О Плане мероприятий на 2009-2010 годы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков на 2001-2010 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2008 года № 1246. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 747
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.07.2011 № 747.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года № 550 "О Государственной программе функционирования и развития языков на 2001-2010 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2009-2010 годы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков на 2001-2010 годы (далее - План).
2. Руководителям местных исполнительных органов в месячный срок разработать и утвердить региональные Планы мероприятий на 2009-2010 годы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков на 2001-2010 годы.
3. Руководителям центральных и местных исполнительных органов обеспечить реализацию мероприятий, определенных Планом, и представлять Министерству культуры и информации Республики Казахстан ежегодно, не позднее 20 июня и 20 декабря, информацию о выполнении мероприятий Плана.
4. Министерству культуры и информации Республики Казахстан представлять Правительству Республики Казахстан ежегодно, не позднее 30 июня и 30 декабря, сводную информацию о выполнении мероприятий Плана.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2008 года № 1246
План
мероприятий на 2009-2010 годы по реализации Государственной
программы функционирования и развития языков на 2001-2010 годы
п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответ-
ственные
за ис-
полнение
Сроки
испол-
нения
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс. тг.)
Источник
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
Развитие государственного языка в сфере государственного
управления, законодательства, делопроизводства, в Вооруженных
Силах и правоохранительных органах, международной деятельности
1.
Проведение
социологических
исследований по
изучению состоя-
ния визуальной
информации Рес-
публики Казахстан
Приказ
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
30 июня,
2009
года
Всего:
3 000
в том
числе:
2009 г. -
3 000
Республи-
канский
бюджет
2.
Обеспечить
применение
государственного
языка в междуна-
родной деятель-
ности, в сфере
государственного
управления, в
органах прокура-
туры, обороны,
Вооруженных Силах
и правоохрани-
тельных органах
Информация
в МКИ
ГП (по
согласо-
ванию)
МО, МВД,
МИД
Ежегод но
20 июня,
20
декабря
Не
требуются
3.
Организовать
обучение государ-
ственных служащих
казахскому языку
Информация
в МКИ
Цент-
ральные
исполни-
тельные
органы
Ежегод но
20 июня,
20
декабря
Всего :
641 168
в том
числе:
2009 г. -
315 095
2010 г. -
326 073
Республи-
канский
бюджет
Языковое развитие в сфере образования и обучения языкам
4.
Обеспечить
привлечение в
общеобразователь-
ные школы
иностранных
учителей
английского языка
Информация
в МКИ
МОН
(созыв)
акимы
облас-
тей,
городов
Астаны и
Алматы
Ежегод но
20 июня,
20
декабря
Всего:

Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 желтоқсандағы N 1246 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 шілдедегі № 747 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.07.01 № 747 Қаулысымен
"Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Жергілікті атқарушы органдардың басшылары бір ай мерзімде Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған өңірлік іс-шаралар жоспарын әзірлесін және бекітсін.
3. Орталық және жергілікті атқарушы органдардың басшылары Жоспарда белгіленген іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етсін және Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне жыл сайын, 20 маусым мен 20 желтоқсаннан кешіктірмей, Жоспар іс-шараларының орындалуы туралы ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне жыл сайын, 30 маусым мен 30 желтоқсаннан кешіктірмей, Жоспар іс-шараларының орындалуы туралы жиынтық ақпарат берсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 желтоқсандағы
N 1246 қаулысымен
бекітілген
Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001 - 2010 жылдарға арналған
мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2009 - 2010
жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Р/с N Іс-шаралар Аяқталу нысаны Орындауға жауаптылар Орындалу мерзімі Болжамды шығыстар, (мың тг.) Қаржыландыру көзі
1 2 3 4 5 6 7
Мемлекеттік басқару, заң шығару, іс қағаздарын жүргізу
салаларында, Қарулы Күштер мен құқық қорғау органдарында,
халықаралық қызметте мемлекеттік тілді дамыту
1.
Қазақстан Республикасының көрнекі ақпаратының жай-күйін зерделеу бойынша әлеуметтанушылық зерттеулер жүргізу
Бұйрық Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
2009 жылғы
30 маусым
Барлығы:
3000
оның ішінде:
2009 ж. - 3 000
Республикалық бюджет
2.
Халықаралық қызметте, мемлекеттік басқару саласында, прокуратура, қорғаныс органдарында, Қарулы Күштер мен құқық қорғау органдарында мемлекеттік тілдің қолданылуын қамтамасыз ету
МАМ-ға ақпарат
БП (келісім бойынша)
Қорғанысмині, ІІМ, СІМ
Жыл сайын
20 маусым,
20 желтоқсан
Талап етілмейді
3.
Мемлекеттік қызметшілерге қазақ тілін оқытуды ұйымдастыру
МАМ-ға ақпарат
Орталық атқарушы органдар
Жыл сайын
20 маусым,
20 желтоқсан
Барлығы: 641 168
оның ішінде:
2009 ж. - 315 095
2010 ж. - 326 073
Республикалық бюджет
Білім беру және тілдерді оқыту саласындағы тілдік дамыту
4.
Жалпы білім беретін мектептерге ағылшын тілінің шетелдік оқытушыларын тартуды қамтамасыз ету
МАМ-ға ақпарат
БҒМ (жинақтау)
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын
20 маусым,
20 желтоқсан
Барлығы:

4 126 720
в том
числе:
2009 г. -
2 063 360
2010 г. -
2 063 360
Местный
бюджет
5.
Совершенствовать
систему КАЗТЕСТ
по оценке уровня
знания казахского
языка
Информация
в МКИ
МОН
Ежегод но
20 июня,
20
декабря
Всего:
96 811
в том
числе:
2009 г. -
45 845
2010 г. -
50 966
Республи-
канский
бюджет
6.
Обеспечить подго-
товку учителей
казахского языка
Информация
в МКИ
МОН
Ежегод но
20 июня,
20
декабря
Всего:
261 612
в том
числе:
2009 г. -
118 352
2010 г. -
143 260
Республи-
канский
бюджет
7.
Выпустить
анимационные и
художественные
фильмы для детей
на казахском языке
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
424 000
в том
числе:
2009 г. -
212 000
2010 г. -
212 000
Республи-
канский
бюджет
8.
Обеспечить
организацию
курсов обучения
государственному
языку в
воскресных школах
республиканских
национально-
культурных
объединений
Приказ
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
20 278
в том
числе:
2009 г. -
9 749
2010 г. -
10 529
Республи-
канский
бюджет
9.
Оказать государ-
ственную поддерж-
ку развития
национальных
языков через
воскресные школы
национально-
культурных
объединений
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
26 898
в том
числе:
2009 г. -
12 932
2010 г. -
13 966
Республи-
канский
бюджет
10.
Провести
мероприятия по
стимулированию
специалистов,
осуществляющих
разработку и
создание новых,
альтернативных,
более совершен-
ных, качественных
программ обучения
государственному
языку
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30
декабря
Всего:
13 175
в том
числе:
2009 г. -
6 334
2010 г. -
6 841
Республи-
канский
бюджет
Научное обеспечение языкового развития
11.
Разработать и
выпустить канони-
ческие словари
для общего
использования,
учебники, учебные
программы и
планы, методичес-
кие пособия,
систему интерак-
тивного обучения,
инновационно-
методические
видеоуроки по
интенсивному
обучению казах-
скому и англий-
скому языкам для
государственных
служащих
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
757 469
в том
числе:
2009 г. -
419 440
2010 г. -
338 029
Республи-
канский
бюджет
12.
Совершенствовать
работу по
упорядочению
ономастических
наименовании
Республики
Казахстан
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
49 338
в том
числе:
2009 г. -
23 720
2010 г. -
25 618
Республи-
канский
бюджет
13.
Продолжить изда-
ние художествен-
ного журнала
«Балапан»,
способствующего
обучению
казахского языка
у детей дошколь-
ного возраста
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
16 286
в том
числе:
2009 г. -
7 830
2010 г. -

4 126 720
оның ішінде:
2009 ж. - 2 063 360
2010 ж. - 326 360
Жергілікті бюджет
5.
Қазақ тілін білу деңгейін бағалау бойынша ҚАЗТЕСТ жүйесін жетілдіру
МАМ-ға ақпарат
БҒМ
Жыл сайын
20 маусым,
20 желтоқсан
Барлығы:
96 811
оның ішінде:
2009 ж. -
45 845
2010 ж. -
50 966
Республикалық бюджет
6.
Қазақ тілінің мұғалімдерін даярлауды қамтамасыз ету
МАМ-ға ақпарат
БҒМ
Жыл сайын
20 маусым,
20 желтоқсан
Барлығы:
261 612
оның ішінде:
2009 ж. -
118 352
2010 ж. -
143 260
Республикалық бюджет
7.
Қазақ тілінде балаларға арналған анимациялық және көркем фильмдер шығару
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
424 000
оның ішінде:
2009 ж. -
212 000
2010 ж. - 212 000
Республикалық бюджет
8.
Республикалық ұлттық-мәдени бірлестіктердің жексенбілік мектептерінде мемлекеттік тілді оқыту курстарын ұйымдастыруды қамтамасыз ету
Бұйрық
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
20 278
оның ішінде:
2009 ж.-
9 749
2010 ж.-
10 529
Республикалық бюджет
9.
Ұлттық-мәдени бірлестіктердің жексенбілік мектептері арқылы ұлттық тілдерді дамытуға мемлекеттік қолдау көрсету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
26 898
оның ішінде:
2009 ж. -
12 932
2010 ж. - 13 966
Республикалық бюджет
10.
Мемлекеттік тілді оқытудың жаңа, баламалы, неғұрлым жетілдірілген, сапалы бағдарламаларын әзірлеуді және жасауды жүзеге асыратын мамандарды ынталандыру жөнінде іс-шаралар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 желтоқсан
Барлығы:
13 175
оның ішінде:
2009 ж. -
6 334  2010 ж. -
6 841
Республикалық бюджет
Тілдік дамуды ғылыми қамтамасыз ету
11.
Мемлекеттік қызметшілерге қазақ және ағылшын тілдерін жеделдетіп оқытуға арналған жалпы пайдаланылатын қағидалық сөздіктер, оқулықтар, оқу бағдарламалары мен жоспарлар, әдістемелік құралдар, интерактивті оқыту жүйесін, инновациялық-әдістемелік бейнесабақтар әзірлеу және шығару
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
757 469
оның ішінде:
2009 ж. -
419 440
2010 ж. - 338 029
Республикалық бюджет
12.
Қазақстан Республикасының ономастикалық атауларын ретке келтіру жөніндегі жұмыстарды жетілдіру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
49 338
оның ішінде:
2009 ж.-
23 720
2010 ж.- 25 618
Республикалық бюджет
13.
Мектеп жасына дейінгі балаларға қазақ тілін үйретуге ықпал ететін "Балапан" көркем журналын шығаруды жалғастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
16 286
оның ішінде:
2009 ж. -
7 830  2010 ж. -

8 456
Республи-
канский
бюджет
14.
Провести
социологические
исследования по
проблемам
развития
государственного
и других языков
народа Казахстана
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
7 887
в том
числе:
2009 г. -
3 792
2010 г. -
4 095
Республи-
канский
бюджет
15.
Провести
республиканские
(региональные)
научно-практичес-
кие конференции,
семинар-
совещания,
«круглые столы»,
конференции по
актуальным проб-
лемам развития
языков, созданию
языковой среды,
казахской
терминологии,
проведению дней
древнетюркской
письменности
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
88 577
в том
числе:
2009 г. -
42 585
2010 г. -
45 992
Республи-
канский
бюджет
16.
Провести
республиканскую
олимпиаду
«Тiлдарын»
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30
декабря
Всего:
3 975
в том
числе:
2009 г. -
1 911
2010 г. -
2 064
Республи-
канский
бюджет
17.
Провести Дни
славянской
письменности
Приказ
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня
Всего:
4 310
в том
числе:
2009 г. -
2 072
2010 г. -
2 238
Республи-
канский
бюджет
18.
Продолжить работу
Комиссии по
дальнейшему
совершенствованию
государственной
языковой политики
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Не
требуется
19.
Продолжить выпуск
бюллетеней
Государственной
терминологической
и ономастической
комиссий при
Правительстве
Республики
Казахстан
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
7 752
в том
числе:
2009 г. -
3 727
2010 г. -
4 025
Республи-
канский
бюджет
20.
Обеспечить работу
Государственной
терминологической
и ономастической
комиссий при
Правительстве
Республики
Казахстан
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
4 786
в том
числе:
2009 г. -
2 301
2010 г. -
2 485
Республи-
канский
бюджет
21.
Обеспечить
мероприятия
рабочих групп по
30-ти отраслевым
направлениям при
Государственной
терминологической
комиссии
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
41 732
в том
числе:
2009 г. -
20 544
2010 г. -
21 188
Республи-
канский
бюджет
22.
Подготовить и
издать топографи-
ческие карты на
государственном
языке
Информация
в МКИ
АЗР
Ежегод но
20 июня,
20
декабря
Всего:
581 410
в том
числе:
2009 г. -
278 187
2010 г. -
303 223
Республи-
канский
бюджет
23.
Провести заседа-
ния постоянно
действующей
экспертной группы
по вопросам
развития языков,
терминологии и
ономастики
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:

8 456
Республикалық бюджет
14.
Мемлекеттік және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту проблемалары бойынша әлеуметтанушылық зерттеулер жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
7 887  оның ішінде:
2009 ж. -
3 792  2010 ж. -
4 095
Республикалық бюджет
15.
Тілдерді дамытудың өзекті проблемалары, тілдік орта құру, қазақ терминологиясын жасау, көне түрік жазбалары күндерін өткізу жөнінде республикалық (өңірлік) ғылыми-практикалық конференциялар, семинар-кеңестер, конференциялар, "дөңгелек үстелдер" өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
88 577
оның ішінде:
2009 ж. - 42 585
2010 ж. - 45 992
Республикалық бюджет
16.
"Тілдарын" республикалық олимпиадасын өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын 30 желтоқсан
Барлығы:
3 975
оның ішінде:
2009 ж. -
1911
2010 ж. -
2 064
Республикалық бюджет
17.
Славян жазбалары күндерін өткізу
Бұйрық
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым
Барлығы:
4310
оның ішінде:
2009 ж. -
2 072
2010 ж. -
2 238
Республикалық бюджет
18.
Мемлекеттік тіл саясатын одан әрі жетілдіру жөніндегі комиссиясының жұмысын жалғастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Талап етілмейді
19.
Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Мемлекеттік терминология және ономастика комиссияларының бюллетеньдерін шығаруды жалғастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
7 752
оның ішінде:
2009 ж. -
3 727
2010 ж. - 4 025
Республикалық бюджет
20.
Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Мемлекеттік терминология және ономастика комиссияларының жұмысын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
4 786
оның ішінде:
2009 ж. -
2 301
2010 ж. -
2 485
Республикалық бюджет
21.
Мемлекеттік терминология комиссиясы жанындағы 30 салалық бағыт бойынша жұмыс топтарының іс-шараларын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
41 732
оның ішінде:
2009 ж. -
20 544
2010 ж. -
21 188
Республикалық бюджет
22.
Мемлекеттік тілде топографиялық карталарды дайындау және шығару
МАМ-ға ақпарат
ЖРА
Жыл сайын
20 маусым,
20 желтоқсан
Барлығы:
581 410
оның
ішінде:
2009 ж. -
278 187
2010 ж. -
303 223
Республикалық бюджет
23.
Тілдерді дамыту, терминология және ономастика мәселелері бойынша тұрақты түрде жұмыс істейтін сараптамалық топтың отырыстарын өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:

1 565
в том
числе:
2009 г. -
753
2010 г. -
812
Республи-
канский
бюджет
24.
Обеспечить
издание альманаха
«Тіл және коғам»
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
11 434
в том
числе:
2009 г. -
5 497
2010 г. -
5 937
Республи-
канский
бюджет
Языковое развитие в сферах культуры и средств массовой
информации, а также здравоохранения и обслуживания населения
25.
Провести XI-XII
республиканский
фестиваль языков
народа Казахстана
Приказ
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
акимы
облас-
тей,
городов
Астаны и
Алматы
Ежегод но
30
декабря
Всего:
13 670
в том
числе:
2009 г. -
6 572
2010 г. -
7 098
Республи-
канский
бюджет
26.
Провести респуб-
ликанский конкурс
«Государственный
язык и СМИ»
Приказ
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но,
30 июня
Всего:
13 139
в том
числе:
2009 г. -
6 317
2010 г. -
6 822
Республи-
канский
бюджет
27.
Провести респуб-
ликанские конкур-
сы по пропаганде
государственного
и других языков
народа Казахстана
Приказ
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
83 200
в том
числе:
2009 г. -
40 000
2010 г. -
43 200
Республи-
канский
бюджет
28.
Обеспечить
подготовку и
трансляцию теле-,
радиопередач,
направленных на
обучение государ-
ственного языка,
оригинальных
молодежных,
детских программ
на казахском языке
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
601 990
в том
числе:
2009 г. -
302 495
2010 г. -
299 495
Республи-
канский
бюджет
29.
Обеспечить
открытие и
функционирование
в этнических
периодических
печатных изданиях
специальных
полос, направлен-
ных на обучение
государственному
языку
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
27 000
в том
числе:
2009 г. -
12 000
2010 г. -
15 000
30.
Обеспечить изда-
ние социально-
важных видов
литературы
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
1 467 559
в том
числе:
2009 г. -
705 557
2010 г. -
762 002
Республи-
канский
бюджет
31.
Обеспечить произ-
водство и выход в
эфир рекламно-
имиджевых (со-
циальных) роликов
«Государственная
языковая политика
в Республике
Казахстан»
Приказ
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30
декабря
Всего:
6 843
в том
числе:
2009 г. -
3 290
2010 г. -
3 553
Республи-
канский
бюджет
32.
Обеспечить
применение
государственного
языка в сферах
информатизации и
связи, транспорта
и коммуникации,
торговли,
здравоохранения,
бытового
обслуживания,
справочно-
информационной
службы
Информация
в МКИ
АИС,
МТК,
МИТ, МЗ,
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Ежегод но
20 июня,
20
декабря
Не
требуются
33.
Продолжить работу
по обеспечению
информационной
системы по
развитию
государственного
языка и языков
народа Казахстана
Приказ
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ
Ежегод но
30 июня,
30
декабря
Всего:
355 147
в том
числе:
2009 г. -
355 147
Республи-
канский
бюджет
34.
Создать Междуна-
родный центр
сотрудничества
Казахстана со
странами
Европейского
Союза в области
языковой политики
для системного
изучения и
внедрения в
Казахстане между-
народного опыта
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МКИ,
МИД
30
декабря
2009
года
Всего:

1 565
оның
ішінде:
2009 ж. -
753
2010 ж. -
812
Республикалық бюджет
24.
"Тіл және қоғам" альманахын шығаруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
11434
оның ішінде:
2009 ж. -
5 497
2010 ж. -
5 937
Республикалық бюджет
Мәдениет пен бұқаралық ақпарат құралдары, сондай-ақ денсаулық
сақтау және халыққа қызмет көрсету салаларында тілдік дамыту
25.
Қазақстан халқы тілдерінің ХІ-ХІІ республикалық фестивалін өткізу
Бұйрық Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын
30 желтоқсан
Барлығы:
13 670
оның ішінде:
2009 ж. -
6 572
2010 ж. -
7 098
Республикалық бюджет
26.
"Мемлекеттік тіл және БАҚ" республикалық конкурсын өткізу
Бұйрық Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым
Барлығы:
13 139
оның ішінде:
2009 ж. -
6 317
2010 ж.
- 6 822
Республикалық бюджет
27.
Мемлекеттік және Қазақстан халқы тілдерін насихаттау бойынша республикалық конкурстар өткізу
Бұйрық Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
83 200
оның ішінде:
2009 ж. -
40 000
2010 ж. -
43 200
Республикалық бюджет
28.
Мемлекеттік тілді оқытуға бағытталған теле-, радиохабарлар қазақ тілінде жастарға, балаларға арналған бірегей бағдарламалар дайындауды және трансляциялауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
601 990
оның ішінде:
2009 ж. -
302 495
2010 ж. -
299 495
Республикалық бюджет
29.
Этникалық мерзімді басылымдарда мемлекеттік тілді оқытуға бағытталған арнайы жолдар ашуды және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы ның Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
27 000
оның ішінде:
2009 ж. - 12 000
2010 ж. -
15 000
Республикалық бюджет
30.
Әлеуметтік маңызды әдебиет түрлерін басып шығаруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
1 467 559
оның ішінде:
2009 ж. - 705 557
2010 ж. - 762 002
Республикалық бюджет
31.
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік тіл саясаты" атты жарнамалық-имидждік (әлеуметтік) роликтер жасауды және эфирге шығаруды қамтамасыз ету
Бұйрық Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 желтоқсан
Барлығы:
6 843
оның ішінде:
2009 ж. -
3290
2010 ж. -
3 553
Республикалық бюджет
32.
Ақпараттандыру және байланыс, көлік және коммуникация, сауда, денсаулық сақтау, тұрмыстық қызмет көрсету, анықтамалық-ақпараттық қызмет салаларында мемлекеттік тілдің қолданылуын қамтамасыз ету
МАМ-ға ақпарат
АБА, ККМ, ИСМ, ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын
20 маусым,
20 желтоқсан
Талап етілмейді
33.
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының тілдерін дамытудың ақпараттық жүйесін қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты жалғастыру
Бұйрық Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
Жыл сайын
30 маусым,
30 желтоқсан
Барлығы:
355 147
оның ішінде:
2009 ж. -
355 147
Республикалық бюджет
34.
Халықаралық тәжірибені жүйелі зерделеу және Қазақстанға енгізу үшін Қазақстанның ЕО елдерімен тіл саясаты саласындағы халықаралық ынтымақтастық орталығын құру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ, СІМ
2009 жылғы
30 желтоқсан
Барлығы:

71 309
в том
числе:
2009 г. -
35 909
2010 г. -
35 400
Республи-
канский
бюджет
2009 г. -
5 066 313
2010 г. -
4 763 727
Всего:
9 830 040
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
АЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными
ресурсами
АИС - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
ГП  - Генеральная Прокуратура Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ  - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МО  - Министерство обороны Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан

71 309
оның ішінде:
2009 ж. -
35 909
2010 ж. -
35 400
Республикалық бюджет
2009 ж. -
5 066 313
2010 ж. -
4 763 727
Барлығы:
9 830 040
Ескерту:
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖРА        - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
АБА        - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс                   агенттігі
БП         - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ІІМ        - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСМ        - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
СІМ        - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ИСМ        - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
МАМ        - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
БҒМ        - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ККМ        - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация                        министрлігі