О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2006 года N 795. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225
Сноска. Постановление Правительства РК от 22 августа 2006 года N 795 утратило силу постановлением Правительства РК от 20 марта 2007 года N  225  (порядок введения в действие см.  п. 3 ).
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 5 июля 2006 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства Республики Казахстан и деятельности Национального Банка Республики Казахстан" и в целях обеспечения перехода с 1 июля 2006 года на новую систему функционирования Национального фонда Республики Казахстан в соответствии с Концепцией формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан на среднесрочную перспективу, одобренной  Указом  Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2005 года N 1641, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов" (САПП Республики Казахстан 2005 г., N 6, ст. 58), следующие изменения и дополнения:
в Правилах исполнения республиканского и местных бюджетов, утвержденных указанным постановлением:
по всему тексту слова "официальных трансфертов", "официальным трансфертам", "официальными трансфертами", "официальные трансферты" заменить словами "трансфертов", "трансфертам", "трансфертами", "трансферты";
в пункте 56-1:
после слов "депутатов Парламента," дополнить словами "акимов районов, городов областного значения";
слова "бюджетные счета местных исполнительных органов" заменить словами "контрольный счет наличности местного исполнительного органа, отличный от контрольного счета наличности местных бюджетов";
в пунктах 56-3, 56-4, 56-8, 56-10 слова "бюджетных счетов местных исполнительных органов", "бюджетного счета местного исполнительного органа", "бюджетный счет местного исполнительного органа", "бюджетные счета местных исполнительных органов" заменить словами "контрольных счетов наличности местных исполнительных органов", "контрольного счета наличности местного исполнительного органа", "контрольный счет наличности местного исполнительного органа", "контрольные счета наличности местных исполнительных органов";
в пункте 58 после слов "зачеты поступлений в" дополнить словами "республиканский и местный";
в пункте 59:
подпункт 1) после слов "по поступлениям в" дополнить словами "республиканский и местный";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) осуществляет распределение сумм поступлений между республиканским, местными бюджетами и Национальным фондом Республики Казахстан по нормативам распределения доходов в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и решениями соответствующих маслихатов с последующим их зачислением на соответствующие контрольные счета наличности, и перевод сумм поступлений в бюджет, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, на счета Правительства Республики Казахстан в НБ РК;";
подпункт 5) исключить;

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 22 тамыздағы N 795 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.03.20. N 225 (2007 жылғы 1 сәуiрден бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасын жетiлдiру және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi қызметi мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 шiлдедегі  Заңына  сәйкес және Қазақстан Республикасы Президентінiң 2005 жылғы 1 қыркүйектегi N 1641  Жарлығымен  мақұлданған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын қалыптастырудың және пайдаланудың орта мерзiмдi перспективаға арналған тұжырымдамасына сәйкес 2006 жылғы 1 шiлдеден бастап Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жаңа жұмыс iстеу жүйесiне көшуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2005 ж., N 6, 58-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылу ережесiнде:
бүкiл мәтiн бойынша "ресми трансферттер", "ресми трансферттерi", "ресми трансферттердi", "ресми трансферттердiң", "ресми трансферттерге" деген сөздер "трансферттер", "трансферттерi", "трансферттердi", "трансферттердiң", "трансферттерге" деген сөздермен ауыстырылсын;
56-1-тармақта:
"Президенттiң, партиялық тiзiмдер негізiнде сайланатын Парламент Мәжiлiсiнiң депутаттарын қоспағанда, Парламенттің, мәслихаттардың депутаттарын, жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарының мүшелерiн" деген сөздер "Партиялық тiзiмдер негiзiнде сайланатын Парламент Мәжiлiсiнiң, мәслихаттардың депутаттарын, жергілiктi өзiн-өзi басқару органдарының мүшелерiн қоспағанда, Президенттi, Парламент депутаттарын, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың әкiмдерiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жергiлiктi атқарушы органдардың бюджеттiк шоттары" деген сөздер "жергiлiктi бюджеттердiң қолма-қол ақшаны бақылау шотынан басқа жергiлiктi атқарушы органның қолма-қол ақшаны бақылау шоты" деген сөздермен ауыстырылсын;
56-3, 56-4, 56-8, 56-10-тармақтарда "жергiлiктi атқарушы органдардың бюджеттiк шоттарынан", "жергiлiктi атқарушы органның бюджеттiк шотынан", "жергiлiктi атқарушы органның бюджеттiк шотына", "жергілiктi атқарушы органдардың бюджеттiк шоттарына" деген сөздер "жергiлiктi атқарушы органдардың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарынан", "жергiлiктi атқарушы органның қолма-қол ақшаны бақылау шотынан", "жергілiктi атқарушы органның қолма-қол ақшаны бақылау шотына", "жергiлiктi атқарушы органдардың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
58-тармақта "арасында" деген сөзден кейiн "республикалық және жергiлiктi" деген сөздермен толықтырылсын;
59-тармақта:
1) тармақша "ұйымдардан" деген сөзден кейiн "республикалық және жергiлiктi" деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және тиiстi мәслихаттардың шешiмдерiне сәйкес кiрiстердi бөлу нормативтерi бойынша түсiмдер сомасын кейiннен тиiстi қолма-қол ақшаны бақылау шотына есептей отырып, республикалық, жергiлiктi бюджеттер мен Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры арасында бөлудi және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн бюджетке түсетiн түсiмдер сомасын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ҚР ҰБ-ның шоттарына аударуды жүзеге асырады;";
5) тармақша алынып тасталсын;

дополнить пунктом 87-1 следующего содержания:
"87-1. Государственное учреждение при регистрации гражданско-правовой сделки по расходам, предусматривающим лечение больных за рубежом, представляет в территориальный орган казначейства заявку с приложением двух копий договоров, заверенных оригиналом печати государственного учреждения полистно (один экземпляр копии договора - для территориального органа казначейства). В случае не представления государственным учреждением оригинала договора счет к оплате со статусом "окончательный" территориальным органом казначейства не принимается.";
дополнить пунктом 102-1 следующего содержания:
"102-1. По специфике экономической классификации расходов 149 "Прочие услуги и работы" для оплаты расходов, предусматривающим лечение больных за рубежом, допускается авансовая (предварительная) оплата в размере 70 процентов от суммы договора на текущий финансовый год.";
в пункте 103:
слова "в пункте 102" заменить словами "в пунктах 102 и 102-1";
во втором предложении после слов "финансовый год" дополнить словами ", в том числе по специфике 149 "Прочие услуги и работы";
пункт 104 изложить в следующей редакции:
"104. Погашение суммы авансовой (предварительной) оплаты подтверждается в течение финансового года объемами поставок товаров (работ, услуг) и документами об их поставке, предусмотренными условиями гражданско-правовой сделки, заключенной государственным учреждением в текущем финансовом году.
Последующая оплата товаров (работ, услуг) производится в соответствии с порядком, определенным в договоре на поставку товаров (работ, услуг) и устанавливающим размеры последующих оплат таким образом, чтобы обеспечить до конца текущего финансового года подтверждение суммы предоплаты полученными объемами поставок (работ, услуг).";
в пункте 133 слова "в КЦМР" заменить словами "и социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования через КЦМР";
пункт 134 изложить в следующей редакции:
"134. Государственные учреждения представляют в территориальные органы казначейства счета к оплате на выплату заработной платы до пятого числа месяца следующего за отчетным, а в последнем месяце текущего финансового года - до двадцатого числа.";
дополнить пунктом 134-1 следующего содержания:
"134-1. Для проведения платежей по перечислению заработной платы и иных выплат работникам на их карт-счета, открытые в банках второго уровня, вместе со счетом к оплате государственное учреждение представляет в территориальный орган казначейства список работников на электронном носителе в формате, установленном КЦМР. Счета к оплате и списки работников на электронном носителе предоставляются согласно Реестру счетов к оплате по перечислению заработной платы, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений по форме, согласно приложению 37-1 к настоящим Правилам, в котором указываются сведения по счетам к оплате для их учета и контроля.";
пункт 135 дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"При проведении платежей по перечислению заработной платы и иных выплат работникам государственных учреждений на их карт-счета, открытые в банках второго уровня, обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений дополнительно формируются выписки по проведенным платежам на соответствующие счета получателей денег (далее - выписки). Выписки формируются после закрытия операционного дня ответственным исполнителем территориального органа казначейства, ответственным за формирование отчетов. Каждая страница выписок заверяется его подписью и штампом с указанием даты проведения платежа и передается вместе со счетом к оплате государственному учреждению.
Выписки являются документами, на основании которых государственное учреждение осуществляет построчную сверку списков работников и соответственно сумм, перечисленных на карт-счета, накопительные пенсионные фонды, в Государственный фонд социального страхования с данными первичных документов по заработной плате, обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям. В течение трех рабочих дней со дня получения выписок при наличии несоответствия данных выписок с данными первичных документов государственное учреждение письменно обращается за разъяснениями в территориальный орган казначейства с представлением информации о расхождениях по начисленным и перечисленным суммам. Выписки подшиваются государственным учреждением с первичными документами по заработной плате, обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям и хранятся в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 142:
в абзаце седьмом слово "документах." заменить словом "документах;";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"осуществляет проверку соответствия итоговых сумм списков работников государственного учреждения с суммами, указанными в счетах к оплате при проведении платежей по заработной плате, обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.";
главу 28 изложить в следующей редакции:
"Глава 28. Порядок зачисления активов в Национальный фонд Республики Казахстан

мынадай мазмұндағы 87-1-тармақпен толықтырылсын:
"87-1. Мемлекеттiк мекеме аурулардың шетелде емделуiн көздейтін шығыстар жөнiндегi азаматтық-құқықтық мәмiленi тiркеу кезiнде аумақтық қазынашылық органына әрбiр парағы мемлекеттiк мекеме мөрiнiң түпнұсқасымен расталған шарттардың екi көшiрмесiн қоса бере отырып (шарт көшiрмесiнiң бiр данасы - аумақтық қазынашылық органы үшiн) өтiнiм бередi. Мемлекеттiк мекеме шарттың түпнұсқасын бермеген жағдайда аумақтық қазынашылық органы "түпкіліктi" деген мәртебесi бар төлеуге берiлген шотты қабылдамайды.";
мынадай мазмұндағы 102-1-тармақпен толықтырылсын:
"102-1. Аурулардың шетелде емделуiн көздейтiн шығыстарды төлеу үшiн шығыстардың экономикалық сыныптамасының 149 "Өзге де қызметтер мен жұмыстар" ерекшелiгi бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының 70 пайызы мөлшерiнде аванстық (алдын ала) төлемге рұқсат етiледi.";
103-тармақта:
"102-тармағында" деген сөздер "102 және 102-1-тармақтарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi сөйлемде "бойынша" деген сөзден кейiн ", оның iшiнде 149 "Өзге де қызметтер мен жұмыстар" ерекшелiгі бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
104-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"104. Аванстық (алдын ала) төлем сомасын өтеу қаржы жылының iшiнде тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) беру көлемiмен және ағымдағы қаржы жылында мемлекеттiк мекеме жасаған азаматтық-құқықтық мәмiле шарттарында көзделген оларды беру туралы құжаттармен расталады.
Тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) келесi ақы төлеу тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) беруге арналған шартта айқындалған және ағымдағы қаржы жылының аяғына дейiн алдын ала төлем сомасын жеткiзiлiмдердiң (жұмыстардың, қызметтердiң) алынған көлемiмен растауды қамтамасыз ету үшiн келесi төлемдердiң мөлшерiн белгiлейтiн тәртiпке сәйкес жүргiзiледi.";
133-тармақта "ҚХЕО жинақтаушы" деген сөздер "Жинақтаушы" деген сөзбен ауыстырылсын, "мiндеттi зейнетақы жарналары" деген сөздерден кейiн "және ҚХЕО арқылы Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
134-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"134. Мемлекеттiк мекемелер жалақыны төлеуге арналған төлеуге берiлген шоттарды есептiден кейiнгi айдың бесiншi күнiне дейiн, ал ағымдағы қаржы жылының соңғы айында жиырмасыншы күнiне дейiн аумақтық қазынашылық органдарына береді.";
мынадай мазмұндағы 134-1-тармақпен толықтырылсын:
"134-1. Жалақы мен өзге де төлемдердi қызметкерлерге екiншi деңгейдегі банктерде ашылған олардың карт-шоттарына төлеуге берiлген шотпен бiрге аудару жөнiндегi төлемдердi жүргiзу үшiн қызметкерлердiң тiзiмiн мемлекеттiк мекеме аумақтық қазынашылық органына ҚХЕО белгiлеген форматта электрондық жеткiзгіште бередi. Төлеуге берiлген шоттар және электрондық жеткiзгiштегi қызметкерлердiң тiзiмi осы Ережеге 37-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Жалақыны, мiндеттi зейнетақы жарналарын, әлеуметтiк аударымдарды аудару бойынша төлеуге берiлген шоттардың тiзiлiмiне сәйкес берiледi, онда оларды есепке алу және бақылау үшiн төлеуге берiлген шоттар бойынша мәлiметтер көрсетiледi.";
135-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi және үшiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне екіншi деңгейдегі банктерде ашылған олардың карт-шоттарына жалақы мен өзге де төлемдердi, мiндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдарды аудару жөнiндегi төлемдердi жүргiзу кезiнде ақша алушылардың тиiстi шоттарына жүргiзiлген төлемдер бойынша үзiндi көшiрмелер (бұдан әрi - үзiндi көшiрмелер) қалыптастырылады. Үзiндi көшiрмелердi операциялық күндi жапқаннан кейiн есептердi қалыптастыруға жауапты аумақтық қазынашылық органының жауапты орындаушысы қалыптастырады. Үзiндi көшiрмелердiң әрбiр бетi төлемдi жүргізу күнiн көрсете отырып, оның мөрiмен және мөртабанымен расталады және төлеуге берiлген шотпен бiрге мемлекеттiк мекемеге берiледi.
Үзiндi көшiрмелер мемлекеттiк мекеме олардың негiзiнде қызметкерлердiң тiзiмiн және тиiсiнше карт-шоттарға, жинақтаушы зейнетақы қорларына, жалақы, мiндеттi зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдар бойынша бастапқы құжаттардың деректерi бар Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына аударылған соманы әрбiр жол бойынша салыстырып тексеруге жүзеге асыратын құжаттар болып табылады. Үзiндi көшiрмелердi алған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде үзiндi көшiрмелер деректерiнiң бастапқы құжаттардың деректерiмен сәйкес келмеуi болған кезде мемлекеттiк мекеме есептелген және аударылған сома бойынша алшақтық туралы ақпаратты бере отырып аумақтық қазынашылық органына түсiнiк алу үшiн жазбаша өтiнiш жасайды. Үзiндi көшiрмелердi мемлекеттiк мекеме жалақы, мiндеттi зейнетақы жарналары, әлеуметтiк аударымдар бойынша бастапқы құжаттармен бiрге тiгедi және олар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген мерзiмде сақталады.";
142-тармақта:
жетiншi абзацтағы "тексередi." деген сөз "тексередi;" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сегізiншi абзацпен толықтырылсын:
"мемлекеттiк мекеме қызметкерлерiнiң тiзiмдерi қорытынды сомасының жалақы, мiндеттi зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдар бойынша төлемдердi жүргiзу кезiнде төлеуге берiлген шоттарда көрсетiлген сомамен сәйкестiгін тексерудi жүзеге асырады.";
28-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"28-тарау. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына
активтердi есептеу тәртiбi

243. Национальный фонд Республики Казахстан формируется за счет поступлений, установленных Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
244. НБ РК открывает Правительству Республики Казахстан для учета средств Национального фонда Республики Казахстан и его расходования тенговый счет и соответствующий счет в тенге для учета тенгового эквивалента средств, поступающих в иностранной валюте.
245. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета представляет в НБ РК прогноз сумм поступлений прямых налогов от предприятий нефтяного сектора, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, и переводимых на счета Правительства Республики Казахстан в НБ РК на предстоящий месяц не позднее, чем за пять рабочих дней до начала месяца.
246. Суммы поступлений в национальной валюте направляются на контрольный счет наличности Национального фонда Республики Казахстан (далее - КСН НФ РК). Суммы поступлений за текущий рабочий день, учитываемые на КСН НФ РК, подлежат перечислению центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета на тенговый счет Правительства в НБ РК, не позднее следующего рабочего дня.
Перечисление сумм поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан осуществляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета ежедневно на основании платежного поручения, формируемого в интегрированной информационной системе казначейства, по форме 2-38, согласно приложению 63 к настоящим Правилам. При этом, в случаях, возврата или зачета излишне уплаченных сумм поступлений в бюджет, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, допускается дебетовое сальдо на КСН НФ РК.
Возврат или зачет излишне уплаченных сумм осуществляется в соответствии с пунктом 61 настоящих Правил.
247. Сумма поступлений в иностранной валюте зачисляется НБ РК на корреспондентские счета в иностранной валюте центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета. После реконвертации, сумма полученная в тенге, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, направляется на КСН НФ РК. Суммы поступлений за текущий рабочий день, учитываемые на КСН НФ РК, подлежат перечислению центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета на соответствующий счет Правительства в тенге для учета тенгового эквивалента средств, поступающих в иностранной валюте, в тот же рабочий день.
Центральный уполномоченный орган соблюдает установленный НБ РК График представления сообщений, заявлений и зачисления суммы в тенге для операции последовательной реконвертации и конвертации иностранной валюты, зачисляемой на счета Правительства Республики Казахстан.

243. Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнде белгiленген түсiмдердiң есебiнен қалыптастырылады.
244. ҚР ҰБ Қазақстан Республикасының Үкiметiне Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын есепке алу және оны жұмсау үшiн теңгелiк шот және шетелдiк валютада түсетiн қаражаттың теңгелiк баламасын есепке алу үшiн теңгемен тиiстi шот ашады.
245. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган айдың басына дейiн бес жұмыс күнiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ҚР ҰБ-дағы шоттарына аударылатын мұнай секторы кәсiпорындарынан түсетiн тiкелей салықтардың түсiмдер сомасының алдағы айға арналған болжамын ұсынады.
246. Ұлттық валютадағы түсiмдер сомасы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотына (бұдан әрi - ҚР ҰҚ ҚБШ) жiберiледi. ҚР ҰҚ ҚБШ-да ескерiлетiн ағымдағы жұмыс күнi iшiндегi түсiмдер сомасы бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның келесi жұмыс күнiнен кешiктiрмей ҚР ҰБ-дағы Үкiметтiң теңгелiк шотына аударуға тиiс.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсiмдер сомасын аударуды бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган күн сайын осы Ережеге 63-қосымшаға сәйкес 2-38-нысан бойынша қазынашылықтың бiрiктiрiлген ақпараттық жүйесiнде қалыптастырылатын төлем тапсырмасының негiзiнде жүзеге асырады. Бұл ретте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн бюджетке түсетiн түсiмдердiң артық төленген сомасын қайтарған немесе ол есепке алынған жағдайда ҚР ҰҚ ҚБШ-ға дебеттiк сальдоға рұқсат eтiледi.
Артық төленген соманы қайтару немесе есепке алу осы Ереженiң 61-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
247. Шетелдiк валютадағы түсiмдердiң сомасы бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның шетелдiк валютадағы корреспонденттiк шоттарына есептеледi. Қайта айырбасталғаннан кейiн теңгемен алынған сома Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен ҚР ҰҚ ҚБШ-ға жiберiледi. ҚР ҰҚ ҚБШ-да ескерiлетiн ағымдағы жұмыс күнi iшiндегі түсiмдердiң сомасын бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның дәл сол жұмыс күнi шетелдiк валютада түсетiн қаражаттың теңгелiк баламасын есепке алу үшiн Үкiметтiң тиiстi шотына теңгемен аударуға тиiс.
Орталық уәкiлеттi орган ҚР ҰБ белгiлеген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шоттарына есептелетiн шетелдiк валютаны дәйектi түрде қайта айырбастау және айырбастау операциясы үшiн хабарламалар, өтiнiштер беру соманы теңгемен және есептеу кестесiн сақтайды.

248. НБ РК ведет учет инвестиционных доходов от управления Национальным фондом Республики Казахстан методом начислений на основании информации от кастодианов. Суммы инвестиционных доходов отражаются в составе активов Национального фонда Республики Казахстан на счетах кастодиана Национального фонда Республики Казахстан.
249. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно на первое число месяца, следующего за отчетным представляет в Правительство Республики Казахстан отчет о поступлениях в Национальный фонд Республики Казахстан и переводах на счета Правительства Республики Казахстан в НБ РК, согласно приложению 50-1 к настоящим Правилам.
250. Иные поступления и доходы не запрещенные законодательством Республики Казахстан, поступающие в Национальный фонд Республики Казахстан перечисляются юридическими и физическими лицами на счета Правительства Республики Казахстан.";
дополнить главой 28-1 следующего содержания:
"Глава 28-1. Порядок использования средств Национального фонда Республики Казахстан".
251. Использование средств Национального фонда Республики Казахстан осуществляется только на цели, предусмотренные Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
252. Заявка на выделение гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан (далее - заявка) составляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета на 25 число каждого месяца по форме 2-37, согласно приложению 48 к настоящим Правилам, подписанное первым руководителем центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета или лицом, уполномоченным первым руководителем центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и направляется не позднее следующего рабочего дня в НБ РК.
В заявке указывается объем гарантированного трансферта, необходимого для финансирования бюджетных программ развития, с учетом остатка бюджетных средств на контрольном счете наличности республиканского бюджета и прогнозов по поступлениям в республиканский бюджет.
При возникновении факторов, требующих корректировки (уменьшения либо увеличения) объемов гарантированного трансферта в определенном месяце с соответствующей корректировкой в последующих месяцах, могут вноситься дополнения и изменения в сводный план поступлений и финансирования республиканского бюджета.
Не перечисленную за прошедший финансовый год сумму гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет Правительство Республики Казахстан по решению республиканской бюджетной комиссии имеет право использовать в текущем финансовом году для финансирования республиканских бюджетных программ развития предыдущего года в объеме не более их неиспользованных сумм на начало текущего финансового года.
Для финансирования республиканских бюджетных программ развития предыдущего года за счет не перечисленной за прошедший финансовый год суммы гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет изменения в сводный план поступлений и финансирования республиканского бюджета вносятся после корректировки республиканского бюджета на сумму не перечисленного остатка гарантированного трансферта.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета измененные суммы сводного плана поступлений и финансирования республиканского бюджета в течение трех рабочих дней со дня внесения изменений в них доводит до НБ РК.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета в течение трех рабочих дней со дня утверждения сводного плана поступлений и финансирования республиканского бюджета доводит до НБ РК, утвержденный объем гарантированного трансферта в республиканский бюджет из Национального фонда Республики Казахстан с разбивкой по месяцам, и уведомляет о реквизитах, по которым НБ РК осуществляет перечисление.
Перечисление гарантированного трансферта в республиканский бюджет из Национального фонда Республики Казахстан осуществляется ежемесячно на основании заявки.
Расходование средств Национального фонда Республики Казахстан в виде гарантированного трансферта, передаваемого из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет, осуществляется в объеме не более, утвержденном в сводном плане поступлений и финансирования на соответствующий период в течении финансового года.

248. ҚР ҰБ кастодиандардан алынған ақпараттың негiзiнде есепке алу әдiсiмен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан алынған инвестициялық кiрiстердi есепке алуды жүргiзедi. Инвестициялық кiрiстердiң сомасы Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры кастодианының шоттарында Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры активтерiнiң құрамында көрсетiледi.
249. Бюджеттi атқару жөнiндегі орталық уәкiлеттi орган ай сайын есептiден кейiнгi айдың бiрiншi күнiне Қазақстан Республикасының Үкiметiне осы Ережеге 50-1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетiн түсiмдер мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ҚР ҰБ-дағы шоттарына аударымдар туралы есептi бередi.
250. Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетiн өзге түсiмдер мен кiрiстердi заңды және жеке тұлғалар Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шоттарына аударады.";
мынадай мазмұндағы 28-1-тараумен толықтырылсын:
"28-1-тарау. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
қаражатын пайдалану тәртiбi
251. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын пайдалану Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнде көзделген мақсаттарға ғана жүзеге асырылады.
252. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдiк берiлген трансферт бөлуге арналған өтiнiмдi (бұдан әрi - өтiнiм) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның бiрiншi басшысы немесе бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның бiрiншi басшысы уәкiлеттiк берген тұлға қол қойған осы Ережеге 48-қосымшаға сәйкес 2-37 нысан бойынша әрбiр айдың 25-күнiне бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган жасайды және келесi жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей ҚР ҰБ-ға жiбередi.
Өтiнiмде республикалық бюджеттiң қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы бюджет қаражатының қалдығын және республикалық бюджетке түсетiн түсiмдер бойынша болжамдарды ескере отырып, бюджеттiк даму бағдарламаларын қаржыландыру үшiн қажет кепiлдiк берiлген трансферт көлемi көрсетiледi.
Келесi айларда тиiстi түзетумен белгiлi бiр айда кепiлдiк берiлген трансферттің көлемiн түзетудi (азайтуды не арттыруды) талап ететiн факторлар туындаған кезде республикалық бюджет түсiмдерiнiң және оны қаржыландырудың жиынтық жоспарына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлуi мүмкiн.
Өткен қаржы жылында аударылмаған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке кепiлдiк берiлген трансферттiң сомасын Қазақстан Республикасының Үкiметi республикалық бюджет комиссиясының шешiмi бойынша ағымдағы қаржы жылының басына олардың пайдаланылмаған сомасынан аспайтын көлемде алдыңғы жылдың республикалық бюджеттiк даму бағдарламаларын қаржыландыру үшiн ағымдағы қаржы жылында пайдалануға құқығы бар.
Өткен қаржы жылында аударылмаған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке кепiлдiк берiлген трансферт сомасының есебiнен алдыңғы жылдың республикалық бюджеттiк даму бағдарламаларын қаржыландыру үшiн республикалық бюджет түсiмдерiнiң және оны қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер кепiлдiк берiлген трансферттiң аударылмаған қалдығының сомасына республикалық бюджеттi түзегеннен кейiн енгiзiледi.
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган республикалық бюджет түсiмдерiнiң және оны қаржыландырудың жиынтық жоспарының өзгерген сомасын оған өзгерiстер енгiзiлген күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде ҚР ҰБ-ға жеткiзедi.
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган республикалық бюджет түсiмдерiнiң және оны қаржыландырудың жиынтық жоспарын бекiткен күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке кепiлдiк берiлген трансферттiң бекiтiлген көлемiн айлар бойынша бөле отырып, ҚР ҰБ-ға жеткiзедi және ҚР ҰБ аударуды жүзеге асыратын деректемелер туралы хабарлайды.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке кепiлдiк берiлген трансферттi аудару ай сайын өтiнiмнiң негiзiнде жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке кепiлдiк берiлген трансферт түрiнде берiлетiн Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын жұмсау қаржы жылы iшiнде тиiстi кезеңге арналған түсiмдердiң және қаржыландырудың жиынтық жоспарында бекiтiлген көлемнен аспайтын мөлшерде жүзеге асырылады.

253. НБ РК на основании заявки центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета перечисляет заявленную сумму гарантированного трансферта на контрольный счет наличности республиканского бюджета в течение пятнадцати календарных дней со дня ее получения.
В случае отсутствия или недостаточности денег на счете Правительства для учета средств Национального фонда Республики Казахстан в тенге, необходимых для исполнения заявки, НБ РК производит реконвертацию части денег или активов в иностранной валюте со счета Правительства Республики Казахстан для учета активов Национального фонда Республики Казахстан в порядке, установленном Правлением НБ РК.
254. Для осуществления расходов, связанных с управлением Национальным фондом Республики Казахстан НБ РК направляет в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета счет-фактуры для оплаты.
255. Для осуществлений расходов, связанных с проведением ежегодного аудита, Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета направляет в НБ РК копию счета-фактуры, выставленного внешним аудитором, и уведомление о подтверждении расходов.
255-1. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета в сроки, установленные договором о доверительном управлении, заключенным между НБ РК и Правительством Республики Казахстан (далее - Договор о доверительном управлении), направляет в НБ РК уведомление о подтверждении расходов Национального фонда Республики Казахстан по форме 2-36, согласно приложению 49 к настоящим Правилам, подписанное первым руководителем центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета или лицом, уполномоченным первым руководителем центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета.
НБ РК на основании уведомления о подтверждении расходов Национального фонда Республики Казахстан списывает с тенгового счета Правительства сумму для покрытия расходов, связанных с управлением Национального фонда Республики Казахстан и проведением ежегодного внешнего аудита.
В случае отсутствия или недостаточности денег на счете Правительства для учета средств Национального фонда Республики Казахстан в тенге, необходимых для исполнения уведомления, НБ РК производит реконвертацию части денег или активов в иностранной валюте со счета Правительства Республики Казахстан для учета активов Национального фонда Республики Казахстан в порядке, установленном Правлением НБ РК.
255-2. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета и НБ РК осуществляют ежемесячно сверку движения денег по тенговому счету Правительства и соответствующему счету Правительства в тенге для учета тенгового эквивалента средств, поступающих в иностранной валюте, по форме, согласно приложению 64 к настоящим Правилам.";
в пункте 258:
в абзацах первом и десятом слова "1 апреля" заменить словами "1 мая";
в абзаце десятом слова "одобренный Советом по управлению Национальным фондом Республики Казахстан" исключить;
в приложениях к Правилам слова "официальным трансфертам", "официальные трансферты" заменить словами "трансфертам", "трансферты";

253. ҚР ҰБ бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган өтiнiмiнiң негiзiнде кепiлдiк берiлген трансферттiң мәлiмделген сомасын оны алған күннен бастап он бес күнтiзбелiк күн iшiнде республикалық бюджеттiң қолма-қол ақшаны бақылау шотына аударады.
Өтiнiмдi орындау үшiн қажет Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының теңгелей қаражатын есепке алу үшiн Үкiметтiң шотында ақша болмаған немесе жеткiлiксiз болған жағдайда ҚР ҰБ Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерiн есепке алу үшiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шотынан шетелдiк валютадағы ақшаның немесе активтердiң бiр бөлiгiн ҚР ҰБ Басқармасы белгiлеген тәртiппен қайта айырбастауды жүргiзедi.
254. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқаруға байланысты шығыстарды жүзеге асыру үшiн ҚР ҰБ бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға ақы төлеу үшiн шот-фактура жiбередi.
255. Жыл сайынғы аудиттi жүргiзуге байланысты шығыстарды жүзеге асыру үшiн Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган ҚР ҰБ-ға сыртқы аудитор ұсынған шот-фактураның көшiрмесiн және шығыстарды растау туралы хабарлама жiбередi.
255-1. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган ҚР ҰБ мен Қазақстан Республикасының Yкiметi арасында жасалған сенiмгерлiк басқару туралы шартта (бұдан әрi - Сенiмгерлiк басқару туралы шарт) белгiленген мерзiмде ҚР ҰБ-ға бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның бiрiншi басшысы немесе бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның бiрiншi басшысы уәкiлеттiк берген тұлға қол қойған осы Ережеге 49-қосымшаға сәйкес 2-36-нысан бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының шығыстарын растау туралы хабарлама жiбередi.
ҚР ҰБ Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының шығыстарын растау туралы хабарламаның негiзiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқаруға және жыл сайынғы сыртқы аудиттi жүргiзуге байланысты шығыстарды жабуға арналған соманы Үкiметтің теңгелiк шотынан есептен шығарады.
Хабарламаны орындау үшiн қажет Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының теңгелей қаражатын есепке алу үшiн Үкiметтiң шотында ақша болмаған немесе жеткiлiксiз болған жағдайда ҚР ҰБ Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерiн есепке алу үшiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шотынан шетелдiк валютадағы ақшаның немесе активтердiң бiр бөлiгiн ҚР ҰБ Басқармасы белгiлеген тәртiппен қайта айырбастауды жүргiзедi.
255-2. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган және ҚР ҰБ осы Ережеге 64-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ай сайын шетелдiк валютада түсетiн қаражаттың теңгелiк баламасын есепке алу үшiн Үкiметтiң теңгелiк шоты және Үкiметтiң тиiстi шоты бойынша ақша қозғалысын салыстырып тексерудi жүзеге асырады.";
258-тармақта:
бiрiншi және оныншы абзацтарда "1 сәуiрiне", "1 сәуiрiнен" деген сөздер "1 мамырына", "1 мамырынан" деген сөздермен ауыстырылсын;
оныншы абзацта "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөнiндегi Кеңес мақұлдаған" деген сөздер алынып тасталсын;
Ережеге қосымшаларда "ресми трансферттерi", "ресми трансферттер" деген сөздер "трансферттерi", "трансферттер" деген сөздермен ауыстырылсын;

дополнить приложением 37-1 к Правилам согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 48 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 50 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 50-1 к Правилам согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
дополнить приложениями 63 и 64 к Правилам согласно приложениям 5 и 6 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 августа 2006 года N 795
Приложение 37-1
к Правилам исполнения
республиканского и
местных бюджетов
Реестр счетов к оплате по перечислению
заработной платы, обязательных
пенсионных взносов и социальных отчислений
Дата представления __________________________________
Код государственного учреждения _____________________
Наименование государственного учреждения ____________
N
п/
п
Счет к
оплате
Код
бюд-
жетной
клас-
сифи-
кации
Сумма
Размер
файла
МТ-102
(побай-
тно)
Имя
файла
МТ-
102
Подпись
ответс-
твенного
испол-
нителя,
приняв-
шего и
прове-
рившего
дискету
Подпись
ответс-
твенного
испол-
нителя
по вводу
счетов
к оплате
Подпись
ответс-
твенного
испол-
нителя
по
утверж-
дению
счетов
к оплате
Но-
мер
Да-
та
Количество дискет: ________________________
Руководитель государственного учреждения: __________________
(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер
государственного учреждения:              __________________
(Ф.И.О., подпись)
Сотрудник государственного учреждения,
представивший файл:                       __________________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 августа 2006 года N 795
Приложение 48
к Правилам исполнения
республиканского и
местных бюджетов
Форма 2-37
Национальный Банк Республики Казахстан
Заявка
на выделение гарантированного трансферта
из Национального фонда Республики Казахстан
от "___" ___________ ____ г.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
сообщает о необходимости перечисления денег из Национального фонда
Республики Казахстан по следующим реквизитам:
Наимено-
вание
бюджета
Наиме-
нование
бенефи-
циара
ИИК
бенефи-
циара
БИК
Банка
бенефи-
циара
РНН
Код
бюджетной
классифи-
кации
Код
назна-
чения
платежа
Сумма
в
тенге
Республи-
канский
бюджет
Руководитель центрального уполномоченного
органа по исполнению бюджета                __________________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 августа 2006 года N 795
Приложение 50
к Правилам исполнения
республиканского и
местных бюджетов
ОТЧЕТ
о поступлениях и использовании
Национального фонда Республики Казахстан
Дата ________________________
Единица измерения ___________
N
п/п
Сумма
1
2
3
1
Средства Национального фонда на начало
отчетного периода ВСЕГО
2
Поступление ВСЕГО
В том числе:
прямые налоги от предприятий нефтяного
сектора (за исключением налогов,
зачисляемых на местные бюджеты):
корпоративный подоходный налог;
налог на сверхприбыль;
бонусы;
роялти;
доля по разделу продукции;
рентный налог на экспортируемую сырую
нефть, газовый конденсат;
поступления от приватизации
государственного имущества, находящегося
в республиканской собственности  и
относящегося к горнодобывающей и
обрабатывающей отраслям;
поступления от продажи земельных участков
сельскохозяйственного назначения;
инвестиционные доходы от управления
Фондом;
иные поступления и доходы, не
запрещенные законодательством Республики
Казахстан;
3
Использование ВСЕГО
В том числе:
гарантированный трансферт;
покрытие расходов, связанных с управлением
Фондом;
покрытие расходов, связанных с проведением
ежегодного аудита
4
Средства Национального фонда на конец
отчетного периода ВСЕГО
Руководитель Комитета казначейства _____________________
(Ф.И.О., подпись)
Ответственный исполнитель Комитета казначейства ________________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 августа 2006 года N 795

осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Ережеге 37-1-қосымшамен толықтырылсын;
Ережеге 48-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Ережеге 50-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес Ережеге 50-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы қаулыға 5 және 6-қосымшаларға сәйкес Ережеге 63 және 64-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Pecпубликасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»22 тамыздағы
N 795 қаулысына
1-қосымша
Республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылу ережесіне
37-1-қосымша
Жалақыны, міндетті зейнетақы жарналарын және әлеуметтік
аударымдарды аудару бойынша төлеуге берілген шоттардың
тізілімі
Ұсынылу күні _______________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің коды _________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы ________________________________________
Р/с
N
Төлеуге берілген шот
Бюджеттік сыныптама коды
Сомасы
Файл мөлшері МТ-102 (байт бойынша)
Нөмірі
Күні
кестенің жалғасы
Файлдың аты МТ-102
Дискетаны қабылдаған және тексерген жауапты  орындаушының қолы
Төлеуге берілген шоттарды енгізу жөніндегі жауапты орындаушының қолы
Төлеуге берілген шоттарды бекіту жөніндегі жауапты орындаушының қолы
Дискеталардың саны: ________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің басшысы: _____________________________________
(аты-жөні, қолы)
Мемлекеттік мекеменің бас бухгалтері: ______________________________
(аты-жөні, қолы)
Файлды берген мемлекеттік мекеменің қызметкері: ____________________
(аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»22 тамыздағы
N 795 қаулысына
2-қосымша
Республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылу ережесіне
48-қосымша
2-37-нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдік
берілген трансферт бөлуге арналған
өтінім
____ ж. "___"_____________
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган мынадай деректемелер бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан ақша аудару қажеттілігі туралы хабарлайды:
Бюджеттің атауы
Бенефициардың атауы
Бенефициардың ЖСК
Бенефициардың БСК
СТН
Бюджеттік сыныптама коды
Төлемді тағайындау коды
Теңгемен сомасы
Республикалық бюджет
Бюджеттік атқару жөніндегі орталық
уәкілетті органның басшысы ___________________________________
(аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»22 тамыздағы
N 795 қаулысына
3-қосымша
Республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылу ережесіне
50-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері
және оны пайдалану туралы
ЕСЕП
Күні _____________________________________
Өлшем бірлігі ____________________________
Р/с N№
Сомасы
1
2
3
1
Ұлттық қордың есепті кезеңнің басындағы қаражаты, БАРЛЫҒЫ
2
Түсімдер БАРЛЫҒЫ
Оның ішінде:
мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін тікелей салықтар (жергілікті бюджеттерге есептелетін салықтарды қоспағанда):
корпорациялық табыс салығы;
үстеме пайдаға салынатын салық;
бонустар;
роялтилер;
өнімді бөлу жөніндегі үлес;
экспортталатын шикі мұнайға, газ конденсатына салынатын рента салығы;
республикалық меншіктегі және тау-кен өндіру әрі қайта өңдеу салаларына жататын мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түсетін түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
Қорды басқарудан түсетін инвестициялық кірістер;
Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге түсімдер мен кірістер
3
Пайдаланылуы БАРЛЫҒЫ
Оның ішінде:
кепілдік берілген трансферт
Қорды басқаруға байланысты шығыстарды жабу
жыл сайынғы аудитті жүргізуге байланысты шығыстарды жабу
4
Ұлттық қордың есепті кезеңнің аяғындағы қаражаты БАРЛЫҒЫ
Қазынашылық комитетінің басшысы ____________________________________
(аты-жөні, қолы)
Қазынашылық комитетінің жауапты орындаушысы ________________________
(аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»22 тамыздағы
N 795 қаулысына
4-қосымша
Республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылу ережесіне

Приложение 50-1
к Правилам исполнения
республиканского и
местных бюджетов
ОТЧЕТ
о поступлениях в Национальный фонд
Республики Казахстан и переводах на счета
Правительства Республики Казахстан в
Национальный банк Республики Казахстан
Периодичность:  месячная
Единица измерения ______________
N
№п/
п
Сумма
1
2
3
1
Средства Национального фонда на начало
отчетного периода ВСЕГО
2
Поступление ВСЕГО
В том числе:
прямые налоги от предприятий нефтяного
сектора (за исключением налогов,
зачисляемых на местные бюджеты):
корпоративный подоходный налог;
налог на сверхприбыль;
бонусы;
роялти;
доля по разделу продукции;
рентный налог на экспортируемую сырую
нефть, газовый конденсат;
поступления от приватизации
государственного имущества, находящегося
в республиканской собственности
и относящегося к горнодобывающей и
обрабатывающей отраслям;
поступления от продажи земельных участков
сельскохозяйственного назначения;
инвестиционные доходы от управления
Фондом;
иные поступления и доходы, не запрещенные
законодательством Республики Казахстан
3
Переводы ВСЕГО
Руководитель Комитета казначейства ___________________
(Ф.И.О., подпись)
Ответственный исполнитель
Комитета казначейства              __________________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 августа 2006 года N 795
Приложение 63
к Правилам исполнения
республиканского и
местных бюджетов
Форма 2-38
Поступления/Платежи:
Регион:               ..........
Вид бюджета:
Источник финансирования:
Госучреждение:        ..........
Дата:             хх.хх.хххх
Номер счета:       000080900
Начальные дата и время:
Конечные дата и время:
Дата выдачи отчета: "__" _________
РНН отправителя:      .........
Количество платежных поручений:
ПЛАТЕЖНОЕ ПОРУЧЕНИЕ N .....
"__" _________ ___
Отправитель: __________
РНН: ______________
КОд: 11
Банк отправителя:
ИИК
СУММА
БИК
Бенефициар: __________
РНН: _____________
Кбе: 12
Банк бенефициара: ______
Банк-посредник:
ИИК
БИК
Сумма прописью: ___________
КНП
КБКД КБКР
Дата валют/
Назначение платежа: _________
Руководитель:
Гл. бухгалтер:
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 августа 2006 года N 795
Приложение 64
к Правилам исполнения
республиканского и
местных бюджетов
Ведомость сверки движения денег Национального фонда
Республики Казахстан по состоянию
на ______________ 200_ года
Проведено по данным
Комитета казначейства
Министерства финансов
Республики Казахстан
Проведено по данным
Национального Банка
Республики Казахстан
Рас-
хож-
дение
Да-
та
N
плате-
жного
доку-
мента
БИК
Коми-
тета
казна-
чейст-
ва
Сумма
Да-
та
N
плате-
жного
доку-
мента
БИК
Коми-
тета
казна-
чейст-
ва
Сумма
Де-
бет
Кре-
дит
Де-
бет
Кре-
дит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего зачислено ____________
Примечание:    перечислено
Причины расхождений:
Руководитель                        Руководитель
Комитета                            уполномоченного подразделения
казначейства МФ РК                  Национального Банка РК
______________                     ______________
(Ф.И.О., подпись)                  (Ф.И.О., подпись)
Ответственный                       Руководитель
исполнитель Комитета                отдела/управления
казначейства МФ РК                  уполномоченного подразделения
______________                     ______________
(Ф.И.О., подпись)                  (Ф.И.О., подпись)

50-1-қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдер
және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіндегі Қазақстан
Республикасы Үкіметінің шоттарына аударымдар туралы
ЕСЕП
Мерзімділігі:  айлық
Өлшем бірлігі ______________
р/р N№
Сомасы
1
2
3
1
Ұлттық қордың есепті кезеңнің басындағы қаражаты, БАРЛЫҒЫ
2
Түсімдер БАРЛЫҒЫ
Оның ішінде:
мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін тікелей салықтар (жергілікті бюджеттерге есептелетін салықтарды қоспағанда):
корпорациялық табыс салығы;
үстеме пайдаға салынатын салық бонустар;
роялтилер;
өнімді бөлу жөніндегі үлес;
экспортталатын шикі мұнайға, газ конденсатына салынатын рента салығы;
республикалық меншіктегі және тау-кен өндіру әрі қайта өңдеу салаларына жататын мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түсетін түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
Қорды басқарудан түсетін инвестициялық кірістер;
Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге түсімдер мен кірістер
3
Аударымдар БАРЛЫҒЫ
Қазынашылық комитетінің басшысы ____________________________________
(аты-жөні, қолы)
Қазынашылық комитетінің жауапты орындаушысы ________________________
(аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»22 тамыздағы
N 795 қаулысына
5-қосымша
Республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылу ережесіне
63-қосымша
2-38-нысан        Түсімдер/Төлемдер:
Өңір:     .............
Бюджеттің түрі:
Қаржыландыру көзі:
Меммекеме: ............
Күні:      хх.хх.хххх
Шоттың нөмірі:   000080900
Бастапқы күні мен уақыты:
Соңғы күні мен уақыты:
Есепті беру күні: "__" _______
Жіберушінің СТН-і: ............
Төлем тапсырмаларының саны:
N....ТӨЛЕМ ТАПСЫРМАСЫ
Жіберуші: __________________
СТН: _____________   КОд: 11
Жіберушінің банкі:
ЖСК
СОМАСЫ
БСК
Бенефициар: ________________
СТН: _____________   Кбе: 12
Бенефициардың банкі: _______
Делдал банк:
ЖСК
БСК
Сомасы жазумен:________________
________________________________
|ТТК          |
|_____________|__________________
|КБСД         |
|ШБСК         |
|_____________|__________________
|Валюта күні  |
|_____________|__________________
Төлем мақсаты: ________________
Басшы:
Бас бухгалтер:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»22 тамыздағы
N 795 қаулысына
6-қосымша
Республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылу ережесіне
64-қосымша
200___жылғы __________ жағдай бойынша
Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры ақшасының
қозғалысын салыстыру ведомосі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің деректері бойынша жүргізілді
Күні
Төлем құжатының N
Қазынашылық комитетінің БСК
Сомасы
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Алшақтық
Күні
Төлем құжатының N
Қазынашылық комитетінің БСК
Сомасы
Дебет
Кредит
6
7
8
9
10
11
Барлығы есептелгені _______________________
Ескерпе:  аударылды
Алшақтық себептері:
ҚР ҚМ Қазынашылық
комитетінің басшысы ________________________________
(аты-жөні, қолы)
ҚР Ұлттық Банкі уәкілетті
бөлімшесінің басшысы _______________________________
(аты-жөні, қолы)
ҚР ҚМ Қазынашылық
комитетінің жауапты орындаушысы _____________________
(аты-жөні, қолы)
Уәкілетті бөлімшенің
бөлім/басқарма бастығы ______________________________
(аты-жөні, қолы)