Об утверждении Правил обеспечения военизированной охраной грузов при перевозке железнодорожным транспортом
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2005 года N 291. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2015 года № 558
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.07.2015 № 558 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 10) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила обеспечения военизированной охраной грузов при перевозке железнодорожным транспортом.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2005 года N 291
Правила
обеспечения военизированной охраной грузов
при перевозке железнодорожным транспортом
1. Общие положения
1. Настоящие Правила обеспечения военизированной охраной грузов при перевозке железнодорожным транспортом (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" и определяют порядок организации военизированной охраны грузов, перевозимых железнодорожным транспортом.
2. Действие настоящих Правил не распространяется на воинские и специальные перевозки.
3. В настоящих Правилах используются понятия в значениях, определенных Законами Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года " О железнодорожном транспорте " и 19 октября 2000 года " Об охранной деятельности " .
4. При перевозке железнодорожным транспортом охрана грузов, подлежащих сопровождению военизированной охраной, обеспечивается по договору об организации перевозок грузов перевозчиком либо грузоотправителем.
5. Перечень грузов , подлежащих сопровождению военизированной охраной при перевозке железнодорожным транспортом, утверждается уполномоченным органом в области транспорта и коммуникаций.
6. Охрана грузов производится субъектами, осуществляющими охранную деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Национальный перевозчик, перевозчики и грузоотправители, являющиеся государственными учреждениями, государственными предприятиями и акционерными обществами, контрольный пакет акций которых принадлежит государству, и аффилиированные с ними юридические лица приобретают охранные услуги у субъектов охранной деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.

Темiр жол көлiгімен тасымалдау кезiнде жүктердiң әскерилендiрілген күзетiн қамтамасыз ету ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 31 наурыздағы N 291 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 22 шілдедегі № 558 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 22.07.2015 № 558 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Темiр жол көлiгі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 14-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiліп отырған Темiр жол көлiгiмен тасымалдау кезiнде жүктердiң әскерилендiрiлген күзетін қамтамасыз ету ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2005 жылғы 31 наурыздағы
N 291 қаулысымен
бекiтілген
Темiр жол көлiгімен тасымалдау кезінде жүктердің
әскерилендiрілген күзетiн қамтамасыз ету ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Темiр жол көлiгiмен тасымалдау кезiнде жүктердiң әскерилендiрілген күзетiн қамтамасыз ету ережесi (бұдан әрі - Ереже) "Темiр жол көлiгі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Заңына сәйкес әзiрлендi және темiр жол көлiгiмен тасымалданатын жүктердiң әскерилендiрілген күзетiн ұйымдастыру тәртiбiн белгiлейдi.
2. Осы Ереженiң әрекетi әскери және арнайы тасымалдарға қолданылмайды.
3. Осы Ережедегi ұғымдар Қазақстан Республикасының " Темiр жол көлігі туралы " 2001 жылғы 8 желтоқсандағы және " Күзет қызметi туралы " 2000 жылғы 19 қазандағы Заңдарында айқындалған мағынада пайдаланылады.
4. Темiр жол көлiгімен тасымалдау кезiнде әскерилендiрілген күзетпен алып жүруге жататын жүктердi күзетудi тасымалдаушы не жүк жөнелтушi жүктердi тасымалдауды ұйымдастыру туралы шарт бойынша қамтамасыз етедi.
5. Темiр жол көлігімен тасымалдау кезiнде әскерилендiрілген күзетпен алып жүруге жататын жүктердің тiзбесiн көлiк және коммуникация саласындағы уәкілеттi орган бекiтедi.
6. Жүктердi күзетудi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес күзет қызметiн жүзеге асыратын субъектілер жүргiзедi.
7. Акцияларының бақылау пакетi мемлекетке тиесiлi мемлекеттiк мекемелер, мемлекеттiк кәсіпорындар және акционерлiк қоғамдар болып табылатын ұлттық тасымалдаушы, тасымалдаушылар мен жүк жөнелтушiлер және олармен қосылма заңды тұлғалар Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес күзету қызметтерін күзет қызметi субъектiлерiнен сатып алады.

8. Охрана грузов, подлежащих военизированной охране при перевозке в международном сообщении, осуществляется в соответствии с международными договорами , участником которых является Республика Казахстан, а также в соответствии с договорами, заключаемыми перевозчиком или грузоотправителем с перевозчиками других государств.
2. Порядок организации охраны перевозимых грузов
9. С учетом важности, ценности и опасности предъявленных к охране грузов охранной организацией могут применяться следующие способы их охраны:
1) сопровождение группой охранников назначенной для охраны грузов (далее - наряд) со сменой охранников на отдельных железнодорожных станциях в пути следования;
2) сопровождение нарядами, осуществляющими охрану грузов в пути следования от станции отправления до станции назначения (сквозное сопровождение).
10. Охрана грузов в одной группе до десяти вагонов включительно осуществляется одним и более охранником, вооруженным огнестрельным оружием.
11. В случае выделения наряда в составе двух и более охранников, один из них назначается старшим наряда.
12. Численный состав наряда охраны для сквозного сопровождения маршрутов определяется охранной организацией с учетом требований, указанных в пункте 9 настоящих Правил, и в пределах нормативов численности , установленных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2002 года N 407 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "Об охранной деятельности".
13. Смена нарядов охраны в пути следования производится на объектах охранной организации, оборудованных оружейной комнатой, предназначенных для смены нарядов (далее - сменный пункт), установленных охранной организацией заблаговременно на железнодорожных станциях, где производится смена поездных локомотивных бригад.
14. Координация действий нарядов по обеспечению непрерывного сопровождения грузов, подлежащих военизированной охране, осуществляется охранной организацией самостоятельно.
15. Особенности оформления перевозочных документов при перевозке грузов, подлежащих военизированной охране, определяются правилами перевозок грузов, утвержденными уполномоченным органом в области транспорта и коммуникаций.
16. О предстоящей маневровой работе с охраняемыми вагонами при формировании поездов и в пути следования работники железнодорожной станции предупреждают старшего наряда до начала маневров. Категорически запрещается спускать с горки охраняемые вагоны.
3. Порядок приема вагонов с грузами под охрану
17. Прием нарядом под охрану вагонов с грузами осуществляется в местах приема вагонов перевозчиком от грузоотправителя не позднее, чем за 2 часа до отправления поезда.

8. Халықаралық қатынаста тасымалдау кезiнде әскерилендiрiлген күзетуге жататын жүктердi күзету Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес, сондай-ақ тасымалдаушы немесе жүк жөнелтушi басқа мемлекеттердiң тасымалдаушыларымен жасасатын шарттарға сәйкес жүзеге асырылады.
2. Тасымалданатын жүктердi күзетудi ұйымдастыру тәртiбi
9. Күзетуге берiлген жүктердiң маңыздылығын, құндылығын және қауiптiлігін ескере отырып, күзет ұйымы оларды күзетудiң мынадай тәсiлдерiн қолдануы мүмкiн:
1) жүру жолындағы жекелеген темiр жол станцияларында күзетшiлердi ауыстыра отырып жүктердi күзетуге тағайындалған күзетшiлер тобының (бұдан әрi - наряд) бiрге алып жүруi;
2) жөнелту станциясынан баратын станциясына дейiнгі жүру жолында жүктердi күзетудi жүзеге асыратын нарядтардың бiрге алып жүруi (жол бойы алып жүруi).
10. Қоса есептегенде он вагонға дейінгі бір топтағы жүктерді күзетудi атыс қаруымен қаруланған бiр және одан да көп күзетшi жүзеге асырады.
11. Құрамында екі және одан да көп күзетшi наряды бөлiнген жағдайда олардың бiреуi наряд жетекшiсi болып тағайындалады.
12. Бағыттарды жол бойы алып жүруге арналған күзет нарядының сандық құрамын осы Ереженiң 9-тармағында көрсетiлген талаптарды ескере отырып және " Күзет қызметi туралы " Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 5 сәуiрдегi N 407 қаулысымен белгiленген сан нормативтерi шегiнде күзет ұйымы белгiлейдi.
13. Жүру жолында күзет нарядтарының ауысуы қару-жарақ бөлмесiмен жабдықталған, нарядтарды ауыстыруға арналған, күзет ұйымы алдын ала белгiлеген поездық локомотивтік бригадалардың ауысуы жүргiзiлетiн темiр жол станцияларындағы күзет ұйымының объектiлерiнде (бұдан әрi - ауысым пунктi) жүргiзiледi.
14. Әскерилендiрiлген күзетуге жататын жүктердi үздiксiз бiрге алып жүрудi қамтамасыз ету жөнiндегi нарядтардың iс-әрекеттерiн үйлестіруді күзет ұйымы өз бетiмен жүзеге асырады.
15. Әскерилендiрiлген күзетуге жататын жүктердi тасымалдау кезiнде тасымалдау құжаттарын ресiмдеу ерекшелiктерi көлiк және коммуникация саласындағы уәкілетті орган бекiткен жүктердi тасымалдау ережесiмен айқындалады.
16. Поездарды жасақтау кезiнде және жүру жолында күзетiлетiн вагондармен жасалатын алдағы маневрлiк жұмыс туралы темiр жол станциясының қызметкерлерi наряд жетекшiсiне маневрлер басталғанға дейiн ескертедi. Күтілетiн вагондарды дөңестен төмен жiберуге үзiлдi-кесiлді тыйым салынады.
3. Жүктерi бар вагондарды күзетуге қабылдау тәртiбi
17. Нарядтың жүктерi бар вагондарды күзетуге қабылдауы тасымалдаушының жүк жөнелтушіден вагондарды қабылдау орындарында поезд жөнелтiлгенге дейiн 2 сағаттан кешiктiрiлмей жүзеге асырылады.

18. Прием вагонов и грузов под охрану производится старшим наряда с участием представителя перевозчика или грузоотправителя под расписку старшего наряда в книге учета сдачи вагонов с грузами под охрану на станции согласно приложению 1 к Правилам, которая ведется представителем перевозчика на железнодорожной станции.
19. Сведения о приеме и передаче под охрану вагонов с грузами, подлежащими сопровождению военизированной охраной, регистрируются старшим наряда в маршрутном листе военизированной охраны грузов в пути следования согласно приложению 2 к Правилам и в книге учета сдачи и приема вагонов с грузами нарядами охраны согласно приложению 3 к Правилам, которая ведется на сменном пункте охраны.
20. При приеме под охрану вагонов, грузов на открытом подвижном составе старший наряда проверяет исправность крепления грузов, полов, люков, нижних и верхних сливных приборов, закруток и пломб, исправность грузовых мест на открытом подвижном составе. При обнаружении неисправностей, угрожающих жизни людей, сохранности грузов или подвижного состава, не принимает вагоны под охрану, требует устранения неисправностей и докладывает об этом представителю охранной организации или начальнику железнодорожной станции.
4. Военизированная охрана грузов в пути следования
21. Прием и сдача охраняемых вагонов нарядами охраны на сменных пунктах производятся за время стоянки поезда на железнодорожной станции под расписку в маршрутном листе военизированной охраны грузов в пути следования и книге учета сдачи и приема вагонов с грузами нарядами охраны.
22. При охране вагонов с грузами наряд применяет оружие и специальные средства в соответствии со статьей 19 Закона Республики Казахстан "Об охранной деятельности".
23. В случае обнаружения срыва запорно-пломбировочных устройств с вагона или контейнера, неисправности крепления грузов, полов, люков, нижних и верхних сливных приборов, грузовых мест на открытом подвижном составе старший наряда сообщает об этом и других происшествиях представителям охранной организации и перевозчика. При этом наряд обеспечивает охрану груза до сдачи вагона или контейнера представителю перевозчика или грузоотправителю.
Перевозчик информирует органы внутренних дел на транспорте об указанных происшествиях.
24. В случае опасности, угрожающей поезду (загорание букс и груза, сход подвижного состава и др.), старший наряда совместно с локомотивной бригадой принимает возможные меры для ликвидации опасности. Наряд никого не допускает к месту происшествия и грузам, кроме должностных лиц, прибывших для осмотра места происшествия и ликвидации опасности.

18. Вагондар мен жүктердi күзетуге қабылдауды наряд жетекшiсi тасымалдаушы немесе жүк жөнелтуші өкiлiнiң қатысуымен, Ережеге 1-қосымшаға сәйкес темiр жол станциясында тасымалдаушының өкiлi жүргiзетін станцияда жүктерi бар вагондарды күзетуге тапсыруды есепке алу кiтабында наряд жетекшiсiнiң қол қоюымен жүргiзедi.
19. Әскерилендiрiлген күзеттiң бiрге алып жүруіне жататын жүктерi бар вагондарды күзетуге қабылдау және беру туралы мәлiметтердi наряд жетекшiсi Ережеге 2-қосымшаға сәйкес жүру жолында жүктердi әскерилендiрiлген күзетудiң бағыт қағазында және Ережеге 3-қосымшаға сәйкес күзеттің ауысым пунктiнде жүргiзілетiн күзет нарядтарының жүктерi бар вагондарды тапсыруын және қабылдауын есепке алу кiтабында тiркейдi.
20. Ашық жылжымалы құрамдағы вагондарды, жүктерді күзетуге қабылдау кезiнде наряд жетекшiсi жүктер, едендер, люктер, төменгi және жоғарғы төгу приборлары, бұраулар мен пломбалары бекiтілуiнiң жарамдылығын, ашық жылжымалы құрамдағы жүк орындарының жарамдылығын тексередi. Адамдардың өмiрiне, жүктердiң немесе жылжымалы құрамның сақталуына қауiп төндiретiн ақаулар анықталған кезде вагондарды күзетуге қабылдамайды, ақауларды жоюды талап етедi және бұл туралы күзет ұйымының өкiлiне немесе темiр жол станциясының бастығына баяндайды.
4. Жүру жолында жүктердi әскерилендiрiлген күзету
21. Күзет нарядтарының күзетілетiн вагондарды ауысым пункттерiнде қабылдауы және тапсыруы поездың темiр жол станциясында тұрған уақыты iшiнде жүру жолында жүктердi әскерилендiрiлген күзетудің бағыт қағазында және күзет нарядтарының жүктерi бар вагондарды тапсыруы мен қабылдауын есепке алу кiтабында қол қоюымен жүргiзіледi.
22. Жүктерi бар вагондарды күзету кезiнде наряд "Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес қаруды және арнайы құралдарды қолданады.
23. Вагоннан немесе контейнерден бекiту-пломбалау құрылғыларының жұлынғаны, жүктер, едендер, люктер, төменгі және жоғарғы төгу приборлары, ашық жылжымалы құрамдағы жүк орындары бекiтілуiнiң ақаулары анықталған жағдайда, наряд жетекшiсi осы және басқа да оқиғалар туралы күзет ұйымының және тасымалдаушының өкілдеріне хабарлайды. Бұл ретте вагонды не контейнердi тасымалдаушының өкiлiне не жүк жөнелтушiге тапсырғанға дейiн наряд жүктiң күзетілуiн қамтамасыз етедi.
Тасымалдаушы көрсетілген оқиғалар туралы көлiктегi iшкi iстер органдарын хабардар етедi.
24. Поезға қатер төндiретiн қауiптi (буксалар мен жүктің өртенуi, жылжымалы құрамның рельстен шығуы және т.б.) жағдайда наряд жетекшiсi локомотив бригадасымен бiрлесіп, қауiптіліктi жою үшiн ықтимал шараларды қабылдайды. Наряд оқиға болған жердi қарауға және қауiптiлікті жоюға келген лауазымды тұлғалардан басқа ешкiмдi оқиға болған жерге және жүктерге жiбермейдi.

25. В случае, если поезд с охраняемыми вагонами временно оставлен на промежуточной станции без локомотива, старший наряда незамедлительно сообщает об этом охранной организации. В необходимых случаях охранная организация высылает дополнительный наряд на указанную станцию для организации круглосуточной охраны вагонов с грузами.
5. Порядок сдачи вагонов с грузами
26. По прибытии поезда на железнодорожную станцию назначения наряд не оставляет охраняемые вагоны до приема их сменным нарядом, представителем перевозчика на железнодорожной станции или грузополучателем.
27. После приема вагонов перевозчик или грузополучатель делают об этом отметку в маршрутном листе военизированной охраны грузов в пути следования.
6. Выявление и предупреждение возможных противоправных
акций на железнодорожном транспорте
28. Для осуществления охраны грузов, перевозимых железнодорожным транспортом, субъект охранной деятельности разрабатывает и обеспечивает исполнение мероприятий по повышению уровня защищенности охраняемых объектов от диверсионных и террористических угроз, выявлению и предупреждению противоправных актов на железнодорожном транспорте и согласовывает их с территориальными органами внутренних дел и национальной безопасности в соответствии с действующим законодательством .
29. Мероприятия по выявлению и предупреждению противоправных актов на железнодорожном транспорте предусматривают проведение профилактических мер, мер индивидуальной защиты охранников, действия при экстремальных ситуациях и экстренной эвакуации, а также порядок информирования соответствующих государственных органов.
В случае неисполнения данных мероприятий уполномоченный орган, осуществляющий контроль за охранной деятельностью, может приостановить или отозвать лицензию на осуществление охранной деятельности, а также принять иные меры в соответствии с действующим законодательством.
Приложение 1
к Правилам обеспечения
военизированной охраной грузов при
перевозке железнодорожным транспортом
Книга учета
сдачи вагонов с грузами под охрану
на станции ______________
Время
прибытия
поезда
Номер
поезда
Номер
вагона
Род
груза
Сдал
работник
станции
(долж-
ность,
фамилия,
роспись,
число,
часы)
Принял старший
наряда
(долж-
ность,
фамилия,
роспись,
число,
часы)
От-
метка
о
сос-
тоя-
нии
при-
нятых
ваго-
нов
Число
Часы
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 2
к Правилам обеспечения
военизированной охраной грузов при
перевозке железнодорожным транспортом
РАБОТА НАРЯДОВ
Показатели
Число
и
месяц
Время
Штемпель
сменного
пункта
Подпись
предста-
вителя
охранной
организации
Час.
Мин.
Наряд убыл
Наряд прибыл
Наряд убыл
Наряд прибыл
Наряд убыл
Наряд прибыл
Наряд убыл
Наряд прибыл
Наряд убыл
Прибытие
наряда на
сменный пункт
ИТОГ РАБОТЫ
Показатели
Время
Подпись представителя охранной
организации
Час.
Млн.
Ожидание в караульном помещении
Сопровождениепоездов
Отдых на     сменном пункте
Возвращение резервом
Охрана грузов
в парке станции
Оперативная работа
Пикетная служба
Всего:
Для отметок о проверке нарядов в пути следования
МАРШРУТНЫЙ ЛИСТ N___
военизированной охраны грузов в пути следования
от ст. _____________________________ ж.д.
до ст. _____________________________ ж.д.
СОСТАВ НАРЯДОВ
Должность
Фамилия, имя,
отчество
Вид
оружия
N оружия
С нарядами следуют служебные собаки по кличке
_______________________
___________________________________________________
М.П.     Представитель охранной организации на ст._______
"____"_____________г.
ОТМЕТКИ О ПОЛУЧЕНИИ ИНСТРУКТАЖА
РАСПИСКА
Туда: дата ___________ N поезда ___________
N вагона
Род грузов
Отметка о
результатах
приема груза
Представители охранной организации:
на станции _______________         на станции _______________
(штемпель сменного пункта)        (штемпель сменного пункта)
РАСПИСКА
Туда: дата ___________ N поезда ___________
N вагона
Род грузов
Отметка о
результатах
приема груза
Представители охранной организации:
на станции _______________         на станции _______________
(штемпель сменного пункта)        (штемпель сменного пункта)
РАСПИСКА
Туда: дата ___________ N поезда ___________
N вагона
Род грузов
Отметка о
результатах
приема груза
Представители охранной организации:
на станции _______________         на станции _______________
(штемпель сменного пункта)        (штемпель сменного пункта)
РАСПИСКА
Туда: дата ___________ N поезда ___________
N вагона
Род грузов
Отметка о
результатах
приема груза
Представители охранной организации:
на станции _______________         на станции _______________
(штемпель сменного пункта)        (штемпель сменного пункта)
Приложение 3
к Правилам обеспечения
военизированной охраной грузов при
перевозке железнодорожным транспортом
КНИГА УЧЕТА СДАЧИ И ПРИЕМА ВАГОНОВ С ГРУЗАМИ НАРЯДАМИ ОХРАНЫ
Прибытие
Время прибытия
поезда
Номер
поезда
Номер
вагона
Род
груза
Сдал
(долж-
ность,
фамилия,
роспись,
число,
часы)
Принял
(долж-
ность,
фами-
лия,
рос-
пись,
число,
часы)
Отметка
о сос-
тоянии
принятых
вагонов
Число
Часы
1
2
3
4
5
6
7
8
(продолжение таблицы)
Убытие
Время убытия
поезда
Номер
поезда
Принял
(долж-
ность,
фами-
лия,
рос-
пись,
число,
часы)
Сдал
(долж-
ность,
фамилия,
роспись,
число,
часы)
Кому
сообщено
об отп-
равлении
поезда и
состоянии
Время
прибытия
поезда
на со-
седний
сменный
пункт,
состоя-
ние
вагона
(груза)
Число
Часы
9
10
11
12
13
14
15

25. Күзетілетiн вагондары бар поезд аралық станцияда локомотивсiз уақытша қалдырылған жағдайда, наряд жетекшiсi бұл туралы күзет ұйымына кешіктiрмей хабарлайды. Қажетті жағдайларда күзет ұйымы жүктерi бар вагондарды тәулiк бойы күзетудi ұйымдастыру үшiн көрсетiлген станцияға қосымша наряд жiбередi.
5. Жүктерi бар вагондарды тапсыру тәртiбi
26. Поезд баратын темiр жол станциясына келгенде наряд күзетiлетін вагондарды ауысым наряды, тасымалдаушының темiр жол станциясындағы өкiлi немесе жүктi алушы оларды қабылдағанға дейiн қалдырмайды.
27. Тасымалдаушы немесе жүк алушы вагондарды қабылдағаннан кейiн бұл туралы жүру жолында жүктердi әскерилендiрілген күзетудiң бағыт қағазына белгi жасайды.
6. Темiр жол көлiгiнде ықтимал құқыққа қарсы
акцияларды анықтау және олардың алдын алу
28. Темiр жол көлiгiмен тасымалданатын жүктердi күзетудi жүзеге асыру үшiн күзет қызметiнiң субъектiсi диверсиялық және террористік қатерлерден күзетілетін объектілердiң қорғалу деңгейiн арттыру, темiр жол көлiгiндегi құқыққа қарсы актiлердi анықтау және олардың алдын алу жөнiндегi iс-шараларды әзiрлейдi және орындалуын қамтамасыз етедi және оларды қолданыстағы заңнамаға сәйкес аумақтық iшкi iстер және ұлттық қауiпсiздiк органдарымен келiседi.
29. Темiр жол көлiгіндегi құқыққа қарсы актiлердi анықтау және олардың алдын алу жөнiндегі iс-шаралар алдын алу шараларын өткiзудi, күзетшiлердiң жеке қорғану шараларын, қысылтаяң жағдайлардағы және шұғыл көшiру кезiндегi iс-әрекеттердi, сонымен қатар тиiстi мемлекеттік органдарды хабардар ету тәртiбiн көздейдi.
Осы шаралар орындалмаған жағдайда күзет қызметiне бақылауды жүзеге асыратын уәкiлетті орган күзет қызметiн жүзеге асыруға арналған лицензияны тоқтата тұруы немесе қайтарып алуы, сондай-ақ қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де шаралар қолдануы мүмкiн.
Темір жол көлігімен тасымалдау
кезінде жүктердің әскерилендірілген
күзетін қамтамасыз ету ережесіне
1-қосымша
___________СТАНЦИЯСЫНДА ЖҮКТЕРІ БАР
ВАГОНДАРДЫ КҮЗЕТУГЕ ТАПСЫРУДЫ ЕСЕПКЕ АЛУ
КІТАБЫ
Поездың
келу
уақыты
Поез-
дың
нөмірі
Вагон-ның
нөмі-
рі
Жүк-
тің
түрі
Станцияның
қызметкері
тапсырды
(лауазымы,
тегі, қолы,
күні,
сағаты)
Наряд
жетекшісі
қабылдады
(лауазымы,
тегі, қолы,
күні,
сағаты)
Қабыл-
данған
вагон-
дардың
жай-күйі
туралы
белгі
Күні
Саға-
ты
1
2
3
4
5
6
7
8
Темір жол көлігімен тасымалдау
кезінде жүктердің әскерилендірілген
күзетін қамтамасыз ету ережесіне
2-қосымша
НАРЯДТАРДЫҢ ЖҰМЫСЫ
____________________________________
Көрсет-  |Күні|  Уақыты |Ауы-|Күзет|
кіштер   |мен |_________|сым |ұйымы|
|айы |Сағ.|Мин.|пун-|өкі- |
|    |    |    |кті-|лінің|      Жүру жолында жүктерді
|    |    |    |нің |қолы |   әскерилендірілген күзетудің
|    |    |    |мөр-|     |      N __ БАҒЫТ ПАРАҒЫ
|    |    |    |та- |     |
|    |    |    |баны|     | т.ж. ____________ станциясынан
__________|____|____|____|____|_____| т.ж. _______ станциясына дейін
Наряд кетті                         |
____________________________________|       НАРЯДТАРДЫҢ ҚҰРАМЫ
Наряд келді                         |
____________________________________| _____________________________
Наряд кетті                         ||Лауа-|Тегі, аты,|Қару-| Қару-|
____________________________________||зымы | әкесінің | дың |  N   |
Наряд келді                         ||     |   аты    |түрі |      |
____________________________________||_____________________________|
Наряд кетті                         ||_____________________________|
____________________________________||_____________________________|
Наряд келді                         ||_____________________________|
____________________________________||_____________________________|
Наряд кетті                         | Нарядтармен бірге аттары
____________________________________| мынадай қызметтік иттер
Наряд келді                         | жүреді ______________________
____________________________________| _____________________________
Наряд кетті                         | М.О.  Станциядағы күзет
____________________________________|       ұйымының өкілі ______
Нарядтың                            | __ жылғы "__" _____________
ауысым                              |
пунктіне                            | НҰСҚАМА АЛҒАН ТУРАЛЫ БЕЛГІЛЕР
келуі                               |
____________________________________|
ЖҰМЫСТЫҢ НӘТИЖЕСІ
____________________________________
Көрсеткіштер    Уақыты   Күзет ұйымы|
__________  өкілінің  |
Сағ. Мин.    қолы    |
____________________________________|
Қарауыл үй-                         |
жайында күту                        |
____________________________________|
Поездарды                           |
бірге алып                          |
жүру                                |
____________________________________|
Ауысым                              |
пунктінде                           |
демалу                              |
____________________________________|
Резервпен                           |
қайта                               |
оралу                               |
____________________________________|
Станция                             |
паркінде                            |
жүктерді                            |
күзету                              |
____________________________________|
Жедел                               |
жұмыс                               |
____________________________________|
Пикет                               |
қызметі                             |
____________________________________|
Барлығы:                            |
____________________________________|
Жол жүру барысында нарядтарды тексеру
туралы белгілер үшін
ҚОЛХАТ                             ҚОЛХАТ
Баратын жері: күні __ поездың      Баратын жері: күні ___ поездың
N ___                              N ___
_______________________________     _______________________________
Вагон|Жүктің |Жүктерді қабылдау|   |Вагон|Жүктің| Жүктерді қабылдау|
N  | түрі  |нәтижелері туралы|   |  N  | түрі | нәтижелері туралы|
|       |     белгі       |   |     |      |      белгі       |
_____|_______|_________________|   |_____|______|__________________|
_______________________________|   |_______________________________|
_______________________________|   |_______________________________|
_______________________________|   |_______________________________|
___ станциясын-   ___ станция-      ___станциясын-  ____станциясын-
дағы          сындағы күзет        дағы             дағы
(ауысым пунктінің    ұйымының       (ауысым         күзет ұйымының
мөртабаны)           өкілдері       пунктінің       өкілдері
(ауысым        мөртабаны)     (ауысым пунктінің
пунктінің                      мөртабаны)
мөртабаны)
ҚОЛХАТ                             ҚОЛХАТ
Баратын жері: күні __ поездың      Баратын жері: күні ___ поездың
N ___                              N ___
_______________________________     _______________________________
Вагон|Жүктің |Жүктерді қабылдау|   |Вагон|Жүктің|Жүктерді қабылдау |
N  | түрі  |нәтижелері туралы|   |  N  | түрі | нәтижелері туралы|
|       |     белгі       |   |     |      |      белгі       |
_____|_______|_________________|   |_____|______|__________________|
_______________________________|   |_______________________________|
_______________________________|   |_______________________________|
_______________________________|   |_______________________________|
___ станциясын-   ___ станция-      ___станциясын-  ____станциясын-
дағы          сындағы күзет        дағы              дағы
(ауысым пунктінің    ұйымының       (ауысым         күзет ұйымының
мөртабаны)           өкілдері       пунктінің       өкілдері
(ауысым        мөртабаны)     (ауысым пунктінің
пунктінің                      мөртабаны)
мөртабаны)
Темір жол көлігімен тасымалдау
кезінде жүктердің әскерилендірілген
күзетін қамтамасыз ету ережесіне
3-қосымша
КҮЗЕТУ НАРЯДТАРЫНЫҢ ЖҮКТЕРІ БАР ВАГОНДАРДЫ ТАПСЫРУЫ
МЕН ҚАБЫЛДАУДЫҢ ЕСЕПКЕ АЛУ КІТАБЫ
КЕЛУІ
Поездың
келу
уақыты
Поез-
дың
нөмірі
Вагон-
ның
нөмірі
Жүктің
түрі
Тапсырды
(лауазымы,
тегі, қолы,
күні,
сағаты)
Қабылдады
(лауазымы,
тегі,
қолы,
күні,
сағаты)
Қабыл-
данған
вагон-
дардың
жай-күйі
туралы
белгі
Күні
Саға-ты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
КЕТУІ
Поездың
кету
уақыты
Поез-
дың
нөмірі
Қабылдады
(лауазы-
мы, тегі,
қолы,
күні,
сағаты)
Тапсырды
(лауазымы,
тегі,
қолы,
күні,
сағаты)
Поездың
жөнелтілуі
және
жай-күйі
туралы
кімге
хабарланды
Поездың
көршілес
ауысым
пунктіне
келген
уақыты,
вагонның
(жүктің)
жай-күйі
Күні
Саға-
ты
9
10
11
12
13
14
15