О перечне продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011), в отношении которой при помещении под таможенные процедуры подтверждается соблюдение мер технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 апреля 2024 года № 39
В соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации подпункта "а" пункта 2 и с учетом пункта 3 Порядка ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 ноября 2021 г. № 130, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый перечень продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011), в отношении которой при помещении под таможенные процедуры подтверждается соблюдение мер технического регулирования.
2. Установить, что утвержденный настоящим Решением перечень применяется только для ввозимой (ввезенной) продукции, в отношении которой техническим регламентом Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011) предусмотрено проведение оценки соответствия в форме декларирования соответствия.
3. Признать утратившими силу:
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 марта 2014 г. № 39 "Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011)";
пункт 1 изменений, вносимых в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии (приложение к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2021 г. № 159 "О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии").
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 апреля 2024 г. № 39
ПЕРЕЧЕНЬ

Кеден одағының "Май өніміне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестігін міндетті бағалауға жататын өнімдер тізбесі туралы, оған қатысты кедендік рәсімдерге орналастыру кезінде техникалық реттеу шараларының сақталуы расталады
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 16 сәуірдегі № 39 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы Хаттаманың 8-тармағына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес № 98 Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 12 қарашадағы № 130 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы сәйкестікті міндетті бағалауға жататын өнімді Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу тәртібінің 2-тармағының "а" тармақшасын іске асыру мақсатында және 3-тармағын ескере отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Кеден одағының техникалық регламентінің "Май өніміне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) талаптарына сәйкестігін міндетті бағалауға жататын өнімнің тізбесі бекітілсін, оған қатысты кедендік рәсімдерге орналастыру кезінде техникалық реттеу шараларының сақталуы расталады.
2. Осы шешіммен бекітілген тізбе тек әкелінетін (әкелінген) өнім үшін қолданылады деп белгіленсін, оған қатысты Кеден одағының "Май өніміне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламентінде сәйкестікті декларациялау нысанында сәйкестікті бағалауды жүргізу көзделген.
3. Күші жойылды деп тану:
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 наурыздағы № 39 "Кедендік декларацияны беру Кеден одағының техникалық регламентінің "Май өніміне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) талаптарына сәйкестігін бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен сүйемелденетін өнім тізбесін бекіту туралы" шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 1-тармағы ("Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 қарашадағы № 159 шешіміне қосымша).
4. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссиясының 2024 жылғы
16 сәуірдегі № 39
Алқа шешімімен
БЕКІТІЛДІ

продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011), в отношении которой при помещении под таможенные процедуры подтверждается соблюдение мер технического регулирования
Наименование продукции
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Документ об оценке соответствия
Примечание
1
2
3
4
I. Пищевая масложировая продукция
1. Масла растительные и их фракции:
декларация о соответствии
1) масло соевое и его фракции:
нерафинированное

ТІЗБЕ техникалық шарттардың талаптарына сәйкестігін міндетті түрде бағалауға жататын талаптар регламенттің Кеден одағының "Май және тоң май өнімдеріне арналған техникалық регламент" техникалық реттеу шараларының сақталуы (КО ТР 024/2011), оған қатысты кедендік рәсімдермен орналастыру кезінде расталады
Өнімнің атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Сәйкестікті бағалау туралы құжат
Ескертпе
1
2
3
4
I. Тағамдық май-тоң май өнімдері
1. Өсімдік майлары және олардың фракциялары:
сәйкестік туралы декларация
1) соя майы және оның фракциялары:
тазартылмаған

1515 90 110 0
19) прочие растительные масла и их фракции:
к прочим растительным маслам и их фракциям относятся растительные масла и их фракции, предусмотренные Приложением 4 к техническому регламенту Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011) и не указанные в иных пунктах настоящего перечня
нерафинированные
1515 90 610 0
1515 90 690 0
рафинированные
1515 90 810 0
1515 90 890 0
20) масло растительное – смесь
1517 90 910 0

1515 90 110 0
19) өзге де өсімдік майлары және олардың фракциялары:
к өзгелерм өсімдік тектес майлары және олардың фракцияларыям өсімдік майлары және олардың фракциялары жатады, көзделген Қосымшам 4 Кеден одағының "Май және тоң май өнімдеріне арналған техникалық регламент" техникалық регламентіне (КО ТР 024/2011) және емес көрсетілген осы тізбенің өзге тармақтарында
тазартылмағаные
1515 90 610 0
1515 90 690 0
тазартылғаные
1515 90 810 0
1515 90 890 0
20) өсімдік майы – қоспа
1517 90 910 0

1517 90 990 0
изготовленное из смеси немодифицированных растительных масел и (или) их фракций
2. Масла (жиры) переэтерифицированные рафинированные дезодорированные:
декларация о соответствии
1) в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1516 20 810 0
процессу переэтерификации подвергся один вид растительного масла или его фракции
2) в таре нетто-массой более 1 кг:
переэтерифицированное рафинированное дезодорированное масло из виноградных косточек

1517 90 990 0
және даярланғандық модификацияланбаған өсімдік майларының қоспасынан және (немесе) олардың фракцияларының
2. Қайта этерификацияланған тазартылған иіссіздендірілген майлар (тоң майлар):
сәйкестік туралы декларация
1) бастапқы қаптамаларда таза салмағы 1 кг-нан аспайтын
1516 20 810 0
бөсімдік майының бір түрі немесе оның фракциясы трансэтерификация процесінен өттіжәне
2) таза салмағы 1 кг-нан асатын ыдыста:
трансестерификацияланған тазартылған дезодорацияланған жүзім тұқымының майы

1516 20 960 2
процессу переэтерификации подвергся один вид растительного масла или его фракции
переэтерифицированное рафинированное дезодорированное масло арахисовое, хлопковое, соевое, подсолнечное, масла прочие,
за исключением масла пальмоядрового, кокосового, рапсового
1516 20 960 8
процессу переэтерификации подвергся один вид растительного масла или его фракции.
К маслам прочим относятся растительные масла и их фракции, предусмотренные Приложением 4 к техническому регламенту Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011) и не указанные в иных пунктах настоящего перечня
переэтерифицированное рафинированное дезодорированное масло пальмоядровое, кокосовое, рапсовое

1516 20 960 2
бөсімдік майының бір түрі немесе оның фракциялары трансэтерификация процесінен өтті
қайта этерификацияланған тазартылған иіссіздендірілген жержаңғақ майы, мақта, соя, күнбағыс, майлар өзгелері, мұнайды қоспағанда пальмядролық, кокос, рапстық
1516 20 960 8
бөсімдік майының бір түрі немесе оның фракциялары трансэтерификация процесінен өтті. К майларм өзгелерм өсімдік майлары және олардың фракциялары жатады, көзделген Қосымшам 4 Кеден одағының "Май және тоң май өнімдеріне арналған техникалық регламент" техникалық регламентіне (КО ТР 024/2011) және емес көрсетілген осы тізбенің өзге тармақтарында
переэтерификацияланған тазартылған иіссіздендірілген пальма дәнінің майы, кокос, рапс

1516 20 980 8
процессу переэтерификации подвергся один вид растительного масла или его фракции
3) переэтерифицированные рафинированные дезодорированные растительные масла
1517 90 100 0
1517 90 990 0
процессу переэтерификации подверглись два и более вида растительных масел или их фракций
3. Масла (жиры) гидрогенизированные рафинированные дезодорированные:
декларация о соответствии
1) в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1516 20 810 0
процессу гидрогенизации подвергся один вид растительного масла или его фракции
2) в таре нетто-массой более 1 кг:
гидрогенизированное рафинированное дезодорированное масло хлопковое
1516 20 960 1
процессу гидрогенизации подвергся один вид растительного масла или его фракции
гидрогенизированное рафинированное дезодорированное масло из виноградных косточек
1516 20 960 2
процессу гидрогенизации подвергся один вид растительного масла или его фракции
гидрогенизированное рафинированное дезодорированное масло арахисовое, соевое или подсолнечное, масла прочие,
за исключением масел пальмоядрового, кокосового, рапсового
1516 20 960 8
процессу гидрогенизации подвергся один вид растительного масла или его фракции.
К маслам прочим относятся растительные масла и их фракции, предусмотренные Приложением 4 к техническому регламенту Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011) и не указанные в иных пунктах настоящего перечня
гидрогенизированное рафинированное дезодорированное масло пальмоядровое, кокосовое, рапсовое

1516 20 980 8
бөсімдік майының бір түрі немесе оның фракциялары трансэтерификация процесінен өтті
3) қайта этерификацияланған тазартылған иіссіздендірілген өсімдік майлары
1517 90 100 0
1517 90 990 0
бтрансэтерификация процесі екі немесе одан да көп түрге ұшырадыа өсімдік майларының немесе олардың фракцияларының
3. Сутектендірілген тазартылған иіссіздендірілген майлар (тоң майлар):
сәйкестік туралы декларация
1) бастапқы қаптамаларда таза салмағы 1 кг-нан аспайтын
1516 20 810 0
бөсімдік майының бір түрі немесе оның фракциялары гидрлеу процесінен өтті
2) таза салмағы 1 кг-нан асатын ыдыста:
сутектендірілген тазартылған иіссіздендірілген мақта майы
1516 20 960 1
бөсімдік майының бір түрі немесе оның фракциялары гидрлеу процесінен өтті
гидрленген тазартылған дезодорацияланған жүзім тұқымының майы
1516 20 960 2
бөсімдік майының бір түрі немесе оның фракциялары гидрлеу процесінен өтті
гидрогенделген тазартылған иіссіздендірілген жержаңғақ майы, соя немесе күнбағыс, майлар өзгелері, пальма дәнінің, кокос, рапс майларын қоспағанда
1516 20 960 8
бөсімдік майының бір түрі немесе оның фракциялары гидрлеу процесінен өтті. К майларм өзгелерм өсімдік майлары және олардың туындылары жатады фракциялар, көзделген Қосымшам 4 Кеден одағының "Май және тоң май өнімдеріне арналған техникалық регламент" техникалық регламентіне (КО ТР 024/2011) және емес көрсетілген осы тізбенің өзге тармақтарында
гидрогенделген тазартылған дезодорацияланған пальма дәнінің майы, кокос, рапс

1516 20 980 8
процессу гидрогенизации подвергся один вид растительного масла или его фракции
3) гидрогенизированные рафинированные дезодорированные растительные масла
1517 90 100 0
1517 90 990 0
процессу гидрогенизации подверглись два и более вида растительных масел или их фракций
4. Маргарины
1517 10 100 0
1517 10 900 0
1517 90 100 0
1517 90 930 0
1517 90 990 0
декларация о соответствии
5. Спреды растительно-жировые и смеси топленые растительно-жировые
1517 90 100 0
1517 90 990 0
декларация о соответствии
6. Спреды растительно-сливочные и смеси топленые растительно-сливочные
2106 90 980 4
декларация о соответствии
7. Жиры специального назначения,
в том числе жиры кулинарные, кондитерские, хлебопекарные
1516 20 810 0
1516 20 960 8
1516 20 980 8
декларация о соответствии
изготовленные из одного вида растительного масла и (или) его фракции
1517 90 100 0
1517 90 930 0
1517 90 990 0
декларация о соответствии
изготовленные из смеси двух и более видов растительных масел и (или) их фракций в различных соотношениях
8. Заменители молочного жира
1516 20 810 0
1516 20 960 8
1516 20 980 8
декларация о соответствии
изготовленные из одного вида растительного масла и (или) его фракции
1517 90 100 0

1516 20 980 8
бөсімдік майының бір түрі немесе оның фракциялары гидрлеу процесінен өтті
3) сутектендірілген тазартылған иіссіздендірілген өсімдік майлары
1517 90 100 0
1517 90 990 0
бгидрлеу процесі екі немесе одан да көп процестен өтті түріа өсімдік майларының немесе олардың фракцияларының
4. Маргариндер
1517 10 100 0
1517 10 900 0
1517 90 100 0
1517 90 930 0
1517 90 990 0
сәйкестік туралы декларация
5. Спредтер раститивті-майлы және ерітілген қоспаларөсімдік-майлы дақылдар
1517 90 100 0
1517 90 990 0
сәйкестік туралы декларация
6. Өсімдік-кілегей спредтері және ерітілген өсімдік-кілегей қоспалары
2106 90 980 4
сәйкестік туралы декларация
7. Арнайы мақсаттағы майлар, оның ішінде аспаздық, кондитерлік, наубайханалық майлар
1516 20 810 0
1516 20 960 8
1516 20 980 8
сәйкестік туралы декларация
жәнеототбарланған өсімдік майының бір түрінен және (немесе) оның фракциялары
1517 90 100 0
1517 90 930 0
1517 90 990 0
сәйкестік туралы декларация
дайындалған -дан қоспалар екі және одан да көп түрлер өсімдік майлар мен (немесе) олардың фракциялары әртүрлі арақатынастарда
8. Сүт майын алмастырғыштар
1516 20 810 0
1516 20 960 8
1516 20 980 8
сәйкестік туралы декларация
дайындалған өсімдік майының бір түрінен және (немесе) оның фракциялары
1517 90 100 0

1517 90 990 0
декларация о соответствии
изготовленные из смеси двух и более видов растительных масел и (или) их фракций в различных соотношениях
9. Эквиваленты масла какао
1517 90 990 0
декларация о соответствии
изготовленные из смеси немодифицированных растительных масел (иллипе (борнео, тенгкаванг), пальмового, сал, ши, кокум, из ядер манго) и (или) их фракций
10. Улучшители масла какао
SOS-типа
1517 90 990 0
декларация о соответствии
изготовленные из смеси немодифицированных растительных масел (иллипе (борнео, тенгкаванг), пальмового, сал, ши, кокум, из ядер манго) и (или) их фракций

1517 90 990 0
сәйкестік туралы декларация
дайындалған -дан қоспалар екі және одан да көп түрлер өсімдік майлар мен (немесе) олардың фракциялары әртүрлі арақатынастарда
9. Какао майының баламалары
1517 90 990 0
сәйкестік туралы декларация
дайындалған модификацияланбаған өсімдік майларының қоспасынан (иллипе (борнео, тенгкаванг), пальма, май, ши, кокум, манго дәндерінен) және (немесе) олардың фракцияларының
10. Какао майын жақсартқыштар SOS типті
1517 90 990 0
сәйкестік туралы декларация
дайындалған модификацияланбаған өсімдік майларының қоспасынан (иллипе (борнео, тенгкаванг), пальма, май, ши, кокум, манго дәндерінен) және (немесе) олардың фракцияларының

11. Заменители масла какао
POP-типа
1516 20 980 1
декларация о соответствии
изготовленные из одного вида растительного масла и (или) его фракции
1517 90 990 0
декларация о соответствии
изготовленные из смеси двух и более видов растительных масел и (или) их фракций в различных соотношениях
12. Заменители масла какао нетемперируемые нелауринового типа
1516 20 980 1
декларация о соответствии
изготовленные из одного вида растительного масла и (или) его фракции

11. Какао майының алмастырғыштары POP типті
1516 20 980 1
сәйкестік туралы декларация
дайындалған өсімдік майының бір түрінен және (немесе) оның фракциялары
1517 90 990 0
сәйкестік туралы декларация
дайындалған екі және одан да көп түрлердің қоспасынан өсімдік майлар мен (немесе) олардың фракциялары әртүрлі арақатынастарда
12. Лауриндік емес үлгідегі, қалыпқа келтірілмейтін какао майының алмастырғыштары
1516 20 980 1
сәйкестік туралы декларация
дайындалған өсімдік майының бір түрінен және (немесе) оның фракциялары

1517 90 990 0
декларация о соответствии
изготовленные из смеси двух и более видов растительных масел и (или) их фракций в различных соотношениях
13. Заменители масла какао нетемперируемые лауринового типа
1516 20 980 1
декларация о соответствии
изготовленные из одного вида растительного масла и (или) его фракции
1517 90 990 0
декларация о соответствии
изготовленные из смеси двух и более видов растительных масел и (или) их фракций
14. Заменители масла какао нетемперируемые смешанного типа

1517 90 990 0
сәйкестік туралы декларация
дайындалған екі және одан да көп түрлердің қоспасынан өсімдік майлар мен (немесе) олардың фракциялары әртүрлі арақатынастарда
13. Темперленбейтін лаурин түріндегі какао майының алмастырғыштары
1516 20 980 1
сәйкестік туралы декларация
дайындалған өсімдік майының бір түрінен және (немесе) оның фракциялары
1517 90 990 0
сәйкестік туралы декларация
дайындалған өсімдік майларының екі немесе одан да көп түрлерінің қоспасынан және (немесе) олардың фракцияларының
14. Темперленбейтін аралас түрдегі какао майының алмастырғыштары

19. Глицерин дистиллированный
2905 45 000 9
декларация о соответствии
II. Непищевая масложировая продукция
20. Глицерин натуральный сырой
1520 00 000 0
декларация о соответствии
21. Мыло хозяйственное
3401 19 000 0
3401 20 100 0
3401 20 900 0
декларация о соответствии
Примечания:
1. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как наименованием продукции, так и кодом ТН ВЭД ЕАЭС (с учетом примечаний, приведенных в графе 4).

19. Тазартылған глицерин
2905 45 000 9
сәйкестік туралы декларация
II. Тағамдық емес май-тоң май өнімдері
20. Табиғи шикі глицерин
1520 00 000 0
сәйкестік туралы декларация
21. Шаруашылық сабыны
3401 19 000 0
3401 20 100 0
3401 20 900 0
сәйкестік туралы декларация
Ескертпелер: 1. Осы тізбені қолдану мақсаттары үшін қажет басшылыққа алу өнімнің атауымен де, кодымен де ЕАЭО СЭҚ ТН (4-бағанда келтірілген ескертулерді ескере отырып).

2. Требование о представлении таможенным органам указанного в настоящем перечне документа об оценке соответствия (сведений о документе об оценке соответствия) требованиям технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011) применяется в отношении масложировой продукции, выпускаемой в обращение на таможенной территории Евразийского экономического союза, и не применяется в отношении:
а) масложировой продукции, полученной в процессе непромышленного изготовления, за исключением масла растительного (понятие "непромышленное изготовление" используется в значении, установленном в техническом регламенте Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011));
б) непищевой масложировой продукции, за исключением глицерина натурального сырого и мыла хозяйственного;
в) пищевой масложировой продукции нового вида и специализированной пищевой масложировой продукции (понятия "пищевая продукция нового вида" и "специализированная пищевая масложировая продукция" используются в значениях, установленных в техническом регламенте Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011)).

2. Кеден органдарына осы тізбеде көрсетілген сәйкестікті растау туралы құжатты ұсыну туралы талап (сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер) Кеден одағының "Техникалық регламент" техникалық регламентінің талаптарына май және тоң май өнімдеріне" (КО ТР 024/2011) айналысқа шығарылатын май және тоң май өнімдеріне қатысты қолданылады еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында және мыналарға қатысты қолданылмайды:
а) өнеркәсіптік емес дайындау процесінде алынған май-тоң май өнімдері, өсімдік майын қоспағанда (түсіне "өнеркәсіптік емес дайындау" мағынасында қолданылады, орнатылғансаны кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінде (КО ТР 021/2011));
б) табиғи шикі глицерин мен шаруашылық сабынын қоспағанда, тағамдық емес май және тоң май өнімдері;
в) тағамдық май-тоң май өнімдерінің жаңа түрінің және мамандандырылған тағамдық май-тоң май өнімдерінің (ұғымдарымен "жаңа түрдегі тамақ өнімдері" және "мамандандырылған тағамдық май және тоң май өнімдері" пайдаланамынмағыналары бойынша, белгіленгеных кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінде (КО ТР 021/2011)).