Об утверждении Правил аккредитации независимых экспертов для осуществления экспертной оценки на соответствие субъектов лицензирования квалификационным требованиям в сфере промышленности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2004 года N 778. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2010 года N 1396
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.12.2010 N 1396 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании", с целью создания условий, обеспечивающих проведение независимых экспертных оценок, и формирования рынка конкурентоспособных услуг при экспертизе субъектов лицензирования, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила аккредитации независимых экспертов для осуществления экспертной оценки на соответствие субъектов лицензирования квалификационным требованиям в сфере промышленности.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 июля 2004 года N 778
Правила аккредитации независимых экспертов
для осуществления экспертной оценки на соответствие
субъектов лицензирования квалификационным требованиям
в сфере промышленности
1. Общие положения
1. Настоящие Правила аккредитации независимых экспертов для осуществления экспертной оценки на соответствие субъектов лицензирования (заявителей и (или) лицензиатов) квалификационным требованиям (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О лицензировании", постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 мая 1999 года N 556 "Об утверждении Квалификационных требований к лицензируемым видам деятельности в сфере промышленности" и регулируют отношения, связанные с привлечением независимых экспертов для осуществления экспертизы на соответствие субъектов лицензирования (заявителей и (или) лицензиатов) квалификационному уровню, предъявляемому при осуществлении лицензируемых видов деятельности, а также для
совершенствования систем контроля за соблюдением субъектами лицензирования квалификационных требований и установленных правил.
2. Правила определяют:
1) порядок аккредитации независимых экспертов, привлекаемых к экспертизе субъектов лицензирования (заявителей И (или) лицензиатов);
2) требования к независимым экспертам, привлекаемым к экспертизе субъектов лицензирования (заявителей и (или) лицензиатов);

Өнеркәсіп саласындағы бiліктiлік талаптарына лицензиялау субъектiлерiнiң сәйкестiгін сараптамалық бағалауды жүзеге асыру үшін тәуелсіз сарапшыларды аккредиттеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 шілдедегі N 778 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 1396 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.12.22 № 1396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегі Заңына сәйкес, лицензиялау субъектілерiн сараптау кезінде тәуелсiз сараптамалық бағалауларды жүргiзудi қамтамасыз ететін жағдайлар жасау және бәсекеге жарамды қызметтер көрсету рыногын қалыптастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Өнеркәсіп саласындағы бiлiктiлiк талаптарына лицензиялау субъектiлерiнiң сәйкестігін сараптамалық бағалауды жүзеге асыру үшiн тәуелсiз сарапшыларды аккредиттеу ережесі бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 21 шілдедегі
N 778 қаулысымен
бекiтілген
Өнеркәсiп саласындағы біліктілік талаптарына лицензиялау
субъектілерiнiң сәйкестігін сараптамалық бағалауды жүзеге
асыру үшiн тәуелсiз сарапшыларды аккредиттеу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Лицензиялау субъектілерiнiң (өтiнiш берушiлердiң және (немесе) лицензиаттардың) бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн сараптамалық бағалауды жүзеге асыру үшін тәуелсіз сарапшыларды аккредиттеудiң осы ережесi (бұдан әрі - Ереже) "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына ,"Өнеркәсiп саласындағы қызметтiң лицензияланатын түрлеріне қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 10 мамырдағы N 556 қаулысына сәйкес әзірлендi және лицензияланатын қызмет түрлерiн жүзеге асыру кезiнде қойылатын білiктілiк деңгейіне лицензиялау субъектiлерiнiң (өтiнiш берушілердің және (немесе) лицензиаттардың) сәйкестігін сараптауды жүзеге асыру үшін, сондай-ақ лицензиялау субъектілерiнiң біліктілік талаптары мен белгiленген ережелердi сақтауын бақылау жүйелерiн жетілдіру үшін тәуелсіз сарапшыларды тартумен байланысты қатынастарды реттейді.
2. Ереже:
1) лицензиялау субъектілерін (өтініш берушiлердi және (немесе) лицензиаттарды) сараптауға тартылатын тәуелсіз сарапшыларды аккредиттеу тәртiбiн ;
2) лицензиялау субъектілерін (өтініш берушілердi және (немесе) лицензиаттарды) сараптауға тартылатын тәуелсіз сарапшыларға қойылатын талаптарды;

3) принципы деятельности независимых экспертов.
3. Выбор аккредитованного независимого эксперта осуществляется субъектом лицензирования (заявителем и (или) лицензиатом) из списка независимых экспертов, аккредитованных лицензиаром.
4. Организатором аккредитации выступает лицензиар.
5. Виды экспертиз, на проведение которых осуществляется аккредитация независимых экспертов, следующие:
документальная экспертиза - объективная и достоверная аналитическая оценка субъекта лицензирования на предмет соответствия квалификационным требованиям и установленным лицензионным правилам по наличию у субъектов лицензирования правовых, финансовых, организационных, трудовых возможностей для осуществления лицензируемого вида деятельности;
техническая экспертиза - объективная и достоверная аналитическая оценка субъекта лицензирования на предмет соответствия квалификационным требованиям и установленным лицензионным правилам по наличию у субъекта лицензирования производственных, технических возможностей для осуществления лицензируемого вида деятельности. При технической экспертизе оцениваются условия производства, обеспечивающие качество проводимых работ.
Объекты экспертизы (экспертной оценки):
1) документы и материалы, представляемые заявителями и лицензиатами для экспертной оценки;
2) материально-техническая и производственная базы;
3) приборы и оборудование для контроля качества выполнения работ;
4) система охраны труда и техники безопасности при проведении работ;
5) другие объекты в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. В настоящих Правилах используются следующие понятия и термины:
заявитель - физическое или юридическое лицо, желающее осуществлять лицензируемые виды деятельности и представившее лицензиару документы в установленном законодательством порядке ;
лицензиар - уполномоченный государственный орган , выдающий, переоформляющий, приостанавливающий, прекращающий и возобновляющий действие лицензий;
лицензиат - физическое или юридическое лицо, имеющее лицензию, на право заниматься определенным видом деятельности или на совершение определенных действий (операций);
независимый эксперт - физическое или юридическое лицо, дающее квалифицированное заключение на предмет соответствия заявителя квалификационным требованиям, а также оценки деятельности лицензиатов по соблюдению ими квалификационных требований и установленных лицензионных правил ;
экспертная оценка (экспертиза) - система оценочных действий и выводов, проводимых для получения объективной и достоверной аналитической оценки субъекта лицензирования на предмет соответствия квалификационным требованиям и установленным лицензионным правилам .

3) тәуелсiз сарапшылар қызметiнiң қағидаттарын белгiлейдi.
3. Аккредиттелген тәуелсiз сарапшыны таңдап алуды лицензиар аккредиттеген тәуелсiз сарапшылар тiзiмiнен лицензиялау субъектiсi (өтiнiш берушi және (немесе) лицензиат) жүзеге асырады.
4. Аккредиттеудiң ұйымдастырушысы лицензиар болады.
5. Жүргiзілуiне тәуелсiз сарапшыларды аккредиттеу жүзеге асырылатын сараптау түрлерi мыналар:
құжаттық сараптама - лицензиялау субъектiсiн бiлiктiлiк талаптары мен лицензияланатын қызмет түрiн жүзеге асыру үшiн лицензиялау субъектілерiнiң құқықтық, қаржылық, ұйымдастырушылық, еңбек мүмкiндiктерiнiң болуы жөнiнде белгiленген лицензиялық ережелерге сәйкестiгi мәнiне объективтi және дұрыс талдамалы бағалау;
техникалық сараптама - лицензиялау субъектiсiн бiлiктiлiк талаптары мен лицензияланатын қызмет түрiн жүзеге асыру үшiн лицензиялау субъектiсiнiң өндiрiстiк, техникалық мүмкiндiктерiнiң болуы жөнiнде белгіленген лицензиялық ережелерге сәйкестiгi мәнiне объективтi және дұрыс талдамалы бағалау. Техникалық сараптама кезiнде жүргiзiлетiн жұмыстардың сапасын қамтамасыз ететiн өндiрiс шарттары бағаланады.
Сараптама (сараптамалық бағалау) объектiлерi:
1) сараптамалық бағалау үшiн өтiнiш берушiлер мен лицензиаттар ұсынатын құжаттар мен материалдар;
2) материалдық-техникалық және өндiрiстiк базалар;
3) жұмыстардың орындалу сапасын бақылауға арналған аспаптар мен жабдықтар;
4) жұмыстарды жүргiзу кезiнде еңбектi қорғау мен техникалық қауiпсiздiк жүйесi;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да объектiлер.
6. Осы Ережеде мынадай ұғымдар мен терминдер пайдаланылады:
өтiнiш берушi - қызметтiң лицензияланатын түрлерiн жүзеге асыруға тiлек бiлдiрген және лицензиарға заңнамада белгiленген тәртiппен құжаттарды ұсынатын жеке немесе заңды тұлға;
лицензиар - лицензияны беретiн, қайта ресiмдейтiн, оның қолданылуын тоқтата тұратын, тоқтататын және жаңғыртатын уәкiлеттi мемлекеттiк орган ;
лицензиат - қызметтiң белгiлi бір түрiмен айналысу немесе белгілi бiр әрекеттердi (операцияларды) жасау құқығына лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлға;
тәуелсiз сарапшы - өтiнiш берушiнiң бiлiктілік талаптарына сәйкестігі мәнiне бiлiктi қорытынды, сондай-ақ лицензиаттардың олардың бiлiктiлiк талаптары мен белгiленген лицензиялық ережелердi сақтауы жөнiндегі қызметiне баға беретiн жеке немесе заңды тұлға;
сараптамалық бағалау (сараптама) - лицензиялау субъектiсiнiң бiлiктiлiк талаптары мен белгiленген лицензиялық ережелерге сәйкестігі мәнiне объективтi және дұрыс талдамалы баға алу үшiн жүргiзiлетiн бағалау әрекеттерi мен тұжырымдарының жүйесi.

2. Основные принципы независимой экспертизы
7. Основными принципами независимой экспертизы являются:
1) независимость экспертов от оцениваемых субъектов лицензирования, государственных органов, в том числе и от лицензиара;
2) беспристрастность и объективность выводов и результатов экспертной оценки;
3) компетентность и высокий профессиональный уровень независимых экспертов;
4) полнота и достоверность выводов независимых экспертов;
5) комплексная оценка, экономических, правовых, экологических и социальных последствий от деятельности субъекта лицензирования;
6) конфиденциальность полученной в ходе экспертизы информации о субъекте лицензирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан;
7) ответственность, установленную законодательными актами Республики Казахстан, за достоверность, полноту и обоснованность выводов независимой экспертизы.
3. Порядок аккредитации независимых экспертов
8. Для получения аккредитации, в целях осуществления экспертной оценки субъектов лицензирования, независимые эксперты предоставляют следующие документы:
1) заявление за подписью физического лица или первого руководителя юридического лица, либо уполномоченного ими представителя, заверенное печатью юридического лица (наличие печати для физического лица не требуется);
2) копии учредительных документов, свидетельства о регистрации - для юридического лица;
3) копию свидетельства индивидуального предпринимателя - для физического лица и индивидуального предпринимателя;
4) копии свидетельств, лицензий, сертификатов и/или других документов, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан, подтверждающих квалификацию эксперта;
5) копии трудовых книжек или иных документов, подтверждающих стаж работы по соответствующей специальности как физического лица, так и сотрудников юридического лица;
6) сведения о квалификации независимого эксперта (по форме согласно приложению 1 к Правилам).
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.06.2010 № 613.
9. Лицензиар ведет раздельный реестр аккредитованных независимых экспертов - физических и юридических лиц.
10. Аккредитация независимых экспертов оформляется приказом лицензиара, на основании чего аккредитованному независимому эксперту выдается аккредитационное свидетельство (по форме согласно приложению 2 к Правилам).
11. Аккредитованные независимые эксперты осуществляют экспертную оценку субъектов лицензирования в соответствии с законодательством Республики Казахстан и настоящими Правилами.
12. Лицензиар не позднее месячного срока, а для субъектов малого предпринимательства - не позднее десятидневного срока с момента принятия заявления и документов на получение аккредитационного свидетельства уведомляет их о своем решении.

2. Тәуелсiз сараптаманың негiзгі қағидаттары
7. Тәуелсiз сараптаманың негiзгi қағидаттары:
1) сарапшылардың бағаланатын лицензиялау субъектілерiне, мемлекеттiк органдарға, оның iшiнде лицензиарға да тәуелсiздiгi;
2) сараптамалық бағалау тұжырымдары мен нәтижелерiнiң риясыздығы мен объективтiлiгi;
3) тәуелсіз сарапшылардың құзыреттілiгi және жоғары кәсiби деңгейi;
4) тәуелсiз сарапшылар тұжырымдарының толықтығы мен дұрыстығы;
5) лицензиялау субъектiнiң қызметiнен болатын экономикалық, құқықтық, экологиялық және әлеуметтiк салдарларды кешендi бағалау;
6) егер Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше белгіленбесе, сараптау барысында алынған лицензиялау субъектiсi туралы ақпараттың құпиялылығы;
7) Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiмен белгіленген тәуелсiз сараптама тұжырымдарының дұрыстығы, толықтығы және негіздiлiгі үшiн жауапкершiлiк болып табылады.
3. Тәуелсiз сарапшыларды аккредиттеу тәртiбi
8. Лицензиялау субъектiлерiн сараптамалық бағалауды жүзеге асыру мақсатында аккредиттеуді алу үшiн тәуелсiз сарапшылар мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның бiрiншi басшысының, не олар уәкiлеттiк берген өкілдiң қолы қойылған, заңды тұлғаның мөрiмен куәландырылған өтініш (жеке тұлға үшін мөрдiң болуы талап етiлмейдi);
2) заңды тұлға үшiн - құрылтай құжаттарының, тiркеу туралы куәліктiң көшiрмелерi;
3) жеке тұлға және жеке кәсіпкер үшін - жеке кәсіпкер куәлiгiнiң көшiрмесi;
4) сарапшының білiктілiгiн растайтын, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасы мен көзделген куәлiктердiң, лицензиялардың, сертификаттардың және/немесе басқа да құжаттардың көшiрмелерi;
5) жеке тұлғаның да, заңды тұлға қызметкерлерiнiң де тиiстi мамандық бойынша жұмыс стажын растайтын еңбек кiтапшаларының немесе өзге де құжаттардың көшiрмелерi;
6) тәуелсiз сарапшының білiктiлiгi туралы (Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша) мәлiметтер.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.18 № 613 Қаулысымен.
9. Лицензиар аккредиттелген тәуелсiз сарапшылардың - жеке және заңды тұлғалардың бөлек тiзiлiмiн жүргiзедi.
10. Тәуелсiз сарапшыларды аккредиттеу лицензиардың бұйрығымен ресiмделедi, соның негiзiнде аккредиттелген тәуелсіз сарапшыға аккредиттеу куәлiгi (Ереженiң 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша) берiлуi.
11. Аккредиттелген тәуелсіз сарапшылар лицензиялау субъектiлерiн сараптамалық бағалауды Қазақстан Республикасының заңнамасына және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
12. Лицензиар аккредиттеу куәлiгін алуға өтiнiштер мен құжаттарды қабылдаған сәттен бастап бір ай мерзiмнен кешіктірмей, ал шағын кәсіпкерлік субъектілерi үшін - он күндiк мерзiмнен кешiктірмей оларды өзiнiң шешiмi туралы хабардар етедi.

13. Аккредитационное свидетельство выдается без ограничения срока действия (генеральное).
14. Решение об аккредитации либо об отказе в аккредитации может быть обжаловано в установленном законодательством порядке.
4. Приостановление, прекращение действия
и отзыв аккредитационного свидетельства
15. Аккредитованные эксперты не реже одного раза в три года проходят переаттестацию на подтверждение квалификации в области аккредитации и представляют ежегодно отчет по экспертной деятельности.
16. Действие аккредитационного свидетельства может быть приостановлено лицензиаром на срок до шести месяцев в случае неисполнения независимым экспертом требований, предусмотренных в пункте 15 настоящих Правил.
При устранении причин, по которым лицензиар приостановил действие аккредитационного свидетельства, и письменном уведомлении об этом лицензиара, действие аккредитационного свидетельства возобновляется.
17. Решение о приостановлении действия аккредитационного свидетельства может быть обжаловано независимым экспертом в судебном порядке. При решении суда о правомерности приостановления действия аккредитационного свидетельства срок ее приостановления считать с
даты принятия такого решения лицензиаром.
18. Аккредитационное свидетельство прекращает свое действие в случаях:
1) отзыва аккредитационного свидетельства;
2) прекращения предпринимательской деятельности индивидуального предпринимателя, реорганизации (за исключением изменения организационно-правовой формы) или ликвидации юридического лица;
3) заявления независимого эксперта о прекращении экспертной деятельности.
19. При перерегистрации юридического лица аккредитационное свидетельство не прекращает своего действия.
20. Споры, связанные с прекращением действия аккредитационного свидетельства, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Аккредитационное свидетельство может быть отозвано Лицензиаром в судебном порядке в случаях:
1) неустранения независимым экспертом причин, по которым лицензиар приостановил действие аккредитационного свидетельства;
2) запрещения судом независимому эксперту заниматься тем видом деятельности, на осуществление которого он обладает аккредитационным свидетельством;
3) предоставления независимым экспертом заведомо ложной информации при получении аккредитационного свидетельства.
Приложение 1
к Правилам аккредитации независимых
экспертов для осуществления экспертной
оценки на соответствие субъектов
лицензирования квалификационным
требованиям в сфере промышленности
Сведения о квалификации независимого эксперта
(заполняется независимым экспертом, желающим
получить аккредитацию для проведения экспертной
оценки субъектов лицензирования)

13. Аккредиттеу куәлiгi қолданылу мерзiмi шектеусiз берiледi (бас).
14. Аккредиттеу туралы не аккредиттеуден бас тарту туралы шешiм  заңнамамен   белгiленген тәртiппен шағымдалуы мүмкiн.
4. Аккредиттеу куәлiгiнiң қолданылуын тоқтата тұру мен тоқтату және қайтарып алу
15. Аккредиттелген сарапшылар кемiнде үш жылда бiр рет аккредиттеу саласындағы бiлiктiлiктi растауға қайта аттестаттаудан өтеді және сараптамалық қызмет бойынша жыл сайын есеп бередi.
16. Тәуелсiз сарапшы осы Ереженiң 15-тармағында көзделген талаптарды орындамаған жағдайда лицензиар аккредиттеу куәлiгiнiң қолданылуын алты айға дейiнгi мерзiмге тоқтата тұруы мүмкiн.
Лицензиар аккредиттеу куәлігінiң қолданылуын тоқтатқан себептердi жойған және лицензиарға бұл туралы жазбаша хабарлаған кезде аккредиттеу куәлiгiнің қолданылуы жаңғыртылады.
17. Аккредиттеу куәлiгiнiң қолданылуын тоқтата тұру туралы шешiмге тәуелсiз сарапшы сот тәртiбiмен шағымдануы мүмкін. Соттың аккредиттеу куәлiгiнiң қолданылуын тоқтата тұрудың заңдылығы туралы шешiмi кезiнде оны тоқтата тұру мерзімі мұндай шешiмді лицензиар қабылдаған күннен бастап саналсын.
18. Аккредиттеу куәлігі өзінің қолданылуын мынадай:
1) аккредиттеу куәлiгi қайтарып алынған;
2) жеке кәсiпкердiң кәсiпкерлiк қызметi тоқтатылған, заңды тұлға қайта ұйымдастырылған (ұйымдастыру-құқықтық нысанын өзгертудi қоспағанда) немесе таратылған;
3) тәуелсіз сарапшы сараптамалық қызметтi тоқтату туралы мәлімдеген жағдайларда тоқтатады.
19. Заңды тұлғаның қайта тiркелуi кезінде аккредиттеу куәлiгі өзінiң қолданылуын тоқтатпайды.
20. Аккредиттеу куәлiгiнiң қолданылуы тоқтатылуына байланысты даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешiледi.
21. Аккредиттеу куәлiгiн Лицензиар:
1) лицензиар олар бойынша аккредиттеу куәлiгiнiң қолданылуын тоқтата тұрған себептердi тәуелсіз сарапшы жоймаған;
2) тәуелсiз сарапшыға coт жүзеге асырылуына оның аккредиттеу куәлiгi бар қызмет түрімен айналысуына тыйым салған;
3) тәуелсіз сарапшы аккредиттеу куәлiгін алу кезінде көрінеу жалған ақпарат ұсынған жағдайларда сот тәртiбiмен қайтарып алуы мүмкiн.
Өнеркәсiп саласындағы бiлiктiлiк
талаптарына лицензиялау субъектілерiнiң
сәйкестiгiн сараптамалық бағалауды
жүзеге асыру үшiн тәуелсiз
сарапшыларды аккредиттеу ережесiне
1-қосымша
Тәуелсіз сарапшының біліктілігі туралы мәліметтер (лицензиялау субъектілерінің сараптамалық бағалауын жүргізу үшін аккредитация алуға тілек білдірген тәуелсіз сарапшы толтырады)

1. Наименование и юридический статус участника:
_____________________________________________________________________
(приложить копию документов о госрегистрации юр.лица или частного
предпринимателя)
2. Место регистрации: _________________________________________
3. Адрес и основное место деятельности, в том числе филиалов и
представительств_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Лицензия____________________________________________________
(вид деятельности, N и дата выдачи, приложить копию лицензии)
5. Ежегодный объем услуг, оказанных независимым экспертом в течение последних лет.
6. Перечень работ, в которых независимым экспертом были сделаны рекомендации,
в дальнейшем внедренные в практику (таблица 1).
Таблица 1
______________________________________________________________
N !Наименование и !Наименование!Цель, характер работ и суть !
п/п!местонахождение!заказчиков  !рекомендаций                !
!объектов       !            !                            !
-------------------------------------------------------------!
-------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------
7. Квалификация и опыт ведущих штатных сотрудников независимого эксперта, в том числе сотрудников, работающих по контракту сроком не менее одного года (таблица 2).
Таблица 2
_______________________________________________________________________
N ! Ф.И.О.!Должность!Образование!  Наличие  !   Опыт  !Книги, статьи,!
п/п!       !         !           !лицензий,  !работы на!исследования, !
!       !         !           !сертифика- !аналогич-!опубликованные!
!       !         !           !тов,       !ных      !потенциальным !
!       !         !           !дипломов,  !объектах !экспертом     !
!       !         !           !удостовере-! (лет)   !              !
!       !         !           !ний и т.п. !         !              !
----------------------------------------------------------------------!
----------------------------------------------------------------------!
8. Сведения о рекомендациях и отзывах.
9. Сведения о технической оснащенности.
10. Доверенность на уполномоченного представителя на право подписания заявления (приложить).
11. Достоверность   всех   сведений  о квалификации подтверждаю.
Должность_____________
Подпись_______________МП          (Ф.И.О.)________________
Приложение 2
к Правилам аккредитации независимых
экспертов для осуществления экспертной
оценки на соответствие субъектов
лицензирования квалификационным
требованиям в сфере промышленности
Аккредитационное свидетельство
об аккредитации независимого эксперта
Выдано_______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________
на осуществление экспертизы и установления соответствия субъекта лицензирования (лицензиата/заявителя) квалификационным требованиям ( статья 15 Закона
Республики Казахстан "О лицензировании").
Область аккредитации__________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Филиалы, представительства
______________________________________________________
(местонахождение, реквизиты)
Орган, выдавший свидетельство об аккредитации________________________
(полное наименование)
_____________________________________________________________________
Руководитель (уполномоченное лицо)_________________________
(фамилия и инициалы)
_____________________________________________________________________
Особые условия действия свидетельства об аккредитации________________
_____________________________________________________________________
__________________________________
Дата выдачи ______________
Номер свидетельства________________Город___________
_____________________________

1. Қатысушының атауы және заңдық мәртебесi:
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның немесе жекe кәсiпкердiң мем. тiркелуi туралы
құжаттың көшiрмесi қоса берiлсiн)
2. Тiркеу орны: ____________________________________________
3. Қызмет орнының, оның iшiнде филиалдар мен өкiлдiктердiң
мекен-жайы мен негiзгi орны ______________________________________
4. Лицензия ________________________________________________
(қызмет түрi, N және берiлу күнi, лицензияның көшiрмесi
қоса берiлсiн)
5. Соңғы жылдар ішінде тәуелсіз сарапшы көрсеткен қызметтердің жыл сайынғы көлемі.
6. Тәуелсiз сарапшы ұсынымдар жасаған, кейiннен практикаға енгiзiлген жұмыстардың тiзбесi (1-кесте).
1-кесте
__________________________________________________________________
Р/с | Объектілердiң  | Тапсырысшылардың  | Жұмыстардың мақсаты,
N  |  атауы мен     |      атауы        |   сипаттамасы және
| орналасқан жері|                   |   ұсынымдардың мәнi
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
7. Тәуелсiз сарапшының жетекшi штаттық қызметкерлерiнiң, ішiнде келiсiм-шарт бойынша кемiнде бiр жыл жұмыс істейтiн соның қызметкерлерiнiң бiлiктiлігі мен тәжiрибесi (2-кесте).
2-кесте
__________________________________________________________________
P/c|Т.А.Ә.|Лауазымы|Бiлiмi| Лицензиялардың, |  Ұқсас    | Әлеуеттi
N |      |        |      |сертификаттардың,|объектілер.| сарапшы
|      |        |      |  дипломдардың,  | де жұмыс  |  жария.
|      |        |      |   куәлiктердiң  |тәжірибесі |  лаған
|      |        |      | және т.б. болуы |  (жыл)    | кітаптар,
|      |        |      |                 |           | мақалалар,
|      |        |      |                 |           |зерттеулер
__________________________________________________________________
|      |        |      |                 |           |
__________________________________________________________________
8. Ұсынымдар мен сын-пiкiрлер туралы мәлiметтер.
9. Техникалық жарақтандыру туралы мәлiметтер.
10. Өтiнiшке қол қою құқығына уәкiлеттiк берiлген өкілге сенiмхат (қоса берiлсiн).
11. Бiлiктiлiк туралы барлық мәлiметтердiң дұрыстығын растаймын.
Лауазымы ______________
Қолы __________________           (ТАӘ) ________________
МО
Өнеркәсiп саласындағы бiлiктiлiк
талаптарына лицензиялау субъектілерiнiң
сәйкестiгiн сараптамалық бағалауды
жүзеге асыру үшiн тәуелсiз
сарапшыларды аккредиттеу ережесiне
2-қосымша
Тәуелсiз сарапшыны аккредиттеу туралы аккредиттеу куәлігі
Сараптаманы жүзеге асыруға және лицензиялау субъектiсiнiң
(лицензиаттың/өтiнiш берушiнiң) бiлiктiлiк талаптарына
("Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы)
сәйкестiгiн белгiлеуге
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Аккредиттеу cаласы ________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Филиалдар, өкiлдiктер _____________________________________________
(орналасқан жерi, деректемелерi)
___________________________________________________________________
Аккредиттеу туралы куәлiктi берген орган __________________________
(толық атауы)
Басшы (уәкілеттi тұлға) ___________________________________________
(тегi және аты-жөнi)
___________________________________________________________________
Аккредиттеу туралы куәлiктi қолданудың ерекше шарттары
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Берілген күнi __________
Куәлiктiң нөмiрi _______ _____________________  қаласы