О внесении изменений в приложения № 2 и 4 к Порядку заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 июня 2024 года № 73
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в приложения № 2 и 4 к Порядку заполнения декларации на товары, утвержденному Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Султанов
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 июня 2024 г. № 73
ИЗМЕНЕНИЯ,

Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне № 2 және 4-қосымшаларға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 25 маусымдағы № 73 шешімі
Еуразиялық экономикалық одағының Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1. 2010 жылғы 20 мамырдағы Кеден одағы комиссиясының № 257-шешімімен бекітілген тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне № 2 және 4-қосымшаларға қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасы төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
Б. Сұлтанов
2024 жылғы 25 маусымдағы
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
№ 73 шешіміне
ҚОСЫМША

вносимые в приложения № 2 и 4 к Порядку заполнения
декларации на товары
1. В приложении № 2 к указанному Порядку:
а) в разделе I:
после позиции с кодом 8414 30 ТН ВЭД ЕАЭС дополнить позицией следующего содержания:
"8414 40,
8414 80
компрессоры, насосы
идентификационный номер (серийный заводской номер) либо информация об отсутствии такого номера";
позицию с кодами 8418 10 200 1, 8418 10 800 1, 8418 10 900 0, 8418 21, 8418 29 000 0, 8418 30 200 1, 8418 30 800 1 ТН ВЭД ЕАЭС в графе 1 дополнить кодами ", 8418 40 200 1, 8418 40 800 1" ТН ВЭД ЕАЭС;

Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне № 2 және 4-қосымшаларға енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген тәртіпке № 2-қосымшада:
а) I-бөлімде:
ЕАЭО СЭҚ ТН 8414 30 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"8414 40,
8414 80
компрессорлар, сорғылар
сәйкестендіру нөмірі (сериялық зауыт нөмірі) немесе мұндай нөмірдің жоқтығы туралы ақпарат";
1 бағандағы 8418 10 200 1, 8418 10 800 1, 8418 10 900 0, 8418 21, 8418 29 000 0, 8418 30 200 1, 8418 30 800 1 ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары бар позиция ", 8418 40 200 1, 8418 40 800 1" ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарымен толықтырылсын;

8701 23 901,
8701 24 101 0,
8701 24 901,
8701 29 101,
8701 29 901
тягачи седельные
марка, модель
момент выпуска
модель, номер двигателя
номер шасси (рамы)
номер кузова (кабины)
мощность двигателя (л.с., кВт)
рабочий объем двигателя (см3)
тип двигателя
экологический класс";
после позиции с кодом 9019 10 900 1 ТН ВЭД ЕАЭС дополнить позициями следующего содержания:
"9022
аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучения
идентификационный номер (серийный заводской номер) либо информация об отсутствии такого номера
9026
приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов
идентификационный номер (серийный заводской номер) либо информация об отсутствии такого номера
9027
приборы и аппаратура для физического или химического анализа, приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные, приборы и аппаратура для измерения или контроля количества тепла, звука или света, микротомы
идентификационный номер (серийный заводской номер) либо информация об отсутствии такого номера
9030 10 000 0
приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений
идентификационный номер (серийный заводской номер) либо информация об отсутствии такого номера";
б) в разделе II позиции с кодами 8414 40, 8414 80, 8418 40 200 1, 8418 40 800 1, 8606, 8701 (кроме 8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901), 8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901, 9022, 9026, 9027, 9030 10 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС исключить;
в) в разделе III:
позицию с кодом 8414 40 (кроме 8414 40 900 0) ТН ВЭД ЕАЭС исключить;
в позиции с кодом 8414 40 900 0 ТН ВЭД ЕАЭС в графе 3 слова "идентификационный номер (серийный заводской номер) либо информация об отсутствии такого номера" исключить;
позицию с кодом 8414 80 (кроме 8414 80 510 0) ТН ВЭД ЕАЭС исключить;
в позиции с кодом 8414 80 510 0 ТН ВЭД ЕАЭС в графе 3 слова "идентификационный номер (серийный заводской номер) либо информация об отсутствии такого номера" исключить;
в позиции с кодом 8418 40 (кроме 8418 40 200 1, 8418 40 800 1) ТН ВЭД ЕАЭС в графе 1 слова "(кроме 8418 40 200 1, 8418 40 800 1)" исключить;
позицию с кодами 8418 40 200 1, 8418 40 800 1 ТН ВЭД ЕАЭС исключить;

8701 23 901,
8701 24 101 0,
8701 24 901,
8701 29 101,
8701 29 901
ершікті тартқыш
маркасы, моделі
шығару уақыты
модель, қозғалтқыш нөмірі
шасси нөмірі (рамалар)
шанақ (кабинаның) нөмірі
қозғалтқыш қуаты (а. к., кВт)
қозғалтқыштың жұмыс көлемі (см3)
қозғалтқыш түрі
экологиялық класс";
9019 10 900 1 ЕАЭО СЭҚ ТН коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"9022
рентген, альфа, бета немесе гамма-сәулеленуді қолдануға негізделген аппаратура
сәйкестендіру нөмірі (сериялық зауыт нөмірі) немесе мұндай нөмірдің жоқтығы туралы ақпарат
9026
сұйықтықтардың немесе газдардың шығынын, деңгейін, қысымын немесе басқа да өзгермелі сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура
сәйкестендіру нөмірі (сериялық зауыт нөмірі) немесе мұндай нөмірдің жоқтығы туралы ақпарат
9027
физикалық немесе химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура, тұтқырлықты, кеуектілікті, кеңеюді, беттік керілуді өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура немесе ұқсас, жылу, дыбыс, микротомдар немесе жарық мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура
сәйкестендіру нөмірі (сериялық зауыт нөмірі) немесе мұндай нөмірдің жоқтығы туралы ақпарат
9030 10 000 0
иондаушы сәулеленуді анықтауға немесе өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура
сәйкестендіру нөмірі (сериялық зауыт нөмірі) немесе мұндай нөмірдің жоқтығы туралы ақпарат";
б) II-бөлімде 8414 40, 8414 80, 8418 40 200 1, 8418 40 800 1, 8606, 8701 (8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901 қоспағанда), 8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901, 9022, 9026, 9027, 9030 10 000 0 ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары бар позициялар алынып тасталсын;
в) III-бөлімде:
8414 40 ЕАЭО СЭҚ ТН (8414 40 900 0 қоспағанда) коды бар позиция алынып тасталсын;
8414 40 900 0 ЕАЭО СЭҚ ТН коды бар позицияда 3-бағанда "сәйкестендіру нөмірі (сериялық зауыт нөмірі) немесе мұндай нөмірдің жоқтығы туралы ақпарат" деген сөздер алынып тасталсын;
8414 80 ЕАЭО СЭҚ ТН (8414 80 510 0 қоспағанда) коды бар позиция алынып тасталсын;
8414 80 510 0 ЕАЭО СЭҚ ТН коды бар позицияда 3-бағанда "сәйкестендіру нөмірі (сериялық зауыт нөмірі) немесе мұндай нөмірдің жоқтығы туралы ақпарат" деген сөздер алынып тасталсын;
8418 40 ЕАЭО СЭҚ ТН (8418 40 200 1, 8418 40 800 1 қоспағанда) коды бар позицияда 1-бағанда "(8418 40 200 1, 8418 40 800 1 қоспағанда)" алынып тасталсын;
8418 40 200 1, 8418 40 800 1 ЕАЭО СЭҚ ТН 8418 кодтары бар позиция алынып тасталсын;

позицию с кодом 8606 (кроме 8606 92 000 0) ТН ВЭД ЕАЭС исключить;
в позиции с кодом 8606 92 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС в графе 3 слова "серийный заводской номер" исключить;
в позиции с кодом 8701 (кроме 8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901) ТН ВЭД ЕАЭС:
в графе 1 слова "(кроме 8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901)" исключить;
в графе 3 слова "марка, модель", "момент выпуска", "модель, номер двигателя", "номер шасси (рамы)" и "номер кузова (кабины)" исключить;
позицию с кодами 8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901 ТН ВЭД ЕАЭС исключить;
позиции с кодами 9022, 9026, 9027, 9030 10 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС исключить;
г) в разделе IV:
позиции с кодами 8414 40, 8414 80, 8418 40 200 1, 8418 40 800 1, 8606, 8701 (кроме 8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901) ТН ВЭД ЕАЭС исключить;
в позиции с кодами 8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901 ТН ВЭД ЕАЭС в графе 3 слова "марка, модель", "момент выпуска", "модель, номер двигателя", "номер шасси (рамы)" и "номер кузова (кабины)", "мощность двигателя (л.с., кВт)", "рабочий объем двигателя (см3)", "тип двигателя" и "экологический класс" исключить;
в позициях с кодами 9022, 9026, 9027 и 9030 10 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС в графе 3 слова "идентификационный номер (серийный заводской номер) либо информация об отсутствии такого номера" исключить.
2. В графе 1 раздела II приложения № 4 к указанному Порядку:
в позиции с кодом "4403 (кроме 4403 41 000 0, 4403 42 000 0, 4403 49, 4403 95 000 0, 4403 96 000" цифру "4403 96 000" заменить цифрой "4403 96 000)";
в позиции с кодами 4403 95 000 0, 4403 96 000 ТН ВЭД ЕАЭС код "4403 95 000 0," исключить.

8606 ЕАЭО СЭҚ ТН (8606 92 000 0 қоспағанда) коды бар позиция алынып тасталсын;
8606 92 000 0 ЕАЭО СЭҚ ТН коды бар позицияда 3-бағанда "сериялық зауыттық нөмір" деген сөздер алынып тасталсын;
8701 ЕАЭО СЭҚ ТН (8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901 қоспағанда) коды бар позицияда:
1-бағандағы "(8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901 қоспағанда)" сөздері алынып тасталсын;
3-бағандағы "маркасы, моделі", "шығару уақыты", "моделі, қозғалтқыш нөмірі", "шасси (раманың) нөмірі" және "шанақтың (кабинаның) нөмірі" деген сөздер алынып тасталсын;
8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901 ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары бар позиция алынып тасталсын;
9022, 9026, 9027, 9030 10 000 0 ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары бар позициялар алынып тасталсын;
г) IV-бөлімде:
8414 40, 8414 80, 8418 40 200 1, 8418 40 800 1, 8606, 8701 (8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901 қоспағанда) ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары бар позициялар алынып тасталсын;
8701 21 101, 8701 21 901, 8701 22 101, 8701 22 901, 8701 23 101, 8701 23 901, 8701 24 101 0, 8701 24 901, 8701 29 101, 8701 29 901 ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары бар позицияда 3-бағанда "маркасы, моделі", "шығару уақыты", "модель, қозғалтқыш нөмірі", "шасси (раманың) нөмірі" және "шанақтың (кабинаның) нөмірі", "қозғалтқыштың қуаты (л. с., кВт)", "қозғалтқыштың жұмыс көлемі (см3)", "қозғалтқыш түрі" және "экологиялық сынып" деген сөздер алынып тасталсын;
9022, 9026, 9027 және 9030 10 000 0 ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары бар позицияларда 3-бағанда "сәйкестендіру нөмірі (сериялық зауыт нөмірі) немесе мұндай нөмірдің жоқтығы туралы ақпарат" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Көрсетілген тәртіпке тіркелген № 4-қосымшаның II-бөлімінің 1-бағанында:
"4403 (4403 41 000 0, 4403 42 000 0, 4403 49, 4403 95 000 0, 4403 96 000 қоспағанда" коды бар позицияда "4403 96 000" саны "4403 96 000)" санымен ауыстырылсын;
4403 95 000 0, 4403 96 000 ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары бар позицияда "4403 95 000 0," коды алынып тасталсын.