О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам образования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2006 года № 934. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2013 года № 499
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.05.2013 № 499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года N 94 "Об утверждении Типовых правил деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы дополнительного профессионального образования" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 5, ст. 47):
в Типовых правилах деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы дополнительного профессионального образования, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 9 слова "производится аттестационными" заменить словами "проводится экзаменационными";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. При невыполнении слушателем требований учебного плана и нарушении им Устава организации он отчисляется из состава слушателей приказом руководителя организации.";
в пункте 11 слова "Переподготовка кадров" заменить словами "Повышение квалификации и переподготовка кадров";
пункт 15 дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"Зачисление на обучение производится приказом руководителя организации.
Слушателю на время обучения выдается справка, свидетельствующая о сроках его пребывания на учебе в данной организации.";
в пункте 23:
в абзаце третьем слово "лицами." заменить словом "лицами;"; дополнить абзацем следующего содержания:
"других источников, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.";
2) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года N 113 "Об утверждении Типовых правил деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы послевузовского профессионального образования" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 6, ст. 61):
в Типовых правилах деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы послевузовского профессионального образования, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 5:
в абзаце третьем слова "актуальным проблемам" заменить словами "приоритетным направлениям";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"интеграция науки, образования и производства";
в пункте 8 слова "Образовательный процесс, проведение исследования и порядок прохождения предварительной защиты" заменить словами "Подготовка научных и научно-педагогических кадров";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне бiлiм беру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 қыркүйектегі N 934 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 17 мамырдағы № 499 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.05.2013 № 499 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледі).
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желiлiк кестесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Қосымша кәсiптiк бiлiмнiң бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдары қызметiнiң үлгi ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 3 ақпандағы N 94  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2005 ж., N 5, 47-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қосымша кәсiптiк бiлiмнiң бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдары қызметiнiң үлгi ережесiнде:
9-тармақта "аттестаттау" деген сөз "емтихан" деген сөзбен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Тыңдаушы оқу жоспарының талаптарын орындамаған және ұйымның Жарғысын бұзған жағдайда ол ұйым басшысының бұйрығымен тыңдаушылар құрамынан шығарылады.";
11-тармақта:
"Кадрларды қайта даярлау" деген сөздер "Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау" деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi және үшiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Оқуға қабылдау ұйым басшысының бұйрығымен жүргiзiледi.
Тыңдаушыға оқып жүрген уақытында оның осы ұйымға оқуға келу мерзiмi туралы куәландыратын анықтама берiледi.";
23-тармақта:
үшiншi абзацтағы "қаражат" деген сөзден кейiн ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған басқа да көздер".
2) "Жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмнiң бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдары қызметiнiң үлгi ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 7 ақпандағы N 113  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2005 ж., N 6, 61-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмнiң бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдары қызметiнiң үлгi ережесiнде:
5-тармақта:
үшiншi абзацта "өзектi проблемалар" деген сөздер "басым бағыттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ғылымды, бiлiм беру мен өндiрiстi ықпалдастыру;";
8-тармақта "Бiлiм беру процесi, зерттеудi жүргiзу және алдын-ала қорғаудан өтудiң тәртiбi" деген сөздер "Ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды даярлау" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Послевузовское профессиональное образование может осуществляться как на основе государственного образовательного заказа за счет бюджетных средств, так и на платной основе по договорам с юридическими и физическими лицами.
Стоимость обучения на платной основе определяется организацией.";
пункт 13 исключить;
в пункте 22:
в абзаце третьем слово "лицами." заменить словом "лицами;";
дополнить абзацем следующего содержания:
"иных источников, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.";
пункт 26 дополнить словами ", за освоение бюджетных средств, выделяемых по государственному образовательному заказу.";
3) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2005 года N 195 "Об утверждении Типовых правил деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы высшего профессионального образования" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 11, ст. 110):
в Типовых правилах деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы высшего профессионального образования, утвержденных указанным постановлением:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Время начала и завершения учебного года определяется календарным графиком учебного процесса.
Продолжительность учебного года на всех курсах, кроме выпускного, составляет не менее 30 недель. Продолжительность экзаменационных сессий должна составлять не менее 6 недель в одном учебном году.";
в пункте 10:
в абзаце первом:
слово "практика" заменить словами "профессиональная практика обучающихся";
в абзаце втором:
слова "опытных специалистов производства" заменить словами "научных работников";
в пункте 27 после слова "является" дополнить словом "основным";
в пункте 35 слова "и звание" заменить словами "и/или ученое звание.";
в пункте 36:
в абзаце первом:
цифры "10" заменить словами "не менее 10";
после слов "из которых" дополнить словами "не менее";
в абзаце втором:
после слова "культуры," дополнить словами "туризма,";
после слов "казахского языка" дополнить словами ", русского языка";
слова "в том числе с учеными степенями и учеными званиями" исключить;
в пункте 40:
в абзаце втором:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) организацию и руководство всеми видами профессиональной практики, стажировкой обучающихся, курсовыми и дипломными проектами (работами), магистерскими диссертациями, их методическое обеспечение;";
в абзаце третьем:
в подпункте 3) слово "заключений." заменить словом "заключений;";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:

"11. Жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiм беру бюджет қаражаты есебiнен мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы негiзiнде және заңды және жеке тұлғалармен жасалған шарттар бойынша ақылы негiзде де жүзеге асырылады.
Ақылы негiзде оқыту құнын ұйым айқындайды.";
13-тармақ алынып тасталсын;
22-тармақта:
үшiншi абзацтағы "қаражат" деген сөзден кейiн ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де көздер";
26-тармақ "бұрмалағаны үшiн" деген сөздерден кейiн ", мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы бойынша бөлiнетiн бюджет қаражатын игеру үшiн" деген сөздермен толықтырылсын;
3) "Жоғары кәсiптiк бiлiмнiң бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдары қызметiнiң үлгi ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 2 наурыздағы N 195  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2005 ж., N 11, 110-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жоғары кәсiптiк бiлiмнiң бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдары қызметiнiң үлгi ережесiнде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Оқу жылының басталу және аяқталу уақыты оқу процесiнiң күнтiзбелiк кестесiнде белгiленедi.
Бiтiрушi курстардан басқа, барлық курстарда оқу жылының ұзақтығы кемiнде 30 аптаны құрайды. Емтихан сессияларының ұзақтығы бiр оқу жылында кемiнде 6 аптаны құрауы тиiс.";
10-тармақта:
бiрiншi абзацта:
"практика" деген сөз "бiлiм алушылардың кәсiптiк практикасы" деген сөзбен ауыстырылсын;
екiншi абзацта:
"тәжiрибелi өндiрiс мамандарын" деген сөздер "ғылыми қызметкерлер" деген сөздермен ауыстырылсын;
27-тармақта "жүзеге асыратын" деген сөздерден кейiн "негiзгi" деген сөзбен толықтырылсын;
35-тармақта "мен атағы" деген сөздер "және/немесе ғылыми атағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
36-тармақта:
бiрiншi абзацта:
"10" деген сандар "кемiнде 10" деген сөздермен ауыстырылсын;
"олардың" деген сөзден кейiн "кемiнде" деген сөзбен толықтырылсын;
екiншi абзацта:
"мәдениет" деген сөзден кейiн ", туризм" деген сөзбен толықтырылсын;
"қазақ тiлi" деген сөздерден кейiн ", орыс тiлi" деген сөздермен толықтырылсын;
", оның iшiнде ғылыми дәрежелерi мен ғылыми атақтары барлардың" деген сөздер алынып тасталсын;
40-тармақта:
екiншi абзацта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) бiлiм алушылардың барлық түрдегi кәсiптiк практикаларын, тағлымдамадан өтуiн, курстық және диплом жобаларын (жұмыстарын), магистрлiк диссертацияларын ұйымдастыруды және басшылық жасауды, оларды әдiстемелiк қамтамасыз етудi;";
үшiншi абзацта:
3) тармақшада:
"дайындауды қамтиды." деген сөздер "дайындауды;" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:

"4) организацию и руководство научно-исследовательской работой обучающихся.";
в абзаце четвертом:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) формирование у обучающихся патриотизма, гражданственности, интернационализма, высокой морали и нравственности";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) проведение профориентационной работы среди обучающихся средних общеобразовательных организаций, профессиональных школ, профессиональных лицеев, колледжей.";
в абзаце первом пункта 42 слово "предусмотренных" заменить словом "предусмотренного";
в пункте 43:
в абзаце первом:
после слов "организации и проведения" дополнить словами "всех видов";
слова "курсовых и выпускных работ" заменить словами "курсовых проектов (работ), дипломных проектов (работ), магистерских диссертаций";
слова "организациях, учреждениях" заменить словами "и в других организациях";
в абзаце втором слова "организациях, учреждениях организуются" заменить словами "и в других организациях создаются".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

"4) бiлiм алушылардың ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыру және басқаруды қамтиды.";
төртiншi абзацта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) бiлiм алушылардың патриоттық, азаматтық, интернационалдық, жоғары моральдық және адамгершiлiк сезiмiн қалыптастыруға;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жалпы орта бiлiм беру ұйымдарының, кәсiптiк мектептердiң, кәсiптiк лицейлердiң, колледждердiң бiлiм алушылары арасында кәсiби бағдар беру жұмысын жүргiзу";
мемлекеттiк тiлдегi мәтiнде 42-тармақ өзгерiссiз қалдырылсын;
43-тармақта:
бiрiншi абзацта:
"оқу және өндiрiстiк" деген сөздердiң алдынан "барлық түрдегi" деген сөздермен толықтырылсын;
"курстық және бiтiру жұмыстарын" деген сөздер "курстық жобаларды (жұмыстарды), диплом жобаларын (жұмыстарды), магистрлiк диссертацияларды" деген сөздермен ауыстырылсын;
", ұйымдарда, мекемелерде" деген сөздер "және басқа да ұйымдарда" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы ", ұйымдардағы, мекемелердегi" деген сөздер "және басқа да ұйымдардағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ұйымдастырылады" деген сөз "құрылады" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi