О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2000 года N 590
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2002 года N 640. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 марта 2005 года N 237
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2000 года N 590 P000590_ "О создании Межведомственной комиссии по вопросам ратификации Республикой Казахстан Киотского протокола к Рамочной Конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата и выполнения обязательств Республики Казахстан по Рамочной Конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата" следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
1) ввести в состав Межведомственной комиссии по вопросам ратификации Республикой Казахстан Киотского протокола к Рамочной Конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата и выполнения обязательств Республики Казахстан по Рамочной Конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата:
Есенбаева                    - Министра экономики и торговли
Мажита Тулеубековича           Республики Казахстан,
председателем
Джакупова                    - первого вице-Министра транспорта
Кабибулу Кабеновича            и коммуникаций Республики
Казахстан
Тасбулатова                  - заместителя Министра обороны
Абая Болюкбаевича              Республики Казахстан
Кощанову                     - директора Департамента
Жанаркуль Тогузбаевну          законодательства Министерства
юстиции Республики Казахстан
Могильного                   - директора Департамента науки
Валерия Валентиновича          Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Тлеумуратова                 - директора Департамента
Юрия Джумабаевича              непроизводственных платежей
Министерства государственных
доходов Республики Казахстан
Кима                         - директора Департамента
Афанасия Григорьевича          организационно-контрольной и
кадровой работы Агентства
Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям
Мешимбаеву                   - директора Департамента
Анар Ертулевну                 социально-экономического анализа
Агентства по стратегическому
планированию Республики
Казахстан (по согласованию);
строку:
"Утегулов Маулен             - заместитель директора
Амангельдиевич                 Департамента макроэкономики и
финансовой статистики
Министерства финансов
Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Утегулов                    - исполняющий обязанности
Маулен Амангельдиевич          директора Департамента
государственного заимствования
Министерства финансов
Республики Казахстан";
вывести из указанного состава: Кулекеева Жаксыбека Абдрахметовича, Абсаметова Малиса Кудысовича, Калюжного Вячеслава Афанасьевича, Кусаинова Марата Абсеметовича, Кусаинова Абельгазы Калиакпаровича;

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 17 сәуiрдегi N 590 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 13 маусым N 640. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.03.17. N 237 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Ауа райының өзгеруi туралы Бас Конвенциясына Киот хаттамасын Қазақстан Республикасының бекiтуi және Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Ауа райының өзгеруi туралы Бас Конвенциясы бойынша Қазақстан Республикасының мiндеттемелерiн орындау мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 17 сәуiрдегi N 590   қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1-тармақта:
1) Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Ауа райының өзгеруi туралы Бас Конвенциясына Киот хаттамасын Қазақстан Республикасының бекiтуi және Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Ауа райының өзгеруi туралы Бас Конвенциясы бойынша Қазақстан Республикасының мiндеттемелерiн орындау мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Есенбаев                         - Қазақстан Республикасының
Мәжит Төлеубекұлы                  Экономика және сауда
министрі, төраға
Жақыпов                          - Қазақстан Республикасының Көлiк
Қабиболла Қабенұлы                 және коммуникациялар бiрiншi
вице-министрi
Тасболатов                       - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Абай Бөлекбайұлы                   министрiнiң орынбасары
Қосжанова                        - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Жанаргүл Тоғызбайқызы              министрлiгi Заңнама
департаментінің директоры
Могильный                        - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Валерий Валентинович               және ғылым министрлiгi Ғылым
департаментiнiң директоры
Тілеумұратов                     - Қазақстан Республикасының
Юрий Жұмабайұлы                    Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi
Өндiрiстiк емес төлемдер
департаментінің директоры
Ким                              - Қазақстан Республикасының
Афанасий Григорьевич               Төтенше жағдайлар жөнiндегi
агенттiгi Ұйымдастыру-бақылау
және кадр жұмыстары
департаментiнiң директоры
Мешiмбаева                       - Қазақстан Республикасының
Анар Ертөлеуқызы                   Стратегиялық жоспарлау жөнiндегi
агенттiгi Әлеуметтiк-экономикалық
талдау департаментiнің директоры
(келiсiм бойынша);
мына жол:
"Өтеғұлов                        - Қазақстан Республикасы Қаржы
Мәулен Амангелдiұлы                министрлiгiнiң Макроэкономика
және қаржылық статистика
департаментi директорының
орынбасары"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтеғұлов                        - Қазақстан Республикасы Қаржы
Мәулен Амангелдiұлы                министрлiгінiң Мемлекеттiк қарыз
алу департаментi директорының
мiндетiн атқарушы";
көрсетiлген құрамнан: Жақсыбек Әбдірахметұлы Құлекеев, Малис Құдысұлы Әбсаметов, Вячеслав Афанасьевич Калюжный, Марат Әбсеметұлы Құсайынов, Әбiлғазы Қалиақпарұлы Құсайынов шығарылсын;

2) в Положении о Межведомственной комиссии по вопросам ратификации Республикой Казахстан Киотского протокола к Рамочной Конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата и выполнения обязательств Республики Казахстан по Рамочной Конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 4 слова "Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан" заменить словами "Министр экономики и торговли Республики Казахстан";
пункт 11 дополнить подпунктами 15)-21) следующего содержания:
"15) по межведомственной координации работ по сокращению использования озоноразрушающих веществ в Республике Казахстан;
16) по изучению возможности внедрения экономических механизмов, совершенствующих управление использования природных ресурсов и охрану окружающей среды;
17) по осуществлению проектов в энергетическом секторе, которые направлены на внедрение возобновляемых источников энергии, уменьшение эмиссии парниковых газов и других загрязняющих веществ, развитие транспортного парка, использующего в качестве топлива природный газ, электричество;
18) по утилизации попутных газов на нефтяных месторождениях, метана на угольных шахтах и местах захоронения отходов, заменив традиционные виды топлива (уголь, нефть) на экологически чистое энергетическое сырье (природный газ);
19) по внедрению новых энергосберегающих технологий в промышленности, производство оборудования для малой энергетики: минигидроэлектростанции, ветровые агрегаты для производства электроэнергии и выполнения механических работ, развитие производства солнечных батарей и солнечных водонагревательных коллекторов;
20) по осуществлению проектов в сельском хозяйстве, которые направлены на улучшение землепользования, посадку лесных насаждений, внедрение передовой технологии, использование малой энергетики ветровой и солнечной энергетики для села;
21) по координации проектов в рамках международных договоров по:
1) борьбе с опустыниванием
2) защите озонового слоя
3) сохранению биологического разнообразия
4) предотвращению трансграничного загрязнения воздуха
на большие расстояния".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

2) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Ауа райының өзгеруi туралы Бас Конвенциясына Киот хаттамасын Қазақстан Республикасының бекiтуi және Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Ауа райының өзгеруi туралы Бас Конвенциясы бойынша Қазақстан Республикасының мiндеттемелерiн орындау мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы ережеде:
4-тармақта "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрi" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақ бiрiншi абзацы "мәселелер" деген сөзден кейiн "бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар дайындайды" деген сөздермен толықтырылсын, 14) тармақшада "бойынша" деген сөзден кейiн нүктелi үтiр қойылсын және "ұсыныстар мен ұсынымдар дайындайды." деген сөздер алынып тасталып, мынадай мазмұндағы 15)-21) тармақшалармен толықтырылсын:
"15) Қазақстан Республикасында озонды бұзатын заттарды пайдалануды қысқарту жөнiндегi жұмыстарды ведомствоаралық үйлестіру бойынша;
16) табиғи ресурстардың пайдаланылуын басқаруды және қоршаған ортаны қорғауды жетiлдiретiн экономикалық тетiктердi енгiзу мүмкiндiктерiн зерделеу бойынша;
17) энергетика секторында жаңғыртылатын энергия көздерiн енгiзуге, парниктi газдар мен басқа да ластайтын заттар эмиссиясын азайтуға, отын ретiнде табиғи газды, электрдi пайдаланатын көлiк паркiн дамытуға бағытталған жобаларды жүзеге асыру бойынша;
18) дәстүрлi отын түрлерiн (көмiр, мұнай) экологиялық таза энергетикалық шикiзатқа (табиғи газ) алмастырып, мұнай кен орындарында iлеспе газдарды, көмiр шахталары мен қалдықтар көмiлген жерлерде метанды кәдеге жарату бойынша;
19) өнеркәсiпке энергия үнемдеушi жаңа технологияларды енгiзу, шағын энергетикаға арналған жабдықтарды: кiшi су электр станциясын, электр энергиясын өндiру мен механикалық жұмыстарды орындауға арналған жел агрегаттарын шығару, күн батареяларын және күн сәулесiмен су жылытатын коллекторлар өндiрiсiн дамыту бойынша;
20) ауыл шаруашылығында жердi пайдалануға, орман екпелерiн отырғызуды жақсартуға, озық технологияны енгiзуге, ауылға арналған жел және күн энергетикасының шағын энергетикасын пайдалануға бағытталған жобаларды жүзеге асыру бойынша;
21) мынадай халықаралық шарттар шеңберінде жобаларды үйлестіру бойынша:
1) шөлейттенуге қарсы күрес
2) озон қабатын қорғау
3) биологиялық алуан түрлілікті сақтау
4) ауаның алыс қашықтықта шекарааралық ластануын болдырмау".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі