Об утверждении Перечней селитебных территорий и особо важных объектов государственной собственности, защищаемых государственной противопожарной службой от пожаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2005 года N 1251. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2014 года № 1078
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1078 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.11.2008 N 1068.
В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень селитебных территорий, защищаемых государственной противопожарной службой от пожаров;
2) перечень особо важных объектов государственной собственности, защищаемых государственной противопожарной службой от пожаров.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.11.2008 N 1068.
2. Установить, что особо важные объекты защищаются от пожаров государственной противопожарной службой Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в пределах утвержденного лимита штатной численности и средств, предусмотренных на ее содержание.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.11.2008 N 1068 .
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2005 года N 1251
Перечень
селитебных территорий, защищаемых
государственной противопожарной службой от пожаров
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.11.2008 N 1068.
Настоящим Перечнем определена часть селитебной территории населенного пункта, выделенной под размещение:
1. Жилищный фонд
Жилые здания.
2. Общественные здания и сооружения
1. Здания для образования, воспитания и подготовки кадров:
детские дошкольные учреждения общего типа, специализированные, оздоровительные и объединенные с начальной школой;
общеобразовательные и специализированные школы и школы-интернаты, межшкольные учебно-производственные комбинаты;
профессионально-технические училища и учебные заведения для подготовки и переподготовки рабочих кадров;
средние специальные учебные заведения;
высшие учебные заведения;
учебные заведения для подготовки и повышения квалификации специалистов;
внешкольные учреждения.

Мемлекеттік өртке қарсы қызмет өрттен қорғайтын қоныстану аумақтарының және мемлекеттік меншіктегі аса маңызды объектілердің тізбелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 желтоқсандағы N 1251 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 қазандағы № 1078 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1078 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қаулының тақырыбына өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.18 N 1068 Қаулысымен.
"Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңының  5-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) мемлекеттік өртке қарсы қызмет өрттен қорғайтын қоныстану аумақтарының тізбесі;
2) мемлекеттік өртке қарсы қызмет өрттен қорғайтын мемлекеттік меншіктегі аса маңызды объектілердің тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.18 N 1068 Қаулысымен.
2. Аса маңызды объектілерді өрттен Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мемлекеттік өртке қарсы қызметі оны ұстауға көзделіп бекітілген штат санының лимиті мен қаражаты шегінде қорғайды деп белгіленсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.18 N 1068 Қаулысымен.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1251 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Тізбенің тақырыбына өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.18 N 1068 Қаулысымен.
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет өрттен қорғайтын қоныстану
аумақтарының тізбесі
Осы Тізбемен елді мекеннің мыналарды орналастыруға бөлінген қоныстану аумағының бөлігі айқындалады:
1. Тұрғын-үй қоры
Тұрғын үй ғимараттары.
2. Қоғамдық ғимараттар мен құрылыстар
1. Білім беру, тәрбиелеу және кадрлар даярлауға арналған ғимараттар:
жалпы үлгідегі, мамандандырылған, сауықтыру және бастауыш мектеппен біріктірілген мектепке дейінгі балалар мекемелері;
жалпы білім беретін және мамандандырылған мектептер мен мектеп-интернаттар, мектепаралық оқу-өндіріс комбинаттары;
жұмысшы кадрларды даярлауға және қайта даярлауға арналған кәсіптік-техникалық училищелер мен оқу орындары;
орта арнайы оқу орындары;
жоғары оқу орындары;
мамандарды даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға арналған оқу орындары;
мектептен тыс мекемелер.

2. Здания для научно-исследовательских учреждений, проектных и общественных организаций и управлений:
здания для научно-исследовательских институтов (за исключением крупных специальных сооружений);
здания проектных и конструкторских организаций;
здания информационных центров;
здания для органов управления;
здания для общественных организаций;
здания для кредитования, страхования и коммерческого назначения;
здания для архивов.
3. Здания и сооружения для здравоохранения и отдыха:
лечебные со стационаром, родильные дома, амбулаторно-поликлинические, аптеки, молочные кухни, бальнео- и грязелечебницы;
санатории, санатории-профилактории;
учреждения отдыха и туризма.
4. Здания и сооружения физкультурно-оздоровительные и спортивные:
открытые спортивно-физкультурные сооружения;
здания и крытые сооружения;
физкультурно-спортивные и оздоровительные комплексы.
5. Здания культурно-просветительных и зрелищных учреждений:
библиотеки;
музеи и выставки;
клубные здания (клубы, дома и дворцы культуры, центры досуга и др.);
зрелищные здания (театры, концертные залы, кинотеатры, цирки и др.).
6. Здания для предприятий торговли, общественного питания и бытового обслуживания:
здания для предприятий розничной торговли;
здания для предприятий общественного питания (за исключением зданий и помещений общественного питания, относящихся к вспомогательным зданиям и помещениям промышленных предприятий);
здания для предприятий бытового обслуживания, предназначенных для непосредственного обслуживания населения (непроизводственного характера).
7. Здания для транспорта, предназначенные для непосредственного обслуживания населения:
вокзалы всех видов транспорта;
конторы обслуживания пассажиров и транспортные агентства, кассовые павильоны.
8. Здания для коммунального хозяйства (кроме производственных, складских и транспортных зданий и сооружений):
здания для гражданских обрядов, похоронные бюро;
жилищно-эксплуатационные;
здания гостиничных предприятий, мотелей и кемпингов;
общественные уборные;
бани и банно-оздоровительные комплексы.
9. Многофункциональные здания и комплексы, включающие помещения различного назначения.
3. Промышленные объекты
Сноска. Раздел 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.11.2008 N 1050 .
Объекты, не вошедшие в перечень организаций и объектов, на которых в обязательном порядке создается противопожарная служба, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2007 года № 781 "Об утверждении перечня организаций и объектов, на которых в обязательном порядке создается противопожарная служба".
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2005 года N№1251
Перечень
особо важных объектов государственной собственности,
защищаемых государственной противопожарной службой от пожаров
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 18.11.2008 N 1068; от 30.12.2011 № 1697 (вводится в действие с 01.01.2012); от 16.03.2012 № 338; от 28.03.2014 № 274.

2. Ғылыми-зерттеу мекемелеріне, жобалау және қоғамдық ұйымдар мен басқармаларға арналған ғимараттар:
ғылыми-зерттеу институттарына арналған ғимараттар (ірі арнайы құрылыстарды қоспағанда);
жобалау және конструкторлық ұйымдардың ғимараттары;
ақпарат орталықтарының ғимараттары;
басқару органдарына арналған ғимараттар;
қоғамдық ұйымдарға арналған ғимараттар;
кредит беру, сақтандыру және коммерциялық мақсаттарға арналған ғимараттар;
мұрағаттарға арналған ғимараттар.
3. Денсаулық сақтау және дем алуға арналған ғимараттар мен құрылыстар:
стационары бар емдеу, перзентханалар, амбулаториялық-
емханалық, дәріханалар, сүт тағамдары ас үйі, бальнео және балшықпен емдеу орындары;
санаторийлар, санаторийлар-профилакторийлар;
демалыс және туризм мекемелері.
4. Дене шынықтыру-сауықтыру және спорт ғимараттары мен
құрылыстары:
ашық спорт-дене шынықтыру құрылыстары;
ғимараттар мен жабық құрылыстар;
дене шынықтыру-спорт және сауықтыру кешендері.
5. Мәдени-ағарту және ойын-сауық мекемелерінің ғимараттары:
кітапханалар;
мұражайлар мен көрмелер;
клубтық ғимараттар (клубтар, мәдениет үйлері мен сарайлары, бос уақыт өткізуге арналған орталықтар және т.б.);
ойын-сауық ғимараттары (театрлар, концерттік залдар, кинотеатрлар, цирктер және т.б.).
6. Сауда, қоғамдық тамақтандыру және тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындарына арналған ғимараттар:
бөлшек сауда кәсіпорындарына арналған ғимараттар;
қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған ғимараттар (өнеркәсіптік кәсіпорындардың қосалқы ғимараттары мен үй-жайларына жататын қоғамдық тамақтандыру ғимараттары мен үй-жайларын қоспағанда);
халыққа тікелей қызмет көрсетуге арналған (өндірістік емес сипаттағы) тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындарының ғимараттары.
7. Халыққа тікелей қызмет көрсететін көлікке арналған ғимараттар:
көліктің барлық түрлерінің вокзалдары;
жолаушыларға қызмет көрсету кеңселері мен көлік агенттіктері, кассалық павильондары.
8. Коммуналдық шаруашылыққа арналған ғимараттар (өндірістік, қойма және көлік ғимараттары мен құрылыстарынан басқа):
азаматтық ғұрыптарға арналған ғимараттар, жерлеу бюролары;
тұрғын үй-пайдалану;
қонақ үй кәсіпорындарының, мотелдер мен кемпингтердің ғимараттары;
қоғамдық дәретханалар;
моншалар мен монша-сауықтыру кешендері.
9. Әртүрлі мақсаттағы үй-жайларды қамтитын көп функциялы ғимараттар мен кешендер.
3. Өнеркәсіптік объектілер
"Міндетті түрде өртке қарсы қызмет құрылатын ұйымдар мен объектілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 8 қыркүйектегі N 781   қаулысымен  бекітілген міндетті түрде өртке қарсы қызмет құрылатын ұйымдар мен объектілердің тізбесіне енгізілмеген объектілер.
Ескерту. 3-бөлімге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.13 N 1050 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1251 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет өрттен қорғайтын
мемлекеттік меншіктегі аса маңызды объектілердің
тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.18 N 1068; 2011.12.30 № 1697 (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.03.16 N 338; 20.12.2013 N 1365 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.03.2014 N 274 қаулыларымен.

1. Резиденции Президента Республики Казахстан.
2. Административное здание Правительства Республики
Казахстан.
3. Административные здания Сената и Мажилиса Парламента
Республики Казахстан.
4. Музей Первого Президента Республики Казахстан.
5. Административное здание Верховного Суда Республики Казахстан.
6. Административные здания центральных государственных органов.
7. Исключен постановлением Правительства РК от 28.03.2014 № 274.
8. Архив Президента Республики Казахстан.
9. Здание Центрального Государственного архива.
10. Административное здание Национального банка
Республики Казахстан.
11. Автохозяйство Управления делами Президента Республики Казахстан.
12. Автохозяйство Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан.
13. Государственное учреждение «Библиотека Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации».
14. Республиканское государственное учреждение «Национальная картинная галерея «Астана».
Сноска. Перечень дополнен пунктом 12 в соответствии с постановлением Правительства РК от 20.12.2013 № 1365 (в действие с 01.01.2014).

1. Қазақстан Республикасы Президентінің Резиденциялары.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің әкімшілік ғимараты.
3. Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының және
Мәжілісінің әкімшілік ғимараттары.
4. Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің мұражайы.
5. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік ғимараты.
6. Орталық мемлекеттік органдардың әкімшілік ғимараттары.
7. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.03.2014 N 274 қаулысымен.
8. Қазақстан Республикасы Президентінің мұрағаты.
9. Орталық Мемлекеттік мұрағаттың ғимараты.
10. Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің әкімшілік ғимараты.
11. Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының Автошаруашылығы.
12. Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасының Автошаруашылығы.
13. «Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының кітапханасы» мемлекеттік мекемесі.
14. «Астана» ұлттық сурет галереясы» республикалық мемлекеттік мекемесі.