О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2002 года N 172
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2002 года N 172а
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2002 года N 172 P020172_ "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Верховного Суда Республики Казахстан на 2002 год" следующие изменение и дополнения:
в пункте 1 цифры "1-3" заменить цифрами "1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7";
дополнить приложениями 4, 5, 6 и 7 согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 апреля 2002 года N 172а
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2002 года N 172
Верховный Суд Республики Казахстан
__________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
033 "Обеспечение деятельности Квалификационной
коллегии юстицию" на 2002 год
1. Стоимость: 18480 тысяч тенге (восемнадцать миллионов четыреста восемьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года Z000132_ "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 11 июля 2001 года Z010234_ "О Квалификационной коллегии юстиции Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 U000440_ "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; Положение о Комитете по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 U000471_ "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства
республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: организация работ по качественному
отбору кандидатов на замещение вакантных должностей председателей и судей
районных и приравненных к ним судов.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение деятельности
Квалификационной коллегии юстиции для достижения максимально эффективного
выполнения возложенных функций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
___________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
___________________________________________________________________________
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
___________________________________________________________________________
033        Обеспечение  Содержание Квалификацион- в       Комитет по
деятельности ной коллегии юстиции,     течение судебному
Квалифика-   включающее оплату коман-  года    администри-
ционной      дировок в количестве 240          рованию
коллегии     чел/дней, приобретение            при Верховном
юстиции      канцелярских товаров,             Суде
оплату услуг связи по             Республики
межгороду с каждым канди-         Казахстан
датом на должность судьи
в областных и районных
судах, расходы по эксплу-
атации помещений и
оборудования. Осуществ-
ление на конкурсной
основе отбора кандидатов
на вакантные должности
судей и решение прочих
кадровых вопросов по мере
необходимости. Информи-
рование посредством
печати об имеющихся
вакансиях в объеме 3778
кв.см. Оплата услуг
переводчика - 1,
оператора по видеосъемке -
1, секретаря - 1, курьера -
1, архивариуса - 1,
уборщика служебных
помещений - 1 ,специалиста
по обслуживанию компью-
терной и оргтехники - 1,
услуги юридических лиц,
представительских затрат
по проведению заседаний
коллегий, квалификационных
экзаменов у кандидатов
в судьи, конкурсных
комиссий. Приобретение
активов: 15 компьютеров,
10 принтеров, 2 видеокамер
слежения, 1 копировального
аппарата, 2 комплектов
офисной мебели, 1 монитора,
1 видеомагнитофона, 1
конференц-системы на 15
мест, 1 телевизора,
1 холодильника.
___________________________________________________________________________

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 6 ақпандағы N 172 қаулысына өзгерiс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 23 сәуір N 172а
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 6 ақпандағы N 172 P020172_ қаулысына мынадай өзгерiс пен толықтырулар енгiзiлсiн:
1-тармақтағы "1-3" деген сандар "1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7" деген
сандармен ауыстырылсын;
осы қаулыға 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 4, 5, 6 және
7-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 23 сәуiрдегi
N 172а қаулысына
1 қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 6 ақпандағы
N 172 қаулысына
4 қосымша
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшiсi
033 "Әдiлет бiлiктілiк алқасының қызметiн қамтамасыз ету"
бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 18 480 мың теңге (он сегiз миллион төрт жүз сексен мың
теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның қалыптық-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi және судьяларының мәртебесі туралы" Конституциялық Z000132_ Заңының 36 бабы; Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 11 шiлдедегi "Қазақстан Республикасының Әдiлет бiлiктiлiк алқасы туралы" Z010234_ Заңы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 1 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздігін күшейту жөнiндегі шаралар туралы" N 440 U000440_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегі шаралар туралы" N 471 U000471_ Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкiмшiлiгi жөнiндегi комитетi туралы Ереже.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң
қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: аудандық және оларға
теңестiрiлген соттардың төрағалары және судьяларының бос орындарына
тағайындалуға кандидаттарды сапалы таңдау жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: жүктелген мiндеттердi барынша
тиiмдi атқаруға қол жеткiзу үшiн Әдiлет бiлiктілiк алқасының қызметiн
қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N  !Бағдар.!Кiшi !Бағдарламалардың !Бағдарламаны (кiшi!Iске   !Жауаптылар
!лама   !бағд.!(кiшi бағдарла.  !бағдарламаны) iске!асыру  !орындаушылар
!коды   !коды !малардың) атауы  !асыру шаралары    !мерзiмi!
---------------------------------------------------------------------------
033         Әділет бiлiктілік  Әділет бiлiктілiк  Жыл     Қазақстан
алқасының қызме.   алқасын ұстау,     ішінде  Республикасы
тiн қамтамасыз     оның iшiнде 240            Жоғарғы
ету                адам/күндiк                Сотының
iссапар шығынын            жанындағы
төлеу, кеңсе               Сот
тауарларын алу,            әкімшілігі
аудандық және              жөніндегі
облыстық соттар            комитеті
судьялығына
кандидаттардың
әрқайсысымен
қалааралық
байланысты,
ғимарат пен
жабдықтарды
пайдалану
шығындарын төлеу.
Конкурстық негiзде
судьялық бос
орындарға
кандидаттарды
таңдауды жүзеге
асыру және
қажеттігiне қарай
басқа да кадрлық
мәселелердi шешу.
Басылымдар арқылы
3778 шаршы метрлiк
көлемде бос орындар
туралы ақпарат
беру. 1 -
аудармашының, 1 -
бейнетаспа түсiру
операторының, 1 -
хатшының, 1 -
курьердiң, 1 -
мұрағатшының, 1 -
қызмет бөлмесiн
жиыстырушының, 1 -
компьютерлiк және
ұйымдық iс
техникасына қызмет
көрсету маманын,
заңды тұлғалар
қызметтерiн, алқа
мәжілiстерiн,
судьяларға
кандидаттардың
емтиханын, конкурстық
комиссиялар өткiзу
бойынша шығындарды
төлеу. Активтер: 15
компьютер, 10 принтер,
2 бейне камерасын,
1 көшiрме аппаратын,
2 құрылымдық кеңсе
жиһазын, 1 монитор,
1 бейне магнитофонын,
15 орындық 1
конференц-жүйесiн, 1
телевизор, 1
тоңазытқыш алу.
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное
заполнение вакантных должностей судей в судах республики, подбор
квалифицированных кадров на должности судей посредством проведения и
организации конкурсов, подготовка резерва на судейские должности.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 апреля 2002 года N 172а
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2002 года N 172
Верховный Суд Республики Казахстан
__________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
034 "Оценка, хранение и реализация имущества,
поступившего в собственность государства по
отдельным основаниям" на 2002 год
1. Стоимость: 32000 тысяч тенге (тридцать два миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 2 статьи 27 главы 2, статьи 29-31, статьи 40, 41, 43-56 главы 3, статья 74 главы 4 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года Z980253_ "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 U000471_ "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; Инструкция о порядке учета, оценки и реализации конфискованного, бесхозяйного имущества, перешедшего по праву наследования к государству, кладов, находок, а также изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, утвержденная приказом Министра финансов Республики Казахстан от 10 октября 1994 года N 250 "а" V940054_ .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства
республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение, координация работы по
обязательному исполнению исполнительных документов.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление работы по своевременному
совершению исполнительных действий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
___________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограмм)  !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
___________________________________________________________________________
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
___________________________________________________________________________
034        Оценка,      Выявление, осмотр, оценка в        Админист-
хранение и   имущества должника;       течение  раторы судов
реализация   организация и проведение  года     в областях,
имущества,   описи и ареста имущества           городах
поступившего должника, перевозка и              Астана и
в собст-     хранение такого имущества;         Алматы
венность     реализация арестованного
государства  имущества; оплата услуг
по отдельным переводчиков,специалистов
основаниям   и других лиц,привлеченных
в установленном порядке к
совершению исполнительных
действий, поступившего
имущества в 2002 году
___________________________________________________________________________

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындалудан күтiлетiн нәтижелер: республика
соттарындағы судьялық бос орындарды уақытымен толтыру, конкурстар
ұйымдастыру және өткiзу арқылы судьялық қызметке бiлiктi кадрларды таңдау,
судьялық қызметке резерв дайындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 23 сәуiрдегi
N 172а қаулысына
2 қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 6 ақпандағы
N 172 қаулысына
5 қосымша
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшiсi
034 "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгіне түскен мүлiктi
бағалау, сақтау және өткiзу" бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 32 000 мың теңге (отыз екi миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтi құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Z980253_ Заңының 2 тарауының 27-бабының 2-тармағы, 29-31-баптары, 3 тараудың 40, 41, 43-56-баптары, 4 тараудың 74-бабы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы "Сот әкiмшiлігінiң жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегі шаралар туралы" N 471 U000471_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1994 жылғы 10 қазандағы N 250 "а" бұйрығымен бекiтiлген тәркiленген, иесiз мүлiктердi, мұрагерлiк құқығымен мемлекетке аударылған қазыналарды, олжаларды, сонымен қатар қымбат металдар мен қымбат тастардан жасалған бұйымдарды есепке алу, бағалау және өткiзу туралы Ереже.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық
бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: атқарушылық құжаттардың мiндеттi
түрде орындалуы бойынша жұмыстарды қамтамасыз ету және үйлестiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: атқарушылық iс-әрекеттердi
жүргiзу жұмыстарын жүзеге асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағдар.!Кiшi !Бағдарламалардың !Бағдарламаны (кiшi!Iске   !Жауаптылар
!лама   !бағд.!(кiшi бағдарла.  !бағдарламаны) iске!асыру  !орындаушылар
!коды   !коды !малардың) атауы  !асыру шаралары    !мерзiмi!
---------------------------------------------------------------------------
1    034         Жекелеген негіздер Борышкердiң мүлкiн  Жыл    Облыстар.
бойынша мемлекет   табу, қарау,        ішінде дағы, Астана
меншiгiне келiп    бағалау; Борышкер.         және Алматы
түскен мүлiктердi  дiң мүлкiне тиым           қалаларының
бағалау, сақтау    салу, тiзбесiн             сот
және өткiзу        жүргiзудi және сол         әкiмшiлерi
мүлiкті тасымалдауды
және сақтауды
ұйымдастыру;
тәркiленген мүлiкті
өткiзу; 2002 жылы
түскен мүлiктерге
атқарушылық
әрекеттер жасау
барысында қалыптасқан
тәртiп бойынша
аудармашыларға,
мамандарға және
басқа да жұмылдырыл.
ған адамдарға төлем
төлеу
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: пополнение
доходной части республиканского бюджета средствами от реализации
конфискованного имущества, обеспечение исполнения судебных решений.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 апреля 2002 года N 172а
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2002 года N 172
Верховный Суд Республики Казахстан
__________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
201 "Материально-техническое и иное обеспечение
органов судебной системы" на 2002 год
1. Стоимость: 590000 тысяч тенге (пятьсот девяносто миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 47, 56 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года Z000132_ "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года Z980253_ "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; Закон Республики Казахстан от 16 июля 1997 года Z970163_ "О государственных закупках"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 U000440_ "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 U000471_ "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: материально-техническое и иное
обеспечение органов судебной системы для достижения максимально
эффективного выполнения возложенных на них функций.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение деятельности органов
судебной системы необходимой специализированной и офисной мебелью,
металлическими шкафами (сейфами), проведение капитального ремонта зданий в
целях создания условий судам по качественному отправлению правосудия.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
___________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
___________________________________________________________________________
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
___________________________________________________________________________
201         Материально-  Приобретение: мебели для В        Комитет по
техническое   залов судебного заседа-  течение  судебному
и иное        ния в количестве 333     года     администри-
обеспечение   комплекта (стол для               рованию при
органов       судей, стол для предста-          Верховном
судебной      вителей обвинения, стол           Суде
системы       для представителей защи-          Республики
ты, стол секретаря                Казахстан,
судебного заседания,              Администра-
областей, трибуна для             торы судов
выступления, скамьи               областей,
посетителей - из расчета          г.г.Алматы,
в комплекте 8 для рай-            Астаны
судов и 15 для облсудов);
офисной мебели в коли-
честве 1231 комплектов
(стол рабочий, стол
компьютерный с угловым
соединением, стол
приставной совещательный,
тумба мобильная, шкаф
для бумаг, шкаф для
одежды); металлических
шкафов (сейфов) в коли-
честве 750 штук;
Капитальный ремонт в
96-ти зданиях,помещениях:
Акмолинской, Алматинской,
Восточно-Казахстанской,
Карагандинской, Западно-
Казахстанской,
Мангистауской,
Кызылординской областях
и г.г. Астана и Алматы
общей площадью

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: тәркiленген
мүлiктердi өткiзуден түскен қаржымен республика бюджетiнiң кiрiс бөлiгiн
толықтыру, сот шешімдерiнiң орындалуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 23 сәуiрдегi
N 172а қаулысына
3 қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 6 ақпандағы
N 172 қаулысына
6 қосымша
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшiсi
201 "Сот жүйесi органдарын материалдық-техникалық
және басқадай да қамтамасыз ету"
бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 590 000 мың теңге (бес жүз тоқсан миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi және судьяларының мәртебесi туралы" Z000132_ Заңының 47, 56 баптары; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шiлдедегi "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Z970163_ Заңы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 1 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" N 440 U000440_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" N 471 U000471_ Жарлығы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сот жүйесi органдарының қызметiн
оларға жүктелген мiндеттердi барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн
материалдық-техникалық және басқадай да қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: сот жүйесi органдарының
қызметiн қажеттi арнайы және кеңселік жиhазбен, темiр шкафтармен
(сейфтермен) қамтамасыз ету, сот әдiлдiгiн сапалы жүзеге асыру мақсатында
ғимараттарға күрделi жөндеу жүргiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кiшi !Бағдарламалардың !Бағдарламаны (кiшi!Iске   !Жауаптылар
!лама   !бағд.!(кiшi бағдарла.  !бағдарламаны) iске!асыру  !орындаушылар
!коды   !коды !малардың) атауы  !асыру шаралары    !мерзiмi!
---------------------------------------------------------------------------
201          Сот жүйесi        Сот мәжіліс         Жыл    Қазақстан
органдарын        залдарына 333      ішінде  Республика.
материалдық-      құрылымдық жиhаз           сының Жоғар.
техникалық және   (судьяларға арналған,      ғы Соты жа.
басқадай да       айыптаушы жақ              нындағы Сот
қамтамасыз ету    өкілiне арналған,          әкімшілігі
сот мәжілiсi               жөніндегі
хатшысының столы,          комитеті,
сөйлеушілерге              облыстарда.
арналған мiнбе,            ғы, Астана
аудандық соттарға          және Алматы
8 адамға және              қалаларының
облыстық соттарда          сот
15 адамға арналған         әкімшілері
құрылым есебiнен -
келушілерге
арналған орындықтар);
1231 құрылым кеңсе
жиhазы (жұмыс столы,
бұрыштық қосымшасы
бар компьютерге
арналған стол,
кеңесу столы,
қорапты тумба,
қағаз шкафы, киiм
шкафы); 750 дана
темiр шкафтар
(сейфтер) сатып алу;
96 ғимараттар мен
үй-жайларға күрделi
жөндеу жасау: Ақмола,
Алматы, Шығыс
Қазақстан, Қарағанды,
Батыс Қазақстан,
Маңғыстау, Қызылорда
облыстары және
Астана және Алматы
қалалары жалпы көлемi

92 477,2 кв.м.
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выделенные
бюджетные средства позволят решить вопросы по частичному оснащению судов
мебелью, обеспечить металлическими шкафами (сейфами), привести в
надлежащий вид здания и помещения областных и районных судов, создать
нормальные условия для работников судов.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 апреля 2002 года N 172а
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2002 года N 172
Верховный Суд Республики Казахстан
__________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
600 "Создание единой автоматизированной информационно-
аналитической системы органов судебной системы
Республики Казахстан" на 2002 год
1. Стоимость: 150000 тысяч тенге (сто пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 4 статьи 25, статья 56 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года Z000132_ "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года Z980253_ "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; Закон Республики Казахстан от 16 июля 1997 года Z970163_ "О государственных закупках"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 U000440_ "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 U000471_ "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства
республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: информатизация работы судов и органов
судебной системы, уполномоченных на их организацию и
материально-техническое обеспечение.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение судов и органов судебной
системы компьютерной и оргтехникой.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
__________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
___________________________________________________________________________
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
___________________________________________________________________________
600         Создание     Приобретение компьютеров  В        Комитет по
единой       в количестве 1100 единиц, течение  судебному
автоматизи-  принтеров в количестве    года     администри-
рованной     500 единиц, в том числе            рованию при
информацион- Администратору судов               Верховном
но-аналити-  Акмолинской области 63             Суде
ческой       компьютера, 28 принтеров;          Республики

92 477,2 шаршы метр.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бөлiнген
бюджеттiк қаражат соттарды жартылай жиhазбен, темiр шкафтармен
(сейфтермен) жабдықтау мәселелерiн, облыстық және аудандық соттардың
ғимараттарын және үй-жайларына тиiстi сыртқы көрiнiс беруге, соттар
қызметкерлерiнiң жұмыс iстеулерiне тиiстi жағдай жасау мәселелерiн шешуге
мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 23 сәуiрдегi
N 172а қаулысына
4 қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 6 ақпандағы
N 172 қаулысына
7 қосымша
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшiсi
600 "Сот жүйесi органдарының автоматтандырылған бiркелкi
ақпараттық-талдау жүйесiн құру" бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 50 000 мың теңге (жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi және судьяларының мәртебесi туралы" N 132-ІІ ҚР Z000132_ Конституциялық Заңының 25-бабының 4-тармағы, 56-бабы; Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 мамырдағы "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Z980253_ Заңының 88-бабы; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шiлдедегі "Мемлекеттiк сатып алу туралы" N 163 Z970163_ Заңы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөніндегі шаралар туралы" N 440 U000440_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" N 471 U000471_ Жарлығы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық
бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: соттар мен сот жүйесiнiң
органдарының ұйымдастыру және материалдық-техникалық қамтамасыз етуге
уәкiлеттi органдарының жұмыстарын ақпараттау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: соттарды және сот жүйесi
органдарын компьютерлiк және ұйымдастыру iс техникаларымен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кiшi !Бағдарламалардың !Бағдарламаны (кiшi!Iске   !Жауаптылар
!лама   !бағд.!(кiшi бағдарла.  !бағдарламаны) iске!асыру  !орындаушылар
!коды   !коды !малардың) атауы  !асыру шаралары    !мерзiмi!
---------------------------------------------------------------------------
600         Сот жүйесi        1100 дана компьютер,  Жыл   Қазақстан
органдарының      500 дана принтер     ішінде Республикасы
бiркелкi автомат. сатып алу, соның            Жоғарғы
тандырылған       ішінде: Ақмола              Сотының
ақпараттық-талдау облысы сот әкiмшi.          жанындағы
жүйесiн құру      сiне 63 компьютер,          Сот
28 принтер; Ақтөбе          әкімшілігі

системы      Актюбинской области 55-25;         Казахстан
органов      Алматинской области 83-38;
судебной     Атырауской области 37-17;
системы      Восточно-Казахстанской
области 128-55;
Жамбылской области 57-26;
Западно-Казахстанской
области 47-21;
Карагандинской области
125-56; Кызылординской
области 35-16;
Костанайской области
79-36; Мангистауской
области 34-15;
Павлодарской области
64-29; Северо-
Казахстанской области
62-28; Южно-Казахстанской
области 75-34; г.Алматы
108-49; г.Астаны 38-17;
Комитету по судебному
администрированию 10-10.
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выделенные бюджетные средства позволят создать базу для поэтапной компьютеризации органов судебной системы, что будет способствовать своевременному и качественному рассмотрению дел. Компьютеризация органов судебной системы должна послужить созданию оптимальных условий для удовлетворения потребностей судов и органов судебной системы в информации и новых технологиях сбора, обработки и представления данных, что положительно отразится на укреплении самостоятельности судебной власти и независимости судей, повышения эффективности их деятельности.
(Специалисты: Абрамова Т.М.,
Мартина Н.А.)

облысына 55 - 25;           жөніндегі
Алматы облысына 83          комитеті
- 38; Атырау
облысына 37 - 17;
Шығыс Қазақстан
облысына 128 - 55;
Жамбыл облысына
57 - 26; Батыс
Қазақстан облысына
47 - 21; Қарағанды
облысына 125 - 16;
Қостанай облысына
79 - 36; Маңғыстау
облысына 34 - 15;
Павлодар облысына
64 - 29; Солтүстік
Қазақстан облысына
62 - 28; Оңтүстік
Қазақстан облысына
75 - 34; Алматы
қаласына 108 - 49;
Астана қаласына
38 - 17; Сот
әкiмшiлігі жөнiндегі
комитетке 10 - 10.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Бөлiнген
бюджеттiк қаржы сот жүйесi органдарын сатылап компьютерлендiруге база
жасауға мүмкiндiк бередi, ол iстердi мерзiмiнде және сапалы қарауға ықпал
етедi. Соттарды және сот жүйесi органдарын компьютерлендiру ақпараттар
беруге, оларды жинақтаудағы жаңа технологияларға және ақпараттарға
мұқтаждықты қанағаттандыру үшiн тиiмдi жағдай жасауы керек, ал ол сот
билiгінiң дербестігі мен судьялардың тәуелсiздiгiн нығайтуға, олардың
қызметтерiнiң тиiмдiлiгін арттыруға өз ықпалын тигiзедi.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.