О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности мяса птицы и продукции его переработки" (ТР ЕАЭС 051/2021), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности мяса птицы и продукции его переработки" (ТР ЕАЭС 051/2021) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 декабря 2023 года № 171.
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности мяса птицы и продукции его переработки" (ТР ЕАЭС 051/2021), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности мяса птицы и продукции его переработки" (ТР ЕАЭС 051/2021) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 5 декабря 2023 г. № 171
ПРОГРАММА

Еуразиялық экономикалық одақтың "Құс еті мен оны қайта өңдеу өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (ЕАЭО ТР 051/2021) техникалық регламентінің және зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Құс еті мен оны қайта өңдеу өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (ЕАЭО ТР 051/2021) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы Техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын ерікті негізде қолдану нәтижесінде сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 171 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98-шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 2-қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясының алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған "Құс еті мен оны қайта өңдеу өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Еуразиялық экономикалық одақтың (ЕАЭО ТР 051/2021) техникалық регламентінің және зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын ерікті негізде сақтауды қамтамасыз ететін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Құс еті мен оны қайта өңдеу өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 051/2021) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы Техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу ережелері бекітілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2023 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 171-шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности мяса птицы и продукции его переработки" (ТР ЕАЭС 051/2021), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности мяса птицы и продукции его переработки" (ТР ЕАЭС 051/2021) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
п/п
Код
МКС/МТК
Код темы
Наименование проекта межгосударственного стандарта. Виды работ
Элементы
технического
регламента
Евразийского экономического союза
Срок разработки
Государство – член
Евразийского экономического союза –
ответственный
разработчик
Информация
о согласовании с МТК (при наличии)
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1

Еуразиялық экономикалық одақтың "Құс еті мен оны қайта өңдеу өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (ЕАЭО ТР 051/2021) техникалық регламентінің және зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Құс еті мен оны қайта өңдеу өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (ЕАЭО ТР 051/2021) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы Техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын ерікті негізде қолдану нәтижесінде сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
ретімен
МКС/МТК
коды
Тақырып коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы. Жұмыс түрлері
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет – жауапты әзірлеуші
МТК-мен келісу туралы ақпарат (бар болса)
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1

67.120.20/116
116RU1
Птицеперерабатывающая промышленность. Переработка птицы. Термины и определения.
Пересмотр ГОСТ 16367-86
с учетом ГОСТ Р 52469-2019 в целях приведения
в соответствие с разделом II ТР ЕАЭС 051/2021
раздел II
2025 год
2026 год
Российская Федерация
2
67.120.20/
116
116RU2
Птицеперерабатывающая промышленность. Продукция пищевая. Термины и определения.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 52313-2022 в целях приведения в соответствие
с разделом II
ТР ЕАЭС 051/2021
раздел II
2024 год
2025 год
Российская Федерация
3
67.120.20/
116
116RU3
Птица сельскохозяйственная для убоя. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 18292-2012
в целях приведения
в соответствие с разделом II
ТР ЕАЭС 051/2021
разделы II и III
2025 год
2026 год
Российская Федерация
4
67.120.20/
116
116RU4
Консервы мясные. Мясо птицы в собственном соку. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 28589-2014
в целях приведения
в соответствие с разделом II
ТР ЕАЭС 051/2021
разделы II и III
2023 год
2024 год
Российская Федерация
5
67.120.20/
116
116RU5
Мясо индеек (тушки и их части). Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 31473-2012
разделы II и III
2023 год
2024 год
Российская Федерация
6
67.120.20/
116
116RU6
Мясо птицы механической обвалки. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 31490-2012
разделы II и III
2024 год
2025 год
Российская Федерация
7
67.120.20/
116
116RU7
Изделия колбасные вареные из мяса птицы. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 31639-2012
в целях приведения
в соответствие с разделом II
ТР ЕАЭС 051/2021
разделы II и III
2025 год
2026 год
Российская Федерация
8
67.120.20/
116
116RU8
Мясо кур (тушки кур, цыплят, цыплят-бройлеров
и их части). Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 31962-2013
разделы II и III
2024 год
2025 год
Российская Федерация
9
67.120.20/116
116RU9
Полуфабрикаты кусковые
и рубленые из мяса птицы
и содержащие мясо птицы. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ взамен ГОСТ 31936-2012
разделы II и III
2023 год
2024 год
Российская Федерация
10
67.120.20/
116
116RU10
Мясо уток (тушки и их части). Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 31990-2012
разделы II и III
2024 год
2025 год
Российская Федерация
11
67.120.20/
116
116RU11
Продукты кулинарные
из мяса птицы. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 32589-2013
в целях приведения
в соответствие с разделом II
ТР ЕАЭС 051/2021
разделы II и III
2025 год
2026 год
Российская Федерация
12
67.120.20/
116
116RU12
Колбасы варено-копченые
из мяса птицы. Технические условия.
Внесение изменений
в ГОСТ 33357-2015
разделы II и III
2024 год
2025 год
Российская Федерация
13
67.120.20/
116
116RU13
Мясо гусей (тушки и их части). Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 33816-2016
разделы II и III
2024 год
2025 год
Российская Федерация
14
67.120.20/
116

67.120.20/116
116RU1
Құс өңдеу өнеркәсібі. Құстарды қайта өңдеу. Терминдер мен анықтамалар. МЕМСТ 16367-86 қайта қарау
МЕМСТ Р 52469-2019 ескере отырып, ЕАЭО 051/2021 ТР II-бөліміне сәйкес келтіру мақсатында
II-тарау
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
2
67.120.20/116
116RU2
Құс өңдеу өнеркәсібі. Азық-түлік өнімдері. Терминдер мен анықтамалар.
МЕМСТ Р 52313-2022 ескере отырып, ЕАЭО 051/2021 ТР II-бөліміне сәйкес келтіру мақсатында
II-тарау
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
3
67.120.20/116
116RU3
Союға арналған ауылшаруашылық құсы. Техникалық шарттар. ЕАЭО 051/2021 ТР II бөліміне сәйкес келтіру мақсатында МЕМСТ 18292-2012 қайта қарау
II және III-тарау
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
4
67.120.20/116
116RU4
Ет консервілері. Өз шырынындағы құс еті. Техникалық шарттар. ЕАЭО 051/2021 ТР II бөліміне сәйкес келтіру мақсатында МЕМСТ 28589-2014 қайта қарау
II және III-тарау
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
5
67.120.20/116
116RU5
Күркетауық еті (қаңқалар және олардың бөліктері). Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31473-2012 қайта қарау
II және III-тарау
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
6
67.120.20/116
116RU6
Механикалық сүйекті құс еті. Техникалық шарттар.
МЕМСТ 31490-2012 қайта қарау
II және III-тарау
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
7
67.120.20/116
116RU7
Құс етінен пісірілген шұжық өнімдері. Жалпы техникалық шарттар. ЕАЭО 051/2021 ТР II бөліміне сәйкес келтіру мақсатында МЕМСТ 31639-2012 қайта қарау
II және III-тарау
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
8
67.120.20/116
116RU8
Тауық еті (тауық еті, бройлер тауықтары
және олардың бөліктері). Техникалық шарттар.
МЕМСТ 31962-2013 қайта қарау
II және III-тарау
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
9
67.120.20/116
116RU9
Құс етінен кесек және туралған және құрамында құс еті бар жартылай фабрикаттар. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31936-2012 орнына МЕМСТ әзірлеу
II және III-тарау
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
10
67.120.20/116
116RU10
Үйрек еті (қаңқалар және олардың бөліктері). Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31990-2012 қайта қарау
II және III-тарау
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
11
67.120.20/116
116RU11
Құс етінен жасалған аспаздық өнімдер. Жалпы техникалық шарттар. ЕАЭО 051/2021 ТР II бөліміне сәйкес келтіру мақсатында ГОСТ 32589-2013 қайта қарау
II және III-тарау
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
12
67.120.20/116
116RU12
Құс етінен пісірілген-ысталған шұжықтар. Техникалық шарттар. ГОСТ 33357-2015 өзгерістер енгізу
II және III-тарау
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
13
67.120.20/116
116RU13
Қаздардың еті (қаңқалар және олардың бөліктері). Техникалық шарттар. МЕМСТ 33816-2016 қайта қарау
II және III-тарау
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
14
67.120.20/116

116RU14
Мясо цесарок (тушки и их части). Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 34121-2017
разделы II и III
2024 год
2025 год
Российская Федерация
15
67.120.20/
116
116RU15
Птицеперерабатывающая промышленность. Определение групп однородной продукции
и порядок расчета содержания мясных ингредиентов в продукте.
Разработка ГОСТ
разделы II и III
перспективная разработка
Российская Федерация
16
67.120.20/
116
116RU16
Консервы из мяса птицы
и содержащие мясо птицы. Общие технические
условия.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 54348-2011 "Консервы из мяса
и субпродуктов птицы. Общие технические условия"
разделы II и III
2025 год
2026 год
Российская Федерация
17
67.120.20/
116
116RU17
Полуфабрикаты кусковые
из мяса индейки и содержащие мясо индейки. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы II и III
2024 год
2025 год
Российская Федерация
18
67.120.20/
116
116RU18
Полуфабрикаты рубленые из мяса индейки и содержащие мясо индейки. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы II и III
2024 год
2025 год
Российская Федерация
19
67.120.20/
116
116RU19
Полуфабрикаты из мяса уток
и содержащие мясо уток (кусковые и рубленые). Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы II и III
2024 год
2025 год
Российская Федерация
20
67.120.10/116 67.120.20/
116
67.240/116
116RU20
Мясо и мясные продукты.
Общие условия проведения органолептической оценки.
Пересмотр ГОСТ 9959-2015, в том числе в целях распространения области его применения на продукцию
из мяса птицы
раздел III
2025 год
2026 год
Российская Федерация
21
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/
116
116RU21
Мясо и мясные продукты. Иммунопреципитационный метод определения
массовой доли животного (свиного, говяжьего, бараньего) белка.
Пересмотр
ГОСТ 31477-2012,
в том числе в целях распространения области его применения на продукцию
из мяса птицы
раздел III
2026 год
2027 год
Российская Федерация
22
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/
116
67.240/116
116RU22
Консервы мясные и мясосодержащие.
Методы определения органолептических показателей, массы нетто
и массовой доли составных частей.
Пересмотр
ГОСТ 33741-2015,
в том числе в целях распространения области его применения на продукцию
из мяса птицы
пункт 8 и 9 раздела III
2025 год
2026 год
Российская Федерация
23
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/
116
116RU23
Мясо и мясные продукты. Метод определения перекисного числа. Пересмотр
ГОСТ 34118-2017,
в том числе в целях распространения области его применения на продукцию
из мяса птицы
подпункт "б" пункта 9
раздела III, пункт 18
раздела V, приложение
№ 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
24
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/
116
116RU24
Мясо и мясные продукты. Метод определения кислотного числа.

116RU14
Мысыр тауықтарының еті (қаңқалар және олардың бөліктері). Техникалық шарттар. МЕМСТ 34121-2017 қайта қарау
II және III-тарау
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
15
67.120.20/116
116RU15
Құс өңдеу өнеркәсібі. Біртекті өнім топтарын анықтау және өнімдегі ет ингредиенттерінің құрамын есептеу тәртібі. ГОСТ әзірлеу
II және III-тарау
перспективалық даму
Ресей Федерациясы
16
67.120.20/116
116RU16
Құс етінен жасалған және құрамында құс еті бар консервілер. Жалпы техникалық шарттар. ГОСТ Р 54348-2011 негізінде ГОСТ "Ет пен құс етінен жасалған консервілер. Жалпы техникалық шарттар" әзірлеу
II және III-тарау
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
17
67.120.20/116
116RU17
Күркетауық етінен жасалған және құрамында күркетауық еті бар жартылай фабрикаттар. Техникалық шарттар. ГОСТ әзірлеу
II және III-тарау
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
18
67.120.20/116
116RU18
Жартылай фабрикаттар күркетауық етінен туралған және құрамында күркетауық еті бар. Техникалық шарттар. ГОСТ әзірлеу
II және III-тарау
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
19
67.120.20/116
116RU19
Үйрек етінен жасалған және құрамында үйрек еті бар жартылай фабрикаттар (кесек және туралған). Техникалық шарттар.
ГОСТ әзірлеу
II және III-тарау
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
20
67.120.10/116
67.120.20/116
67.240/116
116RU20
Ет және ет өнімдері. Органолептикалық бағалаудың жалпы шарттары. ГОСТ 9959-2015 қайта қарау, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
III-тарау
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
21
67.050/116
67.120.10/116
67.120.20/116
116RU21
Ет және ет өнімдері. Жануарлардың (шошқа, сиыр, қой) ақуызының массалық үлесін анықтаудың иммунопреципитациялық әдісі. ГОСТ 31477-2012 қайта қарау, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
III-тарау
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
22
67.050/116
67.120.10/116
67.120.20/116
67.240/116
116RU22
Ет және құрамында ет бар консервілер. Органолептикалық көрсеткіштерді, нетто массасын және құрамдас бөліктердің массалық үлесін анықтау әдістері. ГОСТ 33741-2015 қайта қарау, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
III-тараудың 8 және 9-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
23
67.050/116
67.120.10/116
67.120.20/116
116RU23
Ет және ет өнімдері. Пероксидті анықтау әдісі. ГОСТ 34118-2017 қайта қарау, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
III-бөлімнің 9-тармағының "б" тармақшасы, V-бөлімнің 18-тармағы, № 4-қосымша
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
24
67.050/116
67.120.10/116
67.120.20/116
116RU24

Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 55480-2013,
в том числе в целях распространения области его применения на продукцию из мяса птицы
подпункт "б" пункта 9
раздела III, пункт 18
раздела V, приложения
№ 4 и № 6
2026 год
2027 год
Российская Федерация
25
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/
116
116RU25
Продукты пищевые. Определение содержания нитрата и (или) нитрита.
Часть 4. Определение содержания нитрата
и нитрита в мясных продуктах методом
ионной хроматографии.
Пересмотр
ГОСТ EN 12014-4-2015,
в том числе в целях распространения области его применения на продукцию из мяса птицы
подпункт "б" пункта 9
раздела III, пункт 18
раздела V, приложение
№ 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
26
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/116
116RU26
Мясо и мясные продукты. Метод определения нитрита.
Пересмотр ГОСТ 29299-92,
в том числе в целях распространения области его применения на продукцию из мяса птицы
подпункт "б" пункта 9
раздела III, пункт 18
раздела V, приложение
№ 5
2026 год
2027 год
Российская Федерация
27
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/116
116RU27
Мясо и мясные продукты. Метод определения нитрата.
Пересмотр ГОСТ 29300-92,
в том числе в целях распространения области его применения на продукцию из мяса птицы
подпункт "б" пункта 9
раздела III, пункт 18
раздела V, приложение
№ 5
2026 год
2027 год
Российская Федерация
28
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/116
116RU28
Продукты переработки плодов и овощей, консервы мясные и мясорастительные. Методы определения хлоридов.
Пересмотр ГОСТ 26186-84,
в том числе в целях распространения области его применения на продукцию из мяса птицы
подпункт "б" пункта 9
раздела III, пункт 20
раздела V, приложение
№ 7
2024 год
2025 год
Российская Федерация
29
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/116
116RU29
Мясо и мясные продукты. Метод определения остаточной активности кислой фосфатазы, выраженной массовой
долей фенола, в колбасных изделиях из термически обработанных ингредиентов.
Пересмотр
ГОСТ 31787-2012,
в том числе в целях распространения области его применения на продукцию из мяса птицы
подпункт "б" пункта 9
раздела III, пункт 20
раздела V, приложение
№ 7
2026 год
2027 год
Российская Федерация
30
67.120.20/116
116RU30
Консервы. Мясо птицы тушеное для детского питания. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 32733-2014 в целях приведения в соответствие с требованиями
ТР ЕАЭС 051/2021
подпункт "б" пункта 9
раздела III, пункт 20
раздела V, приложение
№ 7
2026 год
2027 год
Российская Федерация
31
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/116
116RU31
Мясо и мясные продукты. Обнаружение полифосфатов. Пересмотр

Ет және ет өнімдері. Қышқыл санын анықтау әдісі. ГОСТ Р 55480-2013 негізінде ГОСТ әзірлеу, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
III-бөлімнің 9-тармағының "б" тармақшасы, V-бөлімнің 18-тармағы, № 4 және №6 -қосымша
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
25
67.050/116
67.120.10/116
67.120.20/116
116RU25
Азық-түлік өнімдері. Нитрат және (немесе) нитрит құрамын анықтау. 4 бөлім. Иондық хроматография әдісімен ет өнімдеріндегі нитрат пен нитриттің құрамын анықтау. ГОСТ EN 12014-4-2015 қайта қарау, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
III-бөлімнің 9-тармағының "б" тармақшасы, V-бөлімнің 18-тармағы, № 5-қосымша
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
26
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/116
116RU26
Ет және ет өнімдері. Нитритті анықтау әдісі.
ГОСТ 29299-92 қайта қарау, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
III-бөлімнің 9-тармағының "б" тармақшасы, V-бөлімнің 18-тармағы, № 5-қосымша
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
27
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/116
116RU27
Ет және ет өнімдері. Нитратты анықтау әдісі.
ГОСТ 29300-92 қайта қарау, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
III-бөлімнің 9-тармағының "б" тармақшасы, V-бөлімнің 18-тармағы, № 5-қосымша
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
28
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/116
116RU28
Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері, ет және ет-өсімдік консервілері. Хлоридтерді анықтау әдістері. ГОСТ 26186-84 қайта қарау, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
III-бөлімнің 9-тармағының "б" тармақшасы, V-бөлімнің 20-тармағы, № 7-қосымша
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
29
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/116
116RU29
Ет және ет өнімдері. Термиялық өңделген ингредиенттерден жасалған шұжық өнімдерінде фенолдың массалық үлесімен көрсетілген қышқыл фосфатазаның қалдық белсенділігін анықтау әдісі. ГОСТ 31787-2012 қайта қарау, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
III-бөлімнің 9-тармағының "б" тармақшасы, V-бөлімнің 20-тармағы, № 7-қосымша
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
30
67.120.20/116
116RU30
Консервілер. Балалар тағамына арналған бұқтырылған құс еті. Техникалық шарттар. ЕАЭО ТР 051/2021 талаптарына сәйкес келтіру мақсатында МЕМСТ 32733-2014 қайта қарау
III-бөлімнің 9-тармағының "б" тармақшасы, V-бөлімнің 20-тармағы, № 7-қосымша
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
31
67.050/116
67.120.10/116 67.120.20/116
116RU31
Ет және ет өнімдері. Полифосфаттарды анықтау. Қайта қарау

ГОСТ ISO 5553-2013,
в том числе в целях распространения области его применения на продукцию из мяса птицы
подпункт "б" пункта 9
раздела III, пункт 70
раздела VIII,
подпункт "а" пункта 81 раздела IX
2025 год
2026 год
Российская Федерация
32
67.050/116
67.120.10/116
67.120.20/
116
116RU32
Изделия кулинарные и полуфабрикаты из рубленого мяса. Правила приемки
и методы испытаний.
Пересмотр ГОСТ 4288-76,
в том числе в целях распространения области его применения на продукцию из мяса птицы
разделы III и V
2024 год
2025 год
Российская Федерация
33
67.050/116
67.120.10/116
67.120.20/
116
116RU33
Продукты переработки фруктов и овощей,
консервы мясные и мясорастительные. Подготовка проб для лабораторных анализов.
Пересмотр
ГОСТ 26671-2014,
в том числе в целях распространения области его применения на продукцию из мяса птицы
раздел V
2025 год
2026 год
Российская Федерация
34
07.100.30/116
67.120.20/116
116RU34
Мясо птицы, субпродукты
и полуфабрикаты птичьи. Метод ускоренного обнаружения сальмонелл.
Разработка ГОСТ на основе СТБ 1891-2008 и
ГОСТ Р 57480-2017
пункт 18
раздела V,
приложения
№ 1 и № 2
2025 год
2026 год
Российская Федерация
35
67.040/116
67.050/116
67.120.20/116
116KZ35
Продукция пищевая. Определение
нитрозоаминов методом
высокоэффективной жидкостной
хроматографии.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 3628-2020,
в том числе в целях распространения области его применения на продукцию
из мяса птицы
пункт 18
раздела V,
приложения
№ 4 и № 5
2024 год
2026 год
Республика Казахстан
36
67.050/116
67.120.10/
116
67.120.20/116
116RU36
Определение содержания хлорорганических пестицидов в мясе и мясной продукции методом газожидкостной хроматографии.
Внесение изменений
в ГОСТ 32308-2013,
в том числе в целях распространения области
его применения на мясо птицы, субпродукты птицы
и продукцию из мяса птицы
пункт 18
раздела V,
подпункт "в" пункта 81 раздела IX,
приложения
№ 4 и № 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
37
67.040/116
67.050/116
67.120.20/116
116KZ37
Определение хлорорганических пестицидов в воде, продуктах питания, кормах
и табачных изделиях методом тонкослойной и высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК 2011-2010,
в том числе в целях распространения области его применения на мясо птицы, субпродукты птицы и продукцию из мяса птицы
пункт 18
раздела V,
подпункт "в" пункта 81 раздела IX,
приложения
№ 4 и № 5
2025 год
2026 год
Республика Казахстан
38
67.040/116
67.050/116
67.120.20/116
116RU38
Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов,
амфениколов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором.
Внесение изменений

ГОСТ ISO 5553-2013, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
III-бөлімнің 9-тармағының "б" тармақшасы, VIII бөлімнің 70-тармағы, IX-бөлімнің 81-тармағының "а" тармақшасы
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
32
67.050/116
67.120.10/116
67.120.20/116
116RU32
Тартылған етден жасалған аспаздық және жартылай фабрикаттар. Қабылдау ережелері және сынақ әдістері. ГОСТ 4288-76 қайта қарау, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімге тарату мақсатында
III және V бөлімдер
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
33
67.050/116
67.120.10/116
67.120.20/116
116RU33
Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері, ет және ет-өсімдік консервілері. Зертханалық талдаулар үшін сынамаларды дайындау. ГОСТ 26671-2014 қайта қарау, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
V бөлім
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
34
07.100.30/116
67.120.20/116
116RU34
Құс еті, құс еті және жартылай фабрикаттар. Сальмонеллаларды жедел анықтау әдісі. СТБ 1891-2008 және ГОСТ Р 57480-2017 негізінде ГОСТ әзірлеу
№ 1 және № 2-қосымшалардың V-бөлімінің 18-тармағы
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
35
67.040/116
67.050/116
67.120.20/116
116KZ35
Азық-түлік өнімдері. Нитрозоаминдерді әдіспен анықтау жоғары тиімді сұйық хроматография.
ҚР СТ 3628-2020 негізінде ГОСТ әзірлеу, оның ішінде оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімге тарату мақсатында
№ 4 және № 5-қосымшалардың V-бөлімінің 18-тармағы
2024 жыл
2026 жыл
Қазақстан Республикасы
36
67.050/116
67.120.10/116
67.120.20/116
116RU36
Газ-сұйық хроматография әдісімен ет пен ет өнімдеріндегі хлорорганикалық пестицидтердің құрамын анықтау. ГОСТ 32308-2013, оның ішінде оны қолдану саласын құс етіне, құс етінің қосалқы өнімдеріне және құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында өзгерістер енгізу
V-бөлімнің 18-тармағы, IX-бөлімнің 81-тармағының "в" тармақшасы, № 4 және № 5-қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
37
67.040/116
67.050/116
67.120.20/116
116KZ37
Жұқа қабатты және тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен суда, тамақ өнімдерінде, жемде және темекі өнімдерінде хлорорганикалық пестицидтерді анықтау. ҚР СТ 2011-2010 негізінде ГОСТ әзірлеу, оның ішінде оны қолдану саласын құс етіне, құс етінің қосалқы өнімдеріне және құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
V-бөлімнің 18-тармағы, IX-бөлімнің 81-тармағының "в" тармақшасы, № 4 және № 5-қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Қазақстан Республикасы
38
67.040/116
67.050/116
67.120.20/116
116RU38

в ГОСТ 34533-2019,
в том числе в целях распространения области его применения на мясо птицы
и субпродукты птицы
пункты 18 и 21
раздела V,
пункт 2 примечания
к приложению № 4,
пункт 2 примечания
к приложению № 5,
приложение
№ 8
2023 год
2024 год
Российская Федерация
39
67.040/116
67.050/116
67.120.20/116
116RU39
Продукты пищевые. Метод определения остаточного содержания авиламицина.
Разработка ГОСТ
пункты 18 и 21
раздела V,
пункт 2 примечания
к приложению № 4,
пункт 2 примечания
к приложению № 5,
приложение
№ 8
2023 год
2024 год
Российская Федерация
40
67.040/116
67.050/116
67.120.20/116
116RU40
Продукты пищевые, корма, продовольственное сырье. Метод определения микотоксинов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектированием.
Внесение изменений
в ГОСТ 34140-2017,
в том числе в целях распространения области его применения на мясо птицы, субпродукты птицы и продукцию из мяса птицы
пункт 19
раздела V
2024 год
2027 год
Российская Федерация
41
67.040/116
67.050/116
67.120.20/116
11641
Методы отбора проб
и анализа для контроля уровней диоксинов, диоксиноподобных ПХБ некоторой пищевой продукции.
Внесение изменений
в ГОСТ 31792-2012,
в том числе в целях распространения области
его применения на мясо птицы, субпродукты птицы
и продукцию из мяса птицы
пункт 19
раздела V, приложения
№ 4 и № 5
перспективная разработка
не определено
42
67.050/116
67.120.20/116
116RU42
Мясо птицы замороженное. Методы определения технологически
добавленной влаги.
Внесение изменений
в ГОСТ 31930-2012
пункт 57
раздела VII
2024 год
2025 год
Российская Федерация
43
67.050/116
67.120.20/116
11643
Мясо птицы, полуфабрикаты из мяса птицы. Определение массовой доли влаги, выделившейся при хранении охлажденного мяса птицы
и кусковых полуфабрикатов.
Разработка ГОСТ
пункт 57
раздела VII
перспективная разработка
не определено
44
67.050/116
67.120.10/116
67.120.20/116
116RU44
Мясная продукция. Оценка тождества и сходства до степени смешения придуманных названий.
Изменение ГОСТ 34397-2018
в целях распространения области его применения на продукцию из мяса птицы
подпункт "в" пункта 104 раздела XII
2023 год
2024 год
Российская Федерация

Азық-түлік, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар тиімділігі жоғары сұйық хроматография көмегімен сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдық құрамын анықтау әдісі. ГОСТ 34533-2019, оның ішінде оны қолдану саласын құс еті мен құс етіне тарату мақсатында өзгерістер енгізу
V-бөлімнің 18 және 21-тармақтары, № 4-қосымшаға ескертпенің 2-тармағы, № 5-қосымшаға ескертпенің 2-тармағы, № 8-қосымша
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
39
67.040/116
67.050/116
67.120.20/116
116RU39
Азық-түлік өнімдері. Авиламициннің қалдық құрамын анықтау әдісі. ГОСТ әзірлеу
V-бөлімнің 18 және 21-тармақтары, № 4-қосымшаға ескертпенің 2 тармағы, № 5-қосымшаға ескертпенің 2 тармағы, № 8-қосымша
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
40
67.040/116
67.050/116
67.120.20/116
116RU40
Азық-түлік, жем, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар жоғары тиімді сұйық хроматография арқылы микотоксиндерді анықтау әдісі. ГОСТ 34140-2017, оның ішінде оны қолдану саласын құс етіне, құс етінің қосалқы өнімдеріне және құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында өзгерістер енгізу
V-бөлімнің 19-тармағы
2024 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
41
67.040/116
67.050/116
67.120.20/116
11641
Кейбір тамақ өнімдерінің ПХД диоксиніне ұқсас диоксин деңгейін бақылау үшін сынама алу және талдау әдістері. ГОСТ 31792-2012, оның ішінде оны қолдану саласын құс етіне, құс етінің қосалқы өнімдеріне және құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында өзгерістер енгізу
V-бөлімнің 19-тармағы, № 4 және № 5-қосымшалар
перспективалық даму
анықталмаған
42
67.050/116
67.120.20/116
116RU42
Құс еті мұздатылған. Технологиялық қосылған ылғалды анықтау әдістері. ГОСТ 31930-2012 өзгерістер енгізу
VII-бөлімнің 57-тармағы
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
43
67.050/116
67.120.20/116
11643
Құс еті, құс етінен жасалған жартылай фабрикаттар. Салқындатылған құс еті мен жартылай фабрикаттарды сақтау кезінде бөлінетін ылғалдың массалық үлесін анықтау. ГОСТ әзірлеу
VII-бөлімнің 57-тармағы
перспективалық даму
анықталмаған
44
67.050/116
67.120.10/116
67.120.20/116
116RU44
Ет өнімдері. Ойлап табылған атаулардың араласу дәрежесіне сәйкестік пен ұқсастықты бағалау. ГОСТ 34397-2018 өзгерту оны қолдану саласын құс етінен жасалған өнімдерге тарату мақсатында
XII-бөлімнің 104-тармағының "в" тармақшасы
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы