О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам связи"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2003 года N 1154
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам связи".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам связи
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. "О лицензировании" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 37; N 12, ст. 88; N 14, ст. 93; N 15-16, ст. 109; N 24, ст. 162; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 8-9, ст. 236; 1997 г., N 1-2, ст. 8; N 7, ст. 80; N 11, ст. 144, 149; N 12, ст. 184; N 13-14, ст. 195, 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 14, ст. 201; N 16, ст. 219; N 17-18, ст. 222, 224, 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 452; 1999 г., N 20, ст. 721, 727; N 21, ст. 787; N 22, ст. 791; N 23, ст. 931; N 24, ст. 1066; 2000 г., N 10, ст. 248; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 7; N 8, ст. 52, 54; N 13-14, ст. 173, 176; N 23, ст. 321; N 24, ст. 338; 2002 г., N 2, ст. 17; N 15, ст. 151; N 19-20, ст. 165; 2003 г., N 1-2, ст. 2; N 4, ст. 25; N 6, ст. 34; N 10, ст. 50, 51; N 11, ст. 69):
подпункт 5) статьи 9 изложить в следующей редакции:
"5) производство и предоставление услуг в области связи, по организации телевизионного и (или) радиовещания, проектирование, строительство общереспубликанских магистральных, международных линий связи, техническая эксплуатация сетей и линий связи;";
в статье 15:
дополнить частью четвертой следующего содержания:
"Лицензии на предпринимательскую деятельность по оказанию услуг с использованием национальных ресурсов в области связи могут выдаваться на конкурсной основе.".
2. В Закон Республики Казахстан от 16 апреля 1997 г. "О жилищных отношениях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 8, ст. 84; 1999 г., N 13, ст. 431; N 23, ст. 921; 2001 г., N 15-16, ст. 228; 2002 г., N 6, ст. 71; 2003 г., N 11, ст. 67):
в главе 12:
в заголовке слова "и коммунальных услуг" заменить словами ", коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к местной сети телекоммуникаций";
в статье 97:
в заголовке слова "и за коммунальные услуги" заменить словами ", за коммунальные услуги и услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к местной сети телекоммуникаций";
в части второй пункта 2 слова "и потребления коммунальных услуг" заменить словами ", потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к местной сети телекоммуникаций".

"Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне байланыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 қарашадағы N 1154 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне байланыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлеріне байланыс мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, бап. 37; N 12, бап. 88; N 14, бап. 93;  N 15-16, бап. 109; N 24, бап. 162; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 ж., N 8-9, бап. 236; 1997 ж., N 1-2, бап. 8; N 7, бап. 80; N 11, бап. 144, 149; N 12, бап. 184; N 13-14, бап. 195, 205; N 22, бап. 333; 1998 ж., N 14, бап. 201; N 16, бап. 219; N 17-18, бап. 222, 224, 225; N 23, бап. 416; N 24, бап. 452; 1999 ж., N 20, бап. 721, 727; N 21, бап. 787; N 22, бап. 791; N 23, бап. 931; N 24, бап. 1066; 2000 ж., N 10, бап. 248; N 22, бап. 408; 2001 ж., N 1, бап. 7; N 8, бап. 52, 54; N 13-14, бап. 173, 176; N 23, бап. 321; N 24, бап. 338; 2002 ж., N 2, бап. 17; N 15, бап. 151; N 19-20, бап. 165; 2003 ж., N 1-2, бап. 2; N 4, бап. 25; N 6, бап. 34, N 10, бап. 50, 51; N 11, бап. 69):
9-баптың 5 тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) теледидар және (немесе) жалпы республикалық магистральдық, халықаралық байланыс желiлерiнiң құрылысын жобалау, байланыс жолдары мен желiлерiн техникалық пайдалану жөнiндегi, байланыс саласындағы өндiрiс және қызмет көрсетулерiнiң берiлуi;";
15-бап. Келесi мазмұндағы төртiншi бөлiммен толықтырылсын:
"Байланыс саласындағы ұлттық ресурстардың пайдаланылуымен қызмет көрсетулерi жөнiндегi кәсiпкерлiк қызметке қатысты лицензия конкурстық негiзде берiледi.".
2. "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 8, 84-құжат; 1999 ж., N 13, 431-құжат; N 23, 921-құжат; 2001 ж., N 15-16, 228-құжат; 2002 ж., N 6, 71-құжат; 2003 ж., N 11, 67-құжат):
12 тарауда:
тақырыбындағы "және коммуналдық қызметтерге" деген сөздер ", коммуналдық қызметтерге және жергiлiктi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемдi ұлғайту бөлiгiнде байланыс қызметтерiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
97-бапта:
тақырыбындағы "және коммуналдық қызметтерге" деген сөздер ", коммуналдық қызметтерге және жергiлiктi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемдi ұлғайту бөлiгiнде байланыс қызметтерiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтың екiншi бөлiгiндегi "және коммуналдық қызметтердi тұтынуға" деген сөздер ", коммуналдық қызметтердi және жергiлiктi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемдi ұлғайту бөлiгiнде байланыс қызметтерiн тұтынуға" деген сөздермен ауыстырылсын.

3. В Закон Республики Казахстан от 26 июня 1998 г. "О национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 11-12, ст. 173; 2000 г., N 5, ст. 115):
дополнить статьей 22-1 следующего содержания:
"Статья 22-1. Обеспечение безопасности в области связи
1. В целях защиты национальных интересов и недопущения информационной изоляции Республики Казахстан, уполномоченные государственные органы с соблюдением гарантий, предоставляемых инвесторам, осуществляют контроль за деятельностью организаций, осуществляющих управление и эксплуатацию магистральных линий связи, а также сетями связи, находящимися в управлении или собственности организаций с иностранным участием в порядке, определенном настоящим Законом.
2. Обязанностью государственных органов, организаций, независимо от форм собственности, должностных лиц и граждан является принятие мер, направленных на обеспечение бесперебойной и устойчивой эксплуатации сетей связи, в целях сохранения безопасности Республики Казахстан, в том числе в особый период и при возникновении чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, карантинов, иных чрезвычайных ситуаций.
3. Органы и должностные лица Республики Казахстан при принятии решений по вопросам строительства, эксплуатации и развития сетей связи, должны руководствоваться требованиями соблюдения национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Запрещается:
1) управление или эксплуатация магистральными линиями связи иностранными физическими и юридическими лицами, а также лицами без гражданства;
2) создание и эксплуатация на территории Республики Казахстан сетей связи, центр управления которыми расположен за ее пределами;
3) приобретение или иное получение в собственность физическими и юридическими лицами, самостоятельно или в составе группы лиц, более 10 процентов голосующих акций, а также долей, паев организации, владеющей и (или) осуществляющей деятельность по управлению или эксплуатации магистральными линиями связи без согласия уполномоченного органа, определяемого Правительством Республики Казахстан;
4) иностранным физическим и юридическим лицам, а также лицам без гражданства прямо и (или) косвенно владеть, пользоваться, распоряжаться и (или) управлять в совокупности более 49 процентами голосующих акций, а также долей, паев юридического лица, осуществляющего деятельность в области связи;
5) ввод в эксплуатацию сетей связи, не отвечающих требованиям нормативных правовых актов по обеспечению оперативно-розыскных мероприятий.
5. Иные ограничения в части владения акциями (долями, паями) или участия в деятельности организаций, осуществляющих деятельность по обеспечению национальной безопасности в области связи, устанавливаются законодательством Республики Казахстан.".

3. "Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 26 маусымдағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., N 11-12, бап. 173, 2000 ж., N 5, бап. 115):
22-1-баппен келесi мазмұндағы толықтырулар енгiзiлсiн:
"22-1-бап. Байланыс саласындағы қауiпсiздiктi қамтамасыз ету
1. Қазақстан Республикасының ұлттық мүдделерiн қорғау және ақпараттық оқшаулауды болдырмау мақсатында уәкiлеттi мемлекеттiк органдар шетелдiк инвесторларға берiлетiн кепiлдiктердi сақтай отырып, магистральдық байланыс желiлерiне, сондай-ақ шетелдiктердiң қатысуымен басқарылатын немесе ұйым меншiгiндегi телекоммуникация жүйелерiне басқару мен пайдалануды жүзеге асыратын ұйымның қызметiне бақылау жасауды осы Заңда айқындалған тәртiпте жүзеге асырады.
2. Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың, карантиндердiң, өзге де төтенше жағдайлардың орын алғандағы ерекше кезеңдерiнде, Қазақстан Республикасының қауiпсiздiгiн сақтау мақсатында байланыс желiлерiнiң үздiксiз және тұрақты пайдалануын қамтамасыз етуге бағытталған шараларды қолға алу.
3. Қазақстан Республикасының органдары мен лауазымды тұлғалары байланыс желiлерiнiң құрылысы, оларды пайдалану және дамыту мәселелерi бойынша шешiм қабылдау кезiнде Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгiн сақтау талаптарын басшылыққа алуға тиiс.
4. Мыналарға тыйым салынады:
1) шетелдiк жеке және заңды тұлғаларға, сондай-ақ азаматтығы жоқ адамдарға магистральдық байланыс желiлерiн басқаруға және пайдалануға;
2) басқару орталығы Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерде орналасқан байланыс желiлерiн құруға;
3) жеке және заңды тұлғалардың дауыс берушi акциялардың 10 %-нен асатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген уәкiлеттi органның келiсiмiнсiз магистральдық жүйелердi басқару және (немесе) пайдалану бойынша қызметтi жүзеге асыратын ұйымдардың үлестерiн, пайларын дербес немесе топ адамдардың құрамында жеке меншiкке сатып алу немесе басқа жолмен алуына;
4) шетелдiк жеке және заңды тұлғалардың, сондай-ақ азаматтығы жоқ адамдардың жиынтығы 49%-дан асатын дауыс берушi акцияларын сондай-ақ байланыс саласындағы қызметтi жүзеге асыратын заңды тұлғаның үлестерiн, пайларын тiкелей және (немесе) жанама жолмен иемденуге, пайдалануға, билiк етуге және (немесе) басқаруға;
5) Жедел-iздестiру шараларын қамтамасыз ету жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердiң талаптарына жауап бермейтiн телекоммуникация желiлерiн пайдалануға беру.
5. Байланыс саласында ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөніндегi ұйымдардың қызметiне қатысу немесе акцияларын (үлесiн, пайын) иемдену бөлiгiндегi басқа шектеулер тек Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекiтiледi.".

4. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 г. "О естественных монополиях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 16, ст. 214; 1999 г., N 19, ст. 646; 2000 г., N 3-4, ст. 66; 2001 г., N 23, ст. 309; 2002 г., N 23-24, ст. 193):
подпункты 6) и 6-1) пункта 1 статьи 4 изложить в следующей редакции:
"6) услуги телекоммуникаций при условии отсутствия конкурентного оператора связи, предоставляющего эти услуги по причине технической невозможности либо экономической нецелесообразности;
6-1) услуги предоставления в аренду или пользование кабельной канализации и технологического имущества для целей присоединения сетей телекоммуникаций к сети телекоммуникаций общего пользования;".
5. В Закон Республики Казахстан от 1 апреля 1999 г. "О бюджетной системе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 7, ст. 225; N 20, ст. 731; N 21, ст. 738; N 23, ст. 916, 928, 930; 2000 г., N 21, ст. 395; 2001 г., N 1, ст. 6; N 10, ст. 123; N 23, ст. 310; 2002 г., ст. 351; N 18, ст. 160):
подпункт а) статьи 7 дополнить абзацем следующего содержания:
"плата за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи".
6. В Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 г. "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 11-12, ст. 168; 2002 г., N 6, ст. 73, 75; N 19-20, ст. 171; 2003 г., N 1-2, ст. 6; N 4, ст. 25; N 11, ст. 56; N 15, ст. 133):
статью 62 дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Плата за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи";
дополнить главой 87-1, статьями 484-1, 484-2, 484-3, 484-4, 484-5, 484-6 следующего содержания:
"Глава 87-1. Плата за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи
Статья 484-1. Общие положения
1. Плата за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи (далее - плата) взимается за право предоставления междугородной и (или) международной телефонной связи на сети телекоммуникаций общего пользования.
2. Право предоставления междугородной и (или) международной телефонной связи (далее - право) удостоверяется разрешительными документами, выданными уполномоченным органом в области связи в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Статья 484-2. Плательщики
Плательщиками платы являются физические и юридические лица, являющиеся магистральными операторами связи, получившие право в порядке, установленном законодательным актом.
Статья 484-3. Ставки платы
Годовые ставки платы устанавливаются Правительством Республики Казахстан.

4. "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шiлдедегi Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., N 16, бап. 214; 1999 ж., N 19, бап. 646; 2000 ж., N 3-4, бап. 66; 2001 ж., N 23, бап. 309; 2002 ж., N 23-24, бап. 193):
4-баптағы 1 тармақтың 6) және 6)-1 тармақшалары келесi редакцияда жазылсын:
"6) техникалық мүмкiндiктiң болмауы себебiнен немесе экономикалық қолайсыздықтан осы қызмет көрсетулердi беретiн бәсекелестiк байланыс операторының болмаған жағдайындағы телекоммуникациялық қызмет көрсетулерi;
6-1) телекоммуникация желiлерiн жалпы пайдаланудағы телекоммуникация желiлерiне қосу мақсатында кабель арналары мен технологиялық мүлiктердi жалға немесе пайдалануға беру қызмет көрсетулерi.".
5. "Бюджеттiк жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 ақпандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 7, бап. 225; N 20, бап. 731; 21, бап. 738; N 23, бап. 916, 928, 930; 2000 ж., N 21, бап. 395; 2001 ж., N 1, бап. 6; N 10, бап. 123; N 23, бап. 310; 2002 ж., бап. 351, N 18, бап. 160):
7-баптың а) тармақшасы келесi абзацпен толықтырылсын:
"қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысының берiлуi үшiн төлем".
6. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Кодексiне (Салық кодексi) (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 11-12, бап. 168; 2002 ж., N 6, бап. 73, 75; N 19-20, бап. 171; 2003 ж., N 1-2, бап. 6; N 4, бап. 25; N 11, бап. 56; N 15, бап. 133):
62-бап. Келесi мазмұндағы 7-1 тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысы үшiн төлем";
Келесi мазмұндағы 87-1-тараумен, 484-1, 484-2, 484-3, 484-4, 484-5 және 484-6 баптарымен толықтырылсын:
87-1-тарау. Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысы үшiн төлем.
484-1-бап. Жалпы ережелер
1. Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысы үшiн төлем (бұдан әрi - төлем) жалпы пайдаланудағы телекоммуникация желiлерiнде қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын ұсыну құқығы үшiн алынады.
2. Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын пайдалану құқығы (бұдан әрi - құқық) Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгiленген тәртiпте байланыс саласының уәкiлеттi органы берген рұқсат құжаттарымен куәландырылады.
484-2-бап. Төлеушiлер
Төлем төлеушiлер заңнама актiсiмен белгiленген тәртiпте құқық алған жеке және заңды тұлғалар - байланыстың магистральдық операторлары болып табылады.
484-3-бап. Төлем ставкалары
Жылдық төлем ставкаларын Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлейдi.

Статья 484-4. Порядок исчисления и уплаты
1. Исчисление платы производится уполномоченным органом в области связи в соответствии с количеством абонентов, указываемых в разрешительных документах, на основании годовых ставок.
2. В случае, если период предоставления междугородной и (или) международной телефонной связи в отчетном налоговом периоде составляет менее одного года, сумма платы определяется делением суммы платы, исчисленный по году, на двенадцать и умножением на соответствующее количество месяцев предоставления междугородной и (или) международной телефонной связи в году.
3. Уполномоченный орган в области связи выписывает извещение с указанием годовой суммы платы и направляет плательщику в срок не позднее 20 февраля текущего отчетного периода.
4. В случае получения разрешительного документа, удостоверяющего право, после срока, установленного в пункте 3 настоящей статьи, уполномоченный орган в области связи направляет налогоплательщику извещение с указанием суммы платы не позднее 20 числа месяца, следующего за месяцем получения налогоплательщиком разрешения на предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи.
5. Сумма годовой платы уплачивается в бюджет по месту регистрационного учета налогоплательщика равными долями в сроки не позднее 20 марта, 20 июня, 20 сентября и 20 декабря текущего года.
6. При получении разрешительного документа, удостоверяющего право после срока, установленного в пункте 3 настоящей статьи, первым сроком уплаты является очередной срок, следующий за датой получения разрешительного документа.
7. Сумма излишне уплаченной платы после проведения зачета в счет погашения пени и штрафов по данной плате подлежит зачету в счет предстоящих платежей по данной плате или перечислению по заявлению налогоплательщика на его банковский счет.
Статья 484-5. Налоговый период
Налоговый период по плате определяется в соответствии со статьей 136 настоящего Кодекса.
Статья 484-6. Налоговая отчетность
1. Налогоплательщики ежегодно представляют в налоговые органы по месту регистрационного учета налогоплательщика расчет сумм текущих платежей и декларацию по плате за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи.
2. Расчет сумм текущих платежей представляется в срок не позднее 15 марта отчетного налогового периода.
В случае получения права после срока, установленного пунктом 3 статьи 484-4 настоящего Кодекса, налогоплательщик предоставляет расчет сумм текущих платежей не позднее 15 числа месяца, следующего за месяцем получения извещения, выписанного уполномоченным органом в области связи.

484-4-бап. Есептеу және төлем тәртiбi
1. Төлемдi есептеудi жылдық ставкалар негiзiнде рұқсат құжаттарында көрсетiлген абоненттердiң санына сәйкес байланыс саласындағы уәкiлеттi орган жүргiзедi.
2. Егер қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын беру кезеңi есептi салық кезеңiнде бiр жылдан кем болған жағдайда, төлем сомасы жыл бойынша есептелген төлем сомасын он екiге бөлу және жылдағы қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын берудiң тиiсiнше ай санына көбейту арқылы анықталады.
3. Байланыс саласындағы уәкiлеттi орган жылдық төлем сомасы көрсетiлген хабарлама дайындайды және ағымдағы есептi кезеңде төлеушiге 20 ақпаннан кешiктiрмей жiбередi.
4. Байланыс саласындағы уәкiлеттi орган құқықты куәландыратын рұқсат құжатын алған жағдайда, осы баптың 3-тармағында белгiленген мерзiмнен кейiн салық төлеушi қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысына рұқсат берiлген айдан кейiнгi айдың 20-күнiнен кешiктірмей төлем сомасы көрсетiлген хабарламаны салық төлеушiге жiбередi.
5. Жылдық төлем сомасы бюджетке салық төлеушiнiң тiркеу есебi орыны бойынша тең үлестерде ағымдағы жылдың 20 наурызынан 20 маусымынан, 20 қыркүйегінен және 20 желтоқсанынан кешiктiрмей төленедi.
6. Құқықты куәландыратын рұқсат құжатын алу кезiнде осы баптың 3-тармағында белгiленген мерзiмнен кейiн рұқсат құжатын алған күннен кейiнгi кезектi мерзiм алғашқы төлем мерзiмi болып табылады.
7. Осы төлем бойынша пеня мен айыппұлдарды өтеу есебiн жүргiзгеннен кейiн артық төленген төлем сомасы осы төлем бойынша алдағы төлемдер есебiне жатқызылады немесе салық төлеушiнiң өтiнiшi бойынша оның банктегi шотына аударылады.
484-5-бап. Салық кезеңi
Төлем бойынша салық кезеңi осы Кодекстiң 136-бабына сәйкес белгiленедi.
484-6-бап. Салық есептiлiгi
1. Салық төлеушiлер жыл сайын салық органдарына салық төлеушiнiң жергiлiктi тiркелу есебi бойынша қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысы үшiн төлем бойынша ағымдағы төлемдер сомасының есебi мен декларацияны табыс етедi.
2. Ағымдағы төлемдер сомасының есебi есептi салық кезеңiнiң 15 наурызынан кешiктiрмей табыс етiледi.
Құқықты осы Кодекстiң 484-4-бабының 3-тармағында белгiленген мерзiмнен кейiн алған жағдайда салық төлеушi байланыс саласындағы уәкiлеттi орган жiберген хабарламаны алған айдан кейiнгi айдың 15-күнiнен кешiктiрмей ағымдағы төлем сомасының есебiн табыс етедi.

3. Декларация представляется не позднее 31 марта года, следующего за отчетным налоговым периодом.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

3. Декларация есепті салық кезеңінен кейінгі жылдың 31 наурызынан кешіктірмей табыс етіледі.
2-бап. Осы Заң ресми түрде жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті