Об утверждении базовых минимальных и максимальных размеров ставок консульских сборов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1761. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2009 года N 197
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.02.2009 N 197 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
В соответствии со статьей 511 Кодекса Республики Казахстан K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые базовые минимальные и максимальные размеры ставок консульских сборов.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в месячный срок привести в соответствие с настоящим постановлением свои ранее принятые нормативные правовые акты.
3. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2001 года N 1761
Базовые минимальные и максимальные
размеры ставок консульских сборов <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 января 2004 г. N 111 .
--------------------------------------------------------------------------
N |     Наименование консульских действий         |Базовые минимальные
п/п|                                               |и максимальные размеры
|                                               |ставок (в долларах США
|                                               |или в % от мрп)
--------------------------------------------------------------------------
1   Оформление служебного паспорта Республики
Казахстан                                       20 долларов США
2   Оформление паспорта гражданина Республики
Казахстан                                       20-50 долларов США
3   Продление срока действия паспорта гражданина
Республики Казахстан                            10-30 долларов США
4   Вписание (исключение) в паспорт гражданина
Республики Казахстан сведений о детях           5-15 долларов США
5   Составление и печатание ноты в иностранное
дипломатическое представительство о выдаче
визы:
в Республике Казахстан                   50% мрп
за границей                              5-15 долларов США
6   Проработка обращений граждан и юридических
лиц о выдаче виз для иностранных граждан и
направление указания (визовой поддержки)
дипломатическим представительствам и
консульским учреждениям Республики Казахстан:
однократный въезд-выезд                  20% мрп
двукратный или более въезд-выезд         50% мрп
7   Однократная виза на въезд (выезд) в Республику
Казахстан или ее продление сроком до трех       10-30 долларов США
месяцев
8   Однократная въездная-выездная или выездная-

Консулдық алымдардың ең төменгi және барынша жоғары базалық ставкаларының мөлшерлерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 29 желтоқсан N 1761. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 19 ақпандағы N 197 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 19 ақпандағы N 197 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексiнiң 511 -бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған консулдық алымдардың ең төменгi және барынша жоғары базалық ставкаларының мөлшерлерi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi бiр айлық мерзiмде өзiнiң бұрын қабылданған нормативтiк құқықтық кесiмдерiн осы қаулыға сәйкес келтiрсiн.
3. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2001 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1761 қаулысымен
бекiтiлген
Консулдық алымдардың ең төменгi және барынша жоғары
базалық ставкаларының мөлшерлерi
____________________________________________________________________
Ең төменгi және
барынша жоғары
Р/с   Консулдық iс-әрекеттердiң атауы           базалық ставкалардың
N                                                мөлшерлерi
(АҚШ доллары немесе
аек-тiң %
____________________________________________________________________
1    Қазақстан Республикасының қызметтiк
төлқұжатын ресiмдеу                         20 АҚШ доллары
2    Қазақстан Республикасы азаматының
төлқұжатын ресiмдеу                         20-50 АҚШ доллары
3    Қазақстан Республикасының азаматы
төлқұжатының қолданыс мерзiмiн ұзарту       10-30 АҚШ доллары
4    Қазақстан Республикасы азаматының
төлқұжатына балалардың деректерiн жазу       5-15 АҚШ доллары
(шығару)
5    Шетелдiк дипломатиялық өкiлдiктерге виза
беру туралы нотаны жасау және басып
шығару:
Қазақстан Республикасында                аек-тiң 50%
шетелде                                  5-15 АҚШ доллары
6    Шетел азаматтары үшiн виза беру туралы
азаматтар мен заңды тұлғалардың өтiнiштерiн
пысықтау және Қазақстан Республикасының
дипломатиялық өкiлдiктерi мен консулдық
мекемелерiне нұсқау (визалық қолдау)
жолдау:
бiр мәрте келу-кету                      аек-тiң 20 %
екi немесе одан да көп келу-кету         аек-тiң 50 %
7    Қазақстан Республикасына келуге (кетуге) бiр
мәртелiк виза немесе оны үш айға дейiнгi     10-30 АҚШ доллары
мерзімге ұзарту
8    Бiр мәрте келу-кету немесе кету-келу виза.

въездная визы или их продление сроком до трех   20-60 долларов США
месяцев
9   Двукратная въездная-выездная виза или
выездная-въездная виза или их продление         30-90 долларов США
сроком до трех месяцев
10  Трехкратная въездная-выездная виза или
выездная-въездная виза или их продление         35-105 долларов США
сроком до трех месяцев
11  Многократная виза или ее продление сроком:
до одного года                         100-200 долларов США
до двух лет                            200-400 долларов США
12  Туристская виза:
однократная до 30 дней                 20-40 долларов США
двухкратная до 60 дней                 30-60 долларов США
13  Транзитная виза                                 10-30 долларов США
14  Выдача свидетельства на возвращение в           1-15 долларов США
Республику Казахстан
15  Оформление ходатайств граждан Республики
Казахстан, выехавших за границу по частным
делам, об оставлении на постоянное жительство   30-300 долларов США
за границей
16  Консульский учет граждан Республики Казахстан,
прибывающих за границу на постоянное
жительство:
постановка на учет                    1-30 долларов США
снятие с учета                        бесплатно
16-1 Консульский учет в Министерстве
иностранных дел Республики Казахстан
детей-граждан Республики Казахстан,
переданных на усыновление (удочерение)
иностранцам:
постановка на учет                        500 % мрп
снятие с учета                            бесплатно
17  Оформление ходатайства иностранных граждан
и лиц без гражданства о въезде в Республику     10-100 долларов США
Казахстан на постоянное жительство
18  Оформление ходатайства о приеме и
восстановлении в гражданстве Республики         15-150 долларов США
Казахстан
19  Оформление ходатайства о выходе из гражданства
Республики Казахстан                            30-300 долларов США
20  Регистрация рождения, установления отцовства,
усыновления (удочерения) и выдача               10-20 долларов США
соответствующих свидетельств
21  Регистрация брака и выдача свидетельства о
браке                                           15-30 долларов США
22  Регистрация расторжения брака и выдача
свидетельства об этом                           30-60 долларов США
23  Регистрация расторжения брака с лицами,
признанными в установленном законом порядке     5-30 долларов США
безвестно отсутствующими, или недееспособными
вследствие душевной болезни или слабоумия,
либо с лицами, осужденными за совершение
преступления к лишению свободы на срок не
менее трех лет
24  Оформление материалов о перемене фамилии,

ларына немесе оларды үш айға дейiнгi          20-60 АҚШ доллары
мерзiмге ұзарту
9    Екi мәрте келу-кету визасы немесе кету-келу
визасы немесе оларды үш айға дейiнгi
мерзімге ұзарту                               30-90 АҚШ доллары
10   Yш мәрте келу-кету визасы немесе кету-келу
визасы немесе оларды үш айға дейiнгi         35-105 АҚШ доллары
мерзімге ұзарту
11   Көп мәртелiк виза немесе оны ұзарту мерзiмi:
бiр жылға дейiн                     100-200 АҚШ доллары
екi жылға дейiн                     200-400 АҚШ доллары
12   Туристтiк виза:
бiр мәрте 30 күнге дейiн                 20-40 АҚШ доллары
екi мәрте 60 күнге дейiн                 30-60 АҚШ доллары
13   Транзиттiк виза                             10-30 АҚШ доллары
14   Қазақстан Республикасына қайтып оралуға
арналған куәлiктi беру                      1-15 АҚШ доллары
15   Шетелге жеке iсi бойынша кеткен Қазақстан
Республикасы азаматтарының шетелде
тұрақты тұруға қалу туралы өтiнiштерiн
ресiмдеу                                    30-300 АҚШ доллары
16   Шетелге тұрақты тұруға келген Қазақстан
Республикасының азаматтарын консулдық
есепке алу:
есепке алу                          1-30 АҚШ доллары
есептен шығару                      тегiн
16-1 Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiнде
шетелдiктердiң асырап алуына берiлген Қазақстан
Республикасының азаматтарын-балаларын
консулдық есепке алу:
есепке алу         500 % aeк
есептен шығару     тегiн <*>
17   Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға
келу туралы шетел азаматтары мен
азаматтығы жоқ адамдардың өтiнiшiн          10-100 АҚШ доллары
ресiмдеу
18   Қазақстан Республикасының азаматтығына
қабылдау және қалпына келтiру туралы        15-150 АҚШ доллары
өтiнiштi ресiмдеу
19   Қазақстан Республикасының азаматтығынан
шығу туралы өтiнiштi ресiмдеу               30-300 АҚШ доллары
20   Тууды, әкелiктi айқындауды, ұл бала (қыз
бала) асырап алуды тiркеу және тиiстi       10-20 АҚШ доллары
куәлiктердi беру
21   Некеге тұруды тiркеу және неке туралы
куәлiктi беру                               15-30 АҚШ доллары
22   Некенi бұзуды тiркеу және бұл туралы
куәлік беру                                 30-60 АҚШ доллары
23   Заңда белгiленген тәртiппен хабар-ошарсыз
кеттi деп немесе жүйке ауруы немесе ақыл-
есiнiң кемдiгi салдарынан әрекетке қабiлетсiз
деп танылған адамдармен, не қылмыс          5-30 АҚШ доллары
жасағаны үшiн үш жылдан кем емес мерзiмге
бас бостандығынан айыруға сотталған
адамдармен некенi бұзуды тiркеу
24   Некеге тұруына байланысты жағдайлардан
басқа реттерде тегiн, атын, әкесiнiң атын
өзгерту туралы материалдарды ресiмдеу,

имени, отчества, кроме случаев, связанных с     25-50 долларов США
вступлением в брак, а также регистрация
перемены национальности
25  Выдача повторных свидетельств по архивным
материалам о регистрации актов гражданского     20-40 долларов США
состояния
26  Выдача свидетельств в связи с изменением,
дополнением, исправлением и восстановлением
записей о рождении, о регистрации брака,        10-20 долларов США
расторжении брака, о смерти
27  Выдача справки для предъявления в органы
регистрации актов гражданского состояния за     10-20 долларов США
границей с целью регистрации брака
28  Истребование документов (за каждый документ)    10-30 долларов США
29  Легализация документов (за каждый документ):
на территории Республики Казахстан       50% мрп
за границей                              5-50 долларов США
29-1 Прием и препровождение документов
для апостилирования (за каждый документ)       5-50 долларов США
30  Нотариальное удостоверение доверенностей на
право пользования и распоряжения имуществом,    20-100 долларов США
в том числе автомототранспортными средствами и
совершение кредитных операций
31  Нотариальное удостоверение доверенностей на
получение денег от разных лиц и учреждений по
почтовым переводам в учреждениях банков, на
получение посылок, корреспонденции и т.п., на   10-50 долларов США
распоряжение вкладом, а также удостоверение
доверенностей, выдаваемых в порядке передоверия
32  Нотариальное удостоверение договоров раздела,
поручительства и других договоров не            30-60 долларов США
подлежащих оценке
33  Нотариальное удостоверение договоров,           1% от суммы договора,
подлежащих оценке                               но не менее
120 долларов США
34  Нотариальное удостоверение договоров
отчуждения автомототранспорта                   20-100 долларов США
35  Нотариальное удостоверение прочих договоров,
кроме договоров об отчуждении недвижимого
имущества, находящегося на территории           10-50 долларов США
Республики Казахстан
36  Нотариальное удостоверение копий документов
об образовании, работе, записей актов
гражданского состояния, а также выписок из      10-50 долларов США
документов (со страницы) и т.д.
37  Нотариальное удостоверение подлинности
подписей (за каждый документ)                   10-50 долларов США
38  Выдача гражданам выписок или копий с
хранящихся в дипломатических
представительствах и консульских учреждениях
Республики Казахстан их документов по           10-50 долларов США
имущественным и финансовым вопросам
39  Перевод с одновременным нотариальным
удостоверением его правильности за каждую
страницу:
при переводе с иностранных языков        10-50 долларов США
при переводе на иностранные языки        10-50 долларов США
40  Удостоверение правильности перевода,

сондай-ақ ұлтын өзгертудi тiркеу             25-50 АҚШ доллары
25   Азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы
мұрағат материалдары бойынша қайталап
куәлiктер беру                               20-40 АҚШ доллары
26   Тууы туралы, некеге тiркелгенi, некенiң
бұзылғаны туралы, қайтыс болғандығы
туралы жазбаларды өзгертуге, толықтыруға,
түзетуге және қалпына келтiруге байланысты
куәлiктерді беру                             10-20 АҚШ доллары
27   Некеге тiркелу мақсатында шет елдердегi
азаматтық хал актiлерiн тiркеу органдарына
ұсыну үшiн анықтама беру                     10-20 АҚШ доллары
28   Құжаттарды талап ету (әрбiр құжат үшiн)      10-30 АҚШ доллары
29   Құжаттарды заңдастыру (әрбiр құжат үшiн):
Қазақстан Республикасының аумағында          аек-тiң 50%
шет елдерде                              5-50 АҚШ доллары
29-1 Апостиль қою үшiн құжаттарды қабылдау және
одан әрi жолдау (әрбiр құжат үшiн)           5-50 АҚШ доллары
30   Мүлiктi, оның ішiнде автомотокөлiк
құралдарын пайдалану мен иелiк ету және
несие операцияларын жасау құқығына
арналған сенiмхаттарды нотариалды түрде
куәландыру                                   20-100 АҚШ доллары
31   Түрлi тұлғалар мен мекемелерден банк
мекемелерiндегi пошталық аударым бойынша
ақшаны алуға, сәлемдемелердi, салымға
иелiк етуге арналған хат-хабарды және т.с.
алуға, сенiмхаттарды нотариалды түрде
куәландыру, сондай-ақ алдын-ала сенiм
бiлдiру тәртiбiмен берiлетiн сенiмхаттарды   10-50 АҚШ доллары
куәландыру
32   Бағалауға жатпайтын бөлу шарттарын,
кепiлдiктi және басқа да шарттарды
нотариалды түрде куәландыру                  30-60 АҚШ доллары
33   Бағалауға жататын шарттарды нотариалды      шарт сомасының 1%,
түрде куәландыру                            бiрақ 120 АҚШ
долларынан кем емес
34   Автомотокөлiктi иелiктен айыру шарттарын
нотариалды түрде куәландыру                 20-100 АҚШ доллары
35   Қазақстан Республикасының аумағында
орналасқан жылжымайтын мүлiктi иелiктен
айыру туралы шарттардан басқа өзге де
шарттарды нотариалды түрде куәландыру       10-50 АҚШ доллары
36   Бiлiм, жұмыс туралы құжаттардың
көшiрмелерiн, азаматтық хал актiлерiнiң
жазбаларын, сондай-ақ құжаттардың
үзiндiлерiн (әр бетiнiң) және т.б. нотариалды
түрде куәландыру                            10-50 АҚШ доллары
37   Қойылған қолдардың түпнұсқалығын
нотариалды түрде куәландыру (әрбiр құжат    10-50 АҚШ доллары
үшiн)
38   Азаматтарға мүлiк және қаржы мәселелерi
бойынша олардың Қазақстан Республикасының
дипломатиялық өкiлдiктерi мен консулдық
мекемелерiнде сақтаулы құжаттарынан
үзiндiлер мен көшiрмелердi беру             10-50 АҚШ доллары
39   Аударма жасау мен оның дұрыстығын бiр
мезгiлде нотариалды түрде куәландыру
(әрбiр бетi үшiн):
шет тiлдерiнен аударма              10-50 АҚШ доллары
шет тiлдерiне аударма               10-50 АҚШ доллары
40   Консулдық лауазымды тұлғаның қатысуынсыз
жасалған аударманың дұрыстығын

сделанного без участия консульского             5-15 долларов США
должностного лица (за каждую страницу)
41  Переписка документов (за каждую страницу)       5-15 долларов США
42  Составление акта о назначении опекуна           10-50 долларов США
43  Утверждение отчета по управлению опекаемым      0,5% от суммы
имуществом                                      имущества, но не менее
30 долларов США
44  Составление описи наследственного имущества,    1% от суммы имущества,
а также принятие мер по охране                  но не менее
наследственного имущества                       60 долларов США
45  Проверка имущества по представленной описи      1% от суммы стоимости
на основании просьбы заинтересованных лиц       имущества, но не менее
60 долларов США
46  Нотариальное удостоверение завещания            30-100 долларов США
47  Внесение в завещание по просьбе
наследодателя каких-либо изменений и            30-100 долларов США
дополнений
48  Хранение завещания в консульском учреждении     30-100 долларов США
49  Выдача консульским должностным лицом
свидетельств о праве наследования               30-100 долларов США
50  Продажа товаров или иного имущества с          1% от вырученной
публичного торга                                суммы, но не менее
60 долларов США
51  Хранение в консульском учреждении пакета с
документами, кроме завещания (в месяц)          10-20 долларов США
52  Хранение денег, ценных бумаг и других
ценностей, кроме наследственных (ежемесячно)    0,2% от общей суммы
53  Принятие в депозит на срок до 6 месяцев для
передачи по принадлежности имущества или        0,2% от общей суммы
денежных сумм (ежемесячно)
54  Направление документов дипломатической
почтой в адрес юридических лиц                  30-100 долларов США
55  Выдача свидетельства на право плавания под
Государственным флагом Республики Казахстан
в случае приобретения судна за границей,
составление и удостоверение деклараций и
других документов в отношении судов             30-60 долларов США
Республики Казахстан, предусмотренных
законодательством Республики Казахстан или
международными договорами, участником
которых является Республика Казахстан
56  Выдача разного рода справок, имеющих
юридическое значение, не упомянутых в
настоящих ставках консульских сборов:
на территории Республики Казахстан     15% мрп

куәландыру (әрбiр бетiне)                   5-15 АҚШ доллары
41   Құжаттарды көшiру (әрбiр бетi үшiн)         5-15 АҚШ доллары
42   Қамқоршыны тағайындау туралы актiнi жасау   10-50 АҚШ доллары
43   Қамқорлыққа алынған мүлiктi басқару         мүлiк сомасының
0,5%, жөнiндегi
есептi бекiту
бiрақ 30 АҚШ
долларынан кем емес
44   Мұралық мүлiктiң тізбесiн жасау, сондай-ақ  мүлiк сомасының 1%,
мұралық мүлiктi қорғау жөнiндегi шараларды  бiрақ 60 АҚШ
қабылдау                                    долларынан кем емес
45   Мүдделi адамдардың өтiнiштерi негiзiнде     мүлiк сомасының 1%,
ұсынылған тiзбе бойынша мүлiкке тексеру     бiрақ 60 АҚШ
жүргiзу                                     долларынан кем емес
46   Өсиетхатты нотариалды түрде куәландыру      30-100 АҚШ доллары
47   Мұраға берушiнiң өтiнiшi бойынша өсиетхатқа
қандай да бiр өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзу                                      30-100 АҚШ доллары
48   Консулдық мекемелерде өсиетхатты сақтау     30-100 АҚШ доллары
49   Мұрагерлiк құқығы туралы куәлiктi консулдық
лауазымды тұлғаның беруi                    30-100 АҚШдоллары
50   Көпшiлiкке арналған саудада тауарларды      түскен соманың 1%,
немесе өзге де мүлiктердi сату              бiрақ 60 АҚШ
долларынан кем емес
51   Өсиетхаттан басқа құжаттар пакетiн
консулдық мекемелерде сақтау (бiр айда)     10-20 АҚШ доллары
52   Мұрагерлiктен басқа ақшаны бағалы
қағаздарды және басқа да құндылықтарды      жалпы соманың 0,2%
сақтау (ай сайын)
53   Мүлiктi немесе ақша сомаларын тиесiлiгi
бойынша беруге 6 айға дейiнгi мерзiмге
депозитке қабылдау (ай сайын)               жалпы соманың 0,2%
54   Заңды тұлғалардың мекен-жайына
дипломатиялық поштамен құжатта жолдау       30-100 АҚШ доллары
55   Шетелден кеме сатып алған жағдайда, оған
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
туымен жүзу құқығына арналған куәлiк беру,
Қазақстан Республикасының заңнамасымен
немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы
болып табылатын халықаралық шарттармен
көзделген Қазақстан Республикасының
кемелерiне қатысты декларациялар мен        30-60 АҚШ доллары
басқа да құжаттарды жасау және куәландыру
56   Консулдық алымдардың осы ставкаларында
айтылмаған, заңды маңызы бар түрлi
сипаттағы анықтамалар беру:
Қазақстан Республикасының аумағында          аек-тiң 15%