О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам документационного обеспечения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2007 года N 587
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам документационного обеспечения".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
документационного обеспечения
Статья 1.  Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Закон  Республики Казахстан от 22 декабря 1998 г. "О Национальном архивном фонде и архивах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 24, ст. 435; 2001 г., N 21-22, ст. 286; 2003 г., N 10, ст. 53; 2004 г., N 23, ст. 142; 2006 г., N 3, ст. 22;  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2007 г. "О внесении изменения в Закон Республики Казахстан "О Национальном архивном фонде и архивах", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 11 мая 2007 года):
1) в статье 6:
в заголовке после слова "отнесения" дополнить словом "документов,";
в пункте 1:
после слова "отнесение" дополнить словом "документов,";
после слов "ценности документов" дополнить словами "по следующим критериям:
происхождение документа;
содержание документа;
внешние особенности документа";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная экспертиза ценности документов проводится экспертно-проверочными комиссиями, которые образуются уполномоченным органом и местными исполнительными органами областей (города республиканского значения, столицы).";
в подпункте 2) пункта 3 после слова "отнесении" дополнить словом "документов,";
пункт 4 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) в частной собственности, без согласования с уполномоченным органом или местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы).";

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құжаттамалық қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 9 шілдедегі N 587 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құжаттамалық қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық
актілеріне құжаттамалық қамтамасыз ету мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 24, 435-құжат; 2001 ж., N 21-22, 286-құжат; 2003 ж., N 10, 53-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; 2007 жылғы 11 мамырда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская Правда" газеттерінде жарияланған "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгеріс енгізу туралы" 2007 жылғы 8 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 6-бапта:
тақырыбындағы "Мұрағаттарды" деген сөз "Құжаттарды, мұрағаттарды" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
"Мұрағаттарды" деген сөз "Құжаттарды, мұрағаттарды" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жүргізіледі" деген сөз алып тасталып, "негізінде" деген сөзден кейін "мынадай өлшемдер бойынша жүргізіледі:
құжаттың шығу тегі;
құжаттың мазмұны;
құжаттың сыртқы ерекшеліктері." деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Құжаттардың құндылығын мемлекеттік сараптауды, уәкілетті орган және облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары құратын сараптау-тексеру комиссиялары жүргізеді.";
3-тармақтың 2) тармақшасында "мұрағаттарды" деген сөздің алдынан "құжаттарды," деген сөзбен толықтырылсын;
4-тармақтың 2) тармақшасындағы "келісімінсіз жоюға рұқсат етілмейді." деген сөздер "келісімінсіз;" деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) жеке меншіктегі құжаттарды уәкілетті органның немесе облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органының келісімінсіз жоюға рұқсат етілмейді.";

2)в статье 18:
в пункте 1:
в подпункте 14) слова "вопросами", "организацией" исключить и после слова "руководство" дополнить словами "и контроль за состоянием";
дополнить подпунктами 17), 18) и 19) следующего содержания:
"17) утверждение типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях;
18) утверждение перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием сроков хранения;
19) утверждение положения о Центральной экспертно-проверочной комиссии.";
в пункте 2:
в подпункте 8) после слова "состоянием" дополнить словами "делопроизводства и";
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) утверждение положения об экспертно-проверочной комиссии.";
3)в статье 18-1:
в пункте 3 слово "пятнадцать" заменить словом "тридцать".
2. В  Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 г. "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 1-2, ст. 1; 2004 г. N 23, ст. 142):
статью 7 изложить в следующей редакции:
"Статья 7. Требования к электронному документообороту
1. Электронный документ может быть создан, передан, сохранен и подан электронными средствами. Электронный документ, соответствующий требованиям настоящего Закона, равнозначен документу на бумажном носителе.
2. Электронный документ считается отправленным с момента его передачи по информационно-коммуникационной сети.
3. Входящий в организацию электронный документ считается поступившим после его фиксации в информационной системе адресата.
4. Уведомление о получении должно содержать данные о факте и времени получения электронного документа и об его отправителе. В случае непоступления его автору считается, что документ не получен адресатом.
5. Порядок использования, защиты, регистрации электронных документов, содержащих сведения, составляющие государственные секреты, устанавливается законодательством Республики Казахстан о государственных секретах.".
Статья 2.  Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

2) 18-бапта:
1-тармақта:
14) тармақшадағы "сақтауды ұйымдастыру мәселелеріне" деген сөздер "сақтауға" деген сөзбен ауыстырылып,»"басшылық жасау" деген сөздерден кейін "және олардың жай-күйін бақылау" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 17), 18) және 19) тармақшалармен толықтырылсын:
"17) Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттау мен құжаттаманы басқарудың тұрпатты ережелерін бекіту;
18) Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдардың қызметінде жасалатын, сақтау мерзімдері көрсетілген тұрпатты құжаттар тізбесін бекіту;
19) Орталық сараптау-тексеру комиссиясы туралы ережені бекіту."
2-тармақта:
8) тармақшадағы "ұйымдарында" деген сөзден кейін "іс жүргізудің және" деген сөздермен толықтырылсын;
9) тармақшадағы "ұйымдастыру жатады" деген сөздер "ұйымдастыру" деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) сараптау-тексеру комиссиясы туралы ережені бекіту жатады."
3) 18-1-бапта:
3-тармақтағы "он бес" деген сөз "отыз" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 1-2, 1-құжат, 2004 ж., N 23, 142-құжат):
7-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"7-бап. Электрондық құжат айналымына қойылатын талаптар
1. Электрондық құжат электрондық құралдармен құрылуы, жіберілуі, сақталуы және берілуі мүмкін. Осы Заңның талаптарына сәйкес келетін электрондық құжат қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
2. Электрондық құжат ақпараттық-қатынас желісі арқылы берілген сәтінен бастап жіберілген болып есептеледі.
3. Ұйымға кірген электрондық құжат адресаттың ақпараттық жүйесінде белгіленгеннен кейін түскен болып есептеледі.
4. Алынғаны туралы хабарламада электрондық құжат қабылдау уақыты мен дерегі және жөнелтуші туралы мәліметтер болуға тиіс. Авторға оның алынғаны туралы хабарлама келмеген жағдайда, адресат құжатты алмаған болып есептеледі.
5. Мемлекеттік құпияны құрайтын мәліметтер бар электрондық құжаттарды қолдану, қорғау, тіркеу тәртібі Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасында белгіленеді.".
2-бап. Осы Заң ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті