Об утверждении Плана мероприятий на 2003-2005 годы (I этап) по реализации Государственной программы освоения казахстанского сектора Каспийского моря
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2003 года N 843
В целях реализации Указа см.U101105 Президента Республики Казахстан от 16 мая 2003 года N 1095 "О Государственной программе освоения казахстанского сектора Каспийского моря" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2003-2005 годы (I этап) по реализации Государственной программы освоения казахстанского сектора Каспийского моря (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам и заинтересованным организациям (по согласованию) принять конкретные меры по реализации Плана.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Плана два раза в год к 25 января и 25 июля каждого года.
4. Контроль по обеспечению выполнения Плана возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа 2003 г. N 843
План мероприятий
на 2003-2005 годы (I этап) по реализации
Государственной программы освоения казахстанского
сектора Каспийского моря <*>
Сноска. В План внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 августа 2004 г. N 848 .
____________________________________________________________________
N !  Мероприятия   ! Форма    !Ответствен-!Срок  !Предпола-!Источ-
!                !завершения!ные за     !испол-!гаемые   !ники
!                !          !исполнение !нения !расходы  !финан-
!                !          !           !      !(тыс.    !сиро-
!                !          !           !      !тенге)   !вания
--------------------------------------------------------------------
1 !        2       !     3    !     4     !   5  !    6    !   7
--------------------------------------------------------------------
Создание и совершенствование правовой базы
1  Разработать       Проект     МЭМР,      Сен-    Финанси-   -
проект Закона     Закона     ЗАО "НК    тябрь   рование
"О Соглашении о   Республики "КазМунай- 2003 г. не тре-
разделе продук-   Казахстан  Газ" (по           буется
ции при проведе-             согласова-
нии операций по              нию)
недропользова-
нию на Каспийс-
ком море",
предусматриваю-
щий:
- безусловность
операторства ЗАО
"НК "Казмунайгаз"
в нефтегазовых
проектах;
- долю ЗАО "НК
"КазМунайГаз" в
проектах в раз-
мере не менее
50%;
- обязательное
приобретение
товарно-мате-
риальных ценнос-
тей производимых
в РК;
- выполнение
подрядных работ
казахстанскими
подрядчиками
2  Разработать       Проект     МООС, МЗ,  Ноябрь  Финанси-   -
проект Закона,    Закона     МСХ, МЭМР, 2005 г. рование
предусматривающий Республики МОН                не тре-
экологические     Казахстан                     буется
требования к
предприятиям,
осуществляющим
деятельность на
казахстанском
секторе Каспий-
ского моря,
санитарно-
гигиенические
условия труда и
здоровья работ-
ников, занятых
в морских опера-
циях, а также
нормативы раз-
мера вреда,
причиняемого
среде обитания
животного мира
морскими нефтя-
ными операциями
3  Разработать       Проект     МЭБП, МФ,  Сен-    Финанси-   -
проект Закона о   Закона     МЭМР       тябрь   рование
внесении измене-  Республики            2003 г. не тре-
ний и дополнений  Казахстан                     буется
в Кодекс Респуб-
лики Казахстан
"О налогах и
других обяза-
тельных платежах
в бюджет" в части
налогообложения
недропользовате-
лей
4  Внести изменения  Проект     МЭМР, АЧС, де-    Финанси-   -
и дополнения в    постанов-  МТК, МООС, кабрь  рование
постановление     ления      МЗ, МФ,    2004 г. не тре-
Правительства РК  Правитель- акимат             буется
от 6 мая 2000 г.  ства       Мангистау-
N 676 "Об утверж- Республики ской
дении Националь-  Казахстан  области
ного плана по
предупреждению    Проекты
нефтяных разли-   норматив-
вов и реагирова-  ных пра-
нию на них в море вовых актов
и внутренних
водоемах Респуб-
лики Казахстан"
в части приведе-
ния в соответст-
вие с действующим
законодательством,
и разработать
соответствующие
нормативные пра-
вовые акты для
реализации поло-
жений указанного
национального
плана
5  Внести изменения  Проект     МИТ, АЧС,  Октябрь Финанси-   -
и дополнения в    постанов-  МЭМР       2004 г. рование
постановление     ления                         не тре-
Правительства     Правитель-                    буется
РК N 1787         ства

2003-2005 жылдардағы кезеңде Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторын игерудің мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын (I саты) бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 тамыздағы N 843 қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторын игерудiң мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 16 мамырдағы N 1095 Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді: Қараңыз.U101105
1. Қоса берiлiп отырған 2003-2005 жылдардағы кезеңде Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторын игерудiң мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (І саты) (бұдан әрi - Жоспар) бекітiлсiн.
2. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар, өзге де мемлекеттiк органдар мен мүдделi ұйымдар (келiсім бойынша) Жоспарды iске асыру жөнiнде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi жылына екi рет әр жылдың 25 қаңтары мен 25 шiлдесiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынып отырсын.
4. Жоспардың орындалуын қамтамасыз ету жөнiндегi бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 21 тамыздағы N 843
қаулысымен бекiтiлген
2003-2005 жылдардағы кезеңде Каспий теңiзiнің
қазақстандық секторын игерудiң мемлекеттiк
бағдарламасын iске асыру жөнiндегi
iс-шаралар жоспары (І-саты)
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004 жылғы 12 тамыздағы N 848  қаулысымен .
___________________________________________________________________
N |  Iс-шаралар   |Аяқталу |Орындалуына|Орындалу|Болжанған|Қаржы.
|               |нысаны  |жауаптылар |мерзiмi |шығыстар |ландыру
|               |        |           |        |  (мың   |көздері
|               |        |           |        |  теңге) |
___________________________________________________________________
1 |       2       |    3   |     4     |   5    |     6   |   7
___________________________________________________________________
Құқықтық базаны жасау мен жетiлдiру
1   - Мұнай-газ    Қазақстан ЭМРМ,        2003 ж., Қаржылан.   -
жобаларындағы  Республи. "ҚазМұнай.   қыркүйек дыру
"ҚазМұнайГаз"  касы За.  Газ" ҰK"              талап
ҰK" ЖАҚ опера. ңының     ЖАҚ (келiсiм          етілмейді
торлығының     жобасы    бойынша)
сөзсiздiгiн;
- "ҚазМұнайГаз"
ҰК" ЖАҚ-ның
жобалардағы
үлес мөлшерi
50% дан кем
болмауын;
- Қазақстан
Республикасында
өндiрiлетiн
тауарлық-
материалдық
құндылықтарды
мiндеттi түрде
алуды;
- қазақстандық
мердiгерлердiң
мердiгерлiк
жұмыстарды
атқаратындығын
көздейтiн
"Каспий теңi.
зiнде жер
қойнауын пай.
далану жөнiн.
дегi операция.
лар жүргiзу
кезiнде өнiмдi
бөлу жөнiндегi
келiсiм туралы"
Заң жобасын
әзiрлеу.
2   Каспий теңiзi. Қазақстан ҚОҚМ, ДСМ,   2004 ж., Қаржылан.   -
нiң қазақстан. Республи. АШМ, ЭМРМ,   қараша   дыру
дық секторында касы За.     БҒМ                талап
жұмыс iстеп    ңының                           етілмейді
жатқан кәсiпо. жобасы
рындарға қойы.
латын экология.
лық талаптарды,
теңiз операция.
ларында жұмыс
iстейтiн жұмыс.
керлердiң еңбе.
гi мен денсау.
лығының сани.
тарлық-гигиена.
лық жағдайларын
көздейтiн Заң.
ның жобасын,
сондай-ақ теңiз
мұнай операция.
ларының жану.
арлар әлемiн
мекендеу орта.
сына келтiретiн
зияны мөлшер.
iнiң норматив.
терiн әзiрлеу.
3   "Салықтар мен  Қазақстан ЭБЖМ, ҚМ,    2003 ж., Қаржы.      -
бюджетке басқа Республи. ЭМРМ         қыркүйек ландыру
да мiндеттi    касы                            талап
төлемдер тура. Заңының                         етілмейді
лы" Қазақстан  жобасы
Республикасының
Кодексiне жер
қойнауын пай.
даланушыларға
салық салу
бөлiгiне де
өзгерiстер мен
толықтырулар
енгiзу туралы
Заң жобасын
әзiрлеу.
4   "Теңiзде және  Қазақстан  ЭМРМ, ТЖА,  2004 ж., Қаржы.      -
Қазақстан Рес. Республи.  ККМ, ҚОҚМ, желтоқсан ландыру
публикасының   касының    ДСМ, ҚарМ,           талап
iшкi су айдын. Үкіметі    Маңғыстау            етілмейді
дарында мұнай. қаулысының облысының
дың төгiлуiн   жобасы     әкімдігі
алдын алу және
оған ден қою   Норматив.
жөнiндегi ұлт. тік
тық жоспарды   құқықтық
бекiту туралы" кесімдер.
Қазақстан Рес. дің
публикасы Үкi. жобалары
метiнiң 2000
жылғы 6 мамыр.
дағы N 676
қаулысына
қолданыстағы
заңнамамен
сәйкес келтiру
бөлiгiнде
өзгерiстер мен
толықтырулар
енгiзу және
аталған ұлттық
жоспар ереже.
лерiн iске асыру
үшiн тиiстi
нормативтiк
құқықтық кесiм.
дер әзiрлеу.
5   "Қазақстан      Қазақстан ИСМ, ТЖА,   2004 ж., Қаржы.      -
Республикасын.  Республи.   ЭМРМ      қазан    ландыру
дағы өнiмнiң    касының                        талап
сәйкестілігiн   Үкіметі                        етілмейді
бақылау туралы" қаулысы.
ҚР Үкiметiнiң   ның

36  Создать регио-    Отчет в    МООС,      декабрь В 2004г.-  Рес-
нальную систему   Правитель- ЗАО "НК    ежегод- 335194,    публи-
экомониторинга    ство Рес-  "КазМунай- но      в 2005г.-  кан-
и прогнозирования публики    Газ"               ежегодные  ский
Казахстан                     объемы     бюджет
будут
уточняться
при формиро-
вании респу-
бликанского
бюджета на
соответству-
ющий финан-
совый год
Обеспечение предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций
37  Внести предло-    Предложе-  АЧС        Февраль Финанси-   -
жение по увели-   ния в                 2004г.  рование
чению на 14 еди-  Правитель-                    не тре-
ниц штатной чис-  ство                          буется
ленности инспек-  Республики
торов Государст-  Казахстан
венного учрежде-
ния "Государст-
венная инспекция
по надзору за
безопасным веде-
нием нефтяных
операций на море
и внутренних
водоемах РК" и
осуществить его
поэтапное техни-
ческое оснащение
38  а) Создать госу-  Проект     АЧС, МТК   декабрь Будут     Рес-
дарственное уч-   постанов-             2003г.  опреде-   публи-
реждение "Специ-  ления                         лены      канс-
ализированный     Правитель-                    Респуб-   кий
морской аварийно- ства Рес-                     ликан-    бюджет
спасательный      публики                       ской
отряд"            казахстан                     бюджет-
ной ко-
миссией
в) Построить      Отчет в    МТК, АЧС,  Ноябрь  Будут     Рес-
специализирован-  Правитель- МИТ, ОАО   2005г.  опреде-   публи-
ные суда          ство Рес-  "НК "Ка-           лены      канс-
"Спасатель"       публики    захстан            Респуб-   кий
Казахстан  инжиниринг"        ликан-    бюджет
(по согла-         ской
сованию)           бюджет-
ной ко-
миссией
Научно-технологическое обеспечение
39  Разработать и     Отчет в    МЭМР, ЗАО  Ноябрь, 2003г.-   Сред-
создать Нацио-    Правитель- "НК "Каз   еже-    300000    ства
нальный банк      ство Рес-  Мунайгаз"  годно   2004г.-   нефтя-
нефтегазовых      публики    (по сог-           1000000   ных
данных            Казахстан  ласованию)         2005г.-   ком-
500000    паний
40  Осуществить       Отчет в    МЭМР, МОН, а)      а) 39000  Сред-
научно-техничес-  Правитель- ЗАО "НК    Ноябрь            ства
кое обеспечение   ство Рес-  "КазМунай- 2003г.            нефтя-
комплексной       публики    Газ" (по                     ных
переработки и     Казахстан  согласова- в)      в) 62000  компа-
использования                нию),      Ноябрь            ний
углеводородного              нефтяные   2004г.
сырья Республики             компании
Казахстан:                   (по согла-
сованию)
а) разработать
научно-техничес-
кие, технологи-
ческие основы и
рекомендации по
созданию науко-
емких технологий,
оборудования и
материалов,
направленных на
переработку
отходов нефте-
добычи;
в) разработать
технологии и
производства,
направленные на
комплексное
использование
попутных продук-
тов при добыче
нефти и газа,
в том числе по
вопросам хране-
ния и утилизации
серы
--------------------------------------------------------------------

36  Экомониторинг  Қазақстан  ҚОҚМ,       жыл      2004 ж.-  Респуб.
пен болжаудың  Республи.  "ҚазМұнай.  сайын,   335194,   ликалық
аймақтық       касының    Газ" ҰК"    желтоқ.  2005 ж.-  бюджет
жүйесiн жасау  Үкіметіне  ЖАҚ         сан      жыл
есеп                            сайынғы
көлем
тиісті
қаржы
жылына
арналған
республикалық
бюджетті
қалыптастыру
кезінде
нақтыланатын
болады
__________________________________________________________________
Төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жоюды қамтамасыз ету
37  "ҚР теңiздегi  Қазақстан     ТЖА      2004 ж., Қаржылан.   -
және iшкi су   Республи.              ақпан    дыру
қоймаларында   касының                         талап
мұнай опера.   Үкіметіне                       етілмейді
цияларын қау.  ұсыныс
iпсiз жүргi.
зудi қадағалау
жөнiндегi мем.
лекеттiк ин.
спекция" Мем.
лекеттiк меке.
месi инспектор.
ларының штат
санын 14 бiр.
лiкке көбейту
жөнiндегi
ұсыныс енгiзу
және оның
техникалық
жарақтандыры.
луын кезең-
кезеңiмен
жүзеге асыру
38  а) "Мамандан.  Қазақстан  ТЖА, ККМ    2005 ж., Республи. Респуб.
дырылған теңiз Республи.              желтоқ.  калық     ликалық
апаты-құтқару  касының                сан      бюджеттік бюджет
тобы" мемле.   Үкіметі                         комиссия
кеттiк мекеме. қаулысы.                        анықтайтын
сiн құру       ның                             болады
жобасы
в) "Құтқарушы" Қазақстан  ККМ, ТЖА,   2005 ж., Республи. Респуб.
маманданды.    Республи.  ИСМ, "Қа.   қараша   калық     ликалық
рылған кеме.   касының    зақстан              бюджеттік бюджет
лерiн жасау    Үкіметіне  Инжиниринг"          комиссия
есеп       ҰK" ААҚ              анықтайтын
(келiсiм             болады
бойынша)
__________________________________________________________________
Fылыми-технологиялық қамтамасыз eту
39  Мұнай-газ      Қазақстан  ЭМРМ, "Қаз.  Қараша, 2003 ж. - Мұнай
деректерiнiң   Республи.  МұнайГаз"    жыл     300 000   компа.
Ұлттық банкiн  касының    ҰК" ЖАҚ      сайын   2004 ж. - нияла.
әзiрлеу және   Үкіметіне  (келiсiм             1 000 000 рының
құру           есеп       бойынша)             2005 ж. - қара.
500 000   жаты
40  Қазақстан Рес. Қазақстан  ЭМРМ, БҒМ,   а) 2003 а) 39 000 Мұнай
публикасының   Республи.  "ҚазМұнай.   ж.,               компа.
көмiрсутегi    касының    Газ" ҰК"     қараша            нияла.
шикiзатын ке.  Үкіметіне  ЖАҚ                            рының
шендi қайта    есеп       (келісім                       қара.
өңдеу мен                 бойынша),                      жаты
пайдаланудың              мұнай        в) 2004 в) 62 000
ғылыми-техни.             компания.    ж.,
калық қамта.              лары         қараша
масыз етiлуiн             (келісім
жүзеге асыру:             бойынша)
а) мұнай
өндiрудiң
қалдықтарын
қайта өңдеуге
бағытталған
ғылымды қажет.
сiнетiн техно.
логиялар, жаб.
дықтар мен
материалдар
жасау жөнiн.
дегi ғылыми-
техникалық,
технологиялық
негiздердi
әзiрлеу;
в) мұнай мен
газды өндiру
кезiнде өнiм.
дерiн кешендi
пайдалануға
бағытталған,
оның iшiнде
күкiрттi сақтау
мен кәдеге
жарату мәселе.
лерi жөнiндегi
технологиялар
мен өндiрiс.
тердi әзiрлеу.
__________________________________________________________________