О присуждении Государственных премий Республики Казахстан 2000 года в области литературы, искусства и архитектуры
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2000 года N 1856
Рассмотрев предложение Комиссии по Государственным премиям Республики Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры при Правительстве Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Присудить Государственные премии Республики Казахстан 2000 года в области литературы, искусства и архитектуры:
Макатаеву Мукагали, поэту (посмертно) - за сборник стихов "Аманат";
Медетбек Темирхану, поэту - за сборник стихов "Тагдырлы жылдар жырлары";
Мукаи Баккоже, прозаику - за роман "Омірзая";
Сарсенбаеву Оразбеку, прозаику - за роман "Шенбер";
Тохтарову Рамазану, прозаику - за роман "Абайдын жумбагы";
Байбосынову Кайрату, народному артисту Республики Казахстан - за концертную деятельность 1995-1999 гг.;
Мусаходжаевой Айман, народной артистке Республики Казахстан - за концертную деятельность 1995-1999 гг.;
Сыгай Аширбеку, заслуженному деятелю искусств Республики Казахстан - за книгу "Сахна санлактары";
Усенбаевой Нуржамал, народной артистке Республики Казахстан - за оперную и концертную деятельность 1995-1999 гг.
2. Определить размер денежной части одной Государственной премии Республики Казахстан 2000 года в области литературы, искусства и архитектуры в сумме 721250 (семьсот двадцать одна тысяча двести пятьдесят) тенге.
3. Министерству культуры, информации и общественного согласия оплатить денежную часть Государственных премий Республики Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2000 год по программе 53
"Государственные премии".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и
подлежит публикации.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

Әдебиет, өнер және сурет саласындағы 2000 жылғы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлықтарын беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 15 желтоқсан N 1856
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлықтары P960949_ жөніндегі Комиссияның ұсынысын қарай келіп, Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы 2000 жылғы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлықтары мыналарға берілсін:
Мұқағали Мақатаевқа, ақын (марқұм) - "Аманат" өлеңдер жинағы үшін;
Темірхан Медетбекке, ақын - "Тағдырлы жылдар жырлары" өлеңдер жинағы үшін;
Баққожа Мұқаиға, прозашы - "Өмірзая" романы үшін;
Оразбек Сәрсенбаевқа, прозашы - "Шеңбер" романы үшін;
Рамазан Тоқтаровқа, прозашы - "Абайдың жұмбағы" романы үшін;
Қайрат Байбосыновқа, Қазақстан Республикасының халық артисі - 1995-1999 жылдардағы концерттік қойылымдары үшін;
Айман Мұсақожаеваға, Қазақстан Республикасының халық артисі - 1995-1999 жылдардағы концерттік қойылымдары үшін;
Әшірбек Сығайға, Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген өнер қайраткері - "Сахна саңлақтары" кітабы үшін;
Нұржамал Үсенбаеваға, Қазақстан Республикасының халық артисі - 1995-1999 жылдардағы опералық және концерттік қойылымдары үшін.
2. Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы 2000 жылғы Қазақстан Республикасының бір Мемлекеттік сыйлығының ақшалай бөлігінің көлемі 721250 (жеті жүз жиырма бір мың екі жүз елу) теңге сомасында анықталсын.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі әдебиет, өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының ақшалай бөлігін 2000 жылға арналған республикалық
бюджетте
Z990473_
53 "Мемлекеттік сыйлықтар" бағдарламасы бойынша
қарастырылған қаржылар есебінен және шегінде төлесін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға
жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.