О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2004 года N 89. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29 декабря 2007 года N 1400.
Сноска. Постановление Правительства РК от 27 января 2004 года N 89   утратило силу постановлением Правительства РК от 29 декабря 2007 года   N 1400  (вводится в действие с 1 января 2008 года).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, и работников казенных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 2-3, ст. 14) следующие дополнения и изменения:
1) в пункте 3:
в подпункте 2):
после слов "должностные оклады (ставки)" дополнить словом "(ДО)";
после слов "базового должностного оклада" дополнить словом "(БДО),";
2) в пункте 5:
в подпункте 1):
в абзаце втором после слова "премировать" дополнить словами ", устанавливать стимулирующие надбавки к должностным окладам";
после слов "их работы" дополнить словами ", а также оказывать материальную помощь";
3) в Реестре должностей работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, и работников казенных предприятий по категориям, утвержденном указанным постановлением:
в группе категорий G:
в категории "G-1":
после слов "судебной экспертизы," дополнить словами "судебной медицины, технической защиты информации, подготовки и повышения квалификации специалистов в области информационной безопасности";
в категории "G-2":
в абзаце втором после слов "судебной экспертизы," дополнить словами "судебной медицины, технической защиты информации, подготовки и повышения квалификации специалистов в области информационной безопасности";
в абзаце четвертом категории "G-3" и в абзаце третьем категории "G-4" слова "технической защиты информации," исключить;
в категории "G-16":
в абзаце первом после слов "социальный работник" дополнить словами "по уходу";

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 қаңтардағы N 89 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1400 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы  N 1400  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттік қызметшi емес қызметкерлерiне және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 2-3, 14-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзілсiн:
1) 3-тармақта:
2) тармақшада:
"лауазымдық жалақылары (ставкалары)" деген сөздерден кейiн "(ЛЖ)" деген сөзбен толықтырылсын;
"базалық лауазымдық жалақының" деген сөздерден кейiн "(БЛЖ)" деген сөзбен толықтырылсын;
2) 5-тармақта:
1) тармақша мемлекеттiк тілдегi мәтiнiнде мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) мемлекеттiк басқару органдарына:
мемлекеттiк мекемелер мен қазыналық кәсiпорындардың басшыларына олардың жұмыс нәтижелерi бойынша сыйлықақы беру, лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгiлеу, сондай-ақ қаржыландыру жоспары бойынша тиiсті мемлекеттiк мекеменi ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебiнен (мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерiнде - еңбекақы төлеуге арналған қолда бар қаражат шегiнде) немесе мемлекеттiк басқару органы қазыналық кәсiпорын үшiн бекiткен еңбекақы төлеу қоры шегiнде, мемлекеттiк басқару органы белгiлеген тәртiппен материалдық көмек көрсету;";
3) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мемлекеттік мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерi мен қазыналық кәсiпорындар қызметкерлерi лауазымдарының санаттар бойынша тiзілiмiнде:
G санатының тобында:
"G-1" санатында:
"сот сараптамасы," деген сөздерден кейін "сот медицинасы, ақпаратты техникалық қорғау, ақпараттық қауiпсiздiк саласында мамандар даярлау және олардың біліктілігін арттыру" деген сөздермен толықтырылсын;
"G-2" санатында:
екiншi абзацтағы "сот сараптамалық," деген сөздерден кейін "сот медицинасы, ақпаратты техникалық қорғау, ақпараттық қауiпсiздiк саласында мамандар даярлау және олардың біліктілігін арттыру" деген сөздермен толықтырылсын;
"G-3" санатының төртiншi абзацындағы және "G-4" санатының үшiншi абзацындағы "ақпаратты техникалық қорғау," деген сөздер алынып тасталсын;
"G-16" санатында:
бiрiншi абзацтағы "әлеуметтiк қызметкер" деген сөздердiң алдынан "күтiм жөнiндегi" деген сөздермен толықтырылсын;

4) приложения 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему постановлению;
5) в приложении 16 к указанному постановлению:
в графе 4 "Размер надбавок от должностного оклада":
слова "от должностного оклада" исключить;
в строке, порядковый номер 1, слова "Не более 30 %" заменить словами "Не более 50 % от БДО";
6) в приложении 17 к указанному постановлению:
заголовок дополнить словами "подготовки и повышения квалификации специалистов в области информационной безопасности";
в строке, порядковый номер 2, графы 2 "Наименование профессий, должностей, категорий работников", после слов "Центр технической защиты информации," дополнить словами "Центр подготовки и повышения квалификации специалистов в области информационной безопасности";
в графе 3 "Виды надбавок":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Виды доплат и надбавок";
в строке, порядковый номер 2, дополнить словами "(за ограничение в некоторых правах в связи с допуском к государственным секретам и дополнительную ответственность)";
в графе 4 "Размеры надбавок от должностного оклада":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Размеры доплат и надбавок";
в строке, порядковый номер 1, слова "Не более 50 %" заменить словами "Не более 60 % от БДО";
в строке, порядковый номер 2, цифры "15 %" заменить словами "25 % от БДО";
7) в приложении 18 к указанному постановлению:
в графе 4 "Размеры надбавок от должностного оклада":
слова "от должностного оклада" исключить;
в строке, порядковый номер 1, слова "До 50 %" заменить словами "До 60 % от БДО";
в строке, порядковый номер 2, цифры "15 %" заменить словами "25 % от БДО";
8) в приложении 19 к указанному постановлению:
в графе 4 "Размеры повышения, доплат и надбавок":
в строке, порядковый номер 7:
в подпункте 1) цифры "12-24 %" заменить словами "22-34 % от БДО";
в подпункте 2):
цифры "10 %" заменить словами "20 % от БДО";
цифры "20 %" заменить словами "30 % от БДО";
в строке, порядковый номер 8:
цифры "25 %" заменить словами "35 % от БДО";
цифры "10 %" заменить словами "20 % от БДО".
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2004 года N 89
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Коэффициенты для исчисления должностных окладов (ставок)
работников государственных учреждений и казенных предприятий
-------------------------------------------------------------------
Катего-!              Стаж работы по специальности в годах
рия    !-----------------------------------------------------------
долж-  ! до ! с 1! с 2! с 3! с 5! с 7 ! с 9 ! с 11! с 14!с 17 !свы-
ностей !года!до 2!до 3!до 5!до 7!до 9 !до 11!до 14!до 17!до 20!ше
в соот-!    !    !    !    !    !     !     !     !     !     !20
ветст- !    !    !    !    !    !     !     !     !     !     !лет
вии с  !    !    !    !    !    !     !     !     !     !     !
Реест- !    !    !    !    !    !     !     !     !     !     !
ром    !    !    !    !    !    !     !     !     !     !     !
-------------------------------------------------------------------
Категория F
-------------------------------------------------------------------

4) көрсетiлген қаулыға 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15-қосымшалар осы қаулыға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5) көрсетiлген қаулыға 16-қосымшада:
"Лауазымдық жалақыдан үстемеақылардың мөлшері" деген 4-бағанда:
"Лауазымдық жалақыдан" деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмiрi 1-жолдағы "30 %-дан аспайды" деген сөздер "БЛЖ-ның 50 %-ынан аспайды" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) көрсетiлген қаулыға 17-қосымшада:
тақырыбы "техникалық қорғау," деген сөздерден кейiн "ақпараттық қауiпсiздiк саласында мамандарды даярлау және олардың білiктілiгін арттыру" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қызметкерлер кәсіптерінің, лауазымдарының, санаттарының атауы" деген 2-бағанның реттiк нөмiрi 2-жолындағы "Ақпаратты техникалық қорғау орталығы," деген сөздерден кейiн "Ақпараттық қауiпсiздiк саласында мамандарды даярлау және олардың білiктілiгiн арттыру орталығы" деген сөздермен толықтырылсын;
"Үстемеақылардың түрлерi" деген 3-бағанда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қосымша ақылар мен үстемеақылардың түрлері";
реттік нөмiрi 2-жолдағы "еңбек жағдайлары үшiн" деген сөздерден кейiн "(мемлекеттiк құпияларға жiберiлуiмен байланысты кейбiр құқықтарының шектелуі және қосымша жауапкершiлiгi үшiн)" деген сөздермен толықтырылсын;
"Лауазымдық жалақыдан үстемеақылардың мөлшерi" деген 4-бағанда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қосымша ақылар мен үстемеақылардың мөлшерi";
реттiк нөмiрi 1-жолдағы "50 %-дан аспайды" деген сөздер "БЛЖ-ның 60 %-ынан аспайды" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 2-жолдағы "15 %" деген сандар "БЛЖ-ның 25 %-ы" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) көрсетiлген қаулыға 18-қосымшада:
"Лауазымдық жалақыдан үстемеақылардың мөлшері" деген 4-бағанда:
"Лауазымдық жалақыдан" деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмiрi 1-жолдағы "50 %-ға дейiн" деген сөздер "БЛЖ-ның 60 %-ына дейiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 2-жолдағы "15 %" деген сандар "БЛЖ-ның 25 %-ы" деген сөздермен ауыстырылсын;
8) көрсетiлген қаулыға 19-қосымшада:
"Көбейтудің, қосымша ақылар мен үстемеақылардың мөлшерi" деген 4-бағанда:
реттік нөмiрi 7-жолда:
1) тармақшадағы "12-24 %" деген сандар "БЛЖ-ның 22-34 %-ы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"10 %" деген сандар "БЛЖ-ның 20 %-ы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"20 %" деген сандар "БЛЖ-ның 30 %-ы" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмiрi 8-жолда:
"25 %" деген сандар "БЛЖ-ның 35 %-ы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"10 %" деген сандар "БЛЖ-ның 20 %-ы" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 қаңтардағы
N 89 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
2-қосымша
Мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларын (ставкаларын) есептеуге арналған коэффициенттер
___________________________________________________________________
Тізі. |   Жылдарға есептегендегі мамандығы бойынша жұмыс стажы
лімде.|___________________________________________________________
меге  | 1  |1-2 |2-3 |3-5 |5-7 |7-9  |9-11 |11-14|14-17|17-20| 20
сәйкес |жыл.|жыл.|жыл.|жыл.|жыл.|жылға|жылға|жылға|жылға|жылға|жыл.
лауа. | ға | ға | ға | ға | ға |дейін|дейін|дейін|дейін|дейін|дан
зымдар |дей.|дей.|дей.|дей.|дей.|     |     |     |     |     |жоға.
санаты | ін |ін  | ін | ін | ін |     |     |     |     |     |ры
___________________________________________________________________
F-санаты
___________________________________________________________________

F-l     5,68 5,79 5,91 6,03 6,16  6,30  6,42  6,55  6,67  6,74 6,81
F-2     5,28 5,38 5,49 5,61 5,73  5,86  5,97  6,09  6,20  6,27 6,33
F-3     4,93 5,03 5,13 5,24 5,35  5,47  5,58  5,68  5,79  5,85 5,91
F-4     4,51 4,60 4,69 4,79 4,89  5,00  5,10  5,20  5,30  5,36 5,41
F-5     4,20 4,28 4,37 4,46 4,56  4,66  4,75  4,84  4,93  4,99 5,04
F-6     3,95 4,03 4,11 4,20 4,29  4,38  4,47  4,55  4,64  4,69 4,74
F-7     3,71 3,78 3,86 3,94 4,03  4,11  4,20  4,28  4,36  4,41 4,45
F-8     3,50 3,57 3,64 3,72 3,80  3,88  3,96  4,03  4,11  4,16 4,20
F-9     3,25 3,31 3,38 3,45 3,53  3,60  3,68  3,75  3,82  3,86 3,90
F-10    3,04 3,10 3,16 3,23 3,30  3,37  3,44  3,50  3,57  3,61 3,65
F-ll    2,81 2,86 2,92 2,98 3,05  3,12  3,18  3,24  3,30  3,34 3,37
F-12    2,62 2,67 2,73 2,78 2,84  2,91  2,96  3,02  3,08  3,11 3,14
F-13    2,45 2,50 2,55 2,60 2,66  2,72  2,77  2,82  2,88  2,91 2,94
F-14    2,27 2,31 2,36 2,41 2,46  2,52  2,57  2,62  2,67  2,70 2,72
F-15    2,11 2,15 2,20 2,24 2,29  2,34  2,39  2,43  2,48  2,51 2,53
F-16    2,01 2,05 2,09 2,14 2,18  2,23  2,27  2,32  2,36  2,39 2,41
F-17    1,89 1,93 1,97 2,01 2,05  2,10  2,14  2,18  2,22  2,24 2,27
-------------------------------------------------------------------
Категория G
-------------------------------------------------------------------
G-l     3,30 3,36 3,43 3,50 3,58  3,66  3,73  3,80  3,87  3,92 3,96
G-2     3,07 3,13 3,19 3,26 3,33  3,40  3,47  3,53  3,60  3,64 3,68
G-3     2,86 2,92 2,98 3,04 3,11  3,17  3,24  3,30  3,36  3,40 3,43
G-4     2,62 2,67 2,72 2,78 2,84  2,90  2,96  3,02  3,08  3,11 3,14
G-5     2,44 2,48 2,53 2,59 2,64  2,70  2,76  2,81  2,86  2,89 2,92
G-6     2,29 2,34 2,39 2,44 2,49  2,54  2,59  2,64  2,69  2,72 2,75
G-7     2,15 2,19 2,24 2,29 2,33  2,39  2,43  2,48  2,53  2,56 2,58
G-8     2,03 2,07 2,11 2,16 2,20  2,25  2,30  2,34  2,38  2,41 2,43
G-9     1,89 1,92 1,96 2,01 2,05  2,09  2,14  2,18  2,22  2,24 2,26
G-10    1,78 1,81 1,85 1,89 1,93  1,97  2,01  2,05  2,09  2,11 2,13
G-ll    1,65 1,69 1,72 1,76 1,80  1,83  1,87  1,91  1,94  1,96 1,98
G-12    1,55 1,58 1,62 1,65 1,69  1,72  1,76  1,79  1,82  1,84 1,86
G-13    1,45 1,48 1,51 1,54 1,57  1,61  1,64  1,67  1,70  1,72 1,74
G-14    1,36 1,39 1,42 1,44 1,48  1,51  1,54  1,57  1,60  1,62 1,63
G-15    1,27 1,29 1,32 1,35 1,38  1,41  1,44  1,46  1,49  1,51 1,52
G-16    1,19 1,21 1,24 1,26 1,29  1,32  1,34  1,37  1,39  1,41 1,42
G-17    1,10 1,12 1,14 1,16 1,19  1,22  1,24  1,26  1,29  1,30 1,31
-------------------------------------------------------------------
Примечание.

F-l     5,68 5,79 5,91 6,03 6,16  6,30  6,42  6,55  6,67  6,74 6,81
F-2     5,28 5,38 5,49 5,61 5,73  5,86  5,97  6,09  6,20  6,27 6,33
F-3     4,93 5,03 5,13 5,24 5,35  5,47  5,58  5,68  5,79  5,85 5,91
F-4     4,51 4,60 4,69 4,79 4,89  5,00  5,10  5,20  5,30  5,36 5,41
F-5     4,20 4,28 4,37 4,46 4,56  4,66  4,75  4,84  4,93  4,99 5,04
F-6     3,95 4,03 4,11 4,20 4,29  4,38  4,47  4,55  4,64  4,69 4,74
F-7     3,71 3,78 3,86 3,94 4,03  4,11  4,20  4,28  4,36  4,41 4,45
F-8     3,50 3,57 3,64 3,72 3,80  3,88  3,96  4,03  4,11  4,16 4,20
F-9     3,25 3,31 3,38 3,45 3,53  3,60  3,68  3,75  3,82  3,86 3,90
F-10    3,04 3,10 3,16 3,23 3,30  3,37  3,44  3,50  3,57  3,61 3,65
F-11    2,81 2,86 2,92 2,98 3,05  3,12  3,18  3,24  3,30  3,34 3,37
F-12    2,62 2,67 2,73 2,78 2,84  2,91  2,96  3,02  3,08  3,11 3,14
F-13    2,45 2,50 2,55 2,60 2,66  2,72  2,77  2,82  2,88  2,91 2,94
F-14    2,27 2,31 2,36 2,41 2,46  2,52  2,57  2,62  2,67  2,70 2,72
F-15    2,11 2,15 2,20 2,24 2,29  2,34  2,39  2,43  2,48  2,51 2,53
F-16    2,01 2,05 2,09 2,14 2,18  2,23  2,27  2,32  2,36  2,39 2,41
F-17    1,89 1,93 1,97 2,01 2,05  2,10  2,14  2,18  2,22  2,24 2,27
___________________________________________________________________
G-санаты
___________________________________________________________________
G-1     3,30 3,36 3,43 3,50 3,58  3,66  3,73  3,80  3,87  3,92 3,96
G-2     3,07 3,13 3,19 3,26 3,33  3,40  3,47  3,53  3,60  3,64 3,68
G-3     2,86 2,92 2,98 3,04 3,11  3,17  3,24  3,30  3,36  3,40 3,43
G-4     2,62 2,67 2,72 2,78 2,84  2,90  2,96  3,02  3,08  3,11 3,14
G-5     2,44 2,48 2,53 2,59 2,64  2,70  2,76  2,81  2,86  2,89 2,92
G-6     2,29 2,34 2,39 2,44 2,49  2,54  2,59  2,64  2,69  2,72 2,75
G-7     2,15 2,19 2,24 2,29 2,33  2,39  2,43  2,48  2,53  2,56 2,58
G-8     2,03 2,07 2,11 2,16 2,20  2,25  2,30  2,34  2,38  2,41 2,43
G-9     1,89 1,92 1,96 2,01 2,05  2,09  2,14  2,18  2,22  2,24 2,26
G-10    1,78 1,81 1,85 1,89 1,93  1,97  2,01  2,05  2,09  2,11 2,13
G-11    1,65 1,69 1,72 1,76 1,80  1,83  1,87  1,91  1,94  1,96 1,98
G-12    1,55 1,58 1,62 1,65 1,69  1,72  1,76  1,79  1,82  1,84 1,86
G-13    1,45 1,48 1,51 1,54 1,57  1,61  1,64  1,67  1,70  1,72 1,74
G-14    1,36 1,39 1,42 1,44 1,48  1,51  1,54  1,57  1,60  1,62 1,63
G-15    1,27 1,29 1,32 1,35 1,38  1,41  1,44  1,46  1,49  1,51 1,52
G-16    1,19 1,21 1,24 1,26 1,29  1,32  1,34  1,37  1,39  1,41 1,42
G-17    1,10 1,12 1,14 1,16 1,19  1,22  1,24  1,26  1,29  1,30 1,31
___________________________________________________________________
Ескерту.

Коэффициент для исчисления должностных окладов (ставок) спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований устанавливается на уровне коэффициента соответствующей категории должностей при стаже работы по специальности "до года", ввиду того, что в соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 27 марта 1997 года "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей" установлена надбавка за выслугу лет в процентах к должностному окладу.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2004 года N 89
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты за условия труда работникам
государственных учреждений и казенных предприятий образования
-------------------------------------------------------------------
N !Наименование профес-!Виды доплат! Размер   !     Примечание
п/!сий, должностей, ка-!           ! доплаты  !
п !тегорий работников  !           !          !
-------------------------------------------------------------------
1 !          2         !     3     !    4     !          5
-------------------------------------------------------------------
1. Учителям, преподава- Доплата за             В соответствии с
телям и другим ра-   классное                Законом  Республики
ботникам:            руководство            Казахстан от 7 июня
1-4 классов          (руковод-   25% от БДО 1999 года "Об обра-
5-11 (12) классов    ство груп-  30% от БДО зовании"
средних и начальных  пой)        25% от БДО
профессиональных
учебных заведений
2.                      Доплата за             В соответствии с
проверку                Законом  Республики
тетрадей               Казахстан от 7 июня
и письмен-             1999 года "Об обра-
ных работ              зовании"
1) Учителям 1-4                     20% от БДО
классов
2) Учителям казахского              25% от БДО
и других националь-
ных языков в школах
(классах) с русским
языком обучения и
русского языка в
школах (классах) с
национальными язы-
ками обучения, веду-
щим эти предметы в
1-4 классах
3) Учителям 5-11 (12)
классов, преподавате-
лям профессиональных
школ, средних про-
фессиональных учеб-
ных заведений за
проверку письменных
работ:
по казахскому, рус-              25% от БДО
скому языкам, другим
национальным языкам
и литературе
по математике, химии,            Не более
физике, биологии,                20% от БДО
иностранному языку,
стенографии, черче-
нию, конструирова-
нию, технической
механике

"Авариялық-құтқару қызметі және құтқарушылардың мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 27 наурыздағы  Заңына  сәйкес лауазымдық жалақыға (ставкаға) еңбек сіңірген жылдары үшін пайызға шаққанда үстемеақы белгіленгендіктен, кәсіби авариялық-құтқару қызметтері мен құрамалары құтқарушыларының лауазымдық жалақысын есептеу үшін коэффициент мамандығы бойынша "бір жылға дейін" жұмыс стажы болғанда тиісті лауазым санатына сәйкес келетін коэффициент деңгейінде белгіленеді.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 қаңтардағы
N 89 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
4-қосымша
Мемлекеттік білім беру мекемелерінің және қазыналық кәсіпорындарының қызметкерлеріне еңбек жағдайлары үшін қосымша ақылар
___________________________________________________________________
Р/| Қызметкерлер кәсіп. |  Қосымша   | Қосымша  |     Ескерту
с |терінің, лауазымда.  | ақылардың  | ақының   |
N |рының, санаттарының  |  түрлері   | мөлшері  |
|      атауы          |            |          |
___________________________________________________________________
1 |         2           |     3      |    4     |        5
___________________________________________________________________
1. 1-4 сыныптар         Сынып же.     БЛЖ-дан   "Білім туралы"
текшілігі     25%       Қазақстан Республи.
(топ жетек.             касының 1999 жылғы
шілігі)                 7 маусымдағы  Заңына
үшін қосым.             сәйкес
ша ақы
5-11 (12)                          БЛЖ-дан
сыныптар                           30%
орта және бастауыш                 БЛЖ-дан
кәсiптiк оқу                       25%
орындарының мұғалім.
дерiне, оқытушылары.
на және басқа да
қызметкерлерiне
___________________________________________________________________
2.                      Дәптер мен              "Білім туралы"
жазбаша                 Қазақстан Республи.
жұмыстарды              касының 1999 жылғы
тексергенi              7 маусымдағы Заңына
үшiн қо.                сәйкес
сымша ақы
1) 1-4 сыныптардың                     БЛЖ-дан
мұғалiмдерiне                       20%
2) Оқу орыс тілінде                    БЛЖ-дан
жүретiн мектептер.                  25%
дегi (сыныптарда.
ғы) қазақ тілі мен
басқа да ұлттық
тілдерде жүретiн
мектептердегі
(сыныптардағы)
орыс тiлiнің осы
пәндердi 1-4
сыныптарда жүргі.
зетін мұғалімдерге
3) Қазақ, орыс тiл.                   БЛЖ-дан
дерi, басқа ұлттық                 25%
тiлдер мен әдебиет.
тер бойынша
математика, химия,                 БЛЖ-дан
физика, биология,                  20%
шет тiлдер,                        аспайды
стенография, сызу,
құрастыру, техника.
лық механика бойынша
жазбаша жұмыстарды
тексергенi үшiн
5-11 (12) сыныптар
мұғалiмдерiне,
кәсіптiк мектептер,
орта кәсiптiк оқу
орындарының оқыту.
шыларына
___________________________________________________________________

3. Учителям, преподава- Доплата за             В соответствии с
телям, мастерам      заведование             Законом  Республики
производственного    учебными               Казахстан от 7 июня
обучения и другим    кабинетами             1999 года "Об обра-
работникам, ведущим  (лаборато-             зовании"
преподаватель-       риями, мас-
скую работу, за за-  терскими,
ведование учебными   учебно-
кабинетами (лабора-  консульта-
ториями, мастер-     тивными
скими, учебно-кон-   пунктами)
сультативными пунк-
тами):
в школах и школах-               20% от БДО
интернатах, детских
домах
в средних и                      Не более
начальных профес-                25% от БДО
сиональных учебных
заведениях
при наличии комбини-             30% от БДО Доплата производится
рованных мастерских                         только за те учебные
кабинеты (лаборато-
рии, мастерские и
учебно-консульта-
тивные пункты),
которые аттестованы
в соответствии с
типовым перечнем
учебного оборудова-
ния и предусмотрены
учебным планом).
4.                      Доплата за             В соответствии с
совмещение              Законом  Республики
должностей             Казахстан от 7 июня
(расширение            1999 года "Об обра-
зоны обслу-            зовании; от 10 де-
живания)               кабря 1999 года
"О труде  в Респуб-
лике Казахстан"
1) Преподавателям, учи-             Не более
телям и другим                   30% от БДО
работникам учрежде-
ний образования за
заведование вечер-
ним, заочным отде-
лениями, отделением
по специальности
2) Директору за руко-               Не более
водство классами с               20% от БДО
очно-заочной формой
обучения, работаю-
щей молодежи при
дневных общеобразо-
вательных школах,
в вечерних (сменных)
средних общеобразо-
вательных школах;
педагогическим ра-               Не более
ботникам за руковод-             20% от БДО
ство школой (клас-
сами), в том числе
музыкальной, худо-
жественной школой,
школой искусств и
т.д., в которой
должность директора
не предусмотрена
в музыкальных шко-               Не более
лах-семилетках, шко-             20% от БДО
лах искусств и худо-
жественных школах, в
которых должность
заместителя дирек-
тора по учебной ра-
боте не предусмот-
рена, учителю, осу-
ществляющему руко-
водство учебной
работой
3) Учителям, препода-               Не более
вателям и другим                 30% от БДО
работникам за работу
с библиотечным фон-
дом учебников в
зависимости от коли-
чества экземпляров
учебников в школах
всех типов и наиме-
нований, школах-
интернатах, профес-
сиональных школах,
где должность биб-
лиотекаря не предус-
мотрена

3. Мұғалiмдерге,        Оқу каби.               "Бiлiм туралы"
оқытушыларға, өндi.  неттерiн                Қазақстан Республи.
рiстiк оқыту         (зертха.                касының 1999 жылғы
шеберлерiне және     наларды,                7 маусымдағы Заңына
оқытушылық қызметтi  шеберха.                сәйкес.
жүргiзетiн қызмет.   наларды,
керлерге, оқыту      оқыту-
кабинеттерiн (зерт.  кеңестік
ханаларды, шеберха.  пункттер.
наларды, оқыту-      дi) меңгер.
кеңестiк             генi үшін
пункттердi):         қосымша ақы
мектептерде және                 БЛЖ-дан
мектеп-интернат.                   20%
тарында, балалар
үйлерінде
орта және бастау.                БЛЖ-дан
ыш кәсiптiк оқу                    25%
орындарында                        аспайды
құрастырылған                    БЛЖ-дан   Қосымша ақы оқу
шеберханалар болған                30%       жабдықтарының үлгі
ретте меңгергені                             тiзбесiне сәйкес
үшін                                         аттестатталған және
оқу жоспарында
көзделген оқу
кабинеттерi (зерт.
ханалар, шеберха.
налар, оқыту-кеңес.
тiк пункттер) үшiн
ғана жүргiзiледi
___________________________________________________________________
4.                      Қызметтердi             "Білім туралы"
қоса атқар.             Қазақстан Республи.
ғаны (қызмет            касының 1999 жылғы
көрсету                 7 маусымдағы;
аймағының               "Қазақстан Республи.
кеңеюi) үшін            сындағы еңбек
қосымша ақы             туралы" 1999 жылғы
10 желтоқсандағы
Заңдарына  сәйкес
1) Білім беру мекеме.                 БЛЖ-дан
лерiнің оқытушылары                30%
мен басқа қызмет.                  аспайды
керлерiне кешкі,
сырттай оқу бөлім.
дерiне, мамандық
бойынша бөлімдерге
меңгерушілігі үшін
2) Директорларға күн.                 БЛЖ-дан
дізгі-сырттай оқыту                20%
нысанындағы, күндізгi              аспайды
жалпы бiлiм беру мектеп.
терi жанындағы
жұмыс icтейтін
жастаp, кешке
(ауысымдық) орта
бiлiм беру мектеп.
терiндегi сыныптар.
ға жетекшілік
жасағаны үшiн
Педагогикалық                    БЛЖ-дан
қызметкерлерге                     20%
мектепке (сыныптар.                аспайды
ға), оның iшiнде
директор лауазымы
көзделмеген музыка.
лық, көркемөнер,
өнер және т.б.
басшылық жасағаны
үшін
Директорлардың оқу               БЛЖ-дан
iсi жөнiндегі орын.                20%
басары лауазымы                    аспайды
көзделмеген жетiжыл.
дық музыка мектеп.
терінде, өнер
мектептерінде және
көркемөнер мектеп.
терінде оқу жұмысына
жетекшілік етушi
мұғалімге
3) Кiтапханашы лауазы.                БЛЖ-дан
мы көзделмеген                     30%
барлық үлгідегі                    аспайды
және атаудағы мек.
тептерде, мектеп-
интернаттарда,
кәсiптiк мектептер.
де оқулықтар дана.
ларының санына
қарай мұғалiмдерге,
оқытушыларға және
басқа да қызметкер.
лерге - оқулықтар.
дың кiтапханалық
қорымен жұмыс
істегенi үшін

4) Библиотечным работ-              20% от БДО
никам учреждений
образования за рабо-
ту с библиотечным
фондом учебников
5) Директорам (педаго-              25% от БДО
гическим работникам
школ, где должности
директоров не пре-
дусмотрены) школ,
школ-интернатов всех
типов и наименований
(лицеев, гимназий),
а также средних му-
зыкальных и худо-
жественных школ,
хоровых, хореогра-
фических колледжей
устанавливается доп-
лата за заведование
интернатом при учеб-
ном заведении, в
случае, если долж-
ность заведующего
интернатом не пре-
дусмотрена
6) В организациях обра-             45% от БДО
зования педагогичес-
ким работникам за
проведение внеклас-
сной работы по прог-
рамме здорового
образа жизни детей в
школах, школах-ин-
тернатах всех типов
и наименований,
школах начального
профессионального
образования
педагогическим ра-               60% от БДО
ботникам в школах-
интернатах для де-
тей-сирот и детей,
оставшихся без по-
печения родителей,
детских домах для
детей дошкольного
возраста и детских
домах смешанного
типа (в целом на
школу-интернат,
детский дом)
7) В учреждениях обра-              Не более
зования, где не                  3,5% от БДО
предусмотрена долж-
ность специалиста по
обслуживанию компью-
терной техники, учи-
телям, преподавате-
лям или другим ра-
ботникам, на которых
возложена обязан-
ность обслуживания
компьютерной техни-
ки, за каждый рабо-
тающий компьютер
8) Преподавателям, учи-             Не более
телям, мастерам                  25% от БДО
производственного
обучения и другим
работникам, ведущим
преподавательскую
работу за руковод-
ство методическими,
цикловыми и предмет-
ными комиссиями
9) Директорам или                   20% от БДО
заместителям дирек-
торов школ, на кото-
рых возложено руко-
водство работой
продленного дня
10) Старшим воспитате-              Не более
лям интернатных                  25% от БДО
организаций, домов-
интернатов, органи-
заций для детей-си-
рот и детей, остав-
шихся без попечения
родителей, центров
временной изоляции,
адаптации и реабили-
тации несовершенно-
летних и воспита-
тельных колоний,
специальных профес-
сиональных школ, и
других организаций
для детей и подрост-
ков с девиантным
поведением, нуждаю-
щихся в особых усло-
виях воспитания
5.                      Доплата за             В соответствии с
особые                  Законом  Республики
условия                Казахстан от 7 июня
труда                  1999 года "Об
образовании"

4) Бiлiм беру мекеме.                 БЛЖ-дан
лерiнiң кiтапхана.                 20%
шыларына оқулықтар.
дың кiтапханалық
қорымен жұмыс
iстегенi үшiн
5) Барлық үлгiдегi                    БЛЖ-дан
және атаудағы                      25%
мектептердің, мектеп-
интернаттардың
(лицейлердің, гимна.
зиялардың), сондай-
ақ музыкалық және
көркемөнер орта
мектептерiнiң, хор,
хореография колледж.
дерiнің директорла.
рына (директор
лауазымы көзделме.
ген мектептердiң
педагог қызметкер.
лерiне) оқу орыны
жанындағы интер.
натқа, егер интер.
нат меңгерушiсiнің
лауазымы көзделме.
ген жағдайда меңге.
рушiлік еткенi үшiн
6) Білім беру ұйымда.                 БЛЖ-дан
рының педагогикалық                45%
қызметкерлерiне
барлық үлгi мен
атаудағы мектептер.
де, мектеп-итернат.
тарында, бастауыш
және кәсіптiк бiлiм
беру мектептерінде
салауатты өмiр салты
бойынша сыныптан
тыс жұмыс жүргiзгенi
үшiн
жетiм балаларға                  БЛЖ-дан
және ата-анасының                  60%
қамқорлығынсыз қал.
ған балаларға
арналған мектеп-ин.
тернаттарда, мек.
тепке дейiнгi жаста.
ғы балаларға арнал.
ған үйлерінде және
аралас үлгідегi
балалар (тұтас
алғанда мектеп-ин.
тернатқа, балалар
үйiне) үйлерiндегi
педагог қызметкер.
лерге
7) Компьютер техникасы.               БЛЖ-дан
на қызмет көрсету                  3,5%
жөнiндегi маман                    аспайды
лауазымы көзделме.
ген бiлiм беру
ұйымдарында компью.
тер техникасына
қызмет көрсету
міндеті жүктелген
мұғалімдерге, оқыту.
шыларға немесе басқа
қызметкерлерге -
жұмыс iстейтiн әрбiр
компьютер үшiн
8) Оқытушыларға,                      БЛЖ-дан
өндiрiстiк оқыту                   25%
шеберлерiне және                   аспайды
оқытушылық жұмыс
жүргiзушi басқа да
қызметкерлерге
әдiстемелiк циклдық
және пәндiк
комиссияларға басшы.
лық еткенi үшін
9) Мектептердің дирек.                 БЛЖ-дан
торларына немесе                    20%
директордың ұзар.
тылған жұмыс күніне
басшылық жасау
жүктелген орынба.
сарына
10) Интернат ұйымдары.                БЛЖ-дан
ның, интернат-үйле.                25%
рiнiң, жетiм бала.                 аспайды
лар мен ата-анасы.
ның қамқорлығынсыз
қалған балаларға
арналған ұйымдар.
дың, кәмелетке
толмағандарды
уақытша оқшаулау,
бейiмдеу және
оңалту орталықтары
мен тәрбие колония.
ларының, арнаулы
кәсiптiк мектептердiң
және басқа да
ерекше тәрбие
жағдайларына мұқтаж
мiнез-құлқы
девиантты балалар
мен жасөспiрімдерге
арналған ұйымдардың
аға тәрбиешілерiне
___________________________________________________________________
5.                      Еңбектің                "Білім туралы"
ерекше                  Қазақстан Республи.
жағдайлары              касының 1999 жылғы
үшін                    7 маусымдағы  Заңына
қосымша ақы             сәйкес

1) Педагогическим ра-               25% от БДО
ботникам военных
школ-интернатов
2) Руководителям                    Не более
учебно-воспита-                  30% от БДО
тельных учреждений
общего типа, где
имеется не менее
двух групп (классов)
специального назна-
чения с учащимися
(воспитанниками,
детьми) с ограничен-
ными возможностями в
развитии, нуждающи-
мися в длительном
лечении, в особых
условиях воспитания
3) За работу с детьми и             Не более   Перечень работников,
подростками с ог-                30% от БДО которым производятся
раниченными возмож-                         доплаты к должност-
ностями в развитии и                        ным окладам, и их
обучении, а также                           размер определяются
нуждающимися в осо-                         в зависимости от
бых условиях воспи-                         степени продолжи-
тания или в длитель-                        тельности общения
ном лечении                                 их с указанной
категорией учащихся
4) За работу в центрах                         (воспитанников,
временной изоляции,                         детей).
адаптации и реабили-             Не более
тации несовершенно-              30% от БДО
летних и воспита-
тельных колониях, в
профессиональных
школах, школах,
вечерних (сменных)
средних общеобразо-
вательных школах и
учебно-консульта-
ционных пунктах при
исправительных
учреждениях и воспи-
тательных колониях и
других учреждениях
для детей и подрост-
ков с девиантным
поведением
5) За работу в спе-                 Не более
циальных учебно-вос-             30% от БДО
питательных учрежде-
ниях закрытого типа
6) За работу с детьми-              30% от БДО В детских домах,
сиротами и детьми,                          детских домах-интер-
оставшимися без                             натах, школах-интер-
попечения родителей                         натах для детей-
сирот и детей,
оставшихся без
попечения родителей,
и в домах-интерна-
тах, домах ребенка
(классах, группах) с
контингентом детей,
имеющих недостатки в
физическом или
умственном развитии,
нуждающихся в дли-
тельном лечении, с
задержкой психи-
ческого развития
доплаты устанавли-
ваются по двум
основаниям (за
работу с детьми-
сиротами и детьми,
оставшимися без
попечения родителей,
и за работу с детьми
с ограниченными
возможностями в
развитии и обуче-
нии).
7) Помощникам воспита-              34% от БДО
телей детских до-
школьных учреждений
за работу с дезин-
фицирующими средст-
вами
6.                      Доплата за             В соответствии с
углубленное             Законом  Республики
изучение               Казахстан от 7 июня
отдельных              1999 года "Об
предметов              образовании"
профильного
направления

1) Әскери мектеп-ин.                  БЛЖ-дан
тернаттардың                       25%
педагог қызметкер.
лерiне
2) Құрамында кемiнде                  БЛЖ-дан
екi арнайы тобы                    30%
(сыныбы) бар жалпы                 аспайды
үлгiдегi оқу-тәрбие
мекeмелерiнің басшы.
ларына қосымша ақы
даму мүмкiндігі
шектеулі, ұзақ
уақыт емдеудi,
тәрбиенің айрықша
жағдайын қажет
ететiн балалармен
және жасөспiрімдер.
мен жұмыс үшiн
3) Даму және оқу                      БЛЖ-дан   Лауазымдық жалақыға
мүмкiндiктерi шек.                 30%       қосымша ақы жүргі.
теулi, сондай-ақ                   аспайды   зілетін қызметкер.
тәрбиенің айрықша                            лердің тізбесі мен
жағдайын немесе ұзақ                         олардың мөлшерлері
уақыт емдеудi қажет                          оқушылардың (тәрбие
ететiн балалармен                            алушылардың, бала.
және жасөспiрімдер.                          лардың) көрсетілген
мен жұмыс үшiн                               санатымен қарым-
қатынаста болу
4) Мiнез-құлқында                     БЛЖ-дан   ұзақтығына қарай
ауытқуы бар балалар                30%       анықталады
мен жасөспiрімдерге                аспайды
арналған уақытша
оқшаулау, бейiмдеу
және оңалту орталық.
тарындағы және
еңбекпен түзеу
колонияларындағы,
кәсiптiк мектептер.
де, кешкi (ауысым.
дық) жалпы орта
бiлiм беру мектеп.
терiнде және еңбек.
пен түзеу ұйымдары.
ның және еңбекпен
тәрбиелеу колония.
ларының жанындағы
оқу-кеңестiк пункт.
тердегi жұмыс үшiн
5) Жабық үлгідегi                     БЛЖ-дан
арнайы оқу-тәрбие                  30%
мекемелеріндегі                    аспайды
жұмыс үшін
6) Жетім балалармен,                  БЛЖ-дан   Жетім балаларға,
ата-анасының қамқор.               30%       ата-анасының қамқор.
лығынсыз қалған                              лығынсыз қалған
балалармен жұмыс                             балаларға арналған
үшін                                         балалар үйлерiнде,
мектеп-интернатта.
рында және денесінде
немесе ақыл-ойында
кемiстігi бар,
ұзақ уақыт емделудi
қажет ететiн,
психикалық дамуы
apттa қалған балалар
контингентінің
интернат-үйлерiнде,
(сыныптарда,
топтарда) қосымша
ақылар екi негiздеме
бойынша белгiленедi
(жетiм балалар мен
ата-анасының
қамқорлығынсыз
қалған балалармен
жұмысы үшiн және
даму, оқу мүмкіндігі
шектеулi балалармен
жұмысы үшін)
7) Мектепке дейiнгi                   БЛЖ-дан
балалар мекемелері                 34%
тәрбиешілерiнің
көмекшiлерiне
жұқпасыздандырушы
заттармен жұмыс
істегені үшін
____________________________________________________________________
6.                      Бейiндік                "Білім туралы"
бағыттағы               Қазақстан Республи.
жекелеген               касының 1999 жылғы
пәндердi                7 маусымдағы Заңына
тереңдете               сәйкес
оқытқаны
үшiн
қосымша ақы

1) В специализированных
школах и школах-ин-
тернатах для одарен-
ных детей:
директорам и замес-              40% от БДО
тителям директоров;
преподавателям по                40% от БДО
предметам профиль-
ного направления
2) учителям общеобра-               25% от БДО
зовательных школ и
школ-интернатов всех
типов и наименований
(классов, классов-
комплектов и учебно-
консультационных
пунктов), располо-
женных в сельской
местности и поселках
городского типа, с
государственным и
национальными язы-
ками обучения за
часы занятий по рус-
скому языку в 1-11
(12) классах и лите-
ратуре в 5-11 (12)
классах
преподавателям орга-             25% от БДО
низаций начального и
среднего профессио-
нального образования
(групп, отделений,
учебно-консультатив-
ных пунктов) с госу-
дарственным и нацио-
нальными языками
обучения, располо-
женных в сельской
местности и поселках
городского типа, за
часы занятий по рус-
скому языку и лите-
ратуре
учителям арабского,              25% от БДО
китайского и пер-
сидского языков в
общеобразовательных
школах
учителям и препода-              25% от БДО
вателям общеобразо-
вательных школ,
школ-интернатов,
организаций началь-
ного и среднего
профессионального
образования с рус-
ским или другим
языком обучения
(классов, групп),
которые ведут заня-
тия по государствен-
ному и национальным
языкам и литературе
3) Педагогическим ра-               20% от БДО
ботникам по предме-
там профильного
направления учебных
заведений (классов,
групп) с углубленным
изучением отдельных
предметов, директо-
рам и заместителям и
педагогическим ра-
ботникам, работающим
в режиме инноваций,
экспериментов (ли-
цеи, гимназии, тех-
нические лицеи,
учебно-воспитатель-
ные комплексы до-
школьного и общеобра-
зовательного направ-
ления), а также дет-
ских дошкольных
организациях, в ко-
торых работа по вос-
питанию детей ведет-
ся на иностранном
языке
7. Педагогическим ра-   Доплата за             В соответствии с
ботникам государст-  ученую                  Законом  Республики
венных учреждений    степень                Казахстан от 7 июня
образования за уче-                         1999 года "Об обра-
ные степени:                                зовании".
Указанная доплата
устанавливается при
наличии соответст-
вующего диплома,
выданного уполномо-
ченным органом
Республики Казахстан
в области аттестации
научных кадров выс-
кандидата наук                   1 МРЗП*    шей квалификации,
производится по
основной работе.
доктора наук                     2 МРЗП*    Данные доплаты
работникам организа-
ций устанавливаются
в случае, если их
деятельность на
руководящих и педа-
гогических должнос-
тях по профилю
совпадает с имеющей-
ся ученой степенью.
-------------------------------------------------------------------
Примечание.

1) Дарынды балаларға                  БЛЖ-дан
арналған мектептер                 40%
мен мектеп-интер.
наттардың директор.
лары мен орынбасар.
ларына;
бейiндiк бағытта.                БЛЖ-дан
ғы пәндер бойынша                  40%
оқытушыларға
2) ауылдық жерде                      БЛЖ-дан
қалалық үлгідегi                   25%
кенттерде орналасқан
ұлттық тілдерде жалпы
білім беретiн бар.
лық үлгiдегi және
атаудағы бiлiм
мектептерi мен
мектеп-интернатта.
рының (сыныптардың,
сынып-жиынтықтардың
және оқу-кеңестiк
пункттердiң) мұға.
лiмдерiне - 1-11
(12) сыныптарда
орыс тiлi мен 5-10
(12) сыныптарда
орыс әдебиетi
бойынша сағаттары
үшiн
ауылдық жерде                    БЛЖ-дан
қалалық үлгідегі                   25%
кенттерде орналасқан
ұлттық тiлдерде
бiлiм беретiн бас.
тауыш және opтa
кәсiптік бiлiм
ұйымдарының (топтар.
дың, бөлiмдердің,
оқу-кеңестiк
пункттердің) оқушыла.
рына орыс тiлi мен
орыс әдебиетi
бойынша сағаттары
үшін
жалпы бiлiм                      БЛЖ-дан
беретiн мектептер.                 25%
дегі apaб, қытай
және парсы тілдерi
мұғалімдеріне
орыс тілінде                     БЛЖ-дан
немесе басқа тілде                 25%
бiлiм беретiн мек.
тептердің, мектеп-
интернаттарының,
бастауыш және орта
кәсiптік бiлiм
ұйымдарының (сынып.
тардың, топтардың)
мемлекеттік және
ұлттық тілдер мен
әдебиеттер бойынша
сабақ беретiн
мұғалімдері мен
оқытушыларына
3) Жекелеген пәндердi                 БЛЖ-дан
тереңдетiп оқытатын                20%
оқу орындарының
(сыныптардың, топ.
тардың), жаңашылдық,
эксперименттiк ре.
жимде жұмыс iстеушi
ұйымдардың (мектепке
дейiнгi және жалпы
бiлiм беру бағытын.
дағы техникалық
лицейлердің, оқу-
тәрбие кешендері.
нің), сондай-ақ
балаларды тәрбиелеу
шет тiлінде жүргi.
зiлетiн мектепке
дейiнгi балалар
ұйымдарының бейiн.
дiк бағыттағы пәндер
бойынша педагог
қызметкерлерiне
____________________________________________________________________
7. Мемлекеттiк бiлiм    Ғылыми                  "Бiлiм туралы"
беру мекемелерiнің   дәрежесi                Қазақстан Республи.
педагог қызметкер.   үшiн                    касының 1999 жылғы
лерiне ғылыми        қосымша                 7 маусымдағы  Заңына
дәрежесi үшiн:       ақы                     сәйкес.
Көрсетiлген қосымша
ғылым кандидаты                    1 АЖТМ*   ақы Қазақстан
Республикасының
ғылым докторы                      2 АЖТМ*   біліктiлiгi жоғары
ғылыми кадрларды
аттестациялау
саласындағы уәкiлет.
тi органы берген
тиiстi дипломы
болғанда және
негiзгi жұмысы
бойынша төленедi
____________________________________________________________________
Ескерту.

1. В классах школ и школ-интернатов (кроме специальных коррекционных организаций для детей с ограниченными возможностями в развитии и обучении) с числом менее 15 учащихся (воспитанников) доплаты к должностным окладам (ставкам) за классное руководство и проверку письменных работ производятся в размере 50 процентов от соответствующих доплат. Данный порядок применяется также при делении классов на подгруппы.
2. За время работы в период осенних, зимних, весенних и летних каникул учащихся оплата труда педагогических работников производится из расчета заработной платы, установленной при тарификации, предшествовавшей началу каникул.
3. Установленные в настоящем приложении доплаты и надбавки распространяются на руководящих и педагогических работников специализированных отделений детско-юношеских спортивных школ, специализированных детско-юношеских школ олимпийского резерва, специализированных детско-юношеских спортивно-технических школ, колледжей спорта, школ-интернатов для одаренных в спорте детей, школ высшего спортивного мастерства, на педагогических работников государственных учреждений и казенных предприятий социального обеспечения, здравоохранения, культуры, на педагогических работников, не имеющих воинских и специальных званий, государственных учреждений и казенных предприятий системы органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, системы органов национальной безопасности и Министерства обороны Республики Казахстан.
*МРЗП - минимальный размер месячной заработной платы, установленный законодательным актом.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2004 года N 89
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты за условия труда работникам
государственных учреждений и казенных предприятий
высшего образования и науки
-------------------------------------------------------------------
N !Наименование профес-!Виды доплат! Размер   !     Примечание
п/!сий, должностей, ка-!           ! доплаты  !
п !тегорий работников  !           !          !
-------------------------------------------------------------------
1 !          2         !     3     !    4     !          5
-------------------------------------------------------------------
1.                      Доплата за             В соответствии с
ученую                 Законами Республики
степень                Казахстан от 7 июня
1999 года  "Об обра-
1) Научным работникам,                         зовании", от 9 июля
выполняющим государ-                        2001 года " О науке ".
ственный заказ и
имеющим ученую
степень:
доктора наук                     2 МРЗП*    Указанная доплата
кандидата наук                   1 МРЗП*    устанавливается при
наличии соответст-

1. Мектептер мен мектеп-интернаттардағы (даму және оқу мүмкiндiгі шектеулi балаларға арналған арнаулы түзету ұйымдарынан басқа) оқушы саны 15-тен кем сыныптарда сынып жетекшiлігі және жазба жұмыстарын тексергенi үшiн лауазымдық жалақыларына (ставкаларына) қосымша aқы төлеу тиiстi қосымша ақылардың 50 % мөлшерiнде жүргiзіледi.
2. Оқушылардың күзгі, қысқы, көктемгi және жазғы каникулдары кезiнде педагог қызметкерлерге еңбекке ақы төлеу каникул басталар алдындағы тарифтеу кезiнде белгiленген еңбекақы есебiмен жүргізіледi.
3. Осы қосымшада белгiленген қосымша ақылар мен үстемеақылар балалар-жасөспiрімдер спорт мектептерiнiң, олимпиялық резервтегi мамандандырылған балалар-жасөспiрiмдер спорт мектептерiнің, мамандандырылған балалар-жасөспiрiмдер спорт-техникалық мектебiнің, спорт колледждерiнің, спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың, жоғарғы спорт шеберлiгi мектебiнің басшылары мен педагог қызметкерлерiне, әлеуметтiк қамтамасыз ету, денсаулық сақтау, мәдениет мекемелерiнiң педагог қызметкерлерiне, iшкi iстер, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінің қылмыстық атқару жүйесi, ұлттық қауiпсiздiк және Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі органдары жүйесi мекемелерiнiң әскери және арнайы атақтары жоқ педагог қызметкерлерiне қолданылады.
АЖТМ* - заңнамалық кесiммен белгiленген айлық жалақының ең төмен мөлшерi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 қаңтардағы
N 89 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
5-қосымша
Жоғары білім және ғылым мемлекеттік мекемелері және қазыналық кәсіпорындары қызметкерлерінің еңбек жағдайлары үшін төленетін қосымша ақылар
___________________________________________________________________
Р/| Қызметкерлер кәсіп. |  Қосымша   | Қосымша  |     Ескерту
с | терінің, лауазымда. | ақылардың  | ақының   |
N | рының, санаттарының |  түрлері   | мөлшері  |
|       атауы         |            |          |
___________________________________________________________________
1 |         2           |     3      |    4     |        5
___________________________________________________________________
1.                      Fылыми
дәрежесi
үшiн
қосымша
ақы
1) Мемлекеттiк тапсы.                           " Бiлiм туралы "
рысты орындайтын                   2 АЖТМ*   1999 жылғы 7 маусым.
және ғылым                                  дағы, " Ғылым туралы "
докторы                                      2001 жылғы 9 шілде.
ғылым кандидаты                    1 АЖТМ*   дегі Қазақстан
ғылыми дәрежесi                              Республикасының
бар ғылыми                                   Заңдарына сәйкес.
қызметкерлерге                               Аталған қосымша ақы
бiліктiлiгi жоғары
ғылыми кадрларды
аттестациялау

2) Педагогическим ра-                          вующего диплома,
ботникам высших                             выданного уполномо-
учебных заведений                           ченным органом
(кроме работников,                          Республики Казахстан
привлекаемых к про-                         в области аттестации
ведению учебных за-                         научных кадров выс-
нятий на условиях                           шей квалификации и
почасовой оплаты),                          производится по
имеющим ученую                              основной работе
степень:
доктора наук                     2 МРЗП*
кандидата наук                   1 МРЗП*
2. Доцентам клинических Доплата за  50% в раз- Указанная доплата
кафедр медицинских   выполнение  мере ДО    устанавливается от
высших учебных заве- лечебно-    врача      должностного оклада
дений и институтов   диагнос-               врача, имеющего
повышения квалифика- тической               соответствующую
ции и переподготовки работы                 квалификационную
кадров и медицинских                        категорию
факультетов универ-
ситетов
Ассистентам клини-
ческих кафедр меди-
цинских высших учеб-
ных заведений и ин-
ститутов повышения
квалификации и
переподготовки
кадров
3. Работникам из числа  Доплата за  20% от БДО
профессорско-препо-  заведование
давательского сос-   кафедрой
тава, не имеющим
ученой степени
4. Высококвалифициро-   Доплата за  Не более
ванным рабочим,      особые      25% от БДО
постоянно занятым на условия
особо сложных и
ответственных рабо-
тах
-------------------------------------------------------------------
Примечание.
Ректорам, проректорам по учебной, научной и лечебной работе, заведующим кафедр, профессорам медицинских высших учебных заведений и институтов повышения квалификации и переподготовки кадров производится доплата за выполнение лечебно-диагностической работы в клиниках и других учреждениях здравоохранения, являющихся клиническими базами, как консультантам согласно приложению 20  постановления  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41.
*МРЗП - минимальный размер месячной заработной платы, установленный законодательным актом.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2004 года N 89
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты и надбавки за условия труда работникам
государственных учреждений и казенных предприятий
здравоохранения
-------------------------------------------------------------------
N !Наименование профес-!Виды доплат! Размеры  !     Примечание
п/!сий, должностей, ка-!и надбавок !доплат и  !
п !тегорий работников  !           !надбавок  !
-------------------------------------------------------------------

2) Жоғары оқу                         2 АЖТМ*   саласындағы
орындарының                                  Қазақстан Республи.
ғылым докторы                      1 АЖТМ*   касының уәкілетті
ғылым кандидаты                              органы берген тиісті
ғылыми дәрежесi бар                          дипломы болғанда
(сағаттық ақы төлеу                          белгіленеді және
шартымен сабақ                               оның ғылыми дәреже.
жүргізуге тартыла.                           сіне сәйкес келген
тын қызметкерлерден                          жағдайда негізгі
басқа) педагог                               жұмысында жүргізі.
қызметкерлерiне                              леді
___________________________________________________________________
2. Жоғары медициналық   Емдеу-        дәрігер.  Көрсетiлген қосымша
оқу орындарының      диагности.    дің       ақы тиісті білікті.
клиникалық кафедра.  калық         лауазым.  лік санаты бар
ларының және кадр.   жұмысты       дық       дәрігердің лауазым.
лар бiлiктiлiгiн     орындағаны    ақысының  дық ақысынан
арттыру және қайта   үшін          50%       белгіленеді
даярлау институт.    қосымша       мөлше.
тарының және         ақы           рінде
университеттердiң
медицина факультет.
терінің доцент.
терiне.
Жоғары медицина.
лық оқу орындарының
клиникалық кафедра.
ларының және кадр.
лар бiлiктiлiгiн
арттыру және қайта
даярлау институт.
тарының ассистент.
терiне
___________________________________________________________________
3. Профессор-оқытушы.   Кафедраны     БЛЖ-дан
лар қатарындағы,     меңгергенi    20%
ғылыми дәрежесi      үшiн
жоқ қызметкерлерге   қосымша ақы
___________________________________________________________________
4. Аса күрделі және     Ерекше        БЛЖ-дан
жауапты жұмыстарда   жағдайлар     25%
тұрақты жұмыспен     үшін          артық
айналысатын жоғары   қосымша ақы   емес
білікті жұмысшы.
ларға
___________________________________________________________________
Ескерту.
Жоғары медициналық оқу орындарының және кадрлар бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау институттарының ректорларына, оқу, ғылыми және емдеу жұмыстарының профессорларына, кафедра меңгерушiлерiне, проректорларына клиникаларда және клиникалық базалар болып табылатын денсаулық сақтау мекемелерінде кеңесшілер ретінде емдеу-диагностика жұмыстарын жүргiзгенi үшiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысының  20-қосымшасына сәйкес қосымша ақы төленедi.
*АЖТМ - заңнамалық кесiммен белгiленген айлық жалақының ең төмен мөлшерi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 қаңтардағы
N 89 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
6-қосымша
Мемлекеттік денсаулық сақтау мекемелері мен қазыналық кәсіпорындарының қызметкерлеріне еңбек жағдайы үшін төленетін қосымша ақылар мен үстемеақылар
___________________________________________________________________
Р/| Қызметкерлер кәсіп. |  Қосымша   | Қосымша  |     Ескерту
с | терінің, лауазымда. | ақылар мен |ақылар мен|
N | рының, санаттарының |  үстеме.   | үстеме   |
|       атауы         | ақылардың  |ақылардың |
|                     |  түрлері   | мөлшері  |
___________________________________________________________________

1 !          2         !     3     !    4     !          5
-------------------------------------------------------------------
1.                      Доплата                В соответствии с
работникам,             Законом  Республики
занятым на             Казахстан от 10
тяжелых                декабря 1999 года "О
(особо                 труде в Республике
тяжелых)               Казахстан" и на
физических             основании списка
работах и              (перечня) произ-
работах с              водств, цехов про-
вредными               фессий и должностей
(особо                 с вредными условиями
вредными)              труда, определенного
и опасными             уполномоченным орга-
(особо                 ном по труду, до-
опасными)              плата устанавливается
условиями              всем медицинским и
труда                  фармацевтическим
работникам незави-
симо от наименования
должностей и долж-
ностей, приравненных
к ним. Другим работ-
никам доплата уста-
навливается руково-
дителем организации
здравоохранения в
зависимости от
степени участия в
работе с вредными
(особо вредными) и
опасными (особо
опасными) условиями
труда, на основании
результатов аттеста-
ции рабочих мест.
1) Работникам организа-             20% от БДО
ций (подразделений)
здравоохранения и
медицинским работ-
никам организаций
образования (ста-
ционарного и амбу-
латорного типа) за
лечение, реабилита-
цию, оздоровление:
детей с туберкулез-
ной интоксикацией,
малыми и затухаю-
щими формами тубер-
кулеза; дефектами
физического разви-
тия, нарушениями
статодинамических,
сенсорных функций и
функций выделения
без нарушения пси-
хики; больных (не-
зависимо от возрас-
та), страдающих
инфекционно-парази-
тарными, кожно-
венерологическими
заболеваниями, с
гериатрическими
отклонениями (хос-
пис, дом сестрин-
ского ухода),
психотерапевтичес-
кого профиля
2) Работникам организа-             20% от БДО
ций здравоохранения
и их структурных
подразделений за
лечение ожоговых
больных, проведение
экспресс-лаборато-
рии, входящей в
состав анестезиоло-
гии и реанимации
больных с острыми
отравлениями подраз-
деления всех профи-
лей, в работе кото-
рых используются
постоянная рентгено-
лучевая (УЗИ) диаг-
ностика, лечение и
визуальный контроль,
ударноволновое дис-
танционное дробление
камней, физиотера-
певтические, баль-
нео-грязелечебные
процедуры, эндоско-
пия, длительное при-
менение химиотера-
певтических препа-
ратов, плазмоферез,
гемосорбция и гемо-
диализ; отделения
гнойной хирургии
всех профилей,
педиатрические для
новорожденных и не-
доношенных, невроло-
гические для больных
с нарушением мозго-
вого кровообращения

1 |         2           |     3      |    4     |        5
___________________________________________________________________
1.                      Ауыр (аса               "Қазақстан Республи.
ауыр) қол               касындағы еңбек
күшi еңбегi.            туралы" Қазақстан
мен шұғылда.            Республикасының 1999
натын, еңбек            жылғы 10 желтоқсан.
жағдайы                 дағы  Заңына  сәйкес
зиянды                  және еңбек жөнiндегi
(ерекше                 уәкiлеттi орган
зиянды) және            белгiлеген Еңбек
қауiптi                 жағдайлары зиянды
(ерекше                 өндiрiстер, цехтар,
қауiптi)                кәсiптер мен
жұмыстарда              қызметтер тiзiмi
iстейтiн                (тiзбесi) негiзiнде
қызметкер.              қосымша ақылар
лерге                   барлық медициналық
төленетiн               және фармацевтика.
қосымша ақы             лық қызметкерлерге
лауазымдар атаулары
мен соларға
теңестiрiлген лауа.
зымдарға қатыссыз
төленедi.
1) Денсаулық сақтау                   БЛЖ-дан   Басқа қызметкерлерге
ұйымдарының                        20%       үстемақыны денсаулық
(бөлiмшелерiнiң)                             сақтау мекемесiнің
қызметкерлерiне                              басшысы қызметкердiң
және бiлiм беру                              еңбек жағдайы
(стационарлық                                зиянды (өте зиянды)
және амбулаторлық                            және қауiптi
түрдегi) мекемеле.                           (өте қауіптi)
рiнiң медициналық                            жұмыстарға қатысу
қызметкерлерiне:                             деңгейiне байланысты
туберкулездiк                                тағайындайды.
интоксикацияға
шалдыққан, туберку.
лездiң бастапқы
және басылып бара
жатқан түрлерiмен
ауыратын, дене
дамуында ауытқуы
бар, психикасы
сақталып статоди.
намикалық, сенсор.
лық функциялары мен
бөлiс функциялары
бұзылған балаларды;
инфекциялық-парази.
тарлы, гериатриялық
ауытқушылықтары бар
терi-венерологиялық
аурулармен ауыратын
науқастарды
(хоспис, медбикелер
күтiм көрсететiн
үй) емдеу, оңалту
және сауықтыру
үшiн
2) Денсаулық сақтау                   БЛЖ-дан
ұйымдары мен                       20%
олардың құрылымдық
бөлiмшелерiнiң
қызметкерлерiне
күйген науқастарды
емдеу үшiн, жұмы.
сында үнемi сәулелi
рентген диагности.
касы қолданылатын
бүкiл профильдердегi
бөлiмшелердiң қатты
уланған науқаста.
рының анестезиоло.
гиясы мен реанима.
циясының құрамына
кiретiн экспресс-
лабораториялар
жүргiзу үшiн,
емдеу және қарап
бақылау, тастарды
толқынды дистан.
циондық әдіспен
үгіту, физио.
терапевтiк,
бальнео-балшықты
емдеу процедурала.
ры, эндоскопия,
химиятерапевтiк
препараттарды ұзақ
қолдану, плазмо.
ферез, гемосорбация
және гемодиализ
үшiн; бүкiл
профильдердегi
iрiңдi хирургия
бөлiмшелерi, жаңа
туған және шала
туған балаларға
арналған педиатрия.
лық бөлiмшелерi,
мидағы қан қысымы
бұзылған науқастарға
арналған неврология.
лық бөлiмшелер

10) Работникам станций              22% от БДО
(отделений) скорой
медицинской помощи,
спецбригад
11) Работникам отделе-              20% от БДО
ния (группы): анес-
тезиологии-реанима-
ции; реанимации и
интенсивной терапии
(за исключением
лаборатории (груп-
пы), обеспечивающей
экспресс-диагности-
ку), рентгенологии,
радиологии и рентге-
нологические отделы,
отделения, лаборато-
рии, группы и каби-
неты всех профилей и
лаборатории при ра-
боте с живыми возбу-
дителями инфекцион-
ных заболеваний (или
больными животными),
с вирусами, вызываю-
щими заболевания, с
химическими реакти-
вами, реактивами-
аллергенами, предус-
мотренные для пос-
тоянной работы по
постановке реакции
иммобилизации блед-
ных трепонем
12) Работникам туберку-             60% от БДО
лезных (противоту-
беркулезных) учреж-
дений, диспансеров,
отделений централь-
ных районных больниц
и других организаций
здравоохранения,
санаториев, санато-
риев-профилакториев,
лечебно-производст-
венных мастерских,
отделений, палат,
изоляторов для боль-
ных туберкулезом
лечебно-профилакти-
ческих организаций,
домов-интернатов,
противотуберкулезных
кабинетов
13) Работникам психиат-             60% от БДО
рических больниц
специализированного
типа с интенсивным
наблюдением
14) Работникам:
отделений судебно-              60% от БДО
психиатрической
экспертизы (для
лиц, содержащихся
под стражей)
центра (подразде-               30% от БДО
лений) судебной
медицины
15) Работникам центров              60% от ДО  В соответствии с
по профилактике и                           Законом  Республики
борьбе со СПИД за                          Казахстан от 5
диагностику, лече-                         октября 1994 года
ние и непосредст-                          "О профилактике
венное обслуживание                        заболевания СПИД".
больных СПИД и ВИЧ-                        Перечень работников
инфицированных;                            определяется цент-
научно-исследова-                          ральным исполни-
тельских организа-                         тельным органов в
ций, научно-произ-                         области охраны
водственных объеди-                        здоровья граждан.
нений и их струк-
турных подразделе-
ний, в том числе по
производству бакте-
риальных и вирусных
препаратов, за вы-
полнение научной
тематики по проб-
леме СПИД и контак-
тирующие с больными
СПИД и ВИЧ-инфици-
рованными, работаю-
щие с вирусом СПИД
и потенциально
зараженными ВИЧ-ма-
териалом (в том
числе животным)
Работникам органи-              60% от ДО  В соответствии с
заций здравоохране-                         Законом  Республики
ния, специализиро-                         Казахстан от 5
ванных отделений за                        октября 1994 года
лечение и непосред-                        "О профилактике
ственное обслужива-                        заболевания СПИД".
ние больных СПИД и                         Указанная доплата
ВИЧ-инфицированных;                        выплачивается про-
за проведение кон-                         порционально за
сультаций, осмот-                          фактически отрабо-
ров, оказание меди-                        танные часы
цинской помощи,
судебно-медицинской
и паталогоанатоми-
ческой экспертизы,
а также всех видов
лабораторных иссле-
дований крови насе-
ления и материалов,
поступающих от
больных СПИД и ВИЧ-
инфицированных

10) Жедел медициналық                 БЛЖ-дан
жәрдем станцияла.                 22%
рының (бөлiмшеле.
рiнің) арнайы
бригадалардың
қызметкерлерiне
11) Анестезиология-                   БЛЖ-дан
реанимация;                       20%
реанимация және
интенсивтi терапия
(экспресс-диагнос.
тиканы қамтамасыз
ететiн зертхана.
ларды (топтарды)
қоспағанда,
рентгенология,
радиология және
рентгенологиялық
бөлiмдер, бөлiмше.
лерi, зертханалар,
iндет ауруларының
тiрi қоздырғышта.
рымен (немесе ауру
жануарлармен),
ауруды тудыратын
вирустар мен,
бозғыл трепонеманы
иммобилизациялау
реакциясын қою
жөнiндегi үнемi
атқарылатын жұмыс
үшiн ескерiлген
химиялық реактив.
термен, аллерген
реактивтермен жұмыс
iстейтiн бөлiмшелер
(топтар) қызмет.
керлерiне
12) Туберкулез                        БЛЖ-дан
(туберкулезге                     60%
қарсы) мекемелер.
дің, диспансерлер.
дiң, ОАБ бөлiмше.
лерiнiң және өзге
де денсаулық сақтау
мекемелерiнiң,
санаторийлер,
санаторий-профилак.
торийлер, емдеу-
өндiрiстiк шебер.
ханалар, бөлiмше.
лер, палаталар,
туберкулезбен
ауыратындар изоля.
торларының, емдеу-
профилактикалық
мекемелерінiң,
интернат-үйлерiнің,
туберкулезге қарсы
кабинеттердiң
қызметкерлерiне
13) Интенсивтi                        БЛЖ-дан
бақылаудағы                       60%
мамандандырылған
нысандағы
психиатриялық
ауруханалардың
қызметкерлерiне
14) Сот-психиатриялық                 БЛЖ-дан
сараптама (қамауға                60%
алынған адамдарға
арналған)
бөлiмшелерiнiң;
сот медицинасы                  БЛЖ-дан
орталықтарының                    30%
(бөлiмшелерiнiң)
қызметкерлерiне
15) ЖҚТБ-ың алдын                     ЛЖ-дан   "ЖҚТБ дертiнiң
алу және онымен                   60%       алдын-алу туралы"
күресу жөнiндегi                            Қазақстан
орталықтардың;                              Республикасының
ЖҚТБ және АҚTҚ                              1994 жылғы 5 қазан.
жұқтырған аурулар.                          дағы  Заңына  сәйкес.
ды емдеумен және                            Жұмыскерлердің
оларға тiкелей                              тізімін азаматтар.
қызмет көрсетумен;                          дың денсаулығын
ғылыми-зерттеу                            қорғау саласындағы
ұйымдарының,                                орталықты атқарушы
ғылыми-өндiрiстiк                           орган белгілейді.
бiрлестiктердiң
және олардың құрылымдық
бөлiмшелерiнiң,
оның iшiнде бакте.
риалық және вирус.
тық препараттарды
өндiру бөлiмшеле.
рiнiң қызметкер.
лерiне, ЖҚТБ
проблемасына
қатысты ғылыми
тақырыпты орындау
және ЖҚТБ-мен
АҚТҚ-ға шалдыққан.
дармен байланыс
жасап жұмыс атқару
үшiн, ЖҚТБ
вирусымен және
АҚТҚ жұқтыруы
мүмкiн материалмен
(оның ішiнде -
жануарлармен де)
жұмыс iстейтiн
жұмыскерлерге
Денсаулық сақтау                 ЛЖ-дан    "ЖҚТБ дертінің
ұйымдарының,                      60%       алдын-алу туралы"
мамандандырылған                            Қазақстан Республи.
бөлiмшелердiң                               касының 1994 жылғы
жұмыскерлерiне                              5 қазандағы Заңына
ЖҚТБ ауруларын                              сәйкес.
және АҚТҚ инфекция.                         Аталмыш қосымша ақы
сын жұқтырғандарды                          іс жүзінде атқарыл.
тiкелей емдеу және                          ған сағаттар үшін
оларға қызмет                               пропорционалды
көрсету үшiн; ЖҚТБ                          мөлшерде төленеді.
аурулардан және
АҚТҚ инфекциясын
жұқтырғандарға
консультациялар
беру, оларды
қарау, медициналық
көмек көрсету,
сот-медициналық
және паталогоанато.
миялық сараптама
жүргiзу үшiн,
сондай-ақ зертхана.
ларда халықтың
қанын тексеру және
ЖҚТБ аурулардан
және АҚТҚ инфек.
циясын жұқтырған
науқастардан
келіп түсетін
материалдарды
тексеру үшін

16) Работникам пата-                20% от БДО
логоанатомических
бюро (отделений,
подразделений), от-
делений заготовки
(консервации) труп-
ных тканей, органов
и кожи
2.                      Доплата за
совмещение
должностей
(расширение
зоны обслу-
живания)
1) Руководителям-врачам             До 25%
организаций здраво-              должност-
охранения и их                   ного ок-
заместителям-врачам              лада вра-
разрешается вести в              ча соот-
организациях, в                  ветствую-
штате которых они                щей спе-
состоят, работу по               циальности
специальности в
пределах рабочего
времени по основной
должности
Доплата за             В соответствии с
выполнение              Законом  Республики
обязаннос-             Казахстан от 10 де-
тей времен-            кабря 1999 года
но отсутст-            "О труде в Респуб-
вующего                лике Казахстан"
работника
Специалистам, служа-             Исходя из  В пределах своего
щим и рабочим орга-              фактичес-  рабочего времени
низаций здравоохра-              кого объе- (наряду с основной
нения                            ма с уче-  работой) с учетом
том режима режима работы орга-
работы ор- низации
ганизации
Специалистам, служа-             Исходя из  За пределами рабо-
щим и рабочим орга-              фактичес-  чего времени по ос-
низаций здравоохра-              кого объе- новной должности в
нения                            ма с уче-  той же организации
том режима с учетом режима
работы ор- работы организации
ганизации
3.                      Доплата за
особые
условия
1) Медицинским и другим                        Конкретный перечень
работникам организа-                        должностей и органи-
ций здравоохранения:                        заций устанавливает-
ся центральным испол-
нительным органом в
области охраны
здоровья граждан
за работу с возбуди-             До 5 лет -
телями особо опасных             90% от БДО
инфекций и материа-              С 5 до 14
лами возможно зара-              лет - 140%
женными ими;                     от БДО
Свыше 14
лет - 170%
от БДО
за оказание экстрен-             До 5 лет -
ной медицинской по-              20% от БДО
мощи по ликвидации               Свыше 5
последствий чрезвы-              лет - 40%
чайных ситуаций                  от БДО
природного и техно-
генного характера;
за организацию и                 До 5 лет -
лечение лепры забо-              50% от БДО
леваний;                         С 5 до 14
лет - 90%
от БДО
Свыше 14
лет - 120%
от БДО
за осуществление                 До 7 лет -
судебно-медицинской              40% от БДО
экспертной деятель-              Свыше 7
ности;                           лет - 60%
от БДО
за оказание первич-
ной медико-санитар-
ной помощи в усло-
виях территориаль-
ного участка:
сельскому населению              До 7 лет -
40% от БДО
Свыше 7
лет - 60%
от БДО
городскому населению             До 7 лет -
30% от БДО
Свыше 7
лет - 50%
от БДО
за оказание экстрен-             До 5 лет -
ной медицинской                  20% от БДО
помощи в условиях                Свыше 5
станции скорой меди-             лет - 40%
цинской помощи;                  от БДО
за оказание медицин-
ской помощи в госпи-
талях для инвалидов
Великой Отечествен-
ной войны и лиц,
приравненных к ним,
и специальных отде-
лениях в составе
больниц:
медицинским и фарма-             До 25% от
цевтическим работни-             БДО
кам
другим работникам                До 20% от
БДО
за оказание медицин-
ской помощи в орга-
низациях Медицин-
ского центра Управ-
ления Делами Прези-
дента Республики
Казахстан:
медицинским и аптеч-             25% от БДО
ным работникам
другим работникам                20% от БДО

16) Паталогоанатомия.                 БЛЖ-дан
лық бюролардың                    20%
(бөлiмшелердiң,
құрылымдық
бөлiмшелердiң)
өлiк тiнiн,
ағза мүшелерін
және терi дайындау
бөлiмшелерінің
қызметкерлерiне
___________________________________________________________________
2.                      Лауазымдарды
қоса атқару
үшiн (қызмет
аясын кеңейт.
кені үшiн)
қосымша ақы
төлеу
1)  Денсаулық сақтау                  Дәрiгер
ұйымдарының                       маманды.
басшы-дәрiгерле.                  ғына
рiне және олардың                 сәйкес
дәрiгер-орынбасар.                қызмет
ларына өздерi                     ақысы
штатына кiретiн                   25%
мекемелерде                       дейiн
негiзгi қызметi
бойынша жұмыс
уақытының шегiнде
жұмыс атқаруға
рұқсат берiледi
Уақытша                 "Қазақстан Республи.
жұмыста жоқ             касындағы еңбек
қызметкердiң            туралы" Қазақстан
міндетiн                Республикасының
атқару үшiн             1999 жылғы 10
желтоқсандағы  Заңы
Денсаулық сақтау                  Ұйымның   Ұйымның жұмыс
ұйымдарының маман.                жұмыс     режимін ескере
дарына, қызметкер.                режимін   отырып өзінің жұмыс
лерiне және жұмыс.                ескерумен уақытының шегінде
шыларына                          нақты     (негізгі жұмыспен
көлемге    қатар)
сүйене
отырып
Денсаулық сақтау                  Ұйымның   Жұмыс уақытынан тыс
ұйымдарының маман.                жұмыс     негізгі лауазымда
дарына, қызметкер.                режимін   сол мекемеде
лерiне және                       ескерумен
жұмысшыларына                     нақты
көлемге
сүйене
отырып
___________________________________________________________________
3.                      Epeкше                  Нақты бiр лауазым.
жағдайлар               дар мен мекемелер
үшін                    тiзiмi бойынша
қосымша ақы             үстемақы төлеудiң
тәртiбi мен шарттары
азаматтардың
денсаулығын қорғау
саласындағы атқарушы
орталық органмен
белгiленедi.
1)  Денсаулық сақтау
ұйымдарының меди.
циналық қызметкер.
лерi мен басқа да
қызметкерлерiне:
аса қауiптi                     5 жылға
инфекциялар                       дейін -
қоздырғыштарымен                  БЛЖ-дан
және оларды                       90%,
жұқтыруы мүмкiн                   5-тен 14
материалдармен                    жылға
жұмыс істеу үшiн;                 дейін -
БЛЖ-дан
140%,
14 жылдан
жоғары-
БЛЖ-дан
170%
табиғи және                     5 жылға
техногендiк сипат.                дейін -
тағы төтенше                      БЛЖ-дан
жағдайлардың салда.               20%,
рын жою жөнiндегi                 5 жылдан
жедел медициналық                 жоғары -
көмек көрсету үшін                БЛЖ-дан
40%
алапес ауруын                   5 жылға
емдеудi ұйымдастыру               дейiн -
және емдеу үшiн                   БЛЖ-дан
50%,
5-тен 14
жылға
дейiн -
БЛЖ-дан
90%,
14 жылдан
жоғары -
БЛЖ-дан
120%
сот-медициналық                 7 жылға
сараптау қызметiн                 дейiн -
жүзеге асыру үшiн                 БЛЖ-дан
40%,
7 жылдан
жоғары -
БЛЖ-дан
60%
аймақтық учаске
жағдайында:
ауыл тұрғындарына               7 жылға
дейiн -
БЛЖ-дан
40% дейiн;
7 жылдан
жоғары -
БЛЖ-дан
60% дейiн
қала тұрғындарына               7 жылға
дейiн -
БЛЖ-дан
30%
7 жылдан
жоғары -
БЛЖ-дан
50%
жедел медициналық               5 жылға
жәрдем станциясы                  дейін -
жағдайында шұғыл                  БЛЖ-дан
медициналық көмек                 20%
көрсету үшiн                      5 жылдан
жоғары
БЛЖ-дан
40%
Ұлы Отан соғысы.
ның мүгедектерiне
және соларға
теңестiрiлген адам.
дарға арналған
госпитальдарда және
ауруханалар құра.
мындағы арнаулы
бөлiмшелерде:
медициналық және                БЛЖ-дан
фармацевтикалық                   25%
қызметкерлерге                    дейін
басқа да қызмет.                БЛЖ-дан
керлерге медицина.                20%
лық көмек көрсеткені              дейін
үшiн
Қазақстан Респуб.
ликасы Президентi.
нің Іс басқармасы.
ның Медициналық
орталығы мекеме.
лерiнде:
медициналық және                БЛЖ-дан
дәрiхана қызметкер.               25%
лерiне
басқа да қызмет.                БЛЖ-дан
керлерге медициналық              20%
көмек көрсеткенi
үшiн

2) Медицинским работни-             30% от БДО
кам домов ребенка,
детских домов и
школ-интернатов для
детей-сирот и детей,
оставшихся без попе-
чения родителей
3) Дефектологам и лого-             30% от БДО
педам, работающим в
организациях здраво-
охранения
4) Энтомологам и помощ-             15% от БДО Порядок отнесения
никам энтомологов                           территорий к районам
санитарно-эпидеми-                          массового распрост-
ческих станций, рас-                        ранения гнуса и
положенных в районах                        других опасных
распространения гну-                        насекомых и клещей
са и других опасных                         устанавливается
насекомых и клещей                          уполномоченным
центральным исполни-
тельным органом в
области охраны
здоровья граждан
5) Врачам-хирургам всех             18% от БДО Конкретный перечень
наименований                                должностей врачей-
хирургов устанавли-
вается центральным
исполнительным
органом в области
охраны здоровья
граждан
6) Медицинским работни-             25% от ча-
кам медицинских от-              совой
рядов специального               ставки за
назначения, органи-              каждый час
зованных для непос-              дежурства
редственного оказа-              в режиме
ния экстренной меди-             ожидания
цинской помощи и                 и постоян-
спасательных работ               ной готов-
ности
4. Врачам за выполнение             20% от БДО
функций заведующего
отделением (кабине-
том) в порядке,
установленном типо-
выми штатными норма-
тивами
5. Врачам (при отсутст- Доплата за  20% от БДО
вии должности врача  организацию
- фельдшерам) за вы- и руковод-
полнение функций     ство рабо-
старшего по смене    той станции
станций (отделений)  (отделений)
скорой медицинской   скорой ме-
помощи               дицинской
помощи
6. Врачам, занимающим   Доплата за
врачебные должности, ученую
независимо от их     степень
наименований в орга-
низациях здравоохра-
нения, домах-интер-
натах для престаре-
лых и инвалидов, в
медицинских комис-
сиях, провизорам, а
также работникам,
допущенным в уста-
новленном порядке к
медицинской и фарма-
цевтической деятель-
ности, имеющим уче-
ную степень:
доктора медицинских,             25% от БДО
фармацевтических,
биологических, хи-
мических наук
кандидата медицин-               20% от БДО
ских, фармацевтичес-
ких, биологических,
химических наук

2)  Сәбилер үйлерiнің,                БЛЖ-дан
жетiм балаларға,                  30%
ата-анасының қамқо.
рынсыз қалған бала.
лар үйлерiнің және
балаларға арналған
интернат үйлерiнiң
медициналық қызмет.
керлерiне
3)  Денсаулық сақтау                  БЛЖ-дан
ұйымдарында жұмыс                 30%
iстейтiн дефекто.
логтар мен логопед.
тарға
4)  Maca-шiркей мен                   БЛЖ-дан   Гнустар мен құрт-
өзге де қауiптi                   15%       құмырсқа және кене
жәндiктер мен                               тараған аудандарға
кенелер тараған                             жатқызудың тәртібін
аудандарда орналас.                         азаматтардың денсау.
қан санитарлық-                             лығын қорғау
эпидемиологиялық                            саласындағы уәкілет.
станциялардың                               ті атқарушы орталық
энтомологтарына                             орган белгілейді.
және энтономолог.
тардың көмекшi.
лерiне
5)  Барлық атаудағы                   БЛЖ-дан   Хирург дәрiгерлер
хирургтерге                       18%       лауазымдарының нақты
тiзiмi бойынша
қосымша ақыны
төлеудiң тәртiбi
мен шарттарын
азаматтардың денсау.
лығын қорғау
саласындағы атқарушы
орталық орган
белгiлейдi.
6)  Шұғыл медициналық                 Күту және
көмек көрсету                     үнемi
және құтқару                      дайындық
жұмыстарын тiкелей                режимiн.
жүргiзу үшiн                      дегі
ұйымдастырылған                   кезекшi.
арнайы мақсаттағы                 лiктiң
медициналық отряд.                әр сағаты
тардың медициналық                үшін
қызметкерлерiне                   сағаттық
ставкадан
25%
___________________________________________________________________
4.  Yлгiлi штат норма.                БЛЖ-дан
тивтерiмен белгi.                 20%
ленген тәртiп
бойынша бөлiмше
(кабинет) меңгеру.
шiсiнiң функция.
ларын атқаруы үшiн
дәрiгерлерге
___________________________________________________________________
5.  Дәрiгерлерге жедел  Жедел         БЛЖ-дан
медициналық жәрдем  медициналық   20%
станциялары (бөлiм. көмек
шелерi) ауысымы     станциялары
бойынша аға дәрi.   (бөлiмшелерi)
гердiң функциясын   жұмысын
атқаруы үшін        ұйымдастырып
(фельдшер-дәрiгер.  басқару
дiң қызметi         үшін
болмағанда)
___________________________________________________________________
6.                      Ғылыми
дәреже үшін
қосымша ақы
Денсаулық сақтау
ұйымдарында,
қарттар мен мүге.
дектерге арналған
үй-интернаттарда,
медициналық
комиссияларда
атауларына қатыссыз
дәрiгерлiк лауазым.
дарды атқаратын
белгiленген тәртiп.
пен медициналық
және фармацевтика.
лық қызмет етуге
рұқсат берiлген
ғылыми дәрежедегi
қызметкерлер:
медициналық                     БЛЖ-дан
фармацевтика,                     25%
биология, химия
ғылымдарының
докторларына
медициналық                     БЛЖ-дан
фармацевтикалық,                  20%
биология, химия
ғылымдарының
кандидаттарына
___________________________________________________________________

7. Врачам, провизорам,  Надбавка за Не более   Порядок и условия
специалистам и дру-  внедрение   40% от БДО установления указан-
гим работникам орга- новых мето-            ной надбавки опре-
низаций здравоохра-  дов диаг-              деляются органом
нения                ностики или            государственного
лечения в              управления
практику,
за высокие
достижения
в работе,
выполнение
особо важ-
ных или
срочных
работ, за
сложность и
напряжен-
ность в
труде
8. Руководителям орга-  Надбавка за Не более   Порядок и условия
низаций здравоохра-  работу,     150% от    установления указан-
нения                направлен-  БДО        ной надбавки опре-
ную на раз-            деляются органом
витие орга-            государственного
низаций,               управления
применение
в практике
организаций
передовых
методов
диагностики
и лечения
больных,
новых ле-
карственных
средств и
медицин-
ского обо-
рудования
-------------------------------------------------------------------
Примечание.
Работникам государственных учреждений и казенных предприятий здравоохранения за работу с вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда по двум (или более) основаниям устанавливаются доплаты: для медицинского и прочего персонала в туберкулезных лечебно-профилактических учреждениях (палатах, отделениях, домах-интернатах) - в размере 70 % от БДО, в специализированных лечебно-профилактических организациях (палатах, отделениях для принудительного лечения больных алкоголизмом, наркоманией, токсикоманией) - в размере 40 % от БДО, в других организациях и их структурных подразделениях, в которых доплаты предусмотрены от 20 % до 22 % - в размере 23 % от БДО.
Оплату труда медицинских работников за несение дежурства производить за фактически отработанное время. Порядок организации и оплаты дежурств утверждается центральным исполнительным органом в области охраны здоровья граждан.
Установленные в настоящем приложении доплаты и надбавки распространяются на медицинских работников, не имеющих воинских и специальных званий, государственных учреждений и казенных предприятий системы органов национальной безопасности, органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, системы Министерства обороны, Республиканской гвардии, на медицинских и научных работников государственных учреждений и казенных предприятий образования и науки, социального обеспечения, физической культуры и спорта.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2004 года N 89
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты за условия труда работникам
государственных учреждений и казенных предприятий
социального обеспечения
-------------------------------------------------------------------
N !Наименование профес-!Виды доплат! Размер   !     Примечание
п/!сий, должностей, ка-!           ! доплаты  !
п !тегорий работников  !           !          !
-------------------------------------------------------------------

7.  Денсаулық сақтау    Ғылым жетіс.  БЛЖ-дан   Аталмыш қосымша
ұйымдарының         тiктерiн      40%       ақыны тағайындау
дәрiгерлерiне,      және озық     аспайды   тәртiбi мен шартта.
провизорларына,     еңбек әдiс.             рын мемлекеттiк
мамандарына және    терiн, озық             басқару органы
өзге де             жетiстiктердi           белгiлейдi.
қызметкерлерiне     жұмысында
қолданатыны
үшiн, ерекше
маңызы бар
немесе жедел
жұмыстарды
орындау,
сондай-ақ
жұмыстың
күрделілігі
мен қауырт.
тылығы үшiн
қосымша ақы
төлеу
___________________________________________________________________
8.  Денсаулық сақтау    Мекеменi      БЛЖ-дан   Аталмыш қосымша
ұйымдарының         дамытуға,     150%      ақыны тағайындау
басшыларына         ауруларды     аспайды   тәртiбi мен шартта.
емдеу мен               рын мемлекеттiк
диагностика.            басқару органы
лаудың озық             белгiлейдi.
әдiстерiн,
жаңа дәрi-
дәрмек
құралдарын
және медици.
налық жаб.
дықтарды
ұйым
практикасында
қолдануға
бағытталған
жұмыс үшiн
қосымша ақы
____________________________________________________________________
Ескерту.
Мемлекеттiк денсаулық сақтау мекемелерiнiң және қазыналық денсаулық сақтау кәсiпорындарының қызметкерлерiне зиянды (айрықша зиянды) және қауiптi (aca қауiптi) еңбек жағдайларында жұмыс iстегенi үшiн екi (оданда көп) негiздер бойынша: туберкулез емдеу-профилактикалық мекемелерiнiң (палаталар, бөлiмшелер, үй-интернаттардың) медициналық және өзге де қызметкерлерiне - БЛЖ-дан 70 % мөлшерiнде, мамандандырылған емдеу-профилактикалық, ұйымдарының (алкоголизмнен, нашақорлықтан, токсикоманиядан мәжбүрлеп емдеу палаталарының, бөлiмшелерінің) қызметкерлерiне БЛЖ-дан 40 % мөлшерiнде, өзге де ұйымдар мен олардың құрылымдық бөлiмшелерiнiң 20 %-дан 22 %-ке дейiн қосымша ақы көзделетiн медициналық және өзге қызметшiлерi үшiн - БЛЖ-дан 23 % мөлшерiнде қосымша ақылар белгiленедi.
Медициналық қызметкерлерге кезекшiлiкте болғаны үшiн еңбекке ақы төлеу нақты жұмыс iстеген уақыты үшiн жүргiзiледi. Кезекшiлiктi ұйымдастыру және оған ақы төлеу тәртiбiн азаматтардың денсаулығын қорғау саласындағы уәкілеттi атқарушы орталық орган белгiлейдi.
Осы қосымшада белгіленген қосымша ақылар мен үстеме ақылар ұлттық қауiпсiздiк органдары, iшкi iстер органдары жүйесiнiң, Әдiлет министрлiгiнiң қылмыстық-атқарушы жүйесiнiң, Қорғаныс министрлiгi жүйесiнiң, Республикалық ұланның мемлекеттiк мекемелерi мен қазыналық кәсiпорындарының әскери және арнайы атағы жоқ медициналық қызметкерлерiне, бiлiм және ғылым, әлеуметтiк қамсыздандыру, дене шынықтыру және спорт жүйесiнiң мемлекеттiк мекемелерi мен қазыналық кәсiпорындарының медициналық және ғылыми қызметкерлерiне қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 қаңтардағы
N 89 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
7-қосымша
Әлеуметтік қамсыздандыру мемлекеттік мекемелерінің және қазыналық кәсіпорындарының қызметкерлеріне еңбек жағдайлары үшін төленетін қосымша ақылар
___________________________________________________________________
Р/| Қызметкерлер кәсіп. |  Қосымша   | Қосымша  |     Ескерту
с | терінің, лауазымда. | ақылардың  | ақының   |
N | рының, санаттарының |  түрлері   | мөлшері  |
|       атауы         |            |          |
___________________________________________________________________

1 !          2         !     3     !    4     !          5
-------------------------------------------------------------------
1.                      Доплата за             В соответствии с
особые                  Законом  Республики
условия                Казахстан от 10 де-
1) Работникам домов-                           кабря 1999 года
интернатов для                              "О труде в Респуб-
психоневрологических                        лике Казахстан"
больных (инвалидов-
психохроников), домов-
интернатов для умст-
венно-отсталых
детей:
директорам, их за-               30% от БДО
местителям, заведую-
щим медицинской час-
тью и заведующим
отделениями, врачам,
педагогическим ра-
ботникам, независимо
от наименований
должностей, среднему
и младшему медицин-
скому персоналу,
независимо от наиме-
нования должностей,
воспитателям, стар-
шим воспитателям,
инструкторам, биб-
лиотечным и клубным
работникам, культор-
ганизаторам (акком-
паниаторам), руково-
дителям кружков,
парикмахерам, обслу-
живающим больных,
электромонтерам и
слесарям-сантехникам
при работе внутри
отделений, лифтерам,
обслуживающим боль-
ных, уборщикам, ра-
бочим всех профессий
при работе внутри
отделений и при об-
служивании больных
заведующим: хозяй-               25% от БДО
ством, складом;
кладовщикам, касте-
ляншам, швеям по
ремонту одежды и
белья, рабочим по
ремонту обуви,
рабочим по обслужи-
ванию и текущему
ремонту зданий,
конюхам, возчикам,
гардеробщикам,
истопникам
2) Работникам домов-
интернатов для де-
тей с физическими
недостатками:
директорам, их за-               30% от БДО
местителям, учите-
лям, воспитателям,
старшим воспитате-
лям, учителям-де-
фектологам, учите-
лям-логопедам,
инструкторам, акком-
паниаторам, музы-
кальным руководите-
лям, руководителям
кружков, культорга-
низаторам
Врачам, среднему и               25% от БДО
младшему медицин-
скому персоналу,
независимо от наиме-
нования должностей,
а также заведующим:
хозяйством, складом;
кладовщикам, касте-
ляншам, швеям по ре-
монту одежды и бе-
лья, рабочим по
ремонту обуви, рабо-
чим по обслуживанию
и текущему ремонту
зданий, конюхам,
возчикам, гардероб-
щикам, истопникам
3) Руководителям и их               25% от БДО
заместителям, вра-
чам, среднему и
младшему медицин-
скому персоналу,
независимо от наиме-
нования должностей,
работающим в домах-
интернатах для ин-
валидов и престаре-
лых (общего типа), в
учреждениях для
ветеранов войны и
труда:
за проведение лечеб-
но-профилактических
мероприятий и реаби-
литацию инвалидов и
ветеранов, оказание
медицинских услуг

1 |         2           |     3      |    4     |        5
___________________________________________________________________
1.                      Ерекше                  "Қазақстан Республи.
жағдайлар               касындағы еңбек
үшiн қосымша            туралы" 1999 жылғы
ақы                     10 желтоқсандағы
Қазақстан Республи.
касының  Заңына
сәйкес
1)  Жүйке-неврология.
лық ауруларға
(мүгедек-психо.
хроник) арналған
интернат-үйлерi.
нің, ақыл-ойы
кемiс балаларға
арналған интер.
нат-үйлерiнің
қызметкерлерiне:
Директорларға,                    БЛЖ-дан
олардың орынбасар.                30%
ларына, медицина.
лық бөлiмi және
бөлiмшелердің
меңгерушiлерiне,
дәрiгерлерге,
лауазымдық атаула.
рына қарамастан
педагогикалық
қызметкерлерге,
лауазымдық атау.
ларына қарамастан
орта және кiшi
медициналық
қызметкерлерге,
тәрбиешiлерге, аға
тәрбиешiлерге,
нұсқаушыларға,
кiтапхана және клуб
қызметкерлерiне,
мәдени шараларды
ұйымдастырушыларға
(музыкалық демеушi.
лерге), үйiрмелер.
дің жетекшiлерiне,
ауруларға қызмет
көрсетушi шаштараз.
дарға, бөлiмшенің
iшiндегi жұмыс
кезiнде электр
монтерлерi мен
слесар-сантехник.
терге, ауруларға
қызмет көрсетушi
лифтерлерге,
сыпырушыларға,
бөлiмшенiң iшiндегi
жұмыс кезiнде және
ауруларға қызмет
көрсету кезiнде
барлық кәсіптің
жұмысшыларына
шаруашылық, қойма                 БЛЖ-дан
меңгерушiлеріне,                  25%
қоймашыларға,
кастеляншаға, киiм
және төсек-орын
жөндеу жөнiндегi
тiгiншiлерге, аяқ
киiм жөндеу жұмыс.
шыларына, ғимарат.
тарға қызмет көр.
сету және ағымдық
жөндеу жөнiндегі
жұмысшыларға,
атқосшыларға,
арбакештерге,
гардеробшыларға,
от жағушыларға
2)  Дене мүшесiнің
кемiстiгi бар
балаларға арналған
интернат-үйлерiнің
қызметкерлерiне:
директорларға,                   БЛЖ-дан
олардың орынбасар.                30%
ларына, мұғалімдер.
ге, тәрбиешiлерге,
аға тәрбиешiлерге,
дефектолог-мұғалiм.
дерге, логопед-
мұғалiмдерге,
нұсқаушыларға,
аккомпаниаторларға,
музыкалық жетекшi.
лерге, үйiрмелердiң
жетекшiлерiне,
мәдени шараларды
ұйымдастырушыларға
дәрiгерлерге, орта                БЛЖ-дан
және лауазымдық                   25%
қызмет атауларына
қарамастан кiшi
медициналық қызмет.
керлерге, сондай-ақ
шаруашылық, қойма
меңгерушiлерiне,
қоймашыларға,
кастеляншаға, киiм
және төсек-орын
жөндеу жөнiндегi
тiгiншiлерге, аяқ
киiм жөндеу жұмыс.
шыларына, ғимарат.
тарға қызмет
көрсету және ағым.
дық жөндеу жөнiн.
дегi жұмысшыларға,
атқосшыларға,
арбакештерге,
гардеробшыларғa,
от жағушыларға
3)  Мүгедектер мен                    БЛЖ-дан
қарттарға арналған                25%
интернат-үйлерiнде
(жалпы типтегі),
соғыс және еңбек
ардагерлерiне
арналған мекеме.
лерде жұмыс
iстейтін басшылар
мен олардың орын.
басарларына,
дәрiгерлерге, орта
және лауазымдық
қызмет атауларына
қарамастан кіші
медициналық
қызметкерлерге:
емдеу-алдын алу
шараларын және
мүгедектер мен
ардагерлердi
оңалтуды жүргiзгені,
медициналық қызмет.
те көрсеткенi үшін

4) Работникам подсобных                        За все время работы
сельских хозяйств                           с психоневрологи-
при домах-интернатах                        ческими больными и
для психоневрологи-                         умственно отсталыми
ческих больных (ин-                         детьми
валидов психохрони-
ков) и домов-интер-
натов для умственно
отсталых детей:
руководителям, их                30% от БДО
заместителям, агро-
номам, бригадирам,
учетчикам, рабочим
всех профессий
5) Работникам лечебно-              30% от БДО
производственных
(трудовых) мастер-
ских при домах-ин-
тернатах для психо-
неврологических
больных (инвалидов-
психохроников) и
детских домах-ин-
тернатах для умст-
венно отсталых
детей:
инструкторам, руко-
водителям мастер-
ских, начальникам
цехов, мастерам,
рабочим всех про-
фессий
6) Работникам организа-
ций образования для
инвалидов:
директорам, их за-               30% от БДО
местителям, учите-
лям, воспитателям,
учителям-дефектоло-
гам, учителям-лого-
педам, инструкторам,
мастерам производст-
венного обучения,
аккомпаниаторам,
музыкальным руково-
дителям, руководи-
телям кружков,
культорганизаторам,
логопедам-дефекто-
логам
врачам, среднему и               25% от БДО
младшему медицин-
скому персоналу,
независимо от наиме-
нования должностей,
заведующим: хозяйст-
вом, складом; кла-
довщикам, кастелян-
шам, швеям по ремон-
ту одежды и белья,
инженерно-техничес-
ким работникам учеб-
но-производственных
мастерских, инстру-
ментальщикам, сле-
сарям-сантехникам,
слесарям-электрикам,
рабочим по обслужи-
ванию и текущему
ремонту зданий
7) Работникам всех
организаций со-
циального обеспече-
ния:
машинистам по стирке             30% от БДО
одежды и белья, по-
варам, другим работ-
никам кухни-столо-
вой, подсобным
рабочим;
дезинфекторам                    25% от БДО
8) Работникам Центра                30% от БДО
социальной адаптации
для лиц, не имеющих
определенного места
жительства
2. Руководителям-врачам             20% от БДО
структурных подраз-
делений за заведова-
ние
доплата за             В соответствии с
совмещение              Законом  Республики
должностей             Казахстан от 10 де-
(расширение            кабря 1999 года
зоны обслу-            "О труде в Респуб-
живания)               лике Казахстан"
или увели-
чение объе-
ма выпол-
няемых
работ

4)  Жүйке-неврологиялық                         Психоневрологиялық
ауруларға (мүгедек-                         аурулар мен ақыл ойы
психохроник) арнал.                         кемiс балалармен
ған интернат-үйле.                          жұмыс істеген
рiнің жанындағы                             уақытының бәрiне
қосалқы ауыл
шаруашылықтарының
және ақыл-ойы кемiс
балаларға арналған
интернат-үйлерiнің
қызметкерлерiне:
басшыларға, олар.                БЛЖ-дан
дың орынбасарла.                  30%
рына, агрономдарға,
бригадирлерге,
есепшiлерге, барлық
кәсiптегi жұмысшы.
ларына
5)  Жүйке-неврологиялық
ауруларға (мүгедек-
психохрониктерге)
арналған интернат-
үйлерінің және
ақыл-ойы кемiс
балаларға арналған
интернат-үйлерінің
жанындағы емдеу-
өндiрiстiк (еңбек)
шеберханаларының
қызметкерлерiне:
нұсқаушыларға,                  БЛЖ-дан
шеберхана басшыла.                30%
рына, цех бастық.
тарына, мастерлер.
ге, барлық кәсiп.
тегi жұмысшыларына
6)  Мүгедектерге арнал.
ған бiлiм беру
ұйымдарының
қызметкерлерiне:
Директорларға,                   БЛЖ-дан
олардың орынбасар.                30%
ларына, мұғалiм.
дерге, тәрбиешілер.
ге, дефектолог-
мұғалiмдерге,
логопед-мұғалім.
дерге, нұсқаушылар.
ға, өндiрiстiк оқу
мастерлерiне,
аккомпаниаторларға,
музыкалық жетекшi.
лерге, үйiрмелердің
жетекшiлерiне,
мәдени шараларды
ұйымдастырушыларға,
логопед-дефектолог.
тарға
Дәрiгерлерге,                   БЛЖ-дан
орта және лауазым.                25%
дық қызмет атаула.
рына қарамастан
кiшi медициналық
қызметкерлерге,
шаруашылық, қойма
меңгерушiлерiне,
қоймашыларға,
кастеляншаға, киiм
және төсек-орын
жөндеу жөнiндегі
тiгiншiлерге, оқу-
өндірiстiк шебер.
ханаларының
инженер-техник
қызметкерлерiне,
инструментшiлерге,
слесарь-сантехник.
терге, слесарь-элек.
триктерге, ғимарат.
тарға қызмет
көрсету және ағым.
дық жөндеу жөнiн.
дегi жұмысшыларға
7)  Әлеуметтiк қамсыз.
дандыру мекемелерi.
нiң барлық қызмет.
керлерiне:
киiмдер мен                     БЛЖ-дан
төсек-орын жуу                    30%
жөнiндегi машинис.
терге, аспаздарға,
ас үй-асхананың
басқа да қызметкер.
лерiне, қосалқы
жұмысшыларға
дезинфекторларға                БЛЖ-дан
25%
8)  Тұрақты тұратын                   БЛЖ-дан
орыны жоқ адамдар                 30%
үшiн әлеуметтiк
бейімдеу орталығы
___________________________________________________________________
2.  Құрылымдық бөлiм.   Лауазымдық    БЛЖ-дан   "Қазақстан Республи.
шелердiң басшы-     қызметтердi   20%       касындағы еңбек
дәрiгерлерiне       қоса атқар.             туралы" 1999 жылғы
меңгерушiлiгi үшiн  ғаны (қызмет            10 желтоқсандағы
көрсету                 Қазақстан Республи.
аймағының               касының  Заңы
кеңеюi)
немесе
атқаратын
жұмыс
көлемiнің
артқаны үшiн
қосымша ақы
___________________________________________________________________

3. Руководителям-врачам             25% долж-
организаций социаль-             ностного
ной защиты и их за-              оклада
местителям-врачам                врача
разрешается вести в              соответ-
организациях, в шта-             ствующей
те которых они сос-              специаль-
тоят, работу по спе-             ности
циальности в преде-
лах рабочего времени
по основной долж-
ности
Доплата за
выполнение
обязаннос-
тей времен-
но отсутст-
вующего
работника
4. Специалистам, служа-             Исходя из  В пределах своего
щим и рабочим                    фактичес-  рабочего времени
кого объе- (наряду с основной
ма с уче-  работой)
том режи-
ма работы
организа-
ций
5. Лицам, имеющим уче-  Доплата за             Доплата за ученую
ную степень:         ученую                 степень выплачивает-
степень                ся руководителям
и другим работникам
доктора наук                     25% от БДО учреждений социаль-
кандидата наук                   20% от БДО ного обеспечения при
наличии соответст-
вующего диплома
-------------------------------------------------------------------
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2004 года N 89
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты за условия труда работникам
государственных учреждений и казенных предприятий
культуры и архивного дела
-------------------------------------------------------------------
N !Наименование профес-!Виды доплат! Размер   !     Примечание
п/!сий, должностей, ка-!           ! доплаты  !
п !тегорий работников  !           !          !
-------------------------------------------------------------------
1 !          2         !     3     !    4     !          5
-------------------------------------------------------------------
1.                      Доплата за
особые
условия
1) Работникам библио-
тек, клубных учреж-
дений и музеев:
за работу с учащи-
мися (воспитанника-
ми), имеющими не-
достатки в физичес-
ком или умственном
развитии;
за работу с детьми и
подростками (учащи-
мися), нуждающимся в
особых условиях вос-             30% от БДО
питания;
за работу с детьми-
сиротами и детьми,
оставшимися без по-
печения родителей;
за работу с больны-
ми, содержащимися в
психиатрических
больницах со строгим
и усиленным наблюде-
нием;
за работу со слепыми
и глухими гражданами.

3.  Әлеуметтiк                        Тиісті
қамсыздандыру                     кәсiптегi
ұйымдарының басшы                 дәрiгердің
дәрiгерлерiне                     лауазым.
және олардың                      дық
дәрiгер-орынбасар.                жалақы.
ларына өздерi                     сының
штатында тұратын                  25 %-на
ұйымдарда жұмыс                   дейiн
уақытының шегiнде
негiзгi лауазымы
бойынша жұмыс
жүргiзуге рұқсат
етіледi
___________________________________________________________________
4.  Әлеуметтiк          Уақытша жоқ   Ұйым      Өзiнің жұмыс
қамсыздандыру       қызметкердің  жұмысының уақытының шегiнде
ұйымдарының маман.  міндеттерiн   режимін   (негізгi жұмысымен
дарына, қызметшi.   атқарғаны     ескере    қатар)
лерi мен жұмысшы.   үшiн          отырып,
ларына              қосымша ақы   нақты
көлемiне
қарай
___________________________________________________________________
5.  Ғылыми дәрежесi     Ғылыми                  Әлеуметтiк қамсыз.
бар адамдарға:      дәрежесi                дандыру мекемелерi.
үшiн                    нің басшыларына және
қосымша ақы            басқа қызметкерлерiне
ғылыми дәрежeci үшiн
ғылым докторы                     БЛЖ-дан   қосымша ақы тиісті
25%       дипломы бар
болғанда төленеді.
ғылым кандидаты                   БЛЖ-дан
20%
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 қаңтардағы
N 89 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
8-қосымша
Мемлекеттік мәдениет және мұрағат ісі мекемелері қызметкерлерінің еңбек жағдайлары үшін төленетін қосымша ақылар
___________________________________________________________________
Р/| Қызметкерлер кәсіп. |  Қосымша   | Қосымша  |     Ескерту
с | терінің, лауазымда. | ақылардың  | ақының   |
N | рының, санаттарының |  түрлері   | мөлшері  |
|       атауы         |            |          |
___________________________________________________________________
1 |         2           |     3      |    4     |        5
___________________________________________________________________
1.                      Ерекше
жағдайлар
үшiн қосымша
ақы
1)  Кітапханалар, клуб                БЛЖ-дан
мекемелерi және                   30%
мұражайлар қызмет.
керлерiне:
дене немесе
ақыл-ой кемiстiгi
бар оқушылармен
(тәрбиеленушілер)
жұмысы үшiн;
ерекше тәрбие
жағдайларына мұқтаж
балалар мен жасөс.
пiрiмдермен оқушы.
лар) жұмысы үшін;
жетiм-балалармен
және ата-анасының
қамқорынсыз қалған
балалармен жұмысы
үшін;
қадағалауды қатал
және күшейтілген
психиатриялық ауру.
ханалардағы ауру.
лармен жұмысы үшiн;
зағип және саңы.
рау азаматтармен
жұмысы үшін

2) Экскурсоводам, осу-              20% от БДО
ществляющим экскур-
сионное обслуживание
в пещерах, катаком-
бах, лабиринтах и на
других аналогичных
объектах
3) Руководителям и спе-
циалистам архивных
учреждений за пос-
тоянную и непосред-
ственную работу с:
документами, создан-             30% от БДО
ными в различные
исторические периоды
(с 18 века);
документами на раз-
личных носителях
(пергаменте, коже,
ткани, бумаге, каль-
ке, стекле, пленке,
микроафишах, дисках
и т.п.), требующих
специфических знаний
и правил обращения;
документами аудио-
визуального фонда и
фильмофонда докумен-
тального кино;
документами органов
государственной
власти и государст-
венного управления,
в т.ч. имеющих кон-
фиденциальный харак-
тер;
документами архив-
ного наследия вы-
дающихся деятелей
страны прошлого и
современности.
4) Работникам нацио-                30% от БДО
нальных библиотек
Республики Казахстан
5) Работникам Нацио-                20% от БДО
нальной государст-
венной книжной
палаты Республики
Казахстан, Государ-
ственного историко-
культурного заповед-
ника-музея "Азрет-
Султан", Государст-
венного историко-
культурного и лите-
ратурно-мемориаль-
ного заповедника-
музея Абая "Жидебай-
Борлы"
2. Артистам театра и    Доплата за  До 50%     Порядок и условия
актерам кино         профессио-  от ДО      выплаты данной доп-
Артистам театров и   нальное                латы устанавливаются
оперы и балета,      мастерство             центральным исполни-
концертных организа-                        тельным органом в
ций                                         области культуры
3. Руководителям и спе- Доплата за             Указанная доплата
циалистам, имеющим   ученую                 устанавливается
ученую степень:      степень                работникам, ведущим
научно-методическую
работу, при наличии
соответствующего
доктора наук                     30% от БДО диплома, выданного
кандидата наук                   20% от БДО уполномоченным
органом Республики
Казахстан в области
аттестации научных
кадров высшей
квалификации, и
производится по
основной работе.
4. Руководителям и спе- Доплата     30% от БДО В соответствии с
циалистам государст- работникам,             Законом  Республики
венных архивных уч-  занятым на             Казахстан от 10 де-
реждений, Националь- работах с              кабря 1999 года
ной государственной  вредными               "О труде в Респуб-
книжной палаты Рес-  (особо                 лике Казахстан" и
публики Казахстан,   вредными)              на основании списка
республиканских      и опасными             (перечня) произ-
государственных му-  (особо                 водств, цехов про-
зейных и библиотеч-  опасными)              фессий и должностей
ных учреждений, ра-  условиями              с вредными условиями
ботающим с фондами   труда                  труда, определенного
уникальных книг ру-                         уполномоченным орга-
кописей, документов                         ном по труду и в по-
и археологических                           рядке, установленном
материалов, при на-                         уполномоченным
личии производства                          органом
по реставрации ста-
ринных изданий,
предметов, книг,
рукописей и т.п.
-------------------------------------------------------------------
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2004 года N 89
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты и надбавки за условия труда работникам
государственных учреждений и казенных предприятий
физической культуры и спорта
-------------------------------------------------------------------
N !Наименование профес-!Виды доплат! Размеры  !     Примечание
п/!сий, должностей, ка-!и надбавок !доплат и  !
п !тегорий работников  !           !надбавок  !
-------------------------------------------------------------------

2)  Үңірлерде, катаком.               БЛЖ-дан
баларда, лабиринт.                20%
терде және басқа
соған ұқсас объек.
тiлерде экскурсия.
лық қызметтер
көрсетуді жүзеге
асыратын экскурсия
жүргiзушiлерге
3)  Мұрағат мекемелерi.               БЛЖ-дан
нің басшылары мен                 30%
мамандарына:
әртүрлi тарихи
кезеңдерде (18-ға.
сырдан бастап
жасалған құжаттар.
мен;
арнаулы білiм
және құжаттармен
жұмыс iстеу ереже.
сiн талап ететiн
әр түрлі таратушы
(пергамент, терi,
мата, қағаз,
калька, шыны,
пленка, микрожар.
нама, дисктерде
және т.б.)
құжаттармен;
аудиовизуалдық
қор және деректi
кино фильмқорының
құжаттарымен;
мемлекеттiк билiк
және мемлекеттiк
басқару органдары.
ның, оның iшінде
құпиялық сипаттағы
құжаттармен;
елдің бұрынғы
және қазiргi көрнек.
тi қайраткерлерінiң
мұрағатты мұрасының
құжаттарымен тұрақ.
ты және тiкелей
жұмысы үшiн
4)  Қазақстан Республи.               БЛЖ-дан
касының кiтапхана.                30%
лар қызметкерлерiне
5)  Қазақстан Республи.               БЛЖ-дан
касының Ұлттық                    20%
мемлекеттiк кiтап
палатасының,
"Әзiрет-Сұлтан"
Мемлекеттiк тарихи-
мәдени қорық-мұра.
жайы, "Жидебай-
Бөрлi" Абайдың
Мемлекеттiк тарихи-
мәдени және әдеби-
мемориалдық қорық-
мұражайы
қызметкерлеріне
___________________________________________________________________
2.  Театр артистері     Кәсіби        ЛЖ-ның    Мәдениет саласында
мен кино актерле.   шеберлігі     50%-на    берілген қосымша
ріне                үшiн қосымша  дейін     ақыны төлеудің
ақы                     шарты мен тәртібi
Театр, опера және                           атқарушы орталық
балет, концерт                              органдармен
ұйымдастыру                                 тағайындалады
әртістеріне
___________________________________________________________________
3.  ғылым докторы       Ғылыми дәреже БЛЖ-дан   Аталған қосымша ақы
үшiн қосымша  30%       ғылыми-әдiстемелiк
ақы                     жұмыс жүргiзетiн
қызметкерлерге,
бiлiктілігi жоғары
ғылыми кадрларды
аттестациялау
саласындағы
ғылым кандидаты                   БЛЖ-дан   Қазақстан Республи.
ғылыми дәрежесi                   20%       касының уәкілетті
бар басшылар мен                            органы берген
мамандарға                                  тиісті дипломы
болғанда белгіленеді
және негізгі жұмысы
бойынша төленеді.
___________________________________________________________________
4.  Көне басылымдарды,  Еңбегi және   БЛЖ-дан   "Қазақстан Республи.
құралдарды, кітап.  еңбек         30%       касындағы еңбек
тарды, қолжазбалар. жағдайлары              туралы" 1999 жылғы
ды және т.б.        зиянды                  10 желтоқсандағы
қалпына келтiру     (aca зиянды)            Қазақстан Республи.
бойынша өндiрiс     және қауiптi            касының Заңына
болған кезде        (aca зиянды)            сәйкес және еңбек
бiрегей кiтаптар,   жұмыстармен             жөнiндегi уәкiлеттi
қолжазбалар, құжат. айналысатын             орган белгiлеген
тар және археоло.   қызметкер.              Еңбек жағдайлары
гиялық материалдар  лерге                   зиянды өндiрiстер,
қорларымен жұмыс    қосымша ақы             цехтар, кәсiптер
жасайтын республи.                          және қызметтер
калық мемлекеттiк                           тiзiм (тiзбесi)
мұражай және                                негiзінде және
кiтапхана мекемеле.                         уәкілеттi орган
рiнің, Қазақстан                            белгiлеген
Республикасының                             тәртіппен.
Ұлттық мемлекеттік
кiтап палатасының,
мемлекеттiк мұрағат
мекемелерiнің
басшылары мен
мамандарына
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 қаңтардағы
N 89 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
9-қосымша
Дене шынықтыру және спорт мемлекеттік мекемелерінің және қазыналық кәсіпорындарының қызметкерлеріне еңбек жағдайлары үшін төленетін қосымша ақылар мен үстемеақылар
___________________________________________________________________
Р/|Қызметкерлер кәсіп. |  Қосымша   | Қосымша  |     Ескерту
с |терінің, лауазымда. | ақылар мен |ақылар мен|
N |рының, санаттарының | үстемеақы. |үстемеақы.|
|      атауы         |  лардың    | лардың   |
|                    |  түрлері   | мөлшері  |
___________________________________________________________________

1 !          2         !     3     !    4     !          5
-------------------------------------------------------------------
1. Работникам центра    Доплата за             Указанная доплата
олимпийской подго-   непосред-              устанавливается на
товки, детско-юно-   ственное               основании докумен-
шеских спортивных    обеспечение            тов, подтверждающих
школ, специализиро-  высокока-              занятое спортсменом
ванных детско-юно-   чественного            место (протоколы
шеских школ олим-    учебно-тре-            соревнований) со дня
пийского резерва,    нировочного            достижения спортсме-
специализированных   процесса               ном показателя, и
детско-юношеских                            действует на протя-
спортивных школ,                            жении периода до
колледжей спорта,                           проведения аналогич-
школ-интернатов для                         ных соревнований
одаренных в спорте                          (1, 2 или 4 года).
детей, школ высшего                         Порядок и условия
спортивного мастер-                         выплаты указанной
ства, центра олим-                          доплаты по конкрет-
пийской подготовки,                         ному перечню долж-
центра подготовки                           ностей работников
олимпийского резер-                         устанавливаются
ва:                                         центральным исполни-
тельным органом в
области физической
культуры и спорта.
Данная доплата
выплачивается по
наивысшему показа-
телю
1) на Олимпийских иг-
рах, Параолимпийских
играх:
за первое место                  12% от ДО
за второе место                  10% от ДО
за третье место                   9% от ДО
за четвертое место                7% от ДО
за пятое место                    6% от ДО
за шестое место                   5% от ДО
2) на чемпионатах мира:
за первое место                   8% от ДО
за второе место                   6% от ДО
за третье место                   4% от ДО
3) на Азиатских играх,
Азиатских Параолим-
пийских играх, куб-
ках мира:
за первое место                   5% от ДО
за второе место                   4% от ДО
за третье место                 3,5% от ДО
4) на чемпионатах Азии,
этапах кубка мира,
чемпионата мира
(среди молодежи и
юношей), чемпионатах
Европы, Международ-
ных спортивных юно-
шеских играх стран
СНГ, Балтии и регио-
нов России и Всемир-
ных Универсиадах:
за первое место                  3% от ДО
за второе место                2,5% от ДО
за третье место                  2% от ДО

1 |        2           |     3      |    4     |        5
___________________________________________________________________
1. Олимпиадалық дайын.  Жоғары сапалы           Көрсетiлген қосымша
дау орталығының,     оқу-жаттығу             ақы спортшының алған
жасөспiрiм-балалар   процесін                орнын дәлелдейтін
спорттық мектебiнің, тікелей                 (жарыс хаттамасы)
олимпиадалық iзба.   қамтамасыз              спортшының жетiстiк.
сарлар дайындайтын   ету үшін                ке жеткен күнiнен
арнаулы жасөспiрiм-  қосымша                 бастап көрсеткiштері
балалар мектебінің,  ақылар                  және ұқсас жарыстар
жасөспiрiм-балалар                           өткенге дейiнгі
арнаулы спорт                                (1, 2 немесе 4 жыл)
мектебiнiң, спорт                            ұзақтық кезеңдегi
колледждерiнің,                              әрекет eту құжаттары
спортқа дарынды                              негiзiнде жасалады.
балаларға арналған                           Көрсетiлген қосымша
мектеп-интернаттар.                          ақы төлеу шарты
дың, спорттық                                мен тәртiбi облыс.
шеберлiктің жоғары                           тардағы дене шынық.
мектебiнің,                                  тыру және спорттық
олимпиада iзбасар.                           орталық атқару
ларын дайындау                               органдары қызметкер.
орталығының қызмет.                          лерiнің лауазымдық
керлерiне:                                   нақты тiзiмi бойынша
жасалады. Осы
қосымша ақы төлеу ең
жоғары көрсеткiш
бойынша төленедi.
1)  Олимпиадалық,
Параолимпиадалық
ойындарға:
бiріншi орынға                    ЛЖ-дан
12%
екіншi орынға                     ЛЖ-дан
10%
үшiншi орынға                     ЛЖ-дан
9%
төртiншi орынға                   ЛЖ-дан
7%
бесiншi орынға                    ЛЖ-дан
6%
алтыншы орынға                    ЛЖ-дан
5%
2)  әлем чемпионды.
ғына:
бiріншi орынға                    ЛЖ-дан
8%
екіншi орынға                     ЛЖ-дан
6%
үшiншi орынға                     ЛЖ-дан
4%
3)  Азия, Азия
Параолимпиадалық
ойындарға әлем
кубогына:
бiріншi орынға                    ЛЖ-дан
5%
екіншi орынға                     ЛЖ-дан
4%
үшiншi орынға                     ЛЖ-дан
3,5%
4)  Азия чемпиондығына,
әлем кубогы кезеңi.
не, әлем чемпионды.
ғына (жастар мен
жасөспiрiмдер
арасында), Европа
чемпиондығына, ТМД
елдердегi жасөспi.
рімдердің халық.
аралық спорттық
ойындарына, Ресей
мен Балтық аумақта.
рындағы және
Бүкілдүниежүзiлiк
Универсиадаларға:
бiріншi орынға                    ЛЖ-дан
3%
екіншi орынға                     ЛЖ-дан
2,5%
үшiншi орынға                     ЛЖ-дан
2%

5) на чемпионатах Азии
(среди молодежи и
юношей), кубках Азии
и Центрально-Азиат-
ских играх, Междуна-
родных спортивных
играх "Дети Азии":
за первое место                  2% от ДО
за второе место                1,5% от ДО
за третье место                  1% от ДО
6) на чемпионатах рес-                         Кроме колледжей
публики, Спартакиа-                         спорта и республи-
дах РК, Параолим-                           канской школы выс-
пийских играх РК:                           шего спортивного
мастерства
за первое место                1,5% от ДО
за второе место                  1% от ДО
за третье место                0,5% от ДО
7) на чемпионатах рес-              1% от ДО   Кроме республикан-
публики (среди моло-                        ских центров олим-
дежи и старших юно-                         пийской подготовки,
шей)                                        колледжей спорта и
школ высшего спор-
тивного мастерства
2. Тренерам-преподава-  Доплата за             Порядок и условия
телям по спорту      подготовку             выплаты указанной
центра олимпийской   чемпионов и            доплаты устанавли-
подготовки, детско-  призеров               ваются центральным
юношеских спортивных спортивных             исполнительным орга-
школ, специализиро-  соревнова-             ном в области физи-
ванных детско-юно-   ний                    ческой культуры и
шеских школ олимпий-                        спорта. Данная доп-
ского резерва, спе-                         лата выплачивается
циализированных                             по наивысшему пока-
детско-юношеских                            зателю.
школ, колледжей
спорта, школ-интер-
натов для одаренных
в спорте детей, школ
высшего спортивного
мастерства, центра
олимпийской подго-
товки, центра подго-
товки олимпийского
резерва
1) на Олимпийских иг-
рах, Параолимпийских
играх:
за первое место                 100% от ДО
за второе место                  90% от ДО
за третье место                  80% от ДО
за четвертое место               70% от ДО
за пятое место                   60% от ДО
за шестое место                  50% от ДО
2) на чемпионатах мира:
за первое место                  60% от ДО
за второе место                  50% от ДО
за третье место                  40% от ДО

5)  Азия чемпиондығына
(жастар мен жасөс.
пiрімдер арасында),
Азия және Орталық
Азиаттық ойындары
кубогтарына,
"Азия Балалары"
Халықаралық спорт.
тық ойындарына:
бiріншi орынға                    ЛЖ-дан
2%
екіншi орынға                     ЛЖ-дан
1,5%
үшiншi орынға                     ЛЖ-дан
1%
6)  ҚР Параолимпиадалық                         Спорт колледждерінен
ойындарына, ҚР                              және республикалық
Спартакиадаларына,                          жоғары спорттық
республикалық                               шеберлiк ЛЖ-дан 0,5%
чемпиондықтарына:                           мектептерiнен басқа.
бiріншi орынға                    ЛЖ-дан
1,5%
екіншi орынға                     ЛЖ-дан
1%
үшiншi орынға                     ЛЖ-дан
0,5%
7)  Республика чемпион.               ЛЖ-дан    Республикалық
дығына (жастар мен                1%        олимпиадаларға
жасөспiрiмдер                               дайындау орталығы,
арасында)                                   Спорт колледждері
және республикалық
жоғары спорттық
шеберлiк мектептері.
нен басқа.
___________________________________________________________________
2.  Олимпиадалық        чемпиондар              Көрсетiлген қосымша
дайындау орталығы,  мен спорт.              ақы төлеу шарты
жасөспiрiм-бала.    тық жарыстар            мен тәртiбi облыс.
лар спорттық        жеңiмпаздарын           тардағы дене шынық.
мектебi, жасөспi.   даярлау үшін            тыру және спорт
рiм-балалар спорт.  қосымша ақы             орталық атқару
тық мектебiнiң,     төлеу                   органдары қызметкер.
олимпиадалық                                лерiнің лауазымдық
iзбасарлар дайын.                           нақты тiзiм бойынша
дайтын арнаулы                              жасалады. Осы
жасөспiрiм-балалар                          қосымша ақыны
мектебінің, жасөс.                          төлеу ең жоғары
пiрiм-балалар                               көрсеткiш бойынша
арнаулы спорт                               төленеді.
мектебiнің, спорт
колледждерiнің,
спортқа дарынды
балаларға арналған
мектеп-интернаттар.
дың, спорттық
шеберлiктің жоғары
мектебiнің,
олимпиада iзбасар.
ларын дайындау
орталығының спорт
бойынша жаттықтыру.
шы оқытушыларына
1)  Олимпиадалық,
Параолимпиадалық
ойындарға:
бiріншi орынға                    ЛЖ-дан
100%
екіншi орынға                     ЛЖ-дан
90%
үшiншi орынға                     ЛЖ-дан
80%
төртіншi орынға                   ЛЖ-дан
70%
бесіншi орынға                    ЛЖ-дан
60%
алтыншы орынға                    ЛЖ-дан
50%
2)  әлем чемпиондығына:
бiріншi орынға                    ЛЖ-дан
60%
екіншi орынға                     ЛЖ-дан
50%
үшiншi орынға                     ЛЖ-дан
40%

3) на Азиатских играх,
Азиатских Параолим-
пийских играх, куб-
ках мира:
за первое место                  50% от ДО
за второе место                  40% от ДО
за третье место                  30% от ДО
4) на чемпионатах Азии,
этапах кубка мира,
чемпионата мира
(среди молодежи и
юношей), чемпионатах
Европы, Международ-
ных спортивных юно-
шеских играх стран
СНГ, Балтии и регио-
нов России и Всемир-
ных Универсиадах:
за первое место                  40% от ДО
за второе место                  30% от ДО
за третье место                  20% от ДО
5) на чемпионатах Азии
(среди молодежи и
юношей), кубках Азии
и Центрально-Азиат-
ских играх, Междуна-
родных спортивных
играх "Дети Азии":
за первое место                  30% от ДО
за второе место                  20% от ДО
за третье место                  10% от ДО
6) на чемпионатах рес-                         Кроме колледжей
публики, Спартакиа-                         спорта и республи-
дах РК, Параолим-                           канской школы выс-
пийских играх РК:                           шего спортивного
мастерства
за первое место                  15% от ДО
за второе место                  10% от ДО
за третье место                   5% от ДО
7) на чемпионатах рес-              10% от ДО  Кроме республикан-
публики (среди моло-                        ских центров олим-
дежи и старших                              пийской подготовки,
юношей)                                     колледжей спорта и
школ высшего спор-
тивного мастерства
3. Руководителям и тре- Надбавка за            Спортивные звания
нерам-преподавателям спортивное             присваиваются в
по спорту, имеющим   звание                 порядке, установлен-
спортивное звание:                          ном уполномоченным
мастер спорта между-             12% от БДО центральным исполни-
народного класса,                           тельным органом.
"Гроссмейстер по
шахматах и шашкам"
"мастер спорта"                  10% от БДО Данная надбавка вып-
лачивается по наи-
высшему показателю
4. Руководителям и спе- Доплата за             Доплата за ученую
циалистам физической ученую                 степень выплачивает-
культуры и спорта,   степень                ся руководителям и
имеющим ученую сте-                         специалистам учреж-
пень:                                       дений физической
доктора наук                     25% от БДО культуры и спорта
кандидата наук                   20% от БДО при наличии соответ-
ствующего диплома
-------------------------------------------------------------------
Примечание:

3)  Азия, Азия
Параолимпиадалық
ойындарға, әлем
кубогтарына:
бiріншi орынға                    ЛЖ-дан
50%
екіншi орынға                     ЛЖ-дан
40%
үшiншi орынға                     ЛЖ-дан
30%
4)  Азия чемпиондығына,
әлем кубогы кезеңi.
не, әлем чемпион.
дығына (жастар мен
жасөспірiмдер
арасында), Европа
чемпиондығына, ТМД
елдерiндегi жас.
өспiрiмдердің
халықаралық спорт.
тық ойындарына,
Ресей мен Балтық
аумақтарындағы және
Бүкiлдүниежүзiлiк
Универсиадаларға:
бiріншi орынға                    ЛЖ-дан
40%
екіншi орынға                     ЛЖ-дан
30%
үшiншi орынға                     ЛЖ-дан
20%
5)  Азия чемпиондығына
(жастар мен жас.
өспiрiмдер арасын.
да), Азия және
Орталық Азиаттық
ойындары кубогта.
рына, "Азия Бала.
лары" Халықаралық
спорттық ойында.
рына:
бiріншi орынға                    ЛЖ-дан
30%
екіншi орынға                     ЛЖ-дан
20%
үшiншi орынға                     ЛЖ-дан
10%
6)  ҚР Параолимпиада.                           Спорт колледжі мен
лық ойындар, ҚР                             республикалық жоғары
Спартакиадалары,                            спорт шеберлiгi
республикалық                               мектебiнен басқа
чемпионаттарына:
бiріншi орынға                    ЛЖ-дан
15%
екіншi орынға                     ЛЖ-дан
10%
үшiншi орынға                     ЛЖ-дан
5%
7)  Республика                        ЛЖ-дан    Республикалық
чемпионаттарында                  10%       олимпиадалық дайын.
(жастар мен жоғары                          дау орталықтарынан,
жеткiншектер                                спорт колледждерi
арасында)                                   мен жоғары спорттық
шеберлiк мектептері.
нен басқа
___________________________________________________________________
3.  Спорттық атағы бар  Спорттық                Спорттық атақ
спорт бойынша       атағы                   уәкілеттi орталық
жетекшiлер мен      үшін                    атқарушы органның
жаттықтырушы-оқыту. үстемеақы               белгiлеген тәртібін.
шыларға:                                    де беріледі. Осы
Халықаралық                      БЛЖ-дан   үстемеақы ең жоғары
кластың спорт                     12%       көрсеткішпен
шеберi, "Шахмат                             төленедi.
және шашка жөнiн.
дегi гроссмейстер"
"спорт шеберi"                    БЛЖ-дан
10%
___________________________________________________________________
4.  Ғылыми дәрежесi     Ғылыми                  Дене шынықтыру және
бар дене шынықтыру  дәрежесі                спорт мекемелерiнiң
және спорт маман.   үшін                    мамандары мен
дары мен жетекшi.   қосымша ақы             жетекшілерiне
лерiне:                                     тиiстi дипломы бар
болған кезде ғылыми
ғылым докторы                   БЛЖ-дан   дәрежесi үшiн
25%       қосымша ақы төленеді
ғылым кандидаты                 БЛЖ-дан
20%
____________________________________________________________________
Ескерту:

1. Медицинским работникам оплата труда за обслуживание спортивных соревнований и учебно-тренировочных сборов вне предела рабочего времени производится организациями, проводящими спортивные соревнования, в размерах за фактически отработанные часы, исходя из должностного оклада.
2. Оплата труда спортивных судей:
за обслуживание одного дня спортивных соревнований кроме игровых видов спорта и за обслуживание одной игры, но не более чем за две игры в день спортивных соревнований по игровым видам спорта, проводимых по календарным планам спортивных мероприятий организаций, выплачивается:
Судье международной категории            15% от БДО
Национальному судье по спорту
высшей категории                         12% от БДО
Национальному судье по спорту            10% от БДО
Судье 1 категории                         8% от БДО
Судье по спорту                           7% от БДО
3. Порядок и условия выплаты доплаты за непосредственное обеспечение высококачественного учебно-тренировочного процесса и за подготовку чемпионов и призеров спортивных соревнований по игровым видам спорта тренерам-преподавателям по игровым видам спорта устанавливаются центральным исполнительным органом в области физической культуры и спорта.
4. Доплата за непосредственное обеспечение высококачественного учебно-тренировочного процесса на чемпионатах республики, Спартакиадах РК, Параолимпийских играх не распространяется на работников республиканского центра олимпийской подготовки, колледжей спорта и школ высшего спортивного мастерства.
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2004 года N 89
Приложение 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты и надбавки за условия труда работникам
государственных учреждений и казенных предприятий
Министерства обороны Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
N !Наименование профес-!Виды доплат! Размеры  !     Примечание
п/!сий, должностей, ка-!и надбавок !доплат и  !
п !тегорий работников  !           !надбавок  !
-------------------------------------------------------------------
1 !          2         !     3     !    4     !          5
-------------------------------------------------------------------
1. Работникам дисципли- Доплата за  20% от БДО
нарных батальонов,   особые
занятым на работах   условия
по обслуживанию
осужденных

1. Жұмыс уақытынан тыс кездерде ұйымдастырылып өткiзiлетін спорттық жарыстарда спорттық жарыстар мен оқу-жаттығу жиындарында қызмет көрсеткенi үшiн медициналық қызметкерлердің еңбекақысы лауазымдық жалақысы негiзiнде нақты жұмыс iстеген сағаты көлемiнде төленедi.
2. Спорт соттарының еңбекақысы:
спорт ойындарының түрлерiнен басқа бiр күндiк спорт жарысына және бiр ойынға қызмет көрсеткенi үшін, бiрақ барлық спорт түрлерi бойынша спорттық жарыстардың бiр күнде екi ойыннан артық емес, күнтiзбелiк жоспар бойынша өткiзiлетін спорттық шараларды ұйымдастыруға төленедi:
Халықаралық санаттағы сотқа                БЛЖ-дан 15%
Жоғары санаттағы импорт бойынша халықтық
сотқа                                      БЛЖ-дан 12%
Спорт бойынша халықтық сотқа               БЛЖ-дан 10%
1 санаттағы сотқа                          БЛЖ-дан 8%
спорт бойынша сотқа                        БЛЖ-дан 7%
3. Спорттық ойын түрлерi бойынша бекiтiлген облыстардағы дене шынықтыру және спорт саласындағы орталық атқарушы органдарға, спорттық ойын түрлерiнен жаттықтырушы-оқытушыларға, спорттық жарыстар жеңiмпаздары мен чемпиондарын даярлау және жоғары сапалы оқу-жаттығу процесiн тiкелей қамтамасыз ету үшiн қосымша ақы төлеу шарттары мен тәртiптерi.
4. ҚР Спартакиадалары, Параолимпиадалық ойындар, республика чемпионаттарының жоғары сапалы оқу-жаттығу процестерiн тiкелей қамтамасыз ету үшiн қосымша ақы төленеді, спорттық шеберлiктiң жоғары мектебi мен спорт колледждерi, республикалық олимпиадалық даярлау орталығының қызметкерлерiне таратылмайды.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 қаңтардағы
N 89 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
10-қосымша
Қазақстан Республикасының Қорғаныс Министрлігі мемлекеттік мекемелерінің және қазыналық кәсіпорындарының қызметкерлеріне еңбек жағдайлары үшін төленетін қосымша ақылар мен үстемеақылар
___________________________________________________________________
Р/|Қызметкерлер кәсіп. |  Қосымша   | Қосымша  |     Ескерту
с |терінің, лауазымда. | ақылар мен |ақылар мен|
N |рының, санаттарының | үстемеақы. |үстемеақы.|
|      атауы         |  лардың    | лардың   |
|                    |  түрлері   | мөлшері  |
___________________________________________________________________
1 |        2           |     3      |    4     |        5
___________________________________________________________________
1.  Сотталғандарға      Ерекше
қызмет көрсету      жағдайлар     БЛЖ-дан
жөніндегi жұмыс.    үшiн          20%
тармен айналысатын  қосымша ақы
тәртіптiк
батальондардың
қызметкерлерi
___________________________________________________________________

2. Работникам военно-               25% от БДО
ветеринарных учреж-
дений за работу с
живыми возбудителями
инфекционных заболе-
ваний или больными
животными, с виру-
сами, вызывающими
заболевания
3. Специалистам и слу-
жащим военных
комиссариатов, прив-
лекаемым к мобилиза-
ционной работе при
стаже мобилизацион-
ной работы:
от 1 до 2 лет;                   10% от БДО
от 2 до 4 лет;                   15% от БДО
свыше 4 лет                      20% от БДО
4. Работникам, работаю-                        По перечню, утверж-
щим в заглубленных                          даемому органом
объектах под землей:                        государственного
до 3 метров                      25% от БДО управления
свыше 3 метров                   30% от БДО
5. Работникам, непос-   Доплата за
редственно занятым:  особые
условия
работы по
обеспечению
сохранности
вооружения,
боеприпа-
сов, боевой
техники,
имущества
ремонтом, приемом,               40% от БДО
хранением, выдачей и
обеспечением охраны
вооружения, боепри-
пасов, военной тех-
ники и имущества;
ведением учета                   30% от БДО
вооружения, боепри-
пасов, военной тех-
ники, военного
имущества
6. Работникам войско-   Надбавка за 10% от БДО В зависимости от
вых частей           прыжки с               выполнения норм
парашютом              прыжков в порядке и
по перечню, установ-
ленному органом госу-
дарственного управ-
ления
7. Работникам воинских  Надбавка за 20% от БДО По перечню, утверж-
частей и учреждений, обеспечение            даемому органом
непосредственно      постоянной             государственного
обеспечивающим пос-  боевой                 управления
тоянную боевую го-   готовности
товность войск
8. Работникам, непос-   Надбавка за 15% от БДО Перечень воинских
редственно обеспечи- несение                частей и должностей
вающим боевое дежур- боевого                работников, включае-
ство                 дежурства              мых в состав боевых
расчетов и команд
для несения боевого
дежурства, утверж-
дается органом
государственного
управления

2.  Әскери-малдәрiгер.                БЛЖ-дан
лік мeкeмелердің                  25%
қызметкерлерiне
жұқпалы аурулардың
тiрi қоздырғыштары.
мен немесе ауру
малдармен, ауру
тудыратын вирус.
тармен жұмыс
iстегенi үшiн
___________________________________________________________________
3.  Әскери комиссариат. Ерекше
тардың жұмылдыру    жағдайлар
жұмыстарына тарты.  үшін
латын мамандары     қосымша ақы
мен қызметшiлерiне
жұмылдыру жұмыста.
рының мынадай
стажы болғанда:
1 жылдан 2 жылға                БЛЖ-дан
дейін                           10%
2 жылдан 4 жылға                БЛЖ-дан
дейін                           15%
4 жылдан жоғары                 БЛЖ-дан
20%
___________________________________________________________________
4.  Жер астындағы:                              Мемлекеттік басқару
органы бекітетін
3 метрге дейін                  БЛЖ-дан   тізбе бойынша
25%
3 метрден артық                 БЛЖ-дан
үңгірленген объекті.              30%
лерде жұмыс iстей.
тiн қызметкерлерге
___________________________________________________________________
5.  Күзет қарулары мен   Қару-жарақты, БЛЖ-дан
оқ дәрiлердi         оқ-дәрiлерi,  40%
жөндеумен, қабылдап  әскери
алумен, сақтаумен    техниканы,
және оларды күзетудi мүлiктi
қамтамасыз етумен;   сақтауды
қамтамасыз
қару-жараққа,      ету жөнiн.    БЛЖ-дан
оқ-дәрiлерге, соғыс  дегi ерекше   30%
техникасына, мүлiк.  жағдайы үшін
ке есеп жүргiзумен   қосымша ақы
тікелей айналысатын
қызметкерлерге
___________________________________________________________________
6.  Әскери бөлiмдер     Парашютпен    БЛЖ-дан   Секiру нормаларын
қызметкерлерiне     секiргенi     10%       орындауына қарай
үшiн                    мемлекеттiк басқару
үстемеақы               органы бекiткен
тәртiппен және тізбе
бойынша
___________________________________________________________________
7.  Тұрақты әскери      Тұрақты       БЛЖ-дан   Мемлекеттік басқару
даярлықты тiкелей   әскери        20%       органы бекiткен
қамтамасыз етушi    даярлықты               тiзбе бойынша
әскери бөлiмдер     қамтамасыз
мен мекемелердің    еткені
қызметкерлерiне     үшін
үстемеақы
___________________________________________________________________
8.  Жауынгерлiк кезек.  Жауынгерлiк   БЛЖ-дан   Жауынгерлiк есеп-
шiлiктi тiкелей     кезекшiлiктi  15%       топтар мен жауынгер.
қамтамасыз етушi    атқарғаны               лiк кезекшiлiктi
қызметкерлерге      үшiн                    атқару командалары
үстемеақы               құрамына енгiзілетiн
әскери бөлiмдер мен
қызметкерлердің
лауазымдары тiзбесiн
мемлекеттiк басқару
органы бекiтедi
___________________________________________________________________

9. Водителям за работу  Надбавка за 30% от БДО
на автомобилях с     работу на
прицепами            автомобилях
с прицепами
10. Рабочим, не осво-   Доплата за
божденным от основ- руководство
ной работы за руко- бригадой
водство бригадой:
при составе бригады             20% от БДО
до 10 человек
при составе бригады             35% от БДО
свыше 10 человек
-------------------------------------------------------------------
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2004 года N 89
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты и надбавки за условия труда работникам
государственных учреждений и казенных предприятий
системы органов Национальной безопасности
-------------------------------------------------------------------
N !Наименование профес-!Виды доплат! Размеры  !     Примечание
п/!сий, должностей, ка-!и надбавок !доплат и  !
п !тегорий работников  !           !надбавок  !
-------------------------------------------------------------------
1 !          2         !     3     !    4     !          5
-------------------------------------------------------------------
1. Работникам, постоян- Доплата за  30% от БДО По перечню, утверж-
но работающим в      особые                 даемому органом
следственных изоля-  условия                государственного
торах                                       управления
2. Специалистам за ра-              До 25% от  По перечню, утверж-
боту с живыми воз-               БДО        даемому органом
будителями инфек-                           государственного
ционных заболеваний                         управления
или больными живот-
ными, с вирусами,
вызывающими заболе-
вания
3. Работникам учрежде-  Надбавка за 20% от БДО По перечню, утверж-
ний Пограничной      обеспечение            даемому органом
службы КНБ Респуб-   постоянной             государственного
лики Казахстан,      боевой                 управления
непосредственно      готовности
обеспечивающим пос-
тоянную боевую
готовность
-------------------------------------------------------------------
Приложение 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2004 года N 89
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты и надбавки за условия труда работникам
государственных учреждений и казенных предприятий
системы Министерства внутренних дел,
Уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
N !Наименование профес-!Виды доплат! Размеры  !     Примечание
п/!сий, должностей, ка-!и надбавок !доплат и  !
п !тегорий работников  !           !надбавок  !
-------------------------------------------------------------------

9.  Жүргiзушiлерге      Тiркемесi бар БЛЖ-дан
тiркемесi бар       автомобиль.   30%
автомобильдерде     дерде жұмыс
жұмыс істегені      iстегенi
үшін                үшін
үстемеақы
___________________________________________________________________
10. Негiзгi жұмысынан   Бригадаға
босатылмаған жұмыс. басшылық
шыларға бригаданы   еткенi үшін
басқарғаны үшiн     қосымша ақы
бригада құрамында               БЛЖ-дан
10 адамға дейiн                   20%
болса
бригада құрамында               БЛЖ-дан
10 адамнан артық                  35%
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 қаңтардағы
N 89 қаулысына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
11-қосымша
Ұлттық қауіпсіздік органдары жүйесі мемлекеттік мекемелерінің және қазыналық кәсіпорындары қызметкерлерінің еңбек жағдайлары үшін төленетін қосымша ақылар мен үстемеақылар
___________________________________________________________________
Р/|Қызметкерлер кәсіп. |  Қосымша   | Қосымша  |     Ескерту
с |терінің, лауазымда. | ақылар мен |ақылар мен|
N |рының, санаттарының | үстемеақы. |үстемеақы.|
|      атауы         |  лардың    | лардың   |
|                    |  түрлері   | мөлшері  |
___________________________________________________________________
1 |        2           |     3      |    4     |        5
___________________________________________________________________
1.  Tepгeу изоляторла.  Ерекше        БЛЖ-дан   Мемлекеттік басқару
рында тұрақты жұмыс жағдайлар     30%       органы бекітетін
iстейтiн қызметкер. үшiн қосымша            тізбе бойынша
лерге               ақы
____________________________________________________________________
2.  Мамандарға жұқпалы                БЛЖ-дан   Мемлекеттік басқару
аурулардың тiрi                   25%-ке    органы бекітетін
қоздырғыштарымен                  дейін     тізбе бойынша
немесе ауру малдар.
мен, ауру тудыратын
вирустармен жұмыс
iстегенi үшiн
____________________________________________________________________
3.  Қазақстан Республи. Тұрақты       БЛЖ-дан   Мемлекеттік басқару
касы ҰҚК Шекара     әскери        20%       органы бекітетін
қызметi мекемелерi. даярлықты               тізбе бойынша
нің тұрақты әскери  қамтамасыз
даярлықты тiкелей   еткені
қамтамасыз eтушi    үшін
қызметкерлерiне
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 қаңтардағы
N 89 қаулысына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
12-қосымша
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі жүйесінің, Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесінің мемлекеттік мекемелерінің және қазыналық кәсіпорындарының қызметкерлеріне еңбек жағдайлары үшін төленетін қосымша ақылар мен үстемеақылар
___________________________________________________________________
Р/|Қызметкерлер кәсіп. |  Қосымша   | Қосымша  |     Ескерту
с |терінің, лауазымда. | ақылар мен |ақылар мен|
N |рының, санаттарының | үстемеақы. |үстемеақы.|
|      атауы         |  лардың    | лардың   |
|                    |  түрлері   | мөлшері  |
___________________________________________________________________

1 !          2         !     3     !    4     !          5
-------------------------------------------------------------------
1. Работникам за рабо-  Доплата за
ту:                  особые
условия
в исправительных                 13% от БДО
колониях строгого
режима
в исправительных                 15% от БДО
колониях особого
режима
в тюрьмах                        До 15% от
БДО
в больницах и других
специальных учрежде-
ниях, созданных для
лечения осужденных к
лишению свободы:
а) при условии, если                15% от БДО
количество находя-
щихся на излечении
осужденных, которым
приговором суда
определено отбывание
лишения свободы в
исправительных коло-
ниях строгого режима
или особого и стро-
гого режимов, вместе
взятых, составляет
более 50 процентов
лимита наполнения
(число койко-мест)
учреждения;
б) при условии, если                15% от БДО
количество находя-
щихся на излечении
осужденных, которым
приговором суда оп-
ределено отбывание
лишения свободы в
исправительных коло-
ниях особого режима,
составляет более 50
процентов лимита на-
полнения (число
койко-мест) учрежде-
ния
в следственных изо-              15% от БДО Указанная доплата
ляторах, исправи-                           устанавливается
тельных учреждениях                         работникам названных
и их участках, боль-                        учреждений, которые
ницах, учреждениях                          не полностью пред-
на правах лечебных,                         назначены для
специально созданных                        содержания больных
для содержания и ам-                        туберкулезом, заня-
булаторного лечения                         тым по работе с
осужденных, больных                         больными туберкуле-
туберкулезом, СПИДом                        зом, СПИДом и ВИЧ-
и ВИЧ-инфицированных                        инфицированными не
менее 50% от месяч-
ной нормы рабочего
времени
в исправительных уч-             25% от БДО Исключение состав-
реждениях, следст-                          ляют медицинские,
венных изоляторах,                          педагогические
изоляторах времен-                          работники, работники
ного содержания                             торговли и общест-
венного питания, а
также работники,
перечисленные в
пунктах 2-6 настоя-
щего приложения
2. Работникам библиотек             20% от БДО
и клубов для осуж-
денных исправитель-
ных учреждений,
следственных изоля-
торов

1 |        2           |     3      |    4     |        5
___________________________________________________________________
1.  Қызметкерлерге      Ерекше
мынадай мекемелер.  жағдайлар
дегi еңбегі үшін:   үшiн қосымша
ақы
қатаң тәртіптегі                  БЛЖ-дан
түзеу колонияла.                  13%
рындағы
ерекше тәртіптегі                 БЛЖ-дан
түзеу колонияла.                  15%
рындағы
түрмелердегi                      БЛЖ-дан
15%-ке
дейiн
ауруханалар мен
бас еркiнен айрыл.
ғандарды емдеу
үшiн құрылған
басқа мекемелердегi:
а) сот үкiмiмен бас               БЛЖ-дан
еркiнен айыруды                   15%
қатаң тәртіптегі
немесе ерекше және
қатаң тәртiп қоса
алынған түзеу
колонияларында өтеу
белгiленген емделу.
шiлердің саны
мекеменiң толу
лимитiнің (төсек
орындары санының)
50 пайызынан
астамын құраған
жағдайда
б) сот үкiмiмен                   БЛЖ-дан
бас еркiнен айыруды               15%
ерекше тәртіптегi
түзеу колонияла.
рында өтеу белгi.
ленген емделушiлер.
дің саны мекеменің
толу лимитiнің
(төсек орындары
санының) 50 пайызы.
нан астамын құраған
жағдайда
тергеу изоляторла.                БЛЖ-дан   Көрсетiлген қосымша
рындағы, түзеу                    15%       ақы туберкулезбен
мекемелерiндегi                             ауыратындарды
және олардың                                ұстауға толық
учаскелерiндегі,                            арналмаған мекеме.
туберкулезбен,                              лердің, айлық
ЖҚТБ-мен ауыратын                           жұмыс уақыты
және АҚТҚ жұқтырған                         нормасының кемінде
сотталғандарды                              50% ЖҚТҚ-мен
ұстау және амбула.                          ауыратын және АҚТҚ
торлық емдеу үшін                           жұқтырған сотталған.
apнaйы құрылған                             дармен жұмыс
eмдeу құқығындағы                           iстейтiн
мекемелердегі,                              қызметкерлерiне
ауруханалардағы                             белгiленеді
түзеу мекемелерiн.                БЛЖ-дан   Медициналық, педаго.
дегі, тергеу изоля.               25%       гикалық қызметкер.
торларындағы,                               лер, сауда және
уақытша ұстау изо.                          қоғамдық тамақтан.
ляторларындағы                              дыру қызметкерлерi,
сондай-ақ осы
қосымшаның 2-6
тармақтарында сана.
маланған қызметкер.
лер бұған қосылмайды
___________________________________________________________________
2.  Түзеу мекемелері.                 БЛЖ-дан
нің, тергеу изоля.                20%
торларының кiтапха.
на және клуб қызмет.
керлерiне
___________________________________________________________________

3. Работникам общест-               20% от БДО
венного питания
(заведующему столо-
вой, шеф-повару и
повару столовой для
осужденных), торгов-
ли (продавец мага-
зина для осужденных)
исправительных уч-
реждений, следствен-
ных изоляторов
4. Медицинским работни-             40% от БДО
кам исправительных
учреждений (в том
числе домов ребен-
ка), следственных
изоляторов, изолято-
ров временного
содержания, больниц
для лечения осужден-
ных
5. Фармацевтическим                 30% от БДО
работникам исправи-
тельных учреждений
(в том числе домов
ребенка), следствен-
ных изоляторов,
больниц для лечения
осужденных
6. Другим работникам                25% от БДО
больниц исправитель-
ных учреждений
7. Работникам:          Доплата за
приемника-распреде-  особые      30% от БДО
лителя для лиц, не   условия
имеющих определен-
ного места житель-
ства, документов;
центра временной
изоляции, адаптации
и реабилитации
несовершеннолетних,
специального прием-
ника для лиц, арес-
тованных в админист-
ративном порядке;
медицинского вытрез-
вителя (за исключе-
нием дезинфекторов)
8. Дезинфекторам учреж- Доплата за  45% от БДО
дений                особые
условия
-------------------------------------------------------------------
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2004 года N 89
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты и надбавки за условия труда работникам
государственных учреждений и казенных предприятий
системы органов по чрезвычайным ситуациям
-------------------------------------------------------------------
N !Наименование профес-!Виды доплат! Размеры  !     Примечание
п/!сий, должностей, ка-!и надбавок !доплат и  !
п !тегорий работников  !           !надбавок  !
-------------------------------------------------------------------
1 !          2         !     3     !    4     !          5
-------------------------------------------------------------------
1.                      Доплата за
особые
условия
1) Специалистам, служа-             40% от БДО Порядок и условия
щим, рабочим госу-                          выплаты указанной
дарственного учреж-                         доплаты по конкрет-
дения "Казселеза-                           ному перечню долж-
щита" и его подраз-                         ностей устанавли-
делений, в том числе                        ваются центральным
научно-производст-                          исполнительным
венного комплекса                           органом в области
"Прогноз", занимаю-                         предупреждения и
щимся организацией                          ликвидации чрезвы-
службы наблюдения и                         чайных ситуаций.
оповещения об опас-
ных стихийных при-
родных явлениях
(землетрясения, се-
левые потоки, снеж-
ные лавины и пр.), и
участвующим в обсле-
дованиях, в том чис-
ле на воздушных суд-
нах, опасных терри-
торий, расположенных
в труднодоступных,
отделенных, высоко-
горных зонах со
сложными климатичес-
кими и географичес-
кими условиями,
а так же профилакти-
ческими; аварийно-
спасательными и
ремонтно-восстанови-
тельными мероприя-
тиями при возникно-
вении и ликвидации
чрезвычайных ситуа-
ций.

3.  Түзеу мекемелері.                 БЛЖ-дан
нің, тергеу изоля.                20%
торларының қоғамдық
тамақтандыру
(сотталғандарға
арналған асхананың
меңгерушiсiне, бас
аспазына және
аспазына), сауда
(сотталғандарға
арналған дүкеннiң
сатушысына)
қызметкерлеріне
___________________________________________________________________
4.  Түзеу мекемелері.                 БЛЖ-дан
нің (оның iшiнде                  40%
балалар үйлерiнің),
тергеу изоляторла.
рының, уақытша
ұстау изоляторлары.
ның, сотталғандары
емдеуге арналған
емханалардың меди.
циналық қызметкер.
леріне
___________________________________________________________________
5.  Түзеу мекемелерi.                 БЛЖ-дан
нің (оның ішінде                  30%
балалар үйлерiнің),
тергеу изолятор.
ларының, сотталған.
дары емдеуге
арналған аурухана.
лардың фармацевти.
калық қызметкерле.
рiне
___________________________________________________________________
6.  Түзеу мекемелерi                  БЛЖ-дан
ауруханаларының                   25%
басқа қызметкер.
лерiне
___________________________________________________________________
7.  Мына мекемелерi     Ерекше
қызметкерлерiне:    жағдайлар
үшiн
қосымша ақы
белгiлi тұратын
мекен-жайы, құжат.
тары жоқ адамдарға
арналған қабылдап
тарату мекемелерi.
нің;
кәмелетке толмаған.               БЛЖ-дан
дарды уақытша                     30%
оқшаулау, бейiмдеу
және оңалту орталық.
тарының, әкiмшілік
тәртiппен тұтқын.
далған адамдарға
арналған арнаулы
қабылдау орынының;
медициналық
айықтырғыштың
(дезинфекторларды
қоспағанда)
___________________________________________________________________
8.  Мекемелердiң        Ерекше        БЛЖ-дан
дезинфекторларына   жағдайлар     45%
үшiн
қосымша ақы
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 қаңтардағы
N 89 қаулысына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
13-қосымша
Төтенше жағдайлар жөніндегі органдар жүйесінің мемлекеттік мекемелерінің және қазыналық кәсіпорындарының қызметкерлеріне еңбек жағдайлары үшін төленетін қосымша ақылар мен үстемеақылар
___________________________________________________________________
Р/|Қызметкерлер кәсіп. |  Қосымша   | Қосымша  |     Ескерту
с |терінің, лауазымда. | ақылар мен |ақылар мен|
N |рының, санаттарының | үстемеақы. |үстемеақы.|
|      атауы         |  лардың    | лардың   |
|                    |  түрлері   | мөлшері  |
___________________________________________________________________
1 |        2           |     3      |    4     |        5
___________________________________________________________________
1.                      Ерекше
жағдайлар
үшiн қосымша
ақы
1)  "Қазселденқорғау"                 БЛЖ-дан   Лауазымдардың нақты
мемлекеттiк меке.                 40%       тізбесі бойынша
месiнің және оның                           көрсетілген қосымша
бөлiмшелерiнің,                             ақы төлеудің тәртібi
оның iшiнде қауіп.                          мен шарттарын
тi дүлей табиғи                             төтенше жағдайларды
құбылыстарды (жер                           болдырмау және жою
сiлкiну, сел                                саласындағы орталық
тасқындары, қар                             атқарушы орган
көшкiндерi және                             белгілейді
басқаны) қадаға.
лаумен және олар
туралы хабарлау.
мен айналысу
қызметiн ұйымдас.
тыратын және
зерттеп тексеру.
лерге, оның
iшiнде әуе кеме.
лерiндегі, жолы
қиын, алыс шалғай.
дағы, климат және
географиялық,
сондай-ақ профилак.
тикалық жағдайлары
күрделі биік таулы
аймақтарда орналас.
қан қазіргi аумақ.
тардағы зерттеп
тексерулерге;
төтенше жағдайлар
болған кезде және
оларды жою кезіндегi
авариядан құтқару
және жөндеу-қалпына
келтiру iс-шарала.
рына қатысатын
"Болжам" ғылыми-
өндiрiстiк кешенi.
нің мамандарына,
қызметшiлеріне,
жұмысшыларына.

2) Спасателям про-                  35% от ча-
фессиональных ава-               совой
рийно-спасательных               ставки за
служб и формирований             каждый час
при непосредственном             работы в
проведении экстрен-              экстре-
ных и неотложных                 мальных
аварийно-спасатель-              условиях с
ных, поисково-спаса-             риском для
тельных работ, в зо-             жизни
нах химического,
радиационного зара-
жения, в высокогор-
ной местности и
труднодоступных
районах, ликвидации
чрезвычайных ситуа-
ций природного и
техногенного харак-
тера, на сложных
объектах, связанных
с применением спе-
циального снаряже-
ния, десантировании
с вертолетной техни-
ки, при повышенном
риске для жизни
3) Работникам подраз-               15% от БДО Порядок отнесения
делений, расположен-                        территорий к районам
ных в районах рас-                          массового распрост-
пространения гнуса и                        ранения гнуса и
других опасных насе-                        других опасных насе-
комых и клещей                              комых и клещей
устанавливается
уполномоченным
центральным испол-
нительным органом в
области охраны
здоровья граждан.
2. Спасателям профес-   Надбавка за 25% от     В соответствии с
сиональных ава-      постоянную  часовой     Законом  Республики
рийно-спасательных   готовность  ставки за  Казахстан от 27 мар-
служб и формирований к выезду на каждый час та 1997 года "Об
чрезвычай-  дежурства  аварийно-спасатель-
ные ситуа-  в режиме   ных службах и ста-
ции в пе-   ожидания и тусе спасателей"
риод осу-   постоянной время дежурства
ществления  готовности спасателей профес-
спасатель-             сиональых аварийно-
ных и неот-            спасательных служб и
ложных                 формирований на дому
работ                  в режиме ожидания и
постоянной готовнос-
ти к выезду на спа-
сательные и неотлож-
ные работы в период
осуществления спаса-
тельных и неотложных
работ учитывается в
размере одной чет-
вертой часа за
каждый час дежурства.
3.                      Доплата                В соответствии с
работникам,             Законом  Республики
занятым на             Казахстан от 10 де-
тяжелых                кабря 1999 года
(особо                 "О труде в Респуб-
тяжелых)               лике Казахстан" и
физических             (или) на основании
работах и              списка (перечня)
работах с              производств, цехов
вредными               профессий и должнос-
(особо                 тей с вредными
вредными)              условиями труда,
и опасными             определенного
(особо                 уполномоченным орга-
опасными)              ном по труду.
условиями              Указанная доплата
труда                  выплачивается в
зависимости от
степени участия в
работе во вредных
условиях труда
Главным диспетчерам              34% от БДО
пункта "Казселеза-
щита", диспетчерам
пунктов областных,
региональных управ-
лений, инженерно-
техническим работ-
никам, независимо
от их наименования,
в том числе началь-
никам указанных
структурных подраз-
делений
Работникам постов                22% от БДО
наблюдения, патруль-
но-постовой службы,
участков радиопро-
водной связи экс-
плуатационных управ-
лений "Казселеза-
щита"
Работникам, незави-              22% от БДО
симо от их наимено-
вания, работающим с
радиостанциями, в
том числе начальни-
кам данных структур-
ных подразделений в
зависимости от сте-
пени участия в рабо-
те во вредных усло-
виях труда
Работникам эксплуа-              30% от БДО
тационных управлений
"Казселезащита", ра-
ботающим на оборудо-
вании с источниками
УКВ, УВУ, СВЧ-излу-
чения

2)  Химиялық, радиация.               Өмiрге
лық улану аймақта.                қатерлi
рында, биiк таулы                 шұғыл
және баруы қиын                   жағдай.
аудандарда, табиғи                дағы
және техногендiк                  жұмыс.
сипаттағы төтенше                 тың әр
жағдайларды жоюда,                сағаты
арнаулы жабдықтар.                үшін
ды қолданумен                     сағаттық
байланысты күрделi                ставкадан
нысандарда, тiкұшақ               35%
техникасымен десант
түсiру, өмiр үшiн
аса қатерлi кезде
төтенше және жедел
авариялық-құтқару,
iздестiру-құтқару
жұмыстарын тiкелей
жүргізу кезіндегi
кәсіптiк авариялық-
құтқару қызметтерi
мен құрамалардың
құтқарушыларына
3)  Гнустар мен құрт-                 БЛЖ-дан   Гнустар мен құрт-
құмырсқа және кене                15%       құмырсқа және
тараған аудандарда                          кене тараған
орналасқан бөлімше.                         аудандарға жатқызу.
лердің қызметкер.                           дың тәртібін
лерiне                                      азаматтардың
денсаулығын қорғау
саласындағы уәкілет.
ті атқарушы орталық
орган белгілейді
___________________________________________________________________
2.  Кәсiби авариялық-   Құтқару және  Күту және Қазақстан Республи.
құтқару қызметтерi  жедел         ұдайы     касының "Авариялық-
мен құрылымдарының  жұмыстарды    даярлық   құтқару қызметі
құтқарушыларына     жүзеге асыру  режимін.  және құтқарушылардың
кезеңінде     дегі      мәртебесі туралы"
төтенше       кезекші.  1997 жылғы 27
жағдайларға   ліктің    наурыздағы  Заңына
баруға        әр сағаты сәйкес кәсiби
тұрақты       үшін      авариялық-құтқару
әзірлігі      сағаттық  қызметi мен
үшін          ставкадан құрамалар құтқару.
үстемеақы     25%       шыларының құтқару
жұмыстарын және
шұғыл жұмыстарды
жүзеге асыру
кезеңінде күту және
құтқару жұмыстары
мен шұғыл жұмыстарға
аттануға ұдайы
дайын болу
режимінде кезекшi.
лiк өтеу уақыты
кезекшіліктің әр
сағаты үшiн сағаттың
төрттен бiрi
мөлшерінде
есептелінедi.
___________________________________________________________________
3.                      Ауыр (аса               "Қазақстан Республи.
ауыр) қол               касындағы еңбек
еңбегiмен               туралы" 1999 жылғы
және еңбек              10 желтоқсандағы
жағдайлары              Қазақстан Республи.
зиянды                  касының  Заңына
(ерекше                 сәйкес және
зиянды) және            (немесе) еңбек
қауiпті                 жөніндегi уәкілеттi
(ерекше                 орган белгiлеген
қауiпті)                Еңбек жағдайлары
жұмыстармен             зиянды өндiрiстер,
айналысатын             цехтар, кәсiптер мен
қызметкерлер.           лауазымдар тiзiмiнiң
ге үстемеақы            (тiзбесiнің)
негізiнде.
Аталған үстемеақы
еңбек жағдайлары
зиянды жұмыстарға
қатысу дәрежесiне
байланысты төленедi
"Қазселденқорғау"                 БЛЖ-дан
пунктiнiң бас                     34%
диспетчерлерiне,
облыстық, аймақтық
басқармалар пункт.
терiнің диспетчер.
лерiне, атауларына
қарамастан инженер-
техникалық қызмет.
керлерiне, оның
iшiнде зиянды
жұмыс жағдайларын.
дағы жұмыстарға
қатысу деңгейiне
қарай көрсетiлген
құрылымдық бөлiм.
шелердің бастық.
тарына
"Қазселденқорғау"                 БЛЖ-дан
пайдалану басқар.                 22%
маларының, қадаға.
лау постыларының,
патрульдық-постылық
қызметiнің, радио.
желiсi байланыс
учаскелерiнің
қызметкерлерiне
Атауларына қара.                  БЛЖ-дан
мастан, радиостан.                22%
циялармен жұмыс
iстейтiн қызмет.
керлерге, оның
iшiнде, зиянды
еңбек жағдайла.
рындағы жұмыстарға
қатысу деңгейiне
қарай көрсетiлген
құрылымдық бөлiм.
шелердiң бастық.
тарына
"Қазселқорғау"                    БЛЖ-дан
пайдалану басқарма.               30%
ларының УКВ, УВУ,
СВЧ - сәуле тарату
көздерi бар жабдық.
тарда жұмыс iстей.
тiн қызметкерлерiне
___________________________________________________________________

4. Спасателям профес-   Надбавка за            Согласно установлен-
сиональных аварийно- классность             ному уполномоченным
спасательных служб и                        центральным исполни-
формирований:                               тельным органом
специалист-спасатель             20% от БДО порядку на присвое-
3 класса                                    ние или подтвержде-
специалист-спасатель             30% от БДО ние классности спа-
2 класса                                    сателей. Выплата за
специалист-спасатель             40% от БДО классность произво-
1 класса                                    дится согласно запи-
специалист-спасатель             60% от БДО си в книжке спаса-
международного класса                       теля
5. Спасателям профес-   Надбавка за            В соответствии с
сиональных аварийно- выслугу лет             Законом  Республики
спасательных служб и                        Казахстан от 27 мар-
формирований в зави-                        та 1997 года "Об
симости от стажа                            аварийно-спасатель-
работы при выслуге                          ных службах и ста-
лет свыше:                                  тусе спасателей".
3 лет                            15% от ДО
5 лет                            20% от ДО
10 лет                           30% от ДО
15 лет                           40% от ДО
20 лет                           50% от ДО
6. Научным работникам   Доплата за             В соответствии с
управлений государ-  ученую                  Законом  Республики
ственных учреждений  степень                Казахстан от 9 июля
"Казселезащита" и                           2001 года "О науке".
Научно-прогностичес-                        Указанная доплата
кого комплекса                              устанавливается при
"Прогноз", выполняю-                        наличии соответст-
щим государственный                         вующего диплома,
заказ и имеющим                             выданного уполномо-
ученую степень:                             ченным органом
Республики Казахстан
кандидата наук                   1 МРЗП*    в области аттестации
доктора наук                     2 МРЗП*    научных кадров выс-
шей квалификации и
производится по
основной работе.
Данные доплаты
работникам организа-
ций устанавливаются
в случае, если их
деятельность на
руководящих и педа-
гогических должнос-
тях по профилю
совпадает с имею-
щейся ученой
степенью.
-------------------------------------------------------------------
*МРЗП - минимальный размер месячной заработной платы, установленный законодательным актом.
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2004 года N 89
Приложение 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты и надбавки за условия труда, единые для работников,
не являющихся военнослужащими и сотрудниками,
государственных учреждений и казенных предприятий системы
органов национальной безопасности, правоохранительных органов,
вооруженных сил, других войск и воинских формирований,
государственной противопожарной службы
-------------------------------------------------------------------
N !Наименование профес-!Виды доплат! Размеры  !     Примечание
п/!сий, должностей, ка-!и надбавок !доплат и  !
п !тегорий работников  !           !надбавок  !
-------------------------------------------------------------------
1 !          2         !     3     !    4     !          5
-------------------------------------------------------------------

4.  Кәсiптiк авария.    Сыныптық                Құтқарушыларға
лық-құтқару қызмет. үшiн                    сыныптық беру және
терiнің және        үстемеақы               сыныптығын растаудың
құрамаларының құт.                          уәкілеттi атқарушы
қарушыларына:                               орталық орган
бекіткен тәртібіне
3-класты                        БЛЖ-дан   сәйкес.
маман-құтқарушы                   20%       Сыныптылық үшін
төлем құтқарушының
2-класты маман-                 БЛЖ-дан   кітапшасындағы
құтқарушы                         30%       жазуларға сәйкес
жүргізіледі
1-класты маман-                 БЛЖ-дан
құтқарушы                         40%
халықаралық                     БЛЖ-дан
сыныпты маман-                    60%
құтқарушы
___________________________________________________________________
5.  Кәсiптiк авария.    Еңбек                   Қазақстан Республи.
лық-құтқару         сіңірген                касының "Авариялық-
қызметтердің және   жылдары                 құтқару қызметi және
құрылымдардың       үшін                    құтқарушылардың
құтқарушыларына     үстемеақы               мәртебесi туралы"
еңбек сіңірген                              1997 жылғы 27
жылдарының стажына                          наурыздағы  Заңына
қарай:                                      сәйкес
3 жылдан астам                  ЛЖ-дан
15%
5 жылдан астам                  ЛЖ-дан
20%
10 жылдан астам                 ЛЖ-дан
30%
15 жылдан астам                 ЛЖ-дан
40%
20 жылдан астам                 ЛЖ-дан
50%
___________________________________________________________________
6.  "Қазселденқорғау"   Ғылыми                  Қазақстан Республи.
және "Болжам"       дәрежесі                касының "Ғылым
ғылыми-болжау       үшін                    туралы" 2001 жылғы
кешенi мемлекеттiк  қосымша ақы             9 шілдедегi  Заңына
мекемелерi басқар.                          сәйкес. Көрсетiлген
маларының мемлекет.                         қосымша ақы
тiк тапсырысты                              Қазақстан Республи.
орындаушы және                              касының жоғары
ғылыми дәрежесi бар                         бiлiктi ғылыми кадр.
қызметкерлерiне:                            ларды аттестациялау
саласындағы уәкi.
ғылым кандидаты                   1 АЖТМ*   леттi органы берген
тиiстi дипломы
болғанда белгiленеді
және негiзгi жұмысы
бойынша жүргізiледi.
Ұйымдар қызметкер.
ғылым докторы                     2 АЖТМ*   лерiне бұл қосымша
ақылар, егер басшы
және педагогикалық
лауазымдағы олардың
қызметi бейiнi
бойынша ғылыми
дәрежесiне сәйкес
келген жағдайда
белгiленедi.
____________________________________________________________________
*АЖТМ - заңнамалық кесiммен белгiленген айлық жалақының төменгі мөлшерi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 қаңтардағы
N 89 қаулысына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
14-қосымша
Ұлттық қауіпсіздік органдары, құқық қорғау органдары, Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құрамалар, мемлекеттік өртке қарсы қызмет жүйесінің мемлекеттік мекемелерінің және қазыналық кәсіпорындарының әскери қызметшілері мен қызметкерлері болып табылмайтын қызметкерлеріне бірыңғай еңбек жағдайлары үшін қосымша ақылар мен үстемеақылар
___________________________________________________________________
Р/|Қызметкерлер кәсіп. |  Қосымша   | Қосымша  |     Ескерту
с |терінің, лауазымда. | ақылар мен |ақылар мен|
N |рының, санаттарының | үстемеақы. |үстемеақы.|
|      атауы         |  лардың    | лардың   |
|                    |  түрлері   | мөлшері  |
___________________________________________________________________
1 |        2           |     3      |    4     |        5
___________________________________________________________________

1. Специалистам и слу-  Надбавка за
жащим за работу в    работу в
службах шифровальной службах
связи, шифрработни-  шифроваль-
кам и работникам     ной связи
подразделений ЗАС и
работникам, занимаю-
щимся ремонтом шиф-
ровальной техники и
ЗАС в зависимости от
стажа работы в шифр-
службах и подразде-
лениях ЗАС:
свыше 1 года                     20% от БДО
свыше 3 лет                      30% от БДО
свыше 5 лет                      40% от БДО
2. Водителям грузовых и Надбавка за
легковых автомоби-   классную
лей, автобусов, за   квалифика-
классную квалифика-  цию
цию:
"водитель I класса"              35% от БДО
(при наличии катего-
рии В,С,Д,Е)
"водитель II класса"             20% от БДО
(при наличии катего-
рии В,С,Е или В,С,Д
или Д (Д и Е)
3. Рабочим за работу в  Надбавка за            Порядок и условия
Вооруженных Силах,   работу в               установления надбав-
других войсках и     Вооруженных            ки за выслугу лет
воинских формирова-  Силах, дру-            определяется уполно-
ниях, в системе      гих войсках            моченным центральным
органов национальной и воинских             органом
безопасности, право- формирова-
охранительных орга-  ниях,
нов, государственной правоох-
противопожарной      ранительных
службы при выслуге   органах,
лет свыше:           государст-
венной
противопо-
жарной
службе
3 лет                            10% от ДО
5 лет                            15% от ДО
10 лет                           20% от ДО
15 лет                           30% от ДО
20 лет                           40% от ДО
4.                      Доплата                В соответствии с
работникам,             Законом  Республики
занятым                Казахстан от 10
на тяжелых             декабря 1999 года
(особо                 "О труде в Респуб-
тяжелых)               лике Казахстан" и
физических             на основании Списка
работах и              (перечня) произ-
работах с              водств, цехов
вредными               профессий и должнос-
(особо                 тей с вредными
вредными)              условиями труда,
и опасными             определенного
(особо                 уполномоченным
опасными)              органом по труду
условиями
труда
1) Специалистам, служа-             22-34%
щим и рабочим                    от БДО
2) Работникам, постоян-             25% от БДО
но работающим со
специальной техникой
и изделиями

1.  Шифрлау байланысы   Шифрлау
қызметтерiндегі     байланысы
жұмысы үшiн маман.  қызметтегi
дар мен қызметші.   жұмысы үшiн
лерге, шифр қызмет. қосымша ақы
керлерi мен ҚБҚ
бөлiмшелерiнiң
және ҚБҚ шифрлеу
техникасын жөндеу.
мен айналысатын
қызметкерлерге
шифр қызметi мен
ҚБҚ бөлiмшелерін.
дегi жұмыс
стажына қарай:
1 жылдан жоғары                 БЛЖ-дан
20%
3 жылдан жоғары                 БЛЖ-дан
30%
5 жылдан жоғары                 БЛЖ-дан
40%
___________________________________________________________________
2.  Жүк және жеңiл      Сыныптық
автомобильдердің,   біліктілігі
автобустардың       үшін
жүргiзушiлерiне     үстемеақы
сыныптық бiлiктi.
лiгi үшiн:
"I сыныпты                      БЛЖ-дан
жүргізушi" (В,С,Д,                35%
Е санаттары
болғанда)
"II сыныпты                     БЛЖ-дан
жүргізушi" (В,С,Е                 20%
санаттары немесе
B,С,Д немесе Д
(Д және E болғанда)
___________________________________________________________________
3.  Қарулы Күштерде,    Қарулы                  Еңбек сіңірген
басқа әскерлерде    Күштерде,               жылдары үшін
және әскери құрама. басқа                   үстемеақыны белгі.
ларда Ұлттық қауіп. әскерлерде              леудің тәртібі мен
сiздік органдары,   және әскери             шарттарын уәкілетті
құқық қорғау орган. құрамаларда,            атқарушы орган
дары, мемлекеттік   құқық қорғау            белгілейді
өрт сөндiру қызметi органдары,
жүйесіндегi еңбек   мемлекеттік
сіңірген мынадай    өрт сөндіру
жылдары үшiн:       қызметi
жүйесіндегi
жұмысы үшiн
үстемеақы
3 жылдан жоғары                 ЛЖ-дан
10%
5 жылдан жоғары                 ЛЖ-дан
15%
10 жылдан жоғары                ЛЖ-дан
20%
15 жылдан жоғары                ЛЖ-дан
30%
20 жылдан жоғары                ЛЖ-дан
40%
___________________________________________________________________
4.                      Ауыр (ерекше            "Қазақстан Республи.
ауыр), қол              касындағы еңбек
еңбегінде               туралы" 1999 жылғы
және зиянды             10 желтоқсандағы
(ерекше                 Қазақстан Республи.
зиянды),                касының  Заңына
қауiптi                 сәйкес еңбек
(ерекше                 жөнiндегi уәкiлеттi
қауiптi)                орган белгiлеген
жұмыстарда              Еңбек жағдайлары
iстейтiн                зиянды өндiрiстер,
қызметкер.              цехтар, кәсiптер
лерге                   мен лауазымдардың
қосымша ақы             тiзiмi (тiзбесi)
негiзiнде
1)  Мамандарға,                       БЛЖ-дан
қызметшiлер мен                   22-34%
жұмысшыларға
2)  Арнаулы техникамен                БЛЖ-дан
және бұйымдармен                  25%
ұдайы жұмыс iстей.
тiн қызметкерлерге

3) Горничным, рабочим               22% от БДО
по обслуживанию
мусоропроводов,
уборщикам террито-
рий, использующим
дезинфицирующие
средства
Уборщикам:
производственных и               20% от БДО
служебных помещений,
использующим дезин-
фицирующие средства;
при уборке туалетов              30% от БДО
с использованием
дезинфицирующих
средств
5. Специалистам, служа- Доплата за  До 50% от  В соответствии с
щим и рабочим        совмещение  ДО          Законом  Республики
должностей             Казахстан "О труде
(расширение            в Республике Казах-
зоны обслу-            стан".
живания) и             Указанная доплата не
выполнение             распространяется на
обязаннос-             руководителей и их
тей времен-            заместителей
но отсутст-
вующего
работника
6. Специалистам, пос-   Доплата за  25% от БДО В соответствии с
тоянно работающим с  особые                  Законом  Республики
секретными и совер-  условия                Казахстан от 15
шенно секретными     труда (за              марта 1999 года
документами, содер-  ограничение            "О государственных
жащими государствен- в некоторых            секретах", Указ
ную и служебную      правах в               Президента Респуб-
тайну                связи с                лики Казахстан от 11
допуском к             апреля 2000 года
государст-             "Об утверждении
венным сек-            Государственной
ретам и                программы по обеспе-
дополни-               чению защиты госу-
тельную                дарственных секретов
ответст-               Республики Казахстан
венность)              на 2000-2003 годы".
7. Работникам подраз-   Надбавка за Не более
делений связи        экспедиро-  30% от БДО
вание спе-
циальной
корреспон-
денции и
периоди-
ческой
печати
8. Водителям за работу  Надбавка за 30% от БДО
на автомобилях с     работу на
прицепами            автомобилях
с прицепами
9. Рабочим, не освобож- Доплата за
денным от основной   руководство
работы, за руковод-  бригадой
ство бригадой:
при составе бригады              20% от БДО
до 10 человек
при составе бригады              35% от БДО
свыше 10 человек
-------------------------------------------------------------------
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2004 года N 89
Приложение 15
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Доплаты за условия труда работникам
государственного учреждения Центра судебной экспертизы
-------------------------------------------------------------------
N !Наименование профес-!Виды доплат! Размеры  !     Примечание
п/!сий, должностей, ка-!и надбавок !доплат  и !
п !тегорий работников  !           !надбавок  !
-------------------------------------------------------------------

3)  Дезинфекциялаушы                  БЛЖ-дан
заттарды пайдала.                 22%
нып жұмыс істейтін
үй қызметшілеріне,
қоқыс құбырларының
жұмыскерлеріне,
аумақ жинаушыларға
Yй сыпырушыларға:
дезинфекциялаушы                БЛЖ-дан
заттарды пайдаланып               20%
өндiрістiк және
қызмет ғимараттарын
тазалаушы;
дезинфекциялаушы                БЛЖ-дан
заттарды пайдаланып               30%
дәретханаларды
тазалаушы;
___________________________________________________________________
5.  Мамандарға, қызмет. Лауазымдарды  ЛЖ-дан    "Қазақстан Республи.
шiлерге және        қоса атқар.   50%       касындағы еңбек
жұмысшыларға        ғаны (қызмет  дейін     туралы" Қазақстан
көрсету                 Республикасының
аймағының                Заңына  сәйкес.
кеңеюi) және            Көрсетiлген қосымша
уақытша бол.            ақы басшылар мен
маған қызмет.           оның орынбасарларына
кердің                  қолданылмайды
мiндеттерiн
орындағаны
үшiн қосымша
ақы
___________________________________________________________________
6.  Мемлекеттік және    Еңбектің      БЛЖ-дан   Қазақстан Республи.
қызметтiк құпия.    ерекше        25%       касының "Мемлекет.
лары бap құпия      жағдайлары              тік  құпиялар
және өте құпия      үшін                    туралы" 1999 жылғы
құжаттармен тұрақ.  (мемлекеттiк            15 наурыздағы,
ты жұмыс iстейтiн   құпияларға              Қазақстан Республи.
мамандарға          рұқсат                  касы Президентiнiң
болуына және            "Қазақстан Республи.
қосымша                 касының 2000-2003
жауапкерші.             жылдарға арналған
лігiне                  мемлекеттік құпия.
байланысты              ларды қорғауды
кейбiр                  қамтамасыз ету
құқықтары               жөнiндегi мемлекет.
шектелгенi              тiк бағдарламасын
үшін)                   бекіту туралы"
қосымша ақы              Жарлығына  сәйкес
___________________________________________________________________
7.  Байланыс бөлімше.   Арнайы хаттар БЛЖ-дан
лерiнің қызметкер.  мен мерзiмдiк 30%
лерiне              баспаны       аспайды
жiбергені
үшiн
үстемеақы
___________________________________________________________________
8.  Жүргiзушiлерге      Тiркемесi бар БЛЖ-дан
тiркемесi бар       автомобиль.   30%
автомобильдерде     дерде
жұмыс істегенi      жұмыс iстегенi
үшін                үшiн
қосымша ақы
___________________________________________________________________
9.  Жұмысшыларға,       Басшылық
негiзгi жұмысынан   үшін қосымша
босатылмай, брига.  ақы
даға басшылық
жасағаны үшiн:
бригада құрамында               БЛЖ-дан
10 адамға дейiн                    20%
болса
бригада құрамында               БЛЖ-дан
10 адамнан артық                   35%
болса
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 қаңтардағы
N 89 қаулысына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
15-қосымша
Сот сараптамасы орталығы мемлекеттік мекемелері қызметкерлерінің еңбек жағдайлары үшін төленетін
қосымша ақылар
___________________________________________________________________
Р/|Қызметкерлер кәсіп. |  Қосымша   | Қосымша  |     Ескерту
с |терінің, лауазымда. | ақылар мен |ақылар мен|
N |рының, санаттарының | үстемеақы. |үстемеақы.|
|      атауы         |  лардың    | лардың   |
|                    |  түрлері   | мөлшері  |
___________________________________________________________________

1 !          2         !     3     !    4     !          5
-------------------------------------------------------------------
1.                      Доплата                В соответствии с
работникам,             Законом  Республики
занятым                Казахстан от 10
на тяжелых             декабря 1999 года
(особо                 "О труде в Респуб-
тяжелых)               лике Казахстан" и
физических             на основании Списка
работах и              (перечня) произ-
работах с              водств, цехов
вредными               профессий и должнос-
(особо                 тей с вредными
вредными)              условиями труда,
и опасными             определенного
(особо                 уполномоченным
опасными)              органом по труду
условиями
труда
1) Всем специалистам
Центра, работающим:
с трупными материа-              35% от БДО
лами
с вредными (токсич-              35% от БДО
ными) химическими
веществами
со звуковоспроиз-                35% от БДО
водящей аппаратурой
с психическими боль-             40% от БДО
ными
с микроскопами,                  35% от БДО
имеющими ультрафио-
летовые источники
света
с электронными мик-              35% от БДО
роскопами напряже-
нием свыше 30кВТ
занятым на работах               35% от БДО
с ПЭВМ
2. Работникам, имеющим  Доплата за
присвоенные классные классный
чины:                чин
Государственный                  25% от ДО
советник юстиции III
класса
советник юстиции                 22% от ДО
I, II класса
советник юстиции III             20% от ДО
класса и юрист I
класса
юрист II класса                  17% от ДО
юрист III класса                 15% от ДО
3  Научным работникам,  Доплата за             В соответствии с
выполняющим государ- ученую                  Законом  Республики
ственный заказ,      степень                Казахстан от 9 июля
имеющим ученую                              2001 года "О науке".
степень:                                    Указанная доплата
доктора наук                     2 МРЗП*    устанавливается при
кандидата наук                   1 МРЗП*    наличии соответст-
вующего диплома,
выданного уполномо-
ченным органом
Республики Казахстан
в области аттестации
научных кадров
высшей квалификации
и производится по
основной работе.
-------------------------------------------------------------------
*МРЗП - минимальный размер месячной заработной платы, установленный законодательным актом.

1 |         2           |     3      |    4     |        5
___________________________________________________________________
Ауыр (ерекше            "Қазақстан Республи.
ауыр) қол               касындағы еңбек
еңбегiнде               туралы" 1999
және еңбек              жылғы 10 желтоқсан.
жағдайлары              дағы Қазақстан
зиянды                  Республикасының
(ерекше                  Заңына  сәйкес
зиянды) және            және еңбек жөніндегі
қауiптi                 уәкілетті орган
(ерекше                 белгілеген Еңбек
қауiптi)                жағдайлары зиянды
жұмыстарда              өндірістер, цехтар,
iстеген                 кәсіптер мен
қызметкер.              лауазымдардың тізімі
(тiзбесi) негізiнде
___________________________________________________________________
1. Орталықтың:
өлексе материал.                   БЛЖ-дан
дармен                             35%
зиянды (улы)                       БЛЖ-дан
химиялық заттармен                 35%
дыбыс шығарушы                     БЛЖ-дан
аппаратпен                         35%
психикалық                         БЛЖ-дан
аурулармен                         40%
күлгін сәуле көзде.                БЛЖ-дан
рi бар микроскоп.                  35%
тармен
тоғы 30кBT асатын                  БЛЖ-дан
электронды                         35%
микроскоптармен
ПЭЕМ-да жұмыс                      БЛЖ-дан
iстейтiн барлық                    35%
мамандарға
___________________________________________________________________
2. III сыныптағы мемле. Сыныптық      ЛЖ-дан
кеттiк әдiлет        шені үшін     25%
кеңесшiсi            қосымша ақы
I, II сыныптағы                    ЛЖ-дан
әдiлет кеңесшiсi                   22%
III сыныптағы әдiлет               ЛЖ-дан
кеңесшiсi және I                   20%
сыныптағы заңгер
II сыныптағы заңгер                ЛЖ-дан
17%
III сыныптағы заңгер               ЛЖ-дан
деген тағайындалған                15%
сыныптық шендерi
бар қызметкерлергe
___________________________________________________________________
3. Мемлекеттiк тапсы.   Ғылыми                  "Ғылым туралы"
рысты орындайтын     дәрежесi                Қазақстан Республи.
және                 үшін                    касының 2001 жылғы
ғылым докторы        қосымша ақы   2 АЖТМ*   9 шілдедегi  Заңына
ғылым кандидаты                    1 АЖТМ*   сәйкес.
ғылыми дәрежесi                              Көрсетiлген қосымша
бар ғылыми                                   ақы Қазақстан
қызметкерлерге                               Республикасының
бiлiктiлiгi жоғары
ғылыми кадрларды
аттестациялау
саласындағы уәкiлет.
тi органы берген
тиiстi дипломы
болғанда және
негiзгі жұмысы
бойынша жүргiзiледi.
___________________________________________________________________
*АЖТМ - заңнамалық кесiммен бекiтiлген айлық жалақының ең төмен мөлшерi.