О Плане мероприятий по реализации задач, поставленных Президентом страны в Послании народу Казахстана "К свободному, эффективному и безопасному обществу" от 24 октября 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2000 года N 1826 . (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 ноября 2001 г. N 1532 ~P011532 )
В целях исполнения поручений Президента Республики Казахстан, вытекающих из его Послания народу Казахстана, высказанного на совместном заседании палат Парламента Республики Казахстан 24 октября 2000 года, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации задач, поставленных Президентом страны в Послании народу Казахстана "К свободному, эффективному и безопасному обществу" от 24 октября 2000 года (далее - План).
2. Руководителям государственных органов Республики Казахстан обеспечить реализацию мероприятий, определенных Планом, и не позднее 3-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять Министерству экономики Республики Казахстан информацию по их выполнению.
3. Министерству экономики Республики Казахстан не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять Правительству Республики Казахстан сводную информацию о выполнении заданий Плана.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 8 декабря 2000 года N 1826
План мероприятий по реализации задач, поставленных
Президентом страны в Послании народу Казахстана
"К свободному, эффективному и безопасному обществу"
от 24 октября 2000 года
I. Перспективы экономического развития страны
---------------------------------------------------------------------
Мероприятие           ! Форма     !Ответственные! Срок
!завершения !за исполнение! исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1                  !     2     !      3      !      4
---------------------------------------------------------------------------
1.1. Сохранение макроэкономической
и финансовой стабильности
1.1.1. Ограничить размер дефицита  Проект         МФ, МЭ        Сентябрь
бюджета не более полутора   Закона                       2001 г.
процентов от ВВП, начиная   Республики
с 2002 года                 Казахстан
"О респуб-
ликанском
бюджете
на 2002
год"

Ел Президентінің 2000 жылғы 24 қазандағы Қазақстан халқына "Еркін, тиімді және қауіпсіз қоғамға" Жолдауында қойылған міндеттерді іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 8 желтоқсан N 1826. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001.11.28 N 1532 қаулысымен. ~P011532
Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 24 қазанда Қазақстан Республикасының Парламенті палаталарының бірлескен отырысында айтылған Қазақстан халқына Жолдауынан туындайтын тапсырмаларын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған ел Президентінің 2000 жылғы 24 қазандағы Қазақстан халқына "Еркін, тиімді және қауіпсіз қоғамға" Жолдауында қойылған міндеттерді іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының басшылары Жоспарда айқындалған іс-шаралардың іс жүзінде асырылуын қамтамасыз етсін және олардың орындалуы жөніндегі есепті тоқсаннан кейінгі айдың 3-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Экономика министрлігіне ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлігі Жоспардағы
тапсырмалардың орындалуы туралы жиынтық ақпаратты Қазақстан
Республикасының Үкіметіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күнінен
кешіктірмей ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Е.Ә.Өтембаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 8 желтоқсандағы
N 1826 қаулысымен
бекітілген
Ел Президентінің 2000 жылғы 24 қазандағы Қазақстан халқына
"Еркін, тиімді және қауіпсіз қоғамға" жолдауында қойылған
міндеттерді іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
№І. Елдің экономикалық даму перспективалары
_________________________________________________________________________
Іс-шара               ! Аяқтау нысаны!Орындалуына   !Орындалу
!              !жауаптылар    !мерзімі
_________________________________________________________________________
1                          2             3            4
_________________________________________________________________________
1.1. Макроэкономикалық және қаржы тұрақтылығын сақтау
_________________________________________________________________________
1.1.1. 2000 жылдан бастап бюджет   "2002 жылға    ҚарМ, ЭкМ      2001 ж.
тапшылығы мөлшерін ЖІӨ-ің   арналған рес.                 қыркүйек
бір жарым пайызынан асыр.   публикалық
май шектеу                  бюджет туралы"
Қазақстан
Республикасы
Заңының
жобасы
_________________________________________________________________________

1.1.2. Обеспечить оптимизацию      Проекты        АГС (по       Декабрь
структуры государственных   нормативных    согласованию) 2000 г.
органов                     правовых
актов
1.1.3. Разработать индикативный    Проект         МЭ, Нацбанк   Декабрь
план социально-             постановления  (по           2000 г.
экономического развития     Правительства  согласованию),
Республики Казахстан на     Республики     АСП (по
2001-2005 годы              Казахстан      согласованию),
центральные
исполнительные
органы,
национальные
компании (по
согласованию),
акимы областей,
гг. Астаны и
Алматы
1.1.4. Проводить эффективную       Отчет          Нацбанк (по    Июнь,
политику по управлению      Президенту     согласованию), ежегодно
активами Национального      Республики     МФ
фонда                       Казахстан
1.1.5. Проводить мониторинг        Отчет          МГД, МЭИТ      Ежеквар-
сделок основных экспортеров Правительству                 тально
и контроль при применении   Республики
трансфертных цен при        Казахстан
реализации на экспорт
1.1.6. Усилить контроль за         Информация     МГД, МФ        Декабрь
уплатой недропользователями Правительству                 2001 г.
налога на сверхприбыль      Республики
Казахстан
1.1.7. Осуществлять                Отчет          МФ             Декабрь
правительственное           Правительству                 2001-
заимствование на внешнем    Республики                    2003 гг.
рынке ссудного капитала     Казахстан
путем привлечения
долгосрочных льготных
займов
1.1.8. Расширять и                 Проекты        МФ, Нацбанк   Постоянно,
совершенствовать            постановлений  (по            с учетом
инструменты                 Правительства  согласованию)  ситуации
правительственного          Республики                    на рынках
заимствования на внутреннем Казахстан                     капитала
рынке ссудного капитала,
в том числе путем
привлечения
сбережений населения
1.1.9. Провести анализ             Предложения    МГД, МФ,       Январь
эффективности экспортно-    Правительству  МЭ, МЭИТ,      2001 г.
импортного контроля и       Республики     Нацбанк
подготовить предложения     Казахстан      (по согла-
по его совершенствованию                   сованию)
---------------------------------------------------------------------------

1.1.2. Мемлекеттік органдардың     Нормативтік    МКА (келісім   2000 ж.
құрылымын оңтайландыруды    құқықтық       бойынша)       желтоқсан
қамтамасыз ету              кесімдердің
жобалары
_________________________________________________________________________
1.1.3. Қазақстан Республикасының   Қазақстан      ЭкМ, Ұлттық.   2000 ж.
әлеуметтік-экономикалық     Республикасы.  банк (келісім  желтоқсан
дамуының 2001-2005 жылдар.  ның Үкіметі    бойынша,
ға арналған индикативтік    қаулысының     СЖА (келісім
жоспарын әзірлеу            жобасы         бойынша),
орталық атқа.
рушы органдар,
ұлттық компа.
ниялар (келі.
сім бойынша),
облыстардың,
Астана және
Алматы
қалаларының
әкімдері
_________________________________________________________________________
1.1.4. Ұлттық қордың активтерін    Қазақстан      Ұлттықбанк     Жыл сайын,
басқару жөнінде тиімді      Республикасы.  (келісім       маусым
саясат жүргізу              ның            бойынша),
Президентіне   ҚарМ
есеп
_________________________________________________________________________
1.1.5. Негізгі экспорттаушылар.    Қазақстан      МКМ, ЭИСМ      Тоқсан
мәмілелеріне мониторинг     Республикасы.                 сайын
жүргізу және экспортқа      ның Үкіметіне
сату кезінде трансферттік   есеп
бағалардың қолданылуын
бақылау
_________________________________________________________________________
1.1.6. Жер қойнауын пайдаланушы.   Қазақстан      МКМ, ҚарМ      2001 ж.
лардың жоғары пайдаға са.   Республикасы.                 желтоқсан
лық төлеуін бақылауды       ның Үкіметіне
күшейту                     ақпарат
_________________________________________________________________________
1.1.7. Ұзақ мерзімді жеңілдікті    Қазақстан      ҚарМ           2001-
заемдар тарту жолымен       Республикасы.                 2003 жж.
несие капиталы сыртқы       ның Үкіметі.                  желтоқсан
рыногында үкіметтік         не есеп
қарыз алуды жүзеге асыру
_________________________________________________________________________
1.1.8. Несие капиталының ішкі      Қазақстан      ҚарМ, Ұлттық.  Тұрақты
рыногында, соның ішінде     Республикасы.  банк (келісім  капитал
тұрғын халықтың жинақтарын  ның Үкіметі    бойынша)       рынокта.
тарту жолымен үкіметтік     қаулыларының                  рындағы
қарыз алу құралдарын        жобалары                      жағдайға
кеңейту және жетілдіру                                    қарай
_________________________________________________________________________
1.1.9. Экспорттық-импорттық ба.    Қазақстан      МКМ, ҚарМ,     2001 ж.
қылаудың тиімділігіне       Республикасы.  ЭкМ, ЭИСМ,     қаңтар
талдау жүргізу және оны     ның Үкіметі.   Ұлттықбанк
жетілдіру жөнінде ұсыныс.   не ұсыныс.     (келісім
тар дайындау                тар            бойынша)
________________________________________________________________________

1.2.   Дальнейшее развитие реального сектора
---------------------------------------------------------------------------
1.2.1. Разработать                 Проект Указа   МЭИТ, АСП      Декабрь
Индустриальную стратегию    Президента     (по            2002 г.
до 2010 года                Республики     согласованию),
Казахстан      МЭ
1.2.2. Продолжить работу по        Отчет          АМБ            Ежеквар-
предотвращению              Правительству                 тально
монополизации экономики,    Республики
созданию условий для        Казахстан
развития конкуренции на
монополизированных
товарных рынках, снижению
барьеров для выхода на
рынки новых хозяйствующих
субъектов, устранению не-
добросовестной конкуренции
и ограничению
монополистической деятельности
1.2.3. Для дальнейшего повышения   Отчет          АМБ            Январь,
эффективности тарифного     Правительству                 июнь 2001-
регулирования анализировать Республики                    2002 гг.
инвестиционные программы,   Казахстан
программы технического
перевооружения и
модернизации субъектов
естественной монополии
1.2.4. Разработать Программу       Проект         МЭИТ           Декабрь
по внедрению                постановления                 2001 г.
высокотехнологических       Правительства
линий по выпуску            Республики
конкурентоспособной         Казахстан
на внешнем рынке
строительной продукции
на 2002-2010 годы
1.2.5  Разработать Программу       Проект         МЭИТ, акимы    Сентябрь
развития промышленности     постановления  Западно-       2001 г.
строительных материалов,    Правительства  Казахстанской,
изделий и конструкций в     Республики     Атырауской,
Западном регионе            Казахстан      Актюбинской,
Казахстана на 2002-2005                    Мангистауской
годы                                       областей
1.2.6. Разработка нормативной      Проекты        МЭИТ           Июнь
базы по дальнейшему         нормативных                   2001 г.
совершенствованию и         правовых актов
развитию оптового рынка
электроэнергии
1.2.7. Принять меры по             Отчет          МЭИТ           Декабрь
стабилизации и дальнейшему  Правительству                 2001 г.
наращиванию добычи угля     Республики
в угледобывающих            Казахстан
организациях Республики
Казахстан

1.2. Нақты секторды одан әрі дамыту
_________________________________________________________________________
1.2.1. 2010 жылға дейін индустрия  Қазақстан      ЭИСМ, СЖА      2002 ж.
стратегиясын әзірлеу        Республикасы.  (келісім       желтоқсан
ның Президенті бойынша),
Жарлығының     ЭкМ
жобасы
_________________________________________________________________________
1.2.2. Экономикада монополияны     Қазақстан      МБА            Тоқсан
болдырмау, монополияланған  Республикасы.                 сайын
тауар рыноктарында бәсе.    ның Үкіметі.
келестікті дамыту үшін      не есеп
жағдайлар жасау, жаңа
шаруашылық субъектілерінің
рыноктарға шығуы үшін
кедергілерді азайту, теріс
пиғылды бәсекелестікті
аластату және монополиялық
қызметті шектеу жөніндегі
жұмысты жалғастыру
_________________________________________________________________________
1.2.3. Тарифтік реттеудің тиім.    Қазақстан      МБА            2001-
ділігін одан әрі арттыру    Республикасы.                 2002 ж.
үшін инвестициялық бағ.     ның Үкіметі.                  қаңтар,
дарламаларды, табиғи        не есеп                       маусым
монополия субъектілерін
техникалық қайта жарақ.
тандыру және жаңғырту
бағдарламаларын талдау
_________________________________________________________________________
1.2.4. Сыртқы рынокта бәсекеле.    Қазақстан      ЭИСМ           2001 ж.
суге қабілетті құрылыс      Республикасы.                 желтоқсан
өнімін шығару бойынша       ның Үкіметі.
жоғары технологиялық        қаулысының
желілер енгізу жөнінде      жобасы
2002-2010 жылдарға
арналған бағдарлама
әзірлеу
_________________________________________________________________________
1.2.5. Қазақстанның Батыс айма.    Қазақстан      ЭИСМ, Батыс    2001 ж.
ғында құрылыс материал.     Республикасы.  Қазақстан,     қыркүйек
дары, бұйымдары мен құ.     ның Үкіметі.   Атырау,
растырмалары өнеркәсібін    қаулысының     Ақтөбе, Маң.
дамытудың 2002-2005 жыл.    жобасы         ғыстау облыс.
дарға арналған бағдарла.                   тарының
масын әзірлеу                              әкімдері
_________________________________________________________________________
1.2.6. Электр қуатының көтерме     Нормативтік    ЭИСМ           2001 ж.
рыногын одан әрі жетіл.     құқықтық                      маусым
діру және дамыту жөнінде    кесімдердің
нормативтік база әзірлеу    жобалары
_________________________________________________________________________
1.2.7. Қазақстан Республикасының   Қазақстан      ЭИСМ           2001 ж.
көмір өндіру ұйымдарында    Республикасы.                 желтоқсан
көмір өндіруді тұрақтандыру ның Үкіметі.
және одан әрі арттыру жө.   не есеп
нінде шаралар қабылдау
_________________________________________________________________________

1.2.8. Разработать предложения     Предложения    МЭИТ           Январь
по развитию нефтегазового   Правительству                 2001 г.
машиностроения на 2001-     Республики
2005 гг.                    Казахстан
1.2.9. Разработать систему мер     Отчет          МЭИТ           Июнь,
по обеспечению устойчивого  Правительству                 декабрь,
прогресса в организации     Республики                    начиная с
третьего, четвертого и      Казахстан                     2001 года
пятого переделов в
металлургическом
производстве
1.2.10. Принять меры по            Отчет          МЭИТ, акимы    Июнь,
стабилизации и росту       Правительству  областей       декабрь
объемов производства       Республики                    2001 г.
в организациях химической  Казахстан
и фосфорной подотрасли
(ОАО "ПХЗ", АО "Нитрохим",
ТОО "Казфосфат", ТОО ГОК
"Жанатас", ТОО ГХК
"Каратау")
1.2.11. Разработать стандарты      Проекты        МФ             Поэтапно в
бухгалтерского учета,      нормативных                   2001-
соответствующие            правовых актов                2002 гг.
международным стандартам
бухгалтерского учета
1.2.12. Разработать проект Закона  Проект Закона  МФ             Август
Республики Казахстан о     Республики                    2001 г.
внесении изменений и       Казахстан
дополнений в Указ
Президента Республики
Казахстан, имеющий силу
Закона, "О бухгалтерском
учете"
1.2.13. Разработать Программу      Проект         МФ, МЭИТ,      Июнь
повышения эффективности    постановления  МТК, МСХ,      2001 г.
управления государственным Правительства  МОН, МКИОС,
имуществом и приватизации  Республики     АМБ, АТурС,
на 2001-2002 годы и План   Казахстан      АЗО
мероприятий по ее
реализации на 2001 год
---------------------------------------------------------------------------
1.3.  Социальная защита и совершенствование трудовых отношений
---------------------------------------------------------------------------
1.3.1.  Разработать Концепцию      Проект         МТСЗ           Март
социальной защиты          постановления                 2001 г.
населения Республики       Правительства
Казахстан                  Республики
Казахстан

1.2.8. 2001-2005 жылдарға мұнай-   Қазақстан      ЭИСМ           2001 ж.
газ машина жасауды дамыту   Республикасы.                 қаңтар
жөнінде ұсыныстар әзірлеу   ның Үкіметі.
не ұсыныстар
_________________________________________________________________________
1.2.9. Металлургия өндірісінде     Қазақстан      ЭИСМ           2001 ж.
үшінші, төртінші және       Республикасы.                 бастап
бесінші қайта бөлісті       ның Үкіметі.                  маусым,
ұйымдастыруда тұрақты       не есеп                       желтоқсан
ілгерілеуді қамтамасыз
ету жөнінде шаралар жүйе.
сін әзірлеу
_________________________________________________________________________
1.2.10. Химия және фосфор кіші     Қазақстан      ЭИСМ,          2001 ж.
саласы ұйымдарында өн.     Республикасы.  облыстардың    маусым,
дірісті тұрақтандыру       ның Үкіметі.   әкімдері       желтоқсан
және көлемін арттыру жө.   не есеп
нінде шаралар қабылдау
("ПХЗ" ААҚ, "Нитрохром"
АҚ, "Қазфосфат" ЖШС,
"Жаңатас", ТКБК ЖШС,
"Қаратау" ТКХК ЖШС)
_________________________________________________________________________
1.2.11. Бухгалтерлік есептің       Нормативтік    ҚарМ           2001-
халықаралық стандартта.    құқықтық                      2002 жыл
рына сәйкес бухгалтерлік   кесімдердің                   кезеңімен
есеп стандарттарын әзір.   жобалары
леу
_________________________________________________________________________
1.2.12. Қазақстан Республикасы     Қазақстан      ҚарМ           2001 ж.
Президентінің "Бухгал.     Республикасы                  тамыз
терлік есеп туралы" заң    Заңының
күші бар Жарлығына өзге.   жобасы
рістер мен толықтырулар
енгізу туралы Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________
1.2.13. Мемлекеттік мүлікті бас.   Қазақстан      ҚарМ, ЭИСМ,    2001 ж.
қару және жекешелендіру    Республикасы.  ККМ, АШМ,      маусым
тиімділігін арттырудың     ның Үкіметі    БҒМ, МККМ,
2001-2002 жылға арналған   қаулысының     МБА, ТурСА,
бағдарламасын және оны     жобасы         ДСА
іске асырудың 2001 жылға
арналған іс-шаралар жос.
парын әзірлеу
_________________________________________________________________________
1.3. Әлеуметтік қорғау және еңбек қатынастарын жетілдіру
_________________________________________________________________________
1.3.1. Қазақстан Республикасының   Қазақстан      ЕХҚМ,          2001 ж.
халқын әлеуметтік қорғау.   Республикасы.                 наурыз
дың тұжырымдамасын әзірлеу  ның Үкіметі
қаулысының
жобасы
_________________________________________________________________________

1.3.2.  Осуществить погашение      Информация     МФ, МТСЗ, МО,  Декабрь
кредиторской               Правительству  МВД, акимы     ежегодно
задолженности по           Республики     областей,
социальным выплатам до     Казахстан      гг. Астаны
2004 года                                 и Алматы
1.3.3.  Погасить задолженности     Информация     Акимы          Декабрь
организаций образования,   Правительству  областей, гг.  ежегодно
финансируемых их местного  Республики     Астаны и
бюджета, и обеспечить      Казахстан      Алматы
своевременное и полное их
финансирование в 2001-
2002 годах
1.3.4.  В рамках реализации
целостной концепции
социальной политики
повысить:
размер минимальной       Проект Закона  МФ, МТСЗ,      Декабрь
заработной платы на 30%;   Республики     заинтересованные 2000 г.
Казахстан "О   государственные
республиканском   органы
бюджете на
2001 год"
заработную плату         Проект Указа   МФ, МО, МВД,   Декабрь
работникам силовых         Президента     КНБ (по        2000 г.
структур на 30-40% (путем  Республики     согласованию),
внесения изменений и       Казахстан      Генпрокуратура
дополнений в Указ                         (по
Президента от 1.04.97 г.                  согласованию),
N 3436 "О единой системе                  Служба охраны
оплаты труда работников                   Президента (по
органов Республики                        согласованию),
Казахстан, содержащихся                   Республиканская
за счет государственного                  гвардия (по
бюджета");                                согласованию),
АЧС
минимальные пенсии до     Проект Закона  МФ, МТСЗ       Декабрь
4000 тенге                 Республики                    2000 г.
Казахстан "О
республиканском
бюджете на
2001 год"
1.3.5.  Обеспечить повышение       Проект Указа   МФ, АГС (по    Сентябрь
зарплаты государственным   Президента     согласованию), 2001 г.
служащим                   Республики     МТСЗ
Казахстан
1.3.6.  Осуществить мероприятия    Отчет          МЭИТ           Ежеквар-
по реализации Программы    Правительству                 тально
реанимации простаивающих   Республики
организаций в 2001 году    Казахстан
и создания рабочих мест

1.3.2. 2004 жылға дейін әлеумет.   Қазақстан      ҚарМ, ЕХҚМ,    Жыл сайын,
тік төлемдер бойынша кре.   Республикасы.  ҚорМ, ІІМ,     желтоқсан
диторлық берешектерді       ның Үкіметі.   облыстардың
өтеуді жүзеге асыру         не ақпарат     Астана және
Алматы қала.
ларының
әкімдері
_________________________________________________________________________
1.3.3. Жергілікті бюджеттен        Қазақстан      Облыстардың,   Жыл сайын,
қаржыландырылатын білім     Республикасы.  Астана және    желтоқсан
беру мекемелерінің бере.    ның Үкіметі.   Алматы қала.
шектерін өтеу және 2001-    не ақпарат     ларының
2002 жылы оларды уақытылы                  әкімдері
және толық қаржыландыруды
қамтамасыз ету
_________________________________________________________________________
1.3.4. Әлеуметтік саясаттың тұтас
тұжырымдамасын іске асыру   "2001 жылға    ҚарМ, ЕХҚМ,    2000 ж.
шеңберінде:                 арналған рес.  мүдделі мем.   желтоқсан
ең төменгі жалақы мөлшерін  публикалық     лекеттік
30%;                        бюджет туралы" органдар
Қазақстан
Республикасы
Заңының жобасы
әлеуеттік құрылымдар қыз.   Қазақстан      ҚарМ, ҚорМ,    2000 ж.
меткерлерінің жалақысын     Республикасы.  ІІМ, ҰҚК       желтоқсан
30-40% ("Қазақстан Рес.     ның            (келісім
публикасының мемлекеттік    Президенті     бойынша),
бюджеттің есебінен ұстала.  Жарлығының     Бас прокура.
тын органдары қызметкер.    жобасы         тура (келісім
леріне еңбекақы төлеудің                   бойынша),
бірыңғай жүйесі туралы"                    Президенттің
Президенттің 1997 жылғы                    күзет қызметі
1 сәуірдегі N 3436 Жарлы.                  (келісім
ғына өзгерістер мен толық.                 бойынша), Рес.
тырулар енгізу жолымен);                   публикалық Ұлан
(келісім
бойынша), ТЖА
ең төменгі зейнетақыны      "2001 жылға    ҚарМ, ЕХҚМ      2000 ж.
4000 теңгеге дейін арттыру  арналған                       желтоқсан
республика.
лық бюджет
туралы"
Қазақстан
Республикасы
Заңының
жобасы
_________________________________________________________________________
1.3.5. Мемлекеттік қызметшілер.    Қазақстан      ҚарМ, МҚА      2001 ж.
дің жалақысын арттыруды     Республикасы.  (келісім       қыркүйек
қамтамасыз ету              ның            бойынша),
Президенті     ЕХҚМ
Жарлығының
жобасы
_________________________________________________________________________
1.3.6. 2001 жылы тоқтап тұрған     Қазақстан      ЭИСМ           Тоқсан
кәсіпорындарды қалпына      Республикасы.                 сайын
келтіру және жұмыс орын.    ның Үкіметі.
дарын құру бағдарламасын    не есеп
іске асыру жөніндегі
іс-шараларды жүзеге асыру
_________________________________________________________________________

1.3.7.  Завершить компьютеризацию  Доклад         МОН, акимы     Ноябрь
школ к 10-летию            Президенту     областей и     2001 г.
независимости Казахстана   Республики     гг. Астаны
Казахстан и    и Алматы
Правительству
Республики
Казахстан
1.3.8.  Разработать программу      Проект         АЗО            Январь
"Охрана здоровья матери    постановления                 2001 г.
и ребенка"                 Правительства
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
1.4. Государственная поддержка сельскохозяйственного производства
---------------------------------------------------------------------------
1.4.1.  Совершенствовать           Проект         АЗР, МСХ       Июль
земельное                  нормативного                  2001 г.
законодательство по        правового акта
вопросу залога прав на
землю
1.4.2.  Расширять лизинговые       Информация     МСХ, акимы     Июнь,
отношения на селе          Правительству  областей,      декабрь
Республики     гг. Астаны     2001-
Казахстан      и Алматы       2002 гг.
------------------------------------------------------------------------
1.5.    Привлечение внутренних и внешних инвестиций, обеспечение их
эффективного распределения и использования
---------------------------------------------------------------------------
1.5.1.  Подготовить предложения    Информация     МЭИТ, МЭ       Март
по развитию                Правительству                 2001 г.
импортозамещающих          Республики
производств в черной и     Казахстан
цветной металлургии
1.5.2.  Разработать Программу      Проект         МЭИТ, МТК,     Апрель
освоения казахстанской     постановления  МПРОС, АИ,     2001 г.
части Каспийского          Правительства  акимы
шельфа (на 10-15 лет)      Республики     Мангистауской,
Казахстан      Атырауской
областей, ННК
"Казахойл" (по
согласованию)
1.5.3.  Разработать Программу      Проект         МТК            Март
развития автодорожной      постановления                 2001 г.
отрасли                    Правительства
Республики
Казахстан
1.5.4.  Завершить строительство    Отчет          МТК            Июнь,
автомобильных дорог        Правительству                 декабрь
республиканского           Республики                    2001-
значения:                  Казахстан                     2002 гг.
северный обход
г. Астаны;
Кызыласкер-Кировский;
мост через р. Урал (по
временной схеме);
Бейнеу-Опорное на
а/д Атырау-Актау

1.3.7. Қазақстан тәуелсіздігінің   Қазақстан      БҒМ, облыс.    2001 ж.
10-жылдығына орай мектеп.   Республикасы.  тардың,        қараша
терді компьютерлендіруді    ның Президенті Астана және
аяқтау                      мен Қазақстан  Алматы
Республикасы.  қалаларының
ның Үкіметіне  әкімдері
баяндама
_________________________________________________________________________
1.3.8. "Ана мен бала денсаулығын   Қазақстан      ДСА            2001 ж.
қорғау" бағдарламасын       Республикасы.                 қаңтар
әзірлеу                     ның Үкіметі
қаулысының
жобасы
_________________________________________________________________________
1.4. Ауыл шаруашылығы өндірісін мемлекеттік қолдау
_________________________________________________________________________
1.4.1. Жер құқығына кепіл мәсе.    Нормативтік    ЖРА, АШМ       2001 ж.
лелері бойынша жер заңна.   құқықтық                      шілде
масын жетілдіру             кесімнің
жобасы
_________________________________________________________________________
1.4.2. Ауылда лизингтік қатынас.   Қазақстан      АШМ, облыс.    2001-
тарды кеңейту               Республикасы.  тардың,        2002 ж.
ның Үкіметі.   Астана және    маусым,
не ақпарат     Алматы         желтоқсан
қалаларының
әкімдері
_________________________________________________________________________
1.5. Ішкі және сыртқы инвестицияларды тарту, оларды тиімді бөлуді және
пайдалануды қамтамасыз ету
_________________________________________________________________________
1.5.1. Қара және түсті металлур.   Қазақстан      ЭИСМ, ЭкМ      2001 ж.
гияда импорт алмастыратын   Республикасы.                 наурыз
өндірістерді дамыту жө.     ның Үкіметі.
нінде ұсыныстар дайындау    не ақпарат
_________________________________________________________________________
1.5.2. Каспий шельфінің қазақ.     Қазақстан      ЭИСМ, ККМ,     2001 ж.
стандық бөлігін игеру       Республикасы.  ТОҚМ, ИА,      сәуір
бағдарламасын әзірлеу       ның Үкіметі    Маңғыстау,
(10-15 жылға)               қаулысының     Атырау об.
жобасы         лыстарының
әкімдері,
"Қазақойл"
ҰМК (келісім
бойынша)
_________________________________________________________________________
1.5.3. Автожол саласын дамыту      Қазақстан      ККМ            2001 ж.
бағдарламасын әзірлеу       Республикасы.                 наурыз
ның Үкіметі
қаулысының
жобасы
_________________________________________________________________________
1.5.4. Республикалық маңызы бар:   Қазақстан      ККМ            2001-
Астана қаласының солтүстік  Республикасы.                 2002 жж.
айналмасы;                  ның Үкіметі.                  маусым,
Қызыләскер-Киров;           не есеп                       желтоқсан
Орал өзені арқылы көпір
(уақытша сызба бойынша)
Атырау-Ақтау а/ж-ғы
Бейнеу-Опорное автомобиль
жолдарын салуды аяқтау
_________________________________________________________________________

1.5.5.  Осуществить строительство  Отчет          МТК            Ежеквар-
и реконструкцию            Правительству                 тально
автомобильной дороги       Республики
Алматы-Астана-Боровое      Казахстан
1.5.6.  Реализовать проект         Отчет          МТК            Июнь,
реабилитации               Правительству                 декабрь
автомобильных дорог        Республики                    Ежегодно
Западного Казахстана за    Казахстан
счет займа Японского
Правительства
---------------------------------------------------------------------------
II. Демократизация общества - веление времени
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие           ! Форма     !Ответственные! Срок
!завершения !за исполнение! исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1                  !     2     !      3      !      4
---------------------------------------------------------------------------
2.1. Укрепление независимости судебной системы, правовая реформа
---------------------------------------------------------------------------
2.1.1.  Передать из Министерства   Информация     МЮ, Комитет    Декабрь
юстиции и его              Правительству  по судебному   2000 г.
территориальных управлений Республики     администриро-
Комитету по судебному      Казахстан      ванию при
администрированию при                     Верховном
Верховном Суде и его                      Суде (по
администраторам в областях                согласованию)
численность сотрудников,
занимающихся вопросами
обеспечения деятельности
судов, и Администрации
Президента Республики
Казахстан - функции
обеспечения деятельности
Квалификационной коллегии
юстиции (ККЮ с одновременной
передачей численности
сотрудников, занимающихся
вопросами деятельности ККЮ.
Организовать материально-
техническое и финансовое
обеспечение деятельности
Комитета при Верховном
Суде и его администраторам
2.1.2.  Образовать экономические   Проект Указа   Верховный Суд  Декабрь
суды                       Президента     (по            2001 г.
Республики     согласованию)
Казахстан
2.1.3.  Реформировать Уголовно-
исполнительную систему:
разработать нормативную  Проекты        МЮ, МВД, МФ,   Декабрь
правовую базу по           нормативных    МОН, АЗО,      2000 г.
реформированию             правовых       Генпрокуратура
пенитенциарной системы     актов          (по согласованию)
фактическая передача УИС   Информация                    Июнь,
Правительству                 декабрь
Республики                    2001 г.
Казахстан

1.5.5. Алматы-Астана-Бурабай       Қазақстан      ККМ            2001-
автожолын салуды және       Республикасы.                 2002 жж.
қайта жаңартуды жүзеге      ның Үкіметі.                  тоқсан
асыру                       не есеп                       сайын
_________________________________________________________________________
1.5.6. Жапон Үкіметінің заемы      Қазақстан      ККМ            Жыл сайын,
есебінен Батыс Қазақстан.   Республикасы.                 маусым,
ның автомобиль жолдарын     ның Үкіметі.                  желтоқсан
қалпына келтіру жобасын     не есеп
іске асыру
_________________________________________________________________________
ІІ. Қоғамды демократияландыру - уақыт талабы
_________________________________________________________________________
Іс-шара               ! Аяқтау нысаны!Орындалуына   !Орындалу
!              !жауаптылар    !мерзімі
_________________________________________________________________________
1                          2             3            4
_________________________________________________________________________
2.1. Сот жүйесінің тәуелсіздігін нығайту, құқықтық реформа
_________________________________________________________________________
2.1.1. Әділет министрлігі мен      Қазақстан      ӘдМ, Жоғарғы   2000 ж.
оның аумақтық басқарма.     Республикасы.  Сот жанындағы  желтоқсан
ларынан Жоғарғы Сот жанын.  ның            Сот әкімшілі.
дағы Сот әкімшілігін жүр.   Үкіметіне      гін жүргізу
гізу комитеті мен оның      ақпарат        комитеті
облыстардағы әкімшілеріне                  (келісім
сот қызметін қамтамасыз                    бойынша)
ету мәселелерімен айналы.
сатын қызметкерлер санын
және Қазақстан Республика.
сы Президентінің Әкімшілі.
гіне - сонымен бір мезгіл.
де ӘБА қызметі мәселелері.
мен айналысатын қызметкер.
лер санын бере отырып,
Әділет Біліктілік алқасы
(ӘБА) қызметін қамтамасыз
ету функцияларын беру.
Жоғарғы Сот жанындағы Сот
әкімшілігін жүргізу комитеті
мен оның әкімшілері қызметін
материалдық-техникалық және
қаржылық қамтамасыз етуді
ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
2.1.2. Экономикалық соттар құру    Қазақстан      Жоғарғы Сот    2001 ж.
Республикасы.  (келісім       желтоқсан
ның Президенті бойынша)
Жарлығының
жобасы
_________________________________________________________________________
2.1.3. Қылмыстық-атқарушылық
жүйені реформалау:          Нормативтік     ӘдМ, ІІМ,     2000 ж.
пенитенциарлық жүйені      құқықтық        ҚарМ, БҒМ,    желтоқсан
реформалау жөнінде нор.    кесімдердің     ДСА, Бас
мативтік құқықтық база.    жобалары        прокуратура
ны әзірлеу                                 (келісім
бойынша)
ҚАЖ-ды іс жүзінде беру     Қазақстан                     2001 ж.
Республикасының               маусым,
Үкіметіне                     желтоқсан
ақпарат
_________________________________________________________________________

2.1.4.  Разработать проект Закона  Проект Закона   МЮ            Декабрь
Республики Казахстан "О    Республики                    2001 г.
регистрации прав на        Казахстан
недвижимое имущество и
сделок с ним"
2.1.5.  Повысить заработную плату  Проект Указа    МФ,            Декабрь
судьям                     Президента      заинтересованные  2000г.
Республики      государственные
Казахстан       органы
---------------------------------------------------------------------------
2.2.  Расширение полномочий представительных органов власти
---------------------------------------------------------------------------
2.2.1.  Продолжить работу над      Доклад          МЮ            Март
законопроектами            Правительству                 2001 г.
"О местном                 Республики
государственном управлении Казахстан
в Республике Казахстан",
"О местном самоуправлении
в Республике Казахстан"
2.2.2.  Разработать проект         Проект Указа   АСП (по        Декабрь
Концепции децентрализации  Президента     согласованию), 2000 г.
государственных функций    Республики     центральные
Казахстан      исполнительные
органы, акимы
областей,
гг. Астаны и
Алматы
2.2.3.  Разработать Концепцию      Проект         Счетный        Март
аудита и контроля за       нормативного   комитет по     2001 г.
исполнением                правового акта контролю за
республиканского бюджета                  исполнением
республиканского
бюджета (по
согласованию),
МФ
---------------------------------------------------------------------------
2.3.  Расширение выборности и совершенствование выборного законодательства
--------------------------------------------------------------------------
2.3.1.  Проводить регулярные       Отчет в        Центральная    Декабрь
консультации по развитию   Администрацию  избирательная  Ежегодно
выборного законодательства Президента     комиссия
Республики Казахстан с     Республики     (по
ведущими западными         Казахстан,     согласованию),
странами и международными  Правительству  МИД
организациями              Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
2.4.  Укрепление института гражданского общества
---------------------------------------------------------------------------
2.4.1.  Разработать Типовой устав  Проект         МЮ             Июнь
местных сообществ          постановления                 2001 г.
Правительства
Республики
Казахстан

2.1.4. "Жылжымайтын мүлікке және   Қазақстан      ӘдМ            2001 ж.
онымен жасалатын мәміле.    Республикасы                  желтоқсан
лерге құқықтарды тіркеу     Заңының
туралы" Қазақстан           жобасы
Республикасы Заңының
жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________
2.1.5. Судьялардың жалақысын       Қазақстан      ҚарМ, мүдделі  2001 ж.
арттыру                     Республикасы.  мемлекеттік    желтоқсан
ның Президенті органдар
Жарлығының
жобасы
_________________________________________________________________________
2.2. Өкіметтің өкілді органдарының уәкілеттіктерін кеңейту
_________________________________________________________________________
2.2.1. "Қазақстан Республикасын.   Қазақстан      ӘдМ            2001 ж.
дағы жергілікті мемлекет.   Республикасы.                 наурыз
тік басқару туралы",        ның Үкіметіне
"Қазақстан Республикасын.   баяндама
дағы жергілікті өзін өзі
басқару туралы" заң жоба.
ларымен жұмысты жалғастыру
_________________________________________________________________________
2.2.2. Мемлекеттік функцияларды    Қазақстан      СЖА (келісім   2000 ж.
орталықсыздандыру тұжы.     Республикасы.  бойынша),      желтоқсан
рымдамасының жобасын        ның Президенті орталық
әзірлеу                     Жарлығының     атқарушы
жобасы         органдар,
облыстардың,
Астана және
Алматы қала.
ларының
әкімдері
_________________________________________________________________________
2.2.3. Республикалық бюджетті      Нормативтік    Республикалық  2001 ж.
атқаруға аудит және бақы.   құқықтық       бюджеттің      наурыз
лау тұжырымдамасын          кесімнің       атқарылуын
әзірлеу                     жобасы         бақылау жө.
ніндегі есеп
комитеті
(келісім
бойынша),
ҚарМ
_________________________________________________________________________
2.3. Сайланбалылықты кеңейту және сайлау заңнамасын жетілдіру
_________________________________________________________________________
2.3.1. Жетекші батыс елдерімен     Қазақстан      Орталық        Жыл сайын
және халықаралық ұйымдар.   Республикасы   сайлау ко.     желтоқсан
мен Қазақстан Республика.   Президентінің  миссиясы
сының сайлау заңнамасын     Әкімшілігіне,  (келісім
дамыту жөнінде тұрақты      Қазақстан       бойынша),
консультациялар өткізу      Республикасы.   СІМ
ның Үкіметіне
есеп
_________________________________________________________________________
2.4. Азаматтық қоғам институтын нығайту
_________________________________________________________________________
2.4.1. Жергілікті қауымдастықтар.  Қазақстан      ӘдМ            2001 ж.
дың үлгілік жарғысын әзір.  Республикасы.                 маусым
леу                         ның Үкіметі
қаулысының
жобасы
_________________________________________________________________________

2.4.2.  Создать межведомственную   Проект         МВД, МИД,      Декабрь
рабочую группу из числа    распоряжения   КНБ (по        2000 г.
представителей             Премьер-       согласованию),
заинтересованных           Министра       АТурС
государственных органов    Республики
Республики Казахстан для   Казахстан
подготовки предложений,
связанных с упрощением
выезда граждан Казахстана
за границу
2.4.3.  Провести республиканскую   Отчет          МКИОС,         Июнь
конференцию по проблемам   Правительству  Нацкомиссия    2001 г.
взаимодействия             Республики     по делам
государственных органов с  Казахстан      семьи и
общественными объединениями               женщин (по
согласованию)
2.4.4.  Провести "круглые столы"   Отчет          МКИОС,         Ежеквар-
с общественными            Правительству  Нацкомиссия    тально
объединениями по           Республики     по делам       2001-
обсуждению важных          Казахстан      семьи и        2002 гг.
законопроектов                            женщин (по
согласованию),
акимы областей,
гг. Алматы и
Астаны
2.4.5.  Создать информационный     Отчет          МКИОС, МЮ      Сентябрь
банк данных и издать       Правительству                 2001 г.
справочник об              Республики
общественных объединениях  Казахстан
2.4.6.  Продолжить развитие        Отчет          МКИОС,         Июнь,
системы консультаций,      Правительству  Нацкомиссия    декабрь
семинаров и тренингов,     Республики     по делам       2001 г.
оказания методической      Казахстан      семьи и
помощи общественным                       женщин (по
объединениям                              согласованию)
2.4.7.  Обеспечить пропаганду и    Отчет          МКИОС, акимы   Июнь,
разъяснение основных       Правительству  областей, гг.  декабрь
положений Послания         Республики     Астаны и       ежегодно
Президента страны народу   Казахстан      Алматы
Казахстана в средствах
массовой информации
2.4.8.  Подготовить предложения    Предложения    МКИОС, МТСЗ,   Март
по разработке механизма    Правительству  Нацкомиссия    2001 г.
государственной            Республики     по делам семьи
поддержки, в частности,    Казахстан      и женщин (по
через систему грантов,                    согласованию)
социально значимых
проектов общественных
объединений
---------------------------------------------------------------------------
III.  Национальная безопасность
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие           ! Форма     !Ответственные! Срок
!завершения !за исполнение! исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1                  !     2     !      3      !      4
---------------------------------------------------------------------------

2.4.2. Қазақстан азаматтарының     Қазақстан      ІІМ, СІМ,      2000 ж.
шетелге шығуын оңайлатумен  Республикасы.  ҰҚК (келісім   желтоқсан
байланысты ұсыныстар дайын. ның Премьер-   бойынша),
дау үшін Қазақстан Рес.     Министрі       ТурСА
публикасының мүдделі        өкімінің
мемлекеттік органдары       жобасы
өкілдерінің ішінен
ведомствоаралық жұмыс
тобын құру
_________________________________________________________________________
2.4.3. Мемлекеттік органдардың     Қазақстан      МҚКМ, Отбасы   2001 ж.
қоғамдық бірлестіктермен    Республикасы.  және әйелдер   маусым
өзара іс-қимыл жасауы       ның Үкіметіне  істері жөнін.
проблемалары жөнінде        есеп           дегі ұлттық
республикалық конференция                  комиссия
өткізу                                     (келісім
бойынша)
_________________________________________________________________________
2.4.4. Маңызды заң жобаларын       Қазақстан      МҚКМ, Отбасы   2001-
талқылау жөнінде қоғам.     Республикасы.  және әйелдер   2002 жж.
дық бірлестіктермен         ның Үкіметіне  істері жөнін.  тоқсан
"дөңгелек үстелдер"         есеп           дегі ұлттық    сайын
өткізу                                     комиссия
(келісім
бойынша),
облыстардың,
Астана және
Алматы қала.
ларының әкім.
дері
_________________________________________________________________________
2.4.5. Қоғамдық бірлестіктер       Қазақстан      МҚКМ, ӘдМ      2001 ж.
ақпараттық дерекқорын       Республикасы.                 қыркүйек
құру және анықтамалық       ның Үкіметіне
шығару                      есеп
_________________________________________________________________________
2.4.6. Қоғамдық бірлестіктерге     Қазақстан      МҚКМ, Отбасы   2001 ж.
консультациялар, семинар.   Республикасы.  және әйелдер   маусым,
лар және тренингтер, әдіс.  ның Үкіметіне  істері жөнін.  желтоқсан
темелік көмек көрсету       есеп           дегі ұлттық
жүйесін дамытуды жалғастыру                комиссия
(келісім
бойынша)
_________________________________________________________________________
2.4.7. Бұқаралық ақпарат құрал.    Қазақстан      МАКМ, облыс.   Жыл сайын
дарында қоғамдық бірлік.    Республикасы.  тардың,        маусым,
тің ел Президентінің        ның Үкіметіне  Астана және    желтоқсан
Қазақстан халқына Жолдауы.  есеп           Алматы қала.
ның негізгі қағидаларын                    ларының
насихаттау мен түсіндіру.                  әкімдері
ді қамтамасыз ету
_________________________________________________________________________
2.4.8. Атап айтқанда, гранттар,    Қазақстан      МАКМ, ЕХҚМ,    2001 ж.
қоғамдық бірлестіктердің    Республикасы.  Отбасы және    наурыз
әлеуметтік маңызы бар       ның Үкіметіне  әйелдер істері
жобалары жүйесі арқылы      ұсыныстар      жөніндегі
мемлекеттік қолдау тетігін                 ұлттық
әзірлеу жөнінде ұсыныстар                  комиссия
дайындау                                   (келісім
бойынша)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
ІІІ. Ұлттық қауіпсіздік
_________________________________________________________________________
Іс-шара               ! Аяқтау нысаны!Орындалуына   !Орындалу
!              !жауаптылар    !мерзімі
_________________________________________________________________________
1                          2             3            4
_________________________________________________________________________

3.1. Создание новых механизмов обеспечения национальной безопасности
---------------------------------------------------------------------------
3.1.1.  Создать отечественную      Проект         МЭИТ, МТК,     Декабрь
промышленно-               нормативного   КНБ (по        2001 г.
технологическую            правового акта согласованию)
инфраструктуру обеспечения
информационной
безопасности Республики
Казахстан
3.1.2.  Предусмотреть ежегодное    Проект Закона  МФ, МО         Сентябрь
выделение средств в        Республики                    ежегодно
размере не менее 1% ВВП    Казахстан о
на нужды Министерства      республиканском
обороны в республиканском  бюджете на
бюджете на соответствующий соответствующий
финансовый год             год
3.1.3.  Сформировать современную   Отчет          МО, акимы      Декабрь,
систему территориальной    Правительству  областей,      ежегодно,
обороны                    Республики     гг. Астаны     начиная с
Казахстан      Алматы         2001 года
3.1.4.  Разработать пакет          Проекты        МЭ, МО, МВД,   Июнь
документов по реализации   нормативных    МЭИТ, МТК,     2001 г.
Закона Республики          правовых актов АЧС, АЗО
Казахстан
Z970127_
"О мобилизационной
подготовке и мобилизации
в Республике Казахстан"
3.1.5.  Разработать                Проект         МЭ, МО, МЭИТ,  Декабрь
Мобилизационный план на    постановления  МТК, АЧС, АЗО  2001 г.
расчетный год              Правительства
Республики
Казахстан
3.1.6.  Разработать проект Закона  Проект Закона  МВД, МИД,      Декабрь
Республики Казахстан о     Республики     КНБ (по        2001 г.
ратификации Конвенции ООН  Казахстан      согласованию),
против транснациональной                  Генпрокуратура
организованной преступности               (по
согласованию),
МЮ
3.1.7.  Создать Межведомственную   Проект         МЮ, МИД        Декабрь
комиссию по имплементации  постановления                 2000 г.
международного             Правительства
гуманитарного права        Республики
Казахстан

3.1. Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің жаңа тетіктерін құру
_________________________________________________________________________
3.1.1. Қазақстан Республикасы.     Нормативтік    ЭИСМ, ККМ,     2001 ж.
ның ақпараттық қауіпсізді.  құқықтық       ҰҚК (келісім   желтоқсан
гін қамтамасыз етудің       актінің        бойынша)
отандық өндірістік-тех.     жобасы
нологиялық инфрақұрылымын
құру
_________________________________________________________________________
3.1.2. Тиісті қаржы жылына арнал.  Қазақстан      ҚарМ, ҚорМ     Жыл сайын
ған республикалық бюджетте  Республикасы.                 қыркүйек
қорғаныс министрлігінің     ның тиісті
мұқтаждарына ЖІӨ-нің ке.    жылға арнал.
мінде 1% мөлшерінде жыл     ған республи.
сайын қаражат бөлінуін      калық бюджеті
көздеу                      туралы Заңының
жобасы
_________________________________________________________________________
3.1.3. Аумақтық қорғаныстың        Қазақстан      ҚорМ, облыс.   2001 жыл.
қазіргі заманғы жүйесін     Республика.    тардың,        дан бас.
қалыптастыру                сының Үкі.     Астана және    тап, жыл
метіне есеп    Алматы қала.   сайын,
лаларының      желтоқсан
әкімдері
_________________________________________________________________________
3.1.4. "Қазақстан Республикасын.   Нормативтік    ЭкМ, ҚорМ,     2001 ж.
дағы жұмылдыру дайындығы    құқықтық       ІІМ, ЭИСМ,     маусым
мен жұмылдыру туралы"       актілердің     ККМ, ТЖА, ДСА
Қазақстан Республикасы.     жобалары
ның Заңын іске асыру жө.
ніндегі құжаттардың топ.
тамасын әзірлеу
_________________________________________________________________________
3.1.5. Есепті жылға арналған       Қазақстан      ЭкМ, ҚорМ,     2001 ж.
жұмылдыру жоспарын әзірлеу  Республикасы.  ЭИСМ, ККМ,     желтоқсан
ның Үкіметі    ТЖА, ДСА
қаулысының
жобасы
_________________________________________________________________________
3.1.6. Ұлтаралық ұйымдасқан қыл.   Қазақстан      ІІМ, СІМ,      2001 ж.
мысқа қарсы БҰҰ-ның Кон.    Республикасы   ҰҚК (келісім   желтоқсан
венциясын бекіту туралы     Заңының        бойынша),
Қазақстан Республикасы      жобасы         Бас Прокура.
Заңының жобасын әзірлеу                    тура (келісім
бойынша) ӘдМ
_________________________________________________________________________
3.1.7. Халықаралық гуманитарлық    Қазақстан      ӘдМ, СІМ       2001 ж.
құқықты имплементациялау    Республикасы.                 желтоқсан
жөніндегі ведомствоаралық   ның Үкіметі
комиссия құру               қаулысының
жобасы
_________________________________________________________________________

3.1.8.  Разработать Концепцию      Проект         МИД            Март
внешней политики           нормативного                  2001 г.
Республики                 правового акта
Казахстан
3.1.9.  Подготовить проекты        Проекты        МЮ, МИД        Сентябрь
нормативных правовых       законов                       2001 г.
актов по присоединению к   Республики
Европейским Конвенциям:    Казахстан
1. Европейская конвенция о
взаимной правовой помощи
по уголовным делам от 20
апреля 1959 года и
дополнительные протоколы
к ней от 20 апреля 1959
года и 17 марта 1978 года.
2. Европейская конвенция
о международной
действительности судебных
решений по уголовным делам
от 18 марта 1970 года.
3. Европейская конвенция
о передаче производства
по уголовным делам от 15
мая 1972 года.
4. Конвенция об отмывании,
выявлении, изъятии и
конфискации доходов от
преступной деятельности
от 8 ноября 1990 года.
5. Европейская конвенция
о выдаче от 13 декабря 1957
года и дополнительные
протоколы к ней от 15
октября 1975 года и 17
марта 1978 года
3.1.10. Разработать предложения    Предложения    МЭИТ, МТК,     Декабрь
по производству            Правительству  АЗГС, КНБ      2001 г.
отечественных защищенных   Республики     (по
средств обработки          Казахстан      согласованию)
информации и программных
средств защиты
информации
3.1.11. Внести предложения по      Предложения    АЗГС, МЭИТ,    Декабрь
оснащению государственных  Правительству  МТК, КНБ (по   2001 г.
органов современными       Республики     согласованию)
техническими средствами    Казахстан
защиты информации
отечественного производства
3.1.12. Реализовать программу      Информация     АЗГС, МОН,     Декабрь
проведения научных         Правительству  МЭИТ           ежегодно
исследований и опытно-     Республики
конструкторских работ по   Казахстан
актуальным проблемам
защиты государственных
секретов
3.1.13. Разработать Стратегию      Проект Указа   АСП (по        Декабрь
экономической              Президента     согласованию), 2000 г.
безопасности Республики    Республики     центральные
Казахстан                  Казахстан      исполнительные
органы

3.1.8. Қазақстан Республикасы.     Нормативтік    СІМ            2001 ж.
сыртқы саясатының тұжырым.  құқықтық                      наурыз
дамасын әзірлеу             актінің
жобасы
_________________________________________________________________________
3.1.9. Мынадай Еуропалық
Конвенцияларға:
1. 1959 жылғы 20 сәуір.
дегі қылмыстық істер жө.    Қазақстан      ӘдМ, СІМ       2001 ж.
нінде өзара құқықтық        Республикасы.                 қыркүйек
көмек туралы Еуропалық      ның заң жоба.
конвенция мен 1959 жылғы    лары
20 сәуірдегі және 1978
жылғы 17 наурыздағы оған
қосымша хаттамалар.
2. 1970 жылғы 17 наурыз.
дағы қылмыстық істер жө.
ніндегі сот шешімдерінің
халықаралық күші туралы
Еуропалық конвенция.
3. 1972 жылғы 15 мамырдағы
қылмыстық істер бойынша
іс жүргізуді беру туралы
Еуропалық конвенция.
4. 1990 жылғы 8 қарашадағы
қылмыстық іс-әрекеттен
түскен табыстардың жылыс.
тауы анықталуы, алып қойылуы
және тәркіленуі туралы
конвенция.
5. 1957 жылғы 13 желтоқсан.
дағы қылмыскерлерді ұстап
беру туралы Еуропалық кон.
венция мен 1975 жылғы 15
қазандағы және 1978 жылғы
17 наурыздағы оған қосымша
хаттамаларға қосылу туралы
нормативтік құқықтық актілер.
дің жобаларын дайындау
_________________________________________________________________________
3.1.10. Ақпаратты өңдеудің отан.   Қазақстан      ЭИСМ, ККМ,     2001 ж.
дық қорғалған құралдарын   Республикасы.  МҚКА, ҰҚК      желтоқсан
және ақпаратты қорғаудың   ның Үкіметіне  (келісім
бағдарламалық құралдары    ұсыныстар      бойынша)
өндірісін ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
3.1.11. Мемлекеттік органдарды     Қазақстан      МҚКА, ЭИСМ,    2001 ж.
отандық өндірістің ақпа.   Республикасы.  ККМ, ҰҚК       желтоқсан
ратты қорғаудың қазіргі    ның Үкіметіне  (келісім
заманғы техникалық құ.     ұсыныс         бойынша)
ралдарымен жабдықтау жө.
нінде ұсыныстар енгізу
_________________________________________________________________________
3.1.12. Мемлекеттік құпияны        Қазақстан      МҚКА, БҒМ,     Жыл сайын
қорғаудың өзекті проб.     Республикасы.  ЭИСМ           желтоқсан
лемалары бойынша ғылыми    ның Үкіметіне
зерттеулер жүргізу бағ.    ақпарат
дарламасын және тәжірибе.
лік-конструкторлық жұмыс.
тар жүргізуді іске асыру
_________________________________________________________________________
3.1.13. Қазақстан Республикасы.    Қазақстан      СЖА (келісім   2000 ж.
ның экономикалық қауіп.    Республикасы.  бойынша),      желтоқсан
сіздігінің стратегиясын    ның Президенті орталық атқа.
әзірлеу                    Жарлығының     рушы органдар
жобасы
_________________________________________________________________________

3.1.14. Организовать постоянный    Отчет          МФ             Ежеквар-
контроль за целевым и      Правительству                 тально
эффективным использованием Республики
внешних займов, выданных   Казахстан
под гарантию Правительства
Республики Казахстан
3.1.15. Принять меры по            Отчет          МИД,           Июнь,
дальнейшему укреплению     Правительству  министерства   декабрь
регионального              Республики     и ведомства    2001-
сотрудничества в рамках    Казахстан                     2002 гг.
Евразийского
экономического сообщества
3.1.16. Совершенствовать           Проект         МГД, МФ        Июль
администрирование по       нормативного                  2001 г.
сбору акцизов              правового акта
3.1.17. Осуществлять анализ        Информация     МЭИТ, МИД,     Ежеквар-
экспортно-импортных        Правительству  МСХ, МЭ        тально,
потоков и поиск рынков     Республики                    начиная с
сбыта продукции            Казахстан                     2001 года
отечественных
производителей
---------------------------------------------------------------------------
3.2. Формирование системы региональной безопасности
--------------------------------------------------------------------------
3.2.1.  Образовать военные суды    Проект Указа   Верховный Суд  Декабрь
в местах дислокации        Президента     (по            2001 г.
военных округов            Республики     согласованию),
Казахстан      МО
3.2.2.  Создать в органах          Проект         МВД            Март
внутренних дел             нормативного                  2001 г.
подразделения по борьбе    правового акта
с терроризмом, обеспечить
их необходимым вооружением
и спецсредствами
3.2.3.  Формировать системы        Информация     МО, МИД        Июнь
региональной               Правительству                 2001 г.
коллективной               Республики
безопасности в регионе     Казахстан
Центральной Азии в
соответствии с решением
сессии Совета коллективной
безопасности от
11.10.2000 г. (г. Бишкек)
3.2.4.  Провести саммит по         Информация     МИД            Декабрь
формированию региональной  Правительству                 2001 г.
системы безопасности в     Республики
рамках Совещания по        Казахстан
взаимодействию и мерам
доверия в Азии (СВМДА)

3.1.14. Қазақстан Республикасы     Қазақстан      ҚарМ           Тоқсан
Үкіметінің кепілдігімен    Республикасы.                 сайын
берілген сыртқы заемдар.   ның Үкіметіне
дың мақсатты және тиімді   есеп
пайдаланылуын тұрақты
бақылауды ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
3.1.15. Еуразиялық Экономикалық    Қазақстан      СІМ, министр.  2001-
Қоғамдастық шеңберінде     Республикасы.  ліктер мен     2002 жж.
аймақтық ынтымақтастық     ның Үкіметіне  ведомстволар   маусым,
ты одан әрі нығайту жө.    есеп                          желтоқсан
нінде шаралар қабылдау
_________________________________________________________________________
3.1.16. Акциздер жинау жөніндегі   Нормативтік    МКМ, ҚарМ      2001 ж.
әкімшілік жүргізуді же.    құқықтық                      шілде
тілдіру                    актінің
жобасы
_________________________________________________________________________
3.1.17. Экспорттық-импорттық       Қазақстан      ЭИСМ, СІМ,     2001 жыл.
ағындарды талдауды және    Республикасы.  АШМ, ЭкМ       дан бас.
отандық өндірушілердің     ның Үкіметіне                 тап, тоқ.
өнімдерін өткізу рынок.    ақпарат                       сан сайын
тарын іздестіруді жүзеге
асыру
_________________________________________________________________________
3.2. Аймақтық қауіпсіздік жүйесін құру
_________________________________________________________________________
3.2.1. Әскери округтер орналасқан  Қазақстан      Жоғарғы Сот    2001 ж.
жерлерде әскери соттар құру Республика.    (келісім       желтоқсан
сының          бойынша),
Президенті     ҚорМ
Жарлығының
жобасы
_________________________________________________________________________
3.2.2. Ішкі істер органдарында     Нормативтік    ІІМ            2001 ж.
терроршылдыққа қарсы күрес  құқықтық                      наурыз
жөніндегі бөлімшелер құру,  актінің
оларды қажетті қарумен      жобасы
және арнаулы құралдармен
қамтамасыз ету
_________________________________________________________________________
3.2.3. Ұжымдық қауіпсіздік кеңе.   Қазақстан      ҚорМ, СІМ      2001 ж.
сінің 2000 ж. 11.10.        Республикасы.                 маусым
(Бішкек қаласы) сессиясы.   ның Үкіметіне
ның шешіміне сәйкес Орта.   ақпарат
лық Азия аймағында аймақ.
тық ұжымдық қауіпсіздік
жүйесін қалыптастыру
_________________________________________________________________________
3.2.4. Азиядағы өзара іс-қимыл     Қазақстан      СІМ            2001 ж.
және сенімділік шаралары    Республикасы.                 желтоқсан
жөніндегі кеңес шеңберін.   ның Үкіметіне
де қауіпсіздіктің аймақ.    ақпарат
тық жүйесін қалыптастыру
жөнінде басқосу өткізу
(АӨСШК)
_________________________________________________________________________

3.2.5.  Активизировать             Информация     МО, МИД, МВД,  Июнь
деятельность Республики    Правительству  МЮ, АБНН       2001 г.
Казахстан в отношении      Республики
участия в европейских      Казахстан
структурах безопасности
(ОБСЕ, НАТО)
3.2.6.  Подготовить Договор о      Проект         МВД,           Июнь
сотрудничестве в борьбе    договора       Генпрокуратура 2001 г.
с актами терроризма,                      (по
незаконным оборотом                       согласованию),
оружия и боеприпасов,                     МЮ, МГД, АБНН,
наркотических средств,                    АМД, МИД
и прекурсоров, а также
незаконной миграцией со
странами-членами
"Шанхайского форума"
3.2.7.  Активизировать             Информация     МО, МВД,       Июнь,
сотрудничество в рамках    Правительству  КНБ (по        декабрь
Договора между Республикой Республики     согласованию), 2001-
Казахстан, Кыргызской      Казахстан      Генпрокуратура 2002 гг.
Республикой, Республикой                  (по
Таджикистан и Республикой                 согласованию),
Узбекистан о совместных                   МЮ, АБНН, МИД
действиях по борьбе с
терроризмом, политическим
и религиозным экстремизмом,
транснациональной
организованной
преступностью и иными
угрозами стабильности
и безопасности Сторон
---------------------------------------------------------------------------
3.3.  Активизировать борьбу с наркоманией и наркобизнесом
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1.  Провести анализ            Отчет          АБНН, МГД,     Январь
таможенного и              Правительству  КНБ (по        2001 г.
пограничного контроля      Республики     согласованию),
по выявлению наркотиков,   Казахстан      МВД
психотропных веществ и
прекурсоров
3.3.2.  Создать Межведомственный   Проект         МВД, МГД,      Декабрь
банк оперативной           нормативного   АБНН           2001 г.
информации о               правового
правонарушениях,           акта
связанных с незаконным
оборотом наркотических
средств, психотропных
веществ и прекурсоров
3.3.3.  Разработать региональные   Информация     АБНН, акимы    Январь
программы борьбы с         Правительству  областей, гг.  2001 г.
наркоманией и              Республики     Астаны,
наркобизнесом,             Казахстан      Алматы
предусмотреть в местных
бюджетах средства для их
финансирования

3.2.5. Қазақстан Республикасы.     Қазақстан      ҚорМ, СІМ,     2001 ж.
ның еуропалық қауіпсіздік   Республикасы.  ІІМ, ӘдМ,      маусым
құрылымдарына қатысуы       ның Үкіметіне  ЕНКА
жөніндегі қызметін жандан.  ақпарат
дыру (ЕҚЫҰ, НАТО)
_________________________________________________________________________
3.2.6. "Шанхай форумына мүше ел.   Шарттың        ІІМ, Бас       2001 ж.
дермен терроршылдық акті.   жобасы         прокуратура    маусым
леріне, қару мен оқ-дәрі.                  (келісім
нің, нашақорлық заттардың                  бойынша),
және прекурсорлардың заң.                  ӘдМ, МКМ, ЕНКА
сыз айналымына, сондай-ақ                  КДА, СІМ
заңсыз көші-қонға қарсы
күрестегі ынтымақтастық
туралы шарт дайындау
_________________________________________________________________________
3.2.7. Қазақстан Республикасы,     Қазақстан      ҚорМ, ІІМ,     2001-
Қырғыз Республикасы,        Республикасы.  ҰҚК (келісім   2002 жыл.
Тәжікстан Республикасы      ның Үкіметіне  бойынша), Бас  дар
және Өзбекстан Республи.    ақпарат        Прокуратура    маусым,
касы арасындағы терроршыл.                 (келісім       желтоқсан
дыққа, саяси және діни                     бойынша), ӘдМ
экстремизмге, ұлтаралық                    ЕНКА, СІМ
ұйымдасқан қылмыстылыққа
және Тараптардың тұрақ.
тылығы мен қауіпсіздігіне
өзге де қатерлерге қарсы
күрес жөніндегі бірлескен
іс-қимыл туралы шарттың
шеңберіндегі ынтымақтастықты
жандандыру
_________________________________________________________________________
3.3. Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күресті жандандыру
_________________________________________________________________________
3.3.1. Есірткіні, психотроптық     Қазақстан      ЕНКА, МКМ,     2001 ж.
заттарды және прекурсорлар. Республикасы.  ҰҚК (келісім   желтоқсан
ды анықтау жөніндегі ке.    ның Үкіметіне  бойынша), ІІМ
дендік және шекаралық ба.   есеп
қылауға талдау жүргізу
_________________________________________________________________________
3.3.2. Есірткі құралдарының,       Нормативтік    ІІМ, МКМ,      2000 ж.
психотроптық заттардың      құқықтық       ЕНКА           желтоқсан
және прекурсорлардың заң.   актінің
сыз айналымына байланысты   жобасы
құқық бұзушылықтар туралы
жедел ақпараттың ведомство.
аралық банкін құру
_________________________________________________________________________
3.3.3. Нашақорлыққа және есірткі   Қазақстан      ЕНКА, облыс.   2001 ж.
бизнесіне қарсы күрестің    Республикасы.  тардың, Астана қаңтар
аймақтық бағдарламаларын    ның Үкіметіне  және Алматы
әзірлеу, жергілікті бюд.    ақпарат        қалаларының
жеттерде оларды қаржылан.                  әкімдері
жыру үшін қаражат көздеу
_________________________________________________________________________

3.3.4.  Внести изменения и         Проект Закона  АБНН, МВД,     Март
дополнения в Уголовный     Республики     Генпрокуратура 2001 г.
K970167_
кодекс Республики          Казахстан      (по
Казахстан,                                согласованию)
предусматривающие
усиление уголовной
ответственности за
преступления, связанные
с незаконным оборотом
наркотических средств
или психотропных веществ
3.3.5.  Развивать сети спортивных  Информация     АТурС, акимы   Декабрь
школ, с целью организации  Правительству  областей, гг.  Ежегодно
досуга детей и подростков, Республики     Астаны и
в том числе в сельской     Казахстан      Алматы
местности
3.3.6.  Совершенствовать           Проекты        АБНН, МЭИТ,    Декабрь
государственный контроль   нормативных    Генпрокуратура 2000 г.
над легальным оборотом     правовых       (по
наркотических средств,     актов          согласованию),
психотропных веществ и                    МВД, МГД, АЗО,
прекурсоров                               МСХ, МПРОС
3.3.7.  Укрепить АБНН посредством  Проект         АБНН, акимы    Март
расширения его             постановления  областей,      2001 г.
региональных               Правительства  гг. Астаны
представительств в каждом  Республики     Алматы
областном центре, городах  Казахстан
Астане и Алматы и создания
необходимой материально-
технической базы
3.3.8.  Принять меры по созданию   Проекты        АЗО, МОН, МВД  Декабрь
лечебно-профилактических   нормативных    АБНН, акимы    2001 г.
подразделений по лечению   правовых       областей, гг.
и реабилитации             актов          Астаны и
несовершеннолетних с                      Алматы
диагнозом "наркомания"
3.3.9.  Ввести в учебные планы     Проекты        МОН, АЗО, МВД  Сентябрь
ВУЗов и средних школ       нормативных                   2001 г.
специальные курсы о        правовых
влиянии наркотиков на      актов
организм человека и
уголовной ответственности
за сбыт, незаконное
распространение наркотиков,
U000394_
о Стратегии борьбы с
наркоманией и наркобизнесом

3.3.4. Қазақстан Республикасы.     Қазақстан      ЕНКА, ІІМ,     2001 ж.
ның Қылмыстық Кодексіне     Республикасы.  Бас прокура.   наурыз
есірткі құралдарының не.    ның Заң        тура (келісім
месе психотроптық заттар.   жобасы         бойынша)
дың заңсыз айналымына бай.
ланысты қылмыстар үшін
қылмыстық жауапкершілікті
күшейтуді көздейтін өзге.
рістер мен толықтырулар
енгізу
_________________________________________________________________________
3.3.5. Балалар мен жасөспірім.     Қазақстан      ТурСА, облыс.  Жыл сайын
дердің бос уақытын ұйым.    Республикасы.  тардың,        желтоқсан
дастыру мақсатында, соның   ның Үкіметіне  Астана және
ішінде селолық жерлерде     ақпарат        Алматы қала.
спорт мектептерінің желісін                ларының
дамыту                                     әкімдері
_________________________________________________________________________
3.3.6. Есірткі құралдарының, пси.  Нормативтік    ЕНКА, ЭИСМ,    2000 ж.
хотроптық заттардың және    құқықтық       Бас прокура.   желтоқсан
прекурсорлардың жария       актілердің     тура (келісім
айналымын мемлекеттік       жобалары       бойынша), ІІМ,
бақылауды жетілдіру                        МКМ, ДСА, АШМ,
ТОҚМ
_________________________________________________________________________
3.3.7. Әрбір облыс орталығында,    Қазақстан      ЕНКА, облыс.   2001 ж.
Астана және Алматы қала.    Республика.    тардың,        наурыз
ларында оның аймақтық       сының          Астана және
өкілдіктерін кеңейту және   Үкіметі        Алматы қала.
қажетті материалдық-тех.    қаулысының     ларының
никалық базасын құру арқы.  жобасы         әкімдері
лы ЕНКА-ны нығайту
_________________________________________________________________________
3.3.8. "Нашақорлық" диагнозы бар   Нормативтік    ДСА, БҒМ,      2001 ж.
жасөспірімдерді емдеу және  құқықтық       ІІМ, ЕНКА      желтоқсан
оңалту жөніндегі емдеу-     актілердің     облыстардың,
профилактикалық мекемелерін жобалары       Астана және
құру жөнінде шаралар                       Алматы қала.
қабылдау                                   ларының
әкімдері
_________________________________________________________________________
3.3.9. Есірткілердің адам ағзасы.  Нормативтік    БҒМ, ДСА,      2001 ж.
на әсері және есірткілерді  құқықтық       ІІМ            қыркүйек
заңсыз өткізу, таратуы      актілердің
үшін қылмыстық жауапкер.    жобалары
шілік туралы, нашақорлыққа
және есірткі бизнесіне
қарсы күрес стратегиясы
туралы ЖОО орта мектеп.
тердің оқу жоспарларына
арнайы курстар енгізу
_________________________________________________________________________

3.3.10. Ввести в учебные планы     Проекты        АЗО, МОН       Март
медицинских ВУЗов курсы    нормативных                   2001 г.
по подготовке              правовых
специалистов,              актов
осуществляющих лечение
несовершеннолетних
наркоманов (педиатр,
нарколог)
3.3.11. Принять меры по созданию   Проект         АЗО, МОН,      Декабрь
новых и укреплению         постановления  МВД, АБНН,     2000 г.
существующих               Правительства  акимы областей,
наркодиспансеров           Республики     гг. Астаны
и центров медико-          Казахстан      и Алматы
социальной реабилитации
3.3.12. Усилить антинаркотическую  Информация     МКИОС, акимы   Ежеквар-
пропаганду в средствах     Правительству  областей, гг.  тально
массовой информации для    Республики     Астаны и
разных слоев населения в   Казахстан      Алматы
рамках государственного
заказа
3.3.13. Продолжить работу с        Информация     АБНН, МИД,     Июнь,
международными             Правительству  МВД,           декабрь
организациями и            Республики     Генпрокуратура 2001-
зарубежными                Казахстан      (по            2002 гг.
государствами по                          согласованию),
установлению эффективного                 АЗО, МГД
сотрудничества в области
борьбы с наркоманией
и наркобизнесом
3.3.14. Способствовать созданию    Информация     АБНН, МИД      Июнь
подкомитета по проблемам   Правительству                 2001 г.
незаконного оборота        Республики
наркотических средств в    Казахстан
рамках Комитета
Сотрудничества
Республики Казахстан - ЕС
или Регионального офиса ЕС
в Республике Казахстан по
борьбе с незаконным
оборотом наркотических
средств
_____________________________________________________________________

3.3.10. Медицина ЖОО-ың оқу жос.   Нормативтік    ДСА, БҒМ       2001 ж.
парларына кәмелетке тол.   құқықтық                      наурыз
маған нашақорларды ем.     актілердің
деуді жүзеге асыратын      жобалары
мамандар (педиатр, нарко.
лог) даярлау жөніндегі
курстар енгізу
_________________________________________________________________________
3.3.11. Жаңа наркодиспансерлер     Қазақстан      ДСА, БҒМ,      2000 ж.
мен медициналық әлеумет.   Республика.    ІІМ, ЕНКА,     желтоқсан
тік оңалту орталықтарын    сы Үкіметі     облыстардың,
құру және жұмыс істеп      қаулысының     Астана және
тұрғандарын нығайту жө.    жобасы         Алматы қала.
нінде шаралар қолдану                     ларының
әкімдері
_________________________________________________________________________
3.3.12. Мемлекеттік тапсырыс шең.  Қазақстан      МҚКМ, облыс.   Тоқсан
берінде бұқаралық ақпарат  Республика.    тардың,        сайын
құралдарында халықтың      сының          Астана және
әртүрлі жіктеріне арнал.   Үкіметіне      Алматы қала.
ған есірткіге қарсы        ақпарат        ларының
насихатты күшейту                         әкімдері
_________________________________________________________________________
3.3.13. Нашақорлыққа және есірткі  Қазақстан      ЕНКА, СІМ,     2001-
бизнесіне қарсы күрес      Республика.    ІІМ, Бас       2002 жж.
саласында тиімді ынты.     сының          прокуратура    маусым,
мақтастық орнату жөнінде   Үкіметіне      (келісім       желтоқсан
халықаралық ұйымдармен     ақпарат        бойынша),
және шет мемлекеттермен                   ДСА, МКМ
жұмысты жалғастыру
_________________________________________________________________________
3.3.14. Қазақстан Республикасы -   Қазақстан      ЕНКА, СІМ      2001 ж.
ЕО Ынтымақтастық Комитеті  Республикасы.                 маусым
немесе ЕО-тың Қазақстан    ның Үкіметіне
Республикасындағы есірткі  ақпарат
заттарының заңсыз айналы.
мына қарсы күрес жөніндегі
аймақтық кеңсесі шеңберінде
есірткі заттарының заңсыз
айналымы проблемалары жөнін.
де кіші комитет құруға
жәрдемдесу
_________________________________________________________________________
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.