О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июля 2024 года № 87
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза";
Регламент информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза";
Регламент информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза";
Порядок присоединения к общему процессу "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 июля 2024 г. № 87
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза"
I. Общие положения

"Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін техникалық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 30 шілдедегі № 87 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ұлттық патенттік ведомстволар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 30 шілдедегі
№87 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года (далее – Договор о товарных знаках);
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 г. № 53 "О некоторых вопросах реализации Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года" (далее – Инструкция);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2023 г. № 81 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарт (бұдан әрі – Тауар белгілері туралы шарт);
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шартты іске асырудың кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 18 мамырдағы №53 шешімі (бұдан әрі – Нұсқаулық);
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 20 маусымдағы № 81 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар

4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"лицо, заинтересованное в получении сведений" – физическое или юридическое лицо, а также представитель органов государственной власти государств – членов Союза, заинтересованное в получении сведений из Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза, которое запрашивает и получает сведения на информационном портале Союза;
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, Договором о товарных знаках, Инструкцией и актами органов Союза, касающимися вопросов создания и развития интегрированной информационной системы Союза.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.SP.03, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целями реализации общего процесса являются обеспечение информационной поддержки процедур регистрации, правовой охраны и использования наименований мест происхождения товаров Союза, а также формирование и ведение с использованием информационных ресурсов Евразийской экономической комиссии (далее - Комиссия) в рамках интегрированной информационной системы Союза общего информационного ресурса национальных патентных ведомств государств – членов Союза (далее соответственно – НМПТ Союза, интегрированная информационная система, национальные патентные ведомства, государства-члены) Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить информационное взаимодействие между участниками общего процесса, включая информационное взаимодействие между национальными патентными ведомствами
и между национальными патентными ведомствами и Комиссией;
б) обеспечить условия для формирования и прохождения заявок на НМПТ Союза в соответствии с требованиями, указанными в Договоре о товарных знаках и Инструкции;
в) обеспечить формирование, ведение и использование Единого реестра НМПТ Союза;
г) обеспечить лицам, заинтересованным в получении сведений, доступ к информации, содержащейся в Едином реестре наименований мест происхождения товаров Союза.

4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін төмендегілерді білдіретін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
"мәліметтер алуға мүдделі тұлға" – жеке немесе заңды тұлға, сондай – ақ Одақ тауарлары шығарылған жерлер атауларының бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алуға мүдделі болатын, Одақтың ақпараттық порталынан мәліметтер сұрататын және алатын Одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өкілі;
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартта, Тауар белгілері туралы шартта, Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту мәселелеріне қатысты Одақ органдарының нұсқаулықтары мен актілерінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтық белгіленуі: P.SP.03, 1.0.0 нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процесті іске асырудың мақсаттары Одақ тауарлары шығарылатын жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану рәсімдерін ақпараттық қолдауды қамтамасыз ету, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарының Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі шеңберінде (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттер, Одақтың ТШЖА, интеграцияланған ақпараттық жүйе, ұлттық патенттік ведомстволар) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) ақпараттық ресурстарын пайдалана отырып Одақ тауарлары шығарылатын орындар атауларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына жету үшін келесі міндеттерді шешу қажет:
а) ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы және ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қоса алғанда, жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
б) Тауар белгілері туралы шартта және Нұсқаулықта көрсетілген талаптарға сәйкес Одақтың ТШЖА-ға өтінімдер қалыптастыру және өту үшін жағдайларды қамтамасыз ету;
в) Одақ ТШЖА бірыңғай тізілімін қалыптастыруды, жүргізуді және пайдалануды қамтамасыз ету;
г) мәліметтерді алуға мүдделі тұлғаларға Одақ тауарлары шығарылған жерлер атауларының бірыңғай тізілімінде қамтылған ақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз ету.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурные подразделения Комиссии, отвечающие за создание и ведение тематического раздела
в составе информационного портала Союза и обеспечение опубликования в таком разделе представленных ведомством подачи сведений о заявках на НМПТ Союза (ходатайствах
о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ, зарегистрированных до вступления в силу Договора
о товарных знаках), зарегистрированных НМПТ Союза и свидетельствах
о праве использования НМПТ Союза, включенных или измененных в национальном разделе Единого реестра НМПТ Союза ведомством подачи, и представление национальным патентным ведомствам по их запросу сведений из Единого реестра НМПТ Союза с целью синхронизации содержания национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза, а также отвечающие
за обеспечение на безвозмездной основе доступа к опубликованным на информационном портале Союза сведениям Единого реестра НМПТ Союза
и предоставление сервисов поиска, получения и обработки сведений из Единого реестра НМПТ Союза лицам, заинтересованным в получении таких сведений
P.SP.03.ACT.001
ведомство подачи
уполномоченный орган, выполняющий функции ведомства подачи в соответствии с Договором о товарных знаках и Инструкцией, ответственный за формирование и ведение национального раздела Единого реестра НМПТ Союза и представление в Комиссию для размещения и опубликования на информационном портале Союза и в национальные патентные ведомства следующих видов сведений:
сведения о заявке на НМПТ Союза, включая сведения
о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза до принятия решения о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза;
сведения о ходатайствах о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ, зарегистрированных до вступления в силу Договора о товарных знаках;
ссведения об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или сведения о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной;
сведения о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза;
сведения о внесении изменений в опубликованные сведения Единого реестра НМПТ Союза;
сведения о продлении срока действия или прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза
в Едином реестре НМПТ Союза;
а также ответственный за запрос и получение от национальных патентных ведомств сведений о сумме пошлины за регистрацию
и (или) выдачу свидетельства
о праве использования НМПТ Союза и платежных реквизитов для уплаты этой пошлины и, при необходимости, за запрос
и получение от национальных патентных ведомств сведений о подтверждении уплаты пошлин (или об отсутствии таких сведений, или
о неполной уплате пошлин),
и представляющий национальным патентным ведомствам по запросу сведения о документе, прилагаемом к заявке на НМПТ Союза, или сведения об ином виде прилагаемого документа

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың ақпараттық порталының құрамында тақырыптық бөлім құруға және жүргізуге және осындай бөлімде ведомство ұсынған Одақтың ТШЖА-ға өтінімдері (тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхаттар) туралы, Одақтың тіркелген ТШЖА-сы және Одақтың ТШЖА-сын пайдалану құқығы туралы куәліктер туралы мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етуге жауапты Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімінде енгізілген немесе өзгертілген, Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің Ұлттық бөлімдерінің мазмұнын үндестіру мақсатында Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтерді, сондай-ақ Одақтың ақпараттық порталында жарияланған Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өтеусіз негізде қол жеткізуді қамтамасыз етуге және Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен мәліметтерді іздеу, алу және өңдеу сервистерін осындай мәліметтерді алуға мүдделі адамдарға ұсынуға, ұлттық патенттік ведомстволарға олардың сұратуы бойынша ұсынуға жауапты Комиссияның құрылымдық бөлімшелері
P.SP.03.ACT.001
беру ведомствосы
Тауар белгілері туралы шартқа және Нұсқаулыққа сәйкес беру ведомствосының функцияларын орындайтын, Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімін қалыптастыруға және жүргізуге және Одақтың ақпараттық порталында және Ұлттық патенттік ведомстволарға орналастыру және жариялау үшін комиссияға мынадай мәліметтерді: Одақтың ТШЖА тіркеу туралы шешім қабылданғанға дейін Одақтың ТШЖА өтініміне өзгерістер енгізу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді қоса алғанда, Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді; тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхаттар туралы мәліметтерді; Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы мәліметтерді немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді; Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Тшжа одақты тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы мәліметтерді; Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жарияланған мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді; Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту немесе қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді ұсынуға жауапты; сондай-ақ сұрау салуға және ұлттық патенттік ведомстволардан Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелерін тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді алуға және қажет болған жағдайда ұлттық патенттік ведомстволардан баждардың төленгенін растау туралы (немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы) мәліметтерді сұратқаны және алғаны үшін жауапты және сұрау салу бойынша Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжат туралы мәліметтерді немесе қоса беріліп отырған құжаттың өзге де түрі туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға табыс етуге жауапты уәкілетті орган

P.SP.03.ACT.002
национальное патентное ведомство
уполномоченный орган, выполняющий функции национального патентного ведомства в соответствии
с Договором о товарных знаках и Инструкцией, ответственный за представление ведомствам подачи по их запросу сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
и платежных реквизитов для уплаты этой пошлины, а также сведений о подтверждении уплаты пошлин (или об отсутствии таких сведений, или о неполной уплате пошлин), получающий от ведомств подачи сведения
о заявках на НМПТ Союза (ходатайствах о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ, зарегистрированных до вступления в силу Договора
о товарных знаках), зарегистрированных НМПТ Союза и свидетельствах
о праве использования НМПТ Союза, включенных или измененных в национальных разделах Единого реестра НМПТ Союза ведомствами подачи, запрашивающий
у Комиссии и получающий сведения из Единого реестра НМПТ Союза, а также запрашивающий у ведомства подачи сведения о документе, прилагаемом к заявке на НМПТ Союза, или ином виде прилагаемого документа с целью синхронизации содержания национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза
P.SP.03.ACT.003
лицо, заинтересованное в получении сведений
физическое или юридическое лицо, а также представитель органов государственной власти государств-членов, заинтересованное в получении сведений из Единого реестра НМПТ Союза, которое запрашивает и получает сведения на информационном портале Союза о заявках на НМПТ Союза, зарегистрированных НМПТ Союза и (или) свидетельствах о праве использования НМПТ Союза
P.SP.03.ACT.004
заявитель
физическое или юридическое лицо, подавшее заявку на наименование места происхождения товара Союза
в ведомство подачи, в том числе представитель указанного лица, включая патентного поверенного, зарегистрированного
в ведомстве подачи,
в соответствии
с международными договорами
и законодательством государства ведомства подачи. Информационное взаимодействие между заявителем и ведомством подачи, заявителем
и национальным патентным ведомством осуществляется за рамками общего процесса посредством реализации, доработки, настройки и (или) применения в рамках национальных сегментов интегрированной системы электронных сервисов, обеспечивающих указанное информационное взаимодействие, в случаях, предусмотренных законодательством государств-членов.
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры представления сведений при регистрации НМПТ и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза;
б) процедуры внесения изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза;
в) процедуры получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза, а также документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов;
г) процедуры представления сведений из Единого реестра НМПТ Союза.

P.SP.03.ACT.002
ұлттық патенттік ведомство
ұлттық патенттік ведомствоның функцияларын Тауар белгілері туралы шартқа және Нұсқаулыққа сәйкес орындайтын, ведомстволарға олардың сұратуы бойынша Одақтың ТШЖА-ны және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелерін тіркеу және (немесе) пайдалану құқығы туралы куәлікті бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді, сондай-ақ Одақтың ТШЖА тіркелген Одақтың ТШЖА-ға өтінімдер туралы мәліметтер (Тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхаттар) беру ведомствосынан алынатын баждарды төлеуді растау туралы (немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе баждардың толық төленбегені туралы) мәліметтерді және Комиссиядан сұрататын және Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен мәліметтер алатын, сондай-ақ мәліметтер беру ведомствосынан Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін немесе Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінің мазмұнын үндестіру мақсатында өзге де түрде қоса берілетін құжат туралы сұрататын беру ведомстволарының Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдеріне енгізілген немесе өзгертілген Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтерді ұсынуға жауапты уәкілетті орган
P.SP.03.ACT.003
мәліметтерді алуға мүдделі тұлға
жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алуға мүдделі мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өкілі, ол Одақтың ТШЖА-ға өтінімдер, Одақтың тіркелген ТШЖА-сы және (немесе) Одақтың ТШЖА-ны пайдалану құқығы туралы куәліктері туралы Одақтың ақпараттық порталынан мәліметтерді сұратады және алады)
P.SP.03.ACT.004
өтініш беруші
халықаралық шарттарға және беру ведомствосы мемлекетінің заңнамасына сәйкес беру ведомствосында тіркелген патенттік сенім білдірілген өкілді қоса алғанда, беру ведомствосына Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінім берген жеке немесе заңды тұлға, оның ішінде аталған тұлғаның өкілі. Өтініш беруші мен беру ведомствосы, өтініш беруші мен ұлттық патенттік ведомство арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл мүше мемлекеттердің заңнамасында көзделген жағдайларда көрсетілген ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ететін электрондық сервистердің интеграцияланған жүйесінің ұлттық сегменттері шеңберінде іске асыру, пысықтау, баптау және (немесе) қолдану арқылы жалпы процесс шеңберінен тыс жүзеге асырылады.
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс мақсатына қарай топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдереді:
а) ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімі;
б) Одақ ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу рәсімдері;
в) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті, сондай-ақ Одақтың ТШЖА өтініміне қоса берілетін құжаттарды немесе қоса беріліп отырған құжаттардың өзге де түрлерін тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдері;
г) Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдері.

11. В рамках процедур представления сведений при регистрации НМПТ и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза, а также в рамках процедур внесения изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза Комиссия обеспечивает опубликование и актуализацию на информационном портале Союза сведений о заявках на НМПТ Союза или ходатайствах о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ (в случае если регистрации НМПТ произошла до вступления в силу Договора о товарных знаках), а также сведений национальных разделов (по государствам-членам) Единого реестра НМПТ Союза, содержащих сведения о зарегистрированных НМПТ Союза и свидетельствах о праве использования НМПТ Союза, на основании полученных от ведомств подачи сведений и информации об изменении таких сведений. Ведомства подачи также направляют опубликованные на информационном портале Союза сведения о заявках на НМПТ Союза, зарегистрированных НМПТ Союза, и свидетельствах о праве использования НМПТ Союза, включенных или измененных в национальных разделах Единого реестра НМПТ Союза, в национальные патентные ведомства.
При получении ведомством подачи заявки на НМПТ Союза от заявителя, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений при регистрации НМПТ и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза:
представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза;
представление сведений о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза;
представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза;
представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной.
При получении от заявителя ведомством подачи заявления о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза, заявления о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза или в случае прекращения действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур внесения изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза:
представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза;
представление сведений о продлении в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза;
представление сведений о прекращении в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза.
При необходимости получения ведомством подачи от национальных патентных ведомств сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и сведений о платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины, при необходимости получения ведомством подачи от национальных патентных ведомств подтверждения уплаты пошлин заявителем в целях принятия решения о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза, а также при необходимости получения документов (сведений из документов), прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур получения сведений о пошлинах за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза, а также документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов:
запрос сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины;
запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин;
запрос документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов.
В случае необходимости получения национальными патентными ведомствами документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов, представляемых заявителем в ведомство подачи, информация о которых представляется ведомством подачи в национальные патентные ведомства в рамках процедур общего процесса, ведомство подачи по запросу национальных патентных ведомств представляет соответствующие сведения в рамках процедуры запроса документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов.
С целью синхронизации содержания национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза выполняются процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений из Единого реестра НМПТ Союза.
С целью синхронизации содержания национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза по запросу национальных патентных ведомств Комиссия представляет сведения Единого реестра НМПТ Союза в рамках следующих процедур общего процесса:
запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза;
запрос измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза.
Информационное взаимодействие между национальными патентными ведомствами, включая ведомства подачи, и Комиссией, а также между национальными патентными ведомствами, включая ведомства подачи, осуществляется с использованием интегрированной информационной системы.

11. ТШЖА-ны тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА-ны пайдалану құқығын беру кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері шеңберінде, сондай-ақ Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу рәсімдері шеңберінде Комиссия Одақтың ТШЖА-ға өтінімдер немесе ТШЖА-ны пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхаттар туралы мәліметтерді (егер ТШЖА тіркеу Тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін болған жағдайда), сондай-ақ Одақтың тіркелген ТШЖА және ведомстволардан алынған осындай мәліметтердің өзгергені туралы мәліметтердің және ақпараттың негізінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктер туралы мәліметтерді қамтитын Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің Ұлттық бөлімдерінің (мүше мемлекеттер бойынша) мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды және өзектендіруді қамтамасыз етеді. Беру ведомстволары Одақтың ақпараттық порталында жарияланған Одақтың ТШЖА-ында тіркелген Одақтың ТШЖА-ға берілген өтінімдер және Одақтың ТШЖА бірыңғай тізіліміне енгізілген немесе өзгертілген Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктер туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға жібереді.
Беру ведомствосы өтініш берушіден Одақтың ТШЖА-ға өтінімді алған кезде ТШЖА-ны тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА-ны пайдалану құқығын беру кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдер тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
Одақтың ТШЖА-ға жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақты ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінімнің кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну.
Беру ведомствосы өтініш берушіден Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш, Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш берген кезде немесе Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуы тоқтатылған жағдайда Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу рәсімдер тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну.
Ұлттық патенттік ведомстволардан беру ведомствосының Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді алуы қажет болған кезде, беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомстволардан Одақтың ТШЖА тіркеу туралы шешім қабылдау мақсатында мақсатында өтініш берушінің баждарды төлегенін растауын алу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру қажет болған кезде, сондай-ақ Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін алу қажет болған кезде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті, сондай-ақ Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін тіркегені және (немесе) бергені үшін баждар туралы мәліметтерді алу рәсімінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
баж төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату;
баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату;
Одақ ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін сұрату.
Ұлттық патенттік ведомстволар жалпы процесс рәсімдерінің шеңберінде олар туралы ақпаратты беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомстволарға ұсынатын Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе өтініш беруші беру ведомствосына ұсынатын қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін алу қажет болған жағдайда, ұлттық патенттік ведомстволардың сұрау салуы бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса беріліп отырған құжаттардың өзге де түрлерін сұрау салу рәсімі шеңберінде тиісті мәліметтерді ұсынады.
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінің мазмұнын үндестіру мақсатында Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдер тобына енгізілген жалпы процестің рәсімдері орындалады.
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінің мазмұнын үндестіру мақсатында Комиссия ұлттық патенттік ведомстволардың сұрау салуы бойынша Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтерін жалпы процестің мынадай рәсімдері шеңберінде ұсынады:
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату;
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін сұрату.
Беру ведомстволарын қоса алғанда, ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы, сондай-ақ беру ведомстволарын қоса алғанда, ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл интеграцияланған ақпараттық жүйе пайдаланыла отырып жүзеге асырылады.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур представления сведений при регистрации НМПТ
и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза
15. Выполнение процедур представления сведений при регистрации НМПТ и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (P.SP.03.PGR.001) начинается при подаче заявителем в ведомство подачи заявки на регистрацию и предоставление права использования НМПТ Союза или заявки на предоставление права использования зарегистрированного НМПТ Союза (далее – заявка на НМПТ Союза), или ходатайства о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ, зарегистрированного до вступления в силу Договора о товарных знаках.
При получении ведомством подачи заявки на НМПТ Союза либо ходатайства о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ (в случае если регистрации НМПТ произошла до вступления в силу Договора о товарных знаках) и при условии соответствия указанной заявки (ходатайства) требованиям, установленным Договором о товарных знаках и Инструкцией, в том числе по результатам устранения имеющихся недостатков в оформлении заявки на НМПТ Союза (хадатайстве) и прилагаемых к ней документов, выполняется процедура "Представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.001), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет сведения о заявке на НМПТ Союза (ходатайстве о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ) в национальные патентные ведомства государств-членов и в Комиссию для опубликования таких сведений на информационном портале Союза.
При получении ведомством подачи до принятия решения о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза ходатайства о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза и при принятии решения о его удовлетворении выполняется процедура "Представление сведений о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.002), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет в национальные патентные ведомства государств-членов и в Комиссию для опубликования на информационном портале Союза сведения о внесении в заявку на НМПТ изменений, предусмотренных Инструкцией, а также исправлений технического характера.

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Жалпы процесс құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, өз мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процестің рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әр тобы үшін жалпы процестің рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтірілген. Рәсімдердің жалпы схемасы UML графикалық белгісін (бірыңғай модельдеу тілі – Unified Modeling Language) қолдана отырып құрылған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.
4. ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
15. ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау (P.SP.03.PGR.001) өтініш беруші беру ведомствосына Одақтың ТШЖА тіркеуге және пайдалану құқығын беруге өтінім немесе Одақтың тіркелген ТШЖА пайдалану құқығын беруге өтінім (бұдан әрі - Одақтың ТШЖА-ға өтінім) немесе Тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат берген кезде басталады.
Беру ведомствосы Одақтың ТШЖА-ға өтінімді не ТШЖА-ны пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхатты (егер ТШЖА тіркеу Тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін болған жағдайда) және көрсетілген өтінім (өтінішхат) Тауар белгілері туралы шартта және Нұсқаулықта белгіленген талаптарға, оның ішінде Одақтың ТШЖА-ға өтінімді (өтінішхатты) ресімдеуде болған кемшіліктерді жою нәтижелері бойынша сәйкес келуі шартымен және оған қоса берілетін құжаттарды алған кезде "Одақтың ТШЖА-ға жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.001) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА-ға өтінім (ТШЖА-ны пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат) туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына және Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін осындай мәліметтерді Комиссияға ұсынады.
Беру ведомствосы Одақтың ТШЖА тіркеу туралы шешім қабылдағанға дейін және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын бергенге дейін Одақтың ТШЖА-ға өтінімге өзгерістер енгізу туралы өтінішхатты алған кезде және оны қанағаттандыру туралы шешім қабылдаған кезде "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.002) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына және Нұсқаулықта көзделген өзгерістерді ТШЖА-ға өтінімге енгізу туралы мәліметтерді, сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады.

При принятии решения о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза в случае представления заявителем в ведомство подачи в установленный Инструкцией срок документов, подтверждающих уплату пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза в каждое из национальных патентных ведомств государств-членов, включая ведомство подачи, а также при получении и удовлетворении ходатайства о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза в отношении НМПТ, зарегистрированного до вступления в силу Договора о товарных знаках, выполняется процедура "Представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.003), по результатам выполнения которой ведомство подачи включает соответствующие сведения в национальный раздел Единого реестра НМПТ Союза и направляет их в Комиссию для опубликования на информационном портале Союза, а также представляет такие сведения в национальные патентные ведомства государств-членов.
В случае принятии по результатам экспертизы заявки на НМПТ Союза решения об отказе в регистрации НМПТ Союза и (или) в предоставлении права использования НМПТ Союза или в случае непредставления заявителем документов, подтверждающих уплату в установленный Инструкцией срок пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза (заявка на НМПТ Союза считается отозванной), или в случае получения от национальных патентных ведомств информации о неуплате или неполной уплате пошлин выполняется процедура "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной" (P.SP.03.PRC.004), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства государств-членов и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Комиссии от 30 июля 2024 г. № 87 (далее – Регламент информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией) и с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами при реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Комиссии от 30 июля 2024 г. № 87 (далее – Регламент информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами).

Өтініш беруші Нұсқаулықта белгіленген мерзімде беру ведомствосын қоса алғанда, мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарының әрқайсысына Одақтың ТШЖА тіркегені және (немесе) пайдалану құқығы туралы куәлікті бергені үшін баждардың төленгенін растайтын құжаттарды беру ведомствосына берген жағдайда, Одақтың ТШЖА-ны тіркеу және (немесе) пайдалану құқығы туралы куәлікті Одақтың ТШЖА-ны пайдалану құқығын беру туралы шешім қабылдаған кезде, сондай-ақ, Тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген ТШЖА-ға қатысты Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішті алған және ол қанағаттандырылған кезде, "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.003) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне тиісті мәліметтерді енгізеді және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға жібереді, сондай-ақ осындай мәліметтерді мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына ұсынады.
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге жүргізілген сараптама нәтижелері бойынша Одақтың ТШЖА тіркеуден және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда немесе өтініш беруші Нұсқаулықта белгіленген мерзімде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растайтын құжаттарды ұсынбаған жағдайда (Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынған деп есептеледі), немесе ұлттық патенттік ведомстволардан баждарды төлемеу немесе толық төлемеу туралы ақпарат алынған жағдайда "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын берудан бас тарту туралы немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну рәсімі (P.SP.03.PRC.004) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті мәліметтерді мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады.
Мәліметтерді ұсыну Комиссия Алқасының 2024 жылғы 30 шілдедегі № 87 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ұлттық патенттік ведомстволар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ұлттық патенттік ведомстволар мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) және Комиссия Алқасының 2024 жылғы 30 шілдедегі № 87 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі - Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.

Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Комиссии от 30 июля 2024 г. № 87 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
16. Приведенное описание группы процедур представления сведений при регистрации НМПТ и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур представления сведений при регистрации НМПТ и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при регистрации НМПТ и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при регистрации НМПТ и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.03.PRC.001
представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений
о заявке на НМПТ Союза (ходатайстве о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ) для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи
в национальные патентные ведомства соответствующих сведений
P.SP.03.PRC.002
представление сведений о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений
о внесении в заявку на НМПТ изменений и (или) исправлений технического характера, предусмотренных Инструкцией, до принятия решения о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза, для опубликования таких измененных сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи
в национальные патентные ведомства соответствующих измененных сведений
P.SP.03.PRC.003
представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений
о регистрации НМПТ Союза
в Едином реестре НМПТ
и (или) выдаче свидетельства
о праве использования НМПТ Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи
в национальные патентные ведомства соответствующих сведений

Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Комиссия Алқасының 2024 жылғы 30 шілдедегі № 87 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТЖА пайдалану құқығын беру кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте көрсетілген.
2-cурет. ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. ТШЖА тіркеу кезінде мәліметтерді ұсыну және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
ТШЖА тіркеу кезінде мәліметтерді ұсыну және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.03.PRC.001
Одақтың ТШЖА -ға жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ТШЖА-ға өтінім (ТШЖА-ны пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат) туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға беруіне, сондай-ақ беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға тиісті мәліметтерді беруіне арналған
P.SP.03.PRC.002
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы шешім қабылдағанға дейін ТШЖА-ға өтінімге өзгерістер және (немесе) Нұсқаулықта көзделген техникалық сипаттағы түзетулер енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсынуына, осындай өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауға, сондай-ақ беру ведомствосының тиісті өзгертілген мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға ұсынуына арналған
P.SP.03.PRC.003
Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ТШЖА-ны ТШЖА-ның бірыңғай тізілімінде тіркеу туралы мәліметтерді Комиссияға беруіне және (немесе) Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтерді жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беруіне, сондай-ақ беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға тиісті мәліметтерді беруіне арналған

P.SP.03.PRC.004
представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений об отказе в регистрации НМПТ Союза и (или)
в предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной, для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи в национальные патентные ведомства соответствующих сведений
5. Группа процедур внесения изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза
18. Выполнение процедур внесения изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза (P.SP.03.PGR.002) осуществляется в соответствии с порядком ведения Единого реестра НМПТ Союза, установленного Инструкцией.
При получении ведомством подачи заявления о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза и в случае удовлетворения заявления о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза выполняется процедура "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.005), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит соответствующие изменения в национальный раздел Единого реестра НМПТ Союза, представляет измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза в национальные патентные ведомства государств-членов и в Комиссию для опубликования таких сведений на информационном портале Союза.
При получении ведомством подачи заявления о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза и в случае удовлетворения заявления о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза выполняется процедура "Представление сведений о продлении в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.006), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения о продлении срока действия такого свидетельства в национальный раздел Единого реестра НМПТ Союза и представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства государств-членов и в Комиссию для опубликования на информационном портале Союза.
В случае прекращения правовой охраны наименования места происхождения товара Союза или признания недействительным предоставления правовой охраны наименования места происхождения товара Союза в соответствии с законодательством любого государства-члена выполняется процедура "Представление сведений о прекращении в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.007), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза в национальный раздел Единого реестра НМПТ Союза и представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства государств-членов и в Комиссию для опубликования на информационном портале Союза.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией и Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.

P.SP.03.PRC.004
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) Одақтың ТШЖА-ны пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы немесе осындай мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді Комиссияға беруіне, сондай-ақ беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға тиісті мәліметтерді беруіне арналған
5. Одақ ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу рәсімдерінің тобы
18. Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу (P.SP.03.PGR.002) рәсімдерін орындау Нұсқаулықта белгіленген Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімін жүргізу тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.
Беру ведомствосы Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтінішті алған кезде және Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш қанағаттандырылған жағдайда "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.005) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне тиісті өзгерістер енгізеді, Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына және осындай мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады.
Беру ведомствосы Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтінішті алған кезде және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш қанағаттандырылған жағдайда "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.006) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне осындай куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді енгізеді және Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына және Комиссияға тиісті мәліметтерді ұсынады.
Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын құқықтық қорғау тоқтатылған немесе кез келген мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын құқықтық қорғауды ұсыну жарамсыз деп танылған жағдайда "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.007) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді және Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына және Комиссияға тиісті мәліметтерді ұсынады.
Мәліметтерді ұсыну Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне және Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс.

19. Приведенное описание группы процедур внесения изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур внесения изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур внесения изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур внесения изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.03.PRC.005
представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза
процедура предназначена для представления патентным ведомством в Комиссию сведений об изменениях, относящихся к регистрации НМПТ Союза и предоставлению права использования НМПТ Союза,
и (или) информации
о внесении в такие сведения исправлений технического характера для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи
в национальные патентные ведомства государств-членов соответствующих измененных сведений
P.SP.03.PRC.006
представление сведений о продлении в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений
о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи в национальные патентные ведомства государств-членов соответствующих сведений
P.SP.03.PRC.007
представление сведений о прекращении в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений
о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи в национальные патентные ведомства государств-членов соответствующих сведений
6. Группа процедур получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза, а также документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов
21. Выполнение процедур получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза, а также документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов (P.SP.03.PGR.003) осуществляется в порядке, установленным Инструкцией.

19. Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте көрсетілген.
3-сурет. Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.03.PRC.005
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер ұсыну
рәсім патенттік ведомствоның Комиссияға Одақтың ТШЖА тіркеуге және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беруге қатысты өзгерістер туралы мәліметтерді және (немесе) Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтерді жариялау үшін осындай мәліметтерге техникалық сипаттағы түзетулер енгізу туралы ақпаратты, сондай-ақ беру ведомствосының мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына тиісті өзгертілген мәліметтерді ұсынуға арналған
P.SP.03.PRC.006
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінде Одақ ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті қолдану мерзімін ұзарту туралы мәліметтер ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтерді жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді Комиссияға беруіне, сондай-ақ беру ведомствосының мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына тиісті мәліметтерді ұсынуына арналған
P.SP.03.PRC.007
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінде Одақ ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданысын тоқтату туралы мәліметтер ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтерді жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді Комиссияға беруіне, сондай-ақ беру ведомствосының мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына тиісті мәліметтерді ұсынуына арналған
6. Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті, сондай-ақ Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін тіркегеніне және (немесе) бергеніне баж төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдерінің тобы
21. Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті, сондай-ақ Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін тіркегеніне және (немесе) бергеніне баж төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдерін (P.SP.03.PGR.003) орындау Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.

В течение 5 рабочих дней с даты принятия решения о регистрации НМПТ Союза и предоставлении права использования НМПТ Союза или решения о предоставлении права использования зарегистрированного НМПТ Союза выполняется процедура "Запрос сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.03.PRC.008), по результатам выполнения которой ведомство подачи запрашивает и получает от национального патентного ведомства другого государства-члена сведения о суммах пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и сведений о платежных реквизитах для уплаты этой пошлины для дальнейшего направления таких сведений заявителю в составе уведомления о необходимости уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза в каждое из национальных патентных ведомств (включая ведомство подачи).
При необходимости проверки подтверждения уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза в национальное патентное ведомство другого государства-члена выполняется процедура "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин" (P.SP.03.PRC.009), по результатам выполнения которой ведомство подачи получает по запросу от национального патентного ведомства другого государства-члена сведения о подтверждении уплаты заявителем пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза, или сведений о неполной уплате такой пошлин, или информацию об отсутствии таких сведений.
При необходимости получения национальным патентным ведомством документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов документов, представляемых заявителем в ведомство подачи с целью внесения изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза или продления срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза, выполняется процедура "Запрос документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза или иным видам документов" (P.SP.03.PRC.012), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет по запросу национального патентного ведомства в электронном виде соответствующие сведения из документов (документы) в соответствии с параметрами запроса.
Запрос и представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.

Одақтың ТШЖА тіркеу және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы шешім немесе Одақтың тіркелген ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы шешім қабылданған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде "Баж төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.008) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосынан Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың сомалары туралы мәліметтерді және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) ұлттық патенттік ведомстволардың әрқайсысына (беру ведомствосын қоса алғанда) бергені үшін баж төлеу қажеттігі туралы хабарламаның құрамында өтініш берушіге осындай мәліметтерді кейіннен жіберу үшін осы бажды төлеуге арналған төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұратады және алады.
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына баждардың төленгенін растауды тексеру қажет болған кезде "Баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.009) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы сұрау салу бойынша басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосынан өтініш берушінің Одақтың ТШЖА-ны пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерді немесе осындай баждардың толық төленбегені туралы мәліметтерді немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты алады.
Ұлттық патенттік ведомство Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу немесе Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту мақсатында өтінім беруші беру ведомствосына ұсынатын құжаттардың өзге де түрлерін алу қажет болған кезде "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе құжаттардың өзге де түрлерін сұрату" (P.SP.03.PRC.012) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоның сұрау салуы бойынша электрондық түрде сұрау салу параметрлеріне сәйкес құжаттардан тиісті мәліметтерді (құжаттарды) ұсынады.
Мәліметтерге сұрау салу және оларды ұсыну Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.

22. Описание группы процедур получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза, а также документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов, представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза, а также документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза, а также документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза, а также документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.03.PRC.008
запрос сведений о суммах
и платежных реквизитах для уплаты пошлины
процедура предназначена для получения ведомством подачи от национального патентного ведомства сведений о сумме пошлины за регистрацию
и (или) выдачу свидетельства
о праве использования НМПТ Союза и сведений о платежных реквизитах для уплаты этой пошлины
P.SP.03.PRC.009
запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин
процедура предназначена для получения ведомством подачи от национального патентного ведомства сведений о подтверждении уплаты заявителем пошлины
за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза (или о неполной уплате такой пошлины, или об отсутствии таких сведений)
P.SP.03.PRC.012
запрос документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов
процедура предназначена для получения национальными патентными ведомствами
в электронном виде сведений из прилагаемых к заявке на НМПТ Союза документов, или иного вида документов, представленных заявителем
в ведомство подачи, по запросу через интегрированную систему
7. Группа процедур представления сведений из Единого реестра НМПТ Союза

22. Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті, сондай-ақ Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін тіркегеніне және (немесе) бергеніне баж төлеуге арналған сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдері тобының сипаттамасы 4-суретте келтірілген.
4-сурет. Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті, сондай-ақ Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін тіркегеніне және (немесе) бергеніне баж төлеуге арналған сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті, сондай-ақ Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлеуге арналған сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті, сондай-ақ Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлеуге арналған сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.03.PRC.008
баж төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату
рәсім беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстводан Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді және осы бажды төлеуге арналған төлем деректемелері туралы мәліметтерді алуына арналған
P.SP.03.PRC.009
баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату
рәсім беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстводан өтініш берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растау туралы (немесе мұндай баждың толық төленбегені туралы немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы) мәліметтерді алуына арналған
P.SP.03.PRC.012
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе құжаттардың өзге де түрлерін сұрату
рәсім ұлттық патенттік ведомстволардың Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттардан немесе өтінім беруші сұрау салу бойынша беру ведомствосына ұсынған құжаттардың өзге де түрінен мәліметтерді интеграцияланған жүйе арқылы электрондық түрде алуына арналған
7. Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы

24. Процедуры представления сведений из Единого реестра НМПТ Союза (P.SP.03.PGR.004) выполняются при получении соответствующих запросов от информационных систем национальных патентных ведомств.
В рамках выполнения процедур представления сведений из Единого реестра НМПТ Союза обрабатываются следующие виды запросов от национальных патентных ведомств:
запрос информации о дате и времени последнего Единого реестра НМПТ Союза;
запрос сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза.
Запрос информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза выполняется национальным патентным ведомством в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе национального патентного ведомства сведений национального раздела Единого реестра НМПТ Союза и сведений Единого реестра НМПТ Союза, опубликованных на информационном портале Союза. При осуществлении запроса выполняется процедура "Запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.010).
Запрос измененных в Едином реестре НМПТ Союза сведений выполняется национальным патентным ведомством с целью синхронизации содержания национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза и сведений Единого реестра НМПТ Союза, опубликованных на информационном портале Союза. При выполнении запроса в соответствии с параметрами запроса представляются сведения из Единого реестра НМПТ Союза, добавленные или измененные за период с даты и времени, указанных в запросе, до момента выполнения запроса через интегрированную систему. При осуществлении запроса выполняется процедура "Запрос сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.011).
Представление сведений с целью синхронизации содержания национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
25. Приведенное описание группы процедур представления сведений из Единого реестра НМПТ Союза представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур представления сведений из Единого реестра НМПТ Союза
26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений из Единого реестра НМПТ Союза, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений из Единого реестра НМПТ Союза
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

24. Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдері (P.SP.03.PGR.004) ұлттық патенттік ведомстволардың ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салулар алынған кезде орындалады.
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен мәліметтер беру рәсімдерін орындау шеңберінде ұлттық патенттік ведомстволардан сұратулардың мынадай түрлері өңделеді:
Одақтың ТШЖА соңғы Бірыңғай тізілімінің күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату;
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерді сұрату.
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұратуды ұлттық патенттік ведомство ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық жүйесінде сақталатын ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімінің мәліметтерін және Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің Одақтың ақпараттық порталында жарияланған мәліметтерін синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында ұлттық патенттік ведомство орындайды. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SP.03.PRC.010) рәсімі орындалады.
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерді сұратуды Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінің мазмұнын және Одақтың ақпараттық порталында жарияланған Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтерін үндестіру мақсатында ұлттық патенттік ведомство орындайды. Сұрау салу параметрлеріне сәйкес сұрау салуды орындау кезінде Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап интеграцияланған жүйе арқылы сұрау салуды орындау сәтіне дейінгі кезеңде қосылған немесе өзгертілген мәліметтер ұсынылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.011) рәсімі орындалады.
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінің мазмұнын үндестіру мақсатында мәліметтерді ұсыну Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
25. Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 5-суретте көрсетілген.
5-сурет. Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
26. Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.SP.03.PRC.010
запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза
процедура предназначена для представления информации
о дате и времени обновления сведений Единого реестра НМПТ Союза, опубликованных на информационном портале Союза, по запросам
от национальных патентных ведомств через интегрированную систему
с целью синхронизации содержания национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза
P.SP.03.PRC.011
запрос сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза
процедура предназначена для получения измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза, опубликованных на информационном портале Союза, по запросу через интегрированную систему
с целью синхронизации содержания национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза
V. Информационные объекты общего процесса
27. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.03.BEN.001
заявка на НМПТ Союза
сведения о заявке на регистрацию и предоставление права использования НМПТ Союза или о заявке на предоставление права использования зарегистрированного НМПТ Союза, включающие сведения, необходимые для регистрации НМПТ Союза и предоставления права его использования или для предоставления права использования зарегистрированного НМПТ Союза, или сведения
о ходатайстве о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ
(в случае если регистрации НМПТ произошла до вступления в силу Договора
о товарных знаках)
P.SP.03.BEN.002
НМПТ Союза
сведения о регистрации и (или) о предоставлении права использования НМПТ Союза, включенные ведомством подачи в национальный раздел Единого реестра НМПТ Союза
P.SP.03.BEN.003
сведения о пошлинах
совокупность сведений
о пошлинах, уплачиваемых
за осуществление юридических действий при регистрации, правовой охране
и использовании НМПТ Союза
P.SP.03.BEN.004
сведения о прилагаемом документе
совокупность сведений
о документах, прилагаемых
к заявке на НМПТ Союза,
а также о других видах сведений, представляемых
в рамках общего процесса между участниками общего процесса
VI. Ответственность участников общего процесса
28. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников национальных патентных ведомств – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса

P.SP.03.PRC.010
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
рәсім Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінің мазмұнын үндестіру мақсатында интеграцияланған жүйе арқылы ұлттық патенттік ведомстволардың сұрау салулары бойынша Одақтың ақпараттық порталында жарияланған Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға арналған
P.SP.03.PRC.011
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерді сұрату
рәсім Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінің мазмұнын үндестіру мақсатында интеграцияланған жүйе арқылы сұрау салу бойынша Одақтың ақпараттық порталында жарияланған Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
27. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.03.BEN.001
Одақтың ТШЖА-ға өтінім
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуге және оны пайдалану құқығын беру немесе Одақтың тіркелген ТШЖА-ны пайдалану құқығын беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын Одақтың ТШЖА-ны тіркеуге және пайдалану құқығын беруге арналған өтінім туралы немесе Одақтың тіркелген ТШЖА-ны пайдалану құқығын беруге арналған өтінім туралы мәліметтер немесе ТШЖА-ны пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат туралы мәліметтер (егер ТШЖА-ны тіркеу Тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін болған жағдайда)
P.SP.03.BEN.002
Одақтың ТШЖА
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне беру ведомствосы енгізген Одақтың ТШЖА-ны тіркеу және (немесе) оны пайдалану құқығын беру туралы мәліметтер
P.SP.03.BEN.003
баждар туралы мәліметтер
Одақтың ТШЖА-ны тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану кезінде заңдық әрекеттерді жүзеге асыру үшін төленетін баждар туралы мәліметтер жиынтығы
P.SP.03.BEN.004
қоса берілетін құжат туралы мәліметтер
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттар туралы, сондай-ақ жалпы процеске қатысушылар арасындағы жалпы процесс шеңберінде ұсынылатын мәліметтердің басқа түрлері туралы мәліметтер жиынтығы
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауаптылығы
28. Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге, ал ұлттық патенттік ведомстволардың лауазымды адамдары мен қызметкерлеріне – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары

29. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.002
классификатор валют
классификатор
содержит перечень кодов
и наименований валют (применяется
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень наименований языков и их коды
в соответствии со стандартом ISO 639-1 (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 сентября 2019 г. № 152)
P.CLS.027
классификатор видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности
классификатор
содержит перечень кодов
и наименований видов документов, используемых
в сфере интеллектуальной собственности (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 июля 2021 г. № 92)
P.CLS.051
классификатор видов документов, удостоверяющих личность
классификатор
содержит перечень кодов
и наименований видов документов, удостоверяющих личность (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 г. № 53)
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм хозяйствования
в рамках Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов
и наименований организационно-правовых форм хозяйствования
в рамках Евразийского экономического союза (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 г. № 54)
P.P.SP.03.CLS.001
перечень стран, других административных единиц и межправительственных организаций
в соответствии
с рекомендуемым стандартом Всемирной организации интеллектуальной собственности (ВОИС) ST.3
справочник
содержит перечень кодов
и наименований стран, других административных единиц
и межправительственных организаций
в алфавитной последовательности их кратких наименований
и соответствующие им коды
в соответствии
с рекомендуемым стандартом Всемирной организации интеллектуальной собственности (ВОИС) ST.3
P.P.SP.03.CLS.002
справочник видов юридически значимых действий при регистрации, правовой охране и использовании товарных знаков Евразийского экономического союза, знаков обслуживания Евразийского экономического союза и наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза
справочник
содержит перечень кодов
и наименований видов юридически значимых действий при регистрации, правовой охране
и использовании товарных знаков Евразийского экономического союза, знаков обслуживания Евразийского экономического союза
и наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза
VIII. Процедуры общего процесса

29. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.002
валюталардың сыныптауышы
сыныптауыш
валюталардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.024
тілдердің сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдер атауларының тізбесін және олардың кодтарын қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 152 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.027
зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 27 шілдедегі № 92 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.051
жеке басын куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
жеке басты куәландыратын құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 53 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.054
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандарының сыныптауышы
сыныптауыш
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде шаруашылықтың ұйымдық-құқықтық нысандарының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 54 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.P.SP.03.CLS.001
Дүниежүзілік зияткерлік меншік ұйымының (ДЗМҰ) ST.3 ұсынатын стандартқа сәйкес елдердің, басқа әкімшілік бірліктердің және үкіметаралық ұйымдардың тізбесі
анықтамалық
Дүниежүзілік зияткерлік меншік ұйымының (ДЗМҰ) ST.3 ұсынылған стандартына сәйкес елдердің, басқа әкімшілік бірліктердің және үкіметаралық ұйымдардың кодтары мен атауларының тізбесін, алфавиттік реттегі олардың қысқаша атауларын және оларға сәйкес кодтарды қамтиды
P.P.SP.03.CLS.002
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгілерін және Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану кезіндегі заңдық маңызы бар іс-әрекеттер түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгілерін және Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану кезіндегі заңдық маңызы бар іс-әрекеттер түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процестің рәсімдері

1. Процедуры представления сведений при регистрации НМПТ и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза
Процедура "Представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.001)
30. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.001) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.001)
31. Процедура "Представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.001) выполняется ведомством подачи по результатам рассмотрения заявки на НМПТ Союза (либо при поступлении ходатайства о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ), при соответствии поступивших документов требованиям, установленным Договором о товарных знаках и Инструкцией, а также в случае устранения имеющихся недостатков в оформлении заявки на НМПТ Союза и прилагаемых к ней документов.
32. Первой выполняется операция "Представление сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.001), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза.
33. При поступлении в Комиссию сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.002), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования.
34. В случае успешной обработки представленных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Обеспечение опубликования сведений о заявке на НМПТ Союза на информационном портале Союза" (P.SP.03.OPR.003), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения о заявке на НМПТ Союза.
35. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.004), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
36. После обработки уведомления о результатах обработки сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Представление сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.005), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство другого государства-члена сведения о заявке на НМПТ Союза, опубликованной на информационном портале Союза. Операция "Представление сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.005) выполняется в отношении национальных патентных ведомств всех государств-членов, за исключением государста-члена ведомства подачи.

1. ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Одақтың ТШЖА-ға жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.001) рәсімі
30. "Одақтың ТШЖА-ға жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 6-суретте көрсетілген.
6-сурет. "Одақтың ТШЖА-ға жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
31. "Одақтың ТШЖА-ға жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.001) рәсімін Одақтың ТШЖА-ға өтінімді қарау нәтижелері бойынша (не ТШЖА-ны пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат келіп түскен кезде) келіп түскен құжаттардың Тауар белгілері туралы шартта және Нұсқаулықта белгіленген талаптарға сәйкес келген кезде, сондай-ақ Одақтың ТШЖА-ға өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды ресімдеудегі кемшіліктер жойылған жағдайда беру ведомствосы орындайды.
32. Бірінші болып "Жариялау үшін Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтер ұсыну" (P.SP.03.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді Комиссияға жібереді.
33. Комиссияға жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Жариялау үшін Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдеуді орындайды және жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
34. Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы ұсынылған мәліметтерді жариялау үшін сәтті өңдеген жағдайда "Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету" (P.SP.03.OPR.003) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтер жарияланады.
35. Беру ведомствосына жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
36. Одақтың ТШЖА-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделгеннен кейін жариялау үшін "Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ақпараттық порталында жарияланған Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына жібереді. "Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.005) операциясы беру ведомствосына мүше мемлекетті қоспағанда, барлық мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына қатысты орындалады.

37. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о заявке на НМПТ Союза выполняется операция "Прием и обработка сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.006), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о заявке на НМПТ Союза.
38. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о заявке на НМПТ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.007), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
39. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.001) является обеспечение опубликования на информационном портале Союза сведений о заявке на НМПТ Союза, а также получение национальными патентными ведомствами сведений о такой заявке на НМПТ Союза.
40. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.001), приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.03.OPR.001
представление сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.002
прием и обработка сведений
о заявке на НМПТ Союза для опубликования
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.003
обеспечение опубликования сведений о заявке на НМПТ Союза на информационном портале Союза
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.004
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о заявке на НМПТ Союза для опубликования
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.005
представление сведений о заявке на НМПТ Союза
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.006
прием и обработка сведений
о заявке на НМПТ Союза
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.007
получение уведомления о результатах обработки сведений
о заявке на НМПТ Союза
приведено в таблице 15 настоящих Правил
Таблица 9
Описание операции "Представление сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при установлении соответствия заявки на НМПТ Союза (ходатайства о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ) требованиям, установленным Договором о товарных знаках
и Инструкцией, в том числе, в случае устранения заявителем имеющихся недостатков в оформлении заявки на НМПТ Союза (ходатайства о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ)
и прилагаемых к ней (к нему) документов
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о заявке на НМПТ Союза (ходатайстве о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ) для опубликования
на информационном портале Союза в Комиссию
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о заявке на НМПТ Союза (ходатайстве
о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ) для опубликования на информационном портале Союза представлены в Комиссию
Таблица 10
Описание операции "Прием и обработка сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о заявке на НМПТ Союза для опубликования (операция "Представление сведений о заявке
на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования и обрабатывает их
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией.
При успешном завершении обработки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 11
Описание операции "Обеспечение опубликования сведений о заявке
на НМПТ Союза на информационном портале Союза" (P.SP.03.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.003
2
Наименование операции
обеспечение опубликования сведений о заявке
на НМПТ Союза на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о заявке на НМПТ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование
на информационном портале Союза сведений о заявке на НМПТ Союза
7
Результаты
сведения о заявке на НМПТ Союза опубликованы
на информационном портале Союза
Таблица 12
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.004
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о заявке на НМПТ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о заявке
на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования получено
Таблица 13
Описание операции "Представление сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений о заявке на НМПТ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после обработки исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о заявке на НМПТ Союза для опубликования, содержащего информацию об успешной обработке представленных сведений (операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений
о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.004))
5
Ограничения
сведения о поступившей о заявке на НМПТ Союза представляются в течение 5 рабочих дней с даты опубликования таких сведений на информационном портале Союза. Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов
и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о заявке на НМПТ Союза в национальные патентные ведомства других государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о поступившей заявке на НМПТ Союза представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 14
Описание операции "Прием и обработка сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о заявке на НМПТ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о заявке на НМПТ Союза (операция "Представление сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о заявке на НМПТ Союза и обрабатывает их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном завершении обработки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о заявке на НМПТ Союза с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего успешной обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о поступившей заявке на НМПТ Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 15
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о заявке на НМПТ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о заявке на НМПТ Союза (операция "Прием и обработка сведений
о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о заявке на НМПТ Союза
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о заявке на НМПТ Союза получено
Процедура "Представление сведений о внесении изменений
в заявку на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.002)

37. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдеуді орындайды және Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
38. Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
39. "Одақтың ТШЖА-ға жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.001) рәсімін орындау нәтижесі Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді жариялауды, сондай-ақ ұлттық патенттік ведомстволардың Одақтың ТШЖА-ға осындай өтінім туралы мәліметтерді алуын қамтамасыз ету болып табылады.
40. "Одақтың ТШЖА-ға жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.03.OPR.001
жариялау үшін Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.002
жариялау үшін Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.003
Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.004
жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.005
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.006
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.007
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
9-кесте
"Жариялау үшін Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтер ұсыну" (P.SP.03.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.001
2
Операцияның атауы
жариялау үшін Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА-ға өтінімінің (ТШЖА-ны пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхаттың) Тауар белгілері туралы шартта және Нұсқаулықта белгіленген талаптарға сәйкестігі анықталған кезде, оның ішінде өтініш беруші Одақтың ТШЖА-ға өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды ресімдеуде болған кемшіліктерді (ТШЖА-ны пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхатты) жойған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім (ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат) туралы мәліметтерді Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім (ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтініш) туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
10-кесте
"Жариялау үшін Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.002
2
Операцияның атауы
жариялау үшін Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Жариялау үшін Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтер ұсыну" (P.SP.03.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды өңдейді. Өңдеу сәтті аяқталған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтер жариялау үшін өңделді, ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы беру ведомствосына хабарлама жіберілді
11-кесте
"Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету" (P.SP.03.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.003
2
Операцияның атауы
Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді сәтті өңдеу кезінде орындалады ("Жариялау үшін Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
12-кесте
"Жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.004
2
Операцияның атауы
жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("жариялау үшін Одақ ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
13-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.005
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы ұсынылған мәліметтерді сәтті өңдеу туралы ақпаратты қамтитын мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны өңдегеннен кейін орындалады "Жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.004) (операциясы)
5
Шектеулер
Одақтың келіп түскен ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтер жарияланған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде ұсынылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы келіп түскен мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға жіберілді
14-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.006
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді алған кезде орындалады (операция "Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды өңдейді. Өңдеу сәтті аяқталған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді сәтті өңдеуге сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ға келіп түскен өтінім туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
15-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.007
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама алынды
"Одақтың ТШЖА-ға өтінімге өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.002) рәсімі

41. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.002) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о внесении изменений
в
заявку на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.002)
42. Процедура "Представление сведений о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.002) выполняется при получении ведомством подачи до принятия решения о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза ходатайства о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза и при принятии решения о его удовлетворении.
43. Первой выполняется операция "Представление измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.010), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию измененные сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза.
44. При поступлении в Комиссию измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.011), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования.
45. В случае успешной обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Обеспечение опубликования измененных сведений о заявке на НМПТ Союза на информационном портале Союза" (P.SP.03.OPR.012), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются измененные сведения о заявке на НМПТ Союза.
46. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.013), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке измененных сведений.
47. После обработки полученного уведомления о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Представление измененных сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.014), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство другого государства-члена измененные сведения о заявке на НМПТ Союза. Операция "Представление измененных сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.014) выполняется в отношении национальных патентных ведомств всех государств-членов, за исключением государста-члена ведомства подачи.

41. "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 7-суретте көрсетілген.
7-сурет. "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
42. "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге өзгерістер енгізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.SP.03.PRC.002) рәсімі беру ведомствосы Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА өтініміне өзгерістер енгізу туралы өтінішхатты Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы шешім қабылдағанға дейін алған кезде және оны қанағаттандыру туралы шешім қабылданған кезде орындалады.
43. Бірінші болып "Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.03.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді Комиссияға жібереді.
44. Комиссияға Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтер жариялау үшін келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.011) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
45. Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету" (P.SP.03.OPR.012) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтер жарияланады.
46. Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
47. Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы алынған хабарлама өңделгеннен кейін жариялау үшін "Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.014) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына жібереді. "Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.SP.03.OPR.014) беру ведомствосына мүше мемлекетті қоспағанда, барлық мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына қатысты орындалады.

48. При поступлении в национальное патентное ведомство измененных сведений о заявке на НМПТ Союза выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.015), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает измененные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза.
49. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке измененных сведений о заявке на НМПТ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.016), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
50. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.002) является обеспечение опубликования на информационном портале Союза измененных сведений о заявке на НМПТ Союза, а также получение национальными патентными ведомствами измененных сведений о такой заявке на НМПТ Союза.
51. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.002), приведен в таблице 16.
Таблица 16
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.03.OPR.010
представление измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.011
прием и обработка измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.012
обеспечение опубликования измененных сведений о заявке
на НМПТ Союза
на информационном портале Союза
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.013
получение уведомления
о результатах обработки измененных сведений о заявке
на НМПТ Союза для опубликования
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.014
представление измененных сведений о заявке на НМПТ Союза
приведено в таблице 21 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.015
прием и обработка измененных сведений о заявке на НМПТ Союза
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.016
получение уведомления
о результатах обработки измененных сведений о заявке
на НМПТ Союза
приведено в таблице 23 настоящих Правил
Таблица 17
Описание операции "Представление измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.010
2
Наименование операции
представление измененных сведений о заявке
на НМПТ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при удовлетворении ходатайства
о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза
и внесении запрошенных заявителем изменений
в заявку на НМПТ Союза
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель направляет измененные сведения
о заявке на НМПТ Союза в Комиссию для опубликования на информационном портале Союза
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
измененные сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза представлены в Комиссию
Таблица 18
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.011
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования (операция "Представление сведений
о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает измененные сведения
о заявке на НМПТ Союза для опубликования
и обрабатывает их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном завершении обработки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего изменению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
измененные сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 19
Описание операции "Обеспечение опубликования измененных сведений о заявке на НМПТ Союза на информационном портале Союза" (P.SP.03.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.012
2
Наименование операции
обеспечение опубликования измененных сведений
о заявке на НМПТ Союза на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешном выполнении обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.011))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование на информационном портале Союза измененных сведений о заявке на НМПТ Союза
7
Результаты
измененные сведения о заявке НМПТ Союза опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 20
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.013
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования получено
Таблица 21
Описание операции "Представление измененных сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.014
2
Наименование операции
представление измененных сведений о заявке
на НМПТ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после обработки полученного уведомления о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования (операция "Получение уведомления
о результатах обработки измененных сведений
о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
6
Описание операции
исполнитель направляет измененные сведения
о заявке на НМПТ Союза в национальные патентные ведомства других государств-членов в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
измененные сведения о заявке на НМПТ Союза представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 22
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений о заявке
на НМПТ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений о заявке на НМПТ Союза (операция "Представление измененных сведений
о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает измененные сведения
о заявке на НМПТ Союза и обрабатывает их
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном завершении обработки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке измененных сведений о заявке на НМПТ Союза
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего обработке сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
измененные сведения о поступившей заявке
на НМПТ Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных измененных сведений о заявке
на НМПТ Союза
Таблица 23
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.016
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза (операция "Прием и обработка измененных сведений о заявке на НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.015))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки измененных сведений о заявке на НМПТ Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством измененных сведений о заявке на НМПТ Союза получено
Процедура "Представление сведений о регистрации НМПТ Союза

48. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.015) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство өзгертілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
49. Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.03.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
50. "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге өзгерістер енгізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.SP.03.PRC.002) рәсімін орындау нәтижесі Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды, сондай-ақ ұлттық патенттік ведомстволардың Одақтың ТШЖА-ға осындай өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді алуын қамтамасыз ету болып табылады.
51. "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге өзгерістер енгізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.SP.03.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінімге өзгерістер енгізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.SP.03.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.03.OPR.010
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.011
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.012
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.013
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.014
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.015
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.016
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
17-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.03.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.010
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге өзгерістер енгізу және өтінім беруші сұраған өзгерістерді Одақтың ТШЖА-ға өтінімге енгізу туралы өтініш қанағаттандырылған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтер Комиссияға ұсынылды
18-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.011
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін алған кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.03.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін қабылдайды және оларды өңдейді. Өңдеу сәтті аяқталған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтердің өзгеруіне сәйкес мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтер жариялау үшін өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
19-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету" (P.SP.03.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.012
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін өңдеу сәтті орындалған кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
20-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.013
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді Комиссияның өңдеуі нәтижелері туралы хабарлама жариялау үшін алынды
21-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.014
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы алынған хабарлама өңделгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
22-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.015
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдайды және оларды өңдейді. Өңдеу сәтті аяқталған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді өңдеуге сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ға келіп түскен өтінім туралы өзгертілген мәліметтер өңделді, беру ведомствосына Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы ұсынылған өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
23-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.03.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.016
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.015) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама алынды

и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.003)
52. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.003) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.003)
53. Процедура "Представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.003) выполняется ведомством подачи в следующих случаях:
а) при принятии решения о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза в случае представления заявителем в ведомство подачи в установленный Инструкцией срок документов, подтверждающих уплату пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза в каждое из национальных патентных ведомств государств-членов, включая ведомство подачи;
б) при получении и удовлетворении ходатайства о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза, удостоверяющего право использования НМПТ на территориях всех государств-членов в отношении НМПТ, ранее зарегистрированного до вступления в силу Договора о товарных знаках.
54. Первой выполняется операция "Представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства для опубликования" (P.SP.03.OPR.018), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза.
55. При поступлении в Комиссию сведений о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства для опубликования" (P.SP.03.OPR.019), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования.
56. В случае успешной обработки представленных сведений о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Обеспечение опубликования сведений о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства" (P.SP.03.OPR.020), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза.

"Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА-ны пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.003) рәсімі
52. "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА-ны пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.003) рәсімін орындау схемасы (P. SP.03.PRC.003) 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА-ны пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
53. "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.003) рәсімін беру ведомствосы мынадай жағдайларда:
а) өтініш беруші Нұсқаулықта белгіленген мерзімде беру ведомствосын қоса алғанда, мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарының әрқайсысына Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) пайдалану құқығы туралы куәлікті бергені үшін баждардың төленгенін растайтын құжаттарды беру ведомствосына берген жағдайда, Одақтың ТШЖА-ны тіркеу және (немесе) ТШЖА-ны пайдалану құқығын беру туралы шешім қабылдаған кезде;
б) Тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін бұрын тіркелген ТШЖА-ға қатысты барлық мүше мемлекеттердің аумақтарында ТШЖА-ны пайдалану құқығын куәландыратын Одақтың ТШЖА-ны пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтініш алынған және қанағаттандырылған кезде орындайды.
54. Бірінші болып "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) жариялау үшін куәлік беру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.018) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы мәліметтерді Комиссияға жібереді.
55. Комиссияға Одақтың ТШЖА-ны тіркеу туралы мәліметтер Одақтың ТШЖА-ның Бірыңғай тізіліміне келіп түскен және (немесе) Одақтың ТШЖА-ны жариялау үшін пайдалану құқығы туралы куәлік берілген кезде "Одақтың ТШЖА-ны тіркеу және (немесе) жариялау үшін куәлік беру туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
56. Одақтың ТШЖА-ны Одақтың Бірыңғай тізілімінде тіркеу және (немесе) жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ны пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы ұсынылған мәліметтер сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТШЖА-ны Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде тіркеу және (немесе) куәлік беру туралы мәліметтерді жариялауды қамтамасыз ету" (P.SP.03.OPR.020) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА-ны тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.

57. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах опубликования сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства для опубликования" (P.SP.03.OPR.021), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
58. После обработки уведомления о результатах опубликования сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства для опубликования выполняется операция "Представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства" (P.SP.03.OPR.022), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство другого государства-члена сведения о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза. Операция "Представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства" (P.SP.03.OPR.022) выполняется в отношении национальных патентных ведомств всех государств-членов, за исключением государста-члена ведомства подачи.
59. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза выполняется операция "Прием и обработка сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства" (P.SP.03.OPR.023), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза.
60. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства" (P.SP.03.OPR.024), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
61. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.003) является обеспечение опубликования на информационном портале Союза сведений о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза, а также получение национальными патентными ведомствами соответствующих сведений.

57. Одақтың ТШЖА тіркеу туралы мәліметтерді Одақтың ТШЖА Одақтың Бірыңғай тізілімінде өңдеу және (немесе) жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті беру туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) жариялау үшін куәлік беру туралы мәліметтерді жариялау нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.021) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтердің өңделгені туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
58. Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) жариялау үшін куәлік беру туралы мәліметтерді жариялау нәтижелері туралы хабарлама өңделгеннен кейін "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) куәлік беру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.022) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА-ны Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына жібереді. "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) куәлік беру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.022) операциясы беру ведомствосына мүше мемлекетті қоспағанда, барлық мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына қатысты орындалады.
59. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТШЖА-ны Одақтың бірыңғай тізілімінде тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА-ны пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) куәлік беру туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.023) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы мәліметтерді Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
60. Одақтың ТШЖА тіркеу туралы мәліметтерді Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде өңдеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті беру туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) куәлік беру туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.024) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
61. "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.003) рәсімін орындау нәтижесі Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА тіркеу туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беруді, сондай-ақ ұлттық патенттік ведомстволардың тиісті мәліметтерді алуын қамтамасыз ету болып табылады.

Процедура "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной" (P.SP.03.PRC.004)
63. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной" (P.SP.03.PRC.004) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной" (P.SP.03.PRC.004)
64. Процедура "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной" (P.SP.03.PRC.004) выполняется ведомством подачи в следующих случаях:
при принятии решения об отказе в регистрации НМПТ Союза и (или) в предоставлении права использования НМПТ Союза по результатам экспертизы заявки на НМПТ Союза;
в случае если заявка на НМПТ Союза считается отозванной (непредставления заявителем документов, подтверждающих уплату пошлин, в установленный Инструкцией срок), в том числе, в случае получения от национальных патентных ведомств информации о неуплате или неполной уплате пошлин в рамках выполнения процедуры "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин" (P.SP.03.PRC.009).
65. Первой выполняется операция "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования" (P.SP.03.OPR.026), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной).
66. При поступлении в Комиссию сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования" (P.SP.03.OPR.027), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи ведомление о результатах обработки соответствующих сведений.

"Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.004) рәсімі
63. "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.004) рәсімін орындау схемасы (P.SP.03.PRC.004) 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
64. "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.004) рәсімі беру ведомствосы мынадай жағдайларда:
Одақтың ТШЖА тіркеуден бас тарту және (немесе) Одақтың ТШЖА-ға өтінімді сараптау нәтижелері бойынша Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы шешім қабылданған кезде;
егер Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелсе (өтінім беруші Нұсқаулықта белгіленген мерзімде баждардың төленгенін растайтын құжаттарды ұсынбаса), оның ішінде ұлттық патенттік ведомстволардан "Баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.009) рәсімін орындау шеңберінде баждардың төленбегені немесе толық төленбегені туралы ақпарат алынған жағдайда орындалады.
65. Бірінші болып "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.026) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді Комиссияға жібереді.
66. Комиссияға Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.027) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.

67. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования" (P.SP.03.OPR.029), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
68. В случае успешной обработки сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования выполняется операция "Обеспечение опубликования сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)" (P.SP.03.OPR.028), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной).
69. После обработки полученного уведомления о результатах обработки сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования ведомством подачи выполняется операция "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)" (P.SP.03.OPR.030), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство другого государства-члена соответствующие сведения. Операция "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)" (P.SP.03.OPR.030) выполняется в отношении национальных патентных ведомств всех государств-членов, за исключением государста-члена ведомства подачи.
70. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) выполняется операция "Прием и сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)" (P.SP.03.OPR.031), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.

67. Беру ведомствосына Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.029) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
68. Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтер сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді жариялауды қамтамасыз ету" (P.SP.03.OPR.028) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
69. Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы алынған хабарлама өңделгеннен кейін беру ведомствосы "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.030) операциясын орындайды, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына тиісті мәліметтерді жібереді. "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.030) операциясы беру ведомствосына мүше мемлекетті қоспағанда, барлық мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына қатысты орындалады.
70. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.031) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.

71. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)" (P.SP.03.OPR.032), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
72. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной" (P.SP.03.PRC.004) является обеспечение опубликования
на информационном портале Союза сведений об отказе в регистрации НМПТ Союза и (или) в предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной, а также получение национальными патентными ведомствами соответствующих сведений.
73. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной" (P.SP.03.PRC.004), приведен в таблице 32.
Таблица 32
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной" (P.SP.03.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.03.OPR.026
представление сведений об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза
(или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования
приведено в таблице 33 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.027
прием и обработка сведений
об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза
(или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования
приведено в таблице 34 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.028
обеспечение опубликования сведений об отказе в регистрации
и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза
(или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)
на информационном портале Союза
приведено в таблице 35 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.029
получение уведомления
о результатах обработки сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза
(или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)
для опубликования
приведено в таблице 36 настоящих Правил

71. Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.032) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
72. "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі Одақтың ТШЖА тіркеуден және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды, сондай-ақ ұлттық патенттік ведомстволардың тиісті мәліметтерді алуын қамтамасыз ету болып табылады.
73. "Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 32-кестеде келтірілген.
32-кесте
"Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.03.OPR.026
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.027
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.028
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді жариялауды қамтамасыз ету
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.029
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 36-кестесінде келтірілген

P.SP.03.OPR.030
представление сведений об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза
(или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)
приведено в таблице 37 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.031
прием и обработка сведений
об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза
(или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)
приведено в таблице 38 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.032
получение уведомления о результатах обработки сведений
об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза
(или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)
приведено в таблице 39 настоящих Правил
Таблица 33
Описание операции "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования" (P.SP.03.OPR.026)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.026
2
Наименование операции
представление сведений об отказе в регистрации
и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при принятии решения об отказе
в регистрации НМПТ Союза и (или) в предоставлении права использования НМПТ Союза по результатам экспертизы заявки на НМПТ Союза, в случае если заявка на НМПТ Союза считается отозванной (непредставления заявителем документов, подтверждающих уплату пошлин, в установленный Инструкцией срок), в случае получения
от национальных патентных ведомств информации
о неуплате или неполной уплате пошлин в рамках выполнения процедуры "Запрос сведений
о подтверждении уплаты пошлин" (P.SP.03.PRC.009)
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования в Комиссию в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования представлены
в Комиссию
Таблица 34
Описание операции "Прием и обработка сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования" (P.SP.03.OPR.027)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.027
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения

P.SP.03.OPR.030
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 37-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.031
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 38-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.032
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 39-кестесінде келтірілген
33-кесте
"Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.026) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.026
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
"Баждарды төлеуді растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.009) рәсімін орындау шеңберінде ұлттық патенттік ведомстволардан баждарды төлемеу немесе толық төлемеу туралы ақпарат алынған жағдайда, егер Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелсе (өтінім беруші Нұсқаулықта белгіленген мерзімде баждардың төленгенін растайтын құжаттарды ұсынбаса), Одақтың ТШЖА-ға өтінімге жүргізілген сараптама нәтижелері бойынша Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтер жариялау үшін Комиссияға жіберілді
34-кесте
"Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.027) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.027
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары

выполняется при получении исполнителем сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования (операция "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования" (P.SP.03.OPR.026))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
иисполнитель принимает сведения об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования и обрабатывает их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном завершении обработки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление
о результатах обработки представленных сведений
Таблица 35
Описание операции "Обеспечение опубликования сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) на информационном портале Союза" (P.SP.03.OPR.028)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.028
2
Наименование операции
обеспечение опубликования сведений об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования (операция "Прием и обработка сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)для опубликования" (P.SP.03.OPR.027))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование на информационном портале Союза сведений об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)
7
Результаты
сведения об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 36
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования" (P.SP.03.OPR.029)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.029
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования (операция "Прием и обработка сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования" (P.SP.03.OPR.027))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования получено
Таблица 37
Описание операции "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)" (P.SP.03.OPR.030)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.030
2
Наименование операции
представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после обработки полученного уведомления о результатах обработки сведений
об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования (операция "Получение уведомления
о результатах обработки сведений об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования" (P.SP.03.OPR.029))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)
в национальное патентное ведомство государства-члена в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
исполнитель направляет сведения об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)
в национальное патентное ведомство в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
Таблица 38
Описание операции "Прием и обработка сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)" (P.SP.03.OPR.031)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.031
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) (операция "Представление сведений об отказе в регистрации
и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)" (P.SP.03.OPR.030))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)
и обрабатывает их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном завершении обработки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего успешной обработке сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 39
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)" (P.SP.03.OPR.032)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.032
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) (операция "Прием и обработка сведений об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)" (P.SP.03.OPR.031))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) получено

орындаушы Одақтың ТШЖА тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді жариялау үшін алған кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.026) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді жариялау үшін қабылдайды және оларды өңдейді. Өңдеу сәтті аяқталған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТШЖА тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні) жариялау үшін мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
35-кесте
"Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді жариялауды қамтамасыз ету" (P.SP.03.OPR.028) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.028
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді жариялауды қамтамасыз ету
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді жариялау үшін сәтті өңдеу кезінде орындалады ("Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.027) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТШЖА тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
36-кесте
"Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.029) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.029
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) орындалады ("Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.027) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-не Өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссияның Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеуінің нәтижелері туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) хабарлама алынды
37-кесте
"Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.030) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.030
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы алынған хабарлама (немесе Одақтың ТШЖА-не Өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) жариялау үшін өңделгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) жариялау үшін пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.029) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына жібереді
7
Нәтижелер
орындаушы Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына жіберді
38-кесте
"Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.031) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.031
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.030) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді қабылдайды және оларды өңдейді. Өңдеу сәтті аяқталған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді сәтті өңдеуге сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТШЖА тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-не Өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
39-кесте
"Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.032) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.032
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.031) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ны тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТШЖА тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-ға өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама алынды

2. Процедуры внесения изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза
Процедура "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.005)
74. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.005) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.005)
75. Процедура "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.005) выполняется ведомством подачи при получении ведомством подачи заявления о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза и в случае удовлетворения заявления о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза.
76. Первой выполняется операция "Представление измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.034), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию соответствующие измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования.
77. При поступлении в Комиссию измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.035), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку
и направляет уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
78. В случае успешной обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Опубликование измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза на информационном портале Союза" (P.SP.03.OPR.036), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза обеспечивается опубликование соответствующих измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза.
79. При поступлении в ведомство подачи уведомления по результатам приема и обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.037) по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке измененных сведений.
80. После обработки уведомления о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Представление измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.038), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство другого государства-члена соответствующие измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза. Операция "Представление измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.038) выполняется в отношении национальных патентных ведомств всех государств-членов, за исключением государста-члена ведомства подачи.

2. Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу рәсімдері "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.005) рәсімі
74. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 10-суретте көрсетілген.
10-сурет. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
75. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.005) рәсімі беру ведомствосы Одақ ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтінішті алған кезде және Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтінішті қанағаттандырған жағдайда беру ведомствосы орындайды.
76. Бірінші болып "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін ұсыну" (P.SP.03.OPR.034) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің тиісті өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін Комиссияға жібереді.
77. Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері Комиссияға жариялау үшін келіп түскен кезде "Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.035) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеудің нәтижелері туралы хабарлама жібереді.
78. Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін сәтті өңдеген жағдайда "Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялау" (P.SP.03.OPR.036) операциясы орындалады, оны орындалу нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің тиісті өзгертілген мәліметтерін жариялау қамтамасыз етіледі.
79. Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қабылдау және өңдеу нәтижелері бойынша хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.037) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
80. Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жариялау үшін өңделгеннен кейін "Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін ұсыну" (P.SP.03.OPR.038) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің тиісті өзгертілген мәліметтерін басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына жібереді. "Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін ұсыну" (P.SP.03.OPR.038) операциясы беру ведомствосына мүше мемлекетті қоспағанда, барлық мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына қатысты орындалады.

81. При поступлении в национальное патентное ведомство измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.039), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза.
82. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.040), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
83. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.005) является обеспечение опубликования на информационном портале Союза измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза, а также получение национальными патентными ведомствами соответствующих измененных сведений.
84. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.005), приведен в таблице 40.
Таблица 40
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.03.OPR.034
представление измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования
приведено в таблице 41 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.035
прием и обработка измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования
приведено в таблице 42 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.036
обеспечение опубликования измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза на информационном портале Союза
приведено в таблице 43 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.037
получение уведомления
о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования
приведено в таблице 44 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.038
представление измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза
приведено в таблице 45 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.039
прием и обработка измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза
приведено в таблице 46 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.040
получение уведомления
о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза
приведено в таблице 47 настоящих Правил
Таблица 41
Описание операции "Представление измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.034)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.034
2
Наименование операции
представление измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении ведомством подачи заявления о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза и в случае удовлетворения заявления о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза
5
Ограничения
измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования представляются исполнителем
в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения заявления о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза. Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель направляет измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования
в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования представлены в Комиссию
Таблица 42
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.035)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.035
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования (операция "Представление измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.034))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования
и обрабатывает их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном завершении обработки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 43
Описание операции "Обеспечение опубликования измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза на информационном портале Союза" (P.SP.03.OPR.036)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.036
2
Наименование операции
обеспечение опубликования измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешном выполнении обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.035))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование
на информационном портале Союза измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза
7
Результаты
измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 44
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.037)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.037
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.035))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования получено
Таблица 45
Описание операции "Представление измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.038)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.038
2
Наименование операции
представление измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после обработки уведомления о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования (операция "Получение уведомления о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.037))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
6
Описание операции
исполнитель направляет измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза в национальное патентное ведомство в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 46
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.039)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.039
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза (операция "Представление измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.038))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза и обрабатывает их
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном завершении обработки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего успешной обработке сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 47
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.040)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.040
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза (операция "Прием и обработка измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.039))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза получено

81. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері келіп түскен кезде "Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.039) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін алады, оларды өңдейді және беру ведомствосына Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді.
82. Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.040) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
83. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету, сондай-ақ ұлттық патенттік ведомстволардың тиісті өзгертілген мәліметтерді алуы болып табылады.
84. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 40-кестеде келтірілген.
40-кесте
"Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.03.OPR.034
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 41-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.035
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 42-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.036
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялау
осы Қағидалардың 43-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.037
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 44-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.038
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін ұсыну
осы Қағидалардың 45-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.039
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 46-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.040
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 47-кестесінде келтірілген
41-кесте
"Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін ұсыну" (P.SP.03.OPR.034) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.034
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
беру ведомствосы Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш берген кезде және Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш қанағаттандырылған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жариялау үшін өзгертілген мәліметтерін орындаушы Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде ұсынады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері жариялау үшін Комиссияға жіберілді
42-кесте
"Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.035) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.035
2
Операцияның атауы
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің жариялау үшін өзгертілген мәліметтерін алған кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін ұсыну" (P.SP.03.OPR.034) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қабылдайды және оларды өңдейді. Өңдеу сәтті аяқталған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің жариялау үшін өзгертілген мәліметтерін өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері жариялау үшін өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
43-кесте
"Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету" (P.SP.03.OPR.036) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.036
2
Операцияның атауы
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жариялау үшін өзгертілген мәліметтерін өңдеуді сәтті орындаған кезде орындалады ("Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.035) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
44-кесте
"Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.037) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.037
2
Операцияның атауы
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жариялау үшін өзгертілген мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.035) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің жариялау үшін өзгертілген мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін Комиссияның өңдеуі нәтижелері туралы хабарламаны жариялау үшін алды
45-кесте
"Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін ұсыну" (P.SP.03.OPR.038) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.038
2
Операцияның атауы
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделгеннен кейін орындалады ("Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.037) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін Ұлттық патенттік ведомствоға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері Ұлттық патенттік ведомствоға жіберілді
46-кесте
"Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.039) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.039
2
Операцияның атауы
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін алған кезде орындалады ("Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін ұсыну" (P.SP.03.OPR.038) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қабылдайды және оларды өңдейді. Өңдеу сәтті аяқталған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді сәтті өңдеуге сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерінің өңделгені туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
47-кесте
"Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.040) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.040
2
Операцияның атауы
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.039) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление сведений о продлении в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.006)
85. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о продлении в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.006) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о продлении в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.006)
86. Процедура "Представление сведений о продлении в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.006) выполняется при получении ведомством подачи заявления о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза и в случае удовлетворения заявления о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза.
87. Первой выполняется операция "Представление сведений о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.042), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования.
88. При поступлении в Комиссию сведений о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.043), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
89. В случае успешной обработки представленных сведений о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Обеспечение опубликования сведений о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза на информационном портале Союза" (P.SP.03.OPR.044), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза.
90. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.045), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

"Одақ ТШЖА бірыңғай тізіліміндегі Одақ ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.006) рәсімі
85. "Одақ ТШЖА бірыңғай тізіліміндегі Одақ ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 11-суретте көрсетілген.
11-сурет. "Одақ ТШЖА бірыңғай тізіліміндегі Одақ ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
86. "Одақ ТШЖА бірыңғай тізіліміндегі Одақ ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.006) рәсімі беру ведомствосы Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш берген кезде және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш қанағаттандырылған жағдайда орындалады.
87. Бірінші "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы жариялауға арналған мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.042) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы жариялауға арналған мәліметтерді Комиссияға жібереді.
88. Комиссияға Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы жариялауға арналған мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы жариялауға арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.043) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
89. Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы жариялауға арналып ұсынылған мәліметтер сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету" (P.SP.03.OPR.044) операциясы орындалады, оны орындалу нәтижелері бойынша Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
90. Беру ведомствосына Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы жариялауға арналған мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы жариялауға арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.045) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

Процедура "Представление сведений о прекращении в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.007)
96. Схема выполнения процедуры "Представление сведений
о прекращении в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.007) представлена
на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о прекращении в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.007)
97. Процедура "Представление сведений о прекращении в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.007) выполняется ведомством подачи
в случае прекращения правовой охраны наименования места происхождения товара Союза или признания недействительным предоставления правовой охраны наименования места происхождения товара Союза в соответствии с законодательством любого государства-члена.
98. Первой выполняется операция "Представление сведений
о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.050), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза.
99. При поступлении в Комиссию сведений о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.051), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление
о результатах обработки соответствующих сведений.
100. В случае успешной обработки представленных сведений
о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Обеспечение опубликования сведений о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза на информационном портале Союза" (P.SP.03.OPR.052), по результатам выполнения которой
на информационном портале Союза публикуются сведения
о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза.
101. При поступлении в ведомство подачи уведомления
об обработке сведений о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений
о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.OPR.053), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

"Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.007) рәсімі
96. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.007) рәсімін орындау схемасы 12-суретте көрсетілген.
12-сурет. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.007) рәсімін орындау схемасы
97. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.PRC.007) рәсімін кез келген мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын құқықтық қорғау тоқтатылған немесе Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын құқықтық қорғауды беру жарамсыз деп танылған жағдайда беру ведомствосы орындайды.
98. Бірінші болып "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы жарияланатын мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.050) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға жібереді.
99. Комиссияға жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы жариялау үшін өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.051) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
100. Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы жариялау үшін ұсынылған мәліметтер сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету" (P.SP.03.OPR.052) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
101. Беру ведомствосына жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.03.OPR.053) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

3. Процедуры получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства
о праве использования НМПТ Союза, а также документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов
Процедура "Запрос сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.03.PRC.008)
107. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений о суммах
и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.03.PRC.008) представлена на рисунке 13.
Рис. 13. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.03.PRC.008)
108. Процедура "Запрос сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.03.PRC.008) выполняется
с целью получения ведомством подачи от национального патентнного ведомства другого государства-члена сведений о суммах пошлин
за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и сведений о платежных реквизитах для уплаты этой пошлины. Процедура "Запрос сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.03.PRC.008) выполняется
в отношении национальных патентных ведомств всех государств-членов, за исключением государста-члена ведомства подачи.
109. Первой выполняется операция "Запрос сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.057), по результатам выполнения которой ведомство подачи формирует и направляет
в национальное патентное ведомство запрос сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и сведений о платежных реквизитах для уплаты этой пошлины.
110. При поступлении в национальное патентное ведомство запроса сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и сведений о платежных реквизитах для уплаты этой пошлины выполняется операция "Обработка запроса и представление сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.058), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство формирует и направляет ведомству подачи сведения о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и сведения о платежных реквизитах для уплаты этой пошлины.

3. Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті, сондай-ақ Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлеуге арналған сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдері
"Баж төлеуге арналған сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.008) рәсімі
107. "Баж төлеуге арналған сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.008) рәсімін орындау схемасы 13-суретте көрсетілген.
13-сурет. "Баж төлеуге арналған сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.008) рәсімін орындау схемасы
108. "Баж төлеуге арналған сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.008) рәсімі беру ведомствосының басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосынан Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомалары туралы мәліметтерді және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. "Баж төлеуге арналған сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.008) рәсімі беру ведомствосына мүше мемлекетті қоспағанда, барлық мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына қатысты орындалады.
109. Бірінші болып "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.OPR.057) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерге және осы бажды төлеуге арналған төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және ұлттық патенттік ведомствоға жібереді.
110. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерге және осы бажды төлеуге арналған төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салу келіп түскен кезде "Сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.058) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді және осы бажды төлеуге арналған төлем деректемелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және беру ведомствосына жібереді.

111. При поступлении в ведомство подачи сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и сведений о платежных реквизитах для уплаты этой пошлины выполняется операция "Получение сведений
о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.059), по результатам выполнения которой ведомство подачи получает указанные сведения.
112. Результатом выполнения процедуры "Запрос сведений
о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.03.PRC.008) является получение ведомством подачи сведений
о суммах пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и сведений о платежных реквизитах для уплаты этой пошлины от национальных патентных ведомств других государств-членов.
113. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.03.PRC.008), приведен в таблице 64.
Таблица 64
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.03.PRC.008)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.03.OPR.057
запрос сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
приведено в таблице 65 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.058
обработка запроса и представление сведений о сумме пошлины
за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
приведено в таблице 66 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.059
получение сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
приведено в таблице 67 настоящих Правил
Таблица 65
Описание операции "Запрос сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.057)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.057
2
Наименование операции
запрос сведений о сумме пошлины за регистрацию
и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется в течение 5 рабочих дней с даты принятия решения о регистрации НМПТ Союза
и предоставлении права использования НМПТ Союза или решения о предоставлении права использования зарегистрированного НМПТ Союза
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в национальное патентное ведомство запрос сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
и сведений о платежных реквизитах для уплаты этой пошлины в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
запрос сведений о сумме пошлины за регистрацию
и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и сведений о платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины направлен в национальное патентное ведомство
Таблица 66
Описание операции "Обработка запроса и представление сведений
о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.058)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.058
2
Наименование операции
обработка запроса и представление сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и сведений о платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины (операция "Запрос сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.057))
5
Ограничения
сведения о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и сведения о платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины представляются
в течение 5 рабочих дней с даты получения запроса. Формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает запрос сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
и сведений о платежных реквизитах для уплаты этой пошлины и обрабатывает его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном завершении обработки исполнитель формирует и направляет в ведомство подачи ответ, содержащий сведения о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и сведения о платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
ведомству подачи направлены сведения о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
и сведения о платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины
Таблица 67
Описание операции "Получение сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.059)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.059
2
Наименование операции
получение сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
и сведений о платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины (операция "Обработка запроса
и представление сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.058))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает запрошенные сведения
о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
и сведения о платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и сведения о платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины получены

111. Беру ведомствосына Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтер және осы бажды төлеуге арналған төлем деректемелері туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді алу" (P.SP.03.OPR.059) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы көрсетілген мәліметтерді алады.
112. "Баж төлеуге арналған сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.008) рәсімін орындау нәтижесі басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарынан Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомалары туралы мәліметтерді және осы бажды төлеуге арналған төлем деректемелері туралы мәліметтерді беру ведомствоның алуы болып табылады.
113. "Баж төлеуге арналған сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 64-кестеде келтірілген.
64-кесте
"Баж төлеуге арналған сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.03.OPR.057
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 65-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.058
сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 66-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.059
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді алу
осы Қағидалардың 67-кестесінде келтірілген
65-кесте
"Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.OPR.057) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.057
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА тіркеу және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы шешім немесе Одақтың тіркелген ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы шешім қабылданған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерге және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және ұлттық патенттік ведомствоға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерге және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салу ұлттық патенттік ведомствоға жіберілді
66-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.058) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.058
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы сұрау салуды Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.OPR.057) операциясы)
5
Шектеулер
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтер және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтер сұрау салуды алған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде ұсынылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерге және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдайды және оны өңдейді. Өңдеу сәтті аяқталған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді қамтитын жауапты қалыптастырады және беру ведомствосына жібереді
7
Нәтижелер
беру ведомствосына Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтер және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтер жіберілді
67-кесте
"Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді алу" (P.SP.03.OPR.059) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.059
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.058) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы сұратылған мәліметтерді және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді қабылдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтер және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтер алынды

Процедура "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин" (P.SP.03.PRC.009)
114. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин" (P.SP.03.PRC.009) представлена на рисунке 14.
Рис. 14. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин" (P.SP.03.PRC.009)
115. Процедура "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин" (P.SP.03.PRC.009) выполняется при необходимости получения ведомством подачи от национальных патентных ведомств сведений о подтверждении уплаты заявителем пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза (или получения информации об отсутствии таких сведений или о неполной уплате пошлин).
116. Первой выполняется операция "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.060), по результатам выполнения которой ведомство подачи формирует и направляет в национальное патентное ведомство другого государства-члена запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза.
117. При поступлении в национальное патентное ведомство запроса сведений о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза выполняется операция "Обработка запроса и представление сведений
о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.061), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство формирует и направляет ведомству подачи ответ, содержащий сведения о подтверждении уплаты заявителем пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза или информацию об отсутствии таких сведений, или о неполной уплате пошлин.
118. При поступлении в ведомство подачи сведений о подтверждении уплаты заявителем пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза или информации об отсутствии таких сведений, или о неполной уплате пошлин выполняется операция "Получение сведений о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза (P.SP.03.OPR.062), по результатам выполнения которой ведомство подачи получает соответствующие сведения, представленные национальным патентным ведомством.

"Баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.009) рәсімі
114. "Баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.009) рәсімін орындау схемасы 14-суретте көрсетілген.
14-сурет. "Баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.009) рәсімін орындау схемасы
115. "Баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.009) рәсімі беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомстволардан өтініш берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растағаны туралы мәліметтерді алу (немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпарат алу) қажет болған кезде орындалады.
116. Бірінші болып "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.OPR.060) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына жібереді.
117. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салу келіп түскен кезде "Сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.061) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство өтініш берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерді немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпаратты қамтитын жауапты қалыптастырады және беру ведомствосына жібереді.
118. Беру ведомствосына өтініш берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждарды төлегенін растағаны туралы мәліметтер немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы ақпарат немесе баждардың толық төленбегені туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтер алу" (P.SP.03.OPR.062) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомство ұсынған тиісті мәліметтерді алады.

119. Результатом выполнения процедуры "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин" (P.SP.03.PRC.009) является получение ведомством подачи сведений о подтверждении уплаты заявителем пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза (или об отсутствии таких сведений, или о неполной уплате пошлин).
120. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин" (P.SP.03.PRC.009), приведен в таблице 68.
Таблица 68
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин" (P.SP.03.PRC.009)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.03.OPR.060
запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию
и (или) выдачу свидетельства
о праве использования НМПТ Союза
приведено в таблице 69 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.061
обработка запроса и представление сведений о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
приведено в таблице 70 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.062
получение сведений
о подтверждении уплаты пошлин
за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
приведено в таблице 71 настоящих Правил
Таблица 69
Описание операции "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.060)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.060
2
Наименование операции
запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин
за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения ведомством подачи от национальных патентных ведомств сведений о подтверждении уплаты заявителем пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в национальное патентное ведомство запрос сведений
о подтверждении уплаты заявителем пошлин
за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
запрос сведений о подтверждении уплаты заявителем пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза направлен
в национальное патентное ведомство
Таблица 70
Описание операции "Обработка запроса и представление сведений о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.061)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.061
2
Наименование операции
обработка запроса и представление сведений
о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию
и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений о подтверждении уплаты пошлин
за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза (операция "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин
за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.060))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает запрос сведений
о подтверждении уплаты заявителем пошлин
за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза и обрабатывает его
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном завершении обработки исполнитель формирует и направляет в ведомство подачи ответ, содержащий сведения о подтверждении уплаты заявителем пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза или информацию об отсутствии таких сведений или
о неполной уплате пошлин в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
ведомству подачи представлены сведения
о подтверждении уплаты заявителем пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза или информация
об отсутствии таких сведений или о неполной уплате пошлин
Таблица 71
Описание операции "Получение сведений о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.062)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.062
2
Наименование операции
получение сведений о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о подтверждении уплаты заявителем пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза или информации
об отсутствии таких сведений или о неполной уплате пошлин (операция "Обработка запроса и представление сведений о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.061))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о подтверждении уплаты заявителем пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза или информацию об отсутствии таких сведений или о неполной уплате пошлин
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о подтверждении уплаты заявителем пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования НМПТ Союза или информация об отсутствии таких сведений или о неполной уплате пошлин получены

119. "Баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.009) рәсімін орындау нәтижесі беру ведомствосының өтініш берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растау туралы (немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе баждардың толық төленбегені туралы) мәліметтерді алуы болып табылады.
120. "Баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 68-кестеде келтірілген.
68-кесте
"Баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.03.OPR.060
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 69-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.061
сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 70-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.062
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтер алу
осы Қағидалардың 71-кестесінде келтірілген
69-кесте
"Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.OPR.060) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.060
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
ұлттық патенттік ведомстволардан беру ведомствосы өтініш берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерді алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтінім берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және ұлттық патенттік ведомствоға жібереді
7
Нәтижелер
өтініш берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерге сұрау салу ұлттық патенттік ведомствоға жіберілді
70-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.061) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.061
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салуды алған кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.OPR.060) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтініш берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдайды және оны өңдейді. Өңдеу сәтті аяқталған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтініш берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерді немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпаратты қамтитын жауапты қалыптастырады және беру ведомствосына жібереді
7
Нәтижелер
беру ведомствосына өтініш берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтер немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпарат ұсынылды
71-кесте
"Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтер алу" (P.SP.03.OPR.062) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.062
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтер алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы өтініш берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерді немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.061) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтініш берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерді немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпаратты қабылдайды
7
Нәтижелер
өтініш берушінің Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтер немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпарат алынды

Процедура "Запрос документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов" (P.SP.03.PRC.012)
121. Схема выполнения процедуры "Запрос документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов" (P.SP.03.PRC.012) представлена на рисунке 15.
Рис. 15. Схема выполнения процедуры "Запрос документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов" (P.SP.03.PRC.012)
122. Процедура "Запрос документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов" (P.SP.03.PRC.012) выполняется в целях получения национальным патентным ведомством документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов документов, представляемых заявителем в ведомство подачи, информация о которых представляется ведомством подачи в национальные патентные ведомства при регистрации НМПТ Союза и (или) предоставления права использования зарегистрированного НМПТ Союза, а также при ведении Единого реестра НМПТ Союза.
123. Первой выполняется операция "Запрос документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа" (P.SP.03.OPR.069), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство направляет в ведомство подачи запрос на представление сведений из документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или сведений иного вида прилагаемого документа.
124. При поступлении в ведомство подачи запроса документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа выполняется операция "Обработка запроса и представление документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа" (P.SP.03.OPR.070), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет национальному патентному ведомству, в зависимости от параметров запроса сведения о запрашиваемом документе, прилагаемом к заявке на НМПТ Союза, или докумене, представленном заявителем в ведомство подачи, на основании которого вносятся какие-либо изменения в сведения Единого реестра НМПТ Союза, включая внесение информации о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза. В случае отсутствия запрашиваемых сведений в национальном разделе Единого реестра НМПТ Союза ведомство подачи направляет национальному патентному ведомству уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
125. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о документе, прилагаемом к заявке на НМПТ Союза, или документе, на основании которого были внесены какие-либо изменения в сведения Единого реестра НМПТ Союза, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа" (P.SP.03.OPR.071), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство, направившее запрос на представление документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза или иного вида прилагаемого документа, осуществляет прием и обработку полученных сведений о документе, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

"Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін сұрату" (P.SP.03.PRC.012) рәсімі
121. "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін сұрату" (P.SP.03.PRC.012) рәсімін орындау схемасы15-суретте көрсетілген
15-сурет. "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін сұрату" (P.SP.03.PRC.012) рәсімін орындау схемасы
122. "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін сұрату" (P.SP.03.PRC.012) рәсімі Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе өтініш беруші беру ведомствосына ұсынатын, олар туралы ақпаратты беру ведомствосы Одақтың ТШЖА тіркеу кезінде және (немесе) тіркелген ТШЖА пайдалану құқығын беру кезінде, сондай-ақ Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімді жүргізу кезінде ұлттық патенттік ведомстволарға ұсынатын құжаттардың өзге де түрлерін ұлттық патенттік ведомствоның алуы мақсатында орындалады.
123. Бірінші "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың өзге түрін сұрату" (P.SP.03.OPR.069) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство беру ведомствосына Одақтың ТШЖА өтінімге қоса берілетін құжаттағы мәліметтерді немесе қоса берілетін құжаттың өзге де түріндегі мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жібереді.
124. Беру ведомствосына Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатқа немесе қоса берілетін құжаттың өзге түріне сұрау салу келіп түскен кезде "Сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың өзге түрін ұсыну" (P.SP.03.OPR.070) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы сұрау салу параметрлеріне байланысты сұрау салынатын Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжат немесе қоса берілетін құжаттың өзге түрі немесе өтініш беруші беру ведомствосына ұсынған құжат туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді, оның негізінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы ақпарат енгізуді қоса алғанда, Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне қандай да бір өзгерістер енгізіледі. Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімінде сұрау салынатын мәліметтер болмаған жағдайда, беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоға сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жібереді.
125. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжат немесе оның негізінде Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне қандай да бір өзгерістер енгізілген құжат немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың басқа түрін қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.071) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың өзге де түрін ұсынуға сұрау салуды жіберген ұлттық патенттік ведомство құжат туралы алынған мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.

126. Результатом выполнения процедуры "Запрос документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов" (P.SP.03.PRC.012) является получение национальным патентным ведомством документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов, или получение уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
127. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов" (P.SP.03.PRC.012), приведен в таблице 72.
Таблица 72
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос документов, прилагаемых к заявке на НМПТ Союза, или иных видов прилагаемых документов" (P.SP.03.PRC.012)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.03.OPR.069
запрос документа, прилагаемого
к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа
приведено в таблице 73 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.070
обработка запроса и представление документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа
приведено в таблице 74 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.071
прием и обработка документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа
приведено в таблице 75 настоящих Правил
Таблица 73
Описание операции "Запрос документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа" (P.SP.03.OPR.069)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.069
2
Наименование операции
запрос документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в ведомство подачи запрос на получение документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами. При необходимости получения документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, в составе запроса указывается регистрационный номер соответствующей заявки на НМПТ Союза, а также параметры документа, который требуется представить по запросу. При необходимости получения документа, представляемого заявителем
в ведомство подачи с целью внесения каких-либо изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза, в составе запроса указывается регистрационный номер соответствующего НМПТ Союза и (или) соответствующего свидетельства о праве использования НМПТ Союза, а также параметры документа, который требуется представить по запросу.
7
Результаты
запрос на получение документа, прилагаемого
к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа направлен в ведомство подачи
Таблица 74
Описание операции "Обработка запроса и представление документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа" (P.SP.03.OPR.070)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.070
2
Наименование операции
обработка запроса и представление документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа (операция "Запрос документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа" (P.SP.03.OPR.069))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. При представлении в рамках ответного сообщения документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или документа, представленного заявителем
в ведомство подачи с целью внесения каких-либо изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза, в составе реквизита "Прилагаемый документ" реквизит "Документ в бинарном формате" заполняется обязательно, атрибут "код формата данных" в его составе должен соответствовать одному из следующих значений: "tif", "tiff", "bmp", "jpg", "jpeg", "png", "gif", "doc", "docx", "rtf", "pdf", а размер передаваемых бинарных данных не должен превышать 5 Мб
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном завершении обработки исполнитель направляет в национальное патентное ведомство ответ на запрос, содержащий сведения
о запрашиваемом документе в соответствии
с параметрами, указанными в запросе, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами:
при получении запроса в отношении документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, исполнитель направляет в национальное патентное ведомство ответ на запрос, содержащий сведения о документе, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, включая такой документ;
при получении запроса в отношении документа, представляемого заявителем в ведомство подачи с целью внесения каких-либо изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза, исполнитель направляет в национальное патентное ведомство ответ на запрос, содержащий сведения о документе, на основании которого были внесены соответствующие изменения в сведения Единого реестра НМПТ Союза, включая такой документ.
При отсутствии в национальном разделе Единого реестра НМПТ Союза сведений о документе, удовлетворяющем параметрам запроса, исполнитель направляет в национальное патентное ведомство уведомление об отсутствии запрошенных сведений
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего отсутствию сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
национальному патентному ведомству представлены сведения о запрашиваемом документе, включаятакой документ, или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 75
Описание операции "Прием и обработка документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа" (P.SP.03.OPR.071)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.071
2
Наименование операции
прием и обработка документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении сведений
о запрашиваемом документе, включая такой документ, прилагаемый к заявке на НМПТ Союза, или сведений о документе, представленном заявителем с целью внесения изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза, или уведомления
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса
и представление документа, прилагаемого к заявке на НМПТ Союза, или иного вида прилагаемого документа" (P.SP.03.OPR.070))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о документе, прилагаемом к заявке
на НМПТ Союза, или сведения о документе, представленном заявителем в ведомство подачи
с целью внесения изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза, или уведомление
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены

126. "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін сұрату" (P.SP.03.PRC.012) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін алуы немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы болып табылады.
127. "Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін сұрату" (P.SP.03.PRC.012) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 72-кестеде келтірілген.
72-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжаттарды немесе қоса берілетін құжаттардың өзге де түрлерін сұрату" (P.SP.03.PRC.012) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.03.OPR.069
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың өзге түрін сұрату
осы Қағидалардың 73-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.070
сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың өзге түрін ұсыну
осы Қағидалардың 74-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.071
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың басқа түрін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 75-кестесінде келтірілген
73-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың өзге түрін сұрату" (P.SP.03.OPR.069) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.069
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың өзге түрін сұрату
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың өзге түрін алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса беріліп отырған құжаттың өзге түрін алуға сұрау салуды қалыптастырады және беру ведомствосына жібереді. Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты алу қажет болған кезде сұрау салудың құрамында Одақтың ТШЖА-ға тиісті өтінімнің тіркеу нөмірі, сондай-ақ сұрау салу бойынша ұсыну талап етілетін құжаттың параметрлері көрсетіледі. Өтініш беруші Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне қандай да бір өзгерістер енгізу мақсатында беру ведомствосына ұсынатын құжатты алу қажет болған кезде сұрау салудың құрамында Одақтың тиісті ТШЖА-ның және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы тиісті куәліктің тіркеу нөмірі, сондай-ақ сұрау салу бойынша ұсыну талап етілетін құжаттың параметрлері көрсетіледі.
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса беріліп отырған құжаттың өзге түрін алуға сұрау салу беру ведомствосына жіберілді
74-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың өзге түрін ұсыну" (P.SP.03.OPR.070) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.070
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың өзге түрін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатқа немесе қоса беріліп отырған құжаттың өзге түріне сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың өзге түрін сұрату" (P.SP.03.OPR.069) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне қандай да бір өзгерістер енгізу мақсатында өтініш беруші беру ведомствосына ұсынған құжатты жауап хабарламасы шеңберінде ұсынған кезде "Қоса беріліп отырған құжат" деректемесінің құрамында "Бинарлық форматтағы құжат" деректемесі міндетті түрде толтырылады, оның құрамындағы "деректер форматының коды" атрибуты келесі мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс: "tif", "tiff", "bmp", "jpg", "jpeg", "png", "gif", "doc", "docx", "rtf", "pdf" ал берілетін бинарлық деректердің мөлшері 5 Мб аспауға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұранысты өңдеуді орындайды. Өңдеу сәтті аяқталған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ұлттық патенттік ведомствоға сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес сұрау салынған құжат туралы мәліметтерді қамтитын сұрау салуға жауап жібереді:
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатқа қатысты сұрау салуды алған кезде орындаушы ұлттық патенттік ведомствоға осындай құжатты қоса алғанда, Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжат туралы мәліметтерді қамтитын сұрау салуға жауап жібереді;
өтініш беруші Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне қандай да бір өзгерістер енгізу мақсатында беру ведомствосына ұсынатын құжатқа қатысты сұрау салуды алған кезде орындаушы ұлттық патенттік ведомствоға осындай құжатты қоса алғанда, оның негізінде Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне тиісті өзгерістер енгізілген құжат туралы мәліметтерді қамтитын сұрау салуға жауап жібереді. Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімінде сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын құжат туралы мәліметтер болмаған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ұлттық патенттік ведомствоға мәліметтердің болмауына сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, сұратылған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоға осындай құжатты қоса алғанда, сұратылған құжат туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
75-кесте
"Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың басқа түрін қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.071) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.071
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың басқа түрін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
сұрау салынатын құжат туралы мәліметтерді, соның ішінде Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін осындай құжатты немесе Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу мақсатында өтініш беруші ұсынған құжат туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжатты немесе қоса берілетін құжаттың өзге түрін ұсыну" (P.SP.03.OPR.070) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған мәліметтерді өңдейді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА-ға өтінімге қоса берілетін құжат туралы мәліметтер немесе Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу мақсатында өтініш беруші беру ведомствосына ұсынған құжат туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алынды

4. Процедуры представления сведений
из Единого реестра НМПТ Союза
Процедура "Запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.010)
128. Схема выполнения процедуры "Запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.010) представлена на рисунке 16.
Рис. 16. Схема выполнения процедуры "Запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.010)
129. Процедура "Запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.010) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации сведений, содержащихся в национальных разделах Единого реестра НМПТ Союза, и сведений из Единого реестра НМПТ Союза, опубликованных на информационном портале Союза.
130. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.063), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство направляет в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза.
131. При поступлении в Комиссию запроса информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза выполняется операция "Обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.064), по результатам выполнения которой Комиссия направляет информацию о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза в национальное патентное ведомство, направившее запрос на представление информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза.
132. При поступлении в национальное патентное ведомство информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.065), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство, направившее запрос на представление информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза, осуществляет обработку полученной информации.
133. Результатом выполнения процедуры "Запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.010) является получение национальным патентным ведомством информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза.
134. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.010), приведен в таблице 76.
Таблица 76

4. Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдері "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.SP.03.PRC.010) рәсімі
128. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.SP.03.PRC.010) рәсімін орындау схемасы 16-суретте көрсетілген.
16-сурет. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.SP.03.PRC.010) рәсімін орындау схемасы
129. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.SP.03.PRC.010) рәсімі Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінде қамтылған мәліметтерді және Одақтың ақпараттық порталында жарияланған Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтерді синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында орындалады.
130. Бірінші "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.SP.03.OPR.063) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство Комиссияға Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу жібереді.
131. Комиссияға Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу келіп түскен кезде "Сұрау салуды өңдеу және Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну" (P.SP.03.OPR.064) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат беруге сұрау салуды жіберген ұлттық патенттік ведомствоға жібереді.
132. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат келіп түскен кезде "Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.065) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат беруге сұрау салуды жіберген ұлттық патенттік ведомство алынған ақпаратты өңдеуді жүзеге асырады.
133. "Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.SP.03.PRC.010) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуы болып табылады.
134. "Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.SP.03.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 76-кестеде келтірілген.
76-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.010)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.03.OPR.063
запрос информации о дате
и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза
приведено в таблице 77 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.064
обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза
приведено в таблице 78 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.065
прием и обработка информации
о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза
приведено в таблице 79 настоящих Правил
Таблица 77
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.063)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.063
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
запрос на получение информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза направлен в Комиссию
Таблица 78
Описание операции "Обработка запроса и представление информации
о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.064)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.064
2
Наименование операции
обработка запроса и представление информации
о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза (операция "Запрос информации о дате
и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.063))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном завершении обработки исполнитель направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
национальному патентному ведомству представлена информация о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза
Таблица 79
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.065)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.065
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении информации о дате
и времени обновления сведений Единого реестра НМПТ Союза (операция "Обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.064))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученной информации в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и времени обновления сведений Единого реестра НМПТ Союза получена

"Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.SP.03.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.03.OPR.063
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
осы Қағидалардың 77-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.064
сұрау салуды өңдеу және Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну
осы Қағидалардың 78-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.065
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 79-кестесінде келтірілген
77-кесте
"Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.SP.03.OPR.063) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.063
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
78-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну" (P.SP.03.OPR.064) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.064
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау түскен кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.SP.03.OPR.063) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді орындайды. Өңдеу сәтті аяқталған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға жауап жібереді
7
Нәтижелер
Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат берілді
79-кесте
"Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.065) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.065
2
Операцияның атауы
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынған кезде орындалады ("Сұрау салуды өңдеу және Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну" (P.SP.03.OPR.064) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған ақпаратты өңдейді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынды

Процедура "Запрос сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.011)
135. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.011) представлена на рисунке 17.
Рис. 17. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.011)
136. Процедура "Запрос сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.011) выполняется при необходимости получения национальным патентным ведомством сведений из Единого реестра НМПТ Союза, включение которых и (или) внесение изменений в которые в Едином реестре НМПТ Союза произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе в случае, если по результатам выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.010) выявлено, что дата и время последнего получения сведений из Единого реестра НМПТ Союза национальным патентным ведомством являются более ранними, чем дата и время последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза.
137. Первой выполняется операция "Запрос измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.066), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство направляет в Комиссию запрос измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза.
138. При поступлении в Комиссию запроса измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза выполняется операция "Обработка запроса и представление измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.067), по результатам выполнения которой Комиссия направляет национальному патентному ведомству запрашиваемые измененные сведения из Единого реестра НМПТ Союза. В случае отсутствия запрашиваемых сведений в Едином реестре НМПТ Союза Комиссия направляет национальному патентному ведомству уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
139. При поступлении в национальное патентное ведомство измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.068), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство, направивший запрос на представление измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза, осуществляет прием и обработку полученных измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

"Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.011) рәсімі
135. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.011) рәсімін орындау схемасы 17-суретте көрсетілген.
17-сурет. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.011) рәсімін орындау схемасы
136. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.011) рәсімі оларды енгізу және (немесе) Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінде өзгерістер енгізу сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салудың орындалған сәтіне дейін болған Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінен ұлттық патенттік ведомствоның мәліметтерді алуы қажет болған кезде орындалады. Рәсім, егер "Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.SP.03.PRC.010) рәсімін орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді соңғы алған күні мен уақыты Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімін соңғы жаңартқан күн мен уақыттан ертерек болып табылатыны анықталған жағдайда орындалады.
137. Бірінші "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.OPR.066) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство Комиссияға Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды жібереді.
138. Комиссияға Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу келіп түскен кезде "Сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.067) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен сұратылған өзгертілген мәліметтерді жібереді. Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде сұрау салынатын мәліметтер болмаған жағдайда Комиссия ұлттық патенттік ведомствоға сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жібереді.
139. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама келіп түскен кезде "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.068) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жіберген ұлттық патенттік ведомство Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен алынған өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.

140. Результатом выполнения процедуры "Запрос сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.011) является получение национальным патентным ведомством измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
141. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.011), приведен в таблице 80.
Таблица 80
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза" (P.SP.03.PRC.011)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.03.OPR.066
запрос измененных сведений
из Единого реестра НМПТ Союза
приведено в таблице 81 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.067
обработка запроса и представление измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза
приведено в таблице 82 настоящих Правил
P.SP.03.OPR.068
прием и обработка измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза
приведено в таблице 83 настоящих Правил
Таблица 81
Описание операции "Запрос измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.066)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.066
2
Наименование операции
запрос измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель направляет в Комиссию запрос
на представление сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза начиная с даты и времени обновления, указанных в запросе, до момента выполнения запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При необходимости получения сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза по определенным государствам-членам, в запросе указываются коды государств-членов.
При необходимости представления сведений
об изменениях, внесенных в определенное НМПТ Союза, в запросе указывается регистрационный номер такого НМПТ Союза.
При необходимости представления сведений об изменениях, внесенных в определенное свидетельство о праве использования НМПТ Союза, в запросе указывается регистрационный номер такого свидетельства о праве использования НМПТ Союза
7
Результаты
запрос на получение измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза направлен в Комиссию
Таблица 82
Описание операции "Обработка запроса и представление измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.067)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.067
2
Наименование операции
обработка запроса и представление измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза (операция "Запрос измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.066))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между Национальными патентными ведомствами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном завершении обработки исполнитель направляет в национальное патентное ведомство ответ на запрос, содержащий измененные сведения
из Единого реестра НМПТ Союза в соответствии
с параметрами, указанными в запросе.
Выбор сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза начиная с даты и времени обновления, указанных в запросе, до момента выполнения запроса, осуществляется либо в полном объеме, либо с учетом кодов государств-членов, регистрационного номера НМПТ Союза или регистрационного номера свидетельства о праве использования НМПТ Союза, указанных в запросе.
При отсутствии в Едином реестре НМПТ Союза измененных сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, исполнитель направляет в национальное патентное ведомство уведомление об отсутствии запрошенных сведений с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего отсутствию сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
национальному патентному ведомству представлены измененные сведения из Единого реестра НМПТ Союза или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 83
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.068)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.OPR.068
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза или уведомления
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и представление измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.OPR.067))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
измененные сведения из Единого реестра НМПТ Союза или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

140. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.011) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы болып табылады.
141. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.011) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 80-кестеде келтірілген.
80-кесте
"Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.PRC.011) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.03.OPR.066
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 81-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.067
сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 82-кестесінде келтірілген
P.SP.03.OPR.068
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 83-кестесінде келтірілген
81-кесте
"Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.OPR.066) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.066
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуда көрсетілген жаңарту күні мен уақытынан бастап сұрау салуды орындау сәтіне дейін Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды Комиссияға жібереді. Белгілі бір мүше мемлекеттер бойынша Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу қажет болған кезде сұрау салуда мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі. Одақтың белгілі бір ТШЖА-ға енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда Одақтың осындай ТШЖА-ның тіркеу нөмірі көрсетіледі. Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы белгілі бір куәлікке енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы осындай куәліктің тіркеу нөмірі көрсетіледі
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін алуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
82-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.067) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.067
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату келіп түскен кезде орындалады ("Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.03.OPR.066) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдейді. Өңдеу сәтті аяқталған кезде орындаушы ұлттық патенттік ведомствоға сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қамтитын сұрау салуға жауап жібереді. Сұрау салуда көрсетілген жаңарту күні мен уақытынан бастап сұрау салуды орындау сәтіне дейін Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерді таңдау не толық көлемде, не мүше мемлекеттердің кодтары, Одақ ТШЖА тіркеу нөмірі немесе сұрау салуда көрсетілген Одақ ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің тіркеу нөмірі ескеріле отырып жүзеге асырылады. Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінде сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын өзгертілген мәліметтер болмаған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ұлттық патенттік ведомствоға мәліметтердің болмауына сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, сұратылған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
83-кесте
"Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.03.OPR.068) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.03.OPR.068
2
Операцияның атауы
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама келіп түскен кезде орындалады ("Сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.SP.03.OPR.067) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған мәліметтерді өңдейді
7
Нәтижелер
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алынды
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

Представление измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.OPR.034).
Получение уведомления
о результатах обработки измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.OPR.037)
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза представлены
в Комиссию
прием и обработка измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.OPR.035)
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза обработаны Комиссией
представление сведений о внесении изменений
в сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования
на информационном портале Союза (P.SP.03.TRN.005)
2
Представление сведений о продлении в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза (P.SP.03.PRC.006)
2.1
Представление сведений
о продлении срока действия свидетельства
о праве использования НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.OPR.042).
Получение уведомления
о результатах обработки сведений о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.OPR.045)
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): сведения о продлении срока действия свидетельства представлены в Комиссию
прием и обработка сведений о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.OPR.043)
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): сведения о продлении срока действия свидетельства обработаны Комиссией
представление сведений
о продлении
в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства
о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза (P.SP.03.TRN.006)
3
Представление сведений о прекращении в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза (P.SP.03.PRC.007)
3.1
Представление сведений
о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.OPR.050).
Получение уведомления
о результатах обработки сведений о прекращении действия свидетельства
о праве использования НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.OPR.053)
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): сведения о прекращении действия свидетельства представлены в Комиссию
прием и обработка сведений
о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.OPR.051)
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): сведения
о прекращении действия свидетельства обработаны Комиссией
представление сведений
о прекращении
в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства
о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза (P.SP.03.TRN.007)

Жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін ұсыну (P. SP.03.OPR.034).
Жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P. SP.03.OPR.037)
Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері комиссияға ұсынылды
жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қабылдау және өңдеу (P. SP.03.OPR.035)
Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін комиссия өңдеді
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну (P. SP.03.TRI.005)
2
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну (P. SP.03.PRC.006)
2.1
Жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну (P. SP.03.OPR.042). Жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P. SP.03.OPR.045)
Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер комиссияға ұсынылды
жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P. SP.03.OPR.043)
Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді комиссия өңдеді
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну (P. SP.03.TRG.006)
3
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну (P. SP.03.PRC.007)
3.1
Одақтың ТШЖА жариялау үшін пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну (P. SP.03.OPR.050). Одақтың ТШЖА жариялау үшін пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P. sp.03.OPR.053)
Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтер комиссияға ұсынылды
жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P. SP.03.OPR.051)
Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): мәліметтер куәліктің қолданылуын тоқтату туралы Комиссия өңдеді
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну (P. SP.03.TRN.007)

3. Информационное взаимодействие при получении сведений из Единого реестра НМПТ Союза
14. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из Единого реестра НМПТ Союза представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений
из
Единого реестра НМПТ Союза
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений из Единого реестра НМПТ Союза
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

3. Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
14. Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 4-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір процедурасы үшін 4-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
Сурет. 4. Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р / р
Бастамашы орындайтын Операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жағдайы
Респондент орындайтын Операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижесі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза (P.SP.03.PRC.010)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза (P.SP.03.OPR.063).
Прием и обработка информации о дате
и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза (P.SP.03.OPR.065)
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): информация о дате
и времени обновления запрошена
обработка запроса
и представление информации о дате
и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза (P.SP.03.OPR.064)
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): информация о дате
и времени обновления представлена
получение информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза (P.SP.03.TRN.008)
2
Запрос сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза (P.SP.03.PRC.011)
2.1
Запрос измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза (P.SP.03.OPR.066).
Прием и обработка измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза (P.SP.03.OPR.068)
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза запрошены
обработка запроса
и представление измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза (P.SP.03.OPR.067)
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза отсутствуют.
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): по запросу представлены измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза
получение сведений, измененных
в Едином реестре НМПТ Союза (P.SP.03.TRN.009)
VI. Описание сообщений общего процесса
15. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 5. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 5.
Таблица 5
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SP.03.MSG.001
сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования
сведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза (R.IP.SP.03.001)
P.SP.03.MSG.002
уведомление о приеме
и обработке сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SP.03.MSG.003
измененные сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования

Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау (P. SP.03.PRC.010)
1.1
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау (P. SP.03.OPR.063). Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P. SP.03.APR.065)
Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): жаңартудың күні мен уақыты туралы ақпарат сұралды
сұрауды өңдеу және күн туралы ақпаратты ұсыну және Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімін жаңарту уақыты (P. SP.03.OPR.064)
Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат берілген
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P. SP.03.TRG.008)
2
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерге сұрау салу (P. SP.03.PRC.011)
2.1
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау (P. SP.03.APR.066). Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P. SP.03.OPR.068)
Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері сұратылды
сұрау салуды өңдеу және Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді ұсыну (P. SP.03.APR.067)
Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері жоқ. Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): сұрау салу бойынша Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері ұсынылды
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерді алу (P. SP.03.TRG.009)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы
15. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарламаларының тізбесі 5-кестеде келтірілген. Хабарлама құрамындағы деректер құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 5-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
5-кесте
Жалпы процестің хабарламалар тізімі
Кодтық белгілеу
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің)құрылымы
1
2
3
P.SP.03.MSG.001
жариялау үшін Одақтың ТШЖА-не өтінім туралы мәліметтер
тіркеу, Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, қолдаухаттар туралы мәліметтер (R. IP.SP.03.001)
P.SP.03.MSG.002
мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R. 006)
P.SP.03.MSG.003
Одақтың ТШЖА жариялау үшін өтінімі туралы өзгертілген мәліметтер

сведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза (R.IP.SP.03.001)
P.SP.03.MSG.004
сведения о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования
сведения о НМПТ Союза
из Единого реестра НМПТ Союза (R.IP.SP.03.002)
P.SP.03.MSG.005
сведения об отказе
в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования
сведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза (R.IP.SP.03.001)
P.SP.03.MSG.006
измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования
сведения о НМПТ Союза
из Единого реестра НМПТ Союза (R.IP.SP.03.002)
P.SP.03.MSG.007
сведения о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза
в Едином реестре НМПТ Союза для опубликования
сведения о НМПТ Союза
из Единого реестра НМПТ Союза (R.IP.SP.03.002)
P.SP.03.MSG.008
сведения о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза
в Едином реестре НМПТ Союза для опубликования
сведения о НМПТ Союза
из Единого реестра НМПТ Союза (R.IP.SP.03.002)
P.SP.03.MSG.016
запрос информации о дате
и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза
запрос сведений
из национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза (R.IP.SP.03.007)
P.SP.03.MSG.017
информация о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза
запрос сведений
из национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза (R.IP.SP.03.007)
P.SP.03.MSG.018
запрос измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза
запрос сведений
из национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза (R.IP.SP.03.007)
P.SP.03.MSG.019
измененные сведения
из Единого реестра НМПТ Союза
сведения о НМПТ Союза
из Единого реестра НМПТ Союза (R.IP.SP.03.002)
P.SP.03.MSG.020
уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса

тіркеу, Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, қолдаухаттар туралы мәліметтер (R. IP.SP.03.001)
P.SP.03.MSG.004
Одақтың ТШЖА-ні Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА-ні жариялау үшін пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы мәліметтер
Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен (R. IP.SP.03.002)
P.SP.03.MSG.005
Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы) мәліметтерді жариялау үшін
тіркеу, Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, қолдаухаттар туралы мәліметтер (R. IP.SP.03.001)
P.SP.03.MSG.006
жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері
Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен (R. IP.SP.03.002)
P.SP.03.MSG.007
жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер
Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен (R. IP.SP.03.002)
P.SP.03.MSG.008
жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтер
Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен (R. IP.SP.03.002)
P.SP.03.MSG.016
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтерді сұрау (R. IP.SP.03.007)
P.SP.03.MSG.017
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтерді сұрау (R. IP.SP.03.007)
P.SP.03.MSG.018
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтерді сұрау (R. IP.SP.03.007)
P.SP.03.MSG.019
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер
Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен (R. IP.SP.03.002)
P.SP.03.MSG.020
сұратылған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R. 006)
VII. Жалпы процестің транзакцияларының сипаттамасы

1. Транзакция общего процесса "Представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.001)
16. Транзакция общего процесса "Представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.001) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.

1. "Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-не жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.001)
16. "Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-не жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.001) респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 5-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 6-кестеде келтірілген.

Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.001)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о новой заявке на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка полученных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
заявка на НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.001): сведения о заявке на НМПТ Союза обработаны Комиссией
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 минут
время подтверждения принятия в обработку
10 минут
время ожидания ответа
20 минут
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.03.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

Сурет. 5. "Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-не жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P. SP.03.TRN.001)
6-кесте
"Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-не жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясының сипаттамасы (P. SP.03.TRN.001)
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SP.03.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-не жаңа өтінім туралы мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процестің транзакция үлгісі
сұрау / Жауап
4
Бастаушы рөл
бастамашы
5
Бастау операциясы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-не өтінім туралы мәліметтерді жіберу
6
Реактивті рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-не өтінім туралы алынған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының нәтижесі
Одақтың ТШЖА өтінімі (P. SP.03.BEN.001): Одақтың ТШЖА өтінімі туралы мәліметтерді комиссия өңдеді
9
Жалпы процестің транзакция параметрлері:
қабылдауды растау уақыты
5 минут
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 минут
жауап күту уақыты
20 минут
авторизация белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процестің транзакциялық хабарламалары:
бастамашылық хабарлама
жариялау үшін Одақтың ТШЖА өтінімі туралы мәліметтер (P. SP.03.MSG.001)
жауап хабарлама
мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P. SP.03.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлама параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

2. Транзакция общего процесса "Представление сведений о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.002)
17. Транзакция общего процесса "Представление сведений о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.002) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

2. "Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.002)
17. "Мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА өтініміне өзгерістер енгізу туралы" (P. SP.03.TRN.002) респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 6-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 7-кестеде келтірілген.

Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.002)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о внесении изменений в заявку на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о внесении изменений
в заявку на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление измененных сведений о заявке
на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка полученных измененных сведений о заявке на НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

Сурет. 6. "Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P. SP.03.TRN.002)
7-кесте
"Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясының сипаттамасы (P. SP.03.TRN.002)
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SP.03.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процестің транзакция үлгісі
сұрау / жауап
4
Бастаушы рөл
бастамашы
5
Бастау операциясы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-не өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді жіберу
6
Реактивті рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА өтінімі туралы алынған өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының нәтижесі

заявка на НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.001): измененные сведения о заявке на НМПТ Союза обработаны Комиссией
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 минут
время подтверждения принятия в обработку
10 минут
время ожидания ответа
20 минут
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
измененные сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.MSG.003)
ответное сообщение

Одақтың ТШЖА өтінімі (P. SP.03.BEN.001): Одақтың ТШЖА өтінімі туралы өзгертілген мәліметтерді комиссия өңдеді
9
Жалпы процестің транзакция параметрлері:
қабылдауды растау уақыты
5 минут
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 минут
жауап күту уақыты
20 минут
авторизация белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процестің транзакциялық хабарламалары:
бастамашылық хабарлама
Одақтың ТШЖА жариялауға арналған өтінімі туралы өзгертілген мәліметтер (P.SP.03.MSG.003)
жауап хабарлама

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.03.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса "Представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.003)
18. Транзакция общего процесса "Представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.003) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P. SP.03.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлама параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
3. "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.003)
18. "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.003) респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 7-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 8-кестеде келтірілген.

Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.003)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление сведений о регистрации НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства для опубликования на информационном портале Союза
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка полученных сведений
о регистрации НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства для опубликования на информационном портале Союза
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

Сурет. 7. "Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P. SP.03.TRN.003)
8-кесте
"Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы (P. SP.03.TRN.003)
р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SP.03.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процестің транзакция үлгісі
сұрау / жауап
4
Бастаушы рөл
Бастамашы
5
Бастау операциясы
Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін куәлік беру туралы мәліметтерді жіберу
6
Реактивті рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін куәлік беру туралы алынған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының нәтижесі

НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): сведения
о регистрации НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства обработаны Комиссией
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 минут
время подтверждения принятия в обработку
10 минут
время ожидания ответа
20 минут
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о регистрации НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза и (или) выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.MSG.004)
ответное сообщение

Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) куәлік беру туралы мәліметтерді комиссия өңдеді
9
Жалпы процестің транзакция параметрлері:
қабылдауды растау уақыты
5 минут
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 минут
жауап күту уақыты
20 минут
авторизация белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процестің транзакциялық хабарламалары:
бастамашылық хабарлама
Одақтың ТШЖА-ні Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде тіркеу және (немесе) Одақтың ТШЖА-ні жариялау үшін пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы мәліметтер (P.SP.03.MSG.004)
жауап хабарлама

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.03.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.004)

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P. SP.03.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлама параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
4. "Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден бас тарту және (немесе) пайдалану құқығын беру туралы немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.004)

19. Транзакция общего процесса "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.004) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

19. "Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден бас тарту және (немесе) пайдалану құқығын беру туралы немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.004) респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 8-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 9-кестеде келтірілген.

Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.004)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной для опубликования на информационном портале Союза
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление сведений об отказе в регистрации
и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной)для опубликования на информационном портале Союза
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка полученных сведений
об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования на информационном портале Союза
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

Сурет. 8. "Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден бас тарту және (немесе) пайдалану құқығын беру туралы немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P. SP.03.TRN.004)
9-кесте
"Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден бас тарту және (немесе) пайдалану құқығын беру туралы немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясының сипаттамасы (P. SP.03.TRN.004)
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SP.03.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден бас тарту және (немесе) пайдалану құқығын беру туралы немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процестің транзакция үлгісі
сұрау/жауап
4
Бастаушы рөл
бастамашы
5
Бастау операциясы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден бас тарту және (немесе) пайдалану құқығын беру туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептеледі)мәліметтерді жіберу
6
Реактивті рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептеледі) алынған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының нәтижесі

заявка на НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.001): сведения об отказе в регистрации (или о том,
что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) обработаны Комиссией
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 минут
время подтверждения принятия в обработку
10 минут
время ожидания ответа
20 минут
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования (P.SP.03.MSG.005)
ответное сообщение
уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.03.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

Одақтың ТШЖА өтінімі (P. SP.03.BEN.001): тіркеуден бас тарту туралы мәліметтерді (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептеледі) комиссия өңдеді
9
Жалпы процестің транзакция параметрлері:
қабылдауды растау уақыты
5 минут
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 минут
жауап күту уақыты
20 минут
авторизация белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процестің транзакциялық хабарламалары:
бастамашылық хабарлама
жариялау үшін Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден бас тарту және (немесе) пайдалану құқығын беру туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім кері қайтарып алынды деп есептеледі) мәліметтер (P.SP.03.MSG.005)
жауап хабарлама
мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P. SP.03.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлама параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

5. Транзакция общего процесса "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.005)
20. Транзакция общего процесса "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.005) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.
Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования
на
информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.005)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о внесении изменений
в сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка полученных измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза обработаны Комиссией
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 минут
время подтверждения принятия в обработку
10 минут
время ожидания ответа
20 минут
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.MSG.006)
ответное сообщение

5. "Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.005)
20. "Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.005) респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 9-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 10-кестеде келтірілген.
Сурет. 9. "Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну"жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P. SP.03.TRN.005)
10-кесте
"Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясының сипаттамасы (P. SP.03.TRN.005)
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SP.03.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процестің транзакция үлгісі
сұрау/жауап
4
Бастаушы рөл
Бастамашы
5
Бастау операциясы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жіберу
6
Реактивті рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің алынған өзгертілген мәліметтерін қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының нәтижесі
Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін комиссия өңдеді
9
Жалпы процестің транзакция параметрлері:
қабылдауды растау уақыты
5 минут
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 минут
жауап күту уақыты
20 минут
авторизация белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процестің транзакциялық хабарламалары:
бастамашылық хабарлама
жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері (P. SP.03.MSG.006)
жауап хабарлама

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.03.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Представление сведений о продлении в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.006)
21. Транзакция общего процесса "Представление сведений о продлении в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.006) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P. SP.03.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлама параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
6. "Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.006)
21. "Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.006) респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 10-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 11-кестеде келтірілген.

Рис. 10. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений о продлении в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.006)
Таблица 11
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о продлении в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о продлении в Едином реестре НМПТ Союза срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление сведений о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка полученных сведений
о продлении срока действия свидетельства
о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

Сурет. 10. "Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P. SP.03.TRN.006)
11-кесте
"Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясының сипаттамасы (P. SP.03.TRN.006)
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SP.03.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процестің транзакция үлгісі
сұрау / жауап
4
Бастаушы рөл
бастамашы
5
Бастау операциясы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жіберу
6
Реактивті рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
алынған мәліметтерді қабылдау және өңдеу куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы
8
Жалпы процесс транзакциясының нәтижесі

НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): сведения
о продлении срока действия свидетельства обработаны Комиссией
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 минут
время подтверждения принятия в обработку
10 минут
время ожидания ответа
20 минут
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза для опубликования (P.SP.03.MSG.007)
ответное сообщение
уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.03.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): мәліметтер куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы Комиссия өңдеді
9
Жалпы процестің транзакция параметрлері:
қабылдауды растау уақыты
5 минут
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 минут
жауап күту уақыты
20 минут
авторизация белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процестің транзакциялық хабарламалары:
бастамашылық хабарлама
жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер (P. SP.03.MSG.007)
жауап хабарлама
мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P. SP.03.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлама параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

7. Транзакция общего процесса "Представление сведений о прекращении в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.007)
22. Транзакция общего процесса "Представление сведений о прекращении в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.007) выполняется для передачи респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 11. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 12.

7. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.007)
22. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P.SP.03.TRN.007) респондентке тиісті мәліметтерді беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 11-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 12-кестеде келтірілген.

Рис. 11. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений о прекращении в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.007)
Таблица 12
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений
о прекращении в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза" (P.SP.03.TRN.007)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.TRN.007
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о прекращении в Едином реестре НМПТ Союза действия свидетельства
о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление сведений о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка полученных сведений
о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза для опубликования на информационном портале Союза
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

Сурет. 11. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P. SP.03.TRN.007)
12-кесте
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясының сипаттамасы (P. SP.03.TRN.007)
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SP.03.TRN.007
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде тоқтату туралы мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процестің транзакция үлгісі
сұрау /жауап
4
бастамашы
5
Бастау операциясы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтерді жіберу
6
Реактивті рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы алынған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының нәтижесі

8. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате
и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.TRN.008)
23. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.TRN.008) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора информации о дате и времени обновления соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 12. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 13.

8. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесс транзакциясы (P. SP.03.TRN.008)
23. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесс транзакциясы (P. SP.03.TRN.008) респондент бастамашының сұрау салуы бойынша тиісті мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 12-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 13-кестеде келтірілген.

9. Транзакция общего процесса "Получение сведений, измененных
в Едином реестре НМПТ Союза" (P.SP.03.TRN.009)
24. Транзакция общего процесса "Получение сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза" (P.SP.03.TRN.009) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 13. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 14.

9. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерді алу" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.009)
24. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерді алу" жалпы процесінің транзакциясы (P. SP.03.TRN.009) респондент бастамашының сұрау салуы бойынша Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен тиісті өзгертілген мәліметтерді ұсыну үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 13-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 14-кестеде келтірілген.

Рис. 13. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза" (P.SP.03.TRN.009)
Таблица 14
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза" (P.SP.03.TRN.009)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.03.TRN.009
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений, измененных в Едином реестре НМПТ Союза
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
формирование и направление запроса измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и направление измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза отсутствуют
НМПТ Союза (P.SP.03.BEN.002): по запросу представлены измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
10 минут
время ожидания ответа
30 минут
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза (P.SP.03.MSG.018)
ответное сообщение
измененные сведения из Единого реестра НМПТ Союза (P.SP.03.MSG.019)
уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений (P.SP.03.MSG.020)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
25. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 15.
26. Национальное патентное ведомство проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, национальное патентное ведомство принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, национвльное патентное ведомство направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
Таблица 15
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои
в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники
и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники
и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

Сурет. 13. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерді алу" жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P. SP.03.TRN.009)
14-кесте
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерді алу" жалпы процесінің транзакциясының сипаттамасы (P. SP.03.TRN.009)
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SP.03.TRN.009
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерді алу
3
Жалпы процестің транзакция үлгісі
сұрау / Жауап
4
Бастаушы рөл
бастамашы
5
Бастау операциясы
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды қалыптастыру және жолдау
6
Реактивті рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен сұратуды өңдеу және өзгертілген мәліметтерді жіберу
8
Жалпы процесс транзакциясының нәтижесі
Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері жоқ
Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): сұрау салу бойынша Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері ұсынылды
9
Жалпы процестің транзакция параметрлері:
қабылдауды растау уақыты
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 минут
жауап күту уақыты
30 минут
авторизация белгісі
иә
қайталау саны
1
10
Жалпы процестің транзакциялық хабарламалары:
бастамашылық хабарлама
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау (P. SP.03.MSG.018)
жауап хабарлама
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер (P. SP.03.MSG.019) сұралған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P. SP.03.MSG.020)
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлама параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
25. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара әрекеттесу кезінде деректерді өңдеу әдеттегідей жүргізілмеуі мүмкін штаттан тыс жағдайлар болуы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық ақаулармен, күту уақытының аяқталуымен және басқа жағдайларда пайда болады. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу бойынша ұсынымдар алуы үшін тиісті сұрау салуды Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу бойынша жалпы ұсыныстар 15-кестеде келтірілген.
26. Ұлттық патенттік ведомство қате туралы хабарлама алынған хабарламаның электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің тарауында көрсетілген хабарламаларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда, Ұлттық патенттік ведомство анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздіктер анықталмаған жағдайда, Ұлттық патенттік ведомство осы штаттан тыс жағдайды сипаттайтын хабарламаны Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне жібереді.
15-кесте
Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету
Штаттан тыс жағдай коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Төтенше жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екі жақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталау саны аяқталғаннан кейін жауап алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық ақаулар немесе жүйелік бағдарламалық жасақтама қатесі
сұрау салуды хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен жіктеуіштер синхрондалмаған немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің)XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланылған анықтамалықтар мен жіктеуіштерді синхрондау немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML схемаларын жаңарту қажет.Егер анықтамалықтар мен жіктеуіштер синхрондалса, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.001), передаваемых в сообщении "Сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.MSG.001), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.001), передаваемых в сообщении "Сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails)
2
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) должен быть заполнен реквизит "Дата" (csdo:EventDate), значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению "01" – "новая", атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId)
в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
3
в информационных ресурсах Комиссии, содержащих сведения о заявках на НМПТ Союза, не должно содержаться записи, в составе которой значение реквизита "Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId) в представляемых сведениях, реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode) равен значению "01" – "новая" или "02" – "изменена", а реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен
4
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности, утвержденный Решением Коллегии Комиссии от 27 июля 2021 г. № 92 (далее – классификатор видов документов, сведений и материалов), значений, соответствующих видам документов "Заявка на регистрацию
и предоставление права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза", "Заявка на предоставление права использования зарегистрированного наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза" или "Ходатайство о выдаче свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза в отношении наименования места происхождения товара, зарегистрированного до вступления в силу Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года"
в составе реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение одного из перечисленных видов документов, а реквизит "Наименование вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
5
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значений, соответствующих видам документов "Заявка на регистрацию и предоставление права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза", "Заявка на предоставление права использования зарегистрированного наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза" или "Ходатайство о выдаче свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза в отношении наименования места происхождения товара, зарегистрированного до вступления в силу Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года"
в составе реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать одному из следующих значений: "Заявка на регистрацию и предоставление права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза", "Заявка на предоставление права использования зарегистрированного наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза" или "Ходатайство
о выдаче свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза в отношении наименования места происхождения товара, зарегистрированного
до вступления в силу Договора о товарных знаках, знаках обслуживания
и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года"
6
если реквизит "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполнен в составе любых реквизитов, в его составе должны быть заполнены реквизиты "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode)", "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Город" (csdo:CityName), "Улица" (csdo:StreetName) и "Номер дома" (csdo:BuildingNumberId)
7
если реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) заполнен в составе любых реквизитов, в его составе заполняются реквизиты "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode)
и "Идентификатор канала связи" (csdo:CommunicationChannelId),
а реквизит "Наименование вида связи" (csdo:CommunicationChannelName) не заполняется
8

27. "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру, тіркеу рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, өтінішхаттар туралы мәліметтер" электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.001 "Жариялау үшін Одақтың ТШЖА-не өтінім туралы мәліметтер" (P. SP.03.MSG.001), 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру, тіркеу рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, өтінішхаттар туралы мәліметтер" электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.001) "Жариялау үшін Одақтың ТШЖА-не өтінім туралы мәліметтер" (P. SP.03.MSG.001)
Талап коды
Талаптарды тұжырымдау
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың ТШЖА өтінімі (өтінішхат, тергеу)" деректемесінің 1 данасы толтырылуы тиіс (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails)
2
"күй жай-күйі туралы мәліметтер" (ipcdo:IPStatusDetails) деректемесінің құрамында "күн" деректемесі (csdo:EventDate) толтырылуы тиіс, "күй коды" деректемесінің мәні (csdo: StatusCode)" “0" – "жаңа" мәніне сәйкес келуі тиіс, "анықтамалық идентификатор (жіктеуіш)" атрибуты (codeListId атрибуты) “мәртебе коды" деректемесінің құрамында (csdo:StatusCode) толтырылмайды
3
Одақтың ТШЖА өтінімдері туралы мәліметтерді қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурстарында құрамында" "Одақтың ТШЖА өтінімінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId) деректемесінің мәні ұсынылатын мәліметтердегі " Одақтың ТШЖА өтінімінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId) деректемесінің мәнімен сәйкес келетін жазба Одақтың NMPT (P. SP.03.BEN.002): мәліметтер куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы Комиссия өңдеді болмауы тиіс, "код" деректемесі (csdo:StatusCode) “ 01 " – " жаңа "немесе " 02 "мәніне тең – "өзгертілді ", ал" соңғы күн мен уақыт "деректемесі (csdo:EndDateTime)" ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары " (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің бөлігі ретінде толтырылмаған
4
құжаттардың, мәліметтердің түрлерін Сыныптауышқа енгізген кезде алқа алқасының 2021 жылғы 27 шілдедегі шешімімен бекітілген зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын материалдар № 92 (бұдан әрі – "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуге және пайдалану құқығын беруге арналған өтінім", "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің тіркелген атауын пайдалану құқығын беруге арналған өтінім" немесе "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат" құжаттарының түрлеріне сәйкес келетін мәндер тауар шығарылған жердің атауына қатысты экономикалық одақ, 2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық Одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген" "Одақтың ТШЖА-не өтінім (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:apellationoforiginapplicationdetails) деректемесінің құрамында “зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және аталған құжаттар түрлерінің бірінің кодтық белгіленуін, ал "Зияткерлік меншік саласында " пайдаланылған құжат түрінің атауы" деректемесін қамтуға тиіс (ipsdo:IPDocKindName) толтырылмайды
5
Жіктеуіште құжаттардың, мәліметтердің түрлері болмаған кезде "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуге және пайдалану құқығын беруге арналған өтінім"," Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің тіркелген атауын пайдалану құқығын беруге арналған өтінім "немесе" шығарылған жерінің атауына қатысты Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат "құжаттарының түрлеріне сәйкес келетін тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген тауар, 2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақ тауарларына қызмет көрсету белгілері мен шығарылған орындарының атаулары" Одақтың ТШЖА-не өтінім (өтінішхат, куәлік) "деректемесінің құрамында (ipcdo:apellationoforiginapplicationdetails)" зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды "деректемесі (ipsdo:IPDocKindCode) толтырылмайды, ал" түрдің атауы "деректемесі толтырылмайды зияткерлік меншік саласында қолданылатын құжат " (ipsdo:IPDocKindName) және оның мәні келесі мәндердің біріне сәйкес келуі керек: "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуге және пайдалану құқығын беруге арналған өтінім", "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің тіркелген атауын пайдалану құқығын беруге арналған өтінім "немесе" өтінішхат 2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және шығарылған орындарының атаулары туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген тауардың шығарылған жерінің атауына қатысты Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы" толтырылуы керек
6
егер "мекенжай" деректемесі (ccdo:SubjectAddressDetails) кез келген деректемелердің құрамында толтырылса, оның құрамында "мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode)", "ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "қала" (csdo:CityName), "көше" деректемелері толтырылуы тиіс (csdo:Streetname) және "үй нөмірі" (csdo:BuildingNumberId)
7
Егер "байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі кез келген деректемелердің құрамында толтырылса, оның құрамында "байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) және "байланыс арнасының идентификаторы" (csdo:CommunicationChannelId) деректемелері, ал "байланыс түрінің атауы" (csdo:communicationchannelname) толтырылмайды
8

28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.001), передаваемых в сообщении "Измененные сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.MSG.003), приведены в таблице 17.
Таблица 17
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.001), передаваемых в сообщении "Измененные сведения о заявке на НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должно быть заполнено 2 экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащих соответственно изменяемые и измененные сведения о заявке на НМПТ Союза, в составе которых должны совпадать значения реквизитов:
"Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) (в случае заполнения этого реквизита в экземплярах реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)"
(ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails));
"Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
(в случае заполнения этого реквизита в экземплярах реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails));
"Номер документа" (csdo:DocId);
"Дата поступления документа" (ipsdo:IPDocReceiptDate);
"Дата подачи заявки" (ipsdo:ApplicationReceiptDate);
"Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза"
(ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId);
"Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе реквизита "Национальное патентное ведомство" (ipcdo:PatentAuthorityDetails);
"Наименование обозначения НМПТ" (ipsdo:ApellationOfOriginName);
"Регистрационный номер НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginEAEUId) (в случае заполнения этого реквизита
в экземплярах реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails)
2
в информационных ресурсах Комиссии, содержащих сведения о заявках на НМПТ Союза, должна содержаться запись, в составе которой реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode) равен значению "01" – "новая" или "02" – "изменена", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен, и в составе которой совокупность значений реквизитов "Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId), "Код статуса" (csdo:StatusCode)
и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) совпадает
с совокупностью значений соответствующих реквизитов
в представляемых изменяемых сведениях о заявке на НМПТ Союза
3
в составе экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащего изменяемые сведения о заявке на НМПТ Союза, реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен,
и значение этого реквизита должно быть больше значения реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе этого экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails) и меньше значения реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)"
(ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащего измененные сведения о заявке на НМПТ Союза

28. "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру, тіркеу рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, өтінішхаттар туралы мәліметтер" электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.001) "Одақтың ТШЖА жариялау үшін өтінімі туралы өзгертілген мәліметтер" (P. SP.03.MSG.003), 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру, тіркеу рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, өтінішхаттар туралы мәліметтер" электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.001) "Одақтың ТШЖА жариялау үшін өтінімі туралы өзгертілген мәліметтер" (P. SP.03.MSG.003)
Талап коды
Талаптарды тұжырымдау
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) құрамында "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" деректемелерінің мәндері сәйкес келуі тиіс Одақтың ТШЖА-не өтінімінде тиісінше өзгертілетін және өзгертілген мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТШЖА-не өтінім (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails) деректемесінің 2 данасы толтырылуға тиіс (ipsdo: IPDocKindCode (бұл деректеме "Одақтың ТШЖА өтінімі (өтініш, куәлік)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails) деректемелерінің даналарында толтырылған жағдайда);
"Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo: IPDocKindName) (бұл деректеме "Одақтың ТШЖА өтінімі (өтінішхат, куәлік)" деректемесінің даналарында толтырылған жағдайда (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails));
"Құжат нөмірі" (csdo: DocId);
"Құжаттың түскен күні "(ipsdo:IPDocReceiptDate);
"Өтініш беру күні" (ipsdo:ApplicationReceiptDate);
"Одақтың ТШЖА өтінімінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId);
"Ұлттық патенттік ведомство "(ipcdo:patentauthoritydetails) деректемесінің құрамындағы" ел коды " (Csdo:UnifiedCountryCode);
"NMPT белгілеу атауы" (ipsdo:ApellationOfOriginName);
"Одақтың ТШЖА тіркеу нөмірі" (ipsdo: ApellationOfOriginEAEUId) (бұл деректеме "Одақтың ТШЖА өтінімі (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails)деректемесінің даналарында толтырылған жағдайда)
2
Одақтың ТШЖА өтінімдері туралы мәліметтерді қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурстарында құрамында "мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесі "01" – "жаңа" немесе "02"мәніне тең болатын жазба болуы тиіс – "өзгертілді", "соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылмаған және оның құрамында "Одақтың ТШЖА өтінімінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId), "мәртебе коды" (csdo:StatusCode) және "бастапқы күн мен уақыт" (csdo: StartDateTime) Одақтың ТШЖА өтінімі туралы ұсынылатын өзгертілетін мәліметтердегі тиісті деректемелер мәндерінің жиынтығымен сәйкес келеді
3
Одаққа ТШЖА өтінімі туралы өзгертілетін мәліметтерді қамтитын "одаққа ТШЖА өтінімі (өтінішхат, тергеу)" (ipcdo:Apellationoforiginapplicationdetails) деректемесінің құрамында "соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылуы тиіс, осы деректеменің мәні "Одақ ТШЖА-ға өтінім" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails) деректемесінің осы данасының құрамындағы "бастапқы күн мен уақыт" (csdo:startdatetime) деректемесінің мәнінен артық және деректеме данасының құрамындағы "бастапқы күн мен уақыт" (csdo:startdatetime) деректемесінің мәнінен аз болуы тиіс "nmpt одағына өтінім (өтініш, күн)" ((ipcdo:Appigin Application Details Appellation of Союigin) одақтың ТШЖА өтінімі туралы өзгертілген мәліметтерді қамтиды

4-45
соответствуют требованиям 4-45 таблицы 16 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляров реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащих соответственно изменяемые и измененные сведения о заявке на НМПТ Союза (значения кодов требований в таблице 16 и таблице 17 совпадают)
46
в составе экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащего измененные сведения о заявке на НМПТ Союза, реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
47
в составе экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащего измененные сведения о заявке на НМПТ Союза, реквизит "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) должен быть заполнен, значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в его составе должно соответствовать значению "02" – "изменена", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId)
в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
48
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство о внесении изменений в заявку на регистрацию и (или) предоставление права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза", в составе экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащего измененные сведения о заявке на НМПТ Союза, составе реквизита "Сведения
о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) не заполняется
49
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство о внесении изменений в заявку на регистрацию и (или) предоставление права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза", в составе экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)", в составе экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащего измененные сведения о заявке на НМПТ Союза, в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению "Ходатайство о внесении изменений в заявку на регистрацию и (или) предоставление права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза"
50
в составе экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащего измененные сведения о заявке на НМПТ Союза, в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Дата" (csdo:EventDate);
"Номер документа" (csdo:DocId);
"Дата поступления документа" (ipsdo:IPDocReceiptDate);
"Описание" (csdo:DescriptionText)

4-45
осы Регламенттің 16-кестесінің 4-45 талаптарына сәйкес келеді, олар "Одақтың ТШЖА өтінімі (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:Apellationoforiginapplicationdetails) деректемесінің даналарын толтыру кезінде қолданылады, онда Одақтың ТШЖА өтінімі туралы тиісінше өзгертілетін және өзгертілген мәліметтер бар (16-кестедегі және 17-кестедегі талаптар кодтарының мәндері сәйкес келеді)
46
Одақтың ТШЖА-не өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТШЖА-не өтінім (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:Apellationoforiginapplicationdetails) деректемесінің құрамында "соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылмайды
47
Одақтың ТШЖА-не өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТШЖА-не өтінім (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:Apellationoforiginapplicationdetails) деректемесінің данасының құрамында "мәртебе жай-күйі туралы мәліметтер" деректемесі (ipcdo:IPStatusDetails) толтырылуға тиіс, "мәртебе коды" деректемесінің мәні (csdo:statuscode) оның құрамында "02" – "өзгертілген" мәніне сәйкес келуі тиіс, ал "күй коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (жіктеуіштің) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды
48
"Еуразиялық экономикалық одақ тауарын алу орнында тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге арналған өтінімге өзгерістер енгізу туралы өтініш" құжатының түріне сәйкес келетін құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен мәндер материалдарының сыныптауышына енгізілген кезде Одақ (өтінішхат, тергеп-тексеру) ТШЖА деректемесінің данасы құрамында "(ipcdo:apellationoforiginapplicationdetails) " (ipcdo: apellationoforiginapplicationdetails) "құжат түрінің коды "деректемесінің" мәртебе құрамы туралы мәліметтер " (ipcdo:Ipstatusdetails) деректемесінің құрамында одақ ТШЖА-не өтінім туралы мәліметтер, зияткерлік тұтастық саласында пайдаланылатын" (ipsdo:IPDocKindCode) толтырылуы тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық сипаттамасын қамтуы тиіс, ал "зияткерлік тұтастық саласында пайдаланылатын құжат түрінің мақсаты" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
49
Жіктеуіште құжаттардың, мәліметтердің түрлері болмаған кезде "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге арналған өтінімге өзгерістер енгізу туралы өтінішхат" құжатының түріне сәйкес келетін "Одақтың ТШЖА-на өтінім (өтінішхат, куәлік)" деректемесінің данасы құрамында, "Одақтың ТШЖА-на өтінім (өтінішхат, куәлік)" деректемесінің данасы құрамында куәлік) " (Ipcdo: Apellationoforiginapplicationdetails) Одақтың ТШЖА өтінімі туралы өзгертілген мәліметтерді қамтиды, "мәртебе жай-күйі туралы мәліметтер" (ipcdo:IPStatusDetails) деректемесінің құрамында "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге арналған өтінімге өзгерістер енгізу туралы өтінішхат" мағынасына сәйкес келу
50
Одақтың ТШЖА-не өтінімі туралы өзгертілген мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТШЖА-не өтінімі (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:Apellationoforiginapplicationdetails) деректемесінің данасының құрамында " мәртебесі туралы мәліметтер "(ipcdo:IPStatusDetails) деректемелері толтырылуы тиіс:
"Күн" (csdo: EventDate);
"Құжат нөмірі" (csdo: DocId);
"Құжаттың түскен күні "(ipsdo:IPDocReceiptDate);
"Сипаттама" (csdo:DescriptionText)

если реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) заполнен в составе любых реквизитов, в его составе значение реквизита "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) должно соответствовать одному из следующих значений: "TE", "EM" или "FX" в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи, утвержденным Решением Коллегии Комиссии от 6 декабря 2022 г. № 192
43
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен
в составе любых реквизитов, в его составе значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) должно соответствовать значению "ВОИС ST.3"
44
в составе любых экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) реквизит "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) не заполняется
45
значение реквизита "Признак ведомства подачи"
(ipsdo:OriginOfficeIndicator) в составе реквизита "Национальное патентное ведомство" (ipcdo:PatentAuthorityDetails) должно соответствовать значению "1" – ведомство подачи
46
в составе любых экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails)
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит"Начальная дата
и время" (csdo:StartDateTime) заполняется обязательно
47
в составе любых экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails)
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Конечная дата
и время" (csdo: EndDateTime) не заполняется
30. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.001), передаваемых в сообщении "Сведения об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования" (P.SP.03.MSG.005), приведены в таблице 19.
Таблица 19
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.001), передаваемых в сообщении "Сведения об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза (или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной) для опубликования" (P.SP.03.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должно быть заполнено 2 экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащих соответственно изменяемые сведения о заявке на НМПТ Союза и сведения о заявке на НМПТ Союза, содержащие информацию об отказе в регистрации и (или) предоставлении права использования НМПТ Союза или о том, что заявка на НМПТ Союза считается отозванной (далее - измененные сведения о заявке на НМПТ Союза), в составе которых должны совпадать значения реквизитов:
"Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) (в случае заполнения этого реквизита в экземплярах реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)"
(ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails));
"Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
(в случае заполнения этого реквизита в экземплярах реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails));
"Номер документа" (csdo:DocId);
"Дата поступления документа" (ipsdo:IPDocReceiptDate);
"Дата подачи заявки" (ipsdo:ApplicationReceiptDate);
"Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза"
(ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId);
"Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе реквизита "Национальное патентное ведомство" (ipcdo:PatentAuthorityDetails);
"Наименование обозначения НМПТ" (ipsdo:ApellationOfOriginName;
"Регистрационный номер НМПТ Союза";
(ipsdo:ApellationOfOriginEAEUId) (в случае заполнения этого реквизита
в экземплярах реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails)
2

Егер "байланыс деректемесі" деректемесі (ccdo:CommunicationDetails) кез келген деректемелердің құрамында толтырылса, оның құрамында "байланыс түрінің коды" деректемесінің мәні (csdo:CommunicationChannelCode) байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс: "TE", "EM" немесе "FX" комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 192 шешімімен бекітілген
43
егер "ел коды" деректемесі (csdo:UnifiedCountryCode) кез келген деректемелердің құрамында толтырылса, оның құрамында "анықтамалықтың (жіктеуіштің) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні "ДЗМҰ ST.3"
44
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" деректемесінің сүйікті даналарының құрамында (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) "қоса берілетін құжат" деректемесі (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) толтырылмайды
45
"беру ведомствосының белгісі" деректемесінің мәні (ipsdo:OriginOfficeIndicator) "Ұлттық патенттік ведомство" (ipcdo: patentauthoritydetails) деректемесінің құрамында "1" мәніне сәйкес келуі тиіс – беру ведомствосы
46
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің сүйікті даналарының құрамында "жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамында "бастапқы күні мен уақыты" (csdo:startdatetime) деректемесі әдетте толтырылады
47
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің сүйікті даналарының құрамында "ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің "соңғы күні мен уақыты" (csdo: enddatetime) деректемесі толтырылмайды
30. "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру, тіркеу рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, өтінішхаттар туралы мәліметтер" электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.001) "Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім жариялау үшін кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы" (P. SP.03.MSG.005), 19-кестеде келтірілген.
19-кесте
"Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру, тіркеу рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, өтінішхаттар туралы мәліметтер" электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.001) "Одақтың ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы (немесе Одақтың ТШЖА-на өтінім жариялау үшін кері қайтарып алынды деп есептелетіні туралы" (P. SP.03.MSG.005)
Талап коды
Талаптарды тұжырымдау
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың ТШЖА-на өтінім (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:Apellationoforiginapplicationdetails) деректемесінің 2 данасы толтырылуы тиіс, онда Одақтың ТШЖА-на өтінім туралы тиісінше өзгертілетін мәліметтер және ТШЖА-ні тіркеуден және (немесе) пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы ақпарат қамтылған Одақтың ТШЖА-на өтінім туралы мәліметтер қамтылуы тиіс Құрамында деректемелердің мәндері сәйкес келуі тиіс одақтың ТШЖА - не Өтінім кері қайтарып алынды деп есептеледі (бұдан әрі-Одақтың ТШЖА-не өтінім туралы өзгертілген мәліметтер):
"Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) (бұл деректеме "Одақтың ТШЖА өтінімі (өтінішхат, куәлік)"деректемесінің даналарында толтырылған жағдайда
(ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails));
"Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo: IPDocKindName) (бұл деректеме "Одақтың ТШЖА өтінімі (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails)деректемесінің даналарында толтырылған жағдайда);
"Құжат нөмірі" (csdo: DocId);
"Құжаттың түскен күні "(ipsdo:IPDocReceiptDate);
"Өтініш беру күні" (ipsdo:ApplicationReceiptDate);
"Одақтың ТШЖА өтінімінің тіркеу нөмірі"
(ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId);
"Ұлттық патенттік ведомство "(ipcdo:patentauthoritydetails) деректемесінің құрамындағы" ел коды " (Csdo:UnifiedCountryCode);
"NMPT белгілеу атауы" (ipsdo: ApellationOfOriginName;
"Одақтың ТШЖА тіркеу нөмірі";
(ipsdo: ApellationOfOriginEAEUId) (бұл деректеме "Одақтың ТШЖА өтінімі (өтініш, куәлік)" деректемесінің даналарында толтырылған жағдайда (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails)
2

в информационных ресурсах Комиссии, содержащих сведения о заявках на НМПТ Союза, должна содержаться запись, в составе которой реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode) равен значению "01" – "новая" или "02" – "изменена", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен, и в составе которой совокупность значений реквизитов "Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId), "Код статуса" (csdo:StatusCode)
и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) совпадает
с совокупностью значений соответствующих реквизитов
в представляемых изменяемых сведениях о заявке на НМПТ Союза
3
в составе экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащего изменяемые сведения о заявке на НМПТ Союза, реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен,
и значение этого реквизита должно быть больше значения реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе этого экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails),
и меньше, чем значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащего измененные сведения о заявке на НМПТ Союза
4-45
соответствуют требованиям 4-45 таблицы 16 настоящего Регламента, которые которые применяются при заполнении экземпляров реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащих соответственно изменяемые и измененные сведения о заявке на НМПТ Союза (значения кодов требований в таблице 16 и таблице 19 совпадают)
46
в составе экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащего измененные сведения о заявке на НМПТ Союза, реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
47

Одақтың ТШЖА өтінімдері туралы мәліметтерді қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурстарында құрамында "мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесі "01" – "жаңа" немесе "02"мәніне тең болатын жазба болуы тиіс – "өзгертілді", "соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылмаған және оның құрамында "Одақтың ТШЖА өтінімінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId), "мәртебе коды" (csdo:StatusCode) және "бастапқы күн мен уақыт" (csdo: StartDateTime) Одақтың ТШЖА өтінімі туралы ұсынылатын өзгертілетін мәліметтердегі тиісті деректемелер мәндерінің жиынтығымен сәйкес келеді
3
Одақтың ТШЖА өтінімі туралы өзгертілетін мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТШЖА өтінімі (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:Apellationoforiginapplicationdetails) деректемесінің данасының құрамында "соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылуы тиіс және бұл деректеменің мәні "бастапқы күн мен уақыт" деректемесінің мәнінен артық болуы тиіс"(csdo:Startdatetime) "Одақтың ТШЖА өтінімі" деректемесінің осы данасының құрамында (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), Одақтың ТШЖА өтінімі туралы "Одақтың ТШЖА өтінімі (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails) деректемесінің данасы құрамындағы "бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен кем өзгертілген мәліметтерді қамтитын
4-45
осы Регламенттің 16-кестесінің 4-45 талаптарына сәйкес келеді, олар "Одақтың ТШЖА өтінімі (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:Apellationoforiginapplicationdetails) деректемесінің даналарын толтыру кезінде қолданылады, онда Одақтың ТШЖА өтінімі туралы тиісінше өзгертілетін және өзгертілген мәліметтер бар (16-кестедегі және 19-кестедегі талаптар кодтарының мәндері сәйкес келеді)
46
Одақтың ТШЖА-не өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТШЖА-не өтінім (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:Apellationoforiginapplicationdetails) деректемесінің құрамында "соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылмайды
47

в составе экземпляра реквизита "Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)" (ipcdo:ApellationOfOriginApplicationDetails), содержащего измененные сведения о заявке на НМПТ Союза, реквизит "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) должен быть заполнен, значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в его составе должно соответствовать значению "20" – "отказ" или "30" – "считается отозванной", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
48
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии"
(ipcdo:IPStatusDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Дата" (csdo:EventDate);
"Номер документа" (csdo:DocId);
"Дата поступления документа" (ipsdo:IPDocReceiptDate);
"Описание" (csdo:DescriptionText)
49
если значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) соответствует значению "20" – "отказ", при включении в классификатор видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Решение об отказе в регистрации наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза и (или)
в предоставлении права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение одного из перечисленных видов документов, а реквизит "Наименование вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
50
если значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) соответствует значению "20" – "отказ", при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Решение об отказе в регистрации наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза и (или)
в предоставлении права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению "Решение
об отказе в регистрации НМПТ Союза и (или) и в предоставлении права использования НМПТ Союза"
51
если значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) соответствует значению "20" – "отказ", в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) должен быть заполнен реквизит
"Дата документа" (csdo:DocCreationDate)

Одақтың ТШЖА-не өтінім туралы өзгертілген мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТШЖА-не өтінім (өтінішхат, куәлік)" (ipcdo:Apellationoforiginapplicationdetails) деректемесінің данасының құрамында "мәртебе жай-күйі туралы мәліметтер" деректемесі (ipcdo:IPStatusDetails) толтырылуға тиіс, "мәртебе коды" деректемесінің мәні (csdo:statuscode) оның құрамында "күй коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "20" – "бас тарту" немесе "30" – "қайтарып алынған деп есептеледі" мәніне сәйкес келуі тиіс, ал "анықтамалық (жіктеуіш) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды
48
"мәртебесі туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында ((ipcdo:IP Status Details) деректемелер толтырылуы керек:
"Күн" (csdo: EventDate);
"Құжат нөмірі" (csdo: DocId);
"Құжаттың түскен күні "(ipsdo:IPDocReceiptDate);
"Сипаттама" (csdo:DescriptionText)
49
егер "күй коды" деректемесінің мәні (csdo:StatusCode) "20"мәніне сәйкес келсе – "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуден және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы шешім "құжатының түріне сәйкес келетін мәнді" мәртебесі туралы мәліметтер "(ipcdo) деректемесінің құрамында" бас тарту": IPStatusDetails) "құжат түрінің коды" деректемесі, зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын "(ipsdo:IPDocKindCode) толтырылуы тиіс және аталған құжаттардың бірінің кодтық белгіленуін қамтуы тиіс, ал "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
50
егер "күй коды" деректемесінің мәні (csdo:StatusCode) "20"мәніне сәйкес келсе – "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуден және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы шешім "құжатының түріне сәйкес келетін құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышында мәні болмаған кезде" мәртебесі туралы мәліметтер "деректемесінің құрамында (ipcdo: IPStatusDetails) "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" деректемесі (ipsdo:IPDocKindCode) толтырылмайды, ал "құжат түрінің атауы" деректемесі толтырылмайды, (ipsdo: IPDocKindName) толтырылуы тиіс және оның мәні"Одақтың ТМКК тіркеуден бас тарту және (немесе) Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру туралы шешім" мәніне сәйкес келуі тиіс
51
если значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) соответствует значению "20" – "отказ", в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) должен быть заполнен реквизит "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)

31. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о НМПТ Союза из Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.002), передаваемых в сообщении "Измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.MSG.006), приведены в таблице 20.
Таблица 20
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о НМПТ Союза из Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.002), передаваемых в сообщении "Измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.MSG.006)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должно быть заполнено 2 экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащих соответственно изменяемые и измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза, в составе которых должны совпадать значения реквизитов "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode)
2
значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) должно принимать одно
из следующих значений: "AO" – "сведения о НМПТ Союза" или
"RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза"
3
в составе экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) должны быть заполнены реквизиты "Начальная дата и время"
(csdo:StartDateTime), и значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе изменяемых сведений Единого реестра НМПТ Союза должно быть меньше, чем значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе измененных сведений Единого реестра НМПТ Союза
4
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего изменяемые сведения Единого реестра НМПТ Союза, реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен, и значение этого реквизита должно быть больше значения реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе этого же экземпляра "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза"
(ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) и меньше значения реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза
5
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза, реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
6
в составе экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails должны быть заполнены и должны совпадать значения реквизитов "Регистрационный номер НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginEAEUId)
7
в составе экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) должна быть заполнена и должна совпадать одна из следующих комбинаций реквизитов, при этом другая из перечисленных комбинаций реквизитов не заполняется: "Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза"
(ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId) и "Дата подачи заявки" (ipsdo:ApplicationReceiptDate) или "Номер документа" (csdo:DocId)
и "Дата поступления документа" (ipsdo:IPDocReceiptDate)
8
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значений, соответствующих видам документов "Заявка на регистрацию и предоставление права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза", "Заявка на предоставление права использования зарегистрированного наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза"
и "Ходатайство о выдаче свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза в отношении наименования места происхождения товара, зарегистрированного до вступления в силу Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года"
в составе реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза"
(ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) реквизит
"Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение одного из перечисленных видов документов, а реквизит "Наименование вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
9
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значений, соответствующих видам документов "Заявка на регистрацию и предоставление права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза", "Заявка на предоставление права использования зарегистрированного наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза"
и "Ходатайство о выдаче свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза в отношении наименования места происхождения товара, зарегистрированного до вступления в силу Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года",
в составе реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) реквизит
"Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать одному из следующих значений: "Заявка на регистрацию и предоставление права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза", "Заявка на предоставление права использования зарегистрированного наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза" или "Ходатайство о выдаче свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза в отношении наименования места происхождения товара, зарегистрированного
до вступления в силу Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года"
10
если в составе экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) заполнены реквизиты "Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза"
(ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId) и "Дата подачи заявки" (ipsdo:ApplicationReceiptDate), значение реквизитов "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) или "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) в составе таких экземпляров реквизитов должны совпадать, и должны соответствовать значению "Заявка
на предоставление права использования зарегистрированного наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза" или "Заявка на регистрацию и предоставление права использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза"
11
если в составе экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) заполнены реквизиты "Номер документа" (csdo:DocId) и "Дата поступления документа" (ipsdo:IPDocReceiptDate), значение реквизитов "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) или "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) в составе таких экземпляров реквизитов должны совпадать, и должны соответствовать значению "Ходатайство о выдаче свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза в отношении наименования места происхождения товара, зарегистрированного
до вступления в силу Договора о товарных знаках, знаках обслуживания
и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года"
12
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) реквизит "НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginDetails) должен быть заполнен, в его составе должны быть заполнены реквизиты:
"Регистрационный номер НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginEAEUId);
"Указание товара, в отношении которого осуществляется регистрация
и (или) предоставление права использования НМПТ"
(ipsdo:ApellationOfOriginGoodsText);
"Описание особого свойства товара"
(ipsdo:GoodsPropertiesDescriptionText);
"Описание географического объекта или его границ"
(ipsdo:GeographicRegionDescriptionText)
13

31. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.002) "жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері" (P. SP.03.MSG.006), 20-кестеде келтірілген.
20-кесте
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.002) "Жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері" (P. SP.03.MSG.006)
Талап коды
Талаптарды тұжырымдау
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) құрамында "ортақ ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" деректемелерінің мәндері сәйкес келуі тиіс Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің тиісті өзгертілетін және өзгертілген мәліметтері бар "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің 2 данасы толтырылуы тиіс (Ipsdo:resourceitemkindcode)
2
"жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің бірін қабылдауы тиіс:" AO " – " Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер "немесе" RH " – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер"
3
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімі жазбасының мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарының құрамында "бастапқы күні мен уақыты" деректемелері толтырылуы тиіс
(Csdo:StartDateTime) және "бастапқы күн мен уақыт" деректемесінің мәні (Csdo:Startdatetime) Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерінің құрамындағы "бастапқы күн мен уақыт" деректемесінің (csdo: Startdatetime) мәнінен кем болуы тиіс
4
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілетін мәліметтері бар "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің данасының құрамында "соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылуы тиіс және осы деректеменің мәні "бастапқы күн мен уақыт" деректемесінің мәнінен артық болуы тиіс (csdo:Startdatetime) осы дананың құрамында "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:Apellationoforiginregisteritemdetails) және "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:APELLATIONOFORIGINREGISTERITEMDETAILS) деректемесінің құрамында ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері бар "Бастапқы күн мен уақыт" деректемесінің (csdo:startdatetime) аз мәні одақ
5
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қамтитын "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің данасының құрамында "соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылмайды
6
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" деректемесінің даналарының құрамында (ipcdo: ApellationOfOriginRegisterItemDetails толтырылуы және "Одақтың ТШЖА тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginEAEUId)деректемелерінің мәндері сәйкес келуі тиіс
7
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімі жазбасының мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарының құрамында мынадай деректемелер комбинацияларының бірі толтырылуы және сәйкес келуі тиіс, бұл ретте аталған деректемелер комбинацияларының екіншісі толтырылмайды: "Одақтың ТШЖА өтінімінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId) және "өтінім берілген күн" (ipsdo: ApplicationReceiptDate) немесе "құжат нөмірі" (csdo:DocId) және "құжаттың түскен күні" (ipsdo:IPDocReceiptDate)
8
"Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуге және пайдалану құқығын беруге арналған өтінім", "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің тіркелген атауын пайдалану құқығын беруге арналған өтінім" және "тауардың шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат" құжаттарының түрлеріне сәйкес келетін құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың мәндерінің сыныптауышына енгізілген кезде Еуразиялық экономикалық Одақтың тауар шығарылған жердің атауына қатысты, 2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық Одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген" Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері "деректемесінің құрамында (ipcdo:apellationoforiginregisteritemdetails) "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" деректемесі (ipsdo:IPDocKindCode) толтырылуы тиіс және аталған құжат түрлерінің бірінің кодтық белгіленуін қамтуы тиіс, ал "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
9
Жіктеуіште "Еуразиялық экономикалық одақ тауары шығарылған жердің атауын тіркеуге және пайдалану құқығын беруге арналған өтінім", "Еуразиялық экономикалық одақ тауары шығарылған жердің тіркелген атауын пайдалану құқығын беруге арналған өтінім" және "тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат" құжаттарының түрлеріне сәйкес келетін құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың мәндері болмаған кезде Еуразиялық экономикалық Одақтың тауар шығарылған жердің атауына қатысты, 2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және шығарылған орындарының атаулары туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген", "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" деректемесінің құрамында (ipcdo:apellationoforiginregisteritemdetails) "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" деректемесі (ipsdo: IPDocKindCode) толтырылмайды, ал "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуы тиіс, және оның мәні мынадай мағыналардың біріне сәйкес келуі тиіс: "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуге және пайдалану құқығын беруге арналған өтінім", "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің тіркелген атауын пайдалану құқығын беруге арналған өтінім "немесе" Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығына қатысты пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат тауар шығарылған жердің атауы, 2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық Одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген"
10
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімі жазбасының мәліметтері" (ipcdo:Apellationoforiginregisteritemdetails) деректемесінің даналарында "Одақтың ТШЖА өтінімінің тіркеу нөмірі"деректемелері толтырылса
(ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId) және "өтінім беру күні" (ipsdo:ApplicationReceiptDate), "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) немесе "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемелерінің мәні реквизиттер сәйкес келуі керек, және "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің тіркелген атауын пайдалану құқығын беруге арналған өтінім" немесе "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуге және пайдалану құқығын беруге арналған өтінім"мағынасына сәйкес келуге тиіс
11
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "құжат нөмірі" (csdo:DocId) және "құжаттың түскен күні" (ipsdo:IPDocReceiptDate) деректемелері толтырылса, "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" деректемелерінің мәні (ipsdo:ipdockindcode) немесе "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемелердің осындай даналарының құрамында сәйкес келуі тиіс, "2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және шығарылған жерлерінің атаулары туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген тауардың шығарылған жерінің атауына қатысты Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат" мағынасына сәйкес келуге тиіс
12
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "RH" – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" мәніне сәйкес келсе, онда "одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" деректемесінің осындай даналарының құрамында " одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімі"(ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) "Одақтың ТШЖА" деректемесі (ipcdo:ApellationOfOriginDetails) толтырылуы тиіс, оның құрамында деректемелер толтырылуы тиіс:
"Одақтың ТШЖА тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginEAEUId);
"ТШЖА тіркеу және (немесе) пайдалану құқығын беру жүзеге асырылатын тауарды көрсету" (ipsdo:ApellationOfOriginGoodsText);
"Өнімнің ерекше қасиетінің сипаттамасы" ((ipsda:Goods Properties Description Text);
"Географиялық объектінің немесе оның шекараларының сипаттамасы" ((ipsda:GeographicRegion Description Text)
13

если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", то в информационных ресурсах Комиссии, содержащих сведения Единого реестра НМПТ Союза, должна содержаться запись, в составе которой значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "AO" – "сведения о НМПТ Союза", значение реквизита "Регистрационный номер НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginEAEUId) совпадает со значением соответствующего реквизита в представляемых сведениях, реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode) соответствует значению "01" – "НМПТ Союза зарегистрировано" или "02" – "сведения о НМПТ Союза изменены", а реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime)
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен
14
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) реквизит "Сведения о праве использования НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginEAEURightDetails) должен быть заполнен,
в его составе должны быть заполнены реквизиты "Регистрационный номер свидетельства о праве использования НМПТ Союза"
(ipsdo:ApellationOfOriginEAEUCertificateId) и "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate)
15
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значения реквизитов "Регистрационный номер свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginEAEUCertificateId) должны совпадать
16
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", то в информационных ресурсах Комиссии, содержащих сведения Единого реестра НМПТ Союза, должна содержаться запись, в составе которой значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", значение свокупности реквизитов "Регистрационный номер свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginEAEUCertificateId), "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate), "Код статуса" (csdo:StatusCode) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) совпадают со значениями совокупности соответствующих реквизитов
в представляемых изменяемых сведениях Единого реестра НМПТ Союза, а реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен
17
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) в составе реквизита "Сведения о праве использования НМПТ Союза"
(ipcdo:ApellationOfOriginEAEURightDetails) в составе реквизита "Участник отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipcdo:IPPartyDetails) значение реквизита "Код вида участника отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPPartyKindCode) должно соответствовать значению "RH" – "правообладатель"
18
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) в составе реквизита "Сведения о праве использования НМПТ Союза"
(ipcdo:ApellationOfOriginEAEURightDetails) в составе реквизита "Участник отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipcdo:IPPartyDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode);
"Полное наименование субъекта c указанием вида представления сведений и кода языка" (ipsdo:IPSubjectName);
"Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails);
"Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails)
19
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) в составе реквизита "Сведения о праве использования НМПТ Союза"
(ipcdo:ApellationOfOriginEAEURightDetails) в составе реквизита "Участник отношений в сфере регистрации и использования прав
на объекты интеллектуальной собственности" (ipcdo:IPPartyDetails) значения атрибутов в составе реквизита "Полное наименование субъекта
c указанием вида представления сведений и кода языка (ipsdo:IPSubjectName) должны быть заполнены в соответствии с одним из следующих правил:
значение атрибута "код вида представления наименования" (атрибут nameRepresentationKindCode) должно соответствовать значению
"OR" – "сведения, представленные на исходном (оригинальном) языке", атрибут "код языка" (атрибут languageCode) должен быть заполнен
и содержать значение "RU";
значение атрибута "код вида представления наименования" (атрибут nameRepresentationKindCode) должно соответствовать значению
"LA" – "транслитерация сведений на исходном (оригинальном) языке буквами латинского алфавита", атрибут "код языка" (атрибут languageCode) не заполняется
20
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) в составе реквизита "Сведения о праве использования НМПТ Союза"
(ipcdo:ApellationOfOriginEAEURightDetails) в составе реквизита "Участник отношений в сфере регистрации и использования прав
на объекты интеллектуальной собственности" (ipcdo:IPPartyDetails)
в составе реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) значение реквизита "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) должно соответствовать значению "2" – "фактический адрес (адрес места нахождения или места жительства)"
21
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) в составе реквизита "Адрес для переписки" (ipcdo:CorrespondenceAddressDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Наименование субъекта" (csdo:SubjectName);
"Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails);
"Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails)
22
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) в составе реквизита "Адрес для переписки" (ipcdo:CorrespondenceAddressDetails) в составе реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) значение реквизита "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) должно соответствовать значению
"3" – "почтовый адрес (адрес для ведения переписки)", а значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно соответствовать одному из следующих значений: "AM", "BY", "KZ", "KG" или "RU"
23
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза" и, если в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) заполнен один или несколько экземпляров реквизита "Сведения о национальной регистрации НМПТ" (ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationDetails), то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения о национальной регистрации НМПТ"
(ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationDetails) значения реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не должны совпадать, должны быть заполнены реквизиты "Регистрационный номер НМПТ
в национальном реестре НМПТ" (ipsdo:ApellationOfOriginNationalId)
и "Сведения о праве использования (исключительном праве)" (ipcdo:IPRightDetails), а остальные реквизиты в составе реквизита "Сведения о национальной регистрации НМПТ"
(ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationDetails) не заполняются
24
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) и если в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) заполнен один или несколько экземпляров реквизита "Сведения о национальной регистрации НМПТ" (ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationDetails), то для каждого такого экземпляра реквизита "Сведения о национальной регистрации НМПТ" (ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationDetails) должно выполняться правило: в информационных ресурсах Комиссии, содержащих сведения о НМПТ, зарегистрированных до вступления
в силу Договора, должна содержаться запись, в составе которой значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RN" – "сведения о праве использования национального НМПТ", "Код статуса" (csdo:StatusCode) соответствует значению "31" – "предоставлено право использования НМПТ Союза", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен, а совокупность значений реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) и "Регистрационный номер свидетельства"
(ipsdo:CertificateId)в составе реквизита "Сведения о национальной регистрации НМПТ" (ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationDetails) совпадает со значением соответствующих реквизитов в составе представляемых сведений
25
в составе любых экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails)
в составе реквизита "Национальное патентное ведомство"
(ipcdo:PatentAuthorityDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode);
"Наименование уполномоченного органа" (csdo:AuthorityName);
"Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails), в составе которого значение реквизита "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) должно соответствовать значению "2" – "фактический адрес (адрес места нахождения или места жительства)"
26
значение реквизита "Признак ведомства подачи" (ipsdo:OriginOfficeIndicator) в составе реквизита "Национальное патентное ведомство" (ipcdo:PatentAuthorityDetails) должно соответствовать значению "1" – ведомство подачи
27
если реквизит "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполнен в составе любых реквизитов, в его составе должны быть заполнены реквизиты "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode)", "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Город" (csdo:CityName), "Улица" (csdo:StreetName) и "Номер дома" (csdo:BuildingNumberId)
28
если реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) заполнен в составе любых реквизитов, в его составе заполняются реквизиты "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode)
и "Идентификатор канала связи" (csdo:CommunicationChannelId),
а реквизит "Наименование вида связи" (csdo:CommunicationChannelName) не заполняется
29

егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:Resourceitemkindcode) деректемесінің мәні "RH" – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" мәніне сәйкес келсе, онда бірыңғай тізілімнің мәліметтері бар Комиссияның ақпараттық ресурстарында одақтың ТШЖА, құрамында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "AO"мәніне сәйкес келетін жазба болуы тиіс – "Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер", "Одақтың ТШЖА тіркеу нөмірі" деректемесінің мәні (ipsdo:ApellationOfOriginEAEUId) ұсынылатын мәліметтердегі тиісті деректеменің мәнімен сәйкес келеді, "мәртебе коды" деректемесі (csdo:StatusCode) "01" – "Одақтың ТШЖА тіркелген" немесе "02" – "Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" мәніне сәйкес келеді "соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:EndDateTime) "ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің бөлігі ретінде толтырылмаған
14
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "RH" мәніне сәйкес келсе – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер", содан кейін" Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімі жазбасының мәліметтері "деректемесінің осындай даналарының құрамында (ipcdo:Apellationoforiginregisteritemdetails)" Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер "деректемесі (ipcdo:ApellationOfOriginEAEURightDetails) толтырылуға тиіс,оның құрамында пайдалану құқығы туралы куәліктің тіркеу нөмірі "деректемелері Одақтың ТШЖА "(ipsdo: ApellationOfOriginEAEUCertificateid) және "құжаттың жарамдылық мерзімі" (csdo: DocValidityDate)
15
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "нформациялық ресурс қоғамының жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "RH" – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" мәніне сәйкес келсе, онда "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" деректемесінің осындай даналарының құрамында одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбалары"(Ipcdo:apellationoforiginregisteritemdetails)" Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтің тіркеу нөмірі " (IPSDO:apellationoforigineaeucertificateid) деректемелерінің мәндері сәйкес келуі тиіс
16
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:Resourceitemkindcode) деректемесінің мәні "RH" – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" мәніне сәйкес келсе, онда бірыңғай тізілімнің мәліметтері бар Комиссияның ақпараттық ресурстарында одақтың ТШЖА, құрамында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "RH"мәніне сәйкес келетін жазба болуы тиіс – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер", "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginEAEUCertificateid), "құжаттың жарамдылық мерзімі" (csdo:DocValidityDate), "мәртебе коды" (csdo:StatusCode) және "бастапқы күні мен уақыты" (csdo:Startdatetime) Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұсынылатын өзгертілетін мәліметтеріндегі тиісті деректемелер жиынтығының мәндерімен сәйкес келеді, a "соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:EndDateTime) "ортақ ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің бөлігі ретінде толтырылмаған
17
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "RH" – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" мәніне сәйкес келсе, онда "одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" деректемесінің осындай даналарының құрамында " одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімі"(ipcdo:Apellationoforiginregisteritemdetails)"Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында
(ipcdo:apellationoforigineaeurightdetails) "зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" (ipcdo:IPPartyDetails) деректемесінің құрамында "зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы түрінің коды" (ipsdo:IPPartyKindCode) деректемесінің мәні "RH" – "құқық иесі"мәніне сәйкес келуі тиіс
18
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "RH" – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" мәніне сәйкес келсе, онда "одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" деректемесінің осындай даналарының құрамында " одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімі"(Ipcdo:Apellationoforiginregisteritemdetails)"Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында (ipcdo:apellationoforigineaeurightdetails) "зияткерлік меншік объектісіне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастардың қатысушысы" (ipcdo:IPPartyDetails) реквизиттерінің құрамында деректемелер толтырылуы тиіс:
"Ел коды" (Csdo: UnifiedCountryCode);
"Мәліметтерді ұсыну түрін және тіл кодын көрсететін субъектінің толық мақсаты" (ipsdo:IPSubjectName);
"Мекен-жайы" (ccdo:Subjectadressdetails);
"Байланыс деректемелері" (Ccdo: CommunicationDetails)
19
егержалпы ақпараттық ресурстың Кодвидж жазбалары (ipsdo:ResourceItemKindCode) "RH" – "пайдалану құқығы туралы мәліметтер" деген мағынаға сәйкес келеді (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails)"Одақтың ТШЖА" деректемесінің осындай даналарының құрамында "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:Apellationoforiginregisteritemdetails) "ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында Одақ"
(ipcdo:apellationoforigineaeurightdetails) "құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" реквизитінің құрамында зияткерлік меншік объектілеріне "(ipcdo:IPPartyDetails) "субъектінің толық атауы" деректемесінің құрамындағы атрибуттардың мәндері мәліметтерді ұсыну түрін және тіл кодын көрсете отырып (ipsdo: IPSubjectName) мынадай ережелердің біріне сәйкес толтырылуы тиіс:
"атауды ұсыну түрінің коды" атрибутының мәні (namerepresentationkindcode атрибуты) мәнге сәйкес келуі керек
"OR" - "бастапқы (түпнұсқа) тілде берілген мәліметтер", "тіл коды" атрибуты (languagecode атрибуты) толтырылуы керек
және "RU"мәнін қамтиды;
"атауды ұсыну түрінің коды" атрибутының мәні (namerepresentationkindcode атрибуты) мәнге сәйкес келуі керек
"LA" – "латын әліпбиінің әріптерімен бастапқы (түпнұсқа) тілдегі мәліметтерді транслитерациялау", "тіл коды" атрибуты (languagecode атрибуты) толтырылмайды
20
егержалпы ақпараттық ресурстың Кодвидж жазбалары (ipsdo:ResourceItemKindCode) "RH" – "пайдалану құқығы туралы мәліметтер" деген мағынаға сәйкес келеді (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails)"Одақтың ТШЖА" деректемесінің осындай даналарының құрамында "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:Apellationoforiginregisteritemdetails) "ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында Одақ"
(ipcdo:apellationoforigineaeurightdetails) "құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" реквизитінің құрамында зияткерлік меншік объектілеріне" (ipcdo:IPPartyDetails)
"мекенжай" деректемесінің (ccdo: SubjectAddressDetails) құрамында "мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесінің мәні "2" – "нақты мекенжай (орналасқан жерінің немесе тұрғылықты жерінің мекенжайы)"мәніне сәйкес келуі тиіс
21
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "RH" – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" мәніне сәйкес келсе, онда "одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" деректемесінің осындай даналарының құрамында " одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімі"(ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails)" хат алмасу мекенжайы " (ipcdo: correspondenceaddressdetails) деректемесінің құрамында деректемелер толтырылуы тиіс:
"Субъектінің атауы" (csdo: SubjectName);
"Мекен-жай" (ccdo:SubjectAddressDetails);
"Байланыс деректемелері" (ccdo: CommunicationDetails)
22
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "RH" мәніне сәйкес келсе – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер", содан кейін "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" деректемесінің осындай даналарының құрамында (ipcdo:apellationoforiginregisteritemdetails) "хат алмасуға арналған мекенжай" деректемесінің құрамында (ipcdo:Correspondenceaddressdetails) "мекенжай" толық деректемесінің (ccdo:subjectaddressdetails) "кодвидаадрес" деректемесінің мәні (csdo:ADDRESSKINDCODE) мәніне сәйкес келуі керек "3" - " пошталық мекенжай (хат алмасуға арналған мекенжай)", ал" ел коды "(csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:" AM", "BY", "KZ"," KG "немесе " RU"\
23
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "RH" мәніне сәйкес келсе – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер "және егер" Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімі жазбасының мәліметтері "(ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің осындай даналарының құрамында" ТШЖА ұлттық тіркеу туралы мәліметтер "(ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationdetails) деректемесінің бірнеше данасы толтырылған болса, онда"ТШЖА ұлттық тіркеу туралы мәліметтер" деректемесінің осындай даналарының құрамында
(ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationdetails) "ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелерінің мәндері сәйкес келмеуі тиіс, "ТШЖА Ұлттық тізіліміндегі ТШЖА тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginNationalId) және "пайдалану құқығы туралы мәліметтер (айрықша (ipcdo:Iprightdetails), ал қалған деректемелер "ТШЖА ұлттық тіркеу туралы мәліметтер" деректемесі (ipcdo: ApellationOfOriginNationalRegistrationdetails) толтырылмайды
24
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "RH" мәніне сәйкес келсе – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер", онда "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің осындай даналарының құрамында және егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің осындай даналарының құрамында "ТШЖА ұлттық тіркеу туралы мәліметтер" деректемесінің бір немесе бірнеше данасы"(ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationdetails), "ТШЖА ұлттық тіркеу туралы мәліметтер" деректемесінің әрбір осындай данасы үшін (ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationdetails) ереже орындалуы тиіс: Шарт күшіне енгенге дейін тіркелген ТШЖА туралы мәліметтерді қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурстарында құрамында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" деректемесінің мәні (ipsdo:resourceitemkindcode) "RN" – "ұлттық ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер", "мәртебе коды" (csdo:StatusCode) "31"мәніне сәйкес келеді – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы берілді", "ортақ ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:Endatetime) толтырылмаған, ал "ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "куәліктің тіркеу нөмірі" (ipsdo) деректемелерінің мәндерінің жиынтығы :CERTIFICATEID) "ТШЖА ұлттық тіркеу туралы мәліметтер" (ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationdetails) деректемесінің құрамында ұсынылатын мәліметтер құрамындағы тиісті деректемелердің мәніне сәйкес келеді
25
"Ұлттық патенттік ведомство" деректемесінің құрамында" одақ ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері"(ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің сүйікті даналарының құрамында
((ipcdo: patentauthoritydetails) деректемелермен толтырылуы керек:
"Ел Кодтары" (Csdo: UnifiedCountryCode);
"Уәкілетті органның атауы" (csdo: AuthorityName);
"Мекен – жайы "(ccdo:SubjectAddressDetails),"Кодвидаадр" (Csdo:AddressKindCode) " 2 " - "Нақты мекен-жайы (орналасқан жерінің немесе тұрғылықты жерінің мекен-жайы)"
26
"беру ведомствосының белгісі" деректемесінің мәні (ipsdo:OriginOfficeIndicator) "Ұлттық патенттік ведомство" (ipcdo: patentauthoritydetails) деректемесінің құрамында "1" мәніне сәйкес келуі тиіс – беру ведомствосы
27
егер "мекенжай" деректемесі (ccdo:SubjectAddressDetails) кез келген деректемелердің құрамында толтырылса, оның құрамында "мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode)", "ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "қала" (csdo:CityName), "көше" деректемелері толтырылуы тиіс (csdo:Streetname) және "үй нөмірі" (csdo:BuildingNumberId)
28
Егер "байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі кез келген деректемелердің құрамында толтырылса, оның құрамында "байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) және "байланыс арнасының идентификаторы" (csdo:CommunicationChannelId) деректемелері, ал "байланыс түрінің атауы" (csdo:communicationchannelname) толтырылмайды
29

если реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) заполнен в составе любых реквизитов, в его составе значение реквизита "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) должно соответствовать одному из следующих значений: "TE", "EM" или "FX", в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи, утвержденным Решением Коллегии Комиссии от 6 декабря 2022 г. № 192
30
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен
в составе любых реквизитов, в его составе значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) должно соответствовать значению "ВОИС ST.3"
31
в составе любых экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) реквизит "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) не заполняется
32
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии"
(ipcdo:IPStatusDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Дата" (csdo:EventDate);
"Номер документа" (csdo:DocId);
"Дата поступления документа" (ipsdo:IPDocReceiptDate);
"Описание" (csdo:DescriptionText)
33
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза", то в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза, в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) реквизит "Дата" (csdo:EventDate) должен быть заполнен, значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению
"11" – "право использования НМПТ Союза действует (внесены изменения)", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
34
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза,
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Заявление
о внесении изменений в сведения Единого реестра наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза",
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) реквизит "Код вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение, соответствующее виду документа "Заявление о внесении изменений
в сведения Единого реестра наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) не заполняется
35
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза,
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Заявление
о внесении изменений в сведения Единого реестра наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза",
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) реквизит "Код вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode)
не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению "Заявление о внесении изменений в сведения Единого реестра наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза
36
если реквизит "Описание особого свойства товара"
(ipsdo:GoodsPropertiesDescriptionText) заполнен, атрибут "код вида свойства" (атрибут featureKindCode) и атрибут "наименование описываемого свойства" (атрибут featureName) в его составе
не заполняются в составе любых реквизитов
37
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "AO" – "сведения о НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) не заполняются реквизиты:
"Сведения о праве использования НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginEAEURightDetails);
"Адрес для переписки" (ipcdo:CorrespondenceAddressDetails)
38
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "AO" – "сведения о НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), реквизит "НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginDetails) должен быть заполнен, и в его составе должны быть заполнены реквизиты:
"Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode);
"Дата регистрации объекта интеллектуальной собственности"
(ipsdo:RegistrationDate);
"Дата опубликования сведений об объекте интеллектуальной собственности" (ipsdo:PublicationDate);
"Наименование обозначения НМПТ" (ipsdo:ApellationOfOriginName)
39
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "AO" – "сведения о НМПТ Союза", в информационных ресурсах Комиссии, содержащих сведения Единого реестра НМПТ Союза, должна содержаться запись,
в составе которой значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "AO" – "сведения о НМПТ Союза", а значение совокупности реквизитов "Регистрационный номер НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginEAEUId), "Наименование обозначения НМПТ" (ipsdo:ApellationOfOriginName), "Код статуса" (csdo:StatusCode)
и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) совпадает со значением совокупности соответствующих реквизитов в представляемых изменяемых сведениях Единого реестра НМПТ Союза, а реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен
40
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "AO" – "сведения о НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) в составе реквизита "НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginDetails) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Наименование обозначения НМПТ"
(ipsdo:ApellationOfOriginName), в составе которого значение атрибута "код вида представления наименования" (атрибут nameRepresentationKindCode) должно соответствовать значению "OR" – "сведения, представленные на исходном (оригинальном) языке" и атрибут "код языка" (атрибут languageCode) должен быть заполнен
41
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "AO" – "сведения о НМПТ Союза", то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) при заполнении в составе реквизита "НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginDetails) дополнительных по отношению к описанному в требовании № 39 настоящей таблицы экземпляров реквизита "Наименование обозначения НМПТ" (ipsdo:ApellationOfOriginName), в составе таких экземпляров реквизита "Наименование обозначения НМПТ" (ipsdo:ApellationOfOriginName) значение атрибута "код вида представления наименования" (атрибут nameRepresentationKindCode) должно соответствовать значению "CY" – "транслитерация сведений на исходном (оригинальном) языке буквами кириллического алфавита" или "TR" – "перевод сведений с исходного (оригинального) языка"
и атрибут "код языка" (атрибут languageCode) не заполняется
42
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "AO" – "сведения о НМПТ Союза" и, если в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза"
(ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) заполнен один или несколько экземпляров реквизита "Сведения о национальной регистрации НМПТ" (ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationDetails), то в составе таких экземпляров реквизита "Сведения о национальной регистрации НМПТ"
(ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationDetails) значения реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не должно совпадать, должен быть заполнен реквизит "Регистрационный номер НМПТ
в национальном реестре НМПТ" (ipsdo:ApellationOfOriginNationalId),
а остальные реквизиты в составе реквизита "Сведения о национальной регистрации НМПТ" (ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationDetails) не заполняются
43
если в экземплярах реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "AO" – "сведения о НМПТ Союза", и если в составе таких экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза"
(ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) заполнен один или несколько экземпляров реквизита "Сведения о национальной регистрации НМПТ" (ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationDetails),
то в информационных ресурсах Комиссии, содержащих сведения
о НМПТ, зарегистрированных до вступления в силу Договора, должна содержаться запись, в составе которой значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению "AN" – "сведения о национальном НМПТ", "Код статуса" (csdo:StatusCode) соответствует значению "21" – "НМПТ Союза зарегистрировано", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен, а совокупность значений реквизитов "Код страны"
(csdo:UnifiedCountryCode) и "Регистрационный номер НМПТ
в национальном реестре НМПТ" (ipsdo:ApellationOfOriginNationalId)
и в составе реквизита "Сведения о национальной регистрации НМПТ"
(ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationDetails) совпадает
со значением соответствующих реквизитов в представляемых сведениях
44
если в составе электронного документа (сведений) заполнен экземпляр реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), в составе которого
значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) соответствует значению
"AO" – "сведения о НМПТ Союза", то в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза, в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) реквизит "Дата" (csdo:EventDate) должен быть заполнен, значение реквизита
"Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению
"02" – "сведения о НМПТ Союза изменены", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется

Егер "байланыс деректемесі" деректемесі (ccdo:CommunicationDetails) кез келген деректемелердің құрамында толтырылса, оның құрамында "байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс: "te", "EM" немесе "FX", құралдар (арналар)түрлерінің тізбесіне сәйкес комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 192 шешімімен бекітілген байланыстар
30
егер "ел коды" деректемесі (csdo:UnifiedCountryCode) кез келген деректемелердің құрамында толтырылса, оның құрамында "анықтамалықтың (жіктеуіштің) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні "ДЗМҰ ST.3"
31
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" деректемесінің кез келген данасының құрамында (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) "қоса берілетін құжат" деректемесі (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) толтырылмайды
32
"мәртебесі туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында ((ipcdo:IP Status Details) деректемелер толтырылуы керек:
"Күн" (csdo: EventDate);
"Құжат нөмірі" (csdo: DocId);
"Құжаттың түскен күні "(ipsdo:IPDocReceiptDate); "Сипаттама" (csdo:DescriptionText)
33
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "RH" мәніне сәйкес келсе – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер", содан кейін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қамтитын" Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері "(ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің данасының құрамында" мәртебесі туралы мәліметтер "деректемесінің құрамында (ipcdo:IPEntityStatusDetails)" күні " деректемесі (csdo:eventdate) керек толтырылуы керек, "күй коды" деректемесінің мәні (csdo:StatusCode) "11"мәніне сәйкес келуі керек – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы қолданылады (өзгертулер енгізілді)", ал "күй коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (жіктеуіштің) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды
34
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қамтитын "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:Apellationoforiginregisteritemdetails) деректемесінің данасының құрамында,
"Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш" құжатының түріне сәйкес келетін мәнді құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін Сыныптауышқа енгізген кезде "мәртебесі туралы мәліметтер" деректемесінің (ipcdo:IPStatusDetails) құрамында "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" деректемесі (ipsdo: IPDocKindCode) толтырылуы керек және кодтық белгіні қамтуы керек, "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш" құжатының түріне сәйкес, ал "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
35
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қамтитын "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:Apellationoforiginregisteritemdetails) деректемесінің данасының құрамында,
Жіктеуіште "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш"құжатының түріне сәйкес келетін құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің мәні болмаған кезде "мәртебесі туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында (ipcdo:IPStatusDetails) "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" деректемесі (ipsdo: IPDocKindCode) толтырылмайды және "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуы керек, оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш" мағынасына сәйкес келуі тиіс
36
егер"тауардың ерекше қасиетінің сипаттамасы" деректемесі (ipsdo: GoodsPropertiesDescriptionText) толтырылған, "сипат түрінің коды" атрибуты (featureKindCode атрибуты) және оның құрамындағы "сипатталған қасиеттің атауы" атрибуты (featureName атрибуты) кез келген деректемелердің құрамында толтырылмайды
37
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "ao" – "Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" мәніне сәйкес келсе, онда "Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" деректемесінің осындай даналарының құрамында "Бірыңғай ақпараттық одақтың ТШЖА тізілімі" (ipcdo: ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемелер толтырылмайды:
"Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер" (ipcdo:ApellationOfOriginEAEURightDetails);
"Хат алмасу мекен-жайы" (ipcdo:CorrespondenceAddressDetails)
38
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "ao" – "Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" мәніне сәйкес келсе, онда "Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" деректемесінің осындай даналарының құрамында "Бірыңғай ақпараттық одақтың ТШЖА тізілімі" (ipcdo: ApellationOfOriginRegisterItemDetails), "Одақтың ТШЖА" деректемесі (ipcdo:ApellationOfOriginDetails) толтырылуы тиіс және оның құрамында деректемелер толтырылуы тиіс:
"Ел коды" (csdo: UnifiedCountryCode);
"Зияткерлік меншік объектісін тіркеу күні"
((ipsda:Registration Date);
"Зияткерлік меншік объектісі туралы мәліметтерді жариялау күні" (ipsdo:PublicationDate);
"NMPT белгілеу атауы" (ipsdo:ApellationOfOriginName)
40
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні"AO" мәніне сәйкес келсе – "Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер", содан кейін "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" деректемесінің осындай даналарының құрамында (ipcdo:Apellationoforigisteritemdetails) "Одақтың ТШЖА" деректемесінің құрамында (ipcdo:ApellationOfOriginDetails) "ТШЖА белгілеуінің атауы" деректемесінің 1 данасы (ipsdo:атрибут мәні бар apellationoforiginname) "атауды ұсыну түрінің коды "(namerepresentationkindcode атрибуты)"OR" мәніне сәйкес келуі керек – "бастапқы (түпнұсқа) тілде берілген мәліметтер" және "тіл коды" атрибуты (languagecode атрибуты) толтырылуы керек
41
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні"AO" мәніне сәйкес келсе – "Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер", содан кейін "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:Apellationoforiginregisteritemdetails) деректемесінің құрамында "Одақтың ТШЖА" (ipcdo:ApellationOfOriginDetails) деректемесінің құрамында осы кестенің № 39 талабында сипатталған қосымша даналарды толтыру кезінде осындай даналардың құрамында "нмпт белгілеу атауы" деректемесі (ipsdo: ApellationOfOriginName), "НМПТ белгілеу атауы" (ipsdo:ApellationOfOriginName) деректемесінің осындай даналарының құрамында "атауды ұсыну түрінің коды" атрибутының мәні (namerepresentationkindcode атрибуты) "CY" – "бастапқы (түпнұсқа) тілдегі мәліметтерді Кирилл алфавитінің әріптерімен транслитерациялау" немесе "TR" – "мәліметтерді бастапқы (түпнұсқадан)аудару" мәніне сәйкес келуі тиіс) және "тіл коды" атрибуты (languagecode атрибуты) толтырылмайды
42
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "ao" – "Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" мәніне сәйкес келсе және егер "Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер"деректемесінің осындай даналарының құрамында одақтың ТШЖА тізілімі" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) "ТШЖА ұлттық тіркеу туралы мәліметтер" (ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationdetails) деректемесінің бір немесе бірнеше данасы, содан кейін "ТШЖА ұлттық тіркеу туралы мәліметтер" (ipcdo:apellationoforiginnationalregistrationdetails) "ел коды" деректемесінің мәндері (csdo:unifiedcountrycode) сәйкес келмеуі керек, толтырылуы керек "ТШЖА Ұлттық тізіліміндегі ТШЖА тіркеу нөмірі" деректемесі (ipsdo:ApellationOfOriginNationalId), ал "ТШЖА ұлттық тіркеу туралы мәліметтер" (ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationdetails) деректемесінің құрамындағы қалған деректемелер толтырылмайды
43
егер "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "ao" – "Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" мәніне сәйкес келсе және егер "одақтың ТШЖА туралы мәліметтер"деректемесінің осындай даналарының құрамында одақтың ТШЖА тізілімі" (ipcdo: ApellationOfOriginRegisterItemDetails) "NMPT ұлттық тіркеу туралы мәліметтер" деректемесінің бір немесе бірнеше данасы толтырылған (ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationdetails), онда шарт күшіне енгенге дейін тіркелген ТШЖА туралы мәліметтерді қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурстарында " жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды "(ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "AN" – "ұлттық ТШЖА туралы мәліметтер", "мәртебе коды" (csdo:StatusCode) "21"мәніне сәйкес келеді – "Одақтың ТШЖА тіркелген", "соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:EndDateTime) "ортақ ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамында толтырылмаған, ал "ел коды"деректемелерінің мәндерінің жиынтығы (csdo:UnifiedCountryCode) және "NMPT Ұлттық тізіліміндегі NMPT тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginNationalId) және "NMPT ұлттық тіркеу туралы мәліметтер" (ipcdo:ApellationOfOriginNationalRegistrationdetails) деректемесінің құрамында ұсынылған деректемелердегі тиісті деректемелердің мәніне сәйкес келеді мәліметтер
44
Егер электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрамында "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің данасы толтырылса, оның құрамында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "AO"мәніне сәйкес келеді – "Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер", содан кейін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қамтитын "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің данасының құрамында "мәртебесі туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында (ipcdo:IPEntityStatusDetails) "күні" деректемесі (csdo:EVENTDATE) толтырылуы керек. "күй коды" деректемесінің мәні (csdo:StatusCode) "02"мәніне сәйкес келуі керек – "Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер өзгертілді", ал "күй коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (жіктеуіштің) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды

32. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о НМПТ Союза из Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.002), передаваемых в сообщении "Сведения о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.MSG.007), приведены в таблице 21.
Таблица 21
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о НМПТ Союза из Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.002), передаваемых в сообщении "Сведения о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должно быть заполнено 2 экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащих соответственно изменяемые сведения Единого реестра НМПТ Союза и измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза, содержащие информацию о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза (далее – измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза)
2
в составе экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) должно принимать значение
"RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза"
3-31
соответствуют требованиям 3-31 таблицы 20 настоящего Регламента, которые которые применяются при заполнении экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза"
(ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) (значения кодов требований в таблице 20 и таблице 21 совпадают)
32
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии"
(ipcdo:IPStatusDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Дата" (csdo:EventDate);
"Номер документа" (csdo:DocId);
"Дата поступления документа" (ipsdo:IPDocReceiptDate);
"Описание" (csdo:DescriptionText)
33
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза,
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии"
(ipcdo:IPEntityStatusDetails) реквизит "Дата" (csdo:EventDate) должен быть заполнен, значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению "12" – "право использования НМПТ Союза действует (продлено)", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита
"Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
34
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза,
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Заявление
о продлении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение, соответствующее виду документа "Заявление
о продлении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза", а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) не заполняется
35
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза,
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Заявление
о продлении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPStatusDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению "Заявление о продлении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Евразийского экономического союза"
36
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза, значение реквизита "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate) должно быть больше значения соответствующего реквизита в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего изменяемые сведения Единого реестра НМПТ Союза

32. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.002) "Жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер" (P. SP.03.MSG.007), 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.002) "Жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер" хабарламасында берілетін (P.SP.03.MSG.007)
Талап коды
Талаптарды тұжырымдау
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің тиісінше өзгертілетін мәліметтерін және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы ақпаратты қамтитын Одақтың бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін (бұдан әрі – Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы ақпаратты қамтитын "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің 2 данасы толтырылуға тиіс Одақтың ТШЖА тізілімі)
2
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарының құрамында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "RH" – "одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер"болуы тиіс
3-31
осы Регламенттің 20-кестесінің 3-31 талаптарына сәйкес келеді, олар "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері"деректемесінің даналарын толтыру кезінде қолданылады
((ipcdo: Appigin register item Details қосымшасы) (20-кестедегі және 21-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
32
"мәртебесі туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында ((ipcdo:IP Status Details) деректемелер толтырылуы керек:
"Күн" (csdo: EventDate);
"Құжат нөмірі" (csdo: DocId);
"Құжаттың түскен күні "(ipsdo:IPDocReceiptDate);
"Сипаттама" (csdo:DescriptionText)
33
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қамтитын "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:Apellationoforiginregisteritemdetails) деректемесінің данасының құрамында "мәртебесі туралы мәліметтер"деректемесінің құрамында (ipcdo:IPEntityStatusDetails) "күн" деректемесі (csdo:EventDate) толтырылуы керек, "күй коды" деректемесінің мәні (csdo: StatusCode) "12" мәніне сәйкес келуі керек – "Одақтың NMPT пайдалану құқығы жарамды (ұзартылған)" және "анықтамалық (жіктеуіш) идентификаторы" атрибуты (codeListId атрибуты) "мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамында толтырылмайды
34
құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін жіктеушіге "өтініш" құжатының түріне сәйкес келетін мәнді енгізу кезінде Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қамтитын "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің данасының құрамында Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы", "мәртебесі туралы мәліметтер" (ipcdo:IPStatusDetails) деректемесінің құрамында "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және құжат түріне сәйкес келетін кодтық белгіні қамтуға тиіс "Мәлімдеме Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы", ал "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
35
"өтініш" құжатының түріне сәйкес келетін құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың жіктеуішінде мәні болмаған кезде Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қамтитын "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің данасының құрамында Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы", "мәртебесі туралы мәліметтер" (ipcdo:IPStatusDetails) деректемесінің құрамында "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" деректемесі толтырылмайды. зияткерлік меншік саласында " (ipsdo:IPDocKindName) толтырылуы керек, оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш" мағынасына сәйкес келуге тиіс
36
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қамтитын "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің данасының құрамында "құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні" деректемесінің мәні (csdo:DocValidityDate) "жазба мәліметтері" деректемесінің данасының құрамындағы тиісті деректеменің мәнінен артық болуы тиіс одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімі " (ipcdo: Apellationoforiginregisteritemdetails) Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгермелі мәліметтерін қамтиды

33. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о НМПТ Союза из Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.002), передаваемых в сообщении "Сведения о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.MSG.008), приведены в таблице 22.
Таблица 22
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о НМПТ Союза из Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.002), передаваемых в сообщении "Сведения о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза для опубликования" (P.SP.03.MSG.008)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должно быть заполнено 2 экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащих соответственно изменяемые сведения Единого реестра НМПТ Союза и измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза, содержащие информацию о прекращении действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза (далее – измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза)
2
в составе экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) значение реквизита "Код вида записи общего информационного ресурса" (ipsdo:ResourceItemKindCode) должно принимать значение
"RH" – "сведения о праве использования НМПТ Союза"
3-31
соответствуют требованиям 3-31 таблицы 20 настоящего Регламента, которые которые применяются при заполнении экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза"
(ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) (значения кодов требований в таблице 20 и таблице 22 совпадают)
32
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии"
(ipcdo:IPStatusDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Дата" (csdo:EventDate);
"Описание" (csdo:DescriptionText)
33
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза,
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) реквизит "Дата" (csdo:EventDate) должен быть заполнен, значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению "19" – "действие права использования НМПТ Союза прекращено", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
34
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего измененные сведения Единого реестра НМПТ Союза, значение реквизита "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate) должно совпадать со значением соответствующего реквизита в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails), содержащего изменяемые сведения Единого реестра НМПТ Союза

33. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.002) "жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтер" (P. SP.03.MSG.008), 22-кестеде келтірілген.
22-кесте
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.002) "жариялау үшін Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінде Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтер" хабарламасында берілетін (P.SP.03.MSG.008)
Талап коды
Талаптарды тұжырымдау
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері"деректемесінің 2 данасы толтырылуы тиіс ((ipcdo:appellation Of Origin Register Item Details) Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің тиісінше өзгертілетін мәліметтерін және Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы ақпаратты қамтитын Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін (бұдан әрі – Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтері) қамтитын
2
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің даналарының құрамында "жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды" (ipsdo:ResourceItemKindCode) деректемесінің мәні "RH" – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер"мәнін қабылдауы тиіс
3-31
осы Регламенттің 20-кестесінің 3-31 талаптарына сәйкес келеді, олар "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері"деректемесінің даналарын толтыру кезінде қолданылады ((ipcdo: Appigin register item Details қосымшасы) (20-кестедегі және 22-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
32
"мәртебесі туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында ((ipcdo:IP Status Details) деректемелер толтырылуы керек:
"Күн" (csdo: EventDate);
"Сипаттама" (csdo:DescriptionText)
33
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қамтитын "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің данасының құрамында "мәртебесі туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында (ipcdo:IPEntityStatusDetails) "күні" деректемесі (csdo:EventDate) толтырылуы керек, "күй коды" деректемесінің мәні (csdo: StatusCode) "19"мәніне сәйкес келуі керек – "Одақтың ТШЖА пайдалану құқығының қолданылуы тоқтатылды", ал "күй коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (жіктеуіштің) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды
34
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін қамтитын "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасының мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің данасының құрамында "құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні" деректемесінің мәні (csdo:DocValidityDate) деректеме данасының құрамындағы тиісті деректеменің мәніне сәйкес келуі тиіс "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (Ipcdo: Apellationoforiginregisteritemdetails) Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің өзгермелі мәліметтерін қамтиды

34. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений из национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.MSG.016), приведены в таблице 23.
Таблица 23
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений из национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о дате и времени обновления Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.MSG.016)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен только реквизит "Заголовок электронного документа (сведений)"
(ccdo:EDocHeader), остальные реквизиты не заполняются
35. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений из национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.007), передаваемых в сообщении "Запрос измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.MSG.018), приведены в таблице 24.
Таблица 24
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений из национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.007), передаваемых в сообщении "Запрос измененных сведений из Единого реестра НМПТ Союза" (P.SP.03.MSG.018)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен быть заполнен
2
реквизиты "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) и "Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId)
не заполняются
3
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен,
в его составе значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) должно соответствовать значению "ВОИС ST.3"
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 июля 2024 г. № 87
Регламент
информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года (далее – Договор о товарных знаках);

34. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтерді сұрату" Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.007) "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P. SP.03.MSG.016), 23-кестеде келтірілген.
23-кесте
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтерді сұрату" Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.007)"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" хабарламасында беріледі (P.SP.03.MSG.016)
Талап коды
Талаптарды тұжырымдау
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) тек "электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы"деректемесі толтырылуы тиіс ((cdo:Docheader), қалған мәліметтер толтырылмайды
35. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтерді сұрату" Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.007) "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрау" хабарламасында берілетін (P. SP.03.MSG.018), 24-кестеде келтірілген.
24-кесте
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтерді сұрату" Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. IP.SP.03.007) "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер сұрату" хабарламасында беріледі" (P.SP.03.MSG.018)
Талап коды
Талаптарды тұжырымдау
1
“Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемелері толтырылуы керек
2
"Қоса берілген құжат" деректемелері (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) және "Одақтың ТШЖА өтінімінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId) толтырылмайды
3
егер "Ел коды" (csdo: UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Анықтамалық идентификатор (классификатор)" атрибутының мәні (codelistid атрибуты) мәнге сәйкес келуі керек "ВОИС ST.3"
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 30 шілдедегі
№ 87 Шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ)құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарт;
2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және шығарылған орындарының атаулары туралы шарт (бұдан әрі-Шарт);

Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 г. № 53 "О некоторых вопросах реализации Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года" (далее – Инструкция);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2023 г. № 81 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса;
"экземпляр реквизита" – значение или совокупность значений, определенные в рамках одного реквизита электронного документа (сведений).
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июля 2024 г. № 87 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия

Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 18 мамырдағы "2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық Одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шартты іске асырудың кейбір мәселелері туралы" № 53 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" № 200 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 27 қаңтардағы "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" № 5 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" № 29 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" № 63 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" № 169 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 20 маусымдағы "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану "жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" № 81 Шешімі.
II. Қолдану саласы
2. Осы тәртіп Жаңа қатысушының "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесіне қосылуы кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды (P. SP.03) (бұдан әрі – жалпы процесс).
3. Осы тәртіппен айқындалған рәсімдер бір мезгілде немесе жаңа қатысушы жалпы процеске қосылған кезде белгілі бір уақыт кезеңі ішінде орындалады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағына сәйкес Еуразиялық Экономикалық Комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша);
"тауарлардың шығарылған жерлері атауларының ұлттық тізбесі" - шарт күшіне енгенге дейін тіркелген тауарлардың шығарылған жерлерінің атаулары туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурсы;
"технологиялық құжаттар" - Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 Шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін құжаттар.
Осы тәртіппен пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 20 ж. № шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс – қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады (бұдан әрі- ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары).
IV. Өзара әрекеттесуге қатысушылар
5. Өзара әрекеттесуге қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындау кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара әрекеттесуге қатысушылардың рөлдері
№ Р/р
РӨЛ АТАУЫ
РӨЛ СИПАТТАМАСЫ
РӨЛДІ ОРЫНДАЙТЫН ҚАТЫСУШЫ
1
ЖАЛПЫ ПРОЦЕСКЕ ҚАТЫСУШЫ
ОСЫ ТӘРТІППЕН КӨЗДЕЛГЕН РӘСІМДЕРДІ ОРЫНДАЙДЫ, ӘКІМШІГЕ ЖӘНЕ ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕЛЕРІН АЛУШЫЛАРҒА ТАУАРЛАР ШЫҒАРЫЛҒАН ОРЫНДАР АТАУЛАРЫНЫҢ ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІНДЕ (БҰДАН ӘРІ ТИІСІНШЕ – ТШЖА, ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІ) ҚАМТЫЛҒАН МӘЛІМЕТТЕРДІ БАСТАПҚЫ ҰСЫНУҒА ЖАУАП БЕРЕДІ, СОНДАЙ – АҚ ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІНЕН МӘЛІМЕТТЕРДІ ӨҢДЕУ ХАТТАМАСЫН (БҰДАН ӘРІ-МӘЛІМЕТТЕРДІ ӨҢДЕУ ХАТТАМАСЫ) ӘКІМШІДЕН ЖӘНЕ ӘКІМШІДЕН АЛУҒА ЖАУАП БЕРЕДІ. ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІН АЛУШЫЛАр
ҰЛТТЫҚ ПАТЕНТТІК ВЕДОМСТВО
2
ҰЛТТЫҚ ТШЖА ТІЗБЕСІН АЛУШЫ
ЖАЛПЫ ПРОЦЕСКЕ ҚОСЫЛУ РӘСІМІН ОРЫНДАҒАН ҚАТЫСУШЫ НЕ ОСЫ ТӘРТІППЕН КӨЗДЕЛГЕН РӘСІМДЕРДІ ОРЫНДАЙТЫН ҚАТЫСУШЫ ЖАЛПЫ ПРОЦЕСКЕ ҚОСЫЛАТЫН ҚАТЫСУШЫДАН ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІНДЕ ҚАМТЫЛҒАН МӘЛІМЕТТЕРДІ АЛАДЫ, ЖАЛПЫ ПРОЦЕСКЕ ҚОСЫЛАТЫН ҚАТЫСУШЫҒА МӘЛІМЕТТЕРДІ ӨҢДЕУ ХАТТАМАСЫН ҚАЛЫПТАСТЫРАДЫ ЖӘНЕ ЖІБЕРЕДІ
ҰЛТТЫҚ ПАТЕНТТІК ВЕДОМСТВО
3
Әкімші
ОСЫ ТӘРТІППЕН КӨЗДЕЛГЕН РӘСІМДЕРДІҢ ОРЫНДАЛУЫН ҮЙЛЕСТІРЕТІН, СОНДАЙ-АҚ ОСЫ ТӘРТІППЕН КӨЗДЕЛГЕН РӘСІМДЕРДІ ОРЫНДАЙТЫН ҚАТЫСУШЫ, ЖАЛПЫ ПРОЦЕСКЕ ҚОСЫЛАТЫН ҚАТЫСУШЫДАН ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІНДЕ ҚАМТЫЛҒАН МӘЛІМЕТТЕРДІ АЛАТЫН, ЖАЛПЫ ПРОЦЕСКЕ ҚОСЫЛАТЫН ҚАТЫСУШЫҒА МӘЛІМЕТТЕРДІ ӨҢДЕУ ХАТТАМАСЫН ҚАЛЫПТАСТЫРАДЫ ЖӘНЕ ЖІБЕРЕДІ ЖӘНЕ ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІНДЕ ҚАМТЫЛҒАН АЛЫНҒАН МӘЛІМЕТТЕРДІ ОДАҚТЫҢ АҚПАРАТТЫҚ ПОРТАЛЫНДА ЖАРИЯЛАУДЫ ҚАМТАМАСЫЗ ЕТЕДІ
ЕУРАЗИЯЛЫҚ ЭКОНОМИКАЛЫҚ КОМИССИЯ
V. Жалпы процесті іске қосу

1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 г. № 53 "О некоторых вопросах реализации Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2023 г. № 81 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).

1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шартты іске асырудың кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 18 мамырдағы №53 шешімі (бұдан әрі – Нұсқаулық);
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 20 маусымдағы №81 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.

3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсете отырып, кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) кем қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталануға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен (m > 1) асырмай қайталауға болады.
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаты үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін біртұтас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы сала деректерінің моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июля 2024 г. № 87.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 30 шілдедегі № 87 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

В таблицах 4, 7, 10, 13, 16 настоящего Описания под Регламентами информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", и Регламент информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июля 2024 г. № 87.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13, 16-кестелеріндегі Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 30 шілдедегі № 87 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және "Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, оларды құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ұлттық патенттік ведомстволар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы

urn:EEC:R:IP:SP:03:ApellationOfOriginRegistrationDetails:v1.0.0
2.2
R.IP.SP.03.002
сведения о НМПТ Союза
из Единого реестра НМПТ Союза
urn:EEC:R:IP:SP:03:ApellationOfOriginRegisterDetails:v1.0.0
2.3
R.IP.SP.03.003
сведения о пошлине
за осуществление юридически значимых действий
urn:EEC:R:IP:SP:03:IPDutyDetails:v1.0.0
2.4
R.IP.SP.03.007
запрос сведений
из национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза
urn:EEC:R:IP:SP:03:ApellationOfOriginRegisterRequestDetails:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной системе (далее – реестр структур электронных документов и сведений).

urn:EEC:R:IP:SP:03:ApellationOfOriginRegistrationDetails:v1.0.0
2.2
R.IP.SP.03.002
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер
urn:EEC:R:IP:SP:03:ApellationOfOriginRegisterDetails:v1.0.0
2.3
R.IP.SP.03.003
заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін баж туралы мәліметтер
urn:EEC:R:IP:SP:03:IPDutyDetails:v1.0.0
2.4
R.IP.SP.03.007
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтер сұрату
urn:EEC:R:IP:SP:03:ApellationOfOriginRegisterRequestDetails:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" таңбалары осы Сипаттамаға сәйкес интеграцияланған жүйедегі ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне (бұдан әрі – электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі) енгізілуге жататын электрондық құжаттың (мәліметтердің) техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.

1. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің базистік модельдегі құрылымы
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының (R.006) сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының (R.006) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбір элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
1. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" таңбалары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжаттың (мәліметтердің) техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақтың базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
2. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "X.X.X" таңбалары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжаттың (мәліметтердің) техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының (R.006) деректемелік құрамы 4-кестеде берілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының (R.006) деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленімі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.

Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
1
3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) нақты сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші, оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
8601–2001-ге сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеудің аяқталған күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
8601–2001-ге сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен өңдеу нәтижесінің кодтық белгіленуі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2. Структуры электронных документов и сведений в предметной области
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Cведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.001) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Cведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
сведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза
2
Идентификатор
R.IP.SP.03.001
3
Версия

4. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің еркін нысандағы сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2. Нысаналы саладағы электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
13. "Тіркеу, Одақ ТШЖА пайдалану құқығын беру рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақ ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, қолдаухаттар туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.001) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Тіркеу, Одақ ТШЖА пайдалану құқығын беру рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақ ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, қолдаухаттар туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.001) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
тіркеу, Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, қолдаухаттар туралы мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.IP.SP.03.001
3
Нұсқа

1.0.0
4
Определение
совокупность сведений, необходимых для регистрации наименования места происхождения товара Союза
и предоставления права его использования или для предоставления права использования зарегистрированного наименования места происхождения товара Союза
5
Использование
представление сведений, необходимых для регистрации НМПТ Союза и (или) предоставления права использования НМПТ Союза в соответствии
с требованиями Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза
от 3 февраля 2020 года и Инструкции к Договору
о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 года № 53
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:IP:SP:03:ApellationOfOriginRegistrationDetails:v1.0.0
7
Корневой элемент XML-документа
ApellationOfOriginRegistrationDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_IP_SP_03_ApellationOfOriginRegistrationDetails_v1.0.0.xsd
14. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 6.
Таблица 6
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:IP:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ipcdo
3
urn:EEC:M:IP:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ipsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
15. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Cведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.001) приведен в таблице 7.
Таблица 7
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Cведения о заявке, ходатайствах при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

1.0.0
4
Анықтама
Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеу және оны пайдалану құқығын беру үшін немесе Одақ тауарының шығарылған жерінің тіркелген атауын пайдалану құқығын беру үшін қажетті мәліметтер жиынтығы
5
Пайдалану
2020 жылғы 3 ақпандағы 2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарттың талаптарына және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 18 мамырдағы № 53 шешімімен бекітілген 2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шартқа Нұсқаулыққа сәйкес Одақ ТШЖА тіркеу және (немесе) Одақ ТШЖА пайдалану құқығын беру үшін қажетті мәліметтерді ұсыну
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:IP:SP:03:ApellationOfOriginRegistrationDetails:v1.0.0
7
XML-құжаттың түбір элементі
ApellationOfOriginRegistrationDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_IP_SP_03_ApellationOfOriginRegistrationDetails_v1.0.0.xsd
Аттардың импортталатын кеңістіктері 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:IP:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ipcdo
3
urn:EEC:M:IP:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ipsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" таңбалары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжаттың (мәліметтердің) техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі және нысаналы сала деректері моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
"Тіркеу, Одақ ТШЖА пайдалану құқығын беру рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақ ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, қолдаухаттар туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.001) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Тіркеу, Одақ ТШЖА пайдалану құқығын беру рәсімдерінен өту кезінде немесе Одақ ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, қолдаухаттар туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.001) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии
с реестром структур электронных документов
и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ISO 8601
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Заявка на НМПТ Союза (ходатайство, свидетельство)
(ipcdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Application‌Details)
совокупность сведений о заявке, ходатайстве при прохождении процедур регистрации, предоставления права использования НМПТ Союза или при выдаче свидетельства
о праве использования НМПТ Союза
M.IP.CDE.00130
ipcdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Application‌Details‌Type (M.IP.CDT.00040)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.1. Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Значение кода в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности.
Шаблон: \d{5}
0..1

1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленімі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) нақты сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші, оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес екі әріптен тұратын тілдің коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Одақ ТШЖА-ға өтінім (өтінішхат, куәлік)
(ipcdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Application‌Details)
тіркеу рәсімдерінен өту, Одақтың ТШЖА пайдалану құқығын беру кезінде немесе Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер жиынтығы
M.IP.CDE.00130
ipcdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Application‌Details‌Type (M.IP.CDT.00040)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.1. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{5}
0..1

2.2. Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
входящий номер заявки на регистрацию и (или) предоставление права использования НМПТ Союза (ходатайства о выдаче свидетельства)
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.4. Дата поступления документа
(ipsdo:‌IPDoc‌Receipt‌Date)
дата поступления заявки на регистрацию и (или) предоставление права использования НМПТ Союза (ходатайства о выдаче свидетельства)
M.IP.SDE.00500
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.5. Дата подачи заявки (ходатайства)
(ipsdo:‌Application‌Receipt‌Date)
дата подачи заявки на регистрацию и (или) предоставление права использования НМПТ Союза
в ведомство подачи
M.IP.SDE.00009
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.6. Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Application‌Id)
регистрационный номер заявки на регистрацию и (или) предоставление права использования НМПТ Союза
M.IP.SDE.00045
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
2.7. Сведения о статусном состоянии
(ipcdo:‌IPEntity‌Status‌Details)
сведения о статусе заявки на НМПТ Союза (ходатайства
о выдаче свидетельства)
M.IP.CDE.00505
ipcdo:‌IPEntity‌Status‌Details‌Type (M.IP.CDT.00505)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.7.1. Код статуса
(csdo:‌Status‌Code)
кодовое обозначение статуса объекта (документа, процесса)
в сфере интеллектуальной собственности
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Значение кода статуса.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.7.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата и время установления статуса объекта (документа, процесса)
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.7.3. Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности, на основании которого устанавливается (изменяется) статус объекта (документа, процесса)
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Значение кода в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности.
Шаблон: \d{5}
0..1

2.2. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
Одақтың ТШЖА (куәлік беру туралы өтінішхат) тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге өтінімнің кіріс нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.4. Құжаттың келіп түскен күні
(ipsdo:‌IPDoc‌Receipt‌Date)
Одақтың ТШЖА (куәлік беру туралы өтінішхат) тіркеуге және (немесе)пайдалану құқығын беруге өтінімнің келіп түскен күні
M.IP.SDE.00500
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.5. Өтінім (өтінішхат) берілген күн
(ipsdo:‌Application‌Receipt‌Date)
Одақтың ТШЖА тіркеу және (немесе) пайдалану құқығын беру ведомствосына беруге өтінім берілген күн
M.IP.SDE.00009
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.6. Одақтың ТШЖА-ға өтінімнің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Application‌Id)
Одақтың ТШЖА тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге өтінімнің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00045
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
2.7. Мәртебелік жай-күйі туралы мәліметтер
(ipcdo:‌IPEntity‌Status‌Details)
Одақтың ТШЖА-ға өтінімнің (куәлік беру туралы өтінішхаттың) мәртебесі туралы мәліметтер)
M.IP.CDE.00505
ipcdo:‌IPEntity‌Status‌Details‌Type (M.IP.CDT.00505)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.7.1. Мәртебенің коды
(csdo:‌Status‌Code)
зияткерлік меншік саласындағы объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Мәртебе кодының мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.7.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесін белгілеу күні мен уақыты
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.7.3. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі, оның негізінде объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесі белгіленеді (өзгертіледі)
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{5}
0..1

2.7.4. Наименование вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности, на основании которого устанавливается (изменяется) статус объекта (документа, процесса)
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.7.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности, на основании которого устанавливается (изменяется) статус объекта (документа, процесса)
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.7.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности, на основании которого устанавливается (изменяется) статус объекта (документа, процесса)
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.7.7. Дата поступления документа
(ipsdo:‌IPDoc‌Receipt‌Date)
дата поступления в ведомство подачи (национальное патентное ведомство) документа, на основании которого устанавливается (изменяется) статус объекта (документа, процесса) в сфере интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00500
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.7.8. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание оснований для установления (изменения) статуса объекта (документа, процесса) в сфере интеллектуальной собственности
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.8. Национальное патентное ведомство
(ipcdo:‌Patent‌Authority‌Details)
информация о национальном патентном ведомстве (ведомство подачи), в которое подается заявка на НМПТ Союза (ходатайство, заявление)
M.IP.CDE.00029
ipcdo:‌Patent‌Authority‌Details‌Type (M.IP.CDT.00119)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.8.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.7.4.  Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
негізінде объектінің (құжаттың, процестің)мәртебесі белгіленетін (өзгертілетін) зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.7.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
негізінде объектінің (құжаттың, процестің)мәртебесі белгіленетін (өзгертілетін) зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттың нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.7.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
негізінде объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесі белгіленетін (өзгертілетін) зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжатты беру, оған қол қою, бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.7.7. Құжаттың келіп түскен күні
(ipsdo:‌IPDoc‌Receipt‌Date)
зияткерлік меншік саласындағы объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесі белгіленетін (өзгертілетін) құжатты беру ведомствосына (ұлттық патенттік ведомствоға) келіп түскен күн
M.IP.SDE.00500
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.7.8. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
зияткерлік меншік саласындағы объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесін белгілеу (өзгерту) үшін негіздердің сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..*
2.8. Ұлттық патенттік ведомство
(ipcdo:‌Patent‌Authority‌Details)
Одақтың ТШЖА-ға өтінім берілетін ұлттық патенттік ведомство (беру ведомствосы) туралы ақпарат (өтінішхат, өтініш)
M.IP.CDE.00029
ipcdo:‌Patent‌Authority‌Details‌Type (M.IP.CDT.00119)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.8.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Cәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) оған сәйкес коды көрсетілген белгісі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

2.8.2. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
уникальный идентификатор уполномоченного органа
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.8.3. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.8.4. Краткое наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Brief‌Name)
сокращенное наименование уполномоченного органа
M.SDE.00126
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.8.5. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес национального патентного ведомства
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии
со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

2.8.2. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
уәкілетті органның бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.8.3. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
2.8.4. Уәкілетті органның қысқаша атауы
(csdo:‌Authority‌Brief‌Name)
уәкілетті органның қысқартылған атауы
M.SDE.00126
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.8.5. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
ұлттық патенттік ведомствоның мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің анықтамалығына
сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Cәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) оған сәйкес коды көрсетілген белгісі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.8.6. Признак ведомства подачи
(ipsdo:‌Origin‌Office‌Indicator)
признак, определяющий является ли национальное патентное ведомство ведомством подачи
M.IP.SDE.00523
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
2.9. Участник отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности
(ipcdo:‌IPParty‌Details)
информация о заявителе (правообладателе) или представителе заявителя
M.IP.CDE.00501
ipcdo:‌IPParty‌Details‌Type (M.IP.CDT.00500)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..2
2.9.1. Код вида участника отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPParty‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида участника отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00502
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
2.9.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны места нахождения (места жительства) заявителя или правообладателя или кодовое обозначение страны регистрации патентного поверенного
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9.3. Полное наименование субъекта c указанием вида представления сведений и кода языка
(ipsdo:‌IPSubject‌Name)
полное наименование юридического лица или фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица
c указанием вида представления сведений и кода языка
M.IP.SDE.00507

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.8.6. Беру ведомствосының белгісі
(ipsdo:‌Origin‌Office‌Indicator)
ұлттық патенттік ведомство беру ведомствосы болып табылатынын айқындайтын белгі
M.IP.SDE.00523
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Мына мәндердің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
2.9. Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы
(ipcdo:‌IPParty‌Details)
өтініш беруші (құқық иесі) немесе өтініш берушінің өкілі туралы ақпарат
M.IP.CDE.00501
ipcdo:‌IPParty‌Details‌Type (M.IP.CDT.00500)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..2
2.9.1. Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы түрінің коды
(ipsdo:‌IPParty‌Kind‌Code)
зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00502
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ұзындығы: 2
1
2.9.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
өтініш берушінің немесе құқық иеленушінің орналасқан елінің (тұрғылықты жерінің) кодтық белгіленуі немесе патенттік сенім білдірілген өкілдің тіркелген елінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Cәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.9.3. Мәліметтерді ұсыну түрі және тіл коды көрсетілген субъектінің толық атауы
(ipsdo:‌IPSubject‌Name)
мәліметтерді ұсыну түрі және тіл коды көрсетілген заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
M.IP.SDE.00507

ipsdo:‌Qualified500‌Name‌Type (M.IP.SDT.00501)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1..2
а) код вида представления наименования
(атрибут name‌Representation‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида буквенного (языкового) способа представления сведений
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
б) код языка
(атрибут language‌Code)
код языка в исходном (оригинальном) представлении сведений
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.9.4. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.9.5. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9.6. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.9.7. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9.8. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
уникальный идентификационный номер субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1

ipsdo:‌Qualified500‌Name‌Type (M.IP.SDT.00501)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
1..2
а) атауды ұсыну түрінің коды
(nameRepresentationKindCode атрибуты)
мәліметтерді ұсыну тәсілінің әріптік (тілдік) түрінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
б) тілдің коды
(languageCode атрибуты)
мәліметтердің бастапқы (түпнұсқа) көрінісіндегі тілдің коды
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес екі әріптен тұратын тілдің коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.9.4. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.9.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Cәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында
айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.9.6. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
2.9.7. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.9.8. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік бақылау мақсаттарына арналған субъектінің бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1

2.9.9. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта
в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.9.10. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.9.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
ccdo:‌Identity‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00098)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
*.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
*.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068

2.9.9. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушінің тіркелген елінің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушінің тіркелген елінде қабылданған ережелерге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.9.10. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін анықтайтын код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.9.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
ccdo:‌Identity‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00062)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Cәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басын куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00136
csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00098)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжаттың сериясын цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеу
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
1
*.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.7. Құжаттың қолданылу мерзімінің өткен күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген мемлекеттік билік органын не ол өкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.9.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии
с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.9.14. Регистрационный номер патентного поверенного
(ipsdo:‌Patent‌Attorney‌Id)
регистрационный номер патентного поверенного
в национальном патентном ведомстве страны регистрации
M.IP.SDE.00042
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.9.15. Доверенность
(ipcdo:‌Letter‌Of‌Attorney‌Details)
информация о доверенности представителя
M.IP.CDE.00024
ccdo:‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00063)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.9.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодпен белгіленуі (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электронды почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
2.9.14. Патенттік сенім білдірілген өкілдің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Patent‌Attorney‌Id)
тіркеу елінің ұлттық патенттік ведомствосындағы патенттік сенім білдірілген өкілдің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00042
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.9.15. Сенімхат
(ipcdo:‌Letter‌Of‌Attorney‌Details)
өкілдің сенімхаты туралы ақпарат
M.IP.CDE.00024
ccdo:‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00063)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Cәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054

2.11.2. Регистрационный номер НМПТ Союза
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEUId)
регистрационный номер НМПТ, присвоенный ведомством подачи
M.IP.SDE.00048
ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEUId‌Type (M.IP.SDT.00500)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
2.11.3. Дата регистрации объекта интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌Registration‌Date)
дата регистрации НМПТ Союза ведомством подачи
M.IP.SDE.00058
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.11.4. Дата опубликования сведений об объекте интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌Publication‌Date)
дата опубликования сведений
о НМПТ Союза ведомством подачи
M.IP.SDE.00503
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.11.5. Наименование обозначения НМПТ
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Name)
обозначение, представляющее собой либо содержащее современное или историческое, официальное или неофициальное, полное или сокращенное наименование страны, городского или сельского поселения, местности или другого географического объекта, а также обозначение, производное от такого наименования и ставшее известным в результате его использования в отношении товара, особые свойства которого исключительно или главным образом определяются характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами
M.IP.SDE.00049
ipsdo:‌Qualified500‌Name‌Type (M.IP.SDT.00501)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..2
а) код вида представления наименования
(атрибут name‌Representation‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида буквенного (языкового) способа представления сведений
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
б) код языка
(атрибут language‌Code)
код языка в исходном (оригинальном) представлении сведений
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.11.6. Указание товара,
в отношении которого осуществляется регистрация
и (или) предоставление права использования НМПТ
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Goods‌Text)
товар, особые свойства которого исключительно или главным образом определяются характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами
M.IP.SDE.00047
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.11.7. Описание особого свойства товара
(ipsdo:‌Goods‌Properties‌Description‌Text)
описание особого свойства товара, определенного характерными для соответствующего географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами
M.IP.SDE.00024
ipsdo:‌Property‌Description‌Text‌Type (M.IP.SDT.00400)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
а) код вида свойства
(атрибут feature‌Kind‌Code)
код вида описываемого свойства

2.11.2. Одақ ТШЖА тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEUId)
беру ведомствосы берген ТШЖА тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00048
ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEUId‌Type (M.IP.SDT.00500)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
2.11.3. Зияткерлік меншік объектісін тіркеу күні
(ipsdo:‌Registration‌Date)
беру ведомствосының Одақ ТШЖА тіркеу күні
M.IP.SDE.00058
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.11.4. Зияткерлік меншік объектісі туралы мәліметтер жарияланған күні
(ipsdo:‌Publication‌Date)
беру ведомствосының Одақ ТШЖА туралы мәліметтерді жариялау күні
M.IP.SDE.00503
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.11.5. ТШЖА таңбасының атауы
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Name)
елдің, қалалық немесе ауылдық мекеннің, елді мекеннің немесе басқа географиялық объектінің қазіргі немесе тарихи, ресми немесе бейресми, толық немесе қысқартылған атауын, сондай-ақ ерекше қасиеттері тек қана немесе негізінен осы географиялық объектіге тән табиғи жағдайлармен және (немесе) адам факторларымен айқындалатын тауарға қатысты осындай атаудан туындайтын және оны пайдалану нәтижесінде белгілі болған таңба
M.IP.SDE.00049
ipsdo:‌Qualified500‌Name‌Type (M.IP.SDT.00501)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..2
а) атауды ұсыну түрінің коды
(nameRepresentationKindCode атрибуты)
мәліметтерді ұсыну тәсілінің әріптік (тілдік) түрінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
б) тілдің коды
(languageCode атрибуты)
мәліметтердің бастапқы (түпнұсқа) көрінісіндегі тілдің коды
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес екі әріптен тұратын тілдің коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.11.6.  Өзіне қатысты ТШЖА тіркеу және (немесе) пайдалану құқығын беру жүзеге асырылатын тауарды көрсету
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Goods‌Text)
ерекше қасиеттері тек қана немесе негізінен осы географиялық объектіге тән табиғи жағдайлармен және (немесе) адами факторлармен айқындалатын тауар
M.IP.SDE.00047
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.11.7. Тауардың ерекше қасиетінің сипаттамасы
(ipsdo:‌Goods‌Properties‌Description‌Text)
тиісті географиялық объектіге тән табиғи жағдайлармен және (немесе) адами факторлармен айқындалған тауардың ерекше қасиетінің сипаттамасы
M.IP.SDE.00024
ipsdo:‌Property‌Description‌Text‌Type (M.IP.SDT.00400)
Символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..*
а) қасиет түрінің коды
(featureKindCode атрибуты)
сипатталатын қасиет түрінің коды

csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
б) наименование описываемого свойства
(атрибут feature‌Name)
наименование описываемого свойства
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
2.11.8. Описание географического объекта или его границ
(ipcdo:‌Geographic‌Region‌Description‌Text‌Details)
описание места происхождения (производства) товара (границ географического объекта, для которого характерны определенные природные условия и (или) людские факторы)
M.IP.CDE.00508
ipcdo:‌Geographic‌Region‌Description‌Text‌Details‌Type (M.IP.CDT.00508)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны ведомства подачи, зарегистрировавшего НМПТ Союза
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Описание географического объекта или его границ
(ipsdo:‌Geographic‌Region‌Description‌Text)
описание места происхождения (производства) товара (границ географического объекта, для которого характерны определенные природные условия и (или) людские факторы)
M.IP.SDE.00023
ipsdo:‌Geographic‌Region‌Description‌Text‌Type (M.IP.SDT.00503)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1
а) код вида описания географического объекта
(атрибут geographic‌Region‌Description‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида описания географического объекта
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
2.12. Сведения о национальной регистрации НМПТ
(ipcdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌National‌Registration‌Details)
информация о национальной регистрации НМПТ
M.IP.CDE.00131
ipcdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌National‌Registration‌Details‌Type (M.IP.CDT.00223)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.12.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны национального патентного ведомства (ведомства подачи), зарегистрировавшего НМПТ
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
0..1
б) сипатталатын қасиеттің атауы
(featureName атрибуты)
сипатталатын қасиеттің атауы
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
2.11.8. Географиялық объектінің немесе оның шекараларының сипаттамасы
(ipcdo:‌Geographic‌Region‌Description‌Text‌Details)
тауардың шығарылған (өндірілген) жерінің (белгілі бір табиғи жағдайлармен және (немесе) адам факторларымен сипатталатын географиялық объектінің шекараларының) сипаттамасы
M.IP.CDE.00508
ipcdo:‌Geographic‌Region‌Description‌Text‌Details‌Type (M.IP.CDT.00508)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
Одақтың ТШЖА тіркеген беру ведомствосының елінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Cәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілген анықтамалықтың
(сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Географиялық объектінің немесе оның шекараларының сипаттамасы
(ipsdo:‌Geographic‌Region‌Description‌Text)
тауардың шығарылған (өндірілген) жерінің (белгілі бір табиғи жағдайлармен және (немесе) адам факторларымен сипатталатын географиялық объектінің шекараларының) сипаттамасы
M.IP.SDE.00023
ipsdo:‌Geographic‌Region‌Description‌Text‌Type (M.IP.SDT.00503)
Символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
1
а) географиялық объектінің сипаттамасы түрінің коды
(атрибут geographic‌Region‌Description‌Kind‌Code)
географиялық объектінің сипаттамасы түрінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
2.12. ТШЖА ұлттық тіркеу туралы мәліметтер
(ipcdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌National‌Registration‌Details)
ТШЖА ұлттық тіркеу туралы ақпарат
M.IP.CDE.00131
ipcdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌National‌Registration‌Details‌Type (M.IP.CDT.00223)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.12.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
ТШЖА тіркеген ұлттық патенттік ведомствоның (беру ведомствосының) елінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Cәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілген анықтамалықтың
(сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3.15.12. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание документа
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.3.15.13. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов
в документе
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
2.13. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
иные сведения, относящиеся
к регистрации НМПТ Союза
(в том числе относящиеся
к заявке на НМПТ Союза)
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.14. Прилагаемый документ
(ipcdo:‌Accompanying‌Documents‌Details)
сведения о прилагаемом документе
M.IP.CDE.00004
ipcdo:‌IPDoc‌Details‌Type (M.IP.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.14.1. Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности, в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Значение кода в соответствии с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности.
Шаблон: \d{5}
0..1
2.14.2. Наименование вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности, в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.14.3. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.14.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.14.5. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.14.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
*.3.15.12. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
құжаттың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
*.3.15.13. Парақтардың саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
2.13. Ескертпе
(csdo:‌Note‌Text)
Одақтың ТШЖА тіркеуге қатысты өзге де мәліметтер (оның ішінде Одақ ТШЖА-ға өтінімге қатысты)
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..*
2.14. Қоса берілетін құжат
(ipcdo:‌Accompanying‌Documents‌Details)
қоса берілетін құжат туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00004
ipcdo:‌IPDoc‌Details‌Type (M.IP.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.14.1. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
зияткерлік меншік саласында, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{5}
0..1
2.14.2.  Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
зияткерлік меншік саласында, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің атауы
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.14.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.14.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.14.5. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.14.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің өткен күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1

2.14.7. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание документа
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.14.8. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов
в документе
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
2.14.9. Документ в бинарном формате
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
2.15. Признак согласия на обработку представленных сведений
(ipsdo:‌Consent‌To‌Data‌Processing‌Indicator)
возможные значения элемента:
0 – не дано согласие на обработку сведений;
1 – дано согласие на обработку сведений
M.IP.SDE.00501
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.16. Сведения о подписании документа
(ipcdo:‌Signature‌Details)
совокупность сведений
о подписании документа
M.IP.CDE.00500
ipcdo:‌Signature‌Details‌Type (M.IP.CDT.00501)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.16.1. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата подписания документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
2.16.2. Сотрудник организации
(ipcdo:‌Officer‌Details)
информация о сотруднике организации, уполномоченном на подписание документа
M.IP.CDE.00039
ccdo:‌Officer‌Details‌Type (M.CDT.00031)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.1.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.1.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит должностного лица
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.3.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014

2.14.7. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
құжаттың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.14.8. Парақтардың саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
2.14.9. Бинарлық форматтағы құжат
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Екілік октеттердің (байттардың) ақырғы тізбегі
0..1
а) деректер форматының коды
(mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодтық белгіленуі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1
2.15. Ұсынылған мәліметтерді өңдеуге келісім белгісі
(ipsdo:‌Consent‌To‌Data‌Processing‌Indicator)
элементтің ықтимал мәндері:
0 – мәліметтерді өңдеуге келісім берілмеген;
1 – мәліметтерді өңдеуге келісім берілген
M.IP.SDE.00501
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Мына мәндердің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.16. Құжатқа қол қою туралы мәліметтер
(ipcdo:‌Signature‌Details)
құжатқа қол қою туралы мәліметтер жиынтығы
M.IP.CDE.00500
ipcdo:‌Signature‌Details‌Type (M.IP.CDT.00501)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.16.1. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатқа қол қойылған күн
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
2.16.2. Ұйымның қызметкері
(ipcdo:‌Officer‌Details)
ұйымның құжатқа қол қоюға уәкілетті қызметкері туралы ақпарат
M.IP.CDE.00039
ccdo:‌Officer‌Details‌Type (M.CDT.00031)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.1.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.2. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
лауазымды тұлғаның байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.3.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодпен белгіленуі (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00014

csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии
с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.16.3. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчетство физического лица, уполномоченного на подписание документа
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.17. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
совокупность технологических сведений о записи, содержащей сведения о заявке на НМПТ Союза
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.17.1. Период действия
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ISO 8601
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:‌End‌Date‌Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ISO 8601
0..1

csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.3.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электронды почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
2.16.3. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
құжатқа қол қоюға уәкілетті жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.17. Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
Одақтың ТШЖА-ға өтінім туралы мәліметтерді қамтитын жазба туралы технологиялық мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.17.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, деректер базасы) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күн және уақыт
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
бастапқы күн және уақыт
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күн және уақыт
(csdo:‌End‌Date‌Time)
соңғы күн және уақыт
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1

2.17.2. Дата и время обновления
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ISO 8601
0..1
16. Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения о НМПТ Союза из Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.002) приведено в таблице 8.
Таблица 8
Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения о НМПТ Союза из Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
сведения о НМПТ Союза из Единого реестра НМПТ Союза
2
Идентификатор
R.IP.SP.03.002
3
Версия

2.17.2. Жаңарту күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурстың (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) жазбасын жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
16. "Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.002) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 8-кестеде келтірілген
8-кесте
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.002) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізіліміндегі Одақ ТШЖА туралы мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.IP.SP.03.002
3
Нұсқа

1.0.0
4
Определение
совокупность сведений о наименовании места происхождения товаров Союза и правах его использования из Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза
5
Использование
представление сведений, включенных в национальные разделы Единого реестра НМПТ Союза в соответствии с требованиями Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 202 года и Инструкции к Договору о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 года № 53
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:IP:SP:03:ApellationOfOriginRegisterDetails:v1.0.0
7
Корневой элемент XML-документа
ApellationOfOriginRegisterDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_IP_SP_03_ApellationOfOriginRegisterDetails_v1.0.0.xsd
17. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 9.
Таблица 9
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:IP:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ipcdo
3
urn:EEC:M:IP:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ipsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
18. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения о НМПТ Союза из Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.002) приведен в таблице 10.
Таблица 10

1.0.0
4
Анықтама
Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының бірыңғай тізіліміндегі Одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауы және оны пайдалану құқықтары туралы мәліметтердің жиынтығы
5
Пайдалану
2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарттың және 2021 жылғы 18 мамырдағы №53 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шартқа Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдеріне енгізілген мәліметтерді ұсыну
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:IP:SP:03:ApellationOfOriginRegisterDetails:v1.0.0
7
XML-құжаттың түбір элементі
ApellationOfOriginRegisterDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_IP_SP_03_ApellationOfOriginRegisterDetails_v1.0.0.xsd
Аттардың импортталатын кеңістіктері 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:IP:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ipcdo
3
urn:EEC:M:IP:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ipsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" таңбалары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжаттың (мәліметтердің) техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі және нысаналы сала деректері моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінен Одақтың ТШЖА туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.002) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 10-кестеде келтірілген.
10-кесте

2.1. Код вида записи общего информационного ресурса
(ipsdo:‌Resource‌Item‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида записи Единого реестра НМПТ Союза
M.IP.SDE.00508
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
2.2. Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности, в соответствии
с которым создана запись Единого реестра НМПТ Союза
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Значение кода в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности.
Шаблон: \d{5}
0..1
2.3. Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности, в соответствии
с которым создана запись Единого реестра НМПТ Союза
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.4. Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Application‌Id)
регистрационный номер заявки на НМПТ Союза,
в соответствии с которой создана запись Единого реестра НМПТ Союза
M.IP.SDE.00045
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
2.5. Дата подачи заявки (ходатайства)
(ipsdo:‌Application‌Receipt‌Date)
дата подачи заявки на НМПТ Союза, в соответствии с которой создана запись Единого реестра НМПТ Союза
M.IP.SDE.00009
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.6. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
входящий номер ходатайства
о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза
в отношении НМПТ, зарегистрированного до вступления в силу Договора
о товарных знаках, знаках обслуживания и НМПТ Союза от 3 февраля 2020 года,
в соответствии с которым создана запись Единого реестра НМПТ Союза
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.7. Дата поступления документа
(ipsdo:‌IPDoc‌Receipt‌Date)
входящий номер ходатайства
о выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза
в отношении НМПТ, зарегистрированного до вступления в силу Договора
о товарных знаках, знаках обслуживания и НМПТ Союза от 3 февраля 2020 года,
в соответствии с которым создана запись Единого реестра НМПТ Союза
M.IP.SDE.00500
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1

2.1. Жалпы ақпараттық ресурстың жазба түрінің коды
(ipsdo:‌Resource‌Item‌Kind‌Code)
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің жазба түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00508
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ұзындығы: 2
1
2.2. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасы соған сәйкес жасалған зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{5}
0..1
2.3. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасы соған сәйкес жасалған зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.4. Одақтың ТШЖА-ға өтінімнің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Application‌Id)
Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазбасы соған сәйкес жасалған Одақтың ТШЖА-ға өтінімнің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00045
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
2.5. Өтінім (өтінішхат) берілген күн
(ipsdo:‌Application‌Receipt‌Date)
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің жазбасы соған сәйкес жасалған Одақтың ТШЖА-ға өтінім беру күні
M.IP.SDE.00009
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.6. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің жазбасы соған сәйкес жасалған 2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген ТШЖА қатысты Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхаттың кіріс нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.7. Құжаттың келіп түскен күні
(ipsdo:‌IPDoc‌Receipt‌Date)
Одақ ТШЖА Бірыңғай тізілімінің жазбасы соған сәйкес жасалған 2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген ТШЖА қатысты Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхаттың кіріс нөмірі
M.IP.SDE.00500
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1

csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
2.9. Сведения о праве использования НМПТ Союза
(ipcdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEURight‌Details)
сведения о праве использования НМПТ Союза, предоставляемые согласно соответствующему свидетельству
M.IP.CDE.00502
ipcdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEURight‌Details‌Type (M.IP.CDT.00502)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.9.1. Регистрационный номер свидетельства о праве использования НМПТ Союза
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEUCertificate‌Id)
регистрационный номер свидетельства о праве использования НМПТ Союза, присвоенный ведомством подачи
M.IP.SDE.00504
ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEUCertificate‌Id‌Type (M.IP.SDT.00505)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}/\d{2}
0..1
2.9.2. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата истечения срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.9.3. Участник отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности
(ipcdo:‌IPParty‌Details)
сведения о правообладателе
M.IP.CDE.00501
ipcdo:‌IPParty‌Details‌Type (M.IP.CDT.00500)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида участника отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPParty‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида участника отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00502
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны места нахождения (места жительства) заявителя или правообладателя или кодовое обозначение страны регистрации патентного поверенного
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Полное наименование субъекта c указанием вида представления сведений и кода языка
(ipsdo:‌IPSubject‌Name)
полное наименование юридического лица или фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица
c указанием вида представления сведений и кода языка
M.IP.SDE.00507

csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
2.9. Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер
(ipcdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEURight‌Details)
тиісті куәлікке сәйкес ұсынылатын Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00502
ipcdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEURight‌Details‌Type (M.IP.CDT.00502)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.9.1. Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEUCertificate‌Id)
беру ведомствосы берген Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00504
ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEUCertificate‌Id‌Type (M.IP.SDT.00505)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}/\d{2}
0..1
2.9.2. Құжаттың қолданылу мерзімінің өткен күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімінің аяқталу күні
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.9.3. Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы
(ipcdo:‌IPParty‌Details)
құқық иесі туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00501
ipcdo:‌IPParty‌Details‌Type (M.IP.CDT.00500)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы түрінің коды
(ipsdo:‌IPParty‌Kind‌Code)
зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00502
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ұзындығы: 2
1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
өтініш берушінің немесе құқық иеленушінің орналасқан елінің (тұрғылықты жерінің) кодтық белгіленуі немесе патенттік сенім білдірілген өкілдің тіркелген елінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Cәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.3. Мәліметтерді ұсыну түрі және тіл коды көрсетілген субъектінің толық атауы
(ipsdo:‌IPSubject‌Name)
мәліметтерді ұсыну түрі және тіл коды көрсетілген заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
M.IP.SDE.00507

2.16.2. Дата и время обновления
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ISO 8601
0..1
19. Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (R.IP.SP.03.003) приведено в таблице 11.
Таблица 11
Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (R.IP.SP.03.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий
2
Идентификатор
R.IP.SP.03.003
3
Версия

2.16.2. Жаңарту күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурстың (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) жазбасын жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
19. "Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.003) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.003) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.IP.SP.03.003
3
Нұсқа

1.0.0
4
Определение
сведения о размере пошлины за осуществление юридически значимых действий, реквизитах для ее уплаты, а также сведений об оплате такой пошлины заявителем
5
Использование
предоставление сведений о сумме пошлины за регистрацию и выдачу свидетельства о праве использования НМПТ и платежные реквизиты для уплаты указанной пошлины
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:IP:SP:03:IPDutyDetails:v1.0.0
7
Корневой элемент XML-документа
IPDutyDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_IP_SP_03_IPDutyDetails_v1.0.0.xsd
20. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 12.
Таблица 12
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:IP:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ipcdo
3
urn:EEC:M:IP:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ipsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
21. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (R.IP.SP.03.003) приведен в таблице 13.
Таблица 13

1.0.0
4
Анықтама
заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін баж мөлшері, оны төлеу үшін деректемелер туралы мәліметтер, сондай-ақ өтініш берушінің осындай бажды төлегені туралы мәліметтер
5
Пайдалану
ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелерін ұсыну
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:IP:SP:03:IPDutyDetails:v1.0.0
7
XML-құжаттың түбір элементі
IPDutyDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_IP_SP_03_IPDutyDetails_v1.0.0.xsd
Аттардың импортталатын кеңістіктері 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:IP:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ipcdo
3
urn:EEC:M:IP:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ipsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" таңбалары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжаттың (мәліметтердің) техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі және нысаналы сала деректері моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
"Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.003) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 13-кестеде келтірілген.
13-кесте

4. Наименование вида юридически значимого действия
(ipsdo:‌IPLegal‌Action‌Kind‌Name)
наименование вида юридически значимого действия
M.IP.SDE.00506
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
5. Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза
(ipsdo:‌Trademark‌Application‌Id)
регистрационный номер заявки на регистрацию товарного знака в едином реестре товарных знаков Союза
M.IP.SDE.00065
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
6. Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Application‌Id)
регистрационный номер заявки на регистрацию и (или) предоставление права использования НМПТ Союза
M.IP.SDE.00045
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
7. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
входящий номер ходатайства или заявления
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
8. Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий
(ipcdo:‌IPPayment‌Details)
совокупность банковских реквизитов для получения уплаты пошлины
M.IP.CDE.00504
ipcdo:‌IPPayment‌Details‌Type (M.IP.CDT.00504)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
8.1. Наименование вида платежа
(csdo:‌Payment‌Kind‌Name)
наименование вида платежа
M.SDE.00096
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
8.2. Код бюджетной классификации платежа
(csdo:‌Payment‌Budget‌Code)
код бюджетной классификации платежа, указываемый
в соответствии с группировкой доходов и расходов бюджета по однородным признакам
M.SDE.00029
csdo:‌Payment‌Budget‌Code‌Type (M.SDT.00029)
Значение кода в соответствии
с правилами формирования кодов бюджетной классификации, принятыми в стране осуществления платежа.
Шаблон: \d{1,20}
0..1
8.3. Назначение платежа
(csdo:‌Payment‌Purpose‌Text)
дополнительная информация, необходимая для идентификации назначения платежа
M.SDE.00033
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
8.4. Сумма платежа
(csdo:‌Payment‌Amount)
величина общей денежной суммы, необходимой для уплаты пошлины
M.SDE.00035
csdo:‌Accounting‌Amount‌Type (M.SDT.00094)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 19.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌Type (M.SDT.00060)
Значение буквенного кода в соответствии с классификатором валют, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) масштаб
(атрибут scale‌Number)
масштаб денежной суммы
в десятичной системе счисления, представленный
в виде показателя степени числа 10

4. Заңды маңызы бар іс-әрекет түрінің атауы
(ipsdo:‌IPLegal‌Action‌Kind‌Name)
заңды маңызы бар іс-әрекет түрінің атауы
M.IP.SDE.00506
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
5. Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Trademark‌Application‌Id)
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізіліміндегі тауар таңбасын тіркеуге өтінімнің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00065
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
6. Одақтың ТШЖА-ға өтінімнің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Application‌Id)
Одақтың ТШЖА тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге өтінімнің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00045
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
7. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
өтініштің немесе қолдаухаттың кіріс нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
8. Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер
(ipcdo:‌IPPayment‌Details)
баж төлемін алу үшін банктік деректемелердің жиынтығы
M.IP.CDE.00504
ipcdo:‌IPPayment‌Details‌Type (M.IP.CDT.00504)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
8.1. Төлем түрінің атауы
(csdo:‌Payment‌Kind‌Name)
төлем түрінің атауы
M.SDE.00096
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
8.2. Төлемнің бюджеттік сыныптауышының коды
(csdo:‌Payment‌Budget‌Code)
бюджеттің біртекті белгілері бойынша кірістер мен шығыстар топтамасына сәйкес көрсетілетін төлемнің бюджеттік сыныптауышының коды
M.SDE.00029
csdo:‌Payment‌Budget‌Code‌Type (M.SDT.00029)
Елде қабылданған төлемді жүзеге асыратын бюджеттік сыныптама кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{1,20}
0..1
8.3. Төлемнің тағайындалуы
(csdo:‌Payment‌Purpose‌Text)
төлем мақсатын анықтау үшін қажет қосымша ақпарат
M.SDE.00033
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
8.4. Төлем сомасы
(csdo:‌Payment‌Amount)
баж төлеуге қажетті жалпы ақшалай соманың шамасы
M.SDE.00035
csdo:‌Accounting‌Amount‌Type (M.SDT.00094)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 19.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo:‌Currency‌Code‌Type (M.SDT.00060)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын валюта сыныптауышына сәйкес әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) масштаб
(scaleNumber атрибуты)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде ұсынылған ондық есептеу жүйесіндегі ақша сомасының масштабы

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
8.5.6. Признак ведомства подачи
(ipsdo:‌Origin‌Office‌Indicator)
признак, определяющий является ли национальное патентное ведомство ведомством подачи
M.IP.SDE.00523
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
8.6. Банковский счет
(ccdo:‌Bank‌Account‌Details)
сведения о банковском счете
M.CDE.00060
ccdo:‌Bank‌Account‌Details‌Type (M.CDT.00066)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
8.6.1. Номер банковского счета
(csdo:‌Bank‌Account‌Id)
номер счета, на который производится зачисление денежной суммы
M.SDE.00194
csdo:‌Bank‌Account‌Id‌Type (M.SDT.00027)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 34
1..*
8.6.2. Банк
(ccdo:‌Bank‌Details)
сведения о банке
M.CDE.00061
ccdo:‌Bank‌Details‌Type (M.CDT.00067)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование банка
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
*.2. Идентификатор банка
(csdo:‌Unified‌Bank‌Id)
уникальный идентификатор банка, используемый
в платежных документах (платежное поручение, аккредитив)
M.SDE.00178
csdo:‌Unified‌Bank‌Id‌Type (M.SDT.00128)
Значение идентификатора банка
в соответствии с методом идентификации, определенного атрибутом "Метод идентификации".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
а) метод идентификации
(атрибут scheme‌Id)
обозначение метода идентификации объектов,
в соответствии с которым указан идентификатор
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Корреспондентский счет
(csdo:‌Bank‌Corr‌Account‌Id)
счет, открываемый кредитной организации (банку)
в подразделении центрального банка или в иной кредитной организации
M.SDE.00027
csdo:‌Bank‌Account‌Id‌Type (M.SDT.00027)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 34
0..1

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
8.5.6. Беру ведомствосының белгісі
(ipsdo:‌Origin‌Office‌Indicator)
ұлттық патенттік ведомство беру ведомствосы болып табылатынын айқындайтын белгі
M.IP.SDE.00523
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Мына мәндердің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
8.6. Банк шоты
(ccdo:‌Bank‌Account‌Details)
банк шоты туралы мәліметтер
M.CDE.00060
ccdo:‌Bank‌Account‌Details‌Type (M.CDT.00066)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
8.6.1. Банк шотының нөмірі
(csdo:‌Bank‌Account‌Id)
ақша сомасын есепке жатқызу жүргізілетін шоттың нөмірі
M.SDE.00194
csdo:‌Bank‌Account‌Id‌Type (M.SDT.00027)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 34
1..*
8.6.2. Банк
(ccdo:‌Bank‌Details)
банк туралы мәліметтер
M.CDE.00061
ccdo:‌Bank‌Details‌Type (M.CDT.00067)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
банктің толық атауы
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
1
*.2. Банктің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Unified‌Bank‌Id)
төлем құжаттарында пайдаланылатын банктің бірегей сәйкестендіргіші (төлем тапсырмасы, аккредитив)
M.SDE.00178
csdo:‌Unified‌Bank‌Id‌Type (M.SDT.00128)
"Сәйкестендіру әдісі" атрибутымен анықталған сәйкестендіру әдісіне сәйкес банк сәйкестендіргішінің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
а) сәйкестендіру әдісі
(атрибут scheme‌Id)
сәйкестендіргіш соған сәйкес көрсетілген объектілерді сәйкестендіру әдісін белгілеу
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.3. Корреспонденттік шот
(csdo:‌Bank‌Corr‌Account‌Id)
орталық банктің бөлімшесінде немесе өзге де кредиттік ұйымда кредиттік ұйымда (банкте) ашылатын шот
M.SDE.00027
csdo:‌Bank‌Account‌Id‌Type (M.SDT.00027)
Бірыңғайланған символдардың жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 34
0..1

csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
22. Описание структуры электронного документа (сведений) "Запрос сведений из национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.007) приведено в таблице 14.
Таблица 14
Описание структуры электронного документа (сведений) "Запрос сведений из национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
запрос сведений из национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза
2
Идентификатор
R.IP.SP.03.007
3
Версия
1.0.0
4
Определение
сведения для актуализации национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза
5
Использование
используется для запроса сведений из национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:IP:SP:03:ApellationOfOriginRegisterRequestDetails:v1.0.0
7
Корневой элемент XML-документа
ApellationOfOriginRegisterRequestDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_IP_SP_03_ApellationOfOriginRegisterRequestDetails_v1.0.0.xsd
23. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 15.
Таблица 15
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:IP:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ipcdo
3
urn:EEC:M:IP:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ipsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
24. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Запрос сведений из национальных разделов Единого реестра НМПТ Союза" (R.IP.SP.03.007) приведен в таблице 16.
Таблица 16

csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0.
Әдепкілік бойынша мәні: 0
0..1
22. "Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтерді сұрату" (R.IP.SP.03.007) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтерді сұрату" (R.IP.SP.03.007) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтерді сұрату
2
Сәйкестендіргіш
R.IP.SP.03.007
3
Нұсқа
1.0.0
4
Анықтама
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерін өзектендіруге арналған мәліметтер
5
Пайдалану
Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтерді сұрату үшін пайдаланылады
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:IP:SP:03:ApellationOfOriginRegisterRequestDetails:v1.0.0
7
XML-құжаттың түбір элементі
ApellationOfOriginRegisterRequestDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_IP_SP_03_ApellationOfOriginRegisterRequestDetails_v1.0.0.xsd
Аттардың импортталатын кеңістіктері 15-кестеде келтірілген.
5-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:IP:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ipcdo
3
urn:EEC:M:IP:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ipsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" таңбалары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжаттың (мәліметтердің) техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі және нысаналы сала деректері моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
"Одақтың ТШЖА Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтерді сұрату" (R.IP.SP.03.007) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 16-кестеде келтірілген.
16-кесте

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2023 г. № 81 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза" (P.SP.03) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются одномоментно, либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые
и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);
"национальный перечень наименований мест происхождения товаров" – информационный ресурс национального патентного ведомства, который содержит сведения о наименованиях мест происхождения товаров, зарегистрированных до вступления в силу Договора;
"технологические документы" – документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 г. № (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" № 29 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" № 63 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" № 169 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 20 маусымдағы "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану "жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" № 81 Шешімі.
II. Қолдану саласы
2. Осы тәртіп Жаңа қатысушының "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесіне қосылуы кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды (P. SP.03) (бұдан әрі – жалпы процесс).
3. Осы тәртіппен айқындалған рәсімдер бір мезгілде немесе жаңа қатысушы жалпы процеске қосылған кезде белгілі бір уақыт кезеңі ішінде орындалады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағына сәйкес Еуразиялық Экономикалық Комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша);
"тауарлардың шығарылған жерлері атауларының ұлттық тізбесі" - шарт күшіне енгенге дейін тіркелген тауарлардың шығарылған жерлерінің атаулары туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурсы;
"технологиялық құжаттар" - Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 Шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін құжаттар.
Осы тәртіппен пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 20 ж. № шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс – қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады (бұдан әрі- ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары).
IV. Өзара әрекеттесуге қатысушылар

5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком, отвечает за первичное представление сведений, содержащихся в национальном перечне наименований мест происхождения товаров (далее соответственно – НМПТ, национальный перечень НМПТ)
администратору и получателям национальных перечней НМПТ,
а также отвечает за получение протокола обработки сведений
из национального перечня НПМТ (далее – протокол обработки сведений) от администратора
и получателей национального перечня НМПТ
национальное патентное ведомство
2
Получатель национального перечня НМПТ
участник, выполнивший процедуру присоединения к общему процессу, либо участник, выполняющий процедуры, предусмотренные настоящим Порядком, который получает от присоединяющегося участника общего процесса сведения, содержащиеся
в национальном перечне НМПТ, формирует и направляет присоединяющемуся участнику общего процесса протокол обработки сведений
национальное патентное ведомство
3
Администратор
участник, координирующий выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком, а также выполняющий процедуры, предусмотренные настоящим Порядком, который получает от присоединяющегося участника общего процесса сведения, содержащиеся
в национальном перечне НМПТ, формирует и направляет присоединяющемуся участнику общего процесса протокол обработки сведений и обеспечивает опубликование полученных сведений, содержащиеся
в национальном перечне НМПТ,
на информационном портале Союза
Евразийская экономическая комиссия
V. Введение общего процесса в действие
6. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июля 2024 г. № 87 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", государства-члены Союза (далее соответственно – государство-член, интегрированная система) при координации Евразийской экономической комиссии
(далее – Комиссия) приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
7. Для введения в действие общего процесса
государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.

5. Өзара әрекеттесуге қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындау кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара әрекеттесуге қатысушылардың рөлдері
№ Р/р
РӨЛ АТАУЫ
РӨЛ СИПАТТАМАСЫ
РӨЛДІ ОРЫНДАЙТЫН ҚАТЫСУШЫ
1
ЖАЛПЫ ПРОЦЕСКЕ ҚАТЫСУШЫ
ОСЫ ТӘРТІППЕН КӨЗДЕЛГЕН РӘСІМДЕРДІ ОРЫНДАЙДЫ, ӘКІМШІГЕ ЖӘНЕ ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕЛЕРІН АЛУШЫЛАРҒА ТАУАРЛАР ШЫҒАРЫЛҒАН ОРЫНДАР АТАУЛАРЫНЫҢ ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІНДЕ (БҰДАН ӘРІ ТИІСІНШЕ – ТШЖА, ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІ) ҚАМТЫЛҒАН МӘЛІМЕТТЕРДІ БАСТАПҚЫ ҰСЫНУҒА ЖАУАП БЕРЕДІ, СОНДАЙ – АҚ ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІНЕН МӘЛІМЕТТЕРДІ ӨҢДЕУ ХАТТАМАСЫН (БҰДАН ӘРІ-МӘЛІМЕТТЕРДІ ӨҢДЕУ ХАТТАМАСЫ) ӘКІМШІДЕН ЖӘНЕ ӘКІМШІДЕН АЛУҒА ЖАУАП БЕРЕДІ. ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІН АЛУШЫЛАр
ҰЛТТЫҚ ПАТЕНТТІК ВЕДОМСТВО
2
ҰЛТТЫҚ ТШЖА ТІЗБЕСІН АЛУШЫ
ЖАЛПЫ ПРОЦЕСКЕ ҚОСЫЛУ РӘСІМІН ОРЫНДАҒАН ҚАТЫСУШЫ НЕ ОСЫ ТӘРТІППЕН КӨЗДЕЛГЕН РӘСІМДЕРДІ ОРЫНДАЙТЫН ҚАТЫСУШЫ ЖАЛПЫ ПРОЦЕСКЕ ҚОСЫЛАТЫН ҚАТЫСУШЫДАН ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІНДЕ ҚАМТЫЛҒАН МӘЛІМЕТТЕРДІ АЛАДЫ, ЖАЛПЫ ПРОЦЕСКЕ ҚОСЫЛАТЫН ҚАТЫСУШЫҒА МӘЛІМЕТТЕРДІ ӨҢДЕУ ХАТТАМАСЫН ҚАЛЫПТАСТЫРАДЫ ЖӘНЕ ЖІБЕРЕДІ
ҰЛТТЫҚ ПАТЕНТТІК ВЕДОМСТВО
3
Әкімші
ОСЫ ТӘРТІППЕН КӨЗДЕЛГЕН РӘСІМДЕРДІҢ ОРЫНДАЛУЫН ҮЙЛЕСТІРЕТІН, СОНДАЙ-АҚ ОСЫ ТӘРТІППЕН КӨЗДЕЛГЕН РӘСІМДЕРДІ ОРЫНДАЙТЫН ҚАТЫСУШЫ, ЖАЛПЫ ПРОЦЕСКЕ ҚОСЫЛАТЫН ҚАТЫСУШЫДАН ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІНДЕ ҚАМТЫЛҒАН МӘЛІМЕТТЕРДІ АЛАТЫН, ЖАЛПЫ ПРОЦЕСКЕ ҚОСЫЛАТЫН ҚАТЫСУШЫҒА МӘЛІМЕТТЕРДІ ӨҢДЕУ ХАТТАМАСЫН ҚАЛЫПТАСТЫРАДЫ ЖӘНЕ ЖІБЕРЕДІ ЖӘНЕ ТШЖА ҰЛТТЫҚ ТІЗБЕСІНДЕ ҚАМТЫЛҒАН АЛЫНҒАН МӘЛІМЕТТЕРДІ ОДАҚТЫҢ АҚПАРАТТЫҚ ПОРТАЛЫНДА ЖАРИЯЛАУДЫ ҚАМТАМАСЫЗ ЕТЕДІ
ЕУРАЗИЯЛЫҚ ЭКОНОМИКАЛЫҚ КОМИССИЯ
V. Жалпы процесті іске қосу
6. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 30 шілдедегі "Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" № 87 Шешімі күшіне енген күннен бастап Еуразиялық экономикалық комиссияны үйлестіру кезінде Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – тиісінше-мүше мемлекет, интеграцияланған жүйе) (бұдан әрі – Комиссия) жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі.
7. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімімен айқындалған қажетті іс-шараларды орындауы тиіс.

8. Администратор обеспечивает реализацию тематического раздела в составе информационного портала Союза для возможности размещения и опубликования в его составе сведений, содержащихся
в национальных перечнях НМПТ государств-членов, а также других видов сведений, предусмотренных Правилами информационного взаимодействия.
9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
1) информирование государством-членом администратора о присоединении нового участника (участников) к общему процессу (с указанием национального патентного ведомства – уполномоченного органа государства-члена, ответственного в соответствии с законодательством государства-члена за обеспечение информационного взаимодействия в рамках реализации общего процесса);
2) внесение, при необходимости, в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июля 2024 г. № 87 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза" (далее – акт Коллегии Комиссии));
3) разработку (доработку) информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 5 месяцев с даты вступления в силу акта Коллегии Комиссии);
4) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 6 месяцев с даты вступления в силу акта Коллегии Комиссии);
5) получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, распространяемых администратором, указанных в Правилах информационного взаимодействия (в течение 6 месяцев с даты вступления в силу акта Коллегии Комиссии);

8. Әкімші мүше мемлекеттердің ТШЖА ұлттық тізбелерінде қамтылған мәліметтерді, сондай-ақ ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көзделген мәліметтердің басқа да түрлерін оның құрамында орналастыру және жариялау мүмкіндігі үшін Одақтың ақпараттық порталының құрамында Тақырыптық бөлімді іске асыруды қамтамасыз етеді.
9. Жалпы процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін оған жалпы процеске қосылу рәсімін орындау арқылы жаңа қатысушылар қосыла алады.
VI. Қосылу процедурасының сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
10. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы интеграцияланған жүйенің, технологиялық құжаттардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың талаптарын, сондай-ақ ұлттық сегмент шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауы тиіс.
11. Жаңа қатысушыны жалпы процеске қосу процедурасын орындау мыналарды қамтиды:
1) әкімшіге мүше мемлекеттің жаңа қатысушының (қатысушылардың) жалпы процеске қосылуы туралы хабардар етуі (ұлттық патенттік ведомство – мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес жалпы процесті іске асыру шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органы көрсетіле отырып);
2) қажет болған жағдайда мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістер енгізу (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 30 шілдедегі шешімі күшіне енген күннен бастап 2 ай ішінде. № 87 "Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс – қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы (бұдан әрі-Комиссия Алқасының актісі));
3) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу (пысықтау) (комиссия алқасының актісі күшіне енген күннен бастап 5 ай ішінде);
4) егер мұндай қосылу бұрын жүзеге асырылмаған болса (Комиссия Алқасының актісі күшіне енген күннен бастап 6 ай ішінде) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін ұлттық сегментке қосу;
5) қосылатын қатысушының жалпы процеске ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген әкімші тарататын анықтамалықтар мен жіктеуіштерді алуы (комиссия алқасының актісі күшіне енген күннен бастап 6 ай ішінде);

6) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющегося участника общего процесса и оператора национального сегмента интегрированной системы государства-члена, в том числе на соответствие требованиям технологических документов (в течение 7 месяцев с даты вступления в силу акта Коллегии Комиссии);
7) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющегося участника общего процесса и администратора на соответствие требованиям технологических документов (в течение 8 месяцев с даты вступления в силу акта Коллегии Комиссии);
8) формирование и передача сведений, содержащихся в национальном перечне НМПТ, другим присоединяющимся участникам общего процесса, реализующим функции получателя национального перечня НМПТ в соответствии с настоящим Порядком (в течение 9 месяцев с даты вступления в силу акта Коллегии Комиссии);
9) подтверждение всеми получателями национального перечня НМПТ получения и успешной обработки сведений, содержащихся в национальном перечне НМПТ, в соответствии с требованиями, указанными в подразделе 2 настоящего раздела (в течение 9 месяцев с даты вступления в силу акта Коллегии Комиссии);
10) формирование и передача сведений, содержащихся в национальном перечне НМПТ, администратору (в течение 9 месяцев с даты вступления в силу акта Коллегии Комиссии);
11) подтверждение администратором получения и успешной обработки сведений, содержащихся в национальном перечне НМПТ, в соответствии с требованиями, указанными в подразделе 2 настоящего раздела, и опубликование администратором полученных сведений, содержащихся в национальном перечне НМПТ, на информационном портале Союза (в течение 9 месяцев с даты вступления в силу акта Коллегии Комиссии).
12. При условии соблюдения требований и успешном выполнении действий в соответствии с пунктом 11 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между участниками общего процесса осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
2. Обмен сведениями из национальных перечней НМПТ
13. Присоединяющийся участник общего процесса формирует и передает администратору и получателям национальных перечней НМПТ актуальные сведения, содержащиеся в национальном перечне НМПТ.
14. Сведения, содержащиеся в национальном перечне НМПТ, формируются и представляются в виде XML-документа в соответствии с требованиями, приведенными в подразделе 3 настоящего раздела.
15. Получатели национальных перечней НМПТ и администратор подтверждают получение и успешную обработку сведений, содержащихся в национальном перечне НМПТ, посредством отправки протокола обработки сведений присоединяющемуся участнику общего процесса.

6) жалпы процеске қосылатын қатысушының және мүше мемлекеттің интеграцияланған жүйесінің ұлттық сегменті операторының ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды, оның ішінде технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігін тестілеу (комиссия алқасының актісі күшіне енген күннен бастап 7 ай ішінде);
7) қосылатын жалпы процеске қатысушы мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігін тестілеу (комиссия алқасының актісі күшіне енген күннен бастап 8 ай ішінде);
8) осы Тәртіпке сәйкес ТШЖА ұлттық тізбесін алушының функцияларын іске асыратын жалпы процестің басқа да қосылатын қатысушыларына ТШЖА ұлттық тізбесінде қамтылған мәліметтерді қалыптастыру және беру (Комиссия Алқасының актісі күшіне енген күннен бастап 9 ай ішінде);
9) барлық алушылардың осы бөлімнің 2-кіші бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкес (Комиссия Алқасының актісі күшіне енген күннен бастап 9 ай ішінде) ұлттық ТМК тізбесінде қамтылған мәліметтерді алғанын және табысты өңдегенін растауы;
10) ТШЖА ұлттық тізбесінде қамтылған мәліметтерді қалыптастыру және Әкімшіге беру (Комиссия Алқасының актісі күшіне енген күннен бастап 9 ай ішінде);
11) әкімшінің осы бөлімнің 2-кіші бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкес ТШЖА ұлттық тізбесінде қамтылған мәліметтерді алғанын және табысты өңдегенін растауы және ТШЖА ұлттық тізбесінде қамтылған алынған мәліметтерді әкімшінің Одақтың ақпараттық порталында жариялауы (комиссия алқасының актісі күшіне енген күннен бастап 9 ай ішінде).
12. Осы Тәртіптің 11-тармағына сәйкес талаптар сақталған және іс-әрекеттер сәтті орындалған жағдайда, жалпы процеске қатысушылар арасында кейіннен мәліметтер алмасу жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
2. ТШЖА ұлттық тізбелерінен мәліметтер алмасу
13. Жалпы процеске қосылатын қатысушы ТШЖА ұлттық тізбесінде қамтылған өзекті мәліметтерді ТШЖА әкімшісіне және алушыларына қалыптастырады және береді.
14. ТШЖА ұлттық тізбесінде қамтылған мәліметтер осы бөлімнің 3-кіші бөлімінде келтірілген талаптарға сәйкес XML-құжат түрінде қалыптастырылады және ұсынылады.
15. ТШЖА ұлттық тізбесін алушылар мен әкімші ТШЖА ұлттық тізбесінде қамтылған мәліметтерді алуды және табысты өңдеуді жалпы процеске қосылатын қатысушыға мәліметтерді өңдеу хаттамасын жіберу арқылы растайды.

если реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:‌Communication‌Details) заполнен в составе любых реквизитов, в его составе значение реквизита "Код вида связи" (csdo:‌Communication‌Channel‌Code) должно соответствовать одному из следующих значений: "TE", "EM" или "FX", в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи, утвержденным Решением Коллегии Комиссии от 6 декабря 2022 г. № 192
24
если реквизит "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) заполнен
в составе любых реквизитов, в его составе значение атрибута "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code‌List‌Id) должно соответствовать значению "ВОИС ST.3"
25
в составе любых экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails),
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Начальная дата
и время" (csdo:StartDateTime) заполняется обязательно
26
в составе любых экземпляров реквизита "Сведения записи Единого реестра НМПТ Союза" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails),
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Конечная дата
и время" (csdo: EndDateTime) не заполняется
21. Структура наименования XML-документа, содержащего сведения, содержащиеся в национальном перечне НМПТ, должна иметь вид RSP03_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
1) R – фиксированное значение, обозначающее представление сведений из национального перечня НМПТ;
2) SP03 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
3) XX – буквенный код государства-члена, присоединяющийся участник общего процесса которого представляет сведения, в соответствии с классификатором стран мира, указанным в разделе VII Правил информационного взаимодействия;
4) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
6) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).
22. При формировании XML-документа, содержащего сведения из национального перечня НМПТ, и протокола обработки сведений должна использоваться кодировка UTF-8.
23. Протокол обработки формируется на русском языке в виде текстового файла. Имя файла (без учета расширения) должно соответствовать имени обрабатываемого файла. Расширение файла должно иметь значение ".txt".

Егер "байланыс деректемесі" деректемесі (ccdo:CommunicationDetails) кез келген деректемелердің құрамында толтырылса,оның құрамында "байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс: "te", "EM" немесе "FX", құралдар (арналар)түрлерінің тізбесіне сәйкес комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 192 шешімімен бекітілген байланыстар
24
егер "ел коды" деректемесі (csdo:UnifiedCountryCode) кез келген деректемелердің құрамында толтырылса, оның құрамында "анықтамалықтың (жіктеуіштің) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні "ДЗМҰ ST.3"
25
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің сүйікті даналарының құрамында, "жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің "бастапқы күні мен уақыты" (csdo:startdatetime) деректемесінің құрамында әдетте толтырылады
26
"Одақтың ТШЖА бірыңғай тізілімінің жазба мәліметтері" (ipcdo:ApellationOfOriginRegisterItemDetails) деректемесінің сүйікті даналарының құрамында, "жалпы ресурстың жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамында "соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo: enddatetime) толтырылмайды
21. NMPT ұлттық тізіміндегі мәліметтерді қамтитын XML құжатының атау құрылымы rsp03_xxyyyyymmddhhmm түрінде болуы керек.XML, мұнда:
1) R-ТШЖА ұлттық тізбесінен мәліметтерді ұсынуды білдіретін тіркелген мән;
2) SP03 - жалпы процестің кодын білдіретін тіркелген мән;
3) XX-ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің жіктеуішіне сәйкес жалпы процеске қосылатын қатысушы мәліметтерді ұсынатын мүше мемлекеттің әріптік коды;
4) YYYYMMDD-файлдың құрылған күні (жылы, айы, күні);
6) hhmm-файлды қалыптастыру уақыты (сағат, минут).
22. Ұлттық ТШЖА тізбесінен мәліметтерді қамтитын XML-құжатты және мәліметтерді өңдеу хаттамасын қалыптастыру кезінде UTF-8 кодтауы пайдаланылуы тиіс.
23. Өңдеу ХАТТАМАСЫ орыс тілінде мәтіндік файл түрінде жасалады. Файл атауы (кеңейтімді қоспағанда) өңделетін файлдың атауына сәйкес келуі керек. Файл кеңейтімі маңызды болуы керек ".txt".