О внесении изменений в классификатор организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июля 2024 года № 89
В соответствии с пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в классификатор организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 г. № 54, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 июля 2024 г. № 89
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в классификатор организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Евразийского экономического союза
1. В разделе "RU" таблицы 1 после позиции с кодом "RU7020103" дополнить позицией следующего содержания:
"RU7020104
государственные внебюджетные фонды Российской Федерации".
2. В разделе II:
а) позицию 5 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"ЕК 049-2024 (ред. 1)";
б) позицию 22 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от
16 мая 2023 г. № 64 внесены изменения в отдельные позиции классификатора, исключена позиция;
Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от
30 июля 2024 г. № 89 внесены изменения в отдельные позиции классификатора, а также включены новые позиции".
3. В таблице 5:
а) в позиции 1.2 в графе 3 текст изложить в следующей редакции:
"формируется в виде словосочетания на русском языке";
б) позицию 1.3.3.3.3 и подпункты позиции 1.3.3.3.3 изложить в следующей редакции:
"
1.3.3.3.3 Сведения об организационно-правовых формах хозяйствования
в рамках Евразийского экономического союза определенного вида
определяется областями вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
*.1 Код организационно-правовой формы хозяйствования в рамках Евразийского экономического союза
нормализованная строка символов.

Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандарының сыныптауышына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 30 шілдедегі № 89 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 4 және 7-тармақтарына сәйкес (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 3 қосымша) және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 54 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандарының сыныптауышына қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия алқасының
2024 жылғы 30 шілдедегі
№ 89 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандарының сыныптауышына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1-кестенің "RU" бөлімінде "RU7020103" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"RU7020104
Ресей Федерациясының мемлекеттік бюджеттен тыс қорлары".
2. II бөлімде:
а) 3-бағандағы 5-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"ЕК 049-2024 (ред. 1)";
б) 3-бағандағы 22-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 16 мамырдағы № 64 шешімімен сыныптауыштың жекелеген позицияларына өзгерістер енгізілді, позиция алынып тасталды;
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2024 жылғы 30 шілдедегі № 89 шешімімен сыныптауыштың жекелеген позицияларына өзгерістер енгізілді, сондай-ақ жаңа позициялар енгізілді".
3. 5-кестеде:
а) 1.2-позицияда 3-бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын: "орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады";
б) 1.3.3.3.3 позициясы және 1.3.3.3.3 позициясының тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.3.3.3.3 Белгілі бір түрдегі Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандары туралы мәліметтер
енгізілген деректемелердің аймағымен анықталады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
*.1 Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысанының коды
қалыпқа келтірілген таңбалар жолы.

Шаблон: [A-Z]{2}[0-9]{7}
формируется с использованием последовательного метода кодирования
0..1
*.2 Наименование организационно-правовой формы хозяйствования
в рамках Евразийского экономического союза
строка символов
Мин. длина: 1
Макс. длина: 4000
формируется в виде словосочетания на русском языке
0..1
*.3 Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
*.3.1. Дата начала действия
дата в соответствии с серией стандартов ISO 8601
в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате начала действия или дате внесения изменений, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
*.3.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
*3.2.1. Код вида акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение вида акта органа Евразийского экономического союза
1
*3.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*3.2.3. Дата акта
дата в соответствии с серией стандартов ISO 8601
в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
*.3.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с серией стандартов ISO 8601
в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
*.3.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
*.3.4.1. Код вида акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение вида акта органа Евразийского экономического союза
1
*.3.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*3.4.3. Дата акта
дата в соответствии с серией стандартов ISO 8601
в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
".

Үлгісі: [A-Z]{2}[0-9]{7}
бірізді кодтау әдісін қолдану арқылы қалыптасады
0..1
*.2 Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысанының атауы
таңбалар жолы
Ең қысқа ұзындығы: 1
Ең ұзын ұзындығы: 4000
орыс тілінде сөзтіркесі түрінде қалыптасады
0..1
*.3 Анықтамалықтың (жіктеуіштің) жазбасы туралы мәліметтер
енгізілген деректемелердің мәндерінің аймақтарымен анықталады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
*.3.1. Қолданыстың басталу күні
YYYY-MM-DD пішіміндегі ISO 8601 стандарттар сериясына сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданыстың басталу күніне немесе өзгерістер енгізілген күнге сәйкес келеді
1
*.3.2. Әрекеттің басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
енгізілген деректемелердің мәндерінің аймақтарымен анықталады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
*3.2.1. Акт түрінің коды
Қалыпқа келтірілген таңбалар жолы.
Үлгісі: \d{5}
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісі түрінің кодтық белгіленуі
1
*3.2.2. Акт нөмірі
Таңбалар жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1
Ең ұзын ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*3.2.3. Акт күні
YYYY-MM-DD пішіміндегі ISO 8601 стандарттар сериясына сәйкес келетін күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
*.3.3. Қолданыстың аяқталу күні
YYYY-MM-DD пішіміндегі ISO 8601 стандарттар сериясына сәйкес келетін күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданыстың аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
*.3.4. Әрекеттің аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
енгізілген деректемелердің мәндерінің аймақтарымен анықталады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
*.3.4.1. Акт түрінің коды
Қалыпқа келтірілген таңбалар жолы.
Үлгісі: \d{5}
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісі түрінің кодтық белгіленуі
1
*.3.4.2. Акт нөмірі
таңбалар жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1
Ең ұзын ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*3.4.3. Дата акта
YYYY-MM-DD пішіміндегі ISO 8601 стандарттар сериясына сәйкес келетін күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
".