Об утверждении Правил консультативного сопровождения концессионных проектов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2008 года N 885. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2010 года № 688.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.07.2010 № 688 (порядок введения в действие см. п.3).
В соответствии со статьей 150-3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила консультативного сопровождения концессионных проектов.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 сентября 2008 года № 885
Правила
консультативного сопровождения концессионных проектов
1. Настоящие Правила консультативного сопровождения концессионных проектов разработаны в соответствии со статьей 150-3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года и регламентируют порядок оказания услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов.
2. Уполномоченные государственные органы соответствующей отрасли (далее - организаторы конкурсов) в случае необходимости привлекают независимых экспертов для консультативного сопровождения концессионных проектов.
3. Финансирование услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов (далее - услуги) осуществляется за счет средств распределяемых бюджетных программ уполномоченного органа по экономическому планированию.
4. Организаторы конкурсов направляют заявки на финансирование услуг (далее - заявка) в уполномоченный орган по экономическому планированию.
5. Заявка содержит следующие основные сведения:
1) наименование концессионного проекта;
2) организатор конкурса по выбору независимого эксперта;
3) виды услуг и их заявляемая стоимость.
К заявке также прилагаются:
1) проект технического задания по предоставлению услуг, в котором должны быть отражены следующие основные сведения:
цель и задачи привлечения услуг;
общие требования к предоставлению услуг;
сроки предоставления услуг;
показатели (индикаторы) прямых результатов предоставления услуг.
2) обоснование заявляемой общей стоимости услуг;
3) иные сведения, обосновывающие необходимость привлечения услуг.
6. Уполномоченный орган по экономическому планированию на основании заявок формирует и вносит на рассмотрение республиканской бюджетной комиссии предложения по видам и объемам финансирования услуг по каждому концессионному проекту.

Концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қыркүйектегі N 885 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 шілдедегі N 688 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.07.03 N 688 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексінің 150-3-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 25 қыркүйектегі
N 885 қаулысымен
бекітілген
Концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу ережесі
1. Осы Концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу ережесі Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексінің 150-3-бабына сәйкес әзірленді және концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу жөніндегі қызмет көрсету тәртібін регламенттейді.
2. Тиісті саланың уәкілетті мемлекеттік органдары (бұдан әрі - конкурстарды ұйымдастырушылар) қажет болған жағдайда концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу үшін тәуелсіз сарапшыларды тартады.
3. Концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу жөніндегі қызметтер көрсетуді (бұдан әрі - қызметтер көрсету) қаржыландыру экономикалық жоспарлау жөніндегі уәкілетті органдардың бөлінетін бюджеттік бағдарламаларының қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
4. Конкурстарды ұйымдастырушылар қызметтер көрсетуді қаржыландыруға арналған өтінімдерді (бұдан әрі - өтінім) экономикалық жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға жібереді.
5. Өтінім мынадай негізгі мәліметтерден тұрады:
1) концессиялық жобаның атауы;
2) тәуелсіз сарапшыны таңдау жөніндегі конкурсты ұйымдастырушы;
3) қызметтер көрсетудің түрлері және олардың өтініш білдірген құны;
Өтінімге, сондай-ақ мыналар қоса беріледі:
1) мынадай негізгі мәліметтер қамтылуға тиіс қызметтер көрсету жөніндегі техникалық тапсырманың жобасы:
қызметтер көрсетуді тартудың мақсаты мен міндеттері;
қызметтер көрсетуге қойылатын жалпы талаптар;
қызметтер көрсетудің мерзімі;
қызметтер көрсетудің тікелей нәтижелерінің көрсеткіштері (индикаторлары);
2) қызметтер көрсетудің өтініш берілген жалпы құнының негіздемесі;
3) қызметтер көрсетуді тарту қажеттілігін негіздейтін өзге де мәліметтер.
6. Экономикалық жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган өтінімдердің негізінде әрбір концессиялық жоба бойынша қызметтер көрсетуді қаржыландыру түрлері мен көлемі бойынша ұсыныстарды қалыптастырады және республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.

7. Виды и объемы финансирования услуг по каждому концессионному проекту утверждаются решением республиканской бюджетной комиссии.
8. Консультативное сопровождение концессионных проектов может включать в себя разработку проектов договоров концессии, оказание консультационных услуг в переговорном процессе комиссии с участником конкурса, концессионный проект которого признан лучшим, а также другие виды услуг, одобренные решением республиканской бюджетной комиссии.
9. Услуги приобретаются организаторами конкурса в порядке, установленном законодательством о государственных закупках .

7. Әрбір концессиялық жоба бойынша қызметтер көрсетуді қаржыландыру түрлері мен көлемі республикалық бюджет комиссиясының шешімімен бекітіледі.
8. Концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу өзіне концессия шарттарының жобаларын әзірлеуді, концессиялық жобасы үздік деп танылған конкурсқа қатысушымен комиссияның келіссөздер үдерісіне консультациялық қызметтер көрсетуді, сондай-ақ республикалық бюджет комиссиясының шешімімен мақұлданған басқа да қызметтер көрсету түрлерін қамтуы мүмкін.
9. Қызметтер көрсетуді мемлекеттік сатып алу туралы  заңнамада белгіленген тәртіппен конкурсты ұйымдастырушылар сатып алады.