Об утверждении Плана мероприятий по внедрению бюджета, ориентированного на результат
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2008 года N 544
В целях совершенствования бюджетного процесса и поэтапного внедрения бюджета, ориентированного на результат Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по внедрению бюджета, ориентированного на результат (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам обеспечить своевременное исполнение Плана мероприятий.
3. Центральным исполнительным органам и местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы 2 раза в год, до 10 июля и 15 января, по итогам полугодия и года представлять в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Плана мероприятий.
4. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан 2 раза в год, до 25 июля и 30 января, по итогам полугодия и года представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий.
5. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2008 года N 273 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции по внедрению системы государственного планирования, ориентированного на результаты" следующие дополнение и изменения:
в Плане мероприятий по реализации Концепции по внедрению системы государственного планирования, ориентированного на результаты, утвержденном указанным постановлением:
графу 2 строки, порядковый номер 8, дополнить словами "(1 этап)";
строки, порядковые номера 11, 12, 13, 14, 15 и 16, исключить.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2008 года N 544
План мероприятий по внедрению бюджета,
ориентированного на результат
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.04.2009 № 553 .
N
Мероприятия
Форма
завершения
Ответствен-
ный
исполнитель
Сроки
исполне-
ния
1
2
3
4
5
1. Совершенствование системы государственного
планирования
1.
Утверждение центральны-
ми исполнительными
органами планов меро-
приятий по внедрению
системы государственно-
го планирования и
бюджета, ориентирован-
ных на результат
Приказы
центральных
исполнитель-
ных органов
Центральные
исполнитель-
ные органы
3 квартал
2008 года
2.
Одобрение Макроэкономи-
ческого прогноза и
основных параметров
фискальной политики на
2009-2013 годы (2 этап)
Протокол
заседания
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв),
государ-
ственные
органы
3 квартал
2008 года
3.
Утверждение стратеги-
ческих планов централь-
ных исполнительных ор-
ганов на 2009-2011 годы
Постановления
Правительства
Республики
Казахстан
Центральные
исполнитель-
ные органы
4 квартал
2008 года
4.
Утверждение местными
исполнительными органа-
ми планов мероприятий
по внедрению системы
государственного
планирования и бюджета,
ориентированных на
результат
Постановления
акиматов
Местные
исполнитель-
ные органы
3 квартал
2008 года
5.
Одобрение Прогнозов
социально-экономичес-
кого развития регионов
на 2010-2014 годы и
бюджетных параметров на
2010-2012 годы
Протоколы
заседаний
акиматов
Местные
исполнитель-
ные органы
3 квартал
2009 года
6.
Утверждение стратеги-
ческих планов местных
исполнительных органов,
финансируемых из
местных бюджетов, на
2010-2012 годы
Постановления
акиматов
Местные
исполнитель-
ные органы
4 квартал
2009 года
7.
Составление и представ-
ление отчета за 2009
год о реализации
стратегических планов
центральных исполни-
тельных органов на
2009-2011 годы
Отчет в МЭБП
Центральные
исполнитель-
ные органы
1 квартал
2010 года
8.
Представление информа-
ции и заключений МЭБП
за 2009 год о реализа-
ции стратегических
планов центральных
исполнительных органов
на 2009-2011 годы
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭБП
1 квартал
2010 года
9.
Составление и представ-
ление отчета за 2010
год о реализации стра-
тегических планов
местных исполнительных
органов, финансируемых
из местных бюджетов, на
2010-2012 годы
Отчет в
акимат
Местные
государ-
ственные
органы,
финансируе-
мые из
местных
бюджетов
1 квартал
2011 года
10.
Выработка предложений
по интеграции операций
квазигосударственного
сектора в государствен-
ные финансы
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв), МФ
1 квартал
2010 года

Нәтижеге бағдарланған бюджетті енгізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 маусымдағы N 544 Қаулысы
Бюджет процесін жетілдіру және нәтижеге бағдарланған бюджетті кезең-кезеңімен енгізу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Нәтижеге бағдарланған бюджетті енгізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар Іс-шаралар жоспарының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Орталық атқарушы органдар және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары жарты жылдың және бір жылдың қорытындылары бойынша 10 шілдеге және 15 қаңтарға дейін жылына 2 рет Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жарты жылдың және бір жылдың қорытындылары бойынша 25 шілдеге және 30 қаңтарға дейін жылына 2 рет Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
5. "Нәтижелерге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесін енгізу жөніндегі тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 наурыздағы N 273 қаулысына мынадай толықтыру мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Нәтижелерге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесін енгізу жөніндегі тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
реттік нөмірі 8-жолдың 2-бағаны "(1-кезең)" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірлері 11, 12, 13, 14, 15 және 16-жолдар алынып тасталсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 6 маусымдағы
N 544 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.04.20. N 553 Қаулысымен.
Нәтижеге бағдарланған бюджетті енгізу
жөніндегі іс-шаралар жоспары
N Іс-шаралар Аяқтау
нысаны
Жауапты
орындаушы
Орындалу
мерзімі
1 2 3 4 5
1. Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру
1.
Орталық атқарушы
органдардың нәтижеге
бағдарланған мемлекет-
тік жоспарлау жүйесін
және бюджетті енгізу
жөніндегі іс-шаралар
жоспарларын бекітуі
Орталық
атқарушы
органдардың
бұйрықтары
Орталық
атқарушы
органдар
2008 жылғы
3-тоқсан
2.
Макроэкономикалық
болжам мен 2009 - 2013
жылдарға арналған
фискалдық саясаттың
негізгі параметрлерін
мақұлдау (2-кезең)
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметі
мәжілісінің
хаттамасы
ЭБЖМ
(жинақтау),
мемлекеттік
органдар
2008 жылғы
3-тоқсан
3.
Орталық атқарушы
органдардың 2009 -
2011 жылдарға арналған
стратегиялық жоспарла-
рын бекіту
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулылары
Орталық
атқарушы
органдар
2008 жылғы
4-тоқсан
4.
Жергілікті атқарушы
органдардың нәтижеге
бағдарланған мемлекет-
тік жоспарлау жүйесін
және бюджетті енгізу
жөніндегі іс-шаралар
жоспарларын бекітуі
Әкімдіктер-
дің қаулы-
лары
Жергілікті
атқарушы
органдар
2008 жылғы
3-тоқсан
5.
Өңірлердің 2010 - 2014 жылдарға" арналған әлеуметтік-экономикалық дамуының және 2010 - 2012 жылдарға арналған бюджеттік параметрлерінің болжамдарын мақұлдау
Әкімдіктер отырыстарының хаттамалары
Жергілікті
атқарушы
органдар
2009 жылғы
3-тоқсан
6.
Жергілікті бюджеттер-
ден қаржыландырылатын
атқарушы органдардың
2010 - 2012 жылдарға
арналған стратегиялық
жоспарларын бекіту
Әкімдіктер-
дің қаулы-
лары
Жергілікті
атқарушы
органдар
2009 жылғы
4-тоқсан
7.
Орталық атқарушы
органдардың 2009 -
2011 жылдарға арналған
стратегиялық жоспарла-
рын іске асыру туралы
есеп жасау және беру
ЭБЖМ-ге есеп
Орталық
атқарушы
органдар
2010 жылғы
1-тоқсан
8.
Орталық атқарушы
органдардың 2009 -
2011 жылдарға арналған
стратегиялық жоспарла-
рын іске асыру туралы
2009 жылға ЭБЖМ-нің
ақпарат пен қорытын-
дылар беруі
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
ЭБЖМ
2010 жылғы
1-тоқсан
9.
Жергілікті бюджеттер-
ден қаржыландырылатын
атқарушы органдардың
2010 - 2012 жылдарға
арналған стратегиялық
жоспарларын іске асыру
туралы 2010 жылға есеп
жасау және беру
Әкімдікке есеп
Жергілікті
бюджеттер-
ден
қаржыланды-
рылатын
жергілікті
мемлекеттік
органдар
2011 жылғы
1-тоқсан
10.
Квазимемлекеттік сектор операцияларын
мемлекеттік қаржыларға
кіріктіру жөніндегі
ұсыныстарды әзірлеу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
ЭБЖМ
(жинақтау),
Қаржымині
2010 жылғы
1-тоқсан

2. Совершенствование бюджетного планирования
11.
Разработка проекта
нового Бюджетного
кодекса
Проект Закона
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв), МФ,
МЮ, заинте-
ресованные
государ-
ственные
органы
3 квартал
2008 года
12.
Разработка проекта
Закона о республикан-
ском бюджете на
2009-2011 годы
Проект Закона
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв),
заинтересо-
ванные госу-
дарственные
органы
3 квартал
2008 года
13.-15.
Исключены постановлением Правительства РК от 20.04.2009 № 553
16.
Разработка и внедрение
единой информационной
системы планирования
республиканского
бюджета, мониторинга
результатов деятель-
ности центральных
госорганов
Программный
продукт
МЭБП
2008-2011
годы
3. Внедрение системы перевода стратегического
планирования на операционный уровень деятельности
государственных органов
17.
Разработка и
утверждение
меморандумов на 2009
год
Меморандумы
Центральные
исполнитель-
ные органы
1 квартал
2009 года
18.
Разработка операционных
планов на 2009 год
центральными исполни-
тельными органами
Приказы
центральных
исполнитель-
ных органов
Центральные
исполнитель-
ные органы
1 квартал
2009 года
4. Совершенствование бухгалтерского учета и финансовой
отчетности государственных учреждений
19.
Создание рабочей группы
по вопросам внедрения
МСФООС
Приказ
МФ (созыв),
МЭБП,
заинтересо-
ванные
госорганы
3 квартал
2008 года
20.
Создание в рамках
системы казначейства
единого программного
продукта "Казначейство-
Клиент" по управлению
финансами и активами
государственных
учреждений
Программный
продукт
МФ
2009 год
21.
Исключена постановлением Правительства РК от 20.04.2009 № 553
22.
Создание программного
продукта "Бухгалтерский
учет в государственных
учреждениях",
соответствующего
требованиям МСФООС
Программный
продукт
МФ
1 квартал
2011 года
23.
Интеграция единого
программного продукта
органов бюджетного
планирования с
информационной системой
казначейства
Программный
продукт
МФ
2011 год
24.
Внедрение системы
бухгалтерского учета и
финансовой отчетности в
соответствии с МСФООС
в пилотных госорганах
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МФ
2012 год
25.
Обучение специалистов
государственных
учреждений, внешних и
внутренних аудиторов
МСФООС
Семинары
МФ
2012 год
26.
Внедрение системы
бухгалтерского учета и
финансовой отчетности в
соответствии с МСФООС
во всех государствен-
ных учреждениях
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МФ
с 2013
года
5. Внедрение системы мониторинга, контроля, аудита
и оценки деятельности государственных органов
27.-29.
Исключены постановлением Правительства РК от 20.04.2009 № 553
30.
Создание и внедрение
системы оценки деятель-
ности государственных
органов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв),
государ-
ственные
органы
3 квартал
2009 года
31.
Создание (укрепление)
служб внутреннего
контроля
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МФ (созыв),
акимы, госу-
дарственные
органы
2009-2010
годы

2. Бюджеттік жоспарлауды жетілдіру
11.
Жаңа Бюджет кодексінің
жобасын әзірлеу
Қазақстан
Республикасы
Заңының
жобасы
ЭБЖМ
(жинақтау),
Қаржымині,
Әділетмині,
мүдделі
мемлекеттік
органдар
2008 жылғы
3-тоқсан
12.
2009 - 2011 жылдарға
арналған республикалық
бюджет туралы Заң
жобасын әзірлеу
Қазақстан
Республикасы
Заңының
жобасы
ЭБЖМ
(жинақтау),
мүдделі
мемлекеттік
органдар
2008 жылғы
3-тоқсан
13.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.04.20. N 553 Қаулысымен
14.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.04.20. N 553 Қаулысымен
15.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.04.20. N 553 Қаулысымен
16.
Республикалық бюджетті
жоспарлаудың, орталық
мемлекеттік органдар
қызметінің нәтижелері
мониторингінің бірың-
ғай ақпараттық жүйесін
әзірлеу және енгізу
Бағдарлама-
лық өнім
ЭБЖМ
2008-2011
жылдар
3. Стратегиялық жоспарлауды мемлекеттік органдар
қызметінің операциялық деңгейіне көшіру жүйесін енгізу
17.
2009 жылға арналған
меморандумдарды
әзірлеу және оларды бекіту
Меморандум-
дар
Орталық
атқарушы
органдар
2009 жылғы
1-тоқсан
18.
Орталық атқарушы
органдардың 2009 жылға
арналған операциялық
жоспарларды әзірлеуі
Орталық
атқарушы
органдардың
бұйрықтары
Орталық
атқарушы
органдар
2009 жылғы
1-тоқсан
4. Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебі
мен қаржылық есептілігін жетілдіру
19.
ҚСҚЕХС-ны енгізу
мәселелері жөніндегі
жұмыс тобын құру
Бұйрық
Қаржымині
(жинақтау),
ЭБЖМ,
мүдделі
мемлекеттік
органдар
2008 жылғы
3-тоқсан
20.
Қазынашылық жүйесі
шеңберінде мемлекеттік
мекемелердің қаржысы
мен активтерін басқару
жөніндегі "Қазынашы-
лық-Клиент" бірыңғай
бағдарламалық өнімін
жасау
Бағдарлама-
лық өнім
Қаржымині
2009 жыл
21.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.04.20. N 553 Қаулысымен
22.
ҚСҚЕХС талаптарына
сәйкес келетін "Мемле-
кеттік мекемелердегі
бухгалтерлік есеп"
бағдарламалық өнімін
жасау
Бағдарлама-
лық өнім
Қаржымині
2011 жылғы
1-тоқсан
23.
Бюджеттік жоспарлау
органдарының бірыңғай
бағдарламалық өнімін
қазынашылықтың ақпа-
раттық жүйесімен
кіріктіру
Бағдарлама-
лық өнім
Қаржымині
2011 жыл
24.
Пилоттық мемлекеттік
органдарда ҚСҚЕХС-ке
сәйкес бухгалтерлік
есеп пен қаржылық
есептілік жүйесін
енгізу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
Қаржымині
2012 жыл
25.
ҚСҚЕХС-қа мемлекеттік
мекемелердің маманда-
рын, сыртқы және ішкі
аудиторларды оқыту
Семинарлар
Қаржымині
2012 жыл
26.
Барлық мемлекеттік
мекемелерде ҚСЕСХС-ке
сәйкес бухгалтерлік
есеп пен қаржылық
есептілік жүйесін
енгізу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
Қаржымині
2013 жылдан
бастап
5. Мемлекеттік органдар қызметінің мониторингі,
бақылау, аудиті және бағалау жүйесін енгізу
27.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.04.20. N 553 Қаулысымен
28.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.04.20. N 553 Қаулысымен
29.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.04.20. N 553 Қаулысымен
30.
Мемлекеттік органдар-
дың қызметін бағалау
жүйесін құру және
енгізу
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ЭБЖМ
(жинақтау),
мемлекеттік
органдар
2009 жылғы
3-тоқсан
31.
Ішкі бақылау қызметтерін құру (нығайту)
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақтау),
әкімдер,
мемлекеттік
органдар
2009-2010 жылдар

6. Поддержка внедрения бюджетирования, ориентированного
на результаты (повышение потенциала)
32.
Обучение специалистов
государственных органов
элементам бюджетирова-
ния, ориентированного
на результаты
Семинары
МЭБП
(созыв), МФ
2008-2009
годы
33.
Формирование и внедре-
ние системы стимулиро-
вания государственных
служащих, базирующейся
на показателях резуль-
тативности, должностных
регламентах (внедрение
системы оплаты труда по
результатам и т.д.)
Нормативный
правовой акт
МЭБП
(созыв),
АГС (по со-
гласованию)
3 квартал
2009 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭБП   - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МФ     - Министерство финансов Республики Казахстан
АГС    - Агентство Республики Казахстан по делам государственной
службы
СК     - Счетный комитет по контролю за исполнением
республиканского бюджета
МЮ     - Министерство юстиции Республики Казахстан
МСФООС - международные стандарты финансовой отчетности для
общественного сектора

6. Нәтижеге бағдарланған бюджеттеуді енгізуді
қолдау (әлеуетті арттыру)
32.
Мемлекеттік органдар-
дың мамандарын нәти-
желерге бағдарланған
бюджеттеудің элемент-
теріне оқыту
Семинарлар
ЭБЖМ
(жинақтау),
Қаржымині
2008-2009
жылдар
33.
Мемлекеттік қызметші-
лерді ынталандырудың
нәтижелілік көрсеткіш-
терге, лауазымдық
регламенттерге негіз-
делетін жүйесін қалып-
тастыру және енгізу
(нәтижелер бойынша
еңбекақы төлеу жүйесін
енгізу және т.б.)
Нормативтік құқықтық акт
ЭБЖМ
(жинақтау),
МҚА
(келісім
бойынша)
2009 жылғы
3-тоқсан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭБЖМ            - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
Қаржымині       - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
МҚА             - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі
ЕК              - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылайтын
есеп комитеті
Әділетмині      - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ҚСҚЕХС          - қоғамдық секторға арналған қаржылық есептіліктің
халықаралық стандарттары