О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 августа 2023 года № 132.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, за исключением пунктов 1 и 4 изменений, предусмотренных приложением к настоящему Решению.
Пункты 1 и 4 изменений, предусмотренных приложением к настоящему Решению, вступают в силу по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения, но не ранее 1 апреля 2025 г.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.09.2023 № 146 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования); от 26.03.2024 № 26 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 августа 2023 г. № 132
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
1. Дополнить пунктом 25 следующего содержания:
"25. Утвердить классификатор сведений об объектах интеллектуальной собственности (Приложение 29).".
2. Раздел 9 классификатора видов документов и сведений (Приложение 8) после позиции с кодом 09044 дополнить позицией следующего содержания:
"09045
Свидетельство о регистрации транспортного средства".
3. В классификаторе видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (Приложение 9):
а) подраздел 2.3 после позиции с кодом 3060 дополнить позициями следующего содержания:
"Вывозная таможенная пошлина на пшеницу твердую прочую, пшеницу прочую, ячмень прочий, кукурузу прочую, соевые бобы, дробленые или недробленые прочие, и прочие семена подсолнечника, дробленые или недробленые
3070
Вывозная таможенная пошлина на масло подсолнечное нерафинированное или рафинированное сырое в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее, масло подсолнечное нерафинированное или рафинированное сырое в первичных упаковках нетто-объемом более 10 л, подсолнечное масло или его фракции в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее, подсолнечное масло или его фракции в первичных упаковках нетто-объемом более 10 л, нелетучие масла растительного происхождения жидкие, смешанные, жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении растительных жиров или масел из семян подсолнечника, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные, кроме товаров, классифицируемых в товарных позициях 2304 и 2305 ТН ВЭД ЕАЭС

2010 жылғы 20 қыркүйектегі Кеден одағының комиссиясының № 378-шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 28 тамыздағы № 132 шешімі
Еуразиялық экономикалық одағының кеден кодексінің 8-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1. 2010 жылғы 20 қыркүйектегі Кеден одағы комиссиясының № 378 "Кеден құжаттарын толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2.  Осы шешімнің қосымшасында көзделген өзгерістердің 1 және 4-тармақтарын қоспағанда, осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Осы шешімнің қосымшасында көзделген өзгерістердің 1 және 4-тармақтары осы шешім ресми жарияланған күннен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң, бірақ 2023 жылғы 1 қазаннан ерте емес күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2023 жылғы 28 тамыздағы
№ 132-шешіміне тіркелген
ҚОСЫМША
2010 жылғы 20 қыркүйектегі Кеден одағының комиссиясының № 378-шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Мынадай мазмұндағы 25 тармақпен толықтырылсын:
"25. Зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтер жіктеуіші бекітілсін (29-қосымша)".
2. Құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышының 9-бөлімі (8-қосымша) 09044 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"09045
Көлік құралын тіркеу туралы куәлік".
3. Алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышында (9-қосымша):
а) 2.3-бөлікшесінің 3060 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Өзге де қатты бидайға, өзге де бидайға, өзге де арпаға, өзге де жүгеріге, ұсақталған немесе ұсақталмаған соя бұршақтарына және ұсақталған немесе ұсақталмаған күнбағыстың өзге де тұқымдарына әкетілім кедендік баж
3070
Таза-көлемі 10 л немесе одан аз бастапқы қаптамада тазартылмаған немесе тазартылған шикі күнбағыс майына, таза-көлемі 10 л-ден астам бастапқы қаптамада тазартылмаған немесе тазартылған шикі күнбағыс майына, таза-көлемі 10 л немесе одан аз бастапқы қаптамада күнбағыс майына немесе оның фракцияларына, бастапқы қаптамада күнбағыс майына немесе оның фракцияларына әкетілім кедендік баж күнбағыс тұқымынан өсімдік майларын немесе майларды алу кезінде алынатын таза-көлемі 10 л-ден астам, сұйық, аралас, торт және басқа да қатты қалдықтардан тұратын өсімдік тектес ұшпайтын майлар, ұнтақталмаған немесе ұнтақталған, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген, ЕАЭО СЭҚ ТН 2304 және 2305 тауар позицияларында жіктелетін тауарлардан басқа

3080
Вывозная таможенная пошлина на азотные, калийные, фосфорные и смешанные удобрения
3090";
б) подраздел 6.3 после позиции с кодом 4280 дополнить позицией следующего содержания:
"Акциз на сжиженный углеводородный газ, используемый в качестве автомобильного топлива
4290".
4. Дополнить Приложением 29 следующего содержания:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 29
к Решению Комиссии
Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378
КЛАССИФИКАТОР
сведений об объектах интеллектуальной собственности
Код
Наименование сведений
об объектах интеллектуальной собственности
I
Товары, содержащие объекты интеллектуальной собственности, включенные в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза и (или) национальный таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности (для Республики Армения, Республики Беларусь, Республики Казахстан и Кыргызской Республики)
S
Товары, содержащие объекты интеллектуальной собственности, не включенные в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза и (или) национальный
таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности (для Республики Казахстан)
N
Товары, не содержащие объекты интеллектуальной собственности (для Республики Армения, Республики Казахстан, Кыргызской Республики и Российской Федерации)
F
Товары, не содержащие объекты интеллектуальной собственности, включенные в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза и (или) национальный таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности (для Республики Беларусь)
L
Товары, содержащие объекты интеллектуальной собственности, в отношении которых в соответствии с законодательством Российской Федерации не могут применяться отдельные положения Гражданского кодекса Российской Федерации о защите исключительных прав на результаты интеллектуальной деятельности, выраженные в таких товарах, и средства индивидуализации, которыми такие товары маркированы (для Российской Федерации)
W
Товары, содержащие объекты интеллектуальной собственности, за исключением товаров, указанных в позиции с кодом "L" настоящего классификатора (для Российской Федерации)".

3080
Азот, калий, фосфор және аралас тыңайтқыштарға әкетілім кедендік баж
3090";
б) 6.3-бөлікшесінің 4280 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Автомобиль отыны ретінде пайдаланылатын сұйытылған көмірсутек газына акциз
4290".
4. Мынадай мазмұндағы 29-қосымшамен толықтырылсын:
"2010 жылғы 20 қыркүйектегі
Кеден одағының
комиссиясының
№ 378-шешіміне тіркелген № 29
ҚОСЫМША
Зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтер ЖІКТЕУІШІ
Код
Зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтердің атауы
I
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне және (немесе) зияткерлік меншік объектілерінің ұлттық кедендік тізіліміне енгізілген зияткерлік меншік объектілері бар тауарлар (Армения Республикасы, Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы және Қырғыз Республикасы үшін)
S
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне және (немесе) зияткерлік меншік объектілерінің ұлттық кедендік тізіліміне енгізілмеген зияткерлік меншік объектілері бар тауарлар (Қазақстан Республикасы үшін)
N
Зияткерлік меншік объектілері жоқ тауарлар (Армения Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясы үшін)
F
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне және (немесе) зияткерлік меншік объектілерінің ұлттық кедендік тізіліміне енгізілген зияткерлік меншік объектілері жоқ тауарлар (Беларусь Республикасы үшін)
L
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес осындай тауарларда көрсетілген зияткерлік қызмет нәтижелеріне айрықша құқықтарды қорғау туралы Ресей Федерациясының Азаматтық кодексінің жекелеген ережелері және осындай тауарлар таңбаланған даралау құралдары (Ресей Федерациясы үшін) қолданыла алмайтын зияткерлік меншік объектілері бар тауарлар
W
Осы жіктеуіштің "L" коды бар позицияда көрсетілген тауарларды қоспағанда, зияткерлік меншік объектілері бар тауарлар (Ресей Федерациясы үшін)".