаттың нөмірі туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "ХТЖ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)"
*.1. Жазба сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
1

B.048.00374
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:‌Line‌Id" должен начинаться со значения "1"
B.048.00375
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:‌Line‌Id)" в составе экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌Transit‌Goods‌Item‌Details)" не должен содержать повторяющихся значений
*.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
гр. 40
1
B.048.00376
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.048.00374
1
"Жазба сәйкестендіргіші (casdo:LineId" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
B.048.00375
1
"Тауар (cacdo:‌Transit‌Goods‌Item‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Жазба сәйкестендіргіші (casdo:‌Line‌Id)" деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
40-бағ.
1
B.048.00376
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.048.00377
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.3. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.048.00378
1
реквизит "Наименование документа (csdo:‌Doc‌Name)" не должен быть заполнен
*.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
гр. 40
0..1
B.048.00379
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "09035", "10044", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен

B.048.00377
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.048.00378
1
"Құжаттың атауы (csdo:DocName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
40-бағ.
0..1
B.048.00379
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "09035", "10044" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.048.00380
2
AM, BY, KZ, RU
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "09013", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен
B.048.00381
2
KG
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "09013", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" может быть заполнен

B.048.00380
2
AM, BY, KZ, RU
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "09013" мәнін қамтыса, онда "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00381
2
KG
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "09013" мәнін қамтыса, онда "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.048.00382
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не содержит 1 из значений: "09013", "09035", "10044", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. 40
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 40
1
B.048.00383
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
гр. 40
1
*.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1
B.048.00384
1
реквизит "Порядковый номер (casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)" не должен быть заполнен
*.5. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
гр. 40
0..1
B.048.00385
2
AM, BY, KZ, RU
реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRId‌Details)" не должен быть заполнен

B.048.00382
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "09013", "09035", "10044" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
40-бағ.
1
*.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
40-бағ.
1
B.048.00383
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.4.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
40-бағ.
1
*.4.4. Реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1
B.048.00384
1
"Реттік нөмірі (casdo:CustomsDocumentOrdinalId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.5. ХТЖ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
40-бағ.
0..1
B.048.00385
2
AM, BY, KZ, RU
"ХТЖ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:TIRIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.048.00386
2
KG
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "09013", то реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRId‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRId‌Details)" не должен быть заполнен
*.5.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
гр. 40
1
*.5.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
гр. 40
1
*.6. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 40
0..1

B.048.00386
2
KG
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "09013" мәнін қамтыса, онда "ХТЖ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "ХТЖ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:TIRIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.5.1. ХТЖ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
40-бағ.
1
*.5.2. ХТЖ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
40-бағ.
1
*.6. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
40-бағ.
0..1

B.048.00387
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "09026", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
B.048.00388
1
если реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" заполнен, то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен содержать номер документа, подтверждающего нахождение товаров на временном хранении
*.7. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1

B.048.00387
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "09026" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00388
1
егер "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі тауардың уақытша сақтауда болуын растайтын құжаттың нөмірін қамтуға тиіс
*.7. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1

B.048.00389
1
если реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" заполнен, то реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" не должен быть заполнен
B.048.00390
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.8. Код таможенной процедуры
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
гр. 40
0..1

B.048.00389
1
егер "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылмайды
B.048.00390
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.8. Кедендік рәсімнің коды
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
40-бағ.
0..1

B.048.00391
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "10044", то реквизит "Код таможенной процедуры (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код таможенной процедуры (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00392
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код таможенной процедуры (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.9. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
0..1

B.048.00391
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "10044" мәнін қамтыса, онда "Кедендік рәсімнің коды (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік рәсімнің коды (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00392
1
"Кедендік рәсімнің коды (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.9. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
0..1

B.048.00399
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.048.00400
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
гр. 44
0..1
B.048.00401
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.048.00402
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.8. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1
B.048.00403
1
реквизит "Наименование уполномоченного органа (csdo:‌Authority‌Name)" не должен быть заполнен
*.9. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1

B.048.00399
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталатын күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.048.00400
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталатын күні (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
44-бағ.
0..1
B.048.00401
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.7. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.048.00402
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.8. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1
B.048.00403
1
"Уәкілетті органның атауы (csdo:AuthorityName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.9. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1

B.048.00404
1
реквизит "Идентификатор уполномоченного органа (csdo:‌Authority‌Id)" не должен быть заполнен
*.10. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
1
B.048.00405
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:‌Line‌Id)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ (сведения), в целях однозначной идентификации записи
*.11. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
0..*
B.048.00406
1
реквизит "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен
*.12. Код электронного документа (сведений)
(casdo:‌EDoc‌Code)
0..1
B.048.00407
2
AM, BY, KG, KZ
реквизит "Код электронного документа (сведений) (casdo:‌EDoc‌Code)" не должен быть заполнен
B.048.00408
3
RU
реквизит "Код электронного документа (сведений) (casdo:‌EDoc‌Code)" может быть заполнен
*.13. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
0..1
B.048.00409
2
AM, BY, KG, KZ
реквизит "Идентификатор электронного документа в хранилище (cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)" не должен быть заполнен

B.048.00404
1
"Уәкілетті органның сәйкестендіргіші (csdo:AuthorityId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.10. Жазба сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
1
B.048.00405
1
"Жазба сәйкестендіргіші (casdo:‌Line‌Id)" деректемесі жазбаны бір мәнді сәйкестендіру мақсатында электрондық құжатты (мәліметтерді) қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін
*.11. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
0..*
B.048.00406
1
"Тауардың реттік нөмірі (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" деректемесі толиырылмауға тиіс
*.12. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo:‌EDoc‌Code)
0..1
B.048.00407
2
AM, BY, KG, KZ
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды (casdo:EDocCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00408
3
RU
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды (casdo:EDocCode)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.13. Сақтау қоймасындағы электрондық құжаттың сәйкестендіргіші
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
0..1
B.048.00409
2
AM, BY, KG, KZ
"Сақтау қоймасындағы электрондық құжаттың сәйкестендіргіші (cacdo:DocArchIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.048.00410
3
RU
реквизит "Идентификатор электронного документа в хранилище (cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)" может быть заполнен
*.13.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:‌EArch‌Id)
0..1
*.13.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
1
*.14. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
гр. 44
1
B.048.00411
1
если реквизит "Код представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" содержит значение "0", то для реквизита "Сведения о фактическом представлении документа (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" при указании сведений о регистрационном номере документа может быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Регистрационный номер декларации на транспортное средство (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)", иначе реквизиты "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Регистрационный номер декларации на транспортное средство (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" не должны быть заполнены

B.048.00410
3
RU
"Сақтау қоймасындағы электрондық құжаттың сәйкестендіргіші (cacdo:DocArchIdDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.13.1. Электрондық құжаттарды сақтау қоймасының сәйкестендіргіші
(casdo:‌EArch‌Id)
0..1
*.13.2. Сақтау қоймасындағы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
1
*.14. Құжаттың іс жүзінде ұсынылуы туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
44-бағ.
1
B.048.00411
1
егер "Құжатты ұсыну коды (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың іс жүзінде ұсынылуы туралы мәліметтер (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" деректемесі үшін құжаттың тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы мүмкін: "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "ХТЖ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)", әйтпесе "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "ХТЖ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" деректемелері толтырылмауға тиіс

*.14.1. Код представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
гр. 44
0..1
B.048.00412
1
реквизит "Код представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
*.14.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
гр. 44
0..1
B.048.00413
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00414
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"

*.14.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
44-бағ.
0..1
B.048.00412
1
"Құжатты ұсыну коды (casdo:DocPresentKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.14.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
44-бағ.
0..1
B.048.00413
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00414
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс

*.14.3. Дата представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
0..1
B.048.00415
1
реквизит "Дата представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Date)" не должен быть заполнен
*.14.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
гр. 44
0..1
B.048.00416
1
реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" используется для указания сведений о регистрационном номере таможенного документа, структура номера которого соответствует схеме: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)

*.14.3. Құжатты ұсыну күні
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
0..1
B.048.00415
1
"Құжатты ұсыну күні (casdo:DocPresentDate)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.14.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
44-бағ.
0..1
B.048.00416
1
"Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі нөмірінің құрылымы төмендегі схемаға сәйкес келетін кедендік құжаттың тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді көрсету үшін пайдаланылады: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 таңба), ДДММГГ – құжатты тіркеу күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР – өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы да мүмкін)

*.14.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
гр. 44
0..1
*.14.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
гр. 44
1
*.14.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
гр. 44
1
*.14.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
гр. 44
0..1
*.14.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.048.00421
1
если реквизит "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" заполнен, то реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" не должен быть заполнен
B.048.00422
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
22. Таможенная идентификация
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
гр. 20
0..*
22.1. Код способа таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
1
B.048.00423
1
реквизит "Код способа таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)" должен содержать значение "01" – применение средств идентификации
22.2. Код вида средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
гр. 20
0..1
B.048.00424
1
реквизит "Код вида средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.048.00425
1
реквизит "Код вида средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
01 – пломбы;
02 – навигационные пломбы;
03 – печати;
04 – цифровая, буквенная и иная маркировка;
05 – идентификационные знаки;
06 – штампы;
07 – сейф-пакеты;
99 – иные средства, обеспечивающие идентификацию
22.3. Количество средств таможенной идентификации
(casdo:‌Seal‌Quantity)
гр. 20
0..1
B.048.00426
1
реквизит "Количество средств таможенной идентификации (casdo:‌Seal‌Quantity)" должен быть заполнен
22.4. Средство таможенной идентификации
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
гр. 20
0..*
B.048.00427
1
реквизит "Средство таможенной идентификации (cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)" должен быть заполнен
22.4.1. Идентификатор средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
гр. 20
0..1
B.048.00428
1
реквизит "Идентификатор средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)" должен быть заполнен
22.4.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.048.00429
1
реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
22.4.3. Признак признания средств таможенной идентификации
(casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)
0..1

*.14.6. ХТЖ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
44-бағ.
0..1
*.14.6.1. ХТЖ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
44-бағ.
1
*.14.6.2. ХТЖ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
44-бағ.
1
*.14.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
44-бағ.
0..1
*.14.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.048.00421
1
егер "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылмайды
B.048.00422
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
22. Кедендік сәйкестендіру
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
20-бағ.
0..*
22.1. Кедендік сәйкестендіру тәсілінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
1
B.048.00423
1
"Кедендік сәйкестендіру тәсілінің коды (casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)" деректемесі "01" – сәйкестендіру құралдарын қолдану мәнін қамтуға тиіс
22.2. Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
20-бағ.
0..1
B.048.00424
1
"Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды (casdo:CustomsIdentificationMeansKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00425
1
"Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды (casdo:CustomsIdentificationMeansKindCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
01 – пломбалар;
02 – навигациялық пломбалар;
03 – мөрлер;
04 – цифрлық, әріптік және өзге де таңбалар;
05 – сәйкестендіру белгілері;
06 – мөртабандар;
07 – сейф-пакеттер;
99 – сәйкестендіруді қамтамасыз ететін өзге де заттар
22.3. Кедендік сәйкестендіру құралының саны
(casdo:‌Seal‌Quantity)
20-бағ.
0..1
B.048.00426
1
"Кедендік сәйкестендіру құралының саны (casdo:SealQuantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
22.4. Кедендік сәйкестендіру құралы
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
20-бағ.
0..*
B.048.00427
1
"Кедендік сәйкестендіру құралы (cacdo:CustomsIdentificationMeansIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
22.4.1. Кедендік сәйкестендіру құралының сәйкестендіргіші
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
20-бағ.
0..1
B.048.00428
1
"Кедендік сәйкестендіру құралының сәйкестендіргіші (casdo:CustomsIdentificationMeansId)" деректемесі толтырылуға тиіс
22.4.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.048.00429
1
"Сипаттамасы (csdo:DescriptionText)" деректемесі толтырылмауға тиіс
22.4.3. Кедендік сәйкестендіру құралдарын тану белгісі
(casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)
0..1

B.048.00430
1
реквизит "Признак признания средств таможенной идентификации (casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)" не должен быть заполнен
22.5. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
B.048.00431
1
реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
23. Перевозчик
(cacdo:‌Carrier‌Details)
гр. 50
1..*
B.048.00432
1
для реквизита "Перевозчик (cacdo:‌Carrier‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"

B.048.00430
1
"Кедендік сәйкестендіру құралдарын тану белгісі (casdo:ForeignCustomsIdentificationMeansIndicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс
22.5. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
B.048.00431
1
"Сипаттамасы (csdo:DescriptionText)" деректемесі толтырылмауға тиіс
23. Тасымалдаушы
(cacdo:‌Carrier‌Details)
50-бағ.
1..*
B.048.00432
1
"Тасымалдаушы (cacdo:‌Carrier‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"

B.048.00474
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
23.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
гр. 50
0..1
B.048.00475
2
AM, BY, KZ, RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.048.00476
2
KG
если в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)" в составе экземпляра реквизита "Перевозчик (cacdo:‌Carrier‌Details)" реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен и реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG", то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.048.00477
2
KG
если реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" заполнен, то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ГК СОАТЕ)
23.12.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
гр. 50
0..1
23.12.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
гр. 50
0..1
23.12.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
гр. 50
0..1

B.048.00474
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
23.12.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
50-бағ.
0..1
B.048.00475
2
AM, BY, KZ, RU
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00476
2
KG
егер "Тасымалдаушы (cacdo:‌Carrier‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Тауар партиясы (cacdo:‌TDGoods‌Shipment‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса және "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса, онда "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00477
2
KG
егер "Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылса, онда "Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі әкімшілік-аумақтық және аумақтық бірліктер объектілерін белгілеу жүйесінің (ГК СОАТЕ) мемлекеттік сыныптауышына сәйкес әкімшілік-аумақтық бірліктің кодын қамтуға тиіс
23.12.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
50-бағ.
0..1
23.12.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
50-бағ.
0..1
23.12.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
50-бағ.
0..1

23.14.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
23.14.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
23.14.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
23.15. Представитель перевозчика
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
гр. 50
0..*
B.048.00483
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе экземпляра реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90" или в составе экземпляра реквизита "Грузовая операция с товарами и (или) замена транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Details)" реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" содержит значение, которое совпадает со значением реквизита "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)", и реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе экземпляра реквизита "Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Item‌Details)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" не должен быть заполнен
23.15.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
гр. 50
1
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
гр. 50
0..1

23.14.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмір
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
23.14.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
23.14.5. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
23.15. Тасымалдаушының өкілі
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
50-бағ.
0..*
B.048.00483
1
егер "Көлік құралы (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтыса немесе "Тауарлармен жүк операциясы және (немесе) көлік құралын ауыстыру (cacdo:‌Transhipment‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесінің мәнімен сәйкес келетін мәнді қамтыса және "Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезінде көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
23.15.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
50-бағ.
1
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
50-бағ.
0..1

B.048.00489
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
23.17. Ссылочный номер перевозчика
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.048.00490
1
реквизит "Ссылочный номер перевозчика (casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)" не должен быть заполнен
24. Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
гр. 52 (перв. подр.)
1

B.048.00489
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:CarrierOrdinal)" деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
23.17. Тасымалдаушының сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.048.00490
1
"Тасымалдаушының сілтемелік нөмірі (casdo:ReferenceCarrierOrdinal)" деректемесі толтырылмауға тиіс
24. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
52-бағ. (бір. бөл.)
1

24.1. Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
гр. 52 (перв. подр.)
1
B.048.00491
1
реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин предоставлено;
2 – обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин не предоставляется
24.2. Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
гр. 52 (перв. подр.)
0..1
B.048.00492
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" не должен быть заполнен
B.048.00493
1
если реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" заполнен, то реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" должен содержать значение кода основания для непредоставления обеспечения в соответствии с классификатором случаев непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00494
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" должен содержать идентификатор классификатора случаев непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин по реестру НСИ Союза**
24.3. Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
гр. 52 (втор. подр.)
0..*

24.1. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
52-бағ. (бір. бөл.)
1
B.048.00491
1
"Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo: GuaranteePresentCode)” деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету ұсынылды;
2 – кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету ұсынылмады
24.2. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
52-бағ. (бір. бөл.)
0..1
B.048.00492
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.048.00493
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайларының сыныптауышына сәйкес қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00494
1
"Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НСИ тізілімі бойынша кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайлары сыныптауышының сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
24.3. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
52-бағ. (ек. бөл.)
0..*

B.048.00495
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" может быть заполнен
B.048.00496
1
если реквизит "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" заполнен, то для экземпляра реквизита "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" при указании сведений о номере документа должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)", "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)"
24.3.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
гр. 52 (втор. подр.)
0..1
B.048.00497
1
если реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.048.00498
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.048.00499
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"

B.048.00495
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.048.00496
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылса, онда реквизита "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесінің данасы үшін құжаттың нөмірі туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)", "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)"
24.3.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
52-бағ. (ек. бөл.)
0..1
B.048.00497
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00498
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.048.00499
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс

24.3.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.048.00500
1
реквизит "Наименование документа (csdo:‌Doc‌Name)" не должен быть заполнен
24.3.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
гр. 52 (втор. подр.)
0..1
B.048.00501
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07040", то реквизит "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. 52 (втор. подр.)
1
B.048.00502
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать значение восьмизначного кода таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 52 (втор. подр.)
1
B.048.00503
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3. Номер сертификата обеспечения по журналу регистрации
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
гр. 52 (втор. подр.)
1
24.3.4. Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
гр. 52 (втор. подр.)
0..1
B.048.00504
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.048.00505
2
BY
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07041", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.048.00506
2
BY
если реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен содержать регистрационный номер свидетельства о предоставленном обеспечении
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. 52 (втор. подр.)
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 52 (втор. подр.)
1

24.3.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.048.00500
1
"Құжаттың атауы (csdo:DocName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
24.3.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
52-бағ. (ек. бөл.)
0..1
B.048.00501
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "07040" мәнін қамтыса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
52-бағ. (ек. бөл.)
1
B.048.00502
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының сегіз таңбалы кодының мәнін қамтуға тиіс
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
52-бағ. (ек. бөл.)
1
B.048.00503
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3. Тіркеу журналы бойынша қамтамасыз ету сертификатының нөмірі
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
52-бағ. (ек. бөл.)
1
24.3.4. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
52-бағ. (ек. бөл.)
0..1
B.048.00504
2
AM, KG, KZ, RU
"Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00505
2
BY
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "07041" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.048.00506
2
BY
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі ұсынылған қамтамасыз ету туралы куәліктің тіркеу нөмірін қамтуға тиіс
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
52-бағ. (ек. бөл.)
1
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
52-бағ. (ек. бөл.)
1

B.048.00507
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
гр. 52 (втор. подр.)
1
24.3.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 52 (втор. подр.)
0..1
B.048.00508
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "07040", "07041", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен

B.048.00507
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
52-бағ. (ек. бөл.)
1
24.3.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
52-бағ. (ек. бөл.)
0..1
B.048.00508
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "07040", "07041" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс

24.3.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 52 (втор. подр.)
0..1
B.048.00509
1
если реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" заполнен, то реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" может быть заполнен, иначе реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" не должен быть заполнен
B.048.00510
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

24.3.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
52-бағ. (ек. бөл.)
0..1
B.048.00509
1
егер "Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың берілген күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Құжаттың берілген күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00510
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD

24.3.7. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
гр. 52 (втор. подр.)
0..1
B.048.00511
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" может быть заполнен, иначе реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" не должен быть заполнен

24.3.7. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
52-бағ. (ек. бөл.)
0..1
B.048.00511
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылмайды

B.048.00512
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1" и заполнен 1 из реквизитов: "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)", "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)", то реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен быть заполнен
B.048.00513
2
BY
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1" и реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
гр. 52 (втор. подр.)
1

B.048.00512
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)", "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемелері мәндерінің 1 толтырылса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.048.00513
2
BY
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
52-бағ. (ек. бөл.)
1

B.048.00514
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.048.00515
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение "2022"

B.048.00514
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюта жіктеуішіне сәйкес үш әріптен тұратын валюта кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
1
B.048.00515
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

24.3.8. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
гр. 52 (втор. подр.)
0..1
B.048.00516
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" не должен быть заполнен
B.048.00517
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" должен быть заполнен

24.3.8. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
52-бағ. (ек. бөл.)
0..1
B.048.00516
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.048.00517
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.048.00518
1
если реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" заполнен, то реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" должен содержать значение кода способа обеспечения в соответствии с классификатором способов обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.048.00518
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдерінің жіктеуішіне сәйкес қамтамасыз ету тәсілінің кодының мәніе қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.048.00519
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" должен содержать значение "2018"
24.3.9. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
гр. 52 (втор. подр.)
0..*
B.048.00520
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07040", то реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" может быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен
B.048.00521
1
если реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" заполнен, то экземпляр реквизита "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" в составе экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌Transit‌Goods‌Item‌Details)"
B.048.00522
1
если реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" заполнен, то экземпляры реквизита "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должны содержать повторяющихся значений
B.048.00523
1
если реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" заполнен, то значение экземпляра реквизита "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должно принадлежать диапазону значений экземпляра реквизита "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)"
24.3.10. Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
гр. 52 (втор. подр.)
0..*
B.048.00524
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07040", то реквизит "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" не должен быть заполнен
B.048.00525
1
если реквизит "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" заполнен, то диапазоны значений экземпляров реквизита "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" не должны пересекаться
*.1. Первый номер диапазона порядковых номеров
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
гр. 52 (втор. подр.)
1

B.048.00519
1
"Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2018" мәнін қамтуға тиіс
24.3.9. Тауардың сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
52-бағ. (ек. бөл.)
0..*
B.048.00520
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "07040" мәнін қамтыса, онда "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылмайды
B.048.00521
1
егер "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің бір данасы "Тауар (cacdo:‌Transit‌Goods‌Item‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуға тиіс
B.048.00522
1
егер "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің даналары қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
B.048.00523
1
егер "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі данасының мәні "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі данасы мәндерінің диапазонына тиесілі болмауға тиіс
24.3.10. Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
52-бағ. (ек. бөл.)
0..*
B.048.00524
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "07040" мәнін қамтыса, онда "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.048.00525
1
егер "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесінің даналары мәндерінің диапазондары кездеспеуге тиіс
*.1. Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
52-бағ. (ек. бөл.)
1

B.048.00526
1
реквизит "Первый номер диапазона порядковых номеров (casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" в составе экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌Transit‌Goods‌Item‌Details)"
*.2. Последний порядковый номер диапазона
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
гр. 52 (втор. подр.)
1
B.048.00527
1
реквизит "Последний порядковый номер диапазона (casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" в составе экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌Transit‌Goods‌Item‌Details)"
B.048.00528
1
значение реквизита "Последний порядковый номер диапазона (casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)" должно быть более значения реквизита "Первый номер диапазона порядковых номеров (casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)" не менее, чем на 2
25. Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
гр. 9
0..1

B.048.00526
1
"Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі (casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)" деректемесі "Тауар (cacdo:‌Transit‌Goods‌Item‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуға тиіс
*.2. Диапазонының соңғы реттік нөмірі
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
52-бағ. (ек. бөл.)
1
B.048.00527
1
"Диапазонының соңғы реттік нөмірі (casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)" деректемесі "Тауар (cacdo:‌Transit‌Goods‌Item‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуға тиіс
B.048.00528
1
"Диапазонының соңғы реттік нөмірі (casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)" деректемесінің мәні "Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі (casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)" деректемесінің мәнінен екі еседен астам артық болуға тиіс
25. Кеден құжатын толтыруға (оған қол қоюға) жауапты кеден өкілі
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
9-бағ.
0..1

B.048.00534
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
25.1.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
гр. 9
1
B.048.00535
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" должен содержать регистрационный номер документа, свидетельствующего о включении лица в реестр таможенных представителей, или регистрационный номер лица в реестре таможенных представителей без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
25.1.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
гр. 9
0..1

B.048.00534
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
25.1.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмір
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
9-бағ.
1
B.048.00535
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмір (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" деректемесі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін)көрсетпей, адамды кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы куәландыратын құжаттың тіркеу нөмірін немесе кеден өкілдерінің тізілімінде тұлғаның тіркеу нөмірін қамтуға тиіс
25.1.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
9-бағ.
0..1

B.048.00536
1
если регистрационный номер документа, свидетельствующего о включении лица в реестр таможенных представителей, или регистрационный номер лица в реестре таможенных представителей содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" не должен быть заполнен
25.1.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00537
1
реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
25.2. Договор таможенного представителя с декларантом (заявителем)
(cacdo:‌Representative‌Contract‌Details)
гр. 9
1
25.2.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
гр. 9
0..1

B.048.00536
1
егер адамды кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы куәландыратын құжаттың тіркеу нөмірі немесе кеден өкілдерінің тізіліміндегі тұлғаның тіркеу нөмірі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін)қамтыса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылмайды
25.1.5. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.048.00537
1
"Куәлік типінің коды (casdo:AEORegistryKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
25.2. Декларантпен (өтініш берушімен) кеден өкілінің шарты
(cacdo:‌Representative‌Contract‌Details)
9-бағ.
1
25.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
9-бағ.
0..1

B.048.00560
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
27.4.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
гр. 9
0..1
B.048.00561
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
________________
* Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.
Применяется в отношении реквизитов, имена которых указаны в графе 7. Дополнительно к имени реквизита указывается путь к его расположению в иерархии структуры документа, за исключением:
реквизита, для которого приведено правило (находится в той же строке таблицы);
вложенного реквизита, входящего в сложный реквизит, для которого приведено правило;
реквизита, расположенного на том же уровне иерархии структуры документа;
реквизита, уникального в структуре документа;
реквизита, уникального в составе сложного реквизита, в состав которого входит реквизит, для которого приведено правило.
Для повторяющегося реквизита, требующего уникальности заполнения, указывается область, в пределах которой реквизит является уникальным.
** Значение идентификатора указывается в соответствии со следующим шаблоном: 1ХХХ – для справочника, 2ХХХ – для классификатора, где ХХХ – код справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза, сформированному в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155.

B.048.00560
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталатын күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
27.4.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
9-бағ.
0..1
B.048.00561
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
________________
* Күрделі деректемеге кіретін кірістірілген деректемелер үшін осы күрделі деректеме толтырылған жағдайда қолданылады. Қарапайым деректеме атрибуттары үшін осы қарапайым деректеме толтырылған жағдайда қолданылады.
Атаулары 7-бағанда көрсетілген деректемелерге қатысты қолданылады.
Мыналарды:
қағида ол үшін келтірілген деректемені (кестенің сол жолында орналасқан);
қағида ол үшін келтірілген күрделі деректемеге кіретін кірістірілген деректемені;
құжат құрылымының иерархиясының сол деңгейінде орналасқан деректемені;
құжаттың құрылымындағы бірегей деректемені;
құрамына ол үшін қағида келтірілген деректеме кіретін күрделі деректеме құрамындағы бірегей деректемені қоспағанда, деректеменің атауына қосымша оның құжат құрылымының иерархиясында орналасу жолы көрсетіледі
Толтырудың бірегейлігін талап ететін қайталанатын деректеме үшін деректеме оның шегінде бірегей болып табылатын сала көрсетіледі.
** Сәйкестендіргіштің мәні мына шаблонға сәйкес көрсетіледі: 1ХХХ – анықтамалық үшін, 2ХХХ – сыныптауыш үшін, мұнда ХХХ – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешіміне сәйкес қалыптастырылған Одақ НСИ тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) коды.