О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 и 13 августа 2007 года № 381"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2008 года N 934
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 и 13 августа 2007 года № 381".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                         К. Масимов
О внесении изменений в указы Президента
Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691
и 13 августа 2007 года № 381
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421; 2002 г., № 44, ст. 436; 2003 г., № 45, ст. 487; 2004 г., № 21, ст. 266; № 51, ст. 671; 2007 г., № 24, ст. 268):
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Бабакумарова                - заместителя Руководителя Канцелярии
Ержана Жалбаковича            Премьер-Министра Республики Казахстан,
заместителем председателя
Мынбая                      - вице-министра культуры и информации
Дархана Камзабекулы           Республики Казахстан, секретарем
Дьяченко                    - заместителя Председателя Мажилиса
Сергея Александровича         Парламента Республики Казахстан,
заместителя Председателя Ассамблеи
народа Казахстана (по согласованию)
Кул-Мухаммеда               - Министра культуры и информации
Мухтара Абрарулы              Республики Казахстан
Бижанова                    - председателя Комитета по социально-
Ахана Хусаиновича             культурному развитию Сената Парламента
Республики Казахстан (по согласованию)
Джолдасбаеву                - председателя Комитета по экономической
Нурлыгайым Чалдановну         и региональной политике Сената
Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)
Доскалиева                  - председателя Комитета по социально-
Жаксылыка Акмурзаевича        культурному развитию Мажилиса
Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)
Карина                      - заведующего Отделом внутренней политики
Ерлана Тынымбайулы            Администрации Президента Республики
Казахстан;
вывести из состава указанной Комиссии: Бурибаева А.И., Бурлакова Л.Н., Досжана А.Д., Ертысбаева Е.К., Кадырову З.Ж., Орынбаева Е.Т., Султанова К.С., Терещенко С.А.;

"Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі N 691 және 2007 жылғы 13 тамыздағы N 381 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 қазандағы N 934 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі N 691 және 2007 жылғы 13 тамыздағы N 381 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28
қыркүйектегі N 691 және 2007 жылғы 13 тамыздағы N 381 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қ АУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына езгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі N 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 32, 421-құжат; 2002 ж., N 44, 436-құжат; 2003 ж., N 45, 487-құжат; 2004 ж., N 21, 266-құжат; N 51, 671-құжат; 2007 ж., N 24, 268-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына мыналар енгізілсін:
Бабақұмаров                  - Қазақстан Республикасы
Ержан Жалбақұлы                Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының
орынбасары, төрағаның орынбасары
Мыңбай                       - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Дархан Қамзабекұлы             және ақпарат вице-министрі, хатшы
Дьяченко                     - Қазақстан Республикасы Парламенті
Сергей Александрович           Мәжілісі Төрағасының орынбасары,
Қазақстан халқы ассамблеясы
төрағасының орынбасары (келісім
бойынша)
Құл-Мұхаммед                 - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы                Мәдениет және ақпарат министрі
Бижанов                      - Қазақстан Республикасы Парламенті
Ақан Құсайынұлы                Сенатының Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Жолдасбаева                  - Қазақстан Республикасы Парламенті
Нұрлығайым Шалданқызы          Сенатының Экономикалық және өңірлік
саясат комитетінің төрайымы (келісім
бойынша)
Досқалиев                    - Қазақстан Республикасы Парламенті
Жақсылық Ақмырзаұлы            Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қарин                        - Қазақстан Республикасы Президенті
Ерлан Тынымбайұлы              Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің
меңгерушісі;
көрсетілген Комиссияның құрамынан А.Ы. Бөрібаев, Л.Н. Бурлаков, А.Д. Досжан, Е.Қ. Ертісбаев, З.Ж. Қадырова, Е.Т. Орынбаев, Қ.С. Органов, С.А. Терещенко шығарылсын;

2) в Указ Президента Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 381 "О Государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 27, ст. 310):
ввести в состав Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства, утвержденный вышеназванным Указом:
Кул-Мухаммеда               - Министра культуры и информации
Мухтара Абрарулы              Республики Казахстан, заместителем
председателя
Мынбая                      - вице-министра культуры и информации
Дархана Камзабекулы           Республики Казахстан, секретарем;
вывести из состава указанной Комиссии: Абдрашева Т., Бурибаева А.И., Ертысбаева Е.К., Мукая Б.;
ввести в состав Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники, утвержденный вышеназванным Указом:
Абдраимова                  - ректора Евразийского национального
Бахытжана Жарылкасымовича     университета имени Л.Н. Гумилева,
доктора юридических наук, профессора
Онгарбаева                  - председателя Комитета науки
Еркина Ануаровича             Министерства образования и науки
Республики Казахстан, доктора
юридических наук, профессора
Школьника                   - Министра индустрии и торговли
Владимира Сергеевича          Республики Казахстан, доктора
физико-математических наук, профессора
строки:
"Куанганов                  - вице-министр образования и науки
Фархад Шаймуратович           Республики Казахстан, секретарь
Доскалиев                   - ректор Казахской государственной
Жаксылык Акмурзаевич          медицинской академии, доктор
медицинских наук, профессор
(по согласованию)
Досумов                     - директор Института органического
Кусман Досумович              катализа и электрохимии имени
Д.В.Сокольского Центра наук о Земле,
металлургии и обогащения, доктор
химических наук, профессор
Дюсенбеков                  - генеральный директор Государственного
Зайролла Дюсенбекович         научно-производственного центра
земельных ресурсов и землеустройства,
академик Национальной академии наук
Республики Казахстан, доктор
сельскохозяйственных наук, профессор
(по согласованию)
Жумагулов                   - президент Национальной инженерной
Бакытжан Турсынович           академии Республики Казахстан, доктор
технических наук, профессор
(по согласованию)
Молдабеков                  - вице-президент акционерного общества
Мейрбек Молдабекович          "Национальная компания "Казкосмос",
академик Национальной академии наук
Республики Казахстан, доктор
технических наук, профессор
(по согласованию)
Пшембаев                    - председатель правления объединения
Мейрам Кудайбергенович        юридических лиц "Союз машиностроителей
Казахстана", доктор экономических наук
(по согласованию)
Султанов                    - председатель Комитета по социально-
Куаныш Султанович             культурному развитию Сената Парламента
Республики Казахстан (по согласованию)
Чоманов                     - заместитель директора Научно-
Уришбай Чоманович             производственного центра
перерабатывающей и пищевой
промышленности, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан,
доктор технических наук, профессор
(по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Куанганов                  - ответственный секретарь Министерства
Фархад Шаймуратович           образования и науки Республики
Казахстан, секретарь
Доскалиев                   - председатель Комитета по социально-
Жаксылык Акмурзаевич          культурному развитию Мажилиса
Парламента Республики Казахстан, доктор
медицинских наук, профессор
(по согласованию)
Досумов                     - директор Института органического
Кусман Досумович              катализа и электрохимии имени
Д.В.Сокольского, доктор химических
наук, профессор
Дюсенбеков                  - председатель Центрально-Казахстанского
Зайролла Дюсенбекович         отделения Национальной академии наук
Республики Казахстан, академик
Национальной академии наук Республики
Казахстан, доктор сельскохозяйственных
наук, профессор (по согласованию)
Жумагулов                   - ректор Казахского национального
Бакытжан Турсынович           университета имени аль-Фараби, доктор
технических наук, профессор
(по согласованию)
Молдабеков                  - заместитель председателя Национального
Мейрбек Молдабекович          космического агентства Республики
Казахстан, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан,
доктор технических наук, профессор
(по согласованию)
Пшембаев                    - депутат Мажилиса Парламента Республики
Мейрам Кудайбергенович        Казахстан (по согласованию)
Султанов                    - председатель Комитета по международным
Куаныш Султанович             отношениям, обороне и безопасности
Сената Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)
Чоманов                     - главный научный сотрудник Института
Уришбай Чоманович             пищевой промышленности акционерного
общества "Казагроинновация", академик
Национальной академии наук Республики
Казахстан, доктор технических наук,
профессор (по согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии: Абдыманапова С.А., Березина В.Э., Оразбакова Г.И.

2) "Ғылым мен техника, әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 тамыздағы N 381 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 27, 310-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Құл-Мұхаммед                 - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Мұхтар Абрарұлы                және ақпарат министрі, төрағаның
орынбасары
Мыңбай                       - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Дархан Қамзабекұлы             және ақпарат вице-министрі, хатшы;
көрсетілген Комиссияның құрамынан Т. Әбдірашев, А.Ы. Бөрібаев, Е.Қ. Ертісбаев, Б. Мұқай шығарылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Ғылым мен техника саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Әбдірайымов                  - Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық
Бақытжан Жарылқасымұлы         университетінің ректоры, заң
ғылымдарының докторы, профессор
Оңғарбаев                    - Қазақстан Республикасы Білім және
Еркін Әнуарұлы                 ғылым министрлігі Ғылым комитетінің
төрағасы, заң ғылымдарының докторы,
профессор
Школьник                     - Қазақстан Республикасының Индустрия
Владимир Сергеевич             және сауда министрі, физика-математика
ғылымдарының докторы, профессор
"Қуанғанов                   - Қазақстан Республикасының Білім және
Фархад Шаймұратұлы             ғылым вице-министрі, хатшы
Досқалиев                    - Қазақ мемлекеттік медициналық
Жақсылық Ақмырзаұлы            академиясының ректоры, медицина
ғылымдарының докторы, профессор
(келісім бойынша)
Досымов                      - Жер туралы ғылым, металлургия және кен
Құсман Досымұлы                байыту орталығы Д.В. Сокольский
атындағы Органикалық катализ және
электрохимия институтының директоры,
химия ғылымдарының докторы, профессор
Дүйсенбеков                  - Жер ресурстары және жерге орналастыру
Зайролла Дүйсенбекұлы          мемлекеттік ғылыми-өндірістік
орталығының бас директоры, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі, ауыл
шаруашылығы ғылымдарының докторы,
профессор (келісім бойынша)
Жұмағұлов                    - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Бақытжан Тұрсынұлы             инженерлік академиясының президенті,
техника ғылымдарының докторы,
профессор (келісім бойынша)
Молдабеков                   - "Қазғарыш" Ұлттық компаниясы"
Мейірбек Молдабекұлы           акционерлік қоғамының вице-президенті,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі, техника
ғылымдарының докторы, профессор
(келісім бойынша)
Пішембаев                    - "Қазақстанның машина жасаушылар одағы"
Мейрам Құдайбергенұлы          заңды тұлғалар бірлестігі
басқармасының төрағасы, экономика
ғылымдарының докторы (келісім бойынша)
Сұлтанов                     - Қазақстан Республикасы Парламенті
Қуаныш Сұлтанұлы               Сенатының Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Шоманов                      - Қайта өңдеуші және тағам өнеркәсібі
Үрішбай Шоманұлы               ғылыми-өндірістік орталығы
директорының орынбасары, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі, техника
ғылымдарының докторы, профессор
(келісім бойынша)"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қуанғанов                   - Қазақстан Республикасы Білім және
Фархад Шаймұратұлы             ғылым министрлігінің жауапты хатшысы,
хатшы
Досқалиев                    - Қазақстан Республикасы Парламенті
Жақсылық Акмырзаұлы            Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрағасы, медицина
ғылымдарының докторы, профессор
(келісім бойынша)
Досымов                      - Д.В.Сокольский атындағы Органикалық
Құсман Досымұлы                катализ және электрохимия институтының
директоры, химия ғылымдарының докторы,
профессор
Дүйсенбеков                  - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
Зайролла Дүйсенбекұлы          академиясы Орталық Қазақстан бөлімінің
төрағасы, Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғылым академиясының академигі,
ауыл шаруашылығы ғылымдарының докторы,
профессор (келісім бойынша)
Жұмағұлов                    - Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық
Бақытжан Тұрсынұлы             университетінің ректоры, техника
ғылымдарының докторы, профессор
(келісім бойынша)
Молдабеков                   - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш
Мейірбек Молдабекұлы           агенттігі төрағасының орынбасары,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі, техника
ғылымдарының докторы, профессор
(келісім бойынша)
Пішембаев                    - Қазақстан Республикасы Парламенті
Мейрам Құдайбергенұлы          Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Сұлтанов                     - Қазақстан Республикасы Парламенті
Қуаныш Сұлтанұлы               Сенатының Халықаралық қатынастар,
қорғаныс және қауіпсіздік комитетінің
төрағасы (келісім бойынша)
Шоманов                      - "Қазагроинновация" акционерлік қоғамы
Үрішбай Шоманұлы               Тағам өнеркәсібі институтының бас
ғылыми қызметкері, Республика Ұлттық
ғылым академиясының академигі, техника
ғылымдарының докторы, профессор
(келісім бойынша)";
көрсетілген Комиссияның құрамынан С.Ә.Әбдіманапов, В.Э. Березин, Ғ.І. Оразбақов шығарылсын.

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                         Н. Назарбаев

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                        Н.Назарбаев