О внесении дополнений и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года N 1036
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2008 года № 328. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1598
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1598 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года N 1036 "О взимании таможенных пошлин при вывозе с таможенной территории Республики Казахстан товаров, выработанных из нефти" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 38, ст. 533) следующие дополнения и изменение:
в заголовке после слова "Казахстан" дополнить словами "сырой нефти и";
в преамбуле после слова "рынка" дополнить словами "сырой нефти и";
в пунктах 1 и 3 после слова "Казахстан" дополнить словами "сырую нефть и";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Ставки таможенных пошлин на вывозимую с таможенной территории Республики Казахстан сырую нефть, установленные настоящим постановлением, не применяются в отношении вывоза недропользователями сырой нефти, добытой ими по контрактам на недропользование, в которых предусмотрено освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин на сырую нефть.";
в приложении к указанному постановлению:
в заголовке после слова "Казахстан" дополнить словами "сырую нефть и";
после заголовка:
"Классификация товара  Краткое наименование     Ставка пошлины
по ТН ВЭД             товара*          (в долларах за 1000 кг)"
дополнить строкой следующего содержания:
"2709 00 900 0           Сырая нефть                109,91
27,43*****";
после строки:
"2710 19 610 0 -        Тяжелые дистилляты:
2710 19 690 0****        топлива жидкие                82,2"
дополнить строкой следующего содержания:
"2713 11 000 0 - 2713 90 Кокс и битум нефтяные
900 0                                                82,2";
дополнить примечанием следующего содержания:
***** - для плательщиков рентного налога на экспортируемую сырую нефть, газовый конденсат.";
в Правилах исчисления ставок таможенных пошлин на вывозимые с таможенной территории Республики Казахстан товары, выработанные из нефти, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке и пункте 1 после слова "Казахстан" дополнить словами "сырую нефть и";
в пункте 5 после слова "вывоз" дополнить словами "сырой нефти и";
в абзаце первом пункта 6 слова "ставки таможенных пошлин" заменить словами "ставки вывозных таможенных пошлин в отношении товаров, выработанных из нефти,";
в пункте 7 после слова "пошлин" дополнить словами "в отношении товаров, выработанных из нефти,";
дополнить пунктом 8 следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы N 1036 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі N 328 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1598 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1598 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. "Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан мұнайдан жасалған тауарларды әкету кезінде кедендік баждарды алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы N 1036  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 38, 533-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
тақырыбындағы "аумағынан" деген сөзден кейін "шикі мұнай мен" деген сөздермен ауыстырылсын;
кіріспедегі "Мұнай өнімдерінің" деген сөздердің алдынан "Шикі мұнай мен" деген сөздермен толықтырылсын;
1 және 3-тармақтардағы "әкетілетін" деген сөзден кейін "шикі мұнай мен" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Осы қаулымен белгіленген Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан әкетілетін шикі мұнайға кедендік баж ставкалары шикі мұнайға әкетілетін кедендік баждарды төлеуден босату көзделген жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттар бойынша олар өндірген шикі мұнайды жер қойнауын пайдаланушылардың әкетуіне қатысты қолданылмайды.";
көрсетілген қаулыға қосымшада:
тақырыбындағы "әкетілетін" деген сөзден кейін "шикі мұнай мен" деген сөздермен толықтырылсын;
мына:
"СЭҚ ТН бойынша тауардың    Тауардың қысқаша   Баж ставкасы (1000 кг
жіктеуіші                 атауы*             үшін доллармен)"
деген тақырыптан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"2709 00 900 0                 Шикі мұнай               109,91
27,43*****";
мына:
"2710 19 610 0-             Ауыр дистилляттар:           82,2
2710 19 690 0****              сұйық отын                    "
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"2713 11 000 0-2713 90       Кокс және мұнай              82,2
900 0                          битумы                         ";
мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"***** - экспортталатын шикі мұнайға, газ конденсатына ренталық салық төлеушілер үшін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан әкетілетін мұнайдан жасалған тауарларға кедендік баж ставкаларын есептеу ережесінде:
тақырыбындағы және 1-тармақтағы "әкетілетін" деген сөзден кейін "шикі мұнай мен" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтағы "кезде" деген сөзден кейін "шикі мұнай мен" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақтың бірінші абзацындағы "кезде" деген сөзден кейін "әкетілетін мұнайдан жасалған тауарларға қатысты" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақтағы "Кедендік" деген сөздің алдынан "Мұнайдан жасалған тауарларға қатысты" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 8-тармақпен толықтырылсын:

"8. При сложившейся за период мониторинга цен средней рыночной цене сырой нефти свыше 138,6 долларов за 1 тонну ставки вывозных таможенных пошлин в отношении сырой нефти рассчитываются по формулам согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
в приложениях 1, 2, 3 к указанным Правилам после слова "Казахстан" дополнить словами "сырую нефть и";
в приложении 1 к указанным Правилам в Перечне товаров, выработанных из нефти:
дополнить строкой следующего содержания:
"2713 11 000 0 - 2713 90 900 0       Кокс и битум нефтяные";
дополнить приложением 4 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в двухнедельный срок уведомить Секретариат Интеграционного Комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах регулирования внешнеторговой деятельности.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                                      К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2008 года N 328
"Приложение 4
к Правилам исчисления ставок
таможенных пошлин на
вывозимые с таможенной
территории Республики
Казахстан сырую нефть и товары,
выработанные из нефти
Формулы расчета ставок вывозных таможенных
пошлин в отношении сырой нефти
Средняя рыночная
цена на сырую
нефть, долларов
за тонну
Формулы расчета ставки
таможенной пошлины
от 138,6 до 438
(включительно)
5,0% от разницы между
сложившейся мировой ценой и 138,6
от 438 до 547,5
(включительно)
14,97 долларов США + 22,83% от
разницы между сложившейся мировой
ценой и 438
от 547,5 до 657
(включительно)
39,97 долларов США + 38,21% от
разницы между сложившейся мировой
ценой и 547,5
от 657 до 766,5
(включительно)
81,81 долларов США + 48,48% от
разницы между сложившейся мировой
ценой и 657
от 766,5 до 876
(включительно)
134,90 долларов США + 55,82% от
разницы между сложившейся мировой
ценой и 766,5
свыше 876
196,03 долларов США + 61,34% от
разницы между сложившейся мировой
ценой и 876
".

"8. Шикі мұнайдың орташа нарықтық бағасының бағалар мониторингі кезеңі ішінде әкетілетін шикі мұнайға қатысты кедендік баж ставкалары 1 тонна үшін 138,6 доллардан астам қалыптасқан кезде осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес формулалар бойынша есептеледі.";
көрсетілген Ережеге 1, 2, 3-қосымшалардағы "әкетілетін" деген сөзден кейін "шикі мұнай мен" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген Ережеге 1-қосымшада Мұнайдан әзірленген тауарлардың тізбесінде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"2713 11 000 0-2713 90 900 0                Кокс және мұнай битумы";
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі екі апта мерзімде Еуразия экономикалық қоғамдастығының Интеграциялық комитетіне Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу шаралары туралы хабарласын.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 8 сәуірдегі
N 328 қаулысына
қосымша
"Қазақстан Республикасының
кедендік аумағынан
әкетілетін шикі мұнай мен
мұнайдан жасалған
тауарларға кедендік баж
ставкаларын есептеу ережесіне
4-қосымша
Әкетілетін шикі мұнайға қатысты кедендік баж
ставкаларын есептеу формуласы
Шикі мұнайға арналған
орташа нарықтық баға,
тоннасына доллармен
Кедендік баж ставкасын
есептеу формуласы
138,6-дан 438 дейін (қоса
алғанда)
Қалыптасқан әлемдік баға мен
138,6 арасындағы айырмадан
5,0%
438-ден 547,5 дейін (қоса
алғанда)
Қалыптасқан әлемдік баға мен
438 арасындағы айырмадан
14,97 АҚШ доллары +22,83%
547,5-тен 657 дейін (қоса
алғанда)
Қалыптасқан әлемдік баға мен
547,5 арасындағы айырмадан
39,97 АҚШ доллары +38,21%
657-ден 766,5 дейін (қоса
алғанда)
Қалыптасқан әлемдік баға мен
657 арасындағы айырмадан
81,81 АҚШ доллары +48,48%
766,5-тен 876 дейін (қоса
алғанда)
Қалыптасқан әлемдік баға мен
766,5 арасындағы айырмадан
134,90 АҚШ доллары +55,82%
876 астам
Қалыптасқан әлемдік баға мен
876 арасындағы айырмадан
196,03 АҚШ доллары +61,34%