Вопросы реформирования дорожной отрасли
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 227
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 19 июня 1995 года N 2335 Z952335_ "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать государственные учреждения - территориальные органы Комитета автомобильных дорог и автомобильного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан согласно приложению 1 с лимитом штатной численности 280 человек на базе, необходимого для их функционирования, имущества филиалов Республиканского государственного казенного предприятия "Казахавтодор" согласно приложению 2. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 октября 2000 г. N 1527 P001527_ .
2. (исключен - N 1527 от 14.10.00 г.)
3. Реорганизовать Республиканское государственное казенное предприятие "Казахавтодор" путем преобразования в Республиканское государственное предприятие "Казахавтодор" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на праве хозяйственного ведения (далее - Предприятие).
4. Органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, определить Комитет автомобильных дорог и автомобильного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 октября 2000 г. N 1527 P001527_ .
5. Основным предметом деятельности Предприятия определить исполнение государственного заказа на выполнение работ по содержанию, озеленению и текущему ремонту автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правительства РК от 14 октября 2000 г. N 1527 P001527_ .
6. Определить Предприятие правопреемником по долгам и обязательствам Республиканского государственного казенного предприятия "Казахавтодор".
7. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан осуществить в установленном законодательством порядке необходимые организационные мероприятия, вытекающие из настоящего постановления.
8. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 1999 года N 1872 P991872_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2000 год":
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе IV "Расходы", в гос. учреждении 215 "Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан", подфункции 1 "Автомобильный транспорт" функциональной группы 12 "Транспорт и связь":

Жол саласын реформалау мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 12 ақпан N 227
Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күші бар  Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Автомобиль жолдары және автомобиль көлiгi комитетiнiң аумақтық органдары "Қазақавтожол" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындарының филиалдары мүлкiнiң негiзiнде олардың қызмет етуi үшiн қажетті 280 адам санының лимитiмен мемлекеттік мекемелер құрылсын.<*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.10.14. N 1527  қаулысымен .
2.<*>
Ескерту. 2-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2000.10.14. N 1527 қаулысымен.
3. "Қазақавтожол" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қазақавтожол" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына (бұдан әрі - Кәсіпорын) қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
4. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Автомобиль жолдары және автомобиль көлiгi комитетi Кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын орган болып белгіленсін.<*>
Ескерту. 4-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.10.14. N 1527 қаулысымен.
5. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгі нысанасы Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын ұстау көгалдандыру және ағымдағы жөндеу жөнiндегi мемлекеттiк тапсырысты орындау болып белгiленсiн.<*>
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2000.10.14. N 1527  қаулысымен .
6. Кәсіпорын "Қазақавтожол" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының борыштары бойынша құқықтық мұрагер болып белгіленсін.
7. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп заңдарда белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті ұйымдастыру іс-шараларын жүзеге асырсын.
8. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Үкіметінің 1999 жылғы 7 желтоқсандағы N 1872  қаулысына
аталған қаулыға 1 қосымшада:
ІҮ "Шығыстар" деген бөлімдегі 12 "Көлік және байланыс" функционалдық тобының "Автомобиль көлігі" ішкі функциясының 215 "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі" мемлекеттік мекемесінде:

по подпрограмме 12 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог" программы 34 "Эксплуатация дорожной системы на республиканском уровне" цифру "5263895" заменить цифрой "4912814";
после подпрограммы 12 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог" программы 34 "Эксплуатация дорожной системы на республиканском уровне" дополнить подпрограммами 30 и 31 следующего содержания:
"30 Государственные учреждения автомобильных дорог 327031
31 Государственное учреждение "Центр информации автомобильных дорог "Инжиниринг" 24050";
в подпрограммах 30 "Строительство участка кольцевой объездной дороги Павлодар-Караганда", 31 "Строительство автомобильной дороги Кызыласкер-Кировский в Южно-Казахстанской области" программы 36 "Строительство и реконструкция автомобильных дорог республиканского значения" цифры "320000" и "1433809" заменить соответственно цифрами "658509" и "1000000";
после подпрограммы 31 "Строительство автомобильной дороги Кызыласкер-Кировский в Южно-Казахстанской области" программы 36 "Строительство и реконструкция автомобильных дорог республиканского значения" дополнить подпрограммой 32 следующего содержания:
"32 Строительство моста через реку Урал в районе города Уральска 95 300";
в приложении 2 к указанному постановлению:
в функциональной группе 12 "Транспорт и связь" цифры "5424058", "1750000", "1950000", "1724058" заменить соответственно цифрами "5072977", "1650000", "1800000", "1622977";
в учреждении 215 "Министерство транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан":
слова "и туризма" исключить;
цифру "5263895" заменить цифрой "4912814";
по программе 34 "Эксплуатация дорожной системы на республиканском уровне" цифру "5263895" заменить цифрой "4912814";
по подпрограмме 12 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог" цифры "5263895", "1750000", "1950000", "1563895" заменить соответственно цифрами "4912814", "1650000", "1800000", "1462814";
в приложении 3 к указанному постановлению:
в гос. учреждении 215 "Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан", подфункции 1 "Автомобильный транспорт" функциональной группы 12 "Транспорт и связь":
после подпрограммы 12 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог" программы 34 "Эксплуатация дорожной системы на республиканском уровне" дополнить подпрограммами 30 и 31 следующего содержания:
"30 Государственные учреждения автомобильных дорог - Содержание;
31 Государственное учреждение "Центр информации автомобильных дорог "Инжиниринг" - Содержание";

34 "Республикалық деңгейде жол жүйесін пайдалану" бағдарламасының 12 "Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" кіші бағдарламасы бойынша "5263895" деген сан "4912814" деген санмен ауыстырылсын;
34 "Республикалық деңгейде жол жүйесін пайдалану" бағдарламасының 12 "Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" кіші бағдарламасынан кейін мынадай мазмұндағы 30 және 31 кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"30 Автомобиль жолдары республикалық мемлекеттік мекемесі 327031
31 "Инжиниринг" автомобиль жолдарының ақпарат орталығы" мемлекеттік мекемесі 24050";
36 "Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының құрылысы және қайта жаңарту" бағдарламасының 30 "Павлодар-Қарағанды жолының айналмалы учаскесін салу", 31 "Оңтүстік Қазақстан облысындағы Қызыләскер-Киров автомобиль жолын салу" кіші бағдарламаларындағы "320000" және "1433809" сандар "658509" және "1000000" деген сандармен ауыстырылсын;
36 "Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының құрылысы және қайта жаңарту" бағдарламасының 31 "Оңтүстік Қазақстан облысындағы Қызыләскер-Киров автомобиль жолын салу" кіші бағдарламасынан кейін мынадай мазмұндағы 32 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"32. Орал қаласы ауданында Орал өзені арқылы көпірдің құрылысын салу 95300";
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
12 "Көлік және байланыс" функционалдық топтағы "5424058", "1750000", "1950000", "1724058" деген сандар тиісінше "5072977", "1650000", "1800000", "1622977" деген сандармен ауыстырылсын;
"215. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі" мекемесінде:
мемлекеттік тілдегі мәтіні дұрыс;
"5263895" деген сан "4912814" деген санмен ауыстырылсын;
34 "Республикалық деңгейде жол жүйесін пайдалану" бағдарламасы бойынша "5263895" деген сан "4912814" деген санмен ауыстырылсын;
12 "Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" кіші бағдарламасы бойынша "5263895", "1750000", "1950000", "156895" деген сандар тиісінше "4912814", "1650000", "180000", "1462814" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 3-қосымшада:
12 "Көлік және байланыс" функционалдық тобының 1 "Автомобиль көлігі" ішкі функциясының 215 "Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі" мемлекеттік мекемесінде:
34 "Республикалық деңгейде жол жүйесін пайдалану" бағдарламасының 12 "Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" кіші бағдарламасынан кейін мынадай мазмұндағы 30 және 31 кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"30 Автомобиль жолдары мемлекеттік мекемесі - Ұстау;
31 "Инжиниринг" автомобиль жолдарының ақпарат орталығы" мемлекеттік мекемесі - Ұстау";

после подпрограммы 31 "Строительство автомобильной дороги Кызыласкер-Кировский в Южно-Казахстанской области" программы 36 "Строительство и реконструкция автомобильных дорог республиканского значения" дополнить подпрограммой 32 следующего содержания:
"32 Строительство моста через реку Урал в районе г. Уральска - Гос.заказ".
9. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 1998 года N 1266  P981266_   "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Казахавтодор" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 47, ст. 421).
10. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2000 года N 227
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правительства РК от 14 октября 2000 г. N 1527  P001527_ .
Перечень
государственных учреждений - территориальных
органов Комитета автомобильных дорог и
автомобильного транспорта Министерства транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
N  ! Наименование                                       ! Место
п/п!                                                    !дислокации
---------------------------------------------------------------------------
1  Акмолинское областное управление                     г.Кокшетау
автомобильных дорог
2  Актюбинское областное управление                     г. Актобе
автомобильных дорог
3  Алматинское областное управление                     г. Алматы
автомобильных дорог
4  Атырауское областное управление                      г. Атырау
автомобильных дорог
5  Восточно-Казахстанское областное
управление автомобильных дорог                       г. Усть-
Каменогорск
6  Жамбылское областное управление                      г. Тараз
автомобильных дорог
7  Западно-Казахстанское областное
управление автомобильных дорог                       г. Уральск
8  Карагандинское областное управление                  г. Караганды
автомобильных дорог
9  Кызылординское областное управление
автомобильных дорог                                  г. Кызылорда
10  Костанайское областное управление
автомобильных дорог                                  г. Костанай
11  Мангистауское областное управление
автомобильных дорог                                  г. Актау
12  Павлодарское областное управление
автомобильных дорог                                  г. Павлодар
13  Северно-Казахстанское областное
управление автомобильных дорог                       г. Петропавловск
14  Южно-Казахстанское областное управление
автомобильных дорог                                  г. Шымкент
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2000 года N 227
Перечень
филиалов Республиканского государственного казенного
предприятия "Казахавтодор" Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
N !                    Наименование                  ! Место дислокации
п/!                      филиалов                    !
п !                                                  !
-------------------------------------------------------------------------
1  Акмолинский областной филиал                       г. Астана
-------------------------------------------------------------------------
2  Актюбинский областной филиал                       г. Актобе
-------------------------------------------------------------------------
3  Алматинский областной филиал                       г. Алматы
-------------------------------------------------------------------------
4  Атырауский областной филиал                        г. Атырау
-------------------------------------------------------------------------
5  Восточно-Казахстанский областной филиал            г. Усть-Каменогорск
-------------------------------------------------------------------------
6  Жамбылский областной филиал                        г. Жамбыл
-------------------------------------------------------------------------
7  Карагандинский областной филиал                    г. Караганда
-------------------------------------------------------------------------
8  Кызылординский областной филиал                    г. Кызылорда
-------------------------------------------------------------------------
9  Костанайский областной филиал                      г. Костанай
-------------------------------------------------------------------------
10 Мангистауский областной филиал                     г. Актау
-------------------------------------------------------------------------
11 Западно-Казахстанский областной филиал             г. Уральск
-------------------------------------------------------------------------
12 Павлодарский областной филиал                      г. Павлодар
-------------------------------------------------------------------------
13 Северо-Казахстанский областной филиал              г. Петропавловск
-------------------------------------------------------------------------
14 Южно-Казахстанский областной филиал                г. Шымкент
-------------------------------------------------------------------------
15 Филиал по г. Алматы                                г. Алматы
-------------------------------------------------------------------------

36 "Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының құрылысы және қайта жаңарту" бағдарламасының 31 "Оңтүстік Қазақстан облысындағы Қызыләскер-Киров автомобиль жолын салу" кіші бағдарламасынан кейін мынадай мазмұндағы 32 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"32. Орал қаласы ауданында Орал өзені арқылы көпірдің құрылысын салу - Мемлекеттік тапсырыс".
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
9. "Қазақ автомобиль жолы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 9 желтоқсандағы N 1266  қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 47, 421-құжат) күші жойылды деп танылсын.
10. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 12 ақпандағы
N 227 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2000.10.14. N 1527  қаулысымен .
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Автомобиль жолдары және автомобиль көлігі комитетінің мемлекеттік мекемелері - аумақтық мемлекеттік органдарының
Тізбесі
____________________________________________________________________
N  !           Атауы               !        Орналасқан жері
____________________________________________________________________
1     Ақмола автомобиль жолдарының       Көкшетау қаласы
облыстық басқармасы
____________________________________________________________________
2     Ақтөбе автомобиль жолдарының       Ақтөбе қаласы
облыстық басқармасы
____________________________________________________________________
3     Алматы автомобиль жолдарының       Алматы қаласы
облыстық басқармасы
____________________________________________________________________
4     Атырау автомобиль жолдарының       Атырау қаласы
облыстық басқармасы
____________________________________________________________________
5     Шығыс Қазақстан автомобиль         Өскемен қаласы
жолдарының облыстық
басқармасы
____________________________________________________________________
6     Жамбыл автомобиль жолдарының       Тараз қаласы
облыстық басқармасы
____________________________________________________________________
7     Батыс Қазақстан автомобиль         Орал қаласы
жолдарының облыстық
басқармасы
____________________________________________________________________
8     Қарағанды автомобиль жолдарының    Қарағанды қаласы
облыстық басқармасы
____________________________________________________________________
9     Қызылорда автомобиль жолдарының    Қызылорда қаласы
облыстық басқармасы
____________________________________________________________________
10    Қостанай автомобиль жолдарының     Қостанай қаласы
облыстық басқармасы
____________________________________________________________________
11    Маңғыстау автомобиль жолдарының    Ақтау қаласы
облыстық басқармасы
____________________________________________________________________
12    Павлодар автомобиль жолдарының     Павлодар қаласы
облыстық басқармасы
____________________________________________________________________
13    Солтүстік Қазақстан автомобиль     Петропавл қаласы
жолдарының облыстық
басқармасы
____________________________________________________________________
14    Оңтүстік Қазақстан автомобиль      Шымкент қаласы
жолдарының облыстық
басқармасы
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 12 ақпандағы
N 227 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің "Қазақавтожол" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны филиалдарының
Тізбесі
____________________________________________________________________
N  !          Филиалдардың атауы              ! Орналасқан жері
р/с
____________________________________________________________________
1   Ақмола облыстық филиалы                   Астана қаласы
2   Ақтөбе облыстық филиалы                   Ақтөбе қаласы
3   Алматы облыстық филиалы                   Алматы қаласы
4   Атырау облыстық филиалы                   Атырау қаласы
5   Шығыс Қазақстан облыстық филиалы          Өскемен қаласы
6   Жамбыл облыстық филиалы                   Тараз қаласы
7   Батыс Қазақстан облыстық филиалы          Орал қаласы
8   Қарағанды облыстық филиалы                Қарағанды қаласы
9   Қызылорда облыстық филиалы                Қызылорда қаласы
10  Қостанай облыстық филиалы                 Қостанай қаласы
11  Маңғыстау облыстық филиалы                Ақтау қаласы
12  Павлодар облыстық филиалы                 Павлодар қаласы
13  Солтүстік Қазақстан облыстық филиалы      Петропавл қаласы
14  Оңтүстік Қазақстан облыстық филиалы       Шымкент қаласы
15  Алматы қаласы бойынша филиал              Алматы қаласы