Об утверждении Регламента работы Президента Республики Казахстан, его Администрации и Правительства Республики Казахстан
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 29 июля 2024 года № 155
1. Утвердить прилагаемый Регламент работы Президента Республики Казахстан, его Администрации и Правительства Республики Казахстан (далее - Регламент).
2. Правительству Республики Казахстан, государственным органам:
1) организовать свою работу в соответствии с Регламентом;
2) при проведении совещаний сократить участие первых руководителей государственных органов и обеспечить участие, как правило, иных руководящих должностных лиц государственных органов, чью компетенцию затрагивают рассматриваемые на совещаниях вопросы;
3) обеспечить участие:
в заседаниях Палат Парламента Республики Казахстан - первых руководителей центральных государственных и местных исполнительных органов, если иное не предусмотрено регламентами Палат Парламента Республики Казахстан;
в заседаниях комитетов Палат Парламента Республики Казахстан - заместителей первых руководителей государственных органов, в случае необходимости - иных руководящих должностных лиц государственных органов, чью компетенцию затрагивают рассматриваемые вопросы;
в рабочих группах Палат Парламента Республики Казахстан - руководителей структурных подразделений центральных государственных органов, руководителей управлений местных исполнительных органов, в случае необходимости - иных руководящих должностных лиц государственных органов, чью компетенцию затрагивают рассматриваемые вопросы.
3. Признать утратившим силу распоряжение Президента Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 184 "Об утверждении Регламента работы Президента Республики Казахстан, его Администрации и Правительства Республики Казахстан".
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 29 июля 2024 года № 155
РЕГЛАМЕНТ
работы Президента Республики Казахстан, его Администрации и Правительства Республики Казахстан
Недели
Первая
Вторая
Третья
Четвертая
Дни недели
1
2
3
4
5
понедельник
- отчеты Президенту Республики Казахстан (далее - Президент) руководителей государственных органов,
непосредственно подчиненных и подотчетных ему;
- селекторное совещание у Премьер- Министра Республики Казахстан (далее - Премьер-Министр);
- оперативные совещания в Администрации Президента Республики Казахстан (далее - Администрация Президента), Правительстве Республики Казахстан (далее - Правительство), центральных государственных и местных исполнительных органах*
- селекторное совещание у Премьер- Министра;
- оперативные совещания в Администрации Президента, Правительстве, центральных государственных и местных исполнительных органах*
- отчеты Президенту руководителей государственных органов,
непосредственно подчиненных и подотчетных ему;
- селекторное совещание у Премьер- Министра;
- оперативные совещания в Администрации Президента, Правительстве, центральных государственных и местных исполнительных органах*
- селекторное совещание у Премьер- Министра;
- оперативные совещания в Администрации Президента, Правительстве, центральных государственных и местных исполнительных органах*
вторник
- заседание Правительства
- заседание Правительства
- прием Президентом спикеров и депутатов Палат Парламента Республики Казахстан (далее - Парламент);
- заседание Правительства
- заседание Правительства
среда
- прием Президентом членов Правительства;
- работа с руководителями местных исполнительных органов в Администрации Президента,
Правительстве,
Центральных государственных органах
- совещание у Президента (по его усмотрению);
- работа с руководителями местных исполнительных органов в Администрации Президента,
Правительстве,
Центральных государственных органах
- прием Президентом членов Правительства;
- работа с руководителями местных исполнительных органов в Администрации Президента,
Правительстве,
Центральных государственных органах
- заседания советов и комиссий,
действующих при Президенте (согласно утвержденным планам);
- работа с руководителями
Местных исполнительных органов в Администрации Президента,
Правительстве,
Центральных государственных органах
четверг
- рабочие поездки Президента в регионы;
- работа с руководителями центральных государственных органов в Администрации Президента и Правительстве;
- заседания консультативносовещательных органов при Правительстве
- работа с руководителями центральных государственных органов в Администрации Президента и Правительстве;
- заседания консультативносовещательных органов при Правительстве
- рабочие поездки Президента в регионы;
- работа с руководителями центральных государственных органов в Администрации Президента и Правительстве;
- заседания консультативносовещательных органов при Правительстве
- работа с руководителями центральных государственных органов в Администрации Президента и Правительстве;
- заседания консультативносовещательных органов при Правительстве
пятница
- переговоры Президента по телефону с акимами регионов;
- совещания в министерствах и ведомствах
- доклад Премьер- Министра Президенту;
- совещания в министерствах и ведомствах
- совещания в министерствах и ведомствах
- доклад Премьер- Министра Президенту;
- совещания в министерствах и ведомствах
Примечание:

Қазақстан Республикасының Президенті, оның Әкімшілігі және Қазақстан Республикасының Үкіметі жұмысының регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 29 шілдедегі № 155 өкімі.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті, оның Әкімшілігі және Қазақстан Республикасының Үкіметі жұмысының регламенті (бұдан әрі - Регламент) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі, мемлекеттік органдар:
1) өз жұмысын Регламентке сәйкес ұйымдастырсын;
2) кеңестер өткізу кезінде мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының қатысуын қысқартсын және мемлекеттік органдардың әдетте кеңестерде қаралатын мәселелер құзыретіне жататын өзге де басшы лауазымды адамдарының қатысуын қамтамасыз етсін;
3) мыналардың:
Қазақстан Республикасы Парламенті Палаталарының отырыстарына - егер Қазақстан Республикасы Парламенті Палаталарының регламенттерінде өзгеше көзделмесе, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың бірінші басшыларының;
Қазақстан Республикасы Парламенті Палаталары комитеттерінің отырыстарына - мемлекеттік органдардың бірінші басшылары орынбасарларының, қажет болған жағдайда - мемлекеттік органдардың қаралатын мәселелер құзыретіне жататын өзге де басшы лауазымды адамдарының;
Қазақстан Республикасы Парламенті Палаталарының жұмыс топтарына - орталық мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері басшыларының, жергілікті атқарушы органдардың басқармалары басшыларының, қажет болған жағдайда - мемлекеттік органдардың қаралатын мәселелер құзыретіне жататын өзге де басшы лауазымды адамдарының қатысуын қамтамасыз етсін.
3. "Қазақстан Республикасының Президенті, оның Әкімшілігі және Қазақстан Республикасының Үкіметі жұмысының регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 25 тамыздағы №184 өкімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 29 шілдедегі
№ 155 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Президенті, оның Әкімшілігі және Қазақстан Республикасының Үкіметі жұмысының РЕГЛАМЕНТІ
Апта
Бірінші
Екінші
Үшінші
Төртінші
Апта күндері
1
2
3
4
5
дүйсенбі
- Қазақстан Республикасының Президентіне (бұдан әрі - Президент) тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар басшыларының оған есеп беруі;
- Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі (бұдан әрі - Премьер- Министр) өткізетін селекторлық кеңес;
- Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінде (бұдан әрі - Президент Әкімшілігі), Қазақстан Республикасының Үкіметінде (бұдан әрі - Үкімет), орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарда өтетін жедел кеңестер*
- Премьер-Министр өткізетін селекторлық кеңес;
- Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарда өтетін жедел кеңестер*
- Президентке тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар
басшыларының оған есеп беруі;
- Премьер-Министр өткізетін селекторлық кеңес;
- Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы
органдарда өтетін жедел кеңестер*
- Премьер-Министр өткізетін селекторлық кеңес;
- Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарда өтетін жедел кеңестер*
сейсенбі
- Үкімет отырысы
- Үкімет отырысы
- Президенттің Қазақстан Республикасы Парламенті (бұдан әрі - Парламент) Палаталарының спикерлері мен депутаттарын қабылдауы;
- Үкімет отырысы
- Үкімет отырысы
сәрсенбі
- Президенттің Үкімет мүшелерін қабылдауы;
- Президент Әкімшілігінде,
Үкіметте, орталық мемлекеттік органдарда жергілікті атқарушы органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс
- Президент өткізетін кеңес (оның қалауы бойынша);
- Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, орталық мемлекеттік органдарда жергілікті атқарушы органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс
- Президенттің Үкімет мүшелерін қабылдауы;
- Президент Әкімшілігінде,
Үкіметте, орталық мемлекеттік органдарда жергілікті атқарушы органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс
- Президент жанында жұмыс істейтін кеңестер мен комиссиялардың
отырыстары (бекітілген жоспарларға сәйкес);
- Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, орталық мемлекеттік органдарда жергілікті атқарушы органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс
бейсенбі
- Президенттің өңірлерге жұмыс сапарлары;
- Президент Әкімшілігінде және Үкіметте орталық мемлекеттік органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс; -Үкімет жанындағы консультативтік- кеңесші органдардың отырыстары
- Президент Әкімшілігінде және Үкіметте орталық мемлекеттік органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс;
- Үкімет жанындағы консультативтік- кеңесші органдардың отырыстары
- Президенттің өңірлерге жұмыс сапарлары;
- Президент Әкімшілігінде және Үкіметте орталық мемлекеттік органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс; -Үкімет жанындағы консультативтік- кеңесші органдардың отырыстары
- Президент Әкімшілігінде және Үкіметте орталық мемлекеттік органдардың басшыларымен жүргізілетін жұмыс; -Үкімет жанындағы консультативтік- кеңесші органдардың отырыстары
жұма
- Президенттің өңірлердің әкімдерімен телефон арқылы келіссөздері;
- министрліктер мен ведомстволарда өтетін кеңестер
- Премьер- Министрдің Президентке баяндама жасауы;
- министрліктер мен ведомстволарда өтетін кеңестер
- министрліктер мен ведомстволарда өтетін кеңестер
- Премьер-Министрдің Президентке баяндама жасауы;
- министрліктер мен ведомстволарда өтетін кеңестер
Ескертпе:

1) проведение заседаний Палат Парламента: в Мажилисе Парламента - по средам, в Сенате Парламента - по четвергам (в соответствии с их регламентами работы);
2) совещания по вопросам контроля в Администрации Президента и Аппарате Правительства Республики Казахстан, республиканские совещания, семинары, учебу кадров проводить в случае необходимости в любой день с учетом настоящего Регламента;
3) заседания и оперативные совещания Совета Безопасности Республики Казахстан могут проводиться в любой день и время суток по решению Председателя Совета Безопасности Республики Казахстан.
* оперативные совещания в случае необходимости проводятся в любой день.

1) Парламент Палаталарының отырыстары: Парламент Мәжілісінде - сәрсенбі күні, Парламент Сенатында - бейсенбі күні (олардың жұмыс регламенттеріне сәйкес) өтеді;
2) Президент Әкімшілігіндегі және Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратындағы бақылау мәселелері жөніндегі кеңестер, республикалық кеңестер, семинарлар, кадрларды оқыту қажет болған жағдайда кез келген күні осы Регламентті ескере отырып өткізіледі;
3) Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің отырыстары мен жедел кеңестері Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесі Төрағасының шешімі бойынша кез келген күні және тәуліктің кез келген уақытында өткізілуі мүмкін.
* жедел кеңестер қажет болған жағдайда кез келген күні өткізіледі.