О внесении изменений в нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан N 15 от 19 октября 2001 года "О некоторых вопросах назначения наказания в виде лишения свободы"
Нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан от 28 октября 2005 года № 8. Утратило силу нормативным постановлением Верховного суда Республики Казахстан от 25 июня 2015 года № 4
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Верховного суда РК от 25.06.2015 № 4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В связи с изменением уголовного законодательства о назначении наказания в виде лишения свободы согласно Закону Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Уголовный, Уголовно-процессуальный и Уголовно-исполнительный кодексы Республики Казахстан" от 21 декабря 2002 года, пленарное заседание Верховного Судя Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  нормативное постановление  Верховного Суда Республики Казахстан N 15 от 19 октября 2001 года "О некоторых вопросах назначения наказания в виде лишения свободы" следующие изменения:
1) в абзаце втором пункта 3:
слова "детей в возрасте до восьми лет" заменить словами "ребенка в возрасте до четырнадцати лет";
2) в aбзаце втором пункта 4:
слова "срока, назначенного зa убийство, совершенное при отягчающих обстоятельcтвaх" заменить словами "12 лет";
3) в абзаце третьем пункта 11:
слова "с ч. 2" заменить словами "с ч. 3".
2. Согласно  статье 4  Конституции Республики Казахстан настоящее нормативное постановление включается в состав действующего права, а также является общеобязательным и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
Верховного Суда
Республики Казахстан
Судья
Верховного Суда
Республики Казахстан,
секретарь пленарного заседания

Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының "Бас бостандығынан айыру жазасын тағайындаудың кейбiр мәселелерi туралы" 2001 жылғы 19 қазандағы N 15 нормативтiк қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2005 жылғы 28 қазандағы N 8 Нормативтік қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2015 жылғы 25 маусымдағы № 4 нормативтік қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Жоғарғы Сотының 25.06.2015 № 4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Қылмыстық, Қылмыстық іс жүргiзу және Қылмыстық-атқару кодекстерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" 2002 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес, бас бостандығынан айыру жазасын тағайындау туралы қылмыстық заңдардың кейбiр нормаларының өзгеруіне байланысты жалпы отырыс
қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының "Бас бостандығынан айыру жазасын тағайындаудың кейбiр мәселелерi туралы" 2001 жылғы 19 қазандағы N 15 нормативтiк қаулысына мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) 3-тармақтың екiншi абзацында:
"сегіз жасқа", "балалары" деген сөздер "он төрт жасқа", "баласы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 4-тармақтың екiншi абзацында:
"қылмысты ауырлататын жағдайда кiсi өлтiру үшін тағайындалатын мерзiмнен" деген сөздер "12" жылдан" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 11-тармақтың үшінші абзацында:
"2-бөлігіне" деген сөздер "3-бөлiгiне" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Конституциясының 4-бабына сәйкес осы нормативтiк қаулы қолданыстағы құқық құрамына қосылады, сондай-ақ жалпыға бiрдей мiндеттi болып табылады әрi ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы,
жалпы отырыс хатшысы