О создании Республиканской комиссии содействия проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2009 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2008 года N 143. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2010 года N 453
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.05.2010 № 453.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Республиканскую комиссию содействия проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2009 году (далее - Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы создать областные комиссии содействия проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2009 году.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 февраля 2008 года N 143
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.06.2008 N 595 ; от 26.02.2009 N 223 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Состав Республиканской комиссии
содействия проведению национальной переписи населения
Республики Казахстан в 2009 году
Шукеев                 - Заместитель Премьер-Министра
Умирзак Естаевич         Республики Казахстан, председатель
Мешимбаева             - Председатель Агентства Республики
Анар Ертулевна           Казахстан по статистике, заместитель
председателя
Касенова               - директор Департамента социальной и
Асия Каналбаевна         демографической статистики
Агентства Республики Казахстан по
статистике, секретарь
Жошыбаев               - ответственный секретарь
Рапиль Сейтханович       Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Коржова                - ответственный секретарь Министерства
Наталья Артемовна        финансов Республики Казахстан
Омаров                 - ответственный секретарь
Тобылбек Есенжолович     Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Советский              - ответственный секретарь Министерства
Вячеслав Крестьянович    индустрии и торговли Республики Казахстан
Абди                   - ответственный секретарь Агентства
Нурлан Абиканович        Республики Казахстан по защите конкуренции
(Антимонопольное агентство)
(по согласованию)
Абденов                - вице-министр труда и социальной
Серик Сакбалдиевич       защиты населения Республики
Казахстан
Бекетаев               - вице-министр юстиции Республики
Марат Бакытжанович       Казахстан
Майлыбаев              - вице-министра культуры и информации
Баглан Асаубаевич        Республики Казахстан
Куанганов              - вице-министр образования и науки
Фархад Шаймуратович      Республики Казахстан
Кусаинов               - вице-министр экономики и
Марат Абсеметович        бюджетного планирования Республики
Казахстан
Кутербеков             - вице-министр транспорта и
Дулат Казистаевич        коммуникаций Республики Казахстан
Бралиев                - вице-министр охраны окружающей среды
Альжан Хамидулаевич      Республики Казахстан
Вощенкова              - вице-министр здравоохранения Республики
Тамара Анатольевна       Казахстан
Ойнаров                - заместитель Министра обороны
Азамат Рыскулович        Республики Казахстан
Сабдалин               - вице-министр по чрезвычайным
Аблай Киялович           ситуациям Республики Казахстан
Ускенбаев              - вице-министр туризма и спорта Республики
Каирбек Айтбаевич        Казахстан
Федоров                - вице-министр внутренних дел
Олег Анатольевич         Республики Казахстан
Абылканов              - заместитель директора Пограничной
Амангелды Анкешевич      службы Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
(по согласованию)
Дурмагамбетов          - заместитель Председателя Агентства
Ерлан Дмитриевич         по информатизации и связи
Республики Казахстан
Жампеисов              - заместитель Председателя Агентства
Амангельды               по управлению земельными ресурсами
Суимбаевич               Республики Казахстан
Байсынов               - заместитель Председателя Агентства
Мурат Байсынович         Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и финансовых
организаций (по согласованию)
Джаркинбаев            - заместитель Председателя Агентства
Жасер Азимханович        Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
Комекбаев              - заместитель Председателя Агентства
Али Амантаевич           Республики Казахстан по делам
государственной службы (по согласованию)
Айсагалиева            - заместитель председателя Комитета
София Серикбаевна        таможенного контроля Министерства финансов
Республики Казахстан
Нурланбаев             - заместитель акима Восточно-
Ерлан Кумарбекович       Казахстанской области
Такенов                - заместитель акима
Болат Долдаевич          Алматинской области
Даукенов               - заместитель акима Атырауской области
Болат Асылович
Камалиев               - первый заместитель акима
Берик Сайлауович         Карагандинской области
Мейстер                - первый заместитель акима
Виктор Викторович        Костанайской области
Мукашев                - первый заместитель акима города
Маулен Шапанбаевич       Алматы
Скляр                  - заместитель акима Павлодарской области
Роман Васильевич
Кожаметов              - заместитель акима Кызылординской области
Сабит Нурмаханович
Иманалиев              - заместитель акима Жамбылской
Бахытбек Зубайраевич     области
Ногаев                 - заместитель акима Западно-
Нурлан Аскарович         Казахстанской области
Смаилов Жанболат       - первый заместитель акима Северо-
Амангельдиевич           Казахстанской области
Адильбеков             - заместитель акима Акмолинской области
Даурен Зекенович
Нуркатова              - заместитель акима Актюбинской области
Сара Каиржановна
Садуакасова            - заместитель акима Южно-
Елдана Макиновна         Казахстанской области
Жаксылыков             - заместитель акима города Астаны
Тимур Мекешевич
Трумов                 - заместитель акима Мангистауской
Серикбай Утелгенович     области
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 февраля 2008 года N 143
Положение
о Республиканской комиссии содействия проведению национальной
переписи населения Республики Казахстан
в 2009 году
1. Общие положения

2009 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге жәрдемдесетін республикалық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 ақпандағы N 143 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 мамырдағы № 453 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.05.20 № 453 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге жәрдемдесетін республикалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) осы қаулыға қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері 2009 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге жәрдемдесетін облыстық комиссиялар құрсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 15 ақпандағы
N 143 қаулысына
қосымша
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.06.18 N 595, 2009.02.26 N 223 Қаулысымен.
2009 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге жәрдемдесетін республикалық комиссияның құрамы
Шөкеев                  - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Өмірзақ Естайұлы          орынбасары, төраға
Мешімбаева              - Қазақстан Республикасы Статистика
Анар Ертөлеуқызы          агенттігінің төрайымы, төрағаның
орынбасары
Қасенова                - Қазақстан Республикасы Статистика
Әсия Каналбайқызы         агенттігі Әлеуметтік және демографиялық
статистика департаментінің директоры,
хатшы
Жошыбаев                - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Рәпіл Сейітханұлы         министрлігінің жауапты хатшысы
Коржова                 - Қазақстан Республикасы Қаржы
Наталья Артемовна         министрлігінің жауапты хатшысы
Советский               - Қазақстан Республикасы Индустрия
Вячеслав Крестьянович     және сауда министрлігінің жауапты хатшысы
Әбди                    - Қазақстан Республикасы
Нұрлан Әбіқанұлы          Бәсекелестікті қорғау жөніндегі
агенттігінің (Монополияға қарсы
агенттік) жауапты хатшысы (келісім
бойынша)
Бірәлиев                - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Әлжан Хамидоллаұлы        ортаны қорғау вице-министрі
Вощенкова               - Қазақстан Республикасының
Тамара Анатольевна        Денсаулық сақтау вице-министрі
Майлыбаев               - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Бағлан Асаубайұлы         және ақпарат вице-министрі
Өскенбаев               - Қазақстан Республикасының Туризм
Қайырбек Айтбайұлы        және спорт вице-министрі
Федоров                 - Қазақстан Республикасының Ішкі
Олег Анатольевич          істер вице-министрі
Байсынов                - Қазақстан Республикасы Қаржы
Мұрат Байсынұлы           нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
төрайымының орынбасары (келісім
бойынша)
Жарқынбаев              - Қазақстан Республикасы Табиғи
Жасер Әзімханұлы          монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының орынбасары
Көмекбаев               - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Әли Амантайұлы            қызмет істері агенттігі
төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Айсағалиева             - Қазақстан Республикасы Қаржы
София Серікбайқызы        министрлігінің Кедендік бақылау
комитеті төрағасының орынбасары
Дәукенов                - Атырау облысы әкімінің бірінші
Болат Асылұлы             орынбасары
Смаилов                 - Солтүстік Қазақстан облысы
Жанболат Амангелдіұлы     әкімінің бірінші орынбасары
Әділбеков Дәурен        - Ақмола облысы әкімінің орынбасары
Зекенұлы
Қожаметов               - Қызылорда облысы әкімінің орынбасары
Сәбит Нұрмаханұлы
Нұрқатова               - Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары
Сәру Қайыржанқызы
Скляр                   - Павлодар облысы әкімінің орынбасары
Роман Васильевич
Әбденов                 - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Серік Сақбалдыұлы         халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Бекетаев                - Қазақстан Республикасының Әділет
Марат Бақытжанұлы         вице-министрі
Қуанғанов               - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
Фархад Шаймұратұлы        вице-министрі
Құсайынов               - Қазақстан Республикасының Экономика және
Марат Әпсеметұлы          бюджеттік жоспарлау вице-министрі
Көтербеков              - Қазақстан Республикасының Көлік және
Дулат Қазистайұлы         коммуникация вице-министрі
Омаров                  - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Тобылбек Есенжолұлы       министрлігінің жауапты хатшысы
Ойнаров                 - Қазақстан Республикасының Қорғаныс
Азамат Рысқұлұлы          министрінің орынбасары
Сабдалин                - Қазақстан Республикасының Төтенше
Абылай Қиялұлы            жағдайлар вице-министрі
Әбілқанов               - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
Амангелді Әнкешұлы        комитетінің Шекара қызметі директорының
орынбасары
Дүрмағамбетов           - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
Ерлан Дмитрийұлы          байланыс агенттігі төрағасының орынбасары
Жампейісов              - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын
Амангелді Сүйімбайұлы     басқару агенттігі төрағасының орынбасары
Нұрланбаев              - Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
Ерлан Құмарбекұлы         орынбасары
Тәкенов                 - Алматы облысы әкімінің орынбасары
Болат Долдайұлы
Камалиев                - Қарағанды облысы әкімінің бірінші
Берік Сайлауұлы           орынбасары
Мейстер                 - Қостанай облысы әкімінің бірінші
Виктор Викторович         орынбасары
Мұқашев                 - Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары
Мәулен Шапанбайұлы
Иманәлиев               - Жамбыл облысы әкімінің орынбасары
Бақытбек Зүбайраұлы
Ноғаев                  - Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары
Нұрлан Асқарұлы
Сәдуақасова             - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің
Елдана Мәкінқызы          орынбасары
Жақсылықов              - Астана қаласы әкімінің орынбасары
Тимур Мекешұлы
Тұрымов                 - Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары
Серікбай Өтелгенұлы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 15 ақпандағы
N 143 қаулысымен
бекітілген
2009 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге жәрдемдесетін республикалық комиссия туралы ереже 1. Жалпы ережелер

1. Республиканская комиссия содействия проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2009 году (далее - Комиссия) создана для решения организационных и инструктивных вопросов, связанных с подготовкой и проведением национальной переписи населения Республики Казахстан (далее - перепись населения).
2. Комиссия является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Задачи и права Комиссии
4. Основной задачей Комиссии является выработка предложений по решению организационных вопросов и проблем, возникающих при организации и проведении переписи населения.
5. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) взаимодействовать с центральными исполнительными и другими государственными органами и организациями;
2) приглашать на заседания Комиссии и заслушивать представителей государственных органов и организаций, а также физических лиц Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
3) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций, а также физических лиц материалы, необходимые для реализации задач Комиссии.
3. Организация деятельности Комиссии
6. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях Комиссии, планирует работу, осуществляет общий контроль над реализацией решений и несет, в соответствии с действующим законодательством, персональную ответственность за деятельность, осуществляемую Комиссией и за решения, вырабатываемые Комиссией. Во время отсутствия председателя, его функции выполняет заместитель председателя.
7. Рабочим органом комиссии является Агентство Республики Казахстан по статистике, которое осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Комиссии.
8. Организацию работы Комиссии, подготовку соответствующих документов, материалов и оформление протокола заседания Комиссии осуществляет секретарь Комиссии.
9. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии, оформляются протоколом заседания Комиссии и носят рекомендательный характер. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу Комиссии.

1. 2009 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге жәрдемдесетін республикалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын (бұдан әрі - халық санағы) дайындауға және өткізуге байланысты ұйымдастырушылық және нұсқаулық мәселелерін шешу үшін құрылған.
2. Комиссия Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Комиссияның міндеттері мен құқықтары
4. Комиссияның негізгі міндеті халық санағын ұйымдастыру және өткізу кезінде туындайтын ұйымдастырушылық мәселелер мен проблемаларды шешу жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
5. Комиссия өзінің міндеттеріне сәйкес мыналарға құқылы:
1) орталық атқарушы және басқа да мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауға;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен ұйымдарының өкілдерін, сондай-ақ жеке тұлғаларын Комиссия құзыретіне жататын мәселелер бойынша Комиссияның отырыстарына шақыруға және тыңдауға;
3) мемлекеттік және басқа да ұйымдардан, сондай-ақ жеке тұлғалардан заңнамада белгіленген тәртіппен Комиссия міндеттерін іске асыру үшін қажетті материалдарды сұратуға және алуға.
3. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
6. Комиссия төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, Комиссия отырыстарына төрағалық етеді, жұмысын жоспарлайды, шешімдердің іске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады және Комиссия жүзеге асыратын қызмет пен Комиссия шығарған шешімдерге қолданыстағы заңнамаға сәйкес дербес жауап береді. Төраға болмаған кезде оның функцияларын төрағаның орынбасары атқарады.
7. Комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі болып табылады, ол Комиссия жұмысын ұйымдастыру-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады.
8. Комиссияның жұмысын ұйымдастыруды, тиісті құжаттарды, материалдарды дайындауды және Комиссия отырысының хаттамасын ресімдеуді Комиссия хатшысы жүзеге асырады.
9. Комиссияның шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер олар үшін Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп саналады, Комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді және ұсынымдық сипатта болады. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп саналады.
Комиссия мүшелерінің ерекше пікірге құқығы бар, ол, білдірілу жағдайында, жазбаша түрде баяндалуға және Комиссия хаттамасына қоса берілуге тиіс.

10. Комиссия прекращает свою деятельность на основании решения Правительства Республики Казахстан.

10. Комиссия өз қызметін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде тоқтатады.