Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 6 февраля 2008 года "Повышение благосостояния граждан Казахстана - главная цель государственной политики"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2008 года N 246
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 14 февраля 2008 года N 535 "О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 6 февраля 2008 года "Повышение благосостояния граждан Казахстана - главная цель государственной политики" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по исполнению Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 6 февраля 2008 года "Повышение благосостояния граждан Казахстана - главная цель государственной политики" (далее - План мероприятий).
2. Первым руководителям центральных и местных исполнительных органов, государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение Плана мероприятий.
3. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, в двухнедельный срок разработать и утвердить планы мероприятий органа, области, городов Астаны и Алматы по реализации Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 6 февраля 2008 года "Повышение благосостояния граждан Казахстана - главная цель государственной политики" (далее - Общенациональный план) и Плана мероприятий.
4. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, представлять в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан информацию:
1) ежемесячно, не позднее 1-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, о ходе выполнения Плана мероприятий;
2) по итогам полугодия и года, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, о ходе выполнения Общенационального плана.
5. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию:
1) ежемесячно, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, о ходе выполнения Плана мероприятий;
2) по итогам полугодия и года, не позднее 15-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, о ходе выполнения Общенационального плана.

Мемлекет басшысының 2008 жылғы 6 ақпандағы "Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру - мемлекеттік саясаттың басты мақсаты" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспарын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 14 наурыздағы N 246 Қаулысы
"Мемлекет басшысының 2008 жылғы 6 ақпандағы "Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру - мемлекеттік саясаттың басты мақсаты" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 14 ақпандағы N 535 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет басшысының 2008 жылғы 6 ақпандағы "Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру - мемлекеттік саясаттың басты мақсаты" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспарын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынысты және есеп беретін мемлекеттік органдардың бірінші басшылары Іс-шаралар жоспарының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынысты және есеп беретін мемлекеттік органдар екі апта мерзімде органның, облыстың, Астана және Алматы қалаларының Мемлекет басшысының 2008 жылғы 6 ақпандағы "Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру - мемлекеттік саясаттың басты мақсаты" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспарларын (бұдан әрі - Жалпыұлттық жоспар) және іс-шаралар жоспарын әзірлесін және бекітсін.
4. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынысты және есеп беретін мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне:
1) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 1-күнінен кешіктірмей Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы;
2) жарты жылдың және жылдың қорытындылары бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей Жалпыұлттық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
5. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне:
1) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы;
2) жарты жылдың және жылдың қорытындылары бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей Жалпыұлттық жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.

исследований", до 1 мая 2008 г.
30
Разработка системы мер
оперативного реагирования
государства на угрозы
финансовой нестабильности и
на возможные непредвиденные
ситуации
Ответственный исполнитель -
АФН, НБ, МЭБП, МФ, АРДРФЦА,
АО "Национальный
аналитический центр при
Правительстве и Национальном
Банке", АО "Институт
экономических исследований"
Форма завершения -
нормативный правовой акт
Срок исполнения - май 2008 г.
1. Разработка законопроекта о
внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по
вопросам устойчивости
финансовой системы
АФН, МЭБП, МФ, НБ, АРДРФЦА,
АО "Национальный аналитический
центр при Правительстве и
Национальном Банке",
АО "Институт экономических
исследований", май 2008 г.
2. Совершенствование схемы
оперативных действий при
нарастании системных рисков
АФН, апрель 2008 г.
31
Разработка нового Закона
"О конкуренции"
Ответственный исполнитель -
АЗК, АРЕМ, АФН, АИС
Форма завершения - проект
Закона
Срок исполнения - ноябрь
2008 г.
1. Внесение в Правительство
законопроекта "О конкуренции"
АЗК, АРЕМ, АФН, АИС, сентябрь
2008 г.
2. Внесение в Парламент
законопроекта "О конкуренции"
АЗК, АРЕМ, АФН, АИС, ноябрь
2008 г.
32
Системное укрепление работы
Агентства по регулированию
и надзору финансового рынка
и финансовых организаций
Ответственный исполнитель -
АФН
Форма завершения - проект
Указа Президента
Срок исполнения - март
2008 г.
Внесение в Администрацию
Президента проекта Указа
Президента "О внесении
изменений и дополнений в Указ
Президента от 31 декабря 2003
года N 1270 "О дальнейшем
совершенствовании системы
государственного управления
Республики Казахстан"
АФН, март 2008 г.
33
Разработка проекта нового
Налогового кодекса
Ответственный исполнитель -
МЭБП, МФ, МЮ,
заинтересованные
государственные органы
Форма завершения - проект
Кодекса
Срок исполнения - до
1 сентября 2008 г.
1. Внесение в Правительство
проекта нового Налогового
кодекса
МЭБП, МФ, МЮ, заинтересованные
государственные органы, до
1 июля 2008 г.
2. Внесение в Парламент проекта
нового Налогового кодекса
МЭБП, до 1 сентября 2008 г.
34
Оптимизация расходов
республиканского и местных
бюджетов, за исключением
социальных расходов
Ответственный исполнитель -
МЭБП, центральные и местные
исполнительные органы
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - январь
2009 г.
1. Внесение в Правительство
предложений по оптимизации
расходов республиканского и
местных бюджетов, за
исключением социальных расходов
МЭБП, администраторы
республиканских бюджетных
программ, акимы гг. Астаны и
Алматы и областей ноябрь 2008 г.
2. Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации по оптимизации
расходов республиканского и
местных бюджетов, за
исключением социальных расходов
МЭБП, январь 2009 г.
35
Разработка комплекса мер по
сдерживанию инфляционных
процессов, направленных на
удержание прогнозируемого
уровня инфляции
Ответственный исполнитель -
МЭБП, НБ, МФ, МИТ, АРЕМ,
АЗК, акимы гг. Астаны и
Алматы
Форма завершения - распоря-
жение Премьер-Министра
Срок исполнения - март
2008 г.
Принятие распоряжения
Премьер-Министра об утверждении
Плана мероприятий по
сдерживанию инфляционных
процессов, направленных на
удержание прогнозируемого
уровня инфляции
МЭБП, НБ, МФ, МИТ, АРЕМ, АЗК,
МСХ, МЭМР, АИС, акимы
гг. Астаны и Алматы,
март 2008 г.
36
Разработка оперативного
плана стабилизационных
действий в случае замедления
мировой экономики и
возможного снижения цен на
ряд экспортных товаров
Ответственный исполнитель -
Правительство, НБ, АФН
Форма завершения - доклад
Главе государства
Срок исполнения - июль
2008 г.
1. Внесение в Правительство
проекта доклада Главе
государства о плане
стабилизационных действий в
случае замедления мировой
экономики и возможного снижения
цен на ряд экспортных товаров
МЭБП, НБ, АФН, июнь 2008 г.

АҚ, 2008 жылғы 1 мамырға
дейін
30.
Қаржылық тұрақсыздық
қауіп-қатерлеріне және ықтимал болжанбаған
жағдайларға мемлекеттің
жедел ден қоюы шараларының
жүйесін әзірлеу
Жауапты орындаушы - ҚНРА,
ҰБ, ЭБЖМ, Қаржымині, АҚОҚРА,
"Үкімет пен Ұлттық Банк
жанындағы Ұлттық талдау
орталығы" АҚ, "Экономикалық
зерттеулер институты" АҚ
Аяқтау нысаны - нормативтік
құқықтық акт
Орындау мерзімі - 2008 жылғы мамыр
1. Қазақстан Республикасының
кейбір заңнамалық актілеріне
қаржылық тұрақтылығн
қамтамасыз ету мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
заң жобасын әзірлеу
ҚНРА, ЭБЖМ, Қаржымині, ҰБ, АҚОҚРА, "Үкімет пен
Ұлттық Банк жанындағы
Ұлттық талдау орталығы"
АҚ, "Экономикалық
зерттеулер институты"
АҚ, 2008 жылғы мамыр
2. Жүйелік қатерлер өскен
кезде жедел іс-қимылдар
схемасын жетілдіру.
ҚНРА, 2008 жылғы сәуір
31.
"Бәсеке туралы" жаңа Заң әзірлеу
Жауапты орындаушы - БҚА,
ТМРА, ҚНРА, АБА
Аяқтау нысаны - Заң жобасы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы
қараша
1. "Бәсеке туралы" заң жобасын Үкіметке енгізу
БҚА, ТМРА, ҚНРА, АБА,
2008 жылғы қыркүйек
2. "Бәсеке туралы" заң
жобасын Парламентке енгізу
БҚА, ТМРА, ҚНРА, АБА,
2008 жылғы қараша
32.
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігінің
жұмысын жүйелі түрде нығайту
Жауапты орындаушы - ҚНРА
Аяқтау нысаны - Президент
Жарлығының жобасы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы
наурыз
"Қазақстан Республикасының
мемлекеттік басқару жүйесін
одан әрі жетілдіру туралы"
"2003 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1270 Президентінің
Жарлығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
Президент Жарлығының жобасын
Президент Әкімшілігіне
енгізу
ҚНРА, 2008 жылғы наурыз
33.
Жаңа Салық кодексінің жобасын
әзірлеу
Жауапты орындаушы - ЭБЖМ,
Қаржымині, Әділетмині,
мүдделі мемлекеттік органдар
Аяқтау нысаны - Кодекс жобасы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы
1 қыркүйекке дейін
1. Жаңа Салық кодексінің
жобасын Үкіметке енгізу
ЭБЖМ, Қаржымині, Әділетмині, мүдделі
мемлекеттік органдар,
2008 жылғы 1 шілдеге дейін
2. Жаңа Салық кодексінің
жобасын Парламентке енгізу
ЭБЖМ, 2008 жылғы 1
қыркүйекке дейін
34.
Әлеуметтік шығыстарды
қоспағанда, республикалық
және жергілікті бюджеттердің
шығыстарын оңтайландыру
Жауапты орындаушы - ЭБЖМ,
орталық және жергілікті
атқарушы органдар
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі - 2009 жылғы
қаңтар
1. Әлеуметтік шығыстарды
қоспағанда, республикалық
және жергілікті бюджеттердің
шығыстарын оңтайландыру
жөніндегі ұсыныстарды
Үкіметке енгізу
ЭБЖМ, республикалық
бюджеттік бағдарламалар-
дың әкімшілері, Астана
және Алматы қалаларының,
облыстардың әкімдері,
2008 жылғы қараша
2. Әлеуметтік шығыстарды
қоспағанда, республикалық
және жергілікті бюджеттердің
шығыстарын оңтайландыру
жөніндегі ақпаратты
Президент Әкімшілігі
мен Үкіметке енгізу
ЭБЖМ, 2009 жылғы қаңтар
35.
Инфляцияның болжанып отырған
деңгейін ұстап тұруға
бағытталған инфляциялық
процестерді тежеу жөнінде
шаралар кешенін әзірлеу
Жауапты орындаушы - ЭБЖМ, ҰБ, Қаржымині, ИСМ, ТМРА,
БҚА, Астана және Алматы
қалаларының әкімдері
Аяқтау нысаны -
Премьер-Министрдің өкімі
Орындау мерзімі - 2008 жылғы
наурыз
Инфляцияның болжанып отырған
деңгейін ұстап тұруға
бағытталған инфляциялық
процестерді тежеу жөніндегі
іс-шаралар жоспарын бекіту
туралы Премьер-Министрдің
өкімін қабылдау
ЭБЖМ, ҰБ, Қаржымині, ИСМ,
ТМРА, БҚА, АШМ, ЭМРМ, АБА, Астана және Алматы
қалаларының әкімдері,
2008 жылғы наурыз
36.
Әлемдік экономика бәсеңдеуі
мен бірқатар экспорттық
тауарларға бағаның төмендеуі
ықтимал жағдайында тұрақтан-
дыру іс-қимылдарының жедел
жоспарын әзірлеу
Жауапты орындаушы - Үкімет,
ҰБ, ҚНРА
Аяқтау нысаны - Мемлекет
басшысына баяндама
Орындау мерзімі - 2008 жылғы
шілде
1. Мемлекет басшысына әлемдік экономика бәсеңдеуі
мен бірқатар экспорттық
тауарларға бағаның төмендеуі
ықтимал жағдайында
тұрақтандыру іс-қимылдарының
жоспары туралы баяндама
жобасын Үкіметке енгізу
ЭБЖМ, ҰБ, ҚНРА, 2008
жылғы маусым

2. Внесение в Администрацию
Президента доклада Главе
государства о плане
стабилизационных действий в
случае замедления мировой
экономики и возможного снижения
цен на ряд экспортных товаров
МЭБП, НБ, АФН, июль 2008 г.
2. Дальнейшее укрепление казахстанской государственности,
повышение эффективности государственного управления
Укрепление Ассамблеи народа Казахстана
37
Внесение в Парламент
проекта Закона
"Об Ассамблее народа
Казахстана"
Ответственный исполнитель -
Администрация Президента,
МЮ, МКИ
Форма завершения - проект
Закона
Срок исполнения - сентябрь
2008 г.
Внесение в Администрацию
Президента предложений к
законопроекту "Об Ассамблее
народа Казахстана"
МЮ, МКИ, июнь 2008 г.
Развитие современной политической системы в Казахстане
38
Внесение изменений и
дополнений в План
мероприятий по реализации
Концепции гражданского
общества в Республике
Казахстан на 2006-2011 годы
Ответственный исполнитель -
МКИ
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения - октябрь
2008 г.
1. Внесение в Правительство
проекта постановления
Правительства о внесении
изменений и дополнений в План
мероприятий по реализации
Концепции гражданского общества
в Республике Казахстан на
2006-2011 годы
МКИ, сентябрь 2008 г.
2. Принятие постановления
Правительства
МКИ, октябрь, 2008 г.
39
Реализация мер по
дальнейшему развитию
партийно-политической
системы, внесение в
Парламент проекта Закона
"О внесении изменений и
дополнений в Закон
Республики Казахстан
"О политических партиях"
Ответственный исполнитель -
МКИ, МЮ
Форма завершения - проект
Закона
Срок исполнения - октябрь
2008 г.
1. Внесение в Правительство
законопроекта о внесении
изменений и дополнений в Закон
Республики Казахстан "О
политических партиях"
МКИ, МЮ, август 2008 г.
2. Внесение в Парламент
законопроекта о внесении
изменений и дополнений в Закон
Республики Казахстан "О
политических партиях"
МКИ, МЮ, октябрь 2008 г.
Борьба с преступностью и коррупцией
40
Разработка и внедрение новых
форм и методов работы по
укреплению законности и
обеспечению справедливой и
эффективной защиты прав
граждан и организаций, а
также повышению уровня
взаимодействия
правоохранительных и
специальных органов в сфере
борьбы с преступностью и
коррупцией
Ответственный исполнитель -
ГП, ВС, КНБ, АБЭКП, МВД, МЮ,
МФ, СК
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - ежегодно,
20 июля, 20 января
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации о мерах по
укреплению законности и
обеспечению защиты прав граждан
и организаций
ГП, ВС, КНБ, АБЭКП, МВД, МЮ,
МФ, СК, ежегодно, 20 июля,
20 января
41
Разработка предложений по
глубокой реформе судебной
системы в целях ее
дальнейшей оптимизации,
обеспечения прозрачности и
упрощения судопроизводства,
расширения доступности
правосудия
Ответственный исполнитель -
ВС, ГП, МЮ
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - II квартал
2008 г.
Внесение в Администрацию
Президента предложений по
реформированию судебной системы
ВС, ГП, МЮ, июнь 2008 г.
42
Разработка и внесение в
Парламент проекта Закона
"О профилактике
правонарушений"
Ответственный исполнитель -
МВД, ГП, ВС, МОН, МЮ, МФ, КНБ
Форма завершения - проект
Закона
Срок исполнения - ноябрь
2008 г.

2. Мемлекет басшысына
әлемдік экономиканың
бәсеңдеуі мен бірқатар
экспорттық тауарларға
бағаның төмендеуі ықтималы
жағдайында тұрақтандыру
іс-қимылдарының жоспары
туралы баяндама жобасын
Президент Әкімшілігіне
енгізу
ЭБЖМ, ҰБ, ҚНРА,
2008 жылғы шілде
2. Қазақстандық мемлекеттікті одан әрі нығайту, мемлекеттік басқару тиімділігін арттыру
Қазақстан халқы Ассамблеясын нығайту
37.
"Қазақстан халқы Ассамблеясы
туралы" заң жобасын
Парламентке енгізу
Жауапты орындаушы - Президент Әкімшілігі,
Әділетмині, МАМ
Аяқтау нысаны - Заң жобасы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы қыркүйек
1. "Қазақстан халқы
Ассамблеясы туралы" заң
жобасына ұсыныстарды
Президент Әкімшілігіне енгізу
Әділетмині, МАМ,
2008 жылғы маусым
Қазақстандағы қазіргі заманғы саяси жүйені дамыту
38.
Қазақстан Республикасында
азаматтық қоғамды дамытудың
2006-2011 жылдарға арналған
тұжырымдамасын іске асыру
жөніндегі іс-шаралар жоспарына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - МАМ
Аяқтау нысаны - Үкімет
қаулысы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы қазан
1. Қазақстан Республикасында
азаматтық қоғамды дамытудың
2006-2011 жылдарға арналған
тұжырымдамасын іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
жоспарына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
Үкімет қаулысының жобасын
Үкіметке енгізу
МАМ, 2008 жылғы қыркүйек
2. Үкімет қаулысын қабылдау
МАМ, 2008 жылғы қазан
39.
Партиялық-саяси жүйені одан
әрі дамыту жөніндегі
шараларды іске асыру, "Саяси
партиялар туралы" Қазақстан
Республикасының Заңына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы" Заң жобасын
Парламентке енгізу
Жауапты орындаушы - МАМ,
Әділетмині
Аяқтау нысаны - Заң жобасы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы
қазан
1. "Саяси партиялар туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
заң жобасын Үкіметке енгізу
МАМ, Әділетмині, 2008 жылғы тамыз
2. "Саяси партиялар туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
заң жобасын Парламентке
енгізу
МАМ, Әділетмині, 2008
жылғы қазан
Қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
40.
Заңдылықты нығайту және
азаматтар мен ұйымдардың
құқықтарын әділ және тиімді
қорғауды қамтамасыз ету,
сондай-ақ қорғау және арнайы
органдардың қылмыс пен
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес саласындағы өзара
іс-қимыл жасау деңгейін
арттыру жөніндегі жұмыстың
жаңа нысандары мен әдістерін
әзірлеу және енгізу
Жауапты орындаушы - БП, ЖС,
ҰҚК, ЭСЖҚА, ІІМ, Әділетмині,
Қаржымині, ЕК
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі - жыл сайын,
20 шілде, 20 қаңтар
Заңдылықты нығайту және
азаматтар мен ұйымдардың
құқықтарын қорғауды
қамтамасыз ету жөніндегі
шаралар туралы ақпаратты
Президент Әкімшілігі мен
Үкіметке енгізу
БП, ЖС, ҰҚК, ЭСЖҚА, ІІМ,
Әділетмині, Қаржымині,
ЕК, жыл сайын, 20 шілде,
20 қаңтар
41.
Сот жүйесін одан әрі
оңтайландыру, ашықтығын
қамтамасыз ету және сот ісін
жүргізуді оңайлату, сот
әділдігінің қол жетімділігін
кеңейту мақсатында оның
терең реформасы жөнінде
ұсыныстар әзірлеу
Жауапты орындаушы - ЖС, БП,
Әділетмині
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі -
2008 жылғы II тоқсан
Сот жүйесін реформалау
жөніндегі ұсыныстарды
Президент Әкімшілігіне
енгізу
ЖС, БП, Әділетмині, 2008
жылғы маусым
42.
"Құқық бұзушылықтардың алдын алу туралы" Заң жобасын
әзірлеу және Парламентке
енгізу
Жауапты орындаушы - ІІМ,
БП, ЖС, БҒМ, Әділетмині,
Қаржымині, ҰҚК
Аяқтау нысаны - Заң жобасы
Орындау мерзімі - 2008
жылғы қараша

1. Внесение в Правительство
законопроекта "О
профилактике правонарушений"
МВД, ГП, ВС, МОН, МЮ, МФ, КНБ,
сентябрь 2008 г.
2. Внесение в Парламент
законопроекта "О
профилактике правонарушений"
МВД, ГП, ВС, МОН, МЮ, МФ, КНБ,
ноябрь 2008 г.
Административная реформа и кадровая политика
43
Проведение административной
реформы в правоохранительных
органах и органах,
подотчетных Президенту
Республики Казахстан
Ответственный исполнитель -
Администрация Президента,
ВС, ГП, КНБ, МВД, АБЭКП,
МЮ, МФ
Форма завершения - протокол
заседания Совета Безопасности
Срок исполнения - I квартал
2008 г.
Форма завершения - доклад
Главе государства
Срок исполнения - ежегодно,
январь 2009-2010 гг.
Внесение в Администрацию
Президента предложений по
реформированию
правоохранительных органов
МВД, МЮ, МФ, март 2008 г.
44
Обеспечение реализации
концепции по внедрению
системы государственного
планирования, ориентирован-
ного на результаты, в том
числе в пилотных
государственных органах
Ответственный исполнитель -
МЭБП, МЮ, МФ, аким
Южно-Казахстанской области,
государственные органы
Форма завершения - отчет в
Администрацию Президента
Срок исполнения - ежегодно,
февраль
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
отчета по внедрению системы
государственного планирования,
ориентированного на результаты
МЭБП, МЮ, МФ, аким
Южно-Казахстанской области,
государственные органы,
ежегодно, февраль
45
Формирование новой кадровой
политики с учетом усиления
человеческого фактора на
современном этапе развития.
Разработка современных
подходов, направленных на
формирование в системе
государственного управления
профессионального ядра
управленцев новой формации
Ответственный исполнитель -
Администрация Президента,
АГС, МЭБП, МЮ
Форма завершения -
нормативный правовой акт
Срок исполнения - сентябрь
2008 г.
Внесение в Администрацию
Президента предложений по
формированию новой кадровой
политики
АГС, МЭБП, МЮ, июнь 2008 г.
46
Внедрение новой модели
функционирования системы
кадрового резерва
государственной службы
Ответственный исполнитель -
Администрация Президента,
АГС, МОН
Форма завершения -
информация на имя Главы
государства
Срок исполнения - май 2008 г.
Внесение в Администрацию
Президента предложений по
внедрению новой модели
функционирования системы
кадрового резерва
государственной службы
АГС, МОН, апрель 2008 г.
47
Создание механизмов
привлечения в приоритетные
отрасли экономики и
социальной сферы выпускников
программы "Болашак",
организация стажировок
стипендиатов "Болашак" в
государственных органах,
национальных компаниях,
научно-исследовательских
институтах
Ответственный исполнитель -
МОН, заинтересованные
центральные и местные
государственные органы,
государственные холдинги,
СПК, АО "Центр международных
программ"
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - 25 января
2009 г.
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации по созданию
механизмов привлечения в
приоритетные отрасли экономики
и социальной сферы выпускников
программы "Болашак",
организации стажировок
стипендиатов "Болашак" в
государственных органах,
национальных компаниях, научно-
исследовательских институтах
МОН, заинтересованные
центральные и местные
государственные органы,
государственные холдинги, СПК,
АО "Центр международных
программ", 25 января 2009 г.
48
Разработка комплекса мер по
повышению качества и
результативности
предоставляемых услуг
населению и становление
новых социальных объектов
(медицинских организаций,
школ, дошкольных
организаций, спортивных
сооружений) центрами
предоставления качественных,
современных и массовых услуг
населению
Ответственный исполнитель -
акимы гг. Астаны и Алматы,
областей, МОН, МЗ, МТС, МЮ,
АГС
Форма завершения - отчет в
Администрацию Президента
Срок исполнения - январь,
ежегодно
Представление в Администрацию
Президента и Правительство
отчета по повышению качества
предоставляемых услуг
населению:

1. "Құқық бұзушылықтардың
алдын алу туралы" заң
жобасын Үкіметке енгізу
ІІМ, БП, ЖС, БҒМ,
Әділетмині, Қаржымині,
ҰҚК, 2008 жылғы қыркүйек
2. "Құқық бұзушылықтардың
алдын алу туралы" заң
жобасын Парламентке енгізу
ІІМ, БП, ЖС, БҒМ,
Әділетмині, Қаржымині,
ҰҚК, 2008 жылғы қараша
Әкімшілік реформа және кадр саясаты
43.
Құқық қорғау органдары мен
Қазақстан Республикасының
Президентке есеп беретін
органдарда әкімшілік реформа
жүргізу
Жауапты орындаушы - Президент Әкімшілігі, ЖС, БП,
ҰҚК, ІІМ, ЭСЖҚА, Әділетмині,
Қаржымині
Аяқтау нысаны - Қауіпсіздік
Кеңесі отырысының хаттамасы
Орындау мерзімі - 2008
жылғы I тоқсан
Аяқтау нысаны - Мемлекет
басшысына баяндама
Орындау мерзімі - жыл
сайын, 2009-2010 жж. қаңтар
1. Құқық қорғау органдарын
реформалау жөніндегі
ұсыныстарды Президент
Әкімшілігіне енгізу
ІІМ, Әділетмині,
Қаржымині,
2008 жылғы наурыз
44.
Нәтижелерге бағдарланған
мемлекеттік жоспарлау
жүйесін, оның ішінде пилоттық
мемлекеттік органдарда енгізу
жөніндегі тұжырымдаманың
іске асырылуын қамтамасыз ету
Жауапты орындаушы - ЭБЖМ,
Әділетмині, Қаржымині,
Оңтүстік Қазақстан облысының
әкімі, мемлекеттік органдар
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне есеп
Орындау мерзімі - жыл сайын,
ақпан
1. Нәтижелерге бағдарланған
мемлекеттік жоспарлау
жүйесін енгізу жөніндегі
есепті Президент Әкімшілігі
мен Үкіметке енгізу
ЭБЖМ, Әділетмині,
Қаржымині, Оңтүстік
Қазақстан облысының әкімі, мемлекеттік
органдар, жыл сайын,
ақпан
45.
Дамудың қазіргі заманғы
кезеңінде адам факторын
күшейтуді есепке ала отырып,
жаңа кадр саясатын
қалыптастыру.
Мемлекеттік басқару жүйесінде
жаңа формациядағы басқарушы-
лардың кәсіби жетекші тобын
қалыптастыруға бағытталған
қазіргі заманғы қағидаттар
әзірлеу
Жауапты орындаушы - Президент Әкімшілігі, МҚА,
ЭБЖМ, Әділетмині
Аяқтау нысаны - нормативтік
құқықтық акт
Орындау мерзімі -
2008 жылғы қыркүйек
Жаңа кадр саясатын қалыптас-
тыру жөніндегі ұсыныстарды
Президент Әкімшілігіне
енгізу
МҚА, ЭБЖМ, Әділетмині,
2008 жылғы мамыр
46.
Мемлекеттік қызметтің кадр
резерві жүйесі жұмыс
істеуінің жаңа моделін енгізу
Жауапты орындаушы - Президент Әкімшілігі, МҚА, БҒМ
Аяқтау нысаны - Мемлекет
Басшысының атына ақпарат
Орындау мерзімі - 2008 жылғы
мамыр
Мемлекеттік қызметтің кадр
резерві жүйесі жұмыс істеу-
інің жаңа моделін енгізу
жөніндегі ұсыныстарды
Президент Әкімшілігіне
енгізу
БҒМ, 2008 жылғы сәуір
47.
Экономиканың және әлеуметтік
ортаның басымды салаларына
"Болашақ" бағдарламасының
түлектерін тарту тетіктерін
жасау, "Болашақ" стипендиат-
тардың мемлекеттік органдарда, ұлттық
компанияларда, ғылыми-зерттеу
институттарында тағылымдама-
дан өтулерін ұйымдастыру
Жауапты орындаушы - БҒМ,
мүдделі орталық және
жергілікті мемлекеттік
органдар, мемлекеттік
холдингтер, ӘКК, "Халықаралық
бағдарламалар орталығы" АҚ
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі - 2009 жылғы 25 қаңтар
1. Экономиканың және әлеуметтік ортаның басымды
салаларына "Болашақ"
бағдарламасының түлектерін
тарту тетіктерін жасау,
"Болашақ" стипендиаттардың
мемлекеттік органдарда,
ұлттық компанияларда,
ғылыми-зерттеу институтта-
рында тағылымдамадан өтулерін ұйымдастыру жөнінде
ақпаратты Президент
Әкімшілігі мен Үкіметке
енгізу
БҒМ, мүдделі орталық және
жергілікті мемлекеттік
органдар, мемлекеттік
холдингтер, ӘКК,
"Халықаралық бағдарламалар орталығы"
АҚ, 2009 жылғы 25 қаңтар
48.
Халыққа көрсетілетін
қызметтердің сапасы мен
нәтижелілігін арттыру жөнінде
шаралар кешенін әзірлеу және
жаңа әлеуметтік объектілердің
(медициналық ұйымдардың,
мектептердің, мектепке
дейінгі ұйымдардың, спорттық
ғимараттардың) халыққа
сапалы, қазіргі заманғы және
бұқаралық қызмет көрсету
орталықтарына айналуы
Жауапты орындаушы - Астана
және Алматы қалаларының,
облыстардың әкімдері, БҒМ,
ДСМ, ТСМ, Әділетмині, МҚА
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне есеп
Орындау мерзімі - қаңтар,
жыл сайын
Мыналар халыққа көрсететін
қызметтердің сапасын арттыру
жөніндегі есепті Президент
Әкімшілігі мен Үкіметке
ұсыну:
Астана және Алматы
қалаларының, облыстар
әкімдері, БҒМ, ДСМ, ТСМ,
Әділетмині, МҚА, қаңтар,
жыл сайын

1) медицинскими организациями
МЗ, акимы гг. Астаны и Алматы,
областей, МЮ, АГС, январь,
ежегодно
2) школами, дошкольными
организациями
МОН, акимы гг. Астаны и Алматы,
областей, МЮ, АГС, январь,
ежегодно
3) спортивными организациями
МТС, акимы гг. Астаны и Алматы,
областей, МЮ, АГС, январь,
ежегодно
Бюджетное планирование
49
Разработка проекта нового
Бюджетного кодекса
Ответственный исполнитель -
МЭБП, центральные и местные
исполнительные органы
Форма завершения - проект
Кодекса
Срок исполнения - до
1 сентября 2008 г.
1. Внесение в Правительство
проекта нового Бюджетного
кодекса
МЭБП, МЮ, центральные и
местные исполнительные
органы, до 1 июля 2008 г.
2. Внесение в Парламент проекта
нового Бюджетного кодекса
МЭБП, до 1 сентября 2008 г.
Аудит государственных средств
50
Проведение оценки
эффективности основных
государственных социально-
экономических программ
Ответственный исполнитель -
МЭБП, МФ, соответствующие
государственные органы
Форма завершения - отчет в
Администрацию Президента
Срок исполнения - февраль
2009 года
Представление в Администрацию
Президента и Правительство
отчета о проведении оценки
эффективности основных
государственных социально-
экономических программ
МЭБП, МФ, соответствующие
государственные органы,
февраль 2009 г.
Стимулирование конкурентоспособности малого и среднего
бизнеса
51
Выработка мер по повышению
доступности
микрокредитования и созданию
новых рабочих мест
Ответственный исполнитель -
МИТ, МЭБП, МСХ, МТСЗН,
АО "Қазына", АО "КазАгро"
Форма завершения - отчет в
Администрацию Президента
Срок исполнения - октябрь
2008 г.
1. Разработка и внесение в
Правительство законопроекта о
внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан,
регулирующие деятельность
микрофинансовых организаций
МИТ, АФН, НБ, МЭБП, МСХ,
АО "Қазына", АО "КазАгро",
июль 2008 г.
2. Внесение в Парламент
законопроекта
МИТ, АФН, НБ, МЭБП, МСХ,
АО "Қазына", сентябрь 2008 г.
3. Внесение отчета в
Администрацию Президента и
Правительство
МИТ, МЭБП, МСХ, МТСЗН,
АО "Қазына", АО "КазАгро",
октябрь 2008 г.
52
Разработка концепции
совершенствования
разрешительной системы,
предусматривающей снижение
административной нагрузки
на бизнес и упрощение
разрешительной системы,
прежде всего лицензирования,
сертификации, аккредитации
Ответственный исполнитель -
МЭБП, МИТ, заинтересованные
государственные органы,
акимы гг. Астаны и Алматы,
областей
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения - ноябрь
2008 г.
1. Внесение в Правительство
проекта постановления
МЭБП, МИТ, заинтересованные
государственные органы, акимы
гг. Астаны и Алматы, областей,
до 3 ноября 2008 г.

1) медициналық ұйымдар
ДСМ, Астана және Алматы
қалаларының, облыстардың
әкімдері, Әділетмині,
МҚА, қаңтар, жыл сайын
2) мектептер, мектепке
дейінгі ұйымдар
БҒМ, Астана және Алматы
қалаларының, облыстардың
әкімдері, Әділетмині, МҚА, қаңтар, жыл сайын
3) спорттық ұйымдар
ТСМ, Астана және Алматы
қалаларының облыстардың
әкімдері, Әділетмині, МҚА, қаңтар, жыл сайын
Бюджеттік жоспарлау
49.
Жаңа Бюджет кодексінің
жобасын әзірлеу
Жауапты орындаушы - ЭБЖМ,
орталық және жергілікті
орындау органдары
Аяқтау нысаны - Кодекс жобасы
Орындау мерзімі - 2008
жылғы 1 қыркүйекке дейін
1. Жаңа Бюджет кодексінің
жобасын Үкіметке енгізу
ЭБЖМ, Әділетмині, орталық
және жергілікті атқарушы
органдар, 2008 жылғы 1
шілдеге дейін
2. Жаңа Бюджет кодексінің
жобасын Парламентке енгізу
ЭБЖМ, 2008 жылғы 1
қыркүйекке дейін
Мемлекеттік қаражат аудиті
50.
Негізгі мемлекеттік
әлеуметтік-экономикалық
бағдарламалардың тиімділігіне
бағалауды жүргізу
Жауапты орындаушы - ЭБЖМ,
Қаржымині, тиісті мемлекеттік
органдар
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне есеп
Орындау мерзімі - 2009 жылғы ақпан
Негізгі мемлекеттік
әлеуметтік-экономикалық
бағдарламалардың тиімділігі-
не бағалауды жүргізу туралы
есепті Президент Әкімшілігі
мен Үкіметке ұсыну
ЭБЖМ, Қаржымині, тиісті
мемлекеттік органдар,
2009 жылғы ақпан
Шағын және орта бизнестің бәсекеге қабілеттілігін ынталандыру
51.
Шағын несиелендірудің қол
жетімділігін арттыру және
жаңа жұмыс орындарын жасау
жөнінде шаралар әзірлеу
Жауапты орындаушы - ИСМ,
ЭБЖМ, АШМ, Еңбекмині,
"Қазына" АҚ, "ҚазАгро" АҚ
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне есеп
Орындау мерзімі - 2008 жылғы қазан
1. Қазақстан Республикасының
шағын қаржы ұйымдарының
қызметін реттейтін кейбір
заңнамалық актілеріне
өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы
заң жобасын әзірлеу және
Үкіметке енгізу
ИСМ, ҚНРА, ҰБ, ЭБЖМ, АШМ,
"Қазына" АҚ, "ҚазАгро"
АҚ, 2008 жылғы шілде
2. Заң жобасын Парламентке
енгізу
ИСМ, ҚНРА, ҰБ, ЭБЖМ, АШМ,
"Қазына" АҚ, 2008 жылғы
қыркүйек
3. Есепті Президент
Әкімшілігі мен Үкіметке
ұсыныс енгізу
ИСМ, ЭБЖМ, АШМ,
Еңбекмині, "Қазына"
АҚ, "ҚазАгро" АҚ, 2008
жылғы қазан
52.
Бизнеске әкімшілік
ауыртпалықты төмендетуді
көздейтін рұқсат беру жүйесін
жетілдіру тұжырымдамасын
әзірлеу және бәрінен бұрын
лицензиялау, сертификаттау,
аккредиттеу сияқты рұқсат
беру жүйесін оңайлату
Жауапты орындаушы - ЭБЖМ,
ИСМ, мүдделі мемлекеттік
органдар, Астана және Алматы
қалаларының, облыстар әкімдері
Аяқтау нысаны - Үкімет
қаулысы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы қараша
1. Қаулы жобасын Үкіметке енгізу
ЭБЖМ, ИСМ, мүдделі
мемлекеттік органдар,
Астана және Алматы
қалаларының, облыстардың
әкімдері, 2008 жылғы 3
қарашаға дейін

2. Принятие постановления
Правительства
МЭБП, ноябрь 2008 г.
53
Разработка предложений по
оптимизации деятельности
контролирующих органов в
целях сокращения и
упорядочения проверок
Ответственный исполнитель -
Правительство, ГП, АБЭКП,
СК, акимы гг. Астаны и
Алматы, областей
Форма завершения - доклад
Главе государства
Срок исполнения - сентябрь
2008 г.
Внесение в Правительство
проекта доклада Главе
государства по оптимизации
деятельности контролирующих
органов в целях сокращения и
упорядочения проверок
МИТ, МФ, МВД, МЮ, МСХ, МЗ,
МЧС, АРЕМ, АЗК, ГП, АБЭКП, СК,
акимы гг. Астаны и Алматы,
областей, август 2008 г.
3. Повышение благосостояния народа Казахстана
54
Увеличение относительно
2007 года средних размеров
пенсий в 2,5 раза к 2012
году, в том числе в 2009
году - на 25 %, в 2010
году - 25 %, в 2011 году -
на 30 %.
Повышение государственной
базовой пенсионной выплаты
к 2011 году до 50 % от
размера прожиточного
минимума.
Увеличение с 2009 года
размеров государственных
социальных пособий и
специальных государственных
пособий в среднем ежегодно
на 9 %.
Ответственный исполнитель -
МЭБП, МТСЗН, МЮ
Форма завершения - Закон,
постановление Правительства
Срок исполнения - декабрь
2008-2010 гг.
1. Включение в законопроект о
республиканском бюджете на
очередной финансовый год
размера государственной базовой
пенсионной выплаты и по
соответствующим бюджетным
программам расходов на выплату
государственных социальных
пособий и специальных
государственных пособий
МЭБП, МТСЗН, МЮ, август
2008-2010 гг.
2. Принятие Закона Парламентом
и направление на подпись
Президенту
МЭБП, МТСЗН, МЮ, декабрь
2008-2010 гг.
3. Внесение в Правительство
проектов постановлений
МТСЗН, МЭБП, МЮ, декабрь
2008-2010 гг.
4. Принятие постановлений
Правительства
МТСЗН, МЭБП, МЮ, декабрь
2008-2010 гг.
55
Увеличение ежемесячного
пособия по уходу за ребенком
до достижения им одного
года в 2011 году до уровня,
превышающего размеры пособий
2007 года в среднем в 2,5
раза.
Увеличение с 2010 года
размера единовременного
пособия на рождение 4-го и
более ребенка более чем в 4
раза по отношению к 2007 году
Ответственный исполнитель -
МТСЗН, МЭБП, МЮ
Форма завершения - Закон
Срок исполнения - август
2009 г.
1. Внесение в Правительство
законопроекта
МТСЗН, МЭБП, МЮ, январь 2009 г.
2. Внесение в Парламент
законопроекта
МТСЗН, март 2009 г.
3. Принятие Закона Парламентом
и направление на подпись
Президенту
МТСЗН, август 2009 г.
56
Повышение заработной платы
работникам бюджетной сферы
с поэтапным ее приближением
к 2-х кратному уровню к
2012 году, в т.ч. в 2009
году - на 25 %, 2010 году -
на 25 % и в 2011 году - на
30 %.
Ответственный исполнитель -
МТСЗН, МЭБП, МЮ,
заинтересованные
государственные органы
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения - декабрь,
2008-2010 гг.
Принятие постановлений
Правительства по повышению
заработной платы работникам
бюджетной сферы с поэтапным ее
приближением к 2-х кратному
уровню к 2012 году, в т.ч. в
2009 году - на 25 %, 2010
году - на 25 % и в 2011 году -
на 30 %.
МТСЗН, МЭБП, МЮ,
заинтересованные
государственные органы,
декабрь 2008-2010 гг.
57
Увеличение с 2009 года
ежегодной квоты иммиграции
оралманов до 20 тысяч семей
в год
Ответственный исполнитель -
МТСЗН
Форма завершения - Указ
Президента
Срок исполнения - декабрь
2008 г.

2. Үкімет қаулысын қабылдау
ЭБЖМ, 2008 жылғы қараша
53.
Тексерістерді қысқарту мен
реттеу мақсатында бақылаушы
органдардың қызметін
оңтайландыру жөнінде
ұсыныстар әзірлеу
Жауапты орындаушы - Үкімет,
БП, ЭСЖҚА, ЕК, Астана және
Алматы қалаларының,
облыстардың әкімдері
Аяқтау нысаны - Мемлекет
басшысына баяндама
Орындау мерзімі - 2008
жылғы қыркүйек
Мемлекет басшысына
тексерістерді қысқарту мен
реттеу мақсатында бақылаушы
органдардың қызметін
оңтайландыру жөніндегі
баяндаманы Үкіметке енгізу
ИСМ, Қаржымині, ІІМ,
Әділетмині, АШМ, ДСМ, ТЖМ, ТМРА, БҚА, БП,
ЭСЖҚА, ЕК, Астана және
Алматы қалаларының,
облыстардың әкімдері,
2008 жылғы тамыз
3. Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру
54.
Зейнетақылардың орташа
мөлшерін 2007 жылмен
салыстырғанда 2012 жылға 2,5 есе өсіру, оның ішінде:
2009 жылы - 25%-ке, 2010
жылы - 25%-ке, 2011 жылы
- 30%-ке.
Мемлекеттік базалық зейнетақы
төлемін 2011 жылға ең төменгі
күнкөріс деңгейі мөлшерінен
50%-ке жоғарылату. 2009
жылдан бастап мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақылар және
арнайы мемлекеттік
жәрдемақылар мөлшерін - орта
шамамен жыл сайын 9%-ке
жоғарылату
Жауапты орындаушы - ЭБЖМ,
Еңбекмині, Әділетмині
Аяқтау нысаны - Заң, Үкімет
қаулысы
Орындау мерзімі - 2008-2010 жж. желтоқсан
1. Кезекті қаржы жылына
арналған республикалық
бюджет туралы заң жобасына
мемлекеттік базалық
зейнетақы төлемінің мөлшерін
және тиісті бюджеттік
бағдарламалар бойынша
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақылар және арнайы
мемлекеттік жәрдемақылар
төлеуге арналған шығыстарды
енгізу
ЭБЖМ, Еңбекмині,
Әділетмині, 2008-2010
жж. тамыз
2. Заңды Парламенттің
қабылдауы және Президентке
қол қоюға жіберу
ЭБЖМ, Еңбекмині,
Әділетмині, 2008-2010 жж.
желтоқсан
3. Үкімет қаулыларының
жобаларын Үкіметке енгізу
Еңбекмині, ЭБЖМ, Әділетмині, 2008-2010 жж.
желтоқсан
4. Үкімет қаулыларын қабылдау
Еңбекмині, ЭБЖМ,
Әділетмині, 2008-2010 жж.
желтоқсан
55.
Бір жасқа толғанға дейінгі
бала күтімі бойынша ай сайынғы жәрдемақыны 2011
жылы 2007 жылғы жәрдемақылар
мөлшерінен асып түсетін
деңгейге дейін орташа 2,5
есе ұлғайту, 2010 жылдан
бастап 4-ші және одан да көп
баланың туылуына арналған
бір реттік жәрдемақының
мөлшерін 2007 жылмен
салыстырғанда 4 еседен
аса жоғарылату
Жауапты орындаушы -
Еңбекмині, ЭБЖМ, Әділетмині
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзімі - 2009 жылғы тамыз
1. Заң жобасын Үкіметке енгізу
Еңбекмині, ЭБЖМ, Әділетмині, 2009 жылғы
қаңтар
2. Заң жобасын Парламентке
енгізу
Еңбекмині, 2009 жылғы
наурыз
3. Заңды Парламенттің
қабылдауы және Президентке
қол қоюға жіберу
Еңбекмині, 2009 жылғы
тамыз
56.
Бюджет саласының қызметкер-
леріне еңбек ақысын 2012
жылға 2 еселік деңгейге
кезең-кезеңімен жақындатып
жоғарылату, оның ішінде 2009
жылы - 25 %-ке, 2010 жылы
- 25% -ке және 2011 жылы -
30%-ке
Жауапты орындаушы -
Еңбекмині, ЭБЖМ, Әділетмині,
мүдделі мемлекеттік органдар
Аяқтау нысаны - Үкімет
қаулысы
Орындау мерзімі - 2008-2010
жж. желтоқсан
Бюджет саласының қызметкер-
леріне еңбек ақысын 2012
жылға 2 еселік деңгейге
кезең-кезеңімен, оның ішінде
2009 жылы - 25%-ке, 2010
жылы - 25%-ке және 2011
жылы - 30%-ке жақындатып
жоғарылату жөніндегі Үкімет
қаулыларын қабылдау
Еңбекмині, ЭБЖМ,
Әділетмині, мүдделі
мемлекеттік органдар,
2008-2010 жж. желтоқсан
57.
2009 жылдан бастап
оралмандардың қоныс аударуына
арналған жыл сайынғы
квотасын жылына 20 мың
отбасына дейін жоғарылату
Жауапты орындаушы - Еңбекмині
Аяқтау нысаны - Президент
Жарлығы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы желтоқсан

1. Внесение в Правительство
проекта Указа Президента
Республики Казахстан о
ежегодной квоте иммиграции
оралманов
МТСЗН, декабрь 2008 г.
2. Внесение в Администрацию
Президента проекта Указа
Президента Республики Казахстан
о ежегодной квоте иммиграции
оралманов
МТСЗН, декабрь 2008 г.
Инфраструктура образования
58
Строительство объектов
дошкольного и среднего
образования с целью
ликвидации дефицита мест в
детских садах и школах
Ответственный исполнитель -
акимы гг. Астаны и Алматы,
областей, МОН
Форма завершения - отчет в
Администрацию Президента
Срок исполнения - август
2008-2010 гг.
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
отчета о строительстве объектов
дошкольного и среднего
образования с целью ликвидации
дефицита мест в детских садах
и школах
МОН, акимы гг. Астаны и Алматы,
областей, август 2008-2010 гг.
59
Внесение изменений и
дополнений в Закон
Республики Казахстан "Об
образовании" и Указ
Президента Республики
Казахстан "О Государственной
программе развития
образования в Республике
Казахстан на 2005-2010
годы", в том числе в части
переноса сроков введения
12-летнего среднего
образования
Ответственный исполнитель -
МОН
Форма завершения - проект
Закона, проект Указа
Президента
Срок исполнения - июнь
2008 г.
1. Внесение в Правительство
законопроекта о внесении
изменений и дополнений в Закон
Республики Казахстан "Об
образовании"
МОН, апрель 2008 г.
2. Внесение в Парламент
законопроекта
МОН, июнь 2008 г.
3. Внесение в Правительство
проекта Указа Президента о
внесении изменений и дополнений
в Указ Президента Республики
Казахстан "О Государственной
программе развития образования
в Республике Казахстан на
2005-2010 годы"
МОН, апрель 2008 г.
4. Внесение в Администрацию
Президента проекта Указа
Президента
МОН, июнь 2008 г.
60
Обеспечение дошкольного
образования эффективными
программами, учебниками и
учебными пособиями для
развития творческих и
интеллектуальных
способностей детей
Ответственный исполнитель -
МОН
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - ежегодно,
25 июня, 25 декабря
Представление в Администрацию
Президента и Правительство
информации о принятых мерах по
обеспечению дошкольного
образования эффективными
программами, учебниками и
учебными пособиями для развития
творческих и интеллектуальных
способностей детей
МОН, ежегодно, 25 июня,
25 декабря
Профессиональное образование
61
Принятие Государственной
программы развития техничес-
кого и профессионального
образования на 2008-2010
годы, предусматривающей
привлечение иностранных
ученых и преподавателей в те
сферы образования, которые
представляют для экономики
страны наибольший интерес,
и активное участие бизнес
ассоциаций
Ответственный исполнитель -
МОН, МЭБП, государственные
холдинги, акимы гг. Астаны
и Алматы, областей
Форма завершения - Указ
Президента
Срок исполнения - июнь
2008 г.
Принятие Указа Президента об
утверждении Государственной
программы развития технического
и профессионального образования
МОН, МЭБП, государственные
холдинги, акимы гг. Астаны и
Алматы, областей, июнь 2008 г.
Триединство языков
62
Разработка Плана мероприятий
на 2009-2010 годы по
реализации Государственной
программы функционирования
и развития языков, с учетом
реализации культурного
проекта "Триединства языков"
Ответственный исполнитель -
МКИ, МОН, МЭБП, МЮ
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения - IV квартал
2008 г.
1. Внесение в Правительство
проекта постановления об
утверждении Плана мероприятий
на 2009-2010 годы по реализации
Государственной программы
функционирования и развития
языков, с учетом реализации
культурного проекта
"Триединства языков"
МКИ, МОН, МЭБП, МЮ, ноябрь
2008 г.

1. Оралмандардың қоныс
аударуына арналған жыл
сайынғы квотасы туралы
Қазақстан Республикасының
Президенті Жарлығының
жобасын Үкіметке енгізу
Еңбекмині, 2008 жылғы
желтоқсан
2. Оралмандардың қоныс
аударуына арналған жыл
сайынғы квотасы туралы
Қазақстан Республикасының
Президенті Жарлығының
жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
Еңбекмині, 2008 жылғы
желтоқсан
Білім инфрақұрылымы
58.
Балабақшалар мен мектептер-
дегі орындардың тапшылығын
жою мақсатында мектепке
дейінгі және орта білім беру
объектілерін салу
Жауапты орындаушы - Астана
және Алматы қалаларының,
облыстардың әкімдері, БҒМ
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне есеп
Орындау мерзімі - 2008-2010
жж. тамыз
Балабақшалар мен мектептер-
дегі орындардың тапшылығын
жою мақсатында мектепке
дейінгі және орта білім беру
объектілерін салу туралы
есепті Президент Әкімшілігі
мен Үкіметке енгізу
БҒМ, Астана және Алматы
қалаларының, облыстардың
әкімдері, 2008-2010 жж.
тамыз
59.
"Білім туралы" Қазақстан
Республикасының Заңына және
"Қазақстан Республикасындағы
білімді дамытудың 2005 - 2010
жылдарға арналған мемлекеттік
бағдарламасы туралы"
Қазақстан Республикасы
Президентінің Жарлығына,
оның ішінде 12-жылдық орта
білімді енгізу мерзімдерін
ауыстыру бөлігінде өзгерістер
мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - БҒМ
Аяқтау нысаны - Заң жобасы, Президент Жарлығының жобасы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы маусым
1. "Білім туралы" Қазақстан
Республикасының Заңына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы" заң жобасын
Үкіметке енгізу
БҒМ, 2008 жылғы сәуір
2. Заң жобасын Парламентке
енгізу
БҒМ, 2008 жылғы маусым
3. "Қазақстан Республикасын-
дағы білімді дамытудың 2005
- 2010 жылдарға арналған
мемлекеттік бағдарламасы
туралы" Қазақстан Республи-
касы Президентінің Жарлығына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы Президент
Жарлығының жобасын Үкіметке
енгізу
БҒМ, 2008 жылғы сәуір
5. Президент Жарлығының
жобасын Президент Әкімшілігіне енгізу
БҒМ, 2008 жылғы маусым
60.
Балалардың шығармашылық және
зияткерлік қабілетін дамыту
үшін мектепке дейінгі білім
беруді тиімді бағдарламалар-
мен, оқулықтармен және оқу
құралдарымен қамтамасыз ету
Жауапты орындаушы - БҒМ
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі - жыл сайын, 25 маусым, 25 желтоқсан
Балалардың шығармашылық және
зияткерлік қабілетін дамыту
үшін мектепке дейінгі білім
беруді тиімді бағдарламалар-
мен, оқулықтармен және оқу
құралдарымен қамтамасыз ету
жөнінде қабылданған шаралар
туралы ақпаратты Президент
Әкімшілігі мен Үкіметке
ұсыну
БҒМ, жыл сайын, 25 маусым,
25 желтоқсан
Кәсіптік білім беру
61.
Ел экономикасы аса мүдделілік
білдіретін білім салаларына
шетел ғалымдары мен
оқытушыларын тартуды және
бизнес-қауымдастықтардың
белсенді қатысуын көздейтін
Кәсіптік-техникалық білімді
дамытудың 2008-2010 жылдарға
арналған мемлекеттік
бағдарламасын қабылдау
Жауапты орындаушылар - БҒМ,
ЭБЖМ, мемлекеттік холдингтер,
Астана және Алматы
қалаларының, облыстар әкімдері
Аяқтау нысаны - Президент
Жарлығы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы маусым
1. Кәсіптік-техникалық
білімді дамытудың жылдарға
арналған мемлекеттік
бағдарламасын бекіту туралы
Президент Жарлығын қабылдау
БҒМ, ЭБЖМ, мемлекеттік
холдингтер, Астана және
Алматы қалаларының,
облыстардың әкімдері,
2008 жылғы маусым
Тілдердің үш тұғырлығы
62.
Тілдерді дамыту мен
қолданудың мемлекеттік
бағдарламасын іске асыру
жөніндегі 2009-2010 жылдарға
арналған іс-шаралар жоспарын
"Тілдердің үш тұғырлығы"
мәдени жобасын іске асыруды
ескере отырып әзірлеу
Жауапты орындаушылар - МАМ,
БҒМ, ЭБЖМ, Әділетмині
Аяқтау нысаны - Үкімет
қаулысы
Орындау мерзімі - 2008
жылғы IV тоқсан
1. Тілдерді дамыту мен
қолданудың мемлекеттік
бағдарламасын іске асыру
жөніндегі 2009 - 2010
жылдарға арналған іс-шаралар
жоспарын "Тілдердің
үштұғырлығы" мәдени жобасын
іске асыруды ескере отырып
бекіту туралы қаулы жобасын
Үкіметке енгізу
МАМ, БҒМ, ЭБЖМ, Әділетмині, 2008 жылғы
қараша

2. Принятие постановления
Правительства об утверждении
Плана мероприятий на 2009-2010
годы по реализации
Государственной программы
функционирования и развития
языков, с учетом реализации
культурного проекта
"Триединства языков"
МКИ, МОН, МЭБП, МЮ, декабрь
2008 г.
Развитие здравоохранения
63
Проведение оценки
эффективности использования
финансовых ресурсов в
системе здравоохранения и
реальной стоимости
медицинских услуг
Ответственный исполнитель -
МЗ, МЭБП, акимы гг. Астаны
и Алматы, областей
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - февраль
2009-2010 гг.
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации о проведении оценки
эффективности использования
финансовых ресурсов в системе
здравоохранения и реальной
стоимости медицинских услуг
МЗ, МЭБП, акимы гг. Астаны и
Алматы, областей, февраль
2009-2010 гг.
64
Разработка и внедрение
программ повышения квалифи-
кации и переподготовки
медицинских кадров,
основанных на международных
стандартах непрерывного
профессионального развития,
внедрение механизмов
непрерывного медицинского
образования и сертификации
на основе международного
опыта
Ответственный исполнитель -
МЗ, МОН
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - ежегодно,
декабрь, 2008-2010 гг.
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации о внедрении программ
повышения квалификации и
переподготовки медицинских
кадров, основанных на
международных стандартах
непрерывного профессионального
развития, внедрении механизмов
непрерывного медицинского
образования и сертификации на
основе международного опыта
МЗ, МОН, ежегодно, 20 декабря
2008-2010 гг.
65
Поэтапное увеличение приема
в медицинские вузы по
медицинским и
фармацевтическим
специальностям по
государственному заказу
Ответственный исполнитель -
МОН, МЗ
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения - ежегодно,
II квартал, 2008-2010 гг.
1. Внесение в Правительство
проекта постановления по
утверждению государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с высшим
образованием с учетом
поэтапного увеличения приема в
медицинские вузы по медицинским
и фармацевтическим
специальностям
МОН, МЗ, апрель 2008-2010 гг.
2. Принятие постановления
Правительства по утверждению
государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с высшим
образованием с учетом
поэтапного увеличения приема в
медицинские вузы по медицинским
и фармацевтическим
специальностям
МОН, МЗ, май 2008-2010 гг.
66
Внедрение новой модели
лекарственного обеспечения и
государственных стандартов
в фармации
Ответственный исполнитель -
МЗ, МИТ, акимы гг. Астаны,
Алматы, областей
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - ежегодно,
январь, 2009-2010 гг.
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации о внедрении новой
модели лекарственного
обеспечения и государственных
стандартов в фармации
МЗ, МИТ, акимы гг. Астаны,
Алматы, областей, ежегодно,

2. Тілдерді дамыту мен
қолданудың мемлекеттік
бағдарламасын іске асыру
жөніндегі 2009 - 2010
жылдарға арналған іс-шаралар
жоспарын "Тілдердің
үштұғырлығы" мәдени жобасын
іске асыруды ескере отырып
бекіту туралы Үкімет
қаулысын қабылдау
МАМ, БҒМ, ЭБЖМ,
Әділетмині, 2008 жылғы
желтоқсан
Денсаулық сақтауды дамыту
63.
Денсаулық сақтау жүйесінде
қаржы ресурстарын пайдаланудың тиімділігі мен
медициналық қызметтердің
нақты құнына бағалау жүргізу
Жауапты орындаушылар - ДСМ,
ЭБЖМ, Астана және Алматы
қалаларының, облыстардың
әкімдері
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі - 2009-2010 жж. ақпан
1. Денсаулық сақтау жүйесінде қаржы ресурстарын
пайдаланудың тиімділігі мен
медициналық қызметтердің
нақты құнына бағалау жүргізу
туралы ақпаратты Президент
Әкімшілігі мен Үкіметке енгізу
ДСМ, ЭБЖМ, Астана
және Алматы қалаларының,
облыстардың әкімдері,
2008-2009 жж. ақпан
64.
Үздіксіз кәсіптік дамудың
халықаралық стандарттарына
негізделген медициналық
кадрлардың біліктілігін
арттыру және қайта даярлау
бағдарламаларын әзірлеу мен
енгізу, халықаралық тәжірибе
негізінде үздіксіз
медициналық білім беру мен
сертификаттау тетіктерін
енгізу
Жауапты орындаушылар - ДСМ,
БҒМ
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі - жыл сайын, 2008-2010 жж. желтоқсан
Үздіксіз кәсіптік дамудың
халықаралық стандарттарына
негізделген медициналық
кадрлардың біліктілігін
арттыру және қайта даярлау
бағдарламаларын енгізу,
халықаралық тәжірибе
негізінде үздіксіз
медициналық білім беру мен
сертификаттау тетіктерін
енгізу туралы ақпаратты
Президент Әкімшілігі
мен Үкіметке енгізу
ДСМ, БҒМ, жыл сайын,
2008-2010 жж. 20
желтоқсан
65.
Медициналық жоғары оқу
орындарына мемлекеттік
тапсырыс бойынша медицина
және фармацевтика мамандық-
тары бойынша қабылдауды кезең-кезеңмен ұлғайту
Жауапты орындаушылар - БҒМ,
ДСМ
Аяқтау нысаны - Үкімет қаулысы
Орындау мерзімі - жыл сайын, II тоқсан, 2008-2010 жж.
1. Медициналық жоғары оқу
орындарына медицина және
фармацевтика мамандықтары
бойынша қабылдауды
кезең-кезеңмен ұлғайтуды
ескере отырып, жоғары
білімі бар кадрларды
даярлауға арналған
мемлекеттік білім беру
тапсырысын бекіту жөніндегі
қаулылар жобаларын Үкіметке
енгізу
БҒМ, ДСМ, 2008-2010 жж.
сәуір
2. Медициналық жоғары оқу
орындарына медицина және
фармацевтика мамандықтары
бойынша қабылдауды
кезең-кезеңмен ұлғайтуды
ескере отырып, жоғары білімі
бар кадрларды даярлауға
арналған мемлекеттік білім
беру тапсырысын бекіту
жөніндегі Үкімет қаулыларын
қабылдау
БҒМ, ДСМ, 2008-2010 жж.
мамыр
66.
Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз
етудің жаңа моделін және
фармацияға мемлекеттік
стандарттарды енгізу
Жауапты орындаушылар - ДСМ,
ИСМ, Астана, Алматы
қалаларының, облыстардың
әкімдері
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі - жыл сайын, 2009-2010 жж. қаңтар
Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз
етудің жаңа моделін және
фармацияға мемлекеттік
стандарттарды енгізу туралы
ақпаратты Президент
Әкімшілігі мен Үкіметке
енгізу
ДСМ, ИСМ, Астана, Алматы
қалаларының, облыстардың
әкімдері, жыл сайын,

20 января 2009-2010 гг.
67
Реализация комплекса мер по
популяризации здорового
образа жизни для
формирования здоровой
казахстанской нации в рамках
программы "Здоровый образ
жизни" на 2008-2016 годы, в
том числе на региональном
уровне
Ответственный исполнитель -
МЗ, акимы гг. Астаны и
Алматы, областей, МОН, МКИ,
МТС
Форма завершения - отчет в
Администрацию Президента
Срок исполнения - ежегодно,
20 января года, следующего
за отчетным годом,
2009-2010 гг.
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
отчета о реализации комплекса
мер по популяризации здорового
образа жизни, в том числе на
региональном уровне
МЗ, акимы гг. Астаны и Алматы,
областей, МОН, МКИ, МТС,
ежегодно, 20 января года,
следующего за отчетным
годом, 2009-2010 гг.
68
Принятие мер по привлечению
инвестиций в создание
казахстанских
фармацевтических фабрик
Ответственный исполнитель -
МИТ, МЗ, АО "Қазына",
заинтересованные
государственные органы
Форма завершения - отчет в
Администрацию Президента
Срок исполнения - ноябрь
2008-2010 гг.
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
отчета о принятых мерах по
привлечению инвестиций в
создание казахстанских
фармацевтических фабрик
МИТ, МЗ, АО "Қазына",
заинтересованные
государственные органы,
ноябрь 2008-2010 гг.
Обеспечение доступности и качества жилья
69
Внесение изменений и
дополнений в Государственную
программу жилищного
строительства на 2008-2010
годы
Ответственный исполнитель -
МИТ, заинтересованные
государственные органы
Форма завершения - проект
Указа Президента
Срок исполнения - март
2008 г.
Внесение в Администрацию
Президента проекта Указа
Президента о внесении изменений
и дополнений в Государственную
программу жилищного
строительства на 2008-2010 годы
МИТ, заинтересованные
государственные органы,
март 2008 г.
70
Внесение изменений и
дополнений в Закон "О
долевом участии в жилищном
строительстве" в части
усиления прав участников
долевого строительства жилья
Ответственный исполнитель -
МИТ, МЭБП, МФ, акимы
гг. Астаны и Алматы,
областей
Форма завершения - проект
Закона
Срок исполнения - ноябрь
2008 г.
1. Внесение в Правительство
законопроекта о внесении
изменений и дополнений в Закон
"О долевом участии в жилищном
строительстве" в части усиления
прав участников долевого
строительства жилья
МИТ, МЭБП, МФ, акимы гг. Астаны
и Алматы, областей, сентябрь
2008 г.
2. Внесение в Парламент
законопроекта о внесении
изменений и дополнений в Закон
"О долевом участии в жилищном
строительстве" в части усиления
прав участников долевого
строительства жилья
МИТ, МЭБП, МФ, ноябрь 2008 г.
71
Проверка законности
приобретения земель вокруг
Астаны и областных центров,
принятие мер по возврату
государству незаконно
приобретенных земель
Ответственный исполнитель -
ГП, АБЭКП, МЮ, АУЗР, акимы
Астаны, областей
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - июль
2008 г.
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации о проведенной
проверке законности
приобретения земель вокруг
Астаны и областных центров, а
также принятых мерах по
возврату государству незаконно
приобретенных земель
ГП, АБЭКП, МЮ, АУЗР, акимы
Астаны, областей, июль 2008 г.
72
Принятие мер по упрощению
правил предоставления и
оформления земельных
участков, в целях
стимулирования
индивидуального жилищного
строительства
Ответственный исполнитель -
АУЗР, МИТ
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения - июль
2008 г.

2009-2010 жж. 20 қаңтар
67.
2008-2016 жылдарға арналған
"Салауатты өмір салты"
бағдарламасы аясында
салауатты қазақстандық ұлтты
қалыптастыру үшін салауатты
өмір салтының танымалдығы
жөнінде, оның ішінде өңірлік
деңгейде шаралар кешенін
іске асыру
Жауапты орындаушылар - ДСМ,
Астана және Алматы
қалаларының, облыстардың
әкімдері, БҒМ, МАМ, ТСМ
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне есеп
Орындау мерзімі - жыл сайын, есепті жылдан кейінгі
жылғы 20 қаңтар, 2009-2010 жж.
Салауатты қазақстандық ұлтты
қалыптастыру үшін салауатты
өмір салтының танымалдығы
жөнінде, оның ішінде өңірлік
деңгейде шаралар кешенін
іске асыру туралы есепті
Президент Әкімшілігі мен
Үкіметке енгізу
ДСМ, Астана және Алматы
қалаларының, облыстардың
әкімдері, БҒМ, МАМ, ТСМ,
жыл сайын, есепті жылдан
кейінгі жылғы 20 қаңтар,
2009-2010 жж.
68.
Қазақстандық фармацевтикалық
фабрикаларды құруға инвести-
циялар тарту жөнінде шаралар
қабылдау
Жауапты орындаушылар - ИСМ,
ДСМ, "Қазына" АҚ, мүдделі
мемлекеттік органдар
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне есеп
Орындау мерзімі - 2008-2010 жж. қараша
Қазақстандық фармацевтикалық
фабрикаларды құруға
инвестициялар тарту жөнінде
қабылдаған шаралар туралы
есепті Президент Әкімшілігі
мен Үкіметке енгізу
ИСМ, ДСМ, "Қазына" АҚ,
мүдделі мемлекеттік
органдар, 2008-2010 жж.
қараша
Тұрғын үйге қолжетімділікті және оның сапасын қамтамасыз ету
69.
Тұрғын үй құрылысының
2008-2010 жылдарға арналған
мемлекеттік бағдарламасына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу
Жауапты орындаушылар - ИСМ,
мүдделі мемлекеттік органдар
Аяқтау нысаны - Президент
Жарлығының жобасы
Орындау мерзімі - 2008
жылғы наурыз
Тұрғын үй құрылысының 2008
- 2010 жылдарға арналған
мемлекеттік бағдарламасына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы Президент
Жарлығының жобасын Президент
Әкімшілігіне енгізу
ИСМ, мүдделі мемлекеттік
органдар, 2008 жылғы
наурыз
70.
"Тұрғын үй құрылысына үлестік
қатысу туралы" Заңға тұрғын
үйдің құрылысына үлестік
қатысушылардың құқығын күшейту бөлігінде өзгерістер
мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушылар - ИСМ,
ЭБЖМ, Қаржымині, Астана және
Алматы қалаларының,
облыстардың әкімдері
Аяқтау нысаны - Заң жобасы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы қараша
1. "Тұрғын үй құрылысына
үлестік қатысу туралы" Заңға
тұрғын үйдің құрылысына
үлестік қатысушылардың
құқығын күшейту бөлігінде
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы заң жобасын
Үкіметке енгізу
ИСМ, ЭБЖМ, Қаржымині,
Астана және Алматы
қалаларының, облыстардың
әкімдері, 2008 жылғы
қыркүйек
2. "Тұрғын үй құрылысына
үлестік қатысу туралы" Заңға тұрғын үйдің
құрылысына үлестік
қатысушылардың кұқығын
күшейту бөлігінде өзгерістер
мен толықтырулар енгізу
туралы заң жобасын
Парламентке енгізу
ИСМ, ЭБЖМ, Қаржымині,
2008 жылғы қараша
71.
Астананың және облыс
орталықтарының маңында
жерлерді сатып алу заңдылығын
тексеру, заңсыз сатып алынған
жерлерді мемлекетке қайтару
жөнінде шаралар қабылдау
Жауапты орындаушылар - БП,
ЭСЖҚА, Әділетмині, ЖРА, Астана қаласының,
облыстардың әкімдері
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі - 2008 жылғы шілде
Астананың және облыс
орталықтарының маңында
жерлерді сатып алу
заңдылығына жүргізілген
тексеріс, сондай-ақ заңсыз
сатып алынған жерлерді
мемлекетке қайтару жөнінде
қабылданған шаралар туралы
ақпаратты Президент
Әкімшілігі мен Үкіметке
енгізу
БП, ЭСЖҚА, Әділетмині,
ЖРА, Астана қаласының,
облыстардың әкімдері,
2008 жылғы шілде
72.
Жеке тұрғын үй құрылысын
ынталандыру мақсатында жер
учаскелерін беру және
ресімдеу ережелерін оңайлату
жөнінде шаралар қабылдау
Жауапты орындаушылар - ЖРА, ИСМ
Аяқтау нысаны - Үкімет
қаулысы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы шілде

1. Внесение в Правительство
проекта постановления "О
внесении изменений и дополнений
в постановление Правительства
Республики Казахстан от
1 августа 2006 года N 726 "Об
утверждении Правил предостав-
ления прав на земельные
участки под индивидуальное
жилищное строительство"
АУЗР, МИТ, июнь 2008 г.
2. Принятие проекта
постановления Правительства
АУЗР, июль 2008 г.
4. Укрепление международного авторитета Казахстана,
региональной стабильности и международной безопасности
Развитие сбалансированной внешней политики и участие в
обеспечении международной безопасности
73
Дальнейшее продвижение
инициатив и непосредственное
участие Казахстана в
межгосударственных
объединениях, заложивших
основу для построения
эффективной системы
региональной безопасности -
СВМДА, ШОС, ОДКБ
Ответственные исполнители -
МИД, КНБ, МВД, МО, МИТ,
МЭМР, МСХ, МЧС
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - декабрь,
ежегодно
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации о продвижении
инициатив и непосредственном
участии Казахстана в межгосу-
дарственных объединениях,
заложивших основу для
построения эффективной системы
региональной безопасности -
СВМДА, ШОС, ОДКБ
МИД, КНБ, МВД, МО, МИТ, МЭМР,
МСХ, МЧС, декабрь, ежегодно
74
Укрепление сотрудничества
Казахстана с Россией, Китаем
и государствами Центральной
Азии в экономической и
политической сферах
Ответственные исполнители -
МИД, МИТ, МЭМР, МТК, МСХ,
МОН, МКИ, МООС, МТСЗН, МЧС,
МВД, КНБ, АО "Қазына",
АО "Самрук"
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - декабрь,
ежегодно
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации об укреплении
сотрудничества Казахстана с
Россией, Китаем и государствами
Центральной Азии в
экономической и политической
сферах
МИД, МИТ, МЭМР, МТК, МСХ, МОН,
МКИ, МООС, МТСЗН, МЧС, МВД,
КНБ, АО "Қазына", АО "Самрук",
декабрь, ежегодно
75
Конструктивное
взаимодействие с США, ЕС и
НАТО, в том числе в целях
укрепления безопасности в
Центрально-Азиатском регионе
Ответственные исполнители -
МИД, МИТ, МО, МВД, КНБ, МТК,
МЭМР, МОН, МКИ, МЧС
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - декабрь,
ежегодно
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации о конструктивном
взаимодействии с США, ЕС и
НАТО, в том числе в целях
укрепления безопасности в
Центрально-Азиатском регионе
МИД, МИТ, МО, МВД, КНБ, МТК,
МЭМР, МОН, МКИ, МЧС, декабрь,
ежегодно
76
Разработка специальной
программы "Путь в Европу",
способствующей развитию
экономического
сотрудничества, привлечению
технологий и опыта управле-
ния, совершенствованию
казахстанского выборного,
партийного и медийного
законодательства в соответ-
ствии с принятыми междуна-
родными обязательствами,
выработке повестки дня и
стратегического видения
председательства Казахстана
в ОБСЕ
Ответственные исполнители -
МИД, МЭБП, МФ, МКИ, МЮ, МИТ,
МСХ, МООС, МТК, МО, МВД, ВС,
ГП, ЦИК, АГС, КНБ
Форма завершения - проект
Указа Президента
Срок исполнения - июль
2008 г.

1. "Жеке тұрғын үй құрылысы
үшін жер учаскелеріне құқық
беру ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2006 жылғы 1
тамыздағы N 726 қаулысына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы қаулы жобасын
Үкіметке енгізу
ЖРА, ИСМ, 2008 жылғы
маусым
2. Үкімет қаулысының жобасын
қабылдау
ЖРА, 2008 жылғы шілде
4. Қазақстанның халықаралық беделін, өңірлік тұрақтылық
пен халықаралық қауіпсіздікті нығайту
Теңгерімді сыртқы саясатты дамыту және халықаралық
қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысу
73.
АӨСШК, ШЫО, ҰҚШҰ - өңірлік
қауіпсіздіктің тиімді жүйесін
құрудың негізін қалайтын
халықаралық бірлестіктерде
Қазақстанның бастамаларын
одан әрі жылжыту және оған
тікелей қатысуы
Жауапты орындаушылар - СІМ,
ҰҚК, ІІМ, Қорғанысмині, ИСМ,
ЭМРМ, АШМ, ТЖМ
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі -
желтоқсан, жыл сайын
АӨСШК, ШЫО, ҰҚШҰ - өңірлік
қауіпсіздіктің тиімді
жүйесін құрудың негізін
қалайтын халықаралық
бірлестіктерде Қазақстанның
бастамаларын жылжыту және
оған тікелей қатысу туралы
ақпаратты Президент
Әкімшілігі мен Үкіметке
енгізу
СІМ, ҰҚК, ІІМ,
Қорғанысмині, ИСМ, ЭМРМ,
АШМ, ТЖМ, желтоқсан, жыл
сайын
74.
Қазақстанның Ресеймен,
Қытаймен және Орталық Азия
мемлекеттерімен экономикалық
және саяси салалардағы
ынтымақтастығын нығайту
Жауапты орындаушылар - СІМ,
ИСМ, ЭМРМ, ККМ, АШМ, БҒМ, МАМ, Қоршағанортамині,
Еңбекмині, ТЖМ, ІІМ, ҚК,
"Қазына" АҚ, "Самұрық" АҚ
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі -
желтоқсан, жыл сайын
Қазақстанның Ресеймен,
Қытаймен және Орталық Азия
мемлекеттерімен экономикалық
және саяси салалардағы
ынтымақтастығын нығайту
туралы ақпаратты Президент
Әкімшілігі мен Үкіметке
енгізу
СІМ, ИСМ, ЭМРМ, ККМ, АШМ,
БҒМ, МАМ, Қоршағанортамині,
Еңбекмині, ТЖМ, ІІМ, ҰҚК,
"Қазына" АҚ, "Самұрық"
АҚ, желтоқсан, жыл сайын
75.
АҚШ-пен, ЕО-мен және НАТО-мен, оның ішінде
Орталық Азия өңіріндегі
қауіпсіздікті нығайту
мақсатында сындарлы өзара
іс-қимыл
Жауапты орындаушылар - СІМ,
ИСМ, Қорғанысмині, ІІМ, ҰҚК,
ККМ, ЭМРМ, БҒМ, МАМ, ТЖМ
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі - желтоқсан, жыл сайын
АҚШ-пен, ЕО-мен және НАТО-мен, оның ішінде
Орталық Азия өңіріндегі
қауіпсіздікті нығайту
мақсатында сындарлы өзара
іс-қимыл туралы ақпаратты
Президент Әкімшілігі мен
Үкіметке енгізу СІМ, ИСМ,
Қорғанысмині, ІІМ, ҰҚК,
ККМ, ЭМРМ, БҒМ, МАМ,
ТЖМ, желтоқсан, жыл сайын
76.
Қазақстанның қабылдаған
халықаралық міндеттемелеріне
сәйкес, ЕҚЫҰ-ға төрағалық
етуінің күн тәртібін және
стратегиялық бағдарын
әзірлеуіне, экономикалық
ынтымақтастықты дамытуға,
басқару технологиялары мен
тәжірибесін тартуға,
қазақстандық сайлау, партия
және медиа заңнамасын
жетілдіруге ықпал ететін
"Еуропаға жол" атты арнайы
бағдарлама әзірлеу
Жауапты орындаушылар - СІМ,
ЭБЖМ, Қаржымині, МАМ,
Әділетмині, ИСМ, АШМ,
Қоршағанортамині, ККМ,
Қорғанысмині, ІІМ, ЖС, БП,
ОСК, МҚА, ҰҚК
Аяқтау нысаны - Президент
Жарлығының жобасы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы шілде

1. Внесение в Правительство
проекта Указа Президента по
утверждению специальной
программы "Путь в Европу"
МИД, МЭБП, МФ, МКИ, МЮ, МИТ,
МСХ, МООС, МТК, МО, МВД, ВС,
ГП, ЦИК, АГС, КНБ, июнь 2008 г.
2. Внесение в Администрацию
Президента проекта Указа
Президента
МИД, МЭБП, МФ, МКИ, МЮ, МИТ,
МСХ, МООС, МТК, МО, МВД, ВС,
ГП, ЦИК, АГС, КНБ, июль 2008 г.
77
Укрепление позиций
Казахстана в качестве
активного участника
международной коалиции по
борьбе с международным
терроризмом и религиозным
экстремизмом
Ответственные исполнители -
МИД, МО, КНБ, МВД
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - декабрь,
ежегодно
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации об укреплении
позиций Казахстана в качестве
активного участника
международной коалиции по
борьбе с международным
терроризмом и религиозным
экстремизмом
МИД, МО, КНБ, МВД, декабрь,
ежегодно
Модернизация и боевая подготовка Вооруженных Сил
Республики Казахстан
78
Создание профессионального,
военного и управленческого
корпуса Вооруженных Сил,
способного принимать меры
для адекватного реагирования
на современные вызовы
безопасности Республики
Казахстан
Ответственный исполнитель -
МО
Форма завершения - доклад
Главе государства
Срок исполнения - апрель
2008 г.
Внесение Главе государства
доклада по созданию
профессионального, военного и
управленческого корпуса
Вооруженных Сил, способного
принимать меры для адекватного
реагирования на современные
вызовы безопасности Республики
Казахстан
МО, апрель 2008 г.
79
Повышение боеготовности и
конкурентоспособности
Вооруженных Сил в
соответствии с новой Военной
доктриной
Ответственный исполнитель -
МО
Форма завершения - доклад
Главе государства
Срок исполнения - апрель
2008 г.
Внесение Главе государства
Доклада по повышению
боеготовности и
конкурентоспособности
Вооруженных Сил в соответствии
с новой Военной доктриной
МО, МИТ, апрель 2008 г.
Международные мероприятия
80
Проведение крупнейших
международных мероприятий,
имеющих глобальное значение:
- Третьего съезда мировых и
традиционных религий в 2009
году
Ответственные исполнители -
МИД, МКИ, МЮ
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - ноябрь,
ежегодно
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации о проведении
Третьего съезда мировых и
традиционных религий в 2009
году
МИД, МКИ, МЮ, ноябрь
2008-2009 гг.
- совещания по
взаимодействию и мерам
доверия в Азии в 2010 году
Ответственные исполнители -
МИД, МЭБП, КНБ, МВД, АБЭКП
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - ноябрь,
ежегодно
Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации о проведении
совещания по взаимодействию и
мерам доверия в Азии в 2010
году
МИД, МЭБП, КНБ, МВД, АБЭКП,

1. "Еуропаға жол" атты
арнайы бағдарламаны бекіту
жөніндегі Президент
Жарлығының жобасын Үкіметке
енгізу
СІМ, ЭБЖМ, Қаржымині,
МАМ, Әділетмині, ИСМ,
АШМ, Қоршағанортамині,
ККМ, Қорғанысмині, ІІМ,
ЖС, БП, ОСК, МҚА, ҰҚК,
2008 жылғы маусым
2. Президент Жарлығының
жобасын Президент
Әкімшілігіне енгізу
СІМ, ЭБЖМ, Қаржымині, МАМ,
Әділетмині, ИСМ, АШМ,
Қоршағанортамині, ККМ,
Қорғанысмині, ІІМ, ЖС,
БП, ОСК, МҚА, ҰҚК,
2008 жылғы шілде
77.
Қазақстанның халықаралық
терроризмге және діни
экстремизмге қарсы күрес
жөніндегі халықаралық
коалицияның белсенді қатысушысы ретіндегі
ұстанымын нығайту
Жауапты орындаушылар - СІМ,
Қорғанысмині, ҰҚК, ІІМ
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі - желтоқсан, жыл сайын
Қазақстанның халықаралық
терроризмге және діни
экстремизмге қарсы күрес
жөніндегі халықаралық
коалицияның белсенді қатысу-
шысы ретіндегі ұстанымын
нығайту туралы ақпаратты
Президент Әкімшілігі мен
Үкіметке енгізу
СІМ, Қорғанысмині, ҰҚК, ІІМ, желтоқсан, жыл сайын
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін жаңғырту және оның жауынгерлік дайындығы
78.
Қазақстан Республикасы
қауіпсіздігінің қазіргі
әрекеттерге барабар ден қою
үшін шаралар қабылдауға
қабілетті Қарулы Күштердің
кәсіби, әскери және басқару
корпусын құру
Жауапты орындаушылар -
Қорғанысмині
Аяқтау нысаны - Мемлекет
басшысына баяндама
Орындау мерзімі - 2008 жылғы сәуір
Мемлекет басшысына Қазақстан
Республикасы қауіпсіздігінің
қазіргі әрекеттерге барабар
ден қою үшін шаралар
қабылдауға қабілетті Қарулы
Күштердің кәсіби, әскери
және басқару корпусын құру
жөнінде баяндаманы енгізу
Қорғанысмині, 2008 жылғы
сәуір
79.
Жаңа Әскери доктринаға сәйкес
Қарулы Күштердің жауынгерлік
дайындығы мен бәсекеге
қабілеттілігін арттыру
Жауапты орындаушылар -
Қорғанысмині
Аяқтау нысаны - Мемлекет
басшысына баяндама
Орындау мерзімі - 2008 жылғы сәуір
Мемлекет басшысына жаңа
Әскери доктринаға сәйкес
Қарулы Күштердің жауынгерлік
дайындығы мен бәсекеге
қабілеттілігін арттыру
жөніндегі баяндаманы енгізу
Қорғанысмині, 2008 жылғы
сәуір
Халықаралық іс-шаралар
80.
Ғаламдық маңызы бар мынадай
ірі халықаралық іс-шаралар:
- 2009 жылы әлемдік және
дәстүрлі діндер көшбасшылары-
ның үшінші съезін өткізу
Жауапты орындаушылар - СІМ,
МАМ, Әділетмині
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі - жыл сайын, қараша
Әлемдік және дәстүрлі діндер
көшбасшыларының үшінші
съезін өткізу туралы
ақпаратты Президент
Әкімшілігі мен Үкіметке
енгізу
СІМ, МАМ, Әділетмині,
2008-2009 жж. қараша
- 2010 жылы Азиядағы өзара
іс-қимыл және сенім шаралары
жөніндегі кеңесті өткізу
Жауапты орындаушы - СІМ,
ЭБЖМ, ҰҚК, ІІМ, ЭСЖҚА
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі - жыл сайын, қараша
2010 жылы Азиядағы өзара
іс-қимыл және сенім шаралары
жөніндегі кеңесті өткізу
туралы ақпаратты Президент
Әкімшілігі мен Үкіметке
енгізу
СІМ, ЭБЖМ, ҰҚК, ІІМ,

ноябрь 2008-2010 гг.
- работа в руководящей
тройке ОБСЕ в период
2009-2011 годов и
председательство в ОБСЕ в
2010 году
Ответственные исполнители -
МИД, МКИ, МЮ, МИТ, МСХ,
МЭБП, МООС, МТК, МО, МВД,
ВС, ГП, ЦИК, АГС, КНБ
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения - апрель
2008 г.
Форма завершения -
информация в Администрацию
Президента
Срок исполнения - ноябрь,
ежегодно
1. Внесение в Правительство
проекта постановления
МИД, МКИ, МЮ, МИТ, МСХ, МЭБП,
МООС, МТК, МО, МВД, ВС, ГП,
ЦИК, АГС, КНБ, март 2008 г.
2. Принятие постановления
Правительства
МИД, МКИ, МЮ, МИТ, МСХ, МЭБП,
МООС, МТК, МО, МВД, ВС, ГП,
ЦИК, АГС, КНБ, апрель 2008 г.
3. Внесение в Администрацию
Президента и Правительство
информации о проводимой работе
в руководящей тройке ОБСЕ в
период 2009-2011 годов и
председательстве в ОБСЕ в 2010
году
МИД, МКИ, МЮ, МИТ, МСХ, МЭБП,
МООС, МТК, МО, МВД, ВС, ГП,
ЦИК, АГС, КНБ, ноябрь, ежегодно
Примечания:
1) руководители государственных органов, указанные в графе ответственного исполнителя первыми, отвечают по соответствующему пункту Плана в целом;
2) проекты законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан государственными органами вносятся в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан не менее, чем за 30 календарных дней до истечения срока (месяца), указанного в Плане мероприятий;
3) информации, отчеты (доклады) государственными органами вносятся в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан не менее, чем за 10 календарных дней до истечения срока (месяца), указанного в Плане мероприятий;
Расшифровка аббревиатур:
МТСЗН              - Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
МИТ                - Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан
МЭБП               - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МФ                 - Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ                 - Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН                - Министерство образования и науки Республики
Казахстан
МЗ                 - Министерство здравоохранения Республики
Казахстан
МКИ                - Министерство культуры и информации Республики
Казахстан
МООС               - Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан
МСХ                - Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан
МТК                - Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
МЭМР               - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
МЧС                - Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
МВД                - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МО                 - Министерство обороны Республики Казахстан
МИД                - Министерство иностранных дел Республики
Казахстан
МТС                - Министерство туризма и спорта Республики
Казахстан
АУЗР               - Агентство Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
АИС                - Агентство Республики Казахстан по информатизации
и связи
АГС                - Агентство Республики Казахстан по делам
государственной службы
АС                 - Агентство Республики Казахстан по статистики
АРЕМ               - Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
АФН                - Агентство Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций
АЗК                - Агентство Республики Казахстан по защите
конкуренции
АРДРФЦА            - Агентство Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового центра
г. Алматы
НБ                 - Национальный Банк Республики Казахстан
ВС                 - Верховный Суд Республики Казахстан
АБЭКП              - Агентство Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной преступностью
(финансовая полиция)
КНБ                - Комитет национальной безопасности Республики
Казахстан
ГП                 - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
ЦИК                - Центральная избирательная комиссия Республики
Казахстан
СК                 - Счетный комитет по контролю за исполнением
республиканского бюджета
СПК                - Социально-предпринимательские корпорации
АО "Самрук"        - акционерное общество "Казахстанский холдинг по
управлению государственными активами "Самрук"
АО "Қазына"        - акционерное общество "Фонд устойчивого развития
"Қазына"
АО "КазАгро"       - акционерное общество "Национальный управляющий
холдинг "КазАгро"
АО                 - акционерное общество "КазАгроИнновация"
"КазАгроИнновация"
АО "НАК            - акционерное общество "Национальная Атомная
"Казатомпром"        компания "Казатомпром"
АО "Казахстан      - акционерное общество "Национальная компания
Инжиниринг"          "Казахстан Инжиниринг"
АО "Национальный   - акционерное общество "Национальный аналитический
аналитический        центр при Правительстве и Национальном Банке
центр при            Республики Казахстан"
Правительстве и
Национальном Банке"
АО "Институт       - акционерное общество "Институт экономических
экономических        исследований"
исследований"
АО "Центр          - акционерное общество "Центр международных
международных        программ"
программ"

ЭСЖҚА, 2008-2010 жж.
қараша
- 2009-2011 жылдар кезеңіне
ЕҚЫҰ-ның басшылық үштігіндегі
жұмыс және 2010 жылы ЕҚЫҰ-ға
төрағалық ету
Жауапты орындаушы - СІМ,
МАМ, Әділетмині, ИСМ, АШМ,
ЭБЖМ, Қоршағанортамині, ККМ,
Қорғанысмині, ІІМ, ЖС, БП,
ОСК, МҚА, ҰҚК
Аяқтау нысаны - Үкімет қаулысы
Орындау мерзімі - 2008 жылғы сәуір
Аяқтау нысаны - Президент
Әкімшілігіне ақпарат
Орындау мерзімі - қараша,
жыл сайын
1. Қаулы жобасын Үкіметке
енгізу СІМ, МАМ,
Әділетмині, ИСМ, АШМ,
ЭБЖМ, Қоршағанортамині,
ККМ, Қорғанысмині, ІІМ,
ЖС, БП, ОСК, МҚА, ҰҚК,
2008 жылғы наурыз
2. Үкімет қаулысын қабылдау
СІМ, МАМ, Әділетмині,
ИСМ, АШМ, ЭБЖМ,
Қоршағанортамині, ККМ,
Қорғанысмині, ІІМ, ЖС,
БП, ОСК, МҚА, ҰҚК, 2008
жылғы сәуір
3. 2009-2011 жылдар
кезеңіне ЕҚЫҰ-ның басшылық
үштігіндегі жүргізілетін
жұмыс және 2010 жылы ЕҚЫҰ-ға
төрағалық ету туралы
ақпаратты Президент
Әкімшілігі мен Үкіметке
енгізу
СІМ, МАМ, Әділетмині,
ИСМ, АШМ, ЭБЖМ,
Қоршағанортамині, ККМ,
Қорғанысмині, ІІМ, ЖС,
БП, ОСК, МҚА, ҰҚК,
қараша, жыл сайын
Ескертпелер :
1) жауапты орындаушы бағанында бірінші болып көрсетілген мемлекеттік органдардың басшылары тұтас алғанда Жоспардың тиісті тармағы бойынша жауап береді;
2) мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасының Президенті Жарлықтарының және Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының жобаларын Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне іс-шаралар жоспарында көрсетілген мерзім (ай) аяқталғанға дейін кемінде 30 күнтізбелік күн бұрын енгізеді;
3) мемлекеттік органдар ақпаратты, есептерді (баяндамаларды) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Іс-шаралар жоспарында көрсетілген мерзім (ай) аяқталғанға дейін кемінде 30 күнтізбелік күн бұрын енгізеді;
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині             - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
ИСМ                   - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлігі
ЭБЖМ                  - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині             - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әділетмині            - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БҒМ                   - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
ДСМ                   - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі
МАМ                   - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
Қоршағанортамині      - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
қорғау министрлігі
АШМ                   - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
ККМ                   - Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
ЭМРМ                  - Қазақстан Республикасы Энергетика және
минералдық ресурстар министрлігі
ТЖМ                   - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігі
ІІМ                   - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі
Қорғанысмині          - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
СІМ                   - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі
ТСМ                   - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
министрлігі
ЖРА                   - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын
басқару агенттігі
АБА                   - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттігі
МҚА                   - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет
істері агенттігі
ТМРА                  - Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
ҚНРА                  - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен
қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау
агенттігі
АҚОҚРА                - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының
өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу
агенттігі
ҰБ                    - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ЖС                    - Қазақстан Республикасы Жоғары Соты
ЭСЖКА                 - Қазақстан Республикасы Экономикалық
қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігі (қаржы полиция)
ҰҚК                   - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
комитеті
БП                    - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ОСК                   - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау
комиссиясы Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті
ӘКК                   - Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы
"Самұрық" АҚ          - "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару
жөніндегі қазақстандық холдингі"
акционерлік қоғамы
"Қазына" АҚ           - "Қазына" акционерлік қоғамы
"ҚазАгро" АҚ          - "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі"
акционерлік қоғамы
"ҚазАгроИнновация" АҚ - "ҚазАгроИнновация" акционерлік қоғамы
"Қазатомөнеркәсіп"
ҰАҚ АҚ"               - "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы"
акционерлік қоғамы
"Қазақстан
Инжиниринг" АҚ        - "Қазақстан Инжиниринг" акционерлік қоғамы
"Үкімет пен Ұлттық
Банк жанындағы
Ұлттық талдамалық
орталық" АҚ           - "Үкімет пен Ұлттық Банк жанындағы Ұлттық
талдамалық орталық" акционерлік қоғамы
"Экономикалық
зерттеулер
институты" АҚ         - "Экономикалық зерттеулер институты"
"акционерлік қоғамы институты"
"Халықаралық
бағдарламалар" АҚ     - "Халықаралық бағдарламалар орталығы"
акционерлік қоғамы орталығы" АҚ

Сноска. Расшифровка аббревиатур с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.07.2009 N 1101 .

Ескерту. Аббревиатуралардың жазылуына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.07.20. N 1101 Қаулысымен.