О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2002 года N 172
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 октября 2002 года N 172б.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2002 года N 172 P020172_ "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Верховного Суда Республики Казахстан на 2002 год" следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1 цифры "1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7" заменить цифрами "1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8";
2) в приложении 6 к указанному постановлению:
в пункте 5 после слова "(сейфами)," дополнить словами "ризографами, копировальными аппаратами, мини-АТС,";
в таблице пункта 6 графу 5 "Мероприятия по реализации программ (подпрограмм)" изложить в следующей редакции:
"Приобретение: мебели для залов судебного заседания в количестве 474 комплектов (стол для судей, стол для представителей обвинения, стол для представителей защиты, стол секретаря судебного заседания, трибуна для выступления, скамьи посетителей - из расчета в комплекте 8 для райсудов и 15 для облсудов); офисной мебели в количестве 2686 комплектов (для судей - стол рабочий, стол компьютерный с угловым соединением, стол приставной совещательный, тумба мобильная, шкаф для бумаг, шкаф для одежды; - для канцелярии 4 стола письменных, шкаф для бумаг, шкаф открытый, шкаф для одежды); металлических шкафов (сейфов) в количестве 813 штук; ризографов (минитипографий) в количестве 15 штук; копировальных аппаратов в количестве 256 штук; мини-АТС в количестве 2 штук; капитальный ремонт в 96-ти зданиях, помещениях: Акмолинской, Алматинской, Восточно- Казахстанской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Мангистауской, Кызылординской областях и гг. Астана и Алматы общей площадью 92 477,2 кв. м.";
в пункте 7 после слова "(сейфами)," дополнить словами "ризографами, копировальными аппаратами, мини-АТС,";
3) в приложении 7 к указанному постановлению:
в таблице пункта 6 графу 5 "Мероприятия по реализации программ (подпрограмм)" изложить в следующей редакции:
"Приобретение компьютеров в количестве 1306 единиц, принтеров в количестве 656 единиц, в том числе Администратору судов Акмолинской области 74 компьютера, 34 принтера; Актюбинской области 65-30; Алматинской области 98-45; Атырауской области 44-20; Восточно-Казахстанской области 151-70; Жамбылской области 67-31; Западно-Казахстанской области 56-26; Карагандинской области 148-91; Кызылординской области 41-19; Костанайской области 94-43; Мангистауской области 40-19; Павлодарской области 75-35; Северо-Казахстанской области 73-33; Южно-Казахстанской области 88-41; г. Алматы 128-79; г. Астана 44-20; Комитету по судебному администрированию 20-20.";

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 6 ақпандағы N 172 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 10 қазан N 172б
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 6 ақпандағы N 172 P020172_ қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1-тармақтағы "1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7" деген сандар "1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8" деген сандармен ауыстырылсын;
2) көрсетiлген қаулыға 6-қосымшада:
5-тармақтағы "(сейфтермен)" деген сөзден кейiн "ризографтармен, көшiрме аппараттарымен, шағын АТС-тармен" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақтың кестесiндегi "Бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) iске асыру шаралары" деген 5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Сот мәжiлiсi залдарына 474 құрылымдық жиhаз (судьяларға арналған стол, айыптаушы жақ өкiлдерiне арналған стол, қорғаушы жақ өкiлдерiне арналған стол, сот мәжiлiсi хатшысының столы, сөйлеушiлерге арналған мiнбе, аудандық соттарға 8 адамға және облыстық соттарға 15 адамға арналған құрылым есебiнен - келушiлерге арналған орындықтар); 2686 құрылым кеңсе жиhазы (судьялар үшiн - жұмыс столы, бұрыштық қосымшасы бар компьютерге арналған стол, қосымша кеңесу столы, қорапты тумба, қағаз шкафы, киiм шкафы; - кеңсе үшiн 4 жазу столы, қағаз шкафы, ашық шкаф, киiм шкафы); 813 дана темiр шкафтар (сейфтер); 15 дана ризографтар (шағын типографиялар); 256 дана көшiрме аппараттарын; 2 дана шағын АТС сатып алу; 96 ғимараттар мен үй-жайларға күрделi жөндеу жасау: Ақмола, Алматы, Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Маңғыстау, Қызылорда облыстары және Астана мен Алматы қалалары жалпы көлемi 92 477,2 шаршы метр.";
7-тармақта "(сейфтермен)" деген сөзден кейiн "ризографтармен, көшiрме
аппараттарымен, шағын АТС-тармен" деген сөздермен толықтырылсын;
3) көрсетiлген қаулыға 7-қосымшада:
6-тармақтың кестесiндегi "Бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) iске асыру
шаралары" деген 5-баған мынадай редакцияда жазылсын: "1306 дана компьютер,
656 дана принтер сатып алу, соның iшiнде Ақмола облысының сот әкiмшiсiне
74 компьютер, 34 принтер; Ақтөбе облысына 65-30; Алматы облысына 98-45;
Атырау облысына 44-20; Шығыс Қазақстан облысына 151-70; Жамбыл облысына
67-31; Батыс Қазақстан облысына 56-26; Қарағанды облысына 148-91;
Қызылорда облысына 41-19; Қостанай облысына 94-43; Маңғыстау облысына
40-19; Павлодар облысына 75-35; Солтүстiк Қазақстан облысына 73-33;
Оңтүстiк Қазақстан облысына 88-41; Алматы қаласына 128-79; Астана қаласына
44-20; Сот әкiмшiлiгі жөнiндегi комитетке 20-20.";

4) дополнить приложением 8 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 октября 2002 года N 172б
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2002 года N 172
Верховный Суд Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 500
"Сопровождение единой автоматизированной информационно-
аналитической системы органов судебной системы
Республики Казахстан"
на 2002 год
1. Стоимость:            15000,0 тысяч тенге (пятнадцать миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая   пункт 4 статьи 25, статья 56 Конституционного
основа бюджетной      Закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 го-
программы             да
Z000132_
"О судебной системе и статусе судей";
статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня
1998 года
Z980253_
"Об исполнительном производстве
и статусе судебных исполнителей"; Закон Республики
Казахстан от 16 мая 2002 года
Z020321_
"О
государственных закупках"; Указ Президента
Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года
N 440
U000440_
"О мерах по усилению независимости
судебной системы Республики Казахстан"; Указ
Президента Республики Казахстан от 12 октября
2000 года N 471
U000471_
"О мерах по обеспечению
функционирования новой системы судебного
администрирования"
3. Источник
финансирования        средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной        обеспечение работоспособности и развития единой
программы             автоматизированной информационно-аналитической
системы органов судебной системы Республики
Казахстан и ее составных частей с использованием
новых технологий в целях обеспечения отправления
правосудия и исполнения судебных решений
5. Задачи бюджетной      повышение качества сбора и оформления судебных
программы:            документов, поддержание Единой базы данных
судебных решений Республики Казахстан, повышение
качества быстрого доступа судей и сотрудников
аппарата судов к большому объему актуальной и
точной информации по действующему
законодательству и правоприменительной практике,
сопровождение задач документооборота и
делопроизводства, информационного взаимодействия
судов с Верховным Судом Республики Казахстан,
Комитетом по судебному администрированию и
другими органами государственной власти
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N ! Код  !  Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответст-
!прог- !подпро-!  программ  !  программ (подпрограмм) !реали- !венные
!раммы !граммы !(подпрог-   !                         !зации  !исполни-
!      !       !рамм)       !                         !       !тели
___________________________________________________________________________

4) осы қаулының қосымшасына сәйкес 8-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 10 қазандағы N 172б
қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 06 ақпандағы N 172
қаулысына 8-қосымша
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған 500-ші "Қазақстан Республикасының сот жүйесi
органдарын бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау
жүйесiмен қамту" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 15000 мың теңге (он бес миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" Конституциялық Z000132_ заңының 25-бабы; 56-бабының 4-тармағы; Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Z980253_ Заңының 88-бабы; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы "Мемлекеттiк сатып алулар туралы" Z020321_ Заңы Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 1 қыркүйектегi N 440 U000440_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сот әкiмшілігінің жаңа жүйесiнің жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 U000471_ Жарлығы.
3. Қаржыландыру көзі: республикалық бюджеттің қаржысы.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: сот төрелiгiн жүзеге асыруды және сот шешімдерiнiң орындалуын қамтамасыз ету мақсатында жаңа технологияларды пайдалана отырып Қазақстан Республикасының сот жүйесi органдары мен оның құрамдас бөлiмдерiнiң жұмыс iстеу қабiлетiн қамтамасыз ету және бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесiн дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: сот құжаттарын жинау мен ресiмдеудiң сапасын арттыру, Қазақстан Республикасы сот шешімдерінің Бiрыңғай мәліметтер базасын қолдау, судьялар мен аппарат қызметкерлерiнiң қолданыстағы заңнама мен құқық қолдану практикасы бойынша көкейкесті әрі
дәл ақпараттың ауқымды көлеміне жедел қол жеткізу сапасын арттыру, құжат
айналымын және iс жүргiзудi, соттардың Қазақстан Республикасының Жоғарғы
Сотымен, Сот әкiмшілiгi жөнiндегi комитетпен және басқа да мемлекеттiк
билiк органдарымен өзара ақпараттық iс-қимылы жөнiндегi мiндеттердi қамту.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағдар.!Кiшi бағдар.! Бағдарламалардың !Бағдарламаларды!Iске   !Жауапты
!ламаның!ламаның коды! (кiшi бағдарлама.!(кіші бағдарла.!асыру  !орын.
!коды   !            ! лардың) атауы    !маларды) iске  !мерзім.!даушы.
!       !            !                  !асыру жөніндегi!дері   !лар
!       !            !                  !шаралар        !       !
---------------------------------------------------------------------------

1 !  2   !   3   !     4      !            5            !   6   !   7
---------------------------------------------------------------------------
500           Сопровождение 1. Сопровождение Единой   В те-  Верховный
Единой        базы данных судебных      чение  Суд Рес-
автоматизи-   решений Республики        2002   публики
рованной ин-  Казахстан:                года   Казахстан
формационно-  - обработка и вклю-
аналитической  чение решений
системы       Верховного Суда,
органов       областных судов и
судебной      экономических судов
системы       за 2002 год
Республики    (30 000 решений);
Казахстан     - подключение Интернет-
версии Единой базы
данных судебных решений
Республики Казахстан и
размещение ее на сайте
Верховного Суда;
- оплата услуг по
обеспечению связи
центральной Базы данных
судебных решений
в Верховном Суде с
областными и экономи-
ческими судами
посредством
коммутируемого доступа
(обеспечение связи в
22 судах);
- обучение специалистов
в областных и
экономических судах
навыкам работы с Единой
базой данных судебных
решений Республики
Казахстан (34 человек
14 дней);
- сопровождение
программного обеспечения
по формированию
статистических отчетов.
Количество пользователей -
50 человек.
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты       Выделенные бюджетные средства позволят
бюджетной программы        обеспечить сбор и обработку судебных решений,
сопровождение Единой базы данных судебных
решений, доступ судов к Единой базе данных
судебных решений и решить вопросы
качественного и точного ведения судебной
статистики, информационное взаимодействия
судов с Верховным Судом Республики
Казахстан, Комитетом по судебному
администрированию и другими органами
государственной власти.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Пучкова О.Я.)

1 !   2   !      3     !         4        !       5       !   6   !   7
---------------------------------------------------------------------------
500                Қазақстан         1. Қазақстан    2002 жыл Қазақ.
Республикасының   Республикасы сот   бойы  стан
сот жүйесi        шешiмдерiнiң             Респуб.
органдарын        Бiрыңғай                 ликасы.
бiрыңғай          мәлiметтер               ның Жо.
автоматтандырыл.  базасымен қамту:         ғарғы
ған ақпараттық-   - Жоғарғы Соттың,        Соты
талдау            облыстық
жүйесiмен қамту   соттардың және
экономикалық
соттардың 2002
жылғы шешiмдерiн
(30 000 шешiм)
өңдеу және енгiзу;
- Қазақстан
Республикасы сот
шешімдерiнiң
Бiрыңғай мәлiмет.
тер базасының
Интернет версиясын
қосу және оны
Жоғарғы Соттың
сайтына орналастыру;
- сот шешiмдерiнiң
Бiрыңғай орталық
мәлiметтер базасының
бiрiктiру арқылы
облыстық және
экономикалық
соттармен iске
асырылатын
байланысын (22
соттағы
байланысты
қамтамасыз ету)
қамтамасыз ету
жөнiндегi қызметке
ақы төлеу;
- облыстық және
экономикалық
соттардың
мамандарына
Қазақстан
Республикасы сот
шешімдерiнiң
Бiрыңғай
мәлiметтер
базасымен жұмыс
iстеу дағдысын
үйрету (34 адам
14 күн);
- статистикалық
есептердi құруды
бағдарламалық
қамтамасыз ету.
Пайдаланушылардың
саны 30 адам.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтілетін нәтижелер: Бөлiнген
бюджеттiк қаржылар сот шешiмдерiн жинауды және өңдеудi, сот шешiмдерi
мәлiметтерiнiң Бiрыңғай базасымен қамтуды, соттардың сот шешімдерi
мәлiметтерiнiң Бiрыңғай базасына қол жеткiзуiн және сот статистикасын
сапалы әрi дәл жүргiзудi, соттардың Қазақстан Республикасының Жоғарғы
Сотымен, Сот әкiмшiлiгi жөнiндегi комитетпен және басқа да мемлекеттiк
билiк органдарымен ақпараттық iс-қимылын қамтамасыз етуге мүмкiндік береді.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.