Об утверждении лимитов и квот вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2002 года N 158.
В соответствии с Законом Республики Казахстан Z933300_ "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" от 21 октября 1993 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить лимиты и квоты вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2002 год согласно приложению.
2. Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке распределение утвержденных лимитов и квот вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) между хозяйствующими субъектами.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2002 года N 158
Лимиты и квоты вылова рыбы и добычи морского зверя
(тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2002 год
(в тоннах)
___________________________________________________________________________
I Виды рыб        |   Лимиты допустимого вылова рыбы в водоемах
---------------------------------------------------------------------------
1           |                        2
---------------------------------------------------------------------------
Урало-Каспийский бассейн
р. Урал  Прибрежный  р. Кигач  Прибрежный  Каспий-
морской               морской     ское
лов с                 лов с       море
предустье-            предустье-  (НИР)
вым прост-            вым прост-
ранством              ранством
--------------------------------------------------------------------------
1. Осетровый научно-
промысловый лов,
(всего)                      259        13        12                   10
в том числе: белуга         51,2                                      1,7
севрюга       160,4                                      5,0
осетр          44,4                                      3,3
шип             3,0
из них:
а) квота                    12,3
Азербайджанской
Республики
в том числе: белуга          1,9
севрюга         8,7
осетр           1,7
(при условии заключе-
ния международного
соглашения);
б) квота                      34
Туркменистана
в том числе: белуга          3,4
севрюга        27,8
осетр           2,8
(при условии заключения
международного
соглашения)
2. Вобла                     700       500       800          300
3. Крупный частик           5100      4000      4400         1900

Балық шаруашылығы су айдындарында балық аулаудың және теңiз аңын (итбалық) аулаудың 2002 жылға арналған лимиттерi мен квоталарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 2 ақпан N 158
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы Z933300_ Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес Балық шаруашылығы су айдындарында балық аулаудың
және теңiз аңын (итбалық) аулаудың 2002 жылға арналған лимиттерi мен
квоталары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны
қорғау министрлiгi балық аулаудың және теңiз аңын (итбалық) аулаудың
бекiтiлген лимиттерi мен квоталарын заңнамада белгiленген тәртіппен
шаруашылық жүргiзуші субъектiлер арасында бөлудi қамтамасыз етсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 2 ақпандағы
N 158 қаулысына
қосымша
Балық шаруашылығы су айдындарында балық аулаудың және теңiз аңын
(итбалық) аулаудың 2002 жылға арналған лимиттерi мен
квоталары
(тоннамен)
__________________________________________________________________________
Балықтың түрлерi                  ! Су айдындарында балық
! аулаудың рұқсат етiлетін
!       лимиттері
__________________________________________________________________________
Жайық-Каспий бассейнi
__________________________________________________________________________
Жайық     Сағалық     Қиғаш     Сағалық      Каспий
өзені    кеңiстiктi   өзені    кеңістікті    теңізі
қоса                  қоса       (ҒЗЖ-ға)
жағалаулық            жағалаулық
теңiзден аулау        теңізден аулау
1. Бекірелік ғылыми-
кәсiптiк аулау,
(барлығы)              259        13        12                        10
оның iшiнде: қорытпа   51,2       2                                  1,7
шоқыр     160,4      8                                  5,0
бекiре    44,4       2                                  3,3
пiлмай    3,0        1
оның iшiнде:
а) Әзербайжан
Республикасының
квотасы                12,3
оның iшiнде: қорытпа    1,9
шоқыр      8,7
бекiре     1,7
(халықаралық келiсiм
жасалған жағдайда
б) Түркiменстанның
квотасы                 34
оның iшiнде: қорытпа    3,4
шоқыр      27,8
бекiре     2,8
(халықаралық келiсiм
жасалған жағдайда)
2. Қаракөз              700       500      800         300
3. Iрi сүзгілік
балықтар                1500      4000     4400        1900
Оның iшiнде:

в том числе: судак          1300      1100       300          150
сазан           300       500       250          400
лещ            3000      1900      2800          700
жерех           300       200        50           50
сом             200       300      1000          600
Всего крупного
частика и воблы             5800      4500      5200         2200
из них на научно-
исследовательские
работы (НИР)                 250       100        50           50
4. Сельдь                                                              300
5. Кефаль                                                              400
6. Частиковые                                                          400
7. Килька                                                             8900
8. Мелкочастиковые,
туводные                     900                 800         1600
из них на НИР                 20                  15           15
Всего рыб                   6959      4513      6012         3800    10010
9. Каспийский тюлень                                                  5400
(голов)
в том числе - взрослый                                                 600
- белек                                                   4800
Озеро Балхаш
1. Лещ                                          6500
2. Судак                                         900
3. Сазан                                         150
4. Жерех                                         250
5. Вобла                                         300
6. Сом                                           600
7. Берш                                          100
Итого                                           8800
Алакольская система озер
оз. Алаколь    оз. Кошкарколь    оз. Сасыкколь
1. Лещ                        510               637              1731
2. Судак                      246                44               441
3. Сазан                      178                -                 -
4. Окунь                      713                -                 -
5. Карась                     731               294               479
Итого                        2378               975              2651
Капшагайское водохранилище
1. Лещ                                                 1506
2. Судак                                                 58
3. Сазан                                                 37
4. Жерех                                                 54
5. Сом                                                   53
6. Толстолобик                                           67
7. Белый амур                                            16

көксерке                1300      1100     300         150
сазан                   300       500      250         400
табан                   3000      1900     2800        700
ақмарқа                 300       200      50          50
жайын                   200       300      1000        600
Iрi сүзгiлiк балықтар
мен көксерке барлығы    5800      4500     5200        2200
оның iшiнде ҒЗЖ-ға      250       100      50          50
4. Май шабақ                                                         300
5. Кефаль                                                            400
6. Сүзгілiк балықтар                                                 400
7. Шабақ                                                             8900
8. Ұсақ сүзгiлiк
балықтар                900                800         1600          -
Оның iшiнде ҒЗЖ-ға      20                 15          15            -
Барлық балық:          6959       4513     6012        3800          10010
9. Каспий итбалығы
(бас)                                                                5400
Оның iшiнде: ересегi                                                 60
ақүрпек                                                 4800
Балқаш көлі
1. Табан                                   6500
2. Көксерке                                900
3. Сазан                                   150
4. Ақмарқа                                 250
5. Қаракөз                                 300
6. Жайын                                   600
7. Берiш                                   100
ЖИЫНЫ                                      8800
Алакөл көл жүйесі
Алакөл    Қошқаркөл             Сасықкөл
1. Табан              510         637                  1731
2. Көксерке           246         44                   441
3. Сазан              178         -                     -
4. Алабұға            713         -                     -
5. Мөңке              731         294                  479
ЖИЫНЫ                 2378        975                  2651
Қапшағай су қоймасы
1. Табан                                   1506
2. Көксерке                                 58
3. Сазан                                    37
4. Ақмарқа                                  54
5. Жайын                                    53
6. Дөңмаңдай                                67
7. Ақ амур                                  16

8. Плотва                                                 3
9. Карась                                                 2
Итого                                                  1796
Аральское море
1. Камбала-глосса                                      1320
Шардаринское водохранилище
1. Карась                                                53
2. Лещ                                                 41,8
3. Судак                                               12,5
4. Плотва                                              18,1
5. Жерех                                                5,2
6. Толстолобик                                           -
7. Чехонь                                               1,5
8. Сазан                                              111,8
9. Сом                                                   -
Итого                                                 243,9
Бухтарминское водохранилище
1. Лещ                                                 7253
2. Судак                                                933
3. Плотва                                               500
4. Окунь                                                317
5. Щука                                                 151
6. Язь                                                   30
7. Рипус                                                113
8. Сазан                                                  2
Итого                                                  9299
Шульбинское водохранилище
1. Плотва                                               132
2. Окунь                                                138
3. Лещ                                                  115
4. Судак                                                103
5. Щука                                                   2
6. Рипус                                                  1
7. Карась                                                 7
Итого                                                   498
в том числе: для научно-исследовательских целей (кроме
Урало-Каспийского бассейна), контрольных ловов и рыбоводных работ - всего
до 2% от лимита каждого водоема.
__________________________________________________________________________
II Водоемы     |                       Виды рыб
|--------------------------------------------------------
|Всего | Лещ  |Судак | Сазан | Жерех |Сиговые | Прочие
--------------------------------------------------------------------------
Акмолинская область
Вячеславское
водохранилище       185    168     17      -       -       -        -
Шолкар               40     25      8      -       -       -         7

8. Торта                                    3
9. Мөңке                                    2
ЖИЫНЫ                                      1796
Арал теңізі
Камбала-глосс                               1320
Шардара су қоймасы
1. Мөңке                                    53
2. Табан                                   41,8
3. Көксерке                                12,5
4. Торта                                   18,1
5. Ақмарқа                                 5,2
6. Дөңмаңдай                                -
7. Қылыш балық                             1,5
8. Сазан                                   111,8
9. Жайын                                    -
ЖИЫНЫ                                      243,9
Бұқтырма су қоймасы
1. Табан                                   7253
2. Көксерке                                933
3. Торта                                   500
4. Алабұға                                 317
5. Шортан                                  151
6. Аққайраң                                30
7. Көкшұбар балық                          113
8. Сазан                                   2
ЖИЫНЫ                                      9299
Шульба су қоймасы
1. Торта                                   132
2. Алабұға                                 138
3. Табан                                   115
4. Көксерке                                103
5. Шортан                                   2
6. Көкшұбар балық                           1
7. Мөңке                                    7
ЖИЫНЫ                                      498
оның ішінде: бақылау үшін аулау мен балық-су жұмыстарының
ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін (Жайық-Каспий бассейнінен басқа) әр су
айдыны лимитінен барлығы - 2%-ға дейін.
_______________________________________________________________________
Су айдындары   !         Балық түрлері
_______________________________________________________________________
!Бар. ! табан !көк. ! Сазан ! ақ-   !сиг ба. !Басқа.
!лығы !       !серке!       !марқа  !лықтары !лары
_______________________________________________________________________
Ақмола облысы
Вячеслав су
қоймасы               185    168     17
Шалқар                40     25      8                              7

Шолак                55     30     10                               15
Коктал               20     10                                      10
Сочинское            32                                             32
Красноборское         3                                              3
Кундыколь
(Новоникольское)     15                                     1       14
Узынколь             55                                             55
Большой
Барлыколь            21                                             21
Красный май           2                                              2
Косколь               2                                              2
Солдатколь
(Уялы)                3                                     1        2
Тайганколь           18                                             18
Талдыколь            14                                             14
Жардыколь             4                                              4
Другие водоемы      291     80     30               -      50      131
Итого               760    313     65                      52      330
Актюбинская область
Иргиз -
Тургайская
система озер        150     -      -         -       -       -     150
Актюбинское
водохранилище        30     -      -         -       -       -      30
Другие водоемы       70     -      -         -       -       -      70
Итого               250     -      -         -       -       -     250
Жамбылская область
оз. Биликоль        112      4      5        17      -       -      86
Тасоткольское
водохранилище        34     14      8         5      -       -       7
оз. Большие
Камкалы              57      5      -        22      5       -      25
оз. Акколь           46      8      8        10      -       -      20
оз. Каменное         10      -      3         2      -       -       5
оз. Малые
Камкалы              14      2      -         3      -       -       9
Тере-Ащибулакское
водохранилище        23      3      5         3      -       -      12
Другие водоемы       54     10      8         3      -       -      33
Итого               350     46     37        65      5       -     197
Западно-Казахстанская область
оз. Шалкар           71     33      5         3      2       -      28
оз. Жалтырколь       40     17      2         3      -       -      18
оз. Жанаталап        30      7      1         3      -       -      19
оз.Сарышаганак       30     13      1         3      1       -      12
оз. Сокрыл           30     17      2         1              -      10
Другие водоемы      330    170     10        36      2             112

Шолақ                 55     30      10                             15
Көктал                20     10      10                             10
Сочинское             32                                            32
Краснобор             3                                             3
Құндыкөл
(Новоникольское)      15                                     1      14
Ұзынкөл               55                                            55
Yлкен Барлыкөл        21                                            21
Қызыл май             2                                             2
Қоскөл                2                                             2
Солдат көлi (Ұялы)    3                                      1      2
Тайғанкөл             18                                            18
Талдыкөл              14                                            14
Жардыкөл              4                                             4
Басқа да су
айдындары             291    80      30                      50     131
ЖИЫНЫ                 760    313     65                      52     330
Ақтөбе облысы
Ырғыз-Торғай көл
жүйесi                150                                           150
Ақтөбе су қоймасы     30                                            30
Басқа да су
айдындары             70                                            70
ЖИЫНЫ                 250                                           250
Жамбыл облысы
Билікөл көлi          112    4       5       17       -      -      86
Тасөткел су
қоймасы               34     14      8       5        -      -      7
Үлкен Қамқалы
көлi                  57     5       -       22       5      -      25
Ақкөл көлi            46     8       8       10       -      -      20
Каменное көлi         10     -       3       2        -      -      5
Кiшi Қамқалы
көлi                  14     2       -       3        -      -      9
Терiс  Ащыбұлақ
су қоймасы            23     3       5       3        -      -      12
Басқа да су
айдындары             54     10      8       3        -      -      33
ЖИЫНЫ                 350    46     37       65       5      -      197
Батыс Қазақстан облысы
Шалқар көлi           71     33      5       3        2      -      28
Жалтыркөл көлi        40     17      2       3        -      -      18
Жаңа талап көлi       30     7       1       3        -      -      19
Сары шығанақ
көлi                  30     13      1       3        1      -      12
Соқыр көл             30     17      2       1        -      -      10
Басқа да су
айдындары             330    170     10      36       2      -      112

Итого               531    257     21        49      5       -     199
Карагандинская область
Водохранилище
канала Иртыш-
Караганда          75,5  36,75   8,75      4,65      -      0,6   24,75
Водохранилища
и малые плотины     110   39,4    5,0      15,9      -       -     49,7
Другие водоемы     72,5     -      -       16,5      -       -     56,0
Итого             258,0  76,15  13,75     37,05      -      0,6  130,45
Кызылординская область
р. Сырдарья и
другие водоемы     600      -       -        -       -       -      600
Костанайская область
Верхне -
Тобольское
водохранилище       66    26,4      -       6,6      -      6,6    26,4
Каратомарское
водохранилище       72    43,2      -         1      -        1    26,8
Другие водоемы     147       1      -         1      -        1     144
Итого              285    70,6      -       8,6      -      8,6   197,2
Павлодарская область
Водохранилища
канала Иртыш-
Караганда           60      25      5        -       -       -       30
Другие водоемы     120      40      5        -       -       -       75
Итого              180      65     10        -       -       -      105
Северо-Казахстанская область
Сергеевское
водохранилище      100      40      -        -       -       -       60
оз. Б. Тарангул     85       2      -        -       -      15       68
оз. Алва            16       -      -        -       -       -       16
оз. Кендыкты        10       -      -        -       -       -       10
оз. Улыколь         90       -      -        -       -       -       90
оз. Питное          22       -      -        -       -       2       20
оз. Половинное      15       -      -        -       -       -       15
оз. Лебеденок       15       -      -        -       -       -       15
оз. Б. Долгое       14       -      -        -       -       -       14
оз. Плоское         13       -      -        -       -       -       13
оз. Белое Сумное    12       -      -        -       -       -       12
оз. Б. Екатери-
новское             22       -      -        -       -       3       19
Другие водоемы     436      25      -        -       -      55      356
Итого              850      67      -                -      75      708
Южно-Казахстанская область
Бугуньское
водохранилище       64      18      9       12       3       -       22
р. Сырдарья с
пойменными
озерами            110       7      7        8      14       -       74
Итого              174      25     16       20      17       -       96
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

ЖИЫНЫ                 531    257     21      49       5      -      199
Қарағанды облысы
Ертіс-Қарағанды
каналы су қоймасы     75,5   36,75   8,75    4,65     -      0,6   24,75
Су қоймалары
және шағын
бөгеттер              110    39,4    5,0     15,9     -      -     49,7
Басқа да су
айдындары             72,5    -       -      16,5     -      -     56,0
ЖИЫНЫ                 258,0  76,15    13,75  37,05    -      0,6   130,45
Қызылорда облысы
Сырдария өзенi
және басқа да су
айдындары             600     -       -       -       -      -     600
Қостанай облысы
Жоғарғы Тобыл
су қоймасы            66     26,4     -      6,6      -     6,6    26,4
Қаратомар су
қоймасы               72     43,2     -       1       -      1     26,8
Басқа да су
айдындары             147    1        -       1       -      1     144
ЖИЫНЫ                 285    70,6     -      8,6      -     8,6    197,2
Павлодар облысы
Ертiс-Қарағанды
каналы су
қоймалары             60     25       5       -       -      -     30
Басқа да су
айдындары             120    40       5       -       -      -     75
ЖИЫНЫ                 180    65       10      -       -      -     105
Солтүстік Қазақстан облысы
Сергеевка су
қоймасы               100    40       -       -       -      -     60
Үлкен Тораңғыл
көлi                  85     2        -       -       -      15    68
Алва көлi             16     -        -       -       -      -     16
Кеңдіктi көлi         10     -        -       -       -      -     10
Ұлыкөл                90     -        -       -       -      -     90
Питное көлi           22     -        -       -       -      2     20
Половинное көлi       15     -        -       -       -      -     15
Лебеденок көлi        15     -        -       -       -      -     15
Б. Долгое көлi        14     -        -       -       -      -     14
Плоское көлi          13     -        -       -       -      -     13
Белое Сумное
көлi                  12     -        -       -       -      -     12
Б. Екатериновское
көлi                  22     -        -       -       -      3     19
Басқа да су
айдындары             436    25       -       -       -      55    356
ЖИЫНЫ                 850    67       -       -       -      75    708
Оңтүстік Қазақстан
Бөген су қоймасы      64     18       9       12      3       -    22
Жайылма көлдерiмен
бiрге
Сырдария өзенi        110    7        7       8       14      -    74
ЖИЫНЫ                 174    25       16      20      17      -    96
Мамандар:
Қасымбеков Б.
Орынбекова Д.