Об утверждении Плана развития акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация" на 2005-2007 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1372
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июня
2002 года 647«"Об утверждении Правил разработки среднесрочных планов социально-
экономического развития Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План развития акционерного общества "Продовольственная
контрактная корпорация" на 2005-2007 годы.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министра
сельского хозяйства Республики Казахстана Умбетова С. А.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2004 года N 1372
ПЛАН РАЗВИТИЯ
акционерного общества
"Продовольственная контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
1. ДОКЛАД О СОСТОЯНИИ И ПЕРСПЕКТИВАХ РАЗВИТИЯ
АО "ПРОДОВОЛЬСТВЕННАЯ КОНТРАКТНАЯ КОРПОРАЦИЯ"

"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" акционерлiк қоғамын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1372 Қаулысы
"Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының орта мерзiмдi жоспарларын әзiрлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 14 маусымдағы N 647  қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" акционерлiк қоғамын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған жоспары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрi С.Ә.Үмбетовке жүктелсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 24 желтоқсандағы
N 1372 қаулысымен
бекітілген
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған
ЖОСПАРЫ
1. "АЗЫҚ-ТҮЛIК КЕЛIСIМ-ШАРТ КОРПОРАЦИЯСЫ" АҚ-ТЫҢ
ЖАЙ-КҮЙI МЕН ДАМУ ПЕРСПЕКТИВАЛАРЫ ТУРАЛЫ БАЯНДАМА

1.1. Введение
Миссией акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация" (далее - Корпорация) является обеспечение сохранности и обновления государственных ресурсов зерна, а также регулирование внутренней конъюнктуры цен на зерно и продукты его переработки, что направлено на обеспечение продовольственной безопасности страны.
Корпорация создана в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 1997 года N 260 "О реорганизации Государственной продовольственной контрактной корпорации" и является правопреемником Государственной продовольственной контрактной корпорации. Корпорация зарегистрирована 11 апреля 1997 года управлением юстиции города Алматы. 1 апреля 2004 года Корпорация прошла перерегистрацию в Департаменте юстиции города Астаны в связи с изменением наименования и приведением Устава Корпорации в соответствие с требованиями Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года N 415-II
"Об акционерных обществах".

1.1. Кiрiспе
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - Корпорация) миссиясы мемлекеттiк астық ресурстарын сақтау мен жаңартуды, сондай-ақ елдiң азық-түлiктiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге бағытталған астықтың және одан өңделген өнiмдер бағасының iшкi конъюнктурасын реттеудi қамтамасыз ету болып табылады.
Корпорация "Мемлекеттік азық-түлік контракт корпорациясын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 24 ақпандағы N 260  қаулысына сәйкес құрылды және Мемлекеттiк азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясының құқықтық мирасқоры болып табылады. Корпорация 1997 жылғы 11 сәуірде Алматы қаласының Әдiлет басқармасында тiркелдi. 2004 жылғы 1 сәуiрде Корпорация атауының өзгеруiне және Корпорацияның Жарғысын "Акционерлiк қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы N 415-ІІ Қазақстан Республикасы  Заңының талаптарына сәйкестендiруге байланысты Астана қаласындағы Әдiлет департаментiнде қайта тiркелдi.

Корпорация является юридическим лицом, созданным в форме акционерного общества со 100 процентным государственным участием, и осуществляет в пределах своей компетенции полномочия агента по управлению государственными ресурсами зерна. Ее уставный капитал составляет 491,5 млн. тенге и разделен на 491583 простых именных акций номинальной стоимостью по 1000 тенге.
Право владения и пользования без права распоряжения государственным пакетом акций передано Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан. Финансовая и производственная деятельность Корпорации осуществляется на основе хозяйственной самостоятельности и решений Правительства Республики Казахстан.
Высшим органом Корпорации является единственный Акционер в лице Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, органом управления - совет директоров, исполнительным органом - правление. Функции контрольного органа осуществляет служба внутреннего аудита.
Организационная структура управления Корпорации включает в себя: центральный аппарат, представительство в городе Астана и 9 представительств в областях.
Кроме того, в настоящее время открыты представительства Корпорации в Российской Федерации (г. Москва), Великобритании (г. Лондон), Китайской Народной Республике (г. Пекин), Исламской Республике Иран (г. Тегеран) и Республике Узбекистан (г. Ташкент).

Корпорация 100 пайыз мемлекеттiң қатысуымен акционерлік қоғам нысанында құрылған заңды тұлға болып табылады және өзiнiң құзыретi шегiнде мемлекеттік астық ресурстарын басқару агентiнiң өкiлеттiгiн жүзеге асырады. Оның жарғылық қоры 491,5 млн. теңгенi құрайды және әрқайсысының номиналдық құны 1000 теңгелiк 491583 атаулы қарапайым акцияға бөлінген.
Мемлекеттік акциялар пакетіне билік ету құқығынсыз ие болу және оны пайдалану құқығы Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне берiлген. Корпорацияның қаржылық және өндiрiстiк қызметi оның шаруашылық дербестiгі және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң шешiмдерi негізiнде жүзеге асырылады.
Корпорацияның жоғары органы Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi тұлғасындағы жалғыз акционер, басқару органы - директорлар кеңесi, атқарушы органы - басқарма болып табылады. Бақылау органының функциясын iшкi аудит қызметі жүзеге асырады.
Корпорацияны басқарудың ұйымдастырушылық құрылымы өзіне орталық аппаратты, Астана қаласындағы өкiлдiктi және облыстардағы 9 өкiлдiктi қамтиды.
Бұдан басқа қазiргi кезде Корпорацияның Ресей Федерациясында (Мәскеу қаласы), Ұлыбританияда (Лондон қаласы), Қытай Халық Республикасында (Пекин қаласы), Иран Ислам Республикасында (Тегеран қаласы) және Өзбекстан Республикасында (Ташкент қаласы) өкiлдiктерi ашылды.

Корпорация имеет три дочерних предприятия и одно совместно-контролируемое. Дочерние предприятия Корпорации созданы в форме товариществ с ограниченной ответственностью со 100 процентным участием Корпорации в уставном капитале - это ТОО "Астык Коймалары", ТОО "Асыл-бидай" и ТОО "Бидай онімдері". В совместно-контролируемом предприятии ТОО "КазАстыкТранс"»доля участии Корпорации в уставном капитале составляет 50 процентов.

Корпорацияның үш еншiлес және бiр бiрлесiп бақылау жасайтын кәсiпорны бар. Корпорацияның еншілес кәсiпорындары олардың жарғылық капиталына Корпорацияның 100 пайыз қатысуымен жауапкершiлігі шектеулi серiктестік нысанында құрылды. Бұл "Астық қоймалары" ЖШС, "Асыл Бидай" ЖШС және "Бидай өнiмдерi" ЖШС. Бiрлесiп бақылауға алынатын кәсiпорын - "ҚазАстықТранс" ЖШС-тегi Корпорацияның қатысу үлесi жарғылық капиталдың 50 пайызын құрайды.

Общая численность работников Корпорации, утвержденная решением совета директоров от 15 октября 2004 года составляет 310 человек, в том числе центральный аппарат - 117 человек.
N
п/п
Структурные подразделения
Количество
штатных единиц
1
Актюбинское областное представительство
3
2
Акмолинское областное представительство
24
3
Восточно-Казахстанское областное представительство
9
4
Западно-Казахстанское областное представительство
11
5
Карагандинское областное представительство
11
6
Костанайское областное представительство
26
7
Северо-Казахстанское областное представительство
21
8
Представительство по Южному региону
28
9
Представительство по Жамбылской, Кзылординской и Южно-Казахстанской областям
4
10
Представительство Управления делами по
г. Астане
36
11
Представительство в Российской Федерации
4
12
Представительство в Великобритании
4
13
Представительство в Китайской Народной Республике
4
14
Представительство в Исламской Республике Иран
4
15
Представительство в Республике Узбекистан
4
16
Центральный аппарат (город Астана)
117
Всего:
310
Структура
(См. бумажный вариант)
Выбор действующей модели управления Корпорацией - линейно-функциональной организационной структуры - обусловлен миссией Корпорации, а также стоящими перед ней целями и задачами.
1.2. Анализ рынка
1.2.1. Анализ внутреннего рынка зерна
За период 2000-2003 годов по Республике Казахстан среднегодовой сбор зерна в весе после доработки составил порядка 14,6 млн. тонн (2000 год - 11,6 млн. тонн, 2001 год - 15,9 млн. тонн, 2002 год - 16,0 млн. тонн, 2003 год - 14,8 млн. тонн). Среднегодовой экспорт зерна за тот же период установился на уровне 4,8 млн. тонн (2000 год - 5,7 млн. тонн, 2001 год - 3,3 млн. тонн, 2002 год - 4,4 млн. тонн, 2003 год - 5,8 млн. тонн).
В 2003 году объем посевных площадей под зерновые культуры составил порядка 13,9 млн. га, что на 0,15 млн. га меньше по сравнению с 2002 годом. При этом посевные площади под пшеницу уменьшились с 11,7 млн. га в 2002 году до 11,3 млн. га в 2003 году. Наряду с этим по сравнению с 2002 годом в 2003 году возросли посевные площади под другие виды зерновых культур, в частности под ячмень на 0,161 тыс. га до 1,9 млн. га.
Урожайность пшеницы в 2003 году составила 10,3 центнера с гектара (ц/га), что на 0,6 ц/га меньше по сравнению с 2002 годом, когда урожайность составила 10,9 ц/га. Урожайность ячменя в 2003 году составила 11,4 ц/га.
Анализ последних лет показывает зависимость казахстанских внутренних и экспортных цен на зерно от мировых цен, в частности российских и украинских. Так, в 2002 году в связи с хорошим урожаем в данных государствах, цена за тонну казахстанской пшеницы на внутреннем рынке не превышала 70 долларов США. Однако вследствие активной экспортной политики в сезоне 2002/2003 маркетингового года и гибели значительной части урожая 2003 года, в вышеупомянутых странах резко сократилось предложение зерна на фоне растущего спроса как со стороны этих государств, так и со стороны других стран СНГ, традиционно импортирующих зерно из России и Украины. В этой связи цена за тонну казахстанской пшеницы в 2003/2004 маркетинговом году выросла более чем в два раза, тем самым, сделав цену на казахстанское зерно неконкурентоспособной по отношению с ценами, предлагаемыми ведущими странами-экспортерами зерна.
Динамика формирования внутренних реализационных цен
на казахстанскую пшеницу
долл. США
июль
авг.
сент.
окт.
нояб.
дек.

Директорлар кеңесiнiң 2004 жылғы 15 қазандағы шешiмiмен бекiтiлген Корпорация қызметкерлерiнiң жалпы саны - 310 адам, оның iшiнде орталық аппарат - 117 адам.
Р/с
N
Құрылымдық бөлiмшелер
Штаттық
бірлік саны
1
Ақтөбе облыстық өкiлдiгi
3
2
Ақмола облыстық өкiлдiгi
24
3
Шығыс Қазақстан облыстық өкiлдiгi
9
4
Батыс Қазақстан облыстық өкiлдiгі
11
5
Қарағанды облыстық өкiлдiгi
11
6
Қостанай облыстық өкiлдiгi
26
7
Солтүстiк Қазақстан облыстық өкiлдiгi
21
8
Оңтүстiк өңiрлiк өкiлдiгi
28
9
Жамбыл, Қызылорда және Оңтүстiк Қазақстан
облыстары бойынша өкiлдiк
4
10
Астана қаласындағы Іс басқармасы өкiлдiгi
36
11
Ресей Федерациясындағы өкiлдiк
4
12
Ұлыбританиядағы өкiлдiк
4
13
Қытай Халық Республикасындағы өкiлдiк
4
14
Иран Ислам Республикасындағы өкiлдiк
4
15
Өзбекстан Республикасындағы өкiлдiк
4
16
Орталық аппарат (Астана қаласы)
117
Барлығы
310
(схеманы қағаз мәтінінен қараңыз)
Корпорацияның қазiргі кезде қолданып отырған басқару моделiн - желiлiк-функционалдық ұйымдық құрылымды таңдауы Корпорацияның миссиясымен, сондай-ақ оның алдында тұрған мақсаттармен және мiндеттермен байланысты.
1.2. Рынокты талдау
1.2.1. Iшкi астық рыногын талдау
2000-2003 жылдары кезеңiнде Қазақстан Республикасы бойынша толық өңделгеннен кейiн орташа жылдық астық өнiмi салмағы бойынша 14,6 млн. тоннаны (2000 жылы - 11,6 млн. тоннаны, 2001 жылы - 15,9 млн. тоннаны, 2002 жылы - 16,0 млн. тоннаны, 2003 жылы - 14,8 млн. тоннаны) құрады. Астықтың орташа жылдық экспорты сол кезеңде 4,8 млн. тонна деңгейiнде белгілендi. (2000 жылы - 5,7 млн. тонна, 2001 жылы - 3,3 млн. тонна, 2002 жылы - 4,4 млн. тонна, 2003 жылы - 5,8 млн. тонна).
2003 жылы дәндi дақылдарға арналған егіс алаңдарының көлемi шамамен 13,9 млн. га құрады, бұл 2002 жылмен салыстырғанда 0,15 млн.га-ға аз. Бұл ретте бидайға арналған егіс алаңдары 2002 жылғы 11,7 млн.га-дан 2003 жылы 11,3 млн.га-ғa азайды. Сонымен қатар 2003 жылы 2002 жылмен салыстырғанда дәндi дақылдардың басқа түрлерiне арналған егiс алқаптары көбейдi, атап айтқанда арпаға арналған егiс алқабы 0,161 мың гектардан 1.9 млн. гектарға дейiн көбейтілдi.
2003 жылы бидайдың өнiмi гектарына 10,3 центнердi құрады, бұл астық өнiмі гектарына 10,9 ц болған 2002 жылмен салыстырғанда 0.6 ц/га-ға аз. 2003 жылы арпаның өнiмдiлiгi гектарына 11,4 ц-ды құрады.
Соңғы жылдардағы талдау астықтың қазақстандық iшкi және экспорттық бағаның әлемдiк бағаға, атап айтқанда ресей мен украина бағасына тәуелдiлігін көрсетiп отыр. Сонымен 2002 жылы аталған мемлекеттерде егіннiң жақсы шығуына байланысты бiр тонна қазақстан бидайының бағасы iшкi рынокта 70 АҚШ долларынан аспады. Алайда, 2002/2003 маркетингтiк жыл мезгiлiнде белсендi экспорттық саясаттың және 2003 жылғы егіннiң біраз бөлігінiң шықпай қалуы салдарынан жоғарыда аталған елдерде осы мемлекеттердiң тарапынан және әдетте Ресей мен Украинадан астықты импортқа алатын басқа ТМД елдерiнiң тарапынан өсiп отырған сұранысқа астық ұсыну күрт қысқарды. Осыған байланысты 2003/2004 маркетингтік жылы қазақстан бидайының бiр тоннасына баға iс жүзiнде екі еседен артық өсiп, астықты экспортқа шығарушы жетекшi елдер ұсынған бағаға қарағанда қазақстан астығы бағасының бәсекелестiк қабiлетін түсiрдi.
Қазақстан астығының ішкі сату бағасын қалыптастыру серпіні
АҚШ доллары
шілде
тамыз
қыр-
күйек
қазан
қараша
жел-
тоқсан
қаңтар
ақпан

пшеница мягкая 1 класса          -      0 %;
пшеница мягкая 2 класса          -    0,5 %;
пшеница мягкая 3-класса          -   75,3 %;
пшеница мягкая 4 класса          -   18,5 %;
пшеница мягкая 5 класса          -    1,4 %;
пшеница мягкая не классная       -    4,3 %
Основная производимая культура - пшеница мягкая 3 класса заготовлена в следующем количестве по содержанию клейковины:
с содержанием клейковины 23-24 % - 3 583 700 тонн;
с содержанием клейковины 25-28 % - 958 500 тонн;
с содержанием клейковины 28-30 % - 4 500 тонн;
с содержанием клейковины 30-32 % - 3 500 тонн;
с содержанием клейковины свыше 32 % - 100 тонн.
Экспорт казахстанского зерна в сезоне 2002/2003 маркетингового года составил порядка 5,4 млн. тонн, что на 1,5 млн. тонн больше, чем в сезоне 2001/2002 маркетингового года (3,9 млн. тонн).
Конкуренты и доля Корпорации на общем рынке
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна" Корпорация определена единственным агентом по управлению государственными ресурсами зерна. В этой связи в части управления государственными ресурсами зерна Корпорация не имеет конкурентов. В тоже время в рамках возложенных функций по управлению государственными ресурсами зерна Корпорация осуществляет закуп и реализацию зерна, как на внутреннем рынке, так и на экспорт. При этом данный вид деятельности осуществляется в условиях конкуренции.
Конкурентами Корпорации на внутреннем рынке зерна являются крупные зерновые компании Казахстана. Корпорация осуществила закуп зерна из урожая 2003 года в объеме 2,188 млн. тонн, что составляет 14,8 % от валового сбора зерна (14,8 млн. тонн).
Основные клиенты (потребители, заказчики)
Основными клиентами Корпорации являются:
сельскохозяйственные товаропроизводители;
зерноперерабатывающие предприятия;
птицеводческие и животноводческие предприятия;
зерновые трейдеры.
Заказчиком закупок зерна в государственные ресурсы является государство в лице Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

1 сыныпты жұмсақ бидай - 0%;
2 сыныпты жұмсақ бидай - 0,5%;
3 сыныпты жұмсақ бидай - 75,3%;
4 сыныпты жұмсақ бидай - 18,5%;
5 сыныпты жұмсақ бидай - 1.4%;
сыныпқа жатқызылмаған бидай - 4,3%.
Негізгі өндiрiлетiн дақыл - 3 сыныпты жұмсақ бидай маңыздылығы бойынша мына мөлшерде дайындалды:
маңыздылығы 23-24% - 3583700 тонна;
маңыздылығы 25-28% - 958500 тонна;
маңыздылығы 28-30% - 4500 тонна;
маңыздылығы 30-32% - 3500 тонна;
маңыздылығы 32%-дан артық - 100 тонна.
2002/2003 маркетингтiк жыл мезгілiнде Қазақстан астығын экспортқа шығару шамамен 5,4 млн. тоннаны құрады, бұл 2001/2002 маркетингтiк жыл мезгiлiне (3,9 млн. тонна) қарағанда 1,5 млн. тонна артық.
Жалпы рыноктағы Корпорацияның бәсекелестерi және оның үлесi
"Мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастыру, сақтау және пайдалану ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394  қаулысына сәйкес Корпорация мемлекеттiк астық ресурстарын басқару бойынша жалғыз агент болып анықталды. Осыған байланысты мемлекеттiк астық ресурстарын басқару жағынан Корпорацияның бәсекелестерi жоқ. Сонымен бiрге Корпорация мемлекеттiк астық ресурстарын басқару бойынша жүктелген функциялар шеңберінде астықты сатып алу мен сатуды ішкі рынокта да жүзеге асырады, экспортқа да шығарады. Бұл жағдайда қызметтiң бұл түрi бәсекелестік тұрғыда жүзеге асырылады.
Iшкi астық рыногындағы Корпорацияның бәсекелестерi Қазақстандағы ірі астық компаниялары болып табылады. Корпорация 2003 жылғы егіннен 2,188 млн. тонна көлемінде астық сатып алды, бұл жалпы жиналған егіннiң 14,8% құрайды (14,8 млн. тонна).
Негiзгi клиенттер, тұтынушылар (тапсырысшылар)
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер;
астықты өңдейтін кәсiпорындар;
құс шаруашылығы және мал шаруашылығы кәсiпорындары;
астық трейдерлері.
Мемлекеттік ресурсқа астық сатып алуға тапсырыс берушi Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі атынан мемлекет болып табылады.

1.2.2. Ситуация на мировом рынке зерна
Согласно данным Международного Совета по Зерну (МСЗ) оценка мирового производства зерна в 2004/2005 маркетинговом году составила 1578 млн. тонн (в 2003/04 году - 1464 млн. тонн), в том числе 615 млн. тонн пшеницы (в 2003/04 году - 554 млн. тонн) и 963 млн. тонн кормового зерна (в 2003/04 году - 910 млн. тонн).
Повышение объема мирового производства пшеницы в 2004/2005 маркетинговом году главным образом обуславливается повышением оценок урожая в СНГ, Канаде, Китае, Австралии.

1.2.2. Әлемдiк астық рыногындағы жағдай
Халықаралық астық кеңесiнiң деректерi (ХАК) бойынша 2004/2005 маркетингтiк жылы әлемдiк астық өндiрiсіне берілген баға 1578 млн. тоннаны (2003/04 жылы - 1464 млн. тонна) құрады, оның iшiнде 615 млн. тоннасы бидай (2003/04 жылы - 554 млн. тонна) және 963 млн.тоннасы (2003/04 жылы - 910 млн. тонна) мал азықтық астық.
2004/2005 маркетингтiк жылдағы әлемдiк астық өндiрiсi көлемi өсуінiң басты себебi ТМД, Канада, Қытай, Австралияда егiнге берiлген бағалаудың өсуiне байланысты болып отыр.

Более значительное, чем ожидалось, использование пшеницы в кормовых целях увеличило прогноз мирового потребления пшеницы в 2004/2005 маркетинговом году до рекордных 606 млн. тонн (в 2003/2004 маркетинговом году 589 млн. тонн). Оценка мирового потребления пшеницы в продовольственных целях увеличена до 103 млн. тонн, главным образом, благодаря росту поставок в Европе и СНГ.
Объем мировой торговли пшеницей в 2004/2005 маркетинговом году несколько снизится из-за уменьшения импорта мукомольной пшеницы и муки, что частично компенсируется некоторым увеличением отгрузок кормовой пшеницы. Прогнозируемый объем в 2004/2005 маркетинговом году в объеме 101 млн. тонн зерна на 1 млн. тонн меньше оценочной цифры 2003/2004 маркетингового года. Основными показателями является снижение импорта странами СНГ, Восточной Европы, Ближневосточной Азии и Северной Африки, хотя значительно выросший уровень импорта Китая должен предотвратить более явный спад в торговле.

Бидайды мал азықтық мақсатқа мол пайдалану 2004/2005 маркетингтiк жылы әлемдiк бидайды тұтынудың болжамын рекордтық 606 млн. тоннаға дейiн (2003/2004 маркетингтiк жылы 589 млн. тонна) көбейтті. Бидайды дүниежүзі бойынша азық-түлiктік мақсатқа тұтынуға берiлетін баға Еуропа мен ТМД елдерiндегi жеткізулердің өсуінiң арқасында 103 млн. тоннаға дейін өстi.
2004/2005 маркетингтiк жылы әлемдiк бидайды сату көлемi ұнға арналған бидайды және ұнды импортқа алудың азаюы есебiнен бiршама төмендейдi, оның есесіне кейбiр мал азықтық бидайды тиеудiң көбейтiлуiмен жартылай өтеледi. 2004/2005 маркетингтік жылда 101 млн.тонна көлемінде болжанып отырған астық көлемi 2003/2004 маркетингтiк жылдағы бағалау санынан 1 млн. тоннаға кем. Негізгi көрсеткiштер ТМД, Шығыс Еуропа, Таяу Шығыс Азия және Солтүстік Африка елдерiнiң импортты азайтуы болып табылады, дегенмен Қытайдағы импорт деңгейiнiң өсуi астық саудасының құлдырауына жол бермейдi.

Прогноз мировых запасов пшеницы на конец 2004/2005 маркетингового года составляет 138 млн. тонн (в 2003/2004 маркетинговом году 129 млн. тонн), что является первым межгодичным ростом за последние пять лет. Большая часть этого увеличения прогнозируется в Китае, где рост оценки производства поднял прогноз объема запасов на 4 млн. тонн до номинальных 24 млн. тонн. Прогноз для основных экспортеров составляет 50 млн. тонн (в 2003/2004 маркетинговом году 40 млн. тонн).
Пшеница (млн.тонн)
2000/
2001
2001/
2002
2002/
2003
2003/
2004
2004/2005
(прогноз)
Произ-
водство

2004/2005 маркетингтiк жылдың соңында әлемдегi бидай запасының болжамы 138 млн. тоннаны құрайды (2003/2004 маркетингтiк жылы 129 млн.тонна), бұл соңғы бес жыл iшiндегi бiрiншi жыларалық өсiм болып табылады. Астық запасы көбеюiнің басым көпшiлiгi Қытайда болжанып отыр, мұнда өндiрістi бағалаудың өсуi запас көлемiнің болжамын номиналды 24 млн. тоннаға дейiн 4 млн. тоннаға көтердi. Басты экспортшылар үшiн болжам 50 млн. тоннаны (2003/2004 маркетингтік жылы 40 млн. тоннаны) құрайды.
Бидай (млн. тонн)
2000/2001
2001/2002
2002/2003
2003/2004
2004/2005
(болжам)
Өндіру

16,0
2,5
0,1
Всего
60,8
81,3
11,5
3,5
Корпорацией за последние два года проделана огромная работа по поддержке казахстанских товаропроизводителей и расширению экспорта зерна. Основными моментами работы в данном направлении являются:
в 2004 году запланировано закупить по рыночной цене до 2,5 млн. тонн зерна на внутреннем рынке, что больше на 300 тыс. тонн по сравнению с 2003 годом;
приобретено долевое участие 51% в ТОО "Ак-бидай Терминал", являющегося собственником зернового терминала в порту Актау. До конца 2004 года планируется приобрести оставшуюся долю участия в размере 49 %;

16,0
2,5
0,1
Барлығы
60,8
81,3
11,5
3,5
Корпорация соңғы екi жыл iшiнде қазақстандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қолдау және астық экспортын кеңейту бойынша көп жұмыс атқарды. Осы бағытта жүргiзiлген жұмыстың негiзгi сәттерi мынадай:
2004 жылы рыноктық бағамен iшкi рынокта 2,5 млн.тоннаға дейiн астық сатып алу жоспарланып отыр, бұл 2003 жылмен салыстырғанда 300 мың тоннаға артық;
Ақтау портындағы астық терминалының иесi болып табылатын "Ақ-бидай Терминал" ЖШС-тен 51% үлес сатып алынды. 2004 жылдың соңына дейiн қалған 49% мөлшерiндегi қатысу үлесiн сатып алу жоспарланып отыр;

ведется работа по приобретению вагонов-зерновозов АО "НК "Kазаkстан Темір Жолы" в рамках Программы реструктуризации железнодорожного транспорта Республики Казахстан на 2001-2005 годы;
в конце 2003 года привлечен крупный синдицированный заем на сумму 85 млн. долларов США с участием крупнейших мировых финансовых институтов по предэкспортному финансированию казахстанского зерна, которая была признана "сделкой 2003 года" ведущими западными финансовыми изданиями;
в мае 2004 года получен займ на сумму 105 млн. долларов США, организованный крупным швейцарским банком "Credit Swiss First Boston International" при содействии АО "Казинвестбанк", также направленный на предэкспортное финансирование казахстанского зерна. Данный заем является беспрецедентным по сумме и по условиям для всего аграрного сектора Казахстана и СНГ. Средства этого кредита были направлены на весенне-летнее финансирование полевых работ 2004 года. В целом, данная сделка торгового структурного финансирования явилась еще одним свидетельством роста доверия крупнейших иностранных финансовых институтов не только к Корпорации, но и ко всему зерновому рынку Казахстана;
постановлением Национального Банка Республики Казахстан N 8 от 24 января 2004 года Корпорация включена в список первоклассных эмитентов векселей с лимитом 5000 млн. тенге. В результате выпуска векселей получили финансирование отечественные сельхозтоваропроизводители на сумму 4740 млн. тенге для проведения весенне-полевых работ 2004 года.
Также Корпорацией размещена первая эмиссия облигаций на Казахстанской фондовой бирже на сумму 3000 млн. тенге, которые будут использованы для финансирования осеннего закупа зерна урожая 2004 года.
Данные финансовые инструменты дали возможность их использования для расчетов с поставщиками зерна в качестве альтернативы банковским кредитам, и их преимуществом является отсутствие необходимости предоставления залога.
Однако наряду с положительными тенденциями по экспорту казахстанского зерна продолжает существовать ряд определенных проблем.
Во-первых, высокие транспортные расходы из-за отсутствия прямого выхода на узловые морские порты, преимущественно украинские порты Черного моря и Балтийские порты. Основная доля экспорта казахстанского зерна осуществляется транзитом через территории сопредельных государств, в частности свыше 2/3 экспортируемого объема проходит транзитом по территории России, где с начала 2003 года были отменены скидки в размере до 20 % на транзитную перевозку казахстанского зерна по Российским железным дорогам.
Во-вторых, реализация казахстанского зерна усугубляется сокращением спроса на традиционных рынках сбыта, таких как Иран и Узбекистан вследствие получения данными государствами хорошего урожая зерна. Также в связи с хорошими видами на урожай будущих лет, экспорт зерна в упомянутые страны в последующих годах будет весьма затруднительным. Кроме того, вследствие увеличения внутреннего производства Россией и Украиной, экспорт казахстанского зерна в данные государства также сократится, что вызовет необходимость поиска новых рынков сбыта.
В-третьих, имеется ряд проблем, существенно затрудняющих деятельность экспортеров.
В частности нехватка и изношенность вагонного парка, задержки с возвратом НДС при экспорте.
В-четвертых, в последние годы экспортом казахстанского зерна зачастую занимаются компании, не имеющие соответствующего опыта работы. В этой связи возникает необходимость введения лицензирования деятельности по экспорту зерна.
Кроме того, при отгрузке зерна возникают проблемы по оплате счетов за эксплуатацию железнодорожных подъездных путей, где отрезки железнодорожных тупиков от железнодорожных станций до элеваторов выкуплены и принадлежат частным лицам, фирмам. В этой связи завышенные тарифы за прохождение вагонов с зерном приводят к дополнительным затратам при отгрузке и в целом к удорожанию себестоимости казахстанского зерна.

2001-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы темiржол көлiгін қайта құру бағдарламасы шеңберiнде "Қазақстан темiржолы ҰК" АҚ-тан астық таситын вагондарды сатып алу жұмыстары жүргiзiлуде;
2003 жылдың соңында қазақстан астығын экспортқа шығарар алдындағы қаржыландыру бойынша әлемдiк iрi қаржы институттарының қатысуымен 85 млн. АҚШ доллары сомасында iрi синдикацияланған қарыз тартылды, оны батыстың жетекшi қаржы басылымдары "2003 жылғы мәмiле" деп таныды;
2004 жылғы мамырда "Қазинвестбанк" АҚ-тың көмегiмен "Credit Swiss First Boston International" iрi швейцар банкi ұйымдастырған, қазақстан астығын экспортқа шығарар алдында қаржыландыруға бағытталған 105 млн. АҚШ доллары сомасында қарыз алынды. Аталған қарыз Қазақстан мен ТМД-ның барлық аграрлық секторы үшiн сомасы бойынша да, шарты бойынша да теңдесi жоқ қарыз болып табылады. Осы кредит қаражаты 2004 жылғы көктемгi-жазғы егiс жұмыстарын қаржыландыруға жұмсалды. Тұтастай алғанда осы сауда құрылымдық қаржыландыру мәмiлесi iрi шетелдiк қаржы институттарының Корпорацияға ғана емес, Қазақстанның барлық астық рыногына деген тағы бiр дәлелi болып ендi.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң 2004 жылғы 24 қаңтардағы N 8 қаулысымен Корпорация 5 млрд. теңге лимитпен бiрiншi класты эмитенттер тiзiмiне енгізiлдi. Вексельдер шығару нәтижесiнде республиканың ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерi 2004 жылғы көктемгі егіс жұмыстарын жүргiзу үшiн 4740 млн. теңге сомасымен қаржыландырылды.
Сондай-ақ Корпорация Қазақстан қор биржасына 3000 млн. теңге сомасына облигациялардың бiрiншi эмиссиясын орналастырды, ол 2004 жылғы егiннiң астығын күзде сатып алуды қаржыландыруға пайдаланылады.
Аталған қаржы құралдары оларды астықты жеткiзушiлермен есеп айырысқан кезде банк кредиттерiне балама ретiнде пайдалануға мүмкiндiк бердi және олардың артықшылығы сол кепілзат ұсынудың қажет болмауы.
Алайда сонымен қатар Қазақстан астығын экспортқа шығарудың оң нәтижелерiмен бiрге бiрқатар проблемалар да бар.
Бiрiншiден, теңiз порттарына, әсiресе Қара теңiздегi украина порттары мен Балтық порттарына тiке жолдың болмауынан көлiктiк шығыстарының жоғарылығы. Қазақстан астығы экспортының негiзгi үлесi шектес жатқан мемлекеттердiң аумағы арқылы жүзеге асырылады, атап айтқанда экспортқа шығарылатын көлемнiң 2/3-i 2003 жылдан берi Ресей темiржолымен Қазақстанның астығын транзиттік тасымалдауға 20%-ке дейiнгi мөлшерде берілген жеңiлдiк алынып тасталған Ресейдiң аумағы арқылы өтедi.
Екiншiден, Иран және Өзбекстан секiлдi елдердің жақсы өнiм алуының салдарынан дәстүрлi өткiзу рыногындағы сұраныстың қысқаруы Қазақстан астығын сатуға кедергі болып отыр. Сондай-ақ алдағы жылдары жақсы өнiм алуы мүмкiн болғандықтан келесi жылдары аталған елдерге астықты экспортқа шығару қиындай түспек. Сондай-ақ Ресей мен Украинада iшкi өндірістің өсуi салдарынан бұл елдер Қазақстан астығын экспортқа алуды қысқартады, соның салдарынан жаңа өткiзу рыноктарын iздеуге мәжбүр етедi.
Үшiншiден, экспортшылардың қызметiн қиындата түсетін бiрқатар проблемалар бар. Атап айтқанда вагон паркінің кiдiруi және олардың тозуы, экспортқа шығарар кезде ҚҚС қайтарудың кешiктiрiлуi.
Төртiншiден, соңғы жылдары Қазақстан астығын экспортқа шығарумен көбіне бұл салада тәжiрибесі жоқ компаниялар айналысады. Осыған байланысты астықты экспортқа шығару қызметiн лицензиялауды енгiзу қажеттігi туындайды.
Сонымен қатар астықты тиеген кезде темiржол стансаларынан элеваторларға дейiнгi темiржол тұйықтарының үзіктері сатып алынған және жеке тұлғалардың, фирмалардың меншiгiнде болғандықтан темiржол кiреберiс жолдарын пайдалануға ақы төлеген кезде проблемалар туындайды. Осыған орай астық тиелген вагондардың өткені үшiн тарифтiң жоғарылатылуы тиеу кезiнде қосымша шығындарға және жалпы алғанда Қазақстан астығының өзiндiк құнының қымбаттауына әкеп соқтырады.

1.3. Анализ производственно-финансовой деятельности за 2002-2004 годы
1.3.1. Итоги финансово-экономической деятельности за 2002-2003 годы и ожидаемые результаты за 2004 год.
Общий доход на 2002 год составил 11287,86 млн. тенге, в том числе:
доходы от управления государственными ресурсами зерна - 6403,4 млн. тенге;
доход по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 4884,47 млн. тенге.
Общие расходы на 2002 год составили 10722,2 млн. тенге, в том числе:
расходы от управления государственными ресурсами зерна - 6384,1 млн. тенге;
расходы по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 4338,1 млн. тенге, из них административные расходы - 264,4 млн. тенге.
Налогооблагаемый доход за 2002 год составил 565,6 млн. тенге.
Расходы по корпоративному подоходному налогу составили 200,3 млн. тенге.
Чистый доход составил 365,4 млн. тенге в том числе:
чистый доход по собственной деятельности составил 366,75 млн. тенге;
чистый доход по управлению государственными ресурсами составил (-) 1,40 млн. тенге.
В 2002 году перечислены в бюджет: налог на землю, который составил 1,887 млн. тенге, налог на имущество - 3,061 млн. тенге, налог на транспорт - 1,287 млн. тенге, НДС (-)1455,153 млн. тенге, социальный налог - 27,032 млн. тенге, индивидуальный подоходный налог - 18,552 млн. тенге.
В 2003 году по итогам 2002 года Корпорация перечислила в республиканский бюджет в виде дивидендов 183,4 млн. тенге, что превышает в 9,4 раза показатели 2001 года.
Общий доход за 2003 год составил 34602,81 млн. тенге, в том числе:
доходы от управления государственными ресурсами зерна - 9284,91 млн. тенге;
доход по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 25317,90 млн. тенге.
Общие расходы на 2003 год составили 33431,61 млн. тенге, в том числе:
расходы от управления государственными ресурсами зерна - 9243,35 млн. тенге;
расходы по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 24188,26 млн. тенге, из них административные расходы - 405,81 млн. тенге.
Налогооблагаемый доход за 2003 год составил 1171,20 млн. тенге.
Расходы по корпоративному подоходному налогу составили 385,61 млн. тенге.
Чистый доход составил 785,59 млн. тенге, в том числе:
чистый доход по собственной деятельности составил 773,28 млн. тенге;
чистый доход по управлению государственными ресурсами 12,31 млн. тенге.
По итогам 2003 года Корпорацией перечислены дивиденды на государственный пакет акций в размере 386,64 млн. тенге.
В 2003 году перечислены в бюджет: налог на землю, который составил 0,149 млн. тенге, налог на имущество - 0,953 млн. тенге, налог на транспорт - 0,345 млн. тенге, социальный налог - 32,853 млн. тенге, индивидуальный подоходный налог - 55,395 млн. тенге.

1.3. 2002-2004 жылдарға арналған өндірiстiк-қаржылық қызметтi талдау
1.3.1. 2002-2003 жылдардағы қаржы-экономикалық қызметтiң қорытындылары және 2004 жылы күтiлетін нәтижелер
2002 жылы жалпы табыс 11287,86 млн. теңгенi құрады, оның iшiнде:
мемлекеттiк астық ресурстарын басқарудан түскен табыс - 6403,4 млн. теңге;
өз қаржы-шаруашылық қызметi бойынша табыс - 4884,47 млн. теңге.
2002 жылы жалпы шығыс 10722,2 млн. теңгенi құрады, оның iшiнде:
мемлекеттік астық ресурстарын басқарудан түскен шығыстар - 6384,1 млн. теңге;
өз қаржы-шаруашылық қызметi бойынша шығыстар - 4338,1 млн. теңге, оның iшінде әкiмшілiк шығыстар - 264,4 млн. теңге.
2002 жылға салық салынатын табыс 565,6 млн. теңгенi құрады.
Корпоративтік табыс салығы бойынша шығыстар 200,3 млн. теңгенi құрады.
Таза табыс 365,4 млн. теңгенi құрады, оның iшінде:
өз қызметі бойынша таза табыс - 366,75 млн. теңге;
мемлекеттік астық ресурстарын басқарудан түскен таза табыс (-) 1,40, 12,31 млн. теңге.
2002 жылы бюджетке мынадай мөлшерде салық төлендi: жер салығы 1,887 млн. теңгенi құрады, мүлiк салығы - 3,061 млн. теңге, көлiк салығы - 1,287 млн. теңге, ҚҚС (-) 1455,153 млн. теңге, әлеуметтiк салық - 27,032 млн. теңге, жеке табыс салығы - 18,552 млн. теңге.
2003 жылы 2002 жылдың қорытындысы бойынша Корпорация республикалық бюджетке дивиденд ретiнде 183,4 млн. теңге аударды, бұл 2001 жылдың көрсеткiштерiнен 9.4 есе артық.
2003 жылы жалпы табыс 34602,81 млн.теңгенi құрады, оның iшiнде:
мемлекеттік астық ресурстарын басқарудан түскен табыс - 9284,91 млн. теңге;
өз қаржы-шаруашылық қызметі бойынша табыс - 25317,90 млн. теңге.
2003 жылы жалпы шығыстар 33431,61 млн. теңгенi құрады, оның iшiнде:
мемлекеттiк астық ресурстарын басқару бойынша шығыстар - 9243,35 млн. теңге;
өз қаржы-шаруашылық қызметi бойынша шығыстар - 24188,26 млн. теңге, оның iшiнде әкiмшiлiк шығыстар - 405,81 млн. теңге.
2003 жылы салық салынатын табыс 1171,20 млн. теңгенi құрады.
Корпоративтiк табыс салығы бойынша шығыстар 385,61 млн. теңгенi құрады.
Таза табыс 785,59 млн. теңгенi құрады, оның iшiнде:
өз қызметі бойынша таза табыс - 773,28 млн. теңге;
мемлекеттік астық ресурстарын басқарудан түскен таза табыс 12,31 млн. теңге.
2003 жылдың қорытындысы бойынша Корпорация акциялардың мемлекеттік пакетiне 386,64 млн. теңге мөлшерiнде дивидендтер аударды.
2003 жылы бюджетке мына мөлшерде салық төлендi: жер салығы 0,149 млн. теңгенi құрады, мүлiк салығы - 0,953 млн. теңге, көлiк салығы - 0,345 млн. теңге, әлеуметтiк салық - 32,853 млн. теңге, жеке табыс салығы - 55,395 млн. теңге.

По сравнению с 2002 годом чистый доход Корпорации за 2003 год увеличился в 2,2 раза, что связано с увеличением объемов реализации зерна, в том числе, закупленного за счет привлеченных средств.
В 2003 году по сравнению с 2002 годом наблюдается рост, как доходов, так и расходов на 304,99 % и 311,80 % соответственно. Также возрос чистый доход, который в 2003 году составил 785,59 млн. тенге, что на 203,73 % больше по сравнению с 2002 годом.
На 2004 год общий доход запланирован в размере 34037,84 млн. тенге, в том числе:
доходы от управления государственных ресурсов - 7442,70 млн. тенге;
доход по собственной деятельности - 26595,14 млн. тенге.
Общие расходы на 2004 год запланированы в размере 33246,24 млн. тенге, в том числе:
расходы по управлению государственными ресурсами зерна - 7429,11 млн. тенге;
расходы по собственной деятельности - 25817,13 млн. тенге.
Налогооблагаемый доход за 2004 год планируется в размере 791,60 млн. тенге.
В 2004 году планируется перечислить в республиканский бюджет следующие налоги: налог на землю - 0,280 млн. тенге, налог на имущество - 2,249 млн. тенге, налог на транспорт - 1,158 млн. тенге, социальный налог - 35,486 млн. тенге, индивидуальный подоходный налог - 55,750 млн. тенге, прочие налоги (сборы, государственная пошлина, платежи в фонд охраны окружающей среды и т.д.) - 0,203 млн. тенге.
Расходы по корпоративному подоходному налогу составят 237,48 млн. тенге. В 2004 году планируется получить чистый доход в размере 554,11 млн. тенге, в том числе чистый доход от собственной деятельности составит 544,60 млн. тенге, от управления государственными ресурсами 9,51 млн. тенге.
На снижение планируемого налогооблагаемого дохода и соответственно корпоративного подоходного налога и чистого дохода в 2004 году по сравнению с отчетными данными 2003 года повлияли следующие факторы:
а) изменение конъюнктуры рынка зерна в 2004 году по сравнению с 2003 годом, снижение спроса на зерно со стороны стран ближнего зарубежья (Россия, Украина), что соответственно повлияет на объем выручки от реализации продукции;
б) рост расходов по реализации продукции, связанный с повышением транспортных расходов, в частности железнодорожного тарифа;
в) изменение статей административных расходов таких как: фонд оплаты труда, канцелярские и типографские расходы, командировочные расходы, расходы на охрану, расходы по налогам, коммунальные расходы, консультационные и информационные расходы, расходы по аренде, связано с открытием зарубежных представительств Корпорации в соответствии с подпрограммой 102 "Поддержка производства и развитие рынка зерна" республиканской бюджетной программы 043 "Институциональное развитие сельского хозяйства", содержание которых предусмотрено за счет средств от собственной деятельности. Открытие зарубежных представительств повлекло увеличение штатной численности Корпорации на 20 единиц. Кроме того, возросли расходы по статье обслуживание и ремонт основных средств и нематериальных активов, что связано со строительством пристройки к зданию Корпорации. Увеличены расходы на социальную сферу и проведение праздничных, культурно-массовых и спортивных мероприятий, что связано с увеличением штатной численности Корпорации. Смета административных расходов соответствует требованиям, установленным постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года N 145;
г) увеличение расходов в виде вознаграждения связано с погашением кредитов, полученных в 2003 году. По некоторым кредитным соглашениям выплата вознаграждения предусмотрена в конце срока кредитования, т.е. в 2004 году.

2002 жылмен салыстырғанда Корпорацияның таза табысы 2003 жылы 2,2 есе көбейдi, бұл астықты, оның iшiнде сырттан тартылған қаражат есебiнен сатып алынған астықты сату көлемiнiң ұлғаюына байланысты.
2003 жылы 2002 жылмен салыстырғанда табыстардың да, сол сияқты шығыстардың да өсiмi тиiсiнше 304,99% және 311,80%-ға өсуi байқалып отыр. Сондай-ақ таза табыс та өстi, бұл 2003 жылы 785,59 млн. теңгенi құрады және 2002 жылмен салыстырғанда 203,73%-ға артық.
2004 жылы жалпы табыс 34037,84 млн. теңге мөлшерiнде жоспарланған, оның iшiнде:
мемлекеттiк астық ресурстарын басқарудан түскен табыс - 7442,70 млн. теңге;
өз қызметiнен түскен табыс - 26595,14 млн. теңге.
2004 жылы жалпы шығыстар - 33246,24 млн. теңге мөлшерiнде жоспарланған, оның iшiнде:
мемлекеттiк астық ресурстарын басқару бойынша шығыстар - 7429,11 млн. теңге;
өз қызметi бойынша шығыстар - 25817,13 млн. теңге.
2004 жылға салық салынатын табыс 791,60 млн. теңге мөлшерiнде жоспарланып отыр.
2004 жылы республикалық бюджетке мына мөлшердегi салықтарды аудару жоспарланып отыр: жер салығы - 0,280 млн теңге, мүлiк салығы - 2,249 млн. теңге, көлiк салығы - 1,158 млн. теңге, әлеуметтiк салық - 35,486 млн. теңге, жеке табыс салығы - 55,750 млн. теңге, басқа салықтар (алымдар, мемлекеттiк баж салығы, қоршаған ортаны қорғау қорына төлемдер және т.б.) - 0,203 млн. теңге.
Корпоративтiк табыс салығы бойынша 237,48 млн.теңгені құрайды. 2004 жылы 554,11 млн. теңге мөлшерiнде таза табыс алу жоспарланып отыр, оның iшiнде: өз қызметі бойынша таза табыс 544,60 млн. теңгенi, мемлекеттік астық ресурстарын басқарудан түскен таза табыс 9,51 млн. теңгенi құрайды.
2003 жылғы есептiң деректерiмен салыстырғанда 2004 жылы жоспарланып отырған салық салынатын табыстың соған орай корпоративті табыс салығының және таза табыстың төмендеуiне мына факторлар әсер еттi:
а) 2003 жылмен салыстырғанда 2004 жылы астық рыногы конъюнктурасының өзгеруi, өнiмдi сатудан түскен түсiмнiң көлемiне әсер ететiн таяудағы шет елдер (Ресей, Украина) тарапынан астыққа деген сұраныстың азаюы;
б) көлiк шығындарының, атап айтқанда темiржол тарифтерiнiң жоғарылауына байланысты өнiмдi сату бойынша шығыстардың өсуi;
в) еңбекақы қоры, кеңселiк және баспа шығыстары, iссапар шығыстары, күзетке арналған шығыстар, салықтар бойынша шығыстар, коммуналдық шығыстар, кеңестік және ақпараттық шығыстар, өз қызметiнен түскен қаржылар есебiнен қаржыландыру көзделген 043 "Ауыл шаруашылығын институциональды түрде дамыту" бюджеттiк бағдарламасының 102 "Өндiрiстi қолдау және астық рыногын дамыту" тармақшасына сәйкес Корпорацияның шет елдерде өкiлдiктер ашуына байланысты жалға алу бойынша шығыстар секiлдi әкiмшiлiк шығыстар баптарының өзгеруi. Шет елде өкiлдiктер ашу Корпорацияның штаттық санының 20 бiрлiкке өсуiне әкеп соқтырды. Сонымен қатар негiзгi құралдар мен материалдық емес активтердi жөндеу мен оған қызмет көрсету бабы бойынша шығыстар өсті, бұл Корпорацияның үймеретiне қосымша құрылыстың салынуына байланысты. Корпорацияның штаттық санының көбеюiне байланысты әлеуметтiк салаға, мәдени-көпшiлiк және спорттық iс-шараларға арналған шығыстар көбейдi.
Әкiмшiлiк шығыстар сметасы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 10 ақпандағы N 145  қаулысымен бекiтiлген талаптарға сай келедi;
г) 2003 жылы алынған кредиттердi өтеуге байланысты сыйақылар түрiндегi шығыстар көбейдi. Кейбiр кредиттiк келiсiмдерде сыйақыларды төлеу кредит беру мерзiмiнiң соңында, яғни 2004 жылы қаралды.

Снижение чистого дохода и изменение расходов периода повлияло на изменение плановой рентабельности в 2004 году по сравнению с отчетом 2003 года. Рентабельность деятельности Корпорации напрямую связана со спецификой сельского хозяйства, т.е. зависит от природно-климатических условий. Как отмечалось выше, в связи с ожиданием низкой урожайности в 2004 году, доходы Корпорации прогнозируются ниже, чем в 2003 году.
1.3.2. Государственные ресурсы зерна
Государственные ресурсы зерна в соответствии с Законом Республики Казахстан от
19 января 2001 года "О зерне" включают в себя:
государственный резерв продовольственного зерна;
государственные ресурсы семян;
государственные реализационные ресурсы зерна;
государственные ресурсы фуражного зерна.
На 1 июля 2004 года государственные ресурсы зерна сформированы Корпорацией в объеме 608,638 тыс. тонн, в том числе государственный резерв продовольственного зерна - 600 тыс. тонн, государственные ресурсы семян - 5,392 тыс. тонн, государственные реализационные ресурсы зерна - 2,688 тыс. тонн, государственные ресурсы фуражного зерна - 0,557 тыс. тонн.
Государственные ресурсы зерна по состоянию на 1 июля 2004 года размещены на 45 хлебоприемных предприятиях республики.
В целях обеспечения количественно-качественной сохранности хранящегося зерна, работниками Корпорации с участием государственных зерновых инспекторов территориальных управлений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по утвержденному графику постоянно проводятся проверки наличия государственного зерна на уполномоченных хлебоприемных предприятиях. Фактов недостачи зерна государственного продовольственного резерва в ходе проверок не выявлено.
1.3.3. Государственный резерв продовольственного зерна
Для обеспечения продовольственной устойчивости государства на случай войны, неурожая, стихийных бедствий и других чрезвычайных ситуаций создается государственный резерв продовольственного зерна. Минимальный размер резерва должен гарантировать обеспечение населения зерном и продуктами его переработки.
На 1 июля 2004 года госрезерв сформирован в объеме 600 тыс. тонн зерна
и размещен на 33 хлебоприемных предприятиях Акмолинской, Костанайской, Северо- Казахстанской, Карагандинской, Восточно-Казахстанской, Жамбылской и Кызылординской областей. Из общего объема 20,787 тыс. тонн (3,46 %) - зерно урожая 2001 года, 259,07 тыс. тонн (43,18 %) - зерно урожая 2002 года и 320,14 тыс. тонн (53,36 %) - зерно урожая 2003 года.
Структура государственного резерва по годам урожая с 2001-2004 гг.
(См. бумажный вариант)

2003 жылғы есеппен салыстырғанда 2004 жылы жоспарлы рентабелдiлiктiң өзгеруiне таза табыстың азаюы мен кезеңдiк шығыстардың өзгеруi әсер еттi. Корпорация қызметінiң рентабелділіктің тікелей ауыл шаруашылығының спецификасы мен байланысты, яғни табиғи-климаттық жағдайға қатысты. Жоғарыда атап кеткендей 2004 жылы өнiм көлемi төмен болады деп күтiлiп отырғандықтан Корпорацияның табыстары 2003 жылға қарағанда төменде болжанып отыр.
1.3.2. Мемлекеттік астық ресурстары
"Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы  заңына сәйкес мемлекеттік астық ресурстары құрамына мыналар енеді:
мемлекеттік азық-түлiктiк астық резервi;
мемлекеттiк тұқымдық ресурстар;
мемлекеттiк сатылатын астық ресурстары;
мемлекеттік жемдiк астық ресурстары.
Корпорация 2004 жылғы 1 шілдеге 608,638 мың тонна көлемiнде мемлекеттік астық ресурстарын қалыптастырды, оның ішiнде мемлекеттік азық-түлiктiк астық - 600 мың тонна, мемлекеттiк тұқымдық ресурстар - 5,392 мың тонна, мемлекеттiк сатылатын астық ресурстары - 2,688 мың тонна, мемлекеттiк жемдiк астық ресурстары - 0,557 мың тонна.
Мемлекеттiк астық ресурстары 2004 жылғы 1 шiлдедегi жағдай бойынша республиканың 45 астық қабылдау кәсiпорындарында орналастырылған.
Сақталып отырған астықтың сандық-сапалық сақталуын қамтамасыз ету мақсатында Корпорация қызметкерлерi бекiтiлген кесте бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң аумақтық басқармалары инспекторларымен қатысуымен уәкiлеттi астық қабылдау кәсiпорындарындағы мемлекеттiк астықтың санын тексеруді үнемi жүргiзiп отырады. Тексеру барысында мемлекеттiк азық-түлiктiк астықтың жетiспеушiлiк деректерi болған емес.
1.3.3. Мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервi
Соғыс, астық шығымсыздығы, зілзала нәубаты және басқа да төтенше оқиғалар жағдайында мемлекеттің азық-түлiктiк тұрақтылығын қамтамасыз ету үшiн мемлекеттiк азық-түлiктік астық резервi құрылады. Резервтiң ең аз мөлшерi халықты астықпен және одан өңделген өнiмдермен қамтамасыз етуге кепiлдiк беруi тиiс.
2004 жылғы 1 шiлдеде 600 мың тонна астық көлемiнде мемлекеттік резерв қалыптастырылып Ақмола, Қостанай, Солтүстiк Қазақстан, Қарағанды, Шығыс Қазақстан, Жамбыл және Қызылорда облыстарындағы 33 астық қабылдау кәсiпорындарында орналастырылды.
Жалпы көлемнiң 20,787 мың тоннасы (3,46%) - 2001 жылғы егіннiң астығы, 259,07 мың тоннасы (43,18%) - 2002 жылғы егiннің астығы және 320,14 мың тоннасы (53,36%) - 2003 жылғы егiннiң астығы.
2001-2004 ж-ғы егіннен құралған мемлекеттік резервтің құрылымы
(қағаз мәтінінен қараңыз)

1.3.4. Государственные ресурсы семян
Постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2004 года N 328
"О формировании и использовании государственных ресурсов зерна на 2004 год" для обеспечения сельхозтоваропроизводителей семенным материалом на проведение посевной кампании 2004 года, установлен объем семенного зерна в размере до 85 тыс. тонн.
В соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от
29 марта 2004 года N 157 "Об использовании государственных ресурсов семян для обеспечения посевных работ 2004 года" проведен отбор хозяйств на получение семенной ссуды и приобретение семенного зерна из государственных ресурсов.
Всего из государственных ресурсов семян было выдано в ссуду 68,333 тыс. тонн и продано за денежные средства 7,344 тыс. тонн сортовых семян.
Если по состоянию на 1 января 2001 года в структуре государственных ресурсов семян доля семенного материала составляла 34 %, а сортовых семян 66 %, то по состоянию на 1 января 2004 года государственные ресурсы семян полностью состоят из сортовых семян - 100 %.
Структура государственных ресурсов семян
(См. бумажный вариант)
1.3.5. Государственные ресурсы фуражного зерна
Государственные ресурсы фуражного зерна являются запасами фуражного зерна и предназначены для обеспечения потребности животноводства и птицеводства в кормах.
Согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2004 года N
328 "О формировании и использовании государственных ресурсов зерна на 2004 год" установлен объем государственных ресурсов фуражного зерна на 2004 год в размере до 5,0 тыс. тонн.
Формирование государственных ресурсов фуражного зерна осуществляется за счет остатков зерна прошлых лет и путем закупок на средства, полученные от их реализации.
По состоянию на 1 июля 2004 года остаток государственных ресурсов фуражного зерна составил 0,557 тыс. тонн.
1.3.6. Государственные реализационные ресурсы зерна
Государственные реализационные ресурсы зерна предназначены для регулирования внутреннего рынка, выполнения межгосударственных соглашений, пополнения и освежения государственного резерва продовольственного зерна, государственных ресурсов фуражного и семенного зерна.
В соответствии с Правилами, формирование государственных реализационных ресурсов зерна осуществляется Корпорацией по поручению Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан путем ежегодных закупок зерна в порядке, устанавливаемом Правительством Республики Казахстан.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2004 года N 328 "О формировании и использовании государственных ресурсов зерна на 2004 год" установлен объем государственных реализационных ресурсов на 2004 год в размере до 100 тыс. тон".

1.3.4. Мемлекеттiк тұқымдық ресурстар
"2004 жылға мемлекеттік астық ресурстарын қалыптастыру және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 17 наурыздағы N 328  қаулысымен 2004 жылғы егiс науқандарын өткiзуге ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi тұқымдық материалдармен қамтамасыз ету үшiн 85 мың тоннаға дейiнгi мөлшерде тұқымдық астықтың көлемi белгілендi.
"Мемлекеттік тұқымдық ресурстарды 2004 жылғы егiс жұмыстарын қамтамасыз ету үшін пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң 2004 жылғы 29 наурыздағы N 157 бұйрығына сәйкес тұқымдық несиенi алатын және мемлекеттік тұқымдық ресурстардан тұқымдық астық алатын шаруашылықтарды таңдау жүргізілдi.
Мемлекеттік тұқымдық ресурстардан барлығы 68,333 мың тонна несие берiлдi және ақша қаржысына 7,344 мың тонна сортты тұқым сатылды.
Егер 2001 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша мемлекеттiк тұқымдық ресурстар құрылымындағы тұқымдық материалдардың үлесi 34%-ды, ал сортты тұқымдар 66%-ды құраса, ал 2004 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша мемлекеттік тұқымдық ресурстар толықтай 100% сортты тұқымдардан тұрады.
Мемлекеттiк тұқымдық ресурстар құрылымы
(қағаз мәтінінен қараңыз)
1.3.5. Мемлекеттік жемдiк астық ресурстары
Мемлекеттік жемдiк астық ресурстары жемдiк ресурстардың запасы болып табылады және мал шаруашылығы мен құс шаруашылығын мал азықтық жеммен қамтамасыз етуге арналған.
"2004 жылға арналған мемлекеттік астық ресурстарын қалыптастыру және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2004 жылғы 17 наурыздағы N 328  қаулысына сәйкес 2004 жылға арналған мемлекеттік жемдiк астық ресурстары 5,0 мың тоннаға дейiнгi мөлшерде белгiлендi.
Мемлекеттік жемдiк астық ресурстарын қалыптастыру өткен жылғы қалдық астық есебiнен және оларды сатудан түскен ақша қаражатына сатып алу жолымен жүзеге асырылады.
2004 жылғы 1 шiлдедегі жағдай бойынша мемлекеттiк жемдік астық ресурстарының қалдығы 0,557 тоннаны құрайды.
1.3.6. Мемлекеттік сатылатын астық ресурстары
Мемлекеттік сатылатын астық ресурстары астықтың iшкi рыногын реттеуге, мемлекетаралық келiсiмдердiң орындалуын қамтамасыз етуге және мемлекеттік азық-түлiктiк астық ресурстарын, мемлекеттік жемдiк және тұқымдық астық ресурстарын толықтыру мен жаңалауға арналған.
Ережелерге сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң тапсырмасы бойынша Корпорация мемлекеттік сатылатын астық ресурстарын қалыптастыруды Қазақстан Республикасы Yкiметі белгiлеген тәртiппен астықты жыл сайын сатып алу жолымен жүзеге асырады.
"2004 жылға арналған мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастыру және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 17 наурыздағы N 328  қаулысына сәйкес 2004 жылға арналған мемлекеттік сатылатын астық ресурстары 100 мың тоннаға дейiнгi көлемде белгiлендi.

По состоянию на 1 июля 2004 года объем государственных реализационных ресурсов зерна составил 2,688 тыс. тонн.
1.3.7. Закуп зерна
В целях обновления государственного резерва продовольственного зерна и поддержки отечественных сельхозтоваропроизводителей, Корпорация ежегодно, начиная с 1998 года, проводит государственный закуп зерна в пределах 500 тыс. тонн. Объемы и цены закупа зерна устанавливаются постановлением Правительства Республики Казахстан.
В последние годы возросло производство зерна, поэтому возникла необходимость увеличения объемов его закупа. Во исполнение поручения Главы Государства наряду с государственной программой закупа в 2002 году Корпорацией впервые осуществлен закуп зерна за счет привлеченных кредитных средств (далее - коммерческий закуп) в объеме до 1 млн. тонн на сумму 10000 млн. тенге.
Проведение коммерческого закупа зерна обеспечило поддержку отечественных товаропроизводителей в реализации продукции, позволило скоординировать экспортную политику государства, избежать демпинга цен на казахстанское зерно и привлечь дополнительные инвестиции в сельскохозяйственное производство.
Руководствуясь опытом 2002 года, Корпорация в 2003 году продолжила закуп зерна за счет привлеченных кредитных ресурсов, при этом объем закупа составил 1,9 млн. тонн зерна.
Государственный закуп зерна
В 2003 году закуп зерна в государственные ресурсы проводился в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2003 года N 205
"О некоторых вопросах государственных закупок зерна урожая 2003 года и утверждении Правил государственных закупок услуг по хранению государственных ресурсов зерна, Правил государственных закупок услуг по перемещению государственных ресурсов зерна". Закуп зерна проводился в два этапа: посредством весенне-летнего финансирования и осенью посредством прямого закупа.
В весенне-летний период по программе государственного закупа зерна было осуществлено финансирование закупа 215,5 тыс. тонн пшеницы мягкой 3 класса на сумму 2267,1 млн. тенге и 30 тыс. тонн пшеницы твердой 3 класса на сумму 483,0 млн. тенге.
Финансирование закупа зерна пшеницы мягких сортов осуществлялось по цене 10520 тенге за одну тонну, пшеницы твердых сортов по цене 16100 тенге за одну тонну.
Сокращение объемов мирового экспорта зерновых, а также низкий урожай в России и Украине, активизировали мировых зерновых трейдеров на рынке Казахстана. К началу уборки нового урожая произошло повышение рыночных закупочных цен относительно цен финансирования в весенне-летний период, что потребовало внесения изменений в государственную программу закупа зерна.
Постановлениями Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2003 года N 863 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2003 года N 205" и от 26 сентября 2003 года N 985 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2003 года
N 205" увеличены закупочные цены по программе государственного закупа на пшеницу мягких сортов до 14700 тенге за тонну, на пшеницу твердых сортов до 16905 тенге, за счет уменьшения объема закупа зерна в осенний период.
В связи с увеличением закупочных цен, Корпорация произвела доплату за закупленное посредством весенне-летнего финансирования зерно по факту его поставки на элеватор.

2004 жылғы 1 шiлдедегi жағдай бойынша мемлекеттiк сатылатын астық ресурстарының көлемi 2,688 мың тоннаны құрады.
1.3.7. Астықты сатып алу
Корпорация мемлекеттік азық-түліктік астық резервiн жаңарту және отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қолдау мақсатында 1998 жылдан бастап, жыл сайын, 500 мың тонна шамасында астықты мемлекеттiк сатып алуды жүргiзедi. Астықты сатып алу көлемi мен бағасы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің қаулысымен белгiленедi.
Соңғы жылдары астық өндірiсі өстi, сондықтан оны сатып алу көлемiн ұлғайту қажеттiгi туындады. Мемлекет Басшысының тапсырмасын орындау үшiн Корпорация бiрiншi рет мемлекеттік сатып алу бағдарламасымен қатар, 2002 жылы сырттан тартылған кредиттік қаржылар есебiнен 10000 млн. теңгеге 1 млн. тоннаға дейiнгі көлемде астық сатып алуды (бұдан әрi - коммерциялық сатып aлу) жүзеге асырды.
Коммерциялық астық сатып алуды жүргiзу отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң өнiмдi сатуына қолдау көрсетудi қамтамасыз еттi, мемлекеттің экспорттық саясатын үйлестiруге, қазақстан астығына баға демпингiн болдырмауға және ауыл шаруашылығы өндiрiсiне қосымша инвестицияларды тартуға мүмкiндiк бердi.
Корпорация 2002 жылғы тәжiрибенi басшылыққа ала отырып 2003 жылы тартылған кредиттік ресурстар есебiнен астық сатып алуды жалғастырды, бұл peттe сатып алу көлемі 1,9 млн. тонна астықты құрады.
Мемлекеттік сатып алу
2003 жылы мемлекеттік ресурстарға астық сатып алу "2003 жылғы егіннiң астығын мемлекеттiк сатып алудың кейбiр мәселелерi және мемлекеттік астық ресурстарын сақтау бойынша көрсетiлетiн қызметтерде мемлекеттiк сатып алу ережесі мен Мемлекеттік астық ресурстарының орнын ауыстыру бойынша көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 26 ақпандағы N 205  қаулысына сәйкес жүргiзiлдi. Астықты сатып алу екi этаппен жүргiзiлдi: көктемгi-жазғы қаржыландыру арқылы және күзде тiкелей сатып алу арқылы.
Көктемгi-жазғы кезеңде мемлекеттiк астық сатып алу бағдарламасы бойынша 2267,1 млн. теңгеге 215,5 мың тонна 3 сыныпты жұмсақ бидайды және 483,0 млн. теңгеге 30 мың тонна 3 сыныпты қатты бидайды сатып алу қаржыландырылды.
Жұмсақ сортты бидайды қаржыландыру бiр тоннаға 10520 теңге бағамен, қатты сортты бидайдың бір тоннасына 16100 теңге бағамен жүзеге асырылды.
Әлемдiк астық экспортының қысқаруы және Ресей мен Украинадағы егiн шығымсыздығы Қазақстан рыногында әлемдiк астық трейдерлерінің белсендiлігін арттырды. Жаңа егін астығын жинауды бастар алдында көктемгі-жазғы кезеңдегі бағамен салыстырғанда рыноктық сатып алу бағасы өстi, бұл мемлекеттiк астық сатып алу бағдарламасына өзгерiстер енгiзуді талап етті.
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 26 ақпандағы N 205 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 26 тамыздағы  N 863 және "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 26 ақпандағы N 205 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 26 қыркүйектегi  N 985 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулыларымен мемлекеттік сатып алу бағдарламасы бойынша күзгі кезеңде астық сатып алу көлемiн азайту есебiнен жұмсақ сортты бидайдың бір тоннасына 14700 теңгеге дейiн және қатты сортты бидайға 16905 теңгеге дейiн сатып алу бағасы көтерiлдi.
Корпорация сатып алу бағасының өзгеруiне байланысты көктемгі-жазғы қаржыландыру арқылы сатып алынған астыққа олар элеваторға жеткiзiлгеннен кейiн қосымша ақы төледi.

Всего по программе государственного закупа зерна урожая 2003 года в государственные ресурсы переоформлено 194,9 тыс. тонн зерна, в том числе по программе весенне-летнего финансирования 149,4 тыс. тонн и по прямому закупу в осенний период 45,5 тыс. тонн.
В программе государственного закупа приняло участие 695 предприятий, в том числе 440 крестьянских хозяйств, 218 товариществ с ограниченной ответственностью, 14 акционерных обществ и 23 предприятия других форм собственности.
Коммерческий закуп зерна
Закуп зерна за счет привлеченных кредитных ресурсов в 2003 году проводился в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2003 года
N 301 "О некоторых вопросах закупа зерна урожая 2003 года". Как и государственный, коммерческий закуп зерна был произведен в два этапа.
В весенне-летний период 2003 года по данной программе профинансирован закуп зерна в объеме 1247 тыс. тонн на сумму 12900 млн. тенге, в том числе:
пшеницы мягкой 3 класса - 1215 тыс. тонн;
зерна риса - 30 тыс. тонн;
подсолнечника - 2 тыс. тонн.
Финансирование осуществлялось по дифференцированным ценам от 9847 тенге до 12120 тенге за тонну в зависимости от качественных показателей зерна. В осенний период закуп осуществлялся по цене 18375-19110 тенге за тонну, в связи с чем, за фактически поставленное зерно по договорам весенне-летнего финансирования Корпорация произвела доплату.
Всего по программе закупа зерна урожая 2003 года за счет привлеченных кредитных ресурсов закуплено 1993,5 тыс. тонн зерна, из них по договорам весенне-летнего финансирования 1109,9 тыс. тонн и по прямому закупу 883,6 тыс. тонн.
В программе закупа зерна за счет привлеченных кредитных ресурсов приняло участие 1227 предприятий, в том числе 730 крестьянских хозяйств, 420 товариществ с ограниченной ответственностью, 26 акционерных обществ и 51 предприятие других форм собственности.
Закуп зерна урожая 2004 года
В 2004 году постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2004 года
N 290 "О государственных закупках зерна в 2004 году" предусмотрен закуп зерна из урожая 2004 года в объеме до 2479 тыс. тонн, из них:
по государственному закупу - 479751 тонн на сумму 6208,38 млн. тенге;
по коммерческому закупу - 2 млн. тонн на сумму до 27000 млн. тенге.
Как и в предыдущие годы, закуп зерна в 2004 году производится в два этапа: посредством весенне-летнего финансирования и осенью посредством прямого закупа.
Государственный закуп зерна урожая 2004 года
Вышеуказанным постановлением объем государственных закупок зерна урожая 2004 года определен в размере до 479751 тонн на сумму 6208,38 млн. тенге за счет средств республиканского бюджета, при этом:

2003 жылғы егiннiң астығын мемлекеттiк сатып алу бағдарламасы бойынша барлығы мемлекеттiк ресурстарға 194,9 мың тонна, оның iшiнде көктемгі-жазғы қаржыландыру бағдарламасы бойынша 149,4 мың тонна және тiкелей сатып алу бойынша 45,5 мың тонна қайта рәсiмделдi.
Мемлекеттiк сатып алу бағдарламасына 695 кәсiпорын, оның ішiнде 440 шаруа қожалығы, 218 жауапкершiлігі шектеулі серiктестiк, 14 акционерлiк қоғам және басқа меншік түрiндегi 23 кәсіпорын қатысты.
Коммерциялық астық сатып алу
2003 жылы сырттан тартылған кредиттік қаржылар есебiнен астық сатып алу "2003 жылғы егіннiң астығын сатып алудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 27 наурыздағы N 301  қаулысына сәйкес жүргiзілдi. Мемлекеттiк сатып алу секiлдi коммерциялық сатып алу да екi этаппен жүргiзiлдi.
2003 жылғы көктемгi-жазғы кезеңде осы бағдарлама бойынша 12900 млн.теңгеге 1247 мың тонна көлемiнде астық сатып алу қаржыландырылды, оның ішiнде:
3 сыныпты жұмсақ бидай - 1215 мың тонна;
Күрiш дақылы - 30 мың тонна;
Күнбағыс - 2 мың тонна.
Қаржыландыру астықтың сапалық көрсеткiштеріне қарай бір тоннаға 9847 теңгеден 12120 теңгеге дейiнгi дифференцияланған бағамен жүзеге асырылды. Күзгi кезеңде сатып алу бір тоннаға 18375-19110 теңге бағасымен жүзеге асырылды, осыған байланысты Корпорация көктемгi-жазғы шарттар бойынша iс жүзінде жеткiзiлген астыққа қосымша ақы төледі.
2003 жылғы егiннiң астығын сатып алу бағдарламасы бойынша барлығы сырттан тартылған кредиттік ресурстар есебiнен 1993,5 мың тонна, оның iшiнде көктемгi-жазғы қаржыландыру шарттары бойынша 1109,9 мың тонна және тiкелей сатып алу бойынша 883,6 мың тонна сатып алынды.
Сырттан тартылған кредиттік ресурстар есебінен астық сатып алу бағдарламасына 1227 кәсiпорын, оның ішінде 730 шаруа қожалығы, 420 жауапкершiлігі шектеулi серiктестiк, 26 акционерлік қоғам, басқа меншiк түрiндегi 51 кәсiпорын қатысты.
2004 жылғы егіннiң астығын сатып алу
2004 жылы "2004 жылы астықты мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 9 наурыздағы N 290  қаулысымен 2004 жылғы егiннiң астығын 2479 мың тоннаға дейiнгi көлемде сатып алу көзделiп отыр, оның iшiнде:
мемлекеттiк сатып алу бойынша - 6208,38 млн. теңгеге 479751 тонна;
коммерциялық сатып алу бойынша - 27000 млн. теңгеге дейiнгi сомаға 2 млн. тонна.
Өткен жылдардағыдай 2004 жылы да сатып алу екi этаппен жүргізiледi: көктемгi-жазғы қаржыландыру арқылы және күзде тікелей сатып алу арқылы.
2004 жылғы егiннiң астығын мемлекеттiк сатып алу
Жоғарыда аталған қаулымен 2004 жылғы егiннiң астығын мемлекеттiк сатып алу көлемi республикалық бюджет есебінен 6208,38 млн. теңгеге 479751 тоннаға дейінгі мөлшерде анықталған, бұл ретте:

1) посредством весенне-летнего финансирования:
в объеме до 213334 тонн зерна продовольственной мягкой пшеницы на сумму 2841,6 млн. тенге;
в объеме до 17100 тонн зерна продовольственной твердой пшеницы на сумму 253,08 млн. тенге;
2) осенью посредством прямого закупа:
в объеме до 214317 тонн зерна продовольственной мягкой пшеницы на сумму 2854,7 млн. тенге;
в объеме до 35000 тонн ячменя второго класса на сумму 259 млн. тенге.
В весенне-летний период профинансирован закуп зерна в объеме 230433,333 тонн на сумму 3094,68 млн. тенге, в том числе:
пшеница мягкая 3 класса в объеме - 213333,333 тонн по цене 13320 тенге за тонну;
пшеница твердая 3 класса в объеме 17100 тонн по цене 14800 тенге за тонну.
Коммерческий закуп зерна урожая 2004 года
В 2004 году за счет привлечения кредитных ресурсов Корпорация производит закуп зерна в объеме до 2,0 млн. тонн. Для чего потребуются денежные средства а размере да 27000 млн. тенге.
Наряду с кредитами казахстанских банков с прошлого года привлекаются средства зарубежных финансовых учреждений. В 2003 году получен синдицированный заем крупнейших европейских банков в сумме 85 млн. долларов США, организованный "Societe Generale, Paris". Это был первый случай в истории СНГ, когда зарубежные банки без гарантий правительства инвестировали деньги в сельское хозяйство. В феврале 2004 года Корпорация провела тендер, по результатам которого привлечен займ в размере 105 млн. долларов США от Лондонского филиала "Credit Swiss First Boston International".
В связи с получением Корпорацией статуса первоклассного эмитента векселей Национального Банка Республики Казахстан с лимитом переучета на сумму 5000 млн. тенге, сроком на 1 год, Корпорация эмитировала векселя без предоставления залогового обеспечения, которые были использованы в качестве расчетов с сельхозтоваропроизводителями. В отличие от других эмитентов векселей, учитывая высокий спрос на зерно пшеницы, Корпорация предусмотрела расчет векселями на сумму превышающую стоимость поставляемого зерна на ставку банковского дисконта (в среднем 7,5 % годовых), таким образом, чтобы поставщики зерна не теряли часть денежных средств при учете векселей в банке.
По программе коммерческого закупа в весенне-летний период профинансирован закуп зерна в объеме 1254,527 тыс. тонн зерна на сумму 16950,77 млн. тенге, в том числе:
пшеница мягкая 3 класса - 1211,395 тыс. тонн на сумму 16383,342 млн. тенге;
подсолнечник и кукурузу в объеме 43,132 тыс. тонны на сумму 567,44 млн. тенге.
1.4. Мероприятия, проводимые Корпорацией в соответствии со Стратегией индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы, государственными и отраслевыми программами.
Спецификой деятельности Корпорации является управление государственными ресурсами зерна, а также закуп и реализация зерна. Данные операции не предусматривают применения инновационных технологий и мероприятий.

1) көктемгi-жазғы қаржыландыру арқылы:
2841,6 млн. теңгеге азық-түлiктiк жұмсақ бидай 213334 тоннаға дейiнгi көлемде;
253,08 млн. теңгеге азық-түлiктiк қатты бидай 17100 тоннаға дейiнгі көлемде.
2) күзде тiкелей сатып алу арқылы:
2854,7 млн. теңгеге азық-түлiктiк жұмсақ бидай 214317 тоннаға дейiнгі көлемде;
259 млн. теңгеге екiншi сыныпты арпа 35000 тоннаға дейiнгі көлемде.
Көктемгі-жазғы кезеңде 3094,68 млн.теңгеге 230433,333 тонна көлемiнде астық сатып алу қаржыландырылды, оның iшiнде:
- 3 сыныпты жұмсақ бидай бір тоннасына 13320 теңге бағамен 213333,333 тонна көлемiнде;
- 3 сыныпты қатты бидай бір тоннасына 14800 теңге бағамен 17100 тонна көлемiнде.
2004 жылғы егіннiң астығын коммерциялық сатып алу
2004 жылы Корпорация сырттан тартылған кредиттiк ресурстар есебiнен 2,0 млн. тоннаға дейiнгі көлемде астық сатып алуды жүргiзедi. Ол үшiн 27000 млн. теңге ақша қаржысы қажет.
Өткен жылдан берi Қазақстандық банктердiң кредиттерiмен қатар шет елдiк қаржы мекемелерiнiң қаржысы тартылуда. 2003 жылы "Societe Generale Раris"-дiң ұйымдастыруымен 85 млн. АҚШ доллары сомасында iрi еуропалық банктердiң синдикацияланған қарызы алынды. Бұл ТМД тарихында бiрiншi рет болған жағдай, шет ел банктерi Батыс үкiметтiң кепiлдігінсiз ауыл шаруашылығына ақшаны инвестициялады. 2004 жылғы ақпанда Корпорация тендер өткiзiп оның нәтижесiнде "Credit Swiss First Boston International-дың" Лондондағы филиалынан 105 миллион АҚШ доллары мөлшерiнде қарыз тартылды.
Корпорацияның 1 жыл мерзiмге 5000 млн. теңге сомасына қайта есепке алу лимитiмен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнен вексельдердiң бiрiншi класты эмитентi мәртебесiн алуына байланысты Корпорация вексельдердi кепiлзатпен қамтамасыз етпей-ақ айналымға шығарды, олар ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлермен есеп айырысуға пайдаланылды. Басқа вексельдер эмитенттерiнен айырмашылығы сол, Корпорация бидай астығына деген сұраныстың жоғарылығын ескере отырып, банктерде вексельдердi есепке алу кезiнде ақша қаржысының бiр бөлігін жоғалтпас үшiн банктiң дисконт мөлшерлемесiне (орташа жылына 7,5%) жеткiзiлетiн астық бағасынан артық сомадағы вексельдермен есеп айырысуды көздеп отыр.
Коммерциялық сатып алу бағдарламасы бойынша көктемгі-жазғы кезеңде 16950,77 млн. теңге сомасына 1254,527 мың тонна көлемiнде астық сатып алу қаржыландырылды: оның iшiнде:
- 3 сыныпты жұмсақ бидай - 16383,342 млн. теңге сомасына 1211,395 мың тонна;
- күнбағыс және жүгерi 567,44 млн. теңге сомасына 43,132 мың тонна.
1.4. Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған индустриалды-инновациялық даму стратегиясына, мемлекеттiк және салалық бағдарламаларына сәйкес Корпорация өткiзген iс-шаралар
Корпорация қызметiнiң ерекшелiгi мемлекеттік астық ресурстарын басқару, сондай-ақ астықты сатып алу және сату. Аталған операцияларда инновациялық технологиялар мен iс-шараларды қолдану көзделмейдi.

Корпорация осуществляет свою деятельность в свете задач, поставленных Государственной агропродовольственной программой Республики Казахстан на 2003-2005 годы утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 (далее - Программа). Основной целью Программы является обеспечение продовольственной безопасности Казахстана на основе формирования эффективной системы агропромышленного комплекса и производства конкурентоспособной продукции.
Зерно является основным компонентом продовольственной безопасности страны. Объемы производства основной экспортной культуры - пшеницы возросли с 7,1 млн. тонн в 1996-1998 годах до 11,0-11,5 млн. тонн в 1999-2003 годах.
Программой предусмотрено осуществление мер по увеличению экспорта казахстанского зерна, как на существующих рынках сбыта, так и поиска новых стран - импортеров. В предыдущие годы Корпорация осуществляла поставки зерна в основном в такие страны как Узбекистан, Россия, Иран, Афганистан. За последние два года объемы и география экспортных поставок были значительно увеличены и расширены, что свидетельствует о том, что Корпорация становится одним из ведущих поставщиков зерна на внешний рынок.
В целях государственной поддержки отечественных сельхозтоваропроизводителей Корпорацией ежегодно проводится закуп зерна в государственные ресурсы по установленным ценам. С 2001 года внедрен фьючерский двухуровневый закуп зерна, который позволяет обеспечить авансирование проведения весенне-полевых и уборочных работ, предотвратить
демпинг цен на зерно.
Для ускорения темпов развития зерновой отрасли, укрепления ее материальной базы, а также расширения экспорта, Корпорация, начиная с 2002 года, перешла на новую схему финансирования сельских товаропроизводителей, что позволило достичь определенных экономических результатов.
Анализ мировой практики показывает, что самым распространенным инструментом регулирования зернового рынка являются государственные закупочные интервенции. Корпорацией в 2002 году впервые была проведена крупная закупочная интервенция в объеме 1,5 млн. тонн зерна. До этого, с 1997 года, закуп зерна не превышал 500 тыс. тонн и использовался, в основном, для обновления государственного резерва продовольственного зерна.
Закупив всего 16% от объема товарного зерна, Корпорации удалось поднять цены на внутреннем рынке - с 47 до 65-70 долларов США за тонну, то есть в среднем на 20 долларов США. За счет роста цен, доходы производителей зерна в целом повысились на 28000 млн. тенге. Уровень рентабельности при производстве зерна достиг 27%, что обеспечивает самофинансирование отрасли. Эту масштабную торговую операцию Корпорация осуществила в основном за счет банковских кредитов.

Корпорация өз қызметiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889  Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасында (бұдан әрi - бағдарлама) қойылған мiндеттер арнасында жүзеге асырады. Бағдарламаның басты мақсаты аграрлық өндiрiс кешенiнiң тиiмдi жүйесiн қалыптастыру және бәсекеге түсе алатын өнiм өндiру негізiнде Қазақстанның азық-түлiк қауiпсiздігін қамтамасыз ету болып табылады.
Астық елiмiздiң азық-түлiк қауiпсiздiгiнiң негiзгi компонентi болып табылады. Негізгi экспортқа шығарылатын дақыл - бидайды өндiру көлемi 1996-1998 жылдардағы 7,1 млн. тоннадан 1999-2003 жылдары 11,0-11,5 млн. тоннаға дейiн өстi.
Бағдарламада қазiргi кезде бар рыноктарда Қазақстан астығын экспортқа шығару бойынша iс-шараларды және жаңа импортер елдердi iздеудi жүзеге асыру көзделген. Өткен жылдары Корпорация негізiнен Өзбекстан, Ресей, Иран, Ауғаныстан секiлдi елдерге астық жеткiзудi жүзеге асырды. Соңғы екi жыл iшiнде экспорттық жеткiзiлiмдердiң көлемi мен географиясы біршама ұлғайды және кеңейтiлдi, бұл Корпорацияның сыртқы рынокта жетекшi астық жеткiзушiлердiң бiрi болғандығының куәсi.
Корпорация жыл сайын отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi мемлекет тарапынан қолдау мақсатында мемлекеттік ресурсқа астықты белгіленген бағамен сатып алады. 2001 жылы көктемгi егiс және жинау жұмыстарына аванс берудi қамтамасыз етуге, астық бағасының демпингiн болдырмауға мүмкіндік беретiн фьючерстiк екi деңгейлi астық сатып алуды енгiздi.
Астық рыногының даму қарқынын жеделдету, оның материалдық базасын нығайту, сондай-ақ экспортты кеңейту үшін Корпорация 2002 жылдан бастап белгілі бір экономикалық жетiстіктерге қол жеткiзуге мүмкiндiк берген ауылдық тауар өндiрушiлердi қаржыландырудың жаңа сұлбасына көштi.
Әлемдік талдау тәжiрибесі көрсетіп отырғандай астық рыногын реттеудің ең көп тараған құралы мемлекеттік сатып алу интервенциялары болып табылады. 2002 жылы Корпорация бiрінші рет 1,5 млн. тонна көлемiнде ірі сатып алу интервенциясын өткіздi. Осыған дейiн, 1997 жылдан бастап астықты сатып алу 500 мың тоннадан аспаған және негiзiнен мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервiн жаңарту үшін пайдаланылған.
Корпорация тауарлық астық көлемiнiң барлығы 16%-н сатып ала отырып iшкi рынокта бір тоннаның бағасын 47-ден 65-70 АҚШ долларына дейiн, яғни орташа 20 АҚШ долларына дейiн көтеруге қол жеткiзді. Бағаның өсуi есебiнен астық өндiрушiлердiң табысы жалпы 28000 млн. теңгеге өсті. Астықты өндiру кезінде рентабелдiлiк деңгейi 27%-ға жетті, бұл саланың өзiн өзi қаржыландыруын қамтамасыз етедi. Корпорация осы масштабты сауда операциясын негiзiнен банктiк кредиттер есебiнен жүзеге асырды.

В 2003 году закуп зерна был увеличен до 2,2 млн. тонн, из которых 68% было авансировано весной, а остальной объем оплачивался по факту поставки зерна на элеватор. Благодаря программе закупа зерна, крестьяне получили возможность приобретать весной материальные ресурсы по рыночным ценам за деньги.
В целях стабилизации и регулирования внутреннего рынка зерна, предотвращения необоснованного повышения цен на хлеб и хлебобулочные изделия в весенне-летний период проводятся интервенции из реализационных ресурсов зерна.
Корпорацией ежегодно на основании решений Правительства Республики Казахстан формируются государственные ресурсы зерна, что способствует устойчивому обеспечению потребностей сельхозтоваропроизводителей в семенном материале, животноводства и птицеводства - в кормах, регулированию внутреннего рынка зерна и обеспечению выполнения межгосударственных соглашений.
Все это способствует обеспечению продовольственной безопасности страны, увеличению экспортного потенциала зерна.
1.5. План развития на 2005-2007 годы, с выделением 2005 года
Основные направления деятельности в 2005-2007 годах вытекают из возложенных на Корпорацию в соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394, постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917, основных задач и функций.
1.5.1. Цели и задачи
Основными целями деятельности Корпорации являются обеспечение продовольственной безопасности Казахстана, предотвращение демпинга цен на зерно, расширение рынков сбыта зерна.
Для достижения основных целей перед Корпорацией стоят следующие задачи:
- обеспечение сохранности государственных ресурсов зерна;
- осуществление ежегодного закупа зерна у отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей;
- продвижение казахстанского зерна на мировые рынки и укрепление позиций на традиционных рынках.
1.5.2. Выбор путей достижения поставленных задач
1. Повышение эффективности управления государственными ресурсами зерна путем:
развития и совершенствования схемы двухуровневого закупа зерна в государственные ресурсы с целью обновления зерна государственного резерва и оказания поддержки отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям;
совершенствования порядка формирования и выдачи семенных ссуд сельскохозяйственным товаропроизводителям;
проведения работы по улучшению качества семенного материала (за счет закупа качественного семенного материала);
повышения надежности сохранности государственного резерва продовольственного зерна;
повышения эффективности реализации казахстанского зерна, в том числе путем решения проблем по его транспортировке.

2003 жылы астықты сатып алу 2,2 млн. тоннаға дейін ұлғайтылды, оның 68%-на көктемде аванс берiлдi, ал қалған көлем астықты элеваторға нақты жеткiзген кезде төлендi. Астықты сатып алу бағдарламасының арқасында шаруалар көктемде рыноктық бағамен ақшаға материалдық ресурстарды сатып алуға мүмкіндік алды.
Iшкi астық-рыногын тұрақтандыру мен реттеу, нан өнiмдерiне бағаның негізсiз өсуiн болдырмау мақсатында көктемгi-жазғы кезде сатылатын астық ресурстарынан интервенциялар жүргізiледi.
Корпорация жыл сайын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерi негiзiнде мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастырады, бұл ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң тұқымдық материалдарға, мал шаруашылығы мен құс шаруашылығының мал азықтық астыққа мұқтаждығын тұрақты қамтамасыз етуге, iшкi астық рыногын реттеуге және мемлекетаралық келiсiмдердiң орындалуын қамтамасыз етуге септiгiн тигізедi.
Осы жайлар елдiң азық-түлік қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге, астықтың экспорттық әлеуетiн ұлғайтуға септігін тигiзедi.
1.5. 2005 жыл бөлініп көрсетiлген 2005-2007 жылдарға арналған даму жоспары
2005-2007 жылдардағы қызметтiң негізгi бағыттары "Астық туралы" 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  заңына , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394  қаулысына , Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысына сәйкес Корпорацияға жүктелген негiзгі міндеттер мен функциялардан туындайды.
1.5.1. Мақсаттар мен мiндеттер
Корпорация қызметiнiң негiзгi мақсаты Қазақстанның азық-түлiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету, астық бағасының демпингiн болдырмау, астықты өткiзу рыноктарын кеңейту болып табылады.
Негiзгi мақсаттарға қол жеткiзу үшiн Корпорацияның алдында мынадай мiндеттер тұр:
- мемлекеттiк астық ресурстарын сақтауды қамтамасыз ету;
- отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерден жыл сайын астық сатып алуды жүзеге асыру;
- Қазақстанның астығын әлемдiк астық рыногына шығару және дәстүрлi рыноктардағы айқындамаларды нығайту.
1.5.2. Алға қойылған мiндеттерге қол жеткiзу жолдарын таңдау
1. Мемлекеттік астық ресурстарының тиімділігін мына жолдармен арттыру:
Мемлекеттiк астық резервiн жаңарту және отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге қолдау көрсету мақсатында мемлекеттік ресурстарға астық сатып алудың екi деңгейлi сұлбасын дамыту және жетiлдiру;
тұқымдық несиенi қалыптастыру және оны ауылшаруашылығы тауарын өндiрушiлерге беру тәртiбiн жетiлдiру;
тұқымдық материалдардың сапасын жақсарту бойынша жұмыстар жүргізу (сапалы тұқымдық материалды сатып алу есебiнен);
мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервiнiң сақталу сенiмділігiн көтеру;
Қазақстанның астығын сату тиiмділігін көтеру, оның iшiнде оны тасымалдау проблемаларын шешу жолымен.

2. Регулирование цен на зерно на внутреннем рынке путем:
регулирования объемов закупа и реализации зерна на внутреннем рынке, оказывающего влияние на цены, в целях предотвращения необоснованного их повышения на зерно и продукты его переработки;
совершенствования порядка реализации зерна зерноперерабатывающим организациям с целью обеспечения ее своевременности и эффективности;
осуществления поддержки отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей и более широкого внедрения системы финансирования производства зерна.
3. Продвижение казахстанского зерна на международные рынки путем:
укрепления позиций на традиционных рынках сбыта зерна, а также обеспечения выхода на новые рынки;
проведения мероприятий, направленных на укрепление имиджа Казахстана как зерновой державы на международном рынке зерна и участия в работе международных организаций, а также открытия представительств в некоторых странах - импортерах зерна.
1.5.3. Мероприятия, планируемые Корпорацией по реализации Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы, государственных и отраслевых программ
В 2004 и последующих годах Корпорация продолжит осуществлять мероприятия по реализации задач, поставленных в Программе.
Итоги первого года аула показывают, что агропромышленный комплекс страны получил ощутимый импульс в стабильном развитии и дальнейшем укреплении рыночных отношений. Существенным образом увеличились объемы государственной поддержки агропромышленного комплекса, которая осуществлялась в строгом соответствии с государственной агропродовольственной программой. Программой предусмотрен ежегодный закуп Корпорацией в государственные ресурсы зерна. Так, если в 2003 году производился государственный закуп зерна на сумму 5500 млн. тенге, то в 2004 и в 2005 годах из государственного бюджета предусмотрено выделение денежных средств на эти цели в размере 6208,38 млн. тенге.
Одной из задач, определенных Программой, является дальнейшее усиление поддержки отечественных сельхозтоваропроизводителей. Мировой опыт, а также собственная практика последних лет показала, что эффективность деятельности агропродовольственного сектора экономики, наращивание и ускорение темпов его развития в определенной мере зависит от объемов и условий государственной финансовой поддержки.
Для ускорения темпов развития сельскохозяйственной отрасли, укрепления ее материальной базы, импортозамещения, а также наращивания экспорта сельскохозяйственных культур необходимо обеспечить доступность финансовых средств для большинства сельхозтоваропроизводителей. Для решения указанных задач в 2005 году из средств республиканского бюджета предусмотрено выделение денежных средств в размере 7000 млн. тенге на увеличение уставного капитала Корпорации. Данные средства будут направлены на финансирование отечественных сельхозтоваропроизводителей для проведения весенне-полевых и уборочных работ. Реализация данной программы позволит увеличить объемы производства качественной конкурентоспособной сельскохозяйственной продукции, повысить доходы товаропроизводителей, создать дополнительные рабочие места, увеличить спрос со стороны сельскохозяйственного производства на материально-технические ресурсы, что в целом окажет положительный эффект на развитие смежных отраслей, увеличит приток инвестиций в сельскую экономику и рост налоговых поступлений.
Кроме того, для усиления поддержки отечественных сельхозтоваропроизводителей, Корпорацией планируется внести изменения в механизм финансирования весенне-летних посевных работ, а именно частичное исключение предоставления банковских гарантий. Для чего одним из дочерних предприятий Корпорации планируется проводить работу по оценке залогового имущества крестьянских хозяйств, приближенную к реальной рыночной стоимости, а также оценку в целом бизнеса сельхозтоваропроизводителей. Это позволит создать конкурентную среду на рынке банковских услуг, удешевить финансовые ресурсы и обеспечить их доступность для мелких и средних хозяйств.
В планах Корпорации важное место занимают финансирование производства и закуп технических и кормовых культур, в частности комбинированных кормов. Этому может способствовать развитие крупнотоварного животноводства. По аналогии с программой закупа пшеницы разрабатываются программы и финансовые схемы для увеличения производства и закупа сои, кукурузы, хлопка и других культур. Уже сегодня у Корпорации есть возможности для реализации этих программ.
Корпорацией будет продолжена работа по дальнейшему повышению роли государства в регулировании зернового рынка, которая была начата в 2003 году, когда в условиях резкого роста закупочных цен необходимо было решить двуединую задачу - экономическими методами удержать на внутреннем рынке требуемое количество зерна и не допустить необоснованного роста цен на хлеб и хлебобулочные изделия.
В связи с ситуацией на внешних рынках зерна, в том числе в странах СНГ, резко увеличился спрос на казахстанское зерно. Поэтому для обеспечения внутренних потребностей и стабилизации цен на хлебобулочные изделия был создан страховой запас пшеницы в объеме 900 тыс. тонн.

2. Iшкi рынокта астықтың бағасын мына жолдармен реттеу:
астық пен одан өңделген өнiмдерге бағаның негiзсiз өсуiн болдырмау мақсатында бағаға ықпалын тигiзетiн iшкi рыноктағы астықты сатып алу және сату көлемдерiн реттеу;
астықты өңдейтiн кәсiпорындарға астықты уақытында әрi тиiмдi сату тәртiбiн жетілдiру;
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қолдауды және астық өндiрiсiн қаржыландыру жүйесiн кеңiнен енгізудi жүзеге асыру.
3. Қазақстанның астығын халықаралық рыноктарға мына жолдармен шығару:
дәстүрлi астық өткiзу рыноктарында айқындаманы нығайту, сондай-ақ жаңа рыноктарға шығуды қамтамасыз ету;
Халықаралық астық рыногында астық державасы ретiнде Қазақстанның имиджiн нығайтуға бағытталған іс-шараларды және халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысу, сондай-ақ кейбiр астықты импортқа алушы елдерде өкiлдiктер ашу.
1.5.3. 2003-2015 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының индустриалды-инновациялық стратегиясын, мемлекеттiк және салалық бағдарламаларды іске асыру бойынша Корпорация жоспарлап отырған iс-шаралар
2004 және одан кейiнгi жылдары Корпорация Бағдарламада қойылған мiндеттердi iске асыру iс-шараларын жүзеге асыруды одан әрi жалғастырады.
Бiрiншi ауыл жылының қорытындысы көрсетiп отырғандай рыноктық қатынастардың тұрақты дамуы мен әрi қарай нығаюы барысында еліміздің аграрлық кешенi айтарлықтай күш алды. Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасына сәйкес жүзеге асырылатын агроөндiрiстiк кешендердi мемлекет тарапынан қолдау көлемi айтарлықтай ұлғайды. Бағдарламада мемлекеттік астық ресурстарына Корпорацияның жыл сайын астық сатып алуы көзделген. Сонымен егер 2003 жылы 5500 млн. теңгеге мемлекеттiк астық сатып алу жүргізiлсе, 2004 және 2005 жылдары мемлекеттiк бюджеттен осы мақсатқа 6208,38 млн. теңге мөлшерiнде қосымша ақша қаржысын бөлу көзделді.
Бағдарлама айқындаған мiндеттердiң бiрi отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге қолдау жасауды күшейту болып табылады. Соңғы жылдардағы әлемдік тәжiрибе, сондай-ақ өз практикамыз көрсетiп отырғандай экономиканың аграрлық азық-түліктік секторындағы қызметтің тиiмдiлігі, оны даму қарқындарын арттыру мен жеделдету мемлекеттік қаржылық қолдау көлемдерi мен шарттарына тәуелдi болады.
Ауыл шаруашылығы саласының даму қарқынын жеделдету, оның материалдық базасын нығайту, импорт алмастыру, сондай-ақ ауылшаруашылығы дақылдарын экспортқа шығаруды арттыру үшін көптеген ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң ақша қаржысын алуына жол ашық болуын қамтамасыз ету қажет. Аталған міндеттердi шешу үшiн 2005 жылы Корпорацияның жарғылық капиталын ұлғайтуға республикалық бюджет қаржысынан 7000 млн. теңге мөлшерiндегi ақша қаржысын бөлу көзделді. Аталған қаржылар көктемгi егіс және жинау жұмыстарын жүргiзу үшiн отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қаржыландыруға бағытталады. Осы бағдарламаны iске асыру сапалы, бәсекеге түсе алатын ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiру көлемін ұлғайтуға, тауар өндiрушiлердiң табыстарын көтеруге, қосымша жұмыс орындарын құруға, аралас салалардың дамуына тиiмді әсер ететiн ауыл шаруашылығы өндiрiсi тарапынан материалдық-техникалық ресурстарға деген сұранысты ұлғайтуға, ауыл экономикасына инвестициялардың құйылуын ұлғайтуға және салық түсiмдерiнiң өсуiне мүмкiндiк бередi.
Сонымен қатар отандық ауылшаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қолдауды күшейту үшiн Корпорация көктемгi-жазғы егiс жұмыстарын қаржыландыру механизмiне өзгерiс енгiзу, атап айтқанда банк кепiлдiктерiн берудi жартылай шығарып тастауды жоспарлап отыр. Сол үшiн Корпорацияның еншiлес кәсiпорындарының бiрi нақты рыноктық құнына жақындатылған шаруа қожалықтарының кепiлге қойылған мүлiктерiне бағалау жұмыстарын жүргiзудi, сондай-ақ ауылшаруашылығы тауарын өндiрушiлерiнiң бизнесiн жалпы бағалауды жоспарлап отыр. Бұл банк қызметтерi рыногындағы бәсекелестік ортаны құруға мүмкiндiк бередi.
Корпорацияның жоспарларында өндiрiстi қаржыландыру, техникалық және азықтық дақылдарды, атап айтқанда құрама жемдердi сатып алу маңызды орын алады. Оған iрi тауарлы мал шаруашылығының дамуы септігін тигізедi. Бидайды сатып алу бағдарламасына ұқсас қытай бұршағы, жүгерi және басқа дақылдарды өндiру мен сатып алуды ұлғайту үшiн бағдарламалар мен қаржылық сұлбалар әзiрленедi. Қазiргі күннiң өзiнде Корпорацияның осы бағдарламаларды iске асыруға мүмкiндігі бар.
Корпорация сатып алу бағасы күрт өсiп отырған кезде екi бiрдей мiндетті - қажетті мөлшердегi астықты экономикалық әдiстермен iшкi рынокта ұстап қалуды және нан өнiмдерi бағасының негізсiз өсуiн болдырмауды шешу қажет болғандықтан 2003 жылы басталған астық рыногын реттеудегi мемлекеттiң ролiн әрi қарай көтеру жұмыстарын жалғастыра бермек.
Сыртқы астық рыногындағы, сондай-ақ ТМД елдерiндегі жағдайға байланысты Қазақстанның астығына сұраныс көбейдi. Сондықтан iшкi рынок мұқтаждығын қамтамасыз ету және нан өнiмдерiнiң бағасын тұрақтандыру үшiн 900 мың тонна көлемiнде бидайдың қамсыздандыру запасы құралды.

Закуп зерна Корпорацией в прошлом году обеспечил приток дополнительных инвестиций в сельхозпроизводство в размере 43000 млн. тенге. Таким образом, размер инвестиций, вкладываемых в производство зерна, возрос в 2,4 раза по сравнению с периодом до 2002 года.
Исходя из вышеизложенного, проведение коммерческого закупа зерна в 2002 году позволило оказать поддержку отечественным сельхозтоваропроизводителям. В 2003 году благодаря закупочной интервенции создан запас продовольственной пшеницы. Эта мера позволила обезопасить внутренний рынок в условиях повышенного спроса на казахстанское зерно.
В 2004 году за счет закупа зерна планируется инвестировать до 34000 млн. тенге. Наряду с государственным закупом Корпорация продолжит закуп зерна на кредиты банков в объеме до 2 млн. тонн.
В текущем году предусматривается создание страхового запаса в объеме до 1 млн. тонн зерна. Это количество пшеницы необходимо для укрепления продовольственной безопасности страны и стабилизации цен на муку и хлебобулочные изделия.
В 2004/2005 маркетинговом году Корпорация планирует увеличить экспорт казахстанского зерна на существующие рынки сбыта стран - импортеров до 1 млн. тонн.
Увеличение экспорта является одной из главных задач Корпорации, поэтому увеличение закупа зерна в 2004 году необходимо также для государственного регулирования экспорта с целью преодоления ценового демпинга.
Кроме закрепления на рынках стран-импортеров, экспорт в объеме 1 млн. тонн продовольственного зерна позволит оказать влияние на уровень экспортных цен и приблизить внутренние цены к мировым, что важно для сельхозтоваропроизводителя.
1.5.4. Динамика развития производства
Государственной агропродовольственной программой Республики Казахстан на 2003-2005 годы предусмотрен ежегодный закуп Корпорацией в государственные ресурсы зерна. Так, в 2004 году производится закуп на сумму 6208,38 млн. тенге, в 2005 году планируется также на сумму 6208,38 млн. тенге. Ежегодные объемы закупа зерна в государственные ресурсы будут устанавливаться соответствующими решениями Правительства Республики Казахстан.
На хранение зерна государственного резерва в 2004 году выделено 873,87 млн. тенге, в 2005 году планируется получить из республиканского бюджета и освоить 832,98 млн. тенге. На перемещение зерна в 2004-2005 годах предусмотрено 21 млн. тенге ежегодно.
Кроме того, в 2005-2007 годах Корпорация планирует продолжать программу закупа зерна за счет привлеченных кредитных ресурсов. При этом ежегодный объем закупок планируется на уровне не ниже 2,0 млн. тонн зерна, на сумму порядка 30000 млн. тенге.
Корпорацией не производилось капитальных вложений, так как ее деятельность не связана с производством продукции.

Корпорацияның астық сатып алуы ауыл шаруашылығы өндiрiсiне 43000 млн. теңге мөлшерiнде қосымша инвестициялардың құйылуын қамтамасыз етті. Осындай жолмен астық өндiрiсiне салынған инвестициялардың мөлшерi 2002 жылға дейiнгi кезеңмен салыстырғанда 2,4 есе өсті.
Жоғарыда баяндалған жайдан шығатыны, 2002 жылы астықты коммерциялық сатып алу отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге қолдау жасауға мүмкiндiк бердi. 2003 жылы сатып алу интервенциясының арқасында азық-түлiктiк бидайдың запасы жасалды. Бұл шара Қазақстан астығына сұраныс жоғары болып тұрған кезде iшкi рынокты қамсыздандыруға мүмкіндік бердi.
2004 жылы астық сатып алу есебiнен 34000 млн. теңгеге дейiн инвестициялау жоспарланып отыр. Корпорация мемлекеттiк сатып алумен қатар банктердiң кредиттеріне 2 млн. тоннаға дейiнгi көлемде астық сатып алуды жалғастырмақ.
Ағымдағы жылда 1 млн.тоннаға дейiнгi көлемде қамсыздандыру запасын жасау көзделiп отыр. Осынша көлемдегі бидай елдiң азық-түлiк қауiпсiздігін нығайту және ұн мен нан өнiмдерiнiң бағасын тұрақтандыру үшiн қажет.
2004/2005 маркетингтiк жылы Корпорация бұрын өткiзiп жүрген импортшы елдердiң өткiзу рыноктарына 1 млн.тоннаға дейiн Қазақстан астығы экспортын ұлғайтуды жоспарлап отыр.
Экспортты ұлғайту Корпорацияның ең басты мiндеттерiнiң бiрi болып табылады, сондықтан да 2004 жылы астық сатып алуды ұлғайту баға демпингiн болдырмау мақсатында экспортты мемлекеттiк реттеу үшiн қажет.
1 млн. тонна көлемiндегі азық-түлiктiк астықты экспортқа шығару импортшы елдердiң рыногында бекiнумен қатар басқа экспорт бағасының деңгейiне әсер етуiне және ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер үшiн маңызды iшкi бағаны әлемдiк бағаға жақындатуға мүмкiндiк бередi.
1.5.4. Өндiрiстiң даму серпiнi
2003-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасында Корпорацияның мемлекеттiк астық ресурстарына жыл сайын астық сатып алуы көзделген. Сонымен 2004 жылы 6208,38 млн. теңгеге сатып алу жүргiзiледi, 2005 жылы да 6208,38 млн.теңгеге сатып алу жоспарланып отыр. Жыл сайынғы астықты сатып-алу көлемi Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң шешiмiне сәйкес белгіленетiн болады.
2004 жылы мемлекеттік астық резервiн сақтауға 873,87 млн.теңге бөлiндi, 2005 жылы республикалық бюджеттен 832,98 млн.теңге алып игеру жоспарланып отыр. 2004-2005 жылдары астықты ауыстыруға жыл сайын 21 млн.теңге көзделген.
Сонымен қатар 2005-2007 жылдары Корпорация сырттан тартылған кредиттiк ресурстар есебiнен астық сатып алу бағдарламасын жалғастыруды жоспарлап отыр. Бұл ретте жыл сайынғы сатып алу көлемi шамамен 30000 млн.теңгеге 2,0 млн.тоннадан төмен емес деңгейде жоспарланып отыр.
Корпорация өзiнiң қызметi өнiм өндiрумен байланысты болмағандықтан капиталдық салымдар жүргiзген емес.

Структура себестоимости реализуемого зерна складывается из закупочной стоимости, затрат на хранение зерна хлебоприемными предприятиями, затрат, связанных с отгрузкой (на погрузку, транспортировку, сертификацию, таможенное оформление и другое). Себестоимость реализуемого зерна в 2004 году составляет в среднем 14,2 тыс. тенге за тонну.
Мероприятия по охране окружающей среды, соблюдению техники безопасности труда
Корпорация представляет собой организацию, деятельность которой не наносит вреда окружающей среде, при этом большое внимание уделяется мероприятиям по соблюдению техники безопасности. Работа по охране труда и технике безопасности проводится в соответствии с Законами Республики Казахстан "О труде" "О безопасности и охране труда" , иными нормативными актами и другими документами.
В целях соблюдения техники безопасности планируется проведение мероприятий, направленных на содержание помещений, рабочих мест, техники в соответствии с установленными нормами, внедрению современного оборудования, отвечающего нормам пожарной безопасности, регулярное проведение инструктажа с сотрудниками Корпорации. При необходимости планируется внедрение и использование экологически безопасных технологий и применение технологий, не оказывающих побочных эффектов на окружающую среду.
1.5.5. Ценовая и тарифная политика и ее обоснование
Ценовая политика Корпорации определяется схемой реализации и уровнем запасов зерна государственных ресурсов, соответствующими решениями Правительства Республики Казахстан и преследует основные цели - регулирование внутренних цен на зерно во избежание демпинга цен, поддержка отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей.
Решениями Правительства Республики Казахстан ежегодно устанавливаются закупочные цены на зерновые культуры, закупаемые в государственные ресурсы зерна. В 2004 году цены на закупаемое зерно для обновления государственного резерва составляют 13320 тенге за тонну пшеницы мягкой 3 класса, 14800 тенге за тонну пшеницы твердой 3 класса и 7400 тенге за тонну ячменя второго класса. Они определены постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2004 года N 290 "О государственных закупках зерна в 2004 году".
Для закупа зерна за счет привлечения кредитных ресурсов устанавливаются дифференцированные цены на продовольственную мягкую пшеницу в зависимости от качественных показателей. В 2004 году они составили: пшеница мягкая 3 класса с содержанием клейковины 23-24 % - 13320 тенге за тонну, с содержанием клейковины 25-27 % - 13530 тенге за тонну и с содержанием клейковины 28 % и выше - 13936 тенге за тонну.

Сатылатын астықтың өзiндiк құн құрылымы сатып алу құнынан, астық қабылдау кәсiпорындарының сақтауға жұмсаған шығындарынан, тиеуге (тиеуге, тасымалдауға, сертификат алуға, кедендiк рәсiмдеуге және басқаларға) байланысты шығындардан тұрады. 2004 жылы сатылатын астықтың өзiндiк құны орташа бiр тоннаға 14,2 мың теңгенi құрайды.
Қоршаған ортаны қорғау, еңбектiң техникалық қауiпсiздiгiн сақтау iс-шаралары
Корпорация қызметi қоршаған ортаға зиянын тигiзбейтiн ұйым, ал техника қауiпсiздiгін сақтау шараларына көп назар аударады. Еңбектi қорғау және техника қауiпсiздігі жөнiндегi жұмыстар " Еңбек туралы ", " Еңбек қауiпсiздiгi және оны қорғау туралы " Қазақстан Республикасының заңдарына және басқа да нормативтік актiлерге сәйкес жүргiзiледi.
Техника қауiпсiздiгін сақтау мақсатында үй-жайларды, жұмыс орындарын, техниканы белгiленген нормаларға сәйкес ұстау, өрт қауiпсiздiгi нормаларына жауап беретiн қазiргі кездегi жабдықтарды енгізу, Корпорация қызметкерлерiмен жиi-жиi нұсқама өткiзуге бағытталған iс-шараларды өткiзу жоспарланып отыр. Қажет болған жағдайда экологиялық жағынан қауiпсiз техниканы енгізу мен пайдалану және қоршаған ортаға қосалқы әсерiн тигiзбейтiн технологияны қолдану жоспарланып отыр.
1.5.5. Баға және тариф саясаты, оның негiзi
Корпорацияның баға саясаты Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тиiстi шешімдерiмен мемлекеттік астық ресурстарын сату сұлбасын және олардың запас деңгейін анықтайды және негізгі мақсатты - баға демпингін болдырмау үшiн астықтың iшкi бағасын реттеудi, отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге қолдау жасауды көздейдi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiмен жыл сайын мемлекеттiк астық ресурстарына сатып алынатын дәндi дақылдарды сатып алу бағасы белгiленедi. 2004 жылы мемлекеттік резервтi жаңарту үшiн сатып алынатын астықтың бағасы бiр тонна 3 сыныпты жұмсақ бидайға 13320 теңгенi, бiр тонна 3 сыныпты қатты бидай үшiн 14800 теңгенi және бiр тонна екiншi сыныпты арпа үшiн 7400 теңгенi құрайды. Олар "2004 жылғы астықты мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 9 наурыздағы N 290  қаулысымен анықталды.
Сырттан тартылған кредиттік ресурстар есебiнен астық сатып алу үшiн сапалық көрсеткiштерiне қарай азық-түлiктiк жұмсақ бидайға дифференцияланған баға белгiленедi. 2004 жылы маңыздылығы 23%-24% 3 сыныпты жұмсақ бидайдың бiр тоннасының бағасы 13320 теңгенi, маңыздылығы 25-27% болғанда 13530 теңгенi, маңыздылығы 28% және одан артық болғанда 13936 теңгенi құрады.

Уровень цен на пшеницу мягких сортов, складывающийся на момент начала уборки урожая у сельхозтоваропроизводителей, с учетом нормы их рентабельности 25 % обычно не превышает 55 долларов США за тонну.
Как и в прошлые годы, Корпорация ежегодно планирует в целях поддержки отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей закупать зерно по ценам, превышающим рыночные.
В планируемом периоде закупочные цены Корпорации выглядят следующим образом: в 2005 году - 13603 тенге за тонну, в 2006 году - 13866 тенге за тонну, в 2007 году - 14134 тенге за тонну пшеницы мягкой 3 класса. В зависимости от конъюнктуры рынка зерна, закупочные цены могут быть изменены.
Так, в случае повышения рыночных цен на зерно, как это произошло в 2003 году, Корпорация производит доплату за зерно, закупленное посредством весенне-летнего финансирования.
Как правило, основная доля зерна, предназначенного для реализации, приходится на закуп предшествующего года. Соответственно, реализация зерна будет планироваться по цене, не ниже закупочной.
Реализационные цены Корпорации на зерно зависят от структуры затрат и условий поставки зерна. При условии поставки EXW (франко-элеватор) реализационная цена состоит из закупочной цены на зерно, затрат на его хранение и комиссионного вознаграждения Корпорации.
При условии поставки DAF (поставка до границы) - закупочной стоимости, затрат на хранение зерна хлебоприемными предприятиями, затрат, связанных с отгрузкой (на погрузку, транспортировку, сертификацию, таможенное оформление и другое), комиссионного вознаграждения Корпорации.
В соответствии с действующей политикой Корпорации реализация зерна производится по следующим условиям оплаты: 100 % предоплата, реализация с отсрочкой платежа, банковские аккредитивы.
1.5.6. Развитие социальной сферы
В Корпорации проводится целенаправленная социальная политика, осуществляемая в соответствии с индивидуальным трудовым договором, заключенным между администрацией и работником.
В индивидуальном трудовом договоре Корпорации обозначены права и обязанности работодателя и работников, режим труда и отдыха, основные гарантии в оплате труда, социальная защита работников, меры по охране труда, социальные гарантии и компенсации при утере полной или частичной трудоспособности работника. Планируется осуществлять выплату работникам Корпорации бонусов по итогам финансово-хозяйственной деятельности. На постоянной основе проводятся обучающие семинары, работники постоянно проходят курсы повышения квалификации.
Кроме того, одними из основных направлений социальной программы являются, активизация мер по профилактике заболеваний (организация медицинских осмотров, вакцинации и др.), а также пропаганда здорового образа жизни через привлечение работников Корпорации к участию в спортивных мероприятиях и организация культурного досуга работников.

Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер астықты жинауды бастаған сәтте қалыптасқан жұмсақ сортты бидайдың баға деңгейi олардың 25% рентабелдiлiгінiң нормаларын ескергенде бір тоннаға 55 АҚШ долларынан аспайды.
Өткен жылдардағыдай Корпорация отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерiн қолдау мақсатында жыл сайын астықты рыноктық бағадан жоғары бағамен сатып алуды жоспарлап отыр. Жоспарланып отырған кезеңде Корпорацияның сатып алу бағасы мына түрде көрiнедi: 3 сыныпты жұмсақ бидайдың бiр тоннасына 2005 жылы 13603 теңге, 2006 жылы 13866 теңге, 2007 жылы - 14134 теңге. Астық рыногының конъюнктурасына қарай сатып алу бағасы өзгеруi мүмкiн.
Сонымен Корпорация 2003 жылғыдай астықтың рыноктық бағасы өскен жағдайда көктемгі-жазғы қаржыландыру арқылы сатып алынған астыққа қосымша ақы төлейдi.
Әдетте сатылатын астықтың негізгі үлесi өткен жылғы сатып алуға тура келедi. Соған орай астықты сату сатып алу бағасынан кем емес бағамен жоспарланады.
Корпорацияның сату бағасы шығындардың құрылымы мен астықты жеткiзу шарттарына қатысты болады. EXW (франок-элеватор) жеткiзу шарты бойынша сату бағасы астықты сатып алу бағасынан, оны сақтауға кеткен шығындардан және Корпорацияның комиссиялық сыйақысынан тұрады.
DAF (шекараға дейiн жеткiзу) шарты бойынша астықты сатып алу бағасынан, оны сақтауға кеткен шығындардан және тиеуге (тиеуге, тасымалдауға, сертификат алуға, кедендік рәсiмдеулерге және басқаларға) байланысты шығындардан және Корпорацияның комиссиялық сыйақысынан тұрады.
Корпорацияның қолданып жүрген саясатына сәйкес астықты сату келесi мынандай төлеу шарттары бойынша жүргiзiледi: 100% алдын ала төлеу, төлемнiң мерзiмiн ұзарта отырып сату, банктiк аккредитивтер.
1.5.6. Әлеуметтiк саланы дамыту
Корпорацияда әкiмшiлiк пен қызметкердiң арасында жасалған жеке еңбек шартына сәйкес жүзеге асырылатын мақсатты әлеуметтiк саясат жүргiзiледi.
Корпорацияның жеке еңбек шартында жұмыс беруші мен қызметкердің құқықтары мен міндеттерi, еңбек және демалыс режимi, еңбекақы төлеудің негізгi кепiлдiктерi, қызметкерлердi әлеуметтік қорғау, еңбектi қорғау шаралары, қызметкер толық немесе жартылай еңбекке жарамдылық қабiлетiнен айрылған жағдайда берiлетiн әлеуметтік кепiлдiктер мен өтемақылар көрсетiлген. Корпорация қызметкерлерiне қаржы-шаруашылық қызметтің нәтижелерi бойынша бонустар төлеу жоспарланып отыр. Тұрақты түрде оқыту семинарлары жүргізілiп тұрады, қызметкерлер үнемi бiлiктілігін көтеру курстарынан өтiп отырады.
Сонымен қатар, әлеуметтік бағдарламаның негізгі бағыттарының бiрi сауықтыру (медициналық тексерiстерді, вакциналар алуды және басқаларды) iс-шараларын белсендi жүргізу, сондай-ақ Корпорация қызметкерлерiн спорттық iс-шараларға қатысуға және қызметкерлердiң мәдени демалуын ұйымдастыруға тарту арқылы салауатты өмiр салтын насихаттау болып табылады.

1.5.7. Кадровая политика
Основными направлениями кадровой политики являются обеспечение комплексного и целостного характера системы управления, как в центральном аппарате, так и в областных представительствах Корпорации, а также работа, направленная на формирование профессионального, высококвалифицированного персонала. В целях улучшения работы кадров, роста его профессионализма будет продолжена работа по совершенствованию системы работы с персоналом, оптимизация организационной структуры и штатной численности Корпорации. Особое внимание будет уделено повышению эффективности менеджмента, направленного на разработку и поддержание политики и целей Корпорации, ее распространения среди сотрудников для повышения их осознания, мотивации и вовлечения персонала в творческую работу по достижению этих целей путем внедрения современных методов управления и планирования. Основными средствами профессионального развития персонала Корпорации и улучшения его квалификационных характеристик являются обучение, переподготовка и повышение квалификации работников.
1.5.8. Финансовые результаты и отношения с бюджетом
Общий доход на 2005 год запланирован в размере 39142,86 млн. тенге, в том числе:
доход от управления государственными ресурсами зерна - 7301,54 млн. тенге;
доход по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 31841,32 млн. тенге.
Общие расходы на 2005 год запланированы в размере 38332,98 млн. тенге, в том числе:
расходы от управления государственными ресурсами зерна - 7286,34 млн. тенге;
расходы по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 31046,64 млн. тенге.
В 2005 году планируется получить чистый доход в размере 566,92 млн. тенге. Из них чистый доход от собственной деятельности составит 556,28 млн. тенге. В 2005 году планируется перечислить в бюджет дивиденды на государственный пакет акций в размере 278,14 млн. тенге.
В 2005 году планируется перечислить в бюджет налоги: налог на землю составит 0,283 млн. тенге, налог на имущество 2,274 млн. тенге, налог на транспорт 1,171 млн. тенге, социальный налог 47,555 млн. тенге, индивидуальный подоходный налог 56,081 млн. тенге, корпоративный подоходный налог - 242,97 млн. тенге, прочие налоги 0,206 млн. тенге.
Общий доход на 2006 год запланирован в размере 39879,62 млн. тенге, в том числе:
доход от управления государственными ресурсами зерна - 7422,01 млн. тенге;
доход по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 32457,61 млн. тенге.
Общие расходы на 2006 год запланированы в размере 39053,96 млн. тенге, в том числе:

1.5.7. Кадр саясаты
Кадр саясатының негізгі бағыттары Корпорацияның орталық аппараттарында да, облыстық өкiлдiктерінде де басқару жүйесінің кешендi және тұтас сипаттамасын қамтамасыз ету, сондай-ақ шебер жоғары бiлiктi қызметкерлердi қалыптастыруға бағытталған жұмыстар болып табылады. Маманның жұмысын жақсарту, оның кәсіби шеберлігін көтеру мақсатында қызметкермен жұмыс істеу жүйесін жетiлдіру, Корпорацияның ұйымдық құрылымы мен штаттық санын оңтайландыру жұмыстары жалғаса береді. Корпорацияның саясаты мен мақсатын әзiрлеп қолдауға бағытталған менеджменттiң тиiмдiлiгiн арттыруға, басқару мен жоспарлаудың қазіргі кездегі әдiстерiн енгізу арқылы алдағы мақсаттарға қол жеткiзуде қызметкерлердi шығармашылық жұмысқа тартуға, олардың танымын көтеру үшiн қызметкерлер арасында оны таратуға аса көңiл бөлiнетiн болады.
Корпорация қызметкерлерінің кәсіби дамуының және олардың бiлiктiлiгін жақсартудың негізгі құралдары оқыту, қайта дайындау және қызметкерлердің біліктілігін арттыру болып табылады.
1.5.8. Қаржылық нәтижелер және бюджетпен қатынас
2005 жылы жалпы табыс 39142,86 млн. теңге мөлшерінде жоспарланған, оның ішінде:
мемлекеттiк астық ресурстарын басқарудан түскен табыс - 7301,54 млн. теңге;
өз қаржы-шаруашылық қызметі бойынша табыс - 31841,32 млн. теңге.
2005 жылы жалпы шығыс 38332,98 млн. теңге мөлшерiнде жоспарланып отыр, оның iшінде:
мемлекеттік астық ресурстарын басқару бойынша жалпы шығыстар - 7286,34 млн. теңге;
өз қаржы-шаруашылық қызметi бойынша - 31046,64 млн. теңге.
2005 жылы 566,92 млн. теңге мөлшерінде таза табыс алу жоспарланып отыр. Оның iшiнде өз қызметi бойынша таза табыс 556,28 млн. теңге 2005 жылы бюджетке мемлекеттiк акциялар пакетiне 278,14 млн. теңге мөлшерінде дивидендтер аудару жоспарланып отыр.
2005 жылы бюджетке мынадай салықтар аудару жоспарланып отыр: жер салығы 0,283 млн. теңге, мүлік салығы - 2,274 млн. теңге, көлiк салығы 1,171 млн. теңге, әлеуметтік салық - 47,555 млн. теңге, жеке табыс салығы - 56,081 млн. теңге, корпоративті табыс салығы - 242,97 млн.теңге, басқа салықтар 0,206 млн.теңге.
2006 жылы 39879,62 млн. теңге мөлшерiнде жалпы табыс жоспарланып отыр, оның ішінде:
мемлекеттік астық ресурстарын басқарудан түскен табыс 7422,01 млн. теңге;
өз қаржы-шаруашылық қызметi бойынша - 32457,61 млн. теңге.
2006 жылға жалпы шығыстар 39053,96 млн. теңге мөлшерінде жоспарланған, оның iшiнде:

расходы от управления государственными ресурсами зерна - 7406,42 млн. тенге;
расходы по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 31647,54 млн. тенге.
В 2006 году планируется получить чистый доход в размере 577,96 млн. тенге. Из них чистый доход от собственной деятельности составит 567,05 млн. тенге.
В 2006 году планируется перечислить в бюджет дивиденды на государственный пакет акций в размере 283,52 млн. тенге.
В 2006 году планируется перечислить в бюджет налоги: налог на землю составит 0,288 млн. тенге, налог на имущество 2,317 млн. тенге, налог на транспорт 1,193 млн. тенге, социальный налог 48,475 млн. тенге, индивидуальный подоходный налог 58,412 млн. тенге, корпоративный подоходный налог - 247,70 млн. тенге, прочие налоги 0,209 млн. тенге.
Общий доход на 2007 год запланирован в размере 40651,48 млн. тенге, в том числе:
доход от управления государственными ресурсами зерна - 7565,66 млн. тенге;
доход по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 33085,82 млн. тенге.
Общие расходы на 2007 год запланированы в размере 39808,81 млн. тенге, в том числе:
расходы от управления государственными ресурсами зерна - 7548,74 млн. тенге;
расходы по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 32260,07 млн. тенге.
В 2007 году планируется получить чистый доход в размере 583,10 млн. тенге. Из них чистый доход от собственной деятельности составит 578,02 млн. тенге.
В 2007 году планируется перечислить в бюджет дивиденды на государственный пакет акций в размере 289,01 млн. тенге.
В 2007 году планируется перечислить в бюджет налоги: налог на землю, который составит 0,288 млн. тенге, налог на имущество - 2,317 млн. тенге, налог на транспорт - 1,193 млн. тенге, социальный налог - 49,413 млн. тенге, индивидуальный подоходный налог - 58,411 млн. тенге, корпоративный подоходный налог - 252,80 млн. тенге, прочие налоги - 0,211 млн. тенге.
Анализируя прогнозные показатели 2005-2007 годов можно отметить, что общий доход в 2007 году составит 40651,48 млн. тенге, что означает рост по сравнению с 2005 годом на 3,85 % и на 1,94 % по сравнению с 2006 годом. Запланировано получить чистый доход в размере 583,10 млн. тенге в 2007 году, что по сравнению с 2005 и 2006 годами больше на 3 % и 1 % соответственно. Также ожидается рост чистой прибыли и дивидендов в 2005-2007 годах по сравнению с 2004 годом. Рост расходов в основном связан с увеличением объемов реализации на экспорт.
2. ИНВЕСТИЦИОННАЯ ПРОГРАММА РАЗВИТИЯ КОРПОРАЦИИ
2.1. Инвестиционная политика и ее обоснование
Основными целями инвестиционной политики Корпорации в планируемом периоде являются расширение рынков сбыта казахстанского зерна, что позволит увеличить объем его экспорта, а также увеличение уровня капитализации Корпорации для дальнейшего динамичного развития компании. Для достижения поставленных целей необходимо обеспечить реализацию следующих задач:
продолжить начатую в 2004 году работу по увеличению объемов экспортной отгрузки в морских портах путем приобретения пакетов акций зернового терминала в порту Балтийского моря. Это будет способствовать ускорению оборота вагонов-зерновозов, повышению эффективности и производительности системы транспортировки через морские порты и обеспечению долгосрочной экономии затрат для экспортеров казахстанского зерна;
расширить мощности хранения зерна путем строительства и/или приобретения в собственность дочернего предприятия Корпорации ТОО "Астык Коймалары" хлебоприемных и перерабатывающих предприятий (далее - ХПП и ПП соответственно), что позволит повысить эффективность управления государственными ресурсами зерна, обеспечит надежное хранение зерна государственного резерва и реализационных ресурсов для поддержания продовольственной безопасности страны при любых конъюнктурных изменениях рынка.

мемлекеттiк астық ресурстарын басқарудан шыққан шығыс - 7406,42 млн. теңге;
өз қаржы-шаруашылық қызметi бойынша шығыс - 31647,54 млн. теңге.
2006 жылы 577,96 млн. теңге таза табыс алу жоспарланып отыр, оның iшiнде өз қаржы-шаруашылық қызметiнен түскен табыс 567,05 млн. теңге.
2006 жылы бюджетке мемлекеттiк акциялар пакетiне 283,52 млн. теңге мөлшерiнде дивидендтер аудару жоспарланып отыр.
2006 жылы бюджетке салықтар аудару жоспарланып отыр: жер салығы 0,288 млн. теңге, мүлік салығы 2,317 млн. теңге, көлік салығы 1,193 млн. теңге, әлеуметтік салық 48,475 млн. теңге, жеке табыс салығы 58,412 млн. теңге, корпоративтi табыс салығы 247,70 млн.теңге, басқа салықтар 0,209 млн. теңге.
2007 жылға жалпы табыс 40651,48 млн. теңге мөлшерiнде жоспарланды, оның iшiнде:
мемлекеттік астық ресурстарын басқарудан түскен табыс - 7565,66 млн. теңге;
өз қаржы-шаруашылық қызметі бойынша табыс - 33085,82 млн. теңге.
2007 жылы 39808,81 млн. теңге мөлшерiнде жалпы шығыс жоспарланып отыр:
мемлекеттiк ресурстарды басқару бойынша шығыстар - 7548,74 млн. теңге;
өз қаржы-шаруашылық қызметі бойынша шығыс - 32260,07 млн. теңге.
2007 жылы 589,87 млн. теңге таза табыс алу жоспарланып отыр. Оның iшiнде өз қызметінен түскен таза табыс 578,02 млн. теңгенi құрайды.
2007 жылы бюджетке мемлекеттік акциялар пакетiне 289,01 млн. теңге мөлшерінде дивидендтер аудару жоспарланып отыр.
2007 жылы бюджетке салықтар аудару жоспарланып отыр: жер салығы - 0,288 млн. теңге, мүлiк салығы 2,317 млн. теңге, көлiк салығы - 1,193 млн. теңге, әлеуметтiк салық 49,413 млн. теңге, жеке табыс салығы 58,411 млн. теңге, корпоративтi табыс салығы 252,80 млн.теңге, басқа салықтар - 0,211 млн. теңге.
2005-2007 жылдардағы болжамдық көрсеткiштерді талдай отырып 2007 жылы жалпы табыс 40651,48 млн. теңгенi құрайтынын атап өтуге болады, бұл 2005 жылмен салыстырғанда 3,85%-ға және 2006 жылмен салыстырғанда 1,94%-ға өскендiгiн бiлдiредi. 2007 жылы 589,87 млн. теңге мөлшерiнде таза табыс алу жоспарланды, бұл 2005 және 2006 жылдармен салыстырғанда 3%-ға және 1%-ға артық. Және де 2004 жылмен салыстырғанда 2005-2007 жылдары таза табыс пен дивидендтердiң өсуі күтiлiп отыр. Шығыстардың өсуi негiзiнен экспортқа шығару көлемдерiнiң өсуiмен байланысты.
2. КОРПОРАЦИЯНЫҢ ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ ДАМУ БАҒДАРЛАМАСЫ
2.1. Инвестициялық саясат және оның негiздемесi
Корпорацияның инвестициялық жоспарының негізгі мақсаттары жоспарланған түрдегi экспорт көлемiн ұлғайтуға мүмкiндiк беретiн Қазақстан астығын өткізу рыноктарын кеңейту, сондай-ақ компанияның әрi қарай динамикалық дамуы үшiн Корпорация капитализациялау деңгейiн ұлғайту болып табылады. Алға қойылған мақсаттарға жету үшін мына мiндеттердi iске асыруды қамтамасыз ету қажет:
2004 жылы басталған Балтық теңізi портындағы астық терминалының акциялар пакетiне ие болу жолымен теңiз порттарында экспортқа тиеу көлемдерiн ұлғайту жөнiндегі жұмыстарды жалғастыру. Бұл астық таситын вагондардың айналымын жеделдетуге, теңiз порттары арқылы тасымалдау жүйесінің тиiмдiлiгi мен өнімдiлiгiн көтеруге және Қазақстан астығының экспортшылары үшін шығындарды ұзақ мерзiмдi үнемдеудi қамтамасыз етуге мүмкiндiк береді;
Мемлекеттік астық ресурстарын басқару тиiмдiлiгiн көтеруге мүмкiндiк беретiн астық қабылдау кәсіпорындары мен өңдеу кәсiпорындарын салу және/немесе Корпорацияның "Астық қоймалары" ЖШС еншiлес кәсiпорнының (АҚК және ҚК) меншiгiне алу жолымен астықты сақтау қуатын кеңейту, кез келген рынок конъюнктурасының өзгеруi кезінде елiмiздiң азық-түлiктiк қауіпсіздігін қолдау үшін мемлекеттік резерв пен сатылатын ресурстардың астығын сенімдi сақтауды қамтамасыз ету.

Кроме того, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2004 года N 436 "Об утверждении Плана развития закрытого акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация" на 2004-2006 годы", были предусмотрены инвестиционные программы по приобретению пакетов акций зерновых терминалов в портах Черного моря и по созданию испытательных аккредитованных лабораторий (далее - ИАЛ). Финансирование данных проектов планировалось осуществить в 2004-2005 годах за счет привлеченных кредитных средств.
В настоящее время, проведя более детальный анализ вышеуказанных инвестиционных проектов, Корпорацией определена целесообразность переноса срока реализации указанных инвестиционных программ на 2006-2007 годы по следующим причинам.
1. По проекту приобретения пакетов акций зернового терминала в порту Черного моря.
При анализе работы черноморских портов выявились некоторые особенности развития портов Украины и России. Так, российские порты (Новороссийск, Туапсе, Геленджик, Темирюк) на побережье Черного моря более крупные по грузообороту, по технической оснащенности и имеют современное оборудование в силу того, что они приватизированы в начале 90-х годов (при сохранении доли акций до 30 % у государства) и модернизируются за счет инвестиций частного капитала. Порты получают динамично высокие доходы, но этот фактор подвергает их к возникновению интересов - контроля за деятельностью портов со стороны государства и крупных промышленников. В целях соблюдения обязательств по поставкам и контроля всей цепочки поставок по экспорту-импорту крупные промышленные группы деятельность, которых в основном ориентирована на экспорт, стремятся обладать собственностью в портах.
Государственная политика России по развитию портовых мощностей имеет тенденцию на дальнейшее усиление роли государства в деятельности портов вплоть до восстановления государственной собственности на большинстве крупных портов. Такая регулирующая инициатива властей может стать причиной передела собственности и серьезных конфликтов.
Более привлекательными в этой связи могут быть украинские порты. Однако сосредоточение большого количества трейдеров на украинском рынке транспортных услуг может привести к возникновению определенных трудностей перед "Корпорацией.
В этой связи полагаем целесообразным на первоначальном этапе сосредоточить усилия по дальнейшему анализу деятельности терминалов в прибалтийских портах, а в особенности на проведении переговоров с владельцами, строящегося терминала в порту Вентспилс (Латвия).

Сонымен қатар, "2004-2006 жылдарға арналған "Азық-түлік келiсiм-шарт корпорациясы" акционерлiк қоғамының Даму жоспарын бекiту туралы 2004 жылғы 20 сәуiрдегi N 436 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысына сәйкес Қара теңiз порттарындағы астық терминалдарының акциялар пакетiн алу бойынша және сынақтық тiркелген зертханалар (СТЗ) құру бойынша инвестициялық бағдарламалар көзделген. Аталған жобаларды қаржыландыруды 2004-2005 жылдары сырттан тартылған кредиттер есебiнен жүзеге асыру жоспарланған болатын.
Қазiргi кезде жоғарыда аталған инвестициялық жобаларды мұқият талдай отырып Корпорация мына себептерге байланысты аталған инвестициялық бағдарламаларды iске асыру мерзiмiн 2006-2007 жылдарға ауыстыру орынды деп анықтады.
1. Қара теңiз портындағы астық терминалдарының акциялар пакетiне ие болу жобасы бойынша
Қаратеңiз порттарына талдау жасаған кезде Украина мен Ресей порттарының кейбiр ерекшелiктерi анықталды. Сонымен Қара теңiз жағалауындағы ресей порттары (Новороссийск, Туапсе, Геленджик, Темирюк) жүк айналымы бойынша, техникалық жабдықталуы бойынша аса iрi болып отыр және қазiргі кезеңгi жабдықтары бар, олар 90 жылдардың басында жекешелендiрiлген (акцияның 30% мемлекеттің үлесiнде сақтай отырып) және жеке меншiк капиталдың есебiнен модернизацияланады. Порттар динамикалық түрде жоғары пайда табады, бұл фактор олардың мемлекет пен iрi өнеркәсiптер тарапынан порттар қызметінiң бақылауға алынуына әкеп соқтырады. Қызметі негізiнен экспортқа бағытталған iрi өнеркәсiп топтары жеткiзулер бойынша мiндеттердi сақтау және барлық экспорт-импорт бойынша жеткiзу желiлерiн бақылау мақсатында порттарда өз меншігінiң болуын қарастырады.
Ресейдiң порттар қуатын дамыту жөнiндегі мемлекеттiк саясатында көпшiлiк iрi порттарда мемлекет меншігін қалпына келтiруге дейiн бара отырып порттар қызметiндегi мемлекеттiң рөлiн әрi қарай күшейту ағымы орын алып отыр. Мұндай өкiметтiң реттеушiлiк бастамасы меншiктердi бөлуге және дауларға себеп болуы мүмкiн.
Осыған байланысты украина порттары аса қолайлы болуы мүмкiн. Алайда украина портында көлiк қызметiн көрсететiн көптеген трейдерлердiң шоғырлануы Корпорацияны бiрқатар қиындықтарға әкелуi мүмкiн.
Осыған байланысты бiрiншi этапта барлық күштi балтық маңындағы порттардың астық терминалдары қызметiн әрi қарай талдауға, әсiресе Вентспилс (Латвия) портында салынып жатқан терминалдың иелерiмен келiссөздер өткiзуге жұмылдыруды орынды деп ұйғарып отырмыз.

2. По проекту создания испытательных аккредитованных лабораторий.
В настоящее время на Казахстанском рынке сертификации зерна сложилась следующая ситуация:
1) Республика Казахстан не входит во Всемирную Торговую Организацию (ВТО), разрабатывающую правила торговли между странами. Следовательно, казахстанская испытательная лаборатория не может сертифицировать продукцию, закупаемую странами, входящими в состав ВТО.
2) Казахстан не является членом Межгосударственного Технического Комитета (МТК) по гармонизации стандартов, Комиссии Кодекса Алиментариуса (ККА, кодекс пищевых продуктов) по разработке и внедрению стандартов, Всемирной Организации по таможенным вопросам (ВОТ). Вступление в ККА возможно только после вступления Казахстана в ВТО;
3) В настоящее время на казахстанском рынке зерна работают международные сертификационные компании "SGS Kazakhstan Ltd", "Inspectorate", "Control Union Group" и другие компании, то есть рынок по оказанию данного вида услуг насыщен.
В связи с чем, в настоящее время будет достаточно проблематично осуществить проект по созданию ИАЛ. Тем не менее, Корпорация намерена в 2004-2005 годах продолжить изучать рынок сертификации зерна и производить изыскательские работы в данном направлении. При положительных моментах в 2006 году Корпорация планирует начать инвестиционную программу по оснащению лабораторий Хлебных баз эталонными приборами нового поколения, которые позволят обеспечить подтверждение безопасного и достоверного качества и учета зерна.
Инвестиционные потребности Корпорации на планируемый период составляют порядка 4663,9 млн. тенге. Финансирование проектов планируется осуществить за счет привлеченных кредитных средств и за собственные средства.
2.2. Инвестиционная программа
Оснащение лабораторий хлебных баз эталонными приборами
Казахстан на пороге вступления в ВТО обязан подписать несколько соглашений, в том числе соглашение по техническим барьерам в торговле, где наше государство должно гармонизировать стандарты оценки качества с международными стандартами.
Внедрение новой технологии в оценке качества зерна по международному стандарту, которая будет сертифицирована по системе ISO/IEC Guide 25 позволит облегчить эту задачу.
Для этого необходимо оснастить лаборатории хлебных баз эталонными приборами нового поколения, являющимися арбитражными в странах мирового и Европейского сообщества (ЕС).
В настоящее время в Корпорацию поступило предложение на приобретение экспресс- анализаторов "Infratec", являющимся системообразующим прибором в лаборатории.
Прибор "Infratec" работает в режиме инфракрасного излучения (ИК) диапазоне NIT, что позволяет одновременно и точно измерять несколько компонентов в образцах цельного зерна (не размолотого), такие основные параметры как: протеин, влажность, клейковина, индекс зелени, твердозерность, крахмал, натура, W.

2. Сынақтық тiркелген зертханаларды құру жобасы бойынша
Қазiргі кезде Қазақстан рыногында астықты сертификациялауда мынадай жағдай қалыптасып отыр:
1) Қазақстан Республикасы елдер арасындағы сауда ережесiн әзiрлейтiн Дүниежүзiлiк Сауда ұйымына енбейдi. Сол себептi қазақстандық сынақтық зертханалар ДСҰ-ның құрамына енетiн елдерден сатып алынған өнiмге сертификат бере алмайды.
2) Қазақстан Стандарттарды үндестiру жөнiндегi Мемлекетаралық Техникалық комитеттiң (МТК), Стандартты әзiрлеу мен енгiзу жөнiндегі Алиментариус Кодексi Комиссиясының (ТӨК) тағам өнiмдерiнiң кодексi), Кеден мәселелерi жөнiндегi Дүниежүзiлiк Ұйымның (КДМ) мүшесi емес. Тағам өнiмдерi кодексiне (ТӨК) Қазақстан тек ДСҰ-ға енгеннен кейiн ғана кiре алады.
3) Қазiргi кезде қазақстан рыногында "SGS Kazakhstan Ltd", "Inspectorate", "Control Union Group" және тағы басқа халықаралық сертификациялау компаниялары жұмыс iстейдi, яғни рынок осындай қызмет көрсететiн компанияларға толы.
Осыған байланысты қазiргi кезде СТЗ құру жобасын жүзеге асыруда айтарлықтай проблема кезiгу сөзсiз. Дегенмен Корпорацияның 2004-2005 жылдары астыққа сертификат беру рыногын зерттеу және осы бағытта iзденiс жұмыстарын жүргiзу ойы бар. Корпорация, оң сәттер байқалған жағдайда, 2006 жылдан бастап Астық базаларының зертханаларын астықтың анық қауiпсiздiгiн куәландыруды қамтамасыз ететiн жаңа заманның эталонды жабдықтарымен жабдықтау бойынша инвестициялық бағдарламаны бастауды жоспарлап отыр.
Жоспарланып отырған кезеңдегi Корпорацияның инвестициялық қажеттілігі 4663,9 млн.теңгенi құрайды. Жобаны қаржыландыруды сырттан тартылған кредиттік қаражаттар есебiнен және өз қаржылары есебiнен жүзеге асыру жоспарланып отыр.
2.2 Инвестициялық бағдарлама
Астық базаларының зертханаларын эталон жабдықтарымен жабдықтау
Қазақстан Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiрер алдында бiрнеше келiсiм-шарттарды, оның iшiнде бiздiң мемлекетiмiз халықаралық стандарттармен сапаны бағалау стандарттарын үйлестiруi тиiс сауда-саттықта техникалық барьерлер жөнiндегі келiсiмдерге қол қоюға мiндетті.
ISO/IEC жүйесi бойынша сертификатталатын астықтың сапасын халықаралық стандарт бойынша бағалауда жаңа технологияны енгiзу осы мiндетті жеңiлдетуге мүмкiндiк бередi.
Ол үшiн Астық базалары зертханаларын әлемдiк және Еуропалық қауымдастық (EҚ) елдерiнiң арбитражы болып табылатын жаңа ұрпақтың эталонды жабдықтарымен жабдықтау қажет.
Қазiргi кезде Корпорацияға зертханаларда жүйелi аспап болып табылатын "Infratec" экспресс-талдағыштарын сатып алу туралы ұсыныс түсті.
Аспап "Infratec" NIT диапазонында инфрақызыл сәулелер режимiнде жұмыс iстейдi, бұл протеині, ылғалдылығы, маңыздылығы, зелени индексi, қаттылығы, крахмалы, табиғи салмағы, % секiлдi негiзгi параметрлердi, бүтiн (үгітiлмеген) дән үлгісiндегі бiрнеше компоненттерді бір мезгілде әрi дәл өлшеуге мүмкiндiк бередi.

Прибор "Infratec" является арбитражным прибором в ЕС и аттестован по системе ИСО - 9000, 14001. Кроме того, он внесен в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан.
По предварительным расчетам для оснащения пяти лабораторий хлебных баз эталонными приборами нового поколения в 2006 году потребуются денежные средства в размере порядка 39,8 млн. тенге. Источник финансирования - собственные средства Корпорации.
Строительство и/или приобретение ХПП и ПП
В последние годы Корпорация довела объемы закупа зерна до 2,5 млн. тонн в год. Торговый оборот возрос до 44 млрд. тенге, что в 4,4 раза больше чем в 2001 году. При этом уставный фонд Корпорации составляет 491,5 млн. тенге. Доля собственных средств в активах (коэффициент финансовой независимости) равна 0,235, в то время как оптимальное значение должно быть не менее 0,5-0,6. Большая часть активов (до 77 %) формируется из заемных средств. В целях дальнейшего развития Корпорации необходимо увеличить уровень капитализации. Для чего необходимо расширить мощности хранения зерна за счет строительства и/или приобретения ХПП и ПП.
Из 248 лицензированных в республике ХПП Корпорации в настоящее время принадлежат 6. Этого недостаточно для охвата товаропроизводителей, работающих по программе государственных закупок. В некоторых регионах, например в Костанайской области, где ежегодно закупается 700-800 тыс. тонн зерна, Корпорация не имеет ни одного ХПП. Имеющиеся у Корпорации ХПП позволяют хранить лишь 1/7 часть закупаемого зерна.
В целях повышения эффективности управления государственными ресурсами зерна Корпорацией в настоящее время ведется работа по изучению возможности строительства и/или приобретения XПП и ПП в основных зерносеющих областях (Акмолинской, Костанайской и Северо-Казахстанской), а также в странах ближнего зарубежья. При этом планируемые к строительству и/или приобретению XПП и ПП будут иметь емкости зернохранилищ в общем объеме порядка 1230,0 тыс. тонн.
Для осуществления данной инвестиционной программы потребуются денежные средства в размере порядка 4648,0 млн. тенге. По предварительным расчетам срок окупаемости данного проекта составит 8-9 лет.
Укрепление материально-технической базы Корпорации за счет строительства и/или приобретения ХПП и ПП позволит:
увеличить собственные емкости для хранения зерна, улучшить сохранность зерна государственных ресурсов, усилить контроль за качеством;
создавать дополнительный запас зерна, предназначенный для стабилизации внутреннего рынка;
обеспечить доступ большему числу хозяйств для участия в программах закупа зерна;
увеличить лимиты заимствования средств у отечественных и зарубежных банков.

"Infratec" аспабы Еуропалық қауымдастық елдерiнде арбитраждық аспап болып табылады және ИСО - 9000, 14001 жүйесi бойынша аттестацияланған. Сонымен қатар ол Қазақстан Республикасының өлшембiрлiгiн қамтамасыз етудiң мемлекеттiк жүйесiнiң тiзілiмiне реестріне енгізiлген.
Алдын ала жасалған есеп бойынша Астық базаларындағы бес зертхананы жаңа заманның эталондық аспаптарымен қамтамасыз ету үшiн 2006 жылы шамамен 39,8 млн.теңге ақша қаражаты қажет болады. Қаржыландыру көзi Корпорацияның өз қаржысы.
Астық қабылдау кәсiпорындарын және қайта өңдеу кәсiпорындарын салу және сатып алу
Корпорация соңғы жылдары астықты сатып алу көлемiн жылына 2,5 млн.тоннаға дейiн жеткiздi. Сауда айналымы 44 млрд. теңгеге дейiн өстi, бұл 2001 жылға қарағанда 4,4 есе артық. Бұл ретте Корпорацияның жарғылық капиталы 491,5 млн. теңгенi құрайды. Өз қаржысының активтердегi (қаржылық тәуелсiздiк коэффициентi) үлесi 0,235-ке тең, ал оптималдық маңызы 0,5-0,6-дан кем болмауы керек. Активтердiң басым көпшiлiгі (77%) қарызға алынған қаражаттан қалыптастырылады. Корпорацияны әрi қарай дамыту мақсатында капитализациялау деңгейiн ұлғайту қажет. Ол үшiн AҚК-н және Қайта өңдеу кәсiпорындарын салу және сатып алу есебiнен астық сақтау қуатын кеңейту қажет.
Республикада лицензия берiлген 248 АҚК-ның 6-уы ғана Корпорацияға тиесiлi. Бұл мемлекеттiк сатып алу бағдарламасы бойынша жұмыс iстейтiн тауар өндiрушiлердi қамту үшiн бұл жеткiлiксiз. Кейбiр аймақтарда, мысалы жыл сайын 700-800 мың тонна сатылатын Қостанай облысында Корпорацияның бiрде-бiр астық қабылдау кәсiпорны жоқ. Корпорацияның қарауындағы бар астық қабылдау кәсiпорындарында бар болғаны сатып алынған астықтың 1/7 бөлiгiн ғана сақтауға мүмкiндiк бар.
Корпорация мемлекеттiк астық ресурстарын басқарудың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында қазiргi кезде негiзгi егін егетін облыстарда (Ақмола, Қостанай және Солтүстiк Қазақстан) және таяудағы шет елдерде астық қабылдау кәсiпорындарын және қайта өңдеу кәсiпорындарын салу және/немесе сатып алу мүмкiндігін зерттеу бойынша жұмыстар жүргізуде. Бұл ретте салынуы және/немесе сатып алынуы жоспарланып отырған астық қабылдау кәсiпорындары мен қайта өңдеу кәсiпорындарында шамамен 1230,0 мың тонна сиятын көлемдегi астық қоймалары болады.
Осы инвестициялық бағдарламаны жүзеге асыру үшін 4648,0 млн. теңге мөлшерiнде ақша қаражаты қажет болады. Алдын ала жасалған есеп бойынша осы жобаның өзiн-өзi ақтау мерзiмi 8-9 жыл.
Астық қабылдау кәсiпорындары мен қайта өңдеу кәсiпорындарын салу және/немесе сатып алу есебiнен Корпорацияның материалдық-техникалық базасын нығайту мыналарға мүмкiндiк бередi:
- астықты сақтау үшiн өзiнiң астық сақтау орындарының сыйымдылығын көбейту, мемлекеттiк астық ресурстарын сақтауды жақсарту, сапаға бақылауды күшейту;
- iшкi рынокты тұрақтандыруға арналған қосымша астық запасын жасау;
- көпшiлiк шаруашылықтарға астықты сатып алу бағдарламасына қатысуына жол берудi қамтамасыз ету;
- отандық және шет елдік банктерден ақшаны қарызға алу лимитiн ұлғайту.

Финансирование проекта планируется осуществить за счет привлеченных кредитных средств. Корпорацией ведутся переговоры по вопросу получения кредита от Исламского Банка Развития совместно с АО "ДБ HSBC Банк Казахстан". Проект предоставления кредита будет вынесен на рассмотрение Совета исполнительных директоров Исламского Банка Развития в конце 2004 года. Планируемый срок реализации проекта - 10 лет, процентная ставка Libor(2,5%)+2%, период отсрочки платежа по основному долгу 20 месяцев.
Приобретение пакета акций зернового терминала в порту Балтийского моря
Прибалтийские порты по всем параметрам значительно превосходят черноморские порты. Тенденции увеличения грузооборота, в частности зерна все увеличивают интерес грузовладельцев к наращиванию мощностей по перевалке зерновых.
В 2005 году планируется завершение строительства зернового терминала владельцем которой является совместное казахстанско-латвийское предприятие "Ventspils Grain Terminal. По предварительным оценкам стоимость проекта составляет 26 млн. долларов США. Строительство терминала ведется у причала глубиной 14,5 метра, с возможностью принимать суда грузоподъемностью до 70 тыс. тонн. Емкость единовременного хранения в зерновом терминале составляет до 130 тыс. тонн зерна. Плановые объемы перевалки зерна составляют 2,5 млн. тонн в год, из которых 1,5-2 млн. тонн - казахстанское зерно. Терминал находится в специальной экономической зоне.
По предварительным расчетам затраты на приобретение Корпорацией доли зернового терминала составят порядка 1035,84 млн. тенге. Срок окупаемости проекта составит 5,5 лет.
Реализация данного проекта позволит обеспечить:
расширение географии экспорта казахстанского зерна;
усиления конкурентоспособности казахстанского зерна;
динамичный рост зерновой отрасли экономики Казахстана;
наращивание объемов экспорта зерна.
Финансирование проекта планируется осуществить за счет привлеченных кредитных средств. По вопросу кредитования ведутся переговоры с рядом зарубежных банков. Планируемый срок пользования займом - 6 лет, период отсрочки платежа по основному долгу 12 месяцев, период погашения основного долга и процентов 6 лет, ставка вознаграждения 6-7 % годовых.
Выполнение программы по приобретению пакета акций Вентспилского зернового терминала позволит Корпорации приобрести на практике опыт работы международных трейдеров, работающих на рынке зерновых на мировом уровне. Исходя из приобретенного опыта работы в указанном зерновом терминале можно будет ставить новые задачи, определить пути и перспективы направлений экспорта и внешнеэкономической деятельности Корпорации в портах Черного моря.
Приобретение пакета акций зернового терминала в порту Черного моря

Жобаны қаржыландыруды сырттан тартылған кредиттiк ресурстар есебiнен жүзеге асыру жоспарланып отыр. Корпорация Ислам Даму банкiнен "ДБ HSBS Банк Казахстан" АҚ-пен бiрлесiп кредит алу мәселесi бойынша келiссөздер жүргiзiп жатыр. Кредитті беру жобасы 2004 жылдың соңында Ислам Даму банкiнiң Атқарушы директорлар кеңесiнiң қарауына ұсынылады. Жобаның іске асырудың жоспарлы мерзімі 10 жыл, пайыздық бағамы Libor (2,5%)+2%, негiзгi борыш бойынша төлем мерзiмiн ұзарту кезеңi 20 ай.
Балтық теңiзi портындағы астық терминалдарының акциялар пакетiне ие болу
Балтық маңындағы порттар барлық параметрлері бойынша қара теңiз порттарынан біршама асып түседі. Жүк айналымын, атап айтқанда астық айналымын көбейту жүк иелерiнiң астықты тиеп жөнелтуге байланысты қуаттылықтарды өсiру мүдделерiн ұлғайта түседi.
2005 жылы иесi "Ventspils Grain Terminal" бiрлескен Қазақстан-Латвия кәсiпорны болып табылатын жаңа астық терминалы салынып бiтедi деп жоспарланып отыр. Алдын ала жасалған бағалау бойынша жоба 26 млн.доллар АҚШ долларын құрайды. Терминал құрылысы 14,5 метр тереңдiктегi айлақ жанында салынып жатыр және 70 мың тоннаға дейiн жүктi көтеретiн кемелердi қабылдау мүмкiндiгi бар. Астық терминалындағы бiр уақытта сақтау сыйымдылығы 130 мың тонна астықты құрайды. Жоспарлы астықты тиеп жөнелту көлемi жылына 2,5 млн.тоннаны құрайды, оның 1,5-2 млн.тоннасы Қазақстанның астығы. Терминал арнайы экономикалық зонада тұр.
Алдын ала жасалған шығындар есебi бойынша Корпорацияның астық терминалынан үлес сатып алуына жұмсалатын шығын шамамен 1035,84 млн.тоннаны құрайды. Жобаның өзiн-өзi ақтау мерзiмi 5,5 жыл.
Осы жобаны iске асыру мыналарға мүмкiндiк бередi:
- Қазақстан астығын экспортқа шығару географиясын кеңейтуге;
- Қазақстан астығының бәсекеге түсу қабiлеттігін күшейтуге;
- Қазақстан экономикасындағы астық саласының динамикалық өсуiне;
- экспортқа шығару көлемiн өсiруге.
Жобаны қаржыландыруды сырттан тартылған қаржылар есебiнен жүзеге асыру жоспарланып отыр. Кредит беру мәселесi бойынша бiрқатар шет ел банктерiмен келiссөздер жүргiзiлуде. Қарызды пайдаланудың жоспарлы мерзiмi 6 жыл, негiзгі борыш бойынша төлем мерзiмiн ұзарту 12 ай, жылдық сыйақы бағамы 6-7%.
Вентспилс астық терминалының акциялар пакетiн сатып алу бағдарламасын орындау Корпорацияға әлемдiк деңгейде астық рыноктарында жұмыс iстейтiн халықаралық трейдерлерiнiң тәжiрибесiн iс жүзiнде алуға мүмкiндiк бередi. Аталған астық терминалында алған жұмыс тәжiрибесiне сүйене отырып, алға жаңа мiндеттердi қоюға, Қара теңiз портындағы Корпорацияның сыртқы экономикалық қызметі мен экспорты бағыттарының жолдары мен перспективаларын анықтауға болады.
Қара теңiз портындағы астық терминалының акциялар пакетiне ие болу

В 2004-2005 годах Корпорация будет продолжать вести мониторинг законодательной базы, регулирующей деятельность портов Черного моря, зависимости портового бизнеса от политической и экономической конъюнктуры и факторов риска, связанных с ними, анализ объемов загрузки зерновых терминалов, а также объемов и направлений экспорта, изучение деятельности зерновых трейдеров и перспектив развития бизнеса в портах Черного моря, выявление потенциальных конкурентов и партнеров и их интересов.
По результатам проведенного анализа деятельности зерновых комплексов в портах Черного моря, а также опыта работы в Вентспилском порту будут определены объемы инвестиционных вложений и направление инвестиционной политики Корпорации как потенциального инвестора в черноморских портах. Таким образом, полученные данные позволят Корпорации мобилизовать финансовые и кадровые ресурсы, которые будут способствовать осуществлению стратегических планов Корпорации и инвестиционных программ.
В этой связи Корпорация планирует начиная с 2006 года вложение финансовых средств в осуществление инвестиционной программы по приобретению пакета акций зернового терминала в порту Черного моря.
Исходя из того, что ежегодные объемы перевалки казахстанского зерна через порты Черного моря составляют не менее 3 млн. тонн, планируемые объемы отгрузки зерна составят свыше 1 млн. тонн в год.
По предварительным расчетам затраты на приобретение Корпорацией доли зернового терминала составят порядка 3588,2 млн. тенге. Срок окупаемости проекта составит 8-9 лет. При этом необходимо отметить, что объемы инвестиции Корпорации в портах Черного моря могут быть откорректированны в зависимости от предложений со стороны потенциальных продавцов пакета акций зерновых терминалов.
Финансирование данного проекта планируется осуществлять за счет привлеченных кредитных средств. По вопросу кредитования ведутся переговоры с рядом зарубежных банков. Планируемый срок пользования займом - 12 лет, период отсрочки платежа по основному долгу 24 месяца, период погашения основного долга и процентов 12 лет, ставка вознаграждения 6-7 % годовых.
Приложение 1
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз важнейших показателей развития на 2005-2007 годы
(по собственной деятельности)
Акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация"
Форма 1
__________________________________________________________________________
N |                         |Един. |  2003 г.  |  2004 г.   |2004 г.
п/п|   Показатели            |измер |  отчет    |  оценка    |в %
|                         |      |           |            |к 2003 г.
__________________________________________________________________________

Корпорация 2004-2005 жылдары Қара теңiз портының қызметін, порт бизнесiнiң саяси және экономикалық конъюнктураға және соған байланысты қауiп факторларына тәуелдiлігін реттейтiн заң базасының мониторингін, астық терминалдарының тиеу көлемдерiн, сондай-ақ экспорт көлемдерi мен бағыттарын талдауды, астық трейдерлерiнiң қызметiн және Қара теңiз порттарындағы бизнестің даму перспективаларын зерттеудi, әлеуетті бәсекелестер мен әрiптестердi және олардың мүддесiн анықтауды жүргiзудi әрi қарай жалғастырады.
Қара теңiз порттарындағы астық кешендерiнiң қызметiне және Вентспилский портындағы жұмыс тәжiрибесiне өткiзiлген талдау нәтижесi бойынша, сондай-ақ Корпорацияның инвестициялық салымдарының көлемдерi мен инвестициялық саясатының бағыттары анықталады. Сонымен алынған деректер Корпорацияға Корпорацияның стратегиялық жоспарларын және инвестициялық бағдарламаларын жүзеге асыруға септігін тигiзетін қаржылық және кадрлық ресурстарды жұмылдыруға мүмкiндiк бередi.
Корпорация осыған байланысты 2006 жылдан бастап ақша қаражатын Қара теңiз портындағы астық терминалының акциялар пакетiн сатып алу инвестициялық бағдарламасын жүзеге асыруға салуды жоспарлап отыр.
Осыдан келе отырып Қара теңiз порты арқылы тиеп жөнелтiлетiн Қазақстан астығының жыл сайынғы көлемi 3 млн. тоннадан кем емес көлемдi құрайды, жоспарлы тиелетін астықтың көлемi жылына 1 млн.тоннадан аса көлемдi құрайды.
Алдын ала жасалған есептер бойынша Корпорацияның астық терминалынан үлес сатып алуына жұмсалатын шығыстар шамамен 3588,2 млн.теңгені құрайды. Жобаның өзiн-өзi ақтау мерзiмi 8-9 жыл. Бұл ретте Қара теңiз портындағы Корпорация инвестициясы көлемiнiң астық терминалы акциялар пакетiнiң әлеуетті сатушыларынан түскен ұсыныстарға қарай түзетiлуi мүмкін екендiгiн атап өту қажет.
Осы жобаны қаржыландыруды сырттан тартылған кредиттік ресурстар есебiнен жүзеге асыру жоспарланып отыр. Кредит беру мәселелерi бойынша бірқатар шет ел банктерiмен келiссөздер жүргізiлуде. Қарызды пайдаланудың жоспарлы пайдалану мерзімі 12 жыл, негізгi борыш бойынша төлемнiң ұзартылған мерзiмi 24 ай, негізгі борыш пен пайызды өтеу кезеңi 12 жыл, сыйақы бағамы 6-7%.
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 1-қосымша
2005-2007 жылдарға арналған маңызды көрсеткіштер болжамы
(өз қызметі бойынша)
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" акционерлік қоғам
1 нысан
___________________________________________________________________
Р/с |   Көрсеткiштер    | Өлшем |  2003 ж.  |  2004 ж. | 2004 ж.
N  |                   |бірлігі|  есеп     |   баға   |2003 ж-ға
|                   |       |           |          | %-бен
___________________________________________________________________

А |          Б              |   1  |    2      |    3       |     4
__________________________________________________________________________
1   Объем произведенной
продукции (работ,        к-во/   1583,265/     1565/        98,84/
услуг)                   стоим.  24301,13      24854,00     102,00
- всего:
1.1  в том числе по видам:      "
2   Экспорт всего:             "     546,773/       530/        96,93/
8081,12        8934,07     110,00
2.1  в том числе                      36,896/        34,98/      96,90/
в страны СНГ               "     748,53         589,65      78,80
2.2  дальнее зарубежье          "     509,877/       495,02/     97,10/
7332,59        8344,42    113,80
2.3  по видам продукции:        "
3   Импорт всего:              "
3.1  в том числе                "
страны СНГ                 "
3.2  дальнее зарубежье          "
3.3  по видам продукции:        "
4   Инвестиции
в основной капитал
за счет всех
источников
финансирования -          тыс.                   259819,55
всего:                   тенге
4.1  за счет заемных
средств                    "
4.1.1 в том числе
средств
государственного
бюджета                   "
4.2   за счет
собственных средств       "                    259819,55
5.   Доходы, всего             "    25317899,40   26595137,13        105
6.   Расходы, всего            "    24188262,10   25817134,15        107
7.   Доход от основной
деятельности              "    24442119,10   26144640,96        107
8.   Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):                   "    21602094,00   22491783,00        104
9.   Валовый доход             "     2840025,10    3652857,96        129
10.   Расходы периода,
всего                     "     2586168,10    3325351,15        129
10.1  общие и
административные
расходы                   "      405808,40     526609,22        130
10.2  расходы по реализации     "     1141934,60    1158807,13        101
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
10.3  расходы в иде
вознаграждения            "     1038425,10    1639934,80        158
11.   доход
до налогообложения        "     1129637,30     778002,98         69
12.   Корпоративный
подоходный налог          "      356359,30     233400,89         65
13.   Чистый доход (убыток)     "      773278,00     544602,09         70
14.   Дивиденды, всего          "      386639,00     272301,04         70
14.1  в том числе на           тыс.
государственный         тенге    386639,00     272301,04         70
пакет акций
15.   Нормативы отчислений      %
от чистого дохода
16.   Рентабельность            "           3,20          2,11         66
деятельности

А          Б              1        2          3           4
___________________________________________________________________
1.  Өндiрiлген өнiм-    саны/    1583,265/   1565//      98,84/
нің көлемi (жұмыс,  құны     24301,13    24854       102,00
қызмет көрсету) -
барлығы:
1.1  оның iшiнде          "
түрi бойынша
2.  Экспорт, барлығы:     "      546,773/    530/        9693/
8081,12     8934,07     110,00
2.1  оның iшiнде ТМД      "      36896/      34,98/      96,90/
елдерiнде                   748,53      589,65      7880
2.2   алыс шет ел         "      509,877/    495,02/     97,10/
7332,59     8344,42     113,80
2.3  Өнiмнің түрлері      "
бойынша:
3.  Импорт, барлығы:      "
3.1  оның iшінде ТМД      "
елдерiнде
3.2   алыс шет ел         "
3.3  өнiмнің түрлерi      "
бойынша:
4.  Барлық қаржыландыру  мың                 259819,55
көздерінің есебiнен  теңге
негізгі капиталға
инвестиция салу -
барлығы:
4.1  қарыз қаражаты       "
есебiнен
4.1.1   оның iшінде мем-    "
лекеттiк бюджет
есебінен
4.2  өз қаражатының
есебiнен "                              259819,55
5.  Кiрiстер, барлығы     "     25317899,40  26595137,13 105
6.  Шығыстар, барлығы     "     24188262,10  25817134,15 107
7.  Негiзгi қызметтен     "     24442119,10  26144640,96 107
түскен табыстар
8.  Сатылған дайын өнiм-  "     21602094,00  22491783,00 104
нiң (тауарлардың,
жұмыстардың қызмет
көрсетулердің)
өзiндiк құны
9.  Жалпы кіріс           "     2840025,10   3652857,96  129
10.  Кезең шығыстары,      "     2586168,10   3325351,15  129
барлығы
10.1  Жалпы және әкiмшi-   "     405808,40    526609,22   130
лiк шығыстар
10.2  дайын өнімді сату    "     1141934,60   1158807,13  101
шығыстары (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді) "
10.3  сыйақы түріндегі           1038425,10   1639934,80  158
шығыстар
11.  Салық салынғанға      "     1129637,30   778002,98   69
дейінгі кірістер
12.  Корпоративтiк табыс   "     356359,30    233400,89   65
салығы
13.  Таза кіріс (зиян)     "     773278,00    544602,09   70
14.  Дивидендтер, барлығы  "     386639,00    272301,04   70
14.1  оның ішінде мемле-  мың    386639,00    272301,04   70
кеттік акциялар     теңге
пакетiне
15.  Таза кірістен ақша    %
қаражатын бөліп
шығару нормативтері
16.  Қызметтің тиімділігі  "     3,20         2,11        66

17.   Амортизация
нематериальных
активов и основных       тыс.
средств                 тенге     17006,00      43697,14        257
18.   Численность
работников
компании, всего          чел.       239,00        310,00        130
18.1  Численность
сотрудников
центрального
аппарата                  "          95,00        117,00        123
19.   Фонд заработной          тыс.
платы                   тенге    224741,00     275280,10        122
20.   Среднемесячная
заработная плата
работников, в целом
по компании               "          78,36         74,00         94
20.1  в том числе
работников
центрального
аппарата                  "          90,65         92,22        102
21.   Тарифы (цены)           тенге
на единицу               за
продукции               единицу   13273,70      15351,15        116
(работ услуг)
21.1  изменение тарифов
(цен) к предыдущему
периоду                   %         103,60        115,65        112
22    Кредиторская             тыс.
задолженность           тенге    511101,38     518886,37        102
23    Дебиторская
задолженность             "    11888342,93   11895623,56        100
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________

17.  Материалдық емес     мың    17006,00     43697,14    257
активтер мен негiзгi теңге
құралдардың
амортизациясы
18.  Компания қызметкер-  адам   239,00       310,00      130
лерiнiң саны,
барлығы
18.1 Орталық аппарат қыз-  "     95,00        117,00      123
меткерлерiнiң саны
19.  Жалақы қоры          мың    224741,00    275280,10   122
теңге
20.  Қызметкерлердің       "     78,36        74,00       94
орташа айлық жала-
қысы, жалпы компания
бойынша
20.1 оның ішінде орталық   "     90,65        92,22       102
аппарат қызмет-
керлерi
21.  Өнiм (жұмыс, қызмет  бірлік 13273,70     15351,15     116
көрсетулер) бiрлi-   үшін
гiне тарифтер        теңге
21.1 Өткен  кезеңге        %     103,60       115,65       112
қарағанда тарифтың
(бағаның) өзгеруі
22.  Кредиторлық берешек   мың   511101,38    518886,37    102
теңге
23.  Дебиторлық берешек    мың  11888342,93   11895623,56  100
теңге
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________

N   |   2005 г.  |   2006 г.   | 2007 г.    | 2007 г. в %  |2007 г. %
п/п  |   прогноз  |   прогноз   | прогноз    | к 2003 г.    |к 2004 г.
__________________________________________________________________________
А    |     5      |      6      |    7       |     8        |   9
__________________________________________________________________________
1        2000/          2000/             2000/      126,00/      127,79/

Р/с  |   2005 ж. |   2006 ж.  |  2007 ж.  |  2007 ж.  |  2007 ж.
N   |   болжам  |   болжам   |  болжам   | 2003 ж-ға | 2004 ж-ға
|           |            |           |   %-бен   |  %-бен
___________________________________________________________________
А    |     5     |     6      |    7      |     8     |   9
___________________________________________________________________
1        2000/        2000/          2000/     126,00/    127,79/

29713,92       30289,02       30875,26       127,05      124,23
1.1
2         1000/          1000/            1000/       182,89/     188,67/
16008,00       16071,83        16138,70      199,70      180,64
2.1        200/           200/           200/         542,10/     571,76/
3201,60        3214,2         3227,74        431,30     547,40
2.2        800/           800/          800/           241,49/    161,61/
12806,40      12856,80         12910,96       176,07     154,73
2.3
3
3.1
3.2
3.3
4      1292764,82    3886222,95       259852,31                       100
4.1    1035840,00    3628096,00          -
4.1.1
4.2     256924,82     258126,95       259852,31                       100
5     31841324,94   32457608,65     33085820,43           131         124
6     31046635,59   31647538,22     32260071,21           133         125
7     31363799,00   31970840,27     32589630,73           133         125
8     27206601,39   27733180,77     28269952,01           131         126
9      4157197,61    4237659,50      4319678,72           152         118
10     3840034,20    3914357,45      3990119,20           154         120
10.1    762579,88     777339,49       792384,77           195         150
10.2   1371922,13    1398475,46      1425542,73           125         123
10.3   1705532,19    1738542,49      1772191,70           171         108
11      794689,35     810070,43       825749,21            73         106
12      238406,80     243021,13       247724,76            70         106
13      556282,54     567049,30       578024,45            75         106
14      278141,27     283524,65       289012,23            75         106
14.1    278141,27     283524,65       289012,23            75         106
15
16           1,79          1,79            1,79            56          85
17       61253,00      62438,54        63647,03           374         146

29713,92     30289,02       30875,26  127,05     124,23
1.1
2         1000/       1000/          1000/     182,89/    188,67/
16008,00     16071,83       16138,70  199,70     180,64
2.1      200/         200/           200/      542,10/    571,76/
3201,60     3214,2         3227,74   431,30     547,40
2.2        800/       800/           800/      241,49/    161,61/
12806,40     12856,80       12910,96  176,07     154,73
2.3
3
3.1
3.2
3.3
4      1292764,82   3886222,95    259852,31               100
4.1    1035840,00   3628096,00       -
4.1.1
4.2     256924,82    258126,95    259852,31               100
5     31841324,94  32457608,65  33085820,43    131        124
6     31046635,59  31647538,22  32260071,21    133        125
7     31363799,00  31970840,27  32589630,73    133        125
8     27206601,39  27733180,77  28269952,01    131        126
9      4157197,61   4237659,50   4319678,72    152        118
10     3840034,20   3914357,45   3990119,20    154        120
10.1    762579,88    777339,49    792384,77    195        150
10.2   1371922,13   1398475,46   1425542,73    125        123
10.3   1705532,19   1738542,49   1772191,70    171        108
11      794689,35    810070,43    825749,21    73         106
12      238406,80    243021,13    247724,76    70         106
13      556282,54    567049,30    578024,45    75         106
14      278141,27    283524,65    289012,23    75         106
14.1    278141,27    283524,65    289012,23    75         106
15
16          1,799         1,79         1,79    56         85
17       61253,00     62438,54     63647,03    374        146

18         320,00        320,00          320,00           134         103
18.1       123,00        123,00          123,00           129         105
19      428070,92     436356,16       444801,76           198         162
20         111,48        113,63          115,83           148         157
20.1       129,11        131,61          134,15           148         145
21       14856,96      15144,51        15437,63           116         101
21.1        96,78        101,94          101,94            98          88

18         320,00       320,00       320,00    134        103
18.1       123,00       123,00       123,00    129        105
19      428070,92    436356,16    444801,76    198        162
20         111,48       113,63       115,83    148        157
20.1       129,11       131,61       134,15    148        145
21       14856,96     15144,51     15437,63    116        101
21.1        96,78       101,94       101,94    98         88

22      524640,49     534794,82       545145,69           107         105
23    13110938,00   13364698,09     13623369,67           115         115 __________________________________________________________________________
Приложение 2
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз важнейших показателей развития на 2005-2007 годы
(по управлению государственными ресурсами)
Акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация"
Форма 1
__________________________________________________________________________
N |                         |Един. |  2003 г.  |  2004 г.   |2004 г.
п/п|   Показатели            |измер |  отчет    |  оценка    |в %
|                         |      |           |            |к 2003 г.
__________________________________________________________________________
А |          Б              |   1  |    2      |    3       |     4
__________________________________________________________________________
1   Объем произведенной
продукции (работ,       тыс.тн/   683,336/      437,250/      63,98/
услуг) - всего:         млн.тг   10243,13       6564,31       64,08
1.1  в том числе по видам:
2   Экспорт всего:          тыс.тн/   289,165/         200/       69,69/
млн.$       3838        3372,60       87,87
2.1  в том числе                         89,20/          100/     112,11/
в страны СНГ              "        2902,20       1686,30       58,10
2.2  дальнее зарубежье         "        200,05/          100/         50/
1108,01       1686,30      152,19
2.3  по видам продукции:
3   Импорт всего:
3.1  в том числе
страны СНГ
3.2  дальнее зарубежье
3.3  по видам продукции:
4   Инвестиции
в основной капитал
за счет всех
источников
финансирования -          тыс.
всего:                   тенге
4.1  за счет заемных
средств                   "
4.1.1 в том числе
средств
государственного
бюджета                   "
4.2   за счет
собственных средств       "
5.   Доходы, всего             "    9284908,70    7442698,51          80
6.   Расходы, всего            "    9243351,30    7429107,44          80
7.   Доход от основной
деятельности              "    8767660,30    6564306,00          75
8.   Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):                   "    7674611,80    5893173,55          77
9.   Валовый доход             "    1093048,50     671132,45          61
10.   Расходы периода,
всего                     "    1568739,50    1179737,64          75
10.1  общие и
административные
расходы                   "
10.2  расходы по реализации     "     1568739,50    1179737,64          75
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)

22      524640,49    534794,82    545145,69    107        105
23    13110938,00  13364698,09  13623369,67    115        115 ___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 2-қосымша
2005-2007 жылдарға арналған дамудың
маңызды көрсеткіштерінің болжамы
(мемлекеттік ресурстарды басқару бойынша)
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы"
акционерлік қоғам
1 нысан
___________________________________________________________________
Р/с |   Көрсеткiштер    | Өлшеу |  2003 ж.  |  2004 ж. | 2004 ж.
N  |                   |бірлігі|  есеп     |  бағалау |2003 ж-ға
|                   |       |           |          | %-бен
___________________________________________________________________
А          Б              1       2          3           4
___________________________________________________________________
1.  Өндiрiлген өнiм-    мың       683,336/    437,250/   63,98/
нің көлемi (жұмыс-  тн/млн.   10243,13    6564,31    64,08
тың, қызмет көрсе-  тг
тулердің) көлемі
- барлығы:
1.1  оның iшiнде
түрлерi бойынша
2.  Экспорт барлығы:    мың тн/   289,165/    200/       69,69/
млн.$     3838        3372,60    87,87
2.1  оның iшiнде ТМД      "       89,20/      100/       112,11/
елдерiнде                    2902,20     1686,30    58,10
2.2   алыс шет ел         "       200,05/     100/       50/
1108,01     686,30     152,19
2.3  өнiм түрлері
бойынша:
3.  Импорт барлығы:
3.1  оның iшінде ТМД
елдерiнде
3.2   алыс шет ел
3.3  өнiм түрлерi
бойынша:
4.  Барлық қаржыландыру  мың
көздерінің есебiнен  теңге
негізгі капиталға
инвестиция салу -
барлығы:
4.1  қарыз қаражаттарының  "
есебiнен
4.1.1   оның iшінде мем-    "
лекеттiк бюджет
қаржылар есебінен
4.2  өз қаражаты есебiнен "
5.  Табыстар, барлығы     "       9284908,70  7442698,51 80
6.  Шығыстар, барлығы     "       9243351,30  7429107,44 80
7.  Негiзгi қызметтен     "       8767660,30  6564306,00 75
түскен табыс
8.  Сатылған дайын өнiм-  "       7674611,80  5893173,55 77
нiң (тауарлардың,
жұмыстардың, қызмет
көрсетулердің) өзiндiк
құны
9.  Жалпы табыс           "       1093048,50  671132,45  61
10.  Кезең шығыстары,      "       1568739,50  1179737,64 75
барлығы
10.1  Жалпы және әкiмшi-   "
лiк шығыстар
10.2  дайын өнімді         "       1568739,50  1179737,64 75
(тауарларды, жұмыс-
тарды, қызмет көр-
сетулерді) сату
бойынша шығыстар

10.3  расходы в виде
вознаграждения            "
11.   доход
до налогообложения        "      41557,40      13591,07          33
12.   Корпоративный
подоходный налог          "      29250,80       4077,32          14
13.   Чистый доход (убыток)     "      12306,60       9513,75          77
14.   дивиденды, всего          "
14.1  в том числе на
государственный           "
пакет акций
15.   Нормативы отчислений      %
от чистого дохода
16.   Рентабельность            "          0,13          0,13          96
деятельности
17.   Амортизация
нематериальных
активов и основных      тыс.
средств                 тенге
18.   Численность
работников
компании, всего          чел.
18.1  Численность
сотрудников
центрального
аппарата                  "
19.   Фонд заработной          тыс.
платы                   тенге
20.   Среднемесячная
заработная плата
работников, в целом
по компании               "
20.1  в том числе
работников
центрального
аппарата                  "
21.   Тарифы (цены)           тенге
на единицу               за
продукции               единицу  12813,00      15012,72         117
(работ, услуг)
21.1  изменение тарифов
(цен) к предыдущему
периоду                   %        100,00       117,17          117
22    Кредиторская             тыс.
задолженность           тенге   133344,61     133778,96         100
23    Дебиторская
задолженность             "     606272,28     608247,11         100
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________

10.3  сыйақы түріндегі     "
шығыстар
11.  Салық салынғанға      "       41557,40    13591,07   33
дейінгі табыс
12.  Корпоративтiк табыс   "       29250,80    4077,32    14
салығы
13.  Таза табыс (зиян)     "       12306,60    9513,75    77
14.  Дивидендтер, барлығы  "
14.1  оның ішінде мемле-   "
кеттік акциялар
пакетiне
15.  Таза табыстан түскен  %
есептеу нормативтері
16.  Қызметтің             "       0,13        0,13       96
рентабелдігі
17.  Материалдық емес     мың
активтер мен негiзгi теңге
құралдардың
амортизациясы
18.  Компания қызметкер-  адам
лерiнiң саны,
барлығы
18.1 Орталық аппарат қыз-  "
меткерлерiнiң саны
19.  Жалақы қоры          мың
теңге
20.  Жалпы компания        "
бойынша қызметкер-
лердің орташа айлық
жалақысы
20.1 оның ішінде орталық   "
аппарат қызмет-
керлерi
21.  Өнiмнің (жұмыстар-   бір      12813,00    15012,72   117
дың, қызмет көрсе-  бірлікке
тулердің) бір бiр-   теңге
лiгiне тарифтер
(баға)
21.1 Өткен кезеңге қара-   %       100,00      1170,17    117
ғанда тарифтердің
(бағаның) өзгеруі
22.  Кредиторлық          мың      133344,61   133778,96  100
берешектер           теңге
23.  Дебиторлық            "       606272,28   608247,11  100
берешектер
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________

6469,23       6618,33        6739,77        65,79         102,67
1.1
2           200/          200/           200/        69,69/        100,00/
3409,70       3474,48        3540,50        92,00          102,3
2.1         100/          100/           100/       112,11/        100,00/
1704,85       1737,24        1770,25           61             105
2.2         100/          100/           100/           50/           100/
1704,85       1737,24        1770,25        159,80         104,98
2.3
3
3.1
3.2
3.3
4
4.1
4.1.1
4.2
5      7301540,67    7422009,87      7565661,67        81             102
6      7286338,82    7406417,46      7548737,23        82             102
7      6476657,18    6602011,84      6729792,71        77             103
8      5795459,41    5907629,59      6021970,81        78             102
9       681197,77     694382,24       707821,90        65             105
10     1180631,55    1182631,55      1205521,19        77             102
10.1
10.2   1180631,55    1182631,55      1205521,19        77             102
10.3
11       15201,85      15592,41        16924,44        41             125
12        4560,55       4677,72         5077,33        17             125
13       10641,29      10914,69        11847,11        96             125
14
14.1
15
16           0,15          0,15            0,16       118             123
17
18
18.1
19
20

6469,23      6618,33     6739,77      65,79        102,67
1.1
2           200/        200/         200/      69,69/      100,00/
3409,70      3474,48     3540,50      92,00         102,3
2.1         100/         100/        100/     112,11/      100,00/
1704,85      1737,24     1770,25         61           105
2.2         100/         100/        100/         50/         100/
1704,85      1737,24     1770,25      159,80       104,98
2.3
3
3.1
3.2
3.3
4
4.1
4.1.1
4.2
5      7301540,67   7422009,87  7565661,67        81           102
6      7286338,82   7406417,46  7548737,23        82           102
7      6476657,18   6602011,84  6729792,71        77           103
8      5795459,41   5907629,59  6021970,81        78           102
9       681197,77    694382,24   707821,90        65           105
10     1180631,55   1182631,55  1205521,19        77           102
10.1
10.2   1180631,55   1182631,55   205521,19        77           102
10.3
11       15201,85     15592,41    16924,44        41           125
12        4560,55      4677,72     5077,33        17           125
13       10641,29     10917,69    11847,11        96           125
14
14.1
15
16           0,15         0,15        0,16       118           123
17
18
18.1
19
20

20.1
21       15044,72      15391,65        15673,89       122             104
21.1       100,21        102,31          102,31       102              87
22      135262,48     135517,16       136101,36       102             102
23      614992,18     616056,80       618806,29       102             102
__________________________________________________________________________
* - для РГП
Приложение 3
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"

20.1
21       15044,72     15391,65    15673,89       122           104
21.1       100,21       102,31      102,31       102            87
22      135262,48    135517,16   136101,36       102           102
23      614992,18    616056,80   618806,29       102           102
___________________________________________________________________
* - РМК үшін
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың

на 2005-2007 годы
Прогноз доходов и расходов на 2005 год
(по собственной деятельности)
Акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация"
форма 2
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
N   |  Наименование    |2003 г.    |2004       |   2005г. (прогноз)
п/п  |  показателей     |отчет      |оценка     |-------------------------
|                  |           |           |1 квартал   |1 полугодие
--------------------------------------------------------------------------
А   |        Б         |   1       |   2       |    3       |    4
--------------------------------------------------------------------------
1  Доход от основной
деятельности       24442119,10  26144640,96   10454599,67 15681899,50
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)             21602094,00  22491783,00    9068867,13 13603300,70
3  Валовой доход
(стр.1-стр.2)       2840025,10   3652857,96    1385732,54  2078598,81
4  Расходы периода,
в том числе         2586168,10   3325351,15    1235169,49  1920885,48
4.1. общие и
административные
расходы             405808,40    526609,22     209351,38   382158,32
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)             1141934,60   1158807,13     457307,38   685961,07
4.3  расходы в виде
вознаграждения     1038425,10   1639934,80     568510,73   852766,10
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)     253857,00    327506,81     150563,05   157713,33
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности        875780,30    450496,17     159175,31   238762,97
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности
до налого-
обложения
(стр.5 +(-)
стр.6)             1129637,30    778002,98     309738,36   396476,30
8   Корпоративный
подоходный
налог               356359,30    233400,89      79468,93   119203,40
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности
после налого-
обложения
(стр.7 - стр.8)     773278,00    544602,09     230269,43   277272,89
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток)
(стр. 9 +(-)
стр.10)             773278,00    544602,09     230269,43   277272,89
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________

2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 3-қосымша
2005 жылдарға арналған кірістер мен шығыстар болжамы
(өз қызметi бойынша)
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы"
акционерлiк қоғамы
2 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________
Р\с|Көрсеткiштердiң|  2003 ж.  |   2004 ж. |   2005 ж. (болжам)
N |     атауы     |   есеп    |  бағалау  |_______________________
|               |           |           | 1-тоқсан  | 1 жарты.
|               |           |           |           |  жылдық
___________________________________________________________________
А           Б            1          2           3           4
___________________________________________________________________
1 Негiзгі қыз-    24442119,10 26144640,96 10454599,67 15681899,50
меттен түскен
кіріс
2 Сатылған дайын  21602094,00 22491783,00  9068867,13 13603300,70
өнiмнiң (тауар-
лардың, жұмыс-
тардың, қызмет
көрсетудiң)
өзiндiк құны
3 Жалпы кіріс      2840025,10  3652857,96  1385732,54  2078598,81
(1 бет-2 бет)
4 Кезеңнiң шығыс-  2586168,10  3325351,15  1235169,49  1920885,48
тары, оның
iшiнде
4.1  жалпы және       405808,40   526609,22   209351,38   382158,32
әкімшілік
шығыстар
4.2  дайын өнiмдi    1141934,60  1158807,13   457307,38   685961,07
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызмет көрсе-
тулердi) сатуға
байланысты
шығыстар
4.3  сыйақы түрiн-   1038425,10   1639934,80  568510,73   852766,10
дегi шығыстар
5 Негiзгi қызмет-   253857,00    327506,81  150563,05   157713,33
тен түскен
кіріс (зиян)
(3 бет-4 бет)
6 Негiзгi емес      875780,30    450496,17  459175,31   238762,97
қызметтен
түскен кіріс
(зиян)
7 Салық салын-     1129637,30    778002,98  309738,36   396476,30
ғанға дейiн
қарапайым қыз-
меттен түскен
кіріс (зиян)
(5-бет +
(-)6-бет)
8 Корпоративтiк     356359,30    233400,89   79468,93   119203,40
табыс салығы
9 Салық салын-      773278,00    544602,09  230269,43   277272,89
ғаннан кейiнгi
қарапайым қыз-
меттен түскен
кіріс (зиян)
(7 бет-8 бет)
10 Төтенше жағдай.
лардан және
тоқтатылған
операциялардан
түскен кірістер
(зиян)
11 Таза кіріс        773278,00    544602,09  230269,43   277272,89
(зиян) (9-бет+
(-)10-бет)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
_________________________________________________________

N   |      2005 год (прогноз)       |   2004 г. в %   |   2005 г. в %
п/п  |----------------------------   |  к 2003 г.      |   к 2004 г.
|   9 месяцев     |   год       |                 |
__________________________________________________________________________
А    |     5           |      6      |       7         |     8
__________________________________________________________________________
1      20909199,33     31363799,00        106,97            120
2      18137734,26     27206601,39        104,12            121

Р/с |     2005 ж (болжам)        |  2004 ж.|  2005 ж.
N  |____________________________|2003-ж-ға|2004-ж-ға
|     9 ай     |     жыл     |  %-бен  |  %-бен
_________________________________________________________
А         5              6           7          8
_________________________________________________________
1      20909199,33     31363799,00   106,97    120
2      18137734,26     27206601,39   104,12    121

3       2771465,07      4157197,61        128,62            114
4       2631226,43      3840034,20        128,58            115
4.1.     579590,21       762579,88        129,77            145
4.2.     914614,75      1371922,13        101,48            118
4.3.    1137021,46      1705532,19        157,93            104
5        140238,65       317163,41        129,01             97
6        318350,63       477525,94         51,44            106
7        458589,27       794689,35         68,87            102

3       2771465,07      4157197,61   128,62    114
4       2631226,43      3840034,20   128,58    115
4.1.     579590,21       762579,88   129,77    145
4.2.     914614,75      1371922,13   101,48    118
4.3.    1137021,46      1705532,19   157,93    104
5        140238,65       317163,41   129,01     97
6        318350,63       477525,94    51,44    106
7        458589,27       794689,35    68,87    102

8        158937,87       238406,80         65,50            102
9        299651,40       556282,54         70,43            102
10
11       299651,40       556282,54         70,43            102
__________________________________________________________________________
Приложение 4
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз доходов и расходов на 2005 год
(по управлению государственными ресурсами)
Акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация"
форма 2
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
N   |  Наименование    |2003 г.    |2004       |   2005 г. (прогноз)
п/п  |  показателей     |отчет      |оценка     |-------------------------
|                  |           |           |1 квартал   |1 полугодие
--------------------------------------------------------------------------
А   |        Б         |   1       |   2       |    3       |    4
--------------------------------------------------------------------------
1   Доход от основной   8767660,30   6564306,00   2158885,73  3238328,59
деятельности
2   Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              7674611,80   5893173,65   1931819,80  2897729,71
3   Валовой доход
(стр.1-стр.2)       1093048,50    671132,35    227065,92   340598,89
4   Расходы периода,
в том числе         1568739,50   1179737,64    393543,85   590315,78
4.1  общие и
административные
расходы
4.2  расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)             1568739,50   1179737,64    393543,85    590315,78
4.3  расходы в виде
вознаграждения
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)    -475691,00   -508605,29   -166477,93   -249716,89
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности        517248,40    522196,26    171545,21    257317,81
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности
до налого-
обложения
(стр.5 +(-)
стр.6)               41557,40     13590,97      5067,28      7600,92
8   Корпоративный
подоходный
налог                29250,80      4077,29      1520,18      2280,28
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности
после налого-
обложения
(стр.7 - стр.8)      12306,60      9513,68      3547,10      5320,64
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток)
(стр. 9 +(-)
стр.10)              12306,60      9513,68      3547,10      5320,64
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________

8        158937,87       238406,80    65,50    102
9        299651,40       556282,54    70,43    102
10
11       299651,40       556282,54    70,43    102
_________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 4-қосымша
2005 жылдарға арналған кірістер мен шығыстар болжамы
(мемлекеттік ресурстарды басқару бойынша)
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы"
акционерлiк қоғамы
2 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________
Р\с|  Көрсеткiштер |  2003 ж.  |   2004 ж. |   2005 ж. (болжам)
N |     атауы     |   есеп    |  бағалау  |_______________________
|               |           |           | 1-тоқсан  | 1 жарты.
|               |           |           |           |  жылдық
___________________________________________________________________
А           Б            1          2           3           4
___________________________________________________________________
1 Негiзгі қыз-    8767660,30  6564306,00   2158885,73  3238328,59
меттен түс-
кен кіріс
2 Дайын           7674611,80  5893173,65   1931819,80  2897729,71
өнiмнiң (тауар-
лардың, жұмыс-
тардың, қызмет
көрсетулердiң)
өзiндiк құны
3 Жалпы кіріс     1093048,50   671132,35    227065,92   340598,89
(1 бет-2 бет)
4 Кезеңнiң шығыс- 1568739,50  1179737,64    393543,85   590315,78
тары, оның
iшiнде
4.1  жалпы және
әкімшілік
шығыстары
4.2  дайын өнiмдi   1568739,50  1179737,64    393543,85   590315,78
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызмет көрсе-
тулердi) сатуға
байланысты
шығыстар
4.3  сыйақы түрiн-
дегi шығыстар
5 Негiзгi қызмет- -475691,00   -508605,29  -166477,93  -249716,89
тен түскен
кіріс (зиян)
(3 бет-4 бет)
6 Негiзгi емес     517248,40    522196,26   171545,21   257317,81
қызметтен
түскен кіріс
(зиян)
7 Салық салын.      41557,40     13590,97     5067,28     7600,92
ғанға дейiн
қарапайым қыз-
меттен түскен
кіріс (зиян)
(5-бет +
(-)6-бет)
8 Корпоративтiк     29250,80      4077,29     1520,18     2280,28
табыс салығы
9 Салық салын-      12306,60      9513,68     3547,10     5320,64
ғаннан кейiнгi
қарапайым қыз-
меттен түскен
кіріс (зиян)
(7 бет-8 бет)
10 Төтенше жағдай.
лардан және
тоқтатылған
операциялардан
түскен кіріс
(зиян)
11 Таза кіріс        12306,60      9513,68     3547,10     5320,64
(зиян) (9-бет+
(-)10-бет)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________

N   |      2005 год (прогноз)       |   2004 г. в %   |   2005 г. в %
п/п  |-------------------------------|  к 2003 г.      |   к 2004 г.
|   9 месяцев     |   год       |                 |
__________________________________________________________________________
А    |     5           |      6      |       7         |     8
__________________________________________________________________________
1       4317771,45       6476657,18         74,87             99

Р/с |     2005 ж (болжам)        |   2004 ж.   |   2005 ж.
N  |____________________________| 2003-ж-ға   |  2004-ж-ға
|     9 ай     |     жыл     |   %-бен     |    %-бен
___________________________________________________________________
А         5              6              7              8
___________________________________________________________________
1       4317771,45       6476657,18         74,87             99

8          3040,37          4560,55         13,94            112
9          7094,19         10641,29         77,31            112
10
11         7094,19         10641,29         77,31            112
__________________________________________________________________________
Приложение 5
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз движения денежных потоков в 2005 год
(по собственной деятельности)
Акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация"
форма 3
тыс тенге
__________________________________________________________________________
N    |    Наименование  |2003 г.       | 2004         |  2005 г.(прогноз)
п/п   |    показателей   |отчет         |оценка        |------------------
|                  |              |              |   1 квартал
--------------------------------------------------------------------------
А   |          Б       |    1         |   2          |       3
--------------------------------------------------------------------------
1.    Движение денег от
операционной
деятельности
1.1.  поступление
денег:               21031354,73     22751624,68      5877739,29
1.1    доход от реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)               17570298,38     19237850,25      4981534,99
1.1.2  авансы полученные      243449,00       247157,16        62474,50
1.1.3  вознаграждения         120252,00       122083,65        30859,37
1.1.4  дивиденды
1.1.5  роялти
1.1.6  прочие
поступления           3097355,35      3144533,61       802870,44
1.2.  Выбытие денег:       34933093,90     32696321,38     10123869,21
1.2.1  по счетам
поставщиков
и подрядчиков        19623684,74     18333039,08      6094332,79
1.2.2  авансы выданные      13342080,00     12357312,04      3482030,40
1.2.3  по заработной плате    349416,00       363413,39       132313,08
1.2.4  в накопительные
пенсионные фонды
1.2.5  в фонд обязательного
социального
страхования
1.2.6  по налогам
1.2.7  выплата
вознаграждений         613863,00       623213,23       157531,07
1.2.8  прочие выплаты        1004050,16      1019343,64       257661,88
1.3.  Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег
в результате
операционной
деятельности         -13901739,17     -9944696,70     -4246129,92
2.    Движение денег от
инвестиционной
деятельности             41078,00        41703,69        10541,54
2.1   Поступление денег:
2.1.1 доход от выбытия
нематериальных активов
2.1.2 доход от выбытия
основных средств          2078,00         2109,65          533,26
2.1.3 доход от выбытия
других долгосрочных
активов
2.1.4 доход от выбытия
финансовых инвестиций

8          3040,37          4560,55         13,94            112
9          7094,19         10641,29         77,31            112
10
11         7094,19         10641,29         77,31            112
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 5-қосымша
2005 жылы ақша ағымының қозғалу болжамы
(өз қызметi бойынша)
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы"
акционерлiк қоғамы
3 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________
Р\с |   Көрсеткiштер     |   2003 ж.  |   2004 ж.  |   2005 ж.
N  |       атауы        |    есеп    |  бағалау   |  (болжам)
|                    |            |            |______________
|                    |            |            |  1-тоқсан
___________________________________________________________________
А            Б              1             2           3
___________________________________________________________________
1.  Операциялық қызмет-
тен түскен ақша
қозғалысы
1.1 Ақшаның түсуi:       21031354,73  22751624,68    5877739,29
1.1  дайын өнiмдi (та-   17570298,38  19237850,25    4981534,99
уарларды, жұмыс-
тарды, қызмет көр-
сетулердi) сатудан
түскен кіріс
1.1.2  алынған аванстар      243449,00    247157,16      62474,50
1.1.3  сыйақылар             120252,00    122083,65      30859,37
1.1.4  дивидендтер
1.1.5  роялти
1.1.6  басқа түсiмдер       3097355,35   3144533,61     802870,44
1.2 Ақшаның шығуы:       34933093,90  32696321,38   10123869,21
1.2.1  жеткiзушiлер мен    19623684,74  18333039,08    6094332,79
мердігерлердiң
есеп шоты бойынша
1.2.2  берiлген аванстар   33342080,00  12357312,04    3482030,40
1.2.3  жалақы бойынша        349416,00    363413,39     132313,08
1.2.4  жинақтаушы зейне-
тақы қорына
1.2.5  міндетті әлеуметтік
сақтандыру қорына
1.2.6  салықтар бойынша
1.2.7  сыйақыларды төлеу     613863,00    623213,23     157531,07
1.2.8  басқа төлемдер       1004050,16   1019343,64     257661,88
1.3 Операциялық қызмет   13901739,17  -9944696,70   -4246129,92
нәтижесiнде ақша-
ның көбеюi (+)/
мен азаюы (-)
2.  Инвестициялық қыз-      41078,00     41703,69      10541,54
меттен түскен
ақшаның қозғалысы
2.1 Ақшаның түсуi:
2.1.1  Материалдық емес
активтердiң шығуы
2.1.2  негiзгi қаржылардан     2078,00      2109,65        533,26
түскен кіріс
2.1.3  басқа ұзақ мерзiмдi
активтердiң шығуы-
нан түскен кіріс
2.1.4  қаржы инвестиция-
ларының шығуынан
түскен кіріс

2.1.5 доход от получения
займов, предоставленных
другим юридическим
лицам
2.1.6 прочие поступления       39000,00        39594,04        10008,28
2.2   Выбытие денег:         324872,00       309336,93        61562,11
2.2.1 приобретение
нематериальных активов     553,00          561,42          141,91
2.2.2 приобретение            175629,00       178304,14        45070,36
основных средств
2.2.3 приобретение других
долгосрочных активов
2.2.4 приобретение
финансовых
инвестиций                 165,00        86271,36           42,34
2.2.5 предоставление
займов другим
юридическим лицам       148525,00        44200,00        16307,50
2.2.6 прочие выплаты
2.3   Увеличение (+)/
уменьшение (-) денег
в результате
инвестиционной
деятельности             -283794      -267633,24       -51020,57
3.    Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
3.1.  Поступление денег:   26913950,00     40880200,00      9311205,15
3.1.1 от выпуска акций
и других ценных
бумаг                                  8000000,00       750000,00
3.1.2 получение
банковских займов     26913950,00     32880200,00      8561205,15
3.1.3 прочие поступления
3.2.  Выбытие денег         9869527,00     32084924,21      6649686,31
3.2.1 погашение банковских
займов                 9686150,00     31698285,21      6649686,31
3.2.2 приобретение
собственных акций
3.2.3 выплата дивидендов      183377,00       386639,00
3.2.4 прочие выплаты
3.3.  Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности         17044423,00      8795275,79      2661518,85
Итого:

2.1.5  басқа заңды тұлға-
лар ұсынған
қарыздарды алудан
түскен кіріс
2.1.6  басқа түсiмдер         39000,00     39594,04      10008,28
2.2 Ақшаның шығуы:         324872,00    309336,93      61562,11
2.2.1  материалдық емес         553,00       561,42        141,91
активтердi сатып алу
2.2.2  негiзгi құралдарды    175629,00    178304,14      45070,36
сатып алу
2.2.3  ұзақ мерзiмдi
активтердi сатып алу
2.2.4  қаржылық инвести-        165,00     86271,36         42,34
цияларды сатып алу
2.2.5  басқа заңды тұлға-    148525,00     44200,00      16307,50
ларға қарыздар беру
2.2.6  басқа төлемдер
2.3 Инвестициялық қыз-       -283794   -267633,24     -51020,57
меттiң нәтижесінде
ақшаның көбеюі (+)/
мен азаюы (-)
3.  Қаржылық қызметтен
түскен ақша қаржысы-
ның қозғалысы
3.1 Ақшаның түсуі:       26913950,00  40880200,00    9311205,15
3.1.1  акциялар мен басқа                8000000,00     750000,00
құнды қағаздар
шығарудан түскен
түсімдер
3.1.2  банк қарыздарын     26913950,00  32880200,00    8561205,15
алудан түскен түсім
3.1.3  басқа түсiмдер
3.2 Ақшаның шығуы         9869527,00  32084924,21    6649686,31
3.2.1  банк берген қарыз-   9686150,00  31698285,21    6649686,31
дарды өтеу
3.2.2  өз акцияларын
сатып алу
3.2.3  дивиденттер төлеу     183377,00    386639,00
3.2.4  басқа төлемдер
3.3 Қаржылық қызметтiң   17044423,00   8795275,79    2661518,85
нәтижесiнде ақша-
ның көбеюi (+)/
мен азаюы (-)

Увеличение (+)/       2858889,83     -1417054,15     -1635631,65
уменьшение (-) денег
Деньги на начало
периода                2397008,77      5255898,60      3838844,45
Деньги на конец        5255898,60      3838844,45       2203212,81
периода
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________
N    |        2005 г. (прогноз)              | 2004 г.в %  |2005 г. в

ЖИЫНЫ: Ақшаның        2858889,83  -1417054,15   -1635631,65
көбеюi (+)/ мен
азаюы (-)
Кезеңнiң басындағы    2397008,77   5255898,60    3838844,45
ақша
Кезеңнiң соңындағы    5255898,60   3838844,45    2203212,81
ақша
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с |            2005 ж (болжам)        |   2004 ж. |   2005 ж.

п/п   |---------------------------------------| к 2003 г.   |% к 2004 г.
| 1 полугодие | 9 месяцев  |   год      |             |
__________________________________________________________________________
А      |    4        |   5        |    6       |     7       |    8
__________________________________________________________________________
1
1.1      11755478,59   17633217,88   23510957,18     108,18        103,34

N  |___________________________________| 2003-ж-ға |  2004-ж-ға
| 1-жарты.|   9 ай     |    жыл     |   %-бен   |    %-бен
|  жылдық |            |            |
___________________________________________________________________
А       4         5             6             7         8
___________________________________________________________________
1
1.1    11755478,59  17633217,88   23510957,18    108,18   103,34

1.1      9963069,99   14944604,98   19926139,97     109,49        103,58
1.1.2     124948,99     187423,49     249897,98     101,52
1.1.3      61718,74      92578,11     123437,48     101,52        101,11
1.1.4
1.1.5
1.1.6    1605740,87    2408611,31    3211481,75     101,52        102,13
1.2      20247738,43   30371607,64   40495476,86      93,60        123,85
1.2.1   12188665,59   18282998,38   24377331,17      93,42        132,97
1.2.2    6964060,80   10446091,20   13928121,60      92,62        112,71
1.2.3     264626,15     396939,23     529252,30     104,01        145,63
1.2.4
1.2.5
1.2.6
1.2.7     315062,14     472593,20     630124,27     101,52        101,11
1.2.8     515323,76     772985,64    1030647,52     101,52        101,11
1.3      -8492259,84  -12738389,76  -16984519,68      71,54        170,79
2.          21083,08      31642,62      42166,16     101,52        101,11
2.1
2.1.1
2.1.2       1066,52       1599,78       2133,05     101,52        101,11
2.1.3
2.1.4
2.1.5
2.1.6      20016,56      30024,83      40033,11     101,52        101,11
2.2.      123124,22     184686,33     246248,44      95,22         79,61
2.2.1        283,82        425,74        567,65     101,52        101,11
2.2.2      90140,71     135211,07     180281,42     101,52        101,11
2.2.3
2.2.4         84,69        127,03        169,37   52285,67          0,20
2.2.5      32615,00      48922,50      65230,00      29,76        147,58
2.2.6
2.3       -102041,14    -153061,71    -204082,28      94,31         76,25
3.
3.1      25622410,31   27933615,46   44244820,61     151,89        108,23
3.1.1    1500000,00    2250000,00    3000000,00                    37,50
3.1.2   17122410,31   25683615,46   34244820,61     122,17        104,15
3.1.3    7000000,00                  7000000,00
3.2      13543680,75   19949058,92   26843053,36     325,09         83,66
3.2.1   13299372,62   19949058,92   26598745,23     327,25         83,91
3.2.2

1.1     9963069,99  14944604,98   19926139,97    109,49   103,58
1.1.2    124948,99    187423,49     249897,98    101,52
1.1.3    61718,74     92578,11      123437,48    101,52   101,11
1.1.4
1.1.5
1.1.6   1605740,87   2408611,31    3211481,75    101,52   102,13
1.2    20247738,43  30371607,64   40495476,86     93,60   123,85
1.2.1  12188665,59  18282998,38   24377331,17     93,42   132,97
1.2.2   6964060,80  10446091,20   13928121,60     92,62   112,71
1.2.3    264626,15    396939,23     529252,30    104,01   145,63
1.2.4
1.2.5
1.2.6
1.2.7    315062,14    472593,20     630124,27    101,52   101,11
1.2.8    515323,76    772985,64    1030647,52    101,52   101,11
1.3    -8492259,84 -12738389,76  -16984519,68     71,54   170,79
2.        21083,08     31642,62      42166,16    101,52   101,11
2.1
2.1.1
2.1.2      1066,52      1599,78       2133,05    101,52   101,11
2.1.3
2.1.4
2.1.5
2.1.6     20016,56     30024,83      40033,11    101,52   101,11
2.2.     123124,22    184686,33     246248,44     95,22    79,61
2.2.1       283,82       425,74        567,65    101,52   101,11
2.2.2     90140,71    135211,07     180281,42    101,52   101,11
2.2.3
2.2.4        84,69       127,03        169,37  52285,67     0,20
2.2.5     32615,00     48922,50      65230,00     29,76   147,58
2.2.6
2.3     -102041,14   -153061,14    -204082,28     94,31    76,25
3.
3.1    25622410,31  27933615,46   44244820,61    151,89   108,23
3.1.1   1500000,00   2250000,00    3000000,00              37,50
3.1.2  17122410,31  25683615,46   34244820,61    122,17   104,15
3.1.3   7000000,00                  7000000,00
3.2    13543680,75  19949058,92   26843053,36    325,09    83,66
3.2.1  13299372,62  19949058,92   26598745,23    327,25    83,91
3.2.2

3.2.3     244308,13                   244308,13     210,84         63,19
3.2.4
3.3      12078729,56    7984556,54   17401767,25      51,60        197,85
3484428,58   -4906894,94     213165,29     -49,57        -15,04
3838844,45    3838844,45    3838844,45     219,27         73,04
7323273,03   -1068050,49    4052009,74      73,04        105,55
__________________________________________________________________________
Приложение 6
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"

3.2.3    244308,13                  244308,13    210,84    63,19
3.2.4
3.3    12078729,56   7984556,54   17401767,25     51,60   197,85
3484428,58  -4906894,94     213165,29    -49,57   -15,04
3838844,45   3838844,45    3838844,45    219,27    73,04
7323273,03  -1068050,49    4052009,74     73,04   105,55
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың

на 2005-2007 годы
Прогноз движения денежных потоков в 2005 год
(по управлению государственными ресурсами)
Акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация"
форма 3
тыс тенге
__________________________________________________________________________
N    |    Наименование  |2003 г.       | 2004         |2005г.(прогноз)
п/п   |    показателей   |отчет         |оценка        |---------------
|                  |              |              |   1 квартал
--------------------------------------------------------------------------
А   |          Б       |    1         |   2          |       3
--------------------------------------------------------------------------
1.    Движение денег
от операционной
деятельности
1.1.   поступление
денег:                6264584,46      4809028,00       1816637,11
1.1    доход от реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)                5393065,32      3914157,00       1590438,47
1.1.2  авансы полученные
1.1.3  вознаграждения
1.1.4  дивиденды
1.1.5  роялти
1.1.6  прочие
поступления            871519,14       894871,00        226198,64
1.2.  Выбытие денег:        4868647,38      7102871,00       1590068,66
1.2.1  по счетам
поставщиков
и подрядчиков         4809103,28      7102871,00       1590068,66
1.2.2  авансы выданные
1.2.3  по заработной плате
1.2.4  в накопительные
пенсионные фонды
1.2.5  в фонд обязательного
социального
страхования
1.2.6  по налогам
1.2.7  выплата
вознаграждений
1.2.8  прочие выплаты          59544,10                           -
1.3.  Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег
в результате
операционной
деятельности           1395937,08     -2293843,00        226568,44
2.    Движение денег от
инвестиционной
деятельности
2.1   Поступление денег:       -
2.1.1 доход от выбытия
нематериальных активов
2.1.2 доход от выбытия
основных средств
2.1.3 доход от выбытия
других долгосрочных
активов
2.1.4 доход от выбытия
финансовых инвестиций
2.1.5 доход от получения
займов, предоставленных
другим юридическим
лицам
2.1.6 прочие поступления
2.2  Выбытие денег:               -
2.2.1 приобретение
нематериальных активов
2.2.2 приобретение
основных средств
2.2.3 приобретение других
долгосрочных активов
2.2.4 приобретение
финансовых
инвестиций
2.2.5 предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.2.6 прочие выплаты
2.3   Увеличение (+)/
уменьшение (-) денег
в результате
инвестиционной
деятельности               0
3.    Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
3.1. Поступление денег:     5500000,00      6208382,00      1552095,50
3.1.1 от выпуска акций
и других ценных
бумаг
3.1.2 получение
банковских займов

2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 6-қосымша
2005 жылы ақша ағымының қозғалу болжамы
(мемлекеттік ресурстарды басқару бойынша)
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы"
акционерлiк қоғамы
3 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________
Р\с |   Көрсеткiштер     |   2003 ж.  |   2004 ж.  |   2005 ж.
N  |       атауы        |    есеп    |  бағалау   |  (болжам)
|                    |            |            |______________
|                    |            |            |  1-тоқсан
___________________________________________________________________
А            Б              1             2           3
___________________________________________________________________
1.  Операциялық қызмет-
тен түскен ақша
қозғалысы
1.1 Ақшаның түсуi:         6264584,46   4809028,00    1816637,11
1.1  дайын өнiмдi (та-     5393065,32   3914157,00    1590438,47
уарларды, жұмыс-
тарды, қызмет көр-
сетулердi) сатудан
түскен кіріс
1.1.2  алынған аванстар
1.1.3  сыйақылар
1.1.4  дивидендтер
1.1.5  роялти
1.1.6  басқа түсiмдер         871519,14    894871,00     226198,64
1.2 Ақшаның шығуы:         4868647,38   7102871,00    1590068,66
1.2.1  жеткiзушiлер мен      4809103,28   7102871,00    1590068,66
мердігерлердiң
есеп шоты бойынша
1.2.2  берiлген аванстар
1.2.3  жалақы бойынша
1.2.4  жинақтаушы зейне-
тақы қорына
1.2.5  міндетті әлеуметтік
сақтандыру қорына
1.2.6  салықтар бойынша
1.2.7  сыйақыларды төлеу
1.2.8  басқа төлемдер          59544,10
1.3 Операциялық қызмет     1395937,08  -2293843,00     226568,44
нәтижесiнде ақша-
ның көбеюi (+)/
мен азаюы (-)
2.  Инвестициялық қыз-
меттен түскен
ақшаның қозғалысы
2.1 Ақшаның түсуi:
2.1.1  Материалдық емес
активтердiң шығуы
2.1.2  негiзгi қаржылардан
түскен кіріс
2.1.3  басқа ұзақ мерзiмдi
активтердiң шығуы-
нан түскен кіріс
2.1.4  қаржы инвестиция-
ларының шығуынан
түскен кіріс
2.1.5  басқа заңды тұлға-
лар ұсынған
қарыздарды алудан
түскен кіріс
2.1.6  басқа түсiмдер
2.2.2 Ақшаның шығуы:
2.2.1  материалдық емес
активтердi сатып
алу
2.2.2  негiзгi құралдарды
сатып алу
2.2.3  ұзақ мерзiмдi
активтердi сатып
алу
2.2.4  қаржылық инвести-
цияларды сатып алу
2.2.5  басқа заңды тұлға-
ларға қарыздар беру
2.2.6  басқа төлемдер
2.3 Инвестициялық қыз-              0
меттiң нәтижесінде
ақшаның көбеюі (+)/
мен азаюы (-)
3.  Қаржылық қызметтен
түскен ақшаның
қозғалысы
3.1 Ақшаның түсуі:         5500000,00   6208382,00    1552095,50
3.1.1  акциялар мен басқа
құнды қағаздар
шығарудан түскен
түсімдер
3.1.2  банк қарыздарын
алудан түскен түсім

3.1.3 прочие поступления     5500000,00      6208382,00      1552095,50
3.2.  Выбытие денег         5310324,91      5500000,00      1552095,50
3.2.1 погашение банковских
займов
3.2.2 приобретение
собственных акций
3.2.3 выплата дивидендов
3.2.4 прочие выплаты         5310324,91      5500000,00      1552095,50
3.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности           189675,09       708382,00            -
Итого:
Увеличение (+)/       1585612,17     -1585461,00       226568,44
уменьшение (-) денег
Деньги на начало

3.1.3  басқа түсiмдер        5500000,00   6208382,00    1552095,50
3.2 Ақшаның шығуы          5310324,91   5500000,00    1552095,50
3.2.1  банк берген қарыз-
дарды өтеу
3.2.2  өз акцияларын
сатып алу
3.2.3  дивиденттер төлеу
3.2.4  басқа төлемдер        5310324,91   5500000,00    1552095,50
3.3 Қаржылық қызметтiң      189675,09    708382,00         -
нәтижесiнде ақша-
ның көбеюi (+)/
мен азаюы (-)
ЖИЫНЫ: Ақшаның         1585612,17  -1585461,00     226568,44
көбеюi (+)/ мен
азаюы (-)

3.2.3
3.2.4    3104191,00   4656286,50     6208382,00     103,57        112,88
3.3           -            -              -          373,47          -
453136,89    679705,33      906273,77     -99,99        -57,16
382,40       382,40         382,40  685829,43          0,02
453519,29    680087,73      906656,17       0,02     237096,28
__________________________________________________________________________
Приложение 7
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"

3.2.3
3.2.4    3104191,00   4656286,50   6208382,00     103,57   112,88
3.3                                               373,47
453136,89    679705,33    906273,77     -99,99   -57,16
382,40       382,40       382,40  685829,43     0,02
453519,29    680087,73    906656,17       0,02  237096,28
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың

на 2005-2007 годы
Прогноз расходов на 2005 год
(по собственной деятельности)
Акционерное общество
"Продовольственная контрактная корпорация"
форма 4
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
N  |    Наименование          |2003 г.    | 2004        |2005 г.(прогноз)
п/п |    показателей           |отчет      |оценка       |----------------
|                          |           |             |   1 квартал
--------------------------------------------------------------------------
А |          Б               |    1      |   2         |       3
--------------------------------------------------------------------------
Всего                      2586168,00   3325351,15     1235169,49
1     Общие и административ-
ные расходы, всего          405808,00    526609,22      209351,38
1.1   Материалы
1.2   Оплата труда работников     224741,00    275280,10      107017,73
1.3   Отчисления от оплаты         51817,00     39288,46       15117,42
труда
1.4   Амортизация основных         17006,00     43697,14       15313,25
средств и нематериальных
активов
1.5   Обслуживание и ремонт        12520,00     19140,20        6762,87
основных средств и
нематериальных активов
1.6   Коммунальные расходы          2311,00      4666,88        2051,66
1.7   Командировочные
расходы, всего               12369,00     18683,29        6601,43
1.7.1 в пределах
установленных норм           12369,00     18683,29        6601,43
1.7.2 сверх норм
1.8   Представительские расходы                  3119,00        3257,87
1.9   Расходы на повышение                        590,00         208,47
квалификации работников
1.10  Расходы на содержание
Совета директоров
1.11  Расходы по налогам            2243,00      8892,84        2399,90
1.12  Канцелярские и                2568,00      3128,76        1208,87
типографские работы
1.13  Услуги связи                    25059     28931,98       11643,43
1.14  Расходы на охрану              832,00      1343,60        1012,62
1.15  Консультационные               284,00       742,40         393,47
(аудиторские) и
информационные услуги
1.16  Банковские услуги             1905,00      6805,30        2404,54
1.17  Расходы на страхование         402,00      2834,60        1896,89
1.18  Судебные издержки
1.19  Штрафы, пени и неустойки
за нарушение условий
договора
1.20  Штрафы и пени за
сокрытие (занижение)
дохода
1.21  Убытки от хищений,
сверхнормативные потери,
порча, недостача ТМЗ

2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 7-қосымша
2005 жылдарға арналған шығыстар болжамы
(өз қызметi бойынша)
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы"
акционерлiк қоғамы
4 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________
Р\с |  Көрсеткiштердiң     |  2003 ж.   |   2004 ж. |   2005 ж.
N  |       атауы          |   есеп     |  бағалау  |  (болжам)
|                      |            |           |_____________
|                      |            |           |  1-тоқсан
___________________________________________________________________
А            Б                1             2           3
___________________________________________________________________
Барлығы                 2586168,00   3325351,15   1235169,49
1     Жалпы және әкімшiлiк     405808,00    526609,22    209351,38
шығыстар, барлығы
1.1   Материалдар
1.2   Қызметкерлерге           224741,00    275280,10    107017,73
еңбекақы төлеу
1.3   Еңбекақыға төленетiн      51817,00     39288,46     15117,42
төлемнен ақша бөліп
шығару
1.4   Негізгi құралдардың       17006,00     43697,14     15313,25
және материалдық емес
активтердiң
амортизациясы
1.5   Негізгi құралдарды        12520,00     19140,20      6762,87
және материалдық емес
активтердi жөндеу және
оларға қызмет көрсету
1.6   Коммуналдық шығыстар       2311,00      4666,88      2051,66
1.7   Iссапар шығыстары,        12369,00     18683,29      6601,43
барлығы
1.7.1 белгiленген норма         12369,00     18683,29      6601,43
шегiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкілдік шығыстары                       3119,00      3257,87
1.9   Қызметкерлердiң                          590,00       208,47
бiлiктiлiгiн арттыруға
байланысты шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
қаржыландыру бойынша
шығыстар
1.11  Салықтарға байланысты      2243,00      8892,84      2399,90
шығыстар
1.12  Кеңселік және баспа        2568,00      3128,76      1208,87
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi             25059     28931,98     11643,43
1.14  Күзетке байланысты          832,00      1343,60      1012,62
шығыстар
1.15  Кеңестік (аудиторлық)       284,00       742,40       393,47
және ақпараттық
қызмет көрсетулер
1.16  Банк қызметтері            1905,00      6805,30      2404,54
1.17  Сақтандыруға                402,00      2834,60      1896,89
байланысты шығыстар
1.18  Сот шығындары
1.19  Шарттың талаптарын
бұзғаны үшiн төленген
айыппұлдар, өсiмақылар
және тұрақсыздық айыбы
1.20  Кірісті жасырғаны
(төмендеткенi)н
салынған айыппұлдар
мен өсiмақылар
1.21  Ұрлыққа байланысты
шығыстар, нормадан тыс
жоғалтулар, бүлiнулер,
TMҚ жетiспеушілігі

1.22  Расходы по аренде             4090,00      8370,87        9523,79
1.23  Расходы на социальную         2797,00      3906,00        1380,12
сферу
1.24  Расходы по созданию
резервов по сомнительным
требованиям
1.25  На проведение праздничных,    6792,00     14000,00        4946,67
культурно-массовых и
спортивных мероприятий
1.26  Благотворительная
помощь                       18995,00     10000,00        3533,33
1.27  Прочие расходы               19077,00     33187,80       12677,08
2     Расходы по реализации      1141935,00   1158807,13      457307,38
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего
2.1   Материалы
2.2   Оплата труда работников
2.3   Отчисления от оплаты
труда
2.4   Амортизация основных
средств и нематериальных
активов
2.5   Ремонт и обслуживание
основных средств и
нематериальных активов
2.6   Коммунальные расходы
2.7   Командировочные расходы,
всего                         2409,00      1608,70         685,28
2.7.1 в пределах установленных
норм                          2409,00      1608,70         685,28
2.7.2 сверх норм
2.8   Расходы по погрузке,
транспортировке и
хранению                   1139526,00   1157198,43      456622,09
2.9   Расходы на рекламу и
маркетинг
2.10  расходы по аренде
2.11  Расходы на социальную
сферу

1.22  Жалға алуға байланысты     4090,00      8370,87      9523,79
шығыстар
1.23  Әлеуметтiк салаға          2797,00      3906,00      1380,12
арналған шығыстар
1.24  Күмәнді талаптар
бойынша резервтер
құруға байланысты
шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени          6792,00     14000,00      4946,67
-көпшiлік және
спорттық іс-шараларды
өткізуге байланысты
іс-шаралар
1.26  Қайырымдылық көмегі       18995,00     10000,00      3533,33
1.27  Басқа шығыстар            19077,00     33187,80     12677,08
2     Дайын өнiмдi (тауар-    1141935,00   1158807,13    457307,38
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулердi)
сатуға байланысты
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлерге
еңбекақы төлеу
2.3   Еңбекақыға төленетiн
төлемнен ақша бөліп
шығару
2.4   Негізгі құралдар мен
материалдық емес
активтердің
амортизациясы
2.5   Негiзгi құралдарды
және материалдық емес
активтердi жөндеу және
оларға қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Iссапар шығыстары,         2409,00      1608,70       685,28
барлығы
2.7.1 белгіленген                2409,00      1608,70       685,28
нормалар шегiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және   1139526,00   1157198,43    456622,09
сақтауға байланысты
шығыстар
2.9   Жарнама мен маркетинг-
ке арналған шығыстар
2.10  Жалға алу байланысты
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
арналған шығыстар

2.12  Прочие расходы
3     Расходы в виде
вознаграждения, всего      1038425,00   1639934,80      568510,73
3.1   Расходы по вознаграждению
(процентам) по займам
банков                     1038425,00   1639934,80      568510,73
3.2   Расходы по вознаграждению
(процентам) по займам
поставщиков
3.3   Расходы по вознаграждению
(процентам) по аренде
3.4   Прочие расходы*
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________

2.12  Басқа шығыстар
3     Сыйақылар түрiндегі     1038425,00   1639934,80    568510,73
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң қарыздары    1038425,00   1639934,80    568510,73
бойынша сыйақыларға
байланысты шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң қарыз-
дары бойынша сыйақы-
ларға (пайыз) байла-
нысты шығыстар
3.3   Жалға алу бойынша
сыйақыларға (пайыз)
байланысты шығыстар
3.4   Басқа шығыстар*
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________

N    |         2005 г. (прогноз)             |2004 г. в % |  2005 г. в %
|_______________________________________| к 2003 г.  |  к 2003 г.
|  1 полу-    | 9 месяцев  |   год      |            |
|  годие      |            |            |            |
__________________________________________________________________________
А      |      4      |      5     |    6       |    7       |    8 __________________________________________________________________________

Р/с  |            2005 ж. (болжам)        |  2004 ж. |   2005 ж.
N   |____________________________________|2003-ж-ға | 2004-ж-ға
| 1-жарты- |    9 ай    |    жыл     |  %-бен   |   %-бен
| жылдық   |            |            |          |
___________________________________________________________________
А          4            5           6           7          8
___________________________________________________________________

1920885,48   2631226,43   3840034,20     128,58       115,48
1          382158,32    579590,21    762579,88     129,77       144,81
1.1
1.2        214035,46    342456,73    428070,92     122,49       155,50
1.3         30234,84     45352,25     60469,67      75,82       153,91
1.4         30626,50     49002,40     61253,00     256,95       140,18
1.5         10144,31     13525,74     20288,61     152,88       106,00
1.6          3077,49      4103,32      6154,98     201,94       131,89
1.7          9902,14     13202,86     19804,29     151,05       106,00
1.7.1        9902,14     13202,86     19804,29     151,05       106,00
1.7.2
1.8          4886,80      6515,73      9773,60                  313,36
1.9           312,70       416,93       625,40                  106,00
1.10
1.11         3599,85      4799,80      7199,70     396,47        80,96
1.12         1813,30      2417,73      3626,60     121,84       115,91
1.13        17465,14     23286,85     34930,28     115,46       120,73
1.14         1518,93      2025,23      3037,85     161,49       226,10
1.15          629,56       708,25       786,94     261,41       106,00
1.16         3606,81      4809,08      7213,62     357,23       106,00
1.17         2213,03      2845,33      3161,48     705,12       111,53
1.18
1.19
1.20
1.21
1.22        14285,68     19047,57     28571,36     204,67       341,32
1.23         2070,18      2760,24      4140,36     139,65       106,00
1.24
1.25         7420,00      9893,33     14840,00     206,12       106,00
1.26         5300,00      7066,67     10600,00      52,65       106,00
1.27        19015,62     25354,15     38031,23     173,97       114,59
2          685961,07    914614,75   1371922,13     101,48       118,39
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
2.7          1027,93      1370,57      2055,85      66,78       127,80
2.7.1        1027,93      1370,57      2055,85      66,78       127,80
2.7.2
2.8        684933,14    913244,19   1369866,28     101,55       118,38
2.9
2.10
2.11

1920885,48   2631226,43   3840034,20     128,58   115,48
1       382158,32    579590,21    762579,88     129,77   144,81
1.1
1.2     214035,46    342456,73    428070,92     122,49   155,50
1.3      30234,84     45352,25     60469,67      75,82   153,91
1.4      30626,50     49002,40     61253,00     256,95   140,18
1.5      10144,31     13525,74     20288,61     152,88   106,00
1.6       3077,49      4103,32      6154,98     201,94   131,89
1.7       9902,14     13202,86     19804,29     151,05   106,00
1.7.1     9902,14     13202,86     19804,29     151,05   106,00
1.7.2
1.8       4886,80      6515,73      9773,60              313,36
1.9        312,70       416,93       625,40              106,00
1.10
1.11      3599,85      4799,80      7199,70     396,47    80,96
1.12      1813,30      2417,73      3626,60     121,84   115,91
1.13     17465,14     23286,85     34930,28     115,46   120,73
1.14      1518,93      2025,23      3037,85     161,49   226,10
1.15       629,56       708,25       786,94     261,41   106,00
1.16      3606,81      4809,08      7213,62     357,23   106,00
1.17      2213,03      2845,33      3161,48     705,12   111,53
1.18
1.19
1.20
1.21
1.22     14285,68     19047,57     28571,36     204,67   341,32
1.23      2070,18      2760,24      4140,36     139,65   106,00
1.24
1.25      7420,00      9893,33     14840,00     206,12   106,00
1.26      5300,00      7066,67     10600,00      52,65   106,00
1.27     19015,62     25354,15     38031,23     173,97   114,59
2       685961,07    914614,75   1371922,13     101,48   118,39
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
2.7       1027,93      1370,57      2055,85      66,78   127,80
2.7.1     1027,93      1370,57      2055,85      66,78   127,80
2.7.2
2.8     684933,14    913244,19   1369866,28     101,55   118,38
2.9
2.10
2.11

Всего                      1568739,50    1179737,64     295157,89
1     Общие и административ-
ные расходы, всего
1.1   Материалы
1.2   Оплата труда работников
1.3   Отчисления от оплаты
труда
1.4   Амортизация основных
средств и нематериальных
активов
1.5   Обслуживание и ремонт
основных средств и
нематериальных активов
1.6   Коммунальные расходы
1.7   Командировочные
расходы, всего
1.7.1 в пределах
установленных норм
1.7.2 сверх норм
1.8   Представительские расходы
1.9   Расходы на повышение
квалификации работников
1.10  Расходы на содержание
Совета директоров
1.11  Расходы по налогам
1.12  Канцелярские и
типографские работы
1.13  Услуги связи
1.14  Расходы на охрану
1.15  Консультационные
(аудиторские) и
информационные услуги
1.16  Банковские услуги
1.17  Расходы на страхование
1.18  Судебные издержки
1.19  Штрафы, пени и неустойки
за нарушение условий
договора
1.20  Штрафы и пени за
сокрытие (занижение)
дохода
1.21  Убытки от хищений,
сверхнормативные потери,
порча, недостача ТМЗ
1.22  Расходы по аренде
1.23  Расходы на социальную
сферу
1.24  Расходы по созданию
резервов по сомнительным
требованиям
1.25  На проведение праздничных,
культурно-массовых и
спортивных мероприятий
1.26  Благотворительная
помощь
1.27  Прочие расходы
2     Расходы по реализации      1568739,50    1179737,64     295157,89
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего
2.1   Материалы                                   6324,19      1581,405
2.2   Оплата труда работников
2.3   Отчисления от оплаты
труда
2.4   Амортизация основных
средств и нематериальных
активов
2.5   Ремонт и обслуживание
основных средств и
нематериальных активов
2.6   Коммунальные расходы
2.7   Командировочные расходы,
всего                         2979,06       4817,90       1204,57
2.7.1 в пределах установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8   Расходы по погрузке,
транспортировке и
хранению                   1543641,24    1132021,55     283227,36
2.9   Расходы на рекламу и
маркетинг
2.10  Расходы по аренде
2.11  Расходы на социальную
сферу

Барлығы                 1568739,50   1179737,64    295157,89
1     Жалпы және әкімшiлiк
шығыстар, барлығы
1.1   Материалдар
1.2   Қызметкерлерге
еңбекақы төлеу
1.3   Еңбекақыға төленетiн
төлемнен ақша бөліп
шығару
1.4   Негізгi құралдардың
және материалдық емес
активтердiң
амортизациясы
1.5   Негізгi құралдарды
және материалдық емес
активтердi жөндеу және
қызмет көрсету
1.6   Коммуналдық шығыстар
1.7   Iссапар шығыстары,
барлығы
1.7.1 белгiленген нормалар
шегiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкілеттік шығыстары
1.9   Қызметкерлердiң
бiлiктiлiгiн көтеруге
арналған шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
қаржыландыру бойынша
шығыстар
1.11  Салықтар бойынша
шығыстар
1.12  Кеңселік және
баспа жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi
1.14  Күзетке байланысты
шығыстар
1.15  Кеңестік (аудиторлық)
және ақпараттық
қызмет көрсетулер
1.16  Банк қызметтері
1.17  Сақтандыруға
байланысты шығыстар
1.18  Сот шығындары
1.19  Шарттың талаптарын
бұзғаны үшiн
айыппұлдар, өсiмақылар
және тұрақсыздық айыбы
1.20  Кірісті жасырғаны
(төмендетiп көрсеткені)
үшін айыппұл және
өсiмақы
1.21  Ұрлыққа байланысты
шығыстар, нормадан тыс
шығындар, бүлiнуі,
TMҚ жетiспеуiшілігі
1.22  Жалға алуға байланысты
шығыстар
1.23  Әлеуметтiк салаға
арналған шығыстар
1.24  Күмәнді талаптар
бойынша резервтер
құруға байланысты
шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени
-көпшiлік және
спорттық іс-шаралар
1.26  Қайырымдылық көмегі
1.27  Басқа шығыстар
2     Дайын өнiмдi (тауар-    1568739,50   1179737,64    295157,89
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулердi)
сатуға байланысты
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар                             6324,19     1581,405
2.2   Қызметкерлерге
еңбекақы төлеу
2.3   Еңбекақыға төленетiн
төлемнен ақша бөліп
шығару
2.4   Негізгі құралдар мен
материалдық емес
активтердің
амортизациясы
2.5   Негiзгi құралдарды
және материалдық емес
активтердi жөндеу және
қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Iссапар шығыстары,         2979,06      4817,90      1204,57
барлығы
2.7.1 белгіленген
нормалар шегiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және   1543641,24   1132021,55    283227,36
сақтауға байланысты
шығыстар
2.9   Жарнама мен маркетинг-
ке арналған шығыстар
2.10  Жалға алуға байланысты
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
арналған шығыстар

N    |         2005 г. (прогноз)             | 2004 г.    | 2005 г.
|_______________________________________| в %        | в %
| 1 полугодие | 9 месяцев  |   год      | к 2003 г.  | к 2004 г.
__________________________________________________________________________
А      |      4      |      5     |    6       |    7       |    8 __________________________________________________________________________

Р/с |            2005 ж (болжам)        |   2004 ж. |   2005 ж.
N  |___________________________________| 2003-ж-ға |  2004-ж-ға
| 1-жарты.  |   9 ай    |    жыл    |   %-бен   |    %-бен
|  жылдық   |           |           |           |
___________________________________________________________________
А        4          5           6            7            8
___________________________________________________________________

2.11
2.12        18289,12     27433,67     36578,23     165,35       100,01
3
3.1
3.2
3.3
3.4
__________________________________________________________________________
Приложение 9
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Перечень инвестиционных проектов
АО "Продовольственная контрактная корпорация",
планируемых к реализации в 2005-2007 годах
форма 5
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
N |   Наименование       | Период     |  Общая         |Источники
п/п|    проекта           | реализации |  стоимость     |финансирования
|                      |            |                |
--------------------------------------------------------------------------
1    Приобретение акций
зернового терминала
в порту                                               кредитные
Балтийского моря         2005 г.           1035840     средства
2    Приобретение акций
зернового терминала
в порту                                               кредитные
Черного моря             2006 г.          3588256     средства
3    Приобретение эталонных                                собственные
приборов                 2006 г.            39840     средства
Итого                                     4663936
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________
N |            финансирование по годам:
п/п|----------------------------------------------------------------------
|освоено      |2005 год  |2006 год  |2007 год  |остаток
|на 01.01.05  |(прогноз) |(прогноз) |(прогноз) |на 01.01.08 г.
--------------------------------------------------------------------------

2.11
2.12    18289,12    27433,67     36578,23    165,35       100,01
3
3.1
3.2
3.3
3.4
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 9-қосымша
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" АҚ
2005-2007 жылдары iске асыруға жоспарланып отырған
инвестициялық жобаларының тiзбесi
5 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с|      Жобаның атауы      | Iске асыру |Жалпы құны|Қаржыландыру
N |                         |   кезеңі   |          |  көздері
___________________________________________________________________
1   Балтық теңiзi портындағы     2005 ж     1035840    кредиттік
астық терминалының                                 қаржылар
акцияларын сатып алу
2   Сынақтық тiркелген           2006 ж     3588256    кредиттік
зертханаларды құруды                               қаржылар
және олардың қызметiн
қамтамасыз ету
3   Эталондық аспаптарды         2006 ж       39840    өз қаржылары
сатып алу
Жиыны:                                  4663936
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с|               жылдар бойынша қаржыландыру:
N |_______________________________________________________________
| 01.01.05.ж | 2005 жыл | 2006 жыл | 2007 жыл | 01.01.08 ж.
| игерілгені | (болжам) | (болжам) | (болжам) |   қалдық
___________________________________________________________________

1                 1035840
2                            3588256
3                              39840
1035840    3628096         0            0
__________________________________________________________________________
Приложение 10
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогнозный баланс на 2005-2007 годы (тыс.тенге)
Акционерное общество
"Продовольственная контрактная корпорация"
форма 6
__________________________________________________________________________

1                 1035840
2                            3588256
3                              39840
1035840    3628096         0            0
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 10-қосымша
2005-2007 жылдарға арналған болжамдық теңгерім
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" акционерлік қоғамы
6 нысан
___________________________________________________________________

N  |   Показатели  | 2003     | 2004     |  2005     |  2006    | 2007
п/п|               | отчет    | план     | прогноз   | прогноз  |прогноз
--------------------------------------------------------------------------
1 |        2      |    3     |    4     |    5      |    6     |   7
--------------------------------------------------------------------------
Активы, всего      43506377,71 47551066,45
56025861,10
56939576,92
57871888,57
1   Долгосрочные     827822,72
активы, всего               1012680,52
1198361,26
1384762,54

Р/с |  Көрсеткіштер  |2003 есеп|  2004  |  2005  |  2006  |  2007
N  |                |         | жоспар | болжам | болжам | болжам
___________________________________________________________________
1            2           3         4       5         6       7
___________________________________________________________________
Активтер, барлығы    43506377,71
47551066,45
56025861,10
56939576,92
57871888,57
1 Ұзақ мерзімді     827822,72 1012680,52
активтер,                            1198361,26
барлығы                                       1384762,54

1572077,57
1.1 Нематериальные
активы, всего      3272,53     3272,53    3273,53     3274,53  3275,53
1.2 Амортизация
нематериальных
активов            1484,71     1484,71    1485,01     1485,31  1485,61
1.3 Балансовая
(остаточная)
стоимость
нематериальных
активов            1787,82     1787,82    1788,52     1789,22  1789,92
1.4 Основные         954703,54  1168662,09
средства                               1383321,09  1598813,09
1815361,45
1.5 Износ основных   128869,48   157769,39  186748,35
средств                                             215839,77
245073,80
1.6 Балансовая       825834,06
(остаточная)                1010892,70
стоимость                              1196572,74  1382973,32
основных
средств                                                     1570287,65

1572077,57
1.1 Материалдық емес  3272,53   3272,53  3273,53  3274,53   3275,53
активтер, барлығы
1.2 Материалдық емес  1484,71   1484,71  1485,01  1485,31   1485,61
активтердің
амортизациясы
1.3 Материалдық емес  1787,82   1787,82  1788,52  1789,22   1789,92
активтердің тең-
герімдік (қалдық)
құны
1.4 Негізгі құралдар  954703,54 1168662,09
1383321,09
1598813,09
1815361,45
1.5 Негізгі құралдар- 128869,48 157769,39 186748,35
дың тозуы                                     215839,77
245073,80
1.6 Негізгі құралдар- 825834,06 1010892,70
дың теңгерімдік                      1196572,74
(қалдық) құны                                 1382973,32
1570287,65

14242175,96
2.3 Краткосрочные
финансовые
инвестиции
2.4 Деньги          6841742,31  3839226,85
9094276,32
9373285,54
9413285,54
Собственный        43506377,71
капитал                        47551066,45
и обязательства,                          56025861,10
всего                                                 56939576,92
57871888,57
3   Собственный    10314778,35
капитал, всего             11004712,92
18262199,48
18524669,66
18792219,90
3.1 Уставный          45761,99   491582,99
капитал                                7491582,99  7491582,99
7491582,99
3.2 Неоплаченный
капитал (-)
3.3 Изъятый
капитал (-)
3.4 Дополнительный
оплаченный
капитал
3.5 Дополнительный
неоплаченный
капитал
3.6 Резервный       9278831,44  9315448,48
капитал                                9354071,47  9393442,00
9433574,54
3.7 Нераспреде-      990184,92  1197681,45
ленный доход                           1416545,02  1639644,67
(непокрытый                                                 1867062,37
убыток)
4  Долгосрочные
обязательства,
всего
4.1 Долгосрочные
займы, в том
числе
займы банков
займы от
внебанковских
учреждений
прочие
4.2 Отсроченный
корпоративный
подоходный
налог
5   Текущие        33191599,36
обязательства,             36546353,53
всего                                 37763661,62
38414907,26
39079668,67
5.1 Краткосрочные  30168306,15
кредиты и                  33496303,49
овердрайфт                            34679649,60
35273567,99
35879567,99
5.2 Текущая часть
долгосрочных
займов
5.3 Краткосрочная
кредиторская     644607,44   652665,33  659902,97   670311,98
задолженность                                                681247,05
5.4 Расчеты с
бюджетом           9213,62     9216,62    9457,69     9640,74  9827,34
5.5 Кредиторская
задолженность
дочерним
(зависимым)
организациям
и совместно
контролируемым
юридическим
лицам                36,25
5.6 Прочая
кредиторская     2369435,91  2388168,09
задолженность                          2414651,36  2461386,55
и начисления                                                2509026,29
__________________________________________________________________________
Приложение 11
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз важнейших показателей развития на 2005-2007 годы
ТОО "Астык Коймалары"
Форма 1
__________________________________________________________________________
N |                         |Един. |  2003 г.  |  2004 г.   |2004 г.
п/п|   Показатели            |измер |  отчет    |  план      |в %
|                         |      |           |            |к 2003 г.
__________________________________________________________________________

14242175,96
2.3 Қысқа мерзімді
қаржы инвес-
тициясы
2.4 Ақша              6841742,31 3839226,85
9094276,32
9373285,54
9413285,54
Өз капиталы, барлығы  43506377,71
47551066,45
56025861,10
56939576,92
57871888,57
3 Өз капиталы,      10314778,35
барлығы                     11004712,92
18262199,48
18524669,66
18792219,90
3.1 Жарғылық капитал  45761,99  491582,99 7491582,99
7491582,99
7491582,99
3.2 Төленген
капитал (-)
3.3 Алынған
капитал (-)
3.4 Қосымша төленген
капитал
3.5 Қосымша төлен-
беген капитал
3.6 Резервтік капитал 9278831,44 9315448,48
9354071,47
9393442,00
9433574,54
3.7 Бөлінбеген кіріс  990184,92 1197681,45
(жабылмаған зиян)                    1416545,02
1639644,67
1867062,37
4 Ұзақ мерзімді
міндеттер,
барлығы
4.1 Ұзақ мерзімді
қарыздар, оның
ішінде
банктердің
қарыздары
банктен тыс
мекемелердің
қарызы
тағы басқалар
4.2 Мерзімі ұзартыл-
ған корпоративтік
табыс салығы
5 Ағымдағы мін-     33191599,36
деттер, барлығы             36546353,53
37763661,62
38414907,26
39079668,67
5.1 Қысқа мерзімді    30168306,15
кредиттер және              33496303,49
овердрайфт                           34679649,60
35273567,99
35879567,99
5.2 Ұзақ мерзімді
қарыздардың
ағымдағы бөлігі
5.3 Қысқа мерзімді    644607,44 652665,33 659902,97
кредиторлық                                   670311,98
берешек                                               681247,05
5.4 Бюджетпен         9213,62   9216,62   9457,69  9640,74  9827,34
есеп айырысу
5.5 Еншілес (тәуелді) 36,25
ұйымдарға және
бірлесіп бақылау
жасалатын заңды
тұлғаларға кре-
диттік берешек
5.6 Басқа да креди-   2369435,91
торлық берешектер           2388168,09
және есептеулер                      2414651,36
2461386,55
2509026,29
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 11-қосымша
2005-2007 жылдарға арналған дамудың маңызды көрсеткіштері
"Астық Қоймалары" ЖШС
1 нысан
___________________________________________________________________
Р/с |   Көрсеткiштер    | Өлшем |  2003 ж.  |  2004 ж. | 2004 ж.
N  |                   |бірлігі|  есеп     |  жоспар  |2003 ж-ға
|                   |       |           |          | %-бен
___________________________________________________________________

А |          Б              |   1  |    2      |    3       |     4
__________________________________________________________________________
1   Объем произведенной
продукции (работ, услуг) тыс.тн/
- всего:                  млн.тг
1.1 в том числе по видам
2.  Экспорт всего:            тыс. тн/
млн.$
2.1 в т.ч. в страны СНГ         "
2.2 дальнее зарубежье           "
2.3 по видам продукции:
3.  Импорт всего:
3.1 в т.ч. страны СНГ
3.2 дальнее зарубежье
3.3 по видам продукции:
4.  Инвестиции в основной
капитал за счет всех
источников
финансирования             тыс.
- всего:                  тенге
4.1 за счет заемных
средств                     "
4.1.1. в т.ч. средств
государственного
бюджета                     "
4.2 за счет собственных
средств                     "
5.  Доходы, всего               "                 680961,05
6.  Расходы, всего              "                 645384,80
7.  Доход от основной
деятельности                "                 680501,00
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ, услуг):    "                 491001,70
9.  Валовый доход               "                 189499,30
10. Расходы периода,
всего                                         154383,10
10.1 общие и
административные
расходы                    "                 154383,10
10.2 расходы по реализации
готовой продукции
(товаров, работ, услуг)    "
10.3 расходы в виде
вознаграждения             "
11.  Налогооблагаемый доход     "                  35576,20
12.  Корпоративный
подоходный налог           "                  10672,86
13.  Чистый доход ( убыток)     "                  24903,34
14.  Дивиденды, всего           "
14.1 в т. ч. на
государственный           тыс.
пакет акций              тенге
15.  Нормативы отчислений
от прибыли*                %
16.  Рентабельность
деятельности               "                     4%
17.  Расходы на амортизацию
нематериальных активов    тыс.
и основных средств       тенге                50420,60
18.  Численность работников
компании, всего           чел.                  607,00
18.1 Численность сотрудников
центрального аппарата      "                     24,00
19   Фонд заработной платы    тыс.                201263,40
тенге
20   Среднемесячная
заработная плата
работников, в целом
по компании                "                     27,63
20.1 в том числе работников
центрального аппарата      "                     65,50
21   Тарифы (цены)            тенге
на единицу продукции      за
(работ, услуг)          единицу                 125,00

А          Б              1        2          3           4
___________________________________________________________________
1.  Өндiрiлген өнiм-     мың
дердің (тауардың,   теңге/
жұмыстардың, қызмет млн.тг
көрсетулердің)
көлемі - барлығы:
1.1  оның iшiнде
түрлерi бойынша
2.  Экспорт барлығы:    мың тн/
млн.$
2.1  оның iшiнде ТМД      "
елдерiнде
2.2   алыс шет ел         "
2.3  өнiмнің түрлері
бойынша:
3.  Импорт барлығы:
3.1  оның iшінде ТМД
елдерiнде
3.2   алыс шет ел
3.3  өнiмнің түрлерi
бойынша:
4.  Барлық қаржыландыру  мың
көздері есебiнен     теңге
негізгі капиталға
инвестициялар салу -
барлығы:
4.1  қарызға алынған      "
қаржылар есебінен
4.1.1   оның iшінде мем-    "
лекеттiк бюджет
қаржылары есебінен
4.2  өз қаржылары         "
есебiнен
5.  Кірістер, барлығы     "                             680961,05
6.  Шығыстар, барлығы     "                             645384,80
7.  Негiзгi қызметтен     "                             680501,00
түскен кіріс
8.  Дайын өнiмнiң (та-    "                             491001,70
уарлардың, жұмыс-
тардың қызмет көр-
сетулердің) өзiндiк
құны
9.  Жалпы кіріс           "                             189499,30
10.  Кезеңнің шығыстары,   "                             154383,10
барлығы
10.1  жалпы және әкiмшi-   "                             154383,10
лiк шығыстар
10.2  дайын өнімдерді      "
(тауарларды, жұмыс-
тарды, қызмет көр-
сетулерді) сату
бойынша шығыстар
10.3  сыйақы түріндегі     "
шығыстар
11.  Салық салынатын       "                              35576,20
кірістер
12.  Корпоративтiк табыс   "                              10672,86
салығы
13.  Таза кіріс (зиян)     "                              24903,34
14.  Дивидендтер, барлығы  "
14.1  оның ішінде мемле-  мың
кеттік акциялар     теңге
пакеттері
15.  Пайдадан бөліп        %
шығару нормативтері*
16.  Қызметтің             "                                    4%
рентабелдігі
17.  Негізгі құралдарды   мың                             50420,60
және материалдық     теңге
емес активтерді
амортизациялауға
арналған шығыстар
18.  Компания қызметкер-  адам                              607,00
лерiнiң саны,
барлығы
18.1 Орталық аппарат қыз-  "                                 24,00
меткерлерiнiң саны
19.  Жалақы қоры          мың                            201263,40
теңге
20.  Жалпы компания        "                                 27,63
бойынша қызметкер-
лердің орташа айлық
жалақысы
20.1 оның ішінде орталық   "                                 65,50
аппарат қызметкерлерi
21.  Өнiм (жұмыстар,      бір                               125,00
қызмет көрсетулер)  бірлікке
бір бiрлiгiне        теңге
тарифтер (бағалар)

21.1 изменение тарифов
(цен) к предыдущему
периоду                    %
22   Кредиторская              тыс.
задолженность            тенге               113303,40
23   Дебиторская
задолженность              "                 184485,80
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________
N   |   2005 г.  |   2006 г.   | 2007 г.    | 2007 г. в %  |2007 г. %

21.1 Өткен кезеңге қара-   %
ғанда тарифтердің
(бағалардың)
өзгеруі
22.  Кредиторлық          мың                            113303,40
берешектер           теңге
23.  Дебиторлық            "                             184485,80
берешек
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с  |   2005 ж. |   2006 ж.  |  2007 ж.  |  2007 ж.  |  2007 ж.

п/п  |   прогноз  |   прогноз   | прогноз    | к 2003 г.    |к 2004 г.
__________________________________________________________________________
А    |     5      |      6      |    7       |     8        |   9
__________________________________________________________________________
1.
1.1
2.
2.1
2.2
2.3
3.
3.1
3.2
3.3
4.       4648000,00
4.1      4648000,00
4.1.1.
4.2
5.        729825,60    775578,60    822113,32                   121
6.        678851,00    716308,60    755366,00                   117
7.        729325,60    774078,60    820113,30                   121
8.        509029,70    539571,00    566549,50                   115
9.        220295,90    234507,60    253563,80                   134
10.       169821,30    176737,60    188816,50                   122
10.1      169821,30    176737,60    188816,50                   122
10.2
10.3
11.        50974,60     59270,00     66747,32                   188
12.        15292,38     17781,00     20024,19                   188
13.        35682,22     41489,00     46723,12                   188
14.
14.1
15.
16.           4,00%        4,20%        4,35%
17.        61120,00     69328,30     79727,50                   158
18           610,00       615,00       620,00                   102
18.1          36,00        38,00        40,00                   167
19        273114,40    314081,50    351771,30                   175

N   |   болжам  |   болжам   |  болжам   | 2003 ж-ға | 2004 ж-ға
|           |            |           |   %-бен   |  %-бен
___________________________________________________________________
А    |     5     |     6      |    7      |     8     |   9
___________________________________________________________________
1.
1.1
2.
2.1
2.2
2.3
3.
3.1
3.2
3.3
4.    464800,00
4.1   464800,00
4.1
1.
4.2
5.    729825,60    775578,60    822113,32                   121
6.    678851,00    716308,60    755366,00                   117
7.    729325,60    774078,60    820113,30                   121
8.    509029,70    539571,00    566549,50                   115
9.    220295,90    234507,60    253563,80                   134
10.   169821,30    176737,60    188816,50                   122
10.1  169821,30    176737,60    188816,50                   122
10.2
10.3
11.    50974,60     59270,00     66747,32                   188
12.    15292,38     17781,00     20024,09                   188
13.    35682,22     41489,00     46723,12                   188
14.
14.1
15.
16.        4,00%        4,20%        4,35%
17.    61120,00     69328,30     79727,50                   158
18       610,00       615,00       620,00                   102
18.1      36,00        38,00        40,00                   167
19    273114,40    314081,50    351770,30                   175

20            37,31        42,56        47,28                   171
20.1          66,50        67,00        68,00                   104
21.          155,00       139,00       139,50                   112
21.1
22.      5067000,00   3800250,00   3227222,10                  2848
23.       419000,00    375000,00    163525,00                    89
__________________________________________________________________________
Приложение 12
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"

20        37,31        42,56        47,28                   171
20.1      66,50        67,00        68,00                   104
21.      155,00       139,00       139,50                   112
21.1
22.  5067000,00   3800250,00   3227222,10                  2848
23.   419000,00    375000,00    163525,00                    89
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың

на 2005-2007 годы
Прогноз доходов и расходов нa 2005 год
ТОО "Астык Коймалары"
форма 2
тыс. тенге __________________________________________________________________________
N   |  Наименование    |2003 г.    |2004 г.    |   2005г. (прогноз)
п/п  |  показателей     |отчет      |план       |-------------------------
|                  |           |           |1 квартал   |1 полугодие
--------------------------------------------------------------------------
А   |        Б         |   1       |   2       |    3       |    4
--------------------------------------------------------------------------
1     Доход от основной
деятельности                    680501,00    126500,00   252200,00
2     Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)                          491001,70     73475,00    188039,50
3     Валовой доход
(стр.1-стр.2)                   189499,30     53025,00     64160,50
4     Расходы периода,
в том числе                     154383,10     34540,52     73311,23
4.1.  общие и
административные
расходы                         154383,10     34540,52     73311,23
4.2.  расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
4.3.  расходы в виде
вознаграждения
5     Доход (убыток) от
основной деятельности
(стр.3 - стр.4)                  35116,20     18484,48    - 9150,73
6     Доход (убыток)
от неосновной
деятельности                       460,00       125,00       250,00
7     Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-) стр.6)               35576,20     18609,48    - 8900,73
8     Корпоративный
подоходный налог                 10672,86      5582,84
9     Доход (убыток)
от обычной
деятельности
после налогообложения
(стр.7 - стр. 8)                 24903,44     13026,64    - 8900,73
10    Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных операций
11    Чистый доход (убыток)
(стр. 9 +(-) стр. 10)            24903,34     13026,64    - 8900,73
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________

2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 12-қосымша
2005 жылдарға арналған кірістер мен шығыстар болжамы
"Астық қоймалары" ЖШС
2 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________
Р\с|  Көрсеткiштер |  2003 ж.  |  2004 ж.  |   2005 ж. (болжам)
N |     атауы     |   есеп    |  жоспар   |_______________________
|               |           |           | 1-тоқсан  | 1 жарты-
|               |           |           |           |  жылдық
___________________________________________________________________
А           Б            1          2           3           4
___________________________________________________________________
1 Негiзгі қыз-                 680501,00   126500,00    252200,00
меттен түскен
кіріс
2 Сатылған дайын               491001,70    73475,00    188039,50
өнiмнiң (тауар-
лардың, жұмыс-
тардың, қызмет
көрсетудiң)
өзiндiк құны
3 Жалпы кіріс                  189499,30    53025,00     64160,50
(1 бет-2 бет)
4 Кезеңнiң шығыс-              154383,10    34540,52     73311,23
тары, оның
iшiнде
4.1  жалпы және                  154383,10    34540,52     73311,23
әкімшілік
шығыстары
4.2  дайын өнiмдi
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызмет көрсе-
тулердi) сатуға
байланысты
шығындар
4.3  сыйақы түрiн-
дегi шығыстар
5 Негiзгi қызмет-               35116,20    18484,48      9150,73
тен түскен
кіріс (зиян)
(3 бет-4 бет)
6 Негiзгi емес                    460,00      125,00       250,00
қызметтен
түскен кіріс
(зиян)
7 Салық салын-                  35576,20    18609,48      8900,73
ғанға дейiн
қарапайым қыз-
меттен түскен
кіріс (зиян)
(5-бет +
(-)6-бет)
8 Корпоративтiк                 10672,86     5582,84
табыс салығы
9 Салық салын-                  24903,44    13026,64      8900,73
ғаннан кейiнгi
қарапайым қыз-
меттен түскен
табыс (зиян)
(7 бет-8 бет)
10 Төтенше жағдай.
лардан және
тоқтатылған
операциялардан
түскен кірістер
(зиян)
11 Таза кіріс                    24903,44    13026,64      8900,73
(зиян) (9 бет+
(-)10 бет)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
_________________________________________________________

N   |      2005 год (прогноз)       |   2004 г. в %   |   2005 г. в %
п/п  |-------------------------------| к  2003 г.      |   к 2004 г.
|   9 месяцев     |   год       |                 |
__________________________________________________________________________
А    |     5           |      6      |       7         |     8
__________________________________________________________________________
1         429700,00      729325,60                          107
2         303880,00      509029,70                          104

Р/с |     2005 ж. (болжам)       |  2004 ж.|  2005 ж.
N  |____________________________|2003-ж-ға|2004-ж-ға
|     9 ай     |     жыл     |  %-бен  |  %-бен
_________________________________________________________
А         5              6           7          8
_________________________________________________________
1      429700,00      729325,60                107
2      303880,00      509029,70                104

3         125820,00      220295,90                          116
4         109000,00      169821,30                          110
4.1       109000,00      169821,30                          110
4.2
4.3
5          16820,00       50474,60                          144
6            380,00         500,00
7          17200,00       50974,60                          143
8           5160,00       15292,38                          143
9          12040,00       35682,22                          143
10
11         12140,00       35682,22                          143
__________________________________________________________________________
Приложение 13
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"

3      125820,00      220295,90                116
4      109000,00      169821,30                110
4.1    109000,00      169821,30                110
4.2
4.3
5       16820,00       50474,60                144
6         380,00         500,00
7       17200,00       50974,60                143
8        5160,00       15292,38                143
9       12040,00       35682,22                143
10
11      12140,00       35682,22                143
_________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың

на 2005-2007 годы
Прогноз движения денежных потоков в 2005 году
ТОО "Астык Коймалары"
форма 3
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
N    |    Наименование  |2003 г.       | 2004 г.      |2005 г.(прогноз)
п/п   |    показателей   |отчет         | план         |-----------------
|                  |              |              |   1 квартал
--------------------------------------------------------------------------
А   |          Б       |    1         |   2          |       3
--------------------------------------------------------------------------
I.    Движение денег
от операционной
деятельности
I.1   Поступление денег:                     567769,00      182456,00
1.1   доход от реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)                                 567769,00      182456,00
1.2   авансы полученные
1.3   вознаграждения
1.4   дивиденды
1.5   роялти
1.6   прочие поступления
I.2.  Выбытие денег:                         549999,70      169259,46
2.1   по счетам
поставщиков и
подрядчиков                            201044,00       58050,00
2.2   авансы выданные
2.3   по заработной плате                    195500,00       66778,60
2.4   в фонды социального
страхования и
пенсионного
обеспечения                             20126,30        6677,86
2.5   по налогам                              57523,50       15800,00
2.6   выплата
вознаграждений
2.7   прочие выплаты                          75805,90        21953,00
I.3.  Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
операционной
деятельности                             17769,30       13196,54
II.   Движение денег
от инвестиционной
деятельности                            181741,00
II.1. Поступление денег:
1.1   доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2   доход от выбытия
основных средств
1.3   доход от выбытия
других долгосрочных
активов
1.4   доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5   доход от получения
займов,
предоставленных
другим юридическим
лицам
1.6   прочие поступления
II.2  Выбытие денег:
2.1   приобретение
нематериальных
активов
2.2   приобретение
основных средств
2.3   приобретение других
долгосрочных активов
2.4   приобретение
финансовых инвестиций
2.5   предоставление займов
другим юридическим
лицам
2.6   прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-) денег
в результате
инвестиционной
деятельности                                                   -
III.  Движение денежных
средств от финансовой
деятельности                                                 587,00
III.l. Поступление денег:
1.1    от выпуска акций и
других ценных бумаг

2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 13-қосымша
2005 жылғы ақша ағымы қозғалысын болжау
"Астық қоймалары" ЖШС
3 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________
Р\с |   Көрсеткiштер     |   2003 ж.  |   2004 ж.  |   2005 ж.
N  |       атауы        |    есеп    |  жоспар    |  (болжам)
|                    |            |            |______________
|                    |            |            |  1-тоқсан
___________________________________________________________________
А            Б              1             2             3
___________________________________________________________________
І.  Операциялық қызмет-
тен түскен ақша
қозғалысы
І.1 Ақшаның түсуi:         567769,00    182456,00       273684,00
1.1  дайын өнiмдi (та-     567769,00    182456,00       273684,00
уарларды, жұмыс-
тарды, қызмет көр-
сетулердi) сатудан
түскен кіріс
1.2  алынған аванстар
1.3  сыйақылар
1.4  дивидендтер
1.5  роялти
1.6  басқа түсiмдер
І.2 Ақшаның шығуы:         549999,70    169259,46       287001,92
2.1  жеткiзушiлер мен      201044,00     58050,00        98013,00
мердігерлердiң
шоттары бойынша
2.2  берiлген аванстар
2.3  жалақы бойынша        195500,00     66778,60       130527,20
2.4  әлеуметтік сақ-        20126,30      6677,86        13355,72
тандыру және
зейнетақымен
қамтамасыз ету
қорларына
2.5  салықтар бойынша       57523,50     15800,00        21200,00
2.6  сыйақылар бойынша
2.7  басқа төлемдер         75805,90     21953,00        23906,00
І.3 Операциялық қызмет      17769,30     13196,54       -13317,92
нәтижесiнде ақша-
ның көбеюi (+)/
азаюы (-)
ІІ.  Инвестициялық қыз-     181741,00
меттен түскен
ақшаның қозғалысы
ІІ.1 Ақшаның түсуi:
1.1  Материалдық емес
активтердiң
шығуынан түскен
кіріс
1.2  негiзгi құралдардың
шығуынан түскен кіріс
1.3  ұзақ мерзiмдi басқа
активтердiң шығуы-
нан түскен кіріс
1.4  қаржы инвестиция-
ларының шығуынан
түскен кіріс
1.5  басқа заңды тұлға-
лар берген
қарыздарды алудан
түскен кіріс
1.6  басқа түсiмдер
ІІ.2 Ақшаның шығуы:
2.1  материалдық емес
активтердi сатып алу
2.2  негiзгi құралдарды
сатып алу
2.3  ұзақ мерзiмдi
активтердi сатып алу
2.4  қаржылық инвести-
цияларды сатып алу
2.5  басқа заңды тұлға-
ларға қарыздар беру
2.6  басқа төлемдер
ІІ.3 Инвестициялық қыз-                                      -
мет нәтижесінде
ақшаның көбеюі (+)/
мен азаюы (-)
ІІІ.  Қаржылық қызметтен                                    587,00
түскен ақша қаража-
тының қозғалысы
ІІІ.1 Ақшаның түсуі:
1.1  акциялар мен басқа
бағалы қағаздар
шығарудан түскен
түсімдер

1.2    получение банковских
займов
1.3    прочие поступления                                          587,00
III.2  Выбытие денег                                               230,00
2.1    погашение банковских
займов
2.2    приобретение
собственных акций
2.3    выплата дивидендов
2.4    прочие выплаты                                              230,00
III.3  Увеличение (+ )/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой деятельности                                     357,00
ИТОГО: Увеличение (+)/

1.2  банктерден қарыздар
алу
1.3  басқа түсiмдер                                        587,00
ІІІ.2 Ақшаның шығуы                                          230,00
2.1  банк қарыздарын
өтеу
2.2  өз акцияларын
сатып алу
2.3  дивидендтер төлеу
2.4  басқа төлемдер                                        230,00
ІІІ.3 Қаржылық қызметтiң                                     357,00
нәтижесiнде ақша-
ның көбеюi (+)/
мен азаюы (-)

уменьшение (-) денег                   17769,30           13196,54
Деньги на начало периода                                  17769,30
Деньги на конец периода                17769,30           30965,84
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________
N    |        2005 г. (прогноз)             | 2004 г.в %  |2005 г. в

ЖИЫНЫ: Ақшаның                       17769,30        13196,54
көбеюi (+)/ азаюы (-)
Кезеңнiң басындағы                                   17769,30
ақша
Кезеңнiң соңындағы                   17769,30        30965,84
ақша
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с |            2005 ж (болжам)        |   2004 ж. |   2005 ж.

п/п   |--------------------------------------| к 2003 г.   |% к 2004 г.
| 1 полугодие | 9 месяцев  |   год     |             |
__________________________________________________________________________
А    |    4        |   5        |    6      |     7       |    8
__________________________________________________________________________
I
I.1      273684,00    486550,00     690825,60                  133,97

N  |___________________________________| 2003-ж-ға |  2004-ж-ға
| 1-жарты.|   9 ай     |    жыл     |   %-бен   |    %-бен
|  жылдық |            |            |
___________________________________________________________________
А        4          5             6          7            8
___________________________________________________________________
1
I.1   273684,00   486550,00     690825,60                  133,97

2.4         499,00       705,00        985,00
III.3       496,00      1015,00       1365,00
13317,92     26389,62      13787,76
17769,30     17769,30      17769,30
4451,38     44158,92      31557,06
__________________________________________________________________________
Приложение 14
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз расходов на 2005 год
ТОО "Астык Коймалары"
форма 4
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
N  |    Наименование          |2003 г.    | 2004 г.     |2005 г.(прогноз)
п/п |    показателей           |отчет      | План        |----------------
|                          |           |             |   1 квартал
--------------------------------------------------------------------------
А |          Б               |    1      |   2         |       3
--------------------------------------------------------------------------
Всего                                    154383,10       34540,52
1     Общие и административ-                   154383,10       34540,52
ные расходы, всего
1.1   Материалы                                  2500,00         119,83
1.2   Оплата труда работников                   68437,00       17500,00
1.3   Отчисления от оплаты                      11702,00        2755,29
труда
1.4   Амортизация основных                       8220,00        2655,00
средств и нематериальных
активов
1.5   Обслуживание и ремонт                      6195,60         777,06
основных средств и
нематериальных активов
1.6   Коммунальные расходы (ГСМ)                 1650,00         428,80
1.7   Командировочные
расходы, всего                             7766,70        1400,00
1.7.1 в пределах
установленных норм                         7766,70        1400,00
1.7.2 сверх норм
1.8   представительские расходы                   944,80         200,00
1.9   Расходы на повышение                       8557,40         120,00
квалификации работников
1.10  Расходы на содержание
Совета директоров
1.11  Расходы по налогам                        10427,90        2844,00
1.12  Канцелярские и                             2659,00         534,18
типографские работы
1.13  Услуги связи                               9478,00        2504,80
1.14  Расходы на охрану                                          625,00
1.15  Консультационные
(аудиторские) и
информационные услуги
1.16  Банковские услуги                          1155,70         194,24
1.17  Расходы на страхование                                     250,00

2.4      499,00      705,00        985,00
III.3    496,00     1015,00       1365,00
13317,92    26389,62      13787,76
17769,30    17769,30      17769,30
4451,38    44158,92      31557,06
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 14-қосымша
2005 жылға арналған шығыстар болжамы
"Астық қоймалары" ЖШС
мың теңге
___________________________________________________________________
Р\с |    Көрсеткiштер      |  2003 ж.   |   2004 ж. |   2005 ж.
N  |       атауы          |   есеп     |   жоспар  |  (болжам)
|                      |            |           |_____________
|                      |            |           |  1-тоқсан
___________________________________________________________________
А            Б                1             2           3
___________________________________________________________________
Барлығы                              154383,10      34540,52
1     Жалпы және әкімшiлiк                 154383,10      34540,52
шығыстар, барлығы
1.1   Материалдар                            2500,00        119,83
1.2   Қызметкерлерге                        68437,00      17500,00
еңбекақы төлеу
1.3   Еңбекақыға төленетiн                  11702,00       2755,29
төлемнен бөліп шығару
1.4   Негізгi құралдардың                    8220,00       2655,00
және материалдық
емес активтердiң
амортизациясы
1.5   Негізгi құралдарды                     6195,60        777,06
және материалдық емес
активтердi жөндеу
және оларға қызмет
көрсету
1.6   Коммуналдық шығыстар                   1650,00        428,80
(ЖЖМ)
1.7   Iссапар шығыстары,                     7766,70       1400,00
барлығы
1.7.1 белгiленген норма                      7766,70       1400,00
шегiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкілеттік шығыстары                     944,80        200,00
1.9   Қызметкерлердiң                        8557,40        120,00
бiлiктiлiгiн көтеруге
арналған шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
қаржыландыруға
арналған шығыстар
1.11  Салықтар бойынша                      10427,90       2844,00
шығыстар
1.12  Кеңселік және баспа                    2659,00        584,18
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметтерi                    9478,00       2504,80
1.14  Күзетке арналған                                      625,00
шығыстар
1.15  Кеңестік (аудиторлық)
және ақпараттық
қызмет көрсетулер
1.16  Банктік қызмет                         1155,70        194,24
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға                                          250,00
арналған шығыстар

1.18  Судебные издержки
1.19  Штрафы, пени и неустойки
за нарушение условий
договора
1.20  Штрафы и пени за
сокрытие (занижение)
дохода
1.21  Убытки от хищений,
сверхнормативные потери,
порча, недостача ТМЗ
1.22  Расходы по аренде                          4172,20         323,73
1.23  Расходы на социальную
сферу
1.24  Расходы по созданию
резервов по сомнительным
требованиям
1.25  На проведение праздничных,
культурно-массовых и
спортивных мероприятий
1.26  Благотворительная
помощь
1.28  Прочие расходы                            10516,80        1308,59
2     Расходы по реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего
2.1   Материалы (с-сть)
2.2   Оплата труда работников
2.3   Отчисления от оплаты
труда
2.4   Амортизация основных
средств и нематериальных
активов
2.5   Ремонт и обслуживание
основных средств и
нематериальных активов
(услуги и подряд)
2.6   Коммунальные расходы
(э/энергия)
2.7   ГСМ, топливо
2.7   Командировочные расходы,
всего
2.8.1 в пределах установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8   Платежи в бюджет
2.9   Услуги связи
2.8   Расходы по погрузке,
транспортировке и
хранению
2.11  Расходы на страхование
2.12  Повышение квалификации
2.13  Канцелярские и
типографские
работы

1.18  Сот шығындары
1.19  Шарттың талаптарын
бұзғаны үшiн төленетін
айыппұлдар, өсiмақылар
және тұрақсыздық айыбы
1.20  Кірісті жасырғаны
(төмендетіп көрсеткені)
үшін айыппұлдар
және өсiмақылар
1.21  Ұрлыққа байланысты
шығыстар, нормадан тыс
жоғалтулар, бүлiну,
TMЗ жетiспеуiшілігі
1.22  Жалға алуға байланысты                 4172,20        323,73
шығындар
1.23  Әлеуметтiк салаға
арналған шығыстар
1.24  Күмәнді талаптар
бойынша резервтер
құруға байланысты
шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени
-көпшiлік және
спорттық іс-шараларға
арналған шығыстар
1.26  Қайырымдылық көмегі
1.28  Басқа шығыстар                        10516,80       1308,59
2     Дайын өнiмдердi
(тауарларды, жұмыс-
тарды, қызмет
көрсетулердi)
бойынша шығыстар,
барлығы
2.1   Материалдар (құны)
2.2   Қызметкерлерге
еңбекақы төлеу
2.3   Еңбекақыға төленетiн
төлемнен бөліп
шығару
2.4   Негізгі құралдардың
және материалдық емес
активтердің
амортизациясы
2.5   Негiзгi құралдарды
және материалдық емес
активтердi жөндеу және
оларға қызмет көрсету
(қызмет көрсетулер
және мердігерлік)
2.6   Коммуналдық шығыстар
(э/энергия)
2,7   Жанар-жағар май, отын
2.7   Iссапар шығыстары,
барлығы
2,8.1 белгіленген норма
шегiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Бюджетке төленетін
төлемдер
2.9   Байланыс қызметтері
2.8   Тиеу, тасымалдау
және сақтау
бойынша шығыстар
2.11  Сақтандыруға байланысты
шығыстар
2.12  Біліктілікті көтеру
2.13  Кеңсе және баспа
жұмыстары

N    |         2005 г. (прогноз)             |2004 г. в % | 2005 г. в %
п/п   |_______________________________________| к 2003 г.  | к 2004 г.
|1 полугодие  | 9 месяцев  |   год      |            |
__________________________________________________________________________
А      |      4      |      5     |    6       |    7       |    8 __________________________________________________________________________
73311,23    109000,00    169821,30
1           73311,23    109000,00    169821,30                     110

Р/с  |            2005 ж. (болжам)        |  2004 ж. |   2005 ж.
N   |____________________________________|2003-ж-ға | 2004-ж-ға
| 1-жарты- |    9 ай    |    жыл     |  %-бен   |   %-бен
| жылдық   |            |            |          |
___________________________________________________________________
А         4           5           6           7           8
___________________________________________________________________
73311,23     10900,00    169821,30
1       73311,23     10900,00    169821,30                     110

на 2005-2007 годы
Перечень инвестиционных проектов
ТОО "Астык Коймалары"
форма 5
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
N |   Наименование       | Период     |  Общая         |Источники
п/п|    проекта           | реализации |  стоимость     |финансирования
|                      |            |                |
--------------------------------------------------------------------------
1    Строительство и/или
приобретение
хлебоприемных и
перерабатывающих                                      кредитные
предприятий                2005       4648000         средства
Итого                                 4648000
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________
N |            финансирование по годам:
п/п|----------------------------------------------------------------------
|освоено      |2005 год  |2006 год  |2007 год  |остаток
|на 01.01.04  |(прогноз) |(прогноз) |(прогноз) |на 01.01.08 г.
--------------------------------------------------------------------------
1                  4648000
4648000         0          0              0
__________________________________________________________________________
Приложение 16
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогнозный баланс на 2005-2007 годы (тыс.тенге)
ТОО "Астык Коймалары"
(на конец периода)
__________________________________________________________________________
N  |   Показатели  | 2003     | 2004     |  2005     |  2006    | 2007
п/п|               | отчет    | оценка   | прогноз   | прогноз  |прогноз
--------------------------------------------------------------------------
1 |        2      |    3     |    4     |    5      |    6     |   7
--------------------------------------------------------------------------
Активы, всего        922889,6   1065912,9   1037263,4   986713,6  934312,3
I   Долгосрочные
активы, всего    605035,4    649022,1    655166,3   644521,3  650771,9
1   Нематериальные
активы, всего       851,1      1330,8       998,1      748,6     561,4
2   Основные
средства,
в т.ч. земля     604184,3    647691,3    654168,2   643772,7  650210,5
3   Незавершенное
капитальное
строительство
4   Расходы будущих
периодов
5   Долгосрочная
дебиторская
задолженность
6   Долгосрочные
финансовые
инвестиции
7   Прочие
долгосрочные
активы
II  Текущие активы,
всего            317854,2    416890,8    382097,1   342192,3  283540,4
8   Материалы        144259,4    164759,2    123111,5    77156,4   34638,1
9   Незавершенное
строительство
10  Готовая
продукция,
товары            10091,7     10899,1       11226    12348,7    9300,1
11  Дебиторская
задолженность     89176,9    184485,8    188175,5   190057,2  187275,4
12  Расходы
будущих
периодов
13  Краткосрочные
финансовые
инвестиции
14  Денежные
средства          74326,2     56746,7     59584,1      62630   52326,8
15  Прочие
текущие
активы
Обязательства и
собственный капитал,

2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 15-қосымша
Инвестициялық жобалардың тізбесі
"Астық қоймалары" ЖШС
5 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с|      Жобаның атауы      | Iске асыру |Жалпы құны|Қаржыландыру
N |                         |   кезеңі   |          |  көздері
___________________________________________________________________
1   Астық қабылдау кәсіпо-       2005       4648000    кредиттік
рындарын сатып алу                                 қаржылар
Жиыны:                                  4648000
4648000
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с|               жылдар бойынша қаржыландыру:
N |_______________________________________________________________
| 01.01.05.ж | 2005 жыл | 2006 жыл | 2007 жыл | 01.01.08 ж.
| игерілгелді| (болжам) | (болжам) | (болжам) |   қалдық
___________________________________________________________________
1                 4648000
4648000       0          0            0
4648000       0          0            0
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 16-қосымша
2005-2007 жылдарға арналған болжамдық
теңгерім (мың теңге)
"Астық қоймалары" ЖШС
(кезеңнің соңында)
___________________________________________________________________
Р/с |  Көрсеткіштер  |2003 есеп|  2004  |  2005  |  2006  |  2007
N  |                |         |бағалау | болжам | болжам | болжам
___________________________________________________________________
1            2           3         4       5         6       7
___________________________________________________________________
Активтер, барлығы    922889,6 1065912,9 1037263,4 986713,6 934312,3
І   Ұзақ мерзімді    605035,4  649022,1  655166,3 644521,3 650771,9
активтер,
барлығы
1 Материалдық емес     851,1    1330,8     998,1    748,6   561,4
активтер, барлығы
2 Негізгі құралдар, 604184,3  647691,3  654168,2 643772,7 650210,5
оның ішінде жер
3 Аяқталмаған
күрделі құрылыс
4 Алдағы кезеңнің
шығыстары
5 Ұзақ мерзімді
дебиторлық
берешек
6 Ұзақ мерзімді
қаржы инвести-
циялары
7 Басқа ұзақ
мерзімді
активтер
ІІ  Күнделікті ак-    317854,2  416890,8  382097,1 342192,3 283540,4
тивтер, барлығы
8 Материалдар       144259,4  164759,2  123111,5  77156,4  34638,1
9 Аяқталмаған
құрылыс
10 Дайын өнім,        10091,7   10899,1     11226  12348,7   9300,1
тауарлар
11 Дебиторлық         89176,9  184485,8  188175,5 190057,2 187275,4
берешек
12 Алдағы кезеңнің
шығыстары
13 Қысқа мерзімді
қаржылық
инвестициялар
14 Ақша қаражаттары   74326,2   56746,7   59584,1    62630  52326,8
15 Басқа ағымдағы
активтер

всего                922889,6   1065912,9   1037263,4   986713,6  934312,3
I   Собственный
капитал, всего        200    604184,3    604184,3   604164,3  604184,3
16  Уставный
капитал               200    604184,3    604184,3   604184,3  604184,3
17  Дополнительный
оплаченный
капитал
18  Дополнительный
неоплаченный
капитал
19  Резервный
капитал
20  Нераспределенный
доход
(непокрытый
убыток)
II  Долгосрочные
обязательства,
всего
21  Долгосрочные
кредиты
22  Отсроченные
налоги
Итого
III Текущие
обязательства,
всего            922689,6    461728,6    433079,1   382529,3    330128
23  Краткосрочные
кредиты
24  Текущая часть
долгосрочных
кредитов
25  Кредиторская
задолженность      8348,9    113303,4    115569,4   116725,1  114450,1
26  Задолженность
по налогам        10689,1     11358,9     13573,9    14931,4   15677,9
27  Отсроченные
налоги.
Расчеты с
Корпорацией      903651,6    337066,3    303935,8   250872,8    200000
28  Начисленные
расходы
29  Доходы
будущих
периодов
30  Начис.
платежи по
непредвиденным
обстоятельствам.
__________________________________________________________________________
Приложение 17
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз важнейших показателей развития
на 2005-2007 годы ТОО"Казастыктранс"
форма 1
__________________________________________________________________________
N |                         |Един. |  2003 г.  |  2004 г.   |2004 г.
п/п|   Показатели            |измер |  отчет    |  план      |в %
|                         |      |           |            |к 2003 г.
__________________________________________________________________________
А |          Б              |   1  |    2      |    3       |     4
__________________________________________________________________________
1.   Объем произведенной
продукции (работ, услуг) тыс.тн/
- всего:                 млн.тг    3934,20      14921,00      379%
1.1  в том числе по видам
2.   Экспорт всего:           тыс.тн/
млн $
2.1  в т.ч. в страны СНГ         "
2.2  дальнее зарубежье           "
2.3  по видам продукции:
3.   Импорт всего:
3.1  в т.ч. страны СНГ
3.2  дальнее зарубежье
3.3  по видам продукции:
4.   Инвестиции в основной
капитал за счет всех
источников                 тыс.
финансирования - всего:   тенге
4.1  за счет заемных средств     "
4.1.1.  в т.ч. средств
государственного
бюджета
4.2  за счет собственных
средств                     "
5.   Доходы, всего               "     10318,20      23783,70      231%
6.   Расходы, всего              "      9618,50      22656,00      236%
7.   Доход от основной
деятельности                "      3934,20      14921,00      379%

Міндеттемелер және    922889,6 1065912,9 1037263,4 986713,6 934312,3
өз капиталы, барлығы
І   Өз капиталы,           200  604184,3  604184,3 604184,3 604184,3
барлығы
16 Жарғылық капитал       200  604184,3  604184,3 604184,3 604184,3
17 Қосымша төленген
капитал
18 Қосымша төленбеген
капитал
19 Резервтік капитал
20 Бөлінбеген кіріс
(жабылмаған зиян)
ІІ  Ұзақ мерзімді
міндеттемелер,
барлығы
21 Ұзақ мерзімді
кредиттер
22 Мерзімі ұзартыл-
ған салықтар
Жиыны
ІІІ Ағымдағы мін-     922689,6  461728,6  433079,1 382529,3  330128
деттемелер,
барлығы
23 Ұзақ мерзімді
кредиттер
24 Ұзақ мерзімді
кредиттердің
ағымдағы бөлігі
25 Кредиторлық         8348,9  113303,4  115569,4 116725,1 114450,1
берешек
26 Салықтар бойынша   10689,1   11358,9   13573,9  14931,4  15677,9
берешек
27 Мерзімі ұзартыл-  903651,6  337066,3  303935,8 250872,8   200000
ған салықтар.
Корпорациямен
есеп айырысу
28 Есептелген шығыстар
29 Алдағы кезеңнің
кірістері
30 Күтпеген жағдайлар
бойынша төлемдерді
есептеу
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 17-қосымша
2005-2007 жылдарға арналған
дамудың маңызды көрсеткіштерін болжау
"Қазастықтранс" ЖШС
1 нысан
___________________________________________________________________
Р/с |   Көрсеткiштер    | Өлшем |  2003 ж.  |  2004 ж. | 2004 ж.
N  |                   |бірлігі|  есеп     |  жоспар  |2003 ж-ға
|                   |       |           |          | %-бен
___________________________________________________________________
А          Б              1       2          3           4
___________________________________________________________________
1.  Өндiрiлген өнiм-     мың       3934,20   14921,00      379%
нің (тауардың,       тн/
жұмыстардың, қызмет млн.тг
көрсетулердің)
көлемі - барлығы:
1.1  оның iшiнде
түрлерi бойынша
2.  Экспорт барлығы:    мың тн/
млн.$
2.1  оның iшiнде ТМД      "
елдерiнде
2.2   алыс шет ел         "
2.3  өнiмнің түрлері
бойынша:
3.  Импорт барлығы:
3.1  оның iшінде ТМД
елдерiнде
3.2   алыс шет ел
3.3  өнiмнің түрлерi
бойынша:
4.  Барлық қаржыландыру  мың
көздері есебiнен     теңге
негізгі капиталға
инвестициялар салу -
барлығы:
4.1  қарызға алынған      "
қаржылар есебінен
4.1.1   оның iшінде мем-    "
лекеттiк бюджет
қаржылары есебінен
4.2  өз қаржылары         "
есебiнен
5.  Кірістер, барлығы     "       10318,20   23783,70      231%
6.  Шығыстар, барлығы     "        9618,50   22656,00      236%
7.  Негiзгi қызметтен     "        3934,20   14921,00      379%
түскен кіріс

8.   Себестоимость               "
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ, услуг):
9.   Валовый доход               "      3934,20      14921,00      379%
10.  Расходы периода,
всего                       "      9618,50      22656,00      236%
10.1 общие и
административные
расходы                     "      9618,50      22656,00      236%
10.2 расходы по
реализации готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг)                      "
10.3 расходы в виде              "
вознаграждения
11.  Доход до
налогообложения             "       748,30       1127,70      151%
12.  Корпоративный
подоходный налог            "       256,00        338,31      132%
13.  Чистый доход
(убыток)                    "       492,30        789,39      160%
14.  Дивиденды, всего            "
14.1 в т. ч. на
государственный            тыс.
пакет акций               тенге
15   Нормативы
отчислений от
прибыли*                    %        30,00         30,00      100%
16.  Рентабельность              "         5,12          3,48
деятельности
17.  Расходы на
амортизацию                тыс.
нематериальных            тенге     203,63        546,00      268%
активов и
основных средств
18.  Численность
работников
компании, всего            чел.       4,00         15,00      375%
18.1 Численность
сотрудников
центрального                "         4,00         15,00      375%
аппарата
19   Фонд заработной            тыс.
платы                     тенге    4160,10      12514,70      301%
20   Среднемесячная
заработная плата            "        86,70         69,53       80%
работников, в
целом по компании
20.1 в том числе
работников
центрального                "        86,70         69,53       80%
аппарата
21   Тарифы (цены) на          тенге
единицу продукции           за
(работ, услуг)           единицу

8.  Дайын өнiмнiң (та-    "
уарлардың, жұмыс-
тардың қызмет көр-
сетулердің) өзiндiк
құны
9.  Жалпы кіріс           "        3934,20   14921,00      379%
10.  Кезеңнің шығыстары,   "        9618,50   22656,00      236%
барлығы
10.1  жалпы және әкiмшi-   "        9618,50   22656,00      236%
лiк шығыстар
10.2  дайын өнімді         "
(тауарларды, жұмыс-
тарды, қызмет көр-
сетулерді) сатуға
байланысты шығыстар
10.3  сыйақы түріндегі     "
шығыстар
11.  Салық салынғанға      "         748,30    1127,70      151%
дейінгі кірістер
12.  Корпоративтiк табыс   "         256,00     338,31      132%
салығы
13.  Таза кіріс (зиян)     "         492,30     789,39      160%
14.  Дивидендтер, барлығы  "
14.1  оның ішінде мемле-  мың
кеттік акциялар     теңге
пакеттеріне
15.  Пайдадан ақша бөліп   %          30,00      30,00      100%
шығару нормативтері*
16.  Қызметтің             "           5,12       3,48
рентабелділігі
17.  Негізгі құралдарды   мың        203,63     546,00      268%
және материалдық     теңге
емес активтерді
амортизациялауға
арналған шығыстар
18.  Компания қызметкер-  адам         4,00      15,00      375%
лерiнiң саны,
барлығы
18.1 Орталық аппарат қыз-  "           4,00      15,00      375%
меткерлерiнiң саны
19.  Жалақы қоры          мың       4160,10   12514,70      301%
теңге
20.  Жалпы компания        "          86,70      69,53       80%
бойынша қызметкер-
лердің орташа айлық
жалақысы
20.1 оның ішінде орталық   "          86,70      69,53       80%
аппарат қызметкерлерi
21.  Өнiм (жұмыстар,      бір
қызмет көрсетулер)  бірлікке
бiрлiгiне тарифтер   өлшем
(бағалар)

21.1 изменение тарифов
(цен) к предыдущему
периоду                     %
22   Кредиторская               тыс.
задолженность             тенге     3275,0        3105,0       95%
23   Дебиторская
задолженность               "      2254,00        1754,30      78%
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________
N   |   2005 г.  |   2006 г.   | 2007 г.    | 2007 г. в %  |2007 г. %

21.1 Өткен кезеңге қара-   %
ғанда тарифтердің
(бағалардың)
өзгеруі
22.  Кредиторлық          мың        3275,0     3105,0       95%
берешектер           теңге
23.  Дебиторлық            "         2254,00    1754,30      78%
берешектер
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
N   |   2005 ж. |   2006 ж.  |  2007 ж.  |  2007 ж.  |  2007 ж.

п/п  |   прогноз  |   прогноз   | прогноз    | к 2003 г.    |к 2004 г.
__________________________________________________________________________
А    |     5      |      6      |    7       |     8        |   9
__________________________________________________________________________
1       30635,50      32473,63      34422,05      875%          231%
1.1
2.
2.1
2.2
2.3
3.
3.1
3.2
3.3
4      121600,00     364800,00     364800,00
4.1    121600,00     364800,00     364800,00
4.1.1.
4.2
5.      43765,00      46390,90      49174,35      477%          207%
6.      41268,38      44076,27      46766,52      486%          206%
7.      30635,50      32473,63      34422,05      875%          231%
8.       1245,50       1865,50       2052,00
9.      29390,00      30608,13      32370,05      823%          217%
10      41268,38      44076,27      46766,52      486%          206%
10.1    40514,88      42945,77      45522,52      473%          201%
10.2      753,50       1130,50       1244,00
10.3
11.      2496,62       2314,63       2407,83      322%          214%
12.       748,99        694,39        722,35      282%          214%
13.      1747,63       1620,24       1685,48      342%          214%
14.
14.1
15.        30,00         30,00         30,00      100%          100%
16.
17.      1154,00       1270,00       1396,00      686%          256%
18.        20,00         25,00         30,00      750%          200%
18.1       20,00         25,00         30,00      750%          200%
19.     17555,60      18608,94      19725,47      474%          158%

п/п  |   болжам  |   болжам   |  болжам   | 2003 ж-ға | 2004 ж-ға
|           |            |           |   %-бен   |  %-бен
___________________________________________________________________
А    |     5     |     6      |    7      |     8     |   9
___________________________________________________________________
1       30635,50      32473,63      34422,05      875%     231%
1.1
2.
2.1
2.2
2.3
3.
3.1
3.2
3.3
4      121600,00     364800,00     364800,00
4.1    121600,00     364800,00     364800,00
4.1
I
4.2
5.      43765,00      46390,90      49174,35      477%     207%
6.      41268,38      44076,27      46766,52      486%     206%
7.      30635,50      32473,63      34422,05      875%     231%
8.       1245,50       1865,50       2052,00
9.      29390,00      30608,13      32370,05      823%     217%
10      41268,38      44076,27      46766,52      486%     206%
10.1    40514,88      42945,77      45522,52      473%     201%
10.2      753,50       1130,50       1244,00
10.3
11.      2496,62       2314,63       2407,83      322%     214%
12.       748,99        694,39        722,35      282%     214%
13.      1747,63       1620,24       1685,48      342%     214%
14.
14.1
15.        30,00         30,00         30,00      100%     100%
16.
17.      1154,00       1270,00       1396,00      686%     256%
18.        20,00         25,00         30,00      750%     200%
18.1       20,00         25,00         30,00      750%     200%
19.     17555,60      18608,94      19725,47      474%     158%

N    |    Наименование  |2003 г.       | 2004         |2005г.(прогноз)
п/п   |    показателей   |отчет         | план         |------------------
|                  |              |              |   1 квартал
--------------------------------------------------------------------------
А   |          Б       |    1         |   2          |       3
--------------------------------------------------------------------------
1     Доход от основной
деятельности              3934,20       14921,00        10211,83
2     Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
3     Валовой доход
(стр.1-стр.2)             3934,20       14921,00        10211,83
4     Расходы периода,
в том числе               9618,50       22656,00        13756,13
4.1.  общие и
административные
расходы                   9618,50       22656,00         6239,00
4.2.  расходы по                                                  -
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
4.3.  расходы в виде
вознаграждения
5     Доход (убыток) от
основной
деятельности
(стр.3-стр.4)           - 5684,30     - 7735,00        - 3544,29
6     Доход (убыток)
от неосновной
деятельности              6432,60        8862,70         4376,50
7     Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-) стр.6)         748,30        1127,70          832,21
8     Корпоративный
подоходный налог           256,00         338,31          249,66
9     Доход (убыток)
от обычной
деятельности после
налогообложения
(стр.7 - стр. 8)           492,30         789,39          582,54
10    Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11    Чистый доход (убыток)
(стр. 9 +(-) стр. 10)      492,30         789,39          582,54
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________

Р\с|  Көрсеткiштер |  2003 ж.  |  2004 ж.  |   2005 ж. (болжам)
N |     атауы     |   есеп    |  жоспар   |_______________________
|               |           |           | 1-тоқсан  | 1 жарты-
|               |           |           |           |  жылдық
___________________________________________________________________
А           Б            1          2           3           4
___________________________________________________________________
1 Негiзгі қыз-       3934,20   14921,00     10211,83   15317,75
меттен түскен
кіріс
2 Сатылған дайын
өнiмнiң (тауар-
лардың, жұмыс-
тардың, қызмет
көрсетулердiң)
өзiндiк құны
3 Жалпы кіріс        3934,20   14921,00     10211,83   15317,75
(1 бет-2 бет)
4 Кезеңнiң шығыс-    9618,50   22656,00     13756,13   20634,19
тары, оның
iшiнде
4.1  жалпы және        9618,50   22656,00      6239,00   15288,00
әкімшілік
шығыстары
4.2  дайын өнiмдi                                 -         -
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызмет көрсе-
тулердi) сатуға
байланысты
шығындар
4.3  сыйақы түрiн-
дегi шығыстар
5 Негiзгi қызмет-  - 5684,30  - 7735,00    - 3544,29   - 516,44
тен түскен
кіріс (зиян)
(3 бет-4 бет)
6 Негiзгi емес       6432,60    8862,70      4376,50    6564,75
қызметтен
түскен кіріс
(зиян)
7 Салық салын-        748,30    1127,70       832,21    1248,31
ғанға дейiн
қарапайым қыз-
меттен түскен
кіріс (зиян)
(5-бет +
(-)6-бет)
8 Корпоративтiк       256,00     338,31       249,66     374,49
табыс салығы
9 Салық салын-        492,30     789,39       582,54     873,82
ғаннан кейiнгi
қарапайым қыз-
меттен түскен
кіріс (зиян)
(7 бет-8 бет)
10 Төтенше жағдай.
лардан және
тоқтатылған
операциялардан
түскен кірістер
(зиян)
11 Таза кіріс          492,30     789,39       582,54     873,82
(зиян) (9 бет+
(-)10 бет)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
_________________________________________________________

N   |        2005 г. (прогноз)             | 2004 г.в %  |2005 г. в %
п/п  |--------------------------------------| к 2003 г.   |к 2004 г.
|1 полугодие |9 месяцев  |   год       |             |
__________________________________________________________________________
А   |    4       |   5       |     6       |     7       |    8
__________________________________________________________________________
1       15317,75      20423,67   30635,50         379%         205%
2
3       15317,75      20423,67   30635,50         379%         205%
4       20634,19      27512,25   41268,38         236%         182%
4.1     15288,00      22924,00   40514,88         236%         179%
4.2        -            753,50     753,50
4.3
5      - 5316,44     - 7088,59  -10632,88         136%         137%
6        6564,75       8753,00   13129,50         138%         148%
7        1248,31       1664,41    2496,62         151%         221%
8         374,49        499,32     748,99         132%         221%
9         873,82       1165,09    1747,63         160%         221%
10
11        873,82       1165,09    1747,63         160%         221%
__________________________________________________________________________
Приложение 19
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"

Р/с |     2005 ж (болжам)        |  2004 ж.|  2005 ж.
N  |____________________________|2003-ж-ға|2004-ж-ға
|     9 ай     |     жыл     |  %-бен  |  %-бен
_________________________________________________________
А         5              6           7          8
_________________________________________________________
1          20423,67   30635,50         379%         205%
2
3          20423,67   30635,50         379%         205%
4          27512,25   41268,38         236%         182%
4.1        22924,00   40517,88         236%         179%
4.2          753,00     753,00
4.3
5         - 7088,59 - 10632,88         136%         137%
6           8753,00   13129,50         138%         148%
7           1664,41    2496,62         151%         221%
8            449,32     748,99         132%         221%
9           1165,09    1747,63         160%         221%
10
11          1165,09    1747,63         160%         221%
_________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың

на 2005-2007 годы
Прогноз движения денежных потоков в 2005 год
ТОО "Казастыктранс"
форма 3
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
N    |    Наименование  |2003 г.       | 2004 г.      |2005 г.(прогноз)
п/п   |    показателей   |отчет         | план         |------------------
|                  |              |              |   1 квартал
--------------------------------------------------------------------------
А   |          Б       |    1         |   2          |       3
--------------------------------------------------------------------------
I.    Движение денег
от операционной
деятельности
I.1   Поступление денег:       200847,80     250611,00       69290,30
1.1   доход от реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)                     3934,30      14921,00        4476,30
1.2   авансы полученные         83418,10     100102,00       27528,00
1.3   вознаграждения
1.4   дивиденды
1.5   роялти
1.6   прочие
поступления                3297,20       3350,00         921,00
1.7   денежные средства
в пути                   110198,20     132238,00       36365,00
I.2.  Выбытие денег:           199925,70     251237,11       69807,00
2.1   по счетам
поставщиков
и подрядчиков             82342,00      98810,00       29422,00
2.2   авансы выданные          111595,00     133914,00       36826,00
2.3   по заработной
плате                      3760,60      11263,23        3041,10
2.4   в накопительный
пенсионный фонд             399,50       1251,47         337,90
2.5   в фонд
обязательного
социального
страхования                 760,50       1564,30         423,00
2.6   по налогам                  441,40         97,00         180,00
2.7   выплата
вознаграждений
2.8   прочие выплаты              626,70       4337,11
I.3.  Увеличение (+) /
уменьшение (-)
денег в результате
операционной
деятельности                922,10      - 626,11        - 516,70
II    Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление денег:
1.1   доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2   доход от выбытия
основных средств
1.3   доход от выбытия
других
долгосрочных
активов
1.4   доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5   доход от
получения займов,
предоставленных
другим юридическим
лицам
1.6   прочие поступления
II.2. Выбытие денег:
2.1   приобретение
нематериальных
активов
2.2   приобретение
основных средств
2.3   приобретение
других
долгосрочных
активов
2.4   приобретение
финансовых
инвестиций
2.5   предоставление
займов другим
юридическим
лицам
2.6   прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
инвестиционной
деятельности
III.  Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1. Поступление денег:
1.1   от выпуска акций и
других ценных бумаг
1.2   получение
банковских займов
1.3   прочие поступления
III.2. Выбытие денег
2.1   погашение
банковских займов
2.2   приобретение
собственных акций
2.3   выплата дивидендов
2.4   прочие выплаты
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности
ИТОГО:
Увеличение (+)/
уменьшение (-) денег        922,10     - 626,11        - 516,10
Деньги на начало

2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 19-қосымша
2005 жылғы ақша ағымының қозғалысын болжау
"Қазастықтранс" ЖШС
3 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________
Р\с |    Көрсеткiштер    |   2003 ж.  |   2004 ж.  |   2005 ж.
N  |       атауы        |    есеп    |   жоспар   |  (болжам)
|                    |            |            |______________
|                    |            |            |  1-тоқсан
___________________________________________________________________
А            Б              1             2           3
___________________________________________________________________
І.  Операциялық қызмет-
тен түскен ақша
қозғалысы
І.1 Ақшаның түсуi:        200847,80     250611,00       69290,30
1.1  дайын өнiмдi (та-      3934,30      14921,00        4476,30
уарларды, жұмыс-
тарды, қызмет көр-
сетулердi) сатудан
түскен кіріс
1.2  алынған аванстар      83418,10     100102,00       27528,00
1.3  сыйақылар
1.4  дивидендтер
1.5  роялти
1.6  басқа түсiмдер         3297,20       3350,00         921,00
1.7  жолда келе жатқан    110198,20     132238,00       36365,01
ақша қаражаты
І.2 Ақшаның шығуы:        199925,70     251237,11       69807,00
2.1  жеткiзушiлер мен      82342,00      98810,00       29422,00
мердігерлердiң
есеп шоттары
бойынша
2.2  берiлген аванстар    111595,00     133914,00       36826,01
2.3  жалақы бойынша         3760,60      11263,23        3041,11
2.4  жинақтаушы              399,50       1251,47         337,90
зейнетақы
қорына
2.5  міндетті әлеуметтік     760,50       1564,30         423,00
сақтандыру қорына
2.6  салықтар бойынша        441,40         97,00         180,00
2.7  сыйақылар төлеу
2.8  басқа төлемдер          626,70       4337,11
І.3 Операциялық қыз-         922,10      - 626,11       - 516,70
меттің нәтижесiнде
ақшаның көбеюi
(+)/азаюы (-)
ІІ.  Инвестициялық қыз-
меттен түскен
ақшаның қозғалысы
ІІ.1 Ақшаның түсуi:
1.1  материалдық емес
активтердiң
шығуынан түскен
кіріс
1.2  негiзгi құралдардың
шығуынан түскен кіріс
1.3  ұзақ мерзiмдi
активтердiң шығуы-
нан түскен кіріс
1.4  Қаржы инвестиция-
ларының шығуынан
түскен кіріс
1.5  басқа заңды тұлға-
лар берген
қарыздарды алудан
түскен кіріс
1.6  басқа түсiмдер
ІІ.2 Ақшаның шығуы:
2.1  материалдық емес
активтердi сатып алу
2.2  негiзгi құралдарды
сатып алу
2.3  ұзақ мерзiмдi басқа
активтердi сатып алу
2.4  қаржы инвести-
цияларын сатып алу
2.5  басқа заңды тұлға-
ларға қарыздар беру
2.6  басқа төлемдер
ІІ.3 Инвестициялық қыз-
меттің нәтижесінде
ақшаның көбеюі
(+)/азаюы (-)
ІІІ.  Қаржы қызметінен
түскен ақша қаража-
тының қозғалысы
ІІІ.1 Ақшаның түсуі:
1.1  акцияларды және басқа
бағалы қағаздарды
шығару
1.2  банк қарыздарын алу
1.3  басқа түсiмдер
ІІІ.2 Ақшаның шығуы
2.1  банк қарыздарын
өтеу
2.2  өз акцияларын
сатып алу
2.3  дивиденттер төлеу
2.4  басқа төлемдер
ІІІ.3 Қаржы қызметінiң
нәтижесiнде ақша-
ның көбеюi (+)/
азаюы (-)
ЖИЫНЫ: Ақшаның           922,10      - 626,11       - 516,70
көбеюi (+)/ мен
азаюы (-)

периода                    1390,10      2312,20         1686,09
Деньги на конец
периода                    2312,20      1686,09         1169,39
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________
N    |        2005 г. (прогноз)             | 2004 г.в %  |2005 г. в
п/п   |--------------------------------------| к 2003 г.   |% к 2004 г.

Кезеңнiң басындағы      1390,10       2312,20        1686,09
ақша
Кезеңнiң соңындағы      2312,20       1686,09        1169,39
ақша
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с |            2005 ж. (болжам)       |   2004 ж. |   2005 ж.
N  |___________________________________| 2003-ж-ға |  2004-ж-ға

|1 полугодие  | 9 месяцев  |   год     |             |
__________________________________________________________________________
А    |    4        |   5        |    6      |     7       |    8
__________________________________________________________________________
I
I.1        140820,75    209986,00    281794,12       125%        112%
1.1         11190,75     15541,00     21136,00       379%        142%

| 1-жарты.|   9 ай     |    жыл     |   %-бен   |    %-бен
|  жылдық |            |            |
___________________________________________________________________
А       4           5            6           7           8
___________________________________________________________________
I
I.1     140820,75    209986,00    281794,12       125%        112%
1.1      11190,75     15541,00     21136,00       379%        142%

- 484,25    - 1971,00     - 940,99       -68%        150%
1686,09      1686,09      1686,09       166%         73%
1201,84     - 284,91       745,10        73%         44%
__________________________________________________________________________
Приложение 20
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз расходов на 2005 год
ТОО "Казастыктранс"
форма 4
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
N  |    Наименование         |2003 г.    | 2004 г.     | 2005 г.(прогноз)
п/п |    показателей          | отчет     | План        |-----------------
|                         |           |             |  1 квартал
--------------------------------------------------------------------------
А |          Б              |    1      |   2         |       3
--------------------------------------------------------------------------
Всего
1    Общие и административные
расходы, всего                9618,50      22656,00       6239,00
1.1  Материалы                      107,70
1.2  Оплата труда работников       4160,10      12514,70       3379,00
1.3  Отчисления от оплаты
труда                          760,50       1564,30        423,00
1.4  Амортизация основных
средств и нематериальных
активов                        203,90        546,00        148,00
1.5  Обслуживание и ремонт
основных средств и
нематериальных активов           1,20
1.6  Коммунальные расходы
1.7  Командировочные расходы,
всего                          100,80       1158,00        313,00
1.7.1  в пределах
установленных норм           100,80       1158,00        313,00
1.7.2  сверх норм
1.8  Представительские расходы                    100,00
1.9  Расходы на повышение
квалификации работников         10,00
1.10  Расходы на содержание
Совета директоров
1.11  Расходы по налогам            441,40         97,00        144,00
1.12  Канцелярские и
типографские работы             35,8        786,00         25,00
1.13  Услуги связи                  515,50       1586,00        428,00
1.14  Расходы на охрану
1.15  Консультационные
(аудиторские) и
информационные услуги         155,40        150,00         30,00
1.16  Банковские услуги             597,20        720,00        194,00
1.17  Расходы на страхование
1.18  Судебные издержки
1.19  Штрафы, пени и
неустойки за нарушение
условий договора
1.20  Штрафы и пени за
сокрытие (занижение)
дохода                          2,30
1.21  Убытки от хищений,
сверхнормативные потери,
порча, недостача ТМЗ

- 484,25    - 1971,00     - 940,99       -68%        150%
1686,09      1686,09      1686,09       166%         73%
1201,84     - 284,91       745,10        73%         44%
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 20-қосымша
2005 жылға арналған шығыстар болжамы
"Қазастықтранс" ЖШС
4 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________
Р\с |  Көрсеткiштердiң     |  2003 ж.   |   2004 ж. |   2005 ж.
N  |       атауы          |   есеп     |   жоспар  |  (болжам)
|                      |            |           |_____________
|                      |            |           |  1-тоқсан
___________________________________________________________________
А            Б                1             2           3
___________________________________________________________________
Барлығы
1     Жалпы және әкімшiлiк      9618,50      22656,00       6239,00
шығыстар, барлығы
1.1   Материалдар                107,70
1.2   Қызметкерлерге            4160,10      12514,70       3379,00
еңбекақы төлеу
1.3   Еңбекақыға төленетiн       760,50       1564,30        423,00
төлемнен ақша бөліп
шығару
1.4   Негізгi құралдардың        203,90        546,00        148,00
және материалдық
емес активтердiң
амортизациясы
1.5   Негізгi құралдарды           1,20
және материалдық емес
активтердi жөндеу
және оларға қызмет
көрсету
1.6   Коммуналдық шығыстар
1.7   Iссапар шығыстары,         100,80       1158,00        313,00
барлығы
1.7.1 белгiленген нормалар       100,80       1158,00        313,00
шегiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкілеттік шығыстар                       100,00
1.9   Қызметкерлердiң             10,00
бiлiктiлiгiн көтеруге
арналған шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
қаржыландыруға
арналған шығыстар
1.11  Салықтар бойынша           441,40         97,00        144,00
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспа            35,8         786,00         25,00
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметтерi        515,50       1586,00        428,00
1.14  Күзетке арналған
шығыстар
1.15  Кеңестік (аудиторлық)      155,40        150,00         30,00
және ақпараттық
қызмет көрсетулер
1.16  Банктік қызмет             597,20        720,00        194,00
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға
арналған шығыстар
1.18  Сот шығындары
1.19  Шарттың талаптарын
бұзғаны үшiн төленетін
айыппұлдар, өсiмақылар
және тұрақсыздық айыбы
1.20  Кірісті жасырғаны            2,30
(төмендетіп көрсеткені)
үшін айыппұлдар
мен өсiмақылар
1.21  Ұрлыққа байланысты
шығыстар, нормадан тыс
жоғалтулар, бүлiну,
TMЗ жетiспеуiшілігі

8   Материалы            2,00
9   Незавершенное
строительство
10  Готовая
продукция,
товары
11  Дебиторская
задолженность     2012,70   1754,30    4889,80      8423,97    4500,00
12  Расходы
будущих
периодов
13  Краткосрочные
финансовые
инвестиции
14  Денежные
средства          2312,20   1686,09     745,10     69795,45  190794,78
15  Прочие
текущие
активы
Обязательства и
собственный капитал,
всего                 5276,00   3894,39  126247,63    490820,24  856085,48
I   Собственный
капитал, всего     337,60    789,39    1747,63      1620,24    1685,48
16  Уставный
капитал             72,50
17  Дополнительный
оплаченный
капитал
18  Дополнительный
неоплаченный
капитал
19  Резервный
капитал
20  Нераспределенный
доход
(непокрытый
убыток)           265,10    789,39    1747,63      1620,24    1685,48
II  Долгосрочные
обязательства,
всего             1716,50      0,00  121600,00    486400,00  851200,00
21  Долгосрочные
кредиты           1716,50      0,00  121600,00    486400,00  851200,00
22  Отсроченные
налоги
Итого             1716,50      0,00  121600,00    486400,00  851200,00
III Текущие
обязательства,
всего             3221,90   3105,00    2900,00      2800,00    3200,00
23  Краткосрочные
кредиты
24  Текущая часть
долгосрочных
кредитов
25  Кредиторская
задолженность     3186,90   3105,00    2900,00      2800,00    3200,00
26  Задолженность
по налогам          35,00      0,00       0,00         0,00       0,00
27  Отсроченные
налоги
28  Начисленные
расходы
29  Доходы
будущих
периодов
(прочая
кред.задол)
30  Начис.
платежи по
непредвиденным
обстоятельствам.
__________________________________________________________________________
Приложение 23
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз важнейших показателей развития
на 2005-2007 годы ТОО "Асыл Бидай"
форма 1
__________________________________________________________________________
N |                       |Един.  |  2003 г.  |  2004 г.   |2004 г.
п/п|   Показатели          |измер  |  отчет    |   план     |в %
|                       |       |           |            |к 2003 г.
__________________________________________________________________________
А |          Б            |   1   |    2      |    3       |     4
__________________________________________________________________________
1.   Объем произведенной
продукции (работ,
услуг) - всего:         млн.тг  44 млн.тг
1.1  в том числе по видам
2.   Экспорт всего:          тыс.тн/
млн.$
2.1  в т.ч. в страны СНГ        "
2.2  дальнее зарубежье          "
2.3  по видам продукции:
3.   Импорт всего:
3.1  в т.ч. страны СНГ

8 Материалдар          2,00
9 Аяқталмаған
құрылыс
10 Дайын өнім,
тауарлар
11 Дебиторлық        2012,70 1754,30   4889,80   8423,97   4500,00
берешек
12 Алдағы кезеңнің
шығыстары
13 Қысқа мерзімді
қаржылық
инвестициялар
14 Ақша қаражаттары  2312,20 1686,09    745,10  69795,45 190794,78
15 Басқа ағымдағы
активтер
Міндеттемелер және    5276,00 3894,39 126247,63 490820,24 856085,48
өз капиталы, барлығы
І   Өз капиталы,       337,60  789,39   1747,63   1620,24   1685,48
барлығы
16 Жарғылық капитал    72,50
17 Қосымша төленген
капитал
18 Қосымша төленбеген
капитал
19 Резервтік капитал
20 Бөлінбеген кіріс   265,10  789,39   1747,63   1620,24   1685,48
(жабылмаған зиян)
ІІ  Ұзақ мерзімді     1716,50    0,00 121600,00 486400,00 851200,00
міндеттемелер,
барлығы
21 Ұзақ мерзімді     1716,50    0,00 121600,00 486400,00 851200,00
кредиттер
22 Мерзімі ұзартыл-
ған салықтар
Жиыны             1716,50    0,00 121600,00 486400,00 851200,00
ІІІ Ағымдағы мін-     3221,90 3105,00   2900,00   2800,00   3200,00
деттемелер,
барлығы
23 Қысқа мерзімді
кредиттер
24 Ұзақ мерзімді
кредиттердің
ағымдағы бөлігі
25 Кредиторлық       3186,90 3105,00   2900,00   2800,00   3200,00
берешек
26 Салықтар бойынша    35,00    0,00     0,00       0,00      0,00
берешек
27 Мерзімі ұзартылған
салықтар
28 Есептелген шығыстар
29 Алдағы кезеңнің
кірістері
(басқа кред.берешек)
30 Күтпеген жағдайлар
бойынша есептелген
төлемдер
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 23-қосымша
2005-2007 жылдарға арналған
маңызды көрсеткіштер болжамы
"Асыл Бидай" ЖШС
1 нысан
___________________________________________________________________
Р/с |   Көрсеткiштер    | Өлшем |  2003 ж.  |  2004 ж. | 2004 ж.
N  |                   |бірлігі|  есеп     |  жоспар  |2003 ж-ға
|                   |       |           |          | %-бен
___________________________________________________________________
А          Б              1       2          3           4
___________________________________________________________________
1.  Өндiрiлген өнiм-     мың     44 млн.тг
дердің (тауарлардың, тн/
жұмыстардың, қызмет млн.тг
көрсетулердің)
көлемі - барлығы:
1.1  оның iшiнде
түрлерi бойынша
2.  Экспорт барлығы:    мың тн/
млн.$
2.1  оның iшiнде ТМД      "
елдерiнде
2.2   алыс шет ел         "
2.3  өнiмнің түрлері
бойынша:
3.  Импорт барлығы:
3.1  оның iшінде ТМД
елдерiнде

3.2  дальнее зарубежье
3.3  по видам продукции:
4.   Инвестиции в основной
капитал за счет всех
источников
финансирования -         тыс.
всего:                   тенге     431,00                   0,00
4.1  за счет заемных
средств                    "
4.1.1  в т.ч. средств
государственного
бюджета                    "
4.2  за счет собственных
средств                    "       431,00                   0,00
5.   Доходы, всего              "     38123,00                   0,00
6.   Расходы, всего             "     27941,00     3709,44      13,28
7.   Доход от основной
деятельности               "
8.   Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ, услуг):    "
9.   Валовый доход
10.  Расходы периода, всего     "     14344,00     3709,44      25,86
10.1 общие и
административные
расходы                    "     14344,00     3709,44      25,86
10.2 расходы по
реализации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)              "
10.3 расходы в виде             "
вознаграждения
11.  Налогооблагаемый
доход                      "     10182,00   - 3709,44       0,00
12.  Корпоративный
подоходный налог           "      3339,00        -          0,00
13.  Чистый доход
(убыток)                   "      6843,00        -             -
14.  Дивиденды, всего           "
14.1 в т.ч. на
государственный          тыс.
пакет акций              тенге
15.  Нормативы
отчислений от
прибыли*                   %
16.  Рентабельность
деятельности               "       24,54%
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных                 тыс.
средств                  тенге      45,00       96,00     213,33
18.  Численность
работников
компании, всего          чел.        6,00        3,00      50,00
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата                   "         5,00        3,00      60,00
19   Фонд заработной          тыс.
платы                    тенге    7808,00     2073,45      26,56
20   Среднемесячная
заработная плата
работников,
в целом по
компании                   "       108,44       57,60      53,12
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата                   "       121,80       57,60      47,29
21   Тарифы (цены)
на единицу               тенге
продукции                 за
(работ, услуг)          единицу

3.2   алыс шет ел
3.3  өнiмнің түрлерi
бойынша:
4.  Барлық қаржыландыру  мың         431,00                  0,00
көздері есебiнен     теңге
негізгі капиталға
инвестициялар салу -
барлығы:
4.1  қарызға алынған      "
қаржылар есебінен
4.1.1   оның iшінде мем-    "
лекеттiк бюджет
қаржылары есебінен
4.2  өз қаржылары         "          431,00                  0,00
есебiнен
5.  Кірістер, барлығы     "        38123,00                  0,00
6.  Шығыстар, барлығы     "        27941,00     3709,44     13,28
7.  Негiзгi қызметтен     "
түскен кіріс
8.  Дайын өнiмнiң (та-    "
уарлардың, жұмыс-
тардың, қызмет көр-
сетулердің) өзiндiк
құны
9.  Жалпы кіріс           "
10.  Кезеңнің шығыстары,   "        14344,00     3709,44     25,86
барлығы
10.1  жалпы және әкiмшi-   "        14344,00     3709,44     25,86
лiк шығыстар
10.2  дайын өнімді         "
(тауарларды, жұмыс-
тарды, қызмет көр-
сетулерді) сатуға
байланысты шығыстар
10.3  сыйақылар түріндегі  "
шығыстар
11.  Салық салынатын       "        10182,00   - 3709,44      0,00
кірістер
12.  Корпоративтiк табыс   "        3339,00         -         0,00
салығы
13.  Таза кіріс (зиян)     "        6843,00         -           -
14.  Дивидендтер, барлығы  "
14.1  оның ішінде мемле-  мың
кеттік акциялар     теңге
пакеттері
15.  Пайдадан қаражат       %
бөліп шығару
нормативтері*
16.  Қызметтің             "          24,54%
рентабелділігі
17.  Негізгі құралдарды   мың         45,00        96,00    213,33
және материалдық     теңге
емес активтерді
амортизациялауға
арналған шығыстар
18.  Компания қызметкер-  адам         6,00         3,00     50,00
лерiнiң саны,
барлығы
18.1 Орталық аппарат қыз-  "           5,00         3,00     60,00
меткерлерiнiң саны
19.  Жалақы қоры          мың       7808,00      2073,45     26,56
теңге
20.  Жалпы компания        "         108,44        57,60     53,12
бойынша қызметкер-
лердің орташа айлық
жалақысы
20.1 оның ішінде орталық   "         121,80        57,60     47,29
аппарат қызметкерлерi
21.  Өнiм (тауарлар,        бір
жұмыстар, қызмет    бірлікке
көрсетулер) бiрлi-   теңге
гiне тарифтер
(бағалар)

п/п  |   прогноз  |   прогноз   | прогноз    | к 2003 г.    |к 2004 г.
__________________________________________________________________________
А    |     5      |      6      |    7       |     8        |   9
__________________________________________________________________________
1.        50 млн.тг    200 млн.тг   220 млн.тг          500
1.1
2.
2.1
2.2
2.3
3.
3.1
3.2
3.3
4.        300000,00                                       0
4.1       300000,00
4.1.1     225000,00
4.2                                                       0
5.        43478,26      173913,04    191304,35          502
6.        32766,00       90353,42     94388,76          338       2544,56
7.        43478,26      173913,04    191304,35
8.
9.        43478,26       83559,62     96915,59
10.       32766,00       90353,42     94388,76          658       2544,56
10.1      26396,00       54873,42     57360,76          400       1546,35
10.2       6370,00       25480,00     28028,00
10.3                     10000,00      9000,00
11.       10712,26       83559,62     96915,59          952          0,00
12.        3213,68       25067,89     29074,68          871
13.        7498,58       58491,74     67840,91          991          0,00
14.
14.1
15.
16.         22,89%         64,74%       71,80
17.        7596,00       30000,00     30000,00        66667      31250,00
18.          30,00          35,00        35,00          583       1166,67
18.1          5,00          10,00        10,00          200        333,33
19.       12200,00       31480,00     34628,00          443       1670,07

п/п  |   болжам  |   болжам   |  болжам   | 2003 ж-ға | 2004 ж-ға
|           |            |           |   %-бен   |  %-бен
___________________________________________________________________
А    |     5     |     6      |    7      |     8     |    9
___________________________________________________________________
1.     50 млн.тг    200 млн.тг   220 млн.тг      500
1.1
2.
2.1
2.2
2.3
3.
3.1
3.2
3.3
4.     300000,00                                   0
4.1    300000,00
4.1.1  225000,00
4.2                                                0
5.      43478,26      173913,04    191304,35      502
6.      32766,00       90353,42     94388,76      338       2544,56
7.      43478,26      173913,04    191304,35
8.
9.      43478,26       83559,62     96915,59
10.     32766,00       90353,42     94388,76      658       2544,56
10.1    26396,00       54873,42     57360,76      400       1546,35
10.2     6370,00       25480,00     28028,00
10.3                   10000,00      9000,00
11.     10712,26       83559,62     96915,59      952          0,00
12.      3213,68       25067,89     29074,68      871
13.      7498,58       58491,74     67840,91      991          0,00
14.
14.1
15.
16.       22,89%         64,74%       71,80
17.     7596,00       30000,00     30000,00     66667      31250,00
18.       30,00          35,00        35,00       583       1166,67
18.1       5,00          10,00        10,00       200        333,33
19.    12200,00       31480,00     34628,00       443       1670,07

20.          33,89          74,95        82,45           76        143,14
20.1        133,33          77,42        85,16           70        147,85
21.
21.1
22.      389793,00      331301,26    262460,35          267        288,51
23.                                                       0
__________________________________________________________________________
Приложение 24
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз доходов и расходов на 2005 год
ТОО "Асыл Бидай"
форма 2
тыс.тенге
__________________________________________________________________________

20.       33,89          74,95        82,45        76        143,14
20.1     133,33          77,42        85,16        70        147,85
21.1
22.   389793,00      331301,26    262460,35       267        288,51
23.                                                0
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 24-қосымша
2005 жылға арналған кірістер мен шығыстар болжамы
"Асыл Бидай" ЖШС
2 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________

N    |    Наименование  |2003 г.       | 2004 г.      |2005 г.(прогноз)
п/п   |    показателей   |отчет         | план         |------------------
|                  |              |              |   1 квартал
--------------------------------------------------------------------------
А   |          Б       |    1         |   2          |       3
--------------------------------------------------------------------------
1     Доход от основной
деятельности
2     Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
3     Валовой доход
(стр.1-стр.2)                                  -                -
4     Расходы периода,
в том числе              14344,00        3709,44          3946,00
4.1.  общие и
административные
расходы                  14344,00        3709,44          3946,00
4.2.  расходы по
реализации готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг)                                                           -
4.3.  расходы в виде
вознаграждения                                                   -
5     Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3 -стр.4)          -14344,00       -3709,44          -3946,00
6     Доход (убыток)
от неосновной
деятельности             24526,00
7     Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-) стр.6)       10182,00       -3709,44          -3946,00
8     Корпоративный
подоходный налог          3339,00
9     Доход (убыток)
от обычной
деятельности
после налого-
обложения
(стр.7 - стр. 8)          6843,00       -3709,44          -3946,00
10    Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11    Чистый доход
(убыток)
(стр. 9 +(-)
стр. 10)                 6843,00       -3709,44          -3946,00
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________

Р\с|  Көрсеткiштер |  2003 ж.  |  2004 ж.  |   2005 ж. (болжам)
N |     атауы     |   есеп    |  жоспар   |_______________________
|               |           |           | 1-тоқсан  | 1 жарты-
|               |           |           |           |  жылдық
___________________________________________________________________
А           Б            1          2           3           4
___________________________________________________________________
1 Негiзгі қыз-
меттен түскен
кіріс
2 Сатылған дайын
өнiмнiң (тауар-
лардың, жұмыс-
тардың, қызмет
көрсетулердiң)
өзiндiк құны
3 Жалпы кіріс                                    -          -
(1 бет-2 бет)
4 Кезеңнiң шығыс-    14344,00     3709,44     3946,00     7692,00
тары, оның
iшiнде
4.1  жалпы және        14344,00     3709,44     3946,00     7692,00
әкімшілік
шығыстар
4.2  дайын өнiмдi                                  -           -
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызмет көрсе-
тулердi) сатуға
байланысты
шығындар
4.3  сыйақы түрiн-                                 -           -
дегi шығыстар
5 Негiзгi қызмет-  - 14344,00   - 3709,44   - 3946,00   - 7692,00
тен түскен
кіріс (зиян)
(3 бет-4 бет)
6 Негiзгi емес       24526,00
қызметтен
түскен кіріс
(зиян)
7 Салық салын-       10182,00   - 3709,44   - 3946,00   - 7692,00
ғанға дейiн
қарапайым қыз-
меттен түскен
кіріс (зиян)
(5-бет +
(-)6-бет)
8 Корпоративтiк       3339,00
табыс салығы
9 Салық салын-        6843,00   - 3709,44   - 3946,00   - 7692,00
ғаннан кейiнгi
қарапайым қыз-
меттен түскен
кіріс (зиян)
(7 бет-8 бет)
10 Төтенше жағдай.
лардан және
тоқтатылған
операциялардан
түскен кірістер
(зиян)
11 Таза кіріс          6843,00   - 3709,44   - 3946,00   - 7692,00
(зиян) (9 бет+
(-)10 бет)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
_________________________________________________________

N   |        2005 г. (прогноз)             | 2004 г.в %  |2005 г.
п/п  |--------------------------------------| к 2003 г.   |в %
|1 полугодие |9 месяцев  |   год       |             |к 2004 г.
__________________________________________________________________________
А   |    4       |   5       |     6       |     7       |    8
__________________________________________________________________________
1                                 43478,26
2
3              -            -     43478,26
4        7692,00     11438,00     32766,00            25,86        883
4.1      7692,00     11438,00     26396,00            25,86        712
4.2            -            -      6370,00
4.3            -            -            -
5      - 7692,00   - 11438,00     10712,26            25,86

Р/с |     2005 ж (болжам)        |  2004 ж.|  2005 ж.
N  |____________________________|2003-ж-ға|2004-ж-ға
|     9 ай     |     жыл     |  %-бен  |  %-бен
_________________________________________________________
А         5              6           7          8
_________________________________________________________
1                     43478,26
2
3                     43478,26
4        11438,00     32766,00       25,86        883
4.1      11438,00     26396,00       25,86        712
4.2          -         6370,00
4.3          -            -
5      - 11438,00     10712,26       25,86

6                                                      0,00
7      - 7692,00   - 11438,00     10712,26             0,00
8                                  3213,68             0,00
9      - 7692,00   - 11438,00      7498,58             0,00
10
11     - 7692,00   - 11438,00      7498,58             0,00
__________________________________________________________________________
Приложение 25
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз движения денежных потоков в 2005 году
ТОО "Асыл Бидай"
форма 3
тыс.тенге
__________________________________________________________________________

6                                     0,00
7      - 11438,00     10712,26        0,00
8                      3213,68        0,00
9      - 11438,00      7498,58        0,00
10
11     - 11438,00      7498,58        0,00
_________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 25-қосымша
2005 жылға арналған ақша ағымы қозғалысын болжау
"Асыл Бидай" ЖШС
3 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________

N    |    Наименование  |2003 г.       | 2004 г.      |2005 г.(прогноз)
п/п   |    показателей   |отчет         | план         |------------------
|                  |              |              |   1 квартал
--------------------------------------------------------------------------
А   |          Б       |    1         |   2          |       3
--------------------------------------------------------------------------
I      Движение денег
от операционной
деятельности
I.1    Поступление денег:         75325              0                 0
1.1    Доход от реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)                     44163
1.2    авансы полученные            500
1.1    вознаграждения
1.4    дивиденды
1.5    роялти
1.6    прочие поступления         30662
I.2    Выбытие денег:             60656          10429              3922
2.1    по счетам
поставщиков и
подрядчиков                 9770           1384              1596
2.2    авансы выданные             9485
2.3    по заработной плате         5864           1657              1598
2.4    в фонды социального
страхования и
пенсионного
обеспечения                 1998            494               480
2.5    по налогам                   982           6870               208
2.6    выплата
вознаграждений
2.7    прочие выплаты             32557             24                40
I.3.   Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
операционной
деятельности               14669         -10429             -3922
II.    Движение денег от
инвестиционной
деятельности
II.1   Поступление денег:         89793          34488              8800
1.1    доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2    доход от выбытия
основных средств
1.3    доход от выбытия
других долгосрочных
активов
1.4    доход от выбытия
финансовых инвестиций
1.5    доход от получения
займов,
предоставленных
другим юридическим
лицам                      89793          34488              8800
1.6    прочие поступления
II.2   Выбытие денег:            137465          26400            107800
2.1    приобретение
нематериальных
активов                       38
2.2    приобретение
основных средств             393                            99000
2.3    приобретение других
долгосрочных активов
2.4    приобретение
финансовых инвестиций      89793
2.5    предоставление займов
другим юридическим
лицам                       8088          26400
2.6    прочие выплаты             39153                             8800
II.3   Увеличение (+)/
уменьшение (-) денег
в результате
инвестиционной
деятельности              -47672           8088            -99000
III.   Движение денежных
средств от финансовой
деятельности
III.I  Поступление денег:           165              0            100000

Р\с |    Көрсеткiштер    |   2003 ж.  |   2004 ж.  |   2005 ж.
N  |       атауы        |    есеп    |   жоспар   |  (болжам)
|                    |            |            |______________
|                    |            |            |  1-тоқсан
___________________________________________________________________
А            Б              1             2             3
___________________________________________________________________
І.  Операциялық қызмет-
тен түскен кіріс
І.1 Ақшаның түсуi:             75325         0             0
1.1  дайын өнiмдi (та-         44163
уарларды, жұмыс-
тарды, қызмет көр-
сетулердi) сатудан
түскен кіріс
1.2  алынған аванстар            500
1.3  сыйақылар
1.4  дивидендтер
1.5  роялти
1.6  басқа түсiмдер            30662
І.2 Ақшаның шығуы:             60656        10429         3922
2.1  жеткiзушiлер мен           9770         1384         1596
мердігерлердiң
есеп шоты бойынша
2.2  берiлген аванстар          9485
2.3  жалақы бойынша             5864         1657         1598
2.4  әлеуметтік сақ-            1998          494          480
тандыру және
зейнетақымен
қамтамасыз ету
қорына
2.5  салықтар бойынша            982         6870          208
2.6  сыйақылар төлеу
2.7  басқа төлемдер            32557           24           40
І.3 Операциялық қызмет         14669       -10429        -3922
нәтижесiнде
ақшаның көбеюi
(+)/ мен азаюы (-)
ІІ.  Инвестициялық қыз-
меттен түскен
ақшаның қозғалысы
ІІ.1 Ақшаның түсуi:             89793        34488         8800
1.1  Материалдық емес
активтердiң
шығуы
1.2  негiзгi қаржылардан
түскен кіріс
1.3  басқа ұзақ мерзiмдi
активтердiң шығуы-
нан түскен кіріс
1.4  қаржы инвестиция-
ларының шығуынан
түскен кіріс
1.5  басқа заңды тұлға-        89793        34488         8800
лар ұсынған
қарыздарды алудан
түскен кіріс
1.6  басқа түсiмдер
ІІ.2 Ақшаның шығуы:            137465        26400       107800
2.1  материалдық емес             38
активтердi сатып алу
2.2  негiзгi құралдарды          393                     99000
сатып алу
2.3  ұзақ мерзiмдi
активтердi сатып алу
2.4  қаржы инвести-            89793
цияларды сатып алу
2.5  басқа заңды тұлға-         8088        26400
ларға қарыздар беру
2.6  басқа төлемдер            39153                      8800
ІІ.3 Инвестициялық қыз-        -47672         8088       -99000
меттің нәтижесінде
ақшаның көбеюі
(+)/ мен азаюы (-)
ІІІ.  Қаржылық қызметтен
түскен ақшаның
қозғалысы
ІІІ.1 Ақшаның түсуі:               165           0        100000

1.1    от выпуска акций и
других ценных бумаг
1.2    получение банковских
займов                                                      25000
1.3    прочие поступления           165                            75000
III.2  Выбытие денег                922              0
2.1    погашение банковских
займов
2.2    приобретение
собственных акций
2.3    выплата дивидендов
2.4    прочие выплаты               922
III.3  Увеличение (+)/
уменьшение (-) денег
в результате финансовой
деятельности                -757              0            100000
ИТОГО: Увеличение (+) /
уменьшение (-) денег      -33760          -2341             -2922
Деньги на начало
периода                    39858           6098              3757
Деньги на конец
периода                     6098           3757               835
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________

1.1  акциялар мен басқа
құнды қағаздар
шығарудан түскен
түсімдер
1.2  банк қарыздарын                                     25000
алудан түскен түсім
1.3  басқа түсiмдер              165                     75000
ІІІ.2 Ақшаның шығуы                922           0
2.1  банк берген
қарыздарды өтеу
2.2  өз акцияларын
сатып алу
2.3  дивидендтер төлеу
2.4  басқа төлемдер              922
ІІІ.3 Қаржылық қызметтiң          -757           0        100000
нәтижесiнде ақша-
ның көбеюi (+)/
мен азаюы (-)
3.1.  ЖИЫНЫ: Ақшаның            -33760         -234        -2922
көбеюi (+)/ мен
азаюы (-)
3.2.  Кезеңнiң басындағы         39858         6098         3757
ақша
3.3.  Кезеңнiң соңындағы          6098         3757          835
ақша
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________

I.1             0           0        50000               -
1.1                                  50000               -
1.2                                                      -
1.3
1.4
1.5
1.6                                                      -
I.2         7644        11366        25170            17,19     241,35
2.1         2992         4388         8036            14,17     580,64
2.2                                                      -
2.3         3196         4795         9749            28,26     588,36
2.4          960         1440         2970            24,72     601,21
2.5          416          623         4255           699,59      61,94
2.6
2.7           80          120          160             0,07     666,67
I.3        -7644       -11366        24830
II
II.1       17600        26400        26400            38,41      76,55
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5        17600        26400        26400            38,41      76,55
1.6
II.2      207600       316400       326400            19,20    1236,36
2.1                                                       -
2.2       190000       290000       300000                -
2.3
2.4                                                       -
2.5                                                  326,41          -
2.6        17600        26400        26400                -
II.3     -190000      -290000      -300000
III
III.1     200000       300000       300000                -
1.1
1.2        50000        75000        75000
1.3       150000       225000       225000                -
III.2          0            0            0                -
2.1
2.2
2.3
2.4

I.1         0           0        50000            -
1.1                              50000            -
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6
I.2     7644        11366        25170           17,19     241,35
2.1     2992         4388         8036           14,17     580,64
2.2
2.3     3196         4795         9749           28,26     588,36
2.4      960         1440         2970           24,72     601,21
2.5      416          623         4255          699,59      61,94
2.6
2.7       80          120          160            0,07     666,67
I.3    -7644       -11366        24830
II
II.1   17600        26400        26400           38,41      76,55
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5    17600        26400        26400           38,41      76,55
1.6
II.2  207600       316400       326400           19,20    1236,36
2.1                                                  -
2.2   190000       290000       300000               -
2.3
2.4                                                  -
2.5                                              326,41       -
2.6    17600        26400        26400               -
II.3 -190000      -290000      -300000
III
III.1 200000       300000       300000               -
1.1
1.2    50000        75000        75000
1.3   150000       225000       225000               -
III.2    0            0            0                 -
2.1
2.2
2.3
2.4

III.3     200000       300000       300000                -
2356        -1366        24830
3757         3757         3757            15,30      61,61
6113         2391        28587            61,61     760,90
__________________________________________________________________________
Приложение 26
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз расходов на 2005 год
ТОО "Асыл Бидай"
форма 4
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
N  |    Наименование         |2003 г.    | 2004 г.     |2005 г.(прогноз)
п/п |    показателей          | отчет     | План        |-----------------
|                         |           |             |  1 квартал
--------------------------------------------------------------------------
А |          Б              |    1      |   2         |       3
--------------------------------------------------------------------------
Всего                        14344,00       3709,44       3946,00
1    Общие и административные
расходы, всего               14344,00       3709,44       3946,00
1.1  Материалы                      344,00                       40,00
1.2  Оплата труда работников       7808,00       2073,45       2000,00
1.3  Отчисления от оплаты труда    1477,00        286,99        280,00
1.4  Амортизация основных
средств и нематериальных
активов                         45,00         96,00         24,00
1.5  Обслуживание и ремонт
основных средств и
нематериальных активов          55,00        135,00         20,00
1.6  Коммунальные расходы            37,00
1.7  Командировочные расходы,
всего                         1522,00                      450,00
1.7.1 в пределах установленных
норм                         1522,00                      450,00
1.7.2 сверх норм                         -             -             -
1.8   Представительские расходы                                  45,00
1.9   Расходы на повышение
квалификации работников
1.10  Расходы на содержание
Совета директоров
1.11  Расходы по налогам              2,00         10,00          6,00
1.12  Канцелярские и
типографские работы               42         11,00         11,00
1.13  Услуг связи                   427,00        360,00        120,00
1.14  Расходы на oxрану
1.15  Консультационные
(аудиторские) и
информационные услуги           5,00        200,00        200,00
1.16  Банковские услуги             153,00         24,00         40,00
1.17  Расходы на страхование
1.18  Судебные издержки

III.3 200000       300000       300000               -
3.1.    2356        -1366        24830
3.2.    3757         3757         3757            15,30      61,61
3.3.    6113         2391        28587            61,61     760,90
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 26-қосымша
2005 жылдарға арналған шығыстар болжамы
"Асыл Бидай" ЖШС
4 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________
Р\с |    Көрсеткiштер      |  2003 ж.   |   2004 ж. |   2005 ж.
N  |       атауы          |   есеп     |   жоспар  |  (болжам)
|                      |            |           |_____________
|                      |            |           |  1-тоқсан
___________________________________________________________________
А            Б                1             2           3
___________________________________________________________________
Барлығы                   14344,00      3709,44      3946,00
1     Жалпы және әкімшiлiк      14344,00      3709,44      3946,00
шығыстар, барлығы
1.1   Материалдар                 344,00                     40,00
1.2   Қызметкерлерге             7808,00      2073,45      2000,00
еңбекақы төлеу
1.3   Еңбекақыға төленетiн       1477,00       286,99       280,00
төлемнен ақша бөліп
шығару
1.4   Негізгi құралдардың          45,00        96,00        24,01
және материалдық
емес активтердiң
амортизациясы
1.5   Негізгi құралдарды           55,00       135,00        20,00
және материалдық емес
активтердi жөндеу
және оларға қызмет
көрсету
1.6   Коммуналдық шығыстар         37,00
(ЖЖМ)
1.7   Iссапар шығыстары,         1522,00                    450,00
барлығы
1.7.1 белгiленген нормалар       1522,00                    450,00
шегiнде
1.7.2 нормадан тыс                   -             -           -
1.8   Өкілеттік шығыстар                                     45,00
1.9   Қызметкерлердiң
бiлiктiлiгiн көтеруге
арналған шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
қаржыландыруға
арналған шығыстар
1.11  Салықтар бойынша              2,00        10,00         6,00
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспа             42           11,00        11,00
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметтерi         427,00       360,00       120,00
1.14  Күзетке арналған
шығыстар
1.15  Кеңестік (аудиторлық)         5,00       200,00       200,00
және ақпараттық
қызмет көрсетулер
1.16  Банктік қызмет              153,00        24,00        40,00
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға
арналған шығыстар
1.18  Сот шығындары

|1 полугодие  | 9 месяцев  |   год      |            |
__________________________________________________________________________
А      |      4      |      5     |    6       |    7       |    8 __________________________________________________________________________
всего       7692,00   11438,00       32766,00         26         883
1           7692,00   11438,00       26396,00         26         712

| 1-жарты- |    9 ай    |    жыл     |  %-бен   |   %-бен
| жылдық   |            |            |          |
___________________________________________________________________
А           4            5           6           7          8
___________________________________________________________________
7692,00   11438,00       32766,00         26         883
1       7692,00   11438,00       26396,00         26         712

1.1           80,00     120,00         800,00          -           -
1.2         4000,00    6000,00        8000,00         27         386
1.3          560,00     840,00        1120,00         19         390
1.4           48,00      72,00        7596,00        213        7913
1.5           40,00      60,00          80,00        245          59
1.6               -          -                         -
1.7          900,00    1350,00        1800,00          -
1.7.1        900,00    1350,00        1800,00          -
1.7.2             -          -              -
1.8           90,00     135,00         180,00
1.9               -          -              -
1.10              -          -              -
1.11          12,00      18,00        3024,00        500       30240
1.12          22,00      33,00          44,00         26         400
1.13         240,00     360,00         480,00         84         133
1.14              -          -              -
1.15         200,00     200,00         272,00       4000         136
1.16          80,00     120,00         160,00         16         667
1.17              -          -              -
1.18              -          -              -
1.19              -          -              -
1.20              -          -              -
1.21              -          -              -
1.22         420,00     630,00         840,00         16
1.23              -          -              -
1.24              -          -              -
1.25              -          -              -
1.26              -          -              -
1.27        1000,00    1500,00        2000,00         27         683
2                 -          -        6370,00
2.1               -          -         500,00
2.2               -          -        4200,00
2.3               -          -         630,00
2.4               -          -              -
2.5               -          -              -
2.6               -          -         240,00
2.7               -          -              -
2.7.1             -          -              -
2.7.2             -          -              -
2.8               -          -              -
2.9               -          -         300,00
2.10              -          -              -

1.1       80,00     120,00         800,00          -           -
1.2     4000,00    6000,00        8000,00         27         386
1.3      560,00     840,00        1120,00         19         390
1.4       48,00      72,00        7596,00        213        7913
1.5       40,00      60,00          80,00        245          59
1.6          -          -                         -
1.7      900,00    1350,00        1800,00          -
1.7.1    900,00    1350,00        1800,00          -
1.7.2        -          -              -
1.8       90,00     135,00         180,00
1.9          -          -              -
1.10         -          -              -
1.11      12,00      18,00        3024,00        500       30240
1.12      22,00      33,00          44,00         26         400
1.13     240,00     360,00         480,00         84         133
1.14         -          -              -
1.15     200,00     200,00         272,00       4000         136
1.16      80,00     120,00         160,00         16         667
1.17         -          -              -
1.18         -          -              -
1.19         -          -              -
1.20         -          -              -
1.21         -          -              -
1.22     420,00     630,00         840,00         16
1.23         -          -              -
1.24         -          -              -
1.25         -          -              -
1.26         -          -              -
1.27    1000,00    1500,00        2000,00         27         683
2            -          -         6370,00
2.1          -          -          500,00
2.2          -          -         4200,00
2.3          -          -          630,00
2.4          -          -              -
2.5          -          -              -
2.6          -          -          240,00
2.7          -          -              -
2.7.1        -          -              -
2.7.2        -          -              -
2.8          -          -              -
2.9          -          -          300,00
2.10         -          -              -

всего                6142      3788       28606       61629     37148
8   Материалы               1
9   Незавершенное
строительство
10  Готовая
продукция, товары
11  Дебиторская
задолженность
12  Расходы будущих
периодов               43        31          19           7
13  Краткосрочные
финансовые
инвестиции                                            40622     22148
14  Денежные средства    6098      3757       28587       21000     15000
15  Прочие текущие
активы активы
Обязательства и
собственный
капитал, всего     105331    121192      412008      415026    360541
I   Собственный
капитал, всего       7008     -3709        7664       58657     68006
16  Уставный
капитал               165       165         165         165       165
17  Дополнительный
оплаченный
капитал
18  Дополнительный
неоплаченный
капитал
19  Резервный
капитал
20  Нераспределенный
доход (непокрытый
убыток)              6843     -3874        7499       58492     67841
II  Долгосрочные
обязательства,
всего               89793     89793      389793      331301    263460
21  Долгосрочные
кредиты             89793     89793      389793      331301    263460
22  Отсроченные
налоги
III Текущие
обязательства,
всего                8530     35108       14551       25068     29075
23  Краткосрочные
кредиты
24  Текущая часть
долгосрочных
кредитов
25  Кредиторская
задолженность        1300     35108        3042
26  Задолженность
по налогам           7230                  5000       25068     29075
27  Отсроченные
налоги
28  Начисленные
расходы                                    6509
29  Доходы будущих
периодов
30  Нач. платежи по
непредвиден.
обстоятельствам
__________________________________________________________________________
Приложение 29
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз важнейших показателей развития на 2005-2007 годы
ТОО "Бидай онімдері"
форма 1
__________________________________________________________________________
|                       |Ед.    |  2004 г.  |  2005 г.   |2006 г.
|   Показатели          |изм.   |  оценка   |  прогноз   |прогноз
|                       |       |           |            |
__________________________________________________________________________
А |          Б            |   1   |    2      |    3       |     4
__________________________________________________________________________
1   Объем произведенной     к-во/
продукции               стоим.   50/954,50   100/1939,58  115/2055,95
1.1. в том числе по видам    "
2   Экспорт всего            "
2.1. в том числе
в страны СНГ            "
2.2. дальнее зарубежье       "
2.3. по видам продукции,
мука                    "

ІІ  Күнделікті ак-         6142     3788    28606    61629    37148
тивтер, барлығы
8 Материалдар               1
9 Аяқталмаған
құрылыс
10 Дайын өнім,
тауарлар
11 Дебиторлық
берешек
12 Алдағы кезеңнің          43       31       19        7
шығыстары
13 Қысқа мерзімді                                   40622    22148
қаржылық
инвестициялар
14 Ақша қаражаттары       6098     3757    28587    21000    15000
15 Басқа ағымдағы
активтер
Міндеттемелер және       105331   121192   412008   415026   360541
өз капиталы, барлығы
І   Өз капиталы,          7008     -3709     7664    58657    68006
барлығы
16 Жарғылық капитал       165       165      165      165      165
17 Қосымша төленген
капитал
18 Қосымша төленбеген
капитал
19 Резервтік капитал
20 Бөлінбеген кіріс      6843     -3874     7499    58492    67841
(жабылмаған зиян)
ІІ  Ұзақ мерзімді        89793     89793   389793   331301   263460
міндеттемелер,
барлығы
21 Ұзақ мерзімді        89793     89793   389793   331301   263460
кредиттер
22 Мерзімі ұзартыл-
ған салықтар
ІІІ Ағымдағы мін-         8530     35108    14551   25068    29075
деттемелер,
барлығы
23 Ұзақ мерзімді
кредиттер
24 Ұзақ мерзімді
кредиттердің
ағымдағы бөлігі
25 Кредиторлық берешек   1300     35108     3042
26 Салықтар бойынша      7230               5000    25068    29075
берешек
27 Мерзімі ұзартылған
салықтар
28 Есептелген шығыстар                      6509
29 Алдағы кезеңнің
кірістері
30 Күтпеген жағдайлар
бойынша төлемдерді
есептеу
___________________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 29-қосымша
2005-2007 жылдарға арналған дамудың
маңызды көрсеткіштері
"Бидай өнімдері" ЖШС
1 нысан
___________________________________________________________________
Р/с |   Көрсеткiштер    | Өлшем |  2004 ж.  |  2005 ж. | 2006 ж.
N  |                   |бірлігі|  бағалау  |  болжам  | болжам
___________________________________________________________________
А          Б              1        2           3       4
___________________________________________________________________
1.  Өндiрiлген өнiмнің   саны/  50/954,50  100/1939,58 115/2055,95
көлемі               құны
1.1  оның iшiнде          "
түрлерi бойынша
2.  Экспорт барлығы:      "
2.1  оның iшiнде ТМД      "
елдерiнде
2.2   алыс шет ел         "
2.3  өнiмнің түрлері      "
бойынша, ұн

3.   Импорт всего            "
3.1. в том числе
в страны СНГ            "
3.2. дальнее зарубежье       "
3.3. по видам продукции      "
4    Инвестиции
в основной капитал
за счет всех
источников
финансирования -       тыс.
всего:                тенге       5221,55       5000,00      5000,00
4.1. за счет заемных        тыс.
средств               тенге       5221,55
4.1.1. в том числе средств
государственного       тыс.
бюджета               тенге
4.2  за счет собственных
средств                                         5000,00      5000,00
5    Доходы, всего                   954500,00    1939576,68   2055951,28
6    Расходы, всего                  940987,66    1919874,40   2035066,86
7    Доходы от основной
деятельности                    954500,00    1939576,68   2055951,28
8    Себестоимость
реализованной
продукции                       877738,24    1773031,40   1879413,28
9    Валовый доход                    76761,76     166545,28    176538,00
10   Расходы периода,
всего                            63249,42     146843,00    155653,57
10.1 общие
административные
расходы                           8563,00      36376,00     38558,55
10.2 расходы по
реализации
товаров                          54686,42     110467,00    117095,02
10.3 расходы в виде
вознаграждения
11   Доход до
налогообложения                  13512,34      19702,28     20884,42
12   Корпоративный
подоходный налог                  4053,70       5910,69      6265,33
13   Чистый доход
(убыток)                          9458,64      13791,60     14619,10
14   Дивиденды, всего
14.1. в том числе на
государственный
пакет акций
15   Нормативы
отчислений от
чистого дохода
16   Рентабельность
деятельности
17   Амортизация
нематериальных
активов
18   Численность
работников
компании,
всего                               13,00         15,00        15,00
18.1. Численность
сотрудников
центрального
аппарата                           13,00         15,00        15,00
19   Фонд
заработной платы                  5201,00      16500,00     17490,00
20   Среднемесячная
зарплата работников,   тыс.
в целом по компании    тенге        33,34         91,67        97,17
20.1. в том числе
работников
центрального          тыс.
аппарата              тенге        33,34         91,67        97,17
21   Тарифы (цены) на
единицу продукции      тенге     19094,82      19285,77     19285,77
21.1  изменение тарифов
(цен) к
предыдущему
периоду                                          91,67
22   Кредиторская
задолженность                           -
23   Дебиторская
задолженность                     2500,00      32142,94     32142,94
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
_____________________________________________________

3.  Импорт барлығы:       "
3.1  оның iшінде ТМД      "
елдерi
3.2   алыс шет ел         "
3.3  өнiмнің түрлерi      "
бойынша:
4.  Барлық қаржыландыру  мың        5221,55    5000       5000
көздерінің есебiнен  теңге
негізгі капиталға
инвестициялар салу
4.1  қарызға алынған     мың        5221,55
қаражаттар есебінен теңге
4.1.1   оның iшінде мем-   мың
лекеттiк бюджет    теңге
қаржылары есебінен
4.2  өз қаражаты                               5000      5000
есебiнен
5.  Табыстар, барлығы             954500,00 1939576,68 2055951,28
6.  Шығыстар, барлығы             940987,66 1919874,40 2035066,86
7.  Негiзгi қызметтен             954500,00 1939576,68 2055951,28
түскен табыс
8.  Сатылған дайын                877738,24 1773031,40 1879413,28
өнімнің өзіндік құны:
9.  Жалпы табыс                    76761,76  166545,28  176538,00
10.  Кезеңнің шығыстары,            63249,42  146843,00  155653,57
барлығы
10.1  жалпы және әкiмшi-             8563,00   36376,00   38558,55
лiк шығыстар
10.2  дайын өнімді сату             54686,42  110467,00  117095,02
бойынша шығыстар
10.3  сыйақы түріндегі
шығыстар
11.  Салық салынғанға               13512,34   19702,28   20884,42
дейінгі табыс
12.  Корпоративтiк табыс             4053,70    5910,69    6265,33
салығы
13.  Таза табыс (зиян)               9458,64   13791,60   14619,10
14.  Дивидендтер, барлығы
14.1  оның ішінде мемле-
кеттік акциялар
пакетіне
15.  Таза табыстан түскен
есептеу
нормативтері
16.  Қызметтің
рентабелділігі
17.  Материалдық емес
активтердің
амортизациясы
18.  Компания қызметкер-               13,00      15,00      15,00
лерiнiң саны,
барлығы
18.1 Орталық аппарат қыз-              13,00      15,00      15,00
меткерлерiнiң саны
19.  Жалақы қоры                     5201,00   16500,00   17490,00
20.  Жалпы компания        теңге       33,34      91,67      97,17
бойынша қызметкер-
лердің орташа айлық
жалақысы
20.1 оның ішінде орталық   теңге       33,34      91,67      97,17
аппаратының қызмет-
керлерi
21.  Өнiмнің бір бiрлi-   теңге     19094,82   19285,77   19285,77
гiне тарифтер
21.1 Өткен кезеңге қара-                          91,67
ғанда тарифтердің
(бағаның) өзгеруі
22.  Кредиторлық
берешектер
23.  Дебиторлық                     2500,00   32142,94   32142,94
берешектер
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
____________________________________________________

20            103,00                           309%
20.1          103,00                           309%
21          19285,77                           101%
21.1
22
23          32142,94                          1286%
__________________________________________________________________________
Приложение 30
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"
на 2005-2007 годы
Прогноз доходов и расходов периода на 2005 год
ТОО "Бидай онімдері"
форма 2
тыс.тенге
__________________________________________________________________________

20            103,00                           309%
20.1          103,00                           309%
21          19285,77                           101%
21.1
22
23          32142,94                          1286%
____________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 30-қосымша
2005 жылдарға арналған кірістер мен шығыстар болжамы
"Бидай өнімдері" ЖШС
2 нысан
мың теңге
___________________________________________________________________

N    |    Наименование  |2003 г.       | 2004 г.      |2005 г.(прогноз)
п/п   |    показателей   |отчет         |оценка        |------------------
|                  |              |              |   1 квартал
--------------------------------------------------------------------------
А   |          Б       |    1         |   2          |       3
--------------------------------------------------------------------------
1      Доход от основной
деятельности                        954500,00         646525,56
2      Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)                              877738,24         591010,47
3      Валовый доход
(строка 1-
строка 2)                            76761,76          55515,09
4      Расходы периода,
в том числе                          63249,42          48947,67
4.1    общие и
административные
расходы                               8563,00          12125,33
4.2    расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)                               54686,42          36822,33
4.3    расходы в виде
вознаграждения                                                -
5      Доход (убыток)
от основной
деятельности
(строка 3 -
строка 4)                           13512,34           6567,43
6      Доход (убыток)
от неосновной
деятельности                                                  -
7      Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогооблажения
(строка 5 +
строка 6)                            13512,34           6567,43
8      Корпоративный
подоходный
налог                                 4053,70           1970,23
9      Доход (убыток)
от обычной
деятельности
после налого-
облажения
(строка 7 -
строка 8)                             9458,64           4597,20
10     Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций                                                      -
11     Чистый доход
(убыток)
(строка 9 +
строка 10)                            9458,64           4597,20
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________

Р\с|  Көрсеткiштер |  2003 ж.  |  2004 ж.  |   2005 ж. (болжам)
N |     атауы     |   есеп    |  бағалау  |_______________________
|               |           |           | 1-тоқсан  | 1 жарты-
|               |           |           |           |  жылдық
___________________________________________________________________
А           Б            1          2           3           4
___________________________________________________________________
1 Негiзгі қыз-                  954500,00   646525,56  969788,34
меттен түскен
кіріс
2 Дайын өнiмнiң                 877738,24   591010,47  886515,70
(тауарлардың,
жұмыстардың,
қызмет көрсе-
тулердiң)
өзiндiк құны
3 Жалпы кіріс                    76761,76    55515,09   83272,64
(1 бет-2 бет)
4 Кезеңнiң шығыс-                63249,42    48947,67   73421,50
тары, оның
iшiнде
4.1  жалпы және                     8563,00    12125,33   18188,00
әкімшілік
шығыстары
4.2  дайын өнiмдер                 54686,42    36822,33   55233,50
(тауарлар,
жұмыстар,
қызмет көрсе-
тулер) бо-
йынша шығыстар
4.3  сыйақы түрiн-
дегi шығыстар
5 Негiзгi қызмет-                13512,34     6567,43    9851,14
тен түскен
кіріс (зиян)
(3 бет-4 бет)
6 Негiзгi емес                                   -           -
қызметтен
түскен кіріс
(зиян)
7 Салық салын-                   13512,34     6567,43    9851,14
ғанға дейiн
қарапайым қыз-
меттен түскен
кіріс (зиян)
(5-бет +
(-)6-бет)
8 Корпоративтiк                  4053,70      1970,23    2955,34
табыс салығы
9 Салық салын-                   9458,64      4597,20    6895,80
ғаннан кейiнгi
қарапайым қыз-
меттен түскен
кіріс (зиян)
(7 бет-8 бет)
10 Төтенше жағдай-                                 -         -
лар мен
тоқтатылған
операциялардан
түскен кіріс
(зиян)
11 Таза кіріс                     9458,64      4597,20    6895,80
(зиян) (9 бет+
(-)10 бет)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
_________________________________________________________

N   |        2005 г. (прогноз)               | 2004 г.в %  |2005 г.
п/п  |--------------------------------------  | к 2003 г.   |в %
|1 полугодие | 9 месяцев   |   год       |             |к 2004 г.
__________________________________________________________________________
А   |    4       |    5        |     6       |     7       |    8
__________________________________________________________________________
1        969788,34   1293051,12    1939576,68                    2,03
2        886515,70   1182020,93    1773031,40                    2,02
3         83272,64    111030,19     166545,28                    2,17
4         73421,50     97895,33     146843,00                    2,32
4.1       18188,00     24250,66      36376,00                    4,25
4.2       55233,50     73644,67     110467,00
4.3              -            -
5          9851,14     13134,86      19702,29                    1,46
6                -            -
7          9851,14     13134,86      19702,29                    1,46
8          2955,34      3940,46       5910,69                    1,46
9          6895,80      9194,40      13791,60                    1,46
10               -            -
11         6895,80      9194,40      13791,60                    1,46
__________________________________________________________________________
Приложение 31
к Плану Развития АО
"Продовольственная
контрактная корпорация"

Р/с |     2005 ж. (болжам)       |  2004 ж.|  2005 ж.
N  |____________________________|2003-ж-ға|2004-ж-ға
|     9 ай     |      жыл    |  %-бен  |  %-бен
_________________________________________________________
А         5              6           7          8
_________________________________________________________
1        1293051,12    1939576,68                  2,03
2        1182020,93    1773031,40                  2,02
3         111030,19     166545,28                  2,17
4          97895,33     146843,00                  2,32
4.1        24250,66      36376,00                  4,25
4.2        73644,67     110467,00
4.3
5          13134,86      19702,29                  1,46
6              -
7          13134,86      19702,29                  1,46
8           3940,46       5910,69                  1,46
9           9194,40      13791,60                  1,46
10             -
11          9194,40      13791,60                  1,46
_________________________________________________________
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" акционерлiк
қоғамын дамытудың

на 2005-2007 годы
Прогноз движения денежных средств в 2005 году
ТОО "Бидай онімдері"
форма 3
__________________________________________________________________________
N    |    Наименование  |  2004        |       2005 г.(прогноз)
п/п   |    показателей   |  оценка      |---------------------------------
|                  |              | 1 квартал    |  1 полугодие
--------------------------------------------------------------------------
А   |          Б       |    2         |   4          |       5
--------------------------------------------------------------------------
1     Движение денег
от операционной
деятельности
1.1.  Поступление денег:     1097434,00     1147486,48     2294972,95
1.1.1. доход от реализации
готовой продукции     1097434,00     1147486,48     2294972,95
1.1.2. авансы полученные
1.1.3. вознаграждения
1.1.4. дивиденды
1.1.5. роялти
1.1.6. прочие поступления
1.2.   Выбытие денег         1083081,66     1134017,56     2268035,13
1.2.1  по счетам
поставщиков и
заказчиков            1072288,50     1122206,68     2244413,37
1.2.2. авансы выданные
1.2.3  по заработной
плате                     798,96         565,34        1130,67
1.2.4  в накопительные
пенсионные фонды           80,00          56,53         113,06
1.2.5  в фонд
обязательного
социального
страхования                91,19          95,44         190,88
1.2.6  по налогам               9246,42        9953,32       19906,63
1.2.7  выплата
вознаграждений
1.2.8  прочие выплаты            576,58        1140,26        2280,52
1.3    Увеличение(+)
уменьшение(-)
денег в результате
операционной
деятельности            14352,34       13468,91       26937,82
2      Движение денег от
инвестиционной
деятельности
2.1.   Поступление денег:       2901,55             -               0
2.1.1  доход от выбытия
НМА
2.1.2  доход от выбытия
основных средств
2.1.3  доход от выбытия
других долгосрочных
активов
2.1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
2.1.5  доход от получения
займов                   2901,55
2.1.6  прочие поступления
2.2.   Выбытие денег            1082,28              -         5l8,13
2.2.1  приобретение НМА
2.2.2  приобретение
основных средств         1082,28                        518,13
2.2.3  приобретение
других долгосрочных
активов
2.2.4  приобретение
финансовых инвестиций
2.2.5  предоставление
займов
2.2.6  прочие выплаты
2.3    Увеличение(+)
уменьшение(-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности             1819,27              -        -518,13
3.     Движение денег
от финансовой
деятельности
3.1.   Поступление денег:             -              -              0

2005-2007 жылдарға арналған
жоспарына 31-қосымша
2005 жылғы ақша қозғалысының болжамы
"Бидай өнімдері" ЖШС
3 нысан
___________________________________________________________________
Р\с |    Көрсеткiштер    |   2004 ж.  |    2005 ж. (болжам)
N  |       атауы        |   бағалау  |___________________________
|                    |            |  1-тоқсан  |1 жартыжылдық
___________________________________________________________________
А            Б               1              2           3
___________________________________________________________________
І.  Операциялық қызмет-
тен түскен ақшаның
қозғалысы
1.1 Ақшаның түсуi:        1097434,00    1147486,48     2294972,95
1.1.1  дайын өнiмдi         1097434,00    1147486,48     2294972,95
сатудан түскен
кіріс
1.1.2  алынған аванстар
1.1.3  сыйақылар
1.1.4  дивидендтер
1.1.5  роялти
1.1.6  басқа түсiмдер
1.2 Ақшаның шығуы:        1083081,66    1134017,56     2268035,13
1.2.1  жеткiзушiлер мен     1072288,50    1122206,68     2244413,37
мердігерлердiң
есеп шоты бойынша
1.2.2  берiлген аванстар
1.2.3  жалақы бойынша           798,96        565,34        1130,67
1.2.4  жинақтаушы                80,00         56,53         113,06
зейнетақы қорына
1.2.5  міндетті әлеумет-         91,19         95,44         190,88
тік сақтандыру
қорына
1.2.6  салықтар бойынша        9246,42       9953,32       19906,63
1.2.7  сыйақылар төлеу
1.2.8  басқа төлемдер           576,58       1140,26        2280,52
1.3 Операциялық қызмет      14352,34      13468,91       26937,82
нәтижесiнде
ақшаның көбеюi
(+)/ мен азаюы (-)
2.  Инвестициялық қыз-
меттен түскен
ақшаның қозғалысы
2.1 Ақшаның түсуi:           2901,55
2.1.1  Материалдық емес
активтердiң
шығуы
2.1.2  негiзгi құралдардың
шығуынан түскен кіріс
2.1.3  басқа ұзақ мерзiмдi
активтердiң шығуы-
нан түскен кіріс
2.1.4  қаржы инвестиция-
ларының шығуынан
түскен кіріс
2.1.5  қарыздар алудан         2901,55
түскен кіріс
2.1.6  басқа түсiмдер
2.2 Ақшаның шығуы:           1082,28            -          518,13
2.2.1  Материалдық емес
активтердi сатып алу
2.2.2  негiзгi құралдарды      1082,28                       518,13
сатып алу
2.2.3  басқа ұзақ мерзiмдi
активтердi сатып алу
2.2.4  қаржы инвести-
цияларды сатып алу
2.2.5  қарыздар беру
2.2.6  басқа төлемдер
2.3 Инвестициялық қыз-       1819,27             -        -518,13
меттің нәтижесінде
ақшаның көбеюі
(+)/ мен азаюы (-)
3.  Қаржылық қызметтен
түскен кірістің
қозғалысы
3.1 Ақшаның түсуі:              -               -              0

3.1.1  от выпуска акций и
других ценных бумаг
3.1.2  получение
банковских займов
3.1.3  прочие поступления
3.2.   Выбытие денег           14000,00              -              0
3.2.1  погашение займов        14000,00
3.2.2  приобретение
собственных акций
3.2.3  выплата дивидендов
3.2.4  прочие выплаты
3.3    Увеличение(+)
уменьшение(-)
денег в результате
финансовой
деятельности           - 14000,00              -             0
ИТОГО: Увеличение(+)

3.1.1  акциялар мен басқа
бағалы қағаздарды
шығарудан түскен
3.1.2  Банк қарыздарын
алу
3.1.3  басқа түсiмдер         14000,00            -              0
3.2 Ақшаның шығуы           14000,00
3.2.1  қарыздарды өтеу
3.2.2  өз акцияларын
сатып алу
3.2.3  дивидендтер төлеу
3.2.4  басқа төлемдер                             -              0
3.3 Қаржылық қызметтiң     -14000,00            -              0
нәтижесiнде ақша-
ның көбеюi (+)/
мен азаюы (-)

уменьшение(-) денег       2171,62       13468,91      26419,69
Деньги на начало
периода                       -          2171,62       2171,62
Деньги на конец
периода                   2171,62       15640,53      28591,31
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
_____________________________________________________________
N    |        2005 г. (прогноз)  | 2004 г.в %  |2005 г.
п/п   |---------------------------| к 2003 г.   |в %
|  9 месяцев  |   год       |             |к 2004 г.
_____________________________________________________________
А    |    6        |     7       |     8       |    9
_____________________________________________________________
I

ЖИЫНЫ: Ақшаның           2171,62      13468,91       26419,69
көбеюi (+)/
азаюы (-)
Кезеңнiң басындағы         -           2171,62        2171,62
ақша
Кезеңнiң соңындағы       2171,62      15640,53       28591,31
ақша
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________________________
Р/с |    2005 ж (болжам)      |   2004 ж. |   2005 ж.
N  |_________________________| 2003-ж-ға |  2004-ж-ға
|   9 ай     |     жыл    |   %-бен   |    %-бен
|            |            |
__________________________________________________________
А         4           5            6           7
__________________________________________________________
I

N    |    Наименование         |2003 г.    | 2004 г.    |2005 г.(прогноз)
п/п   |    показателей          | отчет     | оценка     |-----------------
|                         |           |            |  1 квартал
--------------------------------------------------------------------------
А   |          Б              |    1      |   2        |       3
--------------------------------------------------------------------------

Р\с |    Көрсеткiштер      |  2003 ж.   |   2004 ж. |   2005 ж.
N  |       атауы          |   есеп     |   бағалау |  (болжам)
|                      |            |           |_____________
|                      |            |           |  1-тоқсан
___________________________________________________________________
А            Б                1             2           3
___________________________________________________________________

Всего                                     272425,00     289643,37
1     Общие и административные
расходы, всего                              8563,00      13477,37
1.1   Материалы
1.2   Оплата труда работников                     5201,00       4125,00
1.3   Отчисления от оплаты
труда                                        540,00      343,7525
1.4   Амортизация основных
средств и нематериальных
активов                                      392,00        331,92
1.5   Обслуживание и ремонт
основных средств и
нематериальных активов                       255,00        318,85
1.6   Коммунальные расходы                                       120,00
1.7   Командировочные расходы,
всего                                        438,00       1092,12
1.7.1 в пределах установленных
норм                                         438,00       1092,12
1.7.2 сверх норм
1.8   Представительские расходы                    136,00        258,08
1.9   Расходы на повышение
квалификации работников
1.10  Расходы на содержание
Совета директоров
1.11  Расходы по налогам                            13,00         12,81
1.12  Канцелярские и
типографские работы                          227,00         73,48
1.13  Услуги связи                                 589,00        760,00
1.14  Расходы на охрану
1.15  Консультационные
(аудиторские) и
информационные услуги
1.16  Банковские услуги                            120,00        459,36
1.17  Расходы на страхование
1.18  Судебные издержки
1.19  Штрафы, пени и
неустойки за нарушение
условий договора
1.20  Штрафы и пени за
сокрытие (занижение)
дохода
1.21  Убытки от хищений,
сверхнормативные потери,
порча, недостача ТМЗ
1.22  Расходы по аренде                            450,00       1644,00
1.23  Расходы на социальную
сферу
1.24  Расходы по созданию
резервов по сомнительным
требованиям
1.25  На проведение
праздничных, культурно-
массовых и спортивных
мероприятий
1.26  Благотворительная
помощь
1.27  Прочие расходы                               202,00       3938,00
2     Расходы по реализации
готовой продукции
(товаров, работ, услуг),
всего                                     263862,00     276l66,00
2.1   Материалы                                  73980,00      77430,00
2.2   Оплата труда работников
2.3   Отчисления от оплаты
труда
2.4   Амортизация основных
средств и нематериальных
активов
2.5   Ремонт и обслуживание
основных средств и
нематериальных активов
2.6   Коммунальные расходы
2.7   Командировочные расходы,
всего
2.7.1 в пределах установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8   Расходы по погрузке,
транспортировке и
хранению                                  123300,00     127759,00
2.9   Расходы на рекламу и
маркетинг                                                13808,00

Барлығы                               272425,00    289643,37
1     Жалпы және әкімшiлiк                    8563,00     13477,37
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар
1.2   Қызметкерлерге                          5201,00      4125,00
еңбекақы төлеу
1.3   Еңбекақыға төленетiн                     540,00      343,7525
төлемнен ақша бөліп
шығару
1.4   Негізгi құралдардың                      392,00       331,92
және материалдық
емес активтердiң
амортизациясы
1.5   Негізгi құралдарды                       255,00       318,85
және материалдық емес
активтердi жөндеу
және қызмет көрсету
1.6   Коммуналдық шығыстар                                  120,00
1.7   Iссапар шығыстары,                       438,00      1092,12
барлығы
1.7.1 белгiленген нормалар                     438,00      1092,12
шегiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкілеттік шығыстар                       136,00       258,08
1.9   Қызметкерлердiң
бiлiктiлiгiн көтеруге
арналған шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
қаржыландыруға
арналған шығыстар
1.11  Салықтарға байланысты                    13,00        12,81
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспа                         227,00        73,48
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметтерi                      589,00       760,00
1.14  Күзетке байланысты
шығыстар
1.15  Кеңселік (аудиторлық)
және ақпараттық
қызмет көрсетулер
1.16  Банктік қызметтері                       120,00       459,36
1.17  Сақтандыруға
арналған шығыстар
1.18  Сот шығындары
1.19  Шарттың талаптарын
бұзғаны үшiн айып-
пұлдар, өсiмақылар
және тұрақсыздық айыбы
1.20  Кірісті жасырғаны
(төмендетіп көрсеткені)
үшін айыппұл және
өсiмақылар
1.21  Ұрлыққа байланысты
шығыстар, нормадан тыс
шығындар, бүлiнуі,
TMҚ жетiспеушілігі
1.22  Жалға алуға байланысты                   450,00      1644,00
шығыстар
1.23  Әлеуметтiк салаға
арналған шығыстар
1.24  Күмәнді талаптар
бойынша резервтер
құруға байланысты
шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени
-көпшiлік және
спорттық іс-шаралар
1.26  Қайырымдылық көмегі
1.27  Басқа шығыстар                           202,00      3938,00
2     Дайын өнiмдi                          263862,00    276166,00
(тауарларды, жұмыс-
тарды, қызмет
көрсетулердi) сатуға
байланысты шығыстар,
барлығы
2.1   Материалдар                            73980,00     77430,00
2.2   Қызметкерлерге
еңбекақы төлеу
2.3   Еңбекақыға төленетiн
төлемнен ақша бөліп
шығару
2.4   Негізгі құралдар мен
материалдық емес
активтердің
амортизациясы
2.5   Негiзгi құралдарды
және материалдық емес
активтердi жөндеу және
қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Iссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгіленген норма
шегiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау                      123300,00    127759,00
және сақтауға
байланысты шығыстар
2.9   Жарнама мен маркетингке                             13808,00
арналған шығыстар

1           24265,32      35199,57     36376,00
1.1
1.2          8250,00      12375,00     16500,00                    231%
1.3           687,51       1100,01      1375,01                    341%
1.4           497,88        663,84       995,76                    418%
1.5           478,28        637,71       956,56                    231%
1.6           180,00        240,00       360,00
1.7          1638,18       2184,24      3276,36                    231%
1.7.1        1638,18       2184,24      3276,36                    231%
1.7.2
1.8           387,12        516,16       774,24                    231%
1.9                                                                  0%
1.10                                                                 0%
1.11           19,21         25,62        38,43                    231%
1.12          110,22        146,96       220,44                      0%
1.13         1140,00       1520,00      2280,00                    231%
1.14
1.15
1.16          535,92        689,04       765,60                    231%
1.17
1.18
1.19
1.20
1.21
1.22          2466,00       3288,00      4932,00                    231%
1.23
1.24
1.25
1.26
1.27         7875,00      11813,00      3901,60                   2650%
2          552333,00     828499,00    110466,60
2.1        154860,00     232290,00     30971,90                     42%
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
2.7
2.7.1
2.7.2
2.8        255518,00     383276,00     51103,80                     41%
2.9         27617,00      41426,00      5523,30
2.10
2.11

1       24 265,32      35199,57     36376,00
1.1
1.2      8 250,00      12375,00     16500,00              231%
1.3        687,51       1100,01      1375,01              341%
1.4        497,88        663,84       995,76              418%
1.5        478,28        637,71       956,56              231%
1.6        180,00        240,00       360,00
1.7       1638,18       2184,24      3276,36              231%
1.7.1     1638,18       2184,24      3276,36              231%
1.7.2
1.8        387,12        516,16       774,24              231%
1.9                                                         0%
1.10                                                        0%
1.11        19,21         25,62        38,43              231%
1.12       110,22        146,96       220,44                0%
1.13      1140,00       1520,00      2280,00              231%
1.14
1.15
1.16
1.17       535,92        689,04       765,60              231%
1.18
1.19      2466,00       3288,00      4932,00              231%
1.20
1.21
1.22
1.23
1.24
1.25
1.27      7875,00      11813,00      3901,60             2650%
2       552333,00     828499,00    110466,60
2.1     154860,00     232290,00     30971,90               42%
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
2.7
2.7.1
2.7.2
2.8     255518,00     383276,00     51103,80               41%
2.9      27617,00      41426,00      5523,30
2.10
2.11

|                 |  2004       |  2005       |  2006      | 2007
|                 |  отчет      |  отчет      |  отчет     | отчет
--------------------------------------------------------------------------
1  |        2        |    3        |    4        |    5       |    6
--------------------------------------------------------------------------
Активы, всего         71358,00     362014,00   652469,00   942924,00
1    Долгосрочные
активы, всего          4830,00       8192,00     6554,00     4916,00
1.1  Нематериальные
активы
1.2  Амортизация
нематериальных
активов
1.3  Балансовая
(остаточная)
стоимость НМА
1.4  Основные
средства               5222,00      10222,00    10222,00    10222,00
1.5  Износ
основных
средств                 392,00       2030,00     3668,00     5306,00
1.6  Балансовая
(остаточная)
стоимость
основных
средств                4830,00       8192,00     6554,00     4916,00
1.7  Инвестиции
1.8  Долгосрочная
дебиторская
задолженность
2.   Текущие активы,
всего                 66528,00     353822,00   645915,00   938008,00
2.1  Товарно-
материальные
запасы
2.2  Краткосрочная
дебиторская
задолженность          2500,00      34643,00    66786,00    98929,00
2.3  Краткосрочные
финансовые
инвестиции
2.4  Деньги                64028,00     319179,00   579129,00   839079,00
Собственный
капитал и
обязательства,
всего                 71359,00     362014,00   652469,00   942924,00
3.   Собственный
капитал, всего        69379,00     360034,00   650489,00   940944,00
3.1  Уставный
капитал                 200,00        200,00      200,00      200,00
3.2  Неоплаченный
капитал                -200,00            -            0           0
3.3  Изъятый капитал
3.4. Дополнительный
оплаченный
капитал
3.5  Дополнительный
неоплаченный
капитал
3.6  Резервный капитал
3.7  Нераспределенный
доход
(непокрытый убыток)   69379,00     359834,00   650289,00   940744,00
4    Долгосрочные
обязательства,
всего                       -             -            0           0
4.1  Долгосрочные займы,
в том числе:
займы банков
займы от внебюджет-
ных организаций
прочие
4.2  Отсроченный
корпоративный
подоходный налог
5    Текущие
обязательства,
всего                  1980,00       1980,00     1980,00     1980,00
5.1  Краткосрочные
займы
5.2  Текущая часть
долгосрочных
займов
5.3  Краткосрочная
кредиторская
задолженность
5.4  Расчеты с бюджетом      100,00        100,00      100,00      100,00
5.5  Кредиторская
задолженность
дочерним
(зависимым)
организациям и
совместно
контролируемым
юридическим
лицам
5.6  Прочая
кредиторская
задолженность и
начисления             1880,00       1880,00     1880,00     1880,00
__________________________________________________________________________

|                     |2004 есеп|2005 есеп|2006 есеп|2007 есеп
___________________________________________________________________
1             2             3         4         5         6
___________________________________________________________________
Активтер , барлығы        71358     362014    652469    942924
1 Ұзақ мерзімді          4830     8192      6554      4916
активтер, барлығы
1.1 Материалдық емес
активтер, барлығы
1.2 Материалдық емес
активтердің
амортизациясы
1.3 Материалдық емес
активтердің теңге-
рімдік (қалдық) құны
1.4 Негізгі құралдар       5222      10222      10222       10222
1.5 Негізгі құралдардың     392      2030       3668        5306
тозуы
1.6 Негізгі құралдардың    4830      8192      6554       4916
теңгерімдік (қалдық)
құны
1.7 Инвестиция
1.8 Ұзақ мерзімді
дебиторлық берешек
2 Ағымдағы активтер,    66528    353822    645915    938008
барлығы
2.1 Тауарлық-материалдық
запастар
2.2 Қысқа мерзімді         2500     34643     66786    98929
дебиторлық берешек
2.3 Қысқа мерзімді
қаржы инвестициясы
2.4 Ақша                  64028    319179    579129    839079
ӨЗ КАПИТАЛЫ МЕН           71359    362014    652469    942924
МІНДЕТТЕРІ, барлығы
3 Өз капиталы, барлығы  69379    360034    650489    940944
3.1 Жарғылық капитал        200      200      200      200
3.2 Төленген капитал (-)  - 200        0        0         0
3.3 Алынған капитал (-)
3.4 Қосымша төленген
капитал
3.5 Қосымша төленбеген
капитал
3.6 Резервтік капитал
3.7 Бөлінбеген кіріс      69379   359834    650289    940744
(жабылмаған зиян)
4 Ұзақ мерзімді мін-        0          0          0          0
деттер, барлығы
4.1 Ұзақ мерзімді қарыз-
дар, оның ішінде
банктердің қарыздары
банктен тыс мекеме-
лердің қарызы
тағы басқалар
4.2 Мерзімі ұзартылған
корпоративтік табыс
салығы
5 Ағымдағы міндеттер,    1980,00    1980,00    1980     1980
барлығы
5.1 Қысқа мерзімді кре-
диттер және овердрайфт
5.2 Ұзақ мерзімді қарыз-
дардың ағымдағы бөлігі
5.3 Қысқа мерзімді
кредиторлық берешек
5.4 Бюджетпен есеп айырысу  100       100       100      100
5.5 Еншілес (тәуелді)
ұйымдарға және бір-
лесіп бақылау жасала-
тын заңды тұлғаларға
кредиттік берешек
5.6 Басқа да кредиторлық   1880,00    1880,00    1880    1880
берешектер және
есептеулер
___________________________________________________________________