О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О квоте иммиграции оралманов на 2002 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2002 года N 525
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О квоте иммиграции оралманов на 2002 год".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ
Президента Республики Казахстан
О квоте иммиграции оралманов на 2002 год
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года Z970204_ "О миграции населения" и в целях организации переселения и обустройства семей оралманов, изъявивших желание возвратиться на свою историческую родину, постановляю:
1. Установить представленную Правительством Республики Казахстан квоту иммиграции оралманов на 2002 год в количестве 2655 семей согласно приложению.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) совместно с акимами областей, городов Астаны и Алматы обеспечить
прием, обустройство включенных в квоту иммиграции оралманов и условия для
их адаптации в местах расселения, а также осуществить организованное
переселение лиц казахской национальности, которые не могут вернуться на
свою историческую родину без финансовой поддержки государства;
2) принять иные меры по реализации настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к Указу Президента
Республики Казахстан
от "__"______2002 года N____
Квота иммиграции оралманов на 2002 год
(семей)
___________________________________________________________________________
Наименование   !Исламская !Исламская !Афганис-!Китайская !Монго-!Турецкая
областей,      !Республика!Республика!тан     !Народная  !лия   !Республика
городов        !   Иран   ! Пакистан !        !Республика!      !
___________________________________________________________________________
Акмолинская        -          -         -         -                   -
Актюбинская        -          -         -         -          -        -
Алматинская        -          -         -        15         20       10
Атырауская         -          -         -         -          -        -
Восточно-          -          -         -        25          -        -
Казахстанская
Жамбылская         -                              -          -        -
Западно-           -          -         -         -          -        -
Казахстанская
Карагандинская     -          -         -         -                   -
Кызылординская     -          -         -         -          -
Костанайская       -          -         -         -          -        -
Мангистауская     20          -         -         -          -        -
Павлодарская       -          -         -         -          -        -
Северо-            -          -         -         -                   -
Казахстанская

Қазақстан Республикасы Президентінің "Оралмандардың 2002 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 16 мамыр N 525
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
Қазақстан Республикасы Президентінің "Оралмандардың 2002 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің
Жарлығы
Оралмандардың 2002 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы
"Халықтың көші-қоны туралы" 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және өзінің тарихи отанына оралуға тілек білдірген оралмандар отбасыларының қоныс аударуын және жайласуын ұйымдастыру мақсатында қаулы етемін:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ұсынған оралмандардың 2002 жылға арналған көшіп келу квотасы 2655 отбасы мөлшерінде белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен бірлесіп, оралмандардың көшіп келу квотасына енгізілгендерді қабылдауды, жайластыруды және орналастырылған жерлерде олардың бейімделуі үшін жағдай жасауды қамтамасыз етсін, сондай-ақ өзінің тарихи отанына мемлекеттің қаржылай қолдауынсыз қайтып орала алмайтын ұлты қазақ адамдарды ұйымдасқан түрде қоныстандыруды жүзеге асырсын;
2) осы Жарлықты іске асыру жөнінде өзге де шаралар қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы Президентінің
2002 жылғы "___"___________
N ____ Жарлығына
қосымша
Оралмандардың 2002 жылға арналған көшіп келу квотасы
(отбасы)
--------------------------------------------------------------------------
Облыстардың,   !Иран   !Пәкістан!Ауған.!Қытай  !Монғолия!Түрік  !Ресей
қалалардың     !Ислам  !Ислам   !стан  !Халық  !        !Респуб.!Федера.
атаулары       !Респуб.!Респуб. !      !Респуб.!        !ликасы !циясы
!ликасы !ликасы  !      !ликасы !        !       !
---------------------------------------------------------------------------
Ақмола               -        -       -      -        -        -      20
Ақтөбе               -        -       -      -        -        -       5
Алматы               -        -       -      15       20       10      -
Атырау               -        -       -      -        -        -       -
Шығыс Қазақстан      -        -       -      25       -        -       -
Жамбыл               -        -       -      -        -        -       -
Батыс Қазақстан      -        -       -      -        -        -      70
Қарағанды            -        -       -      -        -        -       -
Қызылорда            -        -       -      -        -        -       -
Қостанай             -        -       -      -        -        -      50
Маңғыстау            20       -       -      -        -        -       -
Павлодар             -        -       -      -        -        -      45
Солтүстік Қазақстан  -        -       -      -        -        -      40

Южно-              -         10        30         -          -        5
Казахстанская
г. Астана          -          -         -                    5        -
г. Алматы          -          -         -         5          5        5
___________________________________________________________________________
Итого             20         10        30        45         30       20
___________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________________
Наименование   !Российская!Туркменис-!Республика!Кыргызская!Таджикис-!Всего
областей,      !Федерация !тан       !Узбекистан!Республика!тан      !
городов        !          !          !          !          !         !
___________________________________________________________________________
Акмолинская        20          -         300                          320
Актюбинская         5         15         100                          120
Алматинская         -          -          35                           80
Атырауская                     -          40                           40
Восточно-           -          -           5                           30
Казахстанская
Жамбылская          -          -         100                          100
Западно-           70          -          20                           90
Казахстанская
Карагандинская      -          -         300                          300
Кызылординская      -          -          50                           50
Костанайская       50          -         300                          350
Мангистауская                 40         127                          187
Павлодарская       45          -         255                          300
Северо-            40          -         300                          340
Казахстанская
Южно-               -          -         200                    5     250
Казахстанская
г. Астана          10          5          25            5              50
г. Алматы           5          3          20            5              48
___________________________________________________________________________
Итого             245         63        2177           10       5    2655
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Пучкова О.Я.)

Оңтүстік Қазақстан   -        10      30     -        -        5       -
Астана қаласы        -        -       -      -        5        -      10
Алматы қаласы        -        -       -      5        5        5       5
Жиыны                20       10      30     45       30       20    245
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
-------------------------------------------------------------------------
Облыстардың,!Түркіменстан ! Өзбекстан  !  Қырғыз    !Тәжікстан ! Барлығы
қалалардың  !Республикасы !Республикасы!Республикасы!          !
атаулары    !             !            !            !          !
-------------------------------------------------------------------------
Ақмола               -          300                                 320
Ақтөбе               15         100                                 120
Алматы               -           35                                  80
Атырау               -           40                                  40
Шығыс Қазақстан      -            5                                  30
Жамбыл               -          100                                 100
Батыс Қазақстан      -           20                                  90
Қарағанды            -          300                                 300
Қызылорда            -           50                                  50
Қостанай             -          300                                 350
Маңғыстау            40         127                                 187
Павлодар             -          255                                 300
Солтүстік Қазақстан  -          300                                 340
Оңтүстік Қазақстан   -          200                        5        250
Астана қаласы        5           25          5                       50
Алматы қаласы        3           20          5                       48
Жиыны                63        2177          10            5       2655
---------------------------------------------------------------------------