О некоторых вопросах государственных гарантий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года N 1614
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
предоставить кредитору государственную гарантию в качестве обеспечения выполнения открытым акционерным обществом "Международный Аэропорт Атырау" (далее - Заемщик) обязательств по привлекаемому негосударственному займу на сумму, включающую основной долг в размере 25 000 000 (двадцать пять миллионов) долларов США, а также проценты и иные платежи, подлежащие выплате гарантом, в пределах лимита предоставления государственных гарантий, утвержденного Законом Республики Казахстан Z000131_ "О республиканском бюджете на 2001 год";
заключить с Заемщиком соответствующее соглашение об обеспечении его обязательств перед Республикой Казахстан, возникающих в связи с предоставлением указанной государственной гарантии Республики Казахстан.
2. Закрытому акционерному обществу "Национальная компания "Транспорт нефти и газа" обеспечить в установленном законодательством порядке выполнение Заемщиком требований, предъявляемых к лицам, претендующим на получение государственной гарантии.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1961 P001961_ "О привлечении открытым акционерным обществом "Казпочта" негосударственного внешнего займа под государственную гарантию Республики Казахстан":
в абзаце втором пункта 1 цифру "2001" заменить цифрой "2002";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря
2000 года N 1963
P001963_
"Об утверждении Программы государственных
инвестиций Республики Казахстан на 2000-2002 годы" (САПП Республики
Казахстан, 2000 г., N 56, ст. 631):
в приложении 2 к Программе государственных инвестиций Республики
Казахстан на 2000-2002 годы, утвержденной указанным постановлением:
в отраслевом секторе "Транспорт и связь" строку, порядковый номер 55,
исключить:
в итоговом разделе:
в строке "Всего":
в графе 6 цифру "2550.34" заменить цифрой "2525.34";
в графе 10 цифру "266.95" заменить цифрой "266.51";
в графе 11 цифру "931.23" заменить цифрой "906.67";
в строке "Всего из внешних источников":
в графе 6 цифру "2082.46" заменить цифрой "2063.71";
в графе 10 цифру "211.35" заменить цифрой "210.91";

Мемлекеттік кепілдіктердің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 11 желтоқсан N 1614
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
25 000 000 (жиырма бес миллион) АҚШ доллары мөлшеріндегі негізгі борышты, сондай-ақ кепілдік берушінің төлеуіне жататын пайыздар мен өзге де төлемдерді қамтитын сомаға тартылып отырған мемлекеттік емес заем бойынша міндеттемелерді "Атырау халықаралық әуежайы" ашық акционерлік қоғамының (бұдан әрі - Қарызгер) орындауын қамтамасыз ету ретінде несиегерге "2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Z000131_ Заңымен бекітілген мемлекеттік кепілдіктер беру лимиті шегінде мемлекеттік кепілдік берсін;
Қазақстан Республикасының көрсетілген мемлекеттік кепілдігінің берілуіне байланысты туындайтын Қазақстан Республикасының алдындағы оның міндеттемелерін қамтамасыз ету туралы Қарызгермен тиісті келісім жасассын.
2. "Мұнай және газ тасымалдау" ұлттық компаниясы" жабық акционерлік қоғамы Қарызгердің заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік кепілдікті алуға үміткер тұлғаларға қойылатын талаптарды орындауын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазпочта" ашық акционерлік қоғамының Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігімен мемлекеттік емес сыртқы заем тартуы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1961 P001961_ қаулысына:
1-тармақтың екінші абзацындағы "2001" деген сан "2002" деген санмен
ауыстырылсын;
2) "Қазақстан Республикасының 2000-2002 жылдарға арналған Мемлекеттік
инвестицияларының бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1963
P001963_
қаулысына
(Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 56, 631-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2000-2002
жылдарға арналған мемлекеттік инвестициялар бағдарламасына 2-қосымшада:
"Көлік және байланыс" салалық секторында реттік нөмірі 55-жол алынып
тасталсын;
қорытынды бөлімде:
"Барлығы" деген жолда:
6-бағандағы "2550.34" деген сан "2525.34" деген санмен ауыстырылсын;
10-бағандағы  "266.95" деген сан "266.51" деген санмен ауыстырылсын;
11-бағандағы "931.23" деген сан "906.67" деген санмен ауыстырылсын;
"Сыртқы көздерден барлығы" деген жолда:
6-бағандағы "2082.46" деген сан "2063.71" деген санмен ауыстырылсын;
10-бағандағы "211.35" деген сан "210.91" деген санмен ауыстырылсын;

в графе 11 цифру "790.58" заменить цифрой "772.27";
в строке "займы":
в графе 6 цифру "1895.89" заменить цифрой "1877.14";
в графе 10 цифру "174.52" заменить цифрой "174.08";
в графе 11 цифру "765.31" заменить цифрой "747.00";
в строке "Всего из внутренних источников":
в графе 6 цифру "467.88" заменить цифрой "461.63";
в графе 11 цифру "140.65" заменить цифрой "134.40";
в строке "республиканский бюджет":
в графе 6 цифру "462.02" заменить цифрой "455.77";
в графе 11 цифру "140.65" заменить цифрой "134.40";
в приложении 3 к Программе государственных инвестиций Республики
Казахстан на 2000-2002 годы, утвержденной указанным постановлением:
в отраслевом секторе "Транспорт и связь":
в строке, порядковый номер 11:
в графе 4 цифры "2000-2001" заменить цифрой "2002";
в графе 10 цифры "9.00, 9.00" исключить;
графу 11 дополнить цифрами "9.00, 9.00";
строку, порядковый номер 13, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 16-1, следующего содержания:
"________________________________________________________________________
! 1  !                      2                   !           3          !
!____!__________________________________________!______________________!
!16-1!Реконструкция взлетно-посадочной полосы   !ОАО "Международный    !
!    !аэропорта г. Атырау                       !Аэропорт Атырау"      !
!____!__________________________________________!______________________!
________________________________________________________________________
!     4     !  5  !   6   !       7       ! 8 ! 9 !  10  !   11  !  12 !
!___________!_____!_______!_______________!___!___!______!_______!_____!
! 2002-2004 !ЕБРР ! 25.00 !Освоение займа !   !   !      !  1.60 !23.40!
!           !     !       !Размер гарантии!   !   !25.00 !       !     !
!___________!_____!_______!_______________!___!___!______!_______!_____!";
в итоговом разделе:
в строке "Всего":
в графе 6 цифру "1338.60" заменить цифрой "1313.60";
в строке "Освоение займа":
в графе 10 цифру "361.82" заменить цифрой "322.82";
в графе 11 цифру "422.74" заменить цифрой "413.34";
в графе 12 цифру "326.57" заменить цифрой "349.97";
в строке "размер гарантии":
в графе 10 цифру "299.06" заменить цифрой "272.06";
в графе 11 цифру "252.00" заменить цифрой "254.00".
4. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2001 года N 950 P010950_ "О завершении строительства и пуске в эксплуатацию первой линии метрополитена в городе Алматы" кроме пункта 6.

11-бағандағы "790.58" деген сан "772.27" деген санмен ауыстырылсын;
"заемдар" деген жолда:
6-бағандағы "1895.89" деген сан "1877.14" деген санмен ауыстырылсын;
10-бағандағы "174.52" деген сан "174.08" деген санмен ауыстырылсын;
11-бағандағы "765.31" деген сан "747.00" деген санмен ауыстырылсын;
"Ішкі көздерден барлығы" деген жолда:
6-бағандағы "467.88" деген сан "461.63" деген санмен ауыстырылсын;
11-бағандағы "140.65" деген сан "134.40" деген санмен ауыстырылсын;
"республикалық бюджет" деген жолда:
6-бағандағы "462.02" деген сан "455.77" деген санмен ауыстырылсын;
11-бағандағы "140.65" деген сан "134.40" деген санмен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2000-2002
жылдарға арналған мемлекеттік инвестициялар бағдарламасына 3-қосымшада:
"Көлік және байланыс" салалық секторында:
реттік нөмірі 11-жолда:
4-бағандағы "2000-2001" деген сандар "2002" деген санмен ауыстырылсын;
10-бағандағы "9.00, 9.00" деген сандар алынып тасталсын;
11-баған "9.00, 9.00" деген сандармен толықтырылсын;
реттік нөмірі 13-жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 16-1-жолмен толықтырылсын:
"_____________________________________________________________________
1  !               2                  !             3
_____________________________________________________________________
16-1  !  Атырау қаласы әуежайының           "Атырау халықаралық
! ұшу-қону алаңын қайта жаңарту         әуежайы" ААҚ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4  !   5   !  6   !      7      !  8  !  9  !   10  !  11  !  12
_____________________________________________________________________
2002-  ЕҚДБ    25.00  Заемды игеру                      1.60  23.40
2004
Кепіл мөлшері             25.00
_____________________________________________________________________";
қорытынды бөлімде:
"Барлығы" деген жолда:
6-бағандағы "1338.60" деген сан "1313.60" деген санмен ауыстырылсын;
"Заемды игеру" деген жолда:
10-бағандағы "361.82" деген сан "322.82" деген санмен ауыстырылсын;
11-бағандағы "422.74" деген сан "413.34" деген санмен ауыстырылсын;
12-бағандағы "326.57" деген сан "349.97" деген санмен ауыстырылсын;
"Кепіл мөлшері" деген жолда:
10-бағандағы "299.06" деген сан "272.06" деген санмен ауыстырылсын;
11-бағандағы "252.00" деген сан "254.00" деген санмен ауыстырылсын.
4. 6-тармағын қоспағанда, "Алматы қаласындағы метрополитен құрылысын
аяқтау және бірінші желісін іске қосу туралы" Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2001 жылғы 12 шілдедегі N 950
P010950_
қаулысының күші жойылды
деп танылсын.

5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания, кроме подпункта 1) пункта 3, который вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Мартина Н.А.)

5. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енетін 3-тармақтың
1) тармақшасын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.