О некоторых вопросах документирования населения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2008 года № 1235. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2013 года № 684
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.07.2013 № 684 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В рамках реализации Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О национальных реестрах идентификационных номеров" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые образцы паспорта гражданина Республики Казахстан и удостоверения лица без гражданства, содержащие электронные носители информации (описания).
2. Паспорта граждан Республики Казахстан и удостоверения лиц без гражданства, выданные до введения в действие настоящего постановления, считать действительными до истечения сроков их действия.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить в соответствии с международными договорами Республики Казахстан информирование иностранных государств о введении в Республике Казахстан паспорта гражданина Республики Казахстан и удостоверения лица без гражданства, содержащих электронные носители информации, а также, что паспорта граждан Республики Казахстан и удостоверения лиц без гражданства, выданные до введения в действие настоящего постановления, действительны до истечения сроков их действия.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 27.08.2009 N 1260 ;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года № 1063 "Об утверждении Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 29, ст. 359):
в Правилах документирования и регистрации населения Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
абзацы второй, третий, четвертый, пятый пункта 5 исключить;
абзац второй пункта 7 исключить.
5. Признать утратившими силу:
1) постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 апреля 1994 года № 429 "Об утверждении образца паспорта гражданина Республики Казахстан (описание)" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., № 19, ст. 191);
2) подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2001 года № 1394 "О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 апреля 1994 года № 429 и в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 1996 года № 87" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 39, ст. 493);

Қазақстан Республикасының халқын құжаттандырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 желтоқсандағы N 1235 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 4 шілдедегі № 684 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.07.2013 № 684 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңын іске асыру шеңберінде Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы азаматының паспорты мен азаматтығы жоқ адамдардың электрондық ақпарат жеткізгіші бар куәлігінің үлгілері (сипаттамасы) бекітілсін.
2. Осы қаулы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген Қазақстан Республикасы азаматтарының паспорттары мен азаматтығы жоқ адамдардың куәліктері олардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жарамды деп саналсын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес шет мемлекеттерді Қазақстан Республикасында Қазақстан Республикасы азаматының паспорты мен азаматтығы жоқ адамның электрондық ақпарат жеткізгіші бар куәлігі енгізілгені, сонымен қатар осы қаулы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген Қазақстан Республикасы азаматтарының паспорттары мен азаматтығы жоқ адамдардың куәліктерінің қолдану мерзімі аяқталғанға дейін жарамдылығы туралы хабардар етуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) (күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.08.27. N 1260 (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-т. қараңыз) Қаулысымен;
2) "Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 шілдедегі № 1063 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 29, 359-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесінде:
5-тармақтың екінші, үшінші, төртінші, бесінші абзацтары алып тасталсын;
7-тармақтың екінші абзацы алып тасталсын.
5. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасы азаматы паспортының үлгісін (сипаттамасын) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 22 сәуірдегі N 429 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 19, 191-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 22 сәуірдегі N 429 қаулысына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 23 қаңтардағы N 87 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 2 қарашадағы N 1394 қаулысының 1-тармағының 1) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 39, 493-құжат);

3) пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 2005 года № 140 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившим силу постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 января 1993 года № 31" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 7, ст. 73).
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2008 года № 1235
Образец паспорта гражданина Республики Казахстан,
содержащего электронные носители информации
(описание)
1. Паспорт гражданина Республики Казахстан, содержащий электронные носители информации, изготавливается в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиночитаемым проездным документам.
2. Паспорт гражданина Республики Казахстан представляет собой брошюру размером 88x125 мм с округленными углами и состоит из обложки, приклеенных к обложке форзацев и 18 листов (36 страниц).
3. Обложка паспорта гражданина Республики Казахстан изготавливается из износостойкого материала и подложки, между которыми располагается микросхема (чип с бесконтактным интерфейсом) с антенной, используемая в качестве электронного носителя информации о владельце паспорта.
В микросхеме, имеющей емкость памяти не менее 64 Кб, в защищенном виде хранится графическая и текстовая информация о владельце паспорта гражданина Республики Казахстан.
4. Обложка паспорта гражданина Республики Казахстан голубого цвета - цвета Государственного Флага Республики Казахстан.
На внешней стороне передней обложки паспорта гражданина Республики Казахстан размещены:
в верхней части - надпись на государственном и английском языках:
"ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF
KAZAKHSTAN";
в центре - Государственный Герб Республики Казахстан;
под Государственным Гербом Республики Казахстан - надпись на государственном и английском языках:
"ПАСПОРТ
PASSPORT";
в нижней части - специальный знак, указывающий на наличие в паспорте гражданина Республики Казахстан электронного носителя информации;
в углах - элементы национального узора.
Надписи, изображение Государственного Герба Республики Казахстан, специальный знак и элементы национального узора выполняются тиснением фольгой золотистого цвета.

3) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 12 қаңтардағы N 31 қаулысының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 7, 73-құжат).
6. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 желтоқсандағы
N 1235 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы азаматының электрондық ақпарат жеткізгіші бар паспортының үлгісі (сипаттамасы)
1. Қазақстан Республикасы азаматының электрондық ақпарат жеткізгіші бар паспорты машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес дайындалады.
2. Қазақстан Республикасы азаматының паспорты көлемі 88x125 мм доғал бұрышты брошюраны білдіреді және форзац мұқабасына желімделген мұқабадан және 18 парақтан (36 бет) тұрады.
3. Қазақстан Республикасы азаматы паспортының мұқабасы тозбайтын материал мен тесемнен дайындалады, олардың арасында паспорттың иесі туралы электрондық ақпарат жеткізгіш ретінде пайдаланылатын антеннасы бар микросхема (байланыссыз интерфейс бар чип) орналастырылады.
Жадының сыйымдылығы кемінде 64 Кб микросхемада қорғалған түрде Қазақстан Республикасы азаматы паспортының иесі туралы графикалық және мәтіндік ақпарат сақталады.
4. Қазақстан Республикасы азаматы паспортының мұқабасы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туының түсіндей көгілдір түсті.
Қазақстан Республикасы азаматы паспортының алдыңғы мұқабасының сыртқы бетінде:
жоғары бөлігінде - мемлекеттік және ағылшын тілдерінде:
"ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF
КАZАКНSТАN"
деген жазу;
ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының астында - мемлекеттік және ағылшын тілдерінде:
"ПАСПОРТ
РАSSPORT"
деген жазу;
төменгі бөлігінде - Қазақстан Республикасы азаматының паспортында электрондық ақпарат жеткізгіштің болуын көрсететін арнайы белгі;
бұрыштарында - ұлттық ою-өрнек элементтері орналасқан.
Жазулар, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, арнайы белгі және ұлттық ою-өрнек элементтері алтын түсті фольгамен өрнектеліп орындалады.

5. На переднем форзаце паспорта гражданина Республики Казахстан размещены:
в центре - Государственный Герб Республики Казахстан;
под Государственным Гербом Республики Казахстан - узорная розетка с элементами национального орнамента;
ниже узорной розетки - номер паспорта.
6. На странице 1 паспорта гражданина Республики Казахстан размещена надпись на государственном и английском языках:
"Паспорт Қазақстан Республикасының
меншігі болып табылады, ал оның иесі
Қазақстан Республикасының
қорғауында болады
This passport is the property
of the Republic of Kazakhstan and its
owner is under the protection of the
Republic of Kazakhstan".
7. Страница 2 паспорта гражданина Республики Казахстан предназначена для размещения фотоизображения, подписи и персональных данных владельца паспорта и состоит из двух частей:
верхние три четверти страницы - визуальная зона, в которой на государственном и английском языках вертикально размещаются следующие реквизиты:
"ПАСПОРТ/PASSPORT
TҮPI/TYPE
МЕМЛЕКЕТ КОДЫ/CODE OF STATE
ПАСПОРТТЫҢ №/PASSPORT No.
ТЕГІ/SURNAME
АТЫ/GIVEN NAMES
АЗАМАТТЫҒЫ/NATIONALITY
ЖЫНЫСЫ/SEX
ЖСН/ID No.
ТУҒАН KEЗІ/DATE OF BIRTH
ТУҒАН ЖЕРІ/PLACE OF BIRTH
БЕРІЛГЕН KEЗІ/DATE OF ISSUE
ПАСПОРТ MEPЗІMІ/DATE OF EXPIRY
ӨЗ ҚОЛЫ/SIGNATURE OF BEARER
БЕРГЕН МЕКЕМЕ/AUTHORITY";
нижняя четверть страницы - машиночитаемая зона, в которой вертикально располагается машиночитаемая запись, состоящая из комбинации букв и цифр, содержащая в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиночитаемым проездным документам, основную информацию, имеющуюся в этом документе.
8. Страница 2 паспорта гражданина Республики Казахстан защищается специальной ламинирующей пленкой, которая представляет собой прозрачный голографический слоистый материал, производящий множество визуальных эффектов, сохраняя высокую яркость и высокое разрешение дизайна и характеристик.
9. Страница 3 паспорта гражданина Республики Казахстан предназначена для размещения отметок, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. Если страница 3 использована, то отметки производятся на другой свободной странице паспорта. На странице 3 вертикально размещена надпись на государственном и английском языках:
"МӘЛІМЕТ/OBSERVATIONS";
на государственном и русском языках:
"ҰЛТЫ/НАЦИОНАЛЬНОСТЬ".
Национальность в паспорте гражданина Республики Казахстан указывается по желанию владельца.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 05.02.2009 N 106 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
10. Страницы 4-36 паспорта гражданина Республики Казахстан предназначены для размещения виз. Вверху страниц размещена надпись на государственном и английском языках:
"ВИЗАЛАР/VISAS".

5. Қазақстан Республикасы азаматы паспортының алдыңғы форзацында:
ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының астында - ұлттық ою-өрнек элементтерімен оюланған тармақтар;
оюлы тармақтан төмен - паспорттың нөмірі орналасқан.
6. Қазақстан Республикасының азаматы паспортының 1-бетінде мемлекеттік және ағылшын тілдерінде:
"Паспорт Қазақстан Республикасының меншігі
болып табылады, ал оның иесі Қазақстан
Республикасының қорғауында болады
This passport is the property of the
Republic of Kazakhstan and its owner
is under the protection of the
Republic of Kazakhstan"
деген жазу орналасқан.
7. Қазақстан Республикасының азаматы паспортының 2-беті паспорт иесінің фотобейнесін, қолы мен дербес деректерін орналастыруға арналған және екі бөліктен тұрады:
беттің жоғары жағының төрттен үш бөлігі - көзбен көру аймағы, онда мемлекеттік және ағылшын тілдерінде тігінен мынадай деректемелер орналасады:
"ПАСПОРТ / РАSSРОRТ
ТҮРІ/ТҮРЕ
МЕМЛЕКЕТ КОДЫ / СОDЕ ОF SТАТЕ
ПАСПОРТТЫҢ N / РАSSРОRТ No.
ТЕГІ / SURNАМЕ
АТЫ / GIVEN NAMES
АЗАМАТТЫҒЫ / NATIONALIТҮ
ЖЫНЫСЫ / SЕХ
ЖСН / ID No.
ТУҒАН КЕЗІ / DАТЕ ОF ВІRТН
ТУҒАН ЖЕРІ / РLАСЕ ОF ВІRТН
БЕРІЛГЕН КЕЗІ / DАТЕ ОF ІSSUE
ПАСПОРТ МЕРЗІМІ / DАТЕ ОF ЕХРІRҮ
ӨЗ ҚОЛЫ / SIGNATURE ОF ВЕАRЕR
БЕРГЕН МЕКЕМЕ / АUТНОRІТҮ";
беттің төменгі ширегі - машинамен оқылатын аймақ, онда тігінен машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес осы құжаттағы негізгі ақпарат қамтылған әріптер мен цифрлардың комбинациясынан тұратын машинамен оқылатын жазу орналасады.
8. Қазақстан Республикасының азаматы паспортының 2-беті дизайн мен сипаттамалардың жоғары ашықтығын және жоғары орындалуын сақтай отырып, көптеген көрнекі әсер беретін мөлдір голографиялық қатпарлы материалдан тұратын арнайы ламинатталған пленкамен қорғалады.
9. Қазақстан Республикасының азаматы паспортының 3-беті Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген белгілерді орналастыруға арналған. Егер 3-бет пайдаланылса, онда белгілер паспорттың келесі бос бетіне жүргізіледі. 3-бетте тігінен мемлекеттік және ағылшын тілдерінде:
"МӘЛІМЕТ/OBSERVATIONS";
мемлекеттік және орыс тілдерінде:
"ҰЛТЫ/НАЦИОНАЛЬНОСТЬ".
деген жазу орналасқан.
Қазақстан Республикасы азаматының паспортында ұлты иесінің қалауы бойынша көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 5 ақпандағы N 106 Қаулысымен.
10. Қазақстан Республикасының азаматы паспортының 4-36-беттері виза қоюға арналған. Беттерінің жоғары жағында мемлекеттік және ағылшын тілдерінде:
"ВИЗАЛАР/VISAS"
деген жазу орналасқан.

11. На заднем форзаце паспорта гражданина Республики Казахстан размещена надпись на государственном и английском языках:
"ОСЫ ПАСПОРТ
36 БЕТТЕН ТҰРАДЫ
THIS PASSPORT CONTAINS
36 PAGES".
12. Номер паспорта гражданина Республики Казахстан, состоящий из девяти буквенно-цифровых символов (один буквенный символ и восьмизначный цифровой номер), воспроизведен на всех страницах, переднем и заднем форзацах и задней обложке паспорта.
13. Номера страниц паспорта гражданина Республики Казахстан со страницы 4 по страницы 35 расположены в нижних углах.
14. В паспорте гражданина Республики Казахстан могут быть применены специально разработанные элементы, предназначенные для повышения сохранности записей или для защиты паспорта и произведенных в нем записей от подделок.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2008 года № 1235
Образец удостоверения лица без гражданства,
содержащего электронные носители информации
(описание)
1. Удостоверение лица без гражданства, содержащее электронные носители информации, изготавливается в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиночитаемым проездным документам.
2. Удостоверение лица без гражданства представляет собой брошюру размером 88x125 мм с округленными углами и состоит из обложки, приклеенных к обложке форзацев и 18 листов (36 страниц).
3. Обложка удостоверения лица без гражданства изготавливается из износостойкого материала и подложки, между которыми располагается микросхема (чип с бесконтактным интерфейсом) с антенной, используемая в качестве электронного носителя информации о владельце паспорта.
В микросхеме, имеющей емкость памяти не менее 64 Кб, в защищенном виде хранится графическая и текстовая информация о владельце удостоверения лица без гражданства.
4. Обложка удостоверения лица без гражданства темно-синего цвета.
На внешней стороне передней обложки удостоверения лица без гражданства размещены:
в верхней части - надпись на государственном и английском языках:
"ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF
KAZAKHSTAN";
в центре - Государственный Герб Республики Казахстан;
под Государственным Гербом Республики Казахстан - надпись на государственном и английском языках:
"Азаматтығы жоқ
адамның куәлігі
Stateless person
certificate";
в нижней части - специальный знак, указывающий на наличие в удостоверении лица без гражданства электронного носителя информации;
в углах - элементы национального узора.
Надписи, изображение Государственного Герба Республики Казахстан, специальный знак и элементы национального узора выполняются тиснением фольгой золотистого цвета.

11. Қазақстан Республикасының азаматы паспортының артқы форзацында мемлекеттік және ағылшын тілдерінде:
"ОСЫ ПАСПОРТ
36 БЕТТЕН ТҰРАДЫ
THIS PASSPORT CONTAINS
36 PAGES"
деген жазу орналасқан.
12. Тоғыз әріптік-цифрлық нышандардан (бір әріптік нышан және сегіз таңбалы цифрлық нөмір) тұратын Қазақстан Республикасы азаматы паспортының нөмірі барлық беттерде, алдыңғы және артқы форзацтарда және паспорттың артқы мұқабасында қайта басылған.
13. Қазақстан Республикасы азаматының паспорты беттерінің нөмірлері 4-беттен бастап 35-бетті қоса алғанда төменгі бұрыштарында орналасқан.
14. Қазақстан Республикасы азаматының паспортында жазулардың сақталуын арттыруға немесе паспортты және онда жазылған жазуларды қолдан жасаудан қорғауға арналған арнайы әзірленген элементтер қолданылуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 желтоқсандағы
N 1235 қаулысымен
бекітілген
Азаматтығы жоқ адамның электрондық ақпарат жеткізгіші бар куәлігінің үлгісі (сипаттамасы)
1. Азаматтығы жоқ адамның электрондық ақпарат жеткізгіші бар куәлігі машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес дайындалады.
2. Азаматтығы жоқ адамның куәлігі көлемі 88x125 мм доғал бұрышты брошюраны білдіреді және форзац мұқабасына желімделген мұқабадан және 18 парақтан (36 бет) тұрады.
3. Азаматтығы жоқ адамның куәлігінің мұқабасы тозбайтын материал мен төсемнен дайындалады, олардың арасында паспорттың иесі туралы электрондық ақпарат жеткізгіш ретінде пайдаланылатын антеннасы бар микросхема (байланыссыз интерфейс бар чип) орналастырылады.
Жадының сыйымдылығы кемінде 64 Кб микросхемада қорғалған түрде азаматтығы жоқ адамның куәлігінің иесі туралы графикалық және мәтіндік ақпарат сақталады.
4. Азаматтығы жоқ адамның куәлігінің мұқабасы қара-көк түсті.
Азаматтығы жоқ адамның куәлігінің алдыңғы мұқабасының сыртқы бетінде:
жоғары бөлігінде - мемлекеттік және ағылшын тілдерінде:
"ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF
КАZАКНSТАN"
деген жазу;
ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының астында - мемлекеттік және ағылшын тілдерінде:
"Азаматтығы жоқ
адамның куәлігі
Stateless person
certificate"
деген жазу;
төменгі бөлігінде - азаматтығы жоқ адамның куәлігінде электрондық ақпарат жеткізгіштің болуын көрсететін арнайы белгі;
бұрыштарында - ұлттық ою-өрнек элементтері орналасқан.
Жазулар, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, арнайы белгі және ұлттық ою-өрнек элементтері алтын түсті фольгамен өрнектеліп орындалады.

5. На переднем форзаце удостоверения лица без гражданства размещены:
в центре - Государственный Герб Республики Казахстан;
под Государственным Гербом Республики Казахстан - узорная розетка с элементами национального орнамента;
ниже узорной розетки - номер удостоверения лица без гражданства.
6. На странице 1 удостоверения лица без гражданства размещена надпись на государственном и английском языках:
"Азаматтығы жоқ адамның куәлігі
Қазақстан Республикасының меншігі болып табылады
This stateless person certificate is
the property of the Republic of Kazakhstan".
7. Страница 2 удостоверения лица без гражданства предназначена для размещения фотоизображения, подписи и персональных данных владельца удостоверения лица без гражданства и состоит из двух частей:
верхние три четверти страницы - визуальная зона, в которой на государственном и английском языках вертикально размещаются следующие реквизиты:
"КУӘЛІК/CERTIFICATE
TҮPІ/TYPE
МЕМЛЕКЕТ КОДЫ/CODE OF STATE
КУӘЛІКТІҢ №/CERTIFICATE No.
ТЕГІ/SURNAME
АТЫ/GIVEN NAMES
ҰЛТЫ/NATIONALITY
ЖЫНЫСЫ/SEX
ЖСН/ID No.
ТУҒАН KEЗІ/DATE OF BIRTH
TУҒAH ЖЕРІ/PLACE OF BIRTH
БЕРІЛГЕН KEЗІ/DATE OF ISSUE
КУӘЛІК MEPЗІMІ/DATE OF EXPIRY
ӨЗ ҚОЛЫ/SIGNATURE OF BEARER
БЕРГЕН МЕКЕМЕ/AUTHORITY";
нижняя четверть страницы - машиночитаемая зона, в которой вертикально располагается машиночитаемая запись, состоящая из комбинации букв и цифр, содержащая в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиночитаемым проездным документам, основную информацию, имеющуюся в этом документе.
8. Страница 2 удостоверения лица без гражданства защищается специальной ламинирующей пленкой, которая представляет собой прозрачный голографический слоистый материал, производящий множество визуальных эффектов, сохраняя высокую яркость и высокое разрешение дизайна и характеристик.
9. Страница 3 удостоверения лица без гражданства предназначена для размещения отметок, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. Если страница 3 использована, то отметки производятся на другой свободной странице удостоверения лица без гражданства. На странице 3 вертикально размещена надпись на государственном и английском языках:
"МӘЛІМЕТ/OBSERVATIONS".
10. Страницы 4-36 удостоверения лица без гражданства предназначены для размещения виз. Вверху страниц размещена надпись на государственном и английском языках:
"ВИЗАЛАР/VISAS".
11. На заднем форзаце удостоверения лица без гражданства размещена надпись на государственном и английском языках:
"ОСЫ АЗАМАТТЫҒЫ ЖОҚ
АДАМНЫҢ КУӘЛІГІ
36 БЕТТЕН ТҰРАДЫ
THE STATELESS PERSON
CERTIFICATE CONTAINS
36 PAGES".

5. Азаматтығы жоқ адамның куәлігінің алдыңғы форзацында:
ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының астында - ұлттық ою-өрнек элементтерімен оюланған тармақтар;
оюлы тармақтан төмен — азаматтығы жоқ адамның куәлігінің нөмірі орналасқан.
6. Азаматтығы жоқ адамның куәлігінің 1-бетінде мемлекеттік және ағылшын тілдерінде:
"Азаматтығы жоқ адамның куәлігі
Қазақстан Республикасының меншігі
болып табылады
This stateless person certificate is
the property of the Republic of Kazakhstan"
деген жазу орналасқан.
7. Азаматтығы жоқ адамның куәлігінің 2-беті азаматтығы жоқ адамның куәлігі иесінің фотобейнесін, қолы мен дербес деректерін орналастыруға арналған және екі бөліктен тұрады:
беттің жоғары жағының төрттен үш бөлігі - көзбен көру аймағы, онда мемлекеттік және ағылшын тілдерінде тігінен мынадай деректемелер орналасады:
"КУӘЛІК/СЕRТІFІСАТЕ
ТҮРІ / ТҮРЕ
МЕМЛЕКЕТ КОДЫ / СODЕ ОF SТАТЕ
КУӘЛІКТІҢ N / СЕRТІFІСАТЕ No.
ТЕГІ / SURNАМЕ
АТЫ / CIVEN NAMES
ҰЛТЫ / NАТIONALIТҮ
ЖЫНЫСЫ / SЕХ
ЖСН / ID No.
ТУҒАН КЕЗІ / DАТЕ ОF ВІRТН
ТУҒАН ЖЕРІ / РLАСЕ ОF ВІRТН
БЕРІЛГЕН КЕЗІ / DАТЕ ОF ISSUE
КУӘЛІК МЕРЗІМІ / DАТЕ ОF ЕХРІRҮ
ӨЗ ҚОЛЫ / SIGNATURE ОF ВЕАRЕR
БЕРГЕН МЕКЕМЕ / АUТНОRІТҮ";
беттің төменгі ширегі — машинамен оқылатын аймақ, онда тігінен машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес осы құжаттағы негізгі ақпарат қамтылған әріптер мен цифрлардың комбинациясынан тұратын машинамен оқылатын жазу орналасады.
8. Азаматтығы жоқ адамның куәлігінің 2-беті дизайн мен сипаттамалардың жоғары ашықтығын және жоғары орындалуын сақтай отырып, көптеген көрнекі әсер беретін мөлдір голографикалық қабатты материалдан тұратын арнайы ламинатталған пленкамен қорғалады.
9. Азаматтығы жоқ адамның куәлігінің 3-беті Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген белгілерлі орналастыруға арналған. Егер 3 бет пайдаланылса, онда белгілер азаматтығы жоқ адамның куәлігінің келесі бос бетіне жүргізіледі. 3 бетте тігінен мемлекеттік және ағылшын тілдерінде:
"МӘЛІМЕТ / OBSERVATIONS"
деген жазу орналасқан.
10. Азаматтығы жоқ адамның куәлігінің 4-36-беттері виза қоюға арналған. Беттерінің жоғары жағында мемлекеттік және ағылшын тілдерінде:
"ВИЗАЛАР/VISAS"
деген жазу орналасқан.
11. Азаматтығы жоқ адамның куәлігінің артқы форзацында мемлекеттік және ағылшын тілдерінде:
"ОСЫ АЗАМАТТЫҒЫ ЖОҚ
АДАМНЫҢ КУӘЛІГІ
36 БЕТТЕН ТҰРАДЫ
ТНЕ SТАТЕLЕSS РЕRSON
СЕRТIFІСАТЕ СОNТАINS
36 РАGЕS"
деген жазу орналасқан.

12. Номер удостоверения лица без гражданства, состоящий из девяти буквенно-цифровых символов (один буквенный символ и восьмизначный цифровой номер), воспроизведен на всех страницах, переднем и заднем форзацах и задней обложке удостоверения лица без гражданства.
13. Номера страниц удостоверения лица без гражданства со страницы 4 по страницы 35 расположены в нижних углах.
14. В удостоверении лица без гражданства могут быть применены специально разработанные элементы, предназначенные для повышения сохранности записей или для защиты удостоверения лица без гражданства и произведенных в нем записей от подделок.

12. Тоғыз әріптік-цифрлық нышандардан (бір әріптік нышан және сегіз таңбалы цифрлық нөмір) тұратын азаматтығы жоқ адамның куәлігінің нөмірі барлық беттерде, алдыңғы және артқы форзацтарда және азаматтығы жоқ адам куәлігінің артқы мұқабасында қайта басылған.
13. Азаматтығы жоқ адамның куәлігі беттерінің нөмірлері 4-беттен бастап 35-бетті қоса алғанда төменгі бұрыштарында орналасқан.
14. Азаматтығы жоқ адамның куәлігінде жазулардың сақталуын арттыруға немесе азаматтығы жоқ адамның куәлігін және онда жазылған жазуларды қолдан жасаудан қорғауға арналған арнайы әзірленген элементтер қолданылуы мүмкін.