Об утверждении Правил бюджетного субсидирования развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции на 2008 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2008 года N 153
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила бюджетного субсидирования развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции на 2008 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2008 года N 153
Правила
бюджетного субсидирования развития систем управления
производством сельскохозяйственной продукции на 2008 год
1. Общие положения
1. Настоящие Правила бюджетного субсидирования развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции на 2008 год (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года " О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", от 6 декабря 2007 года " О республиканском бюджете на 2008 год" и определяет порядок бюджетного субсидирования стоимости услуг по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов предприятий отраслей агропромышленного комплекса.
2. Бюджетное субсидирование осуществляется за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2008 год (далее - Средства) по подпрограмме 111 "Субсидирование развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции" республиканской бюджетной программы 006 "Государственная поддержка развития агропромышленного комплекса" (далее - Программа).
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) администратор программы - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) заказчик - субъект агропромышленного комплекса, находящийся на стадии производства работ по внедрению и сертификации международных стандартов;
3) привлеченный консультант - юридическое или физическое лицо, осуществляющее консалтинговые (консультационные) услуги по разработке, внедрению международных стандартов;
4) консультант в штате - физическое лицо, сотрудник заказчика, осуществляющее консалтинговые (консультационные) услуги по разработке, внедрению международных стандартов;
5) международный стандарт - стандарт, принятый международной организацией по стандартизации и доступный широкому кругу потребителей;

Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін дамытуды бюджеттік субсидиялаудың 2008 жылға арналған ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 ақпандағы N 153 Қаулысы
"2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін дамытуды бюджеттік субсидиялаудың 2008 жылға арналған ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 19 ақпандағы
N 153 қаулысымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін дамытуды бюджеттік субсидиялаудың 2008 жылға арналған ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін дамытуды бюджеттік субсидиялаудың 2008 жылға арналған ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасының " Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы " 2005 жылғы 8 шілдедегі, "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2007 жылғы 6 желтоқсандағы заңдарына сәйкес әзірленді және агроөнеркәсіптік кешен салалары кәсіпорындарының халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі қызметтердің құнын бюджеттік субсидиялау тәртібін белгілейді.
2. Бюджеттік субсидиялау 2008 жылға арналған республикалық бюджетте 006 "Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды мемлекеттік қолдау" республикалық бюджеттік бағдарламасының (бұдан әрі - Бағдарлама) 111 "Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін дамытуды бюджеттік субсидиялау" кіші бағдарламасы бойынша көзделген қаражат (бұдан әрі - Қаражат) есебінен жүзеге асырылады.
3. Осы Ережеде мынадай ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) бағдарламаның әкімшісі - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
2) тапсырыс беруші - халықаралық стандарттарды енгізу және сертификаттау жөніндегі жұмыстарды жүргізу сатысындағы агроөнеркәсіптік кешен субъектісі;
3) тартылған консультант - халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу жөніндегі консалтингтік (консультациялық) қызметтерді жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлға;
4) штаттағы консультант - халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу жөніндегі консалтингтік (консультациялық) қызметтерді жүзеге асыратын жеке тұлға, тапсырыс берушінің қызметкері;
5) халықаралық стандарт - стандарттау жөніндегі халықаралық ұйым қабылдаған және тұтынушылардың көпшілігі қол жеткізе алатын стандарт;

6) орган по подтверждению соответствия - юридическое лицо, аккредитованное в установленном порядке для выполнения работ по подтверждению соответствия;
7) сертификация - процедура, посредством которой орган по подтверждению соответствия письменно удостоверяет соответствие продукции, услуги установленным требованиям;
8) заказчики-участники - заказчики, принимающие участие в реализации программы;
9) отбор - определение заказчиков-участников, участвующих в реализации и распределении между ними бюджетных субсидий, предусмотренных программой.
2. Порядок бюджетного субсидирования стоимости услуг по разработке,
внедрению и сертификации международных стандартов предприятий
отраслей агропромышленного комплекса
4. Для распределения средств по бюджетному субсидированию стоимости работ по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов предприятий отраслей агропромышленного комплекса администратор программы проводит отбор среди заказчиков.
5. Сумма средств, выплачиваемая из республиканского бюджета, составляет не более 50 % затрат заказчика от всей стоимости проекта по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов.
6. Для проведения отбора заказчиков, участвующих в реализации программы, администратор программы:
1) образует комиссию в составе председателя, членов и секретаря комиссии. Количественный состав комиссии должен быть нечетным и не менее пяти человек;
2) направляет приглашение всем заказчикам по списку, представленному департаментами (управлениями) сельского хозяйства акиматов областей, управлениями (отделами) сельского хозяйства городов Астана и Алматы.
7. Администратор программы осуществляет отбор заказчиков, участвующих в реализации программы и отвечающих следующим критериям:
1) резидент Республики Казахстан (51 процент и выше уставного капитала принадлежит казахстанским юридическим и физическим лицам);
2) отсутствие налоговой задолженности и других обязательных платежей в бюджет.
8. Заказчик может использовать международный стандарт, внедрение которого обеспечивается привлеченным консультантом, либо внедрить его самостоятельно при наличии в структуре предприятия службы качества, состоящая из штатных сотрудников, в количестве не менее двух человек.
9. Требования к привлеченному консультанту:
1) опыт работы не менее двух лет по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов на день заключения договора с заказчиком;
2) участие не менее чем в двух завершенных проектах;
3) наличие в штате квалифицированных специалистов в области разработки, внедрения и дальнейшего подтверждения соответствия международных стандартов, имеющих соответствующие дипломы, сертификаты об окончании семинаров, курсов, и опыт работы по разработке и внедрению международных стандартов (для юридических лиц);

6) сәйкестікті растау жөніндегі орган - сәйкестікті растау жөніндегі жұмыстарды орындау үшін белгіленген тәртіппен аккредиттелген заңды тұлға;
7) сертификаттау - сәйкестікті растау жөніндегі орган өнімнің, қызметтердің белгіленген талаптарға сәйкестігін жазбаша куәландыратын рәсім;
8) тапсырыс беруші-қатысушылар - бағдарламаны іске асыруға қатысатын тапсырыс берушілер;
9) іріктеу - бағдарламаны іске асыруға қатысатын тапсырыс беруші-қатысушыларды анықтау және олардың арасында бағдарламада көзделген бюджеттік субсидияларды бөлу.
2. Агроөнеркәсіптік кешен салалары кәсіпорындарының халықаралық стандарттар әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі қызметтерінің құнын бюджеттік субсидиялау тәртібі
4. Агроөнеркәсіптік кешен салалары кәсіпорындарының халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі жұмыстардың құнын бюджеттік субсидиялау жөніндегі қаражатты бөлу үшін бағдарламаның әкімшісі тапсырыс берушілер арасында іріктеу жүргізеді.
5. Республикалық бюджеттен төленетін қаражат сомасы халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі жобаның бүкіл құнынан тапсырыс беруші шығынының 50%-ынан аспайды.
6. Бағдарламаны іске асыруға қатысатын тапсырыс берушілерді іріктеуді жүргізу үшін бағдарламаның әкімшісі:
1) құрамында комиссияның төрағасы, мүшелері мен хатшысы бар комиссия құрады. Комиссияның сандық құрамы тақ сан болуы және бес адамнан кем болмауы тиіс;
2) облыстар әкімдіктерінің ауыл шаруашылығы департаменттері (басқармалары), Астана және Алматы қалалары ауыл шаруашылығы басқармалары (бөлімдері) ұсынған тізім бойынша барлық тапсырыс берушілерге шақыру жолдайды.
7. Бағдарламаның әкімшісі бағдарламаны іске асыруға қатысатын және мынадай өлшемдерге сәйкес келетін тапсырыс берушілерді іріктеуді жүзеге асырады:
1) Қазақстан Республикасының резиденті (жарғылық капиталының 51 пайызы және одан жоғарысы қазақстандық заңды және жеке тұлғаларға тиесілі);
2) салық берешегінің және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің болмауы.
8. Тапсырыс беруші енгізуді тартылған консультант қамтамасыз ететін халықаралық стандартты пайдалана алады, не кәсіпорынның құрылымында саны екі адамнан кем емес штаттағы қызметкерден тұратын сапа қызметі болғанда оны дербес енгізе алады.
9. Тартылған консультантқа қойылатын талаптар:
1) тапсырыс берушімен шарт жасасқан күні халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау бойынша кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесі;
2) кемінде екі аяқталған жобаға қатысуы;
3) штатында тиісті дипломдары, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттары және халықаралық стандарттарды әзірлеу және енгізу бойынша жұмыс тәжірибесі бар халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сәйкестігін одан әрі растау саласындағы білікті мамандардың болуы (заңды тұлғалар үшін);

4) наличие соответствующего диплома, сертификатов об окончании семинаров, курсов, и опыт работы по разработке и внедрению международных стандартов (для физических лиц).
Требования к консультанту в штате:
1) наличие соответствующих дипломов, сертификатов об окончании семинаров, курсов и опыт работы по разработке и внедрению международных стандартов;
2) опыт работы не менее двух лет сотрудником службы качества в компании, разрабатывающей систему менеджмента.
10. Заказчики, желающие принять участие в отборе, представляют в комиссию заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, подписанную первым руководителем заказчика или лицом, имеющим надлежащим образом оформленную доверенность на право подписания заявки, скрепленную печатью заказчика, в запечатанном конверте.
11. К заявке в качестве неотъемлемой ее части заказчиком прилагаются:
1) нотариально засвидетельствованная копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
2) оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности и других обязательных платежах в бюджет более чем за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью соответствующего налогового органа;
3) резюме основных сотрудников заказчика, оказывающих консалтинговые (консультационные) услуги (фамилия, имя, отчество, должность, образование, профессиональный опыт, участие в реализованных проектах и контактная информация с приложением заверенных в установленном порядке копий соответствующих дипломов, сертификатов об окончании семинаров, курсов);
4) нотариально заверенная копия договора о проведении сертификации между заказчиком и органом по подтверждению соответствия;
5) доверенность на право подписания заявки, в случае если заявка подписана не первым руководителем заказчика;
6) нотариально заверенные копии свидетельств о государственной регистрации (перерегистрации) заказчика;
7) нотариально заверенная копия договора на оказание консалтинговых (консультационных) услуг по разработке, внедрению международных стандартов с привлеченным консультантом;
8) для привлеченного консультанта: нотариально заверенные копии свидетельств о государственной регистрации (перерегистрации) для юридических лиц, и нотариально заверенные копии свидетельств о государственной регистрации индивидуального предпринимателя для физических лиц;

4) тиісті дипломының, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттарының және халықаралық стандарттарды әзірлеу және енгізу бойынша тәжірибесінің болуы (жеке тұлғалар үшін).
Штаттағы консультантқа қойылатын талаптар:
1) тиісті дипломдарының, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттарының және халықаралық стандарттарды әзірлеу және енгізу бойынша жұмыс тәжірибесінің болуы;
2) менеджмент жүйесін әзірлеуші компаниядағы сапа қызметінің қызметкері ретінде кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы.
10. Іріктеуге қатысуға ниет білдірген тапсырыс берушілер осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе өтінімге қол қою құқығына тиісті түрде ресімделген сенімхаты бар тұлға қол қойған, тапсырыс берушінің мөрі басылған, жабық конвертке салынған өтінімді комиссияға ұсынады.
11. Тапсырыс беруші өтінімге оның ажырамас бөлігі ретінде мыналарды қоса береді:
1) Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда, өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің алдындағы үш айдан астам мерзімге салық берешегінің және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің болмауы немесе болуы туралы тиісті салық органының бірінші басшысының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы қойылып, тиісті салық органының мөрі басылған белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы;
3) консалтингтік (консультациялық) қызметтер көрсететін тапсырыс берушінің негізгі қызметкерлерінің түйіндемесі (тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, білімі, кәсіби тәжірибесі, іске асырылған жобаларға қатысуы және тиісті дипломдарының, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттарының белгіленген тәртіппен куәландырылған көшірмелері қоса берілген байланыс ақпараты);
4) тапсырыс беруші мен сәйкестікті растау жөніндегі орган арасындағы сертификаттауды жүргізу туралы шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
5) өтінімге тапсырыс берушінің бірінші басшысының қолы қойылмаған жағдайда өтінімге қол қою құқығына арналған сенімхат;
6) тапсырыс берушінің мемлекеттік тіркелгендігі (қайта тіркелгендігі) туралы куәліктердің нотариалды куәландырылған көшірмелері;
7) тартылған консультантпен жасалған халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу жөніндегі консалтингтік (консультациялық) қызметтерді көрсетуге арналған шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
8) тартылған консультантқа: заңды тұлғалар үшін мемлекеттік тіркелгендігі (қайта тіркелгендігі) туралы куәліктердің нотариалды куәландырылған көшірмелері және жеке тұлғалар үшін жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгендігі туралы куәліктердің нотариалды куәландырылған көшірмелері;

9) краткая информация о привлеченном консультанте (история развития компании, основные направления деятельности компании, информация по реализованным проектам по разработке, внедрению международных стандартов, опыт работы с предприятиями по переработке сельскохозяйственной продукции по разработке, внедрению международных стандартов);
10) информация о клиентах привлеченного консультанта (адрес, контактные телефоны, е-mail), осуществивших внедрение международных стандартов;
11) резюме основных сотрудников привлеченного консультанта (для юридических лиц), оказывающих консалтинговые услуги (фамилия, имя, отчество, должность, образование, профессиональный опыт, участие в реализованных проектах и контактная информация с приложением заверенных в установленном порядке копий соответствующих дипломов, сертификатов об окончании семинаров, курсов).
Документы, указанные в подпунктах 7), 8), 9), 10) и 11) настоящего пункта предоставляется заказчиком, в случае привлечения консультанта.
12. Заявка и все прилагаемые документы должны быть прошиты в один пакет, пронумерованы, на обороте последней страницы концы нити должны быть заклеены листом бумаги со словами "Прошито и пронумеровано ____ листов. Дата "__" __________ 2008 год", подписана должностным лицом заказчика и скреплена печатью заказчика. При наличии в конверте не прошитых, отдельных документов, такие документы комиссией не рассматриваются и возвращаются заказчику.
13. По процедуре вскрытия конвертов с заявками в течение 5 (пяти) дней составляется протокол вскрытия конвертов с заявками, который подписывается председателем и членами комиссии.
14. Комиссия в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня вскрытия конвертов с заявками на отдельном заседании рассматривает заявки заказчиков на предмет их полноты и соответствия требованиям настоящих Правил.
15. Заказчики, полностью соответствующие требованиям настоящих Правил, решением комиссии определяются заказчиками-участниками.
16. Доля объема средств, выделяемых каждому заказчику-участнику для бюджетного субсидирования затрат, определяется комиссией прямо пропорционально суммам затрат заказчика от всей стоимости проекта по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов.
17. На заседании комиссии ведется протокол рассмотрения представленных документов и оценки заявок (далее - протокол заседания комиссии). Результаты решения комиссии подлежат отражению в протоколе заседания комиссии, в котором указываются наименование, местонахождение заказчиков-участников, критерии, на основе которых определены заказчики-участники, объемы бюджетных субсидий заказчикам-участникам, а также наименование заказчиков, не отвечающих установленным требованиям, с указанием причин отклонения заявок.

9) тартылған консультант туралы қысқаша ақпарат (компанияның даму тарихы, компания қызметінің негізгі бағыттары, халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу бойынша іске асырылған жобалар жөніндегі ақпарат, ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындармен халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу бойынша жұмыс тәжірибесі);
10) халықаралық стандарттарды енгізуді жүзеге асырған, тартылған консультанттың клиенттері туралы ақпарат (мекен-жайы, байланыс телефондары, е-mail);
11) консалтингтік қызметтер көрсететін тартылған консультанттардың негізгі қызметкерлерінің түйіндемесі (тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, білімі, кәсіби тәжірибесі, іске асырылған жобаларға қатысуы және тиісті дипломдардың, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттардың белгіленген тәртіппен куәландырылған көшірмелері қоса берілген байланыс ақпараты).
Осы тармақтың 7), 8), 9), 10) және 11) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды консультантты тартқан жағдайда тапсырыс беруші береді.
12. Өтінім және қоса берілетін барлық құжаттар бір пакетке тігілуі, нөмірленуі тиіс, соңғы бетінің арғы жағындағы жіптің ұшы "_____парақ тігілді және нөмірленді. Күні 2008 жылғы "___"_______" деген сөздер жазылған қағаз парақпен желімделуі, тапсырыс берушінің лауазымды тұлғасының қолы қойылуы және тапсырыс берушінің мөрімен бекітілуі тиіс. Конвертте тігілмеген жекелеген құжаттар болған кезде мұндай құжаттарды комиссия қарамайды және тапсырыс берушіге қайтарылады.
13. Өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімі бойынша 5 (бес) күн ішінде өтінім салынған конверттерді ашу хаттамасы жасалады, оған комиссия төрағасы және мүшелері қол қояды.
14. Комиссия өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жекелеген отырыста тапсырыс берушілердің өтінімдерін олардың толықтығы мен осы Ереженің талаптарына сәйкестігі мәніне қарайды.
15. Осы Ереженің талаптарына толығымен сәйкес келетін тапсырыс берушілер комиссияның шешімімен тапсырыс берушілер-қатысушылар болып белгіленеді.
16. Шығындарды бюджеттік субсидиялау үшін әрбір тапсырыс беруші-қатысушыға бөлінетін қаражат көлемінің үлесін комиссия халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі жобаның барлық құнынан тапсырыс беруші шығындарының сомаларына тікелей бара-бар түрде белгілейді.
17. Комиссия отырысында ұсынылған құжаттарды қарау және өтінімдерді бағалау хаттамасы (бұдан әрі - комиссия отырысының хаттамасы) жүргізіледі. Комиссия шешімінің нәтижелері комиссия отырысының хаттамасында көрсетілуге тиіс, онда тапсырыс беруші-қатысушылардың атауы, орналасқан жері, тапсырыс беруші-қатысушылар айқындалған өлшемдер, тапсырыс беруші-қатысушыларға бөлінетін субсидиялардың көлемі, сондай-ақ өтінімдердің қабылданбау себептері көрсетіле отырып, белгіленген талаптарға жауап бермейтін тапсырыс берушілердің атауы көрсетіледі.

18. Протокол заседания комиссии оформляется в течение 5 (пяти) рабочих дней от даты проведения заседания, подписывается председателем и членами комиссии. Решение комиссии сообщается письменно всем заказчикам.
19. В течение 30 (тридцать) рабочих дней со дня извещения заказчиков-участников заключается договор между администратором программы и заказчиком-участником, предусматривающий порядок и условия перечисления средств, ответственность сторон и иные условия.
20. Работа по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов должна быть завершена до 1 декабря 2008 года.
21. Для получения бюджетных субсидий заказчик-участник представляет администратору программы, следующие подтверждающие документы:
1) заявки на бюджетное субсидирование затрат заказчика-участника по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) нотариально заверенные копии актов выполненных работ, подписанных с привлеченным консультантом и заказчиком-участником (в случае привлечения консультанта);
3) нотариально заверенные копии актов выполненных работ по сертификации, подписанных органом по подтверждению соответствия и заказчиком-участником;
4) копии платежных поручений и счетов-фактур об оплате заказчиком-участником услуг привлеченного консультанта (в случае привлечения консультанта) и органа по подтверждению соответствия с печатью и подписью заказчика-участника, либо копии иных документов подтверждающие оплату услуг;
5) нотариально заверенные копии сертификата качества.
22. Документы, указанные в пункте 21 настоящих Правил, представляются администратору программы заказчиком-участником не позднее 10 декабря 2008 года.
23. Администратор бюджетной программы после рассмотрения подтверждающих документов формирует ведомость на выплату бюджетных субсидий по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и счета к оплате.
24. Для выплаты бюджетных субсидий заказчикам-участникам администратор программы в территориальные подразделения Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан представляет реестр счетов к оплате в двух экземплярах и счет к оплате.
25. В случае неполного распределения средств при проведении отбора, а также отказа заказчиков-участников от выделяемой бюджетной субсидии, администратор программы проводит повторный отбор, с утверждением даты и места проведения отбора.

18. Комиссия отырысының хаттамасы отырыс өткізілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ресімделеді, оған комиссия төрағасы және мүшелері қол қояды. Комиссия шешімі барлық тапсырыс берушілерге жазбаша хабарланады.
19. Тапсырыс беруші-қатысушыларды хабарландырған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде бағдарлама әкімшісі мен тапсырыс беруші-қатысушы арасында қаражат аудару тәртібі мен талаптарын, тараптардың жауапкершілігін және өзге де шарттарды көздейтін шарт жасалады.
20. Халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі жұмыс 2008 жылғы 1 желтоқсанға дейін аяқталуы тиіс.
21. Бюджеттік субсидия алу үшін тапсырыс беруші-қатысушы бағдарламаның әкімшісіне мынадай растайтын құжаттарды ұсынады:
1) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша халықаралық стандарттарды әзірлеуге, енгізуге және сертификаттауға жұмсалған тапсырыс беруші-қатысушының шығындар бюджеттік субсидиялауға арналған өтінімді;
2) тартылған консультант пен тапсырыс беруші-қатысушы (консультантты тартқан жағдайда) қол қойған, орындалған жұмыстар актілерінің нотариалды куәландырылған көшірмелерін;
3) сәйкестікті растау жөніндегі орган мен тапсырыс беруші-қатысушы қол қойған сертификаттау жөніндегі орындалған жұмыстар актілерінің нотариалды куәландырылған көшірмелерін;
4) тартылған консультант (консультантты тартқан жағдайда) пен сәйкестікті растау жөніндегі органның қызметтеріне тапсырыс беруші-қатысушының ақы төлегені туралы төлем тапсырмалары мен шот-фактуралардың тапсырыс беруші-қатысушының мөрі мен қолы қойылған көшірмелерін, не қызметтерге ақы төленгенін растайтын өзге де құжаттардың көшірмелерін;
5) сапа сертификатының нотариалды куәландырылған көшірмесін.
22. Осы Ереженің 21-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырыс беруші-қатысушы бағдарлама әкімшісіне 2008 жылғы 10 желтоқсаннан кешіктірмей ұсынады.
23. Бюджеттік бағдарлама әкімшісі растайтын құжаттарды қарағаннан кейін осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік субсидиялар төлеу ведомосын қалыптастырады.
24. Тапсырыс беруші-қатысушыларға бюджеттік субсидияларды төлеу үшін бағдарламаның әкімшісі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің аумақтық бөлімшелеріне төлеуге арналған шоттардың тізілімін екі данада және төлеуге арналған шотты ұсынады.
25. Іріктеуді жүргізу кезінде қаражат толық бөлінбей қалған жағдайда, сондай-ақ тапсырыс беруші-қатысушылар бөлінетін бюджеттік субсидиядан бас тартқан жағдайда, бағдарламаның әкімшісі іріктеудің жүргізілетін күні мен орнын бекіте отырып, қайта іріктеу жүргізеді.

26. Заказчики-участники несут ответственность за достоверность документов, представляемых для выплаты бюджетных субсидий, нецелевое использование средств в соответствии с законами Республики Казахстан.
27. Администратор программы в пределах своей компетенции несет ответственность за эффективное, результативное и целевое использование средств.
Приложение 1 к Правилам
Заявка
___________________________________________________________________
(наименование заказчика)
изъявляет желание принять участие в реализации подпрограммы
111 "Субсидирование развития систем управления производством
сельскохозяйственной продукции" республиканской бюджетной программы
006 "Государственная поддержка развития агропромышленного комплекса".
1. Сведения об участнике реализации программы.
Полное наименование _______________________________________________
Юридический адрес _________________________________________________
Фактический адрес, телефоны, факс, электронный адрес ______________
Размер уставного капитала млн. тенге ______________________________
Размер собственного капитала млн. тенге ___________________________
Учредители ________________________________________________________
Банковские реквизиты ______________________________________________
Ф.И.О. первого руководителя, служебный и домашний телефоны
___________________________________________________________________
Виды основной деятельности ________________________________________
Годовой оборот, сумма _____________________________________________
Фактическая численность работников ________________________________
2. Краткое описание привлеченного консультанта.
Полное наименование _______________________________________________
Опыт работы по разработке, внедрению систем менеджмента качества в
предприятиях по переработке сельхозпродукции ______________________
Количество предприятий, получивших сертификат _____________________
Юридический адрес _________________________________________________
Фактический адрес, телефоны, факс, электронный адрес ______________
Учредители ________________________________________________________
Ф.И.О. первого руководителя, служебный и домашний телефоны
___________________________________________________________________
Численность работников ____________________________________________
3. Краткое описание проекта.
общая стоимость проекта ___________________________________________
условия платежа ___________________________________________________
даты начала и окончания работ по проекту __________________________
N
п/п
Наименование
этапов и видов
работ
Стоимость
(тенге)
Дата начала
и окончания
работ
Из них
представлен акт
выполненных работ

26. Тапсырыс беруші-қатысушылар бюджеттік субсидияларды төлеу үшін ұсынылатын құжаттардың дұрыстығы, қаражатты орынсыз пайдаланғаны үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапты болады.
27. Бағдарламаның әкімшісі өз құзыретінің шегінде қаражаттың тиімді, нәтижелі және мақсатты пайдаланылуы үшін жауапты болады.
Ережеге 1-қосымша
Өтінім
______________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
006 "Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды мемлекеттік қолдау" республикалық бюджеттік бағдарламасының 111 "Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін дамытуды субсидиялау" кіші бағдарламасын іске асыруға қатысуға ниет білдіреді.
1. Бағдарламаны іске асыруға қатысушы туралы мәліметтер
Толық атауы_________________________________________________________
Заңды мекен-жайы____________________________________________________
Іс жүзіндегі мекен-жайы, телефондары, факсы, электрондық мекен-жайы
____________________________________________________________________
Жарғылық капиталының мөлшері млн. теңге_____________________________
Меншікті капиталының мөлшері млн. теңге_____________________________
Құрылтайшылар______________________________________________________
Банктік деректемелері_______________________________________________
Бірінші басшының Т.А.Ә., қызметтік және үй телефондары
____________________________________________________________________
Негізгі қызметінің түрі_____________________________________________
Жылдық айналымы, сомасы_____________________________________________
Қызметкерлердің іс жүзіндегі саны___________________________________
2. Тартылған консультанттың қысқаша сипаттамасы
Толық атауы_________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындарда сапа менеджменті жүйелерін әзірлеу, енгізу жөніндегі жұмыс тәжірибесі__________________________________________________________
Сертификат алған кәсіпорындардың саны_______________________________
Заңды мекен-жайы____________________________________________________
Іс жүзіндегі мекен-жайы, телефондары, факсы, электрондық мекен-жайы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Құрылтайшылар_______________________________________________________
Бірінші басшының Т.А.Ә., қызметтік және үй телефондары
____________________________________________________________________
Қызметкерлердің саны________________________________________________
3. Жобаның қысқаша сипаттамасы
Жобаның жалпы құны__________________________________________________
төлем шарттары______________________________________________________
жоба бойынша жұмыстардың басталған және аяқталған күні______________
N
р/с
Жұмыстардың
кезеңдері мен
түрлерінің
атауы
Құны
теңге
Жұмыстардың
басталған және
аяқталған күні
Оның ішінде жұмыстардың актісі ұсынылады

4. Планируемые результаты от реализации проекта _______
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
________________________                   _________________
(должность, Ф.И.О.)         м.п.         (подпись, дата)
Приложение 2 к Правилам
ЗАЯВКА
на бюджетное субсидирование затрат заказчика-участника
по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов
Дата ____ ___________ 20__ г.
Настоящим заказчик-участник ____________________ просит
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан перечислить
согласно договора о бюджетном субсидировании стоимости услуг по
разработке, внедрению и сертификации международных стандартов
от __ _______ 20__ года N_____ средства из республиканского бюджета
на счет заказчика N __ в (наименование банка), по подпрограмме 111
"Субсидирование развития систем управления производством
сельскохозяйственной продукции" республиканской бюджетной программы
006 "Государственная поддержка развития агропромышленного
комплекса", в сумме _____________ тенге.
___________________________             _____________________
(наименование предприятия)       м.п.     (подпись и Ф.И.О
первого руководителя)
Приложение N 3 к Правилам
"Утверждаю"
Вице-Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от "__" _________ 20__года N___
Ведомость на выплату бюджетных субсидий по подпрограмме
111 "Субсидирование развития систем управления производством
сельскохозяйственной продукции" республиканской бюджетной
программы 006 "Государственная поддержка агропромышленного
комплекса"
N
п/п
Наименование
заказчика
Всего
оказано
услуг на
сумму
(тенге)
В том числе
Подлежит
к оплате
(тенге)
Консуль-
тационных
по подтвер-
ждению
сертификата
Директор департамента по
развитию перерабатывающей
промышленности и ВТО           _________________
Директор департамента
финансового обеспечения       ___________________

4. Жобаны іске асырудан жоспарланатын нәтижелер_____________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________________       _______________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)      М.О.      (қолы, күні)
Ережеге 2-қосымша
Халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және
сертификаттау жөніндегі тапсырыс беруші-қатысушының
шығындарын бюджеттік субсидиялауға арналған өтінім
Күні 200__ж "___"_______________
Осымен тапсырыс беруші-қатысушы_______________________________
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінен 200___ жылғы "___"_______________ N______ халықаралық стандарттар әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын бюджеттік субсидиялау туралы шартқа сәйкес 006»"Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды мемлекеттік қолдау" республикалық бюджеттік бағдарламасының 111 "Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін дамытуды субсидиялау" кіші бағдарламасы бойынша тапсырыс берушінің (банк атауы) N_____ шотына республикалық бюджеттен_______ теңге сомасында қаражат аударуды сұрайды.
_______________________   _____________________________________
(кәсіпорынның атауы)      {кәсіпорынның бірінші басшысының
қолымен Т.А.Ә.)
Ережеге 3-қосымша
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
вице-министрі
2008 жылғы "  "
N
006 "Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды мемлекеттік
қолдау" республикалық бюджеттік бағдарламасының
111 "Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару
жүйелерін дамытуды субсидиялау" кіші бағдарламасы
бойынша бюджеттік субсидиялар төлеуге
арналған ведомость
Р/с
N
Тапсырыс берушінің атауы
Барлық көрсетілген қызметтер сомасы (теңге)
Соның ішінде
Төлеуге
жататыны
(теңге)
консуль-тациялық
сертификатты растау бойынша
Қайта өңдеу өнеркәсібін
дамыту және ДСҰ
департаментінің директоры__________________________
Қаржылық қамтамасыз ету
департаментінің директоры__________________________