О реализации Соглашения о займе (Обычные операции) (Отраслевой проект водоснабжения и канализации сельских территорий) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2005 года N 641
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 6 декабря 2004 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные операции) (Отраслевой проект водоснабжения и канализации сельских территорий) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития" (далее - Соглашение о займе) и  постановления  Правительства Республики Казахстан от 19 января 2004 года N 54 "О привлечении займа Азиатского Банка Развития для финансирования отраслевого проекта "Водоснабжение и канализация сельских территорий" (далее - проект) Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить распределение средств софинансирования проекта из республиканского бюджета по категориям.
2. Создать Комиссию по координации проекта в составе согласно приложению.
3. В соответствии с условиями вступления в силу Соглашения о займе Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) привлечь в установленном законодательством порядке консультантов для оказания поддержки по управлению проектом;
2) создать центральную группу по управлению проектом и содействовать созданию трех областных групп управления проектом.
4. Установить, что Комиссия по координации проекта координирует деятельность центральных и местных исполнительных органов, а также ведомств и организаций, задействованных в проекте, осуществляет мониторинг за реализацией проекта и обеспечивает его координацию с Государственной программой развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы, утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149, Государственной агропродовольственной программой Республики
Казахстан на 2003-2005 годы, утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889, Отраслевой программой "Питьевые воды" на 2002-2010 годы,
утвержденной  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 93.
5. Министерствам сельского хозяйства, экономики и бюджетного планирования, финансов Республики Казахстан утвердить нормативный правовой акт о перечне сельских населенных пунктов, включенных в реализацию проекта, после выполнения проектно-сметной документации.
6. Комитету по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан вести учет приобретенных на средства займа товаров и услуг, а также представлять в Министерство финансов Республики Казахстан:

Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкiнiң арасындағы Қарыз туралы келiсiмдi (Жай операциялар) (Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және кәріз салалық жобасы) iске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 маусымдағы N 641 Қаулысы
"Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкiнің арасындағы Қарыз туралы келiсiмдi (Жай операциялар) (Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және кәрiз салалық жобасы) бекiту туралы" (бұдан әрi - Қарыз туралы келiсiм) Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 желтоқсандағы  Заңын және "Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және кәрiздеу" салалық жобасын қаржыландыру үшiн Азия Даму Банкiнiң қарызын тарту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 19 қаңтардағы N 54  қаулысын (бұдан әрi - жоба) iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Жобаны республикалық бюджеттен бiрлесiп қаржыландыру қаражатын санаттар бойынша бөлу бекiтілсiн.
2. Қосымшаға сәйкес құрамда жобаны үйлестiру жөнiндегi комиссия құрылсын.
3. Қарыз туралы келiсiмнiң күшiне ену шарттарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi:
1) заңнамада белгiленген тәртіппен жобаны басқару бойынша қолдау көрсету үшiн консультанттарды тартсын;
2) жобаны басқару жөнiндегі орталық топ құрсын және үш облыстық жобаны басқару топтарын құруға ықпал етсiн.
4. Жобаны үйлестiру жөнiндегi комиссия жобаға қатыстырылған орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, сондай-ақ ведомстволар мен ұйымдардың қызметiн үйлестiредi, жобаны iске асыру үшiн мониторингтi жүзеге асырады және оны Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 шілдедегi N 1149  Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасымен, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889  Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасымен, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 93  қаулысымен бекiтілген 2002 - 2010 жылдарға арналған "Ауыз су" салалық бағдарламасымен үйлестірудi қамтамасыз етедi деп белгiленсiн.
5. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы, Экономика және бюджеттік жоспарлау, Қаржы министрлiктерi жобалау-сметалық құжаттама орындалғаннан кейiн жобаны iске асыруға енгiзілген ауылдық елдi мекендердiң тiзбесi туралы нормативтiк құқықтық кесiмдi бекiтсiн.
6. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінің Су ресурстары комитетi қарыз қаражатына алынған тауарлар мен қызметтердi есепке алуды жүргiзсін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiне:

1) ежемесячную финансовую отчетность;
2) ежеквартальную отчетность о ходе реализации проекта.
7. Акимам Акмолинской, Северо-Казахстанской и Южно-Казахстанской областей рекомендуется в целях реализации проекта обеспечить:
1) выполнение проектных работ;
2) осуществление надзора за качеством строительства;
3) соответствующую эксплуатацию и обслуживание вновь построенных и реконструированных систем водоснабжения.
8. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2005 года N 641
Распределение средств софинансирования отраслевого
проекта "Водоснабжение и канализация сельских территорий"
из республиканского бюджета по категориям
(долларов США)
N
п/п
Категория
Финан-
сиова-
ние
со
стороны
АБР
Финансирование со
стороны Правительства
Республики Казахстан из
Всего
республи-
канского
бюджета
областных
бюджетов
1
Строитель-
ные работы

1) ай сайынғы қаржылық есеп берудi;
2) жобаның iске асырылу барысы туралы тоқсан сайынғы есеп берудi ұсынсын.
7. Ақмола, Солтүстiк Қазақстан және Оңтүстiк Қазақстан облыстарының әкiмдерiне жобаны iске асыру мақсатында:
1) жобалау жұмыстарының орындалуын;
2) құрылыс сапасын қадағалаудың жүзеге асырылуын;
3) жаңадан салынған және қайта жаңартылған сумен жабдықтау жүйелерiнiң тиiстi пайдаланылуын әрi оларға қызмет көрсетілуiн қамтамасыз ету ұсынылады.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 28 маусымдағы
N 641 қаулысымен
бекiтiлген
"Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және кәрiз"
салалық жобасын республикалық бюджеттен бiрлесiп
қаржыландыру қаражатын санаттар бойынша бөлу
(АҚШ доллары)
Р/с
N
Санат
АДБ
тара-
пынан
қаржы-
ландыру
Қазақстан
Республикасының
Үкiметi тарапынан қаржыландыру
Барлығы
рес-
публи-
калық
бюджет
облыстық
бюджет
1
Құрылыс жұмыстары

34600000
469000
35069000
2
Консульта-
ционные
услуги
1835000
1835000
3
Программа
институ-
ционального
развития
600000
600000
4
Программа
санитарно-
гигиеничес-
кого прос-
вещения
400000
400000
5
Предвари-
тельный
взнос, ко-
миссионные
за обяза-
тельство и
процент в
период
строитель-
ства
2900000
2900000
6
Налоги и
пошлины
8231000
8231000
7
Детальное
проектиро-
вание и
строитель-
ный надзор
4050000
4050000
ИТОГО
34600000
14435000
4050000
53085000
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от«28 июня 2005 года N 641
Состав
Комиссии по координации отраслевого проекта
"Водоснабжение и канализация сельских территорий"
Умбетов                 - Министр сельского хозяйства Республики
Серик Абикенович          Казахстан, председатель
Рябцев                  - председатель Комитета по водным ресурсам
Анатолий Дмитриевич       Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан, заместитель председателя
Атшабаров               - заместитель председателя Комитета по водным
Нурлан Бахитжанович       ресурсам Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, секретарь
Утегулов                - директор Департамента планирования
Маулен Амангельдиевич     государственного заимствования и
кредитования Министерства экономики и
бюджетного планирования Республики Казахстан
Байнаков                - директор Департамента государственного
Рахмет Газизович          заимствования и международных финансовых
отношений Министерства финансов Республики
Казахстан
Сайдуакасов             - первый заместитель председателя Комитета
Мурат Ашметович           геологии и недропользования Министерства
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Нефедов                 - заместитель Председателя Агентства
Алексей Петрович          Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
Аппарбеков              - заместитель председателя Комитета по
Серик Сеитович            государственному контролю и надзору в
области чрезвычайных ситуаций Министерства
по чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан
Аскаров                 - заместитель председателя Комитета
Альберт Мухтарович        государственного санитарно-
эпидемиологического надзора Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Брагин                  - директор Департамента нормативно-правового
Александр Геннадьевич     обеспечения и международного сотрудничества
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Отаров                  - заместитель акима Акмолинской области
Кадирхан Махмутович
Таласпеков              - заместитель акима Карагандинской области
Жомарт Секенович
Развин                  - заместитель акима Северо-Казахстанской
Сергей Владимирович       области
Толебаев                - заместитель акима Южно-Казахстанской
Кенжехан Атакулович       области

34600000
469000
35069000
2
Консультациялық
қызметтер
1835000
1835000
3
Институционалдық дамыту бағдарламасы
600000
600000
4
Санитарлық-
гигиеналық
ағарту бағдарламасы
400000
400000
5
Алдын-ала жарна, мiндетте-
ме үшiн
комиссиялық
алым және
құрылыс кезе-
ңiндегі пайыз
2900000
2900000
6
Баждар және салықтар
8231000
8231000
7
Егжей-тегжейлi жобалау және
құрылыстық қада-
ғалау
4050000
4050000
ЖИЫНТЫҒЫ:
34600000
14435000
4050000
53085000
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 28 маусымдағы
N 641 қаулысына
қосымша
"Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және кәрiз"
салалық жобасын үйлестіру жөнiндегi комиссияның
құрамы
Үмбетов                    - Қазақстан Республикасының Ауыл
Серiк Әбiкенұлы              шаруашылығы министрi, төраға
Рябцев                     - Қазақстан Республикасы Ауыл
Анатолий Дмитриевич          шаруашылығы министрлiгiнің Су
ресурстары комитетiнiң төрағасы,
төрағаның орынбасары
Атшабаров                  - Қазақстан Республикасы Ауыл
Нұрлан Бақытжанұлы           шаруашылығы министрлiгi Су ресурстары
комитеті төрағасының орынбасары, хатшы
Өтеғұлов                   - Қазақстан Республикасы Экономика және
Мәулен Амангелдiұлы          бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
Мемлекеттiк қарыз алуды және кредит
берудi жоспарлау департаментiнiң
директоры
Байнақов                   - Қазақстан Республикасы Қаржы
Рахмет Ғазизұлы              министрлігінің Мемлекеттік қарыз алу
және халықаралық қаржы қатынастары
департаментiнiң директоры
Сайдуақасов                - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Мұрат Әшметұлы               минералдық ресурстар министрлiгінің
Геология және жер қойнауын пайдалану
комитетi төрағасының бiрiншi орынбасары
Нефедов                    - Қазақстан Республикасы Табиғи
Алексей Петрович             монополияларды реттеу агенттiгi
төрағасының орынбасары
Аппарбеков                 - Қазақстан Республикасы Төтенше
Серiк Сейiтұлы               жағдайлар министрлiгiнiң Төтенше
жағдайлар саласындағы мемлекеттiк
бақылау және қадағалау комитетi
төрағасының орынбасары
Асқаров                    - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Альберт Мұхтарұлы            министрлiгiнiң Мемлекеттiк санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалау комитетi
төрағасының орынбасары
Брагин                     - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
Александр Геннадьевич        қорғау министрлiгi Нормативтiк құқықтық
қамтамасыз ету және халықаралық
ынтымақтастық департаментiнiң директоры
Отаров                     - Ақмола облысы әкiмiнiң орынбасары
Қадырхан Махмұтұлы
Таласпеков                 - Қарағанды облысы әкiмiнiң орынбасары
Жомарт Секенұлы
Развин                     - Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң
Сергей Владимирович          орынбасары
Төлебаев                   - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң
Кенжехан Атақұлұлы           орынбасары