Об утверждении Правил реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2023 года № 80.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза", Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые Правила реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 20 июня 2023 г. № 80
ПРАВИЛА
реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года (далее – Договор о товарных знаках);
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 г. № 53 "О некоторых вопросах реализации Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";

"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерін және қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" деген ортақ процесті іске асыру қағидаларын бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 20 маусымдағы № 80 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа тіркелген № 3-қосымша) Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ортақ процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссиясының алқасы шешті:
1.  Қоса тіркеліп отырған "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерін және қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" деген ортақ процесті іске асыру қағидалары бекітілсін.
2.  Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2023 жылғы 20 маусымдағы
№ 80 шешімімен
БЕКІТІЛДІ
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерін және қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" ортақ процесін іске асыру ҚАҒИДАЛАРЫ
Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарты;
2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жердің атаулары туралы шарты (бұдан әрі – Тауар белгілері туралы шарт);
Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің "2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жердің атаулары туралы шартты іске асырудың кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 18 мамырдағы № 53 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының "Ортақ процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
2. Настоящие Правила определяют требования к реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс) и являются основанием для технологического проектирования общего процесса и планирования работ по его организационно-техническому обеспечению.
Положения настоящих Правил в отношении товарных знаков Союза применяются также в отношении коллективных знаков Союза с учетом особенностей, установленных настоящими Правилами.
3. Реализация общего процесса предусмотрена пунктом 22 перечня общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29.
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"заинтересованное лицо" – физическое или юридическое лицо, права и законные интересы которого могут быть нарушены в связи с подачей заявки на товарный знак Союза и предполагаемой регистрацией товарного знака Союза или права которого затрагивают решения о прекращении правовой охраны товарного знака Союза или о признании предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным;
"заявитель" – физическое или юридическое лицо, подавшее заявку на товарный знак Союза в ведомство подачи, в том числе представитель указанного лица, включая патентного поверенного, зарегистрированного в ведомстве подачи, в соответствии с международными договорами и законодательством государства ведомства подачи;
"лицо, заинтересованное в получении сведений" – физическое или юридическое лицо, а также представитель органов государственной власти государств – членов Союза, заинтересованное в получении сведений из Единого реестра товарных знаков Союза, которое запрашивает и получает сведения на информационном портале Союза.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, Договором о товарных знаках, Инструкцией к Договору о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 г. № 53 (далее – Инструкция), и актами органов Союза, касающимися вопросов создания и развития интегрированной информационной системы Союза (далее – интегрированная система).
II. Цели и задачи реализации общего процесса

Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы №63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі;
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлық белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" (бұдан әрі – Ортақ процесс) ортақ процесін іске асыруға қойылатын талаптарды айқындайды және ортақ процесті технологиялық жобалау және оны ұйымдастыру-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды жоспарлау үшін негіз болып табылады.
Осы Қағидаларда Одақтың тауар белгілеріне қатысты ережелері сондай-ақ осы Қағидаларда белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып, Одақтың ұжымдық белгілеріне де қатысты қолданылады.
3. Ортақ процесті іске асыру Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесінің 22-тармағында көзделген.
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүдделі тұлға" – Одақтың тауар белгісіне өтінім беруге және Одақтың тауар белгісін болжамды тіркеуге байланысты құқықтары мен заңды мүдделері бұзылуы мүмкін немесе құқықтары Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату туралы немесе Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғауды беруді жарамсыз деп тану туралы шешімдерді қозғайтын жеке немесе заңды тұлға;
"өтініш беруші" – халықаралық шарттарға және беру ведомствосы мемлекетінің заңнамасына сәйкес беру ведомствосында тіркелген патенттік сенім білдірілген өкілді қоса алғанда, беру ведомствосына Одақтың тауар белгісіне өтінім берген жеке немесе заңды тұлға, оның ішінде аталған тұлғаның өкілі;
"мәліметтерді алуға мүдделі тұлға" – жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алуға мүдделі өкілі, ол мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталынан сұратады және алады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартта, Тауар белгілері туралы шартта, Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2021 жылғы 18 мамырдағы № 53 шешімімен бекітілген 2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жердің атаулары туралы шартқа тіркелген нұсқаулықпен (бұдан әрі – Нұсқаулық), Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құру және дамыту мәселелеріне қатысты одақ органдарының актілерімен айқындалған мәндерде қолданылады.
ІІ. Ортақ процесті іске асырудың мақсаттары мен міндеттері

5. Целями реализации общего процесса являются обеспечение информационной поддержки процедур регистрации, правовой охраны и использования товарных знаков Союза, а также формирование и ведение с использованием информационных ресурсов Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) в рамках интегрированной системы общего информационного ресурса национальных патентных ведомств государств – членов Союза (далее соответственно – национальные патентные ведомства, государства-члены) – Единого реестра товарных знаков Союза.
6. В рамках реализации общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить информационное взаимодействие между участниками общего процесса, включая информационное взаимодействие между национальными патентными ведомствами
и между национальными патентными ведомствами и Комиссией;
б) обеспечить условия для формирования и прохождения заявок на товарные знаки Союза в соответствии с требованиями согласно Договору о товарных знаках и Инструкции;
в) обеспечить формирование, ведение и использование Единого реестра товарных знаков Союза;
г) обеспечить лицам, заинтересованным в получении сведений, доступ к информации, содержащейся в Едином реестре товарных знаков Союза.
III. Участники общего процесса
7. Участниками общего процесса являются:
а) ведомство подачи;
б) национальное патентное ведомство;
в) Комиссия;
г) заявитель;
д) заинтересованное лицо;
е) лица, заинтересованные в получении сведений.
8. В рамках реализации общего процесса ведомство подачи осуществляет следующие функции:
а) представление в Комиссию сведений о заявке на товарный знак Союза (в том числе при преобразовании национальной заявки в заявку на товарный знак Союза), поданной заявителем;
б) запрос у национальных патентных ведомств сведений о сумме пошлины за проведение экспертизы обозначения, заявленного на регистрацию в качестве товарного знака Союза (далее – экспертиза заявки на товарный знак Союза) и платежных реквизитов для уплаты этой пошлины;
в) представление в национальные патентные ведомства сведений об опубликованной заявке на товарный знак Союза и сведений о документе, подтверждающем уплату пошлины заявителем за экспертизу заявки на товарный знак Союза;
г) запрос и получение от национальных патентных ведомств сведений о подтверждении уплаты пошлин заявителем (об отсутствии таких сведений или о неполной уплате пошлин);
д) представление в Комиссию и национальные патентные ведомства сведений о признании заявки на товарный знак Союза отозванной в следующих случаях:
ходатайство заявителя об отзыве заявки на товарный знак Союза;
непредставление заявителем в установленный срок документа, подтверждающего уплату пошлины за экспертизу заявки на товарный знак Союза;
непредставление заявителем в установленный срок документа, подтверждающего согласие всех правообладателей, или документа, подтверждающего соглашение между заявителями (подавшими заявки на тождественные или сходные до степени смешения товарные знаки Союза в отношении однородных товаров, которые имеют одну и ту же дату приоритета) об определении одного из заявителей, на чье имя испрашивается регистрация товарного знака Союза (далее – документ о согласии);
непредставление заявителем в установленный срок документа, подтверждающего уплату пошлины за регистрацию товарного знака Союза и выдачу свидетельства на товарный знак Союза;
е) представление в Комиссию и национальные патентные ведомства сведений о документе, подтверждающем испрашиваемый приоритет товарного знака Союза, а также сведений об изменении заявки на товарный знак Союза (преобразовании в новые заявки
на товарный знак Союза) по ходатайству заявителя:
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на товарный знак Союза;
о преобразовании заявки на товарный знак Союза в заявку на коллективный знак Союза;
о выделении заявки на товарный знак Союза из ранее поданной заявки на товарный знак Союза;
о внесении изменений в заявку на товарный знак Союза;
ж) представление в национальные патентные ведомства уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на товарный знак Союза в связи с преобразованием в национальную заявку на регистрацию товарного знака и представление в национальные патентные ведомства (в чьи национальные заявки испрашивается преобразование заявки на товарный знак Союза) ходатайства заявителя о преобразовании заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака и сведений о заявке на товарный знак Союза;
з) представление в Комиссию и национальные патентные ведомства сведений о доказательствах приобретения обозначением различительной способности;
и) представление в Комиссию и национальные патентные ведомства следующих сведений (документов) по решению спорных вопросов между заявителем и заинтересованным лицом:
об обращении заинтересованного лица в отношении опубликованной заявки на товарный знак Союза;
о доводах заявителя с связи с обращением заинтересованного лица в отношении опубликованной заявки на товарный знак Союза;
к) представление в национальные патентные ведомства следующих сведений (документов) в целях подготовки заключений и принятия решений национальными патентными ведомствами по результатам экспертизы заявки на товарный знак Союза:
документ о согласии;
доводы и замечания заявителя в отношении результатов экспертизы заявки на товарный знак Союза;
ходатайство заявителя о продлении срока представления доводов и замечаний заявителя в отношении результатов экспертизы заявки на товарный знак Союза";
решение о регистрации (в отношении всех заявленных товаров или в отношении части заявленных товаров) или об отказе в регистрации товарного знака Союза;
л) представление в Комиссию и национальные патентные ведомства следующих сведений о товарном знаке Союза:
о регистрации товарного знака Союза в Едином реестре товарных знаков Союза;
о преобразовании товарного знака Союза в коллективный знак Союза;
о преобразовании коллективного знака Союза в товарный знак Союза;
о внесении изменений в сведения о товарном знаке Союза;
о продлении срока действия исключительного права на товарный знак Союза;
об аннулировании регистрации товарного знака Союза в национальном разделе Единого реестра товарных знаков Союза;
о преобразовании аннулированной регистрации товарного знака Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака;
м) получение от национальных патентных ведомств сведений о сумме пошлины за проведение экспертизы заявки на товарный знак Союза и платежных реквизитах для уплаты этой пошлины;
н) получение от национальных патентных ведомств следующих сведений о заявке на товарный знак Союза:
уведомление о необходимости представления заявителем документа о согласии;
заключение о результатах экспертизы заявки на товарный знак Союза;
решение по доводам и замечаниям заявителя в отношении результатов экспертизы заявки на товарный знак Союза;
уведомление о поступившем от заявителя возражении (жалобе) по решению по доводам и замечаниям в отношении результатов экспертизы заявки на товарный знак Союза;
информация о результатах завершения процедур по обжалованию результатов экспертизы заявки на товарный знак Союза;
о) получение от национального патентного ведомства сведений о признании предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным или сведений о прекращении правовой охраны товарного знака Союза;
п) формирование и ведение национального раздела Единого реестра товарных знаков Союза.

5. Ортақ процесті жүзеге асырудың мақсаттары Одаққа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарының (бұдан әрі – сәйкесінше – ұлттық патенттік ведомстволар, мүше мемлекеттер) ортақ ақпараттық ресурсының – Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімі интеграцияланған жүйесі шеңберінде Одақтың тауар белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану рәсімдеріне ақпараттық қолдауды қамтамасыз ету, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) ақпараттық ресурстарын пайдалана отырып қалыптастыру және жүргізу.
6. Отақ процесті іске асыру шеңберінде мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы және ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қоса алғанда, ортақ процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
б) Тауар белгілері туралы шартқа және Нұсқаулыққа сәйкес талаптарға сәйкес Одақтың тауар белгілеріне өтінімдерді қалыптастыру және өту үшін жағдайларды қамтамасыз ету;
в) Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыруды, жүргізуді және пайдалануды қамтамасыз ету;
г) мәліметтерді алуға мүдделі тұлғаларға Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған ақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз ету.
ІІІ. Ортақ процестің қатысушылары
7. Ортақ процестің қатысушылары:
а) беру ведомствосы;
б) ұлттық патенттік ведомствосы;
в) Комиссия;
г) өтініш беруші;
д) мүдделі тұлға;
е) мәліметтерді алуға мүдделі тұлғалар.
8. Ортақ процесті іске асыру шеңберінде беру ведомствосы мынадай функцияларды жүзеге асырады:
а) Комиссияға өтінім беруші берген Одақтың тауар белгісіне өтінім (оның ішінде ұлттық өтінімді Одақтың тауар белгісіне өтінімге түрлендіру кезінде) туралы мәліметтерді ұсыну;
б) ұлттық патенттік ведомстволардан Одақтың тауар белгісі ретінде тіркеуге өтінім берілген белгіге сараптама жүргізгені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді (бұдан әрі – Одақтың тауар белгісіне өтінімді сараптау) және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелерін сұрату;
в) Одақтың тауар белгісіне жарияланған өтінім туралы мәліметтерді және Одақтың тауар белгісіне өтінімді сараптағаны үшін өтінім берушінің баж төлегенін растайтын құжат туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға ұсыну;
г) ұлттық патенттік ведомстволардан өтініш берушінің баждарды төлегенін растау туралы (мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе баждардың толық төленбегені туралы) мәліметтерді сұрату және алу;
д) Комиссияға және ұлттық патенттік ведомстволарға Одақтың тауар белгісіне өтінімді тану туралы мынадай жағдайларда кері қайтарып алынған мәліметтерді ұсыну:
өтінім берушінің Одақтың тауар белгісіне өтінімді кері қайтарып алу туралы қолдаухаты;
өтінім берушінің Одақтың тауар белгісіне өтінімді сараптағаны үшін баж төленгенін растайтын құжатты белгіленген мерзімде ұсынбауы;
өтінім берушінің белгіленген мерзімде барлық құқық иеленушілердің келісімін растайтын құжатты немесе өтінім берушілер (бірдей басымдық күні бар біртекті тауарларға қатысты Одақтың бірдей немесе араластыру дәрежесіне ұқсас тауар белгілеріне өтінім берушілер) арасындағы Одақтың тауар белгісін тіркеуді сұрайтын өтінім берушілердің бірін айқындау туралы келісімді растайтын құжатты (бұдан әрі – келісім туралы құжат) ұсынбауы;
өтінім берушінің Одақтың тауар белгісін тіркегені және Одақтың тауар белгісіне куәлік бергені баж төленгенін растайтын құжатты белгіленген мерзімде ұсынбауы;
е) Комиссияға және ұлттық патенттік ведомстволарға Одақтың тауар белгісінің сұралып отырған басымдығын растайтын құжат туралы мәліметтерді, сондай-ақ өтінім берушінің өтінішхаты бойынша Одақтың тауар белгісіне өтінімнің өзгеруі (Одақтың тауар белгісіне жаңа өтінімдерге қайта құру) туралы мәліметтерді ұсыну:
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге өзгерту туралы;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімге өзгерту туралы;
Одақтың тауар белгісіне бұрын берілген өтінімнен Одақтың тауар белгісіне өтінімді бөлу туралы;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге өзгерістер енгізу туралы;
ж) ұлттық патенттік ведомстволарға тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге айналуына байланысты Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінім бойынша іс жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну және ұлттық патенттік ведомстволарға (кімге Одақтың тауар белгісіне өтінімді түрлендіру туралы ұлттық өтінімдері сұралады) өтінім берушінің Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге түрлендіру туралы өтінішхатын және Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінім туралы мәліметтерді ұсыну;
з) Комиссияға және ұлттық патенттік ведомстволарға айырым қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтерді ұсыну;
и) Комиссияға және ұлттық патенттік ведомстволарға өтініш беруші мен мүдделі тұлға арасындағы даулы мәселелерді шешу бойынша мынадай мәліметтерді (құжаттарды) ұсыну:
Одақтың тауар белгісіне жарияланған өтінімге қатысты мүдделі тұлғаның өтініші туралы;
Одақтың тауар белгісіне жарияланған өтінімге қатысты мүдделі тұлғаның өтінішіне байланысты өтінім берушінің дәлелдері туралы;
к) Одақтың тауар белгісіне өтінімді сараптау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомстволардың қорытындылар дайындау және шешімдер қабылдауы мақсатында ұлттық патенттік ведомстволарға мынадай мәліметтерді (құжаттарды) ұсыну:
келісімі туралы құжат;
Одақтың тауар белгісіне өтінімді сараптау нәтижелеріне қатысты өтінім берушінің дәлелдері мен ескертулері;
өтінім берушінің Одақтың тауар белгісіне өтінімді сараптау нәтижелеріне қатысты өтінім берушінің дәлелдері мен ескертулерін ұсыну мерзімін ұзарту туралы өтінішхаты";
Одақтың тауар таңбасын тіркеу туралы (барлық мәлімделген тауарларға қатысты немесе мәлімделген тауарлардың бір бөлігіне қатысты) немесе тіркеуден бас тарту туралы шешімі;
л) Комиссияға және ұлттық патенттік ведомстволарға Одақтың тауар белгісі туралы мынадай мәліметтерді ұсыну:
Одақтың тауар белгісін Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде тіркеу туралы;
Одақтың тауар белгісін Одақтың ұжымдық белгісіне айналдыру туралы;
Одақтың тауар белгісін Одақтың ұжымдық белгісіне айналдыру туралы;
Одақтың тауар белгісі туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу туралы;
Одақтың тауар белгісіне ерекше құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы;
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімінде Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою туралы;
Одақтың тауар белгісінің күші жойылған тіркеуін тауар белгісін тіркеуді ұлттық өтінімге өзгерту туралы;
м) ұлттық патенттік ведомстволардан Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге сараптама жүргізгені үшін баж сомасы және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтер алу;
н) ұлттық патенттік ведомстволардан Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінім туралы мынадай мәліметтерді алу:
өтінім берушінің келісімі туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің сараптау нәтижелері туралы қорытынды;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді сараптау нәтижелеріне қатысты өтінім берушінің дәлелдері мен ескертулері жөніндегі шешім;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді сараптау нәтижелеріне қатысты дәлелдер мен ескертулер жөніндегі шешім бойынша өтінім берушіден келіп түскен қарсылық (шағым) туралы хабарлама;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінім сараптамасының нәтижелеріне шағымдану жөніндегі рәсімдердің аяқталу нәтижелері туралы ақпарат;
о) ұлттық патенттік ведомстводан Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғауды беруді жарамсыз деп тану туралы немесе Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату туралы мәліметтерді алу;
п) Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімін қалыптастыру және жүргізу.

9. В рамках реализации общего процесса национальное патентное ведомство осуществляет следующие функции:
а) запрос и получение у Комиссии следующих сведений из Единого реестра товарных знаков Союза с целью синхронизации содержания национальных разделов Единого реестра товарных знаков Союза:
дата и время обновления Единого реестра товарных знаков Союза;
сведения о внесенных изменениях в Единый реестр товарных знаков Союза;
б) представление в ведомство подачи сведений о подтверждении уплаты пошлин заявителем (об отсутствии таких сведений или о неполной уплате пошлин);
в) представление в ведомство подачи следующих сведений в отношении заявки на товарный знак Союза:
уведомление о необходимости представления заявителем документа о согласии;
заключение о результатах экспертизы заявки на товарный знак Союза;
решение по доводам и замечаниям заявителя в отношении результатов экспертизы заявки на товарный знак Союза;
уведомление о поступившем от заявителя возражении (жалобе) по решению по доводам и замечаниям в отношении результатов экспертизы заявки на товарный знак Союза;
информация о результатах завершения процедур по обжалованию результатов экспертизы заявки на товарный знак Союза;
г) представление в Комиссию сведений о преобразовании заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака;
д) представление в ведомство подачи сведений о признании предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным или о прекращении правовой охраны товарного знака Союза;
е) получение от ведомства подачи сведений об опубликованной заявке на товарный знак Союза и сведений о документе, подтверждающем уплату пошлины за экспертизу заявки на товарный знак Союза;
ж) получение от ведомства подачи сведений о признании заявки на товарный знак Союза отозванной в следующих случаях:
ходатайство заявителя об отзыве заявки на товарный знак Союза;
непредставление заявителем в установленный срок документа, подтверждающего уплату пошлины за экспертизу заявки на товарный знак Союза;
непредставление заявителем в установленный срок документа о согласии;
непредставление заявителем в установленный срок документа, подтверждающего уплату пошлины за регистрацию товарного знака Союза и выдачу свидетельства на товарный знак Союза;
з) получение от ведомства подачи сведений о документе, подтверждающем испрашиваемый приоритет товарного знака Союза, а также сведений об изменении заявки на товарный знак Союза (преобразовании в новые заявки на товарный знак Союза) по ходатайству заявителя:
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на товарный знак Союза;
о преобразовании заявки на товарный знак Союза в заявку на коллективный знак Союза;
о преобразовании национальной заявки на регистрацию товарного знака в заявку на товарный знак Союза;
о выделении заявки на товарный знак Союза из ранее поданной заявки на товарный знак Союза;
о внесении изменений в заявку на товарный знак Союза;
и) получение от ведомства подачи уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на товарный знак Союза в связи с преобразованием в национальную заявку на регистрацию товарного знака и ходатайства заявителя о преобразовании заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака и сведений о заявке на товарный знак Союза (в случае, если национальное патентное ведомство является ведомством, в котором испрашивается преобразование заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака);
к) получение от ведомства подачи сведений о доказательствах приобретения обозначением различительной способности;
л) получение от ведомства подачи сведений (документов) о решении спорных вопросов между заявителем и заинтересованными лицами:
об обращении заинтересованного лица в отношении опубликованной заявки на товарный знак Союза;
о доводах заявителя в связи с обращением заинтересованного лица в отношении опубликованной заявки на товарный знак Союза;
о документе о согласии;
м) получение от ведомства подачи сведений (документов) по вопросам возражения (жалобы) заявителя по заключению экспертизы заявки на товарный знак Союза и решениям по заявке на товарный знак Союза:
доводы и замечания заявителя в отношении результатов экспертизы заявки на товарный знак Союза;
ходатайство заявителя о продлении срока представления доводов и замечаний заявителя в отношении результатов экспертизы заявки на товарный знак Союза;
решение о регистрации (в отношении всех заявленных товаров или в отношении части заявленных товаров) или об отказе в регистрации товарного знака Союза;
н) получение от ведомства подачи следующих сведений о товарном знаке Союза:
о регистрации товарного знака Союза в Едином реестре товарных знаков Союза;
о преобразовании товарного знака Союза в коллективный знак Союза;
о преобразовании коллективного знака Союза в товарный знак Союза;
о внесении изменений в сведения о товарном знаке Союза;
о продлении срока действия исключительного права на товарный знак Союза;
об аннулировании регистрации товарного знака Союза в национальном разделе Единого реестра товарных знаков Союза;
о преобразовании аннулированной регистрации товарного знака Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака.

9. Ортақ процесті іске асыру шеңберінде ұлттық патенттік ведомство мынадай функцияларды жүзеге асырады:
а) Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінің мазмұнын үйлестіру мақсатында Комиссиядан Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінен мынадай мәліметтерді сұрату және алу:
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты;
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер;
г) өтінім берушінің баждарды төлегенін растау туралы мәліметтерді (мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе баждардың толық төленбегені туралы) беру ведомствосына ұсыну;
в) Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге қатысты мынадай мәліметтерді беру ведомствосына ұсыну:
өтінім берушінің келісімі туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің сараптау нәтижелері туралы қорытынды;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді сараптау нәтижелеріне қатысты өтінім берушінің дәлелдері мен ескертулері жөніндегі шешім;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді сараптау нәтижелеріне қатысты дәлелдер мен ескертулер жөніндегі шешім бойынша өтінім берушіден келіп түскен қарсылық (шағым) туралы хабарлама;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінім сараптамасының нәтижелеріне шағымдану жөніндегі рәсімдердің аяқталу нәтижелері туралы ақпарат;
г) Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге түрлендіру туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну;
д) Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды беруді жарамсыз деп тану туралы немесе Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату туралы мәліметтерді беру ведомствосына ұсыну;
е) ведомстводан Одақтың тауар белгісіне жарияланған өтінім туралы мәліметтерді және Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді сараптау үшін баж төлегенін растайтын құжат туралы мәліметтерді ұсыну;
ж) ведомстводан Одақтың тауар белгісіне мынадай жағдайларда кері қайтарып алынған өтінімді тану туралы мәліметтер алу:
өтінім берушінің Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді кері қайтарып алу туралы қолдаухаты;
өтінім берушінің Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді сараптағаны үшін баж төленгенін растайтын құжатты белгіленген мерзімде ұсынбауы;
өтінім берушінің келісімі туралы құжатты белгіленген мерзімде ұсынбауы;
өтінім берушінің Одақтың тауар белгісін тіркегені және Одақтың тауар белгісіне куәлік бергені баж төленгенін растайтын құжатты белгіленген мерзімде ұсынбауы;
з) ведомстводан Одақтың тауар белгісінің сұралып отырған басымдығын растайтын құжат туралы мәліметтерді, сондай-ақ өтінім берушінің өтінішхаты бойынша Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің өзгеруі (Одақтың тауар белгісін жаңа өтінімдерге өзгерту) туралы мәліметтерді алу:
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге өзгерту туралы;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімге өзгерту туралы;
тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімді Одақтың тауар белгісіне арналған өтінімге өзгерту туралы;
Одақтың тауар белгісіне бұрын берілген өтінімнен Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді бөлу туралы;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге өзгерістер енгізу туралы;
и) ведомстводан тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге айналуына байланысты Одақтың тауар белгісіне өтінімд бойынша іс жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны және және өтінім берушінің Одақтың тауар белгісіне өтінімді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге түрлендіру туралы өтінішхатты және Одақтың тауар белгісіне өтінім туралы мәліметтерді алу (егер ұлттық патенттік ведомство Одақтың тауар белгісіне өтінімді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге түрлендіруді сұрайтын ведомство болып табылған жағдайда);
к) ведомстводан айырым қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтерді алу;
л) ведомстводан өтінім беруші мен мүдделі тұлғалар арасындағы даулы мәселелерді шешу туралы мәліметтерді (құжаттарды) алу:
Одақтың тауар белгісіне жарияланған өтінімге қатысты мүдделі тұлғаның өтініші туралы;
Одақтың тауар белгісіне жарияланған өтінімге қатысты мүдделі тұлғаның өтінішіне байланысты өтінім берушінің дәлелдері туралы;
келісімі жөніндегі құжат туралы;
м) ведомстводан Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге сараптама қорытындысы және Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінім жөніндегі шешімдер бойынша өтінім берушінің қарсылық (шағым) мәселелері жөніндегі мәліметтерді (құжаттарды) беру:
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді сараптау нәтижелеріне қатысты өтінім берушінің дәлелдері мен ескертулері;
өтінім берушінің Одақтың тауар белгісіне өтінімді сараптау нәтижелеріне қатысты өтінім берушінің дәлелдері мен ескертулерін ұсыну мерзімін ұзарту туралы қоолдаухаты;
Одақтың тауар таңбасын тіркеу туралы (барлық мәлімделген тауарларға қатысты немесе мәлімделген тауарлардың бір бөлігіне қатысты) немесе тіркеуден бас тарту туралы шешімі;
н) ведомстводан Одақтың тауар белгісі туралы мынадай мәліметтерді алу:
Одақтың тауар белгісін Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде тіркеу туралы;
Одақтың тауар белгісін Одақтың ұжымдық белгісіне айналдыру туралы;
Одақтың тауар белгісін Одақтың ұжымдық белгісіне айналдыру туралы;
Одақтың тауар белгісі туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу туралы;
Одақтың тауар белгісіне ерекше құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы;
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімінде Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою туралы;
Одақтың тауар белгісінің күші жойылған тіркеуін тауар белгісін тіркеуді ұлттық өтінімге өзгерту туралы.

10. В рамках реализации общего процесса Комиссия осуществляет следующие функции:
а) формирование и ведение раздела в составе информационного портала Союза и размещение в его составе сведений о заявках на товарный знак Союза и сведений Единого реестра товарных знаков Союза;
б) представление в национальные патентные ведомства по их запросу следующих сведений из Единого реестра товарных знаков Союза:
дата и время обновления Единого реестра товарных знаков Союза;
сведения о внесенных изменениях в Единый реестр товарных знаков Союза;
в) получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о заявке на товарный знак Союза и сведений о документе, подтверждающем уплату пошлины за экспертизу заявки на товарный знак Союза;
г) получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о признании заявки на товарный знак Союза отозванной в следующих случаях:
ходатайство заявителя об отзыве заявки на товарный знак Союза;
непредставление заявителем в установленный срок документа, подтверждающего уплату пошлины за экспертизу заявки на товарный знак Союза;
непредставление заявителем в установленный срок документа о согласии;
непредставление заявителем в установленный срок документа, подтверждающего уплату пошлины за регистрацию товарного знака Союза и выдачу свидетельства на товарный знак Союза;
д) получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о документе, подтверждающем испрашиваемый приоритет товарного знака Союза, а также сведений об изменении заявки на товарный знак Союза (преобразовании в новые заявки на товарный знак Союза) по ходатайству заявителя:
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на товарный знак Союза;
о преобразовании заявки на товарный знак Союза в заявку на коллективный знак Союза;
о выделении заявки на товарный знак Союза из ранее поданной заявки на товарный знак Союза;
о внесении изменений в заявку на товарный знак Союза;
е) получение от национального патентного ведомства и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о преобразовании заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака;
ж) получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений (документов) о решении спорных вопросов между заявителем и заинтересованным лицом:
об обращении заинтересованного лица в отношении опубликованной заявки на товарный знак Союза;
о доводах заявителя в связи с обращением заинтересованного лица в отношении опубликованной заявки на товарный знак Союза;
о документе о согласии;
з) получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза в Едином реестре товарных знаков Союза следующих сведений о товарном знаке Союза:
о регистрации товарного знака Союза в Едином реестре товарных знаков Союза;
о преобразовании товарного знака Союза в коллективный знак Союза;
о преобразовании коллективного знака Союза в товарный знак Союза;
о преобразовании национальной заявки на регистрацию товарного знака в заявку на товарный знак Союза;
о внесении изменений в сведения о товарном знаке Союза;
об отказе правообладателя от исключительного права на товарный знак Союза;
о продлении срока действия исключительного права на товарный знак Союза;
об аннулировании регистрации товарного знака Союза в национальном разделе Единого реестра товарных знаков Союза;
о преобразовании аннулированной регистрации товарного знака Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака;
доказательства приобретения обозначением различительной способности;
и) получение от национальных патентных ведомств и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о преобразовании заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака;
к) обеспечение на безвозмездной основе доступа к публикуемым на информационном портале Союза сведениям, в том числе путем применения функции поиска и выгрузки сведений во внешние форматы.

10. Ортақ процесті іске асыру шеңберінде Комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
а) Одақтың ақпараттық порталының құрамында бөлімді қалыптастыру және жүргізу және оның құрамында Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімдер туралы мәліметтерді және Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтерін орналастыру;
б) ұлттық патенттік ведомстволарға олардың сұратуы бойынша Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінен мынадай мәліметтерді ұсыну:
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты;
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер;
е) ведомстводан Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінім туралы мәліметтерді және Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді сараптағаны үшін баждың төленгенін растайтын құжат туралы мәліметтерді беру және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
г) Одақтың ақпараттық порталында Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді тану туралы ведомстводан мәліметтерді алу және жариялауды қамтамасыз етумынадай жағдайларда кері қайтарып алынғанда
өтінім берушінің Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді кері қайтарып алу туралы қолдаухаты;
өтінім берушінің Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді сараптағаны үшін баж төленгенін растайтын құжатты белгіленген мерзімде ұсынбауы;
өтінім берушінің келісімі туралы құжатты белгіленген мерзімде ұсынбауы;
өтінім берушінің Одақтың тауар белгісін тіркегені және Одақтың тауар белгісіне куәлік бергені баж төленгенін растайтын құжатты белгіленген мерзімде ұсынбауы;
д) ведомстводан Одақтың тауар белгісінің сұралып отырған басымдығын растайтын құжат туралы мәліметтерді, сондай-ақ Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің өзгеруі (Одақтың тауар белгісін жаңа өтінімдерге өзгерту) туралы мәліметтерді алу және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету:
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге өзгерту туралы;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімге өзгерту туралы;
Одақтың тауар белгісіне бұрын берілген өтінімнен Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді бөлу туралы;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге өзгерістер енгізу туралы;
е) ұлттық патенттік ведомстводан Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге айналдыру туралы мәліметтерді алу және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
ж) ведомстводан өтінім беруші мен мүдделі тұлға арасындағы даулы мәселелерді шешу туралы мәліметтерді (құжаттарды) алу және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету:
Одақтың тауар белгісіне жарияланған өтінімге қатысты мүдделі тұлғаның өтініші туралы;
Одақтың тауар белгісіне жарияланған өтінімге қатысты мүдделі тұлғаның өтінішіне байланысты өтінім берушінің дәлелдері туралы;
келісімі жөніндегі құжат туралы;
з) ведомстводан Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде Одақтың тауар белгісі туралы мынадай мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында беру және жариялауды қамтамасыз ету:
Одақтың тауар белгісін Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде тіркеу туралы;
Одақтың тауар белгісін Одақтың ұжымдық белгісіне айналдыру туралы;
Одақтың тауар белгісін Одақтың ұжымдық белгісіне айналдыру туралы;
тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімді Одақтың тауар белгісіне арналған өтінімге өзгерту туралы;
Одақтың тауар белгісі туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу туралы;
құқық иеленушінің Одақтың тауар белгісіне ерекше құқығынан бас тартуы туралы;
Одақтың тауар белгісіне ерекше құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы;
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімінде Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою туралы;
Одақтың тауар белгісінің күші жойылған тіркеуін тауар белгісін тіркеуді ұлттық өтінімге өзгерту туралы;
дискриминациялық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алудың дәлелі;
и) ұлттық патенттік ведомстволардан Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге айналдыру туралы мәліметтерді алу және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
к) Одақтың ақпараттық порталында жарияланатын мәліметтерге, оның ішінде мәліметтерді сыртқы форматтарға іздеу және түсіру функциясын қолдану арқылы өтеусіз негізде қол жеткізуді қамтамасыз ету.

11. Информационное взаимодействие участников общего процесса осуществляется в соответствии с функциональными схемами согласно приложению № 1.
12. В рамках реализации общего процесса обеспечивается формирование и ведение общего информационного ресурса – Единого реестра товарных знаков Союза.
13. Для поиска и получения сведений о заявках на товарные знаки Союза, информации, содержащейся в Едином реестре товарных знаков Союза, могут использоваться веб-интерфейс информационного портала Союза или сервисы, размещенные на нем. При использовании веб-интерфейса пользователь задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений, содержащихся в заявках на товарные знаки Союза и в Едином реестре товарных знаков Союза, и осуществляет работу с указанными сведениями.
IV. Информационные ресурсы и сервисы
14. На информационном портале Союза для обеспечения доступа лиц, заинтересованных в получении сведений, размещаются сведения о заявках на товарные знаки Союза (о любых изменениях, относящихся к заявкам на товарные знаки Союза) и сведения из Единого реестра товарных знаков Союза (любые изменения, относящиеся к сведениям из Единого реестра товарных знаков Союза).
15. На информационном портале Союза обеспечивается опубликование следующих сведений из Единого реестра товарных знаков Союза:
а) регистрационный номер товарного знака Союза, который также является номером свидетельства на товарный знак Союза;
б) обозначение, зарегистрированное в качестве товарного знака Союза;
в) регистрационный номер заявки на товарный знак Союза;
г) дата подачи заявки на товарный знак Союза;
д) дата истечения срока действия исключительного права на товарный знак Союза;
е) дата приоритета товарного знака Союза;
ж) дата регистрации товарного знака Союза в Едином реестре товарных знаков Союза;
з) сведения о правообладателе (полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, его место нахождения (место жительства) с указанием кода страны в соответствии со стандартом ВОИС ST.3 (если он установлен) и почтового адреса);
и) перечень товаров, в отношении которых зарегистрирован товарный знак Союза, сгруппированных по классам МКТУ;
к) при регистрации коллективного знака Союза – указание на то, что товарный знак Союза является коллективным знаком Союза (с указанием сведений о лицах, имеющих право использования коллективного знака Союза), и выписка из устава (положения) коллективного знака Союза о единых качественных или иных общих характеристиках товаров, в отношении которых этот знак зарегистрирован;
л) адрес для ведения переписки;
м) дата публикации сведений о регистрации товарного знака Союза на информационном портале Союза;
н) иные сведения, относящиеся к регистрации товарного знака Союза (в том числе относящиеся к заявке на товарный знак Союза), в случае их наличия (в частности, сведения о неохраняемых элементах, название или код в цветовой модели CMYK или RGB товарного знака Союза, номер (номера) и дата (даты) другой юридически связанной заявки (заявок) или регистрации, сведения, относящиеся к виду обозначения (словесный, буквенный, цифровой, изобразительный, объемный, комбинированный (помимо указания цвета)) и т.п.).

11. Ортақ процеске қатысушылардың ақпараттық өзара әрекеттесуі № 1 қосымшаға сәйкес функционалдық схемаларға сәйкес жүзеге асырылады.
12. Ортақ процесті іске асыру шеңберінде ортақ ақпараттық ресурсты – Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу қамтамасыз етіледі.
13. Одақтың тауар белгілеріне берілетін өтінімдер туралы мәліметтерді, Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған ақпаратты іздеу және алу үшін Одақтың ақпараттық порталының веб-интерфейсі немесе онда орналастырылған сервистер пайдаланылуы мүмкін. Веб-интерфейсті пайдалану кезінде пайдаланушы Одақтың тауар белгілеріне берілетін өтінімдерде және Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді іздеу және (немесе) түсіру параметрлерін орнатады және көрсетілген мәліметтермен жұмысты жүзеге асырады.
IV. Ақпараттық ресурстар мен сервистер
14. Мәліметтерді алуға мүдделі тұлғалардың қолжетімділігін қамтамасыз ету үшін Одақтың ақпараттық порталында Одақтың тауар белгілеріне берілетін өтінімдер туралы мәліметтер (Одақтың тауар белгілеріне берілетін өтінімдерге қатысты кез келген өзгерістер туралы) және Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтер (Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтерге қатысты кез келген өзгерістер) орналастырылады.
15. Одақтың ақпараттық порталында Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінен мынадай мәліметтерді жариялау қамтамасыз етіледі:
а) Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі, ол сондай-ақ Одақтың тауар белгісіне берілген куәліктің нөмірі болып табылады;
б) Одақтың тауар белгісі ретінде тіркелген белгі;
в) Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің тіркеу нөмірі;
г) Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің берілген күні;
д) Одақтың тауар белгісіне ерекше құқықтың қолданылу мерзімі өткен күні;
е) Одақтың тауар белгісінің басымдылық күні;
ж) Одақтың тауар белгісін Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде тіркелген күні;
з) құқық иеленуші туралы мәліметтер (заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ST.3 ДЗМҰ стандартына сәйкес елдің кодын көрсете отырып (егер ол белгіленген болса) оның орналасқан жері (тұрғылықты жері) және пошта мекенжайы);
и) өздеріне қатысты ХҚТУ кластары бойынша топтастырылып, оларға қатысты Одақтың тауар белгісі тіркелген тауарлардың тізбесі;
к) Одақтың ұжымдық белгісін тіркеу кезінде – Одақтың тауар белгісінің Одақтың ұжымдық белгісі болып табылатынын көрсету (Одақтың ұжымдық белгісін пайдалануға құқығы бар адамдар туралы мәліметтерді көрсете отырып) және осы белгі тіркелген тауарлардың бірыңғай сапалық немесе өзге де жалпы сипаттамалары туралы Одақтың ұжымдық белгісінің жарғысынан (ережесінен) үзінді;
л) хат алмасу үшін мекенжайы;
м) Одақтың тауар белгісін тіркеу туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау күні;
н) Одақтың тауар белгісін тіркеуге қатысты (оның ішінде Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге қатысты), олар болған жағдайда өзге де мәліметтер (атап айтқанда, қорғалмайтын элементтер туралы мәліметтер, Одақтың тауар белгісінің CMYK немесе RGB түсті моделіндегі атауы немесе коды, басқа заңды байланысты өтінімнің (өтінімдердің) нөмірі (нөмірлері) және күні (күндері) немесе тіркеу, белгілеу түріне жататын мәліметтер (ауызша, әріптік, цифрлық, бейнелеу, көлемдік, аралас (түсті көрсетуден басқа)) және т.б.).

16. На информационном портале Союза дополнительно обеспечивается опубликование следующей нормативно-справочной информации:
а) требования к средствам передачи информации при подаче заявки на товарный знак Союза и представлении сведений и документов посредством факса, при подаче электронного документа, при электронной подаче с использованием сайта ведомства подачи в информационно-коммуникационной сети "Интернет", а также требования к другим аналогичным средствам передачи информации;
б) ссылка на источник размещения МКТУ и Международной классификации изобразительных элементов товарных знаков, предусмотренной Венским соглашением об учреждении Международной классификации изобразительных элементов товарных знаков от 12 июня 1973 года;
в) формы документов, предусмотренные приложениями к Инструкции, в электронном виде;
г) сведения о размерах пошлин за осуществление национальными патентными ведомствами юридически значимых действий, предусмотренных Договором о товарных знаках, а также о порядке уплаты пошлин и реквизитах для их уплаты;
д) требования к форматам и структурам электронных документов и сведений в электронном виде, предусмотренных Инструкцией.
17. Для целей реализации общего процесса в рамках национальных сегментов интегрированной системы обеспечивается реализация, доработка, настройка и (или) применение электронных сервисов, обеспечивающих информационное взаимодействие между заявителями и национальными патентными ведомствами в целях реализации электронного документооборота между ведомством подачи или национальным патентным ведомством и заявителем (заинтересованным лицом), в случаях, предусмотренных законодательством государств-членов.
V. Особенности информационного взаимодействия
18. Информационное взаимодействие между национальными патентными ведомствами, между национальными патентными ведомствами и Комиссией осуществляется с использованием средств интегрированной системы в соответствии с требованиями технологических документов, регламентирующих такое взаимодействие, утверждаемых Коллегией Комиссии (далее – технологические документы), на русском языке.
19. Передача национальными патентными ведомствами в Комиссию сведений о заявках на товарные знаки Союза, и информации, содержащейся в Едином реестре товарных знаков Союза осуществляется автоматически в режиме реального времени при внесении (актуализации) сведений в информационные системы национальных патентных ведомств.
20. Публикация на информационном портале Союза сведений о заявках на товарные знаки Союза и информации, содержащейся в Едином реестре товарных знаков Союза, осуществляется национальными патентными ведомствами. При этом Комиссией обеспечивается техническая возможность такой публикации на основе бесперебойного функционирования интегрированной системы.

16. Одақтың ақпараттық порталында келесі нормативтік-анықтамалық ақпаратты жариялау қосымша қамтамасыз етіледі:
а) Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінім беру және факс арқылы мәліметтер мен құжаттарды ұсыну кезінде, электрондық құжатты беру кезінде, "Интернет" ақпараттық-коммуникациялық желісіне беру ведомствосының сайтын пайдалана отырып электрондық беру кезінде ақпарат беру құралдарына қойылатын талаптар, сондай-ақ ақпаратты берудің басқа да ұқсас құралдарына қойылатын талаптар;
б) 1973 жылғы 12 маусымдағы тауар белгілерінің бейнелеу элементтерінің Халықаралық сыныптамасын құру туралы Вена келісімінде көзделген ХҚТУ орналастыру көзіне және тауар белгілерінің бейнелеу элементтерінің Халықаралық сыныптамасына сілтеме;
в) электрондық түрде Нұсқаулыққа тіркелген қосымшаларда көзделген құжаттардың нысандары;
г) ұлттық патенттік ведомстволардың Тауар белгілері туралы шартта көзделген заңдық маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін баждардың мөлшері туралы, сондай-ақ баждарды төлеу тәртібі және оларды төлеу үшін деректемелер туралы мәліметтер;
д) Нұсқаулықта көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтердің электрондық түрдегі форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптар.
17. Интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттері шеңберінде ортақ процесті іске асыру мақсаттары үшін, мүше мемлекеттердің заңнамасында көзделген жағдайларда, беру ведомствосы немесе ұлттық патенттік ведомство мен өтінім беруші (мүдделі тұлға) арасындағы электрондық құжат айналымын іске асыру мақсатында өтінім берушілер мен ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ететін электрондық сервистерді іске асыру, пысықтау, баптау және (немесе) қолдану қамтамасыз етіледі.
V. Ақпараттық өзара әрекеттесу ерекшеліктері
18. Ұлттық патенттік ведомстволар, ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара әрекеттесуі Комиссия алқасы бекітетін осындай өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың (бұдан әрі-технологиялық құжаттар) талаптарына сәйкес орыс тілінде интеграцияланған жүйенің қаражатын пайдалана отырып жүзеге асырылады.
19. Ұлттық патенттік ведомстволардың Комиссияға Одақтың тауар белгілеріне берілетін өтінімдер туралы мәліметтерді және Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған ақпаратты беруі ұлттық патенттік ведомстволардың ақпараттық жүйелеріне мәліметтерді енгізу (өзектендіру) кезінде нақты уақыт режимінде автоматты түрде жүзеге асырылады.
20. Одақтың тауар белгілеріне берілетін өтінімдер туралы мәліметтерді және Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған ақпаратты Одақтың ақпараттық порталында жариялауды ұлттық патенттік ведомстволар жүзеге асырады. Бұл ретте Комиссия интеграцияланған жүйенің үздіксіз жұмыс істеуі негізінде осындай жарияланымның техникалық мүмкіндігін қамтамасыз етеді.

21. Структурированный состав сведений, передаваемых между национальными патентными ведомствами, между национальными патентными ведомствами и Комиссией, представлен в приложении № 2.
VI. Принципы обеспечения информационной безопасности
22. Защита информации при ее получении, передаче, хранении, обработке и использовании в рамках интеграционного сегмента Комиссии интегрированной системы и в информационных системах Комиссии обеспечивается Комиссией на основании актов, составляющих право Союза и определяющих требования к обеспечению защиты информации в интеграционном сегменте Комиссии и в информационных системах Комиссии, а также в защищенной сети передачи данных интегрированной системы.
23. Защита информации при ее получении, передаче, хранении, обработке и использовании в рамках национального сегмента государства-члена интегрированной системы обеспечивается уполномоченными органами в соответствии с законодательством этого государства и техническими требованиями к обеспечению защиты информации, действующими на территории этого государства.
VII. Мероприятия по реализации общего процесса
24. В целях реализации общего процесса Комиссия совместно с государствами-членами разрабатывает и утверждает технологические документы, включая требования к формату и структуре электронных документов (сведений).
25. Комиссия обеспечивает получение сведений от национальных патентных ведомств и их хранение и создает условия для их опубликования на информационном портале Союза.
26. Комиссия обеспечивает доработку и (или) настройку подсистем в составе интеграционного сегмента Комиссии в соответствии с требованиями технологических документов.
27. Национальные патентные ведомства совместно с операторами национальных сегментов интегрированной системы обеспечивают разработку (доработку) национальных информационных систем в целях информационного взаимодействия в соответствии с требованиями технологических документов, а также их подключение к национальным сегментам интегрированной системы.
28. Координация мероприятий по реализации информационного взаимодействия в соответствии с настоящими Правилами, мониторинг и анализ результатов реализации (исполнения) общего процесса осуществляются Комиссией.
29. Государства-члены при координации Комиссии обеспечивают выполнение процедуры введения в действие общего процесса в срок, не превышающий 9 месяцев с даты вступления в силу акта Коллегии Комиссии об утверждении технологических документов.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Правилам реализации общего
процесса "Регистрация,
правовая охрана и
использование товарных знаков
и знаков обслуживания
Евразийского экономического союза"
ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ СХЕМЫ
информационного взаимодействия при реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза"

21. Ұлттық патенттік ведомстволар арасында, ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасында берілетін мәліметтердің құрылымдық құрамы № 2-қосымшада ұсынылған.
VI. Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаттары
22. Интеграцияланған жүйедегі Комиссияның интеграциялық сегменті шеңберінде және Комиссияның ақпараттық жүйелерінде ақпаратты алу, беру, сақтау, өңдеу және пайдалану кезінде оны қорғауды Комиссия Одақ құқығын құрайтын және Комиссияның интеграциялық сегментінде және Комиссияның ақпараттық жүйелерінде, сондай-ақ интеграцияланған жүйедегі деректерді берудің қорғалған желісінде ақпаратты қорғауды қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды айқындайтын актілер негізінде қамтамасыз етеді.
23. Интеграцияланған жүйеге мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберінде ақпаратты алу, беру, сақтау, өңдеу және пайдалану кезінде оны қорғауды уәкілетті органдар осы мемлекеттің заңнамасына және осы мемлекеттің аумағында қолданылатын ақпаратты қорғауды қамтамасыз етуге қойылатын техникалық талаптарға сәйкес қамтамасыз етеді.
VII. Ортақ процесті іске асыру жөніндегі іс-шаралар
24. Ортақ процесті іске асыру мақсатында Комиссия мүше мемлекеттермен бірлесіп электрондық құжаттардың (мәліметтердің) форматы мен құрылымына қойылатын талаптарды қоса алғанда, технологиялық құжаттарды әзірлейді және бекітеді.
25. Комиссия ұлттық патенттік ведомстволардан мәліметтерді алуды және оларды сақтауды қамтамасыз етеді және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін жағдайлар жасайды.
26. Комиссия технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкес Комиссияның интеграциялық сегментінің құрамында кіші жүйелерді пысықтауды және (немесе) баптауды қамтамасыз етеді.
27. Ұлттық патенттік ведомстволар интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттерінің операторларымен бірлесіп технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкес ақпараттық өзара әрекеттесуі мақсатында ұлттық ақпараттық жүйелерді әзірлеуді (пысықтауды), сондай-ақ оларды интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттеріне қосуды қамтамасыз етеді.
28. Осы Қағидаларға сәйкес ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру жөніндегі іс-шараларды үйлестіруді, ортақ процесті іске асыру (орындау) нәтижелеріне мониторингті және талдауды Комиссия жүзеге асырады.
29. Мүше мемлекеттер Комиссияны үйлестіру кезінде технологиялық құжаттарды бекіту туралы Комиссия алқасының актісі күшіне енген күннен бастап 9 айдан аспайтын мерзімде ортақ процесті қолданысқа енгізу рәсімінің орындалуын қамтамасыз етеді.
№ 1-ҚОСЫМША
"Еуразиялық экономикалық
одақтың тауар белгілері
мен қызмет көрсету
белгілерін тіркеу,
құқықтық қорғау және
пайдалану" ортақ процесін
іске асыру тәртібіне
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" ортақ процесін жүзеге асырудағы ақпараттық өзара әрекеттесудің ФУНКЦИОНАЛДЫҚ СХЕМАЛАРЫ

1. Настоящий документ содержит функциональные схемы информационного взаимодействия при реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
2. Функциональные схемы информационного взаимодействия участников общего процесса представлены на схемах 1 – 9.
3. Для целей настоящего документа для понятия "товарный знак Евразийского экономического союза" используется сокращение "ТЗ Союза".
1. Функциональная схема информационного взаимодействия участников общего процесса при рассмотрении заявки на ТЗ Союза
2. Функциональная схема информационного взаимодействия участников общего процесса при формировании заключения и принятия решения по заявке на ТЗ Союза
3. Функциональная схема информационного взаимодействия участников общего процесса при проведении процедуры экспертизы заявки на ТЗ Союза
4. Функциональная схема информационного взаимодействия участников общего процесса при дополнении сведений и оспаривании заинтересованными лицами заявки на ТЗ Союза
5. Функциональная схема информационного взаимодействия участников общего процесса при преобразовании заявки на ТЗ Союза
6. Функциональная схема информационного взаимодействия участников общего процесса при изменении заявки на ТЗ Союза
7. Функциональная схема информационного взаимодействия участников общего процесса при преобразовании сведений о ТЗ Союза
8. Функциональная схема информационного взаимодействия участников общего процесса при изменении сведений о ТЗ Союза
9. Функциональная схема информационного взаимодействия участников общего процесса при запросе сведений из Единого реестра ТЗ Союза с целью синхронизации содержания национальных разделов
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Правилам реализации общего
процесса "Регистрация, правовая охрана
и использование товарных
знаков и знаков обслуживания
Евразийского экономического союза"
СОСТАВ
сведений, передаваемых между национальными патентными ведомствами, и между национальными патентными ведомствами и Евразийской экономической комиссией при реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза"
1. Настоящий документ определяет состав сведений, содержащихся в общих информационных ресурсах в сфере интеллектуальной собственности и передаваемых в рамках информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
2. Состав сведений используется на этапе разработки технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие в рамках реализации общего процесса, при определении требований к формату и структуре электронных документов (сведений), используемых в процессе взаимодействия. При этом состав электронных документов (сведений) и их реквизиты, используемые в процессе взаимодействия, могут быть уточнены и детализированы по отношению к составу сведений, определяемых в настоящем документе, за счет использования унифицированных объектов модели данных Евразийского экономического союза (далее – Союз).
3. В рамках реализации общего процесса передаются сведения, состав которых приведен в таблицах 1 – 7.
4. Состав сведений, приведенный в таблицах 1, 4 и 6 настоящего документа, подготовлен на основе гармонизации сведений, указываемых в документах, формы которых предусмотрены следующими приложениями к Инструкции к Договору о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 г. № 53 (далее соответственно – Инструкция и Договор о товарных знаках):
таблица 1 – формы согласно Приложениям 1, 2, 11 – 24 к Инструкции;
таблица 4 – формы согласно Приложениям 5 – 10 к Инструкции;
таблица 6 – формы согласно Приложениям 1, 2, 11 – 24, 26 – 28 к Инструкции.
5. В таблицах 1 – 7 настоящего документа формируются следующие поля (графы):
"наименование элемента" – порядковый номер и устоявшееся или официальное словесное обозначение элемента;
"описание элемента" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"примечание" – текст, уточняющий назначение элемента, определяющий правила его формирования (заполнения) или словесное описание возможных значений элемента;
"мн." – множественность элементов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений элемента);
"признак публикации" – признак, определяющий обязательность публикации значения элемента на информационном портале Союза.
6. Для указания множественности, обязательности заполнения
и количества возможных повторений передаваемых сведений используются следующие обозначения в графе "Множественность" ("Мн.") таблиц:
1 – элемент обязателен, повторения не допускаются;
1..* – элемент обязателен, может повторяться без ограничений;
0..1 – элемент опционален, повторения не допускаются;
0..* – элемент опционален, может повторяться без ограничений.
Таблица 1
Состав сведений, содержащихся в заявке, ходатайстве, используемых при информационном взаимодействии между ведомствами подачи и национальными патентными ведомствами, между ведомствами подачи и Евразийской экономической комиссией, между национальными патентными ведомствами и Комиссией при прохождении процедур регистрации товарного знака Союза, знака обслуживания Союза (далее – товарный знак Союза)
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
Признак публикации

1. Осы құжат "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" ортақ процесін жүзеге асырудағы ақпараттық өзара әрекеттесудің функционалдық схемаларын қамтиды.
2. Ортақ процеске қатысушылардың ақпараттық өзара әрекеттесудің функционалдық схемалары 1-9 схемаларында ұсынылған.
3. Осы құжаттың мақсаттары үшін "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі" деген ұғымды түсіну үшін "Одақтың ТБ" деген қысқартылған сөз қолдаланылады.
№ 2-ҚОСЫМША
"Еуразиялық экономикалық
одақтың тауар белгілері
мен қызмет көрсету
белгілерін тіркеу, құқықтық
қорғау және пайдалану"
ортақ процесін іске асыру
тәртібіне
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерін және қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" ортақ процесін іске асыру кезінде ұлттық патенттік ведомстволар арасында және ұлттық патенттік ведомстволар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында берілетін мәліметтердың ҚҰРАМЫ
1. Осы құжат зияткерлік меншік саласындағы жалпы ақпараттық ресурстардағы және "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" (бұдан әрі – ортақ процесс) ортақ процесіне қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін мәліметтердің құрамын айқындайды.
2. Мәліметтер құрамы өзара әрекеттесу процесінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың (мәліметтердің) форматы мен құрылымына қойылатын талаптарды айқындау кезінде жалпы процесті іске асыру шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарды әзірлеу кезеңінде пайдаланылады. Бұл ретте өзара әрекеттесу процесінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың (мәліметтердің) құрамы және олардың деректемелері Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) деректер моделінің біріздендірілген объектілерін пайдалану есебінен осы құжатта айқындалатын мәліметтердің құрамына қатысты айқындалуы және талдар тексерілуі мүмкін.
3. Ортақ процесті іске асыру шеңберінде құрамы 1-7-кестелерде келтірілген мәліметтер беріледі.
4. Осы құжаттың 1, 4 және 6-кестелерінде келтірілген мәліметтер құрамы нысандары Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2021 жылғы 18 мамыр № 53 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың 2020 жылғы 3 ақпандағы Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шартқа тіркелген нұсқаулықтың (бұдан әрі осыған сәйкес – Тауар белгілері туралы нұсқаулық және шарт) мынадай қосымшаларында көзделген құжаттарда көрсетілген мәліметтерді үйлестіру негізінде дайындалды:
1-кесте – Нұсқаулыққа тіркелген 1, 2, 11 – 24-қосымшаларға сәйкес нысандар;
4-кесте - Нұсқаулыққа тіркелген 5 - 10-қосымшаларға сәйкес нысандар;
6-кесте - Нұсқаулыққа 1, 2, 11 – 24, 26-28-қосымшаларға сәйкес нысандар.
5. Осы құжаттың 1-7-кестелерінде мынадай өрістер (бағандар) қалыптастырылады:
"элементтің атауы" – элементтің реттік нөмірі және белгіленген немесе ресми ауызша белгіленуі;
"элементтің сипаттамасы" - элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"ескерту" - элементтің мақсатын нақтылайтын, оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе элементтің ықтимал мәндерінің ауызша сипаттамасы;
"көп" – элементтердің көптігі (міндетті (опциондық) және элементтің ықтимал қайталану саны);
"жариялау белгісі" – Одақтың ақпараттық порталында элементтің мәнін жариялау міндеттілігін айқындайтын белгі.
6. Берілетін мәліметтердің көптігін, толтырылу міндеттілігін және ықтимал қайталану санын көрсету үшін кестеде келесі "Көптік" ("көп.") деген бағанда :
1 – элемент міндетті, қайталауға жол берілмейді;
1..* – элемент міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0.1 – элемент опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – элемент опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін.
1-кесте
Өтінімде, қолдаухатта қамтылған, беру ведомстволары мен ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы, беру ведомстволары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы, ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы Одақтың тауар белгісін,Одаққа қызмет көрсету белгісін (бұдан әрі – Одақтың тауар белгісі) тіркеу рәсімдерінен өту кезінде ақпараттық өзара әрекеттесуі кезінде пайдаланылатын мәліметтер құрамы
Элементтің атауы
Элементтік сипаттамасы
Ескерту
Көп.
Жариялау белгісі

1. Дата поступления ходатайства (заявки)
дата представления ходатайства (заявки) на товарный знак Союза
в ведомство подачи
1
да
2. Входящий номер ходатайства (заявки)
входящий номер ходатайства (заявки) на товарный знак Союза
1
да
3. Регистрационный номер заявки
регистрационный номер заявки
на товарный знак Союза
формируется в следующем виде: ГГГГ/XX-000000, где:
- ГГГГ – год подачи заявки
на товарный знак Союза;
- XX – код страны подачи
на товарный знак Союза:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация;
- 000000 – порядковый номер заявки на товарный знак Союза, присваиваемый в пределах календарного года подачи заявки
на товарный знак Союза в ведомство подачи
1
да
4. Дата подачи заявки
дата подачи заявки на товарный знак Союза
1
да
5. Ведомство подачи
информация о национальном патентном ведомстве, в которое подается заявка или ходатайство
об изменении (преобразовании, дополнении) заявки на товарный знак Союза или ходатайство об изменении (преобразовании, продлении срока действия исключительного права,
об отказе от исключительного права) товарного знака Союза
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование национального патентного ведомства;
­ адрес места нахождения национального патентного ведомства
1
да
6. Код вида ходатайства (заявки)
кодовое обозначение вида ходатайства (заявки) при подаче заявителем заявки на регистрацию товарного знака Союза
возможные значения элемента:
01 – заявка на регистрацию товарного знака Союза;
024 – ходатайство о продлении срока представления ответа на запрос в ходе предварительной экспертизы заявки на регистрацию товарного знака Союз, а также доводов и замечаний
в связи с уведомлением о результатах экспертизы заявки на регистрацию товарного знака Союза;
03 – ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию товарного знака Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания;
04 – ходатайство о преобразовании аннулированной регистрации товарного знака Союза
в национальную заявку
на регистрацию товарного знака;
05 – ходатайство о преобразовании национальной заявки на регистрацию товарного знака в заявку на регистрацию товарного знака Союза;
06 – ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию коллективного знака Союза в заявку на регистрацию товарного знака Союза;
07 – ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию товарного знака Союза в заявку на регистрацию коллективного знака Союза;
08 – ходатайство о выделении заявки на регистрацию товарного знака Союза;
09 – ходатайство об отзыве заявки
на регистрацию товарного знака Союза;
10 – ходатайство о внесении изменений в заявку на регистрацию товарного знака Союза в отношении заявленного обозначения, перечня товаров, адреса для ведения переписки, сведений о представителе заявителя, а также исправлений технического характера;
11 – ходатайство о внесении изменений в заявку на регистрацию коллективного знака Союза в отношении заявленного обозначения, перечня товаров, адреса для ведения переписки, сведений о представителе заявителя, устава (положения) коллективного знака Союза, а также исправлений технического характера;
12 – ходатайство о внесении в заявку на регистрацию товарного знака Союза изменений, касающихся сведений о заявителе и связанных
с передачей или переходом права
на заявку на регистрацию товарного знака Союза;
13 – ходатайство о внесении в заявку на регистрацию товарного знака Союза изменений, касающихся сведений о заявителе и не связанных
с передачей или переходом права
на заявку на регистрацию товарного знака Союза;
14 – ходатайство о внесении в заявку на регистрацию коллективного знака Союза изменения сведений
о заявителе вследствие изменения наименования (фамилии, имени, отчества (при наличии)) или места нахождения (места жительства)
1
да

1. Өтінішхаттың (өтінімнің) келіп түскен күні
Одақтың тауар белгісіне берілетін қолдаухатты (өтінімді) беру ведомствосына тапсыру күні
1
Иә
2. Өтінішхаттың (өтінімнің) кіріс нөмірі
Одақтың тауар белгісіне берілетін қолдаухаттың (өтінімнің) кіріс нөмірі
1
Иә
3. Өтінімнің тіркеу нөмірі
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің тіркеу нөмірі
келесі түрде қалыптасады: ЖЖЖЖ/ХХ-000000, мұндағы
- ЖЖЖЖ – Одақтың тауар белгісіне өтінім берілген жыл;
- ХХ – Одақтың тауар белгісіне берілген елдің коды:
- AM – Армения Республикасы;
- BY – Беларусь Республикасы;
- KZ – Қазақстан Республикасы;
- KG – Кырғыз Республикасы;
- RU – Ресей Федерациясы;
- 000000 – Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді беру ведомствосына берудің күнтізбелік жылы шегінде берілетін Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің реттік нөмірі
1
иә
4. Өтінім берілген күн
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің берілген күні
1
иә
5. а) Беру ведомствосы;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді өзгерту (қайта құру, толықтыру) туралы өтінім немесе қолдаухат немесе Одақтың тауар белгісін өзгерту (қайта құру, айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту, айрықша құқықтан бас тарту туралы) туралы өтінімхат берілетін ұлттық патенттік ведомство туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- ұлттық патенттік ведомствоның толық атауы;
- ұлттық патенттік ведомствоның орналасқан жерінің мекенжайы
1
иә
6. Қолдаухат (өтінім) түрінің коды
өтінім беруші Одақтың тауар белгісін тіркеуге өтінім берген кезде қолдаухат (өтінім) түрінің кодтық белгіленуі
элементтің мүмкін мәндері:
01 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінім;
024 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімді алдын ала сараптау барысында сұрау салуға жауапты ұсыну мерзімін ұзарту туралы қолдаухаты, сондай-ақ Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімді сараптау нәтижелері туралы хабарламаға байланысты дәлелдер мен ескертулер;
03 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімді тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы қолдаухаты;
04 – Одақтың тауар белгісінің күші жойылған тіркеуін тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы қолдаухаты;
05 – тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімді Одақтың тауар белгісін тіркеуге арналған өтінімге өзгерту туралы қолдаухаты;
06 – Одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге берілетін өтінімді Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімге өзгерту туралы қолдаухаты;
07 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімді Одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге берілетін өтінімге өзгерту туралы қолдаухаты;
08 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімді бөлу туралы қолдаухаты;
09 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімді кері қайтарып алу туралы қолдаухаты;
10 – мәлімделген белгіге, тауарлар тізбесіне, хат алмасуға арналған мекенжайға, өтініш берушінің өкілі туралы мәліметтерге, сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулерге қатысты Одақтың тауар белгісін тіркеуге арналған өтінімге өзгерістер енгізу туралы қолдаухаты;
11 – мәлімделген белгіге, тауарлар тізбесіне, хат алмасуға арналған мекенжайға, өтініш берушінің өкілі туралы мәліметтерге, Одақтың ұжымдық белгісінің жарғысына (ережесіне), сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулерге қатысты Одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге арналған өтінімге өзгерістер енгізу туралы қолдаухаты;
12 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге арналған өтінімге өтінім беруші туралы мәліметтерге қатысты және Одақтың тауар белгісін тіркеуге арналған өтінімді беруге немесе оған құқықтың ауысуына байланысты өзгерістер енгізу туралы қолдаухаты;
13 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге арналған өтінімге өтінім беруші туралы мәліметтерге қатысты және Одақтың тауар белгісін тіркеуге арналған өтінімді беруге немесе оның өзгеруіне байланысты емес өзгерістер енгізу туралы қолдаухаты;
14 – Одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге арналған өтінімге атауының (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)) немесе орналасқан жерінің (тұрғылықты жерінің) өзгеруі салдарынан өтініш беруші туралы мәліметтердің өзгеруін енгізу туралы қолдаухаты;
1
иә

7. Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
кодовое обозначение вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности, связанного с внесением изменений
в заявку на товарный знак Союза
элемент предназначен для указания сведений в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых
в сфере интеллектуальной собственности, утвержденным Решением Коллегии Комиссии
от 21 июля 2021 г. № 92
0..1
да
8. Сведения о контактных данных для ведения переписки
сведения о контактных данных для ведения переписки со стороны заявителя на территории государства ведомства подачи
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.) физического лица;
­ почтовый адрес на территории государства ведомства подачи;
­ контактные данные адресата (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
1
да
9. Заявитель (правообладатель)
информация о заявителе, подавшем заявку на товарный знак Союза или ходатайство об изменении (преобразовании, дополнении) заявки на товарный знак Союза, или информация о правообладателе, подавшем ходатайство об изменении (преобразовании, продлении срока действия исключительного права,
об отказе от исключительного права) товарного знака Союза, или сведения
о заинтересованном лице, подавшем обращение о наличии основания для отказа в регистрации товарного знака Союза
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
на национальном языке
(с использованием кириллицы или при отсутствии кириллицы
с использованием национального алфавита);
- полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
с использованием букв латинского алфавита (заполняется, если при заполнении элемента полного наименования юридического лица или Ф.И.О. физического лица
на национальном языке не использовалась кириллица);
- код страны в соответствии
со стандартом ВОИС ST.3;
­ адрес места нахождения (места жительства);
­ контактные данные заявителя (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
1
да
10. Представитель
сведения о физическом или юридическом лице, представляющем интересы заявителя (правообладателя)
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ Ф.И.О. представителя;
- страна регистрации патентного поверенного и регистрационный номер патентного поверенного
в национальном патентном ведомстве страны регистрации (при наличии);
- адрес;
­ контактные данные (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
0..1
-

7. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге өзгерістер енгізуге байланысты зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі
Комиссия алқасының 2021 жылғы 21 шілдедегі № 92 шешімімен бекітілген зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың сыныптауышына сәйкес мәліметтерді көрсетуге арналған элемент
0..1
иә
8. Хат алмасуға арналған байланыс деректері туралы мәліметтер
өтінім беруші тарапынан беру ведомствосы мемлекетінің аумағында хат алмасуға арналған байланыс деректері туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т. А. Ә.);
беру ведомствосы мемлекетінің аумағындағы пошта мекенжайы;
адресаттың байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық пошта мекенжайы)
1
Иә
9. Өтінім беруші (құқық иесі)
Одақтың тауар белгісіне өтінім берген өтініш беруші немесе Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді өзгерту (қайта құру, толықтыру) туралы қолдаухаты туралы ақпарат немесе Одақтың тауар белгісін өзгерту (қайта құру, қолданылу мерзімін ұзарту, айрықша құқықтан бас тарту туралы) туралы қолдаухатты берген құқық иесі туралы ақпарат немесе Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздің болуы туралы қолдаухатты берген мүдделі тұлға туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның толық атауы немесе ұлттық тілдегі (кириллицаны пайдалана отырып немесе кириллица болмаған кезде ұлттық әліпбиді пайдалана отырып) жеке тұлғаның Т. А. Ә.;
- латын әліпбиінің әріптерін (егер заңды тұлғаның толық атауының элементін немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә. толтыру кезінде ұлттық тілде кириллица пайдаланылмаса осылай толтырылады) пайдалана отырып, заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә.;
- ДЗМҰ ST.3 стандартына сәйкес елдің коды;
орналасқан жерінің (тұрғылықты жерінің) мекенжайы;
Өтінім берушінің байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық поштасының мекенжайы)
1
Иә
10. Өкіл
өтінім берушінің (құқық иеленушінің) мүдделерін білдіретін жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- өкілдің Т.А.Ә.
- патенттік сенім білдірілген өкілді тіркеу елі және тіркеу елінің ұлттық патенттік ведомствосында патенттік сенім білдірілген өкілдің тіркеу нөмірі (бар болса);
-мекенжайы;
- өтінім берушінің байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық поштасының мекенжайы)
0..1
-

11. Обозначение товарного знака Союза
сведения о заявляемом обозначении, испрашиваемом заявителем для регистрации в качестве товарного знака Союза, или сведения
о заявляемом обозначении товарного знака Союза, в которое вносятся изменения, или сведения
о зарегистрированном обозначении товарного знака Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 6 настоящей таблицы, имеет одно
из следующих значений: "01", "06", "07", "10" или "11"
0..1
да
11.1. Изображение обозначения
графическое изображение обозначения
элемент предназначен для графического изображения заявляемого обозначения в формате tif (tiff), jpg (jpeg) или png, имеющего объем не более 5 Мб
1..*
да
11.2. Описание обозначения
текстовое описание обозначения
приводятся описание заявляемого обозначения, перевод заявляемого словесного обозначения
на государственные языки государств-членов и транслитерация заявляемого словесного обозначения (словесных элементов обозначения)
с использованием кириллицы, указываются составляющие элементы, смысловое значение заявляемого обозначения в целом или его элементов (частей) с целью пояснения содержания заявляемого обозначения, его идентификации
0..1
да
11.3. Цвет или цветовое сочетание
обозначения
сведения о цвете или цветовом сочетании обозначения
элемент предназначен для указания названия цветов или кодов в цветовой модели CMYK или RGB
0..1
да
11.4. Код характеристики товарного
знакаСоюза (по виду товарного
знака)
кодовое обозначение характеристики товарного знака Союза (по виду товарного знака)
значения элемента: указывается
в соответствии со справочником основных характеристик товарного знака Союза (по виду и приоритету), утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2022 г. № 184
1
да
11.5. Описание неохраняемого
элемента товарного знака Союза
текстовое описание неохраняемых элементов товарного знака Союза, испрашиваемого заявителем или зарегистрированного товарного знака Союза
0..*
да
12. Признак принадлежности
к коллективному знаку Союза
признак, определяющий принадлежность испрашиваемого заявителем или зарегистрированного товарного знака Союза
к коллективному знаку Союза
возможные значения элемента:
1 – является коллективным знаком;
0 – не является коллективным знаком
1
да
13. Товар и (или) услуга
в соответствии с МКТУ
описание товара и (или) услуги, для которых испрашивается регистрация товарного знака Союза, или
в отношении которых вносятся изменения, или в отношении которых зарегистрирован товарный знак
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- номер товара и (или) услуги
в перечне;
- номер класса МКТУ;
- наименование товара (услуги);
- дополнительное наименование товара (услуги).
Элемент обязателен для заполнения
в случае, если элемент, определенный в пункте 6 настоящей таблицы, имеет значение "01", и может заполняться, если элемент, определенный
в пункте 6 настоящей таблицы, имеет одно из следующих значений: "10" или "11"
0..*
да

11. Одақтың тауар белгісін белгілеу
өтінім беруші Одақтың тауар белгісі ретінде тіркеу үшін сұратқан мәлімделген белгі туралы мәліметтер немесе өзгерістер енгізілетін Одақтың тауар белгісінің мәлімделетін белгісі туралы мәліметтер немесе Одақтың тауар белгісінің тіркелген белгісі туралы мәліметтер
егер осы кестенің 6-тармағында айқындалған элемент мынадай мәндердің біріне ие болса, элемент толтырылады: "01", "06", "07", "10" немесе "11"
0..1
иә
11.1. Белгілеу кескіні
белгілеудің графикалық бейнесі
элемент көлемі 5 Мб-тан аспайтын tif (tiff), jpg (jpeg) немесе png форматындағы мәлімделген белгінің графикалық бейнесіне арналған
1..*
иә
11.2. Белгілеу сипаттамасы
белгілеудің мәтіндік сипаттамасы
мәлімделетін белгінің сипаттамасы, мәлімделетін ауызша белгінің мүше мемлекеттердің мемлекеттік тілдеріне аудармасы және кириллицаны пайдалана отырып мәлімделетін ауызша белгінің (белгілеудің ауызша элементтерінің) транслитерациясы келтіріледі, мәлімделетін белгінің мазмұнын түсіндіру, оны сәйкестендіру мақсатында мәлімделетін белгінің құрамдас элементтері, тұтастай алғанда немесе оның элементтерінің (бөліктерінің) семантикалық мәні көрсетіледі
0..1
иә
11.3. Түс немесе түс комбинациясы
белгіленуі
белгілеудің түсі немесе түс комбинациясы туралы мәліметтер
элемент CMYK немесе RGB түс үлгісіндегі түстердің немесе кодтардың атауын көрсетуге арналған
0..1
иә
11.4. Одақтың тауар белгісінің сипаттама коды (тауар белгісінің түрі бойынша)
Одақтың тауар белгісі сипаттамасының кодтық белгіленуі (тауар белгісінің түрі бойынша)
элементтің мәндері: Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 184 шешімімен бекітілген Одақтың тауар белгісінің негізгі сипаттамаларының анықтамалығына (түрі мен басымдығы бойынша) сәйкес көрсетіледі
1
иә
11.5.
Одақтың тауар белгісінің қорғалмайтын элементтің сипаттамасы
өтінім беруші сұратқан Одақтың тауар белгісінің немесе Одақтың тіркелген тауар белгісінің қорғалмайтын элементтерінің мәтіндік сипаттамасы
0..*
иә
12. Одақтың ұжымдық белгісіне тиесілік белгісі
өтінім беруші сұратқан немесе Одақтың тіркелген тауар белгісінің Одақтың ұжымдық белгісіне тиесілігін айқындайтын белгі
элементтің ықтимал мәндері:
1 – ұжымдық белгі;
0 – ұжымдық белгі емес;
1
иә
13. ХҚТУ-ға сәйкес тауар және (немесе) көрсететін қызмет
Одақтың тауар белгісін тіркеу сұралатын немесе оларға қатысты өзгерістер енгізілетін немесе оларға қатысты тауар белгісі тіркелген тауардың және (немесе) көрсетілетін қызметтің сипаттамасы
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- тізбедегі тауардың және (немесе) көрсетілетін қызметтің нөмірі;
- ХҚТУ сынып нөмірі;
- тауардың (көрсетілетін қызметтің) атауы;
- тауардың (көрсетілетін қызметтің) қосымша атауы.
Егер осы кестенің 6-тармағында айқындалған элемент "01" мәніне ие болса және осы кестенің 6-тармағында айқындалған элемент мынадай мәндердің біріне ие болса, элемент толтырылуы керек: "10" немесе "11"
0..*
иә

14. Приоритет
сведения о приоритете товарного знака Союза по дате, испрашиваемого заявителем
0..*
да
14.1. Код характеристики товарного
знака Союза (по приоритету)
кодовое обозначение вида испрашиваемого приоритета
на товарный знак Союза
значения элемента: указывается
в соответствии со справочником основных характеристик товарного знака Союза (по виду и приоритету), утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2022 г. № 184
1
да
14.2. Дата приоритета товарного
знака Союза
дата испрашиваемого приоритета
на товарный знак Союза
1
да
14.3. Код страны
кодовое обозначение страны, указываемой при испрашивании конвенционного приоритета
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 14.1 настоящей таблицы, имеет значение: "210" – "Конвенционный (в том числе множественный) приоритет"
0..1
да
14.4. Место проведения выставки
описание места проведения выставки при испрашивании выставочного приоритета
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 14.1 настоящей таблицы, имеет значение: "220" – "Выставочный приоритет".
Элемент предназначен для указания следующих сведений:
- код страны указывается
в соответствии со стандартом ВОИС ST.3;
- наименование выставки;
- текстовое описание места проведения выставки
0..1
да
14.5. Номер первой заявки
на товарный знак при испрашивании
конвенционного приоритета
регистрационный номер первой заявки на товарный знак при испрашивании конвенционного приоритета
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 14.1 настоящей таблицы, имеет значение: "210" – "Конвенционный (в том числе множественный) приоритет"
0..*
да
14.6. Номер международной
регистрации
номер международной регистрации товарного знака при испрашивании приоритета по дате международной регистрации или по дате внесения записи о территориальном расширении
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 14.1 настоящей таблицы, имеет значение: "230" – "Приоритет по дате международной регистрации (приоритет международной регистрации)" или "240" – "Приоритет по дате внесения записи
о территориальном расширении"
0..*
да
14.7. Номер первоначальной заявки
регистрационный номер первоначальной заявки, из которой выделена данная заявка на товарный знак Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 14.1 настоящей таблицы, имеет значение: "250" – "Приоритет по дате подачи (приоритета) первоначальной заявки на товарный знак Союза, из которой выделена данная заявка на товарный знак Союза".
Формируется в следующем виде: ГГГГ/XX-000000, где:
- ГГГГ – год подачи заявки
на товарный знак Союза;
- XX – код страны подачи
на товарный знак Союза:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация;
- 000000 – порядковый номер заявки на товарный знак Союза, присваиваемый в пределах календарного года подачи заявки
на товарный знак Союза в ведомство подачи
0..1
да

14. Басымдық
өтінім беруші сұратқан күн бойынша Одақтың тауар белгісінің басымдығы туралы мәліметтер
0..*
иә
14.1. Одақтың тауар белгісінің сипаттама коды
Одақтың тауар белгісіне сұралатын басымдық түрінің кодтық белгіленуі
элементтің мәндері: Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 184 шешімімен бекітілген Одақтың тауар белгісінің негізгі сипаттамаларының анықтамалығына (түрі мен басымдығы бойынша) сәйкес көрсетіледі
1
иә
14.2. Одақтың тауар белгісінің басымдық күні
Одақтың тауар белгісіне сұралатын басымдық күні
1
иә
14.3. Елдің коды
конвенциялық басымдықты сұрау кезінде көрсетілетін елдің кодтық белгіленуі
егер осы кестенің 14.1-тармағында айқындалған элементтің мәні болса, мынадай элемент толтырылады: "210" – "Конвенциялық (оның ішінде көпше) басымдық"
0..1
иә
14.4. Көрме өтетін жер
көрме басымдығы сұратылған кезде көрмені өткізу орнының сипаттамасы
егер осы кестенің 14.1-тармағында айқындалған элементтің мәні болса, мынадай элемент толтырылады: "220" – "Көрме басымдығы".
Элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- ДЗМҰ ST.3 стандартына сәйкес елдің коды көрсетіледі;
- көрменің атауы;
- көрме өтетін жердің мәтіндік сипаттамасы
0..1
иә
14.5. Конвенциялық басымдық
сұратылған кезде тауар белгісіне
алғашқы өтінімнің нөмірі
конвенциялық басымдықты сұраған кезде тауар белгісіне бірінші өтінімнің тіркеу нөмірі
егер осы кестенің 14.1-тармағында айқындалған элементтің мәні болса, мынадай элемент толтырылады: "210" – "Конвенциялық (оның ішінде көпше) басымдық"
0..*
иә
14.6. Халықаралық тіркеу нөмірі
тіркеу
халықаралық тіркеу күні бойынша немесе аумақтық кеңейту туралы жазба енгізілген күн бойынша басымдық сұратылған кезде тауар белгісін халықаралық тіркеу нөмірі
егер осы кестенің 14.1-тармағында айқындалған элементтің мәні болса, мынадай элемент толтырылады: "230" – "Халықаралық тіркеу күні бойынша басымдығы (халықаралық тіркеу басымдығы)" немесе "240" – "Аумақтық кеңейту туралы жазба енгізілген күні бойынша басымдығы"
0..*
иә
14.7. Бастапқы өтінімнің нөмірі
Одақтың тауар белгісіне осы өтінім бөлінген бастапқы өтінімнің тіркеу нөмірі
егер осы кестенің 14.1-тармағында айқындалған элементтің мәні болса, мынадай элемент толтырылады: "250" – "Одақтың тауар белгісіне осы өтінім бөлінген Одақтың тауар белгісіне бастапқы өтінімді беру (басымдық) күні бойынша басымдығы".
Келесі түрде қалыптасады: ЖЖЖЖ/ХХ-000000, мұндағы
- ЖЖЖЖ – Одақтың тауар белгісіне өтінім берілген жыл;
- ХХ – Одақтың тауар белгісіне берілген елдің коды:
- AM – Армения Республикасы;
- BY – Беларусь Республикасы;
- KZ – Қазақстан Республикасы;
- KG – Кырғыз Республикасы;
- RU – Ресей Федерациясы;
- 000000 – Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді беру ведомствосына берудің күнтізбелік жылы шегінде берілетін Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің реттік нөмірі
0..1
иә

15. Регистрационный номер национальной заявки на товарный знак
регистрационный номер национальной заявки на регистрацию товарного знака в национальном реестре товарных знаков
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 14.1 настоящей таблицы, имеет одно
из следующих значений:
"240" – "Приоритет по дате внесения записи о территориальном расширении"; "250" – "Приоритет
по дате подачи (приоритета) первоначальной заявки на товарный знак Союза, из которой выделена данная заявка на товарный знак Союза"
0..1
да
16. Страна
кодовое обозначение страны,
в национальную заявку
на регистрацию товарного знака которой запрашивается преобразование заявки на товарный знак Союза или преобразование аннулированной регистрации товарного знака Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 14.1 настоящей таблицы, имеет значение: "250" – "Приоритет по дате подачи (приоритета) первоначальной заявки на товарный знак Союза, из которой выделена данная заявка на товарный знак Союза".
Возможные значения элемента:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация
0..1
да
17. Информация об изменении сведений о заявителе
информация об изменении сведений
о заявителе
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 6 настоящей таблицы, имеет значение "12"
0..1
да
17.1. Код причины изменения
сведений о заявителе
кодовое обозначение причины изменения сведений о заявителе
возможные значения элемента:
01 – изменение сведений о заявителе является результатом подписания контракта (договора);
02 – изменение сведений о заявителе является результатом универсального правопреемства
1
да
17.2. Код вида документа,
используемого в сфере
интеллектуальной собственности
кодовое обозначение вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности, связанного с внесением изменений
в заявку на товарный знак Союза, отражающих основание для изменения сведений о заявителе
элемент заполняется в случае, если значение элемента, определенного
в пункте 17.1 настоящей таблицы, соответствует "01".
Элемент предназначен для указания сведений в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности, утвержденным Решением Коллегии Комиссии
от 21 июля 2021 г. № 92
0..1
да
17.3. Новый заявитель
сведения о заявителе, которому переданы или перешли права на заявку на товарный знак Союза
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
(с использованием кириллицы или букв латинского алфавита);
- код страны в соответствии
со стандартом ВОИС ST.3;
­ адрес места нахождения (места жительства)
1
да

15. Тауар белгісіне берілетін ұлттық өтінімнің тіркеу нөмірі
тауар таңбасын ұлттық тауар таңбалары тізілімінде тіркеуге арналған ұлттық өтінімнің тіркеу нөмірі
егер осы кестенің 14. 6-тармағында айқындалған элемент мынадай мәндердің біріне ие болса, элемент толтырылады:
"240" – "Аумақтық кеңейту туралы жазба енгізілген күні бойынша басымдығы"; "250" – "Одақтың тауар белгісіне осы өтінім бөлінген Одақтың тауар белгісіне бастапқы өтінімді беру (басымдық) күні бойынша басымдығы
0..1
иә
16. Ел
тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге Одақтың тауар белгісіне өтінімді түрлендіру немесе Одақтың тауар белгісінің күшін жойған тіркеуді өзгерту сұралатын елдің кодтық белгіленуі
егер осы кестенің 14.1-тармағында айқындалған элементтің мәні болса, мынадай элемент толтырылады: "250" – "Одақтың тауар белгісіне осы өтінім бөлінген Одақтың тауар белгісіне бастапқы өтінімді беру (басымдық) күні бойынша басымдығы".
Элементтің ықтимал мәндері:
- AM – Армения Республикасы;
- BY – Беларусь Республикасы;
- KZ – Қазақстан Республикасы;
- KG – Кырғыз Республикасы;
- RU – Ресей Федерациясы
0..1
Иә
17. Өтініш беруші туралы мәліметтердің өзгеруі туралы ақпарат
өтініш беруші туралы мәліметтердің өзгеруі туралы ақпарат
егер осы кестенің 6-тармағында айқындалған элементтің мәні "12" болса, элемент толтырылады:
0..1
иә
17.1. Өзгеру себебінің коды
өтінім беруші туралы мәліметтер
өтінім беруші туралы мәліметтердің өзгеру себептерінің кодтық белгіленуі
элементтің ықтимал мәндері:
01 – өтінім беруші туралы мәліметтердің өзгеруі келісімшартқа (шартқа) қол қоюдың нәтижесі болып табылады;
02 – өтінім беруші туралы мәліметтердің өзгеруі әмбебап құқықтық мирасқорлықтың нәтижесі болып табылады
1
иә
17.2. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
өтінім беруші туралы мәліметтерді өзгертуге негізді көрсететін Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге өзгерістер енгізуге байланысты зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі
егер осы кестенің 17.1-тармағында айқындалған элементтің мәні "01" сәйкес келетін болса, элемент толтырылады:
Комиссия алқасының 2021 жылғы 21 шілдедегі № 92 шешімімен бекітілген зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың сыныптауышына сәйкес мәліметтерді көрсетуге арналған элемент
0..1
иә
17.3. Жаңа өтінім беруші
Одақтың тауар белгісіне өтінім беру құқығы берілген немесе ауысқан өтінім беруші туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә.(кириллицаны пайдалана отырып немесе латын әліпбиін пайдалана отырып);
- ДЗМҰ ST.3 стандартына сәйкес елдің коды;
орналасқан жерінің (тұрғылықты жерінің) мекенжайы
1
иә

17.4. Представитель
сведения о физическом или юридическом лице, представляющем интересы нового заявителя
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ Ф.И.О. представителя;
- страна регистрации патентного поверенного;
- регистрационный номер патентного поверенного в национальном патентном ведомстве страны регистрации (при наличии);
- адрес;
­ контактные реквизиты (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
0..1
-
17.5. Сведения о контактных данных
для ведения переписки
сведения о контактных данных для ведения переписки со стороны нового заявителя на территории государства ведомства подачи
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- наименование или Ф.И.О. адресата;
­ контактные реквизиты адресата (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
1
да
18. Дата истечения срока
представления доводов и замечаний
дата истечения срока представления доводов и замечаний заявителем по заключению в отношении заявки на товарный знак Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 6 настоящей таблицы, имеет значение "02"
0..1
-
19. Код причины отзыва (признания отозванной) заявки на регистрацию товарного знака Союза
кодовое обозначение вида причины отзыва (признания отозванной) заявки на регистрацию товарного знака Союза
возможные значения элемента:
1 – отзыв заявки заявителем;
2 – непредставление заявителем документа о согласии;
3 – неуплата заявителем пошлины
за экспертизу заявки;
4 – неуплата заявителем пошлины
за регистрацию товарного знака Союз
0..1
да
20. Признак согласия на обработку сведений
признак согласия на обработку сведений, представленных заявителем
возможные значения элемента:
0 – не дано согласие на обработку сведений;
1 – дано согласие на обработку сведений
1
-
21. Прилагаемый документ
информация о прилагаемом документе
состав элемента и описание входящих в него элементов приведены
в таблице 7
0..*
-
22. Доказательства различительной способности обозначения
сведения о доказательствах приобретения обозначением различительной способности, представляемых заявителем
0..*
да
22.1. Код вида доказательства
различительной способности
обозначения
кодовое обозначение доказательств приобретения обозначением различительной способности
возможные значения элемента:
1 – длительность использования обозначения;
2 – интенсивность использования обозначения;
3 – затраты на рекламу товаров, услуг, маркированных заявленным обозначением;
4 – степень информированности потребителей о заявленном обозначении;
5 – публикация в открытой печати информации о товарах или услугах, сопровождаемых заявленным обозначением;
6 – иные сведения
1
да

17.4. Өкіл
жаңа өтінім берушінің мүдделерін білдіретін жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- өкілдің Т.А.Ә.
- патенттік сенім білдірілген өкілді тіркеу елі;
- тіркеу елінің ұлттық патенттік ведомствосында патенттік сенім білдірілген өкілдің тіркеу нөмірі (бар болса);
-мекенжайы;
- байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық поштасының мекенжайы)
0..1
-
17.5. Хат алмасу үшін байланыс деректері туралы мәліметтер
жаңа өтінім беруші тарапынан беру ведомствосы мемлекетінің аумағында хат алмасуға арналған байланыс деректері туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- адресаттың атауы немесе Т. А. Ә.;
- адресаттың байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық поштасының мекенжайы)
1
иә
18. Дәлелдер мен ескертулерді ұсыну мерзімінің аяқталу күні
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге қатысты қорытынды бойынша өтінім берушінің дәлелдерді және ескертулерді ұсыну мерзімінің аяқталу күні
егер осы кестенің 6-тармағында айқындалған элементтің мәні "02" болса, элемент толтырылады:
0..1
-
19. Одақтың тауар белгісін тіркеуге өтінімді кері қайтарып алу (кері қайтарып алынған деп тану) себебінің коды
Одақтың тауар белгісін тіркеуге өтінімді кері қайтарып алу (кері қайтарып алынған деп тану) себебі түрінің белгіленуі
элементтің ықтимал мәндері:
1 – өтініш берушінің өтінімді қайтарып алуы;
2 – өтінім берушінің келісім туралы құжатты ұсынбауы;
3 – өтінім берушінің өтінімді сараптағаны үшін баж төлемеуі;
4 – өтінім берушінің Одақтың тауар белгісін тіркегені үшін баж төлемеуі;
0..1
иә
20. Мәліметтерді өңдеуге келісім белгісі
өтінім берушінің ұсынған мәліметтерді өңдеуге келісім беруінің белгісі
элементтің ықтимал мәндері:
0 – мәліметтерді өңдеуге келісім берілмеген;
1 – мәліметтерді өңдеуге келісім берілген
1
-
21. Қоса берілетін құжат
қоса берілген құжат туралы ақпарат
элементтің құрамы және оған кіретін элементтердің сипаттамасы 7-кестеде келтірілген
0..*
-
22. Белгілеудің дискриминациялық қабілетінің дәлелі
өтінім беруші ұсынатын айырым қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтер
0..*
иә
22.1. Белгілеудің айрықша қабілеттілігін дәлелдеу түрінің коды
айырым қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерінің кодтық белгіленуі
элементтің ықтимал мәндері:
1 – белгілеуді қолдану ұзақтығы;
2 – белгілеуді қолдану қарқындылығы;
3 – мәлімделген белгімен белгіленген тауарларды, көрсетілетін қызметтерді жарнамалауға арналған шығындар;
4 – мәлімделген белгі туралы тұтынушылардың хабардар болу дәрежесі;
5 – мәлімделген белгімен сүйемелденетін тауарлар немесе көрсетілетін қызметтер туралы ақпаратты ашық баспасөзде жариялау;
6 – өзге де мәіметтер
1
иә

22.2. Наименование вида
доказательства различительной
способности обозначения
наименование вида доказательства различительной способности
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 21.1 настоящей таблицы, имеет значение "6"
0..1
да
22.3. Документ о доказательства
различительной способности
обозначения
документ, содрежащий фактические сведения, доказывающие приобретение обозначением различительной способности
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- сведений, приведенных в таблице 7;
- сведений о хозяйствующем субъекте, оформившем документ
1
да
23. Лицо, подписавшее документ
информация о лице, подписавшем заявку на товарный знак Союза, ходатайство
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование лица, подписавшего документ (расшифровка: фамилия, имя, отчество (при наличии));
- наименование должности (указывается, если элемент в пункте 9 (Заявитель (правообладатель)) или элемент в пункте 10 (Представитель) имеет значение, соответствующее юридическому лицу)
1
-
24. Дата подписания
информация о дате подписания заявки на товарный знак Союза, ходатайство
1
-
Таблица 2
Состав сведений о размере пошлины за осуществление юридически значимых действий, о реквизитах для уплаты, а также сведений об оплате пошлины заявителем
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Регистрационный номер заявки
регистрационный номер заявки
на товарный знак Союза
регистрационный номер заявки на товарный знак Союза формируется в следующем виде: ГГГГ/XX-000000, где:
- ГГГГ – год подачи заявки на товарный знак Союза;
- XX – код страны подачи на товарный знак Союза:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация;
- 000000 – порядковый номер заявки
на товарный знак Союза, присваиваемый
в пределах календарного года подачи заявки
на товарный знак Союза в ведомство подачи
1
2. Национальное патентное ведомство
информация о национальном патентном ведомстве, в которое подается заявка
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование национального патентного ведомства;
­ адрес места нахождения
1
3. Национальное патентное ведомство, получатель платежа
сведения о национальном патентном ведомстве, получателе платежа
1
3.1. Полное наименование
полное наименование национального патентного ведомства
1
3.2. Адрес места нахождения
адрес места нахождения национального патентного ведомства
0..1
3.3. Банковские реквизиты
совокупность банковских реквизитов для получения уплаты пошлины
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- идентификатор банка;
- наименование банка;
- корреспондентский счет;
- номер счета получателя платежа
0..1

22.2. Белгілеудің айрықша қабілеттілігін дәлелдеу түрінің атауы
айрықша қабілеттілігін дәлелдеу түрінің атауы
егер осы кестенің 21.1-тармағында айқындалған элементтің мәні "6" болса, элемент толтырылады
0..1
иә
22.3. Белгілеудің айрықша қабілетін дәлелдеу туралы құжат
айырым қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алуды дәлелдейтін нақты мәліметтерді қамтитын құжат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- 7-кестеде келтірілген мәліметтер;
- құжатты ресімдеген шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтер
1
иә
23. Құжатқа қол қойған тұлға
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге, қолдаухатқа қол қойған тұлға туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- құжатқа қол қойған тұлғаның толық атауы (толық жазылуы: Тегі, аты, әкесінің аты (болса)
- лауазымның атауы (егер элемент 9-тармақта (өтінім беруші (құқық иесі)) немесе элемент10-тармақта (өкіл) болса заңды тұлғаға сәйкес келетін мәнге ие болса көрсетіледі)
1
-
24. Қол қойған күні
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге, қол қойған күні туралы ақпарат, қолдаухаты
1
-
2-кесте
Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін баж мөлшері туралы, төлеуге арналған деректемелер туралы мәліметтердің, сондай-ақ өтінім берушінің баж төлегені туралы мәліметтердің құрамы
Элементтің атауы
Элементтік сипаттамасы
Ескерту
Көп.
1. Өтінімнің тіркеу нөмірі
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің тіркеу нөмірі
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің тіркеу нөмірі мынадай түрде қалыптасады; ЖЖЖЖ/ХХ-000000, мұндағы
- ЖЖЖЖ – Одақтың тауар белгісіне өтінім берілген жыл;
- ХХ – Одақтың тауар белгісіне берілген елдің коды:
- AM – Армения Республикасы;
- BY – Беларусь Республикасы;
- KZ – Қазақстан Республикасы;
- KG – Кырғыз Республикасы;
- RU – Ресей Федерациясы;
- 000000 – Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді беру ведомствосына берудің күнтізбелік жылы шегінде берілетін Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің реттік нөмірі
1
2. Ұлттық патенттік ведомствосы
өтінім берілетін ұлттық патенттік ведомство туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- ұлттық патенттік ведомствоның толық атауы;
- орналасқан жерінің мекенжайы
1
3. Ұлттық патенттік ведомство, төлемді алушы
ұлттық патенттік ведомство, төлемді алушы туралы мәлімет
1
3.1. Толық атауы
ұлттық патенттік ведомствоның толық атауы
1
3.2. Орналасқан жерінің мекенжайы
Ұлттық патенттік ведомствоның орналасқан жерінің мекенжайы
0..1
3.3. Банк деректемелері
баж төлемін алу үшін банк деректемелерінің жиынтығы
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- банк идентификаторы;
- банктің атауы;
- корреспонденттік шоты;
- төлем алушының шот нөмірі
0..1

4. Код вида пошлины
кодовое обозначение вида пошлины
элемент предназначен для указания сведений
в соответствии со справочником видов пошлин, уплачиваемых при совершении юридически значимых действий, связанных с регистрацией, правовой охраной и использованием товарных знаков, знаков обслуживания и (или) наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 6 декабря 2022 г. № 190
1
5. Сумма платежа
величина общей денежной суммы, необходимой для уплаты пошлины
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ код валюты;
- масштаб денежной суммы
0..1
6. Платежное поручение
сведения о платежном поручениия,
на основании которого совершена уплата пошлины
0..*
6.1. Номер платежного поручения
номер платежного поручения,
на основании которого совершена уплата пошлины
1
6.2. Дата платежного поручения
дата платежного поручения,
на основании которого совершена уплата пошлины
1
6.3. Дата отметки банка
дата отметки банка о выполнении платежного поручения по уплате
1
6.4. Банковские реквизиты
совокупность банковских реквизитов юридического или физического лица, который осуществил уплату пошлины
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- идентификатор банка;
- наименование банка;
- корреспондентский счет;
- номер счета получателя платежа
1
6.5. Сумма платежа
величина денежной суммы, передаваемой (перечисляемой) плательщиком получателю платежа
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ код валюты;
- масштаб денежной суммы
1
6.6. Основание платежа
текстовое описание основания платежа
в платежном поручении
1
6.7. Плательщик
юридическое или физическое лицо, осуществившее уплату пошлины
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица (с использованием кириллицы или букв латинского алфавита);
- код страны в соответствии со стандартом ВОИС ST.3
1
7. Признак уплаты пошлины
признак, определяющий уплату или неуплату (уплату не в полном размере) пошлины заявителем
возможные значения элемента:
0 – пошлина не уплачена (уплачена не в полном размере);
1 – пошлина уплачена
0..1
Таблица 3
Состав сведений, содержащихся в обращении заинтересованного лица о наличии основания для отказа в регистрации товарного знака Союза, предусмотренных статьей 8 Договора о товарных знаках, а также в обращении заявителя об оспаривании отказа в регистрации товарного знака Союза
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
Признак публикации
1. Код вида ходатайства (заявки, обращения)
кодовое обозначение вида ходатайства (заявки, обращения) при подаче заинтересованным лицом обращения или при подаче заявителем обращения в отношении обращения заинтересованного лица
возможные значения элемента:
15 – обращение заинтересованного лица об отказе в регистрации товарного знака Союза;
16 – обращение заявителя об оспаривании отказа в регистрации товарного знака Союза, содержавшегося в обращении заинтересованного лица
1
да

4. Баж түрінің коды
баж түрінің кодтық белгіленуі
элемент Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 190 шешімімен бекітілген Тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілерін және (немесе) тауарлар шығарылған жерлердің атауларын тіркеуге, құқықтық қорғауға және пайдалануға байланысты заңдық маңызы бар іс-әрекеттер жасау кезінде төленетін баж түрлерінің анықтамалығына сәйкес мәліметтерді көрсетуге арналған
1
5. Төлем сомасы
баж төлеуге қажетті жалпы ақшалай соманың шамасы
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- валюта коды;
- ақша сомасының ауқымы
0..1
6. Төлем тапсырмасы
Төлем тапсырмасы туралы мәлімет, соның негізінде баж төлемі төленген
0..*
6.1. Төлем тапсырмасының нөмірі
тапсырмасының нөмірлері негізінде төленген баж төлемі
1
6.2. Төлем тапсырмасының күні
тапсырмасының күні негізінде төленген баж төлемі
1
6.3. Банктің белгі қойған күні
төлем бойынша төлем тапсырмасының орындалуы туралы банктің белгі қойған күні
1
6.4. Банк деректемелері
баж төлеуді жүзеге асырған заңды немесе жеке тұлғаның банктік деректемелерінің жиынтығы
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- банк идентификаторы;
- банктің атауы;
- корреспонденттік шоты;
- төлем алушының шот нөмірі
1
6.5. Төлем сомасы
төлеуші төлемді алушыға беретін (аударатын) ақша сомасының шамасы
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- валюта коды;
- ақша сомасының ауқымы
1
6.6. Төлемнің негізі
төлем тапсырмасындағы төлем негізінің мәтіндік сипаттамасы
1
6.7. Төлеуші
баж төлеуді жүзеге асырған заңды немесе жеке тұлға
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә. (кириллицаны немесе латын әліпбиінің әріптерін қолдану);
- ДЗМҰ ST.3 стандартына сәйкес елдің коды
1
7. Баж төлеу белгісі
өтінім берушінің баж төлегенін немесе төлемегенін (толық емес мөлшерде төлегенін) айқындайтын белгі
элементтің ықтимал мәндері:
0 – баж төленбеген (толық емес мөлшерде төленген);
1 – баж төленген
0..1
3-кесте
Мүдделі тұлғаның Тауар белгісі туралы шарттың 8-бабында көзделген Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тартуына негіздің болуы туралы өтінішіндегі, сондай-ақ өтінім берушінің Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тартуға дау айту туралы өтінішіндегі мәліметтер құрамы
Элементтің атауы
Элементтік сипаттамасы
Ескерту
Көп
Жариялау белгісі
1. Қолдаухат (өтінімдер, өтініш жасау) түрінің коды
мүдделі тұлға өтініш берген кезде немесе өтініш беруші мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берген кезде қолдаухат (өтінім, өтініш) түрінің кодтық белгіленуі
элементтің ықтимал мәндері:
15 – мүдделі тұлғаның Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту туралы өтініші;
16 – мүдделі тұлғаның өтінішінде қамтылған Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тартуға дау айту туралы өтінім берушінің өтініші
1
иә

2. Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза
регистрационный номер заявки
на товарный знак Союза
формируется в следующем виде: ГГГГ/XX-000000, где:
- ГГГГ – год подачи заявки на товарный знак Союза;
- XX – код страны подачи на товарный знак Союза:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация;
- 000000 – порядковый номер заявки
на товарный знак Союза, присваиваемый
в пределах календарного года подачи заявки на товарный знак Союза
в ведомство подачи
1
да
3. Национальное патентное ведомство
сведения о национальном патентном ведомстве (ведомстве подачи),
в которое подается обращение заинтересованного лица
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование национального патентного ведомства;
­ адрес места нахождения национального патентного ведомства
1
да
4. Обращение
сведения об обращении заинтересованного лица или заявителя
элемент содержит одну запись в случае, если элемент, определенный в пункте 1 настоящей таблицы, имеет значение "15".
Элемент содержит две записи, если элемент, определенный в пункте 1 настоящей таблицы, имеет значение "16". При этом значение элемента, определенного в пункте 4.1 настоящей таблицы, для первого экземпляра записи должно соответствовать "1" – заинтересованное лицо, а для второго экземпляра записи – "2" – заявитель
1..2
да
4.1. Код вида субъекта обращения
кодовое обозначение вида субъекта обращения
возможные значения элемента:
1 – заинтересованное лицо;
2 – заявитель
1
да
4.2. Дата обращения
дата приема обращения ведомством подачи
1
да
4.3. Входящий номер обращения
входящий номер, присвоенный обращению ведомством подачи
1
да
4.4. Заинтересованное лицо
(заявитель)
сведения о заинтересованном лице или заявителе, подавшем обращение
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
на националном языке (с использованием кириллицы или при отсутсвии кириллицы с использованием национального алфавита);
- полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
с использованием букв латинского алфавита (заполняется, если при заполнении элемента полного наименования юридического лица или Ф.И.О. физического лица
на национальном языке не использовалась кириллица);
­ адрес места нахождения (места жительства);
­ контактные данные (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
1
да
4.5. Описание несоответствия
текстовое описание оснований для отказа в регистрации товарного знака Союза, предусмотренных статьей 8 Договора о товарных знаках, представленных в обращении заинтересованного лица

2. Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің тіркеу нөмірі
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің тіркеу нөмірі
келесі түрде қалыптасады: ЖЖЖЖ/ХХ-000000, мұндағы
- ЖЖЖЖ – Одақтың тауар белгісіне өтінім берілген жыл;
- ХХ – Одақтың тауар белгісіне берілген елдің коды:
- AM – Армения Республикасы;
- BY – Беларусь Республикасы;
- KZ – Қазақстан Республикасы;
- KG – Кырғыз Республикасы;
- RU – Ресей Федерациясы;
- 000000 – Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді беру ведомствосына берудің күнтізбелік жылы шегінде берілетін Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің реттік нөмірі
1
иә
3. Ұлттық патенттік ведомствосы
мүдделі тұлғаның өтініші берілетін ұлттық патенттік ведомство (беру ведомствосы) туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- ұлттық патенттік ведомствоның толық атауы;
- ұлттық патенттік ведомствоның орналасқан жерінің мекенжайы
1
иә
4. Өтініш
мүдделі тұлғаның немесе өтінім берушінің өтініші туралы мәліметтер
егер осы кестенің 1-тармағында айқындалған элемент "15" деген мәніне ие болса, онда элемент бір жазбаны қамтиды.
егер осы кестенің 1-тармағында айқындалған элемент "16" деген мәніне ие болса, онда элементте екі жазбаны қамтиды. Бұл ретте осы кестенің 4.1-тармағында айқындалған элементтің мәні жазбаның бірінші данасындағы жазба үшін "1" – мүдделі тұлға, ал жазбаның екінші данасындағы жазба үшін – "2" – өтінім беруші сәйкес келуі тиіс
1..2
иә
4.1. Өтініш субъектісі түрінің коды
өтініш субъектісі түрінің кодтық белгіленуі
элементтің ықтимал мәндері:
1– мүдделі тұлға;
2 – өтінім беруші
1
иә
4.2. Өтініш берген күні
Беру ведомствосының өтінішті қабылдаған күні
1
иә
4.3. Өтініштің кіріс нөмірі
Беру ведомствосының өтінішті тіркегендегі кіріс нөмірі
1
иә
4.4. Мүдделі тұлға;
(өтінім беруші)
өтінішті берген мүдделі тұлға немесе өтінім беруші туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның толық атауы немесе ұлттық тілдегі (кириллицаны пайдалана отырып немесе кириллица болмаған кезде ұлттық әліпбиді пайдалана отырып) жеке тұлғаның Т. А. Ә.;
- латын әліпбиінің әріптерін (егер заңды тұлғаның толық атауының элементін немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә. толтыру кезінде ұлттық тілде кириллица пайдаланылмаса осылай толтырылады) пайдалана отырып, заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә.;
орналасқан жерінің (тұрғылықты жерінің) мекенжайы;
- өтінім берушінің байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық поштасының мекенжайы)
1
иә
4.5. Сәйкессіздіктің сипаттамасы
мүдделі тұлғаның өтінішінде ұсынылған Тауар белгілері туралы шарттың 8-бабында көзделген Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту негіздерінің мәтіндік сипаттамасы

элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 1 настоящей таблицы, имеет значение "15"
0..1
да
4.6. Доводы (замечания) заявителя
текстовое описание доводов (замечаний) заявителя в отношении обращений заинтересованных лиц
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 1 настоящей таблицы, имеет значение "16"
0..1
да
5. Дата публикации заявки
на товарный знак Союза
дата публикации сведений
на официальном сайте (информационном портале Союза)
0..1
да
6. Признак согласия на обработку сведений
признак согласия на обработку сведений, представленных заявителем
возможные значения элемента:
0 – не дано согласие на обработку сведений;
1 – дано согласие на обработку сведений
1
-
7. Прилагаемый документ
информация о прилагаемом документе к заключению, решению
состав элемента и описание входящих
в него элементов приведены в таблице 7
0..*
-
8. Лицо, подписавшее документ
информация о лице, подписавшем обращение
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование лица, подписавшего документ (расшифровка фамилия, имя, отчество (при наличии));
- наименование должности (указывается, если элемент в пункте 4.3 (Заинтересованное лицо (заявитель)) имеет значение, соответствующее юридическому лицу)
1
-
9. Дата подписания
информация о дате подписания обращения
1
-
Таблица 4
Состав сведений, содержащихся в заключении, решении, доводах (замечаниях) по заключению
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Национальное патентное ведомство
информация о национальном патентном ведомстве
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование национального патентного ведомства;
­ адрес места нахождения национального патентного ведомства
1
2. Дата подачи заявки
дата, на которую в ведомство подачи представлена заявка на товарный знак Союза или ходатайство при регистрации товарных знаков Союза
1
3. Дата приоритета
дата (даты) приоритета (приоритетов) (при наличии)
0..*
4. Регистрационный номер заявки
на товарный знак Союза
регистрационный номер заявки
на регистрацию товарного знака Союза
в Едином реестре товарных знаков Союза
формируется в следующем виде:
ГГГГ/XX-000000, где :
- ГГГГ – год подачи заявки на товарный знак Союза;
- XX – код страны подачи на товарный знак Союза:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация;
- 000000 – порядковый номер регистрации заявки на товарный знак Союза, присваиваемый
в пределах календарного года подачи заявки
на товарный знак Союза в ведомство подачи
1

егер осы кестенің 1-тармағында айқындалған элементтің мәні "15" болса, элемент толтырылады:
0..1
иә
4.6. Өтініш берушінің дәлелдері (ескертулері)
мүдделі тұлғалардың өтініштеріне қатысты өтінім берушінің дәлелдерінің (ескертулерінің) мәтіндік сипаттамасы
егер осы кестенің 1-тармағында айқындалған элементтің мәні "16" болса, элемент толтырылады:
0..1
иә
5. Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің жарияланған күні
мәліметтерді ресми сайтта (Одақтың ақпараттық порталында)жариялау күні
0..1
иә
6. Мәліметтерді өңдеуге келісім белгісі
өтінім берушінің ұсынған мәліметтерді өңдеуге келісім беруінің белгісі
элементтің ықтимал мәндері:
0 – мәліметтерді өңдеуге келісім берілмеген;
1 – мәліметтерді өңдеуге келісім берілген
1
-
7. Қоса берілетін құжат
қорытындыға, шешімге қоса берілген құжат туралы ақпарат
элементтің құрамы және оған кіретін элементтердің сипаттамасы 7-кестеде келтірілген
0..*
-
8. Құжатқа қол қойған тұлға
өтінішке қол қойған тұлға туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
құжатқа қол қойған тұлғаның толық атауы (толық жазылуы тегі, аты, әкесінің аты (бар болса));
- лауазымның атауы (егер элемент 4.3-тармақтағы элементтің (мүдделі тұлға (зтінім беруші)) заңды тұлғаға сәйкес келетін мәні болса көрсетіледі)
1
-
9. Қол қойған күні
өтінішке қол қойылған күн туралы ақпарат
1
-
4-кесте
Қорытындыда, шешімде, қорытынды бойынша дәлелдерде (ескертулерде) қамтылған мәліметтер құрамы
Элементтің атауы
Элементтік сипаттамасы
Ескерту
Көп.
1. Ұлттық патенттік ведомствосы
ұлттық патенттік ведомство туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- ұлттық патенттік ведомствоның толық атауы;
- ұлттық патенттік ведомствоның орналасқан жерінің мекенжайы
1
2. Өтінім берілген күн
беру ведомствосына Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді немесе Одақтың тауар белгілерін тіркеу кезінде қолдаухат берілген күн
1
3. Басымдық күні
басымдықтың (басымдықтардың) күні (күндері) (бар болса)
0..*
4. Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің тіркеу нөмірі
Одақтың тауар белгісін бірыңғай тізілімде Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімнің тіркеу нөмірі
келесі түрде қалыптасады:
ЖЖЖЖ/ХХ-000000, мұндағы
- ЖЖЖЖ – Одақтың тауар белгісіне өтінім берілген жыл;
- ХХ – Одақтың тауар белгісіне берілген елдің коды:
- AM – Армения Республикасы;
- BY – Беларусь Республикасы;
- KZ – Қазақстан Республикасы;
- KG – Кырғыз Республикасы;
- RU – Ресей Федерациясы;
- 000000 – Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді беру ведомствосына берудің күнтізбелік жылы шегінде берілетін Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің реттік нөмірі
1

5. Заявитель
информация о заявителе, подавшем заявку на регистрацию товарных знаков Союза
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица (с использованием кириллицы или букв латинского алфавита);
­ адрес нахождения (места жительства)
1
6. Документ
сведения о документе, содержащем заключение или решение по поданной заявке
1
6.1. Код вида документа
кодовое обозначение вида документа
элемент предназначен для указания сведений
о коде вида документа в соответствии
с классификатором видов документов, сведений
и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 июля 2021 г. № 92
0..1
6.2. Тип документа
тип документа
возможные значения элемента:
1 – заключение о результатах экспертизы;
2 – решение о возможности регистрации товарного знака Союза;
3 – решение о регистрации товарного знака Союза или об отказе в регистрации товарного знака Союза.
Элемент заполняется до момента внесения соответствующих изменений в классификатор видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 июля 2021 г. № 92
0..1
6.3. Код вида решения о регистрации
или об отказе в регистрации
товарного знака Союза
кодовое обозначение вида решения
о регистрации или об отказе
в регистрации товарного знака Союза
возможные значения элемента:
1 – решение о регистрации товарного знака Союза в отношении всех заявленных товаров;
2 – решение о регистрации товарного знака Союза в отношении части заявленных товаров;
3 – решение об отказе в регистрации товарного знака Союза.
Элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 6.2 настоящей таблицы, имеет одно из значений: "2" или "3"
0..1
6.4. Номер документа
номер документа
1
6.5. Дата документа
дата документа
1
6.6. Сведения о возможности
регистрации товарного знака
для товара
сведения о возможности регистрации товарного знака для товара
1..*
6.6.1. Номер товара и (или) услуги
номер товара и (или) услуги в перечне, указанном в заявке, в отношении которых возможна или невозможна регистрация товарного знака Союза
элемент не заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 6.3 настоящей таблицы, имеет значение "1"
0..*
6.6.2. Признак возможности
регистрации товарного знака Союза
признак, определяющий возможность регистрации товарного знака Союза
возможные значения элемента:
1 – регистрация товарного знака Союза возможна;
0 – регистрация товарного знака Союза
невозможна
1

5. Өтінім беруші
Одақтың тауар белгілерін тіркеуге өтінім берген өтінім беруші туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә.толық атауы (кириллицаны немесе латын әліпбиінің әріптерін қолдану арқылы);
орналасқан мекенжайы (тұрғылықты жерінің) мекенжайы
1
6. Құжат
берілген өтінім бойынша қорытындыны немесе шешімді қамтитын құжат туралы мәліметтер
1
6.1. Құжат түрінің коды
құжат түрінің код белгісі
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2021 жылғы 21 шілдедегі № 92 шешімімен бекітілген зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың сыныптауышына сәйкес құжат түрінің коды туралы мәліметтерді көрсетуге арналған элемент
0..1
6.2. Құжаттың түрі
Құжаттың түрі
элементтің ықтимал мәндері:
1 – сараптама нәтижелері туралы қорытынды;
2 – Одақтың тауар белгісін тіркеу мүмкіндігі туралы шешім;
3 – Одақтың тауар белгісін тіркеу туралы немесе Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту туралы шешім.
Элемент Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының 2021 жылғы 21 шілдедегі № 92 шешімімен бекітілген зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың сыныптауышына тиісті өзгерістер енгізілген сәтке дейін
0..1
6.3. Тіркеу туралы шешім түрінің коды
немесе Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту туралы
Одақтың тауар белгісін тіркеу туралы немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім түрінің кодтық белгіленуі
элементтің ықтимал мәндері:
1 – барлық мәлімделген тауарларға қатысты Одақтың тауар белгісін тіркеу туралы шешім;
2 – мәлімделген тауарлардың бір бөлігіне қатысты Одақтың тауар белгісін тіркеу туралы шешім;
3 – Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту туралы шешім.
Егер осы кестенің 6.2-тармағында айқындалған элемент мәндердің біріне ие болса, элемент толтырылады: "2" немесе "3"
0..1
6.4. Құжаттың нөмірі
құжаттың нөмірі
1
6.5. Құжаттың күні
құжаттың күні
1
6.6. Тауарға арналған тауар белгісін тіркеу мүмкіндігі туралы мәліметтер
Тауарға арналған тауар белгісін тіркеу мүмкіндігі туралы мәліметтер
1..*
6.6.1. Тауардың және (немесе) көрсетілетін қызметтің нөмірі;
Одақтың тауар белгісін тіркеу мүмкін немесе мүмкін емес болатын өтінімде көрсетілген тізбедегі тауардың және (немесе) көрсетілетін қызметтің нөмірі
егер осы кестенің 6.3-тармағында айқындалған элементтің мәні "1" болса, элемент толтырылады
0..*
6.6.2.  Одақтың тауар белгісінің тіркеу мүмкіндігінің белгісі
Одақтың тауар белгісін тіркеу мүмкіндігін айқындайтын белгі
элементтің ықтимал мәндері:
1 – Одақтың тауар белгісін тіркеу мүмкін;
0 – Одақтың тауар белгісін тіркеу мүмкін емес;
1

6.6.3. Препятствующие регистрации
заявленные обозначения
и охраняемые товарные знаки
установленные заявленные обозначения и охраняемые товарные знаки, в том числе общеизвестные товарные знаки, препятствующие регистрации товарного знака Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 6.6.2 настоящей таблицы, имеет значение "0".
Элемент предназначен для указания следующих сведений:
- регистрационный номер выявленной заявки
на товарный знак;
- регистрационный номер выявленной заявки
на наименование места происхождения товаров Союза;
- регистрационный номер товарного знака;
- регистрационный номер наименования места происхождения товара;
- регистрационный номер общеизвестного товарного знака
0..1
6.6.4. Описание основания для отказа
в регистрации товарного знака Союза
для всех товаров или части товаров
текстовое описание основания для отказа в регистрации товарного знака Союза
в отношении всех товаров или части указанных в заявке товаров и (или) услуг
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 6.6.2 настоящей таблицы, имеет значение "0"
0..1
7. Сведения о выявленных недостатках
сведения о выявленных недостатках
в материалах заявки на товарный знак Союза
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- описание выявленных недостатков в материалах заявки;
- описание уточненных и (или) исправленных сведений заявки;
- дата представления ответа на запрос
об устранении недостатков в сведениях заявки
0..1
8. Доводы (замечания) заявителя
сведения о доводах (замечаниях) заявителя в отношении заключения
по результатам экспертизы заявки
на товарный знак Союза
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- описание доводов (замечаний) заявителя;
- дата подачи доводов (замечаний) заявителя
0..1
9. Доказательство различительной способности обозначения
сведения о доказательстве приобретения обозначением различительной способности, представляемые заявителем
0..*
9.1. Код вида доказательст
различительной способности
обозначения
кодовое обозначение доказательства приобретения обозначением различительной способности
возможные значения элемента:
1 – длительность использования обозначения;
2 – интенсивность использования обозначения;
3 – затраты на рекламу товаров, услуг, маркированных заявленным обозначением;
4 – степень информированности потребителей
о заявленном обозначении;
5 – публикация в открытой печати информации
о товарах или услугах, сопровождаемых заявленным обозначением;
6 – иные сведения
1

6.6.3. Тіркеуге кедергі келтіретін
мәлімделген белгілер
және қорғалатын тауар белгілері
белгіленген мәлімделген белгілер мен күзетілетін тауар белгілері, оның ішінде Одақтың тауар белгісін тіркеуге кедергі келтіретін жалпыға белгілі тауар белгілері
егер осы кестенің 6.6.2-тармағында айқындалған элементтің мәні "0" болса, элемент толтырылады.
Элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- тауар белгісіне анықталған өтінімнің тіркеу нөмірі;
- Одақтың тауарлары шығарылған жердің атауына анықталған өтінімнің тіркеу нөмірі;
- тауар белгісінің тіркеу нөмірі;
- тауардың шығарылған жері атауының тіркеу нөмірі;
- жалпыға белгілі тауар белгісінің тіркеу нөмірі
0..1
6.6.4. Бас тарту негізінің сипаттамасы
Барлық тауарлар немесе тауарлардың бір бөлігі үшін Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздеменің сипаттамасы
өтінімде көрсетілген барлық тауарларға немесе тауарлардың және (немесе) қызметтердің бір бөлігіне қатысты Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздеменің мәтіндік сипаттамасы
егер осы кестенің 6.6.2-тармағында айқындалған элементтің мәні "0" болған жағдайда элемент толтырылады
0..1
7. Анықталған кемшіліктер туралы мәліметтер
Одақтың тауар белгісіне өтінім материалдарында анықталған кемшіліктер туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- өтінім материалдарында анықталған кемшіліктердің сипаттамасы;
- өтінімнің нақтыланған және (немесе) түзетілген мәліметтерінің сипаттамасы;
- өтінім мәліметтеріндегі кемшіліктерді жою туралы сұрау салуға жауап берілген күн
0..1
8. Өтініш берушінің дәлелдері (ескертулері)
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді сараптау нәтижелері бойынша қорытындыға қатысты өтінім берушінің дәлелдері (ескертулері) туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- өтінім берушінің дәлелдерінің (ескертулерін) сипаттамасы;
- өтінім берушінің дәлелдерін (ескертулерін) беру күні
0..1
9. Белгілеудің дискриминациялық қабілетінің дәлелі
өтінім беруші ұсынатын айрықша қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алуды дәлелдеу туралы мәліметтер
0..*
9.1. Белгілеудің айрықша қабілеттілігін дәлелдеу түрінің коды
дискриминациялық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелінің кодтық белгіленуі
элементтің ықтимал мәндері:
1 – белгілеуді қолдану ұзақтығы;
2 – белгілеуді қолдану қарқындылығы;
3 – мәлімделген белгімен белгіленген тауарларды, көрсетілетін қызметтерді жарнамалауға арналған шығындар;
4 – мәлімделген белгі туралы тұтынушылардың хабардар болу дәрежесі;
5 – мәлімделген белгімен сүйемелденетін тауарлар немесе көрсетілетін қызметтер туралы ақпаратты ашық баспасөзде жариялау;
6 – өзге де мәіметтер
1

9.2. Наименование вида
доказательства различительной
способности обозначения
наименование вида доказательства различительной способности
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 9.1 настоящей таблицы, имеет значение "6"
0..1
9.3. Документ о доказательстве
различительной способности
обозначения
документ, содрежащий фактические сведения, доказывающие приобретение обозначением различительной способности
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- наименование документа;
- дата документа;
- номер документа;
- хозяйствующий субъект, оформивший документ;
- документ в бинарном текстовом формате
1
10. Прилагаемый документ
информация о прилагаемом документе
к заключению, решению
состав элемента и описание входящих в него элементов приведены в таблице 7
0..*
11. Лицо, подписавшее документ
информация о лице, подписавшем заключение, решение, доводы (замечания) по заключению
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование лица, подписавшего документ (расшифровка: фамилия, имя, отчество (при наличии));
- наименование должности (указывается, если элемент в пункте 5 (Заинтересованное лицо (заявитель)) имеет значение, соответствующее юридическому лицу)
1
12. Дата подписания
инофрмация о дате подписания заключения, решения, доводов (замечаний) по заключению
1
Таблица 5
Состав сведений, содержащихся в жалобе на решение национального патентного ведомства и в результатах завершения процедур внутригосударственного обжалования таких решений
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Дата поступления заявки
дата представления заявки на товарный знак Союза в ведомство подачи
1
2. Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза
регистрационный номер заявки на товарный знак Союза
формируется в следующем виде:
ГГГГ/XX-000000, где:
- ГГГГ – год подачи заявки на товарный знак Союза;
- XX – код страны подачи на товарный знак Союза:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация;
- 000000 – порядковый номер заявки
на товарный знак Союза, присваиваемый
в пределах календарного года подачи заявки на товарный знак Союза в ведомство подачи
1
3. Жалоба
жалоба на решение национального патентного ведомства, поступившая от заявителя
0..1
3.1. Дата подачи жалобы
дата представления жалобы заявителя
в национальное патентное ведомство
1
3.2. Национальное патентное
ведомство
сведения о национальном патентном ведомстве, которое выносит решение по результатам экспертизы заявленного обозначения
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- код страны;
­ полное наименование национального патентного ведомства;
­ адрес места нахождения
1

9.2. Белгілеудің айрықша қабілеттілігін дәлелдеу түрінің атауы
айрықша қабілеттілігін дәлелдеу түрінің атауы
егер осы кестенің 9.1-тармағында айқындалған элементтің мәні "6" болса, элемент толтырылады
0..1
9.3. Белгілеудің айрықша қабілетін дәлелдеу түрінің атауы
айырым қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алуды дәлелдейтін нақты мәліметтерді қамтитын құжат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- құжаттың атауы;
- құжаттың күні;
- құжаттың нөмірі;
- құжатты ресімдеген шаруашылық жүргізуші субъект;
- бинарлы мәтіндік форматтағы құжат
1
10. Қоса берілетін құжат
қорытындыға, шешімге қоса берілген құжат туралы ақпарат
элементтің құрамы және оған кіретін элементтердің сипаттамасы 7-кестеде келтірілген
0..*
11. Құжатқа қол қойған тұлға
қорытындыға, шешімге, қорытынды бойынша дәлелдерге (ескертулерге) қол қойған адам туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- құжатқа қол қойған тұлғаның толық атауы (толық жазылуы: Тегі, аты, әкесінің аты (болса)
- лауазымның атауы (егер элемент 5-тармақтағы элементтің (мүдделі тұлға (өтінім беруші)) заңды тұлғаға сәйкес келетін мәні болса көрсетіледі)
1
12. Қол қойған күні
қорытындыға, шешімге, қорытынды бойынша дәлелдерге (ескертулерге) қол қойылған күн туралы ақпарат
1
5-кесте
Ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне шағымда және осындай шешімдерге мемлекетішілік шағым жасау рәсімдерін аяқтау нәтижелерінде қамтылған мәліметтер құрамы
Элементтің атауы
Элементтік сипаттамасы
Ескерту
Көп.
1. Өтінім берілген күн
Одақтың тауар белгісіне берілетін қолдаухатты өтінімді беру ведомствосына тапсыру күні
1
2. Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің тіркеу нөмірі
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің тіркеу нөмірі
келесі түрде қалыптасады:
ЖЖЖЖ/ХХ-000000, мұндағы
- ЖЖЖЖ – Одақтың тауар белгісіне өтінім берілген жыл;
- ХХ – Одақтың тауар белгісіне берілген елдің коды:
- AM – Армения Республикасы;
- BY – Беларусь Республикасы;
- KZ – Қазақстан Республикасы;
- KG – Кырғыз Республикасы;
- RU – Ресей Федерациясы;
- 000000 – Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді беру ведомствосына берудің күнтізбелік жылы шегінде берілетін Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің реттік нөмірі
1
3. Шағым
өтініш берушіден түскен ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне шағым
0..1
3.1. Өтінім берілген күн
өтінім берушінің шағымын ұлттық патенттік ведомствоға ұсынған күні
1
3.2. Ұлттық патенттік ведомствосы
мәлімделген белгіні сараптау нәтижелері бойынша шешім шығаратын ұлттық патенттік ведомство туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- елдің коды
- ұлттық патенттік ведомствоның толық атауы;
- орналасқан жерінің мекенжайы
1

3.3. Заявитель
информация о заявителе, подавшем жалобу
на решение национального патентного ведомства по результатам экспертизы заявленного обозначения
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
(с использованием кириллицы или букв латинского алфавита);
- код страны в соответствии со стандартом ВОИС ST.3;
­ адрес места нахождения (места жительства);
­ контактные данные заявителя (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
1
3.4. Номер решения
о возможности регистрации
товарного знака Союза
номер решения о возможности регистрации товарного знака Союза
1
3.5. Дата решения о возможности
регистрации товарного знака
Союза
дата решения о возможности регистрации товарного знака Союза
1
3.6. Описание основания для
отказа в регистрации товарного
знака Союза
текстовое описание основания для отказа
в регистрации товарного знака Союза
в отношении всех указанных в заявке товаров
и (или) услуг
1
3.7. Описание возражения
(жалобы) на решение
текстовое описание возражения (жалобы) заявителя на решение национального патентного ведомства
1
4. Ответ на жалобу заявителя
на решение национального патентного ведомства
сведения об ответе национального патентного ведомства на жалобу заявителя на решение национального патентного ведомства
по результатам завершения процедур внутригосударственного обжалования
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- код решения о рассмотрении возражения (жалобы) заявителя (в соответствии с законодательством государств-членов);
­ текстовое описание решения
о рассмотрении возражения (жалобы) заявителя (элемент заполняется при необходимости, а также обязателен для заполнения, если не заполнен элемент "Код решения о рассмотрении возражения (жалобы) заявителя");
- дата завершения процедур обжалования решения национального патентного ведомства по результатам экспертизы заявленного обозначения
0..1
5. Прилагаемый документ
информация о прилагаемом документе
состав элемента и описание входящих в него элементов приведены в таблице 7
0..*
6. Лицо, подписавшее документ
информация о лице, подписавшем жалобу, решение по результату обжалования
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование лица, подписавшего документ (расшифровка: фамилия, имя, отчество (при наличии));
- наименование должности (указывается, если элемент в пункте 3.3 (Заявитель (правообладатель)) имеет значение, соответствующее юридическому лицу)
1

3.3. Өтінім беруші
мәлімделген белгіні сараптау нәтижелері жөніндегі ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне шағым берген өтінім беруші туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә. (кириллицаны пайдалана отырып немесе латын әліпбиін пайдалана отырып);
- ДЗМҰ ST.3 стандартына сәйкес елдің коды;
орналасқан жерінің (тұрғылықты жерінің) мекенжайы;
Өтінім берушінің байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық поштасының мекенжайы)
1
3.4. Одақтың тауар белгісін тіркеу мүмкіндігі туралы шешімнің нөмірі
Одақтың тауар белгісін тіркеу мүмкіндігі туралы шешімнің нөмірі
1
3.5. Одақтың тауар белгісін тіркеу мүмкіндігі туралы шешімнің күні
Одақтың тауар белгісін тіркеу мүмкіндігі туралы шешімнің нөмірі
1
3.6. Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздеменің сипаттамасы
өтінімде көрсетілген барлық тауарларға және (немесе) қызметтерге қатысты Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздеменің мәтіндік сипаттамасы
1
3.7. Шешімге білдірілген қарсылық (шағым) сипаттамасы
өтініш берушінің ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне білдірілген қарсылықтың (шағымның) мәтіндік сипаттамасы
1
4. өтінім берушінің білдірген қарсылық шағымына ұлттық патенттік ведомствосының шешіміне жауабы
мемлекетішілік шағымдану рәсімін аяқтау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомствоның өтінім берушінің ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне қатысты шағымына берген жауабы туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- өтініш берушінің қарсылығын (шағымын) қарау туралы шешімнің коды (мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес);
- өтініш берушінің қарсылығын (шағымын) қарау туралы шешімнің мәтіндік сипаттамасы (элемент қажет болған жағдайда толтырылады, сондай-ақ егер "Өтініш берушінің қарсылығын (шағымын) қарау туралы шешімнің коды" деген элементі толтырылмаса, толтыруға міндетті);
- мәлімделген белгіні сараптау нәтижелері жөніндегі ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне шағымдану рәсімдерінің аяқталу күні
0..1
5. Қоса берілетін құжат
қоса берілген құжат туралы ақпарат
элементтің құрамы және оған кіретін элементтердің сипаттамасы 7-кестеде келтірілген
0..*
6. Құжатқа қол қойған тұлға
шағымға қол қойған тұлға туралы ақпарат, шағымдану нәтижесі бойынша шешім
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- құжатқа қол қойған тұлғаның толық атауы (толық жазылуы: Тегі, аты, әкесінің аты (болса)
- лауазымның атауы (егер 3.3-тармақтағы элементтің (өтінім берушінің (құқық иеленушінің)) заңды тұлғаға сәйкес келетін мәні болса көрсетіледі)
1

7. Дата подписания
информация о дате подписания жалобы, решения по результату обжалования
1
Таблица 6
Состав сведений о товарном знаке Союза из Единого реестра товарных знаков Союза
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
Признак публикации
1. Регистрационный номер товарного знака Союза
регистрационный номер товарного знака Союза, который является номером свидетельства на товарный знак Союза
формируется в следующем виде: ГГГГ/XX-000000, где :
- ГГГГ – год регистрации товарного знака Союза;
- XX – код страны подачи на товарный знак Союза:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация;
- 000000 – порядковый номер регистрации товарного знака Союза
в соответствующем национальном разделе
1
да
2. Дата регистрации товарного знака Союза
дата регистрации товарного знака
в Едином реестре товарных знаков Союза
1
да
3. Дата окончания срока действия исключительного права
дата истечения срока действия исключительного права на товарный знак Союза
1
да
4. Сведения о правообладателе коллективного знака Союза
сведения о лице, имеющем право использования коллективного знака Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 7.12 настоящей таблицы, имеет значение "1".
Элемент предназначен для указания следующих сведений:
- полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
(с использованием кириллицы или букв латинского алфавита);
- код страны в соответствии
со стандартом ВОИС ST.3
0..*
да
5. Сведения о единых характеристиках товаров коллективного знака Союза
текстовое описание единых качественных или иных общих характеристик товаров, в отношении которых товарный знак зарегистрирован (выписка из устава (положения) коллективного знака Союза)
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 7.12 настоящей таблицы, имеет значение "1"
0..1
да
6. Дата публикации
дата публикации сведений
о регистрации товарного знака Союза на официальном сайте (информационном портале Союза)
1
да
7. Ходатайство (заявка, заявление, обращение)
сведения из ходатайства (заявки, заявления, обращения), поданного заявителем (правообладателем, заинтересованным лицом)
1..*
да
7.1. Входящий номер ходатайства
(заявки, заявления, обращения)
входящий номер ходатайства (заявки, заявления, обращения) на товарный знак Союза
1
да
7.2. Дата поступления ходатайства
(заявки, заявления, обращения)
дата представления ходатайства (заявки, заявления, обращения)
в ведомство подачи
1
да
7.3. Регистрационный номер
заявки
регистрационный номер заявки
на товарный знак Союза
формируется в следующем виде: ГГГГ/XX-000000, где:
- ГГГГ – год подачи заявки на товарный знак Союза;
- XX – код страны подачи на товарный знак Союза:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация;
- 000000 – порядковый номер заявки
на товарный знак Союза, присваиваемый в пределах календарного года подачи заявки на товарный знак Союза
в ведомство подачи
1
да

7. Қол қойған күні
шағымға қол қойған күні, шағымдану нәтижесі жөніндегі шешім туралы ақпарат
1
6-кесте
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінен Одақтың тауар белгісі туралы мәліметтер құрамы
Элементтің атауы
Элементтік сипаттамасы
Ескерту
Көп.
Жариялау белгісі
1. - Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі;
Одақтың тауар белгісіне берілген куәліктің нөмірі болып табылатын Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі
келесі түрде қалыптасады: ЖЖЖЖ/ХХ-000000, мұндағы
- ЖЖЖЖ – Одақтың тауар белгісі тіркелген жылы;
- ХХ – Одақтың тауар белгісіне берілген елдің коды:
- AM – Армения Республикасы;
- BY – Беларусь Республикасы;
- KZ – Қазақстан Республикасы;
- KG – Кырғыз Республикасы;
- RU – Ресей Федерациясы;
- 000000 – Одақтың тауар белгісін тиісті ұлттық бөлімде тіркелген реттік нөмірі
1
иә
2. Одақтың тауар белгісі тіркелген күні
Одақтың тауар белгісін Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде тіркелген күні
1
иә
3. Айрықша құқықтың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімінің аяқталу күні
1
иә
4. Одақтың ұжымдық белгісінің құқық иесі туралы мәліметтер
Одақтың ұжымдық белгісін пайдалануға құқығы бар тұлға туралы мәліметтер
егер осы кестенің 7.12-тармағында айқындалған элементтің мәні "1" болған жағдайда, элемент толтырылады.
Элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә. (кириллицаны немесе латын әліпбиін пайдалана отырып);
- ДЗМҰ ST.3 стандартына сәйкес елдің коды
0..*
иә
5. Одақтың ұжымдық белгісі тауарларының бірыңғай сипаттамалары туралы мәліметтер
тауар белгісі тіркелген тауарлардың бірыңғай сапалық немесе өзге де жалпы сипаттамаларының мәтіндік сипаттамасы (Одақтың ұжымдық белгісінің жарғысынан (ережесінен) үзінді)
егер осы кестенің 7.12-тармағында айқындалған элементтің мәні "1" болса, элемент толтырылады
0..1
иә
6. Жарияланған күні
Одақтың тауар белгісін тіркеу туралы мәліметтерді ресми сайтта (Одақтың ақпараттық порталында) жариялаған күні
1
иә
7. Қолдау хаты (өтінім, өтініш, үндеу)
өтініш берушінің (құқық иесінің, мүдделі тұлғаның) берген қолдаухатындағы (өтінімдегі, өтініштегі, үндеудегі) мәліметтер
1..*
иә
7.1. Қолдаухаттың (өтінімнің, өтініштің, үндеудің) кіріс нөмірі
Одақтың тауар белгісіне берілетін қолдаухаттың (өтінімнің, өтініштің, үндеудің) кіріс нөмірі
1
иә
7.2. Қолдаухаттың (өтінімнің, өтініштің, үндеудің) түскен күні
қолдаухаттың (өтінімнің, өтініштің, өтініштің) беру ведомствосына ұсынылған күні
1
иә
7.3. Өтінімнің тіркеу нөмірі
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің тіркеу нөмірі
келесі түрде қалыптасады: ЖЖЖЖ/ХХ-000000, мұндағы
- ЖЖЖЖ – Одақтың тауар белгісіне өтінім берілген жыл;
- ХХ – Одақтың тауар белгісіне берілген елдің коды:
- AM – Армения Республикасы;
- BY – Беларусь Республикасы;
- KZ – Қазақстан Республикасы;
- KG – Кырғыз Республикасы;
- RU – Ресей Федерациясы;
- 000000 – Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді беру ведомствосына берудің күнтізбелік жылы шегінде берілетін Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің реттік нөмірі
1
иә

7.4. Дата подачи заявки
дата подачи заявки на товарный знак Союза
1
да
7.5. Национальное патентное
ведомство
информация о национальном патентном ведомстве, в которое подается заявка или ходатайство об изменении (преобразовании, дополнении) заявки на товарный знак Союза или ходатайство об изменении (преобразовании, продлении срока действия исключительного права,
об отказе от исключительного права) товарного знака Союза
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование национального патентного ведомства;
­ адрес места нахождения национального патентного ведомства
1
да
7.6. Код вида ходатайства (заявки,
обращения)
кодовое обозначение вида ходатайства (заявки, обращения) при подаче заявителем заявки на регистрацию товарного знака Союза
возможные значения элемента:
01 – заявка на регистрацию товарного знака Союза;
02 – ходатайство о продлении срока представления ответа на запрос в ходе предварительной экспертизы заявки
на регистрацию товарного знака Союза, а также доводов и замечаний в связи
с уведомлением о результатах экспертизы заявки на регистрацию товарного знака Союза;
03 – ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию товарного знака Союза в национальную заявку
на регистрацию товарного знака, знака обслуживания;
04 – ходатайство о преобразовании аннулированной регистрации товарного знака Союза в национальную заявку
на регистрацию товарного знака;
05 – ходатайство о преобразовании национальной заявки на регистрацию товарного знака в заявку на регистрацию товарного знака Союза;
06 – ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию коллективного знака Союза в заявку на регистрацию товарного знака Союза;
07 – ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию товарного знака Союза в заявку на регистрацию коллективного знака Союза;
08 – ходатайство о выделении заявки
на регистрацию товарного знака Союза;
09 – ходатайство об отзыве заявки
на регистрацию товарного знака Союза;
10 – ходатайство о внесении изменений в заявку на регистрацию товарного знака Союза в отношении заявленного обозначения, перечня товаров, адреса для ведения переписки, сведений
о представителе заявителя, а также исправлений технического характера;
11 – ходатайство о внесении изменений в заявку на регистрацию коллективного знака Союза в отношении заявленного обозначения, перечня товаров, адреса для ведения переписки, сведений
о представителе заявителя, устава (положения) коллективного знака Союза, а также исправлений технического характера;
12 – ходатайство о внесении в заявку
на регистрацию товарного знака Союза изменений, касающихся сведений
о заявителе и связанных с передачей или переходом права на заявку
на регистрацию товарного знака Союза;
13 – ходатайство о внесении в заявку
на регистрацию товарного знака Союза изменений, касающихся сведений
о заявителе и не связанных с передачей или переходом права на заявку
на регистрацию товарного знака Союза;
14 – ходатайство о внесении в заявку
на регистрацию коллективного знака Союза изменения сведений о заявителе вследствие изменения наименования (фамилии, имени, отчества (при наличии)) или места нахождения
(места жительства)
15 – обращение заинтересованного лица об отказе в регистрации товарного знака Союза;
16 – обращение заявителя
об оспаривании отказа в регистрации товарного знака Союза, содержавшегося в обращении заинтересованного лица;
17 – ходатайство о преобразовании коллективного знака Союза в товарный знак Союза;
18 – ходатайство о преобразовании товарного знака Союза в коллективный знак Союза;
19 – заявление о внесении изменений
в сведения о товарном знаке Союза;
20 – ходатайство об отказе
от исключительного права на товарный знак Союза;
21 – заявление о продлении срока действия исключительного права
на товарный знак Союза
1
да

7.4. Өтінім берілген күн
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің берілген күні
1
иә
7.5. Ұлттық патенттік ведомствосы
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді өзгерту (қайта құру, толықтыру) туралы өтінім немесе қолдаухат немесе Одақтың тауар белгісін өзгерту (қайта құру, айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту, айрықша құқықтан бас тарту туралы) туралы өтінімхат берілетін ұлттық патенттік ведомство туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- ұлттық патенттік ведомствоның толық атауы;
- ұлттық патенттік ведомствоның орналасқан жерінің мекенжайы
1
иә
7.6. Қолдаухат (өтінім, үндеу) түрінің коды
өтінім беруші Одақтың тауар белгісін тіркеуге өтінім берген кезде қолдаухат (өтінім, өтініш) түрінің кодтық белгіленуі
элементтің ықтимал мәндері:
01 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінім;
02 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімді алдын ала сараптау барысында сұрау салуға жауапты ұсыну мерзімін ұзарту туралы қолдаухаты, сондай-ақ Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімді сараптау нәтижелері туралы хабарламаға байланысты дәлелдер мен ескертулер;
03 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімді тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы қолдаухаты;
04 – Одақтың тауар белгісінің күші жойылған тіркеуін тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы қолдаухаты;
05 – тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімді Одақтың тауар белгісін тіркеуге арналған өтінімге өзгерту туралы қолдаухаты;
06 – Одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге берілетін өтінімді Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімге өзгерту туралы қолдаухаты;
07 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімді Одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге берілетін өтінімге өзгерту туралы қолдаухаты;
08 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімді бөлу туралы қолдаухаты;
09 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімді кері қайтарып алу туралы қолдаухаты;
10 – мәлімделген белгіге, тауарлар тізбесіне, хат алмасуға арналған мекенжайға, өтініш берушінің өкілі туралы мәліметтерге, сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулерге қатысты Одақтың тауар белгісін тіркеуге арналған өтінімге өзгерістер енгізу туралы қолдаухаты;
11 – мәлімделген белгіге, тауарлар тізбесіне, хат алмасуға арналған мекенжайға, өтініш берушінің өкілі туралы мәліметтерге, Одақтың ұжымдық белгісінің жарғысына (ережесіне), сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулерге қатысты Одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге арналған өтінімге өзгерістер енгізу туралы қолдаухаты;
12 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге арналған өтінімге өтінім беруші туралы мәліметтерге қатысты және Одақтың тауар белгісін тіркеуге арналған өтінімді беруге немесе оған құқықтың ауысуына байланысты өзгерістер енгізу туралы қолдаухаты;
13 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге арналған өтінімге өтінім беруші туралы мәліметтерге қатысты және Одақтың тауар белгісін тіркеуге арналған өтінімді беруге немесе оның өзгеруіне байланысты емес өзгерістер енгізу туралы қолдаухаты;
14 – Одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге арналған өтінімге атауының (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)) немесе орналасқан жерінің (тұрғылықты жерінің) өзгеруі салдарынан өтініш беруші туралы мәліметтердің өзгеруін енгізу туралы өтініші;
15 – мүдделі тұлғаның Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту туралы өтініш жасауы;
16 – мүдделі тұлғаның өтінішінде қамтылған Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тартуға дау айту туралы өтінім берушінің өтініш жасауы;
17 – Одақтың тауар белгісін Одақтың ұжымдық белгісіне айналдыру туралы өтініші;
18 – Одақтың тауар белгісін Одақтың ұжымдық белгісіне айналдыру туралы өтініші;
19 – Одақтың тауар белгісі туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу туралы өтініші;
20 – Одақтың тауар белгісіне айрықша құқығынан бас тартуы туралы өтініші;
21 – Одақтың тауар белгісіне ерекше құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініші
1
иә

7.11. Обозначение товарного знака
сведения о заявляемом обозначении, испрашиваемом заявителем для регистрации в качестве товарного знака Союза, или сведения о заявляемом обозначении товарного знака Союза,
в которое вносятся изменения, или сведения о зарегистрированном обозначении товарного знака Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 7.6 настоящей таблицы, имеет одно
из следующих значений: "01", "06", "07", "10", "11" или "19"
0..1
да
7.11.1. Изображение обозначения
графическое изображение обозначения
элемент предназначен для графического изображения заявляемого обозначения
в формате tif (tiff), jpg (jpeg) или png, имеющего объем не более 5 Мб
1..*
да
7.11.2. Описание обозначения
текстовое описание обозначения
приводятся описание заявляемого обозначения, перевод заявляемого словесного обозначения
на государственные языки государств-членов и транслитерация заявляемого словесного обозначения (словесных элементов обозначения)
с использованием кириллицы, указываются составляющие элементы, смысловое значение заявляемого обозначения в целом или его элементов (частей) с целью пояснения содержания заявляемого обозначения, его идентификации
0..1
да
7.11.3. Цвет или цветовое
сочетание обозначения
сведения о цвете или цветовом сочетании обозначения
элемент предназначен для указания названия цветов или кодов в цветовой модели CMYK или RGB
0..1
да
7.11.4. Код характеристики
товарного знака Союза (по виду
товарного знака Союза)
кодовое обозначение характеристики товарного знака Союза (по виду товарного знака Союза)
значения элемента: указывается
в соответствии со справочником основных характеристик товарного знака Союза (по виду и приоритету), утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 29 ноября 2022 г. № 184
1
да
7.11.5. Описание неохраняемог
элемента товарного знака Союза
текстовое описание неохраняемых элементов товарного знака Союза, испрашиваемого заявителем или зарегистрированного
0..*
да
7.12. Признак принадлежности
к коллективному знаку Союза
признак, определяющий принадлежность испрашиваемого заявителем или зарегистрированного товарного знака Союза
к коллективному знаку Союза
возможные значения элемента:
1 – является коллективным знаком;
0 – не является коллективным знаком
1
да
7.13. Товар и (или) услуга
в соответствии с МКТУ
описание товара и (или) услуги, для которых испрашивается регистрация товарного знака Союза или
в отношении которых вносятся изменения, или в отношении которых зарегистрирован товарный знак Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 7.6 настоящей таблицы, имеет одно
из следующих значений: "10" или "11".
Элемент предназначен для указания следующих сведений:
- номер товара и (или) услуги в перечне;
- номер класса МКТУ (не обязателен для заполнения);
- наименование товара (услуги);
- дополнительное наименование товара (услуги)
0..*
да

7.11. Тауар белгісін белгілеу
өтінім беруші Одақтың тауар белгісі ретінде тіркеу үшін сұратқан мәлімделген белгі туралы мәліметтер немесе өзгерістер енгізілетін Одақтың тауар белгісінің мәлімделетін белгісі туралы мәліметтер немесе Одақтың тауар белгісінің тіркелген белгісі туралы мәліметтер
егер 7.6-тармағында айқындалған осы кестенің элементі мынадай мәндердің біріне ие болса, элемент толтырылады: 01 , "01", "06", "07", "10" немесе "19"
0..1
иә
7.11.1. Белгілеу кескіні
белгілеудің графикалық бейнесі
элемент көлемі 5 Мб-тан аспайтын tif (tiff), jpg (jpeg) немесе png форматындағы мәлімделген белгінің графикалық бейнесіне арналған
1..*
иә
7.11.2. Белгілеу сипаттамасы
белгілеудің мәтіндік сипаттамасы
мәлімделетін белгінің сипаттамасы, мәлімделетін ауызша белгінің мүше мемлекеттердің мемлекеттік тілдеріне аудармасы және кириллицаны пайдалана отырып мәлімделетін ауызша белгінің (белгілеудің ауызша элементтерінің) транслитерациясы келтіріледі, мәлімделетін белгінің мазмұнын түсіндіру, оны сәйкестендіру мақсатында мәлімделетін белгінің құрамдас элементтері, тұтастай алғанда немесе оның элементтерінің (бөліктерінің) семантикалық мәні көрсетіледі
0..1
иә
7.11.3. Белгілеудің түсі немесе түс комбинациясы
белгілеудің түсі немесе түс комбинациясы туралы мәліметтер
элемент CMYK немесе RGB түс үлгісіндегі түстердің немесе кодтардың атауын көрсетуге арналған
0..1
иә
7.11.4. Одақтың тауар белгісінің сипаттама коды (Одақтың
тауар белгісінің түрі бойынша)
Одақтың тауар белгісі сипаттамасының кодтық белгіленуі (Одақтың тауар белгісінің түрі бойынша)
элементтің мәндері: Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 184 шешімімен бекітілген Одақтың тауар белгісінің негізгі сипаттамаларының анықтамалығына (түрі мен басымдығы бойынша) сәйкес көрсетіледі
1
иә
7.11.5. Одақтың тауар белгісінің қорғалмайтын
элементтің сипаттамасы
өтінім беруші сұратқан немесе тіркелген Одақтың тауар белгісінің немесе Одақтың тіркелген тауар белгісінің қорғалмайтын элементтерінің мәтіндік сипаттамасы
0..*
иә
7.12. Одақтың ұжымдық белгісіне жату белгісі
өтінім беруші сұратқан немесе Одақтың тіркелген тауар белгісінің Одақтың ұжымдық белгісіне тиесілігін айқындайтын белгі
элементтің ықтимал мәндері:
1 – ұжымдық белгі;
0 – ұжымдық белгі емес;
1
иә
7.13. ХҚТУ сәйкес тауар және (немесе) көрсетілетін қызмет
Одақтың тауар белгісін тіркеу сұралатын немесе оларға қатысты өзгерістер енгізілетін немесе оларға қатысты Одақтың тауар белгісі тіркелген тауардың және (немесе) көрсетілетін қызметтің сипаттамасы
егер 7.6-тармағында айқындалған осы кестенің элементі мынадай мәндердің біріне ие болса, элемент толтырылады: "10" немесе "11".
Элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- тізбедегі тауардың және (немесе) көрсетілетін қызметтің нөмірі;
ХҚТУ сынып нөмірі (толтыруға міндетті емес);
- тауардың (көрсетілетін қызметтің) атауы;
- тауардың (көрсетілетін қызметтің) қосымша атауы
0..*
иә

7.15. Регистрационный номер
национальной заявки на товарный
знак
регистрационный номер национальной заявки на регистрацию товарного знака в национальном реестре товарных знаков
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 7.6 настоящей таблицы, имеет одно
из значений: "03", "04" или "05"
0..1
да
7.16. Код страны
кодовое обозначение страны,
в национальную заявку на регистрацию товарного знака которой запрашивается преобразование заявки на товарный знак Союза или преобразование аннулированной регистрации товарного знака Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 7.6 настоящей таблицы, имеет одно
из значений: "04", "05".
Возможные значения элемента:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация
0..1
да
7.17. Сведения об изменении
заявителя
сведения об изменении заявителя
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 7.6 настоящей таблицы, имеет значение "12"
0..1
да
7.17.1. Код причины изменения
сведений о заявителе
кодовое обозначение причины изменения сведений о заявителе
возможные значения элемента:
01 – изменение заявителя является результатом подписания контракта, договора;
02 – изменение заявителя является результатом универсального правопреемства
1
да
7.17.2. Код вида документа,
используемого в сфере
интеллектуальной собственности
кодовое обозначение вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности, связанного с внесением изменений
в заявку на товарный знак Союза, отражающего основание для изменения сведений о заявителе
элемент заполняется в случае если элемент, определенный в пункте 17.1 настоящей таблицы, имеет значение "01".
Элемент предназначен для указания сведений в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых
в сфере интеллектуальной собственности, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 июля 2021 г. № 92
0..1
да
7.17.3. Новый заявитель
сведения о заявителе, которому переданы или к которому перешли права на заявку на товарный знак Союза
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
(с использованием кириллицы или букв латинского алфавита);
- код страны в соответствии
со стандартом ВОИС ST.3;
­ адрес места нахождения (места жительства)
1
да
7.17.4. Представитель
сведения о физическом или юридическом лице, представляющем интересы нового заявителя
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ Ф.И.О. представителя
0..1
-

7.15. Тауар белгісіне берілетін өтінімнің тіркеу нөмірі
тауар таңбасын ұлттық тауар таңбалары тізілімінде тіркеуге арналған ұлттық өтінімнің тіркеу нөмірі
егер осы кестенің 7.6-тармағында айқындалған элемент мәндерінің бірі болған жағдайда элемент толтырылады: "03", "04" немесе "05"
0..1
иә
7.16. Елдің коды
тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге Одақтың тауар белгісіне өтінімді түрлендіру немесе Одақтың тауар белгісінің күшін жойған тіркеуді өзгерту сұралатын елдің кодтық белгіленуі
егер осы кестенің 7.6-тармағында айқындалған элемент мәндердің біріне ие болса, элемент толтырылады: "04", "05"
Элементтің ықтимал мәндері:
- AM – Армения Республикасы;
- BY – Беларусь Республикасы;
- KZ – Қазақстан Республикасы;
- KG – Кырғыз Республикасы;
- RU – Ресей Федерациясы
0..1
иә
7.17. Өтінім берушінің өзгергені туралы мәліметтер
Өтінім берушінің өзгергені туралы мәліметтер
егер осы кестенің 7.6-тармағында айқындалған элементтің мәні "12" болса, элемент толтырылады
0..1
иә
7.17.1. Өзгеру себебінің коды
өтінім беруші туралы мәліметтер
өтінім беруші туралы мәліметтердің өзгеру себептерінің кодтық белгіленуі
элементтің ықтимал мәндері:
01 – өтінім берушінің өзгеруі келісімшартқа, шартқа қол қоюдың нәтижесі болып табылады;
02 – өтінім берушінің өзгеруі әмбебап құқықтық мирасқорлықтың нәтижесі болып табылады
1
иә
7.17.2. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
өтінім беруші туралы мәліметтерді өзгертуге негізді көрсететін Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге өзгерістер енгізуге байланысты зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі
егер осы кестенің 17.1-тармағында айқындалған элементтің мәні "01" элемент толтырылады.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының 2021 жылғы 21 шілдедегі № 92 шешімімен бекітілген зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар түрлерінің, мәліметтердің және материалдардың сыныптауышына сәйкес мәліметтерді көрсетуге арналған элемент
0..1
иә
7.17.3. Жаңа өтінім беруші
Одақтың тауар белгісіне өтінім беру құқығы берілген немесе ауысқан өтінім беруші туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә.(кириллицаны пайдалана отырып немесе латын әліпбиін пайдалана отырып);
- ДЗМҰ ST.3 стандартына сәйкес елдің коды;
орналасқан жерінің (тұрғылықты жерінің) мекенжайы
1
иә
7.17.4. Өкіл
жаңа өтінім берушінің мүдделерін білдіретін жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- өкілдің Т.А.Ә.
0..1
-

7.22. Доводы (замечания)
заявителя
текстовое описание доводов (замечаний) заявителя в отношении обращений заинтересованных лиц
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 7.6 настоящей таблицы, имеет значение "16"
0..*
да
7.23. Признак согласия
на обработку сведений
признак согласия на обработку сведений, представленных заявителем
возможные значения элемента:
0 – не дано согласие на обработку сведений;
1 – дано согласие на обработку сведений
1
-
7.24. Прилагаемый документ
информация о прилагаемом документе
состав элемента и описание входящих
в него элементов приведены в таблице 7
0..*
-
8. Основание для аннулирования регистрации товарного знака Союза
сведения об основании признания предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным или сведения
о прекращении правовой охраны товарного знака Союза
0..1
да
8.1. Код причины аннулирования
регистрации товарного знака
Союза
кодовое обозначение причины признания предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным или причины прекращения правовой охраны товарного знака Союза
возможные значения элемента:
01 – истечение срока действия исключительного права;
02 – отказ правообладателя от права
на товарный знак Союза;
03 – отсутствие правопреемника
по решению суда (национального патентного ведомства);
04 – решение суда (национального патентного ведомства) о досрочном прекращении правовой охраны
по заявлению заинтересованного лица
1
да
8.2. Решение суда (национального
патентного ведомства)
сведения о решении суда (национального патентного ведомства)
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- номер решения;
- дата решения.
Элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 8.1 настоящей таблицы, имеет одно
из значений: "03" или "04"
0..1
да
8.3. Возражение (жалоба) для
признания предоставления
правовой охраны товарному знаку
Союза недействительным и для
прекращения правовой охраны
товарного знака Союза
сведения о поступившем возражении (жалобы) для признания предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным и для прекращения правовой охраны товарного знака Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 8.1 настоящей таблицы, имеет значение "04"
0..1
да
8.3.1. Код вида оснований для
аннулирования регистрации
товарного знака Союза
кодовое обозначение оснований для признания предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным или для прекращения правовой охраны товарного знака Союза
возможные значения элемента:
01 – предоставление правовой охраны
с нарушением требований, предъявляемых в соответствии
с пунктами 1, 6 и 7 статьи 8 Договора
о товарных знаках;
02 – предоставление правовой охраны
с нарушениями в соответствии
с пунктами 3 и 5 статьи 8 Договора;
03 – предоставление правовой охраны
со злоупотреблением правом или
с недобросовестной конкуренцией;
04 – использование коллективного знака Союза на товарах, не обладающих едиными характеристиками их качества или иными общими характеристиками;
05 – превращение товарного знака Союза в обозначение, вошедшее
во всеобщее употребление как обозначение товаров определенного вида;
06 – неиспользование непрерывно правообладателем товарного знака Союза
1
да

7.22. Өтініш берушінің дәлелдері (ескертулері)
мүдделі тұлғалардың өтініштеріне қатысты өтінім берушінің дәлелдерінің (ескертулерінің) мәтіндік сипаттамасы
егер осы кестенің 7.6-тармағында айқындалған элементтің мәні "16" болса, элемент толтырылады
0..*
иә
7.23. Мәліметтерді өңдеуге келісім белгісі
өтінім берушінің ұсынған мәліметтерді өңдеуге келісім беруінің белгісі
элементтің ықтимал мәндері:
0 – мәліметтерді өңдеуге келісім берілмеген;
1 – мәліметтерді өңдеуге келісім берілген
1
-
7.24. Қоса берілетін құжат
қоса берілген құжат туралы ақпарат
элементтің құрамы және оған кіретін элементтердің сипаттамасы 7-кестеде келтірілген
0..*
-
8. Одақтың тауар белгісін тіркеу мүмкіндігін айқындайтын белгі
д) Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды жарамсыз деп тану туралы мәліметтер немесе Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату туралы мәліметтер
0..1
иә
8.1. Одақтың тауар таңбасын тіркеугдің күшін жою себебінің коды
д) Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды беруді жарамсыз деп тану себебінің кодтық белгіленуі немесе Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату себептері
элементтің ықтимал мәндері:
01 – айрықша құқықтың қолданылу мерзімінің аяқталуы;
02 – құқық иеленушінің Одақтың тауар белгісіне құқығынан бас тартуы;
03 – соттың (ұлттық патенттік ведомствоның) шешімі бойынша құқықтық мирасқордың болмауы;
04 – мүдделі тұлғаның өтініші бойынша құқықтық қорғауды мерзімінен бұрын тоқтату туралы соттың (ұлттық патенттік ведомствоның) шешімі
1
иә
8.2. Соттың (ұлттық патенттік ведомствоның) шешімі
соттың (ұлттық патенттік ведомствоның) шешімі туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- шешімнің нөмірі;
- шешімнің күні.
Егер осы кестенің 8.1-тармағында айқындалған элемент мәндердің біріне ие болса, элемент толтырылады: "03" немесе "04"
0..1
иә
8.3. Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғауды беруді жарамсыз деп тану және Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату үшін қарсылық (шағым)
д) Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғауды беруді жарамсыз деп тану үшін және Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату үшін келіп түскен қарсылық (шағым) туралы мәліметтер
егер осы кестенің 8.1-тармағында айқындалған элементтің мәні "04" болса, элемент толтырылады
0..1
иә
8.3.1. Одақтың тауар таңбасын тіркеуді жою үшін негіздер түрінің коды
д) Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды беруді жарамсыз деп тану немесе Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату үшін негіздердің кодтық белгіленуі
элементтің ықтимал мәндері:
01 – Тауар белгілері туралы шарттың 8-бабының 1, 6 және 7-тармақтарына сәйкес қойылатын талаптарды бұза отырып, құқықтық қорғауды ұсыну;
02 – Шарттың 8-бабының 3 және 5-тармақтарына сәйкес жасалған бұзушылықтармен құқықтық қорғауды ұсыну;
03 – құқықты теріс пайдаланумен немесе жосықсыз бәсекелестікпен құқықтық қорғауды ұсыну;
04 – Одақтың ұжымдық белгісін олардың сапасының бірыңғай сипаттамалары немесе өзге де жалпы сипаттамалары жоқ тауарларда пайдалану;
05 – Одақтың тауар белгісін белгілі бір түрдегі тауарларды белгілеу ретінде жалпыға бірдей қолдануға енген белгіге айналдыру;
06 – құқық иеленушінің Одақтың тауар белгісін үздіксіз пайдаланбауы
1
иә

8.3.2. Код вида решения
по аннулированию регистрации
товарного знака Союза
признак решения по аннулированию регистрации товарного знака Союза
элемент имеет одно из возможных значений:
01 – о досрочном прекращении правовой охраны товарного знака Союза в отношении всех товаров;
02 – о досрочном прекращении правовой охраны товарного знака Союза в отношении части товаров.
Элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 8.3.1 настоящей таблицы, имеет значение "06"
0..1
да
8.3.3. Новый регистрационный
номер товарного знака Союза
новый регистрационный номер товарного знака Союза, который является номером свидетельства
на товарный знак Союза в отношении части товаров
формируется в следующем виде: ГГГГ/XX-000000, где:
- ГГГГ – год регистрации товарного знака Союза;
- XX – код страны подачи на товарный знак Союза:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация;
- 000000 – порядковый номер регистрации товарного знака Союза
в соответствующем национальном разделе.
Элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 8.3.2 настоящей таблицы, имеет значение "02"
0..1
да
8.3.4. Товар и (или) услуга
в соответствии с МКТУ
описание части товара и (или) услуги,
в отношении которых зарегистрирован товарный знак
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 8.3.2 настоящей таблицы, имеет значение "02".
Элемент предназначен для указания следующих сведений:
- номер товара и (или) услуги в перечне;
- номер класса МКТУ (не обязателен для заполнения);
- наименование товара (услуги);
- дополнительное наименование товара (услуги)
0..*
да
8.3.5. Заинтересованное лиц
(заявитель)
сведения о заинтересованном лице или заявителе, подавшем обращение
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
на национальном языке
(с использованием кириллицы или при отсутствии кириллицы
с использованием национального алфивита);
- полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
на латинском языке (заполняется, если при заполнении элемента полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
на национальном языке не использовалась кириллица);
­ адрес места нахождения (места жительства);
­ контактные данные (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
1
да
8.3.6. Дата поступившего
возражения (жалобы)
дата поступившего возражения (жалобы) со стороны заинтересованного лица
1
да
9. Лицо, подписавшее документ
информация о лице, подписавшем ходатайство, заявление
элемент предназначен для указания следующих сведений:
­ полное наименование лица, подписавшего документ (расшифровка: фамилия, имя, отчество (при наличии));

8.3.2. Одақтың тауар таңбасын тіркеуді жою жөніндегі шешім түрінің коды
Одақтың тауар белгісін тіркеуді жою жөніндегі шешімнің белгісі
элемент мүмкін болатын мәндердің біріне ие:
01 – барлық тауарларға қатысты Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды мерзімінен бұрын тоқтату туралы;
02 – тауарлардың бір бөлігіне қатысты Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды мерзімінен бұрын тоқтату туралы.
Егер осы кестенің 8.3.1-тармағында айқындалған элементтің мәні "06" болған жағдайда элемент толтырылады
0..1
иә
8.3.3. Одақтың тауар белгісінің жаңа тіркеу нөмірі
тауарлардың бір бөлігіне қатысты Одақтың тауар белгісіне куәліктің нөмірі болып табылатын Одақтың тауар белгісінің жаңа тіркеу нөмірі
келесі түрде қалыптасады: ЖЖЖЖ/ХХ-000000, мұндағы
- ЖЖЖЖ – Одақтың тауар белгісі тіркелген жылы;
- ХХ – Одақтың тауар белгісіне берілген елдің коды:
- AM – Армения Республикасы;
- BY – Беларусь Республикасы;
- KZ – Қазақстан Республикасы;
- KG – Кырғыз Республикасы;
- RU – Ресей Федерациясы;
- 000000 – Одақтың тауар белгісін тиісті ұлттық бөлімде тіркелген реттік нөмірі.
Егер осы кестенің 8.3.2-тармағында айқындалған элементтің мәні "02" болған жағдайда элемент толтырылады
0..1
иә
8.3.4. ХҚТУ сәйкес тауар және (немесе) көрсетілетін қызмет
тауар белгісі тіркелген тауардың және (немесе) көрсетілетін қызметтің бір бөлігінің сипаттамасы
егер осы кестенің 8.3.2-тармағында айқындалған элементтің мәні "02" болса, элемент толтырылады.
Элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- тізбедегі тауардың және (немесе) көрсетілетін қызметтің нөмірі;
ХҚТУ сынып нөмірі (толтыруға міндетті емес);
- тауардың (көрсетілетін қызметтің) атауы;
- тауардың (көрсетілетін қызметтің) қосымша атауы
0..*
иә
8.3.5. Мүдделі тұлға;
(өтінім беруші)
өтінішті берген мүдделі тұлға немесе өтінім беруші туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның толық атауы немесе ұлттық тілдегі (кириллицаны пайдалана отырып немесе кириллица болмаған кезде ұлттық әліпбиді пайдалана отырып) жеке тұлғаның Т. А. Ә.;
- заңды тұлғаның толық атауы немесе латын тілінде жазылған жеке тұлғаның Т. А. Ә. (егер элементті толтыру кезінде заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә. кириллицамен пайдаланылмаса, ұлттық тілде толтырылады);
орналасқан жерінің (тұрғылықты жерінің) мекенжайы;
- өтінім берушінің байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық поштасының мекенжайы)
1
иә
8.3.6. Қарсылық (шағымның) келіп түскен күні
мүдделі тұлға тарапынан қарсылық (шағым) келіп түскен күні
1
иә
9. Құжатқа қол қойған тұлға
Өтінішхатқа, өтінішке қол қойған тұлға туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- құжатқа қол қойған тұлғаның толық атауы (толық жазылуы: Тегі, аты, әкесінің аты (болса)

- наименование должности (указывается, если элементы в пункте 7.9 (Заявитель (правообладатель, заинтересованное лицо)) и пункте 7.10 (Представитель) имеют значения, соответствующие юридическому лицу)
1
-
10. Дата подписания
информация о дате подписания ходатайства, заявления
1
-
Таблица 7
Состав сведений, содержащихся в прилагаемом документе к ходатайству (заявке, обращению), представляемом заявителем (правообладателем, заинтересованным лицом)
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
Признак публикации
1. Прилагаемый документ
информация о прилагаемом документе
0..*
-
1.1. Код вида документа,
используемого в сфере
интеллектуальной собственности
кодовое обозначение вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности,
в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности
элемент предназначен для указания сведений в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых
в сфере интеллектуальной собственности, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 21 июля 2022 г. № 92
0..1
-

- лауазымның атауы (егер 7.9-тармақтағы (өтінім беруші (құқық иесі, мүдделі тұлға)) және 7.10-тармақтағы (өкіл) элементтердің заңды тұлғаға сәйкес келетін мәндері болса көрсетіледі)
1
-
10. Қол қойған күні
қолдаухатына, өтінішке қол қойылған күн туралы ақпарат
1
-
7-кесте
Өтініш беруші (құқық иесі, мүдделі тұлға) ұсынатын қолдаухатқа (өтінімге, өтінішке) қоса берілген құжаттағы мәліметтер құрамы
Элементтің атауы
Элементтік сипаттамасы
Ескерту
Көп.
Жариялау белгісі
1. Қоса берілетін құжат
қоса берілген құжат туралы ақпарат
0..*
-
1.1. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
зияткерлік меншік саласында, оның ішінде зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі
Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының 2021 жылғы 21 шілдедегі № 92 шешімімен бекітілген зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар түрлерінің, мәліметтердің және материалдардың сыныптауышына сәйкес мәліметтерді көрсетуге арналған элемент
0..1
-

1.2. Наименование вида документа,
используемого в сфере
интеллектуальной собственности
наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности,
в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности
элемент заполняется, если элемент в подпункте 1.1 таблицы 7 имеет одно из значений:
"03999" (иные документы, представляемые для подтверждения прав на товарные знаки (знаки обслуживания)) или
"04999" (иные документы, используемые для подтверждения прав на товарные знаки (знаки обслуживания) Евразийского экономического союза)
0..1
-

1.2. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы
зияткерлік меншік саласында, оның ішінде зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің атауы
егер 7-кестенің 1.1-тармақшасындағы элемент мәндердің біріне ие болса, элемент толтырылады:
"03999" (тауар белгілеріне (қызмет көрсету белгілеріне) құқықтарды растау үшін ұсынылатын өзге де құжаттар) немесе
"04999" (Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілеріне (қызмет көрсету белгілеріне) құқықтарды растау үшін пайдаланылатын өзге де құжаттар)
0..1
-