Об утверждении Правил формирования базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам и единого списка физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, и Правил представления накопительными пенсионными фондами Государственному центру по выплате пенсий сведений о заключенных и прекративших действие с вкладчиками договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов с использованием электронного документооборота
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 2006 года N 111. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 848
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.08.2013 № 848 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 20.03.2012 № 344 (вводится в действие с 01.01.2012).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила формирования базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, единого списка физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов;
2) Правила представления накопительными пенсионными фондами Государственному центру по выплате пенсий сведений о заключенных и прекративших действие с вкладчиками договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов с использованием электронного документооборота.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 03.08.2006 № 736; от 20.03.2012 № 344 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 февраля 2006 года N 111
Правила
формирования базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, единого списка физических лиц,
заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет
обязательных пенсионных взносов
Сноска. В заголовке и по тексту после слов "вкладчиков", "вкладчиках", "вкладчику", "вкладчика", "заключенных" дополнены слова "(получателей)", "(получателях)", "(получателю)", "(получателя)", "и прекративших действие" - постановлением Правительства РК от 3 августа 2006 года N 736.

Мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша салымшылардың (алушылардың) дерекқорын және мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бiрыңғай тiзiмiн қалыптастыру қағидаларын және Жинақтаушы зейнетақы қорларының электронды құжат айналымын пайдалана отырып, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа салымшылармен мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған және қолданылуы тоқтатылған шарттар туралы мәлiметтердi ұсыну қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 21 ақпандағы N 111 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 848 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 № 848 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.20 N 344 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша салымшылардың (алушылардың) дерекқорын, мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бiрыңғай тiзiмiн қалыптастыру ережесi;
2) Жинақтаушы зейнетақы қорларының электронды құжат айналымын пайдалана отырып, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа салымшылармен мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған және қолданылуы тоқтатылған шарттар туралы мәлiметтердi ұсыну қағидалары бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.08.03 N 736, 2012.03.20 N 344 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 21 ақпандағы
N 111 қаулысымен
бекiтiлген
Мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша салымшылардың
(алушылардың) дерекқорын, мiндеттi зейнетақы жарналары
есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт
жасасқан жеке тұлғалардың бiрыңғай тiзiмiн
қалыптастыру ережесi
Ескерту: Тақырыбындағы және барлық мәтiн бойынша "салымшылардың", "салымшылармен", "салымшылар", "салымшының", "салымшыға", "жасалған" деген сөздерден кейiн тиiсiнше "(алушылардың)", "(алушылармен)", "(алушылар)", "(алушының)", "(алушыға)", "және қолданылуы тоқтатылған" деген сөздермен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006 жылғы 3 тамыздағы N736 қаулысымен.

Настоящие Правила разработаны в соответствии с ЗакономРеспублики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и определяют порядок формирования базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам (далее - база данных), единого списка физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов (далее - единый список).
1. База данных, единый список формируются на базе Государственного центра по выплате пенсий (далее - Центр) на основе сведений, предоставляемых накопительными пенсионными фондами.
2. Накопительные пенсионные фонды до 1 марта 2006 года представляют в Центр на электронном носителе сведения о заключенных  и прекративших действие договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, а также о вкладчиках (получателях), по которым в накопительных пенсионных фондах открыты индивидуальные пенсионные счета, но отсутствуют договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов. Сведения передаются накопительными пенсионными фондами за весь период их деятельности, с учетом произведенных изменений в реквизитах вкладчиков (получателей), по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.01.2009 N 72(порядок введения в действие см. п.2).
2-1. Накопительные пенсионные фонды, с целью обновления базы данных, в срок до 1 марта 2009 года представляют в Центр на электронном носителе сведения о прекративших действие договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов с указанием причины их прекращения. Сведения передаются накопительными пенсионными фондами за весь период их деятельности, с учетом произведенных изменений в реквизитах вкладчиков (получателей), по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.01.2009 N 72(порядок введения в действие см. п.2).
3. Центр, на основании полученных от накопительных пенсионных фондов сведений, установленных пунктами 2, 2-1 настоящих Правил, а также ежедневно передаваемых накопительными пенсионными фондами сведений о вновь заключенных и прекративших действие договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов формирует и ежедневно обновляет базу данных и единый список.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.01.2009 N72(порядок введения в действие см. п. 2).

Осы Ереже "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңынасәйкес әзiрлендi және мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша салымшылардың (алушылардың) дерекқорын (бұдан әрi - дерекқор), мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бiрыңғай тiзiмiн (бұдан әрi - бiрыңғай тiзiм) қалыптастыру тәртiбiн айқындайды.
1. Дерекқор, бiрыңғай тiзiм жинақтаушы зейнетақы қорлары ұсынатын мәлiметтердiң негiзiнде Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың (бұдан әрi - Орталық) базасында қалыптастырылады.
2. Жинақтаушы зейнетақы қорлары 2006 жылғы 1 наурызға дейiн Орталыққа электронды жеткiзушіде жасалған және қолданылуы тоқтатылған мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар, сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы қорларында олар бойынша жеке зейнетақы шоттары ашылған, бiрақ мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттары жоқ салымшылар (алушылар) туралы мәлiметтердi ұсынады. Жинақтаушы зейнетақы қорлары өздерiнiң барлық қызметi кезеңiндегi мәлiметтердi салымшылардың (алушылардың) деректемелерiнде жүргiзiлген өзгерiстердi ескере отырып, осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бередi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің  2009.01.28 N 72(қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т.қараңыз) Қаулысымен.
2-1. Жинақтаушы зейнетақы қорлары, дерекқорды жаңарту мақсатында, 2009 жылғы 1 наурызға дейінгі мерзімде Орталыққа міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы қолданылуы тоқтатылған шарттар туралы мәліметтерді олардың тоқтатылу себептерін көрсете отырып, электронды жеткізушіде ұсынады. Жинақтаушы зейнетақы қорлары өз қызметінің барлық кезеңіндегі мәліметтерді салымшылардың (алушылардың) деректемелерінде жүргізілген өзгерістерді ескере отырып, осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша береді.
Ескерту. 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің  2009.01.28 N 72(қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т.қараңыз) Қаулысымен.
3. Орталық осы Ереженiң 2, 2-1-тармақтарында белгiленген жинақтаушы зейнетақы қорларынан алынған мәлiметтердiң, сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы қорлары күн сайын беретiн мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жаңадан жасалған және қолданылуы тоқтатылған шарттар туралы мәлiметтердiң негiзiнде қалыптастырады және дерекқор мен бiрыңғай тiзiмдi күн сайын жаңартып отырады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің  2009.01.28 N 72(қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.

3-1. Центр не позднее дня, следующего за днем получения от накопительных пенсионных фондов сведений о договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов:
1) осуществляет проверку поступивших сведений на предмет:
заключения вкладчиком (получателем) договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов не более двух раз в год;
заключения вкладчиком (получателем) нового договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов в период перевода пенсионных накоплений из одного накопительного фонда в другой;
соблюдения накопительным пенсионным фондом сроков передачи сведений Центру о договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов;
2) отказывает во включении в единый список сведений о договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов:
в случае если в течение года вкладчик (получатель) дважды заключал договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов;
при заключении вкладчиком (получателем) нового договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов в период перевода пенсионных накоплений из одного накопительного пенсионного фонда в другой.
Сноска. Правила дополнены пунктом 3-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.01.2009 N 72(порядок введения в действие см. п.2).
4. База данных должна содержать следующие сведения по каждому вкладчику (получателю): фамилию, имя, отчество (при наличии), пол вкладчика (получателя), дату рождения, индивидуальный идентификационный номер, данные документа удостоверяющего личность, номер, дату и наименование накопительного пенсионного фонда, с которым у вкладчика (получателя) заключен договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, дату и наименование накопительного пенсионного фонда, в котором у вкладчика (получателя) открыт индивидуальный пенсионный счет, дату и причину прекращения действия договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов и закрытия индивидуального пенсионного счета (выплата всей суммы пенсионных накоплений вкладчику (получателю), или его наследнику(ам) с указанием основания осуществления пенсионных выплат, перевод пенсионных накоплений вкладчика (получателя) в другой накопительный пенсионный фонд либо в страховую организацию).
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.04.2007 N 352 (вводится в действие с 13.08.2010).
5. Единый список должен содержать следующие сведения по каждому вкладчику (получателю): фамилию, имя, отчество (при наличии), дату рождения, индивидуальный идентификационный номер, данные документа удостоверяющего личность, наименование накопительного пенсионного фонда, с которым заключен действующий договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, имеющий наиболее позднюю дату заключения.

3-1. Орталық жинақтаушы зейнетақы қорларынан міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар туралы мәліметтер алынған күннен кейінгі күннен кешіктірмей:
1) келіп түскен мәліметтерді:
салымшының (алушының) міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жылына екі реттен артық емес жасасуы;
салымшының (алушының) міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты зейнетақы жинақтарын бір жинақтаушы қордан екіншісіне аудару кезеңінде жасасуы;
жинақтаушы зейнетақы қорының міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар туралы мәліметтерді Орталыққа беру мерзімдерін сақтауы мәніне тексеруді жүзеге асырады;
2) міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар туралы мәліметтерді:
егер салымшы (алушы) міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты бір жылда екі рет жасасқан жағдайда;
салымшы (алушы) міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жаңа шартты зейнетақы жинақтарын бір жинақтаушы зейнетақы қорынан екіншісіне аудару кезеңінде жасасқан кезде бірыңғай тізімге енгізуден бас тартады.
Ескерту. 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің  2009.01.28 N 72 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
4. Дерекқорда әрбiр салымшы жөнiнде мынадай мәлiметтер қамтылуға тиiс: тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса), салымшының (алушының) жынысы, туған күнi, жеке сәйкестендіру нөмірі, жеке басын куәландыратын құжаттың деректерi, салымшы мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жинақтаушы зейнетақы қорының нөмiрi, күнi және атауы, салымшыға (алушыға) жеке зейнетақы шоты ашылған жинақтаушы зейнетақы қорының күнi мен атауы, мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың қолданылуын тоқтату және жеке зейнетақы шотының жабылу күнi мен себебi (салымшыға (алушыға) немесе оның мұрагерiне (мұрагерлерiне) зейнетақы жинақтарының барлық сомасын, зейнетақы төлемдерiнiң жүзеге асырылу негiздемесiн көрсете отырып төлеу, салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарының басқа жинақтаушы зейнетақы қорына не сақтандыру ұйымына аудару).
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.04.30 N 352 (2010.08.13 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5. Бiрыңғай тiзiмде әрбiр салымшы жөнiнде мынадай мәлiметтер қамтылуға тиiс: тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса), туған күнi, жеке сәйкестендіру нөмірі, жеке басын куәландыратын құжаттың деректерi, неғұрлым соңғы жасасу күнi бар мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы қолданыстағы шарт жасасқан жинақтаушы зейнетақы қорының атауы.

Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.04.2007 N 352 (вводится в действие с 13.08.2010).
6. Центр, на основании полученных от накопительных пенсионных фондов сведений, установленных пунктами 2 и 2-1 настоящих Правил направляет в накопительные пенсионные фонды Протокол о включении или не включении сведений о договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов в единый список (далее - Протокол).
В случае отказа во включении сведений о договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов по основаниям, предусмотренным настоящими Правилами, Протокол должен содержать информацию о невключенных договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов (с указанием причины невключения).
Сноска. Правила дополнены пунктом 6 в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.01.2009 N 72(порядок введения в действие см. п.2).
7. Центр ежемесячно информирует уполномоченный орган, осуществляющий регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций, о выявленных фактах нарушения накопительными пенсионными фондами, установленных пунктом 3 настоящих Правил, сроков актуализации договоров о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7 в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.01.2009 N 72(порядок введения в действие см. п.2).
Приложение 1
к Правилам формирования базы
данных вкладчиков (получателей) по обязательным
пенсионным взносам, единого списка
физических лиц, заключивших договор
о пенсионном обеспечении за счет
обязательных пенсионных взносов
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.04.2007 N 352 (вводится в действие с 13.08.2010); от 28.01.2009 N 72(порядок введения в действие см. п. 2).
Сведения о заключенных и прекративших действие договорах
о пенсионном обеспечении за счет обязательных
пенсионных взносов, а также вкладчиках (получателях), по которым
в накопительных пенсионных фондах открыты
индивидуальные пенсионные счета, но отсутствуют
договора о пенсионном обеспечении за счет
обязательных пенсионных взносов, передаваемые
____________________________________________
наименование накопительного пенсионного фонда
в Центр "__"_______ 200__год
Фамилия
Имя
Отчество
Пол
вклад-
чика
Дата
рожде-
ния
ИИН
На
момент
форми-
рования
ИИН
Теку-
щие
дан-
ные
На
момент
форми-
рования
ИИН
Теку-
щие
дан-
ные
На
момент
форми-
рования
ИИН
Теку-
щие
дан-
ные
ГГГГММ
ДД
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Данные
документа,
удостоверя-
щего личность
Сведения о
заключенном
договоре о
пенсионном
обеспечении
за счет
обязательных
пенсионных
взносов
Сведения
о ИПС
вкладчика
(получа-
теля)
Дата
прекращения
действия
договора о
пенсионном
обеспечении
и закрытия
индивидуаль-
ного пен-
сионного
счета
Причина
прекра-
щения
действия
договора
о пен-
сионном
обеспе-
чении
Номер
Дата
выдачи
ГГГГММДД
Номер
Дата
заклю-
чения
ГГГГММДД
Дата
открытия
ГГГГММДД
ГГГГММДД
11
12
13
14
15
16
17
Примечание:

Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.04.30 N 352 (2010.08.13 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
6. Орталық жинақтаушы зейнетақы қорларынан алынған, осы Ереженің 2 және 2-1-тармақтарында белгіленген мәліметтердің негізінде Міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар туралы мәліметтердің бірыңғай тізімге енгізілгені немесе енгізілмегені туралы хаттаманы (бұдан әрі - Хаттама) жинақтаушы зейнетақы қорларына жібереді.
Ескерту. 6-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.01.28 N 72 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
Міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар туралы мәліметтерді осы Ережеде көзделген негіздемелер бойынша бірыңғай тізімге енгізуден бас тартқан жағдайда, Хаттама міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы енгізілмеген шарттар туралы ақпаратты қамтуға тиіс (енгізілмеу себебін көрсете отырып).
7. Орталық ай сайын жинақтаушы зейнетақы қорларының міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттарды жандандырудың осы Ереженің 3-тармағында белгіленген мерзімдерін бұзуы анықталған фактілер туралы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асырушы уәкілетті органды хабардар етеді.
Ескерту. 7-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.01.28 N 72 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
Міндетті зейнетақы жарналары бойынша
салымшылардың (алушылардың) дерекқорын,
міндетті зейнетақы жарналары есебінен
зейнетақымен қамсыздандыру туралы
шарт жасасқан жеке тұлғалардың
бірыңғай тізімін қалыптастыру
ережесіне 1-қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.04.30 N 352 (2010.08.13 бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.01.28. N 72 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулыларымен.
200__жылғы "__"______ _______Орталыққа жіберетін жасалған
және қолданылуы тоқтатылған міндетті зейнетақы жинақтаушы
зейнетақы қорының атауы жарналары есебінен зейнетақымен
қамсыздандыру туралы шарттар, сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы
қорларында олар бойынша жеке зейнетақы шоттары ашылған, бірақ
міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру
туралы шарттары жоқ салымшылар (алушылар) туралы мәліметтер
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Са-
лым-
шы-
ның
жыны-
сы
Ту-
ған
күні
ЖСН
ЖСН қалыптастыру сәтіндегі
Қа-
зіргі
дерек-
тері
ЖСН қалыптастыру сәтіндегі
Қа-
зіргі
дерек-
тері
ЖСН қалыптастыру сәтіндегі
Қа-
зіргі
дерек-
тері
ЖЖЖ
ЖА
АКК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері
Жасалған
міндетті
зейнетақы
жарналары
есебінен
зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт
мәліметтері
Салым-
шының
(алушының)
ЖЗШ
туралы
мәлімет-
тері
Зейнет-
ақымен
қамсыздан-
дыру туралы
шарттың
қолданылуы
тоқтатылғыш
және жеке
зейнетақы
шотының
жабылған
күні
Зейнет-
ақымен
қамсыз-
дандыру
туралы
шарттың
қолданы-
луының
тоқтатылу
себебі
Нөмірі
Берілген
күні
ЖЖЖЖААКК
Нө-
мірі
Жасалған
күні
ЖЖЖЖААКК
Ашылған
күні
ЖЖЖЖААКК
ЖЖЖЖААКК
11
12
13
14
15
16
17
Ескертпе:

Графы 1, 2, 3, 4, 5, 6 должны содержать соответствующие сведения на момент формирования ИИН.
Графы 9, 13, 14 не обязательны к заполнению, в случае отсутствия сведений по ним.
Графы 16, 17 заполняются по мере необходимости
Графа 17 должна содержать соответствующее обозначение в зависимости от причины прекращения действия договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов:
1 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с достижением пенсионного возраста: мужчины 63 года, женщины 58 лет
2 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с достижением пенсионного возраста лицами, проживающими в зонах чрезвычайного или максимального радиационного риска
3 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с достижением пенсионного возраста женщинами, воспитавшими 5 и более детей
4 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с установлением инвалидности I и II групп, если инвалидность установлена бессрочно
5 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с выездом на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан
6 - в связи с переводом пенсионных накоплений вкладчика (получателя) в другой накопительный пенсионный фонд
7 - в связи с переводом пенсионных накоплений вкладчика (получателя) в страховую организацию
8 - выплата всей суммы пенсионных накоплений наследнику(ам) в связи со смертью получателя
9 - выплата всей суммы пенсионных накоплений на погребение в связи со смертью получателя
10 - выплата всей суммы пенсионных накоплений по ранее действующему законодательству Республики Казахстан о пенсионном обеспечении
Приложение 2
к Правилам формирования базы
данных вкладчиков (получателей)
по обязательным пенсионным взносам,
единого списка физических лиц,
заключивших договор о пенсионном
обеспечении за счет обязательных
пенсионных взносов
Сноска. Правила дополнены Приложением 2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.01.2009 N 72(порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.04.2007 N 352 (вводится в действие с 13.08.2010); от 09.06.2011 № 648; от 14.09.2012 № 1196.
Сведения
о прекративших действие договорах о пенсионном обеспечении
за счет обязательных пенсионных взносов, передаваемые
_______________________________________________
наименование накопительного пенсионного фонда
в Центр "___" ________ 200___год
Фами-
лия
Имя
Отчес-
тво
Пол
вклад-
чика
(полу-
чате-
ля)
Да-
та
рож-
де-
ния
ИИН
Дан-
ные
доку-
мента,
удос-
тове-
ряю-
щего лич-
ность
Сведения
о заклю-
ченном
договоре
о пен-
сионном
обеспече-
нии за
счет
обяза-
тельных
пенсион-
ных
взносов
Сведе-
ния о
ИПС
вклад-
чика
(полу-
чате-
ля)
Дата
прекра-
щения
дейст-
вия
дого-
вора о
пенси-
онном
обеспе-
чении и
закры-
тия
индиви-
дуаль-
ного
пенси-
онного
счета
Причи-
на
прек-
раще-
ния
дейст-
вия
дого-
вора о
пен-
сион-
ном
обес-
пече-
нии
На
момент
форми-
рова-
ния
ИИН
Те-
ку-
щие
дан-
ные
На
момент
форми-
рова-
ния
ИИН
Те-
ку-
щие
дан-
ные
На
момент
форми-
рова-
ния
ИИН
Те-
ку-
щие
дан-
ные
ГГГГ
ММДД
Но-
мер
Дата
вы-
дачи
ГГГГ
ММДД
Но-
мер
Дата
зак-
люче-
ния
ГГГГ
ММДД
Дата
откры-
тия
ГГГГ
ММДД
ГГГГ
ММДД
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
Примечание :

1, 2, 3, 4, 5, 6-бағандарында ЖСН қалыптастыру сәтіндегі тиісті мәліметтер қамтылуы тиіс.
Олар бойынша мәліметтер болмаған жағдайда 9, 13, 14-бағандарды толтыру міндетті емес.
16, 17-бағандар қажеттілігіне қарай толтырылады.
17-бағанда міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың қолданылуын тоқтатудың себебіне қарай тиісті белгі көрсетілуі тиіс:
1 - зейнеткерлік жасқа, ер адамдар 63, әйелдер 58 жасқа толуына байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу
2 - төтенше немесе ең жоғарғы радиациялық қатер аймағында тұратын адамдардың зейнеткерлік жасқа толуына байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу
3 - 5 және одан да көп бала тәрбиелеген әйелдердің зейнеткерлік жасқа толуына байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу
4 - егер мүгедектігі шектеусіз белгіленген болса, І және II топтағы мүгедектік белгіленуіне байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу
5 - Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға кетуіне байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу
6 - салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарының басқа жинақтаушы зейнетақы қорына аударылуына байланысты
7 - салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарының сақтандыру ұйымына аударылуына байланысты
8 - алушының қайтыс болуына байланысты мұрагеріне (мұрагерлеріне) зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу
9 - алушының қайтыс болуына байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын жерлеуге төлеу
10 - Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы бұрын қолданылған заңнамасы бойынша зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу
Міндетті зейнетақы жарналары бойынша
салымшылардың (алушылардың) дерекқорын,
міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен  қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке
тұлғалардың бірыңғай тізімін қалыптастыру ережесіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007.04.30
N 352 (2010.08.13 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен, өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.01.28 N 72 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз), 2011.06.09 N 648, 2012.09.14 N 1196 Қаулыларымен.
200 жылғы "___"____________________
_____________________________________________________________
жинақтаушы зейнетақы қорының атауы Орталыққа жіберетін қолданылуы тоқтатылған міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар туралы мәліметтер
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Салымшының (алушының) жынысы
Туған
күні
ЖСН
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері
Жасалған міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт туралы мәліметтер
Салымшының (алымшының) ЖЗШ туралы мәліметтер
Зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың қолданылуы тоқтатылған және жеке зейнетақы шотының жабылған күні
Зейнетақымен
қамсыздандыру
туралы шарттың
қолданылуының
тоқтатылу
себебі
ЖСН қалыптастыру сәтіндегі
Қазіргі деректері
ЖСН қалыптастыру сәтіндегі
Қазіргі деректері
ЖСН қалыптастыру сәтіндегі
Қазіргі деректері
ЖЖЖ Ж
ААКК
Нөмірі
Берілген күні
ЖЖЖЖ
ААКК
Нөмірі
Жасалған күні
ЖЖЖЖ
АА КК
Ашылған күні ЖЖЖЖ
АА КК
ЖЖЖЖ
ААКК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
Ескертпе:

Графы 1, 2, 3, 4, 5, 6 должны содержать соответствующие сведения на момент формирования ИИН.
Графы 13, 14, 15 обязательны к заполнению при заключении договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов.
Графы 16, 17 должны содержать соответствующее обозначение в зависимости от причины прекращения действия договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов:
1 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с достижением пенсионного возраста: мужчины 63 года,
женщины 58 лет;
2 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с достижением пенсионного возраста лицами, проживающими в зонах чрезвычайного или максимального радиационного риска;
3 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с достижением пенсионного возраста женщинами, воспитавшими 5 и более детей;
4 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с назначенными пенсионными выплатами из Центра по выслуге лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, которым присвоены специальные звания, классные чины, за исключением таможенных органов, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года:
1) до 1 января 1998 года;
2) в полном объеме – лицам, имеющим право на пенсионные выплаты по основаниям, указанным в пункте 1 статьи 60 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", при наличии стажа воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, за исключением таможенных органов, десять лет и более по состоянию на 1 января 1998 года;
5 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с установлением инвалидности I и II групп, если инвалидность установлена бессрочно;
6 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с выездом на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан;
7 - в связи с переводом пенсионных накоплений вкладчика (получателя) в другой накопительный пенсионный фонд;
8 - в связи с переводом пенсионных накоплений вкладчика (получателя) в страховую организацию;
9 - выплата всей суммы пенсионных накоплений наследнику (ам) в связи со смертью получателя;
10 - выплата всей суммы пенсионных накоплений на погребение в связи со смертью получателя;
11 - выплата всей суммы пенсионных накоплений по ранее действующему законодательству Республики Казахстан о пенсионном обеспечении.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 февраля 2006 года N 111
Правила
представления накопительными пенсионными фондами Государственному центру по выплате пенсий сведений
о заключенных и прекративших действие с вкладчиками (получателями) договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов
с использованием электронного документооборота
Сноска. В заголовке и по тексту после слов "заключенных", "вкладчиками", "вкладчика" дополнены слова "и прекративших действие", "(получателями)", "(получателя)" - постановлением Правительства РК от 3 августа 2006 года N 736.

1, 2, 3, 4, 5, 6-бағандарда ЖСН қалыптастыру сәтіндегі тиісті мәліметтер қамтылуға тиіс.
13, 14, 15-бағандары міндетті зейнетақы жарналарының есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасау кезінде толтырылуға міндетті.
16, 17-бағандарда міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың қолданылуын тоқтатудың себебіне қарай тиісті белгі болуға тиіс:
1 - зейнеткерлік жас: ер адамдар 63 жасқа, әйелдер 58 жасқа толуына байланысты зейнетақы жинақтарының бүкіл сомасын төлеу;
2 - төтенше немесе ең жоғары радиациялық қатер аймағында тұратын адамдардың зейнеткерлік жасқа толуына байланысты зейнетақы жинақтарының бүкіл сомасын төлеу;
3-5 және одан да көп бала тәрбиелеген әйелдердің зейнеткерлік жасқа толуына байланысты зейнетақы жинақтарының бүкіл сомасын төлеу;
4 – Орталықтан еңбек сiңiрген жылдары үшiн кеден органдарын қоспағанда, әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының арнаулы атақтар, сыныптық шендер берiлген қызметкерлерiне, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға:
1) 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн;
2) «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабының 1-тармағында көрсетiлген негiздемелер бойынша зейнетақы төлемiне құқығы бар адамдарға кеден органдарын қоспағанда, әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызмет стажы 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша он жыл және одан да көп болған кезде толық көлемде зейнетақы төлемдерi тағайындалуына;
5 - егер мүгедектігі шектеусіз белгіленген болса, I және II топтағы мүгедектік белгіленуіне байланысты зейнетақы жинақтарының бүкіл сомасын төлеу;
6 - Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға кетуіне байланысты зейнетақы жинақтарының бүкіл сомасын төлеу;
7 - салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарының басқа жинақтаушы зейнетақы қорына аударылуына байланысты;
8 - салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарының сақтандыру ұйымына аударылуына байланысты;
9 - алушының қайтыс болуына байланысты мұрагеріне(леріне) зейнетақы жинақтарының бүкіл сомасын төлеу;
10 - алушының қайтыс болуына байланысты зейнетақы жинақтарының бүкіл сомасын жерлеуге төлеу;
11 - Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы бұрын қолданылған заңнамасы бойынша зейнетақы жинақтарының бүкіл сомасын төлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 21 ақпандағы
N 111 қаулысымен
бекiтiлген
Жинақтаушы зейнетақы қорларының электронды құжат
айналымын пайдалана отырып, Зейнетақы төлеу жөнiндегi
мемлекеттiк орталыққа салымшылармен (алушылармен) мiндеттi
зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру
туралы жасалған және қолданылуы тоқтатылған шарттар
туралы мәлiметтердi ұсыну ережесi
Ескерту. Тақырыбындағы және барлық мәтiн бойынша "салымшылардың", "салымшылармен", "салымшылар", "салымшының", "салымшыға", "жасалған" деген сөздерден кейiн тиiсiнше "(алушылардың)", "(алушылармен)", "(алушылар)", "(алушының)", "(алушыға)", "және қолданылуы тоқтатылған" деген сөздермен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.08.03 N 736 қаулысымен.

Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и определяют порядок и сроки представления накопительными пенсионными фондами Государственному центру по выплате пенсий (далее - Центр) сведений о заключенных и прекративших действие с вкладчиками (получателями) договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов с использованием электронного документооборота.
1. Накопительные пенсионные фонды ежедневно передают в Центр сведения о вновь заключенных и прекративших действие с вкладчиками (получателями) договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, за рабочий день, предшествующий дню предоставления таких сведений по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 03.08.2006 N 736; от 28.01.2009 N 72(порядок введения в действие см. п. 2).
2. Структура передаваемых в Центр сведений о вновь заключенных и прекративших действие с вкладчиками (получателями) договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов должна содержать: фамилию, имя, отчество (при наличии), пол вкладчика (получателя), дату рождения вкладчика (получателя), данные документа удостоверяющего личность, номер и дату заключенного договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, дату открытия индивидуального пенсионного счета вкладчика (получателя), дату и причину прекращения действия договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов и закрытия индивидуального пенсионного счета (выплата всей суммы пенсионных накоплений вкладчику, или его наследнику(ам) с указанием основания осуществления пенсионных выплат, перевод пенсионных накоплений вкладчика (получателя) в другой накопительный пенсионный фонд либо в страховую организацию).
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.04.2007 N 352 (вводится в действие с 13.08.2010).
3. Передача сведений осуществляется ежедневно электронным способом, определенным в соответствии с договором между Центром и накопительными пенсионными фондами с использованием финансовой автоматизированной системы транспорта информации, не позднее 23 часов  30 минут времени текущего дня города Астаны.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 03.08.2006 N 736; от 28.01.2009 N 72(порядок введения в действие см. п. 2).

Осы Ереже "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңынасәйкес әзiрлендi және жинақтаушы зейнетақы қорларының электронды құжат айналымын пайдалана отырып, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа (бұдан әрi - Орталық) салымшылармен (алушылармен) мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған және қолданылуы тоқтатылған шарттар туралы мәлiметтердi ұсыну тәртiбi мен мерзiмiн айқындайды.
1. Жинақтаушы зейнетақы қорлары күн сайын Орталыққа салымшылармен (алушылармен) мiндетті зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жаңадан жасалған және қолданылуы тоқтатылған шарттар туралы мәлiметтер берiлген күннiң алдындағы жұмыс күнгi мұндай кеңейтудегi мәлiметтердi осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша бередi.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.08.03 N 736, 2009.01.28 N 72 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулыларымен.
2. Орталыққа берiлетiн салымшылармен (алушылармен) мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жаңадан жасалған және қолданылуы тоқтатылған шарттар туралы мәлiметтердiң құрылымы мыналарды қамтуға тиiс: тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса), салымшының (алушының) жынысы, салымшының (алушының) туған күнi, жеке басын куәландыратын құжат деректерi, мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған және қолданылуы тоқтатылған шарттың нөмiрi мен күнi, салымшының (алушының) жеке зейнетақы шотының ашылған күнi, мiндеттi зейнетақы жарналарының есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың қолданылуын тоқтату және жеке зейнетақы шотының жабылу күнi мен себебi (салымшыға (алушыға) немесе оның мұрагерiне (мұрагерлерiне) зейнетақы жинақтарының барлық сомасын, зейнетақы төлемдерiнiң жүзеге асырылу негiздемесiн көрсете отырып төлеу, салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарының басқа жинақтаушы зейнетақы қорына не сақтандыру ұйымына аудару).
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.04.30 N 352 (2010.08.13 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Мәлiметтердi беру күн сайын Орталық пен жинақтаушы зейнетақы қорлары арасындағы шартқа сәйкес айқындалған электронды тәсiлмен, ақпарат көлiгiнiң автоматтандырылған қаржы жүйесiн пайдалана отырып, ағымдағы күнгi Астана қаласы уақытының 23 сағат 30 минутынан кешiктiрмей жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.08.03 N 736, 2009.01.28 N 72 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулыларымен.

4. Центр в течение следующего рабочего дня со дня поступления сведений направляет в накопительный пенсионный фонд электронное уведомление, свидетельствующее о поступлении данных сведений в Центр, и Протокол о включении или не включении сведений о договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов в единый список.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 28.01.2009 N 72(порядок введения в действие см. п.2).
5. Центр ежедневно передает в накопительные пенсионные фонды сведения за прошедший рабочий день по вкладчикам данного фонда о назначении пенсий по следующим категориям выплат:
1) женщины, родившие 5 и более детей и воспитавшие их до восьмилетнего возраста;
2) граждане, проживавшие в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска в период с 29 августа 1949 года по 5 июля 1963 года, не менее 10 лет.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5 в соответствии с постановлением Правительства РК от 20.03.2012 № 344 (вводится в действие с 01.01.2012).
Приложение
к Правилам представления
накопительными пенсионными фондами
Государственному центру по выплате
пенсий сведений о заключенных
и прекративших действие с вкладчиками
(получателями) договорах
о пенсионном обеспечении за счет
обязательных пенсионных взносов
с использованием электронного
документооборота
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 03.08.2006 N 736; от 30.04.2007 N 352 (вводится в действие с 13.08.2010); от 28.01.2009 N 72(порядок введения в действие см. п. 2); от 30.05.2013 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Сведения о вновь заключенных и прекративших действие договорах
о пенсионном обеспечении за счет обязательных
пенсионных взносов, передаваемые
____________________________________________
наименование накопительного пенсионного фонда
в Центр "__"_______ 200__год
Фамилия
Имя
Отчество
Пол
вклад-
чика
Дата
рожде-
ния
ИИН
На
момент
форми-
рования
ИИН
Теку-
щие
дан-
ные
На
момент
форми-
рования
ИИН
Теку-
щие
дан-
ные
На
момент
форми-
рования
ИИН
Теку-
щие
дан-
ные
ГГГГММДД
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Данные
документа,
удостоверя-
щего личность
Сведения о
заключенном
договоре о
пенсионном
обеспечении
за счет
обязательных
пенсионных
взносов
Сведения
о ИПС
вкладчика
(получа-
теля)
Дата
прекращения
действия
договора о
пенсионном
обеспечении
и закрытия
индивидуаль-
ного пен-
сионного
счета
Причина
прекра-
щения
действия
договора
о пен-
сионном
обеспе-
чении
Номер
Дата
выдачи
ГГГГММДД
Номер
Дата
заклю-
чения
ГГГГММДД
Дата
открытия
ГГГГММДД
ГГГГММДД
11
12
13
14
15
16
17
Примечание:

4. Орталық мәліметтер келіп түскен күннен бастап келесі жұмыс күні ішінде жинақтаушы зейнетақы қорына осы мәліметтердің Орталыққа келіп түскені туралы куәландыратын электронды хабарлама және Міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар туралы мәліметтердің бірыңғай тізімге енгізілгені немесе енгізілмегені туралы хаттама жібереді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2009.01.28 N 72(қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
5. Орталық күн сайын, осы қордың салымшылары жөнінде төлемдердің мынадай санаттары бойынша:
1) 5 және одан көп бала туған және оларды сегіз жасқа дейін тәрбиелеген әйелдерге;
2) 1949 жылғы 29 тамыздан бастап 1963 жылғы 5 шілдеге дейінгі кезеңде төтенше және ең жоғары радиациялық қауiптi аймақтарда кемінде 10 жыл тұрған азаматтарға зейнетақы тағайындау туралы өткен жұмыс күні бойынша мәліметтерді жинақтаушы зейнетақы қорларына береді.
Ескерту. Ереже 5-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.03.20 N 344 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Жинақтаушы зейнетақы қорларының
электронды құжат айналымын
пайдалана отырып, Зейнетақы
төлеу жөнiндегi мемлекеттiк
орталыққа салымшылармен (алушылармен)
мiндеттi зейнетақы жарналары
есебiнен зейнетақымен
қамсыздандыру туралы
жасалған және қолданылуы тоқтатылған
шарттар туралы мәлiметтердi ұсыну
ережесiне қосымша
Ескерту. Қосымшаның ескертуіне өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.08.03 N 736, 2009.01.28 N 72 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз), 2007.04.30 N 352(2010.08.13 бастап қолданысқа енгізіледі), 30.05.2013 № 551 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
200__жылғы "__"______ _____________________ Орталыққа беретін
жинақтаушы зейнетақы қорының атауы
жаңадан жасалған және қолданылуы тоқтатылған міндетті
зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру
жөніндегі шарттар туралы мәліметтер
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Са-
лым-
шы-
ның
(алушының)
жыны-
сы
Ту-
ған
күні
ЖСН
ЖСН қалыптастыру сәтіндегі
Қа-
зіргі
дерек-
тері
ЖСН қалыптастыру сәтіндегі
Қа-
зіргі
дерек-
тері
ЖСН қалыптастыру сәтіндегі
Қа-
зіргі
дерек-
тері
ЖЖЖ
ЖА
АКК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері
Жасалған
міндетті
зейнетақы
жарналары
есебінен
зейнетақымен қамсыздандыру
жөніндегі шарт туралы
мәліметтер
Салым-
шының
(алушының)
ЖЗШ
туралы
мәлімет-
тер
Зейнет-
ақымен
қамсыздан-
дыру туралы
шарттың
қолданылуы
тоқтатылған
және жеке
зейнетақы
шоты
жабылған
күні
Зейнет-
ақымен
қамсыз-
дандыру
туралы
шарттың
қолданы-
луының
тоқтатылу
себебі
Нөмірі
Берілген
күні
ЖЖЖЖААКК
Нө-
мірі
Жасалған
күні
ЖЖЖЖААКК
Жасалған
күні
ЖЖЖЖААКК
ЖЖЖЖААКК
11
12
13
14
15
16
17
Ескерту:

Графы 1, 2, 3, 4, 5, 6 должны содержать соответствующие сведения на момент формирования ИИН.
Графы 13, 14, 15 обязательны к заполнению при заключении договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов
Графы 16, 17 обязательны к заполнению при прекращении действия договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов
Графа 17 должна содержать соответствующее обозначение в зависимости от причины прекращения действия договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов:
1 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с достижением
пенсионного возраста: мужчины 63 года, женщины 58 лет
2 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с достижением
пенсионного возраста лицами, проживающими в зонах чрезвычайного
или максимального радиационного риска
3 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с достижением
пенсионного возраста женщинами, воспитавшими 5 и более детей
4 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с
установлением инвалидности I и II групп, если инвалидность
установлена бессрочно
5 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с выездом
на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан
6 - в связи с переводом пенсионных накоплений вкладчика (получателя) в другой
накопительный пенсионный фонд
7 - в связи с переводом пенсионных накоплений вкладчика (получателя)
в страховую организацию
8 - выплата всей суммы пенсионных накоплений наследнику(ам)
в связи со смертью получателя
9 - выплата всей суммы пенсионных накоплений на погребение
в связи со смертью получателя
11 - объединение индивидуальных пенсионных счетов в накопительном пенсионном фонде
12 - в связи с увольнением сотрудника (для корпоративных НПФ) в соответствии с пунктом 4 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан
13 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с назначенными пенсионными выплатами из Центра по выслуге лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, которым присвоены специальные звания, классные чины, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года:
1) до 1 января 1998 года;
2) в полном объеме при наличии стажа воинской службы, военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, которым присвоены специальные звания, классные чины, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, десять лет и более по состоянию на 1 января 1998 года;
14 - выплата суммы пенсионных накоплений по графику

1, 2, 3, 4, 5, 6-бағандарында ЖСН қалыптастыру сәтіндегі тиісті мәліметтер көрсетілуі тиіс.
13, 14, 15-бағандар міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасау кезінде толтырылуға міндетті.
16, 17-бағандар міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт қолданылуын тоқтатқан кезде толтырылуға міндетті.
17-бағанда міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың қолданылуын тоқтатудың себебіне қарай тиісті белгі көрсетілуі тиіс:
1 - зейнеткерлік жасқа: ер адамдар 63, әйелдер 58 жасқа толуына байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу
2 - төтенше немесе ең жоғарғы радиациялық қатер аймағында тұратын адамдардың зейнеткерлік жасқа толуына байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу
3 - 5 және одан да көп бала тәрбиелеген әйелдердің зейнеткерлік жасқа толуына байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу
4 - егер мүгедектігі шектеусіз белгіленген болса, І және II топтағы мүгедектігі белгіленуіне байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу;
5 - Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға кетуіне байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу
6 - салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарының басқа жинақтаушы зейнетақы қорына аударылуына байланысты
7 - салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарының сақтандыру ұйымына аударылуына байланысты
8 - алушының қайтыс болуына байланысты мұрагеріне (мұрагерлеріне) зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу
9 - алушының қайтыс болуына байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын жерлеуге төлеу
11 - жинақтаушы зейнетақы қорындағы жеке зейнетақы шоттарының бiрлестiгi
12 - "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабының 4-тармағына сәйкес қызметкердiң жұмыстан босатылуына байланысты (корпоративтiк ЖЗҚ үшiн)
13 – әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының арнаулы атақтар, сыныптық шендер берілген қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін Орталықтан тағайындалған зейнетақы жинақтарына байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу:
1) 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін;
2) әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының арнаулы атақтар, сыныптық шендер берілген қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға әскери қызмет өтілі 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша он жыл және одан да көп болғанда – толық көлемде;
14 – зейнетақы төлемдерінің сомасын кесте бойынша төлеу.