Об утверждении заключения по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2006 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2006 года N 69
В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое заключение по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2006 год (далее - заключение).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан направить заключение Российской Стороне по дипломатическим каналам.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2005 года N 1268 дсп "Об утверждении заключения по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2006 год".
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2006 года N 69
Заключение
по планам запусков космических аппаратов и
испытательных пусков ракет с космодрома
"Байконур" на 2006 год
Правительство Республики Казахстан, рассмотрев проекты планов запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2006 год, план внесения неотделимых улучшений в арендованное имущество комплекса "Байконур" в 2006 году и отчет о внесении неотделимых улучшений в арендованное имущество комплекса "Байконур" в 2005 году, внесенные письмом Министерства иностранных дел Российской Федерации N 11120 н/3дснг от 25 ноября 2005 года, руководствуясь Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года, уведомляет о своем решении.
1. В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан согласовывает представленные Российской Стороной планы запусков космических аппаратов с космодрома "Байконур" на 2006 год, а также план испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2006 год, за исключением предусмотренных вышеуказанными планами примечаний, касающихся дополнительных запусков космических аппаратов в случае их переноса с 4 квартала 2005 года.
Кроме того, Правительство Республики Казахстан согласовывает запуск казахстанского спутника связи и вещания "KAZSAT" ракетой-носителем "Протон-К" с разгонным блоком ДМ3 не позднее II-го квартала 2006 года.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения постановлением Правительства РК от 27 июня 2006 года N  582 .

"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2006 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытындыны бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 ақпандағы N 69 Қаулысы
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келiсудi) ұсыну және алу тәртiбi туралы келiсiмге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қоса берiлiп отырған "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2006 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытынды (бұдан әрi - қорытынды) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi Ресей Тарабына дипломатиялық арналар арқылы қорытындыны жiберсiн.
3. "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2006 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытындыны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 21 желтоқсандағы N 1268 қбү қаулысының күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 6 ақпандағы
N 69 қаулысымен
бекiтiлген
"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және
зымырандарды сынақтық ұшырудың 2006 жылға арналған
жоспарлары бойынша қорытынды
Қазақстан Республикасының Үкiметi "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2006 жылға арналған жоспарларының жобаларын, 2006 жылы "Байқоңыр" кешенiнiң жалға алынған мүлкiне ажырамас жақсартулар енгiзу жоспарын және Ресей Федерациясы Сыртқы iстер министрлiгiнiң 2005 жылғы 25 қарашадағы N 11120 н/3дснг хатымен енгiзiлген 2005 жылғы "Байқоңыр" кешенiнiң жалға алынған мүлкiне ажырамас жақсартулар енгiзу туралы есептi қарап, 1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келiсудi) ұсыну және алу тәртiбi туралы келiсiмдi басшылыққа ала отырып, өзiнiң шешiмi туралы хабарлайды.
1. 1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келiсудi) ұсыну және алу тәртiбi туралы келiсiмге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi Ресей Тарабы ұсынған "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2006 жылға арналған жоспарларын, сондай-ақ ғарыш аппараттарын қосымша ұшыруды 2005 жылдың 4-тоқсанынан ауыстырған жағдайда оларға қатысты жоғарыда көрсетiлген жоспарларда көзделген ескертпелердi қоспағанда, "Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымырандарды сынақтық ұшырудың 2006 жылға арналған жоспарын келiседi.
Бұдан басқа Қазақстан Республикасының Үкiметi "KAZSAT" байланыс және хабар таратудың қазақстандық спутнигiн ДМЗ айдау блогы бар "Протон-К" зымыран тасығышымен 2006 жылдың II тоқсанынан кешiктiрмей ұшыруды келiседi.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.06.27. N  582 қаулысымен.

2. Правительство Республики Казахстан не согласовывает представленный Российской Стороной план внесения неотделимых улучшений в арендованное имущество комплекса "Байконур" в 2006 году равно как и проведение работ, указанных в плане.
Настоящее решение Правительства Республики Казахстан связано с непредставлением Российской Стороной проектов строительства новых и реконструкции действующих объектов комплекса "Байконур" в 2006 году для проведения государственной экологической экспертизы и согласования внесения неотделимых улучшений, предусмотренных статьей 2 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года, а также  статьей 3 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации по экологии и природопользованию на территории комплекса "Байконур" в условиях его аренды Российской Федерацией от 4 октября 1997 года.

2. Қазақстан Республикасының Үкiметi Ресей тарабы ұсынған 2006 жылы "Байқоңыр" кешенiнiң жалға алынған мүлкiне ажырамас жақсартулар енгiзу жоспарын жоспарда көрсетiлген жұмыстарды жүргiзу сияқты келiспейдi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң осы шешiмi Ресей тарабының 1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келiсудi) ұсыну және алу тәртiбi туралы  келiсiмнiң 2-бабында, сондай-ақ 1997 жылғы 4 қазандағы Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" кешенiн Ресей Федерациясының жалға алуы жағдайында оның аумағында экология және табиғатты пайдалану жөнiндегi  келiсiмнiң 3-бабында көзделген мемлекеттiк экологиялық сараптама жүргiзу және ажырамас жақсартуларды енгiзудi келiсу үшiн 2006 жылы "Байқоңыр" кешенiнiң жаңа объектiлерiн салу және жұмыс iстеп тұрғандарын қайта жаңарту жобаларын ұсынбауына байланысты.