О дальнейшей реорганизации Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2000 года N 1600
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 июля 1998 года Z980272_ "О естественных монополиях" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие "Казакстан темiр жолы" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - РГП "Казакстан темiр жолы") путем выделения из него в установленном законодательством порядке:
1) Актюбинского отдела рабочего снабжения Актюбинского филиала материально-технического снабжения РГП "Казакстан темiр жолы" как имущественного комплекса и создания на базе этого имущественного комплекса открытого акционерного общества "Актюбинский центр торгового обслуживания";
2) Жамбылского отдела рабочего снабжения Алматинского филиала материально-технического снабжения РГП "Казакстан темiр жолы" как имущественного комплекса и создания на базе этого имущественного комплекса открытого акционерного общества "Жамбылский центр торгового обслуживания";
3) Алматинского отдела рабочего снабжения Алматинского филиала материально-технического снабжения РГП "Казакстан темiр жолы" как имущественного комплекса и создания на базе этого имущественного комплекса открытого акционерного общества "Алматинский центр торгового обслуживания";
4) Карагандинского отдела рабочего снабжения Акмолинского центра материально-технического снабжения РГП "Казакстан темiр жолы" как имущественного комплекса и создания на базе этого имущественного комплекса открытого акционерного общества "Карагандинский центр торгового обслуживания";
5) Акмолинского отдела рабочего снабжения Акмолинского центра материально-технического снабжения РГП "Казакстан темiр жолы" как имущественного комплекса и создания на базе этого имущественного комплекса открытого акционерного общества "Акмолинский центр торгового обслуживания";
6) санатория-профилактория РГП "Казакстан темiр жолы", расположенного в Кызылординской области, как имущественного комплекса и создания на базе этого имущественного комплекса открытого акционерного общества "Санаторий-профилакторий "Кызылорда";
7) санатория-профилактория РГП "Казакстан темiр жолы", расположенного в Карагандинской области, как имущественного комплекса и создания на базе этого имущественного комплекса открытого акционерного общества "Санаторий-профилакторий "Арман";
8) санатория-профилактория РГП "Казакстан темiр жолы", расположенного в Актюбинской области, как имущественного комплекса и создания на базе этого имущественного комплекса открытого акционерного общества "Дорожно-оздоровительный центр Западного региона".

"Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын одан әрі қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 26 қазан N 1600
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шiлдедегi Z980272_ Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - "Қазақстан темiр жолы" РМК) одан заңнамада белгiленген тәртiппен мыналарды:
1) мүлiктiк кешен ретiнде "Қазақстан темiр жолы" РМК-ның Ақтөбе материалдық-техникалық жабдықтау филиалының Ақтөбе жұмыстық жабдықтау бөлiмiн бөлiп шығару және осы мүлiктiк кешеннiң базасында "Ақтөбе сауда қызметiн көрсету орталығы" ашық акционерлiк қоғамын құру арқылы;
2) мүлiктiк кешен ретiнде "Қазақстан темiр жолы" РМК-ның Алматы материалдық-техникалық жабдықтау филиалының Жамбыл жұмыстық жабдықтау бөлiмiн бөлiп шығару және осы мүлiктiк кешеннiң базасында "Жамбыл сауда қызметiн көрсету орталығы" ашық акционерлiк қоғамын құру арқылы;
3) мүлiктiк кешен ретiнде "Қазақстан темiр жолы" РМК-ның Алматы материалдық-техникалық жабдықтау филиалының Алматы жұмыстық жабдықтау бөлiмiн бөлiп шығару және осы мүлiктік кешеннiң базасында "Алматы сауда қызметiн көрсету орталығы" ашық акционерлiк қоғамын құру арқылы;
4) мүлiктiк кешен ретiнде "Қазақстан темiр жолы" РМК-ның Ақмола материалдық-техникалық жабдықтау орталығының Қарағанды жұмыстық жабдықтау бөлiмiн бөлiп шығару және осы мүлiктiк кешеннiң базасында "Қарағанды сауда қызметiн көрсету орталығы" ашық акционерлiк қоғамын құру арқылы;
5) мүлiктiк кешен ретiнде "Қазақстан темiр жолы" РМК-ның Ақмола материалдық-техникалық жабдықтау орталығының Ақмола жұмыстық жабдықтау бөлiмiн бөлiп шығару және осы мүлiктiк кешеннiң базасында "Ақмола сауда қызметiн көрсету орталығы" ашық акционерлiк қоғамын құру арқылы;
6) мүлiктiк кешен ретiнде "Қазақстан темiр жолы" РМК-ның Қызылорда облысында орналасқан санаторий-профилакторийiн бөлiп шығару және осы мүлiктiк кешеннiң базасында "Қызылорда" санаторий-профилакторийi" ашық акционерлiк қоғамын құру арқылы;
7) мүлiктiк кешен ретiнде "Қазақстан темiр жолы" РМК-ның Қарағанды облысында орналасқан санаторий-профилакторийiн бөлiп шығару және осы мүлiктiк кешеннiң базасында "Арман" санаторий-профилакторийi" ашық акционерлiк қоғамын құру арқылы;
8) мүлiктiк кешен ретiнде "Қазақстан темiр жолы" РМК-ның Ақтөбе облысында орналасқан санаторий-профилакторийiн бөлiп шығару және осы мүлiктiк кешеннiң базасында "Батыс аймағының жолдық сауықтыру орталығы" ашық акционерлiк қоғамын құру арқылы қайта ұйымдастырылсын.

2. Реорганизовать дочернее государственное предприятие "Желдоримущество" РГП "Казакстан темiр жолы" путем выделения из него в установленном законодательством порядке:
1) профилактория, расположенного в Южно-Казахстанской области, как имущественного комплекса и создания на базе этого имущественного комплекса открытого акционерного общества "Санаторий-профилакторий "Арысь";
2) оздоровительно-реабилитационного центра, расположенного в Павлодарской области, как имущественного комплекса и создания на базе этого имущественного комплекса открытого акционерного общества "Оздоровительно-реабилитационный центр "Павлодар".
3. Определить основными видами деятельности открытых акционерных обществ, создаваемых:
1) в соответствии с подпунктами 1)-5) пункта 1 настоящего постановления - обеспечение населения товарами народного потребления и продуктами питания на железнодорожных станциях;
2) в соответствии с подпунктами 6)-8) пункта 1 и пунктом 2 настоящего постановления - оказание лечебно-профилактических услуг населению.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) по согласованию с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан утвердить уставы открытых акционерных обществ, создаваемых в соответствии с настоящим постановлением (далее - Общества);
2) обеспечить государственную регистрацию Обществ;
3) в месячный срок после государственной регистрации Обществ передать
права владения и пользования государственными пакетами акций Обществ
Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
4) совместно с Министерством транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан внести предложения о приватизации государственных пакетов акций
Обществ;
5) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Польский В.Ф.)

2. "Қазақстан темiр жолы" РМК-ның "Темiржолмүлік" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны одан заңнамада белгiленген тәртiппен мыналарды:
1) мүлiктiк кешен ретiнде Оңтүстiк Қазақстан облысында орналасқан профилакторийдi бөлiп шығару және осы мүлiктiк кешеннiң базасында "Арыс" санаторий-профилакторийi" ашық акционерлiк қоғамын құру арқылы;
2) мүлiктiк кешен ретiнде Павлодар облысында орналасқан профилакторийдi бөлiп шығару және осы мүлiктiк кешеннiң базасында "Павлодар сауықтыру-оңалту орталығы" ашық акционерлiк қоғамын құру арқылы қайта ұйымдастырылсын.
3. Құрылатын ашық акционерлiк қоғамдардың негiзгi қызмет түрлерi болып мыналар белгіленсiн:
1) осы қаулының 1-тармағының 1)-5) тармақшаларына сәйкес - темiр жол станцияларында тұрғындарды халық тұтынатын тауарлармен және азық-түлiкпен қамтамасыз ету;
2) осы қаулының 1-тармағының 6)-8) тармақшаларына және 2-тармағына сәйкес - халыққа емдеу-профилактикалық қызметтердi көрсету.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгімен келiсiм бойынша осы қаулыға сәйкес құрылатын ашық акционерлiк қоғамдардың (бұдан әрi - Қоғамдар) жарғыларын бекiтсiн;
2) Қоғамдардың мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсін;
3) мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн бiр айлық мерзiмде Қоғамдар
акцияларының мемлекеттік пакеттерiн иелену және пайдалану құқығын
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне берсiн;
4) Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгiмен бiрлесiп Қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн
жекешелендiру туралы ұсыныстар енгiзсiн;
5) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.