О внесении изменений в приложение № 2 к Порядку заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 декабря 2023 года № 173.
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в приложение № 2 к Порядку заполнения декларации на товары, утвержденному Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 5 декабря 2023 г. № 173
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в приложение № 2 к Порядку заполнения декларации на товары

Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне тіркелген № 2 қосымшаға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 173 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясының алқасы шешті:
1. Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне тіркелген № 2 қосымшаға өзгерістер енгізілсін.
2.  Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2023 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 173 шешіміне
қосымша
Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне тіркелген № 2-қосымшаға енгізілетін өзгерістер

1. В разделе I:
а) после позиции с кодами 3923 30 101 0, 3923 30 901 0 ТН ВЭД ЕАЭС дополнить позицией следующего содержания:
"4011 20 100 0,
4011 20 900 0
шины и покрышки пневматические резиновые новые для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
сведения о производителе шины или покрышки
посадочный диаметр шины или покрышки
обозначение категории скорости шины или покрышки
индекс нагрузки шины или покрышки";

1. I бөлімде:
а) ЕАЭО СЭҚ ТН 3923 30 101 0, 3923 30 901 0 кодтары бар позициялардан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"4011 20 100 0,
4011 20 900 0
автобустар немесе жүктерді тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдарына арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен доңғалақ тыстары
шинаның немесе доңғалақ тысын өндірушісі туралы мәліметтер шинаның немесе доңғалақ тысының отырғызу диаметрі шинаның немесе доңғалақ тысының жылдамдық санатын белгілеу шинаның немесе доңғалақ тысының жүктеме индексі";

б) позицию с кодами 8708 30 910 9, 8708 30 990 9, 8708 50 350 9, 8708 50 990 9, 8708 70 500 9, 8708 70 990 9, 8708 80 350 2, 8708 80 350 9, 8708 80 910 9, 8708 80 990 9, 8708 91 350 9, 8708 92 350 9, 8708 92 910 9, 8708 92 990 9, 8708 93 900 9, 8708 94 350 9, 8708 99 930 9 ТН ВЭД ЕАЭС заменить позициями следующего содержания:
"8708 30 910 9,
8708 30 990 9,
8708 50 350 9,
8708 50 990 9,
8708 70 500 9
8708 70 990 9
части и принадлежности моторных транспортных средств
части и принадлежности моторных транспортных средств
состояние (например, новые, бывшие в употреблении)
состояние (например, новые, бывшие в употреблении)
сведения о производителе шины или покрышки****
посадочный диаметр шины или покрышки****
обозначение категории скорости шины или покрышки****
индекс нагрузки шины или покрышки****

б) ЕАЭО СЭҚ ТН 8708 30 910 9, 8708 30 990 9, 8708 50 350 9, 8708 50 990 9, 8708 70 500 9, 8708 70 990 9, 8708 80 350 2, 8708 80 350 9, 8708 80 910 9, 8708 80 990 9, 8708 91 350 9, 8708 92 350 9, 8708 92 910 9, 8708 92 990 9, 8708 93 900 9, 8708 94 350 9, 8708 99 930 9 кодтары бар позициялар мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"8708 30 910 9,
8708 30 990 9,
8708 50 350 9,
8708 50 990 9,
8708 70 500 9
8708 70 990 9
моторлы көлік құралдарының бөлшектері мен керек-жарақтары моторлы көлік құралдары-ның бөлшектері мен керек-жарақтары
жай-күйі (мысалы, жаңа, қолданылған) жай-күйі (мысалы, жаңа, қолданылған)
шина немесе доңғалақтың тысы туралы мәліметтер****
шина немесе доңғалақтың тысы отырғызу диаметрі****
шина немесе доңғалақытң тысының жылдамдық санатын белгілеу ****
шина немесе доңғалақытң тысының жүктеме индексі ****

8708 80 350 2,
8708 80 350 9,
8708 80 910 9,
8708 80 990 9,
8708 91 350 9,
8708 92 350 9,
8708 92 910 9,
8708 92 990 9,
8708 93 900 9,
8708 94 350 9,
8708 99 930 9
части и принадлежности моторных транспортных средств
состояние (например, новые, бывшие в употреблении)".
2. Дополнить примечанием 4 следующего содержания:
"4. Сведения о товарах, отмеченные знаком "****", подлежат указанию при таможенном декларировании колес ходовых, представляющих собой неалюминиевые колесные диски, укомплектованные (поставляемые в сборе с) грузовыми пневматическими резиновыми шинами или покрышками.".

8708 80 350 2,
8708 80 350 9,
8708 80 910 9,
8708 80 990 9,
8708 91 350 9,
8708 92 350 9,
8708 92 910 9,
8708 92 990 9,
8708 93 900 9,
8708 94 350 9,
8708 99 930 9
моторлы көлік құралдары-ның бөлшектері мен керек-жарақтары
жай-күйі (мысалы, жаңа, қолданылған)".
2. Мынадай мазмұндағы 4-ескертпемен толықтырылсын:
"4. "****" Белгісімен белгіленген тауарлар туралы мәліметтер жүк пневматикалық резеңке шиналармен немесе доңғалақ тыстарымен жинақталған (жинақпен бірге жеткізілетін) алюминий емес доңғалақ дискілері болып табылатын жүріс дөңгелектерін кедендік декларациялау кезінде көрсетілуге тиіс.".