О некоторых вопросах особого порядка осуществления государственных закупок
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2006 года N 802. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2009 года № 1203
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6.08.2009 № 1203 (порядок введения в действие см. п. 2 )
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации и проведения государственных закупок хлопка-сырца и продуктов его переработки, услуг по их переработке, хранению и перевозке.
2. (Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008  N 1356 (порядок введения в действие см. п.2 ).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого  официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 августа 2006 года N 802
Правила
организации и проведения государственных закупок
хлопка-сырца и продуктов его переработки, услуг по
их переработке, хранению и перевозке
Настоящие Правила организации и проведения государственных закупок хлопка-сырца и продуктов его переработки, услуг по их переработке, хранению и перевозке (далее - Правила) направлены на увеличение доли казахстанских товаропроизводителей хлопка в экономике страны при условии поощрения конкуренции, обеспечение экономической безопасности путем недопущения угрожающего дисбаланса в социально-экономическом развитии регионов Казахстана по производству хлопка-сырца.
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 24 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" и определяют особый порядок организации и проведения акционерным обществом "Продовольственная контрактная корпорация" или его аффилиированными лицами государственных закупок хлопка-сырца и продуктов его переработки, услуг по их переработке, хранению и перевозке.
2. Акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация", его аффилиированные лица являются заказчиками государственных закупок хлопка-сырца и продуктов его переработки, услуг по их переработке, хранению и перевозке (далее - Заказчик).
3. Государственные закупки хлопка-сырца и продуктов его переработки, услуг по их переработке, хранению и перевозке осуществляются Заказчиком за счет имеющихся в его распоряжении денег.
2. Порядок государственных закупок
хлопка-сырца и продуктов его переработки

Мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асырудың ерекше тәртiбiнiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 тамыздағы N 802 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 тамыздағы N 1203 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.08.06. N 1203 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн, оларды қайта өңдеу, сақтау және тасымалдау жөнiндегi қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастыру және жүргiзу ережесi бекiтiлсiн.
2. (2-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1356 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 23 тамыздағы
N 802 қаулысымен
бекiтiлген
Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн, оларды қайта
өңдеу, сақтау және тасымалдау жөнiндегi қызметтердi
мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастыру және жүргiзу
ережесi
Осы Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн, оларды қайта өңдеу, сақтау және тасымалдау жөнiндегi қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастыру және жүргiзу ережесi (бұдан әрi - Ереже) бәсекелестiктi ынталандырған жағдайда елiмiздiң экономикасындағы қазақстандық мақта тауарын өндiрушiлердiң үлесiн ұлғайтуға, шиттi мақта өндiру жөнiндегi Қазақстан өңiрлерiнiң әлеуметтiк-экономикалық дамуына қауiп төндiретiн теңгерiмнiң бұзылуын болдырмау жолымен экономикалық қауiпсiздiктi қамтамасыз етуге бағытталған.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының 24-бабына сәйкес әзiрлендi және "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" акционерлiк қоғамының немесе оның аффилиирленген тұлғаларының шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн, оларды қайта өңдеу, сақтау және тасымалдау жөнiндегi қызметтерді мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруы мен өткiзуiнiң ерекше тәртiбiн айқындайды.
2. "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" акционерлiк қоғамы, оның аффилиирленген тұлғалары шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн, оларды қайта өңдеу, сақтау және тасымалдау жөнiндегi қызметтердi мемлекеттiк сатып алудың тапсырысшылары (бұдан әрi - Тапсырысшы) болып табылады.
3. Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн, оларды қайта өңдеу, сақтау және тасымалдау жөнiндегi қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды Тапсырысшы өзiнiң иелiгiндегi ақша есебiнен жүзеге асырады.
2. Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн мемлекеттiк
сатып алу тәртiбi

4. Государственные закупки хлопка-сырца и продуктов его переработки осуществляются посредством закупа на условиях оплаты по факту поставки и в весенне-летний период на условиях предварительной оплаты.
5. Для осуществления государственных закупок хлопка-сырца и продуктов его переработки Заказчик:
если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан, определяет номенклатуру и объемы закупаемого хлопка-сырца и продуктов его переработки, закупочные цены;
образовывает оценочную комиссию (далее - Комиссия);
обеспечивает опубликование в периодическом печатном издании, выпускаемом не реже пяти раз в неделю и распространяемом на территории Республики Казахстан, объявлений, в которых указываются наименование и местонахождение Заказчика, сроки и место подачи заявок потенциальными поставщиками хлопка-сырца и продуктов его переработки, а также другая необходимая информация, определяемая Заказчиком. Объявление должно публиковаться не позднее чем за двадцать дней до окончания приема заявок.
6. Хлопок-сырец и продукты его переработки, закупаемые Заказчиком по качественным показателям должны соответствовать требованиям стандартов, действующим на территории Республики Казахстан.
7. В состав Комиссии включаются представители Заказчика.
8. Персональный состав Комиссии, а также номенклатура, объем и закупочные цены на хлопок-сырец и продукты его переработки утверждаются решением первого руководителя Заказчика или лица, его замещающего.
9. Государственные закупки хлопка-сырца и продуктов его переработки осуществляются Заказчиком у поставщиков на предприятиях, которые определены в качестве поставщиков услуг по переработке и хранению хлопка-сырца и продуктов его переработки в соответствии с настоящими Правилами.
10. К участию в государственных закупках хлопка-сырца и продуктов его переработки допускаются юридические и/или физические лица, обладающие гражданской правоспособностью для заключения договора о государственных закупках, являющиеся резидентами Республики Казахстан, состоящие на учете в соответствующем налоговом органе.
11. Потенциальный поставщик хлопка-сырца и продуктов его переработки представляет в Комиссию заявку, состоящую из следующих документов:
1) для участия в государственных закупках посредством закупа на условиях предварительной оплаты в весенне-летний период:
письменное заявление по форме, утверждаемой Заказчиком;
письмо банка второго уровня или организации, определенной Заказчиком, о намерении представить потенциальному поставщику гарантию. Сумма гарантии определяется в размере стоимости объема поставляемого хлопка-сырца и/или продуктов его переработки, и неустойки в случае его непоставки или недопоставки;
копию свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость либо справку из органов налоговой службы, с указанием регистрационного номера налогоплательщика и подтверждением, что потенциальный поставщик хлопка-сырца и продуктов его переработки является плательщиком единого земельного налога и не является плательщиком налога на добавленную стоимость;
копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица и свидетельства статистического учета либо документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью (для подтверждения наличия гражданской правоспособности для заключения договора о государственных закупках);

4. Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн мемлекеттiк сатып алу нақты жеткiзу бойынша төлеу жағдайында және көктемгi-жазғы кезеңде алдын-ала төлеу жағдайында сатып алу арқылы жүзеге асырылады.
5. Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру үшiн Тапсырысшы:
егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, сатып алынатын шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiнiң номенклатурасы мен көлемiн, сатып алу бағаларын айқындайды;
бағалау комиссиясын (бұдан әрi - Комиссия) құрады;
аптасына кемiнде бес рет шығарылатын және Қазақстан Республикасының аумағында таралатын мерзiмдi баспасөз басылымында Тапсырысшының атауы мен орналасқан жерi, шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн әлеуеттi жеткiзушiлердiң өтiнiм берген мерзiмi мен орны көрсетiлген хабарландырулар, сондай-ақ Тапсырысшы айқындайтын басқа да қажеттi ақпаратты жариялауды қамтамасыз етедi. Хабарландыру өтiнiм қабылдау аяқталғанға дейiн жиырма күннен кешiктірмей жариялануға тиiс.
6. Тапсырысшы сатып алатын шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерi сапалық көрсеткiштерi бойынша Қазақстан Республикасының аумағында қолданыстағы стандарттар талаптарына сәйкес келуге тиiс.
7. Комиссияның құрамына Тапсырысшының өкiлдерi енгiзiледi.
8. Комиссияның дербес құрамы, сондай-ақ шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiнiң номенклатурасы, көлемi мен сатып алу бағалары Тапсырысшының бiрiншi басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның шешiмiмен бекiтiледi.
9. Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн мемлекеттiк сатып алуды Тапсырысшы осы Ережеге сәйкес шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн қайта өңдеу және сақтау қызметтерiн жеткiзушi ретiнде анықталған кәсiпорындардағы жеткiзушiлерден жүзеге асырады.
10. Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн мемлекеттiк сатып алуға қатысуға мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасу үшiн азаматтық құқық қабiлетi бар, Қазақстан Республикасының резидентi болып табылатын, тиiстi салық органында есепте тұрған заңды және/немесе жеке тұлғалар жiберiледi.
11. Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн әлеуеттi жеткiзушi Комиссияға мынадай құжаттардан тұратын өтiнiм ұсынады:
1) көктемгi-жазғы кезеңде алдын-ала төлеу жағдайында сатып алу арқылы мемлекеттiк сатып алуға қатысу үшiн:
Тапсырысшы бекiткен нысан бойынша жазбаша өтiнiш;
екiншi деңгейдегi банктiң немесе Тапсырысшы айқындаған ұйымның әлеуеттi жеткiзушiге кепiлдiк беру ниетi туралы хаты. Кепiлдiк сомасы жеткiзiлетiн шиттi мақта және/немесе оны қайта өңдеу өнiмдерi көлемiнiң құны және оны жеткiзбеген немесе толық жеткiзбеген жағдайда төленетiн тұрақсыздық айыбы мөлшерiнде белгіленедi;
қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлiктiң көшiрмесi не салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiле отырып және шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн әлеуеттi жеткiзушiнiң бiрыңғай жер салығын төлеушi болып табылатынын және қосылған құн салығын төлеушi болып табылмайтындығын растай отырып, салық қызметi органдарының анықтамасы;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң және статистикалық есепке алу куәлiгiнiң не кәсiпкерлiк қызметпен айналысуға құқығын растайтын құжаттың көшiрмесi (мемлекеттiк сатып алу туралы шартты жасасу үшiн азаматтық құқық қабiлетiнiң болуын растау үшiн);

2) для участия в государственных закупках посредством закупа на условиях оплаты по факту поставки:
письменное заявление по форме, утверждаемой Заказчиком;
копию документа, удостоверяющего наличие хлопка-сырца и продуктов его переработки;
копию свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость либо справка из органов налоговой службы с указанием регистрационного налогового номера и подтверждением, что потенциальный поставщик хлопка-сырца и продуктов его переработки является плательщиком единого земельного налога и не является плательщиком налога на добавленную стоимость.
Потенциальный поставщик хлопка-сырца и продуктов его переработки может представить о себе дополнительную информацию.
12. Потенциальный поставщик хлопка-сырца и продуктов его переработки несет все расходы, связанные с подготовкой и подачей своей заявки, независимо от результатов рассмотрения заявки потенциального поставщика хлопка-сырца и продуктов его переработки.
13. Заявка, представленная по истечении срока представления заявок, рассмотрению не подлежит.
14. Комиссия в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявок потенциальных поставщиков хлопка-сырца и продуктов его переработки:
рассматривает представленные документы и подводит итоги государственных закупок;
составляет реестр поставщиков хлопка-сырца и продуктов его переработки, который должен быть прошит, пронумерован и подписан председателем и членами комиссии.
15. Заседания Комиссии проводятся при условии присутствия не менее двух третьих от общего числа членов Комиссии. Решение принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии.
Решение, принятое на заседании Комиссии, оформляется соответствующим протоколом и подписывается присутствовавшими на заседании председателем и членами Комиссии.
В случае отсутствия председателя Комиссии решением Заказчика функции председателя возлагаются на одного из членов Комиссии.
16. Заказчик заключает договоры о государственных закупках с поставщиками хлопка-сырца и продуктов его переработки согласно реестру поставщиков хлопка-сырца и продуктов его переработки.
Договоры о государственных закупках хлопка-сырца и продуктов его переработки заключаются по форме типового договора о государственных закупках, утвержденного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.

2) нақты жеткiзу бойынша төлеу жағдайында сатып алу арқылы мемлекеттiк сатып алуға қатысу үшiн:
Тапсырысшы бекiткен нысан бойынша жазбаша өтiнiш;
шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiнiң болуын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлiктiң көшiрмесi не салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiле отырып және шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн әлеуеттi жеткiзушiнiң бiрыңғай жер салығын төлеушi болып табылатынын және қосылған құн салығын төлеушi болып табылмайтындығын растай отырып, салық қызметi органдарының анықтамасы.
Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн әлеуеттi жеткiзушi өзi туралы қосымша ақпарат бере алады.
12. Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн әлеуеттi жеткiзушi шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн әлеуеттi жеткiзушiнiң өтiнiмiн қарау нәтижелерiне қарамастан өз өтiнiмiн дайындауға және беруге байланысты барлық шығыстарды көтередi.
13. Өтiнiмдердi ұсыну мерзiмi аяқталған соң ұсынылған өтiнiм қарауға жатпайды.
14. Комиссия шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн әлеуеттi жеткiзушiлердiң өтiнiмдерi түскен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде:
ұсынылған құжаттарды қарайды және мемлекеттiк сатып алудың қорытындысын шығарады;
шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн жеткiзушiлердiң тiгiлуi, нөмiрленуi және Комиссия төрағасы мен мүшелерiнiң қолдары қойылуы тиiс тiзiлiмiн жасайды.
15. Комиссия отырыстары Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының кемiнде үштен екiсi қатысқан кезде өткiзiледi. Шешiм ашық дауыс берумен қабылданады және егер қатысып отырған Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiгi оған дауыс берсе қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасы дауыс берген шешiм қабылданды деп саналады.
Комиссия отырысында қабылданған шешiм тиiстi хаттамамен рәсiмделедi және оған отырысқа қатысқан Комиссия төрағасы мен мүшелерi қол қояды.
Комиссия төрағасы болмаған жағдайда Тапсырысшының шешiмiмен төрағаның функциялары Комиссия мүшелерiнiң бiрiне жүктеледi.
16. Тапсырысшы шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн жеткiзушiлердiң тiзiлiмiне сәйкес шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн жеткiзушiлермен мемлекеттiк сатып алу туралы шарттар жасасады.
Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн мемлекеттiк сатып алу туралы шарттар Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасына сәйкес бекiтiлген мемлекеттiк сатып алу туралы үлгi шарт нысаны бойынша жасалады.

3. Порядок государственных закупок услуг
по переработке, хранению и перевозке хлопка-сырца
и продуктов его переработки
17. Для осуществления государственных закупок услуг по переработке, хранению и перевозке хлопка-сырца и продуктов его переработки (далее - услуги) Заказчик:
определяет объем и предельную цену закупаемых услуг;
образовывает оценочную комиссию (далее - Комиссия);
обеспечивает опубликование в периодических печатных изданиях, определяемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, объявления, в котором указываются наименование и местонахождение Заказчика, сроки оказания, условия и предельные цены закупаемых услуг, сведения о месте и окончательном сроке представления потенциальными поставщиками заявок для участия в государственных закупках услуг, а также другая необходимая информация, определяемая Заказчиком. Объявления должны публиковаться не позднее чем за десять дней до дня окончания приема заявок.
18. Персональный состав Комиссии, а также объем закупа услуг утверждаются решением первого руководителя Заказчика или лица, его замещающего.
19. Заказчик может без проведения процедур по определению поставщика услуг по переработке и хранению хлопка-сырца и продуктов его переработки, после утверждения бюджета (бизнес-плана), продлить сроки действия ранее заключенных договоров с поставщиками услуг по переработке и хранению хлопка-сырца и продуктов его переработки при условии надлежащего исполнения ими всех своих договорных обязательств и соблюдения требований пункта 20 настоящих Правил.
При этом Заказчик запрашивает у поставщиков все необходимые обоснования предлагаемой ими цены с целью обеспечения оптимального и эффективного использования средств, выделяемых для закупок.
20. К участию в государственных закупках услуг допускаются потенциальные поставщики, обладающие генеральной лицензией (в случае, если деятельность по оказанию услуг является лицензируемой), при условии отсутствия у них просроченной задолженности по:
налогам и другим обязательным платежам в бюджет;
отчислениям в накопительные пенсионные фонды;
кредитам банков второго уровня.
21. Потенциальные поставщики услуг представляют в Комиссию заявку, состоящую из следующих документов:
письменное заявление по форме, утвержденной Заказчиком;
нотариально заверенную копию устава (для юридических лиц);
копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица или копию документа установленной формы, выданного уполномоченным органом, подтверждающего факт прохождения государственной регистрации (перерегистрации) для индивидуального предпринимателя;
справку банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности;
справку налогового органа об отсутствии просроченной задолженности по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет и отчислений в накопительные пенсионные фонды.
В случае, если законодательными актами Республики Казахстан для осуществления деятельности по оказанию услуг предусмотрено получение лицензии, то потенциальный поставщик должен представить копию лицензии, выданной уполномоченным государственным органом Республики Казахстан.
Потенциальный поставщик услуг может представить о себе дополнительную информацию.

3. Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерін қайта өңдеу,
сақтау және тасымалдау жөніндегi қызметтердi мемлекеттiк
сатып алу тәртiбі
17. Шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн қайта өңдеу, сақтау және тасымалдау жөнiндегi қызметтердi (бұдан әрi - қызметтер) мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру үшiн Тапсырысшы:
сатып алынатын қызметтердiң көлемi мен шектi бағасын айқындайды;
бағалау комиссиясын (бұдан әрi - Комиссия) құрады;
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасына сәйкес айқындалатын мерзiмдi баспасөз басылымдарында Тапсырысшының атауы мен орналасқан жерi, сатып алынатын қызметтердi көрсету мерзiмi, шарттары мен шектi бағалары, қызметтердi мемлекеттiк сатып алуға қатысу үшiн әлеуеттi жеткiзушiлердiң өтiнiмдер беру орны мен түпкiлiктi мерзiмi туралы мәлiметтер, сондай-ақ Тапсырысшы айқындайтын басқа да қажеттi ақпарат көрсетiлетiн хабарландырудың жариялануын қамтамасыз етедi. Хабарландырулар өтiнiмдердi қабылдау аяқталған күнге дейiн он күннен кешiктiрмей жариялануға тиiс.
18. Комиссияның дербес құрамы, сондай-ақ қызметтердi сатып алу көлемi Тапсырысшының бiрiншi басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның шешiмiмен бекiтiледi.
19. Тапсырысшы шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн қайта өңдеу және сақтау жөнiндегi қызметтердi жеткiзушiнi анықтау жөнiндегi рәсiмдердi өткiзбестен, бюджет (бизнес-жоспар) бекiтiлгеннен кейiн шиттi мақта мен оны қайта өңдеу өнiмдерiн қайта өңдеу және сақтау жөнiндегi қызметтердi жеткiзушiлермен олар өздерiнiң барлық шарттық мiндеттемелерiн тиiстi түрде орындаған және осы Ереженiң 20-тармағының талаптарын сақтаған кезде бұрын жасалған шарттардың қолданылу мерзiмiн ұзарта алады.
Бұл ретте Тапсырысшы сатып алуға бөлiнген қаражатты оңтайлы және тиiмдi пайдалануды қамтамасыз ету мақсатында жеткiзушiлер ұсынып отырған бағаға барлық қажеттi негiздеменi жеткiзушiлерден сұрап алады.
20. Қызметтердi мемлекеттiк сатып алуға қатысуға бас лицензиясы бар (eгep қызметтер көрсету жөнiндегi қызмет лицензияланатын болса) әлеуеттi көрсетушiлер оларда:
салықтар мен бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер;
жинақтаушы зейнетақы қорларына аударымдар;
екiншi деңгейдегi банктердiң кредиттерi бойынша мерзiмi өткен берешегi болмаған жағдайда жiберiледi.
21. Қызметтердi әлеуеттi көрсетушілер. Комиссияға мынадай құжаттардан тұратын өтiнiмдi ұсынады:
Тапсырысшы бекiткен нысан бойынша жазбаша өтiнiш;
жарғының нотариалды куәландырылған көшiрмесi (заңды тұлғалар үшін);
заңды тұлғаны мемлекеттік тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi немесе жеке кәсiпкер үшiн мемлекеттiк тiркеуден (қайта тiркеуден) өту фактiсiн растайтын уәкiлеттi орган берген белгiленген нысандағы құжаттың көшiрмесi;
мерзiмi өткен берешегiнiң жоқтығы туралы банктiң (банктердiң) анықтамасы;
салық органының салықтар мен бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударымдар бойынша мерзiмi өткен берешектiң жоқтығы туралы анықтамасы.
Егер Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiнде қызметтер көрсету жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру үшiн лицензия алу көзделген жағдайда, әлеуеттi көрсетушi Қазақстан Республикасының уәкiлеттi мемлекеттiк органы берген лицензияның көшiрмесiн тапсыруға тиiс.
Қызметтердi әлеуеттi көрсетуші өзi туралы қосымша ақпарат бере алады.

22. Потенциальный поставщик услуг несет все расходы, связанные с подготовкой и подачей своей заявки, независимо от результатов рассмотрения заявки.
23. Заявка, представленная по истечении срока представления с заявок, рассмотрению не подлежит.
24. Комиссия в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявок потенциальных поставщиков услуг:
рассматривает представленные документы и подводит итоги государственных закупок услуг;
составляет реестр поставщиков услуг, который должен быть прошит, пронумерован и подписан председателем и членами Комиссии.
25. Заседания Комиссии проводятся при условии присутствия не менее двух третьих ее членов от общего числа членов Комиссии.
Решение принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии.
Решение, принятое на заседании Комиссии, оформляется соответствующим протоколом и подписывается присутствовавшими на заседании председателем и членами Комиссии.
В случае отсутствия председателя Комиссии, решением Заказчика функции председателя возлагаются на одного из членов Комиссии.
26. Заказчик заключает договоры о государственных закупках с поставщиками услуг согласно реестру поставщиков услуг. Договоры о государственных закупках услуг заключаются по форме типового договора о государственных закупках, утвержденного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.

22. Қызметтердi әлеуеттi көрсетушi өтiнiмдi қарау нәтижелерiне қарамастан өз өтiнiмiн дайындауға және беруге байланысты барлық шығыстарды көтередi.
23. Өтiнiмдердi ұсыну мерзiмi аяқталғаннан кейiн ұсынылған өтiнiм қарауға жатпайды.
24. Комиссия қызметтердi әлеуеттi көрсетушiлердiң өтiнiмi түскен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде:
ұсынылған құжаттарды қарайды және қызметтердi мемлекеттiк сатып алудың қорытындысын шығарады:
қызметтердi көрсетушiлердiң тiзiмiн жасайды олар тiгiлуi, нөмiрленуi және оларға Комиссия төрағасы мен мүшелерiнiң қолдары қойылуы тиiс.
25. Комиссия отырыстары Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының кемiнде үштен екiсi қатысқан кезде өткiзiледi. Шешiм ашық дауыс берумен қабылданады және егер оған қатысып отырған Комиссия мүшелерiнiң жалпы санынан көпшiлiгi дауыс берсе қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасы дауыс берген шешiм қабылданды деп саналады.
Комиссия отырысында қабылданған шешiм тиiстi хаттамамен ресiмделедi және оған отырысқа қатысқан Комиссия төрағасы мен мүшелерi қол қояды.
Комиссия төрағасы болмаған жағдайда Тапсырысшының шешiмiмен төрағаның функциялары Комиссия мүшелерiнiң бiрiне жүктеледi.
26. Тапсырысшы қызметтердi көрсетушiлердiң тiзiлiмiне сәйкес қызметтердi көрсетушiлермен мемлекеттiк сатып алу туралы шарттар жасайды. Қызметтердi мемлекеттiк сатып алу туралы шарттар Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасына сәйкес бекiтiлген мемлекеттiк сатып алу туралы үлгi шарт нысаны бойынша жасалады.