Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың сұйықтықтарды сүзуге немесе тазартуға арналған мембраналық ролл үлгісіндегі элементтерге қатысты бірыңғай кедендік тарифіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 9 сәуірдегі № 37 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 42 және 45-баптарына, Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 19-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 84 тобына Еуразиялық экономикалық одақтың қосымша ескертпелері мынадай мазмұндағы 6 ескертпемен толықтырылсын:
"6. 8421 99 000 5 кіші субпозициясындағы "сұйықтықтарды сүзуге немесе тазартуға арналған орам тәрізді мембраналық элементтер" термині мыналардан тұратын цилиндрлік құрылғыларды білдіреді:
– мембраналық қаптар спиральды түрде оралған ішкі пластикалық перфорацияланған түтік;
– мембраналық пакеттер арасында орналасқан және оларға үш жағынан желімделген дренаждық материал.
Мембраналық пакет ішінде экструдталған торы бар екі есе бүктелген мембраналық жолақтан тұрады.
Мембраналық орам түріндегі элементтің ұштарында бекіту дискілері мен тығыздағыш манжеттер орнатылуы мүмкін;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасынан № 1 қосымшаға сәйкес қосалқы позиция алып тасталсын;
в) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына № 2 қосымшаға сәйкес қосалқы позициялар енгізілсін;
г) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкалары № 3 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 9 сәуірдегі
№ 37 шешіміне № 1
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасынан алынып тасталатын КІШІ СУБПОЗИЦИЯ
СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
Қосымша. бірлік. өлшемі

О внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза в отношении элементов мембранных рулонного типа для фильтрования или очистки жидкостей
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 апреля 2024 года № 37
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, статьей 19 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза, утвержденные Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, следующие изменения:
а) дополнительные примечания Евразийского экономического союза к группе 84 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза дополнить примечанием 6 следующего содержания:
"6. В подсубпозиции 8421 99 000 5 термин "элементы мембранные рулонного типа для фильтрования или очистки жидкостей" означает устройства цилиндрической формы, состоящие из:
– внутренней пластмассовой перфорированной трубки, на которую спирально навиты мембранные пакеты;
– дренажного материала, расположенного между мембранными пакетами и приклеенного к ним по трем сторонам.
Мембранный пакет состоит из сложенной вдвое полосы мембраны, содержащей внутри экструдированную сетку.
На торцах элемента мембранного рулонного типа могут быть установлены фиксирующие диски и уплотнительные манжеты.";
б) исключить из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подсубпозицию согласно приложению № 1;
в) включить в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подсубпозиции согласно приложению № 2;
г) установить ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза согласно приложению № 3.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 9 апреля 2024 г. № 37
ПОДСУБПОЗИЦИЯ,
исключаемая из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед. изм.

8421 99 000 7
– – – басқалар
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 9 сәуірдегі
№ 37 шешіміне № 2
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына енгізілетін КІШІ СУБПОЗИЦИЯЛАР
СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
Қосымша бірлік. өлшемі
– – – басқалар:
8421 99 000 5
– – – – Еуразиялық экономикалық одақтың осы топқа 6-қосымша ескертпесінде көрсетілген сұйықтықтарды сүзуге немесе тазартуға арналған орам түріндегі мембраналық элементтер
8421 99 000 6
– – – – басқалар
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 9 сәуірдегі
№ 37 шешіміне №3
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының СТАВКАЛАРЫ
СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
Кедендік әкелу бажының мөлшерлемесі (кедендік құнның пайызымен не еурода, не АҚШ долларында)
8421 99 000 5
– – – – Еуразиялық экономикалық одақтың осы топқа 6-қосымша ескертпесінде көрсетілген сұйықтықтарды сүзуге немесе тазартуға арналған орам түріндегі мембраналық элементтер
0
8421 99 000 6
– – – – басқалар
0

8421 99 000 7
– – – прочие
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 9 апреля 2024 г. № 37
ПОДСУБПОЗИЦИИ,
включаемые в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед. изм.
– – – прочие:
8421 99 000 5
– – – – элементы мембранные рулонного типа для фильтрования или очистки жидкостей, указанные в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 6 к данной группе
8421 99 000 6
– – – – прочие
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 9 апреля 2024 г. № 37
СТАВКИ
ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа
Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Ставка ввозной таможенной пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро, либо в долларах США)
8421 99 000 5
– – – – элементы мембранные рулонного типа для фильтрования или очистки жидкостей, указанные в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 6 к данной группе
0
8421 99 000 6
– – – – прочие
0